Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Tywinna
Kedd Márc. 26, 2024 7:02 am

Matthew Fuller
Hétf. Márc. 25, 2024 2:48 pm

Rynoch
Hétf. Márc. 25, 2024 2:46 pm

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:47 am

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:46 am

Chihiro Chiba
Hétf. Márc. 18, 2024 10:29 pm

Tywinna
Kedd Márc. 05, 2024 7:09 pm

Aine Zemar
Kedd Márc. 05, 2024 6:22 pm

Raven Moor
Pént. Márc. 01, 2024 8:12 pm

Jasmine Benedict
Csüt. Feb. 29, 2024 10:33 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Piactér
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Piactér - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Piactér - Page 5 Alec_i11


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Kedd Okt. 25, 2022 9:57 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Zach és Alec


Aprót biccentek, hogy alkohol van benne. Naná! Amúgy víz is. Kell a készítéshez, de azt hiszem, ez nem hatná meg. Aláírom, a dominiumi tisztított víz után az itteni friss tiszta vizek szinte egzotikus csemegének hatnak, én is szívesen iszom, na de az itteni alkoholok! Fényéves köröket vernek azokra a piákra, amiket a drága bandzsa-szemű Jacknél lehetett kapni. No de, nekem mindegy, ha nem kérnek, hát nem, akkor csak én kortyolok az italból. Pedig egy pillanatra feltámadt bennem a sosemvolt kém, aki leitatná ezt a fickót, hogy információkat húzzon ki belőle... Mondjuk hogyan, azt nem tudom, ha eljátszom a néma perdait. Meg hát, azt se tudom, mit tudhat. Tud bármit is?
Mikor azt mondja, hogy meghív ebédre, felderül az arcom - úgy se kerül kreditjébe, nincs bűntudatom - és kezemet a szívemhez téve hajtom meg enyhén a felsőtestem felé köszönetképpen. Úgy, ahogy a perdaiaktól láttam, quorsák felé. Megfigyeltem, hogy egymás felé mélyebb minden ilyen gesztusuk, mint felénk, emberek felé. Szóval most nekem is ügyelnem kell erre. A kérdésre viszont előbb összevonom a szemöldökeim, majd felvonom. Na, ezt hogy az életbe mutogassam el neki? Egymás elé teszem két kézfejem - ölembe téve a kulacsom -, s mindkettőn a középső- és mutatóujjamat mozgatom lábakként. Mit tudom én, milyen állatot utánozok épp, valami négylábú lenne, de kíváncsi vagyok, hogy mire jut? Vajon ismeri a perdai állatokat? Sokat császkál kint? Mi lehet a foglalkozása? Meg is érdeklődöm tőle mutogatással, fegyverfogást imitálva a kezemmel. Kérdést kapok. Húha! Kicsit lassan dolgozza fel az információkat az agya, vagy ezek szerint mutogatva is tudok hadarni. Delgado-vér nem hazudtolja meg magát!
Bólintok, mert amúgy a vadhúst szeretem, jó lesz az kajának, de nem vagyok válogatós típus, és inkább visszatérek az eredeti kérdésre: Zach-re mutatok, majd ismét a fegyvert utánozom le. Na, csak kapcsol! Mosollyal jelzem, hogy ez volt a kérdésem. Vagyis majdnem ez, de minthogy nem adott le kint fegyvert, akkor nem lehet katona, polgároknál nem lehet fegyver. Tehát polgár. Ha nem valamelyik kancellár vagy katonai vezető csicskája, akkor talán nem veszélyes, legalábbis nem annyira. Nem mintha egy polgár nem lehetne áruló.
Kérdésére aztán lelkesen bólogatok, még kicsit ki is húzom magamat, mintha büszke lennék rá, hogy vadász vagyok. Egyébként az is vagyok. Sokkal nehezebb meló annál, minthogy kimegyünk a vadonba, aztán várunk, hátha valamit le lehet puffantani. A fegyverhasználat egy dolog. Gondolkodni kell, tervezni, ismerni az élőlényeket és terepet is, az időjárásról nem is beszélve, és utána még szépen is kell ölni. Na meg feldolgozni a vadat. Na szóval mosolyogva bólogatok arra, hogy vadász vagyok, közben magamra is mutatok, majd rá mutatok és megrázom nemlegesen a fejemet, azaz ő nem vadász. Majd széttárom kicsit a karomat, kérdőn oldalra biccentve kicsit a fejem. Ha nem vadász, vajon micsoda?
Bahh, de macera némának lenni!
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Vas. Okt. 30, 2022 1:21 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec részére
Alkoholos? Ez esetben egészen biztos, hogy nem iszok belőle. Egyáltalán nem értem azokat, akik azt hiszik, hogy az alkohol segít bármiben is. Bombahír: semmit. Pokoli fejfájást egyeseknek biztosan, másnap, és még azt is, hogy teljesen kontrolljukat képesek veszíteni. Ez pedig azt jelenti, hogy egyáltalán nem azok, akit látunk.
Na, ezért szeretem én a gépeket. Azok mindig következetesen ugyanazok. És ha pocsék napjuk van, azt kemény egyenességgel az orrod alá dörgölik.
És velük legalább nem kell azon meghalnom, hogyan kell szociálisan viselkedni. Ha valaki éhes, eszik, ha nincs jó véleménnyel a másikról, elmondja tényszerűen. De hogy udvariaskodjak, az nekem nem megy. Ezért is nézek segítséget kérve a mellettem ülő kísérőmtől. Ő tudja, mondja meg. Én meg majd cselekszem.
Hajlong. Na, ezt sem értettem sosem. Zavart értetlenséggel nézek is rá, s inkább ráhagyom, minthogy hülyeséget csináljak.
Nézem, ahogy az ujjaival játszik, és nem értem.
- Nem értem. - sok mindent nem értek, és van, amikor ki is mondom. Máskor meg inkább rájuk hagyom.
Tehát szereti a vadhúst. Újra kérdőn tekintek a kísérőmre, aki máris mondja a megoldást. Kimondani sem tudom az étel nevét. Párszor elismétlem, meg akarom jegyezni. Tökéletesen leutánozva a szavakat, s ezzel be is került a szótáramba. Most már csak kép kell majd hozzá, az meg majd érkezik, ha a rendelés is, miután elkészült.
- Ez az étel jó lesz? Szereted? - még suttogja nekem a kísérő, hogy erre is kérdezzek rá. Minek? Vadhús az vadhús. Vagy nem?
- Nekem is kérsz? - nézek rá a társra. - Te mit kérsz? - akkor már őt is meghívom, de feltartja a kezét. Elmondta már párszor, hogy az otthon főztjénél nincs finomabb. Amit csak azóta tudok elképzelni, hogy Perdán megkóstoltam az ételüket. Fent és a városban mindegy mit adnak, úgysem arra figyelek. De itt átélem az étkezést,jelentsen is bármit. Ha megfelel a másiknak, és a harmadiknak is, ki is kérem az ételeket, teljességgel nem értve, mit is bámul rajtam a perdai nő. Biztosan a bőröm színe, itt mindenki világos bőrű.
Most azt gondolja, hogy amit nem értettem, másodjára ugyanúgy elmutogatja, akkor érteni fogom? Valamelyik másik holdon él, biztos. De azért találgatok, és be is jön.
- Oké. - a fenének van kedve állatok után rohangálni, amelyek ráadásul legalább ötször akkorák mint. Vagy 4,25-ször nagyobbak, ha jól számolom őt, magamhoz képest...
Törpének érzem magam közöttük, a magam százhetvennyolc centijével. Ami meg mondjuk nem zavar, így ezen is lapozok.
- Nem értem... - leharapom a végét, ami "amit mondasz" lenne, de hát nem beszél. Akkor hogy tudná mondani? Megint a kísérőmre nézek.
- Ha meg tudod mondani, mit értett, akkor tényleg veled megyek a do... gyógyítóhoz. Tudom, megígértem már. - vicc akart lenni, és az én humorom mindig is pocsék volt.
Elneveti magát. Tudtam, hogy ki fog nevetni. Tegye, azért a választ is megmondhatná.
- Azt kérdezte, te mivel foglalkozol. - ránézek. Ezt hogy lehet ennek értelmezni? Tényleg nem megy nekem a non-verbális kommunikáció, ha nem számokról van szó.
- Feltalálok dolgokat, és fejlesztem, ami már van, hogy jobb legyen. - ami nekik a karbantartó tudom. Túl kéne ezen lépnem. Ha úgy mutatkozom be, hogy fejlesztő- és tervezőmérnök vagyok, amire szavuk sincs, akkor megy a tanácstalanság, és ki kellett találnom rá valami nagyjábóli kifejezést, mert ahogy ellátom, nem igazán találgatnak fel, és a fejlesztés is inkább karban tartás, mintsem valódi fejlesztés. Engem nem zavar, nem a Dominiumról van szó, hogy a fejünkre essen, ez az ő életük és helyük.
Az meg mondjuk nem gondom, hogy nem érdekel a vadászat, így egészen biztosan nem fogok belekérdezni. Ellenben jönnek az ételek, de nekem még itt van az isteni leves is, és rájöttem, hogy hűlten finomabb. És hogy ennyit nem fogok tudni megenni.
- Felezünk? - nézek a kísérőmre, aki meglepődik. Tudom, hogy vannak elképzeléseik rólunk, de falánk az pont nem vagyok. Az egy dolog, hogy eljátszom a dagit, ami nem az, de őket például nem sikerült becsapnom. Habozás nélkül a kezembe tolták a gerendát, hogy emeljem fel. Én meg elfeledkeztem a "játékról". Le is buktam.
- Köszönöm a felajánlást, meghálálom. És kérhettél volna kisebb adagot is. -erre én nézek előbb rá egy "szóra sem érdemes" kifejezéssel, aztán döbbenettel. Lehet kérni kisebb adagot?
De ahogy elneveti magát rájövök, hogy csak viccelt, s maga elé vonja a tálat, amin a másik adag van.
Erre csak megadóan sóhajtok egyet.
Elmondom a kívánságot, amit ők szoktak étkezés kezdetekor megtenni. És itt, nekik valóban elhiszem, hogy ez egy tökéletes kifejezés. A perdai ételtől mindig sokkal energikusabbnak érzem magam. Még ha az első óra arról szól utána, hogy heverészni szeretnék.
A levesbe temetkezem, élvezni az ízét, s nem akarok senkit sem zavarni étkezés közben.
- Eloraki vagy? - teszem a tányért arrébb, s közben azért figyeltem a kísérőm, miként reagál az ételre. Az illata nagyon ínycsiklandó, de a levesé is. Bőség zavara.  



Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Piactér - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Piactér - Page 5 Alec_i11


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Kedd Nov. 22, 2022 1:37 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Zach és Alec


Nem érti a négylábú jószág mutogatásaimat. Ez se látott még állatot! Pedig biztos forrásból - Szöszitől - tudom, hogy van boga a Városban is már, meg húgom is mondta, hogy Greymare barátjáéknak sárkánymacskájuk van, immáron legálisan. Oké, tehát őt elkerülte mindenféle állat. Vagy őt az állatok. Húgom mit meg nem adna ezért a képességért! Mindenesetre mikor azt mondja Zach, hogy nem érti, legyintek egy rövidet, hogy nem fontos és amikor előrukkol valami kajaötlettel, rábólintok. Perdai lesz a menü, abból úgy se tudna olyat adni, amire húznám az orrom. Gondolom. A perdai kísérő által említett szó nekem éppúgy semmit nem mond, mint Zach-nek, de olyan képet vágok, mintha minden héten legalább kétszer ennék ilyet, annyira ismerem. Közben én is memorizálom a szót, hogy majd ha elém kerül az étel, tudjam, mi a neve. Bólintok hát a kérdésre, hogy szeretem. Hát, a mai nap ezek után biztosan szeretnem kell. Megvárom, míg rendel a férfi, addig a perdaira mosolygok, aki kicsit felvont szemöldökkel mosolyog vissza. Szerintem ő sejti, hogy annyira vagyok néma, mint ő quorsa. Egyébként gyanús, hogy az otthoni kosztra esküszik...
Amíg a menü elkészül, kérdezgetem mutogatva, hogy mivel foglalkozik, és a tudóst, mérnököt vagy bármi ilyen értelmes embert is kihúzom a listámról, mert nem érti, mit mutogatok! Másodjára sem! Komolyan egy perdai segítsége kell?! Nem csodálom, hogy gyógyítóra szorul, pedig külsőre egyben van. Perdai agyturkászt neki! Elfojtok egy sóhajtást, inkább elégedetten összecsapom a tenyereimet egyszer és határozottan bólintok mosolyogva, mikor Zach kísérője megadja a helyes választ. Vagyis a helyes kérdést. Megemelkednek aztán a szemöldökeim és idejében nyelem le a kikívánkozó baszki-t: tényleg mérnök?! Hú, hapsikám, a fejedben lévő fogaskerekeken is kellene fejlesztened...
Az ülőalkalmatosságra mutatok, amin épp ülünk, majd kicsit széttárom a kezeimet, majd fel az égre, egyik kezemmel összezárt ujjakkal imitálva egy sikló repülését, aztán ismét széttárom kicsit a kezeimet, próbálván megkérdezni, hogy mit is tervez, fejleszt, feltalál? Bútort? Hajót? A fegyvert nem merem még egyszer elmutogatni. De baromi nehéz némának lenni! A válaszadástól lehet az ételek érkezése menti meg, mélyebb főhajtással köszönöm meg a perdainak, aki odahozta, majd hangtalan nevetek fel a kisebb adag-párbeszéden. Na jó, némi szusszantást mellékelek hozzá. Képtelenség totál kussban nevetni. Az én adagomat magam elé veszem, köszönet - figyelve, hogy ne túl mély - Zach felé is érte, az étkezés kezdetekor lévő kívánságot én egy mozdulatba csempészem improvizálva egyet, csak úgy egyszerűen, semmi felesleges sallang, aztán úgy látok neki az ételnek, mintha ismerném tényleg, pedig egyébként én is szívesen adóznék annak, hogy először csak körbe megszemlélem, szagolgatom, ismerkedek vele, hogy mi is lehet benne. Nem bizalmatlanságból, hanem kíváncsiságból. Ám most előbb az ízzel ismerkedem meg, kissé fűszeres, de finom, ínycsiklandó. Jó lesz ez!
Mivel "néma" vagyok, tudok evés és rágás közben is "beszélni", azaz megrázom a fejem a kérdésre és észak felé mutatok, majd mint aki fázik, átkarolom a karjaimat. Hadd higgye, hogy Égtükör felől jövök. Majd rá mutatok és fel az égre majd el abba az irányba, amerre a Város van toronyiránt, és amerre a Rebelliumot is magába foglaló hegység van. Elvégre én nem tudhatom, melyik quorsa ő. Viszont a reakciója beszédes lehet, mennyire utálja az ellenállókat? Veszek egy újabb falatot, míg a válasz - vagy a találgatás - megérkezik, de lehet Zach is látja, hogy egy pillanatra megakad nálam a rágás folyamata és azon vagyok, hogy ne könnyezzen be a szemem. Hú bazd meg, ez de kurva csípős! Mire haraptam én rá??? Nem merek a perdai felé sandítani, de szemem sarkából érzékelem, hogy nagyon a maga tányérja fölé görnyed és fogadni merek, hogy a vigyorát akarja palástolni. Nekem meg ennem kell tovább, mintha mi sem történt volna. Azt a lezuhant siklóját, mi a fene van ebben?!
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Csüt. Nov. 24, 2022 10:24 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec részére
Legyint, vagyis nem fontos. Akkor minek mutogatja? Komolyan nem értem. Ezért sem leszek a kommunikátorok gyöngye, legalábbis élőlények között. Hirtelen visszavágyom Dominiumra, ahol otthon érzem magam, legalábbis a gépek között. Vagy nem érzem otthon magam, csak gépek között legyek.
Nézem, ahogy mutogat, megint, és persze, megint nem értem.
- Igen, fentről jövök. - azért adták az égi nevet, de jobban szereti a másikat használni, és teljesen egyetértek velük.
Perdai kísérőm meghajol újfent, én meg máris fordulok vissza, hogy keressem, kinek teszi, s fáziskéséssel megértem. Az ételhez megadom a kellő kívánságot, erre is emlékszem még, de a jó étvágyat sem értettem sosem, hiszen azért eszek, mert éhes vagyok, ahhoz étvágy sem kell.
Jólesően nekikezd enni, s már csak én maradok ki, mert előbb azt vártam, hogy vesz az enyémből, de így meg .... mindegy. A leves legyen meg előbb, nem kapkodom az étellel, igaz fenn, vagy a városban nem foglalkozom azzal, mi kerül elém. Étel, étel. Itt azonban egészen más, s be kell vallanom, szeretek ismerkedni az ízekkel, még ha nem is érzek ki mindent. Az enyém azért sokkal jobban működhet, mint annak, aki már fenn ismerte meg az ételeket.
Értem. Végre értem.
- Égtükör felől érkeztél? - pillantok kísérőmre, majd vissza a mellettem ülőre. - Ott hideg van ehhez a ruházathoz. - állapítom meg, végig sem kell rajta tekintenem. A hideget amúgy is utálom, igaz, csak addig tudom, míg annyira fejbe nem vág, hogy nem is tudom, hol vagyok, onnantól kezdve meg már olyan mindegy.
- Az égben lakom, most a városból jöttem, igen. - a harmadik helyet csak sejtem, mire utalhat, de egy idő óta nem akarok azzal foglalkozni. Szigorúan (magam szerint), már csak akkor segítek be, ha úgy látom, van is értelme (szerintem van értelme).
A leves elfogyott, ám még kicsit hagyom a leves zamatát érződni, s előbb az illatokkal és a látvánnyal foglalkozom. Kéne élveznem, de egyszerűen csak... jegyzetelem, beletéve mindent a szótárba. Aztán nekikezdek.
- Merre tartasz majd Elorakban? Elkísérjünk? - nem kérdezek rá, mit hozott árulni, mert azok a dolgok úgysem érdekelnek, amit ajánlani tudna. Még ha hallom is, milyen portékát hoztál kérdésekkel traktálják egymást a piacon. Ott sem szeretek lenni. Sok perdai, sok szín, sok minden. A gépeket akarom.



Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Piactér - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Piactér - Page 5 Alec_i11


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Csüt. Dec. 29, 2022 2:09 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Zach és Alec


Biccentek, hogy fentről jött, amit végülis eddig is tudtam ugye, szóval új információhoz nem jutottam, ellenben "némaként" ebből a beszélgetést tovább fűzni, hogy is mondjam - mutogassam -, kurva nehéz. Míg ezen agyalok, ő is visszakérdez, és ételeink megkapása meg némi perdai szertartásosságot követően elmutogatom, hogy honnan jöttem (volna, ha perdai lennék). Nofene! Érti! Ismeri Égtükört! Vajon honnan? Fellelkesülve rá mutatok, majd az előbbi mutatott északi irányba. Járt volna ott? Ugye nem megint valami kancellári huncutság zajlik ott? A következő kérdés viszont a perdai kísérőjétől ér, aki szerintem kiválóan szórakozik.
- Áh, Égtükör felől jössz! Melyik részéről? Dana Ea'lyss-t is ismered akkor, a nagybátyám. Nem üzenet nekem? - A kérdéseket figyelmen kívül hagyom és igyekszem nagyon finoman megmutatni diplomatikus mosolyomban és rövid nemleges fejrázásomban a néma "anyád" üzenetet. Sietve fordulok is vissza az ember beszélgetőtársam felé, mielőtt a perdai megszorongat részletekkel.
Végigpillantok magamon, mikor megjegyzi, hogy a ruhám nem igazán passzol az északi időjárási viszonyokhoz, majd bólogatok neki, aztán erre a helyre mutatok, ismét a hideglelősen fázást utánozom le mozdulataimmal, majd nemlegesen megrázom a fejem, jelezve, hogy itt nincs hideg. Ha meg nincs hideg, minek öltözzek be jobban? Igyekszem rá terelni a szót, megérdeklődve, hogy honnan való, azon túl, hogy égi. Azt tudtam, hogy nem ellenálló, kicsiny kis közösségünket azért könnyű átlátni. De az legalább új infó, hogy nem városi, hanem fent tartózkodik. Egy karbant...mérnököt mi a francnak küldenek Elorakba? Gazdasági megállapodás, hogy lifteket szerelnek a lombházakhoz vagy mi?
Arra kapom fel a fejem, hogy kérdez tőlem, miközben én épp igyekszem nem füstöt eregetni a füleimen át, annyira csípős ez a kaja, amit kaptam. Nyitom a számat, de nem azért, hogy szóljak, hanem hogy levegőt engedjek be, de visszaköszönnek a régi tanulmányok: a tűz táplálásához mi kell? Például oxigén. És én pont most engedtem be egy csomót a képembe. Bassszkiii.
- Kkkhmm. - Köszörülöm meg egy kicsit a torkomat. Ilyent tudnak a némák? Na mindegy, ugorjunk, annál kevésbé feltűnő. Inkább megrázom nemlegesen a fejem, a második kérdésre. Hogy kell jelölni, hogy ez a másodikra vonatkozó válasz? Áh, kezdek belegabalyodni.
Inkább megmutatom a bal kézfejemen lévő kötést - szerencse, hogy a könnyebb elérhetőség miatt nem az emberi kötszereket használom -, majd ráteszem a másik tenyerem e kötésre, leveszem onnan és mutatok a bal kézfejre, majd a jobbra, amelyiken nincs kötés. Hadd higgye, hogy gyógyítóhoz megyek. Majd fogom újra az evőeszközt és felé bökök, hogy ő mi járatban. Hátha kiderül, mi a francot keres itt? Mert ábrázatra majdnem olyan, mint aki a szabadságát tölti, de büntetésnek éli meg, kivéve a kaja részt. Legalábbis a levese jó volt. Miért nincs pia a másodikhoz?! Komótosan eszem, annyira, hogy a második falat étellel bevártam, hogy ő is nekikezdjen az első falattal ehhez a ritka csípős ételhez.
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Kedd Jan. 17, 2023 5:46 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec részére
Tényleg onnan jött. Mivel perdai, fentről nem jöhetett, ahol sokkal hidegebb van, mint a hegyekben. Legfeljebb űrsiklóval.
Tizenkét óra felé mutogat, vagyis eltaláltam.
- Ezt értem. Onnan jöttél. - hirtelen kapom kísérőm felé tekintetem, ahogy kérdez.
Dana. A nevet meg nem ismétlem, de megjegyzem a hanghordozást. És rokona egy vezetőnek. És engem kísérget. Érdekes.Kíváncsian tekintek a hegyi perdaira. Ez érdekes. Nincs üzenet. Összevillan a tekintetünk a kísérőmmel, de már fordulok is vissza a másik perdaihoz.
Elmutogatja, megint, én meg találgathatok. A gépek fehér zaját jobban értem, mint az "emberi" gesztikulációt, ami ezek szerint univerzális. Tényleg, univerzális. Csak pont én nem vagyok képes felfogni, mert az agykapacitásom másra termett.
- Hideg. Itt nincs hideg. Persze, hogy nincs hideg, de mit csinálsz a ruháiddal, amit a hidegben hordasz? - nagyon ráugrok a hideg témára, mert a magam részéről nyolc kabát, két melegítő sapka, aztán sál, és még kilenc kesztyű is kevés lenne, hogy elviseljek bármilyen hideget.
Meglepődéssel figyelek az ételre. Élvezni akartam az ízét, azonban van egy furcsa felíze.
- Ebbe tettek szárított gyümölcsöt? - kísérőm felé fordulok, aki mintha várakozón nézne rám. Ugyan hogyan fognám fel, azt várja, hogy úgy reagáljak, mint a mellettem ülő?
- Igen, van szárított gyümölcs benne, és szárított fűszerek is. Csípősek. Nem érzed?
Felvonom a szemöldököm, úgy néze a tányéromban lévő ételre.
- Mit kéne éreznem? Ér..érzetben.- egy ideig néz rám kísérőm, fogalmam sincs róla, hogy gondolatban a homlokomra tette a kezem, hogy amúgy jól vagyok-e. Mentálisan értve.
- Bizsergést, égető érzetet, hirtelen meleged lesz, - közben a másik perdaira néz, csak én magamra figyelek, keresve az érzeteket, még be is veszek egy emberes adagot.
Ízlelgetem, ízlelgetem, de csak a gyümölcs keserű ízét érzem.
- Mmm, talán némi bizsergést. De legfőképpen keserű ízt. - ami érdekes íz, felébreszt.
Viszont a leírást összerakom azzal, amit a másik perdain látom, és ugyanazt esszük.
- Úgy érted, pont úgy kéne kinéznem, mint neki? - mutatok is rá.
- Ó, akkor gyere velünk, a barátom is a gyógyítóhoz tart, ugye? - a vállamra teszi a kezét, teljes boldogságban, bennem meg összezuhan kicsit a világ, mert. Hozzám. Ért.
Bennmarad a levegő, s megmerevedek, s csak akkor engedem el magam, ha levette a vállamról a kezét.
- Oda. - most már úgysem úszom meg, remélem, ő nem fog végigtaperolni, meg rácsodálkozni az áramütés okozta "vízjelekre" a testemen. Főleg a kezemen, meg a térdemen.
- Azt akarja tudni, te miért vagy Elorakban? - súgja szinte bizalmasan a fülembe kísérőm.
- Tanulni és tanítani. Cserébe, hogy tanulhatom a nyelveteket, és ismereteket szerezhetek, mit lehet a Városhoz tenni, ahol a quorsák élnek, és segíti a természetnek is, megjavítok dolgokat és megmutatom a szerkezeteinket, amiket használunk. - nem tudom, hogy élvezem-e, hiszen ezek nem olyan gépek, vagy nincsenek is gépek. Az ötleteiket és a megfigyeléseiket azonban szeretem. Valami kimaradt.
- Van valami, amit enni, vagy inni lehet, ha ennyire csípős? - mutatok a hegyi perdaira.
Az megkegyelmez a másiknak, s feláll.
- Mondjárt hozok nektek valamit, ami segít. - s már a pulthoz is sétál.
- Nekem nincs szüségem rá. - jegyzem meg az ételnek mintegy.
- Mennyi ideig tart a hegyekből lejönni ide? - érdekes számolásokat lehet végezni vele, s összehasonlítai a járműveink teljesítőképességével. - Gyalog jöttél vagy mással?



Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Piactér - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Piactér - Page 5 Alec_i11


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Csüt. Jan. 26, 2023 9:32 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Zach és Alec


Határozottan biccentek, hogy érti, onnan jöttem. Haladunk. Hogy hova, fogalmam sincs, de eddig jól boldogulok némaként. A következő kérdése sem hoz zavarba, egy kedvesen elnéző mosoly kíséretében nemes egyszerűséggel mutatom, mintha megbontanám az öltözetem, hogy levegyem. Persze nem játszom túl, időben eszembe jut, hogy ha csak kicsit is odébb húzom a nyakamnál az anyagot, rögtön kiderül, hogy nem csak néma perdai vagyok, hanem rokkant is, vagy minek lehetne nevezni a kopoltyú hiányát? Sejtem amúgy, hogy a kérdése arra vonatkozhat, hogy hova teszem a ruháimat - miért, a perdaiak nem vesznek ki szállást? -, de direkt értem félre, izzadjon ő is egy kicsit.
Apropó izzadás, lassan kedvem lesz ténylegesen megbontani a ruházatomat, mert ez a perdai étel, amit most ismertem meg, piszkosul csípős, pedig bírom én a csípős kajákat, nem egyet szeretek is. Attól tartok, hogy ez ráadásul a kétszer csíp kategóriába esik. Ráadásul még ennem kell, mert azért még se "mondhatom", hogy a negyedik kanál után már jól laktam. Bassza meg...
Legalább egy kis időre elvonja a figyelmemet és nem kell ennem emiatt, hogy ez az ember nem érzi, hogy csípős. Ha a perdai kísérője nem kérdezgetné ez ügyben, gyanakodnék, hogy csak az enyémbe került abból az erős fűszerből, sőt, Zach adagja is nálam van. Meg fél Eloraké. Hogyan nem érzi? Némi bizsergés! A kérdésre, hogy úgy kéne kinéznie, mint nekem, még én is bólintok, nem hogy a kísérője. A kajaszünet alatt amúgy résnyire nyitva volt a szám, bár erősen elgondolkodtam rajta, hogy a tüzet az oxigén csak táplálja, szóval lehet nem kellene a nyelvemet emígy szellőztetnem.
Az újabb falat előtt megválaszolom a kérdést, hogy hova megyek, és az égő nyelvemre harapok - lehet a végén tényleg gyógyítóra fogok szorulni, ha ez így megy tovább - mikor kiderül, hogy ők is pont oda.  Legalábbis a városi igen, következésképpen a kísérője is. De jó! És még mosolyognom is kell! Meglepetten nézek még azért rá, mármint Zach-re, feltűnően végig is mérem, mint aki sérülést keres. Bizonyára súg majd a kísérője, ha nem értené.
Majd próbálok még kérdést is "megfogalmazni", a kísérője segít ki. Ő hogyhogy ért? Mindenesetre kiderül, mit keres itt a férfi és jó perdaihoz híven vágok is egy fintort a szerkezeteket hallva, mint aki ódzkodik tőle. Kíváncsi vagyok, akar-e valamit mutatni majd, mert akkor kiderül, miféle szerkezeteket gondol a Kancellária érdekesnek a perdaiak részére. Vagy a perdaiak maguknak. Nekünk is érdekes információ lehet ez egy ilyen piaci rés. Meg az is, hogy a perdai hoz nekem italt vagy valamit a csípősségre, perdai mód meghajolva köszönöm meg neki, és egy szolidabb biccentéssel az ötletgazdának is.
Már éppen emelném a kanalat a számhoz, de a kérdésre leteszem. Nem mintha egy néma ne tudna evés közben "beszélni", de szívesen halogatom az evést, míg megérkezik a csípősséget enyhítő nem tudom micsoda. Felmutatok a napra és mutatom, ahogy felkel és lenyugszik, majd a húsz-huszonöt számokat jelelem le neki, majd a combjaimra csapok, a gyaloglásra értve. Aztán a következő kérdésre komisz mosoly kúszik a képemre, amit még a közben bevett csípős falat sem tud letörölni, és mutatom, hogy repültem, mint egy madár.
Na ezt próbáld meg, haver, fejben összerakni!
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Kedd Feb. 07, 2023 3:07 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
ALEC RÉSZÉRE

Összevonom a szemöldököm. Persze, én is leveszem a ruhámat, ha meleg van, nade, hova teszem a ruhát? Mert éppen arra kérdeztem rá. Neeeeem, egészen így tetted fel a kérdést Zach, pontosíts.
- És hova teszed? Mert nálad nem látom. - így teljes az egész.
Még a tekintetem is visszapattan rá egy pillanatra, s hosszabban ott is marad a hegyi perdain, ahogy ő is bólogat, majd a tányéromon lévő ételre nézek. Ha más lennék, akkor most kétségbeesetten. De csak értetlenül nézek a kupac ételre. Nem is annyira finom, de sokkal finomabb, mint a dominiumon lévők, így biztos megeszem. Az íz hiányát sajnálom, amit a hegyi perdai érzékel éppen, én nem.
Azt már megszoktam, hogy szeretnek bizalmasan hozzám hajolni, egy fokkal jobb, mint az érintés, de azért levegőt sem veszek, míg a fülem felé suttog.
Ezt. Kár volt. Megkérdeznem.
Az ilyen néma-Bobozást nem nekem találták ki. A felénél kidüllednek a szemeim, s szusszantok egyet.
- Napsütés. Napmozgás. Huszonöt.... - na, és itt jön a szemdüllesztés és szusszantás. - Állaton utazva? Repülve. Repülve? - najó, nekem most itt ért véget a beszélgetés, egyáltalán nem értem, amit mondani akar.
A kísérőm közben visszaér, s a másik elé letesz egy kékesfehér löttyel teli poharat, és elém is.
- Nekem nincs szükségem rá. A magyarázatodra viszont igen. - a másik perdaihoz fordulok.
- Elmutogatnád még egyszer, amit az előbb? - majd a kísérőmhöz.
- Elmondanád nekem, mit mutat? - azzal már meg fogom tanulni.

Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Piactér - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Piactér - Page 5 Alec_i11


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Csüt. Feb. 09, 2023 9:55 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Zach és Alec


Egy "aaaah!" jellegű, néma szájmozgást csinálok, mint aki most jön rá, hogy mit is akart a másik kérdezni. De nem hoz zavarba a kérdés, hamar kivágom magam. A háta mögé mutatok, egyrészt, hogy forgolódnia kelljen, másrészt Shiennel asztalai is valamerre arrafelé van, majd mutatom az arcom mellé tett kezekkel és arcomat rájuk döntve, szemeimet lehunyva az alvást. Horkolnék is, de jelenleg nem tudom, hogy a némák horkolnak-e? Remélem kiérti belőle, hogy szállást vettem ki. Szerintem logikus.
Viszont ez a mutogatás... nem egyszerű. Van egyfajta jelölésünk az Ellenállás körében is, akciók esetén jól jön, ha kommunikálni nem lehet másként, főleg hangosan nem. Van - vagy inkább volt - pár jelölésünk húgunkkal is, mindegyiknek megvan a maga kis sztorija, hogy miként jött létre és ezeket csak mi értjük. Aztán szórakoztatásképpen sokszor mutogatással színesítettem a "lányaim" esti meséjét is nagy örömükre, a nagyobbal kitalálósat is tudtunk még játszani, mielőtt kényszerűen távoznom kellett. Szóval meggyőződésem volt róla, hogy megy nekem ez, de a velem szemben ülő még annyit sem tudott megfejteni, hogy "huszonöt nap gyalog". Naná, hogy ezek után komiszan bedobom, hogy én repültem. Na! Ezt legalább érti. Mármint kitalálta, de nem érti! Haha, azok a szemek! Meg amilyen képet vág! Már ezért megérte! Mosolygok is szélesen, próbálok hozzá természetes képet vágni, mintha evidens lenne, hogy repültem. Ekkor ér vissza a perdai kísérője, és bár nagyon csábító az a fura színű lötty, ami máskor bizarrnak lenne minősítve, mégis inkább derűsen fordulok a kísérő felé és mutogatom le újra az elejétől...
- Azt mondja, hogy északról, ahonnan jött, huszonöt nap gyalogvást ide az út. Ő viszont nem úgy jött, hanem repült, mint a madár és... és... nos... - A magabiztos tolmácsolás elbizonytalanodik, mert hát én belejöttem a mutogatásba és gyakorlatilag teljesen rendszertelenül, ami az eszembe jut, azt nyomom én pantomimben. Van itt minden, ami kell: futás, ugrás, tapsolás, harapás, robbanás, virág nyílás, valami nagy leesése, kukacmozgás - asztal szélén mutatóujjal lemintázva, ami az asztal végében a mélybe zuhan -, random bedobott számok. A perdai szemei is tócsányira kerekednek és próbálja nagyon megfejteni, mi az istent akarok én itt elmagyarázni. Ő még ezen a ponton nem sejti, hogy szórakozom. Két csettintés közé benyomok néhány tánclépéshez tartozó kézmozdulatot is, perdait és emberit vegyesen, na meg itt-ott - kalandvágyból a sorsomat kísértve - pár tipikusan emberi jelzést, mint az oké felfelé mutató hüvelykujja, később a lefelé mutató, egy robbanás jelenet után egy-egy középsőujjas jelölés is megjelenik feltéve a fejemre a kezeimet, mintha közben fülek is lennének. Kíváncsi vagyok, mikor bukom le? Az egész előadáshoz pedig változatos arcmimikát is párosítok, ritkán összhangban a mutogatott akármivel. De hát muszáj lefoglalnom az arcizmaimat, hogy ne röhögjem el magamat!  
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Szer. Feb. 15, 2023 11:46 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
ALEC RÉSZÉRE

Alvás. Alszik. Ahol alszik. Szállás.
- Akinél megszálltál? - kérdezek rá hangosan is, de az értelmezőkém, legalábbis a hozzá tartozó elem, az rohamosan kezd kifogyni. Nem nekem valók az ilyen interakciók, teljesen kimerít, lemerít, élőlényeknél nem vagyok hajlandó találgatni, mit is akarnak.
A felmentés azonban megérkezik, mivel rest és hiú sem vagyok olyanban segítséget kérni, ami nem az asztalom. Ez pedig biztosan nem az. Figyelem a kísérőmet, s ahogy elbizonytalanodik, visszafordulok a másik perdaihoz.  
Ahogy magyaráz, feltűnik, hogy nincs benne rendszer, és az sem, hogy ezeket perdaiktól még nem láttam mutogatni. Social skill terén nulla vagyok, mind a két népnél, ezért sem örülök, ha beszélgetni kell. De ha valami kiugrik a rendszerből, mint anomália, az biztos, hogy észreveszem.
Néhány pislogás közben fokozatosan nézek lefelé, a lábát lesem. Akik a hajón születtek, bakancsba születtek úgymond bele, nekem minden bajom van tőle, visszasírom a földi lábbeliket, ezért is fogom megkérni majd kísérőmet, ha itt vagyok, akkor egy lábbelit kérek tőlük.
Ugyanolyan arccal végighallgatom, ugyanolyan értetlenül.
- Várj. Nem értettem onnantól igazán, amikor ezt mutattad. - ha akarja, minden mozdulatát végigmutatom, egytől egyig, mivel minden mozdulatát megjegyeztem. Ez is hozzám tartozik, nem csak a hallott vagy olvasott dolog, vagy netán szagolt és tapintott.
Valahol a közepébe mutatok bele, mert abban biztos vagyok, hogy ő egészen biztosan nem emlékszik arra, mit milyen sorrendben mutatott el.
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Piactér - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Piactér - Page 5 Alec_i11


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Hétf. Feb. 27, 2023 1:44 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Zach és Alec


Határozott bólintás a kérdésére, igen, ahol megszálltam. Ejj, de nehezen haladunk... nem mintha lenne kimondottan célom, ahova el kellene jutni és emiatt fontos lenne a haladás.
A továbbiak kódfejtését a perdai megadja, egészen addig, amíg pusztán unalomból - és a csípős étel további fogyasztásának elhalasztásából - nem kezdek el egészen kaotikus magyarázatba Delgado-féle jelnyelven. Vagyok ráadásul olyan pimasz is, hogy már egy-egy emberi jelölést, mozdulatot, ülve előadott táncfigurát is belecsempésszek, mindezt a legnagyobb átéléssel, a helyzethez és magamhoz képest nagy komolysággal, hogy aztán a végére érve - azaz random módon valahol leállva - újra a kezembe vegyem a kanalat, mint aki nyugodtan folytatná az étkezést.
A nagy beleélés közben kicsit késve vettem észre lefelé való pislogását, a mozdulatok részének álcázva magam alá húzom lábaimat, hátha nem látta a lábbeliket, az emberi anomáliákat perdai viseletemben. Hm, tehát gyanús lettem neki, vagy a lábamat figyelte, az is mozog-e a többivel?
Elégedetten nézek rájuk, a perdaira mindenképpen, mert ugyan már abbahagytam az előadást, neki még mindig nem jutott el a kanál a félig nyitva maradt szájához. Az ő rendszere még betölt, a dominiumi ebben előrébb jár, kérdez és pontosítást kér és mutatja is honnan. Szemöldökeim finoman feljebb mozdulnak, mikor felismerem a saját előadásomat, és nem mintha megjegyeztem volna a sorrendet - nem mintha meg tudtam volna jegyezni -, úgy tűnik, neki sikerült. Hogy a francba?! Asszem, lebukhattam, mert kizártnak tartom, hogy ha a korábbi x nap gyalog mutogatásomat nem értette, akkor ebben a zagyva semmiségben csak a közepétől vesztette el a fonalat. Nem is volt fonál!
Mindenesetre ennyivel még nem hoz zavarba, gyorsan letéve a kanalat rázom meg mindkét kezemet nemlegesen, magabiztosan állítva, hogy rosszul csinálja. Elhitetni valakivel valamit sokszor csak a megfelelő fellépés kérdése, nemde? Aztán, amire emlékszem, bemutatok pár formációt, néhányat véletlenül pont fordítva, a sorrend gyakran más, kimarad ez-az, és belekerül több új dolog is.
- Ha harmadjára is elő kell adnom, akkor isten bizony csoda fog történni, és a néma megszólal. - Vigyorodom el a végén, emberi nyelven szólítva meg.  
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Vas. Ápr. 02, 2023 8:15 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
ALEC RÉSZÉRE


Oké. Szállás. Miért nem tudja ő is számokban adni a jelzéseket, mint ezzel a mutogatással. Kezd fogyni a türelmi időm...
A cipő elég sok járásra utal, nem olyan tiszta, mintha az enyém lenne. Vagyis járt terepen. És nagyon nem perdai, de nem ismerem az összes perdai cipőt, így talán van egy hasonló.
- Mit nem? A sorrend egészen biztos pontos. Csak nem értem. - a perdai kísérőm bólogat, aztán vág egy olyan arcot, ami jelzi, az biztos, hogy tudok valamit.
- Nem, nem úgy volt. Így. - mutatom el újra, amit legelsőnek elmutatott. S mivel kezd fogyni az időm, a kivárással együtt, s mondanám, hogy köszönöm a társalgást, nekem mennem kell, pedig legszívesebben azt mondanám, igazán abbahagyhatná a rossz jelzéseket, és rabolni az időmet, keressen más társaságot, amikor megszólal.
Egy ideig csendben nézek rá.
- Miért raboltad az időmet a kézmutogatásokkal?- azzal enni kezdek,mintha nem is történt volna semmi komoly. - Mondd, hogy neked is keserű. - és hogy még jobban jöjjön ki a lépés, mindezt perdai nyelven mondom. Hiszen ez olyan lenne, mintha hangfelismerő rendszer nélkül beszélnék egy géphez, hogy induljon el. Márpedig Elorakban vagyunk, nem a Városban.

Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Piactér - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Piactér - Page 5 Alec_i11


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Pént. Május 12, 2023 1:23 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Zach és Alec


Mikor elkezdi leutánozni a kihagyott mozdulataimat, mert hát a franc se jegyezte, kivéve őt, egyrészt ledöbbenek, hogy tudja sorban, másrészt bosszankodással vegyes örömmel nézem: több vicces és ciki mozdulatot kellett volna beletennem az előadásomba, rohadt szórakoztató nézni, ahogy tök komolyan lemásolja! Kezd egyre szélesebb vigyor kiülni az arcomra. Megpróbálom kijavítani is, de ő magabiztos marad. Öregem, micsoda agya lehet! Néha azért belátom, nem ok nélkül maradtam csak tizedesi rangú, hülye vagyok én ehhez a világhoz, mikor ilyen tudós elmék rohangálnak - vagyis most ülnek és esznek - itt. Nem bírva tovább lebuktatom magam, egyébként is már hiányzott a beszéd. Nagyon körülményes mutogatással kommunikálni mindent! Most ő lesz a csendes fél egy időre, de ezzel együtt véve, meglepően jól viselte, hogy be lett csapva. Pedig nálam fejben már összeállt pár forgatókönyv védekezésre, ha mondjuk nekem akarna esni. Ki tudja, mennyire hirtelen haragú? Egyrészt a spéci balommal kivédeném az érkező jobbost - már ha jobbos -, másrészt a csípős ételünket a képébe zuttyintanám. Azért örülök, hogy nem kell bemutatni a perdaiaknak, milyen egy közelharccal megspékelt kajacsata.
- Mert nem bíztam benned, na meg kíváncsi voltam, mennyire hihető a néma perdai álcám? Egy darabig egész jól ment, nem? - Pimasz vagyok, még ki is kérem a véleményét.
- Keserű? Ez? - Rökönyödök meg, miközben lemutatok az előttem lévő tányérra az evőeszközzel a kezemben, ugyanazt az ételt esszük mindketten. De hogy az enyém nem keserű, az is biztos. Szerintem rosszul használja a perdai nyelvet a fickó, rossz szót választott. Egyébként beszédben én is perdaira váltottam itt már.
- Ez lenni nagyon csípős. Csípni kétszer. - Fordítom perdaira a szóhasználatunkat, láthatóan a perdai el is gondolkodott, hogy mire is értem...
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Vas. Jún. 04, 2023 6:24 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
ALEC RÉSZÉRE

Nem zavargat, hogy nem bízik bennem. A bizalom érzés, és nekem egy ideje érezhetően - ami azt jelenti, hogy én vettem észre, és ez is nagy szó, hogy észrevettem. S legfőképpen akkor ébredtem erre rá, miután Clara... akarom mondani Clairrel volt a hosszú napom a moziban. - pocsékul megy a dekódolása másokban. Magamban is, de igazából nem az asztalom fő alkatrészei az érzések. Ellenben a számok! Azok jöhetnek.
- Aha. Egészen pontosan addig, míg a hegyeket nem mutogattad. Ott a por durvább, neked meg nagyon finom átmérőjű a szemcsék a nadrágodon és négy árnyalattal világosabbak. - nézek a nadrágjára, majd vissza rá.
- Blöfföltem. - folytatom pár másodperc múlva. Én és a blöffölés. Nem létezik, mert az igen és nemek világában mozgok. - Csak az átmérő különbözik, az árnyalatot nem tudom. - majd a kísérőmhöz fordulok, akinek nagyjából a szeme kiesett. Szerintem a kérdésemre, s nem izgat.
- A hegyiek útpora ugyanilyen árnyalatú? - mutatok... a lábbelijére a mellettem ülőnek, kísérőm tanácstalanul széttárja a kezeit, s kapunk egy nem tudom választ.
- Igen. - majd a kísérőmre sandítok, de csak néz rám, érdekesen. - Ennek keserűnek kell lennie, nem? - mutatok az ételre a tányéromon, mire megrázza a fejét, és még mindig csak néz rám.
- Csípős? - fordulok a nem perdai asztalszomszédomhoz, majd a tányéromhoz, s veszek egy falatot megint. Kétszer csípni? Miért csíp... oké, értem, nem kérdeztem semmit.
Ízlelem a falatot, s újabbat veszek, s ízlelem tovább.
- Nekem ez továbbra is keserű. Vegyél belőle. Én meg a tiédből. - s ha engedi, ha nem, veszek az övéből, az enyémet közelebb tolom hozzá.
Ízlelem az övét is. Majd veszek még egyet az övéből.
- Továbbra is keserű, de nem érzem már annyira. Úgy tűnik, elmúlik egy idő után.
S hogy akár ellenálló is lehet? Az esővel szemben biztosan, s a boldog tudatlanság hasznos tulajdonság, ha éppen én vagyok a tudatlan. Nem kérdezek rá. És mert nem foglalkoztat az egész, nekem a saját munkám a legfontosabb. Ami pont nem itt van, még ha most is asztal előtt ülök, ez nem az az asztal, ami előtt ülnöm kéne.

Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Piactér - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Piactér - Page 5 Alec_i11


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Kedd Szept. 26, 2023 3:14 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Zach és Alec


Érdeklődve hallgatom, mi baj volt a hegyek mutogatásakor előadott sztorimmal, és mikor a nadrágomon lévő porszemcséket említi, óhatatlanul is letekintek az említett ruhadarabra. Nem mondom, hogy Elorakba elkutyagolni egy tiszta meló lenne, de hirtelen nem látom, milyen porszemcsékre gondol, főleg gyanús méretkülönbségeket nem látok, a színről nem is beszélve. Hosszabb ideig marad a tekintetem hát a ruhámon, keresve a különbséget, amit ez a mérnök fickó kiszúrt, én - a "helyi" - meg nem.
- Ez jó, ez tetszik! - Nevetve nézek fel rá, mikor elhangzik, hogy blöfföl, de a vigyor hamar zavart mosollyá szelídül: na most akkor a szemcseméret nem a blöff része volt? Nem az egész volt blöff? Meglepetten pillogok a perdaira is, mikor őt is bevonja, hasonlóan tanácstalan ő is.
- Ne szórakozz, hogy ilyen különbségek buktatnának le! Ha így lenne és megtudja a hadsereg, biztosan a kapuba állítanak, hogy kifigyeld, ki csempész és ki nem! - Csóválom a fejem mosolyogva, és betudom az egészet blöffnek, ha nem mond mást, ami erre rácáfolna.
Aztán a kajáról esik szó, amit eltérő ízűnek érzünk. Vigyorgok egyet, mikor látom rajta, hogy leesett neki, mit jelent a kétszer csíp. De hogy ez keserű legyen... Őrület! Hagyom, hogy kóstoljon az enyémből, de én nem lopok az övéből. Egyrészt furcsán bizalmaskodó lenne egy oda-vissza ételen osztozkodás, valahogy nekem kényelmesebb, ha a másik fél egy csinos csaj mondjuk. Másrészt ránézésre ugyanolyan a kettőnké, és bár ez nem hit kérdése, mégsem hiszem, hogy másabb lenne az íze. Igazam is lehet, mert az enyémet is ugyanolyan keserűnek érzi. Vannak kételyeim, hogy tényleg ismeri-e a keserű szó jelentését?
- Furán vagy összerakva. Vagy én. - Vonom le konklúzióként derűsen, nem sértésnek szánom a szavaimat. Taktikát váltok, már ami az étel elfogyasztását illeti. A lassú evés nem jött be, szóval jöhet az ellentéte: gyorsan meg kell enni, aztán meg beszélni, addig is szellőzik a szám!
- Amúgy miért kell neked gyógyítóhoz menned? Mármint... ránézésre nincs bajod, kicsit sápadt vagy ugyan, de aztán csak lehet nem vagy eleget a napon. Ja! És ajánljak gyógyítót? Van egy-két igen szemrevaló csaj, ha érted... - Kacsintok hozzá egyet cinkosan.
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt Vas. Okt. 01, 2023 1:03 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
ALEC RÉSZÉRE

Nevetésére ránézek. Ezek szerint ez vicces volt.
Elgondolkodom válaszán.
- Akkor lehet inkább a színe és az állaga más. - egy sivatagi homok, ami lent van délen, más állagú, mint itt. Meg színű. A végére azonban értetlenül nézek rá.
- Miért lenne mindenki csempész, aki eltérő porszínű bakancsban érkezik a városba?- nem értem az összefüggést.
- Nem ismerlek, így csak a magam nevében nyilatkozom: igen. -legalábbis a standard dobozba nem igazán férek bele. Ezért sem látogatom sűrűn azt a bizonyos agyturkászt.
Megjegyzésére ránézek.
- Nem. Nem értem. Elvileg kinőttünk az állatvilágból. - nem igazán értem, miért ez a fő vezérelv... úgy nagyjából mindenkinél. Nem érdekel. És egy eset óta senkivel. Őt senki sem pótolhatja.
S inkább váltom is a témát, a kezemen lévő heget mutatom meg.
- Áramütés. Ha nincs ott Jenkins kancellár, nem tudom, mi lett volna, ha földet is érek.  A perdai gyógyítók nagyon értenek a finom gyógyításhoz. A másik a térdemnél van, ahol kijött belőlem az áram.

Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Piactér - Page 5 Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Vissza az elejére Go down
 
Piactér
Vissza az elejére 
5 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Piactér

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold :: Elorak, a perdaiak városa-
Ugrás: