Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Tywinna
Kedd Márc. 26, 2024 7:02 am

Matthew Fuller
Hétf. Márc. 25, 2024 2:48 pm

Rynoch
Hétf. Márc. 25, 2024 2:46 pm

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:47 am

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:46 am

Chihiro Chiba
Hétf. Márc. 18, 2024 10:29 pm

Tywinna
Kedd Márc. 05, 2024 7:09 pm

Aine Zemar
Kedd Márc. 05, 2024 6:22 pm

Raven Moor
Pént. Márc. 01, 2024 8:12 pm

Jasmine Benedict
Csüt. Feb. 29, 2024 10:33 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Sürgősségi ellátó
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Kancellária
Kancellária


Sürgősségi ellátó Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Sürgősségi ellátó Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Hétf. Júl. 29, 2019 11:51 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Sürgősségi ellátó
 





A kisebb és nem súlyos esetek ellátására létrejött intézmény a harmadik gyűrűszinten. Könnyebb töréseket, zúzódásokat, rosszulléteket kezelik itt. Hatalmas területen helyezkedik el, mely kisebb egységekre van osztva, minden szakellátásnak külön egységei vannak. Minden egységben van legalább egy, de esetenként két orvosi szoba is. Az ezen kívüli terekbe pedig a falak mentén helyezkednek el az orvosi ágyak, ahol a páciensek fekszenek.
Fontos, hogy itt csak ellátják a betegeket, ritkán maradnak itt elfekvőben, de nekik külön terem áll rendelkezésre. A laborvizsgálatokat sem itt végzik, ahogy a műtéthez is csak a legsúlyosabb eseteket készítik elő itt.
A hely közepén van egy nagyobb lift, mely egyenesen felviszi a műtőkhöz és a komolyabb ápolást igénylő szárnyhoz. Bárki, aki betér, az jogosult az ellátásra, a higiéniára kifejezetten ügyelnek, hiszen a járványok elkerülése különösen fontos.
Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Sürgősségi ellátó Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Sürgősségi ellátó 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Szer. Szept. 11, 2019 9:11 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back
Az utolsó rutinellenőrzés, mielőtt megkapom hogy hivatalosan is mehetek az Imperiumra, juhé... Kár hogy a Perdára nem ilyen "egyszerű" lejutni. Próbáltam betartani minden előírást, így ettem, ittam rendesen, rendszeresen edzettem (talán túl sokat is) és kerültem azon embereket akik a perdára tettek látogatást a kórokozók miatt. Igaz minden oltást megkaptam, de fő az óvatosság. Ráadásul ezt a fő dokinak vagy kinek kell aláírnia, ezért is jövök ide, mert most épp itt volt dolga, iderendelt a sürgősségire. Mivel időre jövök bekopogok és belépek.
-Üdv, Philip Hartley, a 3 órás elvileg. Jöttem az utolsó vizsgálatomra doktornő. -Mondhatni szolgálatra jelentkezem, de az füllentés volna. Majd mondja mit csináljak, mennyire akar megnézni magának hogy egészséges vagyok, tudom a legtöbb vérteszt is már csak percek kérdése, így nem aggódom órákat fog elrabolni az életemből. Minden esetre feszengek kicsit, nem szerettem sosem a steril szagokat, amiket a vegyszerek okoznak, meg a sok műszert, amivel vizsgálgatják az embert. Eleve az alvó programhoz rengeteg vizsgálat kellett, ahogy felkeltem ez csak folytatódott. Remélem egyszer vége lesz már...
MONTY



Together in all these memories
I see your smile.
Vissza az elejére Go down

Dr. Alexa Gray
Dr. Alexa Gray

Flotta

Sürgősségi ellátó Tumblr_n4rduvbszu1s5e5bko1_400

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld, 2336 szeptember 22

Tartózkodási hely :
Imperium

Beosztásom :
orvos, zászlós

Reagok száma :
28

Avatar alanyom :
Miranda Kerr

☽ :
Sürgősségi ellátó NbtNnuL


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Pént. Szept. 20, 2019 8:58 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Alexa & Phil


Ma a sürgősségi ellátóban rendelek, mivel hogy nagyon sok beteg van jelen pillanatban szinte minden egyes rendelőben. Tudom én rendeztem ezt így el, de valahogyan sosem tudom kiszámítani, hogy egy nap - a plusz bejövőkön kívül- hány beteget tudok fogadni. Így majdnem mindenkit egy napba sorolnék be ha lehetne. De mindegy. Ez van.
Épp az utolsó betegemet várom, illetve nem is beteg csak egy rutin vizsgálatra érkezik. Tudniillik nem rég volt kifagyasztva. Ugyan úgy tudom, hogy nincsen semmi látható baja és nagyon jól tartja magát, ám mégse árt az óvatosság és a vizsgálatok sem.
Épp a sztetoszkópomat akasztom a nyakamba meg elmosni készülök egy lapocot, amikor valaki bekopogtat. Meg jött a betegem. Hátrafordulok, miközben leteszem a kezemben lévő tárgyat.  
- Örvendek. - mondom mosolyogva, mialatt teszek pár lépést feléje. - Dr Alexa Gray - nyújtom a kezemet feléje bemutatkozás képpen. Ha kezet fog velem, akkor megrázom kissé és a szemébe nézek. Majd gyorsan el is engedem és a fektető ágy fele mutatok. - Kérem foglaljon helyet. - beszélek hozzá udvariasan de határozottan.
- Előszór kérdezek öntől néhány alapvető kérdést, hogy jobban megismerjem az állapotát és a személyét. Majd ezek után elvégzek néhány rutin vizsgálatot, amiben kedves asszisztensem segédkezni fog. - mutatok a helyiségben levő ápolóra. Mindezek előtt ha leült akkor én is helyet foglalok az egyik székben szemben vele, lábaimat keresztbe fonva. - Aztán echográfiai vizsgálatot is szeretnék önön végrehajtani, hogy minél pontosabban képben legyek az állapotával. - mosolygok rá kedvesen. Aztán rá kérdezek.
- Rendben? - ha igennel válaszol, amit muszáj lesz neki, ha szeretne az Imperiumra kerülni, akkor tovább folytatom. - Kezdhetjük?   

Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Sürgősségi ellátó Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Sürgősségi ellátó 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Hétf. Szept. 23, 2019 11:31 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back
Mivel közeledik miután beléptem megfogom a kezét de épp csak rászorítok, a nőket valahogy mindig óvom, még magamtól is. Aztán biccentek, jobb híján leülök ahova mutat, bár annyira szívesen maradnék sokáig. Hú, ismerkedős játék, kár hogy nem remekelek benne általában, de bólintok. Hallgatom a felsorolást, hát lehet mégsem két perc lesz ez a dolog, de annyi baj legyen, ha végre valahára elmondhatom ezután jó ideig nem kell betegszobát látnom és doktorokat! Adja ég!
-Ööö... ami csak kell doktornő, egyáltalán nem értek a szakzsargonhoz, az Önéhez legalább is. - Mert a saját területeméhez persze igen, de hogy mi az isten az az echográfia vagy mi a fenét mondott... remélem semmi olyan amivel a testnyílásaimba kötnek ki műszerek, a hideg is kiráz a gondolatra.
-Persze, mit szeretne tudni? - Eresztek meg egy mosolyt felé, lévén amíg csak kérdezget nem fog megfeszülni a testem. Ha már vizsgálódni fog akkor nem ígérhetek semmit. Így lehet feltűnik neki feszengek, bár úgy hiszen nem én vagyok az első páciense, aki ódzkodik az itteni légkörtől.
MONTY



Together in all these memories
I see your smile.
Vissza az elejére Go down

Dr. Alexa Gray
Dr. Alexa Gray

Flotta

Sürgősségi ellátó Tumblr_n4rduvbszu1s5e5bko1_400

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld, 2336 szeptember 22

Tartózkodási hely :
Imperium

Beosztásom :
orvos, zászlós

Reagok száma :
28

Avatar alanyom :
Miranda Kerr

☽ :
Sürgősségi ellátó NbtNnuL


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Szomb. Nov. 02, 2019 6:58 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Alexa & Phil


Látom rajta, hogy igencsak feszült, mint ahogyan megannyi páciensem. Tudom, hogy az emberek ódzkodnak az ilyesfajta vizsgálatoktól, de azért én még sohasem bántottam embert és nem is ettem meg a betegeimet.  
- Ne féljen nem fogom megenni. - jegyzem meg neki mosolyogva. Tudom, hogy akkor se vallaná be, hogy fél ha fegyvert szegeznének a fejéhez. Férfiből van....
Egy pillanatra hátat fordítok neki, hogy magamhoz vegyem a kartonját és egy írószert.
- Nos talán kezdjük azzal... - motyogom magamban. - Volt valamiféle furcsa érzése, amikor felébresztették? - nézek rá a válaszára várva. Fontos tudnom, hogy esetleg olvasztása közben nem-e lett valamiféle szerbi, idegrendszeri vagy bármilyen károsodása, amiről mind ezidáig nem tudtunk. Ha válaszol figyelmesen végig hallgatom, miközben jegyzetelek, majd továbbtérek a következő kérdésemre. - El tudná nekem mondani milyen nap van és milyen évben vagyunk! - kérem fel rá. Ebből megtudhatom mennyire van tudatánál, térben és időben megfelelően orientált-e. Ha erre is helyesen felel, még további kérdés után, akkor ezen is tűléphetünk. Jöhetnek a fizikai vizsgálatok lassan.
- Megkérem vegye le a felsőjét! - kérem meg rá kedvesen, aztán azt is megmagyarázom, hogy miért. - A kedves nővér itt mellettem - mutatok a mellettem levő hölgyre - egy kis vért fog venni öntől. Ezután egy gép segítségével feltérképezem a szíve működését, majd a belső szerveit. - magyarázom úgy, hogy ő is megértse. - Aztán végeztünk is és az eredményei is hamar meglesznek. Rendben?

Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Sürgősségi ellátó Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Sürgősségi ellátó 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Vas. Nov. 24, 2019 7:30 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back

-Túl finom falat lennék, elcsapná a hasát, de csak ezért, tudom. - Viccelődöm, de inkább kínomban, tudom nem akar bántani, de attól még rühellem az orvosi vizsgálódást. Mintha sosem lenne vége. Hibernáció előtt is ez ment, utána is... lehet kiesett több mint nyolcvan év, de számomra mintha tegnap lett volna, így az emlékek is erősek még.
-Furcsa érzés...? Hát zsibbadt a testem, rémesen erőtlennek éreztem magam és... azon túl nem igen emlékszem, mert... hiányoltam hogy nem kapok a feleségemről információt. - Ebből kifolyólag ha volt is valami testi bajom nem foglalkoztam vele, egyfolytában Sarah után kérdeztem. Éreztem hogy rossz előjel nincs mellettem, nem beszélnek róla. Ez kellően furcsa érzés volt de szerintem nem erre kíváncsi.
-Ahm, persze... - Azzal gond nélkül mondom a mai dátumot, lehet a sok munka miatt összefolynak néha a napok de az orvosi vizsgálatok dátumait folyton figyeltem, ne késsek el. Az kellett volna még... Nem jutnék fel a hajóra Sam mellé.
-Hogyne. - Sóhajtom. Amennyi vér és vizeletmintát vettek tőlem (nem beszélve a spermáról, hogy meddő vagyok-e) már egy kis vérvétel semmit se számít. Igaz, ehhez nem tudom minek vetkőzzek, de lehet mást is meg akar nézni, például visszaépítettem-e az izomzatom vagy hasonló. Ki tudja? Aztán mondja is a szerveim, hm. Leveszem a pólót és ellazítom a karom megfelelő szögben hajlítva, már-már rutinosan. Van rajtam egy-két zúzódás amit Malinortól zsebeltem be edzés közben, de nem zavartatom magam, orvos, gondolom tudja mit lát. Bár arra hogy a szívem vizsgálja némileg csöndesebb leszek, mert eszembe jut Sarah és a lappangó betegsége. Tudom nem kéne bűntudatom legyen, amiért én egészséges vagyok, e valahol mégis emészt a dolog. Nevetséges!
-Ha minden tesztem negatív akkor hivatalosan is mehetek az Imperiumra, igaz? - Kérdem tőle aztán, hogy eltereljem a saját figyelmem.  
MONTY



Together in all these memories
I see your smile.
Vissza az elejére Go down

Dr. Alexa Gray
Dr. Alexa Gray

Flotta

Sürgősségi ellátó Tumblr_n4rduvbszu1s5e5bko1_400

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld, 2336 szeptember 22

Tartózkodási hely :
Imperium

Beosztásom :
orvos, zászlós

Reagok száma :
28

Avatar alanyom :
Miranda Kerr

☽ :
Sürgősségi ellátó NbtNnuL


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Szomb. Nov. 30, 2019 9:46 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Alexa & Phil




Azok az érzések amiket ő elmond természetesek ébresztés után. Így nem tulajdonítok nekik túl nagy jelentőséget. Szinte mindenik ébresztett ilyesmikről számol be. Ahogyan velem is pont ugyanez történt.
- Értem. - jegyzem meg azért, hogy tudja figyelek a szavaira. Kissé lehajtom a fejem mikor a feleségéről beszél. Emlékszem mikor felébredtem én is folyamatosan Lucast kerestem, de sehol sem találtam. Az orvosok meg nem mondtak semmit sem róla. Szóval nagyon is átérzem a helyzetét. Felpillantok rá és tovább folytatom a kivizsgálást. Nekem nem szabad belevinnem a munkába a magén életemet. Ezeket kívül kell hagynom. Ezt már a földön megtanultam.
Hallgatom ahogyan pontosan elhelyezi magát időben és térben. Erre az információra azért van szükségem, hogy tudjam minden rendben van-e a fejében, a tudatával. De úgy tűnik nincs semmi baja.
Amint levette a felsőjét intek az ápolónőnek, hogy neki kezdhet a vérvételnek. Én mindeközben előkészítem a EKG gépet és az echográfiát. Általában ezeket szoktam használni, hogy feltérképezzem a pácienseim belső szerveinek az állapotát. Ezekből gyorsan megtudom amit szeretnék.  
- Köszönöm. - mondom a nővérkének miután végzett a feladatával és elment ellenőrizni a mintát.  - Kérem feküdjön a hátára. - kérem meg rá, ha megtette akkor kis zselé segítségével a mellkasára helyezem az elektródákat az EKG-hoz. - Most pár percig ne mozogjon és ne beszéljen és akkor gyorsan végzünk is ezzel. - utasítom. Ha a kérésemnek megfelelően cselekszik akkor se perc alatt megjelenik a PDA-mon az EKG eredménye. Ugyanis a gép összeköttetésben van vele. Gyorsan lekapkodom róla az elektródákat. Ám intek neki, hogy még ne kelljen fel. - Még egy röpke pillanat. Van még egy vizsgálat. - teszem hozzá kedvesen. Közelebb húzom a széket az ágyhoz és leülök a katona feje mellett levő géphez. Majdnem olyan, mint egy terhességi ultrahang. Kezembe veszem az érzékelőt, kissé megzselézem Hartley hasát. Aztán ráhelyezem az kart amivel belelátok a szerveihez a képernyőn keresztül. Egy bő tíz perc után végzek ezzel is. - Felkelhet. - jelentem ki és a kezembe veszem a PDA-mat, hogy beleírjam az aktájába a vizsgálatok eredményét.
- Most már végeztünk. Éppen csak megírom az aktáját és megvárjuk a vérvizsgálat eredményét aztán meg is kapja az engedélyemet a munkához. - válaszolok korábban feltett kérdésére. - Ám azt tudnia kell, hogy időnként amikor levelet kap tőlem vissza kell jönnie kontrollra, ahogyan minden más katonának is. - jegyzem meg fel se pillantva a PDA-ból. - Mit is csinál pontosan? Mi a munkája? - kérdezek rá, csakhogy kissé eltereljem a figyelemét a várakozásról.  
Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Sürgősségi ellátó Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Sürgősségi ellátó 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Szer. Jan. 08, 2020 1:30 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back
Úgy fest semmi szokatlant nem említek az ébredésem kapcsán, valamint képben vagyok azzal is hogy milyen nap van, tehát eddig minden oké. Sajnos a szüntelen vérvételnek most sincs még vége, ráadásul még a pólóm is le kell venni, szóval nem lesz olyan gyors a dolog mint reméltem. A vérvételt kezdtem már megszokni, így a nővér szerencsére gyorsan végez, már csak az a fura ketyere marad. Legalább is remélem. Érdekelne vajon van-e olyan ember aki nem akar orvos lenni de amúgy élvezetét leli ezekben a procedúrákban. Amikor kéri hátrafekszem, próbálok lazítani ne legyek egy merő görcsösség. Aprót bólintok és igyekszem mozdulatlan lenni, bár annyira el vagyok ettől szokva, félnék elaludnék ha nem lennék ideges a vizsgálat miatt alapból. Mire kellőképpen kényelmetlen lehetne már végez is, ám felkelni még mindig nem tudok, mert van másik is. Ah, remek. Főleg mert ez a zselé hideg, kellemetlen ahogy már nem csak a mellkasom de a hasam is olyan, de szóvá persze nem teszem. Értelmetlen lenne, amin túl kell esni azon túl kell esni. Érzem mozgatja folyamatosan, balra, jobbra, feljebb, lejjebb, és már-már azon agyalok, hogy talált valamit mert még mindig nézi megszólal végre és megkönnyebbülhetek csak nekem tűnt óráknak a dolog. Ha találok valami törlőkendőt azért leszedem magamról ezt a zselés anyagot, ha nem, akkor majd a kabinomba átöltözöm, nincs kedvem megvárni míg felszívódik ez az izé.
-Gondoltam, de azért az már könnyebb lesz és ritkább, szóval...- Préselem össze a szám, jelezve nem vele a gondom, hanem a vizsgálatokkal. Mondjuk valószínű nem én vagyok az egyetlen aki szaladna előle ha dolgozik, tehát csak nem veszi zokon.
-Programozó vagyok. A navigációs programokért felelek elsősorban. Nem igazán terepmunka így talán nem én leszek a legproblémásabb betege. - Legalább neki nem leszek problémás, Jenkinsnek annál inkább! Mindenki kedvenc kancellárja életét előszeretettel keseríteném meg továbbra is miért ne alapon.
-Azt hallottam mostanság már egységesen tanulnak az emberek minden szakterületet az adott szakmán belül, ez az orvosokra is igaz? Maga is ért mindenhez az orvosláson belül? - Ha már McGroover valami hasonlót magyarázott érdekelne az orvosokra is vonatkozik-e. Persze ha fejlődött az orvostudomány és elég csak a ketyeréket használni akkor végül is nem annyira hatalmas hátrány ez, bár továbbra sem értek egyet ezzel a felépítéssel de mindegy is.
MONTY



Together in all these memories
I see your smile.
Vissza az elejére Go down

Dr. Alexa Gray
Dr. Alexa Gray

Flotta

Sürgősségi ellátó Tumblr_n4rduvbszu1s5e5bko1_400

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld, 2336 szeptember 22

Tartózkodási hely :
Imperium

Beosztásom :
orvos, zászlós

Reagok száma :
28

Avatar alanyom :
Miranda Kerr

☽ :
Sürgősségi ellátó NbtNnuL


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Kedd Ápr. 21, 2020 9:30 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Alexa & Phil




- Ah értem. - helyeselek válaszára. Igazából nem tudom pontosan mivel is foglalkozik. Nem értek hozzá. De jobb is így, nem is akarom érteni igazából. Abból pedig, amit elmond nem jöttem rá semmire. Nem jutottam előrébb. De nem is áll szándékomban. Én értek az én munkámhoz és ez a legfontosabb számomra. Nem is akarok ennél többet tudni. Ez nekem elég. - Hát igen. Sokat nem fogunk találkozni azt hiszem. - jegyzem meg én is. Vannak még olyanok ezen a hajón akikkel nem sokat találkozom. Igaza van tényleg inkább azokkal van a legtöbb dolgom akik valamiféle terepmunkát csinálnak. Meg néha másokkal is ha kontrollra kell jöjjenek.
- De fogunk még találkozni. - mondom kedvesen neki miközben a PDAmba gépelem az adatait, vizsgálat eredményeit. - Majd mikor kell jöjjön ön is kontrollra, akárcsak a többiek. - magyarázom neki, ha véletlenül nem tudná miről beszélek. Bár szerintem erről már őt is felvilágosították. Mindenkinek elmondják ezeket a dolgokat. Emlékszem anno, mielőtt még teljesen egyedül praktizálhattam volna nekem is kellett ilyen felül vizsgálatokra járnom. Na de az már nagyon régen volt és végre már teljes joggal végezhetem a munkámat teljesen egyedül. Mostanra már azt is elértem, hogy Hadnagyi rangot kaphassak aminek nagyon örülök. Mostanra már annyi embert elláttam és megismertem, hogy az csak. Egyesekről meg olyan dolgokat tudok, amiket senki sem. Talán csak a Consilium tagjai. De nem is ez a fontos. Szeretem csinálni ezt és sosem bántam meg.
- Azt remélem tudja, hogy magának is kötelező megjelennie ezeken. - teszem hozzá kedvesen. Ez alól senki sem kivétel. Mindenkinek ugyanúgy kötelező ezen részt vennie, hisz csak ezzel folytathatják tovább csak a munkájukat.
- Hát. Igen. Vagyis hát majdnem minden szakterülethez értek. - javítom ki magamat. Tényleg az van mostanság, hogy mindenhez értünk és mindent megtanultunk és folyamatosan fejlesszük magunkat. - Bár én azért nem tartom magamat annyira - pillanatra megállok gondolkodni. - Hogy is mondjam, okosnak vagy jónak magam. - jegyzem meg alázatosan mosolyogva. - De ezt honnan tudja amúgy? - kérdezek rá miközben az eredményeket várom.  
Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Sürgősségi ellátó Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Sürgősségi ellátó 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Vas. Ápr. 26, 2020 6:40 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back
Végre túlesek minden vizsgálaton, ez az utolsó, tehát mehetek majd Sammel az Imperiumra is. Kiváltképp érdekes lesz haladás közben nézni a programot dolgozni, bár tele a fejem mindennel azért tagadhatatlan valahol várom is. No meg, kétlem sokat fogok erre fele jönni, maximum akkor ha Jenkins fizikai sérülésekkel áll kicsinyes bosszút mert nem bírja elviselni a képem. Bár akkor sem a fő dokihoz kerülök majd szerintem. Igaz, amíg nem a Castillo nevű kancellárhoz személyesen mindegy is.
-Ne fenyegessen doki! - Nevetem el magam hogy a végén csak beközli azért nem végső a búcsú. -Persze, nem vagyok lógós. - Ha jönni kell majd jövök, de végre nem sűrűn hanem ritkán, az már haladás. Nem értem miért mondja amit, talán rám van írva, dokikerülő? Oké, Jenkins és doktor és mint olyan nem kedvelem, de ez nem jelenti nem megyek ha hívat. Igaz ez mindenre és mindenkire. De bizonyosan senki sem szereti ha vizsgálgatják tehát csak megért Ő is. Avagy ki tudja...
-Hadnagy, ne becsülje le magát. A rangja árulkodó!- Mosolygok rá, túl szerény, ha nem lenne okos és képzett nem lenne magas posztban. Azaz nem gondolnám csak azért került erre a posztra mert csinos, kiábrándító lenne a rendszerre nézve. -McGrover kancellár említette mikor felmért hol tudok majd még segíteni a hajón. Beszélgettem vele kicsit a földi és a jelenkori képzési rendszerekről. - Az is egy rohadék, és amúgy fogalmam sincs igazából mit akart tőlem, de hát talán most épp nem hazudtam. Remélem legalább is. Minden esetre mivel mindennel kész vagyunk magamra kapom a ruhám és felállok.
-Akkor ha nincs is más mennék doktornő! Nagyon sok a munka és be kell hoznom a lemaradásaim! - Ha nem tart vissza hogy mégis elfelejtett valamit, akkor mosolyogva megköszönöm az idejét és visszatérek dolgozni. Sajnos tényleg sok a dolgom, unatkozni nem szokásom és ezzel a vizsgálattal is időt vesztettem...

//Köszi ^^
MONTY



Together in all these memories
I see your smile.
Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Sürgősségi ellátó Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Sürgősségi ellátó Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Hétf. Jún. 01, 2020 12:00 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Sürgősségi ellátó Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Sürgősségi ellátó Tumblr15


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Pént. Márc. 25, 2022 12:13 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Davies és Jenkins


//Folytatás innen//

Gúnyra gúny a válasz, ami önmagában véve nem számít ritkaságnak, de velem szemben kevesen engedik meg maguknak. Vagy ha megteszik és visszakérdezek, rögtön visszakoznak és magyarázni kezdik, hogy az nem is úgy volt, miközben mindketten tudjuk, hogy de. Ám most ettől a körtől eltekintek, nem csak Davies állapota miatt, hanem nekem sincs most hozzá kedvem, csak arra vágyom, hogy a szintemen végre minden újra normálisan működjön és például a folyosókon ne feküdjenek ellátásra várók.
- Ez az egy szívesen hibernálja, ha gondolja. - Felelek neki szárazon, nem említve, hogy genetikai kísérleteknek még szívesebben alávetném, amelyek kockázatosak ugyan, de nem nekem. Úgyhogy ezt az áldozatot nyugodt szívvel tudom bármikor vállalni. Természetesen tudnék kötést tenni a sérüléseire, vélhetően szakértőbben, mint ő, de nem ez az elsődleges szakterületem, még másodlagosnak sem mondható, ugyanakkor azt is tudom, hogy a jó szándékú, de nem szakszerű segítség többet árthat, mint segíthet, így inkább megvárnám azt az orvosi személyzetet, akiknek napi rutinjuk az efféle betegek kezelése.
A heterokrómia említésére pillantok vissza rá, hogy ezt miért említi, majd rájövök, mikor folytatja, de már az első szavaknál hallható, miként veszek egy nagy levegőt, orromon át lassan fújva ki, vélhetően magamban most számolok el tízig. Hetvenöt százalék, az... Szerencséje, hogy nem orvosnak készül, nem lennék ilyen elnéző vele. Még akkor sem, ha egyáltalán nem ezen a lényeg, s ez a másik ok, amiért nem javítom őt ki: bökje már ki, ami engem érdekel, a felesleges rizsát hagyja el, és nem, nem viccelek. Annak ellenére, hogy magamban úgy fogalmazok Davies szavait korrigálva, hogy egy tárgy és egy hetvenötszázalékos víztartalmú férfi lehet a hibás.
- Kicsi az esélye, hogy egyszerre hibásodjon meg mind a kettő. Főleg ha jellemzően egyedül szerel és inkább csak egy van használatban, vagy többet használatban. - Térjünk vissza a lényegre és a térdeplőkre külön rá fogok kerestetni, kivizsgálni, mikor voltak ellenőrizve, javítva és leginkább ki által. Reménykedjen Davies, hogy ne ő legyen a végeredmény.
Azt is megtudom, mit ne kapcsoljunk le és miért, mirefel mondta ezt a férfi, de nem értek vele egyet. Valaki mással rendesen megnézetem, mert nem szeretném, ha a hibernáló-ágy használata közben a páciens és az orvosok hasonlóan járnának, vagy rosszabbul. Akkor is átvizsgáltatom alaposan, többször is, ha Davies az életére esküdne, hogy biztonságos. Vannak kételyeim a képességeit illetően egyelőre, nem tett rám jó első benyomást.
Átemelik őt épp a hordágyra, mikor a szürkülést említi, tudom, mit jelent ez, de egyebet sokat nem tehetek érte. A levitációs hordágy megindul előre a folyosón...

...Ugyan Davies nem nyitja még ki a szemeit, ettől én még látom őt, még ha szó szerinti értelemben személyesen sem is vagyok jelen. Jelezték, hogy ébredezik, így távolról bekapcsoltam az ágy végében lévő hologramos kivetítőt. Én épp az irodámban vagyok, ujjaimat összekulcsoltam magam előtt az egyszerű, letisztult dizájnú asztalon, a háttérben a hatalmas kivetítő jelenleg kikapcsolva, ami nem jelenti, hogy teljesen fekete lenne, mert a Kancellária logója vehető ki, ha nem is túl élénken, ne legyen zavaró.
- Az érzéstelenítő hatása, megnyugodhat. Hamarosan képes lesz mozgatni, de a súlyos égési sérülések miatt nem lesz teljes az érzékelés, így elviselhetőbb a fájdalom. Ám egyelőre jobb, ha nem akar felugrálni az ágyból, elég hosszú ideig volt eszméletlen. - Tájékoztatom őt érzelemmentes hangon, és remélem, tud követni. Vagy majd egy nővér elismétli neki később.
- Mr. Davies. Hogy jön ki másokkal? Kollégáival?
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Hétf. Márc. 28, 2022 8:30 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Jenkins részére
Egy elég mélyütést kapok válaszul, s nem csak a gondolataim fagynak le, szürkébbé is válik az arcom.
- Már volt benne részem, köszönöm - ugyan abban nem, hogy ő hibernált volna, mert az felettébb időutazás témába hajazna, hiszen Jenkins nem tartozik az Alvók közé. És a hibernálás elkezdi fókuszáltatni arra a figyelmem, hogy hideg földön fekszem, mire behunyom a szemem újfent, mert nem, nem akarom, hogy elvigyen magával az érzet, s szerencsére a fájdalom ki is rángat ebből. Időnként jó szolgálatot tud tenni a fájdalom, s már értékelem, miért is.
Értetlenül nézek a plafon felé, nem értem a válaszát. Biztosan elvándorolt a tudatom egy időre, s kiesett az idő. Majd emlékezni fogok a kiesett időre is, ami szintén idő kérdése, hogy megtörténjen.

Míg a magamhoz térésem tart, az ellátásokkal együtt, a helyiség átvizsgálása megmutatta, hogy a panelben az átkötések nem csak szakszerű, az alapos ismeretek mellett tapasztalatra is utal, s ha nem így lett volna átkötve, a baleset komolyabban is végződhetett volna.
Becsukott szemmel ér el az ismerős hang, s figyelem, minden szavát. Mégis erősebb volt a sérülés, amire számítottam.
És még valamiért nagyon észnél kell lennem. Mindent látnak rajtam, a kis kütyük mindent megmutatnak, amit mondjuk éppen nem akarok.
- Ez érthető. Köszönöm. Nem hiszem, hogy menne - mosolyodom el. Még ha fel is kelnék, ott esnék hasra, s még kúszni is elég érdekes lenne, mivel ugyanazon az oldalon nem érzem a testem egyes részeit. - Hosszú ideig? - az rengeteg kiesett munka, fejlesztés, s nem szeretek elmaradni a munkáimmal.
- Doktor Davies - felelek, azután elhallgatok.
Legfőképpen azért, mert folytatásként egyből mondtam volna, hogy pont jó kérdezi.
Kinyitom a szemeim, várva a kellemetlen fényt, a kábaságot, de már vagyok annyira éber, hogy ne kezdjen el forogni velem a plafon.
A hang forrásának irányába nézek, s egyszerre lep meg, és nem, hogy kivetítést látok. Ezért volt olyan furcsa a hangja, ám az az ezüstös, hideg szín újra benne van.
- Ezt tőlük kérdezze - engem nem foglalkoztat, kedvelnek-e vagy sem. Szakmában megértenek, az nekem tökéletes, ha nem, akkor meg úgysem tudok velük mit beszélni, mert nincs miről. Ráadásként pedig nem is veszem észre, ha nem egyenesen a képembe mondja meg valaki, mert az időmet és agyamat pazarlom arra, amit a fejlesztésre is tudnék.
- Vagyis a vizsgálatok hoztak eredményt. Mit hoztak?
Hiába kapok infúziót, érzem, hogy a szám kiszáradt, oldalt nézek, és nem éltek azzal a poénnal, hogy a jobb kezem felé eső szekrényre tegyék a pohár vizet, ellenben minden létező madzag a bal kézfejemen van, amivel így meg nem tudom megfogni a poharat, vagyis... ahogy látom, a tű rugalmas, így valamennyire menni fog. Kinyújtom a kezem a pohár felé, de dőlni kell egy kicsit.
- Találtak valamit a térdeplőn? - szeretem, ha az elméletem bizonyításra talál, még akkor is, ha tudom, helyes volt a következtetés. Nincs jobb annál, mint mikor az elméletem helyes!



Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Sürgősségi ellátó Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Sürgősségi ellátó Tumblr15


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Pént. Ápr. 01, 2022 8:36 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Davies és Jenkins


Figyelem a mosolyát. Kevesen tudnának ilyen helyzetben, érdekes egy ember ez a Davies. Nem csak úgy tűnik, hogy megnyugodott, de az értékei, melyeket folyamatosan látok, azok is ezt mutatják. Rendben, hogy a megadott információk ezt a célt szolgálták, s ugyan én nem sok beteget szoktam személyesen tájékoztatni, ettől még tudom, hogy azért ritkán nyugszanak meg a betegek ennyitől. Épp ellenkezőleg, ahogy eszükbe jutnak újabb kérdések. Davies-nek is lesz kérdése, de számottevő kilengést nem látok eddig az értékekben.
- A nővért majd megkérdezheti a pontos időről, de hozzávetőlegesen háromnegyed óráról beszélhetünk. Utána magához tért, kétszer is, de visszaaludt, a fájdalomcsillapítók hatására, így összességében öt órája tartózkodik itt. Szám szerint ez a harmadik ébredése. Ha újra fáradtságot fog érezni, teljesen normális. - Tájékoztatom erről is, megelőzve feltételezésem szerint még néhány kérdést, ami ilyenkor fel szokott merülni. De hogy ez megnyugtatta-e a férfit, az más kérdés. Szemöldököm egyik oldalt éppen csak egy leheletnyit moccan feljebb, mikor kijavít a nevét illetően.
- Lényegtelen. - Intézem el ennyivel a korrigálását. Értse kedve szerint, hogy a szememben lényegtelen, hogy doktor-e vagy sem, vagy csak a jelen helyzetben irreleváns, minthogy nem jár hozzá magas rang. Megyek is tovább, inkább feltéve a kérdést, ami engem érdekel és a kapott válasz több, mint beszédes.
- Tehát rosszul, rögtön gondoltam. - Fordítom le a szavait. Hogy nem zavarja őt a helyzet, azt megértem, mi kancellárok se szoktuk a lelkünkre venni, hogy elég sokan nem szívlelnek minket. Egyesek annyira, hogy ellenállóknak nevezik magukat. Szerencsére a férfi is vált, jobban érdekli, mi is történt pontosan, ami ide juttatta őt és elég jól vág még most is az esze ahhoz, hogy hamar összerakja: nem véletlenül érdeklődtem, hogyan jön ki másokkal.
- Mindkét térdeplőt szándékosan módosították. Ketten felelősek érte, mindketten a fogdában gondolják át a tettüket és latolgatják, hogy csak emberélet veszélyeztetése lesz a vád ellenük vagy árulók lesznek kancellár elleni merénylet miatt. - Felelem közönyös nyugalommal, mintha nem is emberéletekről beszélnénk, hanem arról, hogy holnap a sötétzöld vagy a fekete ingemet vegyem-e fel? De vajon Davies is így fog reagálni rá?
Ugyanilyen szenvtelen nyugalommal figyelem, ahogy a pohárért nyúl. Nem látom indokoltnak nővért hívni még, és őt sem figyelmeztetni, mert egyelőre nem dőlt ki túlzottan, nem közelíti meg a holtpontot, amin átlendülve a földre kerülne.
- Ön tudomásom szerint hamar és elég jól elsajátította a perdai nyelvet. De arra nem volt vonatkozó adat, hogy ezt a fordító-chipek fejlesztése és nyelvészek révén, vagy beszélt is perdaiakkal?
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Vas. Ápr. 03, 2022 5:35 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Jenkins részére
- Kétszer? - bal kezem feljebb kúszik, megáll a hasam közelében. - Úgy érti, hogy szükség volt fájdalomcsillapításra? - akkor nem a szívemmel volt gond, amit egyértelműen érzek, hogy nem éppen taktusra ver, de eddig csendes volt. Volt. - Mennyire nyeri vissza a kezem a baleset előtti képességeit? Ért ideget? - nem vagyok orvos, az agyamat kell csak lefoglalni.
Nem megyek magamban sem feltételezésekbe, ugyanakkor hiszek magamban, ha egy ébresztést túléltem, akkor ez is menni fog. Mennie kell. Ám ilyen bizonyosságot még sosem éreztem, és ez nagyon furcsa.
- Ha lényegtelen, akkor nem tart semennyiből sem kimondani- ha már mindenáron valamilyen megszólítást kíván a nevemhez tenni, és ugyanannyi energiába kerül. Pláne, ha lényegtelen a számára, akkor nem mindegy, mit használ?
Válaszul csak a bal kezem mutató- és hüvelykujját emelem fel, kicsit oldalt fordítva a tenyeremet, hogy miként is jövök ki szerinte a kollegákkal. Merthogy nem foglalkoztat, és arra meg nem pazarolom az időmet.
Menni fog ugyan a beszélgetés, kiszáradt szájjal azonban nehezebben fog menni, így teszek egy kísérletet, hogy elvegyem a poharat, amit azért annyira de nagyon közel nem tettek hozzám, s legalább nem a másik oldalamon van.
A mozdulatra azonban bejelez a szívem, ez már neki megerőltető, és mégsem ezért esik ki a kezemből a pohár, hanem a kapott válasz első mondatára, még ha úgy is tűnik, hogy nem egészen a szívem a ludas benne.
Egy ideig csak meredek a tócsára, a poharat annyira nem könnyű eltörni, furcsa is lenne ilyen helyen. A hologram felé fordítom a fejem a meglepettségtől.
- Úgy érti... de ... hogy? - gondolkodva meredek magam elé, az emlékezetem, és az alaposságom nem hagyhatott cserben, ebben biztos vagyok. - Ha mind a két térdeplő ... - a gondolataim  hamar kapcsolgatni kezdik a különálló elemeket. A szükséges karbantartók éppen véletlenül nem voltak a hajón. Valaki mégis értett hozzá, de ez kétemberes. A gondolataim keringenek, majd végül megállapodnak ismét a hologramon. - A chipeket ellenőrizték? - valaki szándékosan tette akkor tönkre, amiket kivettünk. Sokat nem kellett volna tennie mondjuk érte. Egy valamire nem számítottak. Vannak még régi trükkök, amit a földi mérnökök megtartottak maguknak. Végiggondolva, ha nem kötöm át a panelben a dolgokat, mind a ketten ottmaradunk.
- Két legyet egy csapásra? Öröm volt magával dolgozni... amúgy... tényleg az volt... - elmerengve gondolkodom el. Mert tényleg az volt. Kevesekkel jó együtt dolgozni, vele nagyon jó volt. - És megkímélem Önt legközelebb személyemtől - vagyis dehogy akarok a közelében lenni, isten ments! De... mióta gondolom ezt?
Vissza akarom magam tolni a párnára, egyenesen, a jobb kezem viszont nem akar mozdulni, így, ha bénán is, megfogom a balommal a jobb kezemet, s arrébb teszem, hogy ha már tolni nem megy magamat, a bal kézben és kézen lévő mindennel, legalább egyenesen feküdjek. És ne a kezemen. Még a végén örökre nem fogom érezni, mert nem lesz mit.
- Hogy? - nézek rá meglepetten, nem követve a hirtelen témaváltást.
Veszek pár lélegzetvételt, felkészülve a válaszra, s perdaiul válaszolok. Szárazabb torokkal nehéz ugyan ezt a nyelvet beszélni, a hajlítások és zöngés hangok, tonációk azért még így is jobban a helyükön vannak, mint a legtöbb tolmácsnál. Ez részemről mégis inkább a felvétel és újra lejátszás, amit hallottam, és amit újra és újra begyakoroltam.
- Beszéltem is perdaiakkal, és hallgattam is őket. A megfigyelések és visszajelzések alapján tettem azokat a javaslatokat a nyelvvel kapcsolatban - és mert rendszermániás vagyok. - Ez hogy jön ide? - ezt már a mi nyelvünkön teszem fel, mint kérdést, s nem értem.



Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Sürgősségi ellátó Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Sürgősségi ellátó Tumblr15


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Szer. Ápr. 06, 2022 9:44 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Davies és Jenkins


- Erősen javallott. - Nem, nem szükséges a fájdalomcsillapító, de a páciensek java olyankor elviselhetetlenül kibírhatatlan az orvosi személyzet számára, nem mellesleg a saját kedélyük is sokkal rosszabb, mert csak a fájdalomra tudnak koncentrálni. Akkor is bemászik a tudatba, mikor igyekeznének máshova figyelni.
- Szerencsére idegi károsodással nem kell számolni, funkcióját tekintve a keze teljes értékű lesz, a munkáját akadálytalanul tudja majd folytatni, főleg a kötés lekerülése után. Jelenleg úgy látjuk, hogy mozgás-rehabilitációs kezelésre sem szorul. Esztétikailag nem lesz ugyanolyan, mint volt, némi hegesedéssel kell számolni a kezénél és a lábánál is, de ez könnyedén megoldható bármikor a későbbiekben. - Türelmesen tájékoztatom az őt érdeklő részletekről. Ugyan a hegekre nem kérdezett rá, de így teljes körű az információ. Kreditért cserébe gyakorlatilag már rutinműtétnek számít egy ilyen fajta plasztikai korrigálás, mely akár teljesen eltünteti a baleset nyomait, legfeljebb csak emlék marad.
- Csendben maradni sem. - Jelzem csak ennyivel a megjegyzésére, hogy ne feszítse tovább a húrt, mert oda lesz a jó kedvem. Igen, ez a hideg, komor komolyság nálam a jókedv jele. Van még ezen kívül a gyilkos-jeges, akkor már kezd rossz kedvem lenni.
A felemelt két ujj jelentését nem teljesen értem. Kettő? Kettes szám? Két kolléga nem kedveli őt? Mindenesetre nem kérdezek rá, ha lényeges lenne az információ, akkor majd visszatér rá Davies. Folytatom azzal, hogy mire jutott a vizsgálat, mialatt nézem miként ejti el a poharat, behallatszódik hozzám is annak halk koppanásai és a loccsanás, amivel a víz padlót ért. Hogy a hírre vagy a mozdulatra jelzett-e be a szíve - mert hát irodámból is látom egy másodlagos képernyőn, amit Davies nem láthat, hogy milyenek az értékei -, nehéz eldönteni melyikre reagált így, talán mind a kettő.
- Folyamatban, egyelőre semmi szokatlant nem tapasztaltak. - Sejtheti Davies e rövid ismeretség után is, hogy alaposan átnézetem nem csak a chipet, hanem minden mást is, ami annak a környékén volt, biztos, ami biztos. Időkiesés, felfordulás, bosszantó akárhogyan is nézzük, kész szerencse, hogy csak ennyire vagyok komor. Egy pillanatig elgondolkodva nézem a férfit, mikor azt mondja, hogy öröm volt velem dolgozni, és még utána ki is emeli, hogy tényleg, nem csak afféle társalgási szófordulat volt. Mégis keresem a gúny nyomait és a legérdekesebb az, hogy mintha nem lennének. Ugyanakkor nem viszonozom a bókot. Nem reagálok arra sem, ahogy próbálja magát megint kényelmesebb fekvő helyzetbe hozni.
- Fordítva ezt nem ígérhetem. - Felelek csak az utolsóra, hogy megkímélne a társaságától, aminek egyébként örülnék, kevesek társaságát élvezem, főleg annyira, hogy keressem is direkt. De rangomból kifolyólag megvan az a kényelmem, hogy én ugraszthatom a másikat, nem pedig fordítva és bele is kezdek a másik témába, amiért "személyesen" vagyok jelen az ébredésénél. Kérdésem meglepi, engem viszont az, hogy perdaiul felel nekem, pedig számíthattam volna rá. Ujjaim mozdulnak, s a bal csuklómnál lévő karóránál kapcsolnak valamit, aminek hatására ismerős gépi hang csendül fel a háttérben, még a férfi is hallhatja odaát: fordító-chip. Megvárom, hogy elhalljon annak a hangja némi késéssel követve a férfit, s egy újabb mozdulattal kapcsolom ki.
- Tehát elég jól beszéli. Mint tudja, én vezetem az ember-perdai tudományos kutatásokat... - Legfinomabb megfogalmazása ez a plusz munkának, amit voltak szívesek kancellártársaim a nyakamba varrni, amiért eltitkoltam Saskia hibernálását, halottnak állítottam be őt, majd hamis indokkal hoztam fel a Dominiumra egy perdai gyógyítót és mindehhez még utólag sem rebbent a szemem. Még mindig morgok a plusz munkáért magamban, pedig Fuller javaslata a legészszerűbb és legelviselhetőbb volt abból az ötletbörzéből, ami kialakult az ülésen. Ami viszont most jön, azzal kapcsolatban az ifjú Morgenstern kancellárral már egyeztettem, voltaképpen már eldőlt a dolog. Nem is kérdésként vagy kérésként adom elő Davies-nek.
- Keressük a gyógymódokat a betegségekre, amelyeket a perdaiaktól kaptunk és amelyeket mi adtunk át akaratlanul nekik. Ám az orvosi vizsgálatok, még egy egyszerű testszkenner használata is gondot okoz, mert bizalmatlanok a számukra szokatlan eszközeink iránt. Ugyanakkor a perdaiak egy lényegesen kisebb része érdeklődik ezek iránt, különösképpen a működési elvvel kapcsolatban vannak kérdések, például hogyan csinálunk olyan világosat a Városban éjszaka is? Ön hallhatóan jól beszéli a perdait, oktat is és műszaki területen dolgozik. Amikor rendbe jön a mostani eset után, időnként ellátogat a Városba és olykor Elorakba is, ahol az erre nyitott perdaiakat ismerteti meg a technológiánkkal jobban. Van kérdése ezzel kapcsolatban?
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Csüt. Ápr. 07, 2022 7:31 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Jenkins részére
Gondolkodom, miért is kaphattam a fájdalomcsillapítókat, hiszen a fájdalomra ugyan reagálok, de eléggé ... kulturáltan.
- Ó, szuper, megint binárisul beszéltem... - esik le. Attól mindenki frászt kap, nekem meg a legjobb menedék, mert csak egyes és nulla, nem kell rajta semmit agyalni.
Nagyon komolyan, s egyben megkönnyebbülten hallgatom. Mégsem kell extra köröket lefutnom, és nem esek el attól, hogy újra teljes értékűen tudjam használni a kezem, és/vagy lábam.
- Uhh, ez jó hír, köszönöm. Rendben - annyira nem foglalkoztat, milyen seb lesz rajtam, amíg a hegek nem akadályoznak a munkában, mindennapi tevékenységeimben.
Önkéntelenül elmosolyodok a válaszra.
- Akkor hogy válaszolok a kérdéseire? - mert nem kedvességből van velem, azzal tisztában vagyok. A hangom tele van kedvességgel és melegséggel, derűvel, és fogalmam sincs, miért. Valami jön, mélyről, mintha.... valamit letettem volna.
Még szomorúan nézném a víztócsát, aminek inkább bennem kéne mostanra már lennie, helyette a padlón pocsékolódik. A válasz azonban ledöbbent, mert ha így van, akkor ...
- Értem - gondolkodok el ismét, keresve a lehetséges megoldásokat, de még nem rendelkezem elég információval, és a gondolkodás sem megy állandóan gyorsan és egyenletesen, és így könnyű nem csak elfáradni, hanem eltévedni is a helyes megoldás felé. Információra van szükségem, és ha én vizsgálnám a chipet, hamarabb meglenne, ami most nem fog bekövetkezni. Még a tócsához sem tudok lefeküdni, hogy felnyaljam... milyen  gondolatok ugranak be?
- Értékelem az egyenességét - és valóban így van. A szendvicstechnikák, a kölcsönös üres frázisok kifejezetten idegelnek, nem értem, minek teszik. Lényegre térő típus vagyok, az üres köröket is előszeretettel hagyom ki, minek vesztegessek bizonygatással időt, amikor élesben is meg lehet tenni, amit?
Figyelek arra, amit a fordító chip fordít, és felsóhajtok.
- Nem figyelések, hanem megfigyelések. És nem okán, hanem alapján. Elolvasták egyáltalán az utolsó három javaslatom?
Ismét ugyanúgy fordítom oldalra a kezem, amit nem tudok teljesen visszaadni a sok mindentől, ami benne és rajta van, jelezve "így van, ahogy mondja".
- Igen - ezt bevallhatom, hogy tudom, sok más minden mellett, amiről átlagpolgárként nem tudhatok. Ez kihirdetésre került, a többit máshonnan tudom.
Komolyan hallgatom, csendben. Kutató és fejlesztő elmével bírok, és míg mást hallgatok, csakis őrá figyelek, s csak utána kezd el dolgozni a gondolatom, addig "felveszek".
- Igen - és utána csend érkezik tőlem, értelmezve a szavait. - Mikor jut időm fejlesztésre? - elvégre az a feladatom, és azért nem mondom, teljesen kettős érzéseim vannak. Perda gyönyörű. És semmi keresnivalóm ott, nem az én holdam, nem mi laktuk be elsőnek.
És persze: engem aztán senki se utasítgasson. Kérjen, kérdezzen. A másik és persze: kellett nekem nem kibírni, hogy ne akarjak javaslatokat tenni a fordító chipet készítőknek. Visszalőtt, rendesen.
Azonban ami jobban megfog, amit átadtunk betegséget a perdaiaknak, azzal, hogy találkoztunk, és ezzel lehetőséget adunk, hogy helyrehozzuk a hibánkat, így szinte azonnal felemelem a kezem.
- Ha ez segít abban, hogy meglegyen a közreműködés a gyógymódok megtalálásában... rendben - sóhajtok egy nagyot, aztán folytatom, a fejem máris dolgozik mindezen. - Szükségem azoknak a leírására, listájára, ami iránt érdeklődtek. És a tiltólistára is - az eddigi munkámban is vannak, hivatalosan is, amikről nem beszélhetek nyíltan, és az oktatási anyagokba sem emelhetem be, így feltételezem, itt is van olyan, amit nem mondhatok el. - Lesz mivel lefoglalnom magam felépüés közben - szigorúan a fejlesztések közötti szünetekben.




Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Sürgősségi ellátó Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Sürgősségi ellátó Tumblr15


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Vas. Ápr. 10, 2022 12:47 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Davies és Jenkins


Beszélt binárisul. A nővérek között elég nagy egyetértés is lett arról, hogy szegény, egyébként az ő szemükkel nézve jóképű fiatalember agya meglágyult az áramütés hatására. Bizonyára örülni fognak, hogy tévedtek.
Azt csak egy szigorú és igen lesújtó pillantással felelem meg, miként válaszoljon a kérdéseimre. Olyan, mint Moor. Mindig szükségét érzi, hogy kinyissa a száját és kommentáljon. Alapvetően nincs ellenemre az ilyen, több minden megállapítható egy emberről ilyenkor, mint ha úgy kell mindent erővel kiszedni belőle, de azért tud bosszantó is lenni az efféle.
Egyenességem értékelésére alig láthatóan biccentek csak. Magamban derülök. Akik jobban ismernek, nem feltétlen illetnek ezzel a kifejezéssel. Mondhatnánk, hogy nem kertelek, ha a véleményemről van szó, de az igazság az, hogy túl jól hazudok, és tudom, hogy valamikor az a célravezető, ha minden vagyok, csak egyenes nem. Davies-nek se mondom el, hogy beszélgetésünknek megvan a maga oka és az, amit elmondok neki, nem fedi fel teljesen, mi is a célom vele. Nem is kell tudnia, csak csinálja, amit mondok neki, az a szerepe.
Amikor a perdai nyelvtudásra rátérünk és a válaszához bekapcsolom a fordítóchipet, elkezdi annak munkáját kijavítani, amit az is elkezd lefordítani, ezúttal a mi nyelvünkről perdaira. Ki is kapcsolom menet közben, mielőtt nyelvi káosz kezdene kialakulni körülöttem még ennél is jobban. Mindenesetre kommentálás nélkül hagyom az észrevételeit és azt, hol járhat a javaslata, mert őszintén: nem tudom. Az viszont legalább kiderül teljesen, hogy elég jól meg fogja tudni értetni magát, és ez előny lesz, ha a bizalmát akarjuk elnyerni a perdaiaknak, legalább egy részüknek, így rá is térek arra, miért is kérdeztem rá a perdai nyelvtudására.
Figyel rám, ez tetszik, és megértem az első kérdését is még, hiszen szereti az eredeti munkáját, na meg nyilván az elvárások felé aligha csökkennek, csak mert lesz plusz munkája is. Én meg miért várjak el kevesebbet tőle, mint amennyit magamtól is elvárok? Ugyanakkor a figyelme nagyobb volt, mint a lelkesedése. Hm.
- Mikor nem ezen dolgozik. - Válaszolok a fejlesztés kérdésére, s nem igazán látom rajta a lelkesedés csíráját. Nem is érti, hogy a saját szemszögéből nézve mekkora segítségére lehet az emberiségnek, nem csak szerelget egy eldugott kis műhelyben! Ezért sem szeretem, hogy annak idején a Földön annyiféle területen doktorokat avattak, amely valamiért túlélt korunkig, mert az efféle "doktorokból" hiányzik az igazi tudomány iránti elhivatottság. De legalább azzal sikerült őt megvennem és motiválnom, hogy aggódik az emberiségért, mi minden betegséget kaphatunk el, na meg persze adhatunk át. Helyes, nekem ennyi elég is egyelőre.
- Átküldöm a listát mindkettőről, de várható mindkettőnek a bővülése. Utóbbin, a tiltólistán esetén egyelőre a fegyverek, felderítő szerkezetek, a sima képalkotáson túlmutató kamerák, például infrakamerák, valamint mozgásérzékelők állnak, ám valószínűleg előfordul majd, hogy Önnek helyben kell döntenie a téma kényességéről. Adott esetben célszerű kitérnie a válasz elől, legközelebbi alkalomra ígérni a választ, s mi majd döntünk Ön helyett arról, melyik listára való a kérdéses téma. - Kíváncsi vagyok a válaszára, a reakcióira, mit szól a már tiltólistás tételekhez és a kapott szabadsághoz, vagy éppen megkönnyebbül, hogy leveszik a válláról a felelősséget?
- Valóban lesz. A cél az, hogy a technológiánk megismerésével az orvosi felszereléseknek is nagyobb bizalmat szavazzanak. A test-szkenner csupán egy játékeszköz. Castillo kancellárnak és nekem vérvételekre van szükségünk, valamint fMRI-re, lehetőleg legalább tíz-tizenkét perdaitól, nemre és életkorra való tekintet nélkül. Ha tudja a képességeiket is, az még jobb. - Egyelőre csak ennyit kötök az orrára, nem cizellálom tovább, hogy beltérben is veszélytelen képességeket keresünk, egyelőre, elvégre a gépet ott tudjuk használni a vizsgálathoz.
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Vas. Ápr. 10, 2022 6:48 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Jenkins részére
Figyelmen kívül hagyom a lesújtó nézést, még azon vagyok, hogy két ellentétes dolog közül így meg aztán választhatom, amelyikhez kedvem van.
Amúgy meg egyenes embernek tartom. Kivéve, amikor nem, de akkor mindent bepótol. Deeee, majd pont én leszek, aki panaszkodik mindezért, hiszen ugyanez vagyok, csak én még bele sem csomagolom a szavaimba, hanem egyszerűen nem mondom el. Sokkal jobb!
És meghallom visszafelé is, ahogy perdaira fordít, már-már emelném a kezem, hogy az megint nem úgy van, ki a fene volt az, aztán csak sóhajtok egyet. Át fogom nézni megint a kész anyagot, s rájuk eresztem a kérdéseimet, többek között azt is, ugyan ülnek-e az üzeneteimen?
A kapott válaszra viszont megáll bennem a levegő. Hogyami? A műszerek is kijeleznek, de nem érdekel, mert a fejem, ha lehetne vizuálisan látni, enyhén szólva felrobban.
- Ah, köszönöm, akkor meggondoltam magam - meg egy frászt fogok én ide dolgozni többet, amikor a háttérben sokkal jobb! Nem adom a háttérmunkát, ahhoz foggal-körömmel ragaszkodom. Szóval: nem!Meg még mit nem!
Nehéz lenyugodni, azt tudva, hogy a saját időmmel szórakozik valaki más. Azt, azt kifejezetten utálom, és azt hiszem, az Alvás még jobban előhozta belőlem. Esküszöm, lefordulok a tócsához, és felnyalom, annyira felhúztam magam.
A válaszra végig be van csukva a szemem, és ezer szerencse, hogy a fejemen nincs semmi, ami figyelhetné, mit teszek fejben: átfutnak a leírások, s mindazon fizikai tapasztalatok, amelyeket azokkal szereztem, már amelyikkel, bár egyik sincs olyan, amely ne energiával működne, így így vagy úgy, találkoztam velük személyesen.
Amelyek tiltólistára kerülnek, azokat csak átpakolom a mappába, s tudni fogom, hogy azt nem vehetem elő.
Nem kívánom a tudására adni, hogy van tapasztalatom abban, mit mondhatok el, inkább adom magam annak, akinek szokásom. Azon kívül, hogy továbbra is ideges vagyok, ugyanakkor csak a feszültség jön át rajta továbbra is. Nem az én asztalom az ordibálás és a megemelt hang.
- Rendben - sóhajtom ki a levegőt, de nem azért, mert megnyugodtam. A feszültséget vezetem le. - Mennyi időm lesz felkészülni? - tény, sokat nem kell hozzá néznem a műszakihoz, ám perdaira áttenni... is kevés idő. De jó szokásom szerint alkudozom, nagyobb idősávot kiszurkolni, a többit pedig arra fordítom, amire nekem tartja kedvem.
Először azt hiszem, hogy félreértettem az utalást, aztán újragondolva, rájövök: nem, nagyon is jól értelmeztem.
- Mi vagyok én, győzködő? - szusszanok egyet, a szívem most már furcsa taktust ver. - Mérnök vagyok, nem  - kis híján kimondom, hogy kancellár politikus, aki mindent elad, helyette inkább mást mondok. - egy olyan, aki bármit is eladna. A képességeik meg pont nem érdekelnek - az az övék, mint ahogy Perda is.



Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Sürgősségi ellátó Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Sürgősségi ellátó Tumblr15


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Hétf. Ápr. 25, 2022 12:34 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Davies és Jenkins


- Félreérti a helyzetet. Itt csak én gondolhatom meg magam. - Igazítom ki a férfit a tévképzeteiből. Alvó volt vagy sem, eltelt már elég idő, hogy alkalmazkodni tudjon a jelenlegi viszonyokhoz, szabályokhoz. Nem volt véletlen az sem, hogy nem is kérésként vagy kérdésként vázoltam fel neki a feladatát.
Kicsit sem zavartatva magam az előbbitől, folytatom a részletezését, kitérve a kérdéseire is, mik lesznek tiltólistásak, már amiről így kapásból biztosan mondhatom, hogy azok. Sóhajtása megadó, ezt már szeretem! Minek kell mindig a plusz köröket futni az ellenkezésekkel?
- Amíg itt tölti az idejét, kihasználhatja a hely nyugalmát. Plusz két hét, utána mehet a Városba, egy vendégszobát kijelölünk ott a számára, valamint megkapja azon perdaiak listáját és a kameraképes arcfelvételt róluk, akik maguktól jöttek el a Városba és mutattak némi érdeklődést a technológiánk iránt. Érdemes lehet elsőként őket felkeresni Elorakban. - Adok még némi segítséget neki, hogy merre induljon el, elég lesz neki összeraknia, mivel is ismerteti meg elsőként a perdaiakat. Valószínűleg ez úgy is beszéd közben alakul, módosul majd, csaponganak majd kicsit, mert eddigi benyomásom szerint a perdaiak, ha valami újjal találkoznak, nehezen tartanak ki a lényegnél, hanem mindenféle máshova kapcsolódó kérdések is eszükbe jutnak, ahogy az adott dologról asszociálnak másra. A folytatásra viszont hevesebben reagál, noha eddig is érzékelhető volt, hogy okoztam némi vérnyomás-emelkedést nála, de még bőven az elfogadható tartományon belül. Nem csak kancellárként, hanem orvosként is így gondolom. Lepereg rólam a kis megakadás a szavaiban kitalálva, milyen szó következett volna.
- És mint mérnök nem árt tudnia, hogy mi a távlati cél. Nem az a fontos, hogy ájuldozzanak a perdaiak csodálatukban az "önmagától nyíló ajtók" láttán. Az a lényeg, hogy ne idegenkedjenek az olyan műszaki dolgoktól, amelyek mondjuk hozzájuk érnek. Nem kell aggódnia, Castillo kancellár és az én karizmám majd megoldja, hogy az fMRI használatára rávegyük őket. - Rám jellemző féloldalas, gunyoros mosoly, amitől nehéz kitalálni, hogy irónia az a karizma emlegetése mármint pozitív szempontból? Vagy a magabiztos eltökéltség jele, miszerint komolyan gondolom, hogy meg tudnám nyerni a perdaiakat, ha nem akarnak kifutni a világból, mert látnak egy épp arra járó, bokáig érő takarítórobotot? Majd amilyen gyorsan jött az a félmosoly, olyan gyorsan el is tűnik, csak marad a jeges tekintet és hang.
- _Engem_ viszont érdekelnek a képességeik, mert lehet a vizsgálati eredményeket is befolyásolják a különbözőségük. Így ha megtudja bármelyikét is, jegyezze csak le, minél pontosabban! Érthető voltam?
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Szer. Ápr. 27, 2022 6:58 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Jenkins részére
Hogy mi? Az én időmmel játszik? Meg még mit nem! Veszek egy mély levegőt, kifújom, s a végén mondom csak ki a szót, nagyon határozottan.
- Nem - veszek egy újabb levegőt. - Mit gondol, miért a fejlesztésen vagyok? Én értem a gondját és a meglátását, és be is segítek, de nem ez az elsődleges tudásom, amit ki és fel lehet használni.
Nem, a fejlesztési időmet nem engedem! Nemcsak az áramköreim fognak kisülni, de nagyjából mindenki kivág majd az űrbe, mert akkor tényleg elviselhetetlen leszek. Le kell foglalni az agyam, és az így nem fog menni. Ellenben a vérnyomásom, és értékeim valóban az űrbe dobodónak fel értékben.
A hely nyugalma. Hát sokkal jobb lesz, mint "otthon". Szokatlan módon megkedveltem a nem saját véremet, de az éjszakai felébredéseitől már kivagyok, s kialvatlanul nem szeretek dolgozni. Itt sokkal jobban fogok pihenni. Csak tudnám, miért fog el a bűntudat ezért...
- Házat - s még mielőtt belekötne, mint a neutrinoba a pozitron, folytatom. - A perdaiaknak nagyobb a térigényük, és a privát szféra igényük, mint nekünk. Egy kisebb ház, amit zöld vesz körbe, szívesebben és nyugodtabban lépnek. Ott könnyebb lesz velük... beszélni - én és a beszéd. Inkább tanárra tudnám most értelmezni a figurát. Voltam már Elorakban, és a megfigyelőkém kiváló, felmértem, milyen térelrendezése van a városnak.
- Vagy lehetne oda is vinni mobilegységet - gondolkodom el, tovább gondolva a szavaim. - Rendben - Elorakot jobban kedvelem, mint a Várost. Még ha a Várost kicsit sajátoménak is érzem, noha nem a legelejétől vagyok ebben a munkákban sem.  
- Akkor ne mondja, hogy én győzzek meg bárkit is. Én csak fejlesztő mérnök vagyok - megint nem folytatom, jelenleg azzal, hogy szépmosolyú kontrollmániás, mert az utóbbi rám is igaz. Így akkor mondjuk mondhatom, csak nem lenne logikus a válaszom, így inkább elhallgatok.
- Pedig van pár, amiből kaptak ízelítőt - utalok a képességekre.
S elgondolkodom. Mivel tudnám segíteni a helyzetet, amiben sokkal inkább a perdaiaknak segíthetek ebben, hiszen ez a hold az övéké, nem a miénk. Miért nem pakolunk fel, és húzunk a fenébe innen?
- Remélem, azt nem várja, hogy szemtől szembe megkérdezzem tőlük - mert nem, valóban nem érdekelnek a képességeik, annyiban viszont igen, hogy ha a készülékek hatással lennének a képességeikre...
A hirtelen felismeréstől beszippantom ajkaim. Ha a gépek lehetnek hatással az ő képességeikre... basszameg.
- Értettem. Volt már erre... arra példa, hogy baj történt, amikor a készülékekkel vizsgálták, vagy a közelükben voltak? Van róla feljegyzés?



Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Sürgősségi ellátó Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Sürgősségi ellátó Tumblr15


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Csüt. Május 05, 2022 8:49 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Davies és Jenkins


A nem-re egy árnyalatnyit emelkedik meg az egyik szemöldököm, de hagyom, hadd folytassa, pusztán csak a móka kedvéért. Letorkolhatnám mikor veszi az újabb levegőt, de kíváncsi vagyok, mivel fog érvelni, még ha meg is lepne, ha elő tudna hozakodni bármivel, ami egy kicsit is változtatna a döntésemen. Nem, semmi rendes érv, csak kifogások, mert nincs kedve hozzá. Ha én is csak azt csinálnám, amihez kedvem van... Mindenesetre a hangomat nem emelem fel, nincs szükség rá, egyelőre. Pimasz. Hogy fogom én ki mindig az ilyeneket?
- Vigyázzon a stílusára hogyan beszél! Kancellár vagyok. De vissza is kérdezhetek: mit gondol, Morgenstern kancellárral nem egyeztettem Ön előtt erről? Mit gondol, van az egészbe bármi beleszólása ezek után? Mielőtt buzgón megválaszolná ezeket: költői kérdés volt mindkettő. Olykor a másod- vagy harmadlagos tudást kell előtérbe helyezni az emberiség érdekében, nekünk kancellároknak is, és Önnek is. Ezt várjuk el Öntől. - Zárom le ezzel a dolgot, nem fogom megmásítani a döntésemet. Ha akar, kuncsorogjon kegyelemért Morgenstern-nél, de ezt tegye gyorsan, mert kevés idő áll rendelkezésére és minél tovább húzza, elutasítás esetén annyival kevesebb ideje lesz felkészülni az új feladatkörére. Ismertetem is vele, hogy mennyi ideig lesz itt és utána mennyi idővel rá fog leutazni legelőször a Városba. A ház-igény megemlítésére viszont váratlanul és röviden felnevetek, jóízűen, de jegesen és éppolyan gyorsan és hirtelen szakad is vége. A végén még megkedvelem a humorát.
- Vendégkabint kap. - Kijelentés, hangsúlyos ponttal a végén.
- Nem mondtam, hogy ott beszélgessen a perdaiakkal. Kezdetben javaslom a tópartot vagy egyéb nyitott teret, vagy a botanikai részleget, ahol otthonosabban érzik magukat, a beszélgetések adják majd, merre mennek még. Elorakba pedig jön és megy, vagy ha egy perdai nyújt szállást Önnek, úgy is jó. - A mobilegységeket egyébként sem néznék jó szemmel az elorakiak, ha lepakolnánk a városukhoz közel. Ráadásul az plusz kör lenne Davies-nek is elmagyarázni, hogy az egy ide-oda vihető lak, és nem, nem a terjeszkedést szolgálja. Legalábbis az ő példánya nem. Aprót sóhajtok a következő szavaira. Olyan, mint egy dacos gyerek.
- Állapotának tudom be, hogy nem tud rendesen figyelni. Egyszer sem mondtam, hogy győzködjön bárkit bármiről. Építsen ki bizalmat! Az nem tukmálás. Mi is ez a nagyon fontos fejlesztés, amitől láthatóan nem tud elszakadni? - Kérdezek, mint aki hirtelen vált témát, pedig nagyon is van kapcsolat. Ha nem jön rá magától, majd kisegítem.
Arra biccentek, hogy kaptunk ízelítőt már a képességekből. Régóta ismerem Terson kancellárt, szerintem Victor sem adna látható reakciót erre az egyértelmű háborúra való utalásra, pedig vélhetően őt érzékenyebben érinthette az ügy. Nekem színtisztán csak számadatok voltak az elhunytak, mintha nem lettek volna mögöttük életek, családok, a sérültekkel már volt gondom, de így is maradt elég kapacitás, amit a megvillantott képességek tanulmányozására fordíthattam... amíg nem jött a Brevius és el nem vitte majdnem Saskiát.
- Csak ha a beszélgetés kiadja. Könnyű úgy terelni a társalgást, ami azt illeti, de nem elsődleges cél a képességek felderítése, mint mondtam. Az csak afféle... pluszpont lenne Önnek. - Mosolyodom el, alig gúnyosan. Én nem csinálok belőle problémát, általában előre is elnézést kérek a perdaitól, hogy ha ez illetlen kérdés, arra hivatkozva, hogy nem ismerem a szokásaikat. Eddig bevált. Nem szokásom elnézést kérni, de a perdaiak szeretik az emberektől ezt hallani, nekem úgy tűnt, szóval megerőltetem magam a cél érdekében. De nincs ellenemre, hogy az efféle köröket más rója le helyettem: mondjuk Davies.
- Megértem az aggodalmát a műszaki felszerelésünk iránt, de megnyugtathatom, hogy eddig nem tudunk olyan képességről, ami kárt tenne bennük, a nyilvánvalón kívül, mint például a lökéshullám. - Adom meg a választ, ami szerintem meg kellene, hogy nyugtassa a férfit és várakozón nézek rá, van-e még kérdés ezen kívül.
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Kedd Május 10, 2022 10:53 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Jenkins részére
Mérlegel a két felem abban, mi is a megfelelő. Mert az időm, és a munkám az enyém, azt nem hagyom, senkinek nem engedem, hogy ebbe beleszóljon. Csakhogy ott van az, mennyire is akarok én szürke egér lenni. A saját területemen lehetek saját magam, egy kancellár figyelmét azonban nem akarom magamra vonni.
A vérnyomásom az egekben, és egy ideig csendben maradok, hagyom végigmondani, az a típus vagyok, aki végighallgatja a másikat. A költői kérdéseket meg sosem értettem, mert akkor minek kérdez valaki? Morgenstern kancellárt kedvelem, már amennyit tudok róla. De az, ami itt van, most nem tetszik. Felemelném a kezem válasz közben, már amelyiket tudom, ám az ujjamon lévő csipesz kis híján lepattan, így csak ránézek a kezemre, s visszateszem a takaróra, úgysem tudom megigazítani a semmit nem érző kezemmel.
- Én pedig mérnökdoktor. Hogyne lenne. Van biztosan alkalmasabb személy is erre a feladatra - csak tudnám, ki? Nem értek én ehhez, csak a fejlesztésekhez, hogy meg tudjam állapítani, ki is lenne alkalmas erre. Így csak veszek egy nagy levegőt utána, és kiengedem.
A nevetésre rásandítok, a válaszra pedig csak szusszantok, de csendben maradok, a válasza végéig. Csak neutrínó lett!
- Rendben - sóhajtok egyet, a kezem felemelem, elfeledkezve, miért is tettem le az imént, és az meg is adja magát, széles ívben repül le az ujjamról, mire csak legyintek. Nem ugrok utána, ha tudnék sem! Remélem, mindenkinek szétsípolja a fülét, hogy nem kap jelet.
S nekem már így is tökéletes lesz, csendben aludni. Igaz, lent mindig hiányzik a hajó alapzaja, amibe mindig kapaszkodok, megnyugtat. Most is igyekszek arra koncentrálni, hogy az égbe szökött vérnyomásomat visszatoljam, ha már a rendszertelen verésével nem tudok mit kezdeni.
Muszáj vagyok féloldalasan elmosolyodni. Merthogy az agyamat nem lehet becsapni, mindent felvesz szépen, aztán visszajátszik, így csak a plafonra tekintek egy pillanatra, behunyom szemeim, s úgy idézem szavait, amit mondott.
- "A cél az, hogy a technológiánk megismerésével az orvosi felszereléseknek is nagyobb bizalmat szavazzanak." "vérvételekre van szükségünk, valamint fMRI-re". Nekem ez győzködés. Aztán folytatta a kérdésemre: "Nem kell aggódnia, Castillo kancellár és az én karizmám majd megoldja, hogy az fMRI használatára rávegyük őket." Erre válaszoltam azt, hogy akkor ne kívánja, győzködjem őket. Ha valamilyen tárgy használatára bizalmat akar valaki gerjeszteni, az győzködés, főleg, hogy alapvetően idegenkednek a dolgainktól. Én csak elmondani tudom a működésüket, rávenni... nem az én asztalom - vannak emberi viselkedésre fogalmi zavaraim, jól sejtem, nekem ez győzködés. A gépek logikájához sokkal jobban értek.
- Biztos abban, hogy tudni akarja? Kvantum pozitron hullámokkal kísérleteznek, amely lehetővé teszi a még gyorsabb információ áramlást. Ez teszi lehetővé, hogy még gyorsabb legyen a kommunikáció agy és gép között. Gyorsabban és precízebben dolgozik a műszereivel műtét közben, az implantátumok pedig tökéletesebben és precízebben veszik a kommunikációt az agytól, s fordítják az implantátumba. Az ehhez szükséges energiával foglalkozom, hogy ne álljon be üzemszünet, és az energiaellátás egyenletes eloszlással történjen, hatékonyan - és remélem, éppen megakadt. Úgy az elején. De ő akarta tudni, hát tessék!
Ha lenne bennem káröröm érzet, most kuncognék fel magamban, hogy végre valami, amivel elhallgattattam! Csak nem vagyok ilyen, és a képességek sem érdekelnek, így tovább is lendül... nék.
- Pluszpont? - fúdebetalált! - Adja vissza az elvett munkaidőmet - éppen ellenkező értelemben. Hol vagyok, a kicsoportos gyerekeknél? Ha annyira akarja, akkor majd kikérdezgeti ő!
Csakhogy, ha valóban érzékenyek lennének a műszerekre, akkor jobb, ha az én kezemben van mindez, mert stikában tudok olyan műszert beletenni, ami kikapcsolja a gép ezen hatását...
És most áll össze, amiben nem tudom eldönteni, hogy örüljek annak, hogy pont az én kezembe került, vagy inkább döntsek a lila árnyalat mellett, fejszínben.
Adja a Bozon-mező, hogy valóban nem valami más van mögötte! A válasza megnyugtat. Mert, ha ez van, akkor még nem fordult olyan elő, hogy hatással volt rájuk a gép, amit használtak.
Megkönnyebbülve, be is csukom szemeim egy pillanatra, s hangomon hallani, így is érzek.
Meg egy kis szédülést...
- Lökéshullám... - csendben vagyok pár másodpercig. - Vannak perdaiak, akik szívesen meghallgatnák, amit mondok? Úgy értve... név szerint.


Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Sürgősségi ellátó Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Sürgősségi ellátó Tumblr15


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Kedd Május 24, 2022 9:50 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Davies és Jenkins


- Ha nincs alkalmas személy rá, teremteni kell egyet, kedves mérnök...doktor. - Jegyzem meg gúnyosan, főleg a végét. Lehet Davies most csak mérsékelten alkalmas, mert valamennyire az, csupán ő nem látja vagy nem akarja látni előnyös képességei egy részét, minden maradék alkalmasságot pedig ki fogunk alakítani. Akár tetszik, akár nem. Erre ő is szép lassan ráébred, bár látom, hogy még belül küzd egy kicsit és biztosra veszem, amint véget ér a beszélgetésünk, máris előpattint egy listát a kollégákról, hogy átfutva számba vegye, hátha valaki mégiscsak megfelelőbb erre és akkor gyorsan beajánlja. Nem akadályozom ebben, felesleges is lenne. Ha véletlenül mégis ráakad egy nála kevésbé csiszolatlan gyémántra, nekünk annál jobb, voltaképpen mindenki boldog lesz. Az új delikvens boldogságával meg éppúgy nem törődne senki, mint ahogy most is figyelmen kívül hagyjuk Davies-ét. Beletörődik, végre megérti, hogy felesleges ellenem harcolnia, én nem az a fajta személy vagyok, aki meg szokott hátrálni, de nem hibáztatom - nagyon - amiért megpróbálta.
A lerepülő csipesz éles sivító hangot hallat, én ezt az irodám kényelméből tompítom le, hogy ne zavarjon minket, a nővéreknél hadd sípoljon tovább, egyébként is hívatva lett volna egyikük így, hogy Davies magához tért. Láthatóan túlságosan is, mert visszaidézi a szavaimat, meglepő pontossággal, igaz, a hangsúlyokra nem ügyel, de hát nem is azon volt a lényeg. Türelmesen meghallgatom, ritka jó szándékú vagyok ma, szerintem egy egész éves adagot elhasznál a férfi most pár perc alatt.
- Köszönöm, hogy visszaidézte a szavaimat ilyen pontosan. Nemsokára elköszönök Öntől, csendes nyugalmában majd átrághatja magát újra a szavak értelmén, mit is mondtam, és Ön miként akar számba adni szavakat. Hogy Önnek mi győzködés és mi nem, az az Ön problémája. Nem kell mondania a perdaiaknak, hogy "De, de, próbáljátok csak ki az fMRI-gépet!" Mondja el a működésüket nekik, hogy értsék a folyamatot, legalább olyan szinten, hogy mire jók az efféle eszközök és velük közben mi történik vagy nem történik, azaz mindenki sértetlenül és épen meg szokta ezeket úszni. Csak tudják, hogy ez így van és biztonságos. Ezek tények. Hogy részt is vegyenek a vizsgálatokban, ahhoz majd meghozzuk mi a kedvet. Ön tájékoztat, tanít. Mi meggyőzünk. Remélem, most már kellően érthető voltam, vagy ha nem, ismételgesse vissza addig a szavaimat majd, mikor egyedül marad, míg meg nem érti! - Rám gyakran jellemző gúnyos és jeges hangsúly és pillantás keverékével felelek neki, de egyébként nyugodtan, még ha nem is tartom őt könnyű esetnek. Magam is tanítok olykor, főleg hibernációt, mert abban kevesebb az orvos és így én is találkoztam már néhány kemény fejű diákkal. Meglehet azért is kevés a hibernációs orvos, mert megszoknak vagy a legtöbben megszöknek egy másik orvosi pályára, hiszen sokáig nem viselem el, ha valakivel nem lehet együtt dolgozni. Boldogítsák Dorian-t. Mindenesetre van rutinom abban, hogy többször megválaszoljak egy kérdést, míg megértik, és nyugodt maradjak. Egy darabig.
A visszakérdezésére csak lesújtó pillantást kap. Szerinte nincs jobb dolgom, mint vele cseverészni és hogy ne unatkozzak, azért kérdezem, miről is szól a fejlesztése? Költői kérdését nem felelem meg más módon, és szerencsére bele is kezd, végig is mondja, aminek örülök. Figyelmet láthat rajtam, nem akadtam meg. Az egy dolog, hogy hozzá se tudnék szagolni egy ilyen fejlesztéshez szakmailag, de értettem, mit csinál. Nem véletlenül oktat Davies is és márpedig egy jó oktató egyik ismérve, hogy a bonyolult dolgokat is el tudja mondani egyszerűen. Ha nem tudja, akkor igazán ő maga sem érti.
- Érdekes és hasznos fejlesztés, köszönöm és kapóra is jön. Bizonyosan felmerül majd kérdésként a perdaiaktól, hogy miként is kommunikálnak egymással a gépeink, vagy az agy az implantátummal, illetve a Dominiumról hogyan mozgatunk dolgokat lent a Perdán? Az is fel fog merülni kérdésként, hogy Ön konkrétan mit csinál vagy csinált a Perda megtalálása előtt, akár a Földön? Talán Önnek is érdekesebb lesz az új feladata, ha mesélhet a fejlesztéséről is. Meglehet még új ötleteket is nyer közben hozzá. - Fejtem ki neki, miért is érdekelt a fejlesztése, amihez annyira közel akar maradni. Nos, amíg beszél róla, addig is fejleszti, legalábbis szerintem az elmélet átrágása közben felmerülhetnek olyan dolgok, amelyekre addig nem is gondolt. Vagy egy perdainak egy véletlenül jól célzott kérdése juttat eszébe valamit. A Perda arra megtanított, hogy mindig lehet számítani meglepetésekre. Kellemesre és kellemetlenre egyaránt. Majd rájön Davies is. Jelen esetben a kellemetlen meglepetés neki én vagyok, és valahogy a pluszpont se motiválja - kaján öröm: hirtelen mintha megugrott volna a szívverése és a vérnyomása -, pedig azt hinné az ember, hogy mindenki szeretne jó pontokat szerezni a kancellároknál, mert az nem szokott rosszat jelenteni. De hát az emberek hálátlanok...
- Visszaadom majd... ha nem kell mínuszpontokat adnom. Ne okozzon csalódást, nem szeretem. - Abban a fagyos mosolyban benne van, hogy mennyire derülök magamban rajta és a helyzeten is, hogy a kezemben van, ő nem sokat tehet ellene. Ehhez képest váratlan dolog győzi meg újra Davies-t, hogy ezt a feladatot végülis vállalja önként: az imádott gépek iránti szeretete, nehogy kárt okozzanak bennük a perdaiak. Én legalábbis még így hiszem, hogy ez motiválja, és nem a fordítottjára gondol, az nekem valahogy eszembe sem jutott.
- Ejnye, ezt nem tudja visszaidézni szó szerint? - Szélesedik a mosolyom, most már alig-alig rejtem, hogy jól is szórakozom éppen. Közben belép a szobába egy nővér, de bizonytalanul megáll az ajtóban, nem tudván, hogy mit csináljon: jöjjön be Davies-hez vagy hagyjon minket beszélgetni? A földön lévő csipeszre pillant meg odébb a víztócsára, hezitál. Én meg oda se pillantva folytatom, nem véve róla különösebben tudomást.
- Mint mondtam, megkapja azon perdaiak listáját a kamerák által rögzített arcképekkel, akik a Városba önszántukból jöttek el és-vagy érdeklődtek a technológiánk után. Néhánynak az állandó tartózkodási helyét is tudjuk, de a pontos... nos, nevezzük lakcímnek, annak érdemes majd Elorakban utána kérdeznie és tájékozódnia. - A perdai települések - már amennyire a roppant magas fák lombjaitól látni lehet - egészen más struktúrával épültek, mint a mi Városunk. Látszólag semmi rend bennük, az egyenesek és derékszögek az utcahálózatban szerintem csak a nagy számok törvénye alapján fordulnak elő itt-ott, és semmi előre eltervezettség nincs, hanem ahogy az évek teltek, bővítgették hol erre, hol arra, inkább ők idomultak a természethez kihasználva a hely adottságait és csak minimálisan változtattak rajta, ha nagyon szükséges volt. A tájékozódás másik problémája, hogy ha van is neve egyáltalán a haladóknak nevezett utcácskáiknak, számukra olyan egyértelműek lehetnek, hogy nem látták szükségesnek az utcanévtáblák feltalálását sem, nem hogy a széles körű alkalmazásukat. Mondjuk úgy is képírással lenne feltüntetve, azt meg közülünk még kevesebb ismerik, mint a beszélt perdai nyelvet.
- Még valami? Vagy átadhatom Önt a nővérnek? Jöjjön beljebb közben! - Pillantok ki oldalra a nőre, aki egy mély fejhajtással és szeppent "üdvözlöm és köszönöm, Jenkins kancellár" motyogással jön beljebb, elsőként a csipeszt véve fel, de nem köti vissza még Daviesre, nem akar ott zavarkolódni a közvetlen közelben.
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt Csüt. Május 26, 2022 9:46 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Jenkins részére
A bennem rekedt levegő hirtelen szakad ki.
- Igen. Beleegyezéssel - mert ha az illető nem akarja, akkor ott ette meg a fene az egészet. Akarhatom én a nullás fázistól, hogy legyen hármas, de ha nem akar, csavarhatom én bárhogy, akkor is egy nulla marad. De legalább már használja a nevemhez azt, ami vagyok. Tudtam én, hogy tudok hajlítani embereket. Csak még nem jöttem rá, hogyan lehet. Lehet, Jenkinshez érve ért össze bennem az összegyűjtött tudás. Kár, hogy a gépeket és legfőképpen az energiát jobbat szeretem, s a velük való foglalkozást is.
Szerintem, ha tudnék járni, már rég faképnél hagytam volna, kancellár ide meg oda. Hihetetlen, hogy képes beletalálni abba, amit mások évekig még csak nem is sejtettek!
- És ezt eddig miért nem tudta így elmondani, hogy értelmes is legyen? - nézek rá. Mindent harapófogóval kell belőle kihúzni, amivel megbíz? A kvantumgenerátor hümmögését jobban értem, mint időnkét az ő szavait. De hát, nem is a politika az asztalom. A szoba viszont túl jól szigetelt, vagy messze van a nővérközpont, mert nem hallom tőlük a sípolást, így arra már nem is figyelek.
A lesújtó pillantásra csak kérdően ingatom meg a fejem, és nézek kérdőn rá, de már mondom is a választ.
Afranc. Értette. Nemhiába volt vele jó együtt "dolgozni". Azt tényleg élveztem. Vajon mennyire lettem agyalágyult az áramütéstől, hogy azt kívánom, térdepelhetne mellettem többet, míg dolgozunk? Á, túlsült biztos pár neuronom....
Kívül azonban elnevetem magam, ami inkább rövid kuncogás-sóhaj-szerű reakció.
- Hogyne. Ez pont olyan lenne, mintha önt kérdeznék meg, mondja el, miként is hibernál. Hátha feltesznek olyan kérdéseket, ami eddig nem merült fel önben. Aki a terület kiváló vezető szakértője.
Etessen mást azzal a mesével, hogy valakiben olyan kérdés fogalmazódjon meg, amire még  nem gondoltam fejlesztés közben. Ha voltak is kérdéseik eddig azoknak, akikkel dolgoztam, vagy iszonyat ostoba kérdések voltak, vagy már megoldásra került, ám rest volt figyelni, több  opcióval eddig még nem találkoztam. Annak ellenére, hogy szeretek nyitott lenni, és tanulni, mióta felébredtem, hiányzik az a közeg, akikkel a Földön dolgoztam. Vagy valami más hiányzik? Fogalmam sincs.
- Én sem szeretem, ha csalódást okoznak - ütöm vissza a lasztit, mert ezzel még jobban feldobja az értékeim. Visszaadja. Az enyém! Az időmmel én rendelkezem. Azért rá fog fázni, fog neki ugrálni azonnal a kóbor áram, ha valamit akar, ha éppen benne vagyok egy fejlesztésben, ha onnan kirángatnak, nem feltétlenül a nem-kedvesség lesz az, ami....
ahhhh... kész. Ennyit a szürkeegér, eltűnök a tömegben levésemről. Pedig annyira élveztem.
Taktikát kell változtatnom...
És valahol mégis jobb, hogy engem talált be Jenkins, jobb alanyt nem is választhatott volna. Ő azt hiszi, magának, ám én tudom, mivel dolgozok a háttérben. Két legyet egy csapásra. Ezt szeretem! És nem, nem fogjátok ezt elérni, teszek róla.
- Mit? - nem értem hirtelen. Majd sóhajtok egyet. - Ez egy nagyon fárasztó vicc volt. Azt mondta: Megértem az aggodalmát a műszaki felszerelésünk iránt, de megnyugtathatom, hogy eddig nem tudunk olyan képességről, ami kárt tenne bennük, a nyilvánvalón kívül, mint például a lökéshullám. Tessék, itt vannak a szavai, szó szerint - csak utána érzékelem, hogy belépett valaki a szobába, és van egy olyan tulajdonságom, hogy vagyok én tréfás, de egy kancellár az kancellár, és a szürkeegér mód még bennem van.
- Menni fog a városban eligazodni - vállat vonnék, de nem megy, szemet becsukni annál inkább, de inkább nyitva tartom, mert nagyon remélem, nem fecskendővel jön a nővér, akkor szerintem így is gyorsan megtanulnék járni. Kúszni.
- Igazán hozhatna egy pohár vizet - csak nem bírom ki. Hihetetlen, mennyire fel tudja tolni a vérnyomásom! - Meg megállíthatná a forgást. Nem a Dominiumon, mert akkor.... - akarnám még mondani, de a forgás sokkal erősebb, a vége suttogássá válik, de nem tűnik el a világ, csak rettentően forog, s tudom, ha most kinyitnám a szemem, akkor csak a fennakadt szemeim látnák. De lehet, segitene kicsit csökkenteni a forgást.
- Nincs - már hallhatóbb a hangom, de a remélt forgás nem csökken, csak láthatóan minden forog körülöttem, akaratlanul megkapaszkadom a takaróba.



Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Sürgősségi ellátó Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Vissza az elejére Go down
 
Sürgősségi ellátó
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Dominium űrállomás :: 3. gyűrű - Kikapcsolódás-
Ugrás: