Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Hector Reyes
Pént. Ápr. 12, 2024 4:37 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Jasmine Benedict
Szer. Ápr. 10, 2024 10:50 am

Hector Reyes
Hétf. Ápr. 08, 2024 12:16 pm

Tywinna
Hétf. Ápr. 08, 2024 2:57 am

Hector Reyes
Vas. Ápr. 07, 2024 4:25 pm

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 4:41 pm

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 10:56 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Informatikai részleg, szervertermek
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Kancellária
Kancellária


Informatikai részleg, szervertermek Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Hétf. Júl. 29, 2019 11:10 am
Következő oldal

Informatikai részleg, szervertermek
 





6. gyűrűszint
A szinten lévő hófehér ragyogáshoz képest kontrasztban áll ez a hely. Az informatikai szobában ugyanis több félkör alakú asztal sorakozik, villanyt ritkán kapcsolnak, hiszen az ezernyi monitor fénye megfelelő világítást nyújt az embereknek. Akiknek meg nem lenne ez elegendő, azoknak beszerelt asztali lámpái vannak. A monitorok több szinten sorakoznak minden számítógépnél, valamint több elektronikai berendezés is tartozik hozzájuk.
Ebben a teremben történik az egész űrállomás informatikai fejlesztése, felügyelete, a biztonsági rendszer folytonos monitorozása. Az itt dolgozókra külön titoktartás vonatkozik, ugyanis itt tárolnak mindenkiről, minden információt.
A terem hátsó, elszeparált részén található a szerverterem, melyet legalább két katona véd éjjel-nappal, és a bejutáshoz itt is a dupla védelmi rendszeren kell átjutnia az embernek. Vagyis ujjlenyomat- és retinaszkenner.
Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Pént. Aug. 30, 2019 10:08 am
Következő oldal


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back
Már egy ideje kijutottam a karanténból és jobb híján teljes gőzzel elkezdtem dolgozni azon amiért kiolvasztottak. Napok óta mást sem csinálok, csak próbálok felzárkózni a technológia terén. 53 év, kva sok. Kaptam leírást, gyorstalpalót, sőt, külön gépet ami másra sem jó, csak hogy szétteszteld az agyad rajta mert nem tudsz vele kárt tenni semmilyen rendszerben. Hülyebiztos. Na azért én hülye nem vagyok, csak kicsit lemaradott. Azonban mivel a forráskódokat ismerem nem érzem lehetetlen ügyletnek az egészet, bele is temetkeztem. Jelenleg szerintem már lassan 32 órája ülök itt, de ebből aludtam is valamennyit, nem tartom számon az időt. Arra ébredtem hogy a kommunikátorom pittyeg és jelezte valami nő hogy kéne a segítségem. Álmosan megírtam neki hol talál, jöjjön ide, megoldom, hozza a részleteket. Igazából csak most hogy felébredtem folytatni akarom a programkódok átnyálazását, megfejteni azt ami a "fiataloknak" nem megy. Hah, ez de hülyén hangzik, de hát no, én még tudom milyen letüdőzni a földi levegőt, táncolni annak talaján. Mintha egy másik élet lett volna pár hete. Az is volt. Na szóval ismét beleásom magam a munkámba, a napos borostám tudom el fog árulni, szagom csak azért nincs mert nincs mibe leizzadni. A helyzethez mértem szerintem teljesen rendben vagyok, bár nehezen fogom fel ha a nő betér és keres. Azt is nehezen realizálom megszólított valaki.
-Mi? Jah, bocs. Akarom mondani szolgálatra jelenkezem hölgyem. Hartley zászlós, asszonyom. - A fenébe el kellett volna olvasnom megint mit is akar a nő és ki ez, mert már elfelejtettem a kómámban, de mintha fejlesztő lenne? Lehetséges? Őőőő... Vissza kéne integrálódnom csak nem egyszerű. De azért kikászálódom a székből és kihúzom magam. Hú de izomlázam van, azt a kva élet... Khm. Amúgy tudom hol vagyok és mi van, tényleg!
MONTY
Vissza az elejére Go down

Noira Landrow
Noira Landrow

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Eva-Mendes-meditates

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium.,2395.09.27.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Zászlós (Fegyverfejlesztő és Navigátor)

Reagok száma :
105

Avatar alanyom :
Eva Mendes

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek Eva-mendes-szinhazi-szerepre-vagyik-05110708


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Pént. Aug. 30, 2019 9:05 pm
Következő oldal




Philip & Noira
Miután Simon hadnagy elutazott és megint belemerültem az új fegyver tesztelésébe, lassan körvonalazódni kezdett az ötletem megvalósulása. Informatikai szempontból még volt mit finomítani az eszközön, de nagyjából szerkezetkész. Már csak egy, erre megfelelő embert kellene találnom, aki a programot át tudja tenni a fegyverben és a karpántban lévő memóriára. Jó sok fejtörést okozott a kivitelezés, de a programozás már nem az én asztalom, így kezdek utánajárni, hogy kihez is fordulhatnék ez ügyben. A Teszt még hátra van, de előbb szeretném megbeszélni a részleteket - vagy az esetleges változtatásokat -  az eredeti elképzelésemhez képest. Egy pár napba telt, míg Greg talált is nekem valakit, aki erre a konzultálásra megfelelő lenne. Igazából még nem jártam az infó-szobában, de úgy hiszem, hogy ha valaki, akkor ez a férfi lesz a megfelelő, hogy segítségét kérjem. A tervekkel a kezemben indulok is a zárt rendszerű és szigorúan ellenőrzött szoba felé. A Plasztikkártyám, majd az ujjlenyomatom és a retinavizsgálat után, a két őrt álló. engedélyt ad a belépésemre. Kicsit furcsa a félhomály, ahogy belépek az előbbi fény után, de hamar hozzá lehet szokni. Olyan, mintha egy hatalmas karácsonyfa-égőkkel kirakott falakra bámulnék, bár nem állok meg egészen odáig, ahol meglátom azt a férfit, belemerülve valamibe, akit elvileg keresek. Gondolom, hogy hallotta jöttömet, mert a magassarkú cipőm kopogása elárulta, hogy érkezem, és csak akkor állok meg, ha nem messze vagyok már a székétől.
-Kkkhhmm..- köszörülöm meg kicsit a torkom, hogy jelezzem, megérkeztem, bár nincs szándékom megzavarni, ha egy fontos dologban lenne. – Jó napot! Philip Hatrley zászlóst keresem. Ön az? A nevem Noira Landrow zászlós, a fegyverfejlesztési részlegről. - mutatkozom be, majd ahogy feláll, jobban megnézem a pasit. Kissé zordnak hat a több napos borosta az arcán, de azért elég jól látszik rajta, hogy sokkal több időt tölthetett itt, mint egy „átlagos”óraszámú szolgálati idő. Óvatosan végigmérem, de azt mondta, hogy ő az, akit így hívnak, és ezek szerint jó helyen járok.
-Köszönöm, hogy segítségemre lesz, bár csak most hoztam el a projekt teljes vázlatait, mert amit tegnap elnagyoltan fejtettem ki az üzenetemben, arról szeretnék kérdezni. – nézek rá egy mosollyal, de lehet, hogy most nem alkalmas neki, mert elég fáradtnak tűnik, bár ebben a félhomályban nem teljesen látszik az arca minden vonása. A válaszára türelmesen várok, és ha alkalmasnak tartja a jelenlegi időpontot, akkor folytatom majd neki az ötletem felvázolását, hátha tudunk valamit kezdeni vele.
-Most alkalmas, hogy megbeszéljük a részleteket? Vagy, másik időpontban?- nézek rá, majd a monitorára, ahol számok, betűk és ékezetek, temérdek halmaza teríti be a képernyőjét. Nem szeretném megzavarni, ha fontos dologban van benne.







 
Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Pént. Aug. 30, 2019 9:30 pm
Következő oldal


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back
Komolyan nem veszem észre hogy kopogva közeledik valaki, mert hát ad 1: magassarkú? Ad 2: nagy a háttérzaj a sok géppel. Én a nem túl jelentékeny részén vagyok lévén még nem a navigációs forráskódban vájkálok csak egy tesztgépen. A torokköszörülés azonban beszivárog a tudatomba és felállok, jószerivel nem túl kecsesen, de azért megteszi.
-Én vagyok asszonyom, életnagyságban. Áh, fegyverfejlesztés, igen. - Ühüm, tudtam hogy fejleszt valamit a spiné, szóval fegyvereket. Hm. Úgy megkérdezném ajánl e valamit kimondottan mocskos kancellárok ellen, de elnyomom a késztetést. Összepréselem a szám, az már tegnap volt? Mennyi az idő? Basszus... őőő mit is írt benne? Rövid torokköszörülés a részemről is, biccentek, azt a rohadt, megszívattam magam.
-Állok rendelkezésére hölgyem, de nem tudom mennyire tájékoztatták, hogy nem rég ébredtem, így... noha nagyon gyorsan zárkózom fel, attól tartok leragadtam a gépkarabélynál. Abban sem vagyok biztos ha azt mondom kard, tudják miről beszélek. - Örömtelen mosoly terül el a képemen, mert nem olvastam végig amit küldött lévén majd elolvasom mire ide ér de... teleportált, esküszöm!
-Teljesen jó most is, arrébb van egy szabad asztal lámpával, jöjjön, ígérem nem fog vallatásnak hatni!- Mert a hirtelen élesebb fény tudom bántja a szemet, de ha engedi elterelem az említett asztal felé, felkapcsolom a lámpát és ha leült helyet foglalok szemben én is.
-Ahm... ha lenne olyan kedves és vázolná pontosan mit óhajt tőlem, azt hiszem... túlzottan belemerültem az új programnyelvbe és kifolyt a kezemből az idő. - Amúgy is jót tenne ha nem a képernyőt bámulnám - megint - hanem embereket, asztalokat akár... üdítő változatosság. Megvakarom az arcom elmélázva közben, apró megakadással hogy jesszus, borotválkoznom kell, de aztán nézem Őt tovább, most gyorsan lead engem vagy nem riad meg és vázolja a feladatot. Remélhetőleg nem azt mondja rakjak össze egy fénykardot, noha izgalmas lenne, de gőzöm sincs mire kellhetek.
MONTY



Together in all these memories
I see your smile.
Vissza az elejére Go down

Noira Landrow
Noira Landrow

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Eva-Mendes-meditates

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium.,2395.09.27.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Zászlós (Fegyverfejlesztő és Navigátor)

Reagok száma :
105

Avatar alanyom :
Eva Mendes

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek Eva-mendes-szinhazi-szerepre-vagyik-05110708


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Szomb. Aug. 31, 2019 1:35 am
Következő oldal




Philip & Noira
Türelmesen várakozom, hogy megtudjam tőle, hogy az eddigi vázlat alapján, amit elküldtem neki tegnapi nap, arról mi a véleménye.. de azt hiszem, hogy némi hiányosságai vannak az üzenetem olvasását illetően. Azt viszont nem kerüli el a figyelmem, hogy elég zsibbadtnak tűnik, amikor feláll a székéből. Gondolom, hogy pár órája ebben testtartásban görnyedt a monitorja elé, de azt jól sejtettem, hogy halvány lila fogalma sincs, hogy miért is vagyok most itt, ebben a teremben.
-Teljesen megfelel, Mr. Hartley! Az életnagyság meg elég előnyös dolog, főleg ha olyan munkát végez, amilyet maga. – mosolyodom el az arckifejezésén, de inkább nem hozom zavarba még jobban. – Akkor vázolnám nagy vonalakban és aztán részletezve is, ha van még ideje…Rendben!- vele tartok az említett asztalhoz és leülök. Ha ő is helyet foglalt, akkor előveszem a jegyzeteimet és a tervrajzot, amin minden szükséges adat megtalálható. De mire érti a „nemrég ébredtem”? Mert amúgy elég fáradtnak tűnik. Jóó..csak vicceltem, de nem tudtam kihagyni. Imádom, mikor olyan cukin tudnak nézni a pasik, amikor egy kukkot nem ismernek a részletekről. Utána olvastam az aktájának, de különösen a szakterülete felől érdeklődtem, ami elég ígéretesnek tűnik, hogy tudjon nekem segíteni a kivitelezésben.
-Máris..- rendezgetem a halmot, hogy rá tudjak térni a megoldandó részre, de pár mondattal el is magyarázom, hogy miért jöttem ide hozzá.
-Mint látja, két tárgy közötti kapcsolatot – vagyis összhangot kellene létrehozni egy olyan program segítségével, ami lehetőség szerint a fegyver és a csuklóra erősített pánt egy bizonyos frekvencián „érintkezne”, ami egyben egymásra hangolja a két eszközt. Viszont… Ha esetleg az „eredeti birtokosa” valamilyen okból harcképtelenné válna, akkor a társa tudja használni a fegyverét, de csak abban az esetben, ha az Adatbázisban szerepel állományunkban. Ezzel persze azt is ki tudjuk küszöbölni, hogy illetéktelenek birtokában semmit sem ér a fegyver, vagy éppen a karpánt együtt vagy külön. Mindemellett rendelkezne egy navigációs panellel, ami a helymeghatározást és az aktuális helyzetet ismertetné a kijelző, amit az egyik kisegítő műhold szolgáltatna, mármint adatokat. A programozás része nem a hatásköröm, és nagyjából ennyi lenne a körvonala a kérésemnek, amihez a maga segítségére lenne szükségem. – mutattam közben a terveken az elképzeléseimet, hogy hova gondoltam és megoldható-e?
-Azt nem tudom, hogy kivitelezhető vagy felejtős, de az éles teszt még úgyis hátra van. – teszem még hozzá, és remélem, hogy nem hagytam ki semmit. Elég sok kezdeti tervet változtattam át, hogy egyszerűsítsem, az elsőre elég bonyolultnak hangzó elképzelésemet. Kíváncsian várom a válaszát, mert amit mond, az kihat majd a következő fázisra. Kicsit izgulok, hogy a megálmodott projektem megoldásra fog találni és nem kell drasztikus változtatásokat beiktatnom helyette…
-Önnek mi a véleménye így elsőre róla? – kérdezem tőle, és nagyon izgulok, hogy mi lesz a szakvéleménye.









 
Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Szomb. Aug. 31, 2019 3:23 pm
Következő oldal


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back

-Ó, nem gondolnám asszonyom, ha a fejem rendben és mozognak az ujjaim tudok dolgozni, a karantén alatt sem unatkoztam. - Kínkeserves volt remegő lábakkal pisálni menni, de persze munka az volt már. Nem panaszkodom, kellett hogy ne csavarodjak be, de látszik ha akart is ezzel valamit üzenni nem jött át.
-Tengernyi időm van hölgyem, a tesztnek úgy is le kell futnia, ami... időigényes. - Ergo terelem is az asztal felé, ami üres így helyünk is lesz ha valamit mutatna a tableten. Főleg mert azt hiszem kiesett nekem pár óra, annyira elvesztem a munka dzsungelében. Aztán mikor kipakol érdeklődve kezdem szemlélni a dolgokat. Aha, szóval erre kellek én. Írjak programot arra lássa egymást a két kütyü. Így már érthető, úgy fest ennek divatja lett a fegyvereknél is nem csak a hétköznapokban.
-Nem egy bonyolult dolgot kér. Annyi hogy engedélyt kell kérnem ezek hozzáféréséhez, a programnak el kell érnie ezeket az adatbázisokat, de főleg az adott műholdakra kell rácsatlakozniuk. Ha van több műhold megadnék egy tartalék protokollt is, mert ha az elsődleges tönkremegy ne maradjanak fegyver nélkül. Nem ismerem a jelenlegi űr helyzetet, vannak-e meteorok, napkitörések, egyebek, amik bezavarhatnak. -Át kéne futnom ezt a csillagrendszert, de ahh... kva sok minden van.
-Nem gond, kérdés vannak-e kód panelek amiket használhatok, mondjuk más projektból, de ha nincs se baj, írok egyet, csak akkor kell plusz pár nap mire felgépelem.
-vonok vállat, de egyelőre így belegondolva, lehet jobban járok ha írok sajátot, abból később is dolgozhatok. Sőt, ki tudja milyen kódok azok, felejtős hogy panelt kérjek, max utólag, na mindegy.
-Van már beleépítve bioszken vagy nincs? Meg kérdés csak a csuklóra szerelt vezérlőben lesz vagy magán a fegyveren is. Én dupla biztonsági rendszert alkalmaznék az Ön helyébe, így nehezebb hackelni és időigényesebb, mert mind a két olvasónak egy DNS-t kell érzékelnie és folyamatosan kommunikálnia kell. A hátránya persze az, ha ez egyik olvasó megsérül, használhatatlan lesz. Amúgy ha megengedi asszonyom... -Gondolkodom még el a dolgon kicsit. -Lehet a biztonság kedvéért külön adatbázist lehetne létrehozni csak ezen fegyverekre. Ez amiatt jó, mert ha külsőleg akarnák hackelni, akkor nem elég a központi adatbázist elérni, hanem rendszer specifikusan ezt is fel kell törni. Akár fegyvertípusonként, kinek mire van engedélye. Mondjuk gőzöm sincs mekkora ezeknek a tűzereje mennyire fontos védeni, meg lehet ez így működik, a fegyverek kapcsán elmaradásaim vannak. - Anno megtanítottak hogy használjak egy M245-öst is mondjuk, az retro volt, de főleg alap fegyvereket, tehát tudtam lőni, de manapság lehet már elavultnak számítanak.
MONTY



Together in all these memories
I see your smile.
Vissza az elejére Go down

Noira Landrow
Noira Landrow

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Eva-Mendes-meditates

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium.,2395.09.27.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Zászlós (Fegyverfejlesztő és Navigátor)

Reagok száma :
105

Avatar alanyom :
Eva Mendes

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek Eva-mendes-szinhazi-szerepre-vagyik-05110708


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Szomb. Aug. 31, 2019 6:38 pm
Következő oldal




Philip & Noira
Azt nyugodtan mondhatom, hogy Greg remek embert talált nekem a programok elkészítésére. Sokat nem kellett magyaráznom, és máris egy pár remek megoldással állt elő a zászlós. Én annyira nem merültem bele eddig sem a kódok és egyebek alkotásába, de nem is szándékozom. Ahogy kezd körvonalazódni a projekt ezen része, már a fejemben egy csomó gondolat megfordul.
-Ezt örömmel hallom, bár ez a program nem olyan sürgős, hogy tegnapra kellett volna. – nevetek fel, ahogy hallgatom a férfi szavait. Minden bizonnyal nemrég olvasztották ki, és elég sok minden más lehet, mint anno a Földön. Igazából a felvetései egyáltalán nem rosszak, bár némi pluszt jelent talán a külön adatbázis, ami után kell majd néznem. Egyelőre az alapokat megkapja a fegyver és a karpánt, majd a finomítások, azok úgyis út közben kerülnek majd rá.
-Rendben, Kérjen rájuk engedélyt, én meg majd utánanézek a régebbi kód paneleknek, bár igazság szerint nem ilyenben gondolkodtam. Teljesen új rendszerű és egyedi kivitelezésre terveztem, de maga a szakember benne, így majd összehangoljuk a lehetőségeinket. - néztem rá egy mosollyal, ahogy magam előtt láttam a végeredményt. Talán még az eredeti ötletem is felvetem, de az hiszem, hogy egyelőre ennyi is éppen elég lesz kezdésnek.
-Már benne van a bioszken, mindkettőben. Eredetileg is így gondoltam ki a bázisban szereplők azonosítására. Amellett, még terveztem egy navigációs funkciót, ami már úgyszintén belekerült a „vázba”. A karpánt és a fegyver, egy bizonyos egyedi/különböző frekvencián működne, amit érzékel mindkettő, egy bizonyos tartományon belül. – válaszolom, és közben keresem a tervek között a levázolt elképzelésimet.
-..Ime.. ez az alapkoncepció és a beépített rendszerek vázlatai.. – mutatom a kijelzőn, amiről most szó esett. –Remek ötletnek tartom a külön adatbázis létrehozását, amit javasol. Ezzel még biztonságosabbá tehetjük a rendszerét. Ügyes meglátás! - elismerően biccentek. Úgy látszik tényleg nem véletlen, hogy egy programozó „másként” is láthatja a dolgokat, és örülök, hogy felkerestem a segítségéért.
-A szóban forgó fegyver elég nagy tűzerőt és hatótávolságot biztosít majd a használójának, és mint ilyen „nehéztűzér”, alapos és többlépcsős biztonsági rendszerrel kell ellátnunk. Azt is számításba kell vennünk, hogy a tesztek alatt, ha valamit módosítani kell. Bár úgy vélem, hogy egy különálló rendszer, amit Maga ír és ismer, az megkönnyíti majd, ha változtatni szeretnénk rajta a tesztidő alatt, vagy után.
Aztán megmutatom, magát a fegyvernek a fotóját, hogy jobban el tudja képzelni, milyen tűzerőt képvisel.
-Nos…tessék... afegyver, amit látva, jobban elképzelhet. A tesztelés még hátra van, de nem kell elkapkodnia semmit. A lehető legalaposabban kell csinálnunk, és az idő, most ebben nem lényeges. Annyi időt kap rá, ha elvállalja, amennyire szüksége van. Esetleg van még kérdése? Szívesen válaszolok most vagy később is, ha valamin elakadna… mármint a vázlataim mellett odafirkantott apró kis jelöléseknél, vagy bármi másnál…- Remélem azért kihámoz belőle valamit, mert nem vagyok egy gyöngy-betűkkel író, és néha azért szoktam belejavítgatni és áthúzni dolgokat. De talán, nem rémítettem meg a férfit így elsőre a sok lábjegyzettel és satírozásommal, ami nálam elég gyakori. Visszadőlök a szék támlájához és hagyom, hogy átnézze, és ha van kérdése, arra szívesen válaszolok. Közben, amíg lapozgat a tableten, addig van időm jobban körbenézni a szobában. Inkább csak érdeklődő vagyok, mert még sohasem jártam itt. A Fegyver-fejlesztési részleg teljesen más koncepción alapuló helyszín, bár ott is van pár érdekesnek mondható berendezés.





 
Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Szomb. Aug. 31, 2019 11:15 pm
Következő oldal


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back

-De hisz mindig minden tegnapra kell, nem? - Mosolygok negédesebben, de ez nem Neki szól, hanem úgy általában minden vezető így áll a dolgokhoz. Gondolom neki is a felettese szabja ki az időt.
-Áh, végiggondoltam, inkább írok magamnak, legalább gyakorlom ezt a program nyelvet is. - Legyintek, hogy ne is foglalkozzon vele, csaponganak a gondolataim még sajnos.
-Hát akkor fejtse ki asszonyom, mit jelent a teljesen új, mert nekem minden az. - Nézek rá összepréselt szájjal, hogy vajon mire gondolhat újabb alatt.
-Szóval a frekvenciát is be kell állítani a használónak ha átment a DNS teszten? -Dupla biztonság, az sosem rossz. Emiatt is mondom a külön adatbázisokat. Jobb ha egy ember frissíti, az Ő engedélyével kerül bele vagy kerül ki információ, én amondó vagyok. De ezt a fejesek eldöntik.
-Csak informatikus fejjel gondolkodom asszonyom. - Nem érzem annyira egyedinek az ötletet, csak neki természetesen nem ez a prioritása az alkotásnál. Nézem is aztán a terveket.
-Igen, meg én úgy hiszem régimódian gondolkodom, nehezebb lesz idegenek belenyúlni. Már ha beleakar bárki is, de hallok én mindenfélét, így... - Például hogy vannak lázadók. Tiszta Star Wars. Jenkins lehetne valami sith nagyúr, illene rá... Tudom, tudom, én magam vagyok az old school, hogy tudom még mi az. A képet nézegetem, ha van videó inkább megnézem mit tud, mert így nem mond nekem sokat értelem szerűen.
-Rendben, amikor kikapcsolódni akarok a navigációs rendszerek után, akkor előveszem ezt. - Ingatom a fejem, hogy jószerivel akkor tudom, mert mire minden engedélyt megkapok, mire kitapasztalom az új nyelveket, létrehozom az adatbázisokat, ha nincs még, mire beállítok mindent és felviszem. Nos, jó pár napig elleszek vele, inkább hetekig.
-A széljegyzetek nem zavarnak bár úgy sejtem nem a programozáshoz lettek írva, így nem tartok tőlük. - Nézek rá apró mosollyal, hogy ilyenek miatt nem kéne aggódnia. Át is futom, míg könyökölök az asztalon és beletúrva a hajamba támasztom a fejem. Hm.
-És ezt a hátára csapja és úgy megy vele, vagy valami kocsira szerelik fel? Mi az alap elképzelés. Amúgy...- Nézek fel a jegyzetekből, kiszakítva a nézelődésből. -Most akkor béke van vagy készülünk a háborúra? Olyan... érdekesen fogalmaznak az emberek. - Lehet ez nem éppen szakmai kérdés és lehet nem tőle kéne kérdeznem, de kitől mástól ha ő a fegyverfejlesztő? Gondolom csak tudja.
MONTY



Together in all these memories
I see your smile.
Vissza az elejére Go down

Noira Landrow
Noira Landrow

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Eva-Mendes-meditates

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium.,2395.09.27.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Zászlós (Fegyverfejlesztő és Navigátor)

Reagok száma :
105

Avatar alanyom :
Eva Mendes

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek Eva-mendes-szinhazi-szerepre-vagyik-05110708


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Vas. Szept. 01, 2019 4:22 pm
Következő oldal




Philip & Noira
Hartley zászlóst hagyom, hogy nyugodtan átnézze a terveket és a jegyzeteket a készülő fegyverről. Addig csendben nézelődök és várom, hogy végezzen. Majd, ha átlapozta a tableten lévő információkat, válaszolok az esetleges kérdéseire.
-Tényleg nem tegnapra kell… annyi időt kap, amennyire szüksége van, zászlós. – nevetek fel, ahogy mondja. Tudom, hogy nemrég került ki az olvasztásból, és akik a Földről érkeztek, azoknak néha fura szokásokat említenek. Bár, itt is néha mindent azonnal kérnek a Vezetők, de szerencsére nem jellemző a részlegemnél. A tesztek sem azonnal hoznak eredményt, mert van, mikor több hétig is tarthat egy probléma megoldása, vagy felismerése.
-A teljesen újra azt értettem, hogy nem a régi paneleket használnánk fel, hanem ha lehetséges, akkor maga készítene egyet… és az kerülne bele, nem pedig a „használt”…. Igen, azt is, ha szükséges. - bólogatok a kérdésére. A programozás nem az én asztalom, bár úgy vélem, hogy jó kezekbe lesz Hartley zászlósnál a feladat.
-A programozáshoz nem értek… az a maga felségterülete. - mosolygok rá, ahogy látom a szemében az érdeklődést. Igaz, hogy csak most figyelek fel a nagy barna szemeire, de gyorsan elkapom a tekintetemet, mielőtt félreértené.
-Jahh.. ennek örülök, hogy nem fogja zavarni a firkálgatásom, mert szeretek sok mindent lejegyzetelni, mielőtt elfelejteném. – ez majdnem magyarázkodásnak tűnik, de tényleg elég kaotikusak a feljegyzéseim külalakjai, a többiről nem beszélve, hogy apró kockák, háromszögek és néha virágokat is rajzolgatok a gondolataim közben.
-Valójában nem kocsira-szerelhető változat, amit az ilyen fegyvereknél bevett szokásnak mondanának, mert a váz és maga az ötvözet könnyített súllyal rendelkezik. Most így nem látható.. vagyis érzékelhető.. de az egész alig több 1 kg-nál, lőszer nélkül. - kezdem magyarázni, hogy értse, nem szokványos és hagyományos tervek alapján kezdtem bele a tervezésébe, főleg, hogy a hasonló osztályba tartozó lőfegyverek elég nehezek és némelyik meghaladja a 15 kilogrammot is.
-Ez a projekt más, mint az eddigiek, és bízom benne, hogy hasznát fogják venni a tulajdonosai. –kicsit meglep a háborúra utaló mondata, de nagyon remélem, hogy arra nem kerül sor… vagy legalábbis a közeljövőben nem.
-A fegyvert nem azért tervezem, mert háborúra kellene készülni, hanem, hogy könnyebbé tegyem a Hadsereg embereinek a mindennapjait. – mosolygok ismét a felvetésére, bár fogalmam sincs miért jutott ez eszébe. - Talán a Földön ez volt a megszokott? Érdekes… - Izgalmas történeteket mesélhetne a régi világáról… Kíváncsi lennék milyen volt ott az életük, és a mindennapjaik. Lehet, el se tudom képzelni. Most nem nagyon értem, amire akar ezzel utalni, de Greymare hadnagy is néha, furákat tud mondani…
Kicsit jobban belemerülök a gondolataimba, ahogy tanakodom a zászlóssal kapcsolatban. Bár tőlem ez nem meglepő, mert sokszor van, mikor a fantáziám elkalandozik, és észre sem veszem.







 
Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Hétf. Szept. 02, 2019 10:41 am
Következő oldal


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back
Kap egy elnyújtott hümmögést, hogy nofene, nem vagyok időhöz kötve? Biztos hallotta a munkába temetkezem és próbál jó pontot szerezni... hát... jól csinálja.
-Amikor paneleket mondok hölgyem azokat a rutinkódokat említem, amik kis alkotóegységek, amik ismétlődnek, alapok, nem pedig az egyedi részeket. De abban igaza van, hogy én ezeket az alapkódokat is vélhetőleg másképp fogom megírni, lévén van 50 évnyi... különböző felfogásom. - A lemaradás csúnya szó és ki mondta régebben nem csináltam jobban? Na ugye, szóval csak mulatok azon lecserélné a rutinpanelokat is a kódokban. Akkor le lesznek cserélve, rajtam nem múlik minden gyakorlás jól jön.
-Iiiigen, látom asszonyom!- Vigyorgok rá, ha már rangban megegyezünk és amúgy is úgy vettem észre lazább, nem olyan karót nyelt mint a többség. De nekem kell az informatikai részhez értenem, ez tény. Azaz kéne, de fogok.
-Sokan csinálják, azaz csinálták az én koromban, jó látni hogy van ami nem változik! Hú... nem hittem volna hogy harminc évesen jöhetek a "bezzeg az én koromban" szöveggel... hah!- Horkanok félig nevetve, mert ez kicsit nevetséges valahol. De ha egyszer tényleg sok dolog jobb volt! Erre beközli ez a cucc nincs egy kiló. Kikerekedik a szemem.
-Még a végén észre sem veszik ha elhagyják... kemény...- Egy kiló, hát az semmi. Ha nagyobb a kulacs az nehezebb lesz. Persze előny hogy sokkal több mindent vihetnek így magukkal, nem lesz olyan megterhelő.
-Szerintem mindenképp. Főleg a hölgyek fogják szeretni, meglátásom szerint. - Női tervező, gondolom rájuk is gondol, bólogatok is. Bár hogy békeidőben minek ekkora tűzerő szerintem jogosan veti fel bennem a kérdést.
-Értem... de tudja a katona a mindennapokban ha nincs háború nem foglalkozik a fegyverekkel, örül ha a családjával van és rutinfeladatokat láthat el. Ez nem épp egy rutinfeladat fegyvere. - Döntöm félre a fejem, hogy miféle mindennapjaik vannak itt a katonáknak?!
-Mármint mire érti a megszokottat? Teljesen más volt mint most. Szokom még a dolgokat. - Ez nem titok és szerintem nincs ebben semmi meglepő, bár nem értem mire céloz. De annyit kiértek belőle Ő nem a Földön született mint én, tehát eléggé különbözhetünk. Már, ami a megszokott dolgokat illeti legalább is.  
MONTY



Together in all these memories
I see your smile.
Vissza az elejére Go down

Noira Landrow
Noira Landrow

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Eva-Mendes-meditates

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium.,2395.09.27.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Zászlós (Fegyverfejlesztő és Navigátor)

Reagok száma :
105

Avatar alanyom :
Eva Mendes

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek Eva-mendes-szinhazi-szerepre-vagyik-05110708


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Hétf. Szept. 02, 2019 5:15 pm
Következő oldal




Philip & Noira
Azt már megállapítottam a férfiről, hogy kevés szóból is érti, amit szeretnék neki bemutatni. A programozás részéhez nem értek, és soha nem is vonzott. Inkább a merész ötletek és a lehetetlennek tűnő kihívások voltak nálam mindig is előtérben.
-Ahh..értem!- nevetem el magam. - Egy picurkát félreértetem a szavait, de elismerem, hogy ezt maga jobban tudja Zászlós, mint én. – bólintok rá, és tetszik a stílusa. Kereken kell kifejezni magunkat, hogy értsük is egymás szakterületét, bár nekem halvány lila gőzöm sincs az „alapkódokról” vagy éppen a „rutinkódoknak” nevezett akármikhez. Azért áldom az eszem, hogy anno nem ebbe az irányba terelődtem, és olyannal foglalkozhatok, amit egyébként is imádok! Alkotni. Az sem kerüli el a figyelmem, hogy néha rám néz, mintha viccelnék valamivel, de biztos, hogy a Földön másképpen viszonyultak egymáshoz az emberek.
-Higgye el, hogy nem fogják tudni elhagyni…- ismét megnevettet. – A karpánt azonnal rezgést ad le, amint a fegyver egy bizonyos tartományon kívül esik, vagy esetleg leesne. – magyarázom neki, hogy miért nem tudnák elhagyni a könnyű súlya miatt, de ez egy más kérdés. Tudom, hogy a teljes terv a fejemben van magam előtt, s néha kimarad egy részlet az ismertetőmből, de nem szándékosan. Jó is, hogy több kérdést tesz fel, mint általában szoktak, de mindkettőnk közös érdeke, hogy megbízható és a tökéleteshez a legközelebb álló konstrukciót találjuk ki rá. Van elképzelésem, és ha sikerül Hartleynak mindenben a segítségére lennem, akkor bízom benne, hogy ez megkönnyíti majd a munkáját és az enyémet is. Azt nem nagyon értem, hogy mire céloz a régi és a mostani módszerre, mert én nem ismerem a Földi szokásaikat a Programozóknak. Igaz, hogy eddig csak vele találkoztam személyesen, mert többnyire átküldött file-ból dolgoztak a részlegnek, de most érdekes és izgalmas hallani, hogy miként vélekedtek, - vagyis - , miként csinálhatták anno a munkájukat.
- Nemcsak a Hölgyeknek terveztem, hanem az uraknak is. De jól látja.. Nem egy „megszokott” darab, de úgy vélem, hogy széles körben is alkalmazható lesz. Ahogy, a szükség megkívánja. – ebben talán minden belefoglalható, ami lehet, egy különleges akcióban résztvevő alapfegyvere, vagy egy „hátteret” adó Katona, egyedi felszereléséhez tartozó másod-darabja. Ezt majd a Vezetés, és a Hadsereg dönti el, ami már nem az én asztalom.
-Béke időszakban is kötelező a gyakorlás, ahogy a felkészültség karbantartása, egy katonánál. Talán maga is ismeri ezeket a kiképzéseket és a készültségi állapotot, ami minden állományban lévőnek tudnia és ismernie kell. Remélhetőleg nem kerül sor egy Háborúra a közeljövőben, de minden eszközzel biztosítani kell, hogy az emberéletet és élő organizmusokat is védelmezni tudjuk, ha veszély állna fenn. Tudom, hogy ez most nagy szavak, de hiszem, hogy nem az ölés az elsődleges a tervezett fegyvereimmel, hanem a védelem. De hinni akarok benne, és nem a pusztítás lebeg a szemem előtt, hanem az, hogy amit alkotok, az megbízható és kifogástalan legyen a használója kezében. – remélem elfogadható a válaszom a kérdésére, bár annyit beszéltem, hogy kiszáradt a szám. Jól esne most egy frissítő tea, vagy valami üdítő… de nem hoztam magammal, basszusss… Mert, már megint rohantam, hogy időben ideérjek. Azért bízom, hogy mindenre válaszoltam, és nem hagytam ki semmit, mert akkor elpirulnék, az biztos. Ha igen, akkor remélem, nem veszi észre rajtam.







 
Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Hétf. Szept. 02, 2019 10:36 pm
Következő oldal


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back

-Gondban lennék ha nem így lenne, nem de? - Mosolygok rá, mert kinek mi a szakterülete, látszik nem zavar hogy félreértett, tisztáztuk. A fegyver maga meg mikor kiderül milyen könnyű valóban meglepődöm.
-Spéci anyagból van? -Nem tudok másra gondol, minthogy valami hiperkönnyű ötvözetből van. De még arra is kapok választ miért nem lehet elhagyni a fegyvert.-Áhá. Így már minden világos. -Az nem rossz dolog, tetszik ez a "gyerekbiztos" megoldás.
-Tudom, hogy nem csak nekik, de tudja milyenek a férfiak, "mit nekem 20 kiló, pehelykönnyű"! - Mondom mélyebb hangom és befeszítek, noha nekem csak kezd visszamászni az izomzatom, még van hova fejlődnöm, de szerintem kiérti hogy a tesztoszteronra célozgatok viccelődve.
-Persze, de... ő... akkor sem békebeli darab. - Mutatok a tabletre, majd bólogatok, jó hallani hogy nem az ölés a cél, hanem a védelem. Én is szeretem ezt a felfogást, bár mikor a navigációs és űrben való utazás rejtelmeibe mélyedek el a támadás és védekezés elég messze kerül tőlem, ez tény.
-De a megszokottal kapcsolatban amúgy nem felelt, kerüli a dolgot, asszonyom? A Földről jöttem, nem a Marsról, érteni fogom. - Mert ha válaszolt is nekem nem jött át. Nem félek tehát újra megkérdezni, hogy még nem olvadt ki teljesen az agyam, aztán lemaradtam vagy csak úgy elmerül a katonai hétköznapokban és a védelmezésben, hogy ez úgy már lemaradt. Mondjuk ha elpirul azzal igazán nem tudok mit kezdeni, lévén semmi nincs ebben, úgy gondolom, de inkább nem teszem szóvá ha megtörténne, végtére is nem akarom piszkálódásnak fogja fel. Szeretek amúgy piszkálódni, de csak olyannal akit ismerek és Landrow még nincs ezen a listán. Persze ha többet dolgozunk együtt, gondolom odakerül, kérdés megbírja-e szokni a stílusom.
MONTY



Together in all these memories
I see your smile.
Vissza az elejére Go down

Noira Landrow
Noira Landrow

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Eva-Mendes-meditates

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium.,2395.09.27.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Zászlós (Fegyverfejlesztő és Navigátor)

Reagok száma :
105

Avatar alanyom :
Eva Mendes

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek Eva-mendes-szinhazi-szerepre-vagyik-05110708


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Kedd Szept. 03, 2019 7:40 pm
Következő oldal




Philip & Noira

-Az biztos! Ki-ki a maga területén, így helyes. – értek vele egyet, és látom is rajta, hogy meglepte a fegyver szokatlan súlya. –Igen. Egy különleges karbon-szálas technológiával ötvözött erős és tartós műanyagból készült. – teszem még hozzá, de amit a pasikról karikatúraként ad elő, elmosolyodom. – Milyen igaz. - Tényleg viccesen utánozza a férfiak átlag reakcióját az erejük fitogtatására, hogy szinte semmi nem kottyan meg nekik, ha az izomerejükről van szó. De az elmélyített hangját hallani, ahogy ezt előadja, nem tudom megállni, hogy ne nevessek hangosan. Érdekes, hogy ezen még nem is gondolkodtam, vagyis, fel sem merült bennem, de tökéletesen igaznak tartom. A fegyverem viszont nem kategorizáltam béke vagy háborús szempont szerint. Azt akarom, hogy hatékony legyen és könnyíthessem vele, a Katonák felszerelését.
-A megszokott? Áhh…igen…- igyekszem visszapörgetni a kérdést, ami evvel kapcsolatos, de ezek szerint tényleg kimaradt valami a válaszaim közül. De akkor .. banyek! Megint elkalandozhattam a gondolataimban, és a zavaromat is láthatta ezek szerint…
- Dehogy kerülöm. Csak arra gondoltam, hogy sokan a bevált és megszokott módszerekre alapoznak, vagy azokat alakítva át használják a terveikhez. Nem mernek belevágni egy új és ismeretlen, „egyedi” kódrendszerrel ellátott projektbe. Igazából erre gondoltam a megszokott vagy eltérő a mai, vagy a múltbéli szokásokra…De miért gondolnám, hogy a Marsról jött? – megint csak nevetek, ahogy eszembe jut az eltorzított mély hangja, és az, hogy rajta kapott, hogy elpirultam az előbb zavaromban. Nem sokszor fordult elő velem, bár sokat kalandoznak a gondolataim minden felé, miközben a terveim szoktak születni a fejemben. Ritkán osztom meg személyesen a Programozó- részleggel a terveket, inkább file-ban küldöm el nekik az anyag teljes terjedelmét, amiből dolgozni tudnak. De most, Hartley-val beszélgetve, megint meg kell állapítsam, hogy a Földön született kiolvasztottak, elég fura és sajátos humorral rendelkeznek, amit én nem mindig értek. De talán egyszer tényleg jó lenne, ha mesélnének az ottani életükről, szokásaikról. Biztosan érdekes és tanulságos dolgokról hallanék…
-Esetleg… van még valami, amit kérdezne a fegyverrel kapcsolatban? Vagy, bárminemű észrevétele, akad a tervekkel kapcsolatban? …. De, ha a későbbiekben felmerülne valami, akkor is nyugodtan kereshet vagy kérdezhet engem, Mr. Hatrley. – ezt persze nem azért mondom, mert feszélyez a társasága, vagy távoznék hamarosan, hanem, mert tudatni szeretném vele, hogy bármikor kereshet vagy üzenhet nekem, ha esetleg megakadna valamiben. Látom rajta, hogy elsőre is érti, mire gondolok, és a részletek se kerülik el a figyelmét. Kíváncsi lennék, hogy mindez a munkáján kívül is igaz rá? Azt nem tudhatom, de abban biztos vagyok, hogy figyelő alkat. Vagy nem is tudom, hogy mondták az ő világában.
... Basszzzusss… Most is elkalandoztak a gondolataim, és megint rajtakaphat….






 
Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Kedd Szept. 03, 2019 8:54 pm
Következő oldal


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back

-Hmmm. Izgalmasan hangzik. - Már ez a könnyű fegyver anyag. Azon csak nevetek kicsit, hogy igazat ad a férfiak tekintetében, nos... azt hiszem én sem lógok ki a sorból, szoktam kakaskodni, de hát ennyi kell nem? Igaz, sosem voltam két ajtós szekrény, így az erőmmel talán annyira nem vágtam fel, maximum beközöltem simán elbírom a dolgokat. Aztán vagy nyögtem a súly alatt vagy nem, de valahogy megoldottam hogy elbírjam bizony ám! Leleményes és roppant makacs pasas vagyok. Majd rájön. Aztán sok mindent megtudok, de hogy mire is utalt a megszokottal arra nem. Vagy nem jött át vagy hasonló. Szóval érdeklődve hallgatom, hogy nah, ugyan mire gondolt, ne rejtse véka alá a mondandót meg fogom tudni emészteni. Oké, ha valami új keletű dologgal jön érteni lehet nem fogom, de az már marginális kérdés igazán. Szexepilem a "hmm, nem értem miről beszélsz" arc. Komolyan. Aztán végül csak vállat vonok.
-Emberfüggő ki mennyire merész, nem attól a világegyetem mely pontján született, szerintem. Lehetnék itt született húsz éves is akkor is szeretném a kihívásokat. - Legalább is ez az én elméletem, persze lehet a neveltetés, a körülmények felülírnák ezt és beállnék birka mód a sorba, ki tudja?
-Furának tart, látom a szemén! Ne is tagadja! - Nézek rá amolyan "most lebukott" fejjel, ezért mondtam úgy tekint rám, mint valami marsbélire. Az fel sem merül bennem, nem érti ezt a szófordulatot.
-Hmm, azt hiszem egyelőre nincs asszonyom, még alaposan át kell rágnom magam a dolgon, fejben megtervezem, felgépelem, letesztelem. Az új szimulációs programokat is szokom még. De ígérem próbálok vele haladni ne szedje le a vezetőség a fejét. - Nyugtatom meg mosollyal, hogy nem fogom lógatni a lábam, noha lehet rám férne némi pihenés. El is merengek ezen egy pillanatra.
-Hány óra van? Van már valami evéshez közeli időpont? Azt hiszem kihagytam egy.... két étkezést. - Köszörülöm a torkom, mert kínos nem kínos, ez az igazság. A gyomrom nem morog, nem háborog, de ettől még most kezdem realizálni ennem kéne valamit. - Ha gondolja szívesen meghívom valamire. Főleg ha ... kredit alatt van, akkor mindenképp!- Vigyorodom el, bemondva egy kisebb összeget, mert hát kaptam induló tőkét, de nem nevezném hatalmas mennyiségnek. Hogy venni lehet-e valami igazán tartalmasat nem csak űrmaszlagot, azt meg sem néztem. //Bocs, fogalmam sincs mennyi pénze lehet nem akartam hülyeséget írni xD//
MONTY



Together in all these memories
I see your smile.
Vissza az elejére Go down

Noira Landrow
Noira Landrow

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Eva-Mendes-meditates

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium.,2395.09.27.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Zászlós (Fegyverfejlesztő és Navigátor)

Reagok száma :
105

Avatar alanyom :
Eva Mendes

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek Eva-mendes-szinhazi-szerepre-vagyik-05110708


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Kedd Szept. 03, 2019 9:42 pm
Következő oldal




Philip & Noira
-Ebben is egyetértünk!- mondom mosolyogva, ahogy a merészséget említi, és azt, hogy bárhol született valaki, attól még nem feltétlen hátrányban vagy előnyben van a másikkal szemben.
-Imádom a kihívásokat és a merészségem sem mondható alacsonynak, ahogy Magának is, ha jól látom.- inkább ezt magam elé mondom halkan, bár szerintem hasonlóak vagyunk ebben Hatrleyval. Nem ismerem annyira, de az elmúlt pár órában nem tapasztaltam ennek az ellenkezőjét.
-Úgy gondolja?- nézek rá, de próbálom nem elárulni a szememmel, hogy igaza van. Tényleg furának tartom, de nem rossz értelembe véve. Izgalmasnak inkább, de ezt pontosan nem tudnám megmagyarázni miért. – Na, jóóó.. Elismerem.- bólintok végül, mert úgysem tudnám sokáig leplezni. – Ööö.…rendben. Nem siettetem semmivel zászlós. Amennyi szükséges, annyi időt kap. Ne aggódjon emiatt. A projektet én felügyelem és jelenleg a „főnöke” a kivitelezésnek is én vagyok…- kuncogok egy sort.-  Bár az is igaz, hogy a felső Vezetésnek sok mindenre kiható figyelme van. De jelen pillanatban a tervezés fázisánál tartunk, amire én vagyok a felelős, és amennyi idő szükséges a program megírására, annyit kap Hatrley zászlós. Tudom, hogy nem lehet elkapkodni a dolgot, mert az életekbe kerülhet. Inkább a „lassabb” haladás híve vagyok, mint a gyors megoldásoké.
-Azt hiszem, már dél körül járhat…- nézek a csuklómon lévő terminálom kijelzőjére, és tényleg elszaladt az idő reggel óta. Észre sem vettem, annyira belemerültünk a megbeszélésbe. Kezdek én is éhes lenni, és az az üdítő is kimaradt, amit már legalább egy órával ezelőtt megittam volna. A meghívása váratlanul ért, de miért ne mehetnénk együtt az egyik étterembe, ahol biztosan találunk valami ehetőt.
- Köszönöm. Örömmel elfogadom a meghívását. – ha indulunk, akkor felállok és követem a férfit, amelyik helyet választja. Vagy, ha esetleg nem ismerné még az Állomást, akkor súghatok neki a helyszínnel kapcsolatban, de addig is, megvárom az ajánlatát, hol szeretne enni. A kreditekre utalását egy apró mosollyal nyugtázom, és nincs kifogásom ellene.






 
Vissza az elejére Go down

Philip Hartley
Philip Hartley

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Tumblr-inline-n7z0iv2rr-B1swour4

Karakterlapom :

Születési idő :
2330. október 30. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Navigációs tiszt, programozó

Reagok száma :
280

Avatar alanyom :
Gale Harold

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Kedd Szept. 03, 2019 10:37 pm
Következő oldal


I settled my grievance by crafting a mask
and I never looked back

-Én inkább vakmerő vagyok asszonyom, de jól látja, nem igazán akadályokban gondolkodom, hanem lehetőségekben. - Sam apja fogalmazta meg nekem így egyszer és tetszett. No meg hiába mondja halkan, itt ül velem szemben, hallom, csak az izomzatom épült le, nem a hallásom.
-Maga gondolja úgy, én tudom nem vagyok komplett. - Mosolygok, jelezve nem fogok megsértődni, mert különcnek tart. Legalább is remélem csak annak és nem kettyósnak, utóbbi nem kívánok lenni.
-Áh, hát rendben, értettem asszonyom.- Nagyon sokszor elmondja, még a végén tényleg elhiszem nem hajt senki, van időm átgondolni és tesztelgetni. Ez jó hír, tudok gyakorolni. Szeretek alapos lenni, így nem kell eltérnem a szokott normámtól.
-Dicséretes, jó munkához idő kell. Nekem meg most pláne, mert fel kell zárkóznom, de hát a jó dolgokra várni kell asszonyom és biztosíthatom rám meg fogja érni várni. - Ez itt a reklám helye volt, igen. De muszáj, legalább egy valaki kedveljen aki munkát ad, ha már a kancellárok utálni fognak mert én is utálom őket, nem?
-Ahmm... hát... napfény nélkül nehéz követni az idő múlását.- Szokom, mert tény, itt csak a lámpák égnek folyton, de Alaszkai voltam, hogy fél évig nappal legyen... igaz, az én koromra már az is felborult, mint minden.. Minden esetre ha már tegnap este óta nem ettem, ideje lenne, így ha akar tarthat velem, de nekem tényleg szükséges lenne az az ebédszünet.
-Remek. Van valami kedvenc helye? Én... nem igen mászkálok semerre, leginkább. A kabinomban szoktam enni a szutyok kaját, de örülnék valami... normálisabbnak. Mondja hogy még létezik normális kaja, amit lehet rágni, van íze és látványra sem olyan amit egyszer már valaki megevett!- Sejtheti a tipikus űrhajós tasakos élelmiszereket eszem, mert olcsó, könnyű tárolni és mert ehhez jutottam hirtelen hozzá. Meg ezeket könnyű is előállítani, nem úgy mint valami rendes ételt, ugye. Ezek fényében örömmel veszem ha mutatja az utat, különben nagy eséllyel nagy kerülőkkel érjük el a célállomásunk.
-Akkor maga már ezen a hajón született? - Remélem nem túl indiszkrét a sétához, de tényleg érdekel, érezhetően nekem ez elég furcsának hat. Mint egy pinty, aki sosem látott még a rácsokon túl, nagyon fura.
MONTY



Together in all these memories
I see your smile.
Vissza az elejére Go down

Noira Landrow
Noira Landrow

Hadsereg

Informatikai részleg, szervertermek Eva-Mendes-meditates

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium.,2395.09.27.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Zászlós (Fegyverfejlesztő és Navigátor)

Reagok száma :
105

Avatar alanyom :
Eva Mendes

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek Eva-mendes-szinhazi-szerepre-vagyik-05110708


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Szer. Szept. 04, 2019 4:15 pm
Következő oldal




Philip & Noira
Még csak pár órája érkeztem ide Mr. Hartley-hoz, hogy a segítségét kérjem, de ez alatt az idő alatt elég sok mindent át tudtunk lapozni a terveken és úgy vélem, hogy alakulni fog a megálmodott projekt. Még azt is észre vettem, hogy szereti a részleteket kiemelni, vagy éppen nem rest valami újat és merészet alkotni, ha szükség lenne rá. De azt is megjegyeztem, hogy nagyon izgatja a határidő és csak többszöri ismétlésemkor tudatosult benne, hogy most nem az a lényeg, hogy gyors legyen, hanem alapos. Én se szeretem, ha sürgetnek, de biztos, hogy a zászlós is így van vele. Az elméje épségéről nem tudhatom, hogy milyen mértékben igaz az állítása, de eddig nem fedeztem fel, hogy nem lenne normális. Igaz, hogy minden szakterület, ami az alkotással és tervezéssel foglalkozik, azok mind egy bizonyos fokig „őrültek”, de ez nem mindig baj, sőt!
-Ahogy mondja, Mr. Hartley! A jó munkához idő kell… Ez, nem is kérdés! Remélem, azért nem hónapokra van szüksége, bár ha azt mondja, hogy „érdemes magára várni”, akkor kockáztatok. - mosolygok rá. Nem értek a programozáshoz és jelen pillanatban rá vagyok utalva, hogy segítsen megvalósítani a terveimet a készülő fegyveremhez.
-Igen, gyorsan elszaladt az idő.. – nézek a kijelzőmre, és észre sem vettem, hogy éhes vagyok.
-Van. De át kell mennünk akkor a 3. Gyűrűre a kis Étterembe, ha magának is megfelel? Kicsi, de remekül főznek. - mosolygok rá, ahogy elképzelem a fehérjében gazdag „kész” menü látványát, amit úgy jellemez, hogy „valaki már egyszer megevett”. Amúgy találó rá.
-Igen, itt születtem. Bizonyára Önnek az itt élők furcsák, nekem meg a Földi emberek szokásai. De szívesen hallgatnám, ha mesélne nekem, hogy valamicskét értsek a maga világából, vagyis ne nézzek sokszor bután, ha egy kifejezést használna, amit én nem hallottam még… De, bocsásson meg nekem, ha túl kíváncsi vagyok. Még sohasem volt alkalmam Földi emberrel beszélgetnem kötetlenül, de nagyon érdekel, hogy milyen lehetett a Földön élni….Ha megosztaná velem…- nézek rá, bár nem tudom, hogy túl merész voltam-e a kérdésemmel, de tényleg nagyon izgalmasnak ígérkezne, ha megismernénk egymás világait, ha a zászlós beleegyezik- . –A fehér asztal mellett, még beszélgetni is jobb, nem gondolja?- indulok el, ha ő is készen áll, hogy együnk valamit.





 
Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Informatikai részleg, szervertermek Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Informatikai részleg, szervertermek Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt Csüt. Szept. 05, 2019 6:20 am
Következő oldal
Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Informatikai részleg, szervertermek Empty
Utolsó poszt
Következő oldal
Vissza az elejére Go down
 
Informatikai részleg, szervertermek
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Fegyverfejlesztési részleg
» Wellness részleg
» Hajó fejlesztési részleg
» Terepszemle - Dominium, legénységi részleg - folyosó

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Dominium űrállomás :: 7-6. gyűrű - Tudományos részleg-
Ugrás: