Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Hector Reyes
Pént. Ápr. 12, 2024 4:37 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Jasmine Benedict
Szer. Ápr. 10, 2024 10:50 am

Hector Reyes
Hétf. Ápr. 08, 2024 12:16 pm

Tywinna
Hétf. Ápr. 08, 2024 2:57 am

Hector Reyes
Vas. Ápr. 07, 2024 4:25 pm

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 4:41 pm

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 10:56 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Közösségi hely
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Kancellária
Kancellária


Közösségi hely Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Közösségi hely Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Hétf. Júl. 29, 2019 1:19 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Közösségi hely
 





Közösségi hely, pihenőszoba, beszélgetősarok. A Város létszámát tekintve több is van ilyen, hasonló berendezéssel, csak a színek árnyalatai különböznek egymástól. Asztalok-székek, kényelmes fotelok, kanapék állnak rendelkezésre a pihenni vágyóknak. Akad egyszemélyes sarok is meditáláshoz, vagy csak arra, hogy nézzünk ki a fejünkből, és van nagyobb társaságnak való "nagyon fontos társadalmi viták" megbeszéléséhez kialakított ejtőző. Itt találkoznak a munkában rövid szünetet tartók, a szabadnaposok, a lábadozók és a lógósok. Utóbbiaknak mindig van magyarázatuk.  
Vissza az elejére Go down

Dorian Castillo
Dorian Castillo

Kancellár

Közösségi hely Giphy

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
kancellár (orvostudomány, űrlénytan, botanika, biológia szakirányban kutatás)

Reagok száma :
188

Avatar alanyom :
Cillian Murphy

Keresem :

☽ :
Közösségi hely 31qBM


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Pént. Aug. 23, 2019 10:26 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next



Eowen & Dorian

A csendes emberek mindig figyelő emberek. A hallgató emberek mindig többet hallanak meg, mint a saját hangjuktól mámorosak.


Ilyen vademberekkel kell elütnöm az időt... mire tartjuk a magas rangú, alattunk szolgálókat? Dísznek? Noha tény, a béke törékeny, pengeélen táncol és minden lavírozás újabb sebeket ejt, a vér meg csúszós, tudom én. Nem árt, ha a nyomorult bennszülöttek képviselője (és maguk a többi, tudatlan népek is) látják, mi nyitunk, mi törekszünk és mi mással lehetne ezt megalapozni, ha nem azzal, hogy egy kancellár maga ereszkedik alá a pór néphez. Nem is értem miért nem William vállalta... már csak korától fogva is, idősebb nálam. Ha meg fiatal kell, ott van a jó öreg Callum. Bár az utóbbi merényletei óta megértem, hogy mellőzték a biztonsági protokollok útvesztője miatt hogy Ő legyen a delikvens, aki elszenvedi ezt. Kelletlen hagyom elkísérjenek a Perdára, a város falain belül a közösségi termek magas rangúaknak fenntartott szobájába. A fő ok tehát ez, miért merészkedtem a városba, de mivel pár napot itt töltök, nem ez a leány lesz az egyetlen programom, természetesen. Leány? Senki sem tudja megállapítani ezeknek a humanoidoknak a korát, nem kizárt idősebb nálam... irritáló. Minden esetre arra valóban jó lehetőséget nyújt, hogy első kézből informálódjak a CQL lelőhelyek iránt, természetesen kizárólag indirekt módon. A kényelmes kanapén helyet foglalva hagyom, hogy beállítsák a fordító kommunikációs eszközt, csupán megfigyelek. Magam is tudom már kezelni, de fő a kényelem. Nem tökéletes, de a nyelvészek igyekeznek minden nap fejleszteni rajta valamit a zökkenőmentes tárgyalásokhoz. Elegáns szürkéskék öltönyt viselek, nyakkendőt ellenben nem kötöttem. Ahogy bekísérik ezt a furcsa nőt felállok és éppen csak meghajtom felé a fejem. Nem vagyok tisztában azzal, pontosan mi is a szokás náluk, de mivel Ő van itt, ennyi rugalmasságot csak elvárhatunk tőle alkalmazkodjon. Ahogy megszólalok a program fordítani is kezd, remek. Bár erős kétségeim vannak, hogy a mi udvariassági formuláink egy az egyben átültethetőek lennének az Ő nyelvezetükbe, de ettől most kénytelen leszek eltekinteni.
-Üdvözöljük szerény városunkban, Hölgyem. Kérem, helyezze magát kényelembe! - Arcom komoly, rezzenéstelen, csak belül ódzkodom a nyakán lévő kopoltyúktól. Ha eltakarta volna esetleg, akkor is tudom ott van. Szívem szerint felboncolnám, abból rengeteg mindent lehet ám tanulni, de tárgyalni vagyunk és holtan semmire sem mennék vele. Meg most hogy így belegondolok, nem, nem kívánom a halálát. Érdekes...
-Elnézést a kíséretért, de fontos számunkra a biztonsága. - No meg franc se akarja, hogy csámborogjon a városban egyedül, ámbátor ezt nem kell tudnia. Valamint nem hazudtam, valóban fontos ne szúrja le senki zakkant, például egy ellenálló, csak hogy hasznot húzhassanak a kis patkányok a kirobbanó háborúból.
-Úgy tájékoztattak, hogy Eowen néven szólíthatom. Esetleg van valami rangja Önnek is, amin megszólíthatom, mint a papjaik esetén? - Nem tudok róla, valószínű nincs, sajnálatos mód, de szeretek a lényegre térni mihamarabb és ez kellemes és gyors felvezető lehet részemről, hacsak nem tereli el a témát. Az asztalon megnyomok egy gombot, mire behűtött víz bukkan elő egy kisebb kancsóban, két pohárral, töltök is neki és felé tolom.
-Megkínálhatom? - Nem, nem mérgezett, de nem lepődnék meg ha lenne valami képességük kiérezni ha amúgy az lenne. Mégiscsak barbárok... a túlélés és a mutációk elegyének statisztikája alapján, ugye.


Próbálkozni lehet, csak nem mindig érdemes...
Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Közösségi hely Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Szomb. Aug. 24, 2019 3:08 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Eowen && Dorian
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

- Hé! Én mondtam neked, hogy csak óvatosan… idd! – keresem a megfelelő szavakat, ahogy az őr mellett haladok. Egy pillanatig sem rettent meg az, hogy kíséretet kapok, amíg a nagykutyához igyekszünk. Sőt mi több, még szórakoztat is. Habár eddig ahhoz szoktam hozzá, hogy legfeljebb egy őr kísér, most azért jóval többen vannak. Hasonló nálunk legfeljebb akkor történik meg, ha személyesen a Dan jön le közénk – vagy még akkor sem. Gyorsan alkalmazkodtam az égiek világához, már amennyire ez sikerülhet egy magamfajtának. Az, hogy igazából sehova sem fogadnak be, megtanított arra, hogy ne legyen elvárásaim. Így pedig könnyebben tud alkalmazkodni is a perdai, nem igaz?
- Legközelebb, majd megtanulod – ütöm meg viccesen az őr vállát. Nem először kísér, sokat tanultam tőle, ha más nem a nyelvünket. Persze nem akkor, amikor épp a munkáját végzi, ilyenkor irtó unalmas tud lenni. De egyéb esetben. Én tanítgatom a perdai nyelvre, ő a… magukat emberinek hívottnak. Jól kijövünk, csak most felettébb morcos rám. Hoztam neki az egyik kedvenc perdai szeszes italból és valahogy nem bírta a szervezete.
Ciccegve ingatom meg a fejemet. Gyenge egy népség.
Megállunk egy ajtó előtt. Az őr a tenyerét helyezi a mellette elhelyezett. Oh, miként is hívják? Panal? Nem! Punelnek és voala! A szorosan záródó ajtó – melyet nem lehet ám csak úgy kinyitni, próbáltam már – szisszenve nyílik ki. Lenyűgöz ez a technológia, legszívesebben bemásznék a falba, hogy megnézzem, hogy miként is működik, de persze maradjunk csak nyugodton, mindennek megvan a maga ideje, nem igaz?
- Helló! – üdvözlöm hangosan, hatalmas mosollyal az arcomon a férfit. Persze, ennek is megvan a saját magunk formája, ám meglehet, hogy nem értené. Egy pillanatig sem érzem ennek ellenére, hogy illetlen lennék. A hajam a vállamra omlik – főleg, hogy csak addig ér – zöldes tincseim eltakarják a kopoltyúmat.
- Köszönöm! – fogadom el és máris leülök vele szemben. Nem idegenkedek a közelségétől, ezt láthatja, ahogy azt is, hogy viszonylag otthonosabban mozgok idelent. Ezt a ruhámon is láthatja. Ha idejövök, levedlem a perdai viseletemet és emberi gúnyába bújok. Egyszerű fekete farmernak csúfolt nadrág, tornacipő (csak még senki sem tudta megmagyarázni, hogy miért torna és hogy az mi) egy laza topnak nevezett felső. Na és a kedvencem, amit most mégis kelletlen hagytam ott: a bőrkabát. Szemeimet nem emberi, annál inkább perdai festék keretezi, ajkamra azonban az általuk használt mélybordó ajakápoló került, mely csak még jobban kiemeli fehér bőrömet. A népemhez képest is fehérebb a nap is alig fog rajta bármit is, tölthetek bármennyi időt is a szabadba.
- Oh, ne aggódjon – legyintek nagyvonalúan. – Chrissel már elég jól megismertük egymást – kacsintok az egyik őrre. – Egyébként is örülök, maguk képesek labirintust is építeni, csoda, hogy nem tévednek el itt – nevetem kedvesen, hogy oldjam a feszültséget. Ha nem megy, derűm akkor is megmarad, ha zord marad, akkor is. Ezt nem tudja megakadályozni. Bármilyen emberrel, perdaival képes vagyok a végtelenségig jókedvű lenni, hisz nincs okom arra, hogy ne így tegyek, nem igaz? Néhány perdait leszámítva pedig majd mindenki kedveli a társaságom, aki nem is… Annak is megvan a maga oka.
- Rang? – hajtom enyhén félre a fejemet. Lázasan kutatok emlékeim között, valami rémlik. Csak mi nem éppen így hívjuk. Azt hiszem. – Szólítson csak Eowennek – engedem meg neki, a hasonló hivatalos formáktól, amúgy is csak a hátam lesz teljes mértékben tollas.
- Wow – düllednek ki szemeim, amint meglátom a kancsót, miként bújik elő a szekrény egy elrejtett… részéből. – Ez csak természetes – bármennyire is profinak hisznek, azért még ennyi idő után is lenyűgöz az emberek városa. Ahogy fordítva is így lehet, még a mai napig is az emberek megcsodálják a mi világunkat, nincs ez másképp.
Ha megkapom a vizet, akkor jóízűen kortyolgatom el.
- Arról is tájékoztatták, hogy mi végre jöttem a Városba? – kérdezem, ezúttal mégis egy sejtelmes mosoly csillan meg arcomon. Jobb kezemet behajlítva, mutatóujjam köré tekerek egy tincset és még egy jó darabig ezzel játszadozom el. Körbe tekerem, majd elengedem a tincset, majd megint újrakezdem. Önkéntelen beidegződés, én már észre sem veszem.

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 12:57 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Dorian Castillo
Dorian Castillo

Kancellár

Közösségi hely Giphy

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
kancellár (orvostudomány, űrlénytan, botanika, biológia szakirányban kutatás)

Reagok száma :
188

Avatar alanyom :
Cillian Murphy

Keresem :

☽ :
Közösségi hely 31qBM


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Vas. Aug. 25, 2019 1:51 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next



Eowen & Dorian

A csendes emberek mindig figyelő emberek. A hallgató emberek mindig többet hallanak meg, mint a saját hangjuktól mámorosak.


Hello?! Első sokkom után rájövök, már az is dicséretes ennyit tud a mi nyelvünkön, csak épp senki sem világosította fel csöpp elméjét arról, hogy nem köszönünk akárkinek így? Teremtőm, lesznek itt még bajaim, de most lenyelem a fekete levest és tűrök. Kötelességem tűrni, kár hogy neki nem igen vannak ilyen jellegű fenntartásai. A zöld haj kimondottan fura, ahogy ez a széles, kicsattanó mosoly is. Minek örül?! Vagy közölték vele ez mennyire nagy dolog és boldog ettől? Talán még meg is érteném, de... nehezen tudok mit kezdeni a helyzettel, hogy valaki ilyen önfeledt a társaságomban. Persze lehet hamar lehervasztom a mosolyát, nekem nem szokásom mosolyogni, ugye. Annyi viszont bizonyos hogy a beilleszkedés nála tényleges tevékenység és cél, nem csak terv, erről árulkodik a ruhája és a nyelvtanulási szándéka. Bár megjegyzem, normálisabban is felöltöztethették volna, ez túl... hagyjuk is. Inkább kínálom hellyel és kérdezgetem. Elvégre azért (is) vagyunk itt. Chris... hm. Figyelni kell erre az őrre, nem kívánjuk hogy túl jóba legyen a perdaival, legalább is hogy túlságosan otthon érezze magát és felelőtlen mód elfecsegjen neki dolgokat, amiket otthon továbbadhat. Első teendőm a kis csevej után az lesz hogy "Chris" vissza megy a Dominiumra és nem kaphat kimenőt ide a Perdára, ellenben adok neki elég elfoglaltságot majd.
-Semmivel sem bonyolultabb a közlekedés és tájékozódás mint egy erdőben, véleményem szerint. Könnyen meg fogja szokni, ahogy a jelen viseletét is megszokta. - Már abból gondolom, megtörtént, mert teljesen fesztelen az egész lénye. Számomra abszolút szokatlan és valamiért nem bírom megmagyarázni, de nem idegesít. Miért nem? Logikátlan, mégis így érzem. Valahol talán még kedvemre is van ez a kis újdonság, hiába egy őslakos váltja ki. Vagy pont amiatt? Rejtély, ki kell bogozni, de koncentrálnom kell a célokra, amiért ide lettem küldve.
-Rang. Tisztség. Elismert pozíció, kiérdemelt megszólítás. - A gép szorgosan próbálja átültetni a használt fogalmakat, remélve találunk valami közös metszetet. Persze nincs semmije, miért is lenne, miért is nem valami fontos személlyel beszélgetek, ha már én sem valami kispolgár vagyok... ah. -ahogy kéri Eowen kisasszony. - Nehezemre esik a dolog, számomra ez túl személyeskedő, nagyon kevesekkel érzek erre hajlamot és ez a nő... pont nem ilyen, bár amilyen lezser valahogy átragasztja, mert meglepően hamar túllépek az amúgy számomra igen zavaró problémán. A víz miatt, avagy helyesbítek, a víz előbukkanása látom kíváncsiságot vált ki belőle, ezek szerint nem lettem félretájékoztatva, noha ezzel valóban csak az alap udvariassági formákkal kívántam élni.
-Mm. - Keresem a diplomatikus szavakat míg magam is kortyolok párat a hűs folyadékból. -Természetesen kellő információval elláttak ám szeretem ha az emberek maguk mondják el céljaikat és okaikat. Megtisztelne, ha megosztaná saját szavaival. Ahogy azzal is ha engedné magam is elsajátítsak valami dolgot az Önök kultúrájából, ahogy Ön is megtette a mienkkel. Ha jól tudom a vallásuk, a hitviláguk igen széleskörű, mindenre kiterjedő. Ha elmondaná Önnek személy szerint mit jelent, az nagyon tanulságos lenne a számomra. -. Aztán már tudok feltűnés mentesen kérdezgetni mindenféléről, de a legegyszerűbb ha vele kezdjük. Az általánosítás úgy gondolom körülményes, sarkalatos és nem feltétlen pontos, mivel benne él, nem külső szemlélő. Ám saját magáról mindenki tud beszélni - ha akar. Meglátjuk Eowen kisasszony mennyire marad nyitott. Vele kapcsolatban amúgy szívesebben hallgatnék valamiért valami személyesebb motivációt, hm.


Próbálkozni lehet, csak nem mindig érdemes...
Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Közösségi hely Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Vas. Szept. 01, 2019 11:05 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Eowen && Dorian
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

Arcomról a mosolyt nem lehet lehervasztani. Legalább is azzal nem, ha a partnerem ajkai nem görbülnek felfelé. Ettől én még jókedvű tudok lenni – melyet most nem is mímelek. Teljes válszélleséggel állíthatom, hogy boldog vagyok. Na, nem csak amiatt, mert végre eljutottunk oda az elmúlt évek alatt, hogy egy fejessel beszélgethessek. Valahogy érzem, hogy a mi oldalunkról ez sosem fog megtörténni. Legalább is elég hosszú télnek kellene bekövetkeznie ehhez.
Eszembe sincs Christ bajba keverni, sőt mi több. Kevés emberrel tudok igazán jól elbeszélgetni a Városba, személy szerint nagyon bánnám, ha többé nem látnám. Rengeteget tanultam tőle, leginkább a nyelvükről, a szokásaikról a különös törvényeikről. Persze a legtöbbje még érthetetlen számomra, de remélem, hogy egyszer igazán meg tudom érteni.
- Meglehet, hogy ezzel vitatkoznék – nézek el egy pillanatra a válla mellett, széles mosolyom csak még tovább szélesedik, félő, hogyha ezt is tudnám űberelni, akkor szétszakadna az arcom. – Járt már kint valaha a vadonba? – teszem fel hirtelen a kérdést, valahogy számomra egyszerűbb, de lehet csak azért mert ebben nőttem fel. Nem pedig egy ilyen… ezüst színű, fényes, olykor hideg, mégis különös helyen. – Egyszer menjen ki, tényleg! De nem egyedül, egyedül eltévedne – rázom meg a fejemet. Nem egyszerű a vadonban sem közlekedni, de lássuk be, a jártas perdainak ez nem tesz igazán semmit. – Viszont gyönyörű és különleges – vannak élő szervezetek.
Ez az egyetlen, mely furcsa nekem ebben a világban. Alig vannak élő organizmusaik. Vagy ha igen, ezekben a dobozokban. A nap nem süt rájuk, eső nem mossa bőrüket, a szél nem borzolja fel a hajukat, oly élményekből maradnak ki, melyeket nem tud pótolni a dobozélet. De tény, fordítva is lehetnek ilyenek.
Felsorolására csak megrázom a fejemet. Nincsenek nálunk ilyenek. Csak egy egyszerű követ vagyok, hosszú idők után először tudták elismerni a képességem és gondolják fontosnak ezt, főleg, hogy ide engednek. Csak ne vennék át annyi szokást, nem igaz?
- Kisasszony? – nevetem jókedvűen. – Higgye el, hogy el… elhanyagolhatja ezt is – bólintok. – Az efféle tisztségek számunkra nem fontosak, legalább csak egy szinten – ami jóval felettünk áll. Az alsóbb réteg nem tart számon ilyeneket. Mondhatnám úgy is, hogy egyenlő ott mindenki.
A kérdésére csak egy pillanatig gondolkozok el, hogy mit is felelhetnék. Mi is az, amit valóban szeretnék elérni? Motivál? Hallottam már ezt a szót, jelentést is könnyen párosítok hozzá.
- Úgy vélem, a háború nem eszköz még csak nem is lehet cél, de járható utat végképp nem látok benne – az őszinteség mellett döntöttünk. – Az elmúlt évek rávilágítottak arra, hogy egyik oldal sem gyengébb, vagy erősebb a másiknál. Mégis két teljesen idegen, ellentmondásos, külsőségekben azonban hasonlatos fajról van szó. Sokat tanulhatunk a másiktól, fejlődhetünk – mégis megválogatom a szavaimat. Nem tudom, hogy meddig szándékoznak itt maradni, az értesüléseim szerint nem sokáig. Ez mégsem úgy látszik, nem, ha felépítettek egy ilyen települést.
Ami pedig a hitvilágunkat illeti? Egy halk hümmentéssel dőlök kényelmesen hátra. Persze minden perdainak megvan a maga viszonya ehhez. A poharat az ajkamhoz emelve iszok a vízből, mely kellemes, bársonyos, hideg, mégsem olyan élénkítő, mint a folyóké.
- Shaz'or és Shiennel az élet körforgását jelölük. Az egyikük nyomába a folytonos teremtés áll, melyet mindig pusztulás követ, ez a természet és az élet rendje is. Shiennel pedig utána lépkedve fényt hoz mindenki életébe. Nincs olyan magány, sötétség, szürkeség egy perdai életében, ahol ne jelenne meg Shiennel és a remény magjait nem ültetné el a szívükbe – fejemet enyhén félrehajtom, mosolyom nem tűnik el arcomról. – Az, hogy mit jelent, az egy kicsit nehéz megmagyarázni. Mindenkinek ugyanazt, mégis mindenkinek mást. A hitünkben a reményt tapasztalom, hogy a legnehezebb időkben is van kihez fordulnunk, tudunk kihez beszélni, kik meghallgatnak, még ha ez Önök számára értelmezhetetlen is – hallottam, hogy miként állnak ehhez hozzá. Van bárki, aki hibáztatná őket ezért?

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 12:58 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Dorian Castillo
Dorian Castillo

Kancellár

Közösségi hely Giphy

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
kancellár (orvostudomány, űrlénytan, botanika, biológia szakirányban kutatás)

Reagok száma :
188

Avatar alanyom :
Cillian Murphy

Keresem :

☽ :
Közösségi hely 31qBM


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Vas. Szept. 01, 2019 8:15 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next



Eowen & Dorian

A csendes emberek mindig figyelő emberek. A hallgató emberek mindig többet hallanak meg, mint a saját hangjuktól mámorosak.



-Nem kívánok vitatkozni Önnel, kisasszony. - Ezzel fejet hajtok kissé neki és az akaratának, ha eltévedne hát eltéved, bánom is én. Jobb is ha nem ismeri ki magát nálunk, maradjunk annyiban. Persze a hangom nem tükrözi a véleményem.
-Nem, kisasszony, csupán a város szélénél lévő vízesésnél, de messzebb nem. - Nem látom értelmét eltitkolni ezt az információt, de tény, én messzebb sosem mentem. Ha szerettem is volna, túl sok dolgom van és a Dominium az otthonom. Jó nekem ott.
-Térképpel nem, de nem áll szándékomban elhagyni a családom és az otthonom. Rengeteg a teendőm. - Amúgy sem vennék jó néven a perdaik ha csak úgy csatangolnék a világba, nem tudnák mire vélni. Az emberek sem, de kétlem ezt el tudnám magyarázni neki.
-Azt nem kétlem, botanikus vagyok, szenvedélyem a növényvilág. - Egy kis túlzással ugyan, de valóban. Ellenben a nyers és zabolázatlan természet nem nekem van kitalálva, ahogy semmi vadhajtásos sem.
Az meg hogy nincs semmi rangja elkeserítő, de lehet csak a perdai nép nem foglalkozik ilyesmivel. A vadembereknek van egy törzsfőnökük és beérik ennyivel.
-Meglehet, de számomra fontos, hogy kimutassam Ön felé a tiszteletemet. Így ha nem bánja, nem hagynám el a megszólításnál. - Valóban feszélyezne ha még ennyit sem biggyeszthetnék oda mint a hölgyem vagy a kisasszony... bár lehet Ő már asszony? Nehéz megítélni.
-Igen, sok igazság rejlik a szavaiban, hölgyem. Én tudós vagyok, tehát a kíváncsiság hajt előre. Az Önök bolygója különleges. Rengeteg mindent lehet tanulni és úgy hiszem, mi is sokat tudnánk tanítani. -.Az elején mindenképpen fontos a béke, tehát a nyugodalmas kutatás. Bár nem tudom a mi általunk kínált technológia számukra például befogadható-e... Talán ami a mezőgazdaságot illeti igen. De feltűnik nem igazán a saját céljairól beszél, ezek nem is igazán célok. -Tehát ha jól értem, akkor Önnek az a célja, hogy kölcsönösen tanuljunk egymástól? -.Követként funkcionál, tehát lehetséges valóban ez érdekelné. Persze nem vagyok naiv, bizonyosan keresi a gyenge pontjaink. Ahogy én is az övékét.
Minden esetre ha már ennyire vallásosak rákérdezek, meséljen magáról, abból sok mindent le lehet szűrni. De mint ateista nem vallásos és hitbuzgó mód hallgatom a szavait, inkább mintha mesét mondanának.
-A mi kultúránkban is vannak Istenek. Ami azt illeti hajdanán több elgondolás is létezett, így bármennyire is furcsállja, értem a szavait. -Abba nem megyek bele, hogy nem vallom. Mert ki hiszi el hogy két ekkora hatalommal lény teremtett mindent, főleg hogy az egyik fényt hoz... lehetne maga Lucifer is, mint fényhozó nem? Badarság.
-Nálunk erre voltak külön építmények, ahol közelebb érezhettünk magunkat Istenhez. Azt hiszem, Önöknél is vannak hasonló... szentélyek. Vannak a népükből személyek, akik közelebb állnak az említett istenekhez, ugye? -.Kérdés hol és vajon CQL forrásokra épültek-e. Nem lenne szép dolog pogány mód romba dönteni őket, de hát... ha azt akarják elmenjünk ahhoz kell ez a kristály, nincs mese. Bár az is jó kérdés mennyire kell nekik, kibányászhatnák és odaaadhatnák nekünk, az ingyen munka mindig jól jön.


Próbálkozni lehet, csak nem mindig érdemes...


A hozzászólást Dorian Castillo összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Szept. 11, 2019 3:03 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Közösségi hely Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Kedd Szept. 10, 2019 2:18 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Eowen && Dorian
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

- Ejj, hát ez igazán kár - mosolygok rá, őszintén, lelkesen, de nem gyermetegen. Egyszerűen csak jó a kedvem, még azt is bevallanám, hogy valahol izgatott vagyok az egész találkozás miatt. Szeretek új embereket megismerni, új helyzetekbe kerülni. Hiszem, hogy nincs olyan, amit ne lehetne megoldani.
A viták során pedig igazán lehet csak megismerni egy ember, vagy épp perdai világképét, értékrendjét. Hogy miben is hisz, miként gondolkodik, mégis mit lehet tőle a jövőben várni. És nem, még véletlenül sem azért szeretem, mert mindig én nyerek. Lássuk be ez egy idő után unalmas, habár a jelenlegi, új munkámat nézve nem is annyira rossz eme tulajdonság.
- Pedig egyszer érdemes lenne, gyönyörű vidékeink vannak. Bár tényleg tanácsolom, hogy csak a megfelelő… kísérettel tegye meg - azért egy pillanatig elgondolkoztam a megfelelő szóhasználaton. - Ha már ajánlhatom, akkor egy megbízható perdaival tegye - kacsintok rá, bár elsősorban nem magamra gondolok. Bár lehet, ha még pár ilyen marcona alakot maga mellé hívna, mint a mostani kíséret még magam is megbízható lennék. Akarna a fene bajba kerülni. Már legalább is komolyabban, mert hát lássuk be, baj ebből lenne.
- Szenvedélye és mégsem járná be a világot? - jön az első őszinte döbbenet tőlem, arcomra valódi meglepettség ül ki. Kényelmesen dőlök hátra a székbe és egy apró füttyentést is, miközben végig mérem az emberek által Kancellárnak hívott férfit. Fogalmam sincs, hogy mit jelenthet a szó, perdai megfelelője nem igazán van. - Mitől fél ennyire? - persze a kérdésem nem jogos, mégis őszinte. Vagy válaszol, vagy nem, ez már rajta múlik. De el sem tudnám képzelni, hogy ne érdekeljen egy új világ, melybe belecsöppenünk és csak üljek a biztonságot jelentő négy fal között. Vagy azon a nagy valamin, amit ők… Jaj minek is hívják? Domomiun. Ez lesz az.
Furcsa népség ez az emberiség a megszólítást mégis elengedem. Könnyedén legyintek, akár ha egy nemes tenné ezt, lássa a gesztust, hogy milyen engedékeny vagyok. Még ezt is megtehetem. Persze túl sok komolyság ebben a csuklómozdulatban nincsen, tán félre sem érti.
- Miért Önöknek ez nem cél? - hajtom kissé oldalra a fejemet. - Ez nem csak kollektív, de valahol önös cél is, ahogy a béke fenntartása is. Nem csak azért jelentkeztem a közvetítő szerepre, mert a két nép közötti békét fenn szeretném tartani és a lehető legjobb együttműködést megtalálni, hanem hogy tanulhassak is maguktól - mutatok rá. Ez ugyanannyira önös, mint közös cél is. És ez egyelőre így is a jó. Meg kell tudnunk, hogy mit akarnak valóban azt pedig nem lehet másképp, ha nem tanuljuk meg, hogy mit tudnak.
Mire képesek.
- Most már nem hisznek az isteneikben? - kérdezem tőle őszintén. Ha esetleg nemleges választ kapok, egyszerűen csak visszakérdezek. - Miért? - a bolygójuk elpusztult, ezt már hallottam. Azt is, hogy miért, bár erről ahány embert kérdeztem, annyi választ is kaptam rá.
- Szentély, való igaz, amely élén a főpapunk, a Dann áll. Ő a legmagasabb vallásos személy, ki kapcsolatban áll az isteneinkkel. Ő az, ki irányt mutat számunkra a legnehezebb órákban is. Mint tudja, egy ilyen szentély elpusztulása miatt váltunk kicsit… morcosabbá - mutatok rá, hogy az egykori háború, mely oly sok halált hozott miért is tört ki. - Olyan ez számunkra, mintha… a Kancellárok termét elpusztították volna - szintén csak keresem a szavakat. Nem tudom, hogy van-e ilyen helyük, de feltételezem, ahogy azt is, hogy nem szentélynek hívják. - Függetlenül attól, hogy elpusztult-e ott valaki, avagy sem. Feltételezem önök is vért kívántak volna látni utána - nincs ez máshogy sem nálunk, csak a megfelelő hasonlatokkal kell élni és talán megérthetjük a másikat. Persze ez nagyon messze van még, de hát ami késik…
Hajam egyik tincsét folyamatosan ujjam köré csavarom, tekerem, birizgálom, ez egy pillanatig sem zavarja meg, hogy beszéljek.

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 1:00 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Dorian Castillo
Dorian Castillo

Kancellár

Közösségi hely Giphy

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
kancellár (orvostudomány, űrlénytan, botanika, biológia szakirányban kutatás)

Reagok száma :
188

Avatar alanyom :
Cillian Murphy

Keresem :

☽ :
Közösségi hely 31qBM


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Szer. Szept. 11, 2019 3:36 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next



Eowen & Dorian

A csendes emberek mindig figyelő emberek. A hallgató emberek mindig többet hallanak meg, mint a saját hangjuktól mámorosak.



-Talán örömét leli a vitázásban? A nyelvi hátrányok miatt úgy gondolom kerülnünk kéne a heves diskurzust. - Nézek rá érdeklődve, de hangom is csak ennyit sugall, nincs ellenemre egy vita, bár legtöbbször bosszant mások csökött látása így de, mégis ellenemre lenne. Persze ezt szóvá nem teszem.
-Talán majd egyszer. - Bár az hogy egy perdait adna mellém felszalad a szemöldököm, hülye lennék a barbárokkal bemasírozni az erdőbe! Katonákkal sem szívesen, lévén rengeteg ragadozó van, nem csak az állatok de a növények között is. Mint tudós természetesen érdekelnének, de a laboromban is tudok vizsgálódni, elég az nekem. Minden esetre inkább csak biccentéssel nyugtázom a szokatlan ötletét és annyiban hagyom.
-Nem kell ahhoz bejárnom. Tanulmányozni lehet a növényeket mesterséges, számukra gondosan kialakított körülmények között is. Talán járt az üvegházunkban... - Ez félig kérdés, mert lehet nem, de ha mégis, akkor érteni fogja mire utalok. Ha nem, nos... reméljük jó a képzelő ereje!
-Nem félelem ez hölgyem, hanem egyszerű praktikum. - Mondom teljesen nyugodtan, ennyi piszkálással engem nem lehet felbőszíteni, hovatovább a kezdeti "hello" után nem várok sok illemet tőle. Mondhatni kezdek eltekinteni a részéről ilyesmiktől, ami számomra meglepő, a jelenlétében mégis természetesnek hat. Még az is hogy legyintéssel hagyja rám én tartanám a megszokott formulákat.
-Tudós vagyok nem katona, a nyugodt tanulmányozás és tanulás nálam alapvető cél, ellenben Önről nem tudok semmit kisasszony. De örömmel hallom szeret tanulni, frissen tartja a szellemet. - Kérdés ezt érteni fogja-e jövök rá, de reményeim szerint kisejti bók akart lenni. Csak belül sóhajtok egyet, hogy az ilyen kíváncsi követekkel csak a gond van, nagyon nézni kell ki mit magyaráz neki, mert nem lenne jó ha túl sokat látna és tanulna.
-Sokan úgy gondolom nem hívők. Nagy csapás ért mindannyiunkat, így teljesen érhető. - Abba nem megyek bele aki hitt is ostoba, mert csak magyarázatot próbál találni valamire amire nem tud adni választ. Remélem ez kielégítő válasz lesz neki mert a bolygó összeomlásába nem kívánok belemenni logikusan.
-Ez csak természetes, szörnyű félreértés és baleset. - Bólintok, bár igazából az a szörnyű, hogy nem haltak meg mind ezek a népek... azaz nem mind, pár életben maradhatott volna leigázva rabszolgának és kutatási alanynak. Ahh, nehéz az élet. Bár a fegyvereik megmunkálása is érdekes tény, szóval amiatt is érdekesek egyeseknek.
-Hmm. Nincs termünk, de érzékelem a hasonlat súlyát. Személyesen is ki szeretném fejezni részvétem a félreértés végett. - Hajtok kissé fejet, így illik, nekünk inkább a járványaik okoztak nagy galibát, azóta is kutatjuk az ellenszereket, védőoltásokat. Fogjuk is még egy darabig sajnos.
-A meg nem értettség sajnos túl sokszor hajlik erőszakba, erre minden faj hajlamos, emiatt is szigorúak a szabályaink, ez védelem. De megértem a reakciót, ahogy Önök is gondolom megértik miért támadtunk vissza. - Nem fogjuk hagyni leöljenek minket csak úgy. De az rejtély hogy a kislányos hajcsavargatása miért nem megy az idegeimre. Úgy fest most valahogy kipihentebb lehetek... furcsa.
-Persze sajnos vannak... a fajunkon belül olyan emberek, akik önfejűen cselekednek és ezzel veszélyesek önmagukra és másokra is. Erőszakosak és könnyen szítanának háborút újra. Kellemetlenül érint minket a dolog, mert mi törekszünk a békére. Akiket a városon kívül ismer meg embereket és kérdés nélkül befurakodtak az Önök területeire nem szívleljük... Önt is kérem ne kezeljen egyforma megítéléssel minket, Ők nem kizárt ártani akarnak Önöknek vagy elvenni az otthonaik. Nem szent nekik semmi sem... - Húzom el a szám és félretekintek. Hovatovább kinézem a lázadókból, azok is barbárak, ha nem hálni akarnak ezekkel a lényekkel akkor elveszik ami kell nekik, hogy könnyebben ellenünk jöhessenek. Ki kell őket gyomlálni, ha mást nem, Jenkinssel ebben egyetértünk.


Próbálkozni lehet, csak nem mindig érdemes...
Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Közösségi hely Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Pént. Szept. 20, 2019 9:58 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Eowen && Dorian
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

- Úgy vélem, hogy egy vita folyamán – emelem meg kezemet enyhén, tenyeremet az ég irányába fordítva, ezzel próbálok hangsúlyt adni a szavaimnak. – lehet a legjobban megismerni egy perdai, vagy az esetünkben egy égi – mosolygok a férfira kedvesen. – gondolkodásmódját. És itt most nem a veszekedést értem, hanem az egymással szembe állított tényeket, ismérveket. Ám ezek szerint, akkor magának nincs beültetve ilyen bigyulája? – mutatok a fülem mögé, ahol nekem a kopoltyúm helyezkedik el, de ha jól tudom, akkor nekik valamilyen átfordító izéjük lehet. Fogalmam sincs, hogy miként hívják, pedig már, mintha említették volna. Valaki, valahol már megtette. Rejtély, hogy ki és hol és mikor.
Beleegyezésére csak vidám mosoly kunkorodik ajkaim szegletére, akár ha egy macskával nézne szemközt. Egyáltalán tudja, hogy mi is az a macska? Nem hinném, vagyis… Egyáltalán vannak állataik?
- Hallottam már róla – bólintok egyetérteően. – Ám nem jártam még. Miért járjak egy ilyen helyen, amikor itt a Város falain túl, ott a természet? Minden és még annál is több, amit önök hinni vélnek? – hajtom enyhén oldalra a fejemet, majd csak mosolyogva rázom meg azt. Tincseim az arcomba kötnek ki, könnyed mozdulattal mégis füleim mögé parancsolom őket.
- Azt mondják, hogy ismernek dolgokat, de valójában semmit sem tudnak, igaz? – teszem fel a költői kérdést, a mosolyom szomorkássá válik. – Elnézést – sütöm le a szemem, tudom, hogy ezzel messzire mentem. Nála legalább is. De miként állíthatják, hogy ismerik a növényeink, állataink, világunk, kultúránk, ha a falakon túl nem járnak, csak felfegyverzett katonák?
Talán egyszer majd ez is változni fog. Talán.
- Csak egy perdai lány vagyok, semmi több – vonom meg a vállamat. – Szeretek tanulni, szeretek új dolgokat megismerni, a maguk világa és… Oh, hogy is hívják önök? Tenkológiájuk elég új. De igazából semmiből sem emelkedek ki igazán, legfeljebb, hogy szeretek beszélgetni – nevetem halkan. Nem árulom el, hogy ezt mások is kedvelik bennem, könnyen a másik bőre alá tudok férkőzni, ha igazán szeretnék.
Most nem szeretnék, vele szemben legalább is nem. Még nem, túl gyanús lenne. Kell az idő, amíg megbízik bennem annyira, hogy olyanokat is eláruljon, amiről nem is gondolja, hogy képes elárulni. Türelem, nagy úr és nekem a végtelenségig van belőle.
- És nem lehet, hogy a csapás épp azért érte Önöket, mert nem hittek és az isteneik elhagyták magukat? – teszem fel a kérdést érdeklődve, miközben kényelmesen dőlök hátra és kortyolok egy újabbat a pohár vízből. – Mh – cuppantok egyet az ajkaimmal. – Ennek teljesen más íze van, mint a patakban lévőnek – összegzem. Ez nem olyan selymes, illatos, ez sokkal… Ridegebb. Lehet ilyet egyáltalán mondani?
- Köszönjük szépen – mosolygok kedvesen rá. Ez valóban őszinte tőlem, kedves, melegséggel teli. – A népem igazán hálás a gesztusért – mert mi tényleg azok vagyunk. Elég számunkra ennyi, bár tudom, hogy a sok szörnyűséget ez még nem fogja jóvá tenni, de megpróbálhatjuk.
- Természetesen megértjük. Épp ezért is vagyok itt, hogy a hasonló baleseteket meg tudjuk előzni és több félreértés ne essen a két faj között. Sajnos kevesen tudnak azonosulni egy új fajjal, így könnyebb ha egy olyannal tudnak ők is meg önök is szót érteni, aki mindkét fél iránt elkötelezett – nem titkolok zsákbamacskát. Tényleg ez a cél, hosszabbtávon. Minden más meg majd a jövőben kialakulhat. És majd kiderül, hogy mi lesz ebből.
A további szavaira azonban odafigyelek, nagyon is. Szemöldököm egy pillanatra halványan összevonom. Igyekszem a szavai mögé látni, de lássuk be, hogy sokszor nehezemre esik.
- Azokra gondol, akik elhagyták a Várost és többé vissza sem térnek maguk közé? – pontosan tudom, hogy ellenállóknak, vagy miknek nevezik őket, ám ezt nem kötném még az orrára. – Miért akarnának minket bántani? Mi sem ártottunk nekik – lepődök meg egy pillanatra. Ha az égiekkel nem értenek egyet, és velünk sem, akkor mégis mit akarnak majd kezdeni.
- Mesélne nekem róluk. Kérem? – tekintek rá komolyan. Ez most tényleg érdekel. Minél többet szeretnék megtudni róluk.

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 1:01 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Dorian Castillo
Dorian Castillo

Kancellár

Közösségi hely Giphy

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
kancellár (orvostudomány, űrlénytan, botanika, biológia szakirányban kutatás)

Reagok száma :
188

Avatar alanyom :
Cillian Murphy

Keresem :

☽ :
Közösségi hely 31qBM


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Szer. Okt. 09, 2019 5:17 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next



Eowen & Dorian

A csendes emberek mindig figyelő emberek. A hallgató emberek mindig többet hallanak meg, mint a saját hangjuktól mámorosak.



-Nincs. Ezért van itt ez a készülék. - Mutatok az asztalra, bennem nincs semmilyen beültetés, nem bízom az ilyesmiben, mert én magam nem értek hozzá csak a beültetéshez magához. -Eszmecserét szeretek folytatni, de nem gondolnám most a hely és az idő alkalmas lenne egy kérdéskör elmélyedésében feltétlen. - Mert témaspecifikusan szeretek diskurálni, nem csak ugrálva a témák között, annak nincs se eleje se vége.
-Mert kegyed kíváncsi természetnek vallja magát. - Azt hittem minden érdekli ami minket érint, így az üvegház is, végtére is ott találna földi növényeket is. Persze ha nem ért a növényekhez, akkor végül is ahogy mondani szokták egyesek "a gaz az gaz, nincs különbség". Rá is hagyom, nekem nem fontos, hogy mindenhova mászkáljon, sőt. Örvendetes lenne ha erősebben korlátozva lenne, bármennyire is szimpatikus... Ezt komolyan így gondolom? Hogy szimpatikus? Hm.
-Attól függ mire gondol. Az önök anatómiájáról például valóban szinte semmit sem tudunk, már azon kívül amit látunk. Ha átfogóan érti a semmit, nos... azzal kapcsolatban magabiztosan mondom téved, hiszen maga sem ért sok dolgot amit érteni vél, úgy hiszem. - Ah, igen, semmi diplomáciai érzék nem szorult belé, de nem vártam mást egy barbártól, mondhatni elnézem neki. Ezt is. Nem is értem magam, komolyan.
-Technológia. Az épp elég, ha tanulni vágyik. - Hah, szeret beszélgetni mi? A legrosszabb kombináció a kommunikatív kíváncsi alkat az esetünkben, mert a végén még megszokják az emberek itt van és túl sok mindent megtud. Főleg mert kellemes társaság, érthetetlen miért, egyszerűen nem jövök rá, mert én aztán tényleg finnyás vagyok. Hm.
-Az Istennek semmi köze ehhez, a naprendszerünknek annál inkább. -.Felelem kitérve, mert nem kívánom azzal elhidegíteni hogy ateista vagyok, lévén akkor azt hinné nem tudom felmérni az Ő hitük központi szerepét és hasonlók.
-Igen, mert ez tisztított. -.Felelem a vízre, uh, a patakban lévő vízben rengeteg minden feloldódik, persze hogy más íze van, de ebbe bele sem megyek. Inkább illedelmet megkövetelve részvétet nyilvánítok, tudjuk le a kötelező köröket is.
-Számunkra az öröm, hogy vannak Önök között vállalkozó szelleműek. Gondolom furcsa lehet a mi életvitelünk és szokásaink, bár ahogy Önt elnézem nem gondolja... elviselhetetlennek. -.Nézek rajta végig, már csak az öltözködése is elárulja hogy belevetette magát az ismeretlenbe és nem tartja taszítónak. Nehéz eldönteni ez áldás vagy átok...
-Igen. -.Az ellenállók azok akik elszöktek, röviden, jól érti. -Az emberek 95%-a nem ártott nekik, mégis ha úgy gondolják megtámadják, megölik őket, hogy bebizonyítsák a szabályaink rosszak. Pedig a szabályok kellenek, hogy életben maradjunk és közösség maradhassunk a sok csapás ellenében is. Így nem az a kérdés, Önök bármivel provokálják-e őket, hanem az, hogy nekik valami előnyük lesz-e abból, ha bántják önöket. Kérem, inkább csak a falakon belül társalogjon emberekkel és csak olyanokkal, akik a nagy többség érdekeit képviselik. -.Engem ugyan személy szerint nem érdekel ki kivel csap össze az ellenállók és a perdaiak közül, de a béke miatt valóban fontos, hogy megértsék, nem mi vagyunk a "rosszak".
-Túl sokat én se tudok sajnos mondani, ami Önnek jelent is valamit. Mint említettem agresszívek, nem félnek ölni hogy bizonyítsák igazuk. Nem tudnak nagy egészben gondolkodni, hogy minden értük is van, így tudtunk életben maradni. Ők úgy gondolják joggal sajátítják ki maguknak a Perdát, hogy bármit elvehetnek, mert rájuk nem vonatkozik semmilyen szabály vagy egyezmény. Emiatt mondtam, hogy vigyázzanak velük, mert lehet egyszerűen csak elakarják venni majd ami a maguké, mert nincs bennük tisztelet. Egyáltalán nem vagyunk büszkék rájuk, sőt. Amikor lázadást szítottak sok ártatlan polgár látta kárát itt, ebben a városban. Eltitkolhatnánk, hogy léteznek, mert valóban szégyelljük őket, de azzal Önöket is veszélybe sodornánk, így vállaljuk, hogy a mi megítélésünk is romlik. Elkerülnénk a vérontást, de amíg ők léteznek, kevés az esélyünk a békére. Sajnos Önöknek is. - Milyen szép is lenne, ha ki lehet gyomlálni őket, hmmm... -Ha bármiben tudnak segíteni, merre találjuk őket, akkor gyorsabban kezelhetnénk a problémát, elzárhatnánk őket, hogy ne bánthassanak senkit. De mi nem ismerjük olyan jól a Perdát valamint nem is akarunk erőszakosnak hatóan fellépni az Önök területén, hogy nehogy újabb félreértés történjen, emiatt nehéz a dolgunk. - Annyira jó lenne, hogyha a perdaiak feldobnák őket és leölhetnénk őket. Példát statuálnánk a népnek, segítené az összetartás látszatát a két nép között is, hmm. De kétlem a vademberek ebbe bele kívánnának szólni sajnos. Még legalább is.


Próbálkozni lehet, csak nem mindig érdemes...
Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Közösségi hely Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Szer. Okt. 16, 2019 5:45 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Eowen && Dorian
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

Az apró szerkezetre vetem a pillantásomat, arcom azon nyomban felderül, hogyha eddig esetleg nem lett volna eléggé boldog, vagy vidám.
- Oh! – kiáltom is hozzá, elhalóan. – Szabad? – kérdezem, csak félig kinyúlva érte. Nem akarok én abban a gömb izében kárt tenni, csak kíváncsi vagyok, hogy miként működik, vagy, hogy esetleg látásból megmondhatom-e. Ha igennel felel, vagy bólogat, akkor könnyedén fogom meg a szerkezetet és forgatom meg a kezembe. Apró, tenyerem felébe elférne. S képes lefordítani, hát ez valami zseniális!
- Ezek szerint van olyan idő és hely, amikor alkalmas? – mosolygok rá önfeledten, még halk nevetés is kicsúszik a számon, ahogy lecsapok a szavaira. – Persze, hogy annak. De a természetet odakint is láthatom, nem kell ahhoz üvegházba mennem – ilyen növényizé meg nem igazán vagyok. Szeretek a természetben kint lenni, erdőinkben sétálni, a folyóban, tóban úszni, a szellő lágy fújását élvezni. De nem vagyok elmélyült hívője, hogy most mindegyiknek meg tudjam mondani a nevét és a funkcióját. Csendes figyelője vagyok csak a természetnek, semmi több.
Hosszúra nyúlt és kissé zavaros érvelésére csak egy pillanatra vonom össze a szemöldököm, ráncolom a homlokomat. A reakció nem annak szól, amit hallok, hanem, mert próbálom megérteni, hogy mit is kíván ezzel mondani. Láthatja, hogy még egy pillanatra el is nézek a válla fölött, ajkaim némán mozognak, ahogy lefordítom a mondatot.
- Ne vegye sértésnek szavaim, valóban elnézését kérem. S tény, rengeteg mindent nem értünk innen, például, ennek a működését sem – emelem fel a kezembe az apró gömb alakú készüléket, már ha az előbb engedélyezte. Most vissza is teszem az asztalra azt. Ha meg nem engedélyezte, akkor meg csak szimplán rámutatok.
Ugyanazt mondja, amit én. Tenkológia. Miért ismétli, akkor meg? Lényegtelen is, a témát most elengedem.
- Tiszteletben tartom a szavait – bólintok felé. Már megszoktam, hogy az égiek szkeptikusan állnak az isteneinkhez. Nem igazán értik, hogy miért hiszünk bennük, ugyanis ők látták, hogy nincsenek az űrbe. Az emberek sok mindent nem hisznek el, de akár mi is lehetünk az élő bizonyítékai annak, hogy olykor tévednek. – De számunkra ez sokkal bonyolultabb. A hitünk mélyről gyökerezik. Egyszerűen csak nem hinni, nem megy számunkra – mi nem láttuk, hogy mi van ott fenn, ők pedig mondhatnak bármit. Azok csak szavak, sokszor. Ebben a tekintetben.
A tisztított vízre, csak hümmentek egyet. Elkönyvelem, hogy a hűs patak vize még mindig finomabb, ízesebb, nem ennyire rideg és… meg sem tudnám igazán fogalmazni. Leginkább azt tudnám rá mondani, hogy üres.
- Egy kis változatosság mindenki életébe kijár – kacsintok rá. – Új nép, új szokások, miért ne ismernénk meg őket, miért is zárkóznánk el egymástól? Mint már említettük az ismeretségünk kezdete egy óvatlan baleset volt – vonom meg a vállamat. A magam részéről egy pillanatig sem fogok rájuk haragudni. Nem öltek meg senkit sem, aki fontos lenne számomra. Meg amúgy is, a háborúskodásnak nem sok értelme van, már ha bárki is engem kérdezne, személyesen.
Beszélgetésünk mégis érdekesebb témára kanyarodik. Ezúttal komolyan is figyelek rá, habár ajkam szegletébe ott vibrál a mosolyom.
- Ühm – kezdek bele. – Még ha szeretnénk sem mindig jön össze. Találkozunk égivel a falakon túl is, nem tudjuk elsőre megmondani, hogy városi vagy épp… ellenszegülő az – mindaddig pedig, amíg szükséges nem is robbantanánk ki semmi balhét egyik csapattal sem.
- Megkérdezhetem, hogy miért nem ölték meg őket? Ha ennyire veszélyesek, akkor hogy hogy most szabadon kószálnak odakint? – fejemmel a falak felé bökök, már amerre sejtem őket. Hangom nem számonkérő, leginkább érdeklődő. – De természetesen mi is szeretnénk, ha a népeink között hosszantartó béke alakulna ki, hiszen tán nem csak rövid ideig maradnak itt. Hiszem, hogy békében tudnánk egymás mellett élni, ezért amit tudunk, ennek érdekébe megteszünk – kósza ígéret lenne, hogy segítünk a lázadók ellen? Nos talán, valójában vehetné is ennek, hiszen egyenesen következik a következtetés, hogy elmondom a feljebbvalóimnak minden szót, amit itt kiejtünk egymás között.

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 1:02 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Dorian Castillo
Dorian Castillo

Kancellár

Közösségi hely Giphy

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
kancellár (orvostudomány, űrlénytan, botanika, biológia szakirányban kutatás)

Reagok száma :
188

Avatar alanyom :
Cillian Murphy

Keresem :

☽ :
Közösségi hely 31qBM


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Vas. Nov. 24, 2019 3:30 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next



Eowen & Dorian

A csendes emberek mindig figyelő emberek. A hallgató emberek mindig többet hallanak meg, mint a saját hangjuktól mámorosak.



-Tessék. - Mutatok a fordítógép felé, remélhetőleg nem nyomkodja el, bár nem olyan egyszerű azt, elvégre a barbárok olyanok sokszor mint a gyerekek, így mondhatni gyerekbiztos a készülék.
-Akár. -Valami érthetetlen oknál fogna nem ágálok az ellen hogy valami fórum keretében beszélgessek még vele specifikusabban.
-Földi növényt csak részben lát kint de ahogy gondolja. - Én erőltetni nem fogom, főleg hogy ki tudja mit vinne be az üvegházba így belegondolva, mégiscsak egy perdairól beszélünk! Ez hamar meg is látszik ahogy ecsetelem ha mi tudatlanok vagyunk akkor Ők is. Szerencsére belátja igazam, így azért könnyebben térhetek rá arra amiért valóban beszélni óhajtottam vele, hacsak kényszerűségből is, de előtte még kitérünk az istenekre.
-Sosem állítottam avagy kértem az Önök hite ne lenne fontos és lényeges, esetleg megalapozatlan. Én csupán felhívtam arra a figyelmét, mi emberek ehhez a kérdéskörhöz másképp állunk, mint Önök, de ez nem jelenti azt nem tartjuk tiszteletben egymás kultúráját. - Valóban nem akartam megmondani neki hogy ostobák, lévén ez a hit dolog még egyszer kapóra is jöhet, ki tudja. Ahogy az is hogy az ellenállók léteznek, bizonyos szempontból hasznosak , ha közben meg bosszantóak is.
-Tudom. Külsőre nincs különbség csak gondolkodásmódban, azt pedig egy perdai személy nehezen méri fel. - Ezért is kértem hanyagolják a velük való beszélgetést, bár ennek is van előnye ha nem teszik, persze.
- Mint mondtam, elszöktek a Perda olyan területeire, ami Önökhöz tartozik hovatovább nem ismerjük a terepet. Ha csapatokat küldenénk hogy felkutassuk őket akkor joggal hihetnék maguk ellen vonultunk megint. -.Egyszerű ok miért nem öltük még le őket.
-Nem tudjuk meddig maradunk, erre sajnos nem tudok konkrét választ adni de egy ideig mindenképp így pedig a békét pártolnánk magunk is. Emiatt kértem, ha talál a népe emberközösséget ezen város falain kívül, akkor jelezzék, mert Ők lázadók és veszélyt jelentenek ránk és magukra is. Mit gondol, tudnának a béke érdekében segíteni? - Egyszerű a képlet, ha elmondanák hol tanyáznak igazán nagy előnyt jelentene. Az Ő érdekük is, tegyük hozzá.


Próbálkozni lehet, csak nem mindig érdemes...
Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Közösségi hely Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Csüt. Nov. 28, 2019 9:02 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Eowen && Dorian
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

Kezeimbe veszem a gömb alakú készüléket és megforgatom a kezembe. Ami azt illeti láttam már ilyet, bár kézbe nem fogtam még. Nem igazán szeretnék, ha hasonlókkal foglalkoznék, pedig esküszöm az égre, hogy egyszer megtanulom ezeket! Nem csak kezelni, bár annak jelenleg jobban tudnék örülnék.
Minden figyelmem az apró ketyerének szentelem.
Az apró megjegyzésére mégis felemelem tekintetem rá. Mosolyom önfeledt.
- Szívesen belopnám magam a naptárába - pimaszságom nem igazán ismer határokat, de lássuk be, hogy enélkül, most nem ülnék vele itt. Nem jutottam volna el az elmúlt években oda, ahol most vagyok.
- Ez mondjuk igaz - adok neki igazat, de ettől függetlenül nem igazán érdekel az üvegház. De legyen! Már csak azért is el fogok menni! Csak időt kell szakítanom rá. Bár nem hiszem, hogy ebből oly nagy gond lehetne. Majd szakítok rá. Majd lesz rá időm.
- Ezt örömmel hallom - mosolygok rá, továbbra is önfeledten. Engem nem sértett meg, a népem? Még szerencse, hogy nem teljesen vagyok a népem, mert most bajba lennénk. Az én hitem nem annyira vak, mint másoké, noha már csak az, hogy ebben nőttem fel… Képtelen vagyok elvonatkoztatni a dolgoktól. - Köszönöm a megértésüket, s ehhez mérten mi is igyekszünk tiszteletben tartani a maguk kultúráját - noha nem igazán vagyok tisztába az övékkel, vagyis hát… Vannak még fehér foltok.
Enyhén leereszkedő megjegyzésére csak még szélesebben vigyorgok.
Nehezen tudnánk megmondani?
Hát, aranyom.
- Meglehet, hogy így van, nehéz akár ránézésre is megkülönböztetni egy városi katonát kint a vadonba egy lázadótól - persze a városi páncélba jár, de van olyan lázadó, aki szintén. - Esetleg tehetek egy javaslatot ezzel kapcsolatban? - kérdezem, bár nem igazán ezért jöttünk és nem is nagyon az ő területe, de tán tudja a szavaimat közvetíteni. Avagy nem. Attól függ, hogy mi a válasza erre.
Viszont nem kérdeztem, hogy meddig maradnak. Engem egy percig sem zavarnak, hogy itt van, de tán ez sem rossz, hogy nem tudja.
Fejem csak enyhén félrehajtom.
- Szavait közvetítem népem és a katonáink felé. Ők jobban ismerik az erdőségeket és a hegyeket, talán tudnak olyat, amit én, vagy Önök nem. Mi sem szeretnénk ha a háború újra felütné a fejét, bármely részén is Perdának - szemeim egy pillanatra összevonódnak. Ez vonatkozik az égiekre is. Egymás ellen sem kívánjuk elszenvedni egy háború következményeit.
- Mégsem látom akadályát a segítségnek, amíg maguk is a károk minimalizálásra törekednek - mosolygok rá. Na persze, trappoljanak végig Perdán, tegyék tönkre az ökoszisztémánkat, csak hogy egymással harcoljanak?
Ahhoz sokat kell tenniük értem, hogy ebbe csak úgy belemenjek!

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 1:03 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Dorian Castillo
Dorian Castillo

Kancellár

Közösségi hely Giphy

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
kancellár (orvostudomány, űrlénytan, botanika, biológia szakirányban kutatás)

Reagok száma :
188

Avatar alanyom :
Cillian Murphy

Keresem :

☽ :
Közösségi hely 31qBM


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Kedd Jan. 07, 2020 11:58 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next



Eowen & Dorian

A csendes emberek mindig figyelő emberek. A hallgató emberek mindig többet hallanak meg, mint a saját hangjuktól mámorosak.



-Megoldható, bár ritkán tartózkodom a Perdán. - Miért is megoldható? Nem értem miért mondtam, miért nem ágáltam, ahogy mindig. Furcsa hatással van rám ez a nő de nem jövök rá miért. Nem gondolnám fizikailag vonz, mert nem ember, de lehet a testem nem fogná fel a különbséget? Bosszantó. Az már nem, hogy képes diplomatikus megszólalásokra, toleranciát mutat, ettől pedig kevésbé tűnik vadembernek a szememben. Avagy a ketyere fordít így de jelen esetben akkor is kielégítő így az állapot. Az más kérdés hogy véleményem szerint teljesen egyformának látnak a lázadókkal, aminek van alapja, nincs mit tenni, nem kárhoztatom, de hogy miért nem irritál a vigyora az nagyobb rejtély. Úgy sejtem az is marad, bár egyre inkább feszélyez, hogy kellemesen érzem magam vele.
-Persze. Bár sajnos ha kifigyelik a megkülönböztetést maguk is felvehetik azt a különböztető jegyet, legyen az szóbeli vagy küllemi. - Tehát nem tudom mire gondol, mi segítene a megkülönböztetésben, már ha erre gondolt.
-Épp emiatt kértem Öntől, Önöktől segítséget. - A károk minimalizálása, a folyamat felgyorsítása. Ha segítenek kifüstölni az ellenállókat jobban koncentrálhatunk. Ha mellettünk harcolnak kifigyelhetjük a képességeik, bár ez persze oda-vissza áll. Minden esetre felállok és enyhén meghajlok, végre teljesítettem a kötelességem amiért jöttem. Az hogy kellemesnek ítélem zavarba ejtő és nem szeretek zavarba ejtő dolgokat átélni...
-Miss Eowen, nagyon örültem a találkozásnak és remélem hasznosnak ítéli Ön is az eszmecserénket! Ahogy említettem nem kizárt találkozunk még, addig is remélem továbbítja a beszélteket a népe felé, magam sem teszek másképp. - Megigazítom magamon az öltönyöm és amennyiben nincs ellenvetés, elhagyom a helyiséget. Nem felejtettem el persze hogy a kísérőjét le kell cserélni, első dolgom lesz ez is hogy elhagytam a szobát, vélhetően holnaptól más fogja a nőt kísérgetni. Ami meg az ellenállókat illeti... remélem hamar pontot tehetünk az ügyük végére.

//Köszi Very Happy


Próbálkozni lehet, csak nem mindig érdemes...
Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Közösségi hely Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Szer. Jan. 08, 2020 6:11 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Eowen && Dorian
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

Csak somolygok a megjegyzésén, hogy ritkán tartózkodik itt. Milyen kár.
- Ezen lehet változtatni érdemes volna. Sokkal mókásabb az élő környezet, mint az élettelen – sokkal több meglepetéssel is szolgál, nem beszélve azokról az apró csodákról, amelyekről így lemarad. Uh, hogy lehet nem kellene így beszélnem előtte? Upsz. Személyiségem varázsa, hogy mégis megtehetem.
- Úgy értem, hogy milyen ruhákba járnak ki, milyen kódjeleket használnak maguk között, milyen útvonalakon járnak, mi az, amerre nem mennek el. Tudja, ha ezeket tudom és ettől eltérő esettel találkozom, akkor tudhatom, hogy ő nem a Városból jött. Egyéb esetben meg bárki tudja ezt állítani – próbálok rávilágítani, hogy mit is szeretnék valójában. – De tudja mit? Ha valakihez küld, aki ezeket tudja, nekem az is elég – legyintek nagyvonalúan. – Ezen az úton el tudunk indulni és tudunk önnek segíteni. A perdaiak gyakrabban járnak olyan részeken, ahova égi nem feltétlenül menne el – oh, de még mennyi ilyen van. De ha kapunk egy kis információt máris könnyebb. Ő is jól járt, meg én is és ez lenne az egésznek az értelme nem igaz? Szeretném, ha sikeresen tudnánk zárni a mai napot és ha kapnék ilyen segítséget, az maga lenne az öröm Elorak és népem számára. Szívesen segítenénk az égieknek.
- Minden tőlünk telhetőt megteszünk – mosolygok rá kedélyesen, ahogy ujjam köré újra és újra tekerem a hajamat, amíg fel nem áll. Pedig épp most készültem felhúzni az egyik lábamat, és bokám a combom alá rakni. De így felállok én is. Nem udvariatlanságra neveltek. Igaz, nem is tették meg, de…
- Szívesen folytatnám bármikor Önnel, remélem egyszer kicsalhatom a Város falain kívülre – mosolygok továbbra is szélesen, vidáman. Hangom kedves, még csak nem is incselkedem vele. – Mindenféleképpen megteszem, amint visszatérek Elorakba. Van még a Városban elintézni valóm és remélem az imént említett dologban is előre segítségemre tud lenni valaki, amíg itt vagyok – csevegek kedélyesen, és csak félrehajtott fejjel szemlélem, ahogy elhagyja a helységet, ám én még visszaülök, a pohár citromos víz társaságához. Teljesen más, mint amilyenhez szoktam.

Én is ♤ ♤ ♤ köszönöm!
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 1:04 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Közösségi hely Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Közösségi hely Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Szer. Jan. 08, 2020 6:29 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Közösségi hely D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Közösségi hely 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Vas. Jan. 17, 2021 5:54 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next



Város


Perda




Ahogy a Dominiumon, úgy a Városban is csendes órák telnek, számított idő szerint épp a dél környékén járunk, a legtöbben a munkájukkal vannak elfoglalva, csupán néhány lézengő, vagy valahonnan valahova igyekvő szeli át a folyosókkal megszakított tereket. Pici zsongás, beszédfoszlányok és a rejtett hangszórókból felcsendülő relaxációs zene töri meg a vihar előtti csendet. A gyanútlanok nyugalma hat át mindenkit, senkinek nem jut eszébe még kósza gondolat formájában sem, hogy pár óra múlva nyoma sem marad a békének. Estefelé, amikor a legtöbben a szállásukra igyekeznek, vagy a pihenőszobákba, a közösségi helyekre, hogy levezessék az egész napos munka fáradalmait, a nyűgöt, a meddő vitákat, hogy hazatérjenek, vagy épp az éjszakai szolgálatba igyekezzenek…akkor villan fel egyszerre az összes óriás kivetítő, s jelenik meg a JL logója. A hang, mely a relaxációs zene helyett zengi be az egész Várost,  sokaknak ismerős lehet. Carter mindig szemtelen, provokatív szavai most a kancellária elevenébe vágnak. Semmi düh nem csendül ki a hangjából, annál inkább egyfajta finom arrogancia és maximális tényközlés. Nem kertel, de azt magabiztosan teszi, és aki ismeri maga előtt láthatja az arcát is, a szája sarkában megbújó mosolyt, ami finomít kemény vonásain, a szemeiben csillogó mesteri pofátlanságot. Az emberek lelkesedése nem hagyja, hogy Carter hangja után beálljon a csend, hiszen a legtöbben erre vártak. Hogy valaki végre helyettük szóljon és bár a JL is megtette olykor, ez azért sokkal ütősebb, életszerűbb, emberközelibb. Fel is bolydul a Város minden folyosója, a kinti hóesésben gyönyörködőket is bevonzza, hogy egymással beszéljék meg a hallottakat, jellemzően másképp zajlik minden, mint a Dominiumon, kevesebben élnek itt és a legtöbbjük tudós, vagy kancellária hű katona.  Ám itt is megtelnek a közösségi helyek, az étkezők, a piactér. Kisebb-nagyobb csoportokba verődve beszélik meg a hallottakat, láthatóan lelkesek és izgatottak. Valami elkezdődött és ezt mindenki érzi, minden polgár, tudós vagy épp csak a kiszolgáló személyzet tagja…mert minden hallható volt a Városban, minden folyosón, minden otthonban, s még odakint a Főtéren is…

Az adás hangja




Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Közösségi hely Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Közösségi hely Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Vas. Márc. 28, 2021 1:56 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Közösségi hely Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Közösségi hely Tumblr15


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Szomb. Május 08, 2021 9:32 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Virágocska és Kancellár


Régen úgy tartották, hogy az embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Kancellárként egyszerre adok ennek a gondolatnak igazat s nevetem is ki. Igaz, mert saját időbeosztásom felett én rendelkezem, ha nagyon akartam volna, valahol bezsúfolhattam volna egy fél órát-órát egy tea idejére azon alkalmakra, mikor a Városban jártam vagy felhívathattam volna a Dominiumra Jasmine-t, kimozdítva kicsit az éjszakai festménynél indult s a levelekben egyre jobban érzékelt melankóliájából. De kinevetem a régiek feltevését, mert a dolog nem ilyen egyszerű. Január második felében, február elején Saskia is kevesebbet látott engem, bár hősiesen megvárt engem ébren majdnem minden alkalommal. Mostanra sikerült úgy szervezni mindent, hogy Jasmine-nal is merjek találkozni, így már fogok is tudni figyelni mindarra, amit mesélne, gondolatban is jelen fogok tudni lenni. Korábban ezt nem mertem volna állítani, s úgy éreztem, ez bántóbb lenne, mint lemondani egy megbeszélt időpontot.
Ezt a találkozót már semmi esetre sem mondanám le. Részben elvárás ez magam felé is, részben nem akarom őt sem megsérteni, részben kicsit aggódom is érte. Vagyis elgondolkodtat még csak, nem tudom, hogy valóban van is miért aggódni vagy sem? A festmények, az ihlet hiánya egy dolog, ebből messze menő következtetést nem vonhatok le. Ám vajon véletlen egybeesés az időzítés? Egy eloraki út ősszel, s Jasmine lelkes volt, a festmény, mint lelke lenyomata is ezt mutatta. Majd jött az az incidens a perdai nővel, aminek a híre eljutott hozzám a kísérője révén, szerencséjére hivatalos jelentésbe így nem került. Aztán egy újabb eloraki út a tél elején s egy melankólikus festmény születése, majd teljes csend. És ott az a kijelentés, hogy tíz évnyi altatást szeretne... Valahogy ez aggaszt a legjobban. Eddig Jasmine nem tűnt olyannak, mint a régi korok művészei az anekdotákban, hogy a kedélyük pillanatról pillanatra hullámzik át olykor akár egyik végletből a másikba. Talán a kiemelt kis események nem függenek össze, talán csak megviseli lelkileg az év elején kimondott válása, s mindaz, ami vele s volt férjével történt vagy éppen nem történt. Mégsem tudok szabadulni az érzéstől, hogy a kirakós darabkái hiányosak, s olyan fontos részleteknél, amelyek hiányában nem látom az egészet sem.
Majd kiderül, ha Jasmine megérkezik s ahogy mondta, sokáig nem ereszt, mert sok megbeszélni valónk van. Kicsit viszont pont emiatt nem erőltettem a találkozást tavaly, mert nem kikérdezés lesz ez, nem egy raport, hanem baráti beszélgetés, amiben én is terítékre kerülök. Valahogy kegyetlenségnek hat, hogy ő éppen magánéleti mélyponton lehet - talán? -, én meg arról mesélek, hogy milyen remekül alakul esetemben minden, s lehet Jasmine-t már elérte a költözés híre is. A korábbi, régi érzések miatt nem tudom, hogy ez mennyire érinti rosszul, így csak abban tudok bízni, hogy nem udvariasságból nem utasította el a találkozót vagy halaszthatta tovább. És hogy túl van rajta, nem megy ezután rossz szájízzel munkába, még ha Saskia nem is sokáig fog már dolgozni, ha minden jól alakul majd továbbra is.
Ezt legalább megerősíteni látszik, hogy miután helyet foglaltam a botanikai részleghez közel eső közösségi tér egyik kanapéján, pont itt halad át Jasmine édesanyja, aki engem meglátva ezúttal már nem tűnik rosszul palástoltan gondterheltnek. Köszönése udvariasan távolságtartó ugyan, de sokkal enyhültebb, még halovány mosolyt is felfedezni vélek, habár szerintem ez utóbbi inkább Saskiának szól, semmint nekem. Majd átadom neki este Sonia üdvözletét. Tőlem nem messze ácsorog a Jasmine számára már ismerős testőröm, Andrej: fekete páncélos magas alakja a környéken üldögélőket valamiért azonnal gyors távozásra készteti, de minimum messzebb ülnek le újból, a tér túlsó oldalán. Vagy kettőnk hatása ez, mert hiába tért vissza ruházatomba a kevés zöld szín, a komor fekete még mindig uralkodó - szokásos felöltőmet viselve pláne - és személyem sem lett közkedveltebb az eltelt időben. Mindjárt kettő óra, türelmesen várakozom egyik alkaromat a kanapé karfáján nyugtatva, csak pótcselekvésként dobolva ujjaimmal, s megállom, hogy a pda-mat elővéve valami gyorsan megoldhatónak látszó munkába temetkezzek, vagy egy munkával kapcsolatos levélre írjam meg a választ. Most egy kicsit pihenek. Mindenkinek, amire akarja, hogy ideje legyen, nemde?
Vissza az elejére Go down

Jasmine Benedict
Jasmine Benedict

Polgár

Közösségi hely Xu2h0O5

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2395.04.07

Tartózkodási hely :
Perda, Város

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
551

Avatar alanyom :
Leelee Sobieski

Keresem :

☽ :
Közösségi hely 3t4ABoP


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Hétf. Május 10, 2021 7:35 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Callum& Jasmine


*Megtörve értem haza Elorakból a még Charles-al közös otthonunkba, és ha még nem lett volna elég mindaz ami a perdai városban történt, még az időközben hazaérkező Charles-al is szembe kellett néznem. Míg nem mondták ki a válást, amit ő kezdeményezett, addig külön költözésre sem volt lehetőség. A szüleimhez sem volt kedvem menni, pedig még a kanapén alvást is bevállaltam volna, ha minden másképp alakul. Így azonban a szükséges rosszat választottam, és életemben először hálás voltam azért, hogy Charles egy szót sem szól hozzám. Jóllehet nem sok időt töltöttem otthon, a munkába menekültem és egy ideig még a festészettel is próbálkoztam, hogy kitöltsem üres óráimat, de végül lemondtam arról is. Jó néhány vállalhatatlan kép született, melyek a válás után kapott aprócska kabin egyik sarkában végezték. A Callumnak küldött éjszakai kép még a szép emlékek hatására készült, ám már benne volt a magány és elkeseredettség is. Néhány alkalommal még ellátogattam a vízeséshez, de remény helyett pusztán magamat kínoztam azzal, hogy üzeneteket írogattam Vadembernek, melyek minden következő alkalommal érintetlenül vártak rám. Végül nem írtam többet, de a kis kavicsnak álcázott adathordozót ott hagytam, mint egy letűnt kor emlékét. A tél miatt az üvegházba kényszerültem, de túlzás lenne azt állítani, hogy sokat haladtam a munkámmal, épp csak annyit, hogy még ne legyen rám panasz, de az is kínkeservesen ment. Az újév, a válás kimondása, és a magányos kis kabinba költözésem ébresztett rá arra, hogy össze kell szednem magam, ha másért nem is, azért mindenképp, hogy a legszűkebb környezetem ne kérdezősködjön. A hangulatomat rá tudtam fogni a válásra, arra, hogy minden rossz emléke ellenére megviselt és egy ideig ment is. Anyát azonban nem lehet becsapni, végül annyival zártam le a témát, hogy nem akarok róla beszélni. Megmakacsoltam magam és ez bevált, a nagyobb megpróbáltatás azonban a Callummal való találkozás, amit egyrészt vártam is, mert reméltem, hogy kizökkent abból az épp csak létező állapotból amibe süllyedtem, másrészt tartottam is tőle. Ugyanolyan éles szemei vannak, mint anyának, de van egy lényeges különbség kettejük között. Callum, ha úgy akarja, nem csak barátként kérdezhet, hanem kancellárként is s bár bíztam a barátságunkban s abban, hogy legalább e miatt nem használja ki a rangját, az idő előre haladtával elbizonytalanodtam. Vegyes érzésekkel készülődtem a találkozóra, vágytam már újra látni, beszélgetni vele, jóllehet mindazt ami a lelkemet nyomta nem mondhattam el neki, s épp ezért féltem is attól, hogy valamire rájön. Nagy gondot fordítottam a külsőmre, nem mintha kedvem lett volna kiöltözni, de ha látszik rajtam, hogy törődöm magammal, egy okkal kevesebb, hogy a gondjaimra kérdezzen, s még én is magabiztosabban érzem magam a társaságában.
Anya mesélte, hogy találkozott Saskiával és mennyire bűbájos teremtés, láthatóan boldog és úgy gondoltam mindez Callumon is meglátszik majd, legutóbbi találkozásunkkor is tőle szokatlan módon napbarnított volt. Elhatároztam, hogy róla fogok kérdezni, a kapcsolatukról, hogyan alakul, túljutottak-e már mindazon, ami Saskia felébresztése után árnyékként rájuk borult, bármiről hajlandó lettem volna beszélgetni, ha nem róla van szó. Igyekeztem pontos lenni, bár a helyszín választása meglepett. Nyilvános hely, valószínűleg akkor sem fog kiürülni ha Callum belép oda, mindig vannak kíváncsibb emberek az átlagnál…de most hálás voltam azért, hogy nem kell négyszemközt maradnom Callummal. A közösségi térhez közeledve, a testőr alakját el sem téveszthettem, csak utána esett a pillantásom a közeli nagyobb kanapéhoz, melyen türelmesen várakozva ott ült Callum. Önkéntelenül is felnéztem a szemközti nagy falon lévő kijelzőre, mely a kinti időjáráson és a legújabb hírek rövid beszámolóján kívül az időt is mutatta. Nem én késtem el, Callum érkezett hamarabb. Pillanatnyi megtorpanásom után lesimítottam a kabátruhám elejét, majd újra elindultam mosolyt varázsolva az arcomra s ez talán szó szerint is érthető, mert a hangulatomat tekintve mágiára lehetett szükségem ahhoz, hogy képes legyek mosolyogni. Pedig amikor megláttam Callumot, őszintén örültem a találkozásnak, egy kicsit meg is nyugodtam…mintha egy kicsit visszaléptünk volna az időben. A testőr felé biccentettem, s tudomást sem véve az itt maradt kíváncsiskodókról, köszöntöttem Callumot. *
-Szervusz Callum! Örülök, hogy végre sikerült találkoznunk. *S mire kiejtettem a szavakat, a mosolyom sem volt kényszerű. *







 
Felforgatod a világom...

és felforgatsz engem is.
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Közösségi hely Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Közösségi hely Tumblr15


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Csüt. Május 13, 2021 8:57 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Virágocska és Kancellár


Szándékosan választottam ilyen nyílt helyet. Az volt vele a terv, hogy véletlenül se jusson eszébe Jasmine-nak, hogy újabb vérvételre lenne szükség a behazudott genetikai rendellenességéhez, ami a válását is előidézte és gyanítom rányomta a bélyegét a kedvére is. Igaz, sokszor nem is kell megismételni a vizsgálatot, ami az eszközölt módosítások hatására - hála Hartley programjának - semmilyen meglepő eredményt nem fog hozni úgy sem. Na meg a dátum alapján tudhatta Jasmine is, hogy nem esedékes most egy ilyen vizsgálat, de szerettem volna ezt nyomatékosítani is. Kellemes, nyílt, semleges tér, baráti beszélgetéshez alkalmas - szerintem -, legalábbis az elején biztos, aztán meglátjuk, hogy innen tovább megyünk-e valamerre vagy sem.
Habár a testőröm feladata szemmel tartani, hogy ki jön és ki megy, valahogy önkéntelen volt a részemről, hogy Jasmine várható érkezési irányának megfelelően ültem le, rálátván így az üvegházak felé vezető folyosó ajtajára. Nem volt nehéz felfigyelni Jasmine alakjára, csinosan öltözött, aminek örülök. Nem azért, mert ennyire számítana, hogy kinek a társaságában látnak, hanem saját maga miatt: annyira akkor nem lehet nagy gond, nem hagyta el magát nagyon a téli álom utáni sóvárgása közben. Kicsit tartottam ettől, de a részleteket megfigyelve rajta, a tekintetét is keresve úgy látom, hogy összeszedett, járásában sincs változás, nem görnyedtebb a tartása sem. A mosolya fakóbb csak a szokottnál, de ennyit, úgy vélem, bárki megengedhet magának az ő helyzetében. Mire odaér hozzám, felállok a kanapéról, így köszöntöm őt, az én mosolyom sokkal őszintébb és energikusabb, az állandó sok munka ellenére is.
- Szervusz Jasmine! Nem különben örülök ennek én is, és nem győzöm szabadkozni, hogy az előzőt le kellett mondanom. Szerencsém, hogy ilyen türelmes vagy velem! - Mosolygok rá továbbra is, de még nem ülök le és őt se kínálom hellyel.
- Maradjunk itt a továbbiakban, legalábbis egy darabig? Gondolom nem kell bemutatnom a helyet, de kiemelem az előnyét a kényelmes kanapéval és kellemes meleggel, hátránya, hogy csak automatás a tea. De most vagy később is áttérhetünk a Teraszra vagy sétálhatunk a tóparton, ha kimozdulnál innen. Akár a teánkat is mobilizálhatjuk magunkkal. - Pillantok körbe a végén, hiszen ha igaz, amit írt, akkor munkába vetette magát, akkor pedig sokat nem járhatott kint. "Kémeim" jelentése szerint január óta sokszor nem is volt a vízesésnél sem, de persze minden lépését nem követtem, nem tudom, hogy a Városon belül merre mikor mit csinált. Azon kívül se nagyon. A választás lehetőségét meghagyom, s ha maradunk, akkor feltehetően az automata felé vesszük az irányt, ha viszont továbbállunk innen, akkor kiderül úgy is, merre menne Jasmine. Erdei túrára, úgy hiszem, ezúttal szerencsére nem kell készülnöm. A tópart meg ízlésemnek és természet-tűrésemnek megfelelően urbánosított falainkon belül.
Vissza az elejére Go down

Jasmine Benedict
Jasmine Benedict

Polgár

Közösségi hely Xu2h0O5

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2395.04.07

Tartózkodási hely :
Perda, Város

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
551

Avatar alanyom :
Leelee Sobieski

Keresem :

☽ :
Közösségi hely 3t4ABoP


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Vas. Május 16, 2021 12:37 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Callum& Jasmine


*Ha szóban hazudni nem is vagyok képes, legalább a külsőmmel tudok játszani annyira, hogy ne azonnal szúrjon szemet lelkivilágom mélypontja. Mosolya is azt mutatja, azon felül, hogy őszintén örül nekem, hogy úgy érzi, nincs oka fürkészni. Most még nincs, aztán kiderül ha megszólalok és olyan kérdést tesz fel, amire válaszolnom kínos vagy fájdalmas lenne. Mire odaérek elé, a viszontlátás öröme átveszi a vezetést végzetes hangulatom felett, magyarázkodása pedig a kettőnk kapcsolatának kellemesebbik részébe zökkent.*
-Ugyan, ne szabadkozz, tudom, hogy rengeteg dolgod van és azt is megértem, ha helyettem inkább Saskiával lennél. Még nem volt alkalmam gratulálni, örülök nektek. *Elmosolyodom, találkozásunk első pillanata óta a legőszintébben. Boldog vagyok ha Callumot is annak látom és kétségem sincs afelől, hogy boldog. Anya mesélt Saskiáról és a várandósságáról, de mára már sem a Dominiumon, sem itt a Városban nem titok. Kérdésére önkéntelenül is körülnézek, mintha még nem jártam volna itt, pedig napi szinten megfordulok a közösségi helyen, jóllehet nem sok időt töltök itt egyhuzamban. Gondolkodnom sem kell, egyelőre jó nekem itt is, ahol úgy maradhatunk kettesben, hogy még sem vagyunk úgy. *
-Az automatás tea neked hátrány, én valószínűleg többet iszom belőle. Egyelőre maradjunk, aztán majd meglátjuk. *Ha rábólint a választásomra, elindulhatunk az automata felé, séta közben akaratlanul is összefonom a karjaimat magamon, s úgy nézek Callumra oldalról.*
-Meg sem kell kérdeznem hogy vagy, látható rajtad. Nagyon várod már? *Nem lehet kétség, hogy a baba megérkezésére gondolok és ez remek téma, hogy magamról eltereljem a figyelmet. Az automatánál pedig majd a már megszokott teát kérem, megérintve a kijelzőn a „mézes-gyümölcsöst” ami csak nevében mézes és gyümölcsös. *







 
Felforgatod a világom...

és felforgatsz engem is.
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Közösségi hely Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Közösségi hely Tumblr15


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Szer. Május 19, 2021 11:30 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Virágocska és Kancellár


- Igen, olyasmi is felmerült, amire nem számítottam, de ezt majd később, nyugodtabb körülmények között elmesélem. - Finom jelzés, hogy bár sokan tartják itt a tisztes távolságot tőlünk - vagyis tőlem -, azért nem akarom a pánikot sem kelteni, inkább majd elmondom az előző találkozó lemondásának igazi okát, amikor kettesben leszünk. Ehhez persze nem kell egy üres helyiségbe elvonulnunk, van rá más ötletem is, ami érzésem szerint Jasmine-nak is jobban kedvére lesz.
- Nagyon szépen köszönjük! - Mosolygok rá. Általában az erre irányuló gratulációkat csendesebben, udvarias kis mosollyal szoktam fogadni, de az ő esetében tudom, hogy őszintén mondja és nem csak a kötelező illem-köröket rója le. Épp ezért én sem most jegyzem meg, hogy sajnálom a válását, a vele történteket, amiben nagy szerepet játszottam és tudtuk, hogy ide fog vezetni mindez, csak az idő volt kérdéses. Kötelező illem-kör lenne, engem viszont jobban érdekel, hogy valójában hogy van, arra viszont nem így állva, futtában fogok rátérni.
- Valóban? Meg mertem volna esküdni rá, hogy csak "rendes" teát iszol. - Bólintok rá közben a döntésére és finom kézmozdulattal engedem előre a kanapék közötti folyosókon az automata felé. Megértem, munka közben lehet csak az automatáig van idő kifutni. Vagy pont az édesanyja lilafüves ámokfutása miatt választja inkább a teljesen bevizsgált, ám kétségbe vonhatóan növényi eredetű automatásat? Ám a teázási szokásainál is jobban érdekel az a kis nonverbális jel, ahogy összefonja a karjait. Láttam már párszor a jelenlétemben, ha olyan jellegű volt a téma, önkéntelen jelei a bezárkózásnak... Visszapörgetem fejemben az elhangzottakat, s hacsak nem lett a tea valóban kényes téma - amit nem hiszek, mert akkor nem ő említette volna, hogy teázni üljünk össze -, akkor nem értem a mozdulat apropóját. Látom, de egyelőre nem adom ennek jelét. Talán csak véletlen és nincs jelentősége. Kérdésére pillantok rá és elmosolyodom újra, valóban örömtelien, de árnyaltabb is már az a mosoly.
- Természetesen várom. Izgalmas és jó a várakozás is, ugyanakkor, neked bevallhatom, hogy az előzmények miatt inkább átugranám a heteket. Ahogy te a tavaszt vártad, én a nyarat vágyom már nagyon. - Értelemszerűen nem azért, mert barnulni akarok a napon, hanem hogy a kezemben foghassam a gyermeket, lehetőség szerint őt élve és egészségesen látva. Bízom annyira Jasmine-ban, hogy az automata felé fordulva, ám számára ettől még látható módon engedjek teret a szavaimból is érzékelhető félelmemnek, amit mások előtt semmi szín alatt nem ismernék be vagy mutatnám ki. És Saskia még nem is jár azokban a hetekben, ahol korábban a krach beütött, így némi gyomorgörcs van bennem, ahogy őbenne is, hiába bízunk benne, hogy most minden rendben lesz és egyelőre a jelek szerint ez így is van.
- Hacsak mást nem ajánlasz nekem, akkor követem az ízlésedet. Mennyire édes a mézes? A többihez képest. - Pillantok fel rá, miután az ő teája elkészült és én jövök a választásban. Válaszától függően kérek hozzá még édesítést, mert a kávét ugyan nem szoktam édesíteni és egyébként sem vagyok édesszájú, a teát valahogy mégsem bírom üresen meginni. Pedig Saskia a tanúm rá, hogy többször próbáltam, tisztességes teák esetén is, nem csak automatásnál.
- A jövőre való tekintettel viszont bizakodó vagyok, tea-ügyben is. - Nézek rá ravasz mosollyal, míg az automata elkerreg a teám elkészítésével, s hát minek is nézzem azt, tekintettel szuggerálva nem lenne se előbb kész, se csendesebb a készítés, az ízén meg pláne nem változtatna.
- Gyanítom, már híre ment, hogy leköltözünk ide a Városba. Egész pontosan kétlaki életet fogunk élni és sokat fogok feljárni a Dominiumra, de egyúttal a közelség miatt remélem, hogy könnyebben tudunk sort keríteni a találkozásra is. Akár nálunk, akár bárhol a Városban. - Meghívás, de nem akarom ráerőltetni, ha valami régi emlék miatt ellenérzései lennének. Csak udvariasságból ne fogadja el, s remélem, a kapcsolatunk van olyan szinten, hogy értésemre tudja adni, ha ebből nem kérne. Nem akarom őt kínos helyzetbe hozni. Épp elég, hogy így is néha olyan érzésem van, mintha tojáshéjon táncolnék, ráadásul olyan érzelmek terén, amelyeken ha jól is érzékelek, nem feltétlen tudom, mit is kezdjek velük, hogyan lenne legjobb kezelni.
Vissza az elejére Go down

Jasmine Benedict
Jasmine Benedict

Polgár

Közösségi hely Xu2h0O5

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2395.04.07

Tartózkodási hely :
Perda, Város

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
551

Avatar alanyom :
Leelee Sobieski

Keresem :

☽ :
Közösségi hely 3t4ABoP


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Pént. Május 21, 2021 8:05 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Callum& Jasmine


*Nem számítok magyarázatra, miért is mondta le az utolsó, már konkrétan megbeszélt találkozónkat. Egyike azon keveseknek, akiktől nem várom el, hogy bármira is indoklást adjon. Tudom épp elég dolga van, s most már nem csak kancellárként, amiként megismertem, hanem ott van neki Saskia akit visszakapott és a babavárás öröme is. *
-Rendben, ahogy gondolod. *Bólintok rá, és örülök annak, hogy van amit megoszt velem, olyasmi, amit talán másnak nem mond el. Számomra még mindig fontos a bizalma, noha korábban nem nagyon kényeztetett el vele. S ha már a gondolatok között ott cikázott a babavárás, őszintén gratulálok neki s Saskiának, s hagyom, hogy hangomon érezhető legyen, ez nem csupán a szokásos udvariasság. A társalgás kezdeti szakasza egy kicsit kiragad abból az állapotból, amibe az utóbbi időben süllyedtem, ami egy kicsit megváltoztatta a napi rutinomat is, a szokásaimat, melyek csak anyámnak tűntek fel eddig, nem véletlenül. A munkánk miatt sok időt töltök vele, és ő mindig is gondoskodott rólam, akkor is amikor nem akartam, vagy nem éreztem szükségét, s akkor is amikor nem is tudtam róla. Jóllehet nem a teámmal való csele vett rá arra, hogy szívesebben hódoljak az automatás teának, megbánta és megfizette az árát főleg azóta, hogy Charles minek okán kérvényezte, hogy váljunk el. A munka az amibe beletemetkezvén, sokszor nincs időm arra, hogy leüljek és nyugodtan megigyak egy igazi teát, egy „rendes” teát, ahogyan Callum fogalmaz. Nekem viszont ennél óvatosabbnak kell lennem, ha nem akarom, hogy faggasson, márpedig nem akarom.*
-Általában igen, de sok a munka, ami főleg a laborba szólít és ott nincs lehetőség tea szertartásra. *Közben elindulok az automata felé, önkéntelenül összefonva karjaimat magam körül, eszembe sem jutva, hogy ez Callumban kérdéseket vet fel. A babáról kérdezek inkább, egyrészt, hogy rólam eltereljem a figyelmet, de fontosabb az, hogy valóban érdekel. Sokan talán nem tudnák elképzelni Callumot apaként, de én szerencsésnek érezhetem magam, mert jobban ismerem, s bár sok mindent eltitkolt előttem is, azért vannak dolgok amiket másokkal ellentétben én tudhatok. Azok az apróságok amiket felfedeztem a fennsíkon a kék fényű barlangban, vagy amikor együtt teáztunk, a gyengélkedőn amikor lepényt hozott nekem…mind olyan részlete volt az életének, amit csak velem osztott meg. Mosolyom az övéhez hasonlóan veszít fényéből egy kicsit amikor az előzményeket említi, melyről én is tudok már és bár én soha nem voltam várandós, át tudom érezni mindazt a fájdalmat, amit egy baba elvesztése okoz. A meg nem érkezése is egy kicsit ilyen, jóllehet a fájdalom nagyságát össze sem lehet hasonlítani. *
-Megértem, de biztosan minden rendben lesz. Saskia erős nő, anya mesélt róla, és ha valakit annyira szeretnek, mint ahogyan te őt…annak a tudata még több erőt ad. A természet néha furcsa dolgokra képes, biztosan oka van annak, hogy kevés idő elteltével ismét várandós lett. Csak hinned kell benne, hogy ez a baba megváltoztatja az életeteket. *Bizakodva, őt biztatva és egy kicsit hálásan is tekintek rá, mielőtt az automatához érnénk. Callum még soha nem nyílt meg ennyire, nem látható rajta de szavaiban ott a félelem, amit mások előtt nem mutatna ki, mert sebezhetővé tenné. Örülök, hogy a kettőnk életében történt változások eljuttattak minket idáig. Elsőként aztán én választok teát, már rutinnal érintem meg a megfelelő ikont a kijelzőn, s míg elkészül, megtárgyaljuk milyen is az a tea.*
-Ha édesszájú vagy, akkor pont jó lesz, bár csak a nevében mézes. Gondolhatod. *Mosolyodom el és szemöldököm leheletnyit megemelkedik, kétséget sem hagyva afelől, milyen teákat kínál egy automata. *
-Van még „fekete tea” állítólag élénkítő hatása van, de szerintem csak ízesített víz, némi koffeinnel, de borzasztó. A többi pedig nem édes. *Amennyit tudok, azt felsorolom, végül kezemben a saját teámmal, várjuk Callumét. A megjegyzésre kíváncsian pillantok fel rá.*
-A jövő és a tea ügy párhuzama kíváncsivá tett. *Még nem gyanítom, hogy ez valaminek a bevezetője, épp ezért először mindent tudóan bólogatok a hallottakra. Valóban tudom már, hogy úgy döntöttek, leköltöznek a Városba, sejtésem szerint Saskia miatt, és persze a babának is jobb a friss, természetes levegő, kellemesebb a városban élni, mint a Dominiumon, én már csak tudom, még akkor is, ha nincs az embernek művészi vénája. Callum utolsó mondata azonban meglep, és először nem is merem elhinni azt amit hallottam…vajon tényleg jól hallottam? A mosoly is eltűnik az arcomról és kérdőn tekintek rá, kicsit gyanakodva és félve, nehogy olyasmit mondjak, ami el sem hangzott, csupán a képzeletem játszott velem. *
-Találkozni nálatok? Úgy érted…?*S ha rábólint, csak akkor merem elhinni. Nem csak öröm, hanem megtiszteltetésnek is érzem. A barátságnak és a bizalomnak olyan foka, amitől Callum eddig elzárt, most azonban mintha két kézzel osztogatná.*
-Köszönöm! Szívesen. Ez…nagyon megtisztelő. *Korábbi, iránta érzett rajongásomnak egy halvány árnyéka lobban fel, de ezt inkább csak a bizalma iránti örömöm hívja elő. Már tisztában vagyok az érzéseimmel, efelől biztos lehet, és nem fogom kínos helyzetbe hozni. Teájának elkészülését jelző halk pittyenés töri meg a pillanatot, megvárom míg elveszi a poharat és azt, hogy a számára megfelelő hely felé fordulva elinduljon. *
-Azt nem kétlem, hogy Saskia élvezni fogja az ittlétet, de te hogyan birkózol majd meg vele? Nem lehet mindent csak a folyosókon megközelíteni, ki kell lépned az épületből. *Megvallom és ez látszik is rajtam, kicsit szórakoztat a gondolat és nem véletlenül csipkelődöm. Callum jó hatással van rám, ezt sosem tagadtam, de a gyümölcse csak most érik be. A közelsége, a figyelme mindig is gyógyító balzsamként hatott rám, akármit is mondott, kért, vagy figyelmeztetett. Azonban hiába a jó hangulat, a bennem kavargó fájdalom és Vadember hiánya még mindig titok és mint olyan, megtartja a bezárkózásra való vágyat, így a karjaim sem találnak más helyet maguknak, épp csak most ott van a kezemben a teás pohár is. *







 
Felforgatod a világom...

és felforgatsz engem is.
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Közösségi hely Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Közösségi hely Tumblr15


Közösségi hely Empty
Utolsó poszt Hétf. Május 31, 2021 10:12 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Virágocska és Kancellár


A korábbi lemondás okáról most nem szólunk többet, és értékelem Jasmine azon jó tulajdonságát, hogy nem erőszakos. Ha kíváncsi is, nem próbál kisajtolni kis részinformációkat. Úgy sejtem, akkor sem tenné, ha nem lenne rangban szakadéknyi különbség köztünk. Elmosolyodom a kifejezésén.
- Hm, milyen érdekes. Én inkább kávézni szoktam, de sosem gondoltam rá szertartásként. Még olyankor sem, mikor nem sietve hörpintem fel, hanem van időm nyugodtan leülni a gondolataimmal és meginni a csésze kávét. Vagy ez az elkészítés módjára utal? Mindig mindent ugyanúgy? - Az nagyjából megvan nekem is - de inkább megszokásnak nevezném, semmint szertartásnak -, leginkább otthon, mert munka közben az automatásat választom, vagy a Panorámaétteremben megrendelem. Utóbbi eset az még, mikor van időm elgondolkodva nézni a Perda képében megtestesült jövőnket, elmélkedni lehetőségekről, kockázatokról, sok mindenről. Olykor Saskiáról is, a közös gyermekünk kilátásairól és valóban eddig bizakodhatunk, eddig minden rendben van, de nehéz magunk mögött hagyni azt a gonoszul suttogó hangot, mely újra és újra fenyegetve emlékeztet: eddig.
- Köszönöm a biztatásod, jól esik. Valószínűleg igazad van, oka lehet. Talán mert kicsit feladtuk, hogy valaha is lesz gyerekünk, nem... stresszeltünk rajta. Azt hiszem, nem véletlenül lettem genetikus és hibernációs orvos. Egyik területen se szükséges lelki okokat boncolgatni az eredményekhez. - Mosolyodom el, s tudom, hogyan hasson őszintének, de igazából terelek. Jasmine kimondta a lényeget: Saskia valóban nagyon rövid időn belül lett várandós és egyelőre olyan erős mind ő, mind a magzat, ahogy azt a nagykönyvben megírták. Dr. Salsbury egyedül a szülés miatt aggódik kicsit, a korábbi közeli császármetszés miatt hegszétválás lehetséges, de ez sem törvényszerű. Egy gondolat régóta motoszkál bennem ennek kapcsán, szóba is fogom hozni Roda előtt, mert úgy sejtem, az az ok maga a perdai gyógyító. Válaszát viszont nem tudom, hogy megbeszélem-e bárkivel is, mert ha híre megy, hogy bizonyos meddőségi gondokat meg tud gyógyítani... Van, akiknek visszaadja a reményt, míg mondjuk Jasmine lehetőségeit rontja, hamar kirendelnének mellé egy új férjet. arról nem is beszélve, hogy akkor Saskiának is beszélnem kellene róla, miért is érte annyi bánat a korábbi várandósságai során, és mi lett annak a következménye... Elgondolkozok egy röpke pillanatig ezen, de majd egy kávé mellett fogok rendesen. Vagy több kávé kell ehhez. Teaválasztása után magam is választok kikérve a véleményét, mert nem ezeket az automatákat szoktam használni, olyanból nincs is itt most a környéken, és ha lenne is, hát a teakínálata akkor sem lenne ismerősebb.
- Nem mondanám magam édesszájúnak és csábító már csak a koffein szó említése is... - Mosolyodom el némi öniróniával. Mikor nyakunkba zúdultak szinte egyszerre a perdai betegségek, akkor jobbára a laborokban aludtunk, már ha aludtunk. Inkább vízben oldottunk fel koffein-tablettát, aminek se íze, se illata, nem kávé-kapszula, de placebo jelleggel rámondtuk, hogy kávészünetet tartunk addig a pár másodpercig, míg felhajtottuk.
- De kíváncsi vagyok az ízlésedre, jó lesz ez a mézes. Ha majd találkozok egy kancellárral, megemlítem neki, hogy javítson a teák minőségén! Lesz egy szertartás nevű. Az tovább készül majd. - Derűsen fogalmazok, mert hát én találkozhatok a legkönnyebben kancellárokkal, s bár aligha felróvásként mondta Virágocska, hogy gondolhatom mennyire igaziak ezek a teák, attól még célzás. Olyan célzás, amivel minden kancellár tisztában van, kifejezetten bolondnak kellene lenni hozzá, hogy ne tudjuk, mekkora szerencsénk van a nyolcadik gyűrűn élve annak minden előnyével. A szűkös készletek pedig magukkal hozzák azt, hogy elegánsan söpörjük félre a problémát, hogy mennyire igazságtalanul van elosztva az a kevés. Picit csipkelődöm csak Jasmine-nal, de nem célom megbántani. A gép közben elzörgött egy kicsit, készen lett a tea, bár ahogy Jasmine teája esetén, úgy itt sem volt tetten érhető, mikor került bele a méz. Valami aromapor lesz, ami már a gépen belül bele lett keverve a megfelelő tartályba. Addig felvezetem, hogy gyakrabban fogunk tudni teázni, remélhetőleg, rendes teával méghozzá. Elmesélem a nyílt titkot, hogy a Városba költözünk, amihez lesz egy kicsi kert még kisebb terasszal, de pont ideális ahhoz, hogy oda kiülve igyuk majd meg a teát, kávét... s tegyük ezt ne csak ketten Saskiával, hanem a vendégünkkel is. Odafent ez ritkaság számba ment, s bizonyára itt sem lesz minden héten, sokkal inkább hetek-hónapok is eltelhetnek, de a lehetőség adott és szívesen látom-látjuk vendégül Jasmine-t. Édesanyját meg majd szerintem Saskia fogja meghívni, ebbe nem is szólok bele.
- Úgy értem. - Szóban is, kis mosollyal is és egy határozott, de rövid biccentéssel is megerősítem, hogy jóra gondol Jasmine, akit láthatóan megleptem a meghívással. Számomra meg az az öröm, hogy nem utasítja vissza és elfogadásában sem látom mindazt, amit egy évvel ezelőtt láttam volna hasonló helyzetben. Úgy tűnik, néhány dolog tényleg a helyére zökkent, s ez jól van így.
- Számomra is az. - Mosolygok rá kedvesen, s elveszem a teámat az automatából, majd elindulunk vissza a kanapékhoz. Praktikusan nem töltik csurig a poharakat, így nem okoz kilötyögést és égési sérülést az, hogy röviden felnevetek a csipkelődésén, ami telitalálat, jól ismer e tekintetben. Felénk tévedő kíváncsi szemek meg csak kíváncsibbak lesznek bizonyára, mert a beszélgetést nem hallják, de láthatóan nem nyilvános fenyítés miatt jöttem, hanem ritkán látható jó kedvvel ülök le és élvezem Jasmine társaságát.
- Igaz-igaz, nem is meséltem! Egy alagút lesz építve a föld alatt, mely a laborokhoz visz. A munka miatt így nem kell kimennem, ezzel pedig eléggé minimalizálom az épületeken kívül töltött időt megközelítve a számomra is elfogadható szintet. - Csak egy hosszabb másodpercnyi szünetet hagyok, csak a hatás kedvéért, mert úgy adtam elő, mintha kancellári pazar(ló) életmódot folytatva tényleg megépíttetném azt a föld alatti folyosót. Hellyel kínálom őt, s csak utána ülök le mellé, de mégsem ugyanarra a kanapéra. A két ülőalkalmatosság derékszögben lett összeforgatva, ezek közös sarkánál helyezkedünk el, könnyebb is így a másik felé fordulni, mint egymás mellett ülve egy sorban. Hangosabban emiatt meg nem kell beszélni.
- Párszor már lejöttünk Saskiával a Városba, megtapasztaltuk, hogy milyen a tél és a hó, például. Úgy hiszem, nem okoz majd problémát itt a településen belül szabad levegőn lenni. Aztán persze ha elkap itt is egy olyan vihar, mint annak idején kettőnket a Fennsíkon, akkor majd lehet megírom neked, hogy tényleg folyosót építtetek! Milyen egyébként idelent élni? Mármint amikor nem leled kedved annyira benne? Számomra a havas táj lenyűgöző volt, de megunható vajon, hogy inkább téli álmot választva át akard aludni az egészet? - Kérdezek rá, hiszen több évnyi előnnyel rendelkezik Jasmine. Saskia kitartóan mondja, hogy jó lesz nekünk idelent. Biológiai szempontból magam is így vélem, az emberi szervezetet megterheli a hosszú, sok évtizedes űrben tartózkodás, de a feleségem nyilvánvalóan nem ezért rajong a költözés gondolatáért. Burkoltan és finoman puhatolózva közben érdeklődöm arról is, hogy mi lehet a gond Virágocskánál? Nem tudom, hogy a tavalyi telet hogy élte meg Jasmine. Talán botanikusként tényleg azt élvezi, ha minden zöld és virágos és a tél nem neki való. Talán ugyanilyen volt az előző években is abban az évszakban, csak nem ismertem akkor még, hogy tudjam, ez menetrendszerűen minden évben várható nála. De egyelőre nehéz szabadulni az érzéstől, hogy olyan, mint aki bezárkózik, valami miatt védekezik. Hogy kiderítsem az okát, ahhoz finoman és apránként kell lebontani a falat, már ha hagyja majd. Elsőként azt nézem, vannak-e finoman mozgó téglák abban a falban, ott kezdem majd a bontást.
Megkóstolom a teát óvatosan a forrósága miatt és felvonom kicsit a szemöldökeimet, hasonlóan, mint mikor ő emelte meg a sajátjait utalva arra, mennyire nem igazi a méz a teában. Meg valószínűleg a gyümölcs sem az.
- Komolyan, kávéznod kellene!
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Közösségi hely Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Vissza az elejére Go down
 
Közösségi hely
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Athard és Nadiha - Titkos hely

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold :: Város, az emberek új otthona-
Ugrás: