Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Josephine Cain
Ma 5:45 pm-kor

Tywinna
Kedd Márc. 26, 2024 7:02 am

Matthew Fuller
Hétf. Márc. 25, 2024 2:48 pm

Rynoch
Hétf. Márc. 25, 2024 2:46 pm

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:47 am

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:46 am

Chihiro Chiba
Hétf. Márc. 18, 2024 10:29 pm

Tywinna
Kedd Márc. 05, 2024 7:09 pm

Aine Zemar
Kedd Márc. 05, 2024 6:22 pm

Raven Moor
Pént. Márc. 01, 2024 8:12 pm




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Őrpontok
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Őrpontok - Page 3 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Őrpontok - Page 3 Alec_i11


Őrpontok - Page 3 Empty
Utolsó poszt Szer. Jan. 05, 2022 10:33 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
 
Roda és Alec


//Folytatás innen//

- Valakiről beszélni volt Carter, aki égi vezetőkkel szokni teázni. - Felelem Rodának, ennyit még elmondhatok, de ennyi is elég neki, hogy összerakja a képet. Nem buta nő, határozottan nem.
- Naphajú. - Bólintok rá. Nincs értelme tovább titkolni.
- És köszönni, de nem hinni én, hogy te tudni segíteni. De majd megoldani én valahogy. - Mosolyodom el még erőtlenül. Nem igazán bizalom hiánya ez, inkább csak tényleg kétlem, hogy akár bármit tanácsolni tudna Roda. Bonyolult helyzet, s nem látom a megoldást rá. Eddig se láttam, de ez most csak kacifántosabb lett hála az Ellenállás Vezérének. Majd... hazudok. Igen, talán ez lesz a legjobb, ha azt mondom, hogy semmiségekről beszélgetnek csak, festményekről meg virágokról meg nem tudom. Hátha érdektelen lesz a szál és vele Szöszi is. Azt viszont méltányolom Rodának, hogy nem nevezte Szöszinek Naphajút, ahogy azt kértem korábban.
Hát sikerült morgósan belépnem a főhadiszállásra és morgósan kilépni onnan. Csodás nap! De ha már így alakult és rám sózták a követi szerepet, akkor próbálok valami előnyt kovácsolni belőle magamnak, például egy saját szállást, valami diszkrétet. Mindezt úgy, hogy ne használjam ki hozzá Roda együttérzését, amivel a bal vállamra teszi a kezét. Furán közvetve érzem az érintést, de a gesztus ettől még jól esik.
- Köszönni. Én remélni, lenni neked igazad. - Mosolyodom el, kicsit bizakodóbban, majd felelek a korábban feltett kérdéseire.
- Öhm, lehet jönni majd többen is, de azt majd jelezni előre, hogy te tudni készülni. - Na, erre nem is gondoltam, csak önző módon magamra. Magamra és Szöszire. Kétségeim is vannak emiatt az ajánlatot illetően.
- Gyógyítók házában? Ott egy nagy szobában, ahol lenni sok ágy benne? - Kérdezősködök tovább, magamban úgy képzelve el, mint valami nagyobb kórtermet. Hát nem valami diszkrét. Jóllehet Roda logikáját értem: gyógyítókhoz betegek mennek, az nem olyan feltűnő és nem is olyan érdekes hely, mint az, ahol enni és az időt jól eltölteni lehet. Nem mellesleg szemmel tud tartani, na mármost ha Szöszi is Elorakban lesz, hát plusz szempárra nincs szükségünk, de legalább élőben is láthat olyant Roda, amibe belepirult, mikor az emlékeimet böngészte.
- Nem lenni valami udvarban félreeső üres kis szoba? Akár olyan, ami korábban raktár volt lenni? - Próbálkozom, hátha szerencsém lesz. Talán válasz is lesz rá, bár figyelmünket egyre jobban elvonhatja az, ami gyanúsan kintről szűrődik be a járatba: nevetés hangja. Nagyon önfeledt nevetésé.
- Én úgy hallani, odakint jóra fordulni már minden. - Jegyzem meg somolyogva, de értetlenül is, el nem tudván képzelni, mi lehet a vidámság oka. Ennyire jó a fogócska Batával? Ahogy közelebb érünk ahhoz a kijárathoz, ahol be is jöttünk a barlangrendszerbe, a nevetés kicsit sem hagy alább, legfeljebb keveredik vele néhány bátorító vagy drukkoló kurjantás, s hullámokban erősödik meg újra és újra a kacagás, sőt ez inkább már röhögés.
Mikor kiérünk, a látvány is sajátos. Jó is, hogy egy parancsnok vagy alvezér sem látja a fegyelem teljes hiányát az őrpontnál. Négy főből három a bejárattól nem messze görnyed a röhögéstől, egy még a térdét is csapkodja, s többnek már a szeme is könnyes a nevetéstől. A negyedik fő, a fiatal fiú, akire ráhagyták Batát, nos, ő még mindig a bogával foglalkozik vagy inkább fordítva van így. Mindenesetre a fiút egy közeli fa legalacsonyabban lévő ágára rátekeredve látjuk, káromkodós jajveszékelés közepette, amiből leginkább azt lehet kiérteni, hogy szedjék le róla ezt a bestiát. A "bestia" pedig a fa alatt ágaskodik és csőre közé csippenti az ifjú nadrágját, azt cibálja, annyira már, hogy komoly fenék-dekoltázst is villantott vele már az ifjú ellenálló. Nem támadó vagy ellenséges Bata viselkedése - bár a fán lógó srác biztos máshogy éli meg -, inkább nyaggatónak nevezhető.
- Hát ti? - Kérdezek rá a többieknél, mi folyik itt, de már az én szám is mosolyra áll. Itt viszont még nekem is figyelnem kell, hogy értsem őket, mit mondanak, hárman teszik össze a történteket, mert egy se bírja végigmondani, annyira jól szórakoznak. Mikor meglesz a sztori, már vigyorgok és így fordulok Roda felé, azonnal tolmácsolva neki.
- Ők látni volt, te adni volt Batának krendo-t. Volt lenni nekik is és mikor fiú nem figyelni volt, ők tenni volt krendot fiú nadrágzsebébe. - Egyszerű tréfa, Bata ki is szagolta a finom rágcsát a fiúnál, aki mit sem tud erről. A boga hatalmas mérete miatt meg naná, hogy frászt kapott - amúgy sem volt túl nyugodt az állat miatt - és most azzal a szilárd meggyőződéssel kapaszkodik a fába kézzel-lábbal átkulcsolva az ágat, hogy Bata meg akarja enni őt. De minimum a nadrágját.
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Őrpontok - Page 3 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
399

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Őrpontok - Page 3 IpUrJ4h


Őrpontok - Page 3 Empty
Utolsó poszt Szomb. Jan. 08, 2022 10:40 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
A bolond quorsák


Vadember & Roda




*Lassan de biztosan összeáll a kép arról, ami Vadembert bántja, ami nem tetszik neki. Szó van Aeron J. Carterről és Naphajúról, meg arról, akit emlegetett, aki az égi kancellárokkal teázik. Ha jól gondolom, akkor a hegyi nép vezetője tud Naphajúról, és tudom, hogy ő közel áll Callum Jenkinshez, valószínűleg a nő segítségét kérte, ami viszont minden bizonnyal veszélyes lehet Vadember kedvesére nézve. *
-Értem. Olykor az egyszerű szavak segítenek a legtöbbet. Ha bízol benne, kérdezd meg őt. Ha bízik benned, nem fog rád haragudni és talán ő is talál megoldást. Ketten többre mentek. *Saját tapasztalatból mondom ezt, hiszen Rotemshellel együtt, valóban jó párost alkotunk. Ha elakadok, ő segít és viszont, ha pedig ő másképp látja a dolgokat, rámutat a hibákra, ahogyan azt tette is nem egyszer. Bátorításként rámosolygok, kezem a vállán pihen meg, ezzel is éreztetve vele azt, hogy én bízom abban, mindenre talál majd megoldást, így vagy úgy. Ebben nem kért segítséget, úgy hiszi nem tudok neki segíteni, másban viszont igen. Szállás Elorakban amikor ott van, erre korábban nem is gondoltam, de ésszerű. *
-Rendben, előkészítem addig a lehetőséget. *Bólintok rá azonnal, mert bár eszembe nem jutott, megoldást találni nem nehéz. Neki egyedül akár a Gyógyítók házában is biztosíthatok szállást, az általuk látogatott helyek között szerepel, másrészt ha ő a kapcsolattartó a perdaiak és a hegyi nép között, mindenképpen fel kell keresnie majd. Így könnyebb lesz. A kérdésére elmosolyodom, miközben lépünk tovább a felszín felé, ahol Bata már minden bizonnyal nagyon vár, vagy azért, mert halálra unta magát, vagy azért, mert galádságot csinált amit rendszerint büszkén meg is mutat. *
Lenni csak egy ágy. Van olyan szoba ahol csak egy ágy van. Félreeső szoba az emeleten, nem jár oda senki. *Elvétve, de amióta sikerült leküzdenünk az égiek hozta betegségeket, amióta nem ütötte fel a fejét újra a járvány, csupán egy-két égi vendéget fogadtam ott, és Rotemshelt, amikor megint megégette a kezét. *
-Jó helyed lesz ott, hidd el nekem. *aggódó kérdésére ismét elmosolyodom, úgy tűnik Aeron J. Carter felvetése nagyon aláásta a bizakodását, és próbálom ezt helyrehozni valahogy. Ismét megérintem a felém eső vállát barátian, egyetlen pillanatra, másra azonban nincs idő sem lehetőség. Odakintről gyanús hangok szűrődnek be a barlang bejáratán, melyeket a falak még fel is erősítenek. Ha nem is rohanok ki, alig észrevehetően meggyorsítom a lépteimet.*
-A nevetés nem mindenkinek szokott jó lenni. * Jegyzem meg derűsen, de lelkemben ég az égiek iránti bizalmatlanság és aggodalom Bata iránt. Ha égiek nevetnek, az nem jelent mindig jót, és hajlamos vagyok a korábbi tapasztalataim alapján előítélettel élni. Lelki szemeim előtt Bata áll a középpontban és a hegyi nép őrei szórakoznak rajta valamiért, de amint kilépünk, egészen más kép tárul elém. *
-BATA! ELÉG!HAGYD ŐT! *Kiáltok rá kellő szigorral a hangomban, ami már nagyon is ismerős lehet neki, elvégre gyakran kell alkalmaznom. Még kölyök, és semmiben sem különbözik a perdai vásott gyerekektől, ha rosszat kell csinálni. Mentségére legyen mondva az ifjú és a többiek sem ismerik még a bogákat, nem tudják, hogy ő csak játszani akar és talán akaratlanul sem bántotta volna a fiatal fiút, de az megijedt. Biztosan a termetétől és hegyes csőrétől, amivel a hegyi fiú nadrágját csipkedi. Vadember vált néhány szót a többi, még mindig nevető őrrel, akik valószínűleg magyarázattal szolgálnak a jelenségre. Amikor Vadember lefordítja nekem, meglepve, de egyúttal szigorúan is fordulok a nevető férfiak felé.*
-Roszabbak mint a gyerekek! *S ingatom a fejem, de ajkaim zugában ott játszik egy mosoly, mert nem tudom megállni, hogy ne derüljek én is szegény fiún. Odasietek hozzá, akit Bata már nem csipked, de nem is tágít mellőle, csillogó szemekkel néz fel rá és kaffogó hangokat hallatt csőrének összeütögetésével. Lehet a fiú nem is hallotta mit beszéltek róla és Batáról a többiek, mert görcsösen kapaszkodik az ágban a helyett, hogy kiürítené a zsebeit. *
-Te adni Batának krendo ruhából! Eszetlen égiek! Ahhhh! Roszak, rosszak vagytok! *Mire odaérek, talán a fiú is megoldja a problémáját, és én is elmosolyodhatok, miután kiosztottam a többieket. Bata kantárszára felé nyúlok és magamhoz húzom, másik kezemmel megütögetem a nyakát finoman, de kellő határozottsággal. Ha Bata közben megkapja a nadrágzsebből az odacsempészett krendot, akkor felkurjant és elfogyasztja, majd hangos sivítással elkezd toporogni, további játékra várva. *
-Te jönni le. *Intem le az ifjút, ha nem jól ejteném ki a szavakat, legalább értse mit szeretnék, mire biztatom. Bata nem fog közelebb menni hozzá, elég ha a szárnál fogva tartom vissza.*






RebelliumAktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Őrpontok - Page 3 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Őrpontok - Page 3 Alec_i11


Őrpontok - Page 3 Empty
Utolsó poszt Hétf. Jan. 10, 2022 12:08 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
 
Roda és Alec


- Igen... - Bólogatok aprókat Roda szavaira, bátorítására s valahol igaza van, ugyanakkor nem is Szöszi haragjától félek. Nem látom okát, hogy így tegyen. Inkább attól tartok, hogy a korábbi vád miatt belemegy az egészbe, hogy bizonyítsa ő nem a kancellár kéme, és amúgy is hajlamosnak mutatkozott arra, hogy rábólintson dolgokra, hogy ha úgy érzékeli, azzal másnak segít és ezzel őt magát is jobban fogják szeretni. Nem tudatosan tesz így, csupán a vele történtek, főleg a második férje volt rá olyan hatással, hogy ez a fajta sajátos szeretetéhség alakuljon ki benne. Viszont így, hogy ennek tudatában vagyok, olyan érzés Carter kérését - parancsát? - tolmácsolni felé, mintha kihasználnám őt. Egyébként sem akartam belekeverni a kapcsolatunkba a politikát, nem véletlenül nem kérdeztem arról soha, miről beszélget a kancellárral vagy miről mit gondol, ami politikai színezetű és ő sem kérdezett fontos dolgokról, amelyek az Ellenállással kapcsolatosak. Ez most felborulna ezzel... Mindegy, majd lesz valahogy, ám addig is valami mást kell megoldani s most magam felé húz a kezem azzal, hogy a szállás kérdését forszírozom. Oké, alá tudom logikus érvvel támasztani, miért fontos, de azért inkább a mögöttes szándékaim miatt kérdezem.
- Hangzani jól! - Mosolyodom el és bólintok rá, nem sejtvén, hogy az valami ex-karanténszoba, s ki tudja milyen a perdai fertőtlenítés. Jobb lett volna vmi félreeső hely, jellegtelenebb, mint ami a Gyógyítók házához kötődik, de lehet ellenőrzés alatt akarnak azért tartani. Nos, hát nem mondta Roda, hogy nem fogadhatok vendéget...
- Köszönöm, Roda! Ez segíteni sokat. Vinni érte cserébe valamit? Lenni neked szükséged valamire innen? Hegyi növény? - Kérdezem, mert azt hiszem, perdai szokások szerint illene adni valamit, de minimum megkérdezni ezt. Talán a válasz is kiderül rá, de csakhamar figyelmünket a nevetés köti le. Igyekszem nem megsértődni a többiek nevében is a perdai gyógyító burkolt állatkínzásos vádján. Ha valaki tenne is ilyet, kötve hiszem, hogy azt pont a vendégségbe/követségbe érkezett személy hátasán élné ki. Bata meg nem lett megkötve, nem hülye, hogy ne szaladjon messzebbre, ha bántani akarják. Ráadásul megvédeni magát is tudná.
Mire kiérünk, kiderül, hogy a csíny egyáltalán nem a boga ellen irányult, hanem az egyik társam ellen, de még ő sincs életveszélyben, csak ezt vele lesz nehéz megértetni. Ahogy így elnézem, a húgommal rokonlélek lehet az állatoktól való masszív viszolygása miatt. Roda rendre is utasítja a vétlen állatot, míg én megtudom, hogy mi is okozta a helyzetet, miért nyaggatja ennyire a boga a fiút, és vigyorogva osztom meg szerzett tudásomat Rodával. A választ is tolmácsolom, s hiába Roda szigorú pillantása hozzá, lehet a könnyes szemeiken át nem látták, mert a nevetés kicsit sem csitul, egyedül csak akkor, mikor figyelni kezdik, lejön-e a fiú vagy sem.
- Perdai diót raktak a zsebedbe, azt akarja a boga! - Segítek be Rodának, mert a fiú kissé értetlen fejet vág a kérésre vagyis inkább utasításra. Vélhetően nem tudja mi az a krendo, vagy ha tudja is, nem érti, miért keresik rajta, ha neki nincs is olyanja. Így viszont már látható a megvilágosodás az arcán és egyszerre zabos lesz, de nem a bogára már, hanem a többi őr felé kezd el kiabálni, miközben egy kézzel kapaszkodik, másikkal meg idegesen üríti ki a zsebeit a földre maga alá szórva a csemegét. Ha lenne harmadik keze, azt vélhetően a többiek felé lóbálná fenyegetően, ökölbe szorított ujjakkal.
- Basszátok meg, ez kurvára nem volt vicces! - Ez az a pont, amikor is újra, egy emberként felnyerít a csínytevő őrség, én meg vigyorgok szintén, főleg azon ahogy Roda szidja a többieket, mint valami neveletlen kutyát vagy bogát.
- A-a! - A fiú látja Roda jelzését, ha nem is érti a szavait, de esze ágában sincs lemenni, ezt heves és nyomatékos nemleges fejrázással adja Roda tudtára, ha esetleg a két hangból álló kommunikáció nem volna elég. Közben sikerült feltornásznia magát a faágra, így már rajta ül, nem lóg rajta.
- Hagyni, majd lejönni, ha Bata nincs itt. Te meg ne fossál már ennyire, ez csak egy boga, nem is felnőtt példány még! Mihez kezdenél egy démontigrissel? - Intézem az első mondatot még Rodának, majd a többit már a faágra kiabálom fel a fiúnak.
- Olyanja is van a perdai nőnek? - Kerekedik el a fiú szeme. Hát nem pont úgy értette a szavaimat, ahogy gondoltam, rá is legyintek, s közben újabb nevetgélés hangzik fel mögöttünk a többi őr részéről, némi gúnyolódó megjegyzéssel, hogy miért nem jön le a srác. Nem mellesleg gyanús, hogy ők sem közelítik meg a bogát, a tisztes távolságot egész idő alatt tartották.
- Elnézést kérni helyettük. Őrségben lenni nagyon-nagyon unalmas. - Nézek bocsánatkérően Rodára és próbálom a többieket kimenteni előtte, csak a szám áll nagyon mosolygásra, ami gyaníthatóan azt jelzi, magam nem találom rémesnek a tréfát, sőt ha kint maradok, lehet benne is lettem volna.
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Őrpontok - Page 3 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
399

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Őrpontok - Page 3 IpUrJ4h


Őrpontok - Page 3 Empty
Utolsó poszt Vas. Jan. 16, 2022 4:50 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
A bolond quorsák


Vadember & Roda




*Nem tudom mire mondja az igent, hogy megfogadja a tanácsom, vagy csak úgy rábólint a szavaimra s aztán majd a saját feje után megy. Nem feszegetem tovább, láthatóan nem akar róla beszélni, talán olyasmi ami nem rám tartozik, vagy úgy hiszi az én segítségem abban a helyzetben nem túl sok. Megelégszem annyival, hogy bátorítom csak, nem lesz nagyobb baj az egészből és bízzon a lányban. Van amiben viszont kézzel foghatóan tudok segíteni, az pedig az eloraki szállás, hogy amikor a megbeszéltek szerint eljön, legyen hol aludnia. Ő azért közelebb áll hozzám a többi hegyi éginél, így a Gyógyítók házában ajánlok fel neki egy olyan szobát, amit nem igazán használunk és nem fog feltűnni az ottléte, főleg ha tényleg csak aludni jön oda. Mosolya megelégedésemre szolgál és megnyugszom, hogy valamit mégis tehetek érte. Tudom azt is, hogy felajánlása számára fontos ezért rábólintok, nem különben jól is jön ha segít beszerezni néhány olyan gyógynövényt, melyek messze esnek Eloraktól. *
-Szívesen fogadom köszönöm. Bármit amit a hegyekben vagy a barlangokban megtalálsz. Lihellát leginkább és ewlettét, ombrot, caess-t. *Próbálok olyanokat felsorolni, melyeket akármikor megtalálhat és még csak külön el sem kell mennie értük, aztán majd elmondom mik is ezek ha nem tudja. Vagy küldök róluk rajzot, ha mást nem, vagy a Rebelliumba küldött gyógyító segít neki. Nem olyan sürgős egyik sem hiszen mindenből van tartalékom. Az viszont, hogy szüksége lesz-e segítségre ezek beszerzéséhez, nem derül ki, mert a kinti zajok gyanakvásra adnak okot, jóllehet a megjegyzésére elmosolyodom, azért még aggódom Bata miatt. Mint kiderül, inkább a fiú miatt kell, akire rábíztam, vagyis a többi őr rábízta a bogám lefoglalását. Szegény fiú egy fáról lóg lefelé, miközben Bata megpróbálja elérni. Mint kiderül, az őrök viccelték meg a fiút, én pedig amint megtudom ezt Vadembertől, próbálok segíteni neki. Bár az ő nyelvükön mondom, mégis értetlen arcot vág és csak Vadember szavaira eszmél fel a becsapásból, talán a kiejtésem nem volt tökéletes, lehetne még csiszolni rajta bőven. Mire elkezdi kiüríteni a zsebeit, már én is nevetek és Bata szárát fogva tartom vissza attól, hogy feljebb ugorjon. Diadalmasan kapkodja be a csemegéjét és persze többet szeretne. Azt hiszi, több is van ott ahonnan az előzőek jöttek. Megpróbálom elhúzni a fa közeléből, hátha akkor bátrabb lesz és lemászik.*
-Nem maradok sokáig, ígérem. *Válaszolom arra, hogy a fiú csak akkor hajlandó lemászni, ha mi már elmentünk, a többiek nevetése azonban együttérzést vált ki belőlem a fiú iránt. Mert persze csak becsapni volt merszük és nevetni rajta, de láthatóan ők sem nagyon igyekeznek a közelébe. A kis párbeszédet nem értem nagyon, Vadember bocsánatkérését annál inkább, ami ad nekem egy ötletet. Vadember felé fordulok.*
-Nem bántották Batát, nem kell elnézést kérned. Hátha nekik is tetszik a játék. *Azzal közelebb húzom Bata fejét magamhoz és a nevető őrök felé mutatok.*
-Ott van még krendo. Menj szerezd meg, menj. Náluk van. Ott krendo. *Elengedem a szárat és Bata megindul a nevető őrök felé, akiknél minden bizonnyal maradt még néhány a csemegéjéből. Meglátjuk meddig nevetnek.*






RebelliumAktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Őrpontok - Page 3 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Őrpontok - Page 3 Alec_i11


Őrpontok - Page 3 Empty
Utolsó poszt Szer. Jan. 19, 2022 8:29 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
 
Roda és Alec


- Lihella, ewlette, caess... ombro? - Ismétlem vissza Roda "rendelését", és az első háromnál még képben is vagyok, ezeket mi is ismerjük, használjuk, még a caess-t is, azaz az alvófát. De az ombro... hirtelen nem ugrik be, melyik növényt illetik ezzel a névvel, bár állatnevekben jobban otthon mozgok. Hiába no, vadász is vagyok. De másnem majd a küldött gyógyító kisegít minket és akkor megvilágosodunk, hogy a tavaszonként helyenként érzett dögletes bűz nem egy grodrak megmaradt zsákmányából ered - olyan orrfacsaró, hogy sose mentünk megnézni, tényleg az-e, hiszen mi más is lehetne? - hanem egy ritkán és nagyon rövid ideig "virágzó" növény a szag forrása. Abban a gyógyító nélkül is biztosak leszünk, hogy Roda nem parfümmel kísérletezget.
A választ talán el is engedi Roda, mert figyelmét, ahogy az enyémet is, a kintről beszűrődő harsány hahotázás köti le, de kiérve kiderül, hogy aggodalma alaptalan volt. Legalábbis Batának semmi baja, legfeljebb bosszankodik, miért nem adják már neki oda a krendo-t, de hogy is kaphatná meg, ha a szegény srác zsebébe sunyiban csempészték bele, és egészen érkezésünkig nem derült ki számára, mit akar ennyire tőle a boga. Az ifjú ellenállónak viszont nem akaródzik lejönni a fáról.
- Ööö, innen amúgy is messzebbre ellátok! - Magyarázza, én tolmácsolom a szavait, miközben ő lábaival karolva át a faágat, amin ül, tenyerét szemei fölé emeli, oda nem sütő napot takarva ki és próbálja eljátszani, hogy épp messzire kémlel, őrszemként marad a fán. Véletlenül sem a boga miatt!
A folytatásra viszont se ő, se én, de a többi jókedvű őr sem számít. Magam részéről felvonom szemöldökeimet, hogy mire érti Roda, hogy hátha a többieknek is tetszik a játék, hiszen nyilvánvalóan tetszik, majd megpukkadtak a nevetéstől, de a felismerés a gyógyító további szavaiból ér el, amit nem is nekem intéz, hanem Batának. Értelmes egy állat, azonnal érti, mi a "feladata", mintha ő is benne lenne a csínyben és nem tudom hány kilót vagy mázsát nyomhat, de azzal mind most a többi őr felé iramodik ijesztő tempóval. Arcukra is fagy a mosoly és normál esetben bizonyára fegyverrel támadnának a lényre, ám erre utaló jel most nincs, meglehet megkedvelték Batát időközben, és nem csak az az ok, hogy vendégnek a hátasát nem illik kilőni.
- Add oda neki!
- Vááá!
- Itt van, itt van! Nincs több! - Egy emberként menekülnek be fegyverestül a  sziklák takarásába, az utolsó, akinél a krendo volt, szütyőstül dobja el a csemegét. Szerencsére az földet érve kibomlik, szétnyílik egy kör alakú textillé, így nem akadályozza semmi Batát abban, hogy megehesse a nasiját. Eközben a fiú majdnem lejön a fáról, csak nem rendeltetésszerűen, mert röhögtében esik majdnem le, miközben nagyokat kurjongat hozzá.
- Ez az! Igen! Most legyen nagy a szátok! Juhúúú! - Magam is vigyorgok, részben Roda játékosságán, részben az őrök reakcióján és részben a fiú örömén. Legalább így nem fogják még hetekig cukkolni ezzel, hanem vagy közös jó sztori lesz ebből, vagy kölcsönösen megegyeznek, hogy erről az esetről mindannyiuk méltósága érdekében mélyen hallgatni fognak. Remélem, az utóbbi. Mint szemtanú, számítok néhány kör ingyen italra a Rebell-Ivóban a hallgatásomért.
- Azt hinni én, már tudni én, miért lenni ilyen huncut Bata. - Sandítok Rodára mosolyogva, visszafordulva felé. Annyiszor nevelgeti a bogát, pedig benne is legalább ennyi játékosság van.
- Köszönni, hogy te eljönni volt Roda ide, és meghallgatni volt engem is. Remélni én, minden alakulni majd immár közös tervek szerint. De most te ne haragudni rám, indulni kell én hamarosan... valahova. Befejezni én készülődést. Biztonságos utat hazafelé! - Hajolok meg enyhén a gyógyító felé elköszönve tőle, fent a fiú integet, de aztán észbe kap, hogy ha hajladoznak a nő felé, akkor lehet ez kevés, szóval biccentget nagyokat hozzá. Én Bata mellett elhaladva megsimogatom-paskolom lágyan a nyakánál, ha hagyja.
- Neked is köszönni. - Emlékszem, a boga reagált a hangulatváltozásokra és meglepő empátiáról tett tanúbizonyságot...
... Mire a járatokhoz érek, az őrök is visszaszivárognak az őrpontjukra, a fiú is lemászik addigra a fáról, én pedig visszakullogok Carlisle műhelyébe, ahonnan elindultam. Kifelé szinte csak úgy elröppent az idő meg a táv, most odafelé mintha meghosszabbították volna a folyosókat. Kicsit nem bánom, mert valamit ki kell találni, miért nem Szöszivel az oldalamon jelenek meg, hogy végre bemutassam őket egymásnak. Egyelőre nem tudom, hogy Carter mennyire akarja nyilvánosságra hozni a szövetség részleteit. Szerintem kivár majd, tényleg küld-e Roda ruhákat, gyógyítót, amiket ígért a könnyebb eloraki bejutáshoz.
- Öhm, téves riasztás volt. - Ejha, ennyi idő alatt micsoda frappáns indokot ötöltem ki!
- Majd elmesélem, most már indulnom kell. Jah, igen, előbbre hozták, na majd találkozunk! - Nem volt kedvem most magyarázkodni, csak felkaptam a cuccomat és már léptem is ki a műhelyből. Nem hozták előbbre az indulást, hajnalban lenne az is. Sebaj, lesz egy fél nap előnyöm magamban helyre rakni vagy inkább elhessegetni a témát, miért is vártam annyira, hogy Szöszi érkezett meg? Pedig, utólag belegondolva, semmi oka nincs itt lenni. Őrültség lenne a részéről. Semmi racionális okom nem volt ezt feltételezni róla... És hogy fogom neki elmondani Carter óhaját? Rohadt életbe.

//Köszönöm Roda a játékot, élveztem akkor is, mikor a hangulat fent, majd lent, majd megint fent volt... Very Happy Nem volt fair ennyire belehúzni a politikába engem  Sad , szóval ezek után reszkess, nehogy tényleg elmenjek a Gyógyítók házába Niko  Grr //
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Őrpontok - Page 3 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
399

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Őrpontok - Page 3 IpUrJ4h


Őrpontok - Page 3 Empty
Utolsó poszt Vas. Jan. 30, 2022 8:18 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
A bolond quorsák


Vadember & Roda




*Egy picit elmosolyodom, amikor az ombro-ra visszakérdez. Csodálkozom azon, hogy nem ismeri, persze lehet, hogy mégis, csak nem ezen a néven. Talán gonoszság tőlem, hogy ezt kérem tőle, tekintve, hogy az ombro virága és maga az egész növény is milyen tulajdonsággal bír, de remélhetőleg megbirkózik vele és nem fog emlegetni túl sokszor és átkozódva.*
-Ombro. El sem tévesztheted. Mostanában fog nyílni a virága és a barlangokban találhatod meg, ott ahova minden bizonnyal nem jártok sokszor. Elég…büdös a szaga, viszont nagyon jó sebgyógyító. Ha megérzed, olyan mint amikor valami rohad. Azonnal szedd le a virágát és a nedvét gyűjtsd be. Nem sokáig marad nyitva. *S egy bocsánatkérő pillantással ellensúlyozom kérésemet. Az ide küldött gyógyító majd segít neki és elmondja mire használható, ha elég merész és eltökélt, sok virágnedvet gyűjthet be és marad nekik is.
Odakint azonban sokkal viccesebb dolog vár, mint azt a hangokból gondoltam, és eltart egy ideig, mire a fiú megnyugszik, hogy Bata nem bántani akarja. Az égi nyelvtudásom kevés ahhoz, hogy az én szavamat megértse, de idővel azért sikerül a cselt leleplezni. Szegény fiú nagyon el van keseredve és addig nem is akar lejönni a fáról, míg mi itt vagyunk. A tréfa kicsit gonosz volt, de nem gondolom, hogy rossz szándékú, viszont meg kell mutassam milyen az amikor ugyanabba a gödörbe esik az égi, mint amit kiásott a másiknak. Bata nagy lendülettel indul meg az őrök felé, arra nem számítok, hogy valóban van még náluk krendo, de a kiabálásból és s kapkodó zsebkotorászásból ítélve, bata megkapja a jutalmát. Hangosan nevetek fel amikor a szütyő Bata felé repül, ő meg éles kurjantásokkal vegyítve habzsolja fel a maradék csemegét, majd mint aki jól végezte dolgát, visszaüget hozzám. Addigra az őrök is bemenekültek a barlangba, s oda már nem lenne értelme utánuk menni, nem mellesleg, nem is biztos, hogy beférne. Egy kis elégtétel a fiúnak, aki a nevetéstől majdnem leesik a fáról, a pillanatot éppen elcsípem és fel is szisszenek, de feleslegesen, mert erősan megkapaszkodik egy ágban. Mosolyom marad, a derültség nem mosható le rólam, és ezzel simogatom meg Bata hozzám dörgölőző fejét. *
-Bata huncut, én tanulok tőle. *Jegyzem meg szerényen, mert valahol így is van. Még mindig kölyöknek számít és sok játékosság van benne, azt persze nem vitatom, hogy kellek hozzá én is, Vharan mellett valószínűleg hamarabb megtanulta volna a komolyságot és méltóságteljes lenne, mint Perlo. További szavaira bólintok, hiszen amúgy is indulni készültem, de még megköszönöm a lehetőséget az előrelépéshez. A korábbi derű eltűnik az arcomról, helyét komolyság veszi át, mellyel kísérem a meghajlását, a tiszteletet amit már megtanult perdai módon kimutatni. *
-Én köszönöm, hogy segítettél. Nem felejtem el. Szívesen látlak bármikor Elorakban. *Könnyedén fejet hajtok felé, ahogyan már korábban is tettem.*
-Shaz`or adjon erőt és kitartást! *Mielőtt azonban Bata nyergébe ülnék, a bogám lehajtja fejét a simogató kézhez, majd egy halk kaffogással kísérve, megböki Vadember vállát. A nyeregben ülve veszem észre az ifjú bősz kalimpálását, amit aztán egy főhajtás követ, mosolyogva de bizonytalanul integetek vissza neki, nem tudom az mit akar jelenteni, de biztosan valamilyen köszönésforma. Rámosolygok mikor elhaladunk a fa mellett, Bata még felemeli a fejét, de nem tudja elérni, csak egy nevetésre emlékeztető kurjantást hallat, aztán megindul. Egy nagy ugrással kezd, a lendület tovább viszi a sziklafalhoz, melyre könnyedén feltrappol, s onnan ugrik vissza a barlangokhoz vezető ösvényre. Hiányzott neki már ez, és hazafelé sem csillapszik a lendülete. Sem időm, sem hangulatom nincs gondolkodni a hegyi nép között eltöltött időn és eredményen, majd ha hazaértem és megbeszélhetem Rotemshellel. Másnap pedig útjára indítom azt a vállalkozó szellemű gyógyítót, aki hajlandó beköltözni a barlangokba, lemondva nagyon sok mindenről de nagy titok birtokába jutva így. Hiszen a perdaiak és a hegyi nép között kötött szövetség léte, nem derülhet ki. *

//Köszönöm a játékot, tudtam, hogy minden hülyeségben benne vagy, de azért nagy eredményeket is elértünk.  Hug2 A hullámok pedig már menetrendszerűek. Big smile  Zsepi  Big smile  Zsepi  Ha a kancellárok is így tárgyalnának…. Shocked  Laughing
Gyere csak, kapsz sel`vein befőttet! Niko  Twisted Evil  //






RebelliumAktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Őrpontok - Page 3 Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Őrpontok - Page 3 Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Őrpontok - Page 3 Empty
Utolsó poszt Vas. Jan. 30, 2022 8:20 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Őrpontok - Page 3 Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Vissza az elejére Go down
 
Őrpontok
Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold :: Rebellium, az ellenállók városa-
Ugrás: