Welcome to Dominium frpg site

Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat

Friss írások
utolsó hozzászólások

Yesterday at 11:16 pm

Yesterday at 11:07 pm

Yesterday at 10:45 pm

Yesterday at 9:02 pm

Yesterday at 8:53 pm

Yesterday at 8:18 pm

Yesterday at 6:06 pm

Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 1 rejtett és 1 vendég

Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 4
Polgárok 4 2
Hadsereg 3 4
Ellenállók 2 6
Flotta 4 7
Perdaiak 9 1
Összesen 22 24
A hónap
legaktívabb tagjai
Facebook
Csatlakozz!

Go down 

A Castillo család otthona
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.

Kancellária

A Castillo család otthona Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
108

☽ :
A Castillo család otthona Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500

A Castillo család otthona Empty
Utolsó poszt Pént. Aug. 30, 2019 9:12 pm
Következő oldal

A Castillo család lakrésze a hiedelemmel ellentétben nem nagy, ellenben több kisebb részből áll. A kabinba belépve egy nappaliba érünk, ami keskeny, de kellemesen kihasználja a beugrót, mesterséges fényeivel pedig napfény-hatást kelt. Innen vezet át a folyosó ebédlőként funkcionálva hat székkel (noha a vendégek igencsak ritkák) a konyhába. A konyha ahogy minden más helyiség is a praktikumra épít, okos megoldással helytakarékosan. Anno vélhetőleg többet használhatták, most némiképp üresség érzetet kelt az emberben. Innen kiérve a folyosó öt ajtóra lát rá: a tágasabb fürdőre, a szülők hálószobájára és a két leány saját szobájára, valamint egy kisebb dolgozóra. Itt csak egy számítógép van, pár kutatási anyaga van füzetben rögzítve, saját keze írásával, de a vitrinben különféle zárakkal ellátva, a mindennapi kutatásait nem itt tartja, arra Dorian saját irodát tart fenn közel a laborokhoz. A lakás tehát zsúfoltnak hat, de a minimál berendezésnek és tárgyaknak köszönhetően még elfogadható. A már-már teljesen élethűnek tűnő növények a lakás egy-egy részében, valamint a kevéske puha szőnyeg teszik barátságosabbá a helyet.
Vissza az elejére Go down

Elizabeth Shirley

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2400.11.23. (16 éves)

Beosztásom :
tanuló (genetikus)

Reagok száma :
89

Gabriella Wilde

Keresem :

☽ :
A Castillo család otthona Tumblr_static_tumblr_inline_mp3upkunr71qz4rgp

Utolsó poszt Pént. Aug. 30, 2019 10:21 pm
Következő oldal

Ashley & Lizi
Jártam már párszor Ashley-nél, amikor áthívott magához - végtére is az Ő lakosztályuk sokkal nagyobb, mint a mi kis családi kabinunk -, de még soha se néztem úgy igazán körül. Eddig csak Őt ismertem, az apukáját nem, most viszont már többször is találkoztam Dorian Castilloval, így akaratlanul is más szemmel mérem fel a helyet, mint ahogy eddig tettem. Kíváncsi vagyok a kancellár ízlésére, amióta láttam Őt rajzolni a vízesésnél, de az otthona egyáltalán nem utal művész lelkületre. Nem maradunk persze kint a nappaliban, így a már jól ismert úton követem Ashelyt, be a lány szobájába, majd ülök le a kanapéra/székre, amire lehetőségem van.
- Az Iskolában nem volt időnk beszélni, de most végre ketten vagyunk. Mesélj! Mit hallottál Marcoról? - hajolok közelebb hozzá izgatottan. A folyosón csak épphogy említést tudott tenni nekem a fiúval kapcsolatban, de rohannom kellett az órámra, ahogy neki is, így megbeszéltük, hogy ma délután átjövök hozzá és mindent jól kibeszélünk magunkból. Van mit, én is szóba akarom hozni az apját, de véletlenül se kezdeném azzal. Vagy talán meg se kellene említenem? Még nem döntöttem el. Ahogy azt se, hogy rátérek-e a közeledő kiházasításunkra... Nem éppen kellemes téma, de szeretnék egy korombelivel is beszélni róla, és Ashley elvileg nem tart tőle, sőt! Jó lenne tudni, hogy honnan veszi ezt a bátorságot, hátha én is nyerek belőle valamennyit.
Kibújtatom lábaimat cipőimből, majd felhúzom őket és átölelve térdeimet figyelem Ashleyt. Már jó pár éve összebarátkoztunk és bár nem vagyunk amolyan legjobb barátok - nekem sajnos még nincs olyanom -, de ki tudja, hogy mit hoz még a jövő. Öltözetem tekintve egyébként egy fekete nadrág van rajtam és egy világoskék színű blúz, mely fölött vékony kabátom található. Hajam felfogtam, szemeimet picit kihúztam, mert ennyi sminket azért megengedhetek magamnak, de egyébként semmi különleges vagy extra nincs rajtam.

Ashley Castillo

Polgár

A Castillo család otthona Tumblr_inline_o7wbrdfyje1stlhdf_250

Karakterlapom :
A Castillo család otthona Tumblr_inline_od5qrxhAt61urfelz_250

Születési idő :
2399.10. 20 (lassan 17)

Reagok száma :
3

Stefanie Scott

☽ :
A Castillo család otthona Tumblr_inline_od5qnoE0Nx1urfelz_250

Utolsó poszt Vas. Szept. 01, 2019 2:15 pm
Következő oldal
Rengetegszer találkozunk Lizivel, mikor alkalmunk van suli után, így ez is egy ilyen pillanat. Híreim vannak számára, minden apró infót, amiket hallok, azokat elhintek számára is. Akár fontos, akár lényegtelen apróság. Szeretem megosztani valakivel, aki momentum nem a húgom, az anyám, vagy az apám. Utóbbit vagy nem érdekli, vagy történetesen olyan hír, amiről neki nem kell tudnia.
Végre a szobámba telepedtünk, csak ő meg én, Lizi letelepedett, én meg föl, s le mászkáltam a szobám minden szabad pontján.
- Mégis mit hallottam? - fordultam Lizi felé, kis ideig néztem őt, majd elmosolyodtam.
- Életben van. Nem tudom hogy milyen szaros helyzetben van, de hallottam a hangját. - újból neki álltam a mászkálásnak, s a gondolataimat hangosan is megosztottam vele.
- Lehet hogy apa tudta meg azt az egy lopott csókot kettőnk között? És ő küldte el melegebb éghajlatra? Vagy ez csak egy feladat volt valóban? - ismét megtorpanok, de ezúttal ledobom magam a szőkeség mellé. Hiszen a csávó megállás nélkül kapta a feladatokat, jött ment, hol győztesként dobta le magát mellém, hol meg vesztesként, így aztán elismert ember lett a szememben. Ráadásul a robotikáról is akadt plusz infója. Ez annyira menő. Jó lenne több minden infót megtudni róla, de egyedül bajban lennék. Van pár dolog, amihez nem értek és ugyan van engedélyem pár dologhoz, egyedül unalmas egy efféle dolog. De ezzel még ráérek. Előbb dumáljunk, úgy is akad miről.
- Előbb beszéljünk rólad. Nem találkoztunk tegnap… volt valami oka? - a megbeszélt helyen vártam rá, időben ott voltam, de még sem jött. Jó persze, közbe jöhetett pár fontosabb dolog is, nem is haragszom, de szeretem tudni, hogy mi volt vele. Hiszen számít a szőkeség nekem. Nem sok korombelit ismerek, Lizivel meg jóban vagyok annyiban, hogy kitálaljunk egymásnak sok mindenről.

Elizabeth Shirley

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2400.11.23. (16 éves)

Beosztásom :
tanuló (genetikus)

Reagok száma :
89

Gabriella Wilde

Keresem :

☽ :

Utolsó poszt Vas. Szept. 01, 2019 6:49 pm
Következő oldal

Ashley & Lizi
A bizalom kölcsönös, én is szinte mindent elmondok Ashely-nek, bár van pár dolog, amiről még nem beszéltem neki. Talán ez a mai nap majd alkalmat ad rá, hogy szóba hozzam neki a kötelező házasságunkat, de eszem ágában sincs azzal kezdeni. Előbb érdekelne, hogy mit hallott Marcoról. Tudom, hogy mennyire szereti, bár számomra ez valahol mindig is furcsa volt. Ő már felnőtt férfi, családja is volt és jó 10 évvel idősebb nálunk, mégis... szereti. A mi világunkban egyébként is sokszor a nő mellé jóval idősebb férfit jelölnek ki férjnek, tehát ha úgy vesszük, ez teljesen normális, csak én élek álomvilágban, de a szerelemben legalább mindketten hiszünk.
- Biztos vagy benne? - kérdezek rá kíváncsian, miközben figyelem, ahogy ide-oda mászkál, de amikor szóba hozza az apját, egy picit meglepődöm. Nem, Dorian Castillo biztosan nem tenne ilyet. Ő rendkívül kedvesnek tűnt és talán valahol megértőnek is éreztem.
- Szerintem apukád nem csinálna ilyet a hátad mögött. Bár én nem ismerem igazán, de egyenes embernek tűnik. - osztom meg vele a véleményemet. Azt Ashley is már tudja, hogy az apja bevett engem egy kutatási projektbe, így találkoztam vele, de a perdai találkozónkról még nem tud. Még nem volt időnk beszélni róla. És hogy nem voltam ott tegnap?
- Megírtam a kommunikátorodon. - soha se tennék olyat, hogy nem szólok előre, ha nem tudunk találkozni, így tegnap is megírtam neki, hogy majd ma mesélek. Persze nem felelt, így lehet, hogy elkerülte a figyelmét az üzenetem?
- Sajnálom, hogy nem tudtunk találkozni, Castillo kan... - kezdek bele, majd fejet rázok és javítok. - ... apukád projektjén dolgoztam és nem tudtam elmenni hamarabb. De most itt vagyok és ne tereld rám a szót! Pontosan mit hallottál? - nem merem mondani, de az is megfogalmazódik bennem, hogy mi van akkor, ha Marco csak tette a szépet Ashley-nek és direkt akarta, hogy a lány azt higgye, meghalt? Elég durva lenne, de nem, biztos nem erről van szó...

Ashley Castillo

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2399.10. 20 (lassan 17)

Reagok száma :
3

Stefanie Scott

☽ :

Utolsó poszt Pént. Szept. 06, 2019 1:12 pm
Következő oldal
A kancellár nem tenne ilyet. Nem szerintem sem. Akkor biztos csak az aggódás és az hogy apám mást szán nekem, mint akit én akarok… egyszerűen csak dühös lehetek emiatt rá. Hiszen aggódok Marco-ért… elment az eszem, főleg hogy apám ellen fordulnék. Lehetetlennek tartom, hogy egyszerűen igent mondjon a kapcsolatunkra, vagy hogy elmondjon bármit is erről az egészről. És ha nem is az ő műve? Marco egyáltalán akarja ezt az egészet, vagy csak…
- Biztos csak beképzelem, igazad van… - adom meg magam ennek a gondolatnak. Apám soha nem csinálna ilyet, akkor valaki más lehet a háttérben. Vagy Marco cselekszik saját maga parancsok nélkül. A fene egye meg, már nem tudom mi fán terem ez a férfi.
- A kommunikátor? - a zsebemhez nyúlok, a táskámat kutatom át, de nincs egyik helyen se. Hol hagytam el? Valaki elcsente? Hol volt utoljára? Tekintetem ide oda jár, végül a párnámon nyugszik meg, az ágyamhoz lépek és a kisebb párnát emelem fel. Alatta van és villog.
- Óh. Bocsi… - emelem fel az eszközt és mutatom Elizabethnek, hogy megkaptam az üzenetet, csak épp nem jó helyen volt. Itt maradt reggel, nem pakoltam el, este még nálam volt, de betettem oda… ott is maradt. Megnyitom az eszközt, hogy olvasni tudjak, Lizi üzenete valóban átjött.
- Nem terelek, ugyan eszembe se jutott. - apró mosoly a szám szegletében, ugyan mozgatja a fantáziámat a közös projektjük, de megharagudna, ha nem mondanám el azonnal a híreket.
- Na szóval az úgy volt…apához indultam, de egy kicsivel odébb az irodától hangot hallottam. Nem tudom ki hívta, de híreket akart. Ismétlem, figyelj: „Rég hallottam felőled Marco. Mi a helyzet? Jelentést kérek!” - dumálok ezerrel, kicsit elhallgatok, majd félrebiccentem a fejem.
- Te ezt minek viszed? Kétlem, hogy még egy Marco akadna a fedélzeten, akit leküldtek mittudomén gyógynövényeket kutatni...vagy te talán tudsz valamit? - huppanok le a lány mellé, hogy oldalba bökjem, afféle kis pimasz húzás.

Elizabeth Shirley

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2400.11.23. (16 éves)

Beosztásom :
tanuló (genetikus)

Reagok száma :
89

Gabriella Wilde

Keresem :

☽ :

Utolsó poszt Kedd Szept. 10, 2019 10:48 am
Következő oldal

Ashley & Lizi
Fogalmam sincs, hogy igazam van-e, de hinni szeretném, hogy nem Castillo kancellár áll ez az egész Marco ügy hátterében. Szeretném Őt másnak látni, hiszen olyan kedves és türelmes velem, de tény, nem ismerem, ahogy azt se tudom, hogy milyen a családjával. De nem merenghetek ezen túl sokáig, mert Ashley szóba hozza, hogy nem szóltam neki, amiért nem tudtam elmenni a megbeszélt találkozónkra, ez viszont nem igaz. Ismerhetne már ennyire.
- Igen... - miért furcsálja ennyire? Hiszen mindig magunkkal visszük, én legalábbis biztosan és úgy tudtam eddig, hogy minden ember így van vele, de ezek szerint drága barátnőm nem, így vigyorogva figyelem a keresést, majd amikor megmutatja felém, még szélesebb lesz a mosolyom.
- Látod? Én mondtam, hogy szóltam! - de nem akarom magam felé terelni a beszélgetésünket addig, amíg meg nem tudom, hogy honnan jött ez a hír Markoról. Ráérünk utána is rólam beszélgetni. Halkan hümmögök arra, amit hallok, és akárhogy is nézem a helyzetet, Ashleynek igaza lehet.
- Nem hiszem én se, hogy lenne ott még egy Marco, de... nem tudhatjuk. Szerintem kérdezz rá apukádnál, Ő biztosan tudja! - és hogy én tudok-e valamit? Ahogy mellém huppan, majd oldalba bök, kicsit megugrom, végül nemet intek a fejemmel.
- Honnan tudnék? - pont én? Semmi közöm sincsen a hadsereg dolgaihoz, ahogy Marcohoz se. Ha tudnék, azt már Ashley is tudná.
- Egyébként hogy van anyukád? - tudom jól, hogy régóta betegeskedik, de hogy pontosan mi a baja, arról nincs tudomásom. Bizonyára Castillo kancellár is szomorú a felesége miatt, talán azért is akart kicsit félrevonulni a vízesésnél. És én megzavartam... Lehet, hogy nem kellett volna, ahogy a füzetét se volt jogom megnézni, mégis, jól esik, hogy megmutatta és rám bízta.

Ashley Castillo

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2399.10. 20 (lassan 17)

Reagok száma :
3

Stefanie Scott

☽ :

Utolsó poszt Szer. Szept. 18, 2019 10:20 am
Következő oldal
Jó, mindegy. Tényleg szólt. Szánom bánom, hogy nem vittem magammal, lemaradtam az információról, de most eléggé rajta vagyunk a témán, szóval nem lapozzunk.
- Áh! Apánál?! Úgyis azt mondaná, hogy közöm sincs hozzá, ne keressem. Meg különben is, halott. - vonok vállat, szóval ezt valahogy kerülni kell. De aztán lehet neki van igaza. Ha rákérdeznék, akkor elmondaná az igazat? Fogalmam sincs.
- Kockáztassak és kérdezzek rá. Jó ötlet? - nézek rá egy kis időre, de aztán fejet ingatok. Még meglátom. Nem szeretném hogyha Marco miattam kerülne nagyobb slamasztikába. Az meg hogy semmit sem tud, az jó hír. Senki sem szórt el semmilyen morzsát, így aztán kutathatok pár infóért. Anyukám? Hogy jön ide anyukám?
- Anya kissé szétszórt mostanában. Nem hogy javulna az állapota, sokkal inkább romlott… - felelem kissé keserűen, de aztán egy halk szusszanás után már folytatom is.
- Nem nagyon akar mással foglalkozni, csak a munkájával, fontos neki. Bármikor rákérdezek az állapotára, mindig terel… - húzom el a számat, hiszen persze hogy aggódok érte. Ki ne aggódna az édesanyjáért?
- Na és a bátyád? Mi hírt halottál róla? - az az igazság, hogy jó képű a testvére, de velem aztán tuti nem állna szóba. Ő teljesen más mint a húga. Ami azt illeti ég és föld a két testvér. Mint mi…
- Amúgy mesélj már…miféle projekten dolgozol? - nézek rá kissé értetlenül, hiszen apám sosem mond semmit a munkájával kapcsolatban. Erre itt van Lizi és ők ketten együtt dolgoznak. Vagy legalábbis apa projektjén munkálkodik. Vajon milyen lehet apával dolgozni?

Elizabeth Shirley

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2400.11.23. (16 éves)

Beosztásom :
tanuló (genetikus)

Reagok száma :
89

Gabriella Wilde

Keresem :

☽ :

Utolsó poszt Vas. Szept. 22, 2019 11:49 am
Következő oldal

Ashley & Lizi
Ha már Ashley apja egy kancellár, úgy gondolom, hogy nincs jobb személy nála arra, hogy információkat tudhasson meg kedves barátnőm Marcoról. Castillo kancellár jó embernek tűnik, biztosan nagyon szereti a családját is és hogyha segítségre van szükségük, minden tőle telhetőt megtenne értük.
- Én nem ismerem ennyire apukádat, így csak te tudhatod, hogy mit mondana... - de ahogy visszakérdez, elmosolyodom bizonytalan viselkedésén. - Én a helyedben megkérdezném. Végülis, mit veszíthetsz? Szerintem semmit. - max Dorian is megtudja, hogy a lánya ki iránt táplál gyengédebb érzelmeket. Már ha eddig persze nem tudja. Igen, akad kockázat is a dologban, de merni kell, ha nyerni akarunk. Mondom ezt persze most én, pedig én se mernék bármire rákérdezni a családomnál...
- Sajnálom! De biztosan hamar rendbe jön, itt jó orvosok vannak. - hallottam róla, hogy sokat betegeskedik, mégis dolgozik mellette, de több információ nem szivárog ki, másnál pedig nem tudakolózhatok, és nem is akarok. Semmi közöm sincs hozzá. Vincent említésére viszont némileg elhúzom a számat és halkan sóhajtok is, majd jöhet a vállvonogatás.
- Nem nagyon beszélünk mostanság. Őszintén szólva kerülöm. - kis szünet, majd Ashleyre pillantok. - A felesége még mindig nem esett teherbe, ami úgy érzem, hogy bosszantja, ahogy azon is egyre többet pörög, hogy vajon ki lesz majd a férjem. Nem akarok férjhez menni máris és gyerekeket se szülni! Te hogy állsz ilyen nyugodtan a dologhoz? Apukád azt mesélte, hogy te egy picit se félsz ez miatt. - nehezen akartam elhinni neki, de Castillo kancellár biztos nem hazudna ezzel kapcsolatba nekem, mégis, Ashley tényleg simán fejet hajtana a házasságba adására és szülne, ahogy azt elvárják tőlünk? Ha Marco lenne a férje, akkor talán, de erre jelenleg elég kicsi az esély, ezt mindketten tudjuk. Tőle várom most a választ, ezt láthatja rajtam. Persze nem árulnám el Doriannak, ha mást mondana, mint amit az apja hisz, soha se tennék ilyet.
- Apukád megkért, hogy egy régi projektet nézzek át és nyissak meg újra. A meddőség visszaszorítása lenne a cél, bár ehhez én még kevésnek érzem magam, de Ő sokat segít, ha pedig kérdéseim vannak is mindig türelmesen válaszol. Igazán kedves apukád van. - kedvesebb, mint az enyém. Oh, ha tudnám, hogy ez csak a felszín és Castillo kancellár egyáltalán nem olyan, mint amilyennek nekem mutatja magát...

Kancellária

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
108

☽ :
A Castillo család otthona Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500

Utolsó poszt Pént. Nov. 01, 2019 8:18 am
Következő oldal
Szabad játéktér

Dorian Castillo

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Beosztásom :
kancellár (orvostudomány, űrlénytan, botanika, biológia szakirányban kutatás)

Reagok száma :
91

Cillian Murphy

☽ :
A Castillo család otthona 31qBM

Utolsó poszt Vas. Nov. 24, 2019 3:57 pm
Következő oldal

Miss Shirley & Dorian

Néha a legkülönösebb felismerés a lehető leghétköznapibb körülmények között ér minket.

Már megint! Komolyan nem hiszem el, hogy ez olyan bonyolult rendszer lenne illetve ne lehetne könnyedén megjavítani. Le merném fogadni ez valaki kicsinyes bosszúja akar lenni, mert ha az üvegházban dolgozok ennyire inkompetensek leküldök mindenki kapálni a Perdára! Dühösen és megállás nélkül szelem át a pár folyosót ami a lakosztályomba vezet, minden lépésem apró tócsákat szül. A testőreimnek is kiadom küldjenek valakit takarítani és nem kell bejönni a lakásba. Ahogy halkan ugyan, de becsapom magam mögött az ajtót már állok is neki vetkőzni, mert a hónapban másodjára bolondul meg az ütemezett öntözés, ráadásul most olyan mértékben hogy a zsebemből is patakzik a víz. A kommunikátorom is kidobom az asztalra, nem is nézve van-e rajtam kívül valaki, mert maximum a lányom lehet az.
-A fenébe már.. - Hámozom le magamról gombolás nélkül az inget, mert a hideg is kiráz a hideg víztől ami szüntelen nyaldossa a testem. A szemem sarkából érzékelem van valaki a nappali végében, biztos lányom, bár fura hogy nem szól semmit. Úgy törlöm ki a szememből a vizet és fésülöm hátra a hajam, hogy lássak végre közben beszélek.
-Ashley, hozhatnál egy törölközőt... - Nézek rá, de csak akkor realizálom nem a lányomhoz szóltam, hanem máshoz. Történetesen Miss Shirleyhez. Mit keres a lakásomban?! Aztán rájövök Ashley hívhatta, vannak barátnői, néha ha nem vagyok itthon át is hívja őket, bár annyira nem szoktam repesni a dologtól, lévén más kancellárok a fiatalok között is találnak jó kém alapanyagot, no mondjuk nem Elizára gondolnék itt elsősorban. Inkább csak zavartan átkarolom magam és beszívom a kékülő ajkaim. -Miss... nem tudtam meglátogatja a lányom avagy... más miatt van itt? - Így félmeztelen, csöpögve az imitált esővíztől és lúdbőrösen igen nehéz megtartani a méltóságom, de próbálkozom erősen.

Próbálkozni lehet, csak nem mindig érdemes...

Elizabeth Shirley

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2400.11.23. (16 éves)

Beosztásom :
tanuló (genetikus)

Reagok száma :
89

Gabriella Wilde

Keresem :

☽ :

Utolsó poszt Vas. Nov. 24, 2019 4:32 pm
Következő oldal

Dorian & Lizi
Ashleyvel elég hamar jóban lettünk, így nem meglepő, hogy időről időre átjárok hozzájuk. Mondjuk amióta az apukájával dolgozom együtt, egy kicsit bennem van a félsz, hogy mit fog szólni Dorian Castillo, ha véletlenül összefutunk a lakosztályában, de eddig még nem volt példa rá. Elfoglalt, elég kicsi rá az esély, hogy pont egyszerre legyünk a nappaliban, ahol csak áthaladni szoktam. De a kicsi esélyek is időnként bejönnek, így most, hogy becsukom magam mögött Ashley szobájának az ajtaját, már nyílik is a bejárati, én pedig csak meglepetten, némileg döbbenten állok egy helyben, nem mozdulva. Pedig kéne... vagy legalább megszólalnom, de ilyen szituációban még nem láttam a kancellárt és némileg zavarban is vagyok, ahogy azonnal nekivetkőzik. De mitől lett ennyire vizes? És hogyan? De végül kiszúr, felém fordul és azt hiszi hirtelen, hogy a lánya vagyok. Persze, hiszen ki más lenne most itt? És nagyságra, illetve alkatra is hasonlítunk. Fiatal vagyok... a lánya is lehetnék.
Törölközőt? Tudom, hogy hol van a fürdőszoba, így picit bizonytalanul teszek egy lépést abba az irányba, amikor végül felismer, de arcom pirospozsgás, ahogy félmeztelenül láthatom őt. Az én öltözetemet tekintve egy fekete nadrág van rajtam és egy világoskék színű blúz, mely fölött vékony kabátom található. Hajam felfogtam, szemeimet picit kihúztam, mert ennyi sminket azért megengedhetek magamnak, de egyébként semmi különleges vagy extra nincs rajtam.
- Kancellár úr, én csak... csak Ashley-nél voltam. Bocsánat a zavarásért, nem tudtam, hogy Ön is itt lesz! - most hirtelen sokkal inkább zavarban érzem magam, mint a múltkor, amikor azt a halott férfit kellett levetkőztetnem a boncoláson. Végül hirtelen indulok meg a fürdő felé, majd gyors körbenézés után szúrok ki egy sötétszürke színű törölközőt. Mivel Ő az egyetlen férfi a családban - azok közül, aki itt él ugyebár -, így gondolom, hogy ez a kancelláré lehet, így magamhoz veszem a puha anyagot, majd miközben Dorian felé lépkedek, lassan kibontom és úgy nyújtom felé, amikor elé érek, némileg vállaira hajtva. Látom rajta, hogy mennyire fázik, teste minden része erről árulkodik.
- Mi történt, uram? - kérdezek rá kíváncsian, pedig jogom nem lenne rá. De most ismét egy rövid időre emberinek láthatom, így képtelen vagyok ismét felvenni azt a távolságot, amely egyébként kettőnk között folyamatosan jelen van.
- Le kellene vennie a vizes ruhákat, mielőtt megfázik. - persze nem itt, előttem gondoltam, hogy megtegye mindezt, így a konyha felé tekintek. - Addig főzhetek Önnek egy teát. A forró ital most biztosan jót tenne. - Ashleyvel már nem egyszer jártam a konyhában, főztünk együtt teát is, így feltalálom magam ennyire, bár meglehet, hogy a kancellárt zavarni fogja. Mégis csak ez az Ő otthona, így észbe kapok, majd gyorsan hozzáteszem.
- De persze nem akarom zavarni, szóval... - elmenjek? Az ajtó felé pillantok bizonytalanul. Fogalmam sincs, hogy mit kéne most tennem, de ösztönösen próbálok segíteni neki, bár nem feltétlenül érdemli meg a múltkoriakból kiindulva.

Dorian Castillo

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Beosztásom :

Reagok száma :
91

Cillian Murphy

☽ :

Utolsó poszt Hétf. Nov. 25, 2019 9:13 pm
Következő oldal

Miss Shirley & Dorian

Néha a legkülönösebb felismerés a lehető leghétköznapibb körülmények között ér minket.

Egészen biztos vagyok benne nevetséges tréfa áldozata vagyok, de nem tudom melyik informatikus vagy gépész képzeli azt ez vicces. Inkább káros, nem tesz jót a növényeknek a dolog... Nekem se, tegyük hozzá, betegség miatt kiesni a munkából szinte lehetetlen, az én pozíciómban legalább is. Ahogy hazaérek pedig már szabadulnék is meg minden ruhámtól de szerencsémre csak az ingig jutok, mert késve realizálom nem Ashley van a nappaliban, hanem Miss Shirley. Hogy kerül ide egyáltalán?!
-Nem lennék, ha valaki nem gondolná vicces eláztatni az üvegházat... már megint. - Nem bírom megállni hogy ne tegyem hozzá, mert egyszer még belefér, megeshet. De kétszer?! Újra hátrafésülöm a hajam és elkenem a nyakamon a ráfolyó vizet mert kellemetlen, ráadásul fázom is, nem számítottam pont most idegenekre a lakásomban, ráadásul a gyakornokomra. Hiába van a feleséges listámon, szeretem a tervezett dolgokat, ez pedig cseppet sem az. Közben rájövök az ingem sem hagyhatom a konyhaasztalon, jobb híján belecsavarom a mosogatóba. Elizabeth közben elillan de a törölközőmmel tér vissza... hah okos és ügyes kislány. Még a végén tényleg megtartom.
-Lekötelez, Miss Shirley! - Fogadom el a rám terített anyagot és már dörzsölöm is a fejem, majd megtörlöm a felső testem, legalább ott ne legyek már tovább vizes, bár a nadrágokat is szívem szerint levenném.... ahh, jó egy kicsit még kibírom.
-Ha én azt tudnám, de higgye el hölgyem kiderítem és ha rájövök ki szórakozik velem megfürdetem az illetőt a perda egyik folyójában, kétszer is. - Mert illik visszaadni a dolgot.
-Igen, igen... szándékomban állt, de ha megbocsát a fürdőben ejteném meg a dolgot. - Nem kívánom egyikünk sem jobban zavarba hozni a szükségesnél, bár nem mondanám magam szégyellősnek, alapjáraton. Azaz ez így nem igaz, idegenek előtt nem vetkőzöm szívesen, senki se kérdezze miért.
-Igazán hálás lennék, ha megtenné, főzzön magának is egyet vagy egy kávét, ami jól esik. - Nem tudom mit iszik, avagy mit szokott, de nem hátrány ha kiderül.
-Nem zavar, az én terveim is elmosta a rögtönzött eső... kérem. - Mutatok a konyha felé jelezve használja bátran. Legalább lesz használva, én szoktam egyedül mert Martha már nem igen képes hosszabb időt semmivel sem eltölteni pihenés és ücsörgés nélkül. A végét járja, nincs mese. Meg aztán így elnézve Elizabeth egész szépen mutat a konyhában, hah. Azzal el is vonulok törölközővel, vizes inggel a fürdőbe, kicsavarom a ruháim és egy forró zuhanyt is megejtek gyorsan, hogy ne dideregjek. Kétlem idelátna, avagy idenézne, így törölközőben megyek át a szembe szobába, ami a háló, ott csukott ajtónál felöltözök. Úgy tippelem már nem megyek vissza hanem innen végzem el a maradék papírmunkát, ennek ellenére mégis öltönyt veszek vissza, hosszú ujjú inggel, mellénnyel.
-Boldogul? - Kérdezem visszaérve, megszemlélve fel tudta-e magát találni. Én rendet tartok, csak néha Martha pakolja el lehetetlen helyre a dolgokat... fárasztó.

Elizabeth Shirley

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2400.11.23. (16 éves)

Beosztásom :
tanuló (genetikus)

Reagok száma :
89

Gabriella Wilde

Keresem :

☽ :

Utolsó poszt Hétf. Nov. 25, 2019 9:39 pm
Következő oldal

Dorian & Lizi
Nem számítok arra, hogy Castillo kancellár pont akkor ér haza, amikor én is itt vagyok, így teljes a döbbenetem, amelyet fokoz vizes kinézete, majd pedig vetkőzése. Akaratlanul is végigpillantok rajta most így, ing nélkül, ahogy eddig még nem láttam, majd kapom el pillantásomat és tekintek arcára.
- Nem tudom, hogy ki vetemedhet ilyesmire... Ön ellen. - akaratlanul is elmosolyodom kissé, mert ahogy idegesen próbálja letörölni magáról a vizes... és ahogy viselkedik. Valahol aranyosnak hat, pedig tudom én, hogy bosszankodik. Figyelem, ahogy kicsavarja ingét, majd végül hasznossá teszem magam, így én hozom ide a törölközőjét a lánya helyett. A lényeg az, hogy itt legyen a kívánt holmi, amit finoman rá is terítek.
- Igazán nem tesz semmit, uram. - mosolygok rá, de ahogy törölközni kezd, némileg félrenézek, mintha illetlen dolog lenne... Mert valahol az is egy kancellrt így megfigyelni. Szóval a mosogatóban pihenő inget fixírozom Dorian helyett, amíg ismét meg nem szólal, de amiket és ahogy mondja... most már nem bírom ki kuncogás nélkül, mert valahol vicces, ami történt.
- Ne mérgelődjön, lehet, hogy csak tinik voltak és ki akartak szúrni egy kancellárral. - próbálom visszafogni a nevetést, és nagyjából azért ez sikerül is. Végtére is, korán kezdenek el a gépészek is szakmát tanulni, így bárki megbuherálhatta az öntöző rendszert. Viszont nem ártana a férfinek levenni magáról a nedves ruhákat, amikor pedig utal rá, hogy a fürdőben tenné meg, kicsit elpirulok azért.
- Persze, természetesen! Én is úgy gondoltam... - hogy máshogy gondoltam volna? Tudom jól, hogy férfiból van, ahogy azt is, hogy rangban mennyire fölöttem és... és egyébként se gondoltam rá máshogy soha. Hol szimpatikus amúgy is, hol pedig rendkívül idegesítő. De most szeretnék segíteni, ezért is ajánlom fel a tea elkészítését, bár hamar meg is bánom, hiszen nem akarom, hogy úgy tűnjön, otthon érzem magam a lakosztályában. CSak tényleg nem szeretném, ha baja lenne. Amikor viszont jelzi, hogy hálás lenne, sőt, én is teázhatnék vele, most már némileg megnyugodva mosolyodom el és biccentek.
- Rendben van. - ha nem zavarok, akkor esetleg marahatok tényleg, bár nem tudom, hogy mennyire jó ötlet. Mégis csak hívatlanul vagyok itt, az otthonában. Nem figyelem, ahogy távozik, helyette megindulok a konyhába és bizony fel is találom magam. Teszek fel forró vizet főni, majd előkészítek két bögrét is, majd várok, hogy a víz felforrjon. Az előkészületek közben viszont meghallom, ahogy nyílik a fürdő ajtaja, így akaratlanul is arra pillantok, de nem nézem meg igazán a férfit. Amikor tudatosul bennem, hogy csak egy törölköző van a derekára csavarva, már vissza is fordulok és kitöltöm a teát a bögrékbe, amik az asztalra kerülnek, én pedig az egyik széken foglalok helyet, miközben várok a férfire. Amikor pedig megjelenik, rögtön fel is pattanok, nem maradnék ülve egy kancellár érkezésekor.
- Természetesen. Kész van a tea... - olyan ízesítésű, amilyet találtam. Meglep viszont, hogy ismét öltönyben látom...
- Azt hittem, hogy itthon kevésbé hord hivatalos ruházatot. - vagy csak miattam húzott ismét ilyen elegáns ruhát? Még mindig zavarban érzem magam, nem megszokott ez a helyzet, még csak felkészülni se lehetett rá, de ha a férfi helyet foglal, én is így teszek, majd kis kezeim közé veszem a teás bögrét és lassan kortyolok egy aprót a forró italból.
- Nem akartam Önt az otthonában zavarni. Én... szégyellem magam, amiért pont itt voltam. Ez nem illendő. - rázom is meg picit a fejem. Ő a népem egyik vezetője, egy kancellár, én pedig egy senki vagyok. Jogom se lenne most itt lenni.

Dorian Castillo

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Beosztásom :

Reagok száma :
91

Cillian Murphy

☽ :

Utolsó poszt Csüt. Dec. 05, 2019 9:59 am
Következő oldal

Miss Shirley & Dorian

-Nem bölcs ember... - Ha nem is leszek beteg de a növényeimre kényes vagyok botanikus lévén. Ha tudnám igazából ki az azt hinném a siklós balesetek ihlették és talán nem lesz harmadik, de hát a tudatlanság miatt nem kényelmesedem el ebbe a tudatba. Ettől függetlenül tartom fürödni fog a Perdán az illető, meg fogom oldani.
Addig is dicséretes hogy nem haszontalankodik és marad láb alatt a leány, a törölközőt megkapva rögvest szárítgatni kezdem magam, ha már ömlik belőlem a víz. Majd később elindítom a takarítógépet, amíg csöpögök felesleges. Szigorúbban nézek rá hogy ez nem vicc tárgya, a bosszú sosem az.
-Halálvágyó tinik. A növények ki is rohadhatnak... ezek nem a trópusi fajták. - Mondom komolyan, mert egyáltalán nem vagyok vicces kedvemben, de ahhoz már hozzászoktam ha nem botanikusokkal beszélek azt sem tudják ugyan úgy árthat a többlet víz mint a szárazság. Érezhetően ráhagyom, fiatal még, bár a tudatlanság nem bocsánatos bűn de mégsem gondolom túl. El is vonulok a fürdőbe, hogy levetkőzzek, forró vízzel életet leheljek kékülő számba és végre normális, száraz ruhába burkolhassam magam újra. Hah, az élet apró örömei. Persze legalább ennyire elégedett leszek, ha elkapom a csintalankodó merénylőm. Ahogy beérek a konyhába fel is pattannak, de jelzem üljön vissza, majd magam is helyet foglalok
-Köszönöm. - Húzom közelebb a teát mert jól elesik a belőle áradó meleg.
-Vendégem van. - Válaszolom meg tömören miért nem lazább ruhát öltöttem, bár én szeretem az öltönyeim és a mellényeim. Számomra kényelmes, a napom zömét amúgy is ilyen ruhákban töltöm.
-A lányomnak meghagytam amennyiben vendégeket akar fogadni lehetőleg akkor tegye ha dolgozom. Nos... elég nagy időintervallumot lefed ez a dolog, hivatalosan most is dolgoznom kéne. Tehát nem gondolnám bármelyikünk vétett volna bármiben. De akkor ha jól értem Önök barátnők?
- Nem kárhoztatom, egyikünk se számított a másikra, de ha már így alakult, akkor rákérdezek pár dologra. Nem árt ha jobban informálódom a lányomról és Elizabethről magáról is. Óvatosan iszok is két kortyot, ilyenkor nagyon tudom értékelni a szárazságot és a meleget.

Elizabeth Shirley

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2400.11.23. (16 éves)

Beosztásom :
tanuló (genetikus)

Reagok száma :
89

Gabriella Wilde

Keresem :

☽ :

Utolsó poszt Csüt. Dec. 05, 2019 7:16 pm
Következő oldal

Dorian & Lizi
Fogalmam sincs, hogy ki lehetett az, aki ilyen szinten megviccelte a kancellárt, de láthatóan Dorian Castillonál ez nem vált be. Túlságosan is komolyan veszi, így hiába vicces számomra egy kicsit mindaz, ami történt, igyekszem ennek látszatát elnyomni előtte, ahogy megnyugtatni is, bár ez nem megy túl nagy sikerrel. A törölközőt átadom neki, majd hagyom, hogy ez után tovább bosszankodjon. Nem reagálok hát szavakkal, csak elengedem a témát és inkább hasznossá teszem magam és nekiállok a teák elkészítésének. Tényleg át van fagyva, bízom benne, hogy jól fog majd esni neki. Amint kész vagyok, az asztalra teszem a két bögrét, majd helyet foglalok és türelmesen várok a kancellárra, kinek érkezésekor rögtön fel is pattanok, ahogy azt illik, de jelzésére visszacsüccsenek a helyemre. Apró mosollyal és egy kis biccentéssel reagálom le köszönetét, majd kérdezek rá ruházatára. Meglep, hogy ismét ilyen elegáns, bár tény, hogy remekül áll rajta. Nagyon máshogy el se tudom képzelni... vagyis, ing nélkül most már igen.
- Csak miattam nem lett volna muszáj. - de elfogadom a válaszát, majd ismét szabadkozni kezdek. Idegesítő egy tulajdonságom ez, de talán egyszer kinövök belőle. Hallgatom a férfi szavait, és nem újdonság az, amit mond, mivel Ashely is mesélte már ezt, de hogy mi barátnők lennénk? Azt hittem, hogy tudja.
- Igen, már elég régóta. Ashley az egyik legjobb barátnőm lett, így sokszor jártam már itt. - ismerem be, és természetesen a lánya is volt már nálunk. Ezért is tudtam, hogy hol vannak a törölközők vagy éppen a tea. Szép ez a lakosztály, mindig is annak tartottam, de soha se irigykedtem a barátnőmre azért, mert Ő ilyen környezetbe született, ilyen apához. Bár Dorian lányának lenni bizonyára ezerszer kellemesebb, mint az én helyzetem. A bátyám az, aki megkapja az elismeréseket, én max csak néha édesanyámtól. Mostanában talán kicsit gyakrabban, hála a közös projektünknek a kancellárral.
- Jobban van a felesége, uram? Ashley mesélte, hogy betegeskedik... - nem biztos, hogy illendő erre rákérdeznem, de valahogy kibukik belőlem a kérdést, így két korty között csak feltettem. Nem bánom, ha nem akar válaszolni, úgyse fogja megtenni, de így, hogy Dorian tudja, a lányával nagyon is jóban vagyunk, sejtheti, hogy pár dolgot tudok a családjukról is.
- Sajnos már egy ideje nem láttam, amióta nincs túl jól. - ismerem a feleségét is, kedves nő, mindig is szimpatikus volt, mivel Ő is kedvesen bánt velem, de amióta betegeskedik, azóta keveset mozdul ki a szobájából és Ashley is mondta, hogy inkább ne zavarjuk. Vajon mi a baja? Dorian orvos, így biztosra veszem, hogy Ő tudja, de erre már nem kérdezhetek rá. Mégis, remélem, hogy minél előbb felépül majd és ismét teljes lesz a család.

Dorian Castillo

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Beosztásom :

Reagok száma :
91

Cillian Murphy

☽ :

Utolsó poszt Kedd Jan. 07, 2020 10:33 am
Következő oldal

Miss Shirley & Dorian

Elengedem a fülem mellett a kijelentést, hogy Őt nem kellett volna megtisztelnem hivatalosnak mondható ruházatommal az otthonomban, ha vendég ha nem. Ha esetlegesen elveszem - ami egyre valószínűbb - majd láthat még könnyedebb ruhában, de ezt nem kötöm a csinos orrára. Ha szereti a meglepetéseket, ha nem, azt fog kapni.
-Jó tudni. - Kortyolok még egyet a teából, mert Ashley bölcsen nem nevezi meg a barátnőit vagy beceneveket használ. Kamerán meg nyilván nem nézem vissza ki jár itt, maximum akkor ha olyan szobába nyit be ahova nem kéne, ugye.
-Jobban, köszönöm, némileg túlhajszolta magát. - Felelem biccentve, mert Martháról ugye nem beszélgetünk, amúgy sem szokásom. Ha kérdezik mindig jobban van, esetleg ha épp rosszabb bőrben van, akkor jön a túlhajszolás és a kimerülés, esetleg meghűlés. Sajnálatosan sosincs eléggé rosszul, esetleg véglegesen rosszul, de ami késik nem múlik.
-Erős nő, szerintem hamarosan találkozni fognak. Amennyiben érdekli a botanika talán hamarabb, sokat van a laborokban. - Itthon nyilván alszik a szobájában, bár mostanában kóvályogni is szokott, dolgokat olyan helyekre pakolni ahol évekkel ezelőtt volt a helyük. Teljes mértékben leépül, ez a munkáján is többször látszik. Szánalmas, nem hiába remélem a mihamarabbi halálát.
-Sajnos én nem vagyok ilyen jól informált a családját illetően, esetleg mesélne róluk? Alapjáraton nem kérdezném, de mivel Ashley barátnője... - Hagyom félbe a mondatot, elvégre közöm nincs hozzá, de azt nem kell tudnia azért érdekel mert el akarom venni és cseppet sem azért, mert Ashley szeret vele fecserészni.

Elizabeth Shirley

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2400.11.23. (16 éves)

Beosztásom :
tanuló (genetikus)

Reagok száma :
89

Gabriella Wilde

Keresem :

☽ :

Utolsó poszt Szer. Jan. 08, 2020 7:50 am
Következő oldal

Dorian & Lizi
Ashleyvel már évek óta barátok vagyunk, így többször jártam már a kancellár otthonában, bár mindig akkor, amikor Ő nem volt itthon. Viszont a feleségét ismerem. Igazán kedves nő, sokszor készített nekünk némi süteményt vagy teát, amikor itt voltam, és soha se akart elküldeni azzal a szóval, hogy zavarok. Szerintem örül is neki, hogy a lányával barátok vagyunk, most pedig már Castillo kancellár is tudhatja.
- Ezt igazán sajnálom. Remélem hamarosan meggyógyul. - mosolyodom el kedvesen, majd a további szavakra finoman biccentek. Igen, én is bízom benne, hogy hamarosan ismét találkozunk, de a botanika nos... Tudom jól, hogy a férfit nagyon is érdekli, de engem valamiért a növények kevésbé kötnek le, és bár elvégeztem a házi feladatot, azt is elsődlegesen a kancellár gyönyörű rajzai miatt tettem.
- Nem hiszem, hogy ott összefutnánk, és zavarni se szeretném a munkájában. - ennél finomabban nem tudom jelezni, hogy nem járok majd arra, és egyébként is lefoglalja minden időmet az iskola, a közös projekt és a gyakornokság Jenkins kancellár mellett. Iszom én is egy-két kortyot a teából, és amikor az én családomra kérdez rá, láthatja rajtam, hogy nem zavar. Nem titkolózom...
- Anyukám orvos, így kezdetben miatta választottam az orvostudományt, édesapám és a bátyám pedig katonák. Apukám lent szolgál, a Perdán, Vincent pedig a Dominiumon van. - nagyon többet nincs értelme mesélni róluk. A családom férfi tagjainak nem vagyok a szíve csücske, ahogy Ők se nekem, és sajnos még anyukámtól is csak a folyamatos elvárást kapom. Nem vagyok elég jó lány, nem vagyok elég értékes, és csak azzal válthatok jobbá, ha sikerül jól házasodnom és találnom magamnak mondjuk egy tisztet. Ahj, nem egyszerű az élet. Én vele ellentétben azért tudok pár dolgot a Castillo családról, hiszen a kancellárok mindig is a felkapottak voltak, így tisztában vagyok vele, hogy meghalt a testvére, ahogy azzal is, hogy Martha nem az első felesége és bizony nem csak két lánya van... De én csak Ashleyt és a második feleségét ismerem, és jól is van ez így. Mégse mernék kérdezni a fiáról, még akkor se, hogyha érdekelne, mert sajnos a nevén kívül több információ nincs róla.

Dorian Castillo

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Beosztásom :

Reagok száma :
91

Cillian Murphy

☽ :

Utolsó poszt Szer. Jan. 08, 2020 5:09 pm
Következő oldal

Miss Shirley & Dorian

A feleségemről nem kívánok sok szót ejteni, kiváltképp azért mert lassacskán múltidőben beszélhetünk róla reményeim szerint. Persze ennek jelét nem adom, sőt, némi bizakodást is csempészek a mondandómba.
-Látom a növények világának fürkészésére nem sikerült tartósan elcsábítanom kegyed. De igaza van, elfoglalt, jobb ha nem zavarjuk munka közben. - Adok neki igazat, amúgy sem akarnám Marthaval fecserésszen. Minél kevesebb interakciójuk van, annál jobb. Nekem mindenképp. Inkább terelném a témát az én családomról az övére, szeretnék minél többet megtudni róla, ha már eléggé esélyes Ő lesz a következő gyermekem anyja.
-Az én bátyám is katona volt, remek kiképző, bár... ahogy tőlem, Tőle sem szerették a... Castillo modort. - Fogalmazok finoman hogy Őt is legalább annyira utálták mint most engem. Mondanám családi vonás de egész másért vagyunk, azaz az Ő részéről volt népszerűtlen.
-Gondolom Ön se kívánt katona lenni, nem tudom egyáltalán felvetették-e Önnek... - Sejthető nekem igen, de mindig is kirítt nekem az eszem az értékesebb, nem a fizikumom. Nem mondom nyeszlett alkat voltam vagy vagyok, de messze vagyok a katonák testfelépítésétől. Persze az IQ-juktól is, szerencsére.
-Milyen a kapcsolata a testvérével? Az én gyerekeimnek elég laza ahogy elnéztem, ám mivel lassan házasodnak úgy is az új családjukra fognak koncentrálni úgy hiszem. - A fiútestvérek esetén más ez szerintem, aztán ki tudja. Elég magamnak való való és a családok amúgy is Willaim szakterülete. Elvileg legalább is... 

Elizabeth Shirley

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2400.11.23. (16 éves)

Beosztásom :
tanuló (genetikus)

Reagok száma :
89

Gabriella Wilde

Keresem :

☽ :

Utolsó poszt Szer. Jan. 08, 2020 7:21 pm
Következő oldal

Dorian & Lizi
Bármennyire is árnyaltan fogalmaztam a botanikát illetően, Castillo kancellár természetesen megértette belőle, hogy nem kötnek le túlságosan a növények. Persze, szeretem a virágokat, szívesen gyönyörködöm bennük és a többi növényben, de ennyi számomra elég. Apró, picit pirult mosoly jelenik meg az arcomon, miközben a férfi szemeibe tekintek, de jobbnak látom most szó nélkül hagyni a megjegyzést. Nem tudnék szépíteni a megfogalmazáson. Inkább mesélek a családomról, ha már érdeklődik, és őszintén meglep, hogy saját magától oszt meg velem információkat a testvérével kapcsolatban.
- Sajnálom, hogy elveszítette! - jelentem ki őszintén, kifejezve finoman a részvétemet, majd a Castillo modort hallva kissé felkuncogok.
- Nincs semmi baj a modorával. Igazán kedves is tud lenni. - már persze, ha akar. De az ellenkezője se esik nehezére, ennyire már megismertem.
- Soha se volt túl jó az álloképességem és gyengébb vagyok sajnos a többiekhez képest, így nem sok esélyem lett volna a hadseregnél. Most is feltűnt már több kiképző tisztnek is, hogy... nem állom meg a helyem úgy, ahogy kellene, ezért Greymare hadnagy még személyesen is foglalkozik velem. Igazán hálás vagyok neki a segítségéért, bár kellemetlenül érzem magam, hogy elveszem az idejét. - megeredt a nyelvem, pedig nem túl valószínű, hogy a kancellárt mindez érdekli, de ha már beszélgetünk, akkor miért ne? Maximum leállít, hogy elég volt. Mindenesetre szavaimból érezheti, hogy nincs túl sok önbizalmam ilyen téren és gyengébb a fizikumom is, de legalább egészséges vagyok és szerencsére a betegségek is elkerülnek. A kötelező kiképzéseket viszont nem tudom elkerülni, bármennyire is szeretném, ezt a pár évet ki kell bírnom.
- Szerencsére a szüleim se erőltették a katonaságot, hanem elfogadták, hogy édesanyámat követve az orvostudomány területén helyezkedjek el. Ehhez úgy gondolták, hogy talán több tehetségem lesz. - és lássuk be, igazuk volt. Nem lőttünk nagyon mellé. A következő kérdésre viszont akaratlanul is picit lejjebb görbül a szám, pedig nem szeretném kimutatni, de...
- Vincent remek katona és a szüleim rendkívül büszkék rá. Ő... Ő a tökéletes gyerek, jó eredményekkel és előrelépési lehetőségekkel. Hozzá képest én még alig tudok felmutatni bármit és bár a szüleim engem is szeretnek, soha se érhetek fel a fivéremhez, ez pedig akaratlanul is szakadékot vont kettőnk közé. De ne értse félre, én nagyon szeretem és nem irigylem tőle azt, amit elért, de soha se érhetek a nyomdokaiba. - kicsit lejjebb hajtom a fejem, ujjaim a bögrén játszadoznak, miközben láthatóan rosszul érint mindaz, amit mondtam. Nálam túl magas a szüleim elvárása, és soha se leszek számukra elég jó.
- Mostanában kicsit elhidegültünk. A fejébe vette, hogy talál nekem férjet és én... én nem igazán örülök ennek. - pillantok fel a velem szemben ülő szemeibe ismét, és talán ezt nem kellett volna elmondanom, de most már mindegy. Azt viszont nem teszem hozzá, hogy tisztet keres ám nekem, nem csak egy sima közlegényt, mert a családom szeretné, ha minél jobb helyen helyezkednék el. Kihasználnának, ez egyértelmű. Jó, hát nem éppen álom család, ezt pedig most már a kancellár is tudhatja.
- Lassan? Ashley igaz annyi idős, mint én, de a kisebbik lányának azért még van pár éve. - pislogok felé meglepetten, amikor a gyermekeiről beszél. Furcsa számomra ezt hallani.
- És azért, mert valaki megházasodik, még nem felejti el a családját, akik között felnőtt. - én is visszajárnék a szüleimhez, legyenek bármilyenek is. Viszont, ha már magától oszt meg velem ennyi mindent, talán kérdezhetnék a fiával kapcsolatban is. Kicsit hezitálok, láthatja rajtam, hogy őrlődök, hogy kérdezhetek-e, de végül megteszem.
- Úgy tudom, hogy van egy fia is. Vele... vele nem tartja a kapcsolatot? - bátortalanul kérdezem meg, hiszen tényleg semmi közöm sincs hozzá, de... kíváncsi vagyok.

Dorian Castillo

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2377.11.23. (39)

Beosztásom :

Reagok száma :
91

Cillian Murphy

☽ :

Utolsó poszt Csüt. Jan. 09, 2020 11:51 am
Következő oldal

Miss Shirley & Dorian

Érdekes, hogy bizonyos emberek képesek az elpirulásra, úgy sejtem egy bizonyos lelkiállapot szükségeltetik hozzá ami belőlem rég kiveszett. Érdekel Elizabeth meddig fogja megtartani ezt a habitust és képességet.
-Nos, a katonai lét velejárója, hogy lehet nem térnek haza. Főleg háború idején. - Biccentek, jelezve már feldolgoztam de köszönöm a részvétet. Azt nem kell tudnia hogy valahol még megkönnyebbülés is volt Fred halála, bár az bosszantó hogy nem az én kezem műve volt. Szeretem magam elvarrni a szálakat. A modorom illetően azonban úgy látom nem ért egyet, ingatom a fejem jelezve lehet van igazság abban amit mond, de mindketten tudjuk rólam nem a kedves jelzőre asszociálnak. Fred emlékére sem.
-Ne így fogja fel. Greymare hadnagy a munkáját végzi. Ha egyszer terepre kényszerül neki is érdeke, ahogy a társadalomnak is hogy ne veszítse el egyetlen értékes tagját sem. Hálálja meg azzal megtesz mindent amit csak tud. Az állóképesség amúgy is könnyen javítható, nem féltem Önt. - Emlékszem mikor annyi voltam mint Ő a bátyám imádott kétszer annyit lefuttatni velem mint bárki mással. Sokadjára sikerült csak, de összehoztam, hogy pusztulna meg újra ha tudna.
Elhallgatva mindezt nem lep meg a válasza miszerint ha fel is merült katonának küldjék gyorsan el is vetették, elég volt egy katona a családba. Hasonló eset ez mint nálunk, valahol, bár nálam egyértelmű volt a kutatói pálya. A bátyáról való kifakadását hallgatva összefűzöm az ujjaim az asztalon és érdeklődve döntöm félre a fejem.
-Miss Shirley, amit mondok maradjon köztünk. Nagyra értékelem minden katona eredményét és hazafiságát, azt amit a társadalomért tesznek, hogy biztosítják a védelmünket, de... fizikai eredményeket sokkal könnyebben és gyorsabban el lehet érni, mint tudományosakat. Számomra összehasonlíthatatlan a két állapot és a katonai eredmények meglátásom szerint feleannyit ha érnek mint egy-egy tudományos áttörés, felfedezés. Maga kutató szellem, nem pedig olyan, aki csak a kivitelésre viheti. Azzal hogy egyszerre Jenkins doktor és az én gyakornokom is, hogy kiváló eredményei vannak az Iskolában önmagában értékesebb és többet elmond mint a kedves bátyja bármely eddig elért érdeme. - Dőlök vissza a székben és inkább iszok még pár kortyot. Ezeket komolyan is gondolom, nálunk is sokáig hitték a bátyám lesz aki a család nevét öregbíteni fogja nem én, ám végül erősen rácáfoltam. Miss Shirley is így fog tenni ha elveszem, bár erről senki sem tud még. Elhallgatva a bátyja is hamar kiházasítani, gondolom valami zászlósnak minimum.
-Nem örülne egy tizedes vagy zászlós férjnek a hadseregből vagy a flottából? - Semlegesen teszem fel a kérdést, szerintem annak is lettek volna számára előnyei, bár tudós lévén én magam is a tudós nők felé vonzódtam mindig is. Mit kezdjek egy katonával?
-Áh, nagyon gyorsan felnőttek, kettőt pislogok és házasíthatom Őt is... - Legyintek a kisebbik lányom illetően, ráadásul ott amúgy is meg kell kérnem Williamet hogy valami katonát adjon már a lányom mellé. Úgy sejtem Ő egy tudóssal vagy polgárral nem tudna mit kezdeni. Ashleyvel könnyebb dolgom van, körbekérdeztem Rafaelt ajánlana-e valakit számára. Tény, nem izgat éppen ki tetszik nekik, de logikusan kell társat választani egy életre, nem átmeneti érzelmek alapján. A hormonok amúgy is csak bezavarnak ilyen korban még.
-Nem, de egyértelmű az újra koncentrál, mert ki kell azt építeni, össze kell szokni, ha jön a gyerek azzal kell törődni. Ez természetes folyamat főleg a nőknél, akik sokkal több affinitással alakítják ki ezt, mint a férfiak. - Avagy a nők könnyebben teremtenek otthont, alkalmazkodnak és hasonlók. Legalább is az én meglátásom szerint, én magam ezt tapasztaltam, én nehezen engedek. Azt hogy mi foglalkoztatja nem tudom, de szerencsére nem kell tippelgetnem, mert csak rákérdez.
-Nem. Főleg Violet miatt. Az anyja nehezen viselte a meddőséget és hogy minden bizonnyal továbbadta ezt a betegséget a fiúnknak. Új életet kellett kezdenünk, annak pedig ez a jobb módja. Rosszul vette volna amúgy is ki magát, ha nem az új családomra fókuszálok, hanem a régire, mint Kancellár külön problémás. - No meg nem tapasztaltam Christopheren, hogy olyan lenne mint én, tehát hogyan is nevelhetném ki kancellárnak? A lányaim eleve kiestek ebből a kérdéskőrből, marad hogy újranősülök és fiam lesz. Több lány amúgy sem kell... nem is lesz, tegyük hozzá.

Ajánlott tartalom

Utolsó poszt
Következő oldal

Vissza az elejére 
1 / 1 oldal