Welcome to Dominium frpg site

Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat

Friss írások
utolsó hozzászólások
Yesterday at 11:37 pm

Yesterday at 8:14 pm

Yesterday at 7:04 pm

Yesterday at 6:37 pm

Yesterday at 6:21 pm

Yesterday at 6:12 pm

Csüt. Dec. 05, 2019 10:41 pm

Csüt. Dec. 05, 2019 9:50 pm

Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 3 1
Hadsereg 2 4
Ellenállók 2 6
Flotta 5 7
Perdaiak 9 1
Összesen 21 22
A hónap
legaktívabb tagjai
Facebook
Csatlakozz!

Go down 

Edgar Malinor kabinja
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.

Larissa Malinor

Flotta

Edgar Malinor kabinja - Page 2 Tumblr_onjbxaQmU81r7rf4io1_400

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld, 2336 január 1

Kor :
28

Beosztásom :
Tizedes: orvosi asszisztens, nővér

Reagok száma :
30

Serinda Swan

☽ :
Edgar Malinor kabinja - Page 2 Tumblr_inline_nrip56aJx21slk5sm_500

Edgar Malinor kabinja - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Aug. 20, 2019 7:26 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Lara & Ed

Bogarat ültetett a fülembe, mikor azt mondja nem kell sok holmi. Hová akar vinni? Jaj annyira kíváncsi vagyok.
- Nem kell sok minden? - gondolkodom el magamban. Hova nem kell vinni sok dolgot. Biztosan csak a hajon lehet valami, hisz ha messzebbre vinne, akkor megkérné, hogy több ruhát pakoljak. Találgatok magamban. De inkább ő tőle szeretném hallani, hogy mi van.
Amikor a fülemhez hajol, hogy bele súgja neki minden csak velem legyen beleborzongok. Annyira kedves velem. Mielőtt még elengedne egy csókot lehelek ajkára. Aztán elengedem, hogy bepakoljak pár holmit magamnak.
- Légyszi. Légyszi. Áruld el - nézek rá boci szemekkel. Nagyon kíváncsi vagyok arra, mit tervezett a mai napra. De nem csak erre, hanem arra is, hogy milyen hatással vagyok rá. Képes vagyok-e kiszedni belőle bármit is a tekintetemmel a személyiségemmel.
Van egy olyan érzésem, hogy nem kell sokat győzködnöm, hogy mondja el. Az én jövendőbeli férjecském nem tud nekem ellenállni és ezt nagyon élvezem. Igazam is lett már el is mondta, hogy mit fogunk csinálni én pedig kicsit meglepődötten és ijedten nézek rá.
- De én nem akarlak bántani téged. - miért is tenném hisz szeretem. Annyira örülök, hogy végre megtaláltam. Eszem ágában sincs elbánni vele. Soha. Nem bántanám semmi pénzért sem.  
Amikor aztán azt is hozzá teszi, hogy a Dominiumra megyünk szivacsrúd csatára elnevetem magam. Hát azt már tudom, hogy jól fogunk szórakozni és örülök annak, hogy nem igazából gondolta, hogy elagyabugyáljam.
- Hogy jutott ez eszedbe? - kérdezek rá pakolás közben. - Várj inkább ne is mond el. - csókolom meg újra majd tovább folytatom a pakolást. - De ugye azt tudod, hogy úgyis én fogok nyerni. - fenyegetem meg játékosan. Aztán alig várom, hogy elinduljunk.
Vissza az elejére Go down

Edgar Malinor

Flotta

Edgar Malinor kabinja - Page 2 1d1ac7fcf586d19bdff51590b5c3ddf59b89b367_hq

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld., 2331. 04.21.

Beosztásom :
Hadnagy - Taktikai részleg vezető

Reagok száma :
132

Manu Benett

☽ :
Edgar Malinor kabinja - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTwI8oGSUhXk1KEiazsVLv85YK-RjgXD-QzruTDZzYlqMfAhF1Y

Utolsó poszt Kedd Aug. 20, 2019 7:30 pm

Lara & Ed

Vigyorogva nézem, ahogy nagy szemekkel pislog rám, amiért kértem, hogy csak pár holmit pakoljon össze. Azt se mondtam el, hogy ahová megyünk, az nem a hajón lesz, hanem a Dominiumon, de amint ezen gondolkodom, hogy oldjam meg a titoktartásomat, már érzem, hogy úgyis elszólom magam, ahogy ezekkel a szemekkel rám néz.
-Ne nézz igy… - állok meg előtte egy lépéssel, bár eddig sikeresen ellent tudtam állni a kísértésnek, hogy elmondjam a meglepetést, de most úgy érzem, hogy ezt is ki fogja húzni belőlem. – Na, jó… elmondom. - De mire a végére érnék a”agyabugyálás” részhez, már kétségem sincs, hogy jót fogunk szórakozni.
-Nem kell izgulnod. Nem lesz semmi bajom. – kacsintva nézek rá, ahogy engedem, hogy pakolni induljon, pár ruhát vagy mit tudom én, mit tartanak fontosnak a nők. De igazából nem is a ruha a lényeg, hanem az az ígérkező móka, ami ránk várhat egy ilyen helyen. Gondolom, hogy eddig nem járt ehhez hasonlón, bár nem hinném, hogy nagy érdekességek lennének benne. Van egy hatalmasnak nem mondható terem, de amúgy biztonságos és minden védelmi rendszerrel felszerelt, hogy kiküszöbölje az esetleges sérüléseket. A szivaccsal borított falakról nem is beszélve.
-Ööö…hát… úgy…hogy…- de nem is folytatom, mert jobb is, ha nem merülök bele a magyarázkodásba. Nem mintha ezt szánt- szándékkal találtam volna ki, hanem hirtelen ötlet volt. Csak olyannyira megtetszett, hogy le is szerveztem gyorsan, mielőtt telt-ház lenne abban a teremben.
-Majd meglátjuk!- vigyorogtam egyre nagyobb és szélesebb szájjal, ahogy elképzeltem az első „csapást”, ahogy Larám lendíti azt a szivacsos botot… ami csak úgy lepattan majd a testemről, mint egy lágy szellő érintése.
-Remek móka lesz!- bólogattam és felvettem a vállamra az összerakott ruhákkal a hátizsákomat, indulásra készen.

Larissa Malinor

Flotta

Edgar Malinor kabinja - Page 2 Tumblr_onjbxaQmU81r7rf4io1_400

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld, 2336 január 1

Kor :
28

Beosztásom :
Tizedes: orvosi asszisztens, nővér

Reagok száma :
30

Serinda Swan

☽ :
Edgar Malinor kabinja - Page 2 Tumblr_inline_nrip56aJx21slk5sm_500

Utolsó poszt Szomb. Szept. 21, 2019 7:49 pm
Lara & Ed
Mi a fene. El se tudtam volna gondolni, hogy engem egyszer Ed elvisz majd egy ilyen verekedős vagy milyen helyre. De nagyon jól esik. És annyira örülök neki. Remélem nem fogok sérülést okozni Ednek.
- Mindegy is. Nem kell elmagyaráznod, hogyan jutott eszedbe ilyesmi. A lényeg, hogy megyünk. - mondom mosolyogva - Csak aztán nehogy megbánd, hogy pont engem hívtál ilyen helyre. - mondom kuncogva - Majd aztán ápolgathatom  sebecskéidet - mondom nevetve. Mindeközben kacéran és pajkosan nézek rá. De szeretem ezt az embert. Révbe ért vele az életem. Alig várom már, hogy egy jót játszhassak vele. Néha jól esik egy kicsit olyan lenni, mint egy kisgyerek.
- Meglátjuk. Persze, hogy meglátjuk. - mosolygom rá kislányosan. - Majd ha úgy kell hazahozzalak, mert felállni se leszel képes. - mondom neki kuncogva. Persze csak viccnek szánom az egészet. Soha nem lennék képes bántani őt és amúgy sem vagyok olyan fizikai állapotban, hogy letudjam bármiben győzni őt. De nem is akarom.
Gyorsan bepakolok mindent, amit csak lehet. Gondolom úgyse kell sok dolog. Végül is nem megyünk olyan messzire, vagy mégis? Mindegy. Csak a legfontosabb dolgokat teszem be.
- Kész vagyok. - motyogom miközben gyorsan felveszem hátamra a zsákomat, mert látom, hogy ő már bizony készen van. - Mehetünk. - állok melléje vidáman. Ha pedig elindul akkor követem. Kíváncsi vagyok azért, hogy milyen lesz ez az egész dolog, na meg nagyon várom már, hogy odaérjünk.

Edgar Malinor

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld., 2331. 04.21.

Beosztásom :

Reagok száma :
132

Manu Benett

☽ :
Edgar Malinor kabinja - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTwI8oGSUhXk1KEiazsVLv85YK-RjgXD-QzruTDZzYlqMfAhF1Y

Utolsó poszt Hétf. Szept. 23, 2019 8:10 pm
Folytatás itt

Lucas J. Morison

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld, 2331. augusztus 13.

Beosztásom :
Pilóta

Reagok száma :
13

Utolsó poszt Csüt. Nov. 28, 2019 11:18 pm

Edgar & Lucas
Megkapta a PDA-ját, és tudja, hogy Alexa után a részlege parancsnokánál is be kell jelentkeznie. Nagyon nem fűlik hozzá a foga, hiszen őt a Kancellária parancsára olvasztották ki, mégis be kell épülnie a flottába. Sajnálja, hogy Alexát nem a hadsereg alkalmazta, könnyebb lenne századosként ténykednie. A rangjelzés persze csak a parancsnoki láncnál fontos, a rátermettség sokkal fontosabb. Emiatt megy végül el a kiutalt időpontba, a hadnagy kabinjába. Lehívta Edgar Malinorról, amit csak lehet, de sok újdonságot nem tudott meg, pedig elég széleskörű hozzáférést kapott a Kancelláriától. A családját még a Földön elvesztette, Lara Malinor a jelenlegi felesége. Egyébként jó katona, minden rendben vele. Ezzel mondjuk, nem tud sok mindent kezdeni, de azért lebecsülni sem fogja. Aki még ott született, bőven megtapasztalhatta a szenvedést és a harcot az elemekkel és a saját fajával. A hadnagyi rangot sem osztogatják, szóval remek katona, ahogy már sejtette az papírokból. Becsukja a PDA-t, megigazítja az egyenruháját, feltápászkodik a nagy tároló ládáról, ahol eddig ült és elindul a lakosztályok felé, ki a hangárból. Jelenleg Newman tizedes a főnök a hangárban, szívesen hagyta rá kis birodalmát. Bár a nő szabad szájú, de pontosan tudja, hogy mit kell tennie. Lassan sétál a kusza folyosókon, tiszteleg, ha szükséges, és azon gondolkodik, hogy vajon kivel fog találkozni. A vaskalapos csőkatonával, a haverkodós felettessel, vagy egészen mással. Mindig eljátszik a gondolattal, hogy milyen ehet egy új személy, hiszen, ha tudná, már ki is találta volna új személyiségét hozzá. De most vakon fut bele az ismeretlenbe. Jó húsz perc kell, mire a hatalmas hajón megérkezik a lakosztályhoz. Bekopog, és ha engedélyt adnak neki belép.
- Hadnagy! – tiszteleg. – Látni kívánt – becsusszan mögötte az ajtó és várakozóan tekint a férfire.

A hozzászólást Lucas J. Morison összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Nov. 29, 2019 7:45 pm-kor.

Edgar Malinor

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld., 2331. 04.21.

Beosztásom :

Reagok száma :
132

Manu Benett

☽ :

Utolsó poszt Pént. Nov. 29, 2019 12:56 am

Lucas & Edgar

Nemrég ért véget a szolgálatom, éppen csak beléptem a kabinajtómon, máris kaptam egy üzenetet, hogy hamarosan érkezik Mr. Morison, - akiért küldettem-, hogy jelentkezzen nálam, mielőtt a kijelölt posztját elfoglalná. Amíg megérkezik, addig egy gyors zuhany és átöltözés ég belefér. Így, mire az ajtón hallatszik a jelzés, már meg is kapja az engedélyt, hogy belépjen. Larám most nincs itthon, mert egy sürgős esethez riasztották, mindig akad halaszthatatlan dolog, mert Nővér. Néha elég nehéz elképzelnem, hogy bírja, de ez a hivatása és ez a hobbija is. Bár ezt csak én mondom, mert lassan elég kevés időt tudunk eltölteni egymással, de elfogadtuk mindketten, hogy néha vannak olyan helyzetek, amikor hosszabb ideig is távol kell lennünk egymástól. Na, valami ilyesmi van most is, és nem pedig a pletykás kadétok szóbeszéde, amiket híresztelnek rólunk… De, ez most mellékes. Inkább az új zászlósra vagyok kíváncsi, akit nemrég helyeztek ide, és szeretek képben lenni az embereimmel. Az aktáját átlapozom, mikor belép, majd katonásan tisztelegve megáll az ajtóban.
-Üdvözlöm a fedélzeten, Morison zászlós! – megadva neki is a tiszteletet, ahogy ez nálam természetes. Olvastam, hogy Földi, így nem lesz neki szokatlan, ha pár dolgot nem úgy értelmezek a szabályzatban, ahogy az itt születettek. – Igen. Jöjjön be! –mutatok az egyik fotelra. –Foglaljon helyet. – A bemutatkozásom úgy vélem, hogy mellékes, - mivel minden bizonnyal már tudja ki vagyok -, így megvárom, míg eldönti, mit szeretne tenni. - Látom, nemrég helyezték ide. – teszem le a PDA-mat, ahogy beljebb lép vagy elfogadja a felkínált ölőhelyet. Szándékosan nem mondom ki, hogy „kiolvasztották”, mert most ez nem olyan lényeges. Persze, sokan vitatkozhatnának, hogy miért vagyok ilyen különc, hogy szeretem, ha minden tisztet és altisztet ismerek, mielőtt éles helyzetbe „keverednénk”. Ha eleget tesz a kérésemnek, akkor én is leülök a másik ülőhelyre. – Látom, Pilóta. Az Apja is a Seregben szolgált? – elevenedik meg előttem az olvasatom, ami az aktájában szerepelt. Nem ismételni akarom, hogy szóról-szóra mondja fel nekem a leírtakat magáról, inkább arra vagyok kíváncsi, hogy miként vélekedik és milyen ember a valóságban. Sok minden elég sekélyes az aktákban és elsődlegesen Önmagára vagyok kíváncsi, és nem a leírt „szép szavakra”. Sokszor egy kötetlen beszélgetés sokkal többet árul el a Személyiségéről, mint amit valaki jellemzésként leírt róla. – De, ne is az aktáját tárgyaljuk ki. - folytatom, ha válaszolt – Inkább meséljen nekem, hogy a Földön mit csinált? Magam is onnan származom. –Ezt is szándékosan így kérdezem. Nem azért, mert nem olvastam volna el az előtörténetét, inkább jobban érdekel, ami nem szerepel benne. Különösebb szándék nincs bennem, inkább érdeklődés. Meg aztán, ez nem egy kihallgatás, hanem egy szimpla beszélgetés.

Lucas J. Morison

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :

Beosztásom :
Pilóta

Reagok száma :
13

Utolsó poszt Pént. Nov. 29, 2019 8:06 pm

Edgar & Lucas
Egy kicsit azért kíváncsi, hogy milyen emberrel van dolga. Nem kell sokat várnia arra, hogy szólítsák, hamarosan feltárul az ajtó és belép. A kötelező körön túl vannak, habár a hadnagy nem tartja fontosnak a bemutatkozást, ahogy ő sem. Főleg, hogy a nevén lett szólítva, így ez feleslegesnek is tűnik. Felkérik, hogy üljön le, de nem szeret ülni, csak ha muszáj. Főleg így, az első találkozáskor.
- Inkább állnék, ha lehet, uram – a protokoll tökéletes, és megáll a szék mellett, ahová le kellett volna ülnie. Fürkészi a férfit, úgy véli, hogy a fényképarca nem olyan jó, az életben sokkal nagyobb és harcosabb kinézete van Malinor hadnagynak, mint a kép alapján sejttette.
- Gyakorlatilag a karantén után egyből ide helyeztek. Remélem nem gond, hogy előbb a hangárt és a gépeket néztem meg, és nem egyből Önhöz jöttem. Kellett egy kis séta, és az orvosi vizsgálaton már túl vagyunk. Dr. Gray már remélhetőleg végzett mindennel és átküldte az eredményt Önnek és az orvosi részlegnek – ad bő választ arra, hogy miért nem egyből a parancsnokánál jelentkezett. Olyan sokat azért nem volt távol és legalább megismerkedett Newman tizedessel is, szóval volt már furcsa élménye is a hajón.
- Igen, pilóta. Ha nagyon kell, a Titánokba is beugorhatok. Annak idején szerették a széleskörű képzéseket, habár a mai titánok eltérhetnek az akkoriaktól. 50 év, az mégsem múlik el nyomtalanul – válaszol újból hosszan. – Igen, apám a Földi sereg egy jó katonája volt, tüzér hadnagy volt – ez is igaz, de valójában nem ezért került ide. A testvérei pedig még mindig a frigóban vannak, ők tulajdonképpen a sok ezer potyautasok egyike, akiket valaki miatt lettek utasok, nem pedig a tudásukra volt szükség. Természetesen az aktájában ez is benne van.
- Katona voltam, tettem, amit kellett. A Kancellária egyik akkori családtagját kimenekítettem egyszer egy rajtaütésből. Ez lehet, hogy nem látszik az anyagomban, de úgy gondolom, hogy jobb, ha a közvetlen felettesem ismeri a múltat. Ezért kár lenne feltörni a rendszert és esetleg bajba kerülni, uram – elmosolyodik, pedig természetesen ez hazugság volt. De hát nála ezt nem lehet eldönteni, sőt ő maga sem biztos abban, hogy nem mentett-e meg a Kancelláriához hű személyt, vagy személyeket. Általában csak megtette, amit kellett. De jobb ez így.
- Kérdeznék uram, ha szabad – néz a férfira, és ha kap engedélyt, ha nem, folytatja. – A felderítők parancsnoka én leszek? Úgy olvastam, hogy legmagasabb rang az enyém, de sosem lehet tudni, a többiek már úgy kezelnek, de kizárólag a rangom miatt. Egyébként csoda, hogy Newman még él, és nem koncolta fel valaki – mosolyog, talán már mindenki hallott az éles nyelvű, először ütök, aztán kérdezek tizedes nőről.
- Ön is mesélhetne arról, hogy hogyan zajlik itt az élet. Mennyit kell repülni, vagy csak a népeket kell szállítgatni? Volt-e egyáltalán harc és tud-e a többi csillaghajóról valamit? Nem sokat találtam az archívumba és a hírek sem nagyon említik – tudja, hogy több hajó indult útnak, mert őt korán beszervezték már, gyakorlatilag, tizenöt évvel indulás előtt már szerves része volt a folyamatnak.
- És ha megmondaná a felesége nevét, csak az óvatosság miatt, uram – újabb mosoly, látszik, hogy kicsit felenged, holott ő nem tudja, de játszik. Annyit levett, hogy a hadnagy jó katona és jó ember is. Ki fog derülni, hogy mi sül ki ebből az egészből…

Edgar Malinor

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld., 2331. 04.21.

Beosztásom :

Reagok száma :
132

Manu Benett

☽ :

Utolsó poszt Szomb. Nov. 30, 2019 9:14 am

Lucas & Edgar

Az első benyomás elég meggyőző a zászlósról. Észre is veszem, hogy ő is végigmér, miközben belép az ajtón. Ez természetes, mert ő is kíváncsi rám, ahogy ez már a Földön is így volt, mikor két tiszt találkozott, akik mostantól egy helyen szolgálnak. Szándékosan nem mondom ki, hogy főnök-beosztott, mert ez olyan sablonos. Mindenki tudja, hogy ki-kicsoda, de nem is részletezem.
-Ahogy jól esik, Mr. Morison!- nézek rá egy futó mosollyal, bár nem kinevetem, de nagyon is emlékeztet magamra anno. Igaz, hogy a felettese vagyok, de ez nem egy Iroda, hanem a saját kabinom, és nem is egy hivatalos kihallgatásként tekintek a beszélgetésünkre. Bizonyára jobban esik neki, ha állva marad, és nem ül le a felkínált fotelra. A szavait figyelmesen hallgatom, ahogy én leülök a másik helyre.
-Rendben. Nincs miért mentegetőznie, hogy nem nálam jelentkezett elsőként. Megértem, hogy kíváncsi volt a „gép-parkra”. – Igazán nem akarom félbeszakítani a mondatait, így figyelmesen hallgatom tovább. Az aktájában nem volt részletességgel leírva, hogy a felmenője ki volt, bár ez csak annyiban érdekes, hogy nem egy „újdonsült” katonai kiképzésben részesült tiszt, hanem katona-családból származó. A Tüzérek kemény fickók voltak a Földön, és volt is egy-két alkalmam velük harcolni. Ahogy azt is láttam, százados volt a zászlós. Ez csak azért jutott eszembe, mert megemlítette, bár inkább elraktározom magamban az információt, mint megemlítem.
-Ez dicséretes!- Ez nem szerepelt az anyagában, de nincs okom rá, hogy ne higgyem el neki. Az viszont kis mosolygásra ad okot, amikor említi a „feltörni a rendszert”. Teljesen rezzenéstelen arccal hallgatom tovább a beszámolóját, amit én kértem tőle, de az sem kerüli el a figyelmem, hogy egy mosoly suhan át az arcán, ahogy ezt közli. Nincs okom feltételezni, hogy ez nem igaz, - vagy éppen apró füllentés -, mert elsődlegesen én kértem, hogy meséljen magáról.
-Kérdezzen nyugodtan. – bólintok, miközben figyelmesen hallgatom a szavait. Az első benyomásom, amit gondolok róla, nem osztom meg vele. De azt nem tudja rólam, hogy az én aktám sem teljes. Hozzáférést is csak 5-szintű engedéllyel rendelkezők kaphatnak. De ezt is kevesen tudják, és így is marad.
-Az anyaga szerint minden esélye megvan a poszt betöltésére. Nem tartom kizártnak a lehetőségét. – egyelőre nem adom rá „áldásomat” a kinevezésére, bár nem azért, mert nem tartanám rátermettnek, de előbb megismerném, és azután döntök. Amúgy sem vagyok egy vaskalapos tiszt, de erre majd a zászlós is rájön. A tizedest említve elmosolyodom, mert hallottam róla szóbeszédeket és nagyon is illik rá az „előbb ütök, aztán kérdezek” megállapítás. De nem vagyunk egyformák… Ahogy a Seregben se volt két hasonló ember.
-Hamarosan megtudja majd döntésemet, a kinevezéséről. – Nem akarom bizonytalanságba tartani, ahogy bátorítani az említett poszt betöltésére, így inkább korrektül azt mondom, amit gondolok.
-A feladatokról és a szállítóegységek pontos beosztásáról tájékoztatást fog kapni. A „fuvarozásról”, ami a „Népeket” illeti, változó. – vigyorgom el magam. Elég viccesen fogalmazott, bár ezt a régi kifejezést mi is használtuk a Földi egységünkben. – A többi hajó helyzetéről sok információnk nincs, de ezek a Navigátorok és a Vezérkar hatáskörébe tartozó dolgok. A Taktikai részlegnek nincs bepillantása a Csillagközi rendszerek és a többi Hajó, - Állomás- „belső„ ügyeibe. Ami talán érthető is. – nem kioktatni akarom és szándékomba sincs, de mivel nem szorosan a hatáskörömbe tartozóak ezek az információk, így nem is merülök bele.
-Tudom, hogy sokakat érint és kíváncsiak az útnak indult Hajók sorsára, de elsődlegesen az Imperium biztonságára felügyelünk, ahogy az itt szolgáló Személyzet épségéért. A további parancsokat majd közlik velünk, ha esedékes lesz. – talán kimerítően tudtam választ adni a zászlósnak. Persze nem hibáztatom, mert többeket érint és valamilyen módon közvetlen is lehet, ha valakije ott szolgál. Per-pillanat, ilyen bizalmas információkat és a Hajók helyzetét csak akkor ismertetem, amikor én is utasítást kapok.
-A feleségem nevét?- nézek rá, most már nem titkolt derültséggel. Az sem kerüli el a figyelmem, amint hozzáteszi, hogy az „óvatosság miatt”. Kíváncsi vagyok, hogy ezt miért mondta, bár inkább nem kombinálom túl ezt a megfogalmazását.
-Larissa Malinor.- közlöm a nejem nevét, bár láthatóan nem véletlenül kérdezett rá. – Maga nem gondolt még a házasságra, egy kedves Hölggyel?- egyből vissza is kérdezek, ha már a családnál tartunk. Nem vájkálni akarok a magánéletében, bár Larám mesélt volna valamit, amikor Dr. Gray-el találkozott és észrevette, hogy Mr. Morison, hogy „néz” a Doktornőre, ha meglátja. Persze semmi közöm nincs hozzá, és nem is akarok beleszólni a Tisztjeim magánszférájába, de most, hogy szóba került a család, felrémlik előttem, amit a Kedvesem megemlített.

Lucas J. Morison

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :

Beosztásom :
Pilóta

Reagok száma :
13

Utolsó poszt Szomb. Nov. 30, 2019 10:03 pm

Edgar & Lucas
Meghagyják neki az állás lehetőségét, ezt díjazza egyébként. Nem szereti a túlságosan kötött dolgokat. Aztán persze muszáj kijátszani a „sajnálom, hogy nem ide jöttem először, de” kártyát, amire azonban nem vár semmi megerősítést, vagyis nem képzeli el, hogy mit fognak neki mondani. Megtörténik, bólint, és örömét fejezi ki egy normális arcmimikával, na meg bólint, hogy valóban ez volt a célja. Egyébiránt tényleg meg akart győződni először arról, hogy mivel kell repülnie. A gépkönyvet az elkövetkező napokban tanulmányozni fogja, hiszen a rendszer hasonló, de nem ugyanolyan. Nem is minden kijelző, kapcsoló és szoftver, na meg a HUD sem pontosan ott van, ahol a korábbi verzióknál. Neki tetszik a fejlesztési irány, könnyebben kézre és szemre esnek a dolgok. Gyorsan átveszik a legfontosabb kötelező részeket, igen, ő még a Titánokat is meg tudja mozgatni, ha kell, sőt, akár szabotálni is tudná, de jelenleg nem ez a fő profilja. Ismeretei átfogóak inkább, mindenhez ért egy kicsit, de szinte semmiben sem tökéletes. Habár a harcművészeti tudása az itteniek képest biztosan kiemelkedő, és a lőfegyverekkel is remekül bánik, a többit nem mondaná szakterületének. Nem is lett volna rá ideje ilyen fiatalon, és mivel nem egy zseninek született… de ő teljesen elégedett ezzel. Igaz, így sem gyermekkora, sem fiatalkora nem volt, mert állandóan tanult, vagy harcolt, esetleg mindkettő.  Engedélyt kap a kérdésekre, ő pedig él vele. Mindent tudnia kell, amit csak megtudhat.
- Rendben uram, elfogadom a döntését majd – az megint más, hogy örül-e majd neki. A parancsnoknak mindig megfelelt, itt sem lesz másképp, hacsak egy felsőbb utasításra kell cselekednie. Egyelőre a felsőbb utasítás nem ütközik a pilótáskodásával, így azzal sem lesz baj. Később fog mindent megtudni a közvetlen rá vonatkozó dolgokról, ez sem zavarja. Persze már sok mindent megmutatott neki Newman tizedes, de korántsem mindent, hogy belekezdhessen a munkába.
- Oh, értem. Ez elég lehangoló egyébként – mondja arra, hogy nincs tudomása a hadnagy a többi hajó hollétéről, vagy bármiről velük kapcsolatban.
- Nyilvánvaló, uram. Azért jó lenne tudni, hogy lesz-e végcélunk. Én abban sem vagyok biztos így pár hónap után, hogy a Perda a végállomásunk. És abban sem, hogy több „Föld” lesz-e – dönti meg a fejét, azzal a bizonyos „érted, ugye?” nézéssel. Bármi lehet még, a politika egy idő után előkerül, előbb a túlélés, és ha már minden rendben lesz, jöhet a politika és a többi, amivel a békés együttélést szét lehet zúzni. Újabb témaváltás, a legérzékenyebb kérdés a hajókon… szülés, családok. Az utóbbi érdekli csak Lucast, de csak azért, hogy oldja a feszültséget valamivel.
- Rendben, Larissan Malinor. Felírtam – ez igen archaikusan hangzott, mert senki sem ír már kézzel, ő is csak olvasta. Amióta a technológia elég fejlett már minden mással lehet azonosítania az embernek magát, akár DNS, akár retina, akár ujjlenyomat egyedi azonosítóval. Plusz van még az orvosi chip is, szóval valójában elég nehéz azonosítatlanul meghalnia egy embernek.
- Hmm, hát még nem. Még új ez a szituáció és habár nem értek egyet vele, elfogadom. Egyébként pedig ez a szabályozás eléggé jól ki van találva, de az emberi természet néha felülírja a szabályokat. Két év alatt lehet találni megfelelő feleséget, ha a jelölteknek is van két évük. Nem is értem a fiatalokat, én tuti csajoznék 14 éves koromtól, hogy megtaláljam az igazit, és gyorsan kijelölném magamnak, amikor eljön az idő – von vállat. Ezzel nagyjából kijátszható a rendszer, de nyilván nem, különben Lizzy sem lenne egyedül. Legalábbis legutóbb még egyedül volt és előtte is.

Edgar Malinor

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld., 2331. 04.21.

Beosztásom :

Reagok száma :
132

Manu Benett

☽ :

Utolsó poszt Vas. Dec. 01, 2019 3:32 pm

Lucas & Edgar

Az első benyomás, azt mondják sokat nyom a latban, de azt hiszem, hogy rám ez sem teljesen igaz. Szeretek magam megismerni és csak aztán eldönteni, ki milyen ember. A zászlós aktájában nem sok minden szerepel az „előző életéből”, bár nagyjából be tudnám saccolni a hátterét és a mondottak alapján sem lenne nehéz. A kinevezését még nem döntöttem el, de nem is szoktam sokáig „rágódni” az ilyen dolgokon. Mindenkinek az a jobb, ha záros időn belül megtudja a végeredményt. A szavaira csak bólintok, nem is akarnám tovább ragozni. Ami meg az útnak indult Hajók sorsát és helyzetét illeti, szorosan nem hozzám tartozó információk, így nem részletezhetem és nem is akarnám.
-Igen. Vannak erre a feladatra megfelelő emberek, és bizonyára a Vezetés pontosan tudja, hogy mit- miért tesz. – Persze, én is remélem, hogy az utunk célja sokkal tartalmasabb lesz és gyümölcsözőbb.
Nagyon is értem, amire akart célozni burkoltan, de mivel ez nem az én hatásköröm és bepillantásom is csak annyi van, ami rám tartozó. Aztán a Család kerül „terítékre”, amin elmosolyodom.
-Larissa. –javítom ki a nejem nevét, amit véletlenül elírt, de abszolút nem neheztelve rá. Az olvasztás után minden új és sok mindent kell megszokni a Földi élethez képest.
-Az talán elég idő, hogy találjon magának egy kedves Hölgyet és bekössék a fejét. – magyarázom, mint Férfi- a férfinak. Amúgy sem szólok bele senki életébe. Mindenki maga dönti el, hogy kit választ Párnak magának. Aki lehet a Hajóról vagy az Állomásról származó. Nem hinném, hogy nagy nehézségbe ütközik majd a „keresése”.- emelkedem fel. – Kér egy teát? Vagy valami mást?- Ha kér, akkor neki is hozok, vagy amit szeretne inni.

Lucas J. Morison

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :

Beosztásom :
Pilóta

Reagok száma :
13

Utolsó poszt Yesterday at 1:26 pm

Edgar & Lucas
Korrektnek tartja az előtte álló tisztet, és úgy látja, hogy nem olyan, mint annak idején az öreg Jenkins, a mostani nagyapja. Valószínűleg ez abból is adódhat, hogy mások lettek a prioritások, na meg Malinor hadnagy sokkal fiatalabb is. Ha pedig eddig felküzdötte magát, nem felejtette el, hogy milyen katonának lenni, biztosan átélt már egy-két komolyabb bevetést. Konklúzió: érti és megérti az embereit és tisztában van az alapvető íratlan szabályokkal. Úgyhogy úgy néz ki, jóban lesznek, ha nem kerülnek összetűzésbe valamiért. Erre pedig kevés az esély.
- Ez így van, Uram – nem fogja megcáfolni, eleget dolgozott ő a kancelláriának korábban, hogy tudja: nem igazán vannak ők sem állandóan a helyzet magaslatán. Ők is emberek és hibáznak, de nyilván kell egy vezetés, aki megmenti az embereket, így, vagy úgy.
- Elnézést, Larissa – javítja ki magát és le is húzta magában a plusz betűt. Szóval fontos neki a nő, ennyiből le lehet szűrni ennyit is, és a hangsúlya is erre engedett következtetni.
- Miből gondolja, hogy kedvesre vágyom, Uram? – vigyorodik el, egy újabb maszkot húzva elő ezzel. Persze semmi gondja ezzel, de jelenleg nem érez senki iránt semmit, csak Alexa iránt egy jó adagnyi kíváncsiságot. Ki tudja, talán pont ezért fogja a dokit választani, ha nem kelt még el egyáltalán.
- De egyébként valóban elég lesz, csak ahhoz elég szabadidő is kell. Valószínűleg valaki olyan lesz, akikkel sokat együtt leszek a beosztás jóvoltából. Úgy vélem nincs túl nagy időintervallum eltávra, Uram. Természetesen tévedhetek is – kicsit lazít a tartásán, sőt, még megengedi magának azt is, hogy elfogadja a felkínált italt.
- Amennyiben rendes teafűből van, mindenképpen. Az ízesített és származékok nem az én világom – fújja ki a levegőjét, majd megvárja, amíg elkészíti a teát a főnöke. Közben megnézi az egész kis lakhelyét, de ez sem sokkal nagyobb, mint az övé. Neki elég és elég kényelmes is, de erről eszébe jut valami.
- Azt elmondhatná uram, hogy ha valaki összeházasodik és lesz még gyermeke is, nagyobb lakhelyet kap? Vagy hogyan működik ez? – kíváncsiskodik és átveszi a teát, ha elkészült.

Edgar Malinor

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld., 2331. 04.21.

Beosztásom :

Reagok száma :
132

Manu Benett

☽ :

Utolsó poszt Yesterday at 6:03 pm

Lucas & Edgar

Eddig semmi kivetnivalót nem találtam a zászlós személyében és a viselkedésében. Persze ezt a megállapítást még nem osztom meg vele, de a későbbi döntésemnél figyelembe veszem majd. Különösebb elképzeléseket és kitételeket nem támasztottam vele szemben, mivel nem is az aktája után „ítélek” senkit. Természetes kíváncsiságát nem veszem zokon, és valószínű, hogy ő is tisztában van az álláspontommal, amit nagy vonalakban vázoltam neki. Sokakat érint a Hajók sorsa, ahogy a küldetéseik sikere is, de van, amit szándékosan vagy - éppen ellenkezőleg-, „nem kötnek minden tiszt orrára”. A feleségem nevét véletlen eltévesztette, de csupán apró korrigálásként javítottam ki, nem pedig neheztelően. Tudom nagyon jól, hogy a kezdetek amúgy is elég nehézkesek és mindent meg kell újra szokni. Teljesen más világ ez, mint a Föld volt, és van pár olyan helyzet, ami elsőre furcsának hangzik, de azért megszokható. Ilyen például a Családalapítás Törvénye, vagy nevezhetnénk másnak is, de jelenleg ez a legjobb szó rá, amit tudok mondani. Mi szerencsésnek mondhatjuk magunkat Larámmal, hogy egymásra találtunk, de hallottam olyat is, akik kevésbé. A bocsánatkérését elfogadva nem is ragozom tovább. Egy fő-bólintással jelzem, hogy fátylat rá, és nem is kioktatásként szántam. Inkább a következő kérdésére válaszolok, ami nem is meglepő, ha ilyesmi kerül „terítékre”.
-Gondolom, ismeri azt a mondást régről. : ”Minden sikeres férfi mögött áll egy szerető feleség…” Igaz, nem pontosan idéztem, de a lényegét gondolom, érti. Nem akarok beleszólni a magánéletébe, és ezt a későbbiekben sem fogom megváltoztatni. Hiszem, hogy rátalál majd a Szerelem, bár addig próbák során át vezet az út, - a végső megállapodás - a Kedves mellett. De ez Magára van bízva és ehhez a legjobbakat kívánom! – Nagyjából ennyit gondoltam a mondatomhoz, és remélem, hogy ezzel nem bántottam meg a zászlóst. Nem akarnék ötleteket vagy javaslatokat felterjeszteni, mivel tudok a Doktornőről, aki talán nem közömbös a zászlósnak, de ezt saját maguknak kell eldönteni és nekem semmi közöm hozzá. Így nem is részletezem, hogy hallottam Larámtól ezt az információt. Bízom benne, hogy ha eljön az ideje, akkor minden rendeződik és nem csak a Törvények által mondhatja ki az Igent, hanem tiszta szívből és szerelemből. Én ezt kívánom.
-Semmi sincs kizárva Mr. Morison. – mosolyodom el, ahogy felemelkedem a fotelból, hogy egy teával, vagy más itallal kínáljam meg.
-Magam is így vagyok. - indulok a csészék felé, hogy a férfinek is hozzak. – Vannak, amiknek nem kell változniuk. –utalok a „rendes” teafűre és a sörre, ami némely helyen, azért hagy maga után némi kívánnivalót. Pár pillanattal később már felé is nyújtom a gőzölgő italt, és intek, hogy foglaljon helyet, ha szeretne. Nincs kifogásom arra sem, hogy ha áll továbbra is, bár ezt a beszélgetést nem tartom kihallgatásnak, így ahogy a zászlósnak jólesik, úgy helyezi magát kényelembe vagy vigyázba, ahogy neki tetszik. A tartásán engedett kissé, de ezt el is vártam. Nem a szolgálati helyen vagyunk, hanem a  saját kabinomban.
-Egészségére, Mr. Morison. – teszem hozzá, ha elfogadja a kezemből a teát, majd visszaülök.
-Ez jogos kérdés. – kissé más megközelítése a házasságnak, de alapjában hozzá tartozó. – Ezt a CSH és a jelenlegi kabintelítettség dönti el. Bár nem hinném, hogy az Anya és gyermeke különálló helyiségben lennének. Persze attól is függő lehet az átköltözés egy nagyobb helyre, ha több gyermeke születne. Ebben nem vagyok nagyon tájékozott, mivel még sajnos nincs utódunk, de remélem, hogy hamarosan egy gyermek is „megérkezik” hozzánk. Bízom benne, hogy bővül majd a családunk. – Ez persze teljesen magánügyem, - és mondhatni bizalmas is -, bár nincs takargatnivalóm, így őszintén válaszolok a zászlósnak. Talán elegendően és kimerítően válaszoltam neki, és kedvet is kap majd a nősülésre. De ez az ő dolga, és nem is kívánok beleszólni.
-A beosztást én csinálom, bár nem hinném, hogy kivételt képez bárki. A feladat és a teljesítés az első, és aztán majd a magánélet. – terelem vissza egy kicsit a témát a „munkára”. Nem azért, mert kínos vagy kényes lenne, de nem akarom, hogy Mr. Morison úgy vélje, hogy a magánélete rám tartozónak higgye. Tiszteletben tartom mindenki döntését, és amit a szolgálati időn kívül tölt, az pusztán magára tartozik. Persze van kivétel is, bár nem hinném, hogy a jelen lévő tisztnek magatartási gondjai lennének. Most még igaz pár perce érkezett a kabinomba, de eddig nincs elmarasztaló tapasztalatom vele. Ahogy a teámat kortyolom, közben figyelem a mozdulatait. Határozott és fegyelmezett. Biztosan kiváló képzést kapott és megfelelő intelligenciája is van a tisztségére. Mintha olvastam volna, hogy százados volt a Földön. Milyen véletlen? Igaz, hogy ő nem tudja rólam, hogy nekem is az volt a rangom. Bár más területen szolgáltunk, de azért érezhető az erős jelleme és határozottsága. Ami sosem árt…
- Járt a Hangárban… Bizonyára megnézte a gépparkot, - ami kissé más, mint a Földi volt -, mi a véleménye? – most ez tényleg más téma, de ha nem akarna többet beszélni a család-terveiről, akkor inkább felvetek egy más irányú lehetőséget. Persze, ha van több kérdése - és kíváncsi még valamire -, akkor arra is válaszolok neki. Különösebben nem is sietek a témaváltásban, szeretném jobban megismerni a zászlóst és erre a legjobb módja, ha beszélgetünk kötetlenül.

Ajánlott tartalom

Utolsó poszt

Edgar Malinor kabinja
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2