Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Tywinna
Kedd Márc. 26, 2024 7:02 am

Matthew Fuller
Hétf. Márc. 25, 2024 2:48 pm

Rynoch
Hétf. Márc. 25, 2024 2:46 pm

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:47 am

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:46 am

Chihiro Chiba
Hétf. Márc. 18, 2024 10:29 pm

Tywinna
Kedd Márc. 05, 2024 7:09 pm

Aine Zemar
Kedd Márc. 05, 2024 6:22 pm

Raven Moor
Pént. Márc. 01, 2024 8:12 pm

Jasmine Benedict
Csüt. Feb. 29, 2024 10:33 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Tengerpart
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Carlisle Clermont
Carlisle Clermont

Ellenálló

Tengerpart - Page 4 Tumblr-eyes

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381. szeptember 5. (35)

Tartózkodási hely :
Perda

Reagok száma :
78

Avatar alanyom :
Jared Leto

Keresem :

☽ :
Tengerpart - Page 4 Tumblr-blink


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Hétf. Nov. 30, 2020 2:43 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4





Két nevetés után a világot, a problémáimat is másképp látom. Három nevetés után meg is tudom oldani.



Nem ismer, nem tudja engem minden érdekel, mások munkája is na meg az mivel tölti a napja javát ugye. A kutatások érdekesek, más kérdés nem igen tudok hozzászólni, nála is csak annyiban, hogyha a csillagokat nézi akkor végül is el is nevezheti a képeket nem? Vagy nem így megy?
-És ezt engedélyezték vagy elakadt a hivatalossá tétele bazi véletlen a bürokrácia hosszú-hosszú útvesztőjében? Amúgy nekem tetszik, majd mutasd meg melyik, terjesztem majd hogy az ottan van ni! - Mutatok az égre ami amúgy jelenleg kicsit borús és napnyugta is odébb van, ergo este ha lesz még kedve megmutathatja. Addig is jót szórakozom azon hogy nem kér a desszertből, jelentsen ez a fejében most bármit, pedig hát velem nem járna rosszul. Mivel Alec húga, azért nem gondolom ám én se olyan komolyan, no meg noha rámenősnek tűnök értem a nemet is. Kérdés ha Raven jobban megismer Ő akar-e tovább nemet mondani, hát hol talál még egy ilyen gyöngyszemet mint én? Na ugye.
-Házon belül lennék? Egy világ választ el minket. Nehogy alább adjuk már! És na jó, rugdosom majd én helyetted is, főleg ha megint lopja a cuccaim az enyveskezű bátyád, azzal nem dicsekedett mi? - Pfú azért még mindig kijárna neki egy alapos gyepálás, de napolom a dolgot. Majd ha teljesen elült a gyanúja lecsapok! Bizony! Vagy nem, részletkérdés.
Az nem, hogy fél bejönni érezni a vizet szabadon a bőrén, nekem fel sem tűnik mennyire hideg, megszoktam hogy nem meleg a víz. No nem igen hiszem amúgy hogy bármi meg akarna enni a parton, azért csak megfordulok már mi okoz neki ekkora riadalmat, mert ha véletlen mégis van ott valami az cink, szóval... de persze semmi, ellenben már szalad a kis piszok, hah, nem hiszem el. Vágok is egy fejet, hogy nem vicces amúgy, de... mi a frászt csinál ez a nőszemély? Nevetnem kell, hogy nem bírja normálisan irányítani a mocit, azt hiszem nem számolt a kis átalakításaimmal, mit gondolt mitől gyorsabb ez? Hangos kacajom viszi a szél utána. Ha el is akarna menni kétlem messzire jutna ilyen kormányzással, szóval maximum utánasétálok és bogarat teszek a nyakába bosszúból, hú, na akkor mondaná soha nem akar látni többet pedig megérdemelné! Még átgondolom, túl csábító a dolog. Akkor is ha szépen - vagy épp nem szépen - de visszajön és meg is áll előttem lássa kivel van dolga cserét ajánlok. Azaz előtte megjegyzem micsoda furcsa Delgado vonások vannak itten!
-Ó, igazán? Egészen felcsigáztál! Pedig nálunk a ruha mindig jól jön, nálatok úgy fest azért még nem luxus! - Nevetek, mert eszembe nem jut a szoknyát szexként érteni, hát abban nem téved ha olyan szoknyagyűjtésre gondol.
-Togita? Az... hm. - Nyúlok a farzsebembe a PDA-mért amin a szótáram van, mert már megint valami állat, hát komolyan, az meg mi az... hallottam már, szerintem felírtam, ki is keresem majd felnézve rá kap egy lesújtó pillantást.
-Mindjárt löklek le a motoromról asszony, nem leszünk jóban! - A szabad kezem még csípőre is teszem, míg a PDA-val intek felé hogy rájöttem ám közben mi az! Aztán nem kicsit meglep, hogy... hogy mit gyűjt? Nagyon elkezdek röhögni, ne mááár, komolyan? Nézek is rá, de ha azt érzékelem hogy komoly megint nevetni kezdek.
-Anyám a mennyekben! Ahh... - Törlöm a szemem. -Fú Te aztán rajtam is túlteszel! Ha ennyire kíváncsi vagy csak tessék! - Nevetek, elkezdem kioldani az övem, de megfordulok, csóválom a fejem, feljebb húzom a kabátom és letolom a gatyám, fotózza! Gyönyörködjön! Vagy igazából nem tudom, de annyira nevetséges az egész hogy fizikailag fájna kihagyni! Egyáltalán nem vagyok szégyellős és nagyobb állatságot is csináltam már, igaz, van rajtam pár sebhely a combomon és a derekamon, de semmi túl csúf, nem izgat, főleg ha valóban csak a fenekem kell, az teljesen korrekt. Ha látom megvan akkor visszaöltözöm, hideg van ám, bár nem mutatom fázom, csak a bőrömön felsejlő lúdbőr buktathat le. Oda is sétálok és elveszem a bakancsom, hogy visszaöltözzek.
-A hölgyemény meg van elégedve a szolgáltatással? - Nevetek még mindig, mert ez kész, ha tudok ránézek a képre is hogy szuperálok a képernyőn hátulról.
-A bátyád tudja durvább vagy nála is? Hát egyértelmű Te vagy a család fekete báránya nem is Ő, hát Ő semmi hozzád képest, pedig Őt is nagyon kedvelem! - Nevetek még mindig, nem bírom abbahagyni, aztán ha már még mindig jár a motor és hagyta felvegyem a csukáim, akkor felülök mögé.
-Megmutatom hogy vezesd mert ez a visítós halálbasuhanás mérsékelten menő, ezt a kicsikét pedig a magunkfajtáknak fejlesztettem fel kicsit. Élvezd normálisan a sebességet! - Mondom ha van esély rá mondhassam, ha nem akkor meghagyom későbbre persze.


### words • muse • notes:


Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Tengerpart - Page 4 K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1423

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Tengerpart - Page 4 WYdz5uv

Klubom
Tengerpart - Page 4 R8xXJ2P

Fegyverem
Tengerpart - Page 4 KjdARSD


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Szer. Dec. 02, 2020 11:13 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4




Carlito & Raven


-Óóó, hét még nem nyújtottam be, de ezek után megteszem. *Ugráltatom meg a szemöldökeimet a vigyorom felett, és most már azon agyalok, mely csillagokat fogjam be a vigyorgó szájhoz, hogy tényleg Legyen Delgado vigyora. Persze Fuller agylobot kap majd és valószínűleg nem kapom meg rá az engedélyt, de Carlito elhíresztelheti. Ha meg nem, a JL-től akkor is kapnak üzit a kancellárok, Carter nevében. Kész passz. Szerencse, hogy nappal van és nem kell megmutatnom az első csillagképet, így még elodázhatom picit. Addig is javítok a megfogalmazáson…és még Alec renoméján is.*
-Alec van házon belül, az ő fenekének rugdosásáról volt szó.  Egyébként tudom milyen keze van a bátyámnak, családi vonás. Egyszer beszabadulok a Rebelliumba és megtudod. Mert úgy rámolom ki a szerszámoskamrádat, hogy észre sem veszed. Az én fenekemet is megrugdosod? *Kíváncsi vagyok mi jár majd nekem a cuccainak megbogásításáért, erős a gyanúm, hogy lemond a drasztikus lépésről, s már készítem a vigyort, avagy a nyelvöltögetést. Lehet előjele annak, hogy átverem, de nem árulom el magam, így jutok el addig a pontig, hogy be is mutassam, mennyire jó vagyok cuccok lenyúlásában, az első a bakancsa a második a motorja. Utóbbi picit nehezebb, tekintve, hogy túl nagy a súlykülönbség kettőnk között, de boldogulok. Kicsit hangosan és őrülten, de hát ezzel sem tagadom meg önmagam. Egyébként meg élvezem, végre ezt is kipróbálhattam. Lehet, hogy igényelek egy motort az XS mellé. A sikításom ellenére hallom ahogy a domb mögé kísér a nevetése, ami az én arcomra is mosolyt csal. Mivel nem rohan utána, hogy leszedjen, gondolatban kap tőlem egy piros pontot, s vissza is megyek, de elég messze állok meg tőle ahhoz, hogy ne érjen el könnyedén.*
-Saját szabóm van és a legtöbbször Jenkins fizeti a számlát. *Nem akkora hanta, mint amekkorának hallatszik, a fele igaz és épp ezért mosolyodom el csak annyira, hogy higgyen is nekem. Arra nem számítok, hogy utánanéz a togitának, bár esélyesen ismerheti is régebbről, azonban a lelkes kutatás azt jelenti, hogy még sem. Már a rám eresztett lesújtó pillantás kereszttüzében elnevetem magam, de a beszólás horkantós kacajt nyom ki a torkomon…és az orromon. Ha ez sem ijeszti el tőlem, megéri a nap végét. A röhögés szinte szünetet sem tart, egymást váltjuk, s most rajta a sor amikor közlöm vele mit gyűjtök. Ennek is csak a fele igaz, nem vetkőztettem le egy pasit se azért, hogy lefotózzam a fenekét, Carlito lesz az első, de érezze magát megtisztelve. Ámulatba ejtő ahogy beveszi és már oldja is meg az övét, nekem meg felcsillannak a szemeim. A pasi bevállalós, remek a humora és nem könnyen sértődik meg. *
-Ezt bóknak veszem a virág mellé, köszi. *Mondom ezt félkomolyan, de előtte és utána vadul vigyorgok. Csőra töltöm a pda-t és amint napvilágra kerül a hátsója, ellövök párat róla, jól meg is nézem. Szálkás, formás, nem fonnyadt, kicsit talán sápadt, de gondolom nem szokott pucéran napozni. Sebaj, jövőre javítunk a statisztikán. Amikor látom, hogy kezd visszaöltözni és fordulni, még ellövök egy képet az arcáról, az enyémről azonban tanulmányt lehetne írni. Csillogó, komisz tekintet, kaján vigyor, és egy felső ajkat megnyaló nyelvcsücsök a jellemző mielőtt az egyik szemöldököm ívét feljebb tolom.*
-Remek, csodás. Imádom a teljes körű szolgáltatást. Kapsz egy esélyt naplementéig. *Ha gondolja és elég gyors még láthatja is magát, de már csak azt a képet, amit az arcáról csináltam, szép vigyor, semmi arcpír. *
-Együtt nőttünk fel, szerinted? Nem is tudod mennyire fekete. *Orrhangon kuncogok azon, hogy nem is tudja mennyire a közepébe talált a fekete báránnyal, de talán a nap végéig még láthatja is. *
-Akkor most engem is kedvelsz? *Közben elteszem a pda-t és már nem érzem fenyegetőnek, hogy közelebb lép, hagyom is, hogy elérjen, nem robogok sehova. A bakancsát is könnyedén elveheti, én meg nézem ahogy a desszertjére húzza. *
-Szerencséd, hogy nem tettem bele semmit. Csak nyugodtan…húzzad csak. *Pislogok ártatlanul a két bakancs felhúzása között, ha csak egy pillanatra is hezitál, már megérte és vigyoroghatok tovább. Egyébként meg még egy kicsit előrébb is csúszok, hogy elférjen mögöttem kényelmesen, de egy aprót azért sikkantok amikor a fenekemhez ér. Nem a meglepődéstől, hanem szándékosan. S büszke vagyok magamra, hogy legalább eddig ment egyedül is a motorozás. Nem különben arra, hogy nem szedett le hanem még meg is mutatja hogyan alázzam le legközelebb a bátyámat. *
-Azért azt nem mondhatod, hogy nem volt szórakoztató a látvány. Na muti meg, ha jól tanítasz, kihívom Alecot egy versenyre. *Előrehajolok, két kezemet a kormányra teszem, egyik lábam fel a tartóra, a másikat még hagyom lent, így sem lesz egyszerű megtartani, de míg el nem indulunk addig Carlito segít. *









Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Tengerpart - Page 4 Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Tengerpart - Page 4 Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Csüt. Feb. 25, 2021 12:43 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4

Szabad játéktér

Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Tengerpart - Page 4 D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Tengerpart - Page 4 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Hétf. Márc. 08, 2021 9:47 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4



Az Istenek

mutassák az utat


Roda és Dann Tierran

- Úgy vélem, ezúttal nem Shiennel volt az, aki hosszú idő után a lépteidet ide vezette, lányom. Shaz'or erejét látom csillogni a szemeidben. - Könnyed mosoly játszik arcomon már egy jó ideje, hogy észrevettem Rodát közeledni a tengerparton, ahova a találkozónkat megbeszéltem vele, de csak akkor szólítottam meg, mikor már csak pár méterre volt tőlem. A megszólítás régről ismerős lehet Rodának, de sosem volt lekezelő éle, inkább a korkülönbség adja és az, hogy régen a tanítványom volt, szinte saját lányomként tekintettem rá mindig is. Jó ideje nem találkoztunk már, de a megszólításhoz önkéntelenül utat találtak a szavak a számra.
- Így hát Shaz'or áldjon téged! - Teszem kezem a szívemre és finoman fejet hajtok felé, a köztünk lévő rangbeli különbség nem tudja eltörölni az iránta érzett tiszteletemet. Ugyanazzal az előbbi, könnyed mosollyal figyelem őt, kutatom a változás nyomait, mert tudom, hogy rajtam is nyomot hagyott az elmúlt pár év. Nem is igen a tükörképemben látom, inkább a hozzám közel állókon veszem észre, hogy észrevehetően többször próbálnak pihenésre biztatni. A régi ismerősként arcomon játszó könnyed mosoly mögött is talán Roda felfedezi a gondterhelt komolyságot, de tekintetem nem olyan komor, mint mikor utoljára találkoztunk.
Álom havához illően hűvös a szél, mely a ruhánkba és a hajunkba kap, de Cadar szigeteinek kedvező fekvése, a tenger áramlatainak hála itt ritkán zord a tél, némi vastagabb ruházat szükséges csupán. Részemről ez meg is van, de nem zavartatom magamat, hogy a földre lelógó - hétköznapokon viselt jó anyagú, de egyszerű szabású, egyáltalán nem hivalkodó - köpeny alja arasznyi magasan már felázott, hiszen cipőimet odébb hagyva mezítláb állok a part azon részén, ahova a hullámok újra és újra kicsapnak. Nem zavar a hidegük, élénkítően hatnak, emlékeket és gondolatokat idéznek fel, ez egy jó hely az elmélkedésre. Kezeim könnyedén összefogva magam előtt, ahogy várakoztam Rodára, nem először láthatott így és itt. Számos beszélgetésünknek volt ez a partszakasz helyszíne, mikor Roda még tanítvány volt és nem Elorak Első Gyógyítója. Odébb a testőrségből is felfedezhet párat, akik rám vigyáznak, de egy-kettőtől eltekintve nem tekintenek szúrós szemmel Rodára és nem kísérik lépteit nyomon, ahogy felém közelít. Ha feléjük pillant, követem én is pillantását, majd visszatérnek vízkék szemeim Rodára.
- A híred megelőzött. - Kerekítem ki kicsit a szemeimet, némileg ironikusan, némileg kíváncsian jegyezve meg szavaimat, utalva Roda útjára az égi hajóra. Jót is, rosszat is könnyű belelátni ebbe az útba, a fogadtatása is vegyes hát Elorakon túl. De még talán Elorakban is...




Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Tengerpart - Page 4 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
399

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Tengerpart - Page 4 IpUrJ4h


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 09, 2021 1:50 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Az Istenek mutassák az utat


Dann Tierran & Roda




*Nem csak Dann Tierran rég nem látott arca, még most is sziklaszilárdan álló alakja, hanem maga a hely is emlékeket idéz bennem. Gyakran jártunk itt kint a partok mentén annak idején, s ahogy akkor, úgy most is megnyugtató a víz közelsége, a kicsapó hullámok csapkodó hangja…és a Dann személye, kinek láttán háborgó lelkem egy pillanat alatt lecsillapodik. Szavai azonban rámutatnak arra, hogy a lelkemet vájó hullámok nyomai tisztán látszódnak és bűntudattal töltenek el. Hogyan is kételkedhettem benne, akit második apámként szerettem és tiszteltem, aki önzetlenül átadta nekem minden tudását és aki akkor is hitt bennem, amikor én magam már nem. S köszöntése is azt érezteti velem, bármi is hozott ide, támogatása és bennem való hite soha nem szűnt meg és soha nem is fog. *
-Bocsáss meg! *Hajtok fejet először könnyedén, bár a szívemet mázsás súly húzza, majd teszem kezemet fölé s hajolok meg előtte.*
-Shiennel fénye ragyogja be utadat. *Főhajtásom mélyebb és hosszabb, mint amivel bárki előtt is tisztelgek, lassan emelem fel tekintetem rá, végignézve ismerős alakján…mintha nem telt volna el oly hosszú idő, köpenyének alja most is elázott már…vagy soha nem is száradt meg. Mosolyomat a szép emlékek felszínre úszása hozza meg és az őrség láttán sem halványodik, jóllehet komorabb a pillantásuk, mint amit megszoktam Elorakban.
Hófehér, felső köpenyem finom anyagába kap a parti szél, megmutatva az alatta viselt melegebb utazóruhát, melyet korábban is viseltem a hosszú út alatt, épp csak a zord tél hidege ellen, bélelt köpenybe burkolózva. A tenger illata orromba kúszva idézi régi otthonomat, s csak most érzem mennyire hiányzott. Dann Tierran szavai könyörtelenül visszarángatnak abba a világba, amit soha nem kívántam sem magamnak, sem népemnek, s amiért most itt vagyok, amiért Shaz`or ereje csillant meg szemeimben. Újra fejet hajtok, ám most nem olyan mélyen, bocsánatkérő, ahogy első szavam is hozzá.*
-Nem akartam neked csalódást okozni Tierran mester, hogy megértsd, a népünkért tettem mindent, és hiszem, hogy előnyünkre válik, elmondom mi történt. *Messze tűntek a bennem fellobbanó vádak, de a történtek nem váltak semmissé. Sem az amit én tettem, sem annak ténye, ami soha nem is történt meg. *






Cadar-i tengerpartAktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Tengerpart - Page 4 D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Tengerpart - Page 4 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 09, 2021 10:09 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4



Az Istenek

mutassák az utat


Roda és Dann Tierran

- Kellene bármiért is? - Kérdezek vissza, de választ erre nem várok. Csendesen figyeltem a szavaim hatását, melyek azonnal látszódnak is: Shaz'or nyugtalan vadságát Shiennel lágysága finomítja, tompítja Rodában hirtelen. De nem vagyok benne biztos, hogy ez jó. Vajon akaratlan nem térítettem-e el egykori tanítványom attól, amiért eredendően ide jött? Mert oka volt ennek, és nem hiszem, hogy a múlttal akar szembenézni, a fájdalommal, ami a szép emlékeit itt Cadarban felülírta és költözésre ösztönözte őt a testvérével együtt. De nem sietek elébe a kérdésnek, mert ugyan módosíthattam rajta, pontosan tudom, hogy el nem töröltem, és lassú víz partot mos. Nincs az az erős szikla, mely a kitartó hullámoknak örökre ellen tudna állni és hiszem, hogy Rodában is felszínre kerül majd mindaz, amit most visszatompított magában. Felé fordulok, mire fejet hajt felém, de még nem indulok kijjebb. A testőrök figyelme nem kerüli el az enyémet sem, s bár nem szabadkozni akarok miattuk, valahogy talán mégis így hat, mert Roda csalódásról beszél. Nekem okozott csalódásról. Nem kérdezek rá - most még - miért érzi ezt így, hanem bólintok a szavaira.
- Meséld hát el, mi történt? - A hangsúlyból óhatatlanul is kihallani, hogy igazából már tudom. Legalábbis a történetet hallottam, amit Dana Rhe mondott el nekem, amit ő tudott, amit vele megosztott Roda és persze ha a perdai akarja, akkor se tudja elkerülni a fülét a pletyka, még ha ezeknek nem is ad hitelt. Hogy nem mondom el, mi az, amit már tudok és miként tudom, azért van, mert Rodától akarom hallani és kíváncsi vagyok, van-e olyan részlet, ami még Dana Rhe előtt sincs felfedve? És ha van, vajon miért? Szavaim közben kifelé indulok a vízből, de oda sem nézve rutinosan választom meg a helyet a megállásra, ahol a hullámok hiába nyújtózkodnak a partra kifutva köpenyem aljáért, csak alig egy-két centi a híja, hogy elérjék azt.




Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Tengerpart - Page 4 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
399

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Tengerpart - Page 4 IpUrJ4h


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Csüt. Márc. 11, 2021 2:09 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Az Istenek mutassák az utat


Dann Tierran & Roda




-Ennek eldöntése rád vár Tierran Mester. *Bár lelkemben ott ég a bűntudat, talán ő másképp látja majd tetteimet s gondolataimat, ismerve engem úgy, ahogy én önmagamat sosem, tudni fogja lépteim és kételkedésem okát. Shiennel kegyét érzem magamon, mely egy időre lecsillapította a bennem forrongó vihart, de el nem feledtette. Sosem bíztam Dann Tierranon kívül jobban másban, látszólagos érdektelensége, tétlensége mégis kételyeket ébresztett bennem. Ám mindig atyámként tekintettem fel rá, tartozom annyival, hogy megkérdezem mielőtt cselekednék. Testőreinek gyanakvó pillantása magyarázatra lel, sejtettem, hogy tetteim nem maradnak Elorak falain belül, de kérdés mennyi és milyen formában jutott el belőlük Cadarba. Tierran Mester hangszínéből arra következtetek, sok mindent tud, nem meglepő…ám megadatik az esély, hogy én mondjam el. Igazodom lépteihez, megtartva a tiszteletteljes távolságot és csak akkor szólok, amikor megállunk.*
-Az égi hajón való látogatásom előzményei a quorsa városban történtekig nyúlik vissza. Mindenki érdekében hallgattunk Dana Rhe-vel, jóllehet mindkét fél pontosan tudta, hogy az égiek városában vagyok, később békésen zártuk le a kiszabadításomat is. Már csak azért is, mert úgy hiszem, sikerült olyan előnyhöz jutnom, ami másnak nem adatott meg. *Elnézek Dann Tierran mellett, tekintetem a tengerre, a számtalan kis szigetre vetül, gondolatban azonban máshol járok, meg sem próbálom megtalálni azt a pontot, ahol egykor a családommal éltem. Még fáj a hiányuk, de eltemettem a múltat, muszáj volt megtennem.*
-Callum Jenkins égi kancellár katonái raboltak el és vittek a városukba. Fogva tartottak, míg meg nem érkezett a kancellár. Gyógyító és sok kór után kutat, köztük azután is, ami népét itt tizedelte meg, megoldást pedig a mi életnedvünkben remél találni. *Tierran Mesterre nézek, felé fordulok őszinte tiszta lelkemmel, s csak most látom az arcát és vonásait, melyek a történetről alkotott véleményéről, érzelmeiről árulkodhatnak. Tetteim ismertetése azonban még csak most következik.*
-Először csak szabadulni próbáltam, de később lehetőséget láttam abban, hogy alkut kössek az égi kancellárral. Vezetőjük közül az egyik és súlyos titkokat láttam meg a múltjában, azért mentem az égi hajóra, hogy meggyógyítsam asszonyát, kit mindenki elől rejtegetett. Cserébe szívességet kértem tőle, amit majd később váltok be. Tartozik nekem. Nekünk, a népünknek. *A titok mázsás súllyal nehezedett lelkemre, de most felszabadultam alóla. Meg volt az okom, hogy még Dana Rhe-nek se beszéljek erről, de meg volt az ára. *






Cadar-i tengerpartAktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Tengerpart - Page 4 D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Tengerpart - Page 4 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Csüt. Márc. 11, 2021 8:27 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4



Az Istenek

mutassák az utat


Roda és Dann Tierran

Várakozón pillantok rá, mikor rám bízza, hogy van-e miért megbocsátani, noha a választ én már előre tudom. Nehezen hiszem, hogy Rodától olyant tudnék meg, ami ezen ekkorát tudna változtatni, mindenesetre a beszámolóját csendben hallgatom végig. A kiszabadítás szónál hallani, hogy veszek egy mélyebb levegőt a felénk sodródó tengeri szélből. Még mindig felháborít az égiek arcátlansága és hogy kiszabadítani kellett Rodát, ahelyett, hogy sűrű bocsánatkérésekkel ők engedték volna el. A fogva tartásnál látható, ahogy kevéssé lopva mérem végig egykori tanítványomat, mint aki most akarná felfedezni a történtek nyomait rajta - talán így is van, ha nem is fizikai jeleket fedezek fel, kíváncsi vagyok, lelkileg mennyire viselte meg az atrocitás -. Aggódtam érte, még ha ezt csak utólag tehettem meg, mert mire ide ért a híre, minden elrendeződött. Homlokomon a gondráncok viszont ettől még újra elmélyülnek, s tovább mélyülnek az égiek gyógyítási módszereit hallva. Kicsit sem tetszik, hogy az életnedvünk kell nekik a gyógyításhoz. Persze nem tudhatom, hogy ezt nem úgy kell elképzelni, hogy egy perdai összes vérét lecsapolják. Egy rövid ideig hallgatok, mintha csak várnám, hogy elhaljon a visszhangja a Roda szívéről leesett kőnek, mely az én lelkemre érkezett. Rendeznem kell a gondolataimat az elhangzottakról, mert volt benne új információ, de nem marasztalom el Dana Rhe-t amiatt, mert elhallgatta.
- Shiennel gondviselését kell látnunk a történtekben, lányom. Úgy vélem, okkal történt, ami történt, még ha az elrablásod és fogva tartásod felháborító és számodra bizonyára nem volt... kellemes. - Keresem meg a szót, ami ide illene, de lehet nem találtam meg. Az Emlékek Őre a megmondhatója, hogy mennyiszer fordult elő népeinknél perdairablás, az égiek sok mindent felforgattak és precedenst teremtettek, sajnos inkább a rossz vonatkozásban. Nem egy hálaimát mondtam el az Isteneknek, mikor értesültem a történtekről és arról, hogy szerencsére egy perdai életét sem követelte.
- De oka volt, hogy pont ezt az égi vezető rabolt el és pont téged, aki megláthattad a titkát a múltjában. - Egy pillanatra felvetődik bennem, hogy megkérdezzem, miért kellett az asszonyát bújtatnia, de ez most sokadlagosnak tűnik.
- Mindazonáltal kétlem, hogy csak az alku miatt mentél az égi hajóra. - Sandítok szemem sarkából Rodára, ennyi is elég, hogy a reakcióit lássam, és ismerve őt, a lelkébe láthassak.
- Miről szól a szívesség, amit kértél tőle? Milyen feltételei vannak? És... Callum kancellár mennyire könnyen ment bele az egyezségbe? - Az égi vezetők neveit tudom, de a legtöbbnek a második neve - ami ki tudja, miért kell az égieknek - bonyolultabb kiejtésű, így kihasználom, hogy nem hivatalos közegben vagyunk, és megengedhetem magamnak, hogy egyszerűsítsek.
- Gondolod, hogy az égi vezető betartja majd az ígéretét, mikor itt lesz az ideje? - A lehetőség nagyszerű a perdaiaknak, de többet szeretnék megtudni erről, mielőtt bármit is mondanék ezzel kapcsolatban.




Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Tengerpart - Page 4 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
399

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Tengerpart - Page 4 IpUrJ4h


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Pént. Márc. 12, 2021 10:24 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Az Istenek mutassák az utat


Dann Tierran & Roda




*A történet még korántsem teljes, de nem akarom Tierran Mestert türelmét hosszan igénybe venni, érzésem szerint, s mert látom ahogy aggódón végigmér, sok kérdése van ám megvárja míg mondandóm végére érek. Töredékét meséltem el neki, a legfontosabb dolgokat, melyekből kiindulhatunk, de még mindig ott vannak bennem az én kérdéseim is, hiába töltöttem napokat azzal, hogy jól meggondoljam az idevezető utam, még mindig nem tudom hogyan adjam elő azokat. Megkönnyebbüléssel tölt el és gondolataimat is igazolja az amit a sorsszerűségről mond, magam is azon voltam, hogy mindez nem véletlen. Halvány mosollyal nézek fel egykori Mesteremre, és hálásan együttérzéséért. *
-Nem bántott…Shiennel vezetett el hozzá, érzem. *Senki más nem ért el volna semmit az égi kancellárral, és ő sem nyert volna semmit népem egy másik tagjával. Megszerzi életnedvét és talán rájön belőle valamire, de asszonya még mindig a hideg ágyban aludna. Így kellett lennie. Ez a kapcsolat előremozdítója lehet valaminek, ami népünk előnyére válik majd. *
-Magam is úgy vélem. Shiennel, áldassék a neve, pontosan tudta kire van szüksége az égi kancellárnak. *Minden bizonnyal engem is jól ismer, előre látta hogyan használom ki ezt a lehetőséget. Tierran Mester feltételezése azonban elgondolkodtat. Egyáltalán nem akartam az égi hajóra menni, részemről kényszer volt, mert másképp nem tudtam volna betartani az ígéretem. A szívesség viszont már jól kigondolt terv része.*
-Nem akartam oda menni, elszakadni szeretett földünktől, és nem volt kellemes az utazás sem. Azonban asszonyát nem tudta onnan lehozni. Egy hideg és zárt ágyban aludt. Magam sem értem hogyan lehetséges oly sokáig…több mint két Deloris haván keresztül. *Meg sem próbálom megérteni, elmagyarázni még oly kevéssé, de láttam, hogy lehetséges. Az égiek tudása egyszerre bámulatos és több mint a miénk és ugyanakkor jóval kevesebb is. Jólesik őszintén beszélni minderről, jóllehet tettem okai még nem kerültek szóba, az sokkal nehezebb lesz, amikor én kérdezek. *
-Callum Jenkins kancellár bármit megtenne asszonyáért, a szívében olyan érzések vannak iránta, mely Shiennelnek is tetsző lenne. Az égi vezető bölcs és ravasz, segíteni fog a legjobb tudása szerint, de még nem tudja mit kell tennie. A szívességet nem neveztem meg, csak azt mondtam, egyszer majd a segítségét kérem és ő készséggel beleegyezett. *Arról nem beszélek, hogy a kancellár hogyan hazudott vezető társainak, hogyan védte asszonyát hosszú időn át, hogy nem küldhette volna álomba. A szavamat adtam, de ha Callum Jenkins nem tartja be az ígéretét, az én esküm is érvényét veszti. *
-Azért tettem mindezt, hogy népemet segítsem. Elorakban már a széthúzás jelei mutatkoznak, az égiek tudása megosztottá tette a várost, félő, hogy ez tovább gyűrűzik. Tennem kellett valamit.





Cadar-i tengerpartAktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Tengerpart - Page 4 D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Tengerpart - Page 4 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Szomb. Márc. 13, 2021 5:04 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4



Az Istenek

mutassák az utat


Roda és Dann Tierran

Szavaira, legalább e tekintetben, láthatóan megnyugszom.
- Shiennel vigyázott is Rád. Áldassék a neve! - Bólintok arra, hogy az égi vezetőnek volt annyi esze - lelke? -, hogy Rodának nem esett bántódása, se testileg, se lelkileg nem viselték meg a történtek. Hogy mi is történt Rodával és mennyire javára fordította a helyzetet, az abból kiderül, amit még elmesél, egy valaminél szúrok csak közbe egy meglátást és elmosolyodom a válaszán. Nem azon, hogy nem akart repülni. Ezt nagyon is meg tudom érteni. Azon mosolyodtam el, hogy nem értette, mire gondoltam.
- Hosszú álom... Talán afféle mély álom, mint amilyent télen alszanak egyes perdai állatok. Ugyanakkor nem a gyakorlatiasságodat láttam meg abban, hogy felmentél a csillagok között járó hajóra, mert onnan nem tudta a kancellár lehozni az asszonyát. Az elején azt mondtad, nem akartál nekem csalódást okozni. Akkor okoztál volna csalódást, Roda, ha nem mész fel arra a hajóra. - Ezúttal már nem csak szemem sarkából nézek rá, hanem arcom s tekintetem egyértelműen felé fordul.
- A természeted sem olyan, de nem is tanítottalak olyannak, hogy a szükséget szenvedőnek hátat fordíts, ha tudsz segíteni. Még akkor sem, ha nem egy közülünk valóról van szó. - Szándékosan nem használom az ellenség szót. Biztosan látta, hogy az égi vezető felesége jó ember lehet, egy ártatlan a két nép között lévő konfliktusban, nem lehet rajta levezetni a fájdalmunkat.
- Tudom, hogy Elorakban és azon túl is vannak, akik úgy látják, hogy nem kellett volna megmentened azt a nőt és veszélyes gondolat ez. Nem lehetünk olyanok, mint az égiek, mert akkor elveszünk. Te megmutattad, hogy nemesebb lélek vagy, de azt is, hogy nem vagy bolond ettől még. - Mosolyodom el finoman, a régről ismerős atyai fénye a mosolynak megcsillan, de hamar visszatérnek arcomra az elgondolkodó barázdák.
- Egy égi vezető az adósunk, lássuk, mit lehet ezzel kezdeni... - S rákérdezek még néhány dologra ezzel kapcsolatban, de a válaszok nem simítják ki homlokomat, nem derül fel a tekintetem.
- Mindnyájunk nevében mondhatom, hogy nyugodtabb lennék, ha csak bölcs lenne! Ravaszságát ellenünk fordíthatja és nincs a kezünkben semmi ellene, nincs biztosítékunk. Asszonyát visszakapta. Elvenni tőle... - Nem fejezem be, bár így is érthető, mire gondoltam, de kimondani is irtózom és lassan megcsóválom a fejemet. A népünkért akár szükségszerű lépés is lenne, de igencsak meginogna a hitem, ha ez lenne Shiennel-nek és Shaz'or-nak tetsző tett. De ettől még nyugtalanít, hogy a ravasz hírben álló égi vezető kitáncol majd valamiképpen az egyezségből. Nem lehetünk olyanok, mint az égiek, ahogy mondtam, de nem is szabad azt gondolnunk, hogy ők olyanok, mint mi, hogy feltétlenül, már csak becsületük miatt is betartják adott szavukat.
Roda utolsó szavainál állok meg lassú sétánkban és fordulok most teljesen felé. Valamit érzek benne. Valamit, amit láttam rajta akkor, mikor még csak idefelé sétált.
- Shaz'or tán sugallt is neked tervet a szívességgel kapcsolatban, vagy miért jöttél el igazából hozzám? - Nyomom meg az utolsó előtti szót egy kicsit. Többről van itt szó, mint egy történet meséléséről.




Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Tengerpart - Page 4 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
399

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Tengerpart - Page 4 IpUrJ4h


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Vas. Márc. 14, 2021 8:43 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Az Istenek mutassák az utat


Dann Tierran & Roda




*Shiennel nevére fejet hajtok, valóban vigyázott rám, a lelkemben éreztem a jelenlétét, ahogy Shaz`or erejét is. Már csak ezért sem hiszem el azt, amit Enna és Liara mondott, hogy Isteneinknek köszönhetjük az égiek érkezését, hogy ezzel akarnának minket próbára tenni. Lassan jönnek ajkaimra a szavak, ahogy beavatom Tierran Mestert a történtekbe, melyeknek javát ő is ismeri már, de ahogy Dana Rhe előtt maradtak rejtve részletek, úgy előtte is. Mosolyát nem értem, de nem is keresek választ rá, csak szeretnék minél előbb elmondani mindent. A mély álomra megint csak egyetértően bólintok, valóban olyasmi lehet, noha Callum Jenkins azt mondta, annak aki alszik, megáll az idő. Nem öregszik a teste. Amit rólam mond Dann Tierran csak lassan fogom fel és amikor elér tudatomig szavainak lényege, elpirulok. Mégis, dicsérő szavait nem annak élem meg ami.*
-Igen, segítettem de ezzel ki is használtam. Nem vagyok büszke arra a tettemre, de segítettem úgy is, hogy még nem tud róla. A gyermeküket, kivel viselős volt asszonya, nem tudtam megmenteni, de abban segíthettem, hogy egy későbbi gyermekáldás boldogsággal végződjön. *Erről azonban senki nem tud, még Callum jenkins sem, a Dana sem, e titok tudója csupán a Dann és én. *
-Köszönöm szavaid, sokat jelentenek nekem. Tudod, hogy többet bárki másénál. Mégsem mehetek el szó nélkül amellett amit rólam mondanak, mert ez is azt mutatja, hogy népünk véleménye megoszlik. A jó tettek pedig a legtöbb égit nem érdeklik. *Finoman elmosolyodom szavai hallatán, de szívemet épp az az ismerős régi fény szemeiben tölti el melegséggel. Hogyan is kételkedhetnék benne? Oly nehéz innen tovább lépni…*
-…nem lenne bölcs lépés. *Merészen folytatom ki nem mondott gondolatait. Jómagam is erre jutottam, de ezen kívül sok minden más is foglalkoztatott. S lassan eljutunk oda, ami miatt idejöttem, és Dann Tierran nem könnyíti meg a helyzetet azzal, hogy nyíltan rákérdez, jóllehet ez sehogyan sem könnyű. Le is sütöm szemeimet mielőtt megszólalok és mély sóhaj hagyja el ajkaimat.*
-Azért jöttem Tierran Mester, mert aggasztó a helyzet Elorakban. Egyre több égi vetődik a városunkba, és ez egyre több katonával is jár. Már az Aratási ünnepen is ott voltak…a nép megosztott, sokan kíváncsiak az égiek tudására, a szerkezeteikre, ez pedig nagyon veszélyes kíváncsiság. Nélküled azonban nem tehetünk és nem is teszünk semmit. Bocsáss meg, hogy ezt mondom, de te távol vagy Eloraktól, a hírek nem úgy érnek el téged, ahogyan kellene, és félek azért nem is teszel semmit. A városuk óriási és tovább terjeszkednek. A hegyiekkel is ellenségesek, a végén két tűz közé kerülünk. *Nem akarom kimondani azt amit gondolok, hogy úgy érzem magára hagyta Elorakot. Hol lesz a határ? Meddig mehetnek el az égiek? Veszek egy nagy levegőt és lassan fújom ki, hogy megnyugodjak, túlságosan elragadtattam magam és ez nem vall rám. Felnézek a Mesteremre, arcomon láthatja a kétségbeesést mi lelkemet húzza le a mocsár fenekére.*
-Valamit tennünk kell, és Callum Jenkinst meggyőzhetnénk, hogy járjon el az érdekünkben. Ravaszsága lehet a mi fegyverünk, hogy a többi vezetőt másfelé terelje. Érzem, hogy sok mindenben nem ért egyet velük, a háború pedig éppúgy veszélyes lehet szeretett asszonyára, mint ránk. Bármi áron megvédené.





Cadar-i tengerpartAktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Tengerpart - Page 4 D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Tengerpart - Page 4 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Csüt. Márc. 18, 2021 10:36 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4



Az Istenek

mutassák az utat


Roda és Dann Tierran

Figyelem volt tanítványom bájos pirulását, a fiatalok üdesége még az övé, és a nemes lélek tisztasága is. Tűnödve hallgatom szavait, hogy többet is tett, mint amire elrabolta és felkérte a kancellár, és megcsóválom a fejemet, ám nem a tette miatt, hanem helytelen látásmódja miatt.
- Vajon hányszor gyógyítottunk már mindketten úgy, hogy cserébe azt mondták, meghálálják majd? Vagy mi mondtuk, hogy majd egyszer kisegítenek minket cserébe, ha a helyzet úgy adódik? Nincs miért szégyellned magad. - Ezt annál is inkább úgy látom, hogy tartok tőle, az egyezség alól ki fog táncolni az égi vezető, ha módjában áll majd. Nincs mi kösse, ő nem perdai. Egyikőjükkel sem találkoztam, de a hírük Cadarig elér, és a hatalomhoz való viszonyuk egészen más, mint nekünk perdaiaknak.
Biccentek előbb Roda azon szavaira, melyekben azt mondja, sokat jelentenek az enyéim neki - meleg pillantással hálásan is mosolygok rá -, majd arra is, amivel befejezi szavaimat, egyetértek vele magam is.
- Valóban nem. Ugyanakkor ha egyezségetektől visszalépne, megemlíthetnéd neki, hogy kétszeresen is az adósod. Kiváltképp, ha addigra Shiennel az áldását adja asszonya méhére. - Mosolyodom el koromat meghazudtoló gyermeki komiszsággal, hiszen ez már súrolná a kihasználás fogalmát, amire épp felbujtanám Rodát. Igaz, ő az egyik utolsó, aki képes lenne tényleg kihasználni másokat, legfeljebb csak akkor, ha a perdiak sorsa függene tőle. Ugyanakkor félek, a kancellárt nem fogják zavarni holmi morális kérdések, ha az első adósságát se lesz hajlandó megfizetni. Kézzel fogható fegyverünk nincs ellene, olyan legalábbis nincs, amire Dann-ként az áldásomat adhatnám. Lesz min gondolkoznom ezzel kapcsolatban, de később kicsit, mert érzésem szerint nem ezért jött el hozzám Roda. Vagy nem csak ezért, ez csak egy része az egésznek. Megérzésem igaznak bizonyul, már akkor tudom, mikor Roda lesüti a szemeit és beszívja a levegőt ahhoz a sóhajhoz. Csendben hallgatom végig, még akkor sem szólalok meg, mikor újabb mély levegőt vesz, hogy nyugtassa magát, csak egy gondolattal játszok el egy pillanatra, ám még kivárok. Ahogy felnéz rám, az én tekintetem egy örökké nyugodt tóra emlékeztetheti, láthatóan a hallottak nem billentettek ki szemernyit sem. Még a ki nem mondott vád sem.
- Tehát az égiek egyre többet vannak Elorakban és úgy látod, hogy magára maradt a városunk. Akkor jó. - Mosolyodom el, mikor végül megszólalok, s tovább indulok a parton sétálva. Csak akkor állok meg és fordulok vissza Roda felé, ha esetleg az egykori tanítványom lemaradt volna, mert nem egészen azt a választ kapta, amire számított. Amit hallani akart.
- És mivel győznéd meg ezt az égi vezetőt? Egy lehetséges háború kilátásba helyezésével és azzal, mennyire rossz lenne ez a családjának? Ha csakugyan bölcs, ezzel ő is tisztában van, és ha csakugyan ravasz, már talán azt is kitalálta, hogy ússza meg az asszonya és az esetleg születendő gyermekei. Odafent a kancellár elérhetetlen számunkra, miért fordulna sajátjaival szembe? A bizalmunkat inkább azokba kellene helyezni, akik ezt egyszer már megtették.




Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Tengerpart - Page 4 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
399

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Tengerpart - Page 4 IpUrJ4h


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Vas. Márc. 21, 2021 9:24 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Az Istenek mutassák az utat


Dann Tierran & Roda




-Azok apróságok voltak és te is tudod, mi mindig többet adtunk. Így van ez jól. De amit tettem a népemért tettem, mindenkiért s nem magamért. *Tettem egyik oldala rossz érzéssel tölt el, de csak azért, mert még sosem fordult elő ehhez hasonló, hogy én kérjek előre cserébe azért, hogy megtegyem ami a dolgom, amire Shiennel osztotta rám a kegyét. A másik oldal viszont, ha nem is tölt el büszkeséggel, némi elégedettséget érzek azért, hogy volt erőm az égi kancellárral szembeszállni, még ha a magam módján is. Tierran Mester szavai azonban megnyugtatnak, lelkiismeretemet csitítják és most már tudom, hogy kár volt annyit aggodalmaskodnom e beszélgetés miatt. Szükségem volt rá, s nem csak az égiek miatt, magam miatt is. Erőt ad. Callum Jenkins szavának megtartásával szemben azonban nem vagyunk egy véleményen, noha épp az imént mondtam, hogy többet adtam, mint amennyit kért. *
-Azt nem érte tettem, hanem asszonyáért. Láttam a múltját, éreztem a fájdalmát és éreztem kilátástalan reményeit is, a vágyait. *Halványan elmosolyodom, mert ezt hacsak lehetséges, nem szeretném felhasználni a kancellár ellen. Az asszonya s gyermeke nem tehetők felelőssé az ő tetteiért. Mindez csekélység ahhoz képest amit ezek után készülök mondani, s nehezen jönnek ajkaimra a szavak, kiváltképp azért, mert nem akarok bennük hinni. S ki sem mondom, de érzem, hogy a vád ott lebeg felettünk, ugyan még csak fel nem tett kérdésként, de mégis érezhető. Tierran Mester szavaira óvatosan bólintok, mert nem haragjától félek melyet nem is ismerek még, hanem attól, hogy megbántom s örökre elveszítem a bizalmát. Ám az utolsó mondatára felkapom fejem és kérdőn pillantok megnyugtató tekintetébe. *
-Hogyan? Te jónak tartod ha ezt hiszem? *A döbbenet tisztán látható szemeimben, arcom vonásaiban és szavaim elakadásában, csak elnyílnak ajkaim de hang több nem töri át torkom határait. Le is maradok mögötte, csak nézem lassan távolodó alakját míg meg nem áll s felém nem fordul, csak akkor csatlakozom hozzá bizonytalan lépteimmel. *
-A hegyi népre gondolsz? Az ellenállókra? Őket nehéz meggyőzni, de van köztük olyan akit lehet. Bár nem tudom mekkora szava van a vezetőjük előtt. Azonban ott is jártam. *Ez a tettem nem volt annyira nyílt, mint utazásom az égi hajóra, nem is mondtam el senkinek Rhywenen és Ennán kívül, és nem hallottam később sem pletykákat, melyek arra engedtek volna következtetni, hogy valamelyikük elmondta volna másnak. S az ott történtekből következik az, amit rajtam kívül senki nem tud. Tényleg senki. *
-Kettőjüket meggyógyítottam. Olyan fertőzést kaptak el, melybe az égiek sokan belehaltak, és ami a kancellár asszonyát is megbetegítette. Ezt azonban mindenki elől eltitkolta, mert azzal, hogy elaltatta asszonyát e kórral együtt, várva a gyógymód megtalálására, törvényt szegett. Bocsáss meg, de hogyan gondoltad…miért a látszólagos érdektelenséged Elorak iránt? Nem értem. *Egymásnak adott válaszaink még több kérdést vetettek fel, de úgy hiszem itt az idő, ezeket megbeszéljük és ne járjunk mindketten a mocsár ködében.*





Cadar-i tengerpartAktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Tengerpart - Page 4 D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Tengerpart - Page 4 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Vas. Márc. 21, 2021 3:39 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4



Az Istenek

mutassák az utat


Roda és Dann Tierran

- Ne mard önmagad emiatt. Nem tudom, számít-e, de ha a helyedben lettem volna, én is erre a döntésre jutottam volna. Helyesen cselekedtél Roda, hiszen nem önmagadnak kérted a szívességet, hanem a népünk javára fogod fordítani. - Mosolygok rá lágyan, mint egy apa a lányára, hogy megerősítsem, hogy jó úton jár. Nem gondolom, hogy Shiennelnek ne tetszett volna a döntés, hiszen akkor kegyét már megvonta volna Rodától. Az Istenek talán előre látták az égiek érkezését, hiszen oka lehet, hogy Roda azt a két képességet kapta, amit. Kiderül, hogy nem először tekint egy égi múltjába és segít utána a másik képességével, ez pedig nem véletlen és nem is az az oka, hogy Roda árulója lenne népének. Halvány mosolyára határozottabbal felelek én, de erre nem mondok többet, hanem inkább rákérdezek, miért jött el hozzám igazából.
- Jónak tartom, ha mindenki ezt hiszi. Kiváltképp az égiek. - Pontosítom Roda szavait, mert tetteimnek, döntésemnek nem az a célja, hogy a tanítványomat becsapjam és reménytelenségbe, csalódottságba lökjem. Nem is az, hogy többeket ebbe juttassak, ez sajnos csak elkerülhetetlen rossz velejárója a dolgoknak. Egyelőre. Megállok haladtomban és visszafordulok felé, türelmesen várva meg, míg felzárkózik akár lépteiben, akár gondolataiban, mert látható volt döbbenete. Meg kell emésztenie a szavakat, s nekem sem árt az idő, hogy átgondoljam a sajátjaimat. Hiába készültem erre a beszélgetésre sejtvén, miért jött el ide Roda, a szavaknak súlyuk van, meg kell őket gondosan válogatni.
- Rájuk gondolok, igen. - Bólintok, s nem bánom, hogy még nem az előbbi szavaimra kérdezett rá Roda, bizonyára neki is érlelnie kell magában a dolgot.
- Hányat ismersz közülük és milyenek? - Kérdezek rá erre, mert rejtélyesek az ellenállók, akik a magas hegyekbe húzódtak. Sok hasonlóságot mutatnak azokkal, akik Eloraktól délre telepedtek le, de nyíltabbak is felénk, furcsa kettősséget hozva ezzel létre. Hanem Roda utolsó mondatára most én nézek rá meglepetten, ami rögtön némi aggodalomba fordul át.
- Vigyázz, leányom, ez a tudásod veszélyt jelent rád! Igen komoly veszélyt. Ha az égi vezetők megtudják, tartok tőle, Shaz'or véres kardja újra megjelenik az égen és az újabb Nagy Háborút a te elrablásod váltja ki. - Hogy rosszabbról ne is beszéljünk, mit tennének vele, hogy az információt megszerezzék. Shaz'or és Shiennel irgalmazzon! A városi égieknek nagyon komoly vérző sebet ejtett saját vérük lázadása és elszakadása, annyira, hogy vadásznak rájuk. Nem mondom, hogy a perdaiak között ne lenne olykor ellentét, ne lenne bosszú, talán még rögeszmés is van azoknál, akik nem találnak vissza az Istenek útjára, de ezek egy-egy, egymással nem összefüggő esetek, nem egy egész városállam bolondul meg egyszerre.
Némileg felvonom a szemöldökeimet Roda szavaira, hogy miért "altatta el" a kancellár a feleségét. Sokat kell még tanulnunk az emberekről, és szavamra, nem hiányzott az életünkből egy ennyire másfajta gondolkodásmód és értékrend megismerése. Megérteni pedig még nehezebb. Hogy lehet valaki meggyógyítása, az ebbe fektetett reménye törvényellenes? És hogy lehet, hogy egy vezető a hatalmát felhasználja arra, hogy tudva tudván szegjen törvényt, míg másokat köteleznek ugyanezen törvény betartására? Akkor is, ha ez ezek szerint veszteséggel jár nekik. Nehéz megérteni az égieket és az igazságtalanságukat, mely szinte minden cselekedetükben tetten érthető.
- Tudod mi ez? - Kérdezek vissza kérdésére, megmutatva eddig az összefogott kezem rejtekében tartott apró, fényes, kerek tárgyat. Sárgás fém, finom munkára valló cirádás vésettel mind a két oldalán, melyek mint lapított félgömbök érnek össze. Két ellentétes oldalon kis kitüremkedések láthatóak, egyiknél egy hurok is, talán lánc lenne oda való, de nincs benne. Régi darabnak tűnik, fényes ugyan, de fénye sok helyen kopott, homályos, helyenként annyira, hogy a véset alig kivehető, és az alját jelentő félgömbön egy körömnyi horpadás is látható, ahogy megforgatom az ujjaim között Roda előtt. A vésetei, mintája, szokatlan formája már messziről hirdeti, hogy égi holmi.
- A háború után küldték ajándékba az égiek, azt mondták rá, hogy ez egy... "tájoló". - Nyitom szét a két lapított, számunkra különös fémötvözetből készült félgömböt, s a belseje nagyobb furcsaságot rejt. Kerek lap, melynek közepén ingatag nyilacska egyensúlyoz egy vékonyka kis tüskén és ahogy forgatom a kezemben, látható, hogy a nyíl mindig egy irányba mutat, nem fordul a tárggyal megegyező irányba.
- Ezzel tájékozódtak régen, a hátrahagyott otthonukban. Ezzel tudták megnézni, merre kell menniük, mutatja az irányt nekik. - Nyújtom Roda felé a könnyű kis tárgyat, ha meg akarná nézni. Állítólag nagy becsben tartják a régi otthonuk emlékeit, így ez drága ajándéknak minősül, ám a diplomatánk cinikusan megjegyezte nekem négyszemközt, hogy annyira nem lehet értékes ez az égieknek, nem is használják, arra alapozva, hogy ez nem világít. Az égieknek minden aprósága világít, prüttyög, és el tud fáradni, pihennie és töltődnie kell. Ez az apróság egy letűnt kor nyugalmát sugározza. Talán pont emiatt tetszik és sok gondolkodni valót ad.
- Az égiek olyanok, mint a gyerekek. Akár egyénenként nézzük, akár teljes népként. Civódnak semmiségeken egymással, elveszik a másik játékát és a másik ezért kővel dobja meg az előbbit, majd máris összeverekednek. Oda mennek csak azért is, ahova nem szabad nekik. Figyelmüket könnyű megragadni, de ha unalmas nekik a játék, hamar el is lehet azt a figyelmet veszíteni. Ha nincs velük a kedvenc játékuk avagy egy a szeretett fénylő eszközeik közül, máris elveszettnek érzik magukat, és hogy tudják merre kell menniük, iránymutató kell nekik. Egy tájoló. - Mutatok rá a kis eszközre, s folytatom is, hogy megmagyarázzam Rodának korábbi szavaimat, melyek döbbenetet váltottak ki belőle és azt is, hogy miért mutattam meg neki ezt a kis égi csecsebecsét, hogy jön ez ide?
- Az életben maradáshoz nekik hasonló feltételek kellenek, mint nekünk, sajnos az eloraki tó felelt meg nekik ehhez a legjobban, délebbre ők is nehezen találnának hasonlóan kedvező, Shiennel áldását élvező helyet. Ha falat húzunk közéjük és Elorak közé, ha kitiltjuk őket, akkor rossz gyerek módjára csak azért is be akarnak oda jutni, nem tisztelnék a határokat, se azt, amit Elorak területén találnak. Az égiek erősek, a városuk akkor is növekedne, ha rendszeresen támadnánk őket, és minden egyes visszavert támadásunk csak tovább erősítené őket, védelmük csak bonyolultabb lenne. Ez számunkra rossz lenne, így a figyelmüket a védelem erősítéséről másra kell terelni. Kíváncsi nép az égi, egyszerre jóindulattal és egyszerre rosszindulattal. Elorak ott van előttük, kíváncsiak rá, kíváncsiak a perdaiakra, egyszerre lenyűgözi őket ez az új világ, egyszerre halálosan rémültek is, hogy nem tudják irányítani. Pedig irányítani szeretnek. Szeretik, ha tudják, merre mennek és ha úgy hiszik, ez a saját döntésük. Elorak nehéz helyzetben van a közelsége miatt, de ezt kell a javunkra fordítani. Elorak lesz a "tájoló", ami tőlünk kapnak, de az irányt mi választjuk ki az égieknek... bármerre is forduljanak. - Itt elhallgatok, és kérdőn pillantok Rodára, mert úgy sejtem, lesznek kérdései. Meg tudom érteni, magam is tele vagyok kérdésekkel és olykor az Istenek nem sietnek hamar és egyértelmű válasszal szolgálni.




Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Tengerpart - Page 4 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
399

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Tengerpart - Page 4 IpUrJ4h


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 23, 2021 7:15 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Az Istenek mutassák az utat


Dann Tierran & Roda




*Tierran Mester szavai megnyugtatnak, legalább ebben nem érzek már maró bűntudatot, végül is segítettem, Shiennelnek tetsző dolgot cselekedtem és nem tagadtam meg önmagamat sem. Azonban a neheze, ittlétem valódi oka, csak most jön. Elorak helyzete nem könnyű az égi város közelsége miatt, véleményem szerint meg sem épülhetett volna, de akkoriban én is túl messze voltam Eloraktól és egészen más foglalkoztatott. Próbáltam túlélni mind a járványokat, mind a szüleim halála felett érzett fájdalmam, gondoskodni a húgomról, olykor visszatartani, nehogy bolondságot tegyen. Ám ha mindez nem lett volna sem értesültem volna időben arról, mi történik Elorak falaihoz közel. Most a bőrömön tapasztalom, és rengeteg kérdés merült fel bennem, melyek érlelődtek, mint napon a gyümölcs. Tierran Mester szavai meg is lepnek, és egy pillanatra fel is merül bennem, hogy gondolataim igaznak bizonyultak, de ez valahogy sehogy sem jó így. Mielőtt kérdőre vonnám emiatt, utána sietek és meglepetésemet nem félretéve kérdezek vissza, biztosan jól hallottam-e. Válasza még több kérdést vet fel, ám az ellenállók is szóba kerülne és úgy érzem, hosszabb beszélgetés lesz ez, mint emilyenre számítottam. *
-Csak egyet igazán. Ő vezetett el az otthonukig. Két társa megbetegedett, a segítségemet kérte, épp Elorakba tartott mikor találkoztam vele. *Hogy milyenek, azt nem tudom, nem volt alkalmam velük beszélgetni, ám az a Vadember nevű, kinek neve még sem ez, még reményre adhat okot. S ebből is látszik, hogy számítanak ránk, hogy csak ránk számíthatnak ha maguk már nem tudják megoldani a problémáikat.*
-Úgy vélem, érdemes lenne vele beszélnünk, talán meg tudja győzni a vezetőjüket a mi érveinkről. Ők csak szabadon szeretnének élni, és igyekeznek megismerni a Perdát, bár nekik is vannak szerkezeteik, úgy hiszem jól megvannak azok nélkül is. *Jobban meg kell ismernem őket és a céljaikat, azt miképp szeretnének itt élni, mennyire hajlandóak beilleszkedni, lemondani arról a kényelemről, melyről a Dwaworuu vezetői nem hajlandóak. Azonban az égi kancellárt hamarabb sodorta utamba a végzetem, így róla több információm van, melyek közül a leglényegesebbet meg is osztom Dann Tierrannal. Ahogy gondoltam, nem igazán van elragadtatva.*
-Nem áll szándékomban beárulni, a szavamat adtam, hogy nem teszem. De pont ez az amivel jobb belátásra bírhatnánk. Még nem tudom hogyan. *Callum Jenkins kancellárban még bizonytalan vagyok, túlságosan is összetett személyiség. Amit a múltjában láttam, nem volt sok, mégis összezavart. Népem gyermekének megölése, ám a szívében rejlő őszinte szeretet, a kíváncsisága mellyel népem felé fordul, hogy megoldást találhasson….újra beszélnem kell vele, csak legközelebb egészen másról. Pontos kérdéseket kell feltennem neki. Ehhez azonban Tierran Mester véleménye és tervei is szükségesek. Utóbbiakról fogalmam sincs, jóllehet figyeltem rá, de nem tudtam rájönni mi célja lehet azzal, hogy bevallottan „odadobta” Elorakot az égiek elé. Kérdésemre azonban nem válaszol, jobban mondva nem úgy ahogy mások tennék. Látszólag elkanyarodunk a témától, de ismerem már annyira, hogy tudjam, ez megint egy tanítás lesz. A tenger illata, a csapkodó hullámok hangja és Tierran Mesteré, emlékeket idéznek fel bennem ismét. Halványan elmosolyodom mikor fejemet ingatom válaszként. Pillantásom azután a kezében tartott tárgyra esik, mely igen különös. Sosem láttam hozzá hasonlót és már első pillantásra tudom biztosan, hogy égi holmi. Mielőtt még rákérdezhetnék hogyan került a birtokába, elmondja. *
-Tájoló? Nagyon szép munka. *Egészen különös darab a már ismert szerkezeteket látva. Csendesen és figyelmesen hallgatom Tierran Mestert, félretéve sürgető kérdéseimet, melyek a terveihez kapcsolódnak, mert tudom, hogy előbb vagy utóbb arra is sort kerít majd. Emlékszem régen is előfordult, hogy hosszú bevezetőt tartott mielőtt rátért volna a lényegre, gyerekként azt gondoltam, ezzel csak a türelmemet szeretné próbára tenni, és lehet, hogy ez volt az egyik célja. Másrészt ahhoz, hogy megértsem a kerek egészet, kellenek az apró részletek. Felém nyújtja, így közelebbről is megszemlélhetem, kezemben forgatom és a kis nyíl mozgását is megfigyelhetem. Noha nem fordulok el teljesen Dann Tierrantól, felsőtestemmel teszek kis mozdulatot, hogy lássam, valóban csak egy irányba hajlandó mutatni.*
-Ha jól sejtem, most nem erre a tájolóra gondolsz. *Nézek fel rá mosolyogva, nem kicsit célozva arra, hogy nem csak terveiben lelhető fel a ravaszság. Ezt követő magyarázata ésszerű, magam is tapasztaltam mennyire kíváncsiak az égiek és egyre többen jönnek el Elorakba, Dana Rhe irántuk való kíváncsisága pedig elősegíti mindezt. Azonban félő, hogy egyre többen állnak majd az égiek mellé népemből, sokan szeretnének égi tárgyakat birtokolni nem ismerve milyen következményekkel járhat ránk nézve és nem csak ránk, hanem földjeinkre is. Az égi város már így is túl sokat elvett és terjeszkednek, ennek már mutatkoznak jelei. Ám egy csendes háborút is csak áldozatokkal lehet megnyerni. Mire szavai végére ér, néhány kérdésre választ kapok, aggodalmam azonban csak tovább növekszik és a tájolóról szomorúan nézek fel Tierran Mester szemeibe.*
-Hogyan akarod ezt elérni? *Egy pillanatra mégis lenézek a kezemben tartott szerkezetre, majd visszanyújtom neki azt, ami Elorakot jelképezi.*
-Annak a városnak nem szabadott volna megépülnie. Túl sok minden veszett oda miatta. Akkor is már ezt tervezted? Dana Rhe is tud minderről? A terveidről? Mi lesz ha Elorak végleg elvész, ha az ott lakók az égiek mellé állnak, mert tetszenek nekik a szerkezeteik? *Nagyot sóhajtok, s bocsánatkérőn tekintek fel rá újból.*
-Bocsáss meg, túl sok kérdésem van és nem tudom tagadni a kétségbeesésemet. *Mégis hogyan lehetne Elorakkal irányítani az égieket és az a másik kérdés, hogy merre? *





Cadar-i tengerpartAktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Tengerpart - Page 4 D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Tengerpart - Page 4 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Csüt. Márc. 25, 2021 10:47 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4



Az Istenek

mutassák az utat


Roda és Dann Tierran

Figyelek a hegyi quorsákról szóló szavaira, és részben kapóra jöhet nekünk Roda ismeretsége, de részben nem bízok azokban az égiekben sem. Egyelőre nincs okom így tenni.
- A kényszer rávitte őket, hogy ne éljenek a szerkezeteikkel. - Jegyzem meg, mert azt tudom az égiekről, hogy minden világító, látszólag magától mozgó dolgukhoz Sel-Ogei-re van szükségük, a Fény kövétől működnek. Csak ők a kovácsok helyett szerkezetekkel élnek a kristály felhasználására, amivel újabb és újabb szerkezeteket hoznak létre. Úgy sejtem, ennek a kezdeti szerkezetnek lehetnek híján a hegyekben élő quorsák. Vajon ha nem így lenne, milyen pusztítást végeznének? Vajon mit tettek a hegyek mélyén máris?
- De fel kell mérnünk, hogy milyenek ők. Ha legyőzik az égben maradt társaikat és megkaparintják a javaikat, vajon nem lesznek-e ők is éppolyan pusztítóak, mint azok, akik most élnek a városukban és fent a nagy égi hajón? - A kérdés költői, hiszen Roda a múltba tud látni, a jövőbe nem, erre a kérdésre nem tudhatjuk a választ előre. Most és itt nem, és az is nagy talány, őszinték-e a magukat ellenállóknak nevezők, vagy minket is elárulnak-e majd? Nagyon sok mindent kell figyelembe venni. Az emberek bonyolult nép és minden, ami velük kapcsolatos, szintén bonyolult lesz.
- Milyennek találtad az otthonukat? És milyennek a Dwaworuu-t? - Kérdezek rá erre, hiszen jelenleg Roda az egyetlen perdai, aki megfordult mind a két helyen. Ez nagy fegyvertény lehet, de nagy veszély is a gyógyítóra, akit lányomként szeretek. Az ellenállókra mindenesetre egy fokkal kevésbé nehéz szívvel gondolok, mert Rodát oda vezették, a segítségét kérték, nem pedig elrabolták. Ha így is tesznek, a hegyekbe könnyebben elmegyünk érte, mint fel a csillagok közé, ahol az Istenek járnak...
- Az Istenek majd megmutatják neked az utat. Járj nyitott szemmel, Roda, és megleled bizonyosan a módot, amivel eléred az égi vezető szívét. - Ha nem így lesz, akkor annak a kancellárnak nincs is szíve. Vagy nem a mellkasában kell keresni...
- Az asszonya... milyen? - Kérdezek még, és ismerhet Roda, nem a külső leírására leszek kíváncsi a kancellár feleségének, nincs jelentősége, hogy magas-e vagy alacsony, vagy milyen a haja színe.
- Mindezidáig a népeink közti különbségeket domborítottuk ki, de vannak hasonlóságok is. Talán ez nem csak perdai vonás: lehet az égi vezető is jobban meghallja saját párja szavát, kiváltképp, ahogy mondtad, őiránta nagy szeretettel viseltet. Csak meg kell találnunk, aki a legjobban szót tudna érteni az asszonnyal. - Miért "támadjuk" a kancellárt csak egy oldalról? És sokkal nyugodtabb lennék, ha a szavainkat a kancellár saját felesége csepegtetné férjének, mert így Rodát és minden más perdait is nagyobb biztonságban tudhatnék, mintha ők mennének el, akár csak a Városig is. Úgy érzem magam, mint egy caravis, aki féltve őrzi a tojásait, fiókáit. Ehhez hozzátartozik a tervem is, melynél jobb utat egyelőre nem világított meg előttem Shaz'or. Így kerül elő a kis égi holmi is, a tájoló, amit elkezdek mesélni Rodának és át is adom a tárgyat neki.
- Képesek a szépre is az égiek. - Bólintok szavaira, magamban téve hozzá, hogy legalábbis képesek voltak. Talán nem veszett el ez is a régi otthonukkal együtt. Egykori tanítványom mosolyára a sajátommal felelek és mesélem tovább, hogy mit találtam ki, és hogy jön ide ez a tájoló. Nem egy hibátlan terv. Ha az lehetne, nem lenne szükség rá, hiszen a probléma meg sem született volna. De az a Város ott áll, furcsa fémekből épült részei megcsillannak a napon, hogy sokszor a tó túloldaláról is látni kicsiny fénylő pontként. Éjjel nem különben. Ha hibátlan terv lenne, akkor Roda szemeiben sem látnám a szomorúságot. Most már tudja, hogy mindaz, ami Elorakban történik, nem a véletlen műve, de a szándékos elhanyagolásom lehet rosszabb a véletlen figyelmetlenségemnél. A kérdésére még nem felelek, ahogy visszaveszem a tájolót tőle. Mintha csak eltolná magától a tervet, hogy ebből nem kér. Talán Elorak jó része sem kér...
- Nem. - Nagyot sóhajtok, és ebben benne van a fájdalom, amit érzek, noha nem Roda sajnálatát akarom kivívni vele. De attól még fáj.
- Annak a városnak nem lett volna szabad megépülnie. Mint egy elejtett lámpás, ami lángba borít egy házat. Nem lett volna szabad leesnie, de már csak a tűzoltás maradt nekünk. Nekem. Dana Rhe és Elorak bírája tud róla, igen. Igaz, Rhe-nek ez nem is esik nehezére, őt is érdeklik az égiek, de nem szállna szembe a sajátjaival miattuk, értük. Nem hiszem, hogy Elorak lakói az égiek mellé állnának. Talán semlegesek kívánnának maradni, talán békés megoldásokat próbálnak majd kitalálni. Nem vagyok ellene ezeknek, nem szeretném több perdai életerejét látni elfolyni, így ha Elorak lakosságának békésebb módja nyer célt, ám legyen. - Én egyelőre túl nagy különbséget látok égi és perdai között. A szerkezeteik érdekesek, akárcsak a ruháik, minden velük érkezett holmi, még a szokásaik is. Mindenük olyan, mint ők maguk: van aranyos, van szép, van lenyűgöző köztük és van taszító, van félelmet keltő, van borzalmas is.
- Elorak tehát a tájolónk lesz, amit mi adunk. A városállam nyitott az égiek felé a közelség miatt, de ez a közelség sem tartja vissza a hegyekben élőket, hogy felkeressék Elorakot. Nem fogjuk rejtegetni, se tagadni, hogy kereskedünk velük. Békés kereskedelem, semmi katonai szövetkezés, ami miatt Elorak célponttá válhatna. Vélhetően ennyi is elég lesz a Dwaworuu vezetőinek, hogy nyomokat próbáljanak keresni és követni azokat a hegyekbe, és nem a velünk foglalkoznának. Ezalatt mi átszervezzük az Eloraktól délre az Cadserin tóig és a Fennsíkig fekvő falvakat, lehetőség szerint mindenkit északra költöztetve. - Állok meg a beszédben és pillantok Rodára. Ez az egészben az igazán fájó, amit most kénytelen leszek kimondani. De hiába nem mondom ki, a tényeken nem változtat, csak mert nem kap szavakat. És javít-e mindez Roda érzésein, a kétségbeesésén, ahogy mindazokén, akik szintén így éreznek.
- Tudom, hogy ez részben vereség, a Perda jelentős déli részeit elveszítjük az én hibámból, remélhetőleg csak átmenetileg. Talán meg tudunk egyezni békésen az égiekkel, talán nem is az én vagy a te életedben lesz újabb harc velük. De ha lesz, nem kockáztathatunk több perdai életet. Mindazok, akik most ott délen élnek, védelem nélkül maradnának, az északra vezető utat el tudják vágni az égiek. Az Cadserin tótól és Awhi-folyótól nyugatra eső területekről északra szabad lenne az út. A Sötét erdőn az égiek nem jutnak át egykönnyen.




Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Tengerpart - Page 4 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
399

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Tengerpart - Page 4 IpUrJ4h


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Szomb. Márc. 27, 2021 5:23 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Az Istenek mutassák az utat


Dann Tierran & Roda




-Talán igen. *Nem tudok érveket felsorakoztatni az ellenkezőjére, nem ismerem őket, az igényeiket, csak a kényszer szülte jelenlegi életük egy részét, annyit amennyit a magát Vadembernek nevező férfi mesélt. De talán ha látják, hogy a szerkezetek nélkül is lehet boldogan és szabadon élni, könnyebben meggyőzhetők, míg az égen maradottak java még fagyos álomban él, s mindahhoz sok energiára van szükségük, melyet a mi Fény köveinkből akarnak kinyerni. *
-Túl kevesen vannak ahhoz, hogy legyőzzék égi társaikat, de talán vannak még odafent olyanok, mint a hegyi nép, akik szabadon szeretnének élni, csak épp nincs lehetőségük hátrahagyni eddigi életüket. Ha segítenénk őket valahogyan…de igazad van Tierran Mester, előbb meg kell ismernünk őket. Ezen leszek visszatértem után. *Ezt könnyebben meg tudom tenni, hiszen odatalálnék, oda ahol a sziklák között őrök figyelik az utat, onnan már nem lenne nehéz megtalálnom azt, aki odavitt, vagy akár a meggyógyítottakat, emlékszem a nevükre. A Dwaworuu-ra viszont nem szívesen mennék még egyszer és ezt Callum Jenkins is tudja jól, még ha erőt is vennék magamon, minden bizonnyal gyanakodna ha arra kérném, ismét vigyen az égi hajóra. *
-A fenti világ…túl vakító. Mindenhol falak és különös szag terjeng, meghatározhatatlan, mint a nyers fém, és nagyon hideg. Sehol egy növény, csak egy helyen, a kertjükben de azok a növények is falakkal vannak körülvéve, maguktól nyíló ajtók mögé zárva. Vannak nagy ablakok, melyeken magamat láttam ahogy kilépek a kis égi hajóból, olyan érzésem volt, mintha mindig figyelnének. A hegyi népnél félhomály fogadott, amennyit láttam a helyből, mert a szurdokban bekötötték a szemeimet, de odáig eltalálnék Batával. Barlangban élnek, kevés a fény de gondoskodnak egymásról és van ott egy meleg vizű barlangi tó is, hosszú folyosókon át vezet oda az út…úgy hiszem. A legtöbbet vadember karjaiban tettem meg, mert kimerültem a gyógyítás után. Úgy éreztem ott boldogok az égiek, a Dwaworuu-n…mindenki fél. *Nem tagadom, hogy bár Callum Jenkins kancellár meglepő módon kellemes társaság és udvarias, szívesebben találkoznék a hegyi néppel, de ahhoz, hogy elérjük a célunkat, bármi is legyen az, szükségem van a kancellárra. Tierran Mester szavaira fejet hajtok, a munkája miatt úgy is többször találkozunk, lesz alkalmam bőven, épp csak a beszélgetést kell másfelé terelnem. *
-Az asszonya kedves teremtés, végtelen szomorúságot éreztem felőle, de elég erős ahhoz, hogy a felszínről elrejtse. Úgy vélem erős kapocs köti össze őt és az égi kancellárt. Saskia Jenkins szíve nyílt és őszinte, együtt érző és segítőkész. Őszinte csodálattal fordult a népünk felé, és úgy gondolom meglehetősen nagy hatással van a kancellárra. *Elmosolyodom szavaim végén, mert tudom miért kérdezte ezt Dann Tierran. Néha nem is kell szembenéznünk az ellenségeinkkel ahhoz, hogy legyőzzük őket. S gondolataimat Tierran Mester szavai igazolják.*
-Van már elképzelésed ki lehetne az vagy nekem kell megtalálnom? *Nem beszélt senkivel míg Elorakban voltak, csak velem. De talán a Dana szívesen megismerné, úgy tudom Saskia Jenkins oda van a növényekért, ezzel is foglalkozik, talán az egyik fűvészünk, egy másik gyógyító, talán Enna. Ő bűbájos teremtés és egy kicsit hasonlít is Callum Jenkins asszonyára lélekben. A tervezés azonban ennél sokkal több és az égi tájoló előkerülésével, Dann Tierran szavaival még a nap fénye is elhomályosul, mintha maga elé rántotta volna a szürke hófelhőket. Kérdéseim nyomán végtelen szomorúságot pillantok meg Tierran Mester szemeiben, az én fájdalmam tükörképe. Még remélek, hogy nem késő, hogy Elorak népét meg lehet győzni arról, hogy az égiek szerkezetei nem jelentenek sem jót, sem könnyebbséget, csak csillogó holmik, melyek a számunkra ugyan különlegesek lehetnek, de csak bajt hoznak a fejünkre. Dana Rhe említésekor bólintok, noha a Dana kíváncsi az égiekre, minden vágya az, hogy jobban megismerje őket, a népét nem árulná el. *
-Hosszú idő míg próbálunk a béke útján menni, nem tudom van-e még annyi időnk. Én megpróbálom. *Elmegyek a Városukba is ha ez kell, amúgy is terveztem, és Rhywen el is kísérne, megkértem arra is, hogy barátkozzon össze az égiekkel, ismerje meg őket, a gyenge pontjaikat, ki lenne alkalmasabb e feladatra mint ő? De mindez persze nem elég, ha kevés az időnk és nem tudjuk, hogy az égiek mit terveznek. Ehhez kell Callum Jenkins és az asszonya. A tőrdöfés azonban csak ezután jön, mélyen a szívembe hatol, amikor Dann Tierran arról beszél, hogyan ürítené ki a déli területeket. Mély levegőt veszek és bent is tartom egy ideig, a szívem hevesen ver csontketrecében és elönt a kétségbeesés, ahogy azokat fogja, akiknek el kell hagyniuk az otthonaikat. Szemeimbe könnyek gyűlnek szúró fájdalmat okozva ezzel, de semmi nem fájdalmasabb, mint a tudat, hogy már a harc előtt vesztettünk. Lassan fújom ki a levegőt és bólintok is. Bármennyire is fájdalmas, nincs más választásunk.*
-Értem. Hagyjuk, hogy Elorakra vetüljön minden figyelem, míg a délieket megmentjük. Üzenni kell az északiaknak, hogy készüljenek fel, hogy ne otthontalanság fogadja a délieket. Faeserin Danáját pedig megkérhetnénk, hogy járjon el a nevedben délen, Dana Rhe pedig szem előtt maradna. Vharan segíthetne nekünk, sok kapcsolata van Faeserinben és itt van a közelben. Ő kísért el Cadarig. Rá hallgatnának akár még a délieket is vezethetné, ismer minden utat és minden menedéket, vele biztonságban átkelhetnének északra. *Bármennyire is fájó, próbálom a lehető legtöbb jót kihozni a helyzetből, Vharan nevét pedig nem véletlenül említettem meg. Egyrészt valóban nagy segítség lenne, másrészt bármi is áll Vharan és Dann Tierran között, annak ezzel véget lehetne vetni. *




Cadar-i tengerpartAktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Tengerpart - Page 4 D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Tengerpart - Page 4 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Szer. Márc. 31, 2021 9:19 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4



Az Istenek

mutassák az utat


Roda és Dann Tierran

- Légy óvatos, Roda! Ha nem muszáj, ne merészkedj be a hegyek mélyére. És mindig mondd el a húgodnak, a Danának vagy akiben megbízol, hogy oda tartasz. - Nem kell magyarázni miért kérem ezt tőle. Ha nem tér vissza, tudnia kell valakinek, hogy hova tartott Roda, s oda kell érnünk, mielőtt késő lenne. Kísérettel menni önmagában nem elég, mert kísérettel együtt tűnhet el.
Kicsit összébb vonom a szemöldökeimet, de nem mondok semmit végül. A Nagy égi hajón élők sorsába nem akarnék beleszólni, és talán innen ráhatásunk sincs. Ha változtatni akarnak az életükön, a kancellárok hatalmán, azt maguknak kell megoldani, nekünk elég, ha a lentiek miatt fáj a fejünk, mindegy ki irányítja őket. A hegyi emberek tűnnek a kisebb rossznak, de kellemetlen helyzet, hogy nincs jó választás számunkra: csak rossz és rosszabb. Bízom benne, hogy az Istenek utat mutatnak majd és segítségünkre lesznek. Addig is hallgatom a beszámolót a két quorsa otthonról, a furcsa varázslatokról, mellyel ajtók nyílnak maguktól, s meglep a furcsa névválasztás is az égieknél: vadember. Nem túl biztató.
- A Városukban is ezt a félelmet érezted? - Erről már többen többet meséltek nekem, szemem volt ott maga Dana Rhe is, mikor Rodát elrabolták s ő ment érte. Szólni nem szólt sokat, de ettől még vakká nem vált. Roda sem, ezért kérdem őt nem csak a Városról, de a kancellár feleségéről is. Elgondolkodtató, amit Roda mond. Mások múltjába látva jó ember/perdaiiameretre tett szert, nem kétlem, hogy a meggyógyított égi asszony olyan, amilyennek leírja. Csak furcsa, hogy ennyire ellentéte az égi vezetőknek. Nekünk mindenesetre jól jön és az is, ha csakugyan hallgat rá a férje. Roda mosolya már előrevetíti, hogy tudja, mit fogok kérdezni, mielőtt a szavak elhagynák a számat, s kérdésére most rajtam a sor, hogy elmosolyodjak. Lám, ezt már nem találta ki?
- Én rád gondoltam, ki másra ne figyelne oda különösképpen, mint aki megmentette az életét? Ám nem kizárt, hogy Shiennel mást sodor az utadba, aki könnyebben szót ért az égi asszonnyal. Az Istennő bölcsességét sosem kérdőjelezném meg. - Szabad kezet adok ebben Rodának, tegyen legjobb belátása szerint, de ha ezt elhárítaná, úgy magam fogok kijelölni valakit, akit afféle küldöttségként irányítanék az égi asszonyhoz. Másnak lenne álcázva, de közben a mi tervünk is szépen átcsordogálhat.
- Az időt csak Shaz'or tudja megmondani, megmutatja majd előttünk az égiek tervét, mikor itt lesz az ideje. Addig is fel kell a lehető legjobban készülnünk. - Mondom s elmondom azt is, mit tervezek, mi kezdődött már el az alatt is, hogy beszélünk. Nehéz szívvel meghozott döntés, de még nehezebb lenne a teher, ha nem cselekszem időben, s még több gyermeke hal meg az Isteneknek. Nem kell hosszan nézni Rodát ahhoz, hogy lássam a véleményét, amit nem mond ki, de ott van beszédesen a tekintetében, a szemeibe gyűlő könnycseppekben. Amiket viszont elkezd mondani, azzal meglep. Már-már el is felejtettem, hogy milyen praktikus gondolkodású tud lenni Roda. Amikor húgával elhatározták a költözést, akkor is annak megszervezésével foglalatoskodott és mindent elrendezett gyógyítóként is, hogy betegei egy pillanatra se maradjanak segítség vagy gyógyfű nélkül, míg a helyére felkért másik gyógyító átveszi tőle a napi feladatokat. Most is ez a szervezési energia köszön vissza, mintha csak seregvezér lenne, aki számba veszi az embereit és megnézi, mit lehet ebből kihozni. Így merül fel Vharan neve is...
- Neane Thalor... - Sóhajtom halkan a nevet még ennyi év(tized) után is ízlelgetve szokatlan hangzását, amellyel Vharan-t illetik mind a mai napig itt Cadarban. Testőrnek készült, de az utolsó pillanatban bukott el, ahogy mondani szokták, de magam úgy vélem, hogy csak más utat választott. Igaz, ezt másképp is a tudtomra adhatta volna, mint azzal a közelemben bevágódott lándzsával, még ha láttam is, hogy direkt célzott mellém. Ha az utolsó pillanatban is, de akkor is ez volt az utolsó döntése, mikor elengedte útjára a lándzsát. Beszélni viszont akkor beszéltünk utoljára, s ennek már nagyon sok éve, de ez nem jelenti azt, hogy ne tudnék róla, ha Cadar területére lép, vagy ne figyelnék fel, ha más városból szóló hírben, pletykában feltűnne, vagy egy-egy leírásban őrá ismernék. Tette után hagytam, hadd menjen, hiszen az Istenekkel nem fordult szembe, hitehagyottá nem vált. Nem értettünk egyet, ez viszont igaz. És az is, hogy mikor megjelentek az emberek a Perdán és háború tört ki a két nép között, először, de nem utoljára gondolkodtam el azon, hogy lehet Vharan-nak igaza volt velem és úgy általában a Dann-okkal kapcsolatban...
Lehet nincs igaza a remetévé lett férfinak, lehet csak véletlenül hibázott rá valamire, vagy lehet hamarabb észrevett valamit, amit azóta más nem. Akárhogy is, Shiennel és Shaz'or akarata szerint legyen, márpedig nem lehet véletlen, hogy pont Neane Thalor az, akivel az ide vezető úton találkozott Roda. A Perda kicsi, de nem ennyire.
- Otthon nélkül senkit sem hagyunk, Szent tavunk és Caernaron közötti sík vidékeken lesznek elhelyezve, akik átmenetileg elhagyják déli otthonukat, illetőleg aki akar, az Cadar vagy Elion területére is mehet. De mehetnek Faeserin kis falvába is. - Teszem hozzá a végén, megfontolva azt, amit Roda mondott. Faeserin semmiben sem szenved hátrányt, csak mert Vharan oda köthető, viszont az igaz, hogy előny kovácsolható.
- Legyen, ahogy mondtad, lányom. El tudod érni Vharan-t vagy üzenni neki? Feltételezem veled szívesebben szól, mint velem. - Mosolyodom el, bár felmerülhet a gyanú, hogy ki akar kevésbé beszélni a másikkal? Mert mi van, ha a másiknak igaza van...?




Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Tengerpart - Page 4 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
399

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Tengerpart - Page 4 IpUrJ4h


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Pént. Ápr. 02, 2021 7:11 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Az Istenek mutassák az utat


Dann Tierran & Roda




-Megteszek minden óvintézkedést, bízz bennem Tierran Mester. *Halványan elmosolyodom s bólintok aggódó szavaira. Az utóbbi időben nem egy perdaitól hallottam, mennyire aggódnak értem és bármit megtennének azért, hogy ne essen bántódásom. Ez a feltétlen szeretet kísér minden utamon, noha sosem éreztem úgy, hogy megérdemelném. Terveim már vannak, de előbb mindenképpen tudni szerettem volna, hogy Tierran Mesternek is vannak-e, s bárhogy is van, ő mit szól majd az enyémekhez. Az amit elmondok az égiekről, akár a perdai városukról, akár az égi hajóról, akár a hegyi népről legyen szó, túl kevés. S hiába vagyunk mi türelmes nép, az időnk rohamosan fogy, nem tudjuk mit terveznek az égiek, mennyire akarnak még terjeszkedni és nekik milyen gyorsan fogy el a türelmük, melyet hataloméhségük két szájjal fal. Észreveszem Tierran Mester meglepődését a sok furcsaságra, többek között Vadember nevénél is. *
-Úgy hiszem nem ez az igazi neve, de még a sajátjai elől is bujkál, ám nevével ellentétben egyáltalán nem vad. *A perdai városukról azonban még annyi információval sem tudok szolgálni, mint a Dwaworuuról. *
-Ott csak az égi kancellárral találkoztam és néhány katonát figyeltem meg. Egy olyan helyen tartott fogva ami tele volt nagy ládákkal. Úgy hiszem valamilyen raktár volt, és az a gyanúm, hogy rólam senki nem tudott, csak a kancellár és azok, akik odavittek. Dana Rhevel való beszélgetésem a történtekről, arról mi zajlott a kapujuknál, miközben Rhywen és a húgom igyekezett engem kiszabadítani, arra enged következtetni, hogy Callum Jenkins sem játszik tisztán a saját népe előtt. Valamit titkol. Nem tudom hát, hogy a városukban félnek-e az égiek, de az biztos, hogy mindenhova katonai kísérettel mennek és nem csak a biztonságuk a cél. Aki csatlakozna a hegyi néphez, nem könnyen teheti meg. *Callum Jenkins asszonyáról már sokkal többet tudok mondani, és látom Dann Tierran arcán és tekintetében, hogy ő ugyanazt érzi vele kapcsolatban amit én. Ám óriási különbözőségük ellenére, szoros kapcsolat fűzi össze őket. Az amit a kancellár tett asszonyáért, s tudom, hogy sokkal több volt az mint amennyit népének mutatott, olyasmit feltételez, ami a mi népünknél köt össze két lelket. Minden részletük egymáséiba illeszkedik, ahol hiány van, ott a másik tölti ki, s ahol valamiből sok van, azt átadja. *
-Úgy lesz ahogy az Isteneink rendelik, s figyelni fogok szavaikra. Ha mást választanak, úgy intézem, hogy közel kerülhessen Saskia Jenkinshez. *Hajtok fejet Dann Tierran akarata előtt, bárhogy is alakuljon, ebben az esetben nem a célhoz vezető út lesz fontos, hanem maga a cél. Az előttünk álló idő azonban homályba borul és ez nehezíti a dolgunkat, csak remélni tudom, hogy mindent sikerül időben előkészíteni, de bízom Shiennelben és Shaz`orban, hogy mindvégig segítenek majd. Azon leszek, hogy addig dann Tierran szavainak eleget téve, a lehető legjobban felkészüljünk. S végre elérkezünk oda, amiért tulajdonképpen ideutaztam, azonban lelkem nem nyugodhat meg, a lehetőségeink igencsak korlátozottak, jóllehet már sejtettem, hogy az égieket nem tudjuk elűzni, két rossz közül a kevésbé rosszat tudjuk csak választani. Az elkeseredés könnyeket csal szemeimbe, mintha már el is veszítettem volna az otthonomat s népemet, de aztán felülkerekedik rajtam a tenni akarás, mert azzal, hogy sajnálkozunk, még soha semmi nem oldódott meg. Megemlítem Vharant is, nem véletlenül. A remete nagy hatással volt rám, azzal ahogyan a múltjáról beszélt, hogy egyáltalán megosztotta velem, a nézetei, a gondolkodásmódja, egész lénye. Kevés idő alatt tudtam meg róla sokat, azt is, hogy valójában nem is a Dann az akire haragszik. S mintha ugyanezt érezném Dann Tierran hangjában is, mikor kiejti Vharan régi nevét. Hosszúra nyúló merengése anélkül is választ ad kavargó gondolataira, hogy megérinteném. Halványan elmosolyodva bólintok aztán előadott tennivalóim kiegészítésére. Ha helyzetünk és Dann Tierran tervei nem is töltenek el örömmel és elégedettséggel, már csak szűkös lehetőségeink miatt is, egy dilemmát már tisztáztam. *
-Vissza fog térni Elorakba amint sikerült elfognia egy grodrakot. A vadért cserébe Rotemshel különleges lándzsát készít neki, érte fog menni. *Mosolyom továbbra is arcomon marad, úgy nézek fel a Dann tekintetébe, s helyezem kezem könnyedén karjára.*
-Nem gyűlöl. Tisztel ő téged, hite nem ingott meg, csupán a tisztséggel van gondja. Más utat választott, de soha nem szűnt meg szeretni a népét. A segítségünkre lesz, akkor is ha te hívod harcba. *Mielőtt elköszönnék, ezt el kellett mondanom. Dann Tierran Mesternek tudnia kell, hogy a látszat ellenére, nem veszítette el népének gyermekét. *






Cadar-i tengerpartAktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Tengerpart - Page 4 D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Tengerpart - Page 4 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Szomb. Ápr. 03, 2021 12:49 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4



Az Istenek

mutassák az utat


Roda és Dann Tierran

- Nem is benned nem bízom, ezt tudod jól. - Mosolygok rá lágyan, s hiába felnőtt Roda már jó ideje, aggódásom iránta sosem szűnt meg, ahogy a népünkért sem. Ha lehet, az égiek megjelenésével ez csak fokozódott és sajnos okkal. Közülük talán a hegyekben lakók a jobbak, vagy csak mert nem tudjuk, mit művelnek a hegyek gyomrában és az ott lakó lényekkel.
- Meglehet nem lesz egyszerű ezzel a Vademberrel beszélned. Ha a nevét eltitkolta előled, akkor vélhetően tudja, hogy az égi vezetőnél jártál, következésképpen nem bízik benned. - Hívom fel a figyelmét egy eshetőségre, ami céljainkat gátolhatja. Jobb előre felkészülni és kitalálni, mivel nyerhető el a bizalmuk... ahogy a hegyieknek is ki kell érdemelniük a mi bizalmunkat. Shaz'or komoly próba elé állított minket.
Hallgatom Roda beszámolóját a Városról némi gondterheltséggel az arcomon. Úgy tűnik, mikor a vasmadárra szállt, nem nézhetett jobban körbe a városban, vagy semmi olyant nem látott, ami megváltoztatta volna az első benyomásait a helyről. Nem könnyű az égieken kiigazodni: a vezetőik titkolóznak, a nép egy része fél, a másik támogatja a vezetőket, a harmadik nyíltan fellázad és a felsoroltak közül senki nem bízik a többiben. Fogást találni így nem egyszerű, főleg ha ki akarjuk egymás ellen játszani őket. Kicsit ezt fogjuk tenni a kancellári párocskával is, a meggyógyított égi asszony talán a mi kezünkre játszik majd és általa a férje is. Vagy nem.
- Járj szerencsével, Shiennel áldása legyen veled! - Hajtok én is fejet, részben Rodának szólóan, de főként az istennőnek szánva. Olykor még egy dann számára is megfejthetetlen, mi is jár pontosan az istenek fejében, milyen jövőt szánnak nekünk, de ami történik, az sosem a véletlen műve. Az istenek ügyesen szövik az élet fonalait, s egyes szálak a megfelelő helyen és időben találkoznak, kapcsolódnak össze, futnak együtt tovább vagy éppen válnak szét. Oka volt annak is, hogy az ígéretes testőr-jelölt hátat fordított nekem, és oka volt annak is, hogy neve most felmerült, hogy Roda találkozott vele idefele jövet. Nem szükséges viszont az istenek szavát tudnom ahhoz, hogy tisztában legyek vele, egykori tanítványomnak igaza van: Vharan segítségére is szükségünk van. A felé intézett kérésünk tolmácsolásával Rodát bízom meg, amennyiben el tudja érni a remetévé lett férfit. Hogy éppen mi járatban van a környéken Vharan, arra egy oldalasan felhúzva a szemöldökömet nézek Rodára, majd megtudván, hogy mire kell a grodrak, visszanézek a tenger felé, amelyen túl a kontinens kontúrjai is halványan láthatóak, s felnevetek jóízűen, kissé fanyarul.
- Lándzsát! - Ismétlem meg a szót, amelyen jót derülök. Mikor közvetve, de újra találkozom Neane Thalor-ral, ismét csak egy lándzsa kerül a képbe. Tudom, hogy egyik kedvelt fegyvere, nem véletlen volt az sem annak idején a kezében, de ettől még tudom értékelni Shaz'or humorát, ahogy a szálakat szövi nekünk. Rodára pillantok a tenger habjairól, mikor megérinti a karomat, és valahol meglepnek a szavai, leginkább az, hogy ezt el kellett mondania nekem. Vajon én tűnök úgy, mint aki úgy véli, Vharan gyűlöli, vagy a férfi hiszi ezt rólam? Nem is tudom, melyik lenne a kedvezőbb eset. Lágyan a kezére teszem a sajátomat.
- Én sem gyűlölöm őt, nem is tudnám. Ha neki lesz szüksége segítségre, Cadar éppúgy az otthona, mint Faeserin. - Ha Vharan gyűlölne is, akkor sem tudnék neki hátat fordítani.
- Ahogy a tiétek is Aideen-nel! - Mosolyodok el, s most már teljes testtel visszafordulok Roda felé, elengedve a kezét.
- Megkérlek, hogy tolmácsold Vharannak, hogy Shaz'or áldását kérem és küldöm rá, bármerre is visz az útja. Még ha kételkedni is fog benne, hogy ehhez szükség van-e az én közbenjárásomra. - Mosolyodok el újra fanyarul kissé, de már folytatom is, mielőtt Roda úgy vélné, tényleg vigasztalásra szorulok.
- Ám mielőtt a temérdek rád bízott feladathoz elindulnál, remélhetem, hogy megpihensz és megmelegedsz egy kicsit az út előtt egy meleg tea és volt mestered társaságában? - Ha menne, nem tartom fel, s az istenek áldásával bocsátom el fejére téve két tenyerem, de örülnék, ha ezt legalább egy tea erejéig el tudjuk halasztani még, olyan régen beszélgettünk. Bizonyosan sok mesélni való akad, ami nehezen is fog beleférni egyetlen csésze teába, főleg, hogy nem csak dann vagyok, hanem gyógyító is, és érdekel az égiek ezen mestersége, miket tud erről Roda és milyen a hosszú hideg álmuk, amiről érintőlegesen mondott pár szót. Valamint Dana Rhe-n keresztül tudom, hogy sikerült jól beilleszkedniük Elorakba - csodáltam is volna, ha nem -, de szeretném tudni, hogy az égieket leszámítva boldog-e ott húgával együtt, milyen az életük, és csak úgy hallgatni egy kicsit kedves hangját...

//Köszönöm a játékot, nagyon tetszett és hát... Roda meg a perdaiak kössék fel a gatyájukat!  szia //



Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Tengerpart - Page 4 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
399

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Tengerpart - Page 4 IpUrJ4h


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Vas. Ápr. 04, 2021 7:25 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Az Istenek mutassák az utat


Dann Tierran & Roda




*Mosolyogva és egy kis büszkeséggel hajtok fejet Dann Tierran előtt szavaiért. Nincs is nagyobb elismerés egy tanítótól, mikor azt mondja bízik bennem. Ennek ellenére, van még benne aggodalom aminek szavakat ad és meg is fogadom azokat. Tudom, igaza van…mégis úgy érzem, valami más is van Vadember titkolózása mögött, és ehhez köze van azoknak a szörnyű képeknek, melyet emlékei között láttam. *
-Úgy érzem, nem csak ezért titkolta el, de igazad van, körültekintően fogok eljárni. *Sok mindent kell egyenesbe hozni, a bizalom kétoldalú, ha az egyikben nincs meg, a másiké is hiába. Márpedig nem csak vadember él ott a hegyekben és nem mindenki olyan nyíltszívű mint ő. Azonban van amit felajánlhatok nekik cserébe, és nem fogják tudni visszautasítani. Ezen azonban el kell gondolkodnom és a hazafelé vezető út épp elég hosszú az ilyen gondolatokhoz. De úgy érzem a hegyi nép sokkal őszintébb még akkor is ha bujkálnak és titkolóznak, mindezen az életük múlik, míg Callum Jenkins az egyik oldalon titkolózik, míg a másikon látványosan megmutat mindent. A perdai városukat nem láttam ugyan, de a Dwaworuu-n szinte mindent megmutatott, mindenhova elvitt, a felét sem értettem annak, amit magyarázott. Az a nagy kép rólam pedig…a saját titkát az én árnyékomba takarta, engem kellett lássanak. Ahhoz azonban, hogy elinduljunk, s most már újabb kapcsolatokat bevonva a segítségbe, a tervek nagy része készen áll, nincs már mit megbeszélnünk, amit sajnálok is. Nem a problémák hiányoznak, hanem a Tierran Mesterrel való kötetlen beszélgetések. Elorak adott bőven munkát, ahogy a közelben élő égiek is, és ahogy azt az Emlékek Őre is mondta egyszer, a legnagyobb kincsről csak akkor szerzünk tudomást, amikor elveszítjük. Így vagyok én is Tierran Mesterrel, hiányzott, jóllehet erre csak most döbbentem rá. *
-Köszönöm Tierran Mester. Shaz`or pedig erőt és kitartást adjon mindannyiunknak. *Szükségünk lesz rá, hosszú út áll előttünk. Bármit is gördítenek utunkba, mindig marad remény, hogy el tudjuk hárítani, csak rajtunk áll, hogy a jó végét fogjuk-e meg. Olykor alig lehet észrevenni a jeleket, de most, mintha a csillagok vezérelnének, az Isteneink által elhintett szikrázó porszemek az égen. Vharan felbukkanása csupán egy ilyen porszem, de nélküle a többit sem látnánk. Amikor megemlítem hogyan fogom tudni elérni Vharant, akit egyébként igen nehéz megtalálni, mert sosem marad egy helyen, de az Isteneink ennek lehetőségét is megszőtték, egészen más reakcióra számítok. Hogy őszinte legyek nem a nevetés az amire vártam, jóllehet haragra sem. Meglepődve nézek Dann Tierranra, de ismerve a történetet, talán ez sem véletlen. Mosolyom ennek szól, szavaim már annak, hogy talán ők ketten eddig tévúton jártak a másikkal szemben.*
-Én tudom…bár sosem meséltél róla. Örömmel elmondom ezt neki. *Megérzéseim most sem csaltak meg, ahogy abban sem tévedtem, hogy Vharan jó perdai. Hibázott, de hitét sosem hagyta el, ahogy Tierran Mestert sem, csupán a Dann-t. *
-Igen, tudom és köszönöm…most már Elorak az otthonom, de mindig szívesen térek vissza Cadarba. *A szívem s lelkem egy darabját itt hagytam örökre, igaz amikor eljöttünk, ez volt a legjobb döntés, és jót is tett a távolság és az új hely, új ismeretségek, új tenni valók, mégis…hiányoznak az itt eltöltött évek. Dann Tierran kérésére örömmel hajtok fejet, mosolyomon látszik is, hogy boldogsággal töltenek el szavai.*
-Minden bizonnyal így fog tenni, de a lelke mélyén jól fog esni neki. * Vharant ismerni kell ahhoz, hogy tudjuk, a kérges szív alatt érzékeny lélek rejtőzik, és ha csak egyszer is találkoztam vele, a beszélgetésünk olyan irányt vetett, amiből mindezt megtudtam. S ő is azon tervek része, melyeket megbeszéltünk, a lelkem megnyugodott, hogy Dann Tierrannak oka volt mindarra amit Elorak „ellen” tett, sok perdai élete Elorak nyugalmával szemben, másrészt ha már így is veszítünk valamit, legalább tehetek azért, hogy minél kevesebb legyen a veszteség. A tervek tehát készen állnak, de pont azért, amit korábban mondtam Tierran Mesternek, nem akarózik elköszönnöm. S mintha belelátna a gondolataimba, szavaira mosolyogva nézek fel rá.*
-Azt hittem sosem ajánlod fel Tierran Mester. *Ez persze nem igaz, de jólesik egy kicsit tréfálkozni a sok komoly dolog után, és tudom, hogy a beszélgetésünk egészen más síkon zajlik majd.*
-Mindkettő társaságának nagyon örülnék,utóbbinak jobban. *Megvárom míg elindul, s aztán mellette maradva lépek rá arra az útra ami Cadar szívébe vezet, melyen rég nem jártam már. Sokan megismernek és üdvözölnek, érzem a szeretetüket, és én is szeretem őket, kikkel együtt nőttem fel. Később a meleg, gőzölgő tea mellett felidézem gyerekkorom emlékeit, mesélek Aideenről, arról, hogy bár felnőtt, mégis többet aggódom érte mint azelőtt. Mesélek Callum Jenkinsről, a sok Alvóról ahogy ő nevezte őket, arról, hogy milyen csodálatos és félelmetes látvány volt a Dwaworuuról látni a Perdát, és amennyire sikerült megjegyeznem mindazt, amit a kancellár mesélt a gyógyításukról, arról miért is van szüksége a perdaiak vérére, hogy azzal nekünk is tudna segíteni…és persze meghallgatom az ő véleményét is. Hosszú órákon át melegedtem mielőtt újra útra keltem, a búcsú most nehezebb volt, mint amikor először indultam el Elorakba. *

//Nagyon, nagyon köszönöm a játékot, Vharan most „morogna”, de isteni Dann vagy Very Happy  Igenis Mester, gatya felkötve, te meg úgy sem őszülsz tovább Razz //






Cadar-i tengerpartAktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Tengerpart - Page 4 Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Tengerpart - Page 4 Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt Vas. Ápr. 04, 2021 7:26 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Tengerpart - Page 4 Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4
Vissza az elejére Go down
 
Tengerpart
Vissza az elejére 
4 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold-
Ugrás: