Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Tywinna
Kedd Márc. 26, 2024 7:02 am

Matthew Fuller
Hétf. Márc. 25, 2024 2:48 pm

Rynoch
Hétf. Márc. 25, 2024 2:46 pm

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:47 am

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:46 am

Chihiro Chiba
Hétf. Márc. 18, 2024 10:29 pm

Tywinna
Kedd Márc. 05, 2024 7:09 pm

Aine Zemar
Kedd Márc. 05, 2024 6:22 pm

Raven Moor
Pént. Márc. 01, 2024 8:12 pm

Jasmine Benedict
Csüt. Feb. 29, 2024 10:33 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Promenád emlékoszloppal
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Kancellária
Kancellária


Promenád emlékoszloppal Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Promenád emlékoszloppal Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Hétf. Júl. 29, 2019 11:48 am
Következő oldal

Promenád emlékoszloppal
 





A 3. gyűrűszint központi csarnoka. Számos folyosó torkollik ide, mondhatni minden út a promenádhoz vezet. Nem véletlenül állították ide a hagyományos Emlékek ünnepének szimbólumát, az emlékoszlopot, melyen már több tízezerre tehető a szalagok száma, rajtuk egy-egy névvel, néhány szavas emlékező sorral a Földön maradottakhoz. Az ünnepet kivéve is nagy itt a forgalom, de azon a három napon, mikor az ünnepségek folynak, tömve a promenád.
Vissza az elejére Go down

Phoenix Mills
Phoenix Mills

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2378.01.01.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Százados - Inspektor

Reagok száma :
72

Avatar alanyom :
Henry Cavill


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Kedd Júl. 28, 2020 9:56 pm
Következő oldal
Raven & Mills - Konspiráció

A találkozónk helyének megválasztása a lehető legnagyobb körültekintésre vall a planetológustól, ahogyan az időpont megjelölése is kitűnően illeszkedik a napi tevékenység-sávválasztásába, hiszen alig vannak a Promenádnál. A téma, mellyel nem volt nehéz rávennie arra, hogy az amúgy teljesen tele lévő naptáramban mégis tudjak némi időt szakítani a "randevúnkra" nem más, mint az Aquillon-ügy.
- ...Mrs. Moor, erről a helyről, ahol most állunk nagyjából két perc alatt érjük el a Lótuszfény bár bejáratát... - hagyom abba egy tetszőleges pillanatban az átnyújtott PDA-n megjelenített esetek lapozgatását és unalmas ábrázatom reménytelenül színtelenné válik.
- Csupán ennyi ideje van meggyőznie arról, hogy érdemes akárcsak egyetlen perccel is többet szentelnem az egyébként is zűrzavaros Aquillon-nyomozásból a meglehetősen homályos feltételezéseinek. - pillantok szigorúan a nő szemeibe, majd mondatom lezárásaként jobb szemöldököm magasra fut és egy gáláns mozdulattal mutatom az utat a megfelelő irányba, mozgásra késztetve beszélgetőpartneremet.
- Mindenekelőtt azt szeretném megtudni, miért gondolja, hogy bármiféle kapocs lenne Fletcher tizedes sajnálatos baleseti halála, egy perdai bányarobbanás halálos áldozatai és Denisov Közlegény eltűnése között? - egészen addig a pontig tudtam követni a PDA-n látottakat, hogy a szerencsétlenül járt elhunytak vagy eltűntek, mind-mind részesei voltak a félresikerült küldetésnek.
Bevallom, van egyfajta rossz érzésem ezzel az egész átkozott misszióval kapcsolatban, melyet nem tudok sehogyan sem megmagyarázni, és többek között ezért is mentem bele a Raven-nel történő diskurzusba is, mely talán egy egyszerű megérzésen és néhány véletlennek tűnő egybeesésen túl, talán komolyabb jelentőséggel is bír a vizsgálat végkimenetelét illetően.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Promenád emlékoszloppal K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1423

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Promenád emlékoszloppal WYdz5uv

Klubom
Promenád emlékoszloppal R8xXJ2P

Fegyverem
Promenád emlékoszloppal KjdARSD


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Szer. Júl. 29, 2020 9:42 pm
Következő oldal




M & M `s

Nyomozás 2.0



* Az ember lánya néha kénytelen kapott anyaggal dolgozni, és mivel Denisov kámfort játszik, hogy akadnának össze a lábai ott ahol van, kénytelen voltam Millszel társulni. Társulás, csak finoman fogalmazva és ideiglenes, mert az igazi társ olyan mint egy anya, csak egy van belőle.  Persze attól, hogy a Dominium fakabátjával osztom meg azt amit megtudtam, meg amit még nem, nem jelenti azt, hogy barátok vagyunk, ergo nem kell vele kedvesnek lennem. Másrészt azzal nyugtatom magam, hogy Mills Terson embere, másrészt több helyre jut be legálisan mint én. Ajjj, legálisan, kezdek becsavarodni, vagy öregszem baszki! Csak kegyeleti okokból nem dőltem az oszlopnak, egyébként nagy kedvem lett volna úgy várni Mills-t, jellemző, hogy késik. Már háromszor körbetipegtem az oszlopot mire megjelent, nem is csesztem az időt mindenféle köszönésekkel, ahogy ő sem vette a fáradtságot. Kezébe nyomtam egy pda-t, nem a sajátomat, amin rajta volt néhány adat. Tartalék, amolyan tedd ide tedd oda pda, sosem lehet tudni, mikor kobozzák el végleg az enyémet…vagy mikor törli róla az egész tartalmat egy béna kancellár. *
-Csak simán Moor ha kérhetem, ha már a tizedesről leestem. Minek mennénk a bárba? Le akar itatni? Megjegyzem fel kell kösse a gatyáját. *Bárba! Francokat, még egyszer nem megyek be bárba akkor amikor akció van kilátásban, vagy azután nyomozok. Nem, nincs az a perdai Isten akinek a kedvéért…*
-Ja, hogy a távolság egyben időmérték is. Oké, akkor ne is vesztegessük egymás idejét. *Emelem meg a szemöldökeimet és már indulok is…nem a bár felé. *
-Az ügy tovább tart kettő percnél, menjünk sétálni. *Nem hagyom magam, egyébként Millsnek minden infóra szüksége van és ezt pontosan tudom és ő is tudja, hogy tudom, hogy tudja. Én nyertem. *
-Denisovban nem vagyok biztos, de a többi tuti. Nem csal a szimatom. *Ujjamat az orromhoz érintem egy röpke pillanatra, ne is kérdezzen többet, csak higgyen. *
-Azok akik meghaltak, mind ott voltak a Condoron. Minő véletlen! Valamit tudtak, mert Schultz pda-ján is érdekes dolgok voltak és ő is halott. Utánanéztem a szerencsétlenül járt emberek múltjának,  a küldetés előtti napjaiknak, és tutira semmi közük nem volt az ellenállókhoz. Egyébként hol hagyta Dr. Jones-t? *A végén hozzáteszem a kérdést, ami talán jobban érdekel mint az aquilloni küldetés kudarca. Nem, azért ez így, ebben a formában nem igaz, de majdnem. Hiányolom a pasit, na. *








Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Phoenix Mills
Phoenix Mills

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2378.01.01.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Százados - Inspektor

Reagok száma :
72

Avatar alanyom :
Henry Cavill


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Szer. Júl. 29, 2020 10:55 pm
Következő oldal
Nem gondoltam és igazság szerint nem is vártam, hogy ez a jól megtermett fiaskó, aminek a felgöngyölítésével többedmagammal kell megbirkóznunk, egyszerű lesz. Az már a kihallgatások során is láthatóvá vált, hogy itt a szálakat nem lehet egykönnyen kifésülni, nem csupán egy dimenziós játszma ez, amivel szembesültünk, nem egyszerűen fekete és fehér a történet. A vizsgálat megkezdése óta egyértelműen azt tapasztalom, hogy minél mélyebbre ások a jelenlegi ügymenetben, annál nagyobb a káosz körülötte és a kesze-kusza szálak a végtelen magasságokba futnak.
- Ahogy kívánja. - nyugtázom gyorsan a kérését, hiszen a megszólításon nem fogunk összeveszni, főleg, hogy már az egykori flotta-tagságot is el kellett engednie a félrecsúszott küldetésből kifolyóan.
- Ugyan, kérem, nem áll szándékomban ilyet tenni, ellenben nekem lenne némi elintézni valóm odabent. - egyelőre nem kötöm partnerem orrára a részleteket, elégedjen meg ennyivel, míg eldöntöm, hogy az információi értékesek-e számomra.
- Még szerencse, hogy a Lótuszfény több irányból is megközelíthető. - halovány mosoly jelenik meg a szám szegletében, miközben a Promenád térkövein megkezdjük a sétánkat.
- Igen... akár lehet véletlen is. Szerencsétlen egybeesés, a sors fintora, hogy így alakult. - nem mondom ki az első mondat után, de némi női szimattól és üresnek tűnő összeesküvés-elméletektől többre van szükségem ahhoz, hogy komolyan tudjam venni ezt a találkozót. Noha, a kapaszkodóim vészesen fogynak az ügy továbbgördítését illetően.
- Ugye nem azt akarja mondani, hogy lemásolta a Rajmester PDA-ján lévő adatokat egy hordozóegységre? - kérdésem költői, amiről inkább nem is akarok részleteket hallani, mert minél többet tudok, Raven annál nagyobb bajba sodorja magát.
- Vegyük úgy, hogy túllendülök azon a tényen, hogy szigorúan titkos adatokat tart vissza, de egye meg a perdai errator, még a fölött is szemet hunyok, hogy olyan adatbázisokhoz van hozzáférése, melyhez a jelenlegi titulusában egyáltalán nem lenne jogosultsága, viszont azt nehezen tudom megbocsátani, hogy az összes létező utat ignorálja, ami a Lótuszfény bár felé vezetne. - mindemellett csupa fül vagyok, hiszen sosem lehet tudni, hogy mi az, ami mellett elsiklottunk az eddigi felderítésünk során, vagy ne talán tán ilyen-olyan okokból kifolyóan el sem jutott hozzánk az információmorzsa.
- Remélem, azért azzal tisztában van, amennyiben átlép egy bizonyos határt, onnan a részesévé válik mindennek az őrületnek, ami az Aquillon-ügyet övezi. - igyekszek hatásos lenni és jószóval elejét venni a planetológus buzgóságának, mert, ha így halad, akkor elér egy pontot, ahonnan már sem én, sem Dr. Jones nem tudja visszarántani, ha bajba kerül.
- Dr. Jones-nak egyéb elfoglaltságai akadtak, ezért most velem kell beérnie. - egy "sajnálom, de ez van" pillantást láttatva haladunk a hosszú folyosón, kíváncsian várva, hogy hová is tartunk, ha már nem a Lótuszfényt célozzuk meg derűs csevegésünk közepette.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Promenád emlékoszloppal K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1423

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Promenád emlékoszloppal WYdz5uv

Klubom
Promenád emlékoszloppal R8xXJ2P

Fegyverem
Promenád emlékoszloppal KjdARSD


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Pént. Júl. 31, 2020 6:39 pm
Következő oldal




M & M `s

Nyomozás 2.0



*Oké, az asszonyságot meg a Mrs. Megszólítást röviden le is zártuk. A Moor is tökéletesen megfelel, Mills-el meg valahogy nem becéztetném magam, mint Denisovval. Neki még jól is áll, de bajusz úrnak nem igazán, pláne, hogy a modora is olyan mint az öltözete. A leitatás téma már nem olyan könnyen elengedhető, rántom is a vállam arra, hogy neki dolga van odabent. *
-Egyéni szociális probléma. Miért nem intézte el előbb, vagy halassza utánam. *Bájos mosoly azért jár hozzá, hogy ne szaladjon el, mielőtt még megbeszélnénk a részleteket. Másrészt most kiderül, neki mennyire fontosak az én információim, melyikünknek kell jobban a másik. Elindulunk hát, szándékosan a másik irányt preferálom és míg Mills ezt szóvá teszi egy tőle meglehetősen szokatlan mosollyal, addig előrébb is jutunk. Arra, hogy más irányból is a bárhoz jutunk majd ki, kételkedve fogadom, de nem világosítom fel, hogy bár ő jóval idősebb nálam, én sokkal gyakorlottabb vagyok bizonyos helyek elkerülésében. A beszélgetésünk aztán beindul a lényegi szempontok alapján, de a karót még nem sikerült felköhögnie, elnézem neki amiért nem érzékeli a finom iróniát.*
-Maga perfekt szinonimákból, én meg iróniából. Mindketten tudjuk, hogy nem véletlen volt, de hol maradna akkor a szórakozás? *Érzem én, hogy mókás lesz ez a beszélgetés, pláne, hogy a további szavaiból az derül ki, Terson nem igazán tájékoztatta a kiváltságaimról. Csiklandoz a káröröm, ezáltal fülig ér a szám. *
-Deee, azt mondtam. *Ha nem lenne egyértelmű, megerősítem.*
-Vegyük úgy, hogy túllendültem a tájékozatlanságán. Nekem maga ne emlegessen mindenféle perdai vadállatot, és nem kell hunyorognia sem, nem tartottam vissza titkos adatokat. Odaadtam Terson kancellárnak. Másrészt épp tőle kaptam hozzáférési jogot számos adatbázishoz, ergo már csak a maga számára kedvező irány ignorálását kell megbocsátania, de ha nem teszi, akkor sem halok meg csalódásban. *Menet közben nézek fel rá oldalról, ebben már van gyakorlatom, szinte kivétel nélkül mindenki magasabb nálam, amit javarészt kompenzálok a cipőim sarkaival. Utóbbiak játékosan koppannak a padlón. *
-Mills százados! Tájékoztatásul közlöm, hogy már régen átléptem minden lehetséges határvonalat, az Aquillon már csak morzsa ahhoz képest, hány halálos ítéletet lehetne rám kimondani…persze csak akkor ha megtudnák és képesek lennének rám bizonyítani.  Mivel azonban ezt csupán maga hallja, később letagadom. *Továbbra is mosolyogva bepróbálkozom nála egy belekarolással, szigorúan az álcázás kedvéért. Egyre megy, hogy vele is összehoznak Jenkins után. A nagy barátunk hiányára viszont már sokkal érzékenyebben reagálok. Megtorpanok, ezzel is távol maradva a bártól, felnézek rá, homlokomat ráncolom és lebiggyesztem az alsó ajkam.*
-Na látja!? Ez már nagy csalódás. Olyan cuki az a pasi. * Mindez pont egy kabinbelső tervező üzlet előtt ér minket, melynek hatalmas front ablakában különböző, ízléses belső terek láthatók, a legnagyobb kényelmi bútorokkal. *
-Szóval ha nem a bár, akkor hol tegyük le magunkat nyugodtan, ahol nem hall minket senki? *Épp egy rózsaszín förtelmet nézek, még a szemeim is jojóznak a sok habos színtől, pont olyan az egész kabin belső mint a vasárnapi zselé a menzán. Esküszöm még remeg is. *









Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Phoenix Mills
Phoenix Mills

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2378.01.01.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Százados - Inspektor

Reagok száma :
72

Avatar alanyom :
Henry Cavill


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 03, 2020 9:55 pm
Következő oldal
Eddigi életem során, a legkülönbözőbb helyzetek kiváltotta érzelmek javarészét mindig is magamban tartottam, így fizimiskám sosem lehetett árulkodó jel beszélgetőpartnereim, vagy egy egyszerű szemlélődő számára sem. A pillanatnyi gondolataimat illetően a jelenlegi mellébeszélés nem tölt el csordultig örömmel, ami önmagában nem jelentene rosszat, de ez a sok üres, semmiről sem szóló duma egyre közelebb hozza a távozás pillanatát.
- Kérem, térjen mielőbb a lényegre Moor, mert, ha így haladunk az éjszakát is itt fogjuk tölteni. - elégelem meg a folyamatos üres traccsolást és szemöldökeimet összevonva fordulok a tőlem legalább két fejjel alacsonyabb nő felé.
Mielőtt ugyanolyan gyorsan és hirtelen szakítanám meg közös sétánkat, mint ahogyan az előbbiekben felbukkantam a planetológus mellett, elhangzik Terson neve, amire egy kényszeredett mosoly kíséretében rázom meg a fejemet, mivel egyre inkább azt kezdem érezni, hogy innentől bizonyos értelemben meg vagyok fogva. Az már az első találkozásunk alkalmával világossá vált előttem, hogy Ravenben sokkal több rejtőzik, mint amennyit a külvilág felé láttat, viszont azt, hogy a Kancellárral titkos dolgokat oszt meg, még én sem gondoltam. Annyira azonban nem lehet botor, hogy mindezt csak füllentse, mindennemű tényszerűség nélkül.
- Biztos abban, hogy csak én hallom? - megpróbálom kétségek között hagyni, mikor tekintetünk összefut és csak a szokásos kimért ábrázatommal találja magát szemben.
- Itt tökéletes lesz! - nem gondolkozok sokat a helyszín megválasztásán és immáron készségesen dobom el a Lótusz meglátogatásának ötletét, főleg, hogy nagy valószínűséggel lépés és információhátrányban vagyok az ügyet illetően.
Udvariasan térek ki a karolási kísérlet elől, ahogyan a Dr. Jones-sal kapcsolatos mondatra sem reagálok érdemben, sokkal inkább a förtelmes színű kabinbelsőt reklámozó üzlet felé mutatok, ahová egy pillanattal később már a nő előtt be is viharzok. Mivel nincsenek odabent túl sokan, jóformán csak egy valaki tartózkodik odabent, nincs nehéz dolgom a kigondolt műveletet illetően. Néhány öles lépés megtétele után a pultnál diszkréten az eladó tudomására hozom kilétemet, aki azonnal kapcsolva, lereagálja a néma kérésemet, és azonnal bezárja az üzletet. A front üvegek elsötétülnek, az ajtó zárja Raven belépése után kattan egyet, majd kisvártatva magunkra is maradunk a kabinbelsőkkel teli térben.
- Foglaljon helyet, kérem. - mintha csak otthon lennék, olyan eleganciával kínálom fel az egyik szabad helyet, de én magam jobbnak látom inkább állva maradni.
- Biztosíthatom, hogy bármi is hangzik el a mostani beszélgetésünk alkalmával, az köztünk fog maradni. - miután a habitusomhoz hűen "megteremtettem" a derűs beszélgetéshez alapot szolgáló, nyugodt körülményeket, hegyezni kezdem a füleimet, mert egész biztos, hogy olyat fogok hallani, amiről még nem tudok.
- Kezdje az elején, de mindenképp fűzze bele a mondandójába, hogy közvetlenül az Aquillon küldetést követően, miért nem engem keresett fel személyesen ezekkel az adatokkal és információkkal? - elvégre én vagyok az ügymenet főnyomozója, azaz tájékoztatnia kellett volna a birtokában lévő nyomokról. Ezt azonban elmulasztotta. A kérdés egyelőre csupán csak annyi, hogy miért.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Promenád emlékoszloppal K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1423

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Promenád emlékoszloppal WYdz5uv

Klubom
Promenád emlékoszloppal R8xXJ2P

Fegyverem
Promenád emlékoszloppal KjdARSD


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Szer. Aug. 05, 2020 6:04 am
Következő oldal




M & M `s

Nyomozás 2.0



*Mills pont azt az oldalamat nem értékeli, amit annyira szeretek és ami egyrészt azért van, hogy ne pánikoljak, amikor azonban nincs pánikolni való, akkor azért, hogy a másik figyelmét terelje el valamiről, ami fontos. Nekem. Egyébiránt meg szeretek beszélni, nem mintha imádnám a saját hangomat hallani, de míg beszélek és amiről, meg amennyit, az arra való reagálás árulkodó lehet. Mills ha nem mellettem sétálna, azt mondanám tűkön ül, hiába mutatja kifelé, hogy halál nyugodt, ebből még a halál sem igaz, mert mozog. Rátérek hát a lényegre, bár nálam ez sem megy egyszerűen, tőmondatokban. Arra, hogy ki hall minket és ki nem, sejtelmesen mosolygok és a saját pda-mra gondolok, ami a zsebemben van és már azelőtt nekiállt zavaró rádiójeleket sugározni, hogy Mills felbukkant volna. Most hazai pályán vagyok senki nem veszi el tőlem az imádott kütyümet, ergo rendeltetésszerűen használom.*
-Biztos. *Bólintok még mellé és nem hagyom magam kétségek között ringatni, inkább neki adom fel a leckét. A tökéletes helyszín megnevezésére megemelem a szemöldökeimet, mint aki nem tudja pontosan, hogy jól hallotta-e, vagy úgy egyáltalán ugyanarra gondoltak-e mindketten amikor a rózsaszín habos szörnyűség eléjük került a bemutatóterem frontablakában. Mills kisiklik a kezeim közül, Dr. Jones-t legnagyobb sajnálatomra mellőzi még a társalgásból is, eskü ez az ember egy robot, csak a küldetésére tud gondolni, kár, hogy a közvetlen főnöke meg sok minden másra. Kíváncsian betipegek Mills után a terembe, mintha csupán potenciális vásárló lennék, s míg ő a pult mögötti csajt fűzi, én körülnézek.*
-Biztos, hogy jó  lesz ez a bár helyett, csak azért kérdezem mert itt nem mérnek piát. Nehogy nekem kiszáradjon…nem mellesleg én is kiszáradok ha sokáig beszéltet….vááááóóóó! Aztakurva! Hogy magának milyen hatása van a nőkre, de komolyan! S mindezt egyetlen mosoly nélkül…fantasztikus! *El kell ámulnom arra, ahogy a Promenád felőli üvegek átlátszósága megszűnik és az ajtó zárja bekattan, akárcsak McG amikor nászéjszakát, Jenkinst és a JL-t emlegetik neki. A kínálásra lehuppanok egy kiállított mintadarabra, valami fekete kanapé, de egyből fel is ugrok mikor rájövök, hogy Mills nem fog leülni. Hát akar a fene nyaktörősen beszélgetni, max ha lefeküdnék, kényelmesebb lenne felnézni rá. *
-Ha nem ül le, akkor én sem….ó, igen? Kezd kihallgatás szaga lenni, csak a helyszín más, megjegyzem sokkal kellemesebb, mint a legutóbbi. *Ha már nem ülünk, akkor járkálok, ez a másik, mások számára idegesítő szokásom. Séta közben szemmel tartom Mills-t, mert láthatóan vele sem osztottak meg bizonyos dolgokat, úgy meg elég nehéz nyomozni bármiben is, pláne ha nem önszorgalomból teszi hanem parancsra. *
-Nos, először is azért, mert közvetlenül a küldetés után még nem tudtam ezekről az adatokról, ugyanis mindent elvettek tőlem és még karanténba is kerültem. Másrészt meg magának nincs lehetősége hozzáférési jogokat adni a kamera felvételekhez, az adattár és archívum részleghez, állandó és különleges engedélyt a Perdára való utazáshoz. Másrészt amit elmondhattam volna, arra nem volt bizonyítékom, nem készítettem felvételeket, nem dokumentáltam semmit más módon. Szóval előbb hozzá kellett férnem ahhoz, amit Schultz-tól megszereztem. Egyébiránt mire kíváncsi? *Nézek fel rá néhány lépésnyi távolságból mosolyogva, kérdőn. Halljuk ő meddig jutott a nyomozásban.*
-És mi az amire már nem, mert megkapta?








Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Phoenix Mills
Phoenix Mills

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2378.01.01.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Százados - Inspektor

Reagok száma :
72

Avatar alanyom :
Henry Cavill


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Szer. Aug. 05, 2020 10:05 pm
Következő oldal
Őszintén szólva nincs túl sok ember, akinek bármelyik oldala is igazándiból érdekelne, lehet keményen hangzik, lehet durva ez a kijelentés, de engem csak a nyers tények érdekelnek, mindig is csak azok motiváltak, minden egyéb csak mellébeszélés, ezért csak remélem, hogy Raven nem veszi személye elleni támadásnak, hogy nem igazán bocsátkozok mellékvágányokra a beszélgetéseink alkalmával. Bár, ha mégis magára veszi, valójában az sem érdekel.
- Biztos abban, hogy itt nem mérnek piát? - fogalmazok saját szavaival és ezzel egy időben a belső zsebemből egy tetszetős kis flaska kerül elő, olyan igazi zugivós beütésű, széles, magas, de papírvékonyságú.
- Kiszáradás ellen. - jegyezem meg csak úgy mellékesen, miközben a közöttünk húzódó kis asztal közepére helyezem a butykost, hogy ha mégis kedve szottyanna, nyugodtan meghúzhatja.
- A magas rang teszi. - láttatok egy röpke tizedmásodperc erejéig egy amolyan bajuszemelős vigyort, amit a már jól ismert komor arcvonásaim váltanak fel egy szempillantás alatt.
- Biztosíthatom, hogy ez nem kihallgatás, de ha ragaszkodik hozzá, csak egy szavába kerül a helyszínváltás. - egy szót sem szólhat, velem aztán lehet beszélni, és amint láthatja elég széles skálán mozog a helyszínválasztás módozata is.
Úgy gondolom a planetológus kisasszony elég okos nő ahhoz ne kelljen taglalnom azt, ami nyilvánvaló, vagy amire rövidúton már rég rájött. Nem dúskálok információban, ezért is ragadok meg minden szalmaszálat, ami előrébb lendítheti a zsákutcába tévedt főcsapást és szerény személye egy olyan kapaszkodó lehet számomra, amit mindenképp érdemes meghallgatnom, ki tudja mivel áll elő. Viszont ahhoz, hogy megeredjen a nyelve, félre kell tennem a hivatalos eljárás kőbevésett módszertanát és új utat kell nyitnom, méghozzá nekem kell villantanom valamit a nyomozati anyagból. Kezdetnek, ha már szóba került, az egykori Rajmesterről alkotott profil meg is teszi.
- Schultz megosztó figura volt, amolyan megtűrt tiszt, sok-sok ellenséggel, ám köztudott, hogy kinek a támogatását élvezte és hogyan lehetett a hibái ellenére is még mindig a kötelék tagja. A Condor személyzeti listájára az elsők között került ajánlásra, majd elfogadásra. A küldetésben való részvételét ugyanaz az a személy hagyta jóvá, aki mindig is mögötte állt. A rendelkezésre álló információk, tanúvallomások és tények alapján Schultz halála nem volt, hogy úgy fogalmazzak "szükségszerű", ugyanis egyetlen mozzanat, kósza szál, vagy háttértörténés sem köti össze őt és a szabotőröket. Sem a jelenléte, sem pedig a motivációja nem illik a gyilkosok "elszámoltatási" profiljába. Szinte biztos, hogy ő csak rosszkor volt rossz helyen, ellenben a halála felvet néhány dolgot, amit más esetben nem biztos, hogy vizsgáltunk volna. Kezdve a legfőbb mentorával: Landon Rui Flottaparancsnokkal. - a terem túloldalán lévő eddig bezárt ajtó sziszegve nyílik ki, majd kisvártatva amilyen gyorsan történt az első esemény, olyan gyorsan be is záródik.
- Na de térjük vissza arra, hogy mi az ami Schultz-zal kapcsolatban az Ön birtokában van? - teszem fel a kérdést, azt remélve, hogy találok majd a válaszában olyan jellegű információt, ami felerősíti a gyanúmat.
A válasz teljes egészében történő kifejtésére nem biztos, hogy lesz idő, mert Raven észrevehet egy apró kis árnyékot az egyik nagyobbacska bútorzatra vetülni, ami leginkább egy levegőben mozgó aprócska fegyvernek tűnhet. Leánykori nevén mini drónnak, amit a KFH hadászati célokkal fejlesztett tovább. Ha időben jelez, akkor még szerencsével is járhatunk.

Gurítás tízoldalú kockával Raven észlelésére:

Phoenix Mills carried out 1 launched of one Promenád emlékoszloppal Kicsi10 (10 oldalú.) :
Promenád emlékoszloppal 810

0-3: A némán suhanó árny úgy kerülgeti a berendezéseket, mintha világ életében mást se csinált volna. Ez utóbbi többé-kevésbé még igaz is lehet, ugyanis csak tapasztalt irányító tudja így reptetni a drónt egy olyan zárt térben, mint a jelenlegi Promenád melletti üzlethelyiség. A szerkezet egy csendes gyilkos, jön, lát és győz, mielőtt bárki is észrevehetné jelenlétét. Amint pozícióba kerül, céloz, és azonnal lő, méghozzá Mills halálát kívánva. A férfi egyetlen szerencséje, hogy Raven az utolsó utáni pillanatban érzékelheti az ellenség jelenlétét és jelzésével megzavarhatja, ezért a lövedék fej helyett "csak" gerincvonalban találja el a férfit. A lövés után a több mint valószínű menekülő lány lesz a célpont.  

4-9: Az apró KFH üdvöske nem tud elég óvatos lenni, jelenléte azonnal feltűnhet a vele szemközt lévő nőnek, akinek pontosan annyi ideje van reagálni, hogy szóban tudja figyelmeztetni az inspektort és el is tudjon mozdulni a fix főbelövés elől. A lövés tehát nem talál, a mini drón azonban nem adja fel és egy gyors újratöltést követően máris a lépéselőnyben lévők nyomába ered.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Promenád emlékoszloppal K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1423

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Promenád emlékoszloppal WYdz5uv

Klubom
Promenád emlékoszloppal R8xXJ2P

Fegyverem
Promenád emlékoszloppal KjdARSD


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Csüt. Aug. 06, 2020 8:02 pm
Következő oldal




M & M `s

Nyomozás 2.0



*Kérdésére már gyanakodva nézek rá, mert az ember nem véletlenül kérdez ilyeneket vissza. Nem is válaszolok, csak megemelt szemöldökeim alól vizslatom kíváncsian mivel rukkol elő.  A zsebflaskára aztán tovább ugranak a fekete ívek és a kezem nyúl érte mielőtt még letehetné az asztalkára.*
-Maga csupa meglepetés. De jó  meglepetés…eddig. *Azért ne bízza el magát, pláne azok után, hogy kvázi megdicsérem milyen gyorsan kiüríttette a termet. Persze minden szentnek maga felé hajlik a keze, az ördög meg még magához is nyúl. Azért az a bajuszemelős mosoly…baszki. Ilyet sem fogok túl sűrűn látni tőle, az biztos. Ettől persze még nem gondolom azt, hogy meg fogom kedvelni. Frászt! Katona, tiszt, kihallgató. Nekem meg előítéleteim vannak és szomjas is vagyok. *
-Ó igen? Nem helyszínváltásra gondoltam. Ha Dr. Jones-hoz ragaszkodom, idehívja? *Pimasz mosolyomat csak néhány szívdobbanásnyi időre engedem láttatni, aztán beleszagolok a zsebflaskába, majd bele is kortyolok. Nem Búfelejtő és nagyon ajánlom Millsnek, hogy ne legyen benne semmilyen igazságszérum vagy bénító izé, hallucinogén anyag, mert akkor halott ember. Maradunk tehát állva, én járkálok a ronda kanapé hosszában ide-oda, míg előadom azt amit tudok, s csak akkor állok meg amikor Mills tárja fel a maga tényeit. S végre elhangzik egy fejes neve is. A nyíló ajtóra odakapom a fejem, de nem látok semmit. Persze gyanút kelt bennem, hogy ha a bolt be lett zárva, miért működik a fotocellás ajtó?  Továbbra is arra fordulva szólalok meg.*
-Schultz azért halt meg, mert látott valamit amit nem kellett volna. Utána nézek Ruinak. *Csak a kérdésre nézek Mills felé, de míg a válaszon gondolkodom, ismét az ajtó felé fordulok. A bárban is így kezdődött, noha akkor nem voltam bent…a nyakamon viszont rendre ugyanúgy meredtek a pihék mint most. Baljós előjel detektor vagyok. Mutatóujjammal lezárom a zsebflaska tetejét és egy fél lépésnyit az ajtó felé lépek, akkor látom meg az alig mozgó, lebegő árnyékot. *
-BASZKIIII! *Csak ennyire futja, s az a valami ami éppen akut meglepetésre készül, már emelkedik is és lő. Baszki, lő! Miből, honnan? *
-VÍÍÍÍÁÁÁÁÁÁÍÍÍÍÍÍ! *A sikítással egy időben hajítom a zsebflaskát a drón felé, majd földre is vetem magam a kanapé előtt, s mondhatni szemmel alig követhető mozdulatokkal csúszok-mászok fedezékbe. Megint lőnek rám, pedig nem Denisovval vagyok. *
-Baszki! Maga egy kibaszott Denisov kategória! Lője már le! *Talán egy öblös fotel mögül kiálthatom ezt, mely mellett a kanapé melletti asztalkánál kisebb asztalka áll. Alacsonyabb, karcsúbb és rohadtul kézzel fogható. Rá is szorítom az ujjaimat, más fegyver híján azzal emelkedek fel picit, hogy kikukkantva a bútor mögül célkeresztbe fogjam a drónt s ha Mills még nem lőtte le, az asztalt hajítom a flaska után, a lövöldözgető drón felé. *

Első kocka eltalálja a flaska a drónt?
Páros: igen
Páratlan: nem
Második kocka eltalálja a kisasztal a drónt?
Páros: nem
Páratlan: igen
Raven Moor carried out 2 launched of one Promenád emlékoszloppal Kicsi10 (10 oldalú.) :
Promenád emlékoszloppal 610 , Promenád emlékoszloppal 010





Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Phoenix Mills
Phoenix Mills

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2378.01.01.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Százados - Inspektor

Reagok száma :
72

Avatar alanyom :
Henry Cavill


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Csüt. Aug. 06, 2020 10:32 pm
Következő oldal
Már rég nem csodálkozok rá, hogy az emberi elme működése milyen egyszerű, noha semmi kivetnivaló abban, ha valaki megkíván egy kis búfelejtő kedélyállapot-javítót egy nagy beszélgetés közben. Ó, nem. A régimódi, pszichológiai trükköket mindig is elegánsnak tartottam és jobban is tetszettek, mint a kétes eredményű, húzd meg ereszd meg dolgok. Egy félreérthetetlen küllemű és gyakorlati felhasználású kis flaska, némi néma „baráti” ígéret egy ismeretlen összetevőjű alkohol megízlelésére és máris fentebb lépünk azon a láthatatlan kis létrán, melynek talán még a legalsó fokát sem sikerült eddig elfoglalnunk.
- Dr. Jones csak akkor érkezik körünkbe, ha a beszélgetésünk vagy a kialakult szituáció úgy hozza, hogy ide kell jönnie. Sajnálom, de egyelőre nem látom indokoltnak a jelenlétét. - zárom a kollegával kapcsolatos mellékszálat a beszélgetésünkben, annál is inkább, mert tisztában vagyok vele, hogy nem ezt a választ várta tőlem a beszélgetőpartnerem.
Nem kell aggódnia az igazságszérum miatt, arra a készítményre egyelőre nincsen szükségem, viszont egy röpke tényfeltáró mesét én is szívesen meghallgatnék a Schultz-féle PDA rejtelmeiből.
- Azt hiszem, újból ki kell emelnem és hangsúlyoznom is kell, hogy továbbra sem áll módomban engedélyt adni a magánnyomozásához, szóval bármi is történik Önnel, csak saját magára számíthat egy esetleges elszámoltatás során. - fontosnak tartom lefektetni a játékszabályokat, habár tudom, hogy már önmagában ezzel a mostani találkozóval is komoly szabályokat szegek meg. Viszont az én esetemben él a mondás: "A cél, szentesíti az eszközt."
Az első felkiáltó, figyelmeztető szócskára felkapom a fejemet, és már mozdulok is, mert bármire is érti, nem jókedvéből teszi, főleg, hogy szemei egy pillanat leforgása alatt kerekednek el a látottaktól. Szerencsém, hogy Raven még időben észlelte a mögöttem felbukkanó orgyilkost, kinek lövése így célt téveszt, és amíg célzás közben utántölt, van néhány lépésünk a fedezékbe vonuláshoz.
- Gyorsan, a kanapé mögé! - a flaskadobás után azonnal behúzom az ülőalkalmatosság mögé a nőt, mielőtt golyót kapna.
A dobása viszont nagyon pontos, pontosan telibe kapja a kis gaztevőt, ami megzavarodva pörög a tengelye körül a levegőben, aktívan működtetve a stabilizátorait, újabb támadást azonban már nem engedhetünk meg neki. Az ellentámadásunk nem túl látványos, leszámítva egy kisasztal totálisan célt tévesztő elrepülését, mert nem lövök, ahogyan azt a planetológus kéri tőlem, hanem inkább lecsapom az időközben előkerült fegyverem markolatával, akár egy perdai szúnyogot. A csapott sikeres, a lövöldöző "aszaszin" működésképtelenül koppan az üzlet padlózatán, én pedig a hidegvéremet teljességgel megőrizve a kommunikátoromért nyúlok, hogy mielőbb lezárathassam a környéket.
- Mr. Foster, kérem azonnal zárja le a 3. gyűrűszintet, 202-es kód, ismétlem, 202-es kód. - a kellemetlenkedő drónt az ajtóból indították útjára, tehát valaki vagy meghackelte az ajtó rendszerét és felülírta a kártyámat, vagy egyszerűen legalább olyan szintű hozzáférése van a dominiumi architektúrához, mint nekem. Bárhogyan is, a szintről nem juthat ki, ezért mindent meg kell tenni.
Pár másodperccel később már hallani a szinten megszólaló, semmivel sem összetéveszthető figyelmeztető jelet, melyet ebben az esetben alkalmaz a biztonságért felelős személyzet. Tekintettel a rengeteg emberre és a gyűrűszint zsúfoltságára, az átvilágítás nagyon sok időbe fog telni, amire nekünk nincs időnk.
- Dr. Jones, kérem jöjjön a 6. gyűrűszintre, a Fegyverfejlesztési részlegbe és biztosítsa az érkezésünket. - váltok frekvenciát és máris a csontkovács van vonalban.
- Rendelje a találkozási pontra Parker-t, legyenek ott, mire odaérek Moor-ral a Promenádról... - mondatom végén Raven-re pillantok, és úgy folytatom. - igen, azzal a Moor-ral... - fejezem be végül és egy apró fejrázás mellett felkapom a földről a tetszhalott állapotban lévő fegyveres drónt.
A veszélyes részeket néhány mozdulattal eltávolítom róla, a veszélytelent pedig átnyújtom a mellettem álló nőnek.
- Ideje elcsevegnünk erről a barátjával, Parker-rel, hátha ő többet tud róla, mint gondolnánk. - nehezen tudok szabadulni a gondolattól, hogy egyértelműen el akartak hallgattatni minket, ezért úgy gondolom az a legbölcsebb, ha összehívom a csapatomat és kiegészülünk a két régi ismerősünkkel is a 6. szint fejlesztési részlegében egy brainstormingon.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Promenád emlékoszloppal K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1423

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Promenád emlékoszloppal WYdz5uv

Klubom
Promenád emlékoszloppal R8xXJ2P

Fegyverem
Promenád emlékoszloppal KjdARSD


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Szomb. Aug. 08, 2020 6:42 am
Következő oldal




M & M `s

Nyomozás 2.0



*Alkohollal bármikor levehető vagyok a lábamról, de kétségtelen, hogy kellemesebbé teszi a hangulatot. Dr. Jones nem jelenléte viszont ront a helyzeten, kiváltképp, hogy nincs is reményem a helyzet megváltoztatására. Mills szavai viszont erre engednek következtetni, tehát hacsak nem omlik ránk a bolt mennyezete valamilyen külső behatás révén, a nagy pasit nem látom. Baszki. Erre iszom egy kortyot a kapott piából, amit nem hagytam parlagon heverni egy másodpercig sem a kis asztalon, és úgy gondoltam jobb ha az a kezemben marad míg beszélgetünk. Schultz és a pda-ja igen érdekes tanulmány, annak ellenére, hogy elvileg nem volt köze a szabotázshoz, de mivel meghalt, ezt a tényt nem lökném félre első körben. Ami pedig a magánnyomozásomat illeti, nem is olyan nagyon magán, hiszen kancellári engedéllyel indultam el, de Mills szövege kísértetiesen hasonlít Tersonéhoz, csak más megfogalmazást használ.*
-Terson már engedélyt adott, nem hiszem, hogy az öné überelné….óóó, hát ezt is mondta. Miért nem lepődöm meg?! *Persze ha van eredmény, akkor simán learatják a babérokat, ha bajba kerülök, mindenki félrenéz és mossák kezeiket. Denisov és az ő kedvence jut eszembe, közvetlenül azelőtt, hogy a buli elkezdődne. Elégedettségem teljes tudatában, hogy sikerült akut szívroham közepette is eltalálnom azt a valamit, egyetlen kis flaskával, vetem magam a padlóra, bár Mills már húz is magával, de nem nagyon kell segítenie, az életösztönöm gyorsabb nála és a kanapé mögé ránt. Én azért még a kis asztalt is a drón felé hajítom, érdekes, hogy a nagyobb tárgy nem éri el a mocskot, de talán mert amaz heves pörgésbe kezdett. Mindegy is, a többit majd Mills elintézi, azért van. Csak akkor nézek fel, amikor hallom a nem túl diszkrét koppanást, s meggyőződöm arról, hogy nem Mills koppant hanem a mocsok kis drón. Joggal merül fel a kérdés bennem, kinek volt lehetősége felülírni távolról az ajtózár szerkezetét és beküldeni utánunk egy ilyen izét? *
-Mi a franc az a 202-es kód? Tömeggyilkosság? Merénylet? *Oké, remek. Már megint miattam zárnak le egy egész szintet, épp csak most nem tudok elslisszolni mint annak idején a bár közeléből. A helyzet viszont már jogot formál bennem arra, hogy rákérdezzek Millsnél az engem érdeklő témára. Még mindig hason fekve emelem felé a fejemet és villantok rá egy szarkazmust idéző vigyort.*
-Ez a kialakult szituáció már indokolja Dr. Jones jelenlétét? *Ismétlem el Mills szavait kicsit más kontextusba helyezve a lényegét.  A vészhelyzet elmúltával, vagy rövid szüneteltetésével, felállok a padlóról, leporolom a ruhámat és elindulok megkeresni a flaskát. Mills közben rendezkedik, s talán az ő, Dr. Jones-t hívó szavaival egy időben látom meg egy fotel alól kikandikálni a zsebflaskát amire lecsapok.*
-Na végre…Parkert is? Ó nem, nem akarom! *Húzom el a számat, csak az orrom alatt mormolva elégedetlenségemet. Parkert nem akarom, épp elég volt vele egy kocsiban tíz percig. Arra viszont felkapom a fejem amikor Mills megerősíti a nevemet az éter túlvégén beszélővel.*
-De kedves, mintha nem tudná, hogy melyik Moor-ról van szó. Biztosan nagyon várja a találkozást. *Szélesen elvigyorodom, majd belehúzok a flaskába, muszáj innom az izgalmakra. *
-Parker nem a barátom…..viszont biztos többet tud az ilyen…izékről. *A kezemben lévő italos alkalmatossággal együtt mutatok a Mills kezében lévő drónra, aminek ugyan nincsenek csápjai és elég pici is, viszont roppant mód emlékeztet a technika és a stílus az aszteroidatörőn történtekre. Meg is kapom a lecsupaszított csontvázat, amit először csak félkézzel ölelek magamhoz, hogy Mills életmentő zsebflaskáját zsebre tudjam vágni. Aztán beletúrok a drónba, hogy megkeressem az irányítópanelt a belsejében. *
-Kellene nekem egy számítógép. *S csak most esik le hova rendelte a dokit Mills. *
-Hóóóohóóóó! Várjon csak! A fegyverfejlesztési részlegbe akar vinni? Arra van engedélye? Bár roppant mód szeretnék oda bejutni, de mint tudja, nem tehetem be a csodásan formás lábaimat semmilyen katonai objektumba, részlegbe, létesítménybe. Sehova aminek köze van fegyverekhez. Nem is értem miért….sosem a fegyverhasználatommal volt gond…de persze arról nem tudnak letiltani, hogy használom a számat. Ki érti ezt? Pasik! *Jellemzem egyetlen szóval a döntéshozókat, majd fenékkel a fotelnak támaszkodva várom, hogy mi fog történni. Odakint már felbolydult az egész gyűrűszint, bennem meg felmerül egy kép arról, hogy esélyesen bevonul ide egy kancellár a sleppjével. Csodás!*







Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Phoenix Mills
Phoenix Mills

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2378.01.01.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Százados - Inspektor

Reagok száma :
72

Avatar alanyom :
Henry Cavill


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Vas. Aug. 09, 2020 3:23 pm
Következő oldal
Jól sejtettem, hogy Terson Kancellár már elmondta a nem elhanyagolható fontosságú, sok helyen "apróbetűsnek" ható szösszenetet, ami történetesen nem kívánatos jogi kérdéseket vethet fel a közeljövőben. Én azonban alapos embernek tartom magamat és még véletlenül sem szeretnék olyannak problémát vagy egy esetleges lelki törést okozni, aki nincs teljesen tudatában tettei súlyosságával.
Ahogyan az ábra is kiválóan mutatja, ez az ügy pontosan olyan bonyolult és összetett, mint mikor megkaptam és azon kívül, hogy nem mostanában jutunk a megoldásához, szélesíteni kell a látószögünket, mert a jelenlegi nem elegendő a részletek teljes értékű feltáráshoz.
- Minden információt szedjen össze, amit csak tud. Egyelőre csak fejben. - mivel nem szeretek mellébeszélni, így a szakzsargon kódmegnevezéseivel sem untatom a hallgatóközönséget, inkább a lényegre térek, mert jelen pillanatban ez a legfontosabb.
- Mostantól, ha tetszik, ha nem, az Aquillon-ügyön munkálkodó csapat tagja lesz, de mint külsős segítő, erősen korlátozott jogokkal. Jöjjön, és maradjon mindig a takarásomban! - a szolgálati fegyveremet kibiztosítom, és a zárt hátsó ajtóhoz lépek.
- A jelenlegi helyzetben, Dr. Jones-ra is ugyanúgy szükségünk van, mint Önre, Mrs. Moor. - a kártyám gond nélkül nyitja az ajtót, mely szélesre is tárul előttünk egy érintés után, de ahogy gondoltam, a merénylőnknek már hűlt helye, aki akár egy futár is lehetett a drón küldeménnyel.
- Mr. Foster, kérem, blokkolja a felszállásra készülő siklók engedélyeit, amíg másként nem rendelkezek. - a felelősség természetesen az én vállamat nyomja, ha ebből valamiféle botrány kerekedne, de jelen helyzetben túl kell lépnem a közvetlen hatáskörömet, mert úgy érzem, hogy a kifulladóban lévő nyomok mellé most egy friss szálat is be tudunk kapcsolni.
- És Mr. Foster, küldjön a Promenádra egy 45-45-ös egységet a jelenlegi pozícióm jelölte üzletbe. Rögzítsenek minden egyes nyomot, az eredményeket egy órán belül várom a titkosított csatornán. - egy fejrázás kíséretében nagyot sóhajtok és már a mindenhol fellelhető kamerák képein gondolkodok, melyeket rutinszerűen vizsgálunk meg hamarosan, bár sok esélyt nem adok annak, hogy abból fogunk rájönni ki is áll a félresikerült gyilkossági kísérlet mögött, mert Raven rá az élő példa, hogy egy blokkolóval könnyedén ki lehet játszani a hálózati láncot.
- Ha a barátja Parker, ha nem, most együtt kell vele dolgoznia, remélem, megérti. - pillantok a flaskával bicepszre gyúró nő felé, akitől nem sajnálom a benne lévő itókát, mert tudom, hogy csak nyomokban tartalmaz alkoholt, hiába érzi az alkohol jellegzetes ízét. Ez amolyan Mills-trükk.
- Akkor majd megvár odakint. - zárom rövidre a van engedély/nincs engedély kérdését, ugyanis napestig részletezhetném, hogy mire nincs jogosultságom abban a pozícióban, amiben jelenleg szolgálok, de az előbbi eset sok mindenen változtatott.
Amint meglátom a riasztott 45-45-ös egységet, átadom nekik a biztosított terepet, én pedig remélhetőleg az oldalamon a planetológussal, megindulok a találkozópont irányába.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Promenád emlékoszloppal K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1423

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Promenád emlékoszloppal WYdz5uv

Klubom
Promenád emlékoszloppal R8xXJ2P

Fegyverem
Promenád emlékoszloppal KjdARSD


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 10, 2020 8:15 pm
Következő oldal




M & M `s

Nyomozás 2.0



*Mintha nem lennék tisztában azzal, hogy csak magamra számíthatok, és ha bajba kerülök, hirtelen mindenkinek fontosabb dolga akad. Kivéve persze Denisovot, de általában ő rángat bele a dolgokba, nem általában magam is bele tudok gyalogolni. A mostani csak annyiban különbözik az eddigiektől, hogy kénytelen voltam segítséget kérni Tersontól, mivel minden legális hozzáférésemnek a tizedesi ranggal együtt búcsút mondhatok. Ha viszont másban is nyomozni szeretnék, márpedig igen, kell a hátszél és az alibi, Terson pedig volt oly szíves és megadta. Az akut szívroham után lassan áll vissza a rend  a fejemben lévő információ halmazon belül, de már kiegészülnek újabb kérdésekkel is. Azt ugyan nem tudom meg, mi az a kód amit Mills mondogat, de nem is nagyon érdekel, úgyis megtudom amikor megtörténik. *
-Már a fejemben vannak. *Jegyzem meg epésen, mert hát hol a francba lettek volna eddig? Arra viszont már felnevetek amit az Aquillon ügyben való részvételemről mond. Utána tipegek, ha nem mondja akkor is pajzsként használom.*
-Na ne mondja. Maga szerint eddig nem voltam benne, mint külsős tényező? Én kértem Tersontól külön jogokat. Másrészt, ha infókat akar tőlem, jobb ha félreteszi az eéső mondatából az „erősen” szót…meg mondjuk a „korlátozottat” is. Sokkal jobban  hangzik úgy, hogy „mint külsős segítő, jogokkal. *Némi irányt adok meg a közeljövőre kettőnk kapcsolatát illetően, velem lehet tárgyalni, és néha érdemes is, de jelenleg a saját hexa pecsenyémet sütögetem. A csupaizom doki nevére és szükséges jelenlétére felkapom a fejem és megvillantom a százkarátos vigyoromat, még vállon is veregetem Mills-t.*
-Helyes, látom ért a szavamból. *Magamhoz ölelve a mocskos drón maradványt, végre megtalálom az irányítópanelt és kiszedve azt a zsebflaska mellé gyömöszölöm, a vázat azonban nem dobom el, hiába használhatatlan már. *
-Mondjuk nem árt de nem is használ. Ha én ismeretlen merénylő lennék, nem menekülnék, hanem visszamennék az addigi helyemre, hogy ne keltsek feltűnést a hiányommal. *A siklók felszállási engedélyére mondom ezt, míg van egy kis lélegzetvételnyi időm Mills újabb elvakkantott utasításáig. Már a fejemben – gondolom Millsében is – kezd összeállni a munkaterv. Nyomokat nem én fogok rögzíteni, de adhatok néhány tippet.*
-A kamerák felvételein nem lesz semmi, viszont visszakövethető az, honnan indult a kikapcsolási parancs, vagy milyen hullámhosszon kaptak zavarást. *Én ezt tenném, de nem én vagyok Mills Mr. Fostere sem a 45-45-ös egysége. *
-Parkerhez veszélyességi pótlékot kérek. Az a fickó veszélyesen beszari és nincs humora. *Míg várakozunk a méltán híres egységre, más dolgom nem lévén körülnézek, előhúzom a flaskát és beleiszom, visszateszem és azon merengek, hogyan tegyem előnnyé a hátrányomat.*
-Nem várom meg odakint, kintről nem tudok segíteni. Vigyen be, saját felelősségre vagy tudomisén hogy hívják. Adjon engedélyt, mint nyomozati szakfőmunkatársnak, ha már a csapat tagja vagyok. Azon a részlegen van egy baromi nagy teljesítményű számítógép. Csak szólok. *Ha rám néz, még el is mosolyodom bájosan és ártatlanul pillogok míg rá nem veszem, hogy rábólintson az ajánlatomra. Remélhetőleg a sikeremmel a „zsebemben” tipeghetek mögötte Dr. Jones-ig.*








Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Phoenix Mills
Phoenix Mills

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2378.01.01.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Százados - Inspektor

Reagok száma :
72

Avatar alanyom :
Henry Cavill


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 10, 2020 9:47 pm
Következő oldal
Úgy látszik már Mrs. Moor személye is titkosan kezelendő a Dominiumon, mert akárhogy is kutakodok az emlékeim között, mindig ugyanarra a végeredményre jutok: nem kaptam a Kancellártól egyetlen üzenetet sem, amiben a planetológus kiemelt fontosságát taglalná, akárcsak egy mondat erejéig is. A végén még kezdem azt hinni, hogy Raven egy két lábon tipegő csodafegyver a maga bájos vigyorával együtt.
- Hogy milyen jogokat kért és kapott, az csak és kizárólag Önre és Terson Kancellárra tartozik. Az állítólagos jogairól én személy semmit sem tudok, és amiről nem tudok, ott a saját magam által megalkotott vezérelvek és szabályok élnek. Azaz, továbbra is fenntartom az "erősen korlátozott jogokkal bíró külsős segítő" titulusát. - a punktum a mondat végéről ugyan lemarad, de nyugodtan odaképzelheti, mivel az arcomról sem lehet mást leolvasni csak az ellentmondás nem tűrését.
- El kell, hogy szomorítsam, de ennek semmi köze a szavaihoz Mrs. Moor. - csak, hogy ne mondhassa, hogy oldódik közöttünk a hangulat, dobok néhány verbális jégkockát az olvadni látszó kapcsolatunk leggyengébb pontjára.
- Nem minden merénylő gondolkozik logikusan, vagy tudja megőrizni a hidegvérét egy-egy félresikerült akciót követően, és pontosan ez az, amit mihamarabb ki kell szűrnünk a tömegből. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy a lehető legtöbb eshetőségre felkészüljünk. - van időm ecsetelni egy kis módszertant, míg várunk a 45-45-ös csapatra, akik néhány percen belül már meg is érkeznek.
- A technikai jellegű észrevételeit és elgondolásait, kérem tartsa meg a Mr. Foster-rel hamarosan esedékes beszélgetése idejére. - mivel az efféle hálózati hókuszpókusz nagyon távol esik az érdeklődési körömtől, meghagyom nekik a kapcsolódási hullámhosszok parancsainak kivesézését… elvégre ezért alkalmazok a csapatban egy kitűnő referenciákkal bíró rendszertechnikust, hogy ne nekem kelljen mafláskodnom az informatikai beszélgetések közben.
Mindeközben öles léptekkel indulok el a folyosón a lift felé, ahol már javában zajlanak az ellenőrzés különböző fázisai, gyűjtve a jelenlévőktől az adatokat.
- Veszélyességi pótlék kérelmet polgárként egetlen hivatal felé sem nyújthat be. - ha meglehet ölni egy beszélgetést, akkor csak engem kell hívni, hiszen sem a humor, sem pedig az együttérzés nem vert tanyát a lelkemben, amiből egyenesen következik, hogy nagy ívben kerülik is a természetemet.
- Nos, mint "nyomozati szakfőmunkatárs", az egységemben csupán egy egyszerű PDA használatához van jogosultsága. Amennyiben használni kívánja a nagy teljesítményű számítógépet, akkor azt Mr. Foster-rel kell megbeszélnie. - tartom magam a korábbi elgondolásomhoz, miszerint kiemelt jogokkal továbbra sem ruházom fel újdonsült társamat, az informatikai jelleggel bíró meglátásokat akármennyire is fájó, de továbbra is a technikusommal kell megbeszélnie.

//folytatás itt//
Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Promenád emlékoszloppal Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Promenád emlékoszloppal Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 10, 2020 10:04 pm
Következő oldal

Szabad játéktér



Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Promenád emlékoszloppal D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Promenád emlékoszloppal 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Vas. Jan. 17, 2021 5:51 pm
Következő oldal



Promenád


Dominium




Mondhatni Dominium-szerte csendes órák telnek, számított idő szerint épp a dél környékén járunk, a legtöbben a munkájukkal vannak elfoglalva, csupán néhány lézengő, vagy valahonnan valahova igyekvő szeli át a Promenád terét. Pici zsongás, beszédfoszlányok és a tér hangszóróiból felcsendülő relaxációs zene töri meg a vihar előtti csendet. A gyanútlanok nyugalma hat át mindenkit, senkinek nem jut eszébe még kósza gondolat formájában sem, hogy pár óra múlva nyoma sem marad a békének. Estefelé, amikor a legtöbben vannak kint a Promenádon, a többi szint folyosóján, a bárokban, hogy levezessék az egész napos munka fáradalmait, a nyűgöt, a meddő vitákat, hogy hazatérjenek, vagy épp az éjszakai szolgálatba igyekezzenek…akkor villan fel egyszerre az összes óriás kivetítő, s jelenik meg a JL logója. A hang, mely a relaxációs zene helyett zengi be az egész Dominiumot,  sokaknak ismerős lehet. Carter mindig szemtelen, provokatív szavai most a kancellária elevenébe vágnak. Semmi düh nem csendül ki a hangjából, annál inkább egyfajta finom arrogancia és maximális tényközlés. Nem kertel, de azt magabiztosan teszi, és aki ismeri maga előtt láthatja az arcát is, a szája sarkában megbújó mosolyt, ami finomít kemény vonásain, a szemeiben csillogó mesteri pofátlanságot. Az emberek lelkesedése nem hagyja, hogy Carter hangja után beálljon a csend, hiszen a legtöbben erre vártak. Hogy valaki végre helyettük szóljon, helyettük hallassa a hangját és bár a JL is megtette olykor, ez azért sokkal ütősebb, életszerűbb, emberközelibb. Fel is bolydul a Promenád, az üzletekből kirohannak az emberek, csoportokba verődnek, egymást kérdezgetik, elszórtan még egy-két éljenzés is felharsan, de ahogy a katonák megjelennek, hogy rendet tegyenek, még a bátrabbak is elhallgatnak. Ám a hangjuk ezúttal nem némul el teljesen, és a bárokban már nem egymás egészségére koccintanak, hanem Carterre és az Ellenállásra…mert valami elkezdődött és ezt mindenki érzi, akár a harmadik szint lakója, akár a nyolcadiké, akár a dokkban álló hajókon teljesít szolgálatot…mert minden hallható volt ott is, minden folyosón, minden otthonban.

Az adás hangja




Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Promenád emlékoszloppal Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Promenád emlékoszloppal Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt Vas. Márc. 28, 2021 1:56 pm
Következő oldal
Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Promenád emlékoszloppal Empty
Utolsó poszt
Következő oldal
Vissza az elejére Go down
 
Promenád emlékoszloppal
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Dominium űrállomás :: 3. gyűrű - Kikapcsolódás-
Ugrás: