Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Hector Reyes
Pént. Ápr. 12, 2024 4:37 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Jasmine Benedict
Szer. Ápr. 10, 2024 10:50 am

Hector Reyes
Hétf. Ápr. 08, 2024 12:16 pm

Tywinna
Hétf. Ápr. 08, 2024 2:57 am

Hector Reyes
Vas. Ápr. 07, 2024 4:25 pm

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 4:41 pm

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 10:56 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Shiennel asztalai
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Kancellária
Kancellária


Shiennel asztalai Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Shiennel asztalai Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Vas. Jan. 19, 2020 10:25 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shiennel asztalai
 





A Shiennel asztalai, nevével ellentétben, nem csupán asztalokból áll. Az Istennő kegyéből kapott terményből, zöldségből, gyümölcsből és halból-vadból készítenek ételeket a dolgozó perdaiaknak. Ide bárki betérhet egy tál ételre amikor szünetet tart, a pihenőidőben beszélgethet és feltöltődhet a további munkára. Az emberek éttermeire, a polgárok étkezdéire hajaz leginkább, de a perdaiak számára ez nem csupán egy ház ahol ehetnek, hanem közösségi hely, ahol napi szinten találkozhatnak egymással azok is, akik a város két végében laknak, megbeszélhetik a problémáikat, a pletykákat, vendégül láthatják a Cadarból, vagy apróbb falvakból érkezőket. A Shiennel asztalai tágas, sok asztallal ellátott helyiség, nagy konyhával, pulttal, házi tűzhellyel. Barátságos hangulata hívogató és megnyugtató. Itt nem kell semmivel sem fizetni egy tál ételért, de bármilyen nyersanyagot szívesen fogadnak. A hely éjszaka is nyitva van, de természetesen akkor nem főznek, de bármilyen hidegélelem elfogyasztható, ám tanácsos mindenkinek maga után rendet rakni.
Nem itt áll meg e hely varázsa, mert perdai mesteremberek által faragott, fa motívumos lépcsősor visz fel a felső szintre.
Itt találhatók a kibérelhető szobák, mely szálláshelyet Tywinna irányítása alatt rendeztek be. Hangulata, bútorai és elrendezése az étkező részhez hasonlatos, vele tökéletes harmóniában áll. A szobákat tetszőleges időre lehet bérelni, a tulajdonossal megegyezett csereáruért, szívességért, vagy munkáért. A hosszabb időre kért szoba szolgáltatásában a napi egyszeri étkezés benne foglaltatik.  
A Szobák berendezése mérettől függően változó, így lehet kapni: 1 ágyas (elegáns, díszesebb, kényelmesebb szoba), 2 ágyas és 3 ágyas szobát. Általánosságban minden szobában található egy nagy tágas szekrény, egy fogas, ágy/ágyak, gyertyák.
A Shiennel asztalait Tywinna (JK) vezeti, olykor a konyhában is megtalálható két segítője körében. Segítői Eneiwa (njk) és Dunloseg (njk).

A hely étel- és italkínálata ITT olvasható.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Shiennel asztalai K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Shiennel asztalai WYdz5uv

Klubom
Shiennel asztalai R8xXJ2P

Fegyverem
Shiennel asztalai KjdARSD


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Vas. Jan. 19, 2020 11:18 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next





Túszok - tragikomédia


*Ez a kiscsaj nagyon mókás, és remek humora van, ezt egyből levágom, amikor elismétli a szavaimat, pedig magamra értettem, hogy mindent értek. Azt tudom, hogy vannak páran közülük, akik megtanulták a nyelvünket, de az nincs rájuk írva. Annál jobb, hogy pont egy nyelvtanulóssal hozott össze a sors. Azt is megtudom mi az ami annyira tetszett neki, hogy meg kell tanítsam. Előveszem a komoly, magyarázós énemet, két kézzel hadonászva mutatom a száguldó bogát, magamat ahogy ülök rajta – ehhez némi fintor is társul – majd nemes egyszerűséggel, most ugyan némán, a sikítást és a nagy puffot.*
-Na tehát, az a nyavalyás száguld, te meg ülsz rajta félseggel, a másik felét meg már fájlalod a sok rázkódás miatt, aztán úgy döntesz, hogy elég volt és leugrasz, a szemétláda viszont kiszáguldozik alólad, akkor jön a sikítás…és a bumm. Éééés…óédescsillogókedvencem! *Bepiszkolódott a csizmám, gyorsabb vagyok a kiscsajnál, észre sem veszem a kendőt a kezében, már nyalom a csizma orrát…az ujjammal. Felegyenesedve úgy nézek rá a szavai miatt, melyekkel azt az idióta, mérföldhiányban szenvedő vadállatot méltatja, mint akit most késeltek meg. Savanyú képpel kérdezek vissza.*
-Te beteg vagy? Hogy lehet szeretni egy gyilkos fenevadat? Na jó, akadjunk le róla. *Még egyszer megigazítom a parókámat, bár most nem ment félre, csak egy önkéntelen mozdulat, mintha a saját hajamból eltévedt tincset raknám vissza a helyére. A pörkölt definíciójára széles vigyor szalad szét az arcomon.*
-Szaftos husi…nyamiiii! *Még a szemeimet is lehunyom egy röpke pillanatra a nagy ujjongás közepette, és ujjaimat is ökölbe szorítom, na nem azért, hogy bemossak a csajszinak, Eowennek, hanem mert annyira örülök, hogy majd` kiugrok a bőrömből. Az elhessentett bámuló perdaiak csak lassan oszolnak, de legalább nyújtanak némi teret, szétrobbanó személyiségemnek. Elindulok valamerre, hogy ne maradjak egyedül Eowen vállát karolom át, ő meg jön velem. De jó! Viszont a téma nem annyira jó, el is húzom a számat, és szenvedő arcot is vágok hozzá.*
-Ne is mondd! Lehet, hogy ezért felejtek el néha enni. Bruce…látod a kigyúrt, cuki pasit? Ő a férjem, ő szokott megetetni…mármint tudok egyedül enni, csak nem jut eszembe és akkor teletömi a számat energiaszelettel. Hát az egy fokkal jobb mint a zselé, de már unalmas. Jenkins kancellárnál…áldassék a halála…majd egyszer, ettem halat, csak az meg szálkás volt. Pont az enyém, de a gyászmadár mennyei. Mmmmm! *Hacsak arra a madárra gondolok, összefut a nyál a számban, de nem ezért kell sokat beszélnem, szóval kell tartanom Eowent, míg oda nem érünk a hova is? Nem érek rá gondolkodni, mert a csaj biztosít arról, hogy tetszik neki a csizmám, bár elég sajátos módon teszi ezt, de ő még nem találkozott velem. Nem csak a csizmalopáson nevetek, hanem a leitatáson is. *
-Te nem tudsz engem leitatni, edzésben vagyok. Mellesleg nyomkövető van a csizmámban. *Nem tudom érti-e, de mindegy is. Nincs benne nyomkövető, ez csak most jutott eszembe…de _mekkora ötlet már_! *
-Nem csodálom, nagyon félelmetesek vagyunk. *Pici irónia nem árt, mellesleg legalább megtudom, hogy azt is érti-e. Mindezidáig simán elgyalogoltunk, megtudom, hogy rossz irányba indultam. A fordulás nagy és váratlan, ezért kijár egy nagy…-
-Áááááúcs! Oké, akkor tudod mit? Menjünk arra…erre, most már erre. Fogadó, ami fogad minket. Fincsi, szaftos husival. *S úgy kell visszaszívni az éppen kibuggyanó nyálat a számba. Baszki, mire odaérünk annyi folyadékot veszítek, hogy kiszáradok. *
-Kajára…nem kell túlbonyolítani bébi. Úgy mondják, kaja. Gyűjtőnév minden ételre amit meg tudsz enni. *Imádom a csajt! Széles vigyorral lépegetek az úton és most már mindenkire rámosolygok, ha kell ha nem. Hadd bámuljanak csak, szépet látnak. A házhoz érve még nem, de odabent már elámulok. A hely mesés, varázslatos, olyan mint a mesefilmekben, amiket néztem…titokban, mert még azok is „károsak” a személyiségfejlődésemre a Kancellária szerint. Baszki, még nem láttak mesefilmet, eskü! Hát még ha tudnák, hogy rám nézve tök felesleges a tiltás, mert egyrészt, azt nézek amit akarok, másrészt a személyiségemen már nincs mit fejleszteni. Az pont jó úgy ahogy van. *
-Ó, ez totál király! De cuki asztalok, és hangulatfény is van. Anyám, eldobom az agyam! Na nem igaziból, ha eldobnám, meghalnék..vagy ilyesmi, csak mondom, hogy tetszik a hely. Csúúúcs! Hellóka! Megjöttünk! *Ha még nem vették észre, akkor mondom, integetve mindenkinek, feszítve Eowen mellett. Be kell mutatnom Samnek!*








Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Shiennel asztalai Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Hétf. Jan. 20, 2020 1:53 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Eowen && Raven
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

Ajkaim préselem, ahogy hallgatom és látom, hogy miként magyaráz nekem a városi nő. Vagy az égi, vagyis onnan fentről a dobozról jövő. Mert nem városi, tudom, hogy erre odafigyelnek. Ajkam harapdálom, hogy ne nevessek rajta, de nem tudom sokáig visszatartani.
Előtte görnyedek ketté és nevetek. Könnyeim is kifolynak, a hasam fogom, ám levegő már nem igazán jut el hozzám. Oldalam már szúr, hiszen ez az egész…
- Igen, igen, láttam - próbálok legyinteni felé, hogy hagyja abba. Két kezem tapasztom az oldalamra, úgy próbálok felegyenesedni, vajmi kevés sikerrel. - Életedben nem ültél még ilyenen, mi? Pedig egy valamire való nő, simán igába tudja hajtani - nyújtom ki, csak nyelvem hegyét, ahogy piszkálolom az önérzetét. Erre kényeseke, na de én is.
A kendőm nem kell neki, így azt visszarejtem az elülső zsebembe, beleetuszkolom, majd elsimítom, hosszasan, hogy még csak púpja se látszódjon!
- Meg kell tanulni, élő állaton, nyeregbe utazni. Ez egy… ez egy… külön sportág… Így hívjátok nem? Nem ilyen holt járműveken közlekedtek, hanem… Ha képes vagy eggyévállni… - ábrándosan sóhajtok fel, miközben eltekintek a feje mellett. Vállaim kissé megereszkednek, tekintetem is egy pillanatra vizenyőssé válik. - Na jó, belátom, nem a boga hátán fogod azt a mennyei érzést átélni, hanem ilyen… lóformákon - bólintok. Bár tény, hogy erre ritkán van lehetőség, de akkor is.
A bogák meg… számomra teljesen hétköznapiak. Nekem nem okoz nagy gondot elkerülni és ne azokon közlekedni. De eszem ágába sincs tudatni vele, hogy amúgy egyet értek, még a végén elmaradna a mókám.
- Uh, de még mennyire - nyalom meg szám és már el is felejtettem, hogy mikor ettem utoljára. Valamikor tegnap este.
Várjunk, most mi is van? Persze, hogy a hasam is most szólal meg. A galádja.
Mondjam el vajon neki, hogy rossz irányba indulunk, amikor átkarolja a vállam. Annyira magabiztosan indul neki, hogy néhány perdai meg is lepődik. Biztos az jár a fejükbe, hogy mikor járhatott itt.
Kérdésére átpillantok vállunk felett.
- Ez már egy kicsit sok… Jobban tetszenek a szálkás manusok - fintorgok egy kicsit, na nem a Brúsznak nevezett alakkal van gondom. A hozzá hasonlóakkal. - Túl sok rajtuk a fogni való, még csak át sem lehet érni, látod, én sem vagyok… - de csak elengedem a témát, nyilván nem a pasizási szokásokról akar hallani.
- Pedig megjegyzem, nem nehéz a halat szálkátlanítani. Tanítsam meg neked? - vigyorgok rá álnokul. Pontosan tudom hogy milyen arcot tudnak vágni, amikor egy élő haj fejét vágja le előttük egy perdai, vagy belezik ki, főleg ha még az ikrái is ott vannak. Imádom nézni azt a borzadályt az arcukon.
- Ó, nem a mi italainktól! Ti lényegében semmit sem bírtok, ami tőlünk származik, kákagyomrotok van. Igen, ez egy létező szó, mielőtt belekötsz, valamelyik olvasmányotokban olvastam! - kötöm az ebet a karóhoz. Noha egyik tanárommal sem sikerült megértetnem, és még csak meg sem találtam, de tudom, hogy náluk olvastam. Máshol nem is tudnék.
A félelmetességen mégis elnevetem magam.
- Nem, nem vagytok - rázom meg a fejem, enyhén, a vigyorom mégsem hervad le arcomról. Én legalább is nem tartok tőlük, szerintem tök viccesek.
Én mégis derekánál ölelem át, és ahogy fordulna megint rossz irányba, tovább vezetem a fordulatba, csak hogy tényleg irányba álljon.
- Ott-ott - mutatok az épület felé. - Akkor kajára, vendégem vagy egy adag kajára - cserébe még nem tudom, mit kérek tőle, talán semmit sem. Ma adakozó hangulatban keltem fel, úgy tűnik.
Áh, dehogy, de most jó kedvet csinált nekem a nőcike.
Viszont ahogy betérek, mosolyom melegebbé válik. Meglehet én is ilyen arcokat vágok, amikor náluk járok és új helyre visznek?
- Gyere, ott egy szabad asztal - indulok meg, továbbra is őt karolva. - Egy kicsit sötét, nem jön be a nappali fény, pedig lehetne akár kertje is, ahova kiülhetnének a perdaiak - rázom meg a fejem. - Nem igazán jönnek be az ennyire zárt terek… bár… - mondom ezt, úgy, hogy amúgy kajakra érdekel az a doboz, amiben ők laknak.
- Helló mindenki, ő itt Raven! - mondom el először perdaiul, majd égi nyelven is. Itt kap néhány tapsot, ám többen még gyanítva méregetik. - Kérünk egy tál pörit! Kettőt! Közben, majd énekeltetek neked - az utolsó mondatot már az ő nyelvén mondom, ahogy leülünk egy asztalhoz.
- És két pohár italt is! - hajolok el előtte, hogy a pultosra figyeljek. Bájos mosolyomra csak grimasszal válaszol, de hát nem mindenki kedvelhet, nem ugyebár?
- Szóóóval, amíg várunk, a bogán kívül milyen volt az utad? Merre jöttetek? - érdeklődöm kedvesen, hiszen ami azt illeti minden érdekel, ami az égiekkel kapcsolatos.

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 2:21 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Shiennel asztalai K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Shiennel asztalai WYdz5uv

Klubom
Shiennel asztalai R8xXJ2P

Fegyverem
Shiennel asztalai KjdARSD


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Csüt. Jan. 23, 2020 9:58 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next





Túszok - tragikomédia


*Sokszor beszélek össze-vissza mindenféle hülyeséget és sokan vevők is rá, Malinor a legcukibb, ő aztán tud nevetni és Bruce is ha nem kerül szóba Jenkins, na meg Hírtley…igen, ő is, de még sosem láttam senkit annyira nevetni mint Eowent, még a könnyei is kicsordulnak és láthatóan fáj az oldala. A kérdésre fejet rázok, majd szemöldököt emelek, végül kimondom azt ami először eszembe jut. *
-Én inkább egy hegynyi pasit hajtanék igába. *Oké, Bruce is közelít a hegyhez, de remélhetőleg valahol megbújik egy nála is nagyobb izomkolosszus, béna vigyorral és hatalmas szívvel. A nyelvnyújtásra visszaöltöm én is az enyémet, ismerős jelenség, úgy tűnik közelebb vagyunk egymáshoz genetikailag mint azt Jenkins hitte. Viszont a véleményünk sok ponton nem egyezik, főként állatok terén.*
-Ja, valami olyasmi, sport. Sok mozgás, izzadás…brrr….*Még picit össze is rázkódom a kötelezően izzadással járó mozgáskultúra emlegetésén. Azt nem mondom, hogy állandóan tespedek, én inkább akkor szeretek mozogni és úgy ahogy nekem jólesik. *
-Én egy csúcs kocsival vagyok képes eggyé válni. *Bárkit megkérdezhet, megmondja, hogy adrenalin robbanóan vezetek. Értsd: életveszélyesen…de csak akkor ha megzavar néhány becsapódó lövedék, vagy előttem tébláboló járókelő, bokor, fa. Elnéz mellettem, én meg arra fordulok egy röpke pillanatra, de még mindig a bogát látom, valaki már elkapta és gyanítom szegénynek az idegrendszerét simítja. A lóforma említése régi szép emlékeket idéz.*
-Basszus, dehogy! Az a sikító lóizé elég félelmetes, mint az összes állat nálatok. Mindegyik meg akart enni. *Közlöm nemes egyszerűséggel, távolba tekintő szempárral kísérve. Emlékszem még arra a napra, az az állat úgy vágtatott felém mint egy fékét vesztett terepjáró, aztán nekiállt nyalogatni, gondolom ízmintát vett rólam, és bejöttem neki, mert a sarkamban maradt, míg el nem kaptak az ellenállók. Szegény, azért sajnáltam amikor Gardel lelőtte, pedig annyira szerettem volna megszabadulni abból a táborból, hogy még a lóizére is felültem volna. Viszont most nem én vagyok terítéken, mint állateledel, hanem fordítva és sokkal jobban tetszik az a leosztás, mikor valami hülye nevű milafból készül a fura nevű szaftos husi. Annyira, hogy még a szemeimet is lehunyom egy picit az élvezet kedvéért, de nem emiatt indulok el rossz irányba. Ám erről még nem értesülök, mert ha távolról is, de be kell mutatnom Bruce-t. Pasik terén nem vagyunk közös nevezőn, én is elfintorodom.*
-Utálom a szálkákat…az a jó, ha van mit fogni rajtuk, szinte elveszek a karjaikban…GPS kell, hogy kitaláljak. *A „látod én sem vagyok” kezdetű és egyben végű mondatra, megemelem a szemöldökeimet. Nem tudom mit akart ezzel mondani, hiszen én sem vagyok…és mégis a nagy embereket szeretem. Na mindegy, jobb a kaja téma egyelőre, így szóba kerülnek az általam már fogyasztott perdai étkek és elmondhatom, hogy csekély számuk ellenére van kedvencem. *
-Jenkins kancellár már megmutatta, de egy perdai halevő művész minden bizonnyal ügyesebb. Tanítsd meg nekem, de majd csak a szaftos milaf után. Jobb ha előbb jóllakok és utána szórakozunk. *Könnyedén, és még nem tudom, hogy felelőtlenül egyezem bele a halszálkátlanítás művészetébe való beavatásra, ami viszont az italozást illeti, nos nem kell a szomszédba mennem alkohol rezisztenciáért. Mondjuk nem kóstoltam még igazi, helyi piát, de nem hiszem, hogy Jack búfelejtőjénél van erősebb, nem mellesleg perdai gyümölcsből van. A kákaizét nem igazán értem, furán is nézek a csajra, mondjuk nem is ilyen szavakért törtem fel az irattár archívumát. *
-Ettem már lárvát is és bennem maradt. Elsőre! Nem akarok belekötni, fogalmam sincs miről beszélsz, perdai létedre fura szavakat használsz. Tutira ezt akartad mondani? Nem kis aklcentusod van, de legalább a nagyját értem. Képzeld ha kézzel-lábbal kellene mutogatnunk, na abba belehalnék, már ha nem beszélhetnék, mert tök felesleges…mondjuk általában felesleges dolgokról beszélek, lehet fel sem tűnne. Na mindegy…*Legyintek egyet, majd elsütöm a viccet, amire ugyan nevet, de nem úgy ahogy vártam.*
-Vicceltem. Irónia volt. *És már fordulunk is ami váratlanul ér, de azonnal korrigálok. Már a jó irányba belerögzülve megyünk és hamarosan meg is látom az épületet, ahol szaftos husit kínálnak. Már külsőre is biztatóbban néz ki mint a Dominiumi étkezdék. Vannak ablakok és be lehet látni. Illatok áradnak ki az ajtón és amikor belépek, töményen kúsznak az orromba. El vagyok ájulva a helytől és ezt fennhangon közlöm is mindenkivel, meg azt is, hogy megjöttünk. *
-Ez csodás, jó ez a hangulatfény, a dekoráció…és baszki! Igazi tűzzel világítotok! *Tátott szájjal nézek körül és rohanok is oda az egyik lámpához, amiben olyan világítóeszköz van amilyet az archívumban láttam, gyertya vagy mi a szösz. Olyan hosszúkás izé és kicsi lángja van. Kissé letérek arról az irányról ami a szabad asztalhoz vezet, de igyekszem Eowent követni, csak lassabban mint ahogy azt ő elképzelte és taps kíséri utamat. Erre felnevetek és mindenki előtt meghajolok, annyira cukik a perdaiak. Menet közben mindent meg is csodálok, minden kis világító izét, mert nem egyformák ám…de azért figyelek a csajra is, mert néha értem is amit mond.*
-Énekeltetek? Táncolni is lehet? Van zene is? *Elámulok, az utóbbi öt percben sokadszorra és remekül érzem magam. Baszki, ideköltözöm…ja nem, Jenkinst még nem intéztem el és utána jön a többi kancellár, rendszer megbuktatás, demokrácia kiépítése….sok dolgom lesz még. Amíg viszont itt vagyok, jókat eszem és mindent megtudok Eowentől a perdaiakról. Lassan de biztosan elérek az asztalhoz és leülök, az asztalra könyökölök és államat a tenyerembe fektetve nézek a csajszira. *
-Nem volt bogán kívül, csak azzal jöttünk…jaaa, siklóval is a Városba. Az jó volt, nem zuhant le. Persze nem volt rajta egy kancellár sem. Azt hiszem a siklók a nép barátai, csak akkor romlanak el ha kancellár van rajtuk. A Városból jöttünk, szóval…nem tudom merre, mert el voltam foglalva azzal, hogy ne essek le, bár Bruce fogott szorosan, de ezeknél az állatoknál sosem lehet tudni. Persze egyiket sem bántanám, de nem azért mert cukik. Van egy olyan gyanúm, hogy mi itt most túszok vagyunk a szép néni miatt. A fehér ruhás aki jóban van Jenkins kancellárral és ment fel a Dominiumra. De soha rosszabb fogságot, ez csúcs….mikor jön már a kaja? Az illatoktól mindjárt elcsordul a nyálam. Veled is meg szokott történni? *Annyira el vagyok telve tőlük, hogy csak mondom és mondom ami eszembe jut, mindezt idáig levegővétel nélkül és vigyorogva. *






Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Shiennel asztalai Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Csüt. Jan. 23, 2020 9:18 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Eowen && Raven
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

Szemeim elkerekednek kijelentésére, ajkaim egyre jobban távolodnak egymástól. Hatalmas pislogással szemlélem a műhajat viselő lány vonásait, megpróbálom kitalálni, hogy vajon komolyan beszél, vagy csak ugrat.
Hülyék vagytok? Aki nem komolyan beszél nem mondd ilyeneket.
- Te vagy az én égim! – suttogom elhalóan, leginkább a gyönyörtől. – Várj – állítom meg őt is, meg magam is a gondolatban, fogaim között beszívom a levegőt. – Enyémek a magas szálkás, izmaiktól kidudorodó hasfalú pasik, neked? – úgy érzem, hogy a válasza vízválasztó lehet a kapcsolatunkban. Egyazon pasikra hajtunk majd rá, vetélytársak leszünk, avagy nem? Ugyanis a hegynyi pasi kifejezést nem igazán úgy értem, ahogy ő.
Nehéz kérdés ez két nő kapcsolatában, nem igaz?
- Boga hátán ülsz, az állat mozog helyetted – sorolom eme sportág előnyeit. – Legfeljebb akkor izzadsz le, amikor ha tűz a nap, de azt akkor is ha nem gyalog vagy. És isteni segged lesz tőle. Légyszííí, hadd tanítsalak meg, légyszííííí – toporgok előtte, egyik lábamról a másikra állok, amíg kezeimet kulcsoló formában tartom. Alig tíz perce sem ismerem, de máris tanítanám bogázni? Tuti, hogy neki is megvan a karizma képessége.
- Dehogy akar! – hördülök fel, olyannyira, hogy felsőtestem kissé hátrébb is tolom. – A hoiho növényevő, csak akkor aggresszívek, ha be akarják őket fogni – ingatom a fejemet. Mintha hallottam már valahol égi szájából, hogy a nálunk élő állatok csupa veszélyek.
- És még cukorfalat állataink is vannak, akitől eláll a lélegzeted, akarod majd látni? – tuti, hogy a wipiték leveszik majd a lábáról őt. Mint mindenki mást is, hiszen erre valóak. Tartani már nem tudnék, mert képtelen vagyok akár egy béka életére is vigyázni, nem hogy egy wipitére. Félek a végén még rálépnék abban a káoszban, ami otthonomban uralkodik. Arról nem is beszélve, hogy a városiak sem örülnének, ha bevinnék egy szerintük vadállatot. Annyira félnek minden bacilustól, hogy ők fojtanák bele az első kancsó vízbe, amit meglátnának.
- Oké, szóval jóban leszünk – vigyorgok rá, hallgatva, hogy mi is a pasideálja valójában. – Én szeretem harapdálni a szálkákat, kőkeménységükbe beleakadni – sóhajtom ábrándosan. De rég is volt már hasonlóban részem. Lassan elfogynak a perdai félistenek, de még egyiknél sem jelent meg a bing. Szörnyű egy érzés.
- A nagyfejesetek boncolt halat? – teszem fel a kérdést hitetlenkedve, annyira, hogy még szemöldököm is a magasba reppen. – Nincs erre saját embere? – faggatom tovább, ha valakikről, hát a nagyfejeseikről vajmi keveset tudok. Azzal a kettővel is, akivel találkoztam… hát nem volt épp időm megfigyelni a hétköznapi életeiket. – Azt ajánlom, hogy várjunk az étel után, mert ki fogod okádni. Az égiek nem bírják a nyers hal szagát – rázom meg a fejem, ajkaim is elhúzom, jelezve, mennyire nem ajánlom, hogy rögtön az étkezés után bonyolódjunk bele hasonlókba. De hát elég nagy a város és van itt mit csinálni.
- Kákagyomor – ismétlem meg magam nevetve. – Nem bírjátok a kajáinkat, italainkat. Rosszul vagytok tőle, görcsöltök, hánytok, hasatok megy tőle – nevetem tovább, elmagyarázva, hogy mit is jelent valójában ez a szó. Kákagyomor.
- Ugye!? – kapok az alkalmon, hogy van valaki, aki megért. – Találkoztam egy pasassal, aki előadott valami történetet valami hallányról. Aki képes volt eladni a saját hangját, érted a saját hangját egy pasas miatt, mert fú, de szerette. A hangját! És nem volt képes megérteni, hogy nincs az a… - itt elgondolkozok, hogy mi nincs is? – semmi, amiért eladnám a hangom. Szerinted miért tanultam meg gyorsan a nyelveteket? Bár bevallom, imádom, amikor azt hiszitek, hogy nem értelek titeket és mutogatásba fogtok – vigyorgok, és hangos kacagásba is kezdek, ahogy haladunk előre az étkező irányába.
- Aaahaaaaaa – esik le, hogy mit akart mondani. – Gyakorold még, ez pocsék volt – lapogatom meg a vállát, ahogy oldaláról felkanyarodik a kezem. Hangomban nincs sértés, leginkább csak a mókázásnak a heve.
- Miért mive… - kezdek bele a kérdésbe, ahogy elengedem őt végül a fogadó belsejébe. – Hülye kérdés. Tényleg semmi tüzet nem rakhattok? – számomra ez okoz totális döbenetet, nem pedig a tűz látványa. – Mh, ha ennyire tetszik, el kell jönnöd az egyik ünnepségünkre. A főtéren felállítunk egy nagy nagy máglyát és azt gyújutjuk meg. A lángok méteres magasságba csapnak fel – mutogatok én is hevesen, hangosan nevetve, gesztikulálva. Nem telik bele sok időbe, amíg a fogadóközönség rá nem jön, hogy túl egyformák vagyunk… Néhányan halk ajajt is hallatnak.
- Ha van itt zenész, persze – fordulok felé és bevárom, még ha le is marad. Türelmes vagyok vele, hasonlóan viselkedtem én is, igaz én a falaikat simogattam, tapogattam, éreztem hűvösségüket bőrömön. Megpróbáltam felmászni rájuk, az autómatikusan nyitó ajtók előtt pedig órákat szórakoztam. De annyira tetszenek nekik a gyerták, talán tudok neki szerezni egyet majd.
Mikor végre leülünk, arcomba lógó tincseimet a fülem mögé illesztem, vele ellentétben és kihúzva ülök szembe vele. Kezeimet összekulcsolva fektetem az asztalra, ekként figyelem, amit mondd.
- Elromlik a siklótok? – vágok a szavába, de az sem zavar, ha rögtön folytatja, kibírom én várni a végéig is. Nahát egy szusszal mennyit képes beszélni. Vajon vesz levegőt közben? Hogy?
De figyelem, mert Rodaról beszél, akiről keveset tudok.
- Ugyan már, túldramatizálod a helyzeted, nem vagytok ti túszok, hiszen oda mész Elorakba, ahova akarsz, sőt! Ha belegondolsz, te vagy az első, aki nem csak a kereskedők negyedéig jut el, hanem sokkal tovább… - persze nem ő az első, de ő az első, aki szabadon megteheti. – Na erre mit mondanának a többiek odafent? – mutatok arra, amerre sejtem az űrizéjüket.
S végszóra jön a kaja is, egy-egy karéj kenyérszerűséggel. A bögyös, faros asszonyság meleg mosollyal fogad minket, amikor elém teszi az ételt, hajam borzolja össze. Csak számat húzom össze miatta, elugró tincseimet pedig lesimítom.
- Viccelsz? Mikor itt járok, mindig. Loren főz a világon a legjobban. Olyan kajái vannak, hogy hm…. ha ezt megkóstolod, garantálom, hogy soha semmit nem fogsz tudni jószájízzel enni – mutatok felé egy fakanállal amit kaptunk még az egytál étel mellé. Mely nem sok igazából. A tányér jobb részét vízben főtt burgonya felkockázva gőzölög, mellette pedig sötét színű szafttal megfőzött hús. Illata fűszeres, íze mennyei, állaga omlósabb már nem is lehetne. Ez lehet Shiennel otthonának főétke is akár. – Jó étvágyat – kívánok neki, ám én még nem kezdek hozzá a falatozáshoz. Nem igazán vagyok éhes még.

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 2:21 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Shiennel asztalai K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Shiennel asztalai WYdz5uv

Klubom
Shiennel asztalai R8xXJ2P

Fegyverem
Shiennel asztalai KjdARSD


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Vas. Jan. 26, 2020 12:50 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next





Túszok - tragikomédia


*Oké, van némi fogalomzavar kettőnk között, de gyorsan áthidaljuk, már ha a satufék ezt jelenti. Majdnem orra bukom amikor megállít, aztán csak nézem azokat a gyönyörtől majdnem elaléló szemeket. Szép szemei vannak és csúcs a haja is. *
-Nekem? Mondtam, hogy nem kell szálka. Hústorony kell. Nagy és széles, de nem a hájtól….persze nem láttam még a Dominiumon hájas pasit. Azt hiszem a kajától lehet, minden ki van számítva, nem ehetsz többet, sem hízlalót…bár gyanítom az finomabb. Hogy a farncba nem híznak el a kancellárok?...öööö, eltértem a témától. *Bájosan mosolygok rá, remélem érti miről beszétem, de ha nem, talán az sem baj. Elmondom még egyszer, hátha nem minden szó volt neki ismerős. Most viszont túlzottan artikulálva és a kezeimmel is mutatva, a nagyságot, szélességet, bazi nagy izmokat…és feszes popót. *
-Hegy-nyi. Akkora, mint egy hegy! Érted? Naaaaagy ember, és eeeekkora izmai vannak, a karján is nagyok. Naaaagy hegy, és formás popó. A popóból nem engedek. Fenék, hátsó, tompor….jééézusom, tényleg ennyiféleképpen lehet mondani? * Elmerengek, de csak kicsit, mert van ám látnivaló, ha nem a bogákat nézem. A sportról is más fogalmaink vannak, élő állaton való ülést jellemzően nem tartom annak. *
-Mozogjon nélkülem, én meg szívesen izzadok majd a kocsiban. *A fenekemnél megtorpanok és kikerekedett szemekkel nézek rá, és igen, picit sértődötten.*
-Na de kérlek! Nekem már most is isteni seggem van! * S rá is csapok a magaméra finoman, jelzésértékűen. *Csak nézem ahogy toporog. Most komolyan? Azért könyörög nekem, hogy segíthessen megmászni egy bogát? Megint? Elkezdek toporogni én is, kezeimet összeteszem, ahogy ő.*
-Légyszíííí, ne akarja megtanítani! *Na ezzel mit kezd? Kihúzom magam és mintha semmi nem történt volna, rámosolygok, majd újra nekiindulok. Éhes vagyok, a kaja puszta említésétől is beindult a nyálelválasztásom, de nem ám akárhogyan. Mint egy vízesés! Ebből az állapotból csak a perdai állatok emlegetése tud kirángatni, legnagyobb bánatomra, az imént még toporgó zöldhajú Eowen oda van értük. Oké, ennyit még elviselek. *
-Hát lehet, hogy megtért és engem látva úgy döntött, hogy finomabb vagyok a zöldségnél. *Nem tud senki sem rábeszélni arra, hogy szeressem a vadakat. *
-Cukorfalat? A legszendébb nézésű is majdnem felzabált. Egy egész falkányi sárkánymacska lógott rajtam. *A végén már nyafogva panaszolom. Miért nem hisz nekem senki? Inkább én gondolok a kajára, semmint rám gondoljanak a vadállatok. A szálkákat felemlegetve azonban Bruce is terítékre kerül és így legalább végleg rendezzük a pasi ügyet. Egyetértően és mosolyogva bólintok, hogy jóban leszünk…a szálkába akadás viszont tutira nem az én bizniszem. Elég volt egyszer is.*
-Boncolt? Hát nem mondanám boncolásnak, azt a hullákkal szokták, bár az a hal is hulla volt, de már meg is volt sütve. Szóval csak kifilézte mint Denisov azt a bugyifétises pszichopatát. Vagy majdnem. De egy szálka beleállt a szájpadlásomba, csipesszel kellett kiszednem. *Nem poénból kötöttem ki, hogy halat csak azután, hogy már jóllaktam…és egyre éhesebb is vagyok már, annyit beszélünk a kajáról, de csak beszélünk…mikor eszünk már? A csaj az agyamat is megmozgatja, kicsit mintha keverné a mi nyelvünket a perdaival, de sebaj, majd megtanulom. *
-Én nem szoktam okádni..na jó, egyszer megtörtént, de akkor is csak azért, mert kivágtam egy chipet a halott századosból. Ti nyersen eszitek a halat? *Hát erre azért elfintorodom. Nem a szaga miatt, bár azt még sosem éreztem. A káka is valami hányást jelenthet ahogy körülírja, na már kezd elmenni az étvágyam. *
-Ne beszéljünk többet hányásról oké? *Még a kezemet is felemelem, mintha azzal megállíthatnám a szóáradatot. Eskü, ez a lány majdnem annyit beszél mint én, és még mindig nem vagyunk ott. Mikor érünk oda? És akkor dobban egyet a szívem, mármint eddig is dobogott, de most egy nagyot a sok kicsi között. A halleányos történetet hallgatva eszembe jut a gyerekkorom és a bátyám. Nincsenek véletlenek.*
-Ariel. *Épp csak suttogom, talán nem is hallja, mert folyamatosan beszél, én viszont azon agyalok, hogy tényleg Alec-el találkozott Eowen? Minden csajnak elmeséli azt a lüke mesét. Őt is be akarta fűzni? Jaj de nagyon életben van! *
-Hogy mi? Mondj jobbat! *Fújok rá, de szinte rögtön el is nevetem magam. Bírom a csajt. Ebben a hangulatban toppanunk be a kajáldába, ami első látásre elnyeri a tetszésemet és nem átallom kimutatni. Az igazi tűz, a furfangosan táncikáló lángocskák teljesen megbabonáznak. *
-Minek raknánk? Egyébként tilos. A nyomáskülönbség miatt, meg a reaktor miatt, meg minden más miatt. *Az ünnepség máglyájára eltátom a számat. *-Fúúú, azta! Tényleg? Méteres lángok? Tutira eljövök, mikor lesz? És akkor is zenéltek, meg énekeltek? *Közben azért mindent megnézek, hajolgatok a tapsnak, forgolódom jobra-balra és gyönyörködöm. A bogán kívül minden szuper, szóval akár még hálás is lehetek Jenkinsnek amiért ide küldött, persze a módja miatt nem, de betudom kis bosszúnak a gyöngyös virágért. Végül csak odaérek az asztalhoz és leteszem magam, meg hát szóhoz is jutok. Fura érzés. *
-nem tudom, de majd kipróbálom. Szóval tényleg oda megyek ahova akarok? De csak veled, mi? Mondjuk nincs kifogásom a társaságod ellen. Tehát ez a kajálda messzebb van a kereskedők negyedénél is? És mivel kereskedtek? És mi van a kajáldán túl? Valami izgi hely? *Milyen izgi hely lehet egy olyan városban, ahol egy darab számítógép sincs amit fel lehet törni? Bár, Eowen elmondása szerint, ez a kajálda is izgi hely, ha minden alkalommal elcsurran a nyála. Már alig bírom kivárni, hogy megkapjam azt a milafot vagy mi a szöszt. Míg – remélhetőleg – az izgi helyekről mesél, meg is érkezik a finomság. Gőzölög. Forró és illatos. Elalélok. *
-Ó, anyám borogass! Ez mennyei. *s tényleg elcseppen a nyálam, vissza kell szívnom. Rávetem magam a milafra. Egy nagy falat hús, sok szafttal…és felrobban a számban az ízbomba. LEhunyt szemekkel élvezem…és tényleg élvezem. Eléggé félreérthetően.*
-Mmmmm…mmmMMMmmmm…ez…mmmm…fenséges…mmMMMmmm…gyönyörűség….gyere anyucihoz te husika! Ez…olyan mint egy orgazmus! *Gondolom. *








Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Shiennel asztalai Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Csüt. Jan. 30, 2020 9:49 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Eowen && Raven
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

Először is itt fontos dolgokat kell tisztáznunk. Az egész kapcsolatunk múlhat ezen, mert lássuk be, egyszerre tud áldás és átok is lenni, ha egyazon fazon után érdeklődünk. Ezeket hamar ki kell deríteni, nehogy még itt a végén ebből legyen gond nekem. Szívemre venném, ha így lenne.
- Huuu - könnyebülök meg, nem is kicsit. - Mert nem esztek sokat? Ők sem tudnak jóval többet enni, nem? - persze nem értek hozzájuk annyira, de akivel találkoztam, azzal a kettővel, azok nem tűntek fú de kövérnek, szálkásnak annál inkább. Ezek szerint nem jön be nekik. - A kérdés már csak az, hogy miként lesznek a férfiúitok hústornyok? - teszem fel a költői kérdést. Attól a kajától csoda, hogy nem fogytak még el teljesen. Ha azon kellene mindig élnem én megpusztulnék. Az egyetlen ok, amiért elvágyok a Városból, hogy furcsa ízű a kajáik.
- Ülep, valag, farpofa, alfar, kuffer, sejhaj, és meg ne kérdezd, hogy honnan tudom. A hülyeség mindig jobban ragadt rám, mint a komoly szavak. A technológiátok szakszavaiba mai napig beletör a nyelvem, de bezzeg a fenék, mell összes nevét ismerem - rázom meg a fejemet, na és ez vajon mit árul el rólam!? Hogy szeretem az életet.
- De akkor jóba leszünk, keresünk neked egy hústorony perdait, hátha lelünk. Cserébe majd kapok tőled egy szálkás manust, rágcsálni való üleppel - azelőtt egyezek bele az ajánlatomba, hogy ő rábólintott volna. Jó, persze az élet nem a pasik körül forog, még csak az kellene, beszélgetni róla, mégis csak lehet, nem igaz?
- Na és ha elromlik a kocsi? Eltűnik, elvész a sivatagba, hegyben, mocsárban!? - sorolom perda veszélyeit, aminek kiteheti a fontos járgányaikat.
- Ez az, isteni, nem istennői - teszek úgy, mintha az előbb is ezt mondtam volna, csak ő értett félre. Persze, hogy nem így van, de ettől még tehetem így, nem? Egy kis magyarázat jár nekem, hogy csak tovább húzzam a témát. Eddig, nem tovább.
- De értettem - emelem fel kezem védekezőleg. - Nem tanítom meg, de egy bogaversenyre el kell jönnöd. Ott csak nézned kell őket és ha szerencséd van az egyik, másik eltapossa a másikat, persze nem halnak meg, de kicsiny kárörömöd lehet benne - vagy nagy, nem igazán értem, de az már világos, hogy mennyire nem bírja ezen lényeket.
- Ezt mondjuk meg tudom érteni - mérem végig a lányt leplezetlenül, fejem enyhén félrehajtva, csak hogy tényleg cipőjének orrától a feje búbjáig megnézhessem magamnak újra.
- Felzabált? - kérdezek vissza, kétkedve szavaiba. - Egy falka? Biztos csak azt érezte rajtad, amit a hoiho is. De nézz szembe a tényekkel, te is cukorfalat vagy - vigyorgok rá szemtelenül. Nincs ebben semmi rossz szándék, csak őszinte heccelés, egy nem is annyira burkolt bók.
Demicsidi micsodát? De a hal megvolt már sütve, akkor…
- Az máááááás. Tudod, amikor a halakat kifogják, akkor a sütés előtt eltávolítják a pikkelyeit - mutogatom neki én is lelkesen. - És a belső szerveit is, azokat nem sütik meg. Úgy, hogy a hasán ejtenek egy vágást, és azon keresztül húzzák ki a beleit, vagy a száján keresztül, kinek hogy tetszik - vonom meg a vállam. - A nyers, döglött, boncolt halnak undorító szaga van, szálkátlanítani meg nagyon keveset lehet - ugrik fintorba az arcom, homlokom ráncolom, orrom melletti barázdáim elmélyülnek, még a szemöldököm is hullámos formát vesz fel.
De hányásról nem beszélek, de arról nem tehetek, hogy már csak a szag szimpla gondolatától összeugrik a gyomrom.
- Miriel? - kérdezek vissza, az ismeretelen szó hallatán. Szemöldököm ráncolom nagyon is, kutatok elmémbe, hogy mi is lehet ez a szó, hallottam-e már valahonnan, de nem, nem rémlik. Talán erről a hallányról van szó, nem tudom. Ezt az információt már Henry nem osztotta meg velem.
Fújására mégis elnevetem magam, ám eszem ágába sincs jobbat mondani. A kesztyűt ezúttal nem veszem fel, lesz még rá elég időm.
Bent pedig szemöldököm újra csak ráncolom, ám ezúttal csak azért, mert szeretném megérteni, hogy mit mondd. Mindent meg akarok, de valahogy ez most nehezemre esik. Az egyszerű dolgaikat megértem, átlátom, de a szerkezeteik működését annyira nem ismerem.
- A raktor nem szereti a tüzet? - ennél egyszerűbben nem tudom feltenni a kérdésem, hangom most őszinte érdeklődésről tesz tanúbizonyságot.
- Meg táncolunk - bólintok helyeslően. - Minden nyár legrövidebb éjszakáján - ezt így tudom neki csak elmondani. Mi nagyjából tudjuk, ám az ő naptárjukhoz nem tudom, hogy tudnám igazítani. - De ha lesz róla információm, szólok a Városba, hogy szóljanak neked, vagy szólok én ott! Addigra megtanulom kezelni azt a kütyöt - mutogatom neki a tenyérnyi méretűt a levegőbe, amin tudnak pötyörészni és üzenni másoknak.
- Velem, mert még eltévedsz és egy fenevad véletlenül felfalna. Nem kapnék engedélyt utána a Városba, meg még a végén kirobbanna még egy háború, hát na. Vigyázni kell a te formás sejhajodra is - rázom meg a fejem nevetve. Hajam tincseit szüntelen tuszkolom fülem mögé, ám lényegében minden mozdulatomra előmerészkedik onnan.
- Mindennel, ami csak eszedbe jut. Hal, hús, bőr, szövet, tojás, zöldség. Inkább magunknak termelünk, de bárki bárkinek odaadja, bármiért cserébe lényegében. Képességet is áruba bocsátunk, de bogyókat, leveleket, állatokat, zöldséggeket, tényleg bármit. Amit itt látsz, bármit el lehet cserélni, bármire. Csak azért jó ha egyensúly van a két tárgy értéke között, de ez is perdaija válogatja. Én sokszor besegítek itt, csak hogy kapjak egy kis halat otthonra - bökök állammal a pult irányába. Nem mindig van köszönet abból, ha a kondér közelébe kerülök, de legalább nem vagyok haszontalan. Ami engem illet én nem szeretem ezt a rendszert, keserű szájízt hagy maga után. Hiszen a legfőbb értékem a képességem, és hát…
Na mindegy.
- Igzi? Mh… Ahogy eddig megismertem az égieket, mindenkinek más az izgi hely. De vannak tavak, folyók, hidak. A város közötti részen lehet csónakázni, az szerintem nagyon hangulatos. A kézművesek műhelyeinél, vagy épp a kikötőbe rontom a napot általában. Ha itt vagyok Elorakba, de jobban szeretem az erdőket járni - vigyorgok rá. Vagy az ő Városukat, mégis ha nem ott vagyok, az ellenállókra próbálok rábukkanni. Nem sok sikerrel, de többször futok beléjük a városainkon túl, mint azt eleinte gondoltam.
Vigyorogva figyelem, hogy miként reagál az ételeinkre. Talán nem is kell messze mennünk, a gyümölcsöhöz, hogy érdekes helyet találjak neki. Vagy egy vízeséshez, vagy csak a rétre, egy domb tetejére, ahonnan belátható az egész város. Vagy a legmagasabb házra felmászatni, ebbe a cipőbe.
- No, azért annyira nem, annál jobb nem is nagyon lehet az életbe - sóhajtom el magam ábrándosan. Rákönyökölök az asztalra, a kenyér bélét szedegetem ki, egyelőre én csak azzal mártogatom a szaftot és eszem lassan és komótosan. Annyira nem vagyok még éhes. Meg úgy általában sem.

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 2:22 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Shiennel asztalai K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Shiennel asztalai WYdz5uv

Klubom
Shiennel asztalai R8xXJ2P

Fegyverem
Shiennel asztalai KjdARSD


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Vas. Feb. 02, 2020 6:49 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next





Túszok - tragikomédia


*Míg nem találom meg életem pasiját, nekem totál mindegy ki melyiket viszi el magának, egyébként nyálat csorgatni együtt is lehet, nem hiszem, hogy egyetlen olyan pasi van az egész univerzumban, mint amilyen nekem is tetszik, vagy amilyen Eowennek…mondjuk utóbbiból jellemzően több. Arra gondoltam egy villanásnyi időre, hogy a hegynyi pasimat még ki sem olvasztották, viszont ha így van, akkor csak Jenkins titkos kis laborjában lehet, mint ahonnan Denisovot is kiolvasztotta. Meg kell találnom! Tutira egy Raven kánanán van ott pasikból. *
-De, hidd el, van aki annyit eszik, hogy fel sem fogod agyilag. *Gondolok itt Bruce-ra elsősorban, mert az én cuki férjem bármilyen helyzetben képes enni, főleg amikor para van, mármint a részemről. Ő ettől higgad le. Akkor is eszik, amikor alszik…biztos ott is velem álmodik és éppen sikítok. *
-A kérdés jó! *Állok meg és emelem fel a mutatóujjamat. De mint ahogy mást, úgy ezt is meg tudom magyarázni. Még ha nem is teljesen tudományos alapon.* -A fehérjétől. A katonák többet kapnak és minimális szénhidrátot. Sok fehérje és sok mozgás, izommunka. Gyúrnak baszki az edzőteremben és izzadnak ezerrel. Építik az izmot. *S mutatom is két karommal a súlyemelést, bár az nem biztos, hogy van fogalma arról, hogyan is képzelje el az én légsúlyemelésemet élesben, majd mutatom a bicepszet amint egyre nagyobb lesz. Aztán a popóhoz érve belegabalyodunk a nyelvi sokszínűségbe, csak tátom a számat. Honnan a farokból tud ez a lány ilyeneket, amikor még én se, pedig én ember vagyok, ember nyelven…*
-Ahaaa, értem. *Ámulok és bámulok, alig térek magamhoz, de azért az még megy. Csak némileg megemelkednek a szemöldökeim a fenék és mell újabb emlegetésétől, nem mintha prűd lennék vagy alapból szégyenlős, de egy perdai szájából, ráadásul lányéból ilyeneket hallani, elég meglepő. *
-Szálkásat. Ja, kapsz tőlem egy egész hadsereget. *Világos, a két nép közötti kölcsönös egyetértés és béke nevében, felajánlom az egész 2-es hadosztályt. Már ha létezik olyan. Katona mindenesetre van bőven, és ezt bizonyítom is amikor nevetve válaszolok, az amúgy igen kényes kérdésre. Én elveszve a sivatagban, elromlott kocsival, állatok között.*
-Akkor szólok odafentre, vagy a Városba, hogy jöjjenek értem. *Ennyike. Nekem nem okoz problémát, még a kocsit is elviszik. Nem hagynak ott semmit sem az Ellenállóknak. Egyébként sem szoktam egyedül kóricálni a vadonban, szeretem a társaságot, a fegyveres társaságot. Az isteni fenekemben egyetértünk, sikerül zöldágra vergődni, nem úgy boga témában, Eowen csak nem akar leszállni róla, pedig még rajta sincs. Hogy a fene enné meg. Nem tudom, hogy mennyire izgat fel, ha egy egész csapat boga dübörög előttem. Elhúzom a szám, nem akarom szegényke lelkesedését letörni.*
-Mi lenne ha felvennénk egy ilyen versenyt videóra és úgy nézném meg? Akkor ott sem kell lennem, helyben. Egyébként nem szeretném ha egynek is baja esne. Annak nem örülök. Szegényeknek ugyanúgy fáj ha eltörik a lábuk mintha nekem törne el. Én sikítanék. *Nem hiszem, hogy az érkezésemkor adott műsor után ezt részleteznem kell. Én mindig sikítok ha parázok, ahogy a lóizénél is, meg a sárkánymacskák…csessze meg, még mindig kiráz a hideg. Értetlenül bámulok Eowenre mikor végignéz rajtam és magyaráz, majd a végén lecukorfalatoz. Ezen mosolyognom kell, cuki lány, mindketten cukik vagyunk. Ez jó, bár kétlem, hogy a népünk egyes tagjai – a többség – egyet értene ezzel. Szemet forgatok a válaszhoz, amolyan „ne mááár” félét. *
-Nem akarom, hogy nyalogassanak. De te is cuki vagy. *Én észre sem vezem, mert tök természetes, de ha valaki most lát minket és páran azért megnéznek, na de ha a Dominiumról is látnának, tutira a fejükhöz kapnának, hogy belőlem kettő…Eowenből kettő! Hogy mind a két nézőpontot ismertessem. Mert aztán nem sokára mindketten ugyanúgy fintorodunk el, a különbség csak annyi, hogy Eowen beszél is hozzá. A szálkáról, halról, boncolásról. Ehhez képest Hammond füle tövének felvágása semmiség volt. Eowen fokozza az „élvezetet” azzal, hogy részletezi, igen érzékletesen a hal feldolgozását. Na, ilyet Jenkins biztosan nem csinált, az a pasas mindig olyan mintha a szekrényéből lépett volna elő és mindig illatos. Én legalábbis még nem láttam a rosszabb napjain, mint Sammy. A fejemet rázom és nem is kell ehhez fűznöm semmit, nem is akarok, nem is tudnék! Már csak a bátyámon jár az eszem, mert a hallány mesét csak ő mondhatta, viszont direktbe nem akarok rákérdezni. Marad a találgatás és…nagy sóhaj. Persze akár beszélhetünk is róla, mert Eowennek nem csak a szája olyan mint az enyém, hanem a fülei is. Pedig még csak nem is hegyesek. *
-Ariel. Így hívták a sellőt aki eladta a hangját. *Jenkins biztos örülne ha én is eladnám, de nincs az az isten, sem pasi. Szerencsére azonban, az iróniát is feledve belépünk végre a kajáldába és már arra is gondolhatok, hogy hamarosan enni fogunk. Előtte van még mit csodálkoznom, mint aki nem látott tüzet életében, úgy bámulom meg a kellemes hangulatot árasztó, remegő fényeket. Az én világom ennél sokkal ridegebb, a magyarázatom is annak hat, a kicsi lángok meleg fénye után. Nem nevetem ki a csajszit, csak finoman elmosolyodom, ez ön kéntelen és egyáltalán nem gúnyos. Valószínűleg én is tudok majd hülyeségeket mondani.*
-Re-ak-tor. Az a nagy…szerkezet ami termeli az energiát. *Mutatom a kezemmel is, bár akkorát nem tudok mutatni, de sejtetni igen.* -Robbanékony. Nem szereti a tüzet. A szerkezeteink sem. A gépek, meg…a nyomáskülönbség. Tudod, az egész be van zárva. Ha kinyitjuk, az…baszki, hogy magyarázzam el. Az űrlevegő más mint ami a Dominiumon van. Ki kell egyenlíteni. Ahhoz nem jó a tűz. Az egész…BUMMM! Felrobbanna. *Nagyobb lenne mint az ő ünnepi máglyájuk, az tuti, engem viszont az érdekel de nagyon, és még hozzá az egész ünnepség. Nekünk kevés van, szóval improvizálni kell párat, amikor bulizhatunk. *
-Oké, majd szólj akárhol. *Azt kétlem, hogy neki csak úgy adnak majd egy pda-t, de még az is lehet, hogy szerez egyet magának…de hogyan használná? *-Majd elhozom Hartley-t, ő egy…*Csak most jutott eszembe és már mondani akarom, hogy remek táncos, és imád is táncolni, amikor felrémlik előttem a feneke. Nagy levegő, hatásszünet, tócsányira kerekedett szemek, majd egy kacsintás után…*
-Harapdálható fenekű, szálkás pasi és imád táncolni. *Bólogatok hozzá, és el is mosolyodom a kerítőnők ártatlan nyugalmával. Lásd: mesebeli boszorkány. S ez az énem szívesen eltévedne a perdaiak városában, itt csak nincs olyan állat ami bánthatna, a bogákat is elzárják…ugye? Persze Eowen társasága eléggé szórakoztató, pláne amikor azt emlegeti, hogy ha az én csodás fenekemnek baja esne, az egyenlő lenne egy újabb háborúval. Nos, kétlem. Legfeljebb nem engednék vissza azt a szép nénit, akit Jenkins magával vitt. Pont jó kezekbe adták…kacagnom kell. Aztán lehet, hogy később nem fogok. A kereskedésre viszont inkább felfigyelek, mert jó a sok kapcsolat, másrészt azt tovább is adhatom és annyi mindenki jut eszembe hirtelen. Lehet én magam szerzek Eowennek egy kommunikátort, amin beszélhetünk és még le is titkosítom a „vonalat”. Vagy, szerzek egy VIP örök belépőt Elorakba. *
-Hogyan érhetném el, hogy bármikor idejöhessek és bármeddig maradhassak? És kereskedhessek is? *Picit előrehajolok, hogy közelebb legyek hozzá és súgva kérdezem, nehogy más is meghallja. *-Láttál már más embereket is itt a városotokban? Olyanokat akik nem odafentről jöttek és más ruhájuk is van. *S már azon agyalok, hogy be lehetne itt rendezni egy dominiumi-ellenálló találkahelyet. Fellendülne az üzlet is, jobban forogna a perdit mint a kredit. A kajáldán túl is van élet, de nem tűnik olyan izginek mint amiről eddig beszélgettünk.*
-Nekem az erdő már túúúl izgi. Titkos helyek? Szeretem a titkokat.  Meg a fincsi kaját is. *Mert közben az utóbb emlegetett is megérkezik és rávetem magam. Élvezem, nem titkolom, mennyire. Csak két falat között pillantok fel Eowenre. Igazat kell adnom neki, de nem azért, amiért ő gondolja.*
-Csak gondolom. Nincs összehasonlítási alapom. *Pedig majdnem annyira élvezem az ízeket, mintha…és ez másnak is feltűnik. Van aki nevetve bámul, s van aki értetlenül, vagy épp rosszallóan. De kit érdekel, amíg ilyen finom és szaftos és…vááááóóóó!






Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Shiennel asztalai Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Kedd Feb. 04, 2020 9:31 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Eowen && Raven
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

- Ühm, igen a saját népemből el tudom képzelni, nálatok? - teszem fel a költi kérdést, de azért felhorkanok. - Annyira nem. Ahhoz szeretni kellene azt az ehetetlen valamit, amit kaptok. Komolyan sok mindenért nem tudnék panaszkodni a városotokba, minden nagyon szipi-szupi, de a kaja? Inkább becsempészem a saját kis kenyérkémet, szalonnácskámat - nevetem jóízűen. Méghogy annyit enni, lehet el kellene vinnem egy milaf-farmra, hogy találkozzon a tulajjal. Köpcös és úgy néz ki a hasa, mintha egy hordót nyert volna le egyszerre. Azt mondják nincs baja, csak gyerekkorába beleesett a milaf-kondérba és azóta néz így ki.
- Na! De láttam katonákat, inkább szálkásak, mármint igen, van aki húsisabb, de nem néz ki úgy, mint egy hegy. Várj, ugye tudod, hogy néz ki egy hegy? - most is lehet csak félreértjük egymást. Neki lehet, hogy mást lehet a hegynyi pasi, mint én? - De értem, sok fehérje, kevés szénhidrát, azt hittem, hogy nem fogom érteni, amit mondasz, de meglep engem is, hogy igen - tudnám, hogy miként tud ennyi hülyeség rám ragadni, ami annyira nem is fontos, vagy számottevő, bezzeg a különös szavaik, azokból semmire sem emlékszem. Vagyis de, csak hát ahhoz sokat kell még gyakorolnom és kevés a türelmes égi már velem szembe.
Rökönyén mégis jót szórakozok. Hangosan is nevetek vele, vagy rajta.
- Tanítóitok úgy vélték, hogy a legkönnyebben az irodalmaitokból tanulom meg a nyelvet, ha már van némi alapom. Versek, novellák, regények? Azt hiszem az egyik még valami dámát is mondott, bár ebbe nem vagyok biztos - vigyorgok rá, azokba egy szóra több hasonlat is van én pedig élveztem olvasni őket, még mindig élvezem is. Ez az, ami a legjobban hiányzik, hogy olvashassak, írjak, mert a perdaiaknak nincs rá igényük.
Néha tényleg visszamaradottnak hiszem magunkat.
- Megvettél - nevetem kaján vigyorral a képemen. Eszem ágába se lenne visszautasítani ilyen ajánlatot, hát hülye lennék!
- Kizárt, hogy eddig elérjen a kütyüd hatótáva - rázom meg a fejem, mint aki nem hisz ebben. Jaj, tudom ám, hogy mi a neve, izé. Kommunikátor! De kizárt, hogy tudja bárhol használni, az az… Mégis hogy?
- Áh, ezeket személyesen kell átélni, látni, tapasztalni. Az izgalom örömét, amikor tippet teszel, hogy ki fog nyerni, ahogy az ereidbe különös erő kúszik fel, átjárja minden porcikádat, amit nem fogsz máshol érezni, de ott, abban a pillanatban igen - igen, az izgalom öröme, mely semmi máshoz nem hasonlítható. Milyen szép is, milyen kellemes. - De persze, ha nem, nem - emelem fel megadóan a kezemet. Ha nem kívánja, én biza nem fogom erőltetni a témát. Felajánlottam egy remek lehetőséget, amivel elütheti perdai idejét, rajta áll, vagy bukik, hogy bevállalja-e. Az élményt, amit sajnálnék tőle, ha elvennék, elveszne.
- Ne mutasd ki feléjük a félelmed és nem fognak nyalogatni - vonom meg a vállam vigyorogva. Cuki hát, de máshogy. Nem teljesen úgy, ahogy ő. - Úgy értem, az én cukiságommal nem tudnak mit kezdeni, mert én képes vagyok magamról lerántani őket, de én állatok között nőttem fel. Te, aki sose látott még élő állatot, nem tudod, hogy miként kell velük bánni, hogy kell viselkedni a közelükbe - itt már érzem, hogy kezd fogyni a levegőm, de akkor is végigmondom egy szuszra! - emiatt a cukifaktorod csak még nagyobb szintet lép és ellenállhatatlanná válsz számukra - pont ennyi, öblös levegőt kortyolok el gyorsan, még mielőtt a fejem a vörösből lilává változna.
Ahogy előadom, hogy miként is kerül a hal terítékre, látom arcán, hogy neki sem tetszik. Pedig a szagokat nem is érezte, ahogy a döglött halak a kikötőben kosarakba pihennek. Orrfacsaró a hideg is kiráz tőle.
- Ááhááá, na ezt nem mondta már a manus. Csak taglalta, hogy biztos van valami, amiért eladnám a hangom, pfff - berregtetem az ajkaimat, teljes felháborodásomba. Még ilyet! Eladni az egyetlen kincsemet, ami miatt még életben vagyok. Lássuk be, sok helyzettől mentett már meg ez a csodaszép hangfoszlány.
- Vagyis, olyan, mint nálunk a nap - bólintok, igen, rémlik valami, az elmém rejtekében, de nagyon halványan csak. - Mi is? Remaktok? - vakarom meg orrom, ezúttal kissé zavartabban. Ismeretlen szó és meg kell jegyeznem és még most kell jól, nehogy rosszul rögzüljön.
- Várj, valami rémlik. Az egyik… tudós, akivel beszélgettem azt mondta, hogy nincs tűz ott fent - mutatok az ég irányába. - Mármint nem tud égni, akkor hogy tud bumm lenni? - vakarom meg a nyakam, elgondolkodón, kopoltyúm alatt. - Más a levegő ott fenn, valami rémlik, halványan… De bevallom sok mindent nem értettem, mert túlságosan gyorsan és lelkesen magyarázott… - a harmadik visszakérdezésem után meg inkább témát váltott. Majd legközelebb jött valami rajzzal, amivel próbálta elmagyarázni és tényleg meg akartam érteni… Nem az ő hibája, hogy nem jött össze. Rájöttünk, hogy tudásbéli hiányosságaim vannak.
- Mh, akkor feltétlen szólnom kell neked. De csak ha hozol egy harapdálni való fenekű pasast! Meg ha itt vagytok, megtanítalak titeket a táncunkra is, amit a tűz körül járunk! Nagyon muris, de tényleg - nevetem el magam, mert már előre látom, hogy miként is fognak kinézni. Nem mintha nagyon nehéz lenne pár lépést megjegyezni, de a ritmust nehéz elkapni.
Kíváncsi lennék, hogy mit tenne Elorakba, ha egyedül lenne. Én is elkószálnék a Városba ha nem lihegne mindig valaki a nyakamba. Nem bízik a két nép ennyire egymásba, pedig én engedném, de tényleg. Mert akkor viszont is kaphatnám, azonban a társaságának még jobban örülök. Nem mindenkivel tudok ilyen jó hangulatban beszélgetni.
- Értesz valamire, ami hasznunkra van? A legtöbb égi, kereskedő, de ők is csak a kereskedő negyedig jutnak. Ám ha szépen pislogsz rám, akkor meg tudom beszélni a városunk vezetőjével, hogy engedélyezze a gyakoribb látogatásodat, ahogy én is a Városba járkálok - mosolygok rá kedvesen. Szeretném, ha Elorakba a több égi lenne, megismernének minket, szokásainkat. Szerintem anélkül nem létezhet igazi béke, ha nem ismerjük meg egymást. Kölcsönösen.
Kérdésére egy pillanatra árny suhan át tekintetemen, ajkam egy pillanatra vízszintes vonallá változik, de ezen változtatok is. Úgy vigyorgok rá, mintha valami vicces témáról beszélgetnénk.
- Hivatalosan bármely nem városi látogatót jelentenem kellene mind az előjárónknak, mind a városi katonáknak. Hivatalosan - hangsúlyozom ki ezt a szót, mert nem igazán tudom, hogy mit is szeretne, ez most egy csapda. - De persze, mindig ugyanolyan ruhát viseltek, hogy tudná a perdai megkülönböztetni? - teszem szívem helyére a kezem, rökönyödve. Hangom játékos, melynek jelentése attól függ, hogy akarja érteni. Ha arra kíváncsi, hogy valóban megteszem, hogy valóban jelentem, ha bizonyosságot kíván szerezni efelől, akkor hangom nem hagy kivetnivalót azután, hogy a magam részéről mindent megteszek. Ám, ha tényleg kíváncsi a másik oldalra, felfedezhet némi iróniát saját hangomban. csak egy pillanatra.
- Akkor a konyhánk elég titkos? - nevetem el magam, majd átfut az agyamon, hogy milyen titkos helyeink vannak.
- Miiicsooodaaaaa??? - sipítok hangosan, majd újra végigmérem a lányt. Kicsit ki is hajolok az asztal mellől, hogy ülő testét is láthassam. Néhányan felénk fordulnak, de feléjük, csak legyintek, hogy ne foglalkozzanak hangommal, nem rajtuk akadtam ki. - Komolyan? Még sose? - könyökölök az asztalra, tányérom felett áthajolva. - De hogyan? Ott van kint a férjed - suttogom szinte, mintha tartanék attól, hogy valaki meghall minket, pedig égi nyelvet nem beszél itt senkisem.

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 2:23 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Shiennel asztalai K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Shiennel asztalai WYdz5uv

Klubom
Shiennel asztalai R8xXJ2P

Fegyverem
Shiennel asztalai KjdARSD


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Szer. Feb. 05, 2020 8:22 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next





Túszok - tragikomédia


*Oké, tényleg költői kérdés az, hogy nálunk van-e olyan aki szereti a műkaját. De hát mi ezen nőttünk fel, sokan hozzászoktak, az ínyencek, mint én, keresik az újdonságot. Ezen a téren bevállalós vagyok, lásd: perdai sült lárva. Másrészt igyekszem változatossá tenni az étkezésemet néhány kancellári vacsorával. Avagy: összekötöm a kellemeset a hasznossal. Előbb vagy utóbb, az összes kancellár sorra kerül. *
-Bruce szereti. Látnád hogyan lapátolja befelé, még az enyémet is megeszi. *Néha azért beletöm az én számba is pár falatot, amikor látja, hogy a szemeim kopognak csak én nem hallom az ütemes tamtamot. Arra a kérdésre, hogyan néz ki szerintem egy hegy, úgy nézek rá, mint egy kísértetre. Vagy gyengeelméjűre, vagy olyanra aki épp szándékosan, előre megfontolt szándékkal, különös kegyetlenséggel meg akar sérteni.*
-Planetológus vagyok, ahhoz hozzátartozik a geológia is. *Aztán csak legyintek, mert rájövök, hogy ezeket a szavakat talán nem érti.*
-Hegyekkel foglalkozom, többek között.  *Ehhez már jár a mosoly is, elnéző és derűs. A kajával kapcsolatban érti miről beszélek, a fene se érti miket miért ért meg, s miket meg miért nem…bonyolult mint az erről alkotott gondolat. Bólogatok, hogy ja, úgy van ahogy mondja. És mondja, a fenekekről is igen többrétű információi vannak, melyre a magyarázat a régi földi irodalom. *
-Dráma. Ó, kérlek, abból nem sok mindent tanulsz meg. Filmeket kellene nézned. *Ha úgy hozza a sors, hogy sikerül felvinnem a Dominiumra, letöltök neki egy horror filmet. Vagy egy habkönnyű vígjátékot ami tele van káromkodással. Addig talán tudok szerezni neki néhány szálkás katonát. Érdekes, hogy ezt elhiszi, azt viszont nem, hogy fel tudok szólni a Dominiumra. Baszki, még az Univerzum másik végébe is. Megvonom a vállam a hitetlenkedésére.*
-Párszor már sikerült. *Oké, nem egy szimpla kommunikátor kell hozzá, de ezt neki nem kell tudnia. Nekem meg a bogákkal való személyes élményt nem kell megismernem, úgy érzem nem nekem való. Könyörgésem csak nagy nehezen talál hallgatóságra…bár azért még próbálkozik. *
-Azt azért elég nehéz, ha a frász jön rám tőlük. Sikítás után már hiába vigyorgok….szóval a cukifaktorom miatt…a franc se gondolta…és a sikítással mi van? Az miért tetszik nekik, amikor mást meg a hideg nyavalya tör ki tőle? *És tudunk ketten egyszerre beszélni úgy, hogy tökéletesen értjük egymást. Fantasztikus, ezt eddig senkivel sem értem el, ráadásul a csajszi sem vesz levegőt túl gyakran. Persze neki ott van az az izé a nyakán, lehet, hogy nem csak a vízben működik. Na és már érthető, hogy Alec miért mesélt neki a sellőről, hiszen kvázi ők is azok, csak van lábuk. Az egész Perda nép alkut kötött a boszorkánnyal. Vajon mit adtak cserébe? Szerencsére a hosszú gondolataim elterelnek a halboncolásról, és Eowen sem bírja. Igaza van, megértem, az asztalon-tányéron, sülve sokkal élvezhetőbb. Helyette Alec kerül előtérbe kis időre, Eowen azonban nem tudja, hogy a pasi és köztem milyen kapcsolat lehet/van. Nem is igyekszem megosztani vele azt az infót, pedig biztosra veszem, hogy csak a bátyámmal találkozhatott…és erre ékes bizonyíték a következő mondat. *
-Szoknyavadász. *Morgom az orrom alatt, de közben azért örülök is annak, hogy jól van és még mindig van esze – meg alkalma – flörtölni. Alec beazonosítása után végre elérkezünk a célunkhoz, mely helynek a hangulata magával ragad. A fene se gondolta, hogy ebből még a Dominium reaktormagjáig jutunk. De ez történik és kis ideig le is ragadunk a témánál, mert Eowen az istennek sem képes megjegyezni a szót.*
-Re-ak-tor. Olyan mint a nap, ja. *eddig oké, de aztán mélyebben is elsüllyedünk a témában, amit már képtelen vagyok elmagyarázni. A nagy bumm még hagyján, de a nyomáskülönbséget és a többi macerás dolgot már esélytelen, ezért csak legyintek. *
-Hosszú. Hagyjuk. *Nem untat és nem idegesít, tökre bírom a csajt, de valahogy ott tartok vele, mint ő az állatokkal velem. Feladjuk mindketten. E nélkül is van bőven téma amit megtárgyalhatunk és meg is tesszük. Kívülállónak olybá hathat az egész, mintha egy felbolydult csivitelő madárcsapatot látna a tóparton. Egymás szavába vágunk. *
-Kétlem, hogy Hartley táncánál murisabb lenne, szóval benne vagyok. Tűz körül ugrálni az jó. *S ezzel el is érkeztünk az engem legjobban érdeklő témához. Elorak meghódítása. *
-Nem tudom, hogy nektek mi van hasznotokra, de megoldjuk. Bármit meg tudok szerezni, bármiért. *Nem könnyelmű ígéret, asztalt is loptam már és ha beveszem a partiba DeVitto-t, akkor királyok leszünk, nem mellesleg még az ellenállókkal is remek lesz a kapcsolat, a Kancelláriának annyi. S közben ahogy Eowen kéri, szépen pislogok rá, ezen ne múljon a világbéke. S pont ezért nem véletlen az sem, hogy rákérdezek Elorak más látogatóira. A válaszból megtudhatom, hogy a csaj mennyire kapható bizonyos dolgokra, hogyan viszonyul hozzánk és az ellenállókhoz. A kérdés nem csapda, valóban érdekel, hogy a Kancellária felé árulóvá válna-e vagy sem. *
-S gyakran nem is elérhetők az elöljárók, meg a városi katonák. Igaz? Remek. Jót tesz az üzletnek. *S bár kockázatos, jelezem, hogy ezzel értek egyet. Ha tévedtem, még mindig ki tudom magam dumálni és arra is elég könnyű ráfogni, hogy félreértett, hiszen nem ismeri jól a nyelvünket. *
-Annál titkosabb? *Konkrétan nem kérdezek rá és nincs is ötletem, milyen titkos helyei lehetnek a perdaiaknak. A CQL lelőhelyeken kívül, ami engem viszont nem érdekel. A titkokon azonban egészen másképp haladunk tovább. Elszólom magam, pedig nem szokott előfordulni, de a szex nem olyan téma amire oda szoktam figyelni. A csaj kis híján leborul a székről döbbenetében és nem csodálkozom rajta. A sipítás már kísértetiesen hajaz az én hangomra, eltekintve attól a ténytől, hogy én azért hangosabb szoktam lenni…és talán magasabb frekvencián művelem eme művészetet. *
-Hagyjuk, nem fontos. Beszéljünk inkább a…kajáról. Ez mennyei, de tényleg. Ettem már sült lárvát is. El sem hiszed de pont egy kancellárt láttam vendégül. Imádta. Mondjuk az édesgyöngyös szószért nem volt oda annyira. *S már az emlék is megmosolyogtat annak ellenére, hogy legutóbb milyen komor volt Jenkins és milyen hűvös. Mintha csak az első irodai találkozásunk kísértett volna. *






Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Shiennel asztalai Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Pént. Feb. 07, 2020 8:18 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Eowen && Raven
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

Szemöldököm rövid időn belül a homlokom közepére vándorol. Válla fellett nézek a srácra, akivel jött, az izomkolosszusra.  
- Hihetetlen - hangzik tőlem az egyetlen, elismerő szavacska, mert akárhogy mérem végig az ipsét, tuti, hogy nem nézném ki belőle, hogy szereti azt a kaját. Mit nem nézem ki, egyenesen… Hihetetlen. Hihetetlen. Fejem enyhén megrázom, vannak még furcsa égiek, erre rá kell jönnöm. Még, hogy mi perdaiak vagyunk furcsák, na persze!
Tekintetére mégis hátrálok tőle, legalább annyit, hogy fejem húzom hátra.
- Jóóó, hát nincs a homlokodra írva, a legtöbb égi még azt sem tudja, hogy mi az, hogy eső - na persze ez enyhe túlzás, de megesett már az ilyen. Így nem csoda, ha néha szkeptikusan szemlélem, hogy ki mit tud. - Szóval, te az égitestekkel foglalkozol? - kérdezem, mert bizony a planantet szót hallottam már. Plenat. Plamnet. Pla… Áh, hagyjuk, majd megnézem.
De ért a hegyekhez, erre csak hatalmasat bólintok, hogy vettem az adást, túl sokat nem fogok kérdezni tőle. Legalább is nem ebben a tekintetben, majd másba igen.
- Ühüüüm - bólogatok hevesen, ahogy eszembe jut, hogy mi is az a film. - Azokkal az a bajom, már ha a dobozban lévő mozogó emberekről van szó, hogy hallásból megértem, ha szépen beszélik az égi nyelvet, írásból megértem, a filmek azonban… áááááh, kicsit érthetetlenek. Hadarnak, nem arti… Art.. nem beszélnek tisztán - nem szenvedek több idegen szóval, ennyi is elég egy napra, majd megválogatom a szavaim, legfeljebb kicsit darabosabb lesz a beszédem mára. Nem tudom, hogy mi ütött belém, de nehezemre esik most a perdairól átállni az égire, pedig ez sose szokott gondot okozni.
- Mégis, ho… Felejtsd el, majd legközelebb elkapok egy olyan kütyü srácot, rávetem magam és kifaggatom - legyintek végül, mert számomra akkor is érthetetlen, hogy miként tudnak így kommunikálni. Persze egy olyan kütyüm van otthon, kaptam Maxtől. De ő azt mondta, hogy csak akkor tudok vele beszélgetni, ha bizonyos távolságban van tőlem.
- Mert a hangod akár a legédesebb sziréneké? - teszem fel a kérdést, vállam felvonva. Nem értem sokszor én sem a saját állatainkat, ne kérje, hogy megtegyem, vagy választ adjak. Egyszerűen ennek a nőnek van egyfajta pozitív kisugárzása, melytől bárki rögtön megkedveli. Szimpatikussá válik bárki számára. Ezek szerint az állatok számára.
Wow, ezt a hatást neki még képességek nélkül is képes elérni. Döbbenetes!
- Hogyan? - fordulok a lány felé, morgását hallva. Nem igazán értettem, hogy mit is mondott. Miért adnám el a hangom? Ő tudja rá a választ? Mi nem találtuk meg Henryvel aznap, de legalább megtudtam pár érdekes történetet. És, hogy olyanokat tudnak kitalálni, ami nincs is, csak hogy szórakoztassák magukat?
Nagyon furcsák, bárki is bármit mondd. De emiatt imádom őket!
- Reaktor! - ejtem ki helyesen és ennek talán én jobban megörülük, mint neki, mert ajkamra nagyon széles mosoly ül ki és ha nem lenne itt köbeugrálnám a fél fogadót. De nem teszem, inkább csak örülök, vidáman, nevetve.
- Jó, majd ezt is megkérdezem - legyintek én is, vannak dolgok, amiket nem most kellene megtárgyalnunk, na meg a városba, jobban tudják szemléltetni az ő technológiájukkal, mint itt és most erre lehetőségünk lenne.
- Akkor már most felírlak a vendéglistára - bólintok egy hatalmasat. - Vagyis előterjesztem. Nem igazán írunk - rázom meg a fejem fintorogva. Na ez is egy olyan dolog, hogy… miért nem? Miért? Miért, miért és miért?
- Mh, ha tudsz nekem szerezni - szerelni, összetákolni, részletkérdés, hogy miként. - olyan kütyüt, amivel tudom olvasni a régmúlt könyveiteket, akkor elég sok mindent meg tudok itt neked szerezni, cserébe - vágok is bele az üzletbe, egy hatalmas vigyorral az ajkamon. - De innen is el tudjam érni, ne csak a Városból - oh, nincsenek itt kiskapuk. Legalább is, nem olyan nagyok.
Ezt követően evezünk számomra is kissé veszélyes terepre. Megígértem a Városnak, hogy segítek kideríteni, hogy merre vannak az ellenállók, talán azt nem sejtik, hogy ehhez előbb a közelükbe kell férkőznöm. Nem könnyű feladat és nem tudom, hogy a lány tesztel-e. Mégis olyan könnyedén ejti ki a szavait, egy pillanatra figyelem arcát, vonásait, egy jelet, hogy tudjam, hogy mit kíván, mire gondol.
Melyik oldalon foglalt állást.
- Ooooh, rettentő elfoglaltak tudnak lenni - bizonygatom végül, hevesen bólogatva. Bár, hogy az üzletnek jót tesz-e, azt nem igazán tudnám megmondani. A lázadók még nem nagyon merészkedtek Elorak körzetébe, talán Henry volt az első, aki a legközelebb járt hozzá.
Khm.
- Szívesen bevinnélek és lehet meg is teszem, de a legutóbb, amikor megtettem, nagyon nem volt boldog sem egy őrségi tag a városban, sem a Dana. Sőt, azt hiszem, hogy téged kaptalak meg büntetésem gyanánt. Szóval beviszlek titkos helyekre. De lehet, hogy unalmasnak találnád a titkos helyeinket - nem, szentélybe őt már nem viszem el, Henry miatt elég volt egy időre a fejmosás. - Emlékek őrének lakrésze, imádom néha átrendezni, agyrémet kap tőle - köszörülöm meg a torkom, elárulva az egyik legnagyobb titkomat, melyet még senkinek sem mondtam el. De ő is kinek tenné meg? Wow, saját erőmet, most érzékelem, csak épp máson.
- Vagy, bár nem titkos, gyönyörű barlangi tavunk van, kár hogy nem tudsz úszni sokáig víz alatt, mert ott van egy-két gyönyörű, elrejtett járat, amiről senki sem tud. Ha szereted azokat, akik nem mindig élnek a társadalom elvárásainak megfelelően, mh… Van egy-két házikó, ahol… lehet kapni ezt, azt, amit a piacon nem feltétlen - na az elég titkos, bár annyira mégsem. A perdaiak tudnak a létezéséről, foglalkoznak is vele, de különösebben nem zavarja őket. Ilyen például a bogyozó helyem. Amíg nem zavarunk másokat, minket sem zavarnak.
Majd jön a totál döbbenetem.
- Mi, m… m… mi…. - dadogom, ajkaim folyamatosan járnak, nyögő hangokat adok ki, de csak azért, mert képtelen vagyok döbbenetemnek valódi hangot adni. - Ha, ha, ha… mi? - pislogok rá nagyokat és úgy nézhetek ki, mint egy elromlott robot. - Nem fontos? - sivítom, megint hangosabban, mint kellene. Kezeimmel nem győzök legyinteni, hogy ne figyeljenek rám. Fejem folyton rázom, mint aki nem érti, amiről szó van. Néha nagy levegőt veszek, hogy belekezdjek valami beszédbe, olykor még a mutatóujjam is felemelem, ám hang nem jön ki a torkomon. Majd újra belekezdek és újra sikertelenség.
- Hogyan? - bukik ki végül a kérdés belőlem. Az élet egyik legjobb dolga, amit kihagy. Mindennél jobb. Még a kajánál is! Igen, ezt én mondom, aki amúgy kerüli, de ha úgy van, azért, na. Kellemes tud lenni. Oh, de mennyire.
Hogy maradt ki az életéből?
- Miiiiii? - noha ezt a kérdést is élesen teszem fel, viszont itt már elnevetem magamat. - Az egyik nagyemberrel ilyet etettél? Ennyire tetszett neked? - nevetem el magamat újra csak, vidáman, az asztal felé hajolva. A tányérom arrébb tolom, mert még képes vagyok kiönteni. Hogy mi?

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 2:30 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Shiennel asztalai K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Shiennel asztalai WYdz5uv

Klubom
Shiennel asztalai R8xXJ2P

Fegyverem
Shiennel asztalai KjdARSD


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Szomb. Feb. 08, 2020 9:17 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next





Túszok - tragikomédia


*Nos, bemutattam Bruce-t, elég jól sikerült, mert Eowen nagy szemeket meresztve nézi. Én is így csináltam, amikor először láttam Bruce-t enni, úgy eszik, mint ahogy én beszélek. Aztán nem sokkal később magamat is bemutatom, enyhe hülyének nézéssel, mikor megkérdezi, hogy tudom-e mi az a hegy. *
-Ja. A bolygókkal, holdakkal, élhetőek-e, milyen a múltjuk, mi lesz a jövőjük. Egy hegyről meg tudom mondani mikor és miből keletkezett. *A Perdát is folyamatosan vizsgálom és eltekintve az élővilágától, szeretem. Sok titka van, én pedig szeretem a titkokat, függetlenül attól kié. Persze Jenkins titkait szeretném a legjobban, ha megosztaná velem, de baszki, nem akarja. Eowenhez visszatérve merészebb gondolataimból, konstatálom, hogy bizonyos dolgokról túl sokat tud, ám a fontosabbakról meg túl keveset. Ezért ajánlom neki a filmeket tanulásra, mert a régi regényekből nem tanul semmit ami a való élethez még jól jöhet. Például, miket említett, azokból nem lehet megtanulni káromkodni. *
-Artikulálnak. *Segítem ki, magam is jól artikulálva a szót és mindjárt nyújtom is neki a filmnézésre vonatkozó szabályokat.*
-Filmeket csak velem nézhetsz, vagy azokkal, akik nem a Dominiumon élnek és tudnak szerezni neked jókat. Különben olyat láthatsz csak, amit a kancellária engedélyez, de azok szart se érnek. *Az illegális filmekhez való hozzájutás viszont meglehetősen bonyolult, így amikor kütyüsrácot emleget, rábólintok. Talán talál olyat aki fel tudja törni a rendszert és más filmeket is le tud tölteni az engedélyezetteken kívül. Másrészt nem magyaráznám most el neki hogyan vagyok képes a Dominiumra üzenni…bárhonnan.  Ha tudnám, hogy van neki kütyüje és azt is, honnan, akkor csípőből meg lenne rá a magyarázat, de tudatlanul maradunk a jelen helyzetnél. Azért azt a rávetődést megnézném. Eowen nem éppen a kifinomult ismerkedési stílusáról lehet híres, kvázi rám hajaz. Elég sok mindenben, de sikítani még nem hallottam, bár szerintem amilyen jóban van az állatokkal, nem a hangjával vette le őket a lábukról. Ördögi kör ez. Ha meglátok egy állatot, legyen bármilyen – más szerint – cuki, sikítok, arra viszont előkerül még több…és kezdődik minden előröl. Még nem találtam rá tudományos magyarázatot, az is lehet, hogy nincs rá, Eowen sem ad hihető választ, csak nézek rá megemelkedett szemöldökeim alól.*
-Láttál már szirént? Hogy lehetnek a szirének édesek? *Én sem láttam, mármint élőben, mivel nem léteznek, de lehet, hogy Eowen olvasott róluk valamelyik idióta regényben, és azt hiszi, hogy minden regény a valóság alapja. Pedig ha tudná…sok száz évvel azelőtt, hogy a Dominium többedmagával elindult a Földről, még volt az embereknek fantáziájuk, aztán ez szép lassan kimerült, meghalt, elszáradt akár a Föld, bár nincs köztük párhuzam. Nem is szerettem soha azokat a történeteket hallgatni, melyek abból az időből valók. Talán azoknak akik akkor éltek, nem voltak nagy igényeik, de nekünk, a Dominium rideg falai között, gépekkel körülvéve, mesterséges kerttel és levegővel…jobbra vágyunk. A Perda megtalálása óta ezek a történetek…valóságosnak tűnnek. Alec pedig előszeretettel mesél ilyeneket lányoknak, meg nekem…mesélt régen. Nekem persze más okból, de ahogy Eowent nézem, őt elbűvölte a sármjával. Mondjuk nem csodálom, van neki és nem vagyok elfogult….ki is mondom mit gondolok róla, de csak az orrom alatt morogva amit Eowen nem igazán ért. Hála az égnek, különben azt is magyarázhatnám, mi az a szoknyavadász és a végén még Alec alatt vágnám a fát. Ha jóban van a csajjal, ám legyen, kellenek a kapcsolatok, legalább ennyivel is közelebb van hozzánk, a Városhoz…ha még nem is térhet vissza. Csak legyintek, hogy semmi, nem fontos, ahogy a reaktor és a tűz egymáshoz való negatív viszonyulása is, mert macerás lenne belemenni a fizikába. De legalább már ki tudja mondani, az ő szájából elég furcsának de mókásnak hat, el is mosolyodom rajta és hagyom a témát elillanni. Ő meg nem sértődik meg. Ez azért jó, bár kétlem, hogy mindegyik perdai olyan mit Eowen, ezt abból is leszűröm, ahogy minket néznek. Ennek ellenére, vagy pont ezért – többek között – szeretnék többször is Elorak vendége lenni, akár vezetővel is ha az Eowen. Fel is derül az arcom amikor megígéri, hogy közbenjár az érdekemben és a cserébe kért holmi, bár meglep a részletes leírása és az, hogy használatba venné, holott a perdaiak nem szoktak írni, szerintem megoldható. *
-Nem probléma. *Mondom ki, alighogy befejezi és rámosolygok. Csak ennyi, minek ragozzam túl? Ha üzletről van szó, általában alkudozom, ahogy DeVittoval is, de egyrészt Eowen nem kért túl sokat, másrészt, az ár érték arány pont megfelelő, sőt,  inkább nekem kedvez. Na ezért hozzácsapok még egy csizmát is neki. Ezennel útjára is bocsátom kettőnk üzleti életét a rögös úton és gondolatban már a következőket tervezem. Mindehhez persze még sok mindent meg kell tudnom a lánytól, de nem hiszem, hogy probléma lenne. Szeret beszélni, főleg ha rólunk van szó, és bejár a Városba. Azt hiszik róla, tudatlan kis perdai, de pont ezért láthat meg olyan dolgokat, melyeket el sem rejtenek előle. És nekem ilyenekre van szükségem. Ami furcsa, hogy az ellenállókról tereli a témát. *
-Szóval akkor bejuthatnak olyan katonák is Elorakba, akik nem a Dominiumról vagy a Városból jönnek? *Azok után, hogy simán neki ígértem egy könyvolvasó pda-t, nyíltabban rákérdezek az engem érdeklő dologra. A választól függően azt is tudni fogom, hogy perdaiként melyik oldalon áll.  Ha mégis a Dominiumhoz közelebb, akkor sem mondok le róla, Eowen jó fej és sokat tanulhatok tőle és még az is lehet, hogy olyan helyekre visz, ahova nem mindenki léphet be közülünk, de meg fogom gondolni mit osztok meg vele. A titkos helyekre is ígéretet kapok, de kiderül, még sem olyan egyszerű…amikor arról beszél, hogy amikor utoljára megtette, halvány gyanú motoszkál bennem, de én mint büntetés…na az már szórakoztat. Nevetve mondom el neki, hogy még ebben is hasonlítunk egymásra.*
-Az jó, mert nekem meg te vagy a büntim. Legalábbis az, hogy itt vagyok. Szerintem mindketten jól jártunk. Lássuk be, ennél csak rosszabb lehet a következő. *Mert lesz, kétségtelen, hogy nem ez az utolsó büntetésem és amennyit megtudtam Eowenről, neki sem. *
-Emlékek Őre? Ja, az ipse az irattárral az agyában. Minek jársz te hozzá takarítani? *Hallottam már róla, érdekesnek találom, hogy valakinek computer van az agya helyén, és akkor címszavakkal lehet lehívni a kért infót? Vagy macerásabb, mert adja hozzá a körítést is? Más titkos helyek nem annyira érdekfeszítőek és rájövök, hogy a perdaiak tulajdonképpen unalmasak, Eowen az aki feldobja a napjaikat, viszont ha már csak úszni lehet errefelé…nos, egy barlangi tóban talán nincsenek állatok. Remélem. *
-Miért ne tudnék a víz alatt úszni? Oké, az én nyakamon nincs vízszűrő berendezés, de van búvár ruhám és oxigén palackom. *Vigyorgok ezerrel, bár az elmondott tárgyak még nem képezik részét a tulajdonomnak. Még. *
-És a házikók is érdekelnek, ahol lehet kapni ezt-azt. Szeretem az ezeket-azokat, főleg ha a piacon nincsenek olyanok. Megdumáltuk. Van programunk egész napra. Lehet haza sem megyek este, ejtőzhetek nálad? *Talán korai volt a kérdés, mert a végén még igent, mond viszont akkor lehet, már nem tudom elkerülni, hogy elmagyarázzam az orgazmusaim hiányát. Mert nem is akarok belemenni a témába, ártatlannak tűnő dolog és Eowen akár véletlenül is elcsacsoghatja, hogy volt itt az a lány az égből és még soha nem volt neki…pedig tökre szeretik egymást a pasijával. Na, és akkor azt hogy dumálom ki, ha eljut a Dominiumra a híre? Pláne ha McG kihegyezett füléig ér az infó! Neeem, erről akkor sem beszélek, ha Eowen elárulja a Kancelláriát. Inkább rátérek a kancellárra, amivel élénk érdeklődést és derültséget váltok ki. *
-Csak megtréfáltam. Nem hittem, hogy annyira hatásos, és én is ettem belőle. Érdekes volt. *Azt viszont nem mondom el, hogy melyik nagyember volt a gyanútlan áldozat és ha rajtam múlik, nem is mártom be Jenkinst. Az emléktől mosolyogva pusztítom a kajámat, hogy minél előbb elindulhassunk arra a titokjáró körútra. *
-De, ugye gyalog megyünk azokhoz a házikókhoz? Ez fontos kérdés, mert még egyszer nem ülök bogára. Inkább ellopom a lilahajú motorját. Hmmm…egyébként tudod hova tette le? Tényleg el kéne lopnom. *Ezen az új ötleten elmerengek, és minél tovább merengek, annál jobban tetszik. *









Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Shiennel asztalai Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Hétf. Feb. 10, 2020 8:23 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Eowen && Raven
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

Mintha hallottam volna már arról, amit ő tesz, viszont így, ahogy elmondja ez sokkal érdekesebbnek tűnik - na meg nem utolsó sorban meg is értem. Szemeim felragyognak, úgy tekintek rá, mert egy öt éves kisgyerek, ki az áhított mesét hallhatja nemsokára.
- Valóban? Valóban, nem mondanád - rázom meg a fejem, ostoba kérdésemtől. - Hogyan tudod megmondani? - érdeklődöm lelkesen. Meglehet, hogy másokat az ő világába ez nem foglalkoztat, de amíg földdel teszi… Bármennyire is érdekel az égiek világa ha akarnám sem tudnám letagadni, hogy mennyire odáig vagyok a saját földemért.
Alig pár évvel ezelőtt még megkérdeztem volna, hogy képes az egyik kütyüje beszélni és elmondani, mint az emlékek őre nálunk, de rájöttem azóta, hogy az ő dolgaik ennél… jóval másabbak.
- Artkik… Artiklul… - még egy jó párszor, ha kell előtte is nekifutok, mert bizony én megtanulom a nehezebb szavakat is, ha addig élek is. - Artikulál - húzom el újra ajkam vidáman, a legalább tizedik próbálkozás után, amikor sikerül.
- Csak veled - bólintok vigyorogva. Nem szegem kedvét, hogy eddig sem nagyon ajánlkozott erre senki, így hát aggódnia sem kellene emiatt. - Kérdés… ha nem ott élnek, hogy jutnak hozzá? Úgy értem, ha a főnökeitek nem engedi, akkor hogy van meg? - hajtom oldalra a fejem. Nem ez az első furcsaság, amit hallok tőlük. Ami azt illeti rengeteg ilyen logikai bukfencbe bukkantam már az elmúlt években, választ erre eddig sose kaptam. Mintha az ilyen kérdéseimet elengednék a fülük mellett, mondván, nem értik a tájszólásom. Ezek után pedig én nem is firtatom.
- Néhány égi szerint, a perdaiak is szirének - bólintok egyet arra, hogy láttam-e már. - Énekelni jól tudunk, már aki, éppen tud. Úszni kiválóan és van a Városban egy katona, aki szentül hiszi, hogy egy szirén csábította el, amikor egy tavi csónakból a vízbe esett és elsüllyedt a nehéz páncélja alatt - bólintok jelentőségteljesen, aprókat, még mindig mosolyt csal az arcomra, a történet, amikor mesélte. Ez most sincs máshogy.
- Semmi közöm hozzá - emelem fel kezeimet, mentegetőzőleg. Ehhez tényleg, ám ismerek olyan perdait, aki ezzel szórakozik, csak a móka kedvéért.
- Szóval, ha hozzánk vezetjük vissza a sziréneket, akkor édesek. A történeteitek szerint a szirének az ádáz hajósokat csábították a tengereitek mélyére. S ahogy olvastam a tengeri népségetek nem volt éppen békés, kedves és aranyos, bár felettébb imponáló - igen, továbbra is túl sok felesleges dolgot tudok. Főleg az egykori földjükről, képet arról mégsem láttam. Vannak, akik szívesen mesélnek róla, de a pusztulásukról nem. Eddig még csak egy égit ismertem, aki ezt megtette.
- Nagyszerű! - mosolygok rá szintúgy, ahogy révbe ért a rövid üzletünk. Ha valamiben ebben jó vagyok. Biztos vagyok benne, hogy tudok olyat majd ajánlani neki, amire szüksége lehet. Csak meg kell neveznie, onnantól kezdve pedig minden már csak idő kérdése. Mert hát persze függ ez attól is, hogy mit kér, mennyire kell mélyre ásnom az eloraki piacon érte - vagy éppen máshol.
A téma azonban… egyre jobban kérdez és valóban nem tudom, hogy milyen céllal. Mást sem szeretnék jobban, mint megbízni benne, ám a kétértelmű válaszaim nem tetszenek neki, hát akkor jöjjön más.
- Áh, nem annyira. Úgy értem, hogy maguktól képtelen lennének erre. Ha egyedül kóricál egy égi Elorakba, túl hamar, túl gyorsan lesz gyanús - és bár a perdai harcosok nem ostobák, ha a perdaiak biztonságáról van szó, nos hát… - De velem bármikor, bárhova, bárki - vigyorgok rá végül. Ha engem látnak égivel, az nem okoz már senkinek sem meglepetést, milyen jó példa erre, hogy most is itt ülünk.
A városiak fenik a fogukat az ellenállókra, háborút akarnak a földünkön én viszont ezt nem kívánom. Én nem szeretném, ha idáig fajulnának a helyzet, mégis egy belülről jövő kíváncsiság vezérel, hogy valóban rájuk találjak.
- Nahát! - nevetem el magam. - Szerintem fogalmuk sincs, hogy a büntetés mennyire nem talált be - vigyorgok rá jókedélyűen, hangosan nevetve. - Szóval nem lehet többé ilyen szerencsések? - utalok arra, hogy a következő büntetés csak rosszabb lehet. Erre azért mérget is tudnék venni. Főleg ha Rhe fülébe jut, hogy milyen jól elszórakozok a égi társaságában. Nem ezt várta ettől a naptól, hisz ez nem olyan nagy büntetés számomra.
- Kapok tőle kaját, cserébe - felelem egyszerűen. - Régi egyezség köztünk - utcagyerekként megengedte, így nem haltam éhen, ő meg már nem haragszik rám, ha néha elpakolok nála egy-két dolgot, amit aztán sokáig keres. Néha azt hiszem, ha nem tenném, megsértődne rám. Vagy nem. Nem tudom, a lényeg, hogy a rendszerünk így működik és eddig komolyabb baja még senkinek sem esett.
Hangosan nevetek azon, ahogy jellemzi kopoltyúnkat és a továbbiakat is. Nagyon tetszik nekem ez a lány, de tényleg.
- Mert a szűk járatokon a testeden kívül más nem fér át, nem hogy pár plusz dolog. De persze a szűkökn kívül is vannak érdekes dolgok a víz alatt - nem említem neki Elorakot körbeölelő vizeket, még a végén az első hal felfalná. Amilyen szerencséje van az állatokkal.
- Ha csak nem zavar a káosz, amiben élek - adom meg az egyetlen kritériumot, amivel nálam aludhat. - Nem vagyok a rend őre, a házikóm meg folyamtosan olyat, mint amit folyamatosan kiraboltak - vonom meg a vállam. Ettől függetlenül mindig mindent tökéletesen megtalálok benne. Pontosan tudom, hogy mit hova dobtam legutóbb, ha nem, akkor könnyedén kutatok fel mindent és nagyobb rumlit képtelen vagyok csinálni.
Figyelem ajkain azt a lágy mosolyt, ami az emlékei csalnak, amikor az édesgyöngyről beszél, többet azonban nem kérdezek, elraktározom magamba ezt az apró, teljesen jelentéktelennek tűnő gesztust. Melyről tudjuk, hogy sose az.
- Ha valódi tréfát akarsz, akkor ajánlom az álomvirágot… Bár… Lehet, hogy az rátok más hatással van, mint ránk - látom be elgondolkodva, bár amit eddig láttam, hasonlóan reagálnak egyes dolgokra, mint mi. - Vagy a dilibogyóimat - vonogatom fel a szemöldököm. - Rendkívül nevetőssé válik mindenki tőle - azt inkább nem jegyzem meg, hogy a másnapja a legnagyobb kínokkal ér fel. Csöppnyi jókedv, egy örökkévalóságnak tűnő fájdalommal karöltve. Ettől függetlenül is mindig megéri.
- Elorakba minden elérhető lábtávolságba, meg amúgy is - bólintok. - A Városba is rendszerint gyalog járok - vonom meg a vállam. Nem csoda, hogy olyan izmosak a piszkafa lábaim, mert szinte mindenhova gyalog járok, imádom a bogákat, az égiek nem kedvelik az élő állatokat. - Lilahajú? - hajtom enyhén félre a fejemet. - Bármikor megtalálhatjuk, nem sok hasonló rohangál a városba - húzom ajkaimat széles vigyorra, pont úgy, mint aki bármilyen csínybe benne van. És nem csínyben is, persze. - Ha megetted, melyikkel szeretnéd kezdeni? - kérdezem, amikor én még csak a szaft tunkolásánál tartok, még mindig.

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 2:31 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Shiennel asztalai K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Shiennel asztalai WYdz5uv

Klubom
Shiennel asztalai R8xXJ2P

Fegyverem
Shiennel asztalai KjdARSD


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Kedd Feb. 11, 2020 7:30 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next





Túszok - tragikomédia


*Érdekes, érdekes. A lány aki a természet gyermeke – anyám, de költői lettem – nem érti a saját földjét és hegyeit. Láthatóan megdöbben azon amit mondtam, de roppant kíváncsi. Ám elmagyarázni elég bonyolult, szóval most nem mennék bele a földrétegekbe, analizálásba és tömeg spektrométerbe. *
-Nem mondanám, de mondom, csak nem most. Legközelebb megmutatom, úgy jobban megérted. *Remélem megelégszik ennyivel, különben három napos magyarázatba bonyolódom, és annyi idő alatt még én is megéhezem…újra. De talán jobban örül majd annak, ha megint eljövök a városukba és ellóghat miattam a papnőjük elől. Mert tulajdonképpen most is ez történik, bár még nem tudom, hogy hasonló cipőben jár, mint én. Képletesen. Nem képletesen pedig majd csak fog. Aki annyira odavan a csizmámért mint ő, az megérdemel egyet. A filmekkel sem járok jobban mint a hegyekkel. Mire sikerül kimondania a nyelvtörős szót, már két tenyerembe temetem az arcomat és úgy nevetek. Bocsesz, de annyira aranyos, ahogy a nyelvét rakosgatja a szájában és azon kívül a nagy igyekezetben, hogy nem bírom megállni nevetés nélkül. A végén viszont megint csak nagy levegőt kell vennem, mert úgy tűnik bármit mondok, mindegyiknél magyaráznom kell valamit és elég nehéz, ha sok dologról fogalma sincs. Egy pillanatra felnézek magam fölé, majd holt komolyan a szemeibe.*
-Képzeld el, hogy van előtted egy zárt ajtó és nincs hozzá kulcsod. Van aki berúgja, de akkor mindenki felébred. Én csinálok hozzá kulcsot. Lehet, hogy az ellenállók nem tudnak jó kulcsot csinálni, de ezt nem tudom biztosan. Én tudok. *Hááát nagyon remélem, hogy megérti a hasonlatot, mert ezt még megmutatni sem tudom. Vagyis de, viszont akkor sem értené, és persze igazi kulcs sincs amit megfoghatna. A sziréneknél már végképp elakadok. Először azt hiszem, hogy Alec mesélt már megint valamit, de kiderül, hogy városi katona volt, az meg nem lehet a bátyám, viszont pont olyan zavaros…és nem tudom követni a csajt. Csak annyira futja, hogy néha közbevágok, vagyis megint egyszerre beszélünk.*
-Na ezt még nem hallottam….az a katona hülye….nem kétlem….már megbocsáss! Semmi közötök nincs a szirénekhez. Ha már mesebeli figura, akkor sellő. És nem csak a tengeri népségünk nem volt aranyos. Mesélhetnék a kancellárokról is. *Csak, hogy maradjunk a jelenben, ami egy rövid üzletkötésben ki is merül a sok reaktoros próbálkozás után. Azért kíváncsi vagyok mi mindent tud beszerezni, vagy éppenséggel segíteni ha megkérem. Azt hiszem a közeljövőben sok dolgom lesz a kihelyezett műszereimmel a holdon, és gyakran találkozom majd Eowennel. Ahhoz azonban, hogy mindezt biztonságban űzzem, tudnom kell melyik oldalon áll, mert nem mindegy melyik égivel kóricál Elorakban. Másrészt azt is tudni szeretném, hogy az ellenállók simán be tudnak-e jutni. Mert ha igen, akkor felmerül egy újabb kérdés, miszerint a Dominium katonáinak miért nem tűnnek fel? S ha tudom a választ, azt is tudom, hogyan voltak képesek észrevétlenül bejutni a Városba. Mert eléggé nagy tűzerővel rendelkeztek és olyan fegyverekkel mászkálni a Város utcáin azért elég merész. Félig-meddig meg is kapom a megoldást.*
-Á, értem. Veled bármikor, bárhova, bárki. És mondd, gyakran kísérgetsz…égieket? Ez milyen szó már? Ember…tudod, mi emberek vagyunk. Majdnem ti is, elvégre úgy néztek ki, csak az a lyuk…na mindegy. Persze Jenkins tutira többet tudna erről mesélni, főleg a génekről, és nála a majdnem azért elég tág fogalom. De hagyjuk is. *Legyintek és veszek magamhoz egy újabb falatot. Nem azért jöttem ide, hogy arról fecsegjek kedélyesen, aki idecitált. Ráadásul tutira benne volt a keze abban, hogy bogára kellett ülnöm, szóval esélyes egy újabb látogatás. A legutóbbi vacsink miatt viszont nem biztos, hogy elfogadja a meghívást, és én sem innék nála pohárból. Szóval improvizálnom kell, mint mindig. Ebből a büntiből is a legjobbat kell kihoznom, nem véletlen, hogy annyit kérdezek a csajtól, és az sem, hogy pont tőle. Már az első percben szimpatikus volt, ez az érzés azóta elmélyült. Jól éreztem én, hogy hasonszőrűek vagyunk, és elnézve a ránk vetett pillantásokat, ő is elég gyakran megy mások idegeire. A kérdésére sajnálkozva ingatom a fejem és még a mutatóujjam is felemelem a magyarázathoz.*
-Hát angyalom, sajna hamar rájönnek majd és nem lesz több ilyen alkalmunk, hacsak mi nem csinálunk magunknak. De az nem bünti lesz. *Újabb falatot tolok a számba, a kaja rohamosan fogy, viszont a jó hír az, hogy lassan de biztosan azért jóllakom, ráadásul fincsi kajával és nem dobozossal, meg szintetikus vacakkal. Egy pillanatra megfordul a fejemben a gondolat és a remény, hogy Bruce-t is ilyen jól tartják. Szegény, megérdemelné. De aztán témát váltunk és egy szívdobbanásnyi időre az Emléke Őrénél kötünk ki, végül csak bólintok egyet, hogy tudomásul vettem az egyezségüket. Én tutira nem takarítanák senkinél sem csak kajáért, de úgy tűnik itt mások az elvárások…ja, és nincsenek takarítórobotok. Na nem mintha takarításra használnám őket. A további meséből és eltekintve a hasznos házikóktól, rájövök, hogy a városukon kívül, sokkal izgalmasabb az élet, már ha nem találkozunk állatokkal. Ez az egyetlen momentum, ami zavar az egészben, de egy perdaival talán egyszerűbben megúszom az egészet. *
-Oké, akkor a szűk járatokon kívül nézzük meg a más érdekes dolgokat. *Miért akarna szűk járatokba bemenni? Jó, oké, persze nem fulladna meg, ha elakadna, na de azért már….pppfff! Ahogy az már lenni szokott velem, hozzá is meghívatom magam, ez azért még elég jól megy, és simán ellógnék még itt pár napig. Lehet üzenek Jenkinsnek, hogy nem megyek haza éjfélre, ne várjon. *
-Viccelsz?! *Sikkantom vigyorogva, és néhány szomszédos asztalnál ülő perdai nagyot ugrik a székén.*
-A káoszban van a legnagyobb rend! *S látom lelki szemeim előtt Bruce elhűlő tekintetét, mellyel lelkes hadonászásom előtt adózik. Lehetséges, hogy megtaláltam az Univerzum másik végében a hasonmásomat? *
-Hát ez fasza! *Fejtem ki hangosan gondolatom végét, még azelőtt, hogy rátérnénk konkrétan a Perda illegális de annál szórakoztatóbb és hatékonyabb szereire. Ha tudok a dilibogyóról, vagy az álomvirágról, tutira nem a gyöngyösvirággal próbálkozom be Jenkinsnél, de rövid volt az idő a mélyebb kutatásra, ráadásul még DeVittoval is vacsiznom kellett az új ruháért, amit megjegyzek Jenkins nem vett fel a vacsira. Persze utólag azt mondom, sokkal jobban tetszett a pólója. *
-Dilibogyó? Álomvirág? Mesélj csak ezekről. *Kérem őt egy széles vigyorral lesöpörve homlokomra ugrott szemöldökeim jelentőségét. Aztán bekapom az utolsó falat kaját, pocimat simizve, elégedetten dőlök hátra. Hallgatom a rögtönzött botanikai előadást, majd ha kaptam piát is, azt kortyolgatom. Végül, rátérünk bokros teendőink listájának kipipálására, most kezd csak igazán izgalmas lenni a nap. *
-Szépen, sorban haladjunk. Ha nem kell boga, a motor ráér később is, majd amikor eljön a távozásom ideje. De addig is…valami izgalomra vágyom, valamire amivel felpezsdíthetjük a város csendjét. Nem feltétlenül táncra gondoltam. Induljunk el és megmutizom mi érdekel. *Végül, mivel a kajára szomjas lettem, lehajtom az italt, az egészet, úgy mintha csak vizet innék, majd a pohárra mutatok.*
-Ebből vihetnénk még? Nem hoztam magammal a termoszom. Egyébként van ennél erősebb is?








Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Shiennel asztalai Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Csüt. Feb. 13, 2020 8:22 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Eowen && Raven
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

Egy pillanatig sem zavar, hogy sokadik alkalommal pattint le. Belátom, hogy sem a hely, sem pedig az idő nem alkalmas egyik érdeklődő kérdésem kifejtésére. Mégis széles mosollyal az ajkamon fogadom ígéretét, hogy majd később.
- Behajtom ám - vigyorgok továbbra is, hiszen ilyen és ehhez hasonló dolgok, valóban érdekelnek. Csak kár, hogy kevesen vannak, akik elég türelmesek is ahhoz, hogy elmondják nekem őket.
De talán majd ő, ha a városukba leszek és ott lesznek a kis kütyüik. Talán, ha nem, úgyis addig járok az ő nyakára is, amíg le nem pattint máshova. Noha, ha jól vettem ki a szavaiból ő nem városi lakos.
Jóízű nevetésére egy pillanatra csak a nyelvem öltöm rá, de már foglalkozok is tovább azzal, hogy megpróbáljam kiejteni eme nehéz szót. Nem könnyű, deeeeee.
Végül csak sikerül. Kérdésem azonban nem tudtam rendesen feltenni, ezt már értem.
Hevesen rázom meg a fejem, jelezve, hogy nem így gondoltam.
- Nem, nem, alapból. Mármint, ha ennyire tiltott filmek, egyáltalán miért nem hagytátok ott őket, ahonnan jöttetek? Miért van az esélye is meg annak, hogy képesek legyetek feltörni? - upsz. Na jó, ezt egy picit jobban tudom, de csak mert a számítástechnikai guru magyarázta ezt el, abban a hiszembe, hogy nem értem meg. Valamennyit sikerült felfognom belőle. Igazából csak az indok érdekel, hogy miért tartották meg őket, ha amúgy meg nem nézhetik.
Ki érti az égieket?
- Mesélnél? - csapok le az elszólalására. A kényszer ott van bennem, hogy erőm használjam, csak arra, hogy elmondja, valóban megtenné-e, vagy most is csak a szája jár, ám nem teszem. - Tudod, amikor nálatok jártam a legelején sok időbe telt, amíg a társadalmatok hiearchiáját megtanultam, az elejétől azonban mindig is tiszta volt, hogy kik a vezetőitek. Róluk viszont senki sem mer mesélni, mintha tartanának tőlük, pedig egyikükkel találkoztam már, nem tűnt ragadozónak. Mesélni mégsem mesélnek róla - adok magyarázatot kérésemnek, mert egyébiránt, valóban érdekel, hogy kik ők. Miért vezetnek. Az ellenállóktól hallom, hogy milyen kegyetlen népségek, mennyire vasmarokkal tartják kordába a népet, van aki azt mondta, hogy rabláncon tartják a városi lakosokat, én ebből azonban soha nem éreztem semmit.
- A mi nyelvünkön quorsák vagytok - bólintok egyet vigyorogva, csak hogy milyen szó az égi. Az égből hulltak alá, mégsem vagyunk egyformák. - Kopoltyú - hajtom félre a fejemet, hajamat pedig hátrasimítom, annyi időre, hogy láthassa. Nem tudom, hogy látott-e már perdait, vagy a kopoltyúját ezelőtt. Én nem titkolom, nem szégyellem, szerintem muris, hogy a víz alatt is tudunk lélegezni. - De, hogy a kérdésedre is válaszoljak. Elorak ezen részén nem. A perdaiak még mindig nem szívesen közösködnek az égiekkel, fájó számukra a háború emléke, ha lehet megtartanák a két lépés távolságot - legyintek is ezen, hogy badarság, noha megértem őket. - A városi kereskedők a piactérig szoktak eljönni, nagyon ritkán van egy-egy aki a Danához jön, na őket néhány katonával elkísérem ide. De persze semmi sem megoldhatatlan - vigyorgok rá sokat sejtetően. A piactér mellett húzódik a kikötő bűzében néhány olyan házikó, lakás, amelyet oly kevesen látogatnak. Jelentéktelen épületek, ahol a nem mindig példaértékű perdaiak húzzák meg magukat. Az ő társaságuk nem oly nyomasztó - na meg sose ártanának nekem. A város azon részébe, bárkit el tudnék rejtegetni, ha, szükség lenne rá. Eddig még nem volt.
- Hadd kérdezzem meg, csak mert szemet szúrt a gondolat. Van a kintiek között hozzád közel álló? - ennél burkoltabban feltenni nem tudom a kérdésem és még így is halkan teszem. Rettegek attól, hogy illetéktelenek hallgatnák meg. Őszinteségében újra csak bízok, mégis tekintetem arcát pásztázza, reakcióit, egy apró jelet, mely elárulhatja igazat szól-e, vagy sem.
- Alkalmat bármikor tudunk kialakítani - mosolygok rá áldázul. Minden csak akarat kérdése, na meg, ha jól viselkedünk, még jutalom is lehet. Kár, hogy ennek az esélye elég kicsiny, tekintve, hogy most épp büntetésünket töltjük.
Más érdekes dolgok. Csak bólintok erre, de elmém már azon kattog, hogy egy égi számára mégis mi lehet érdekes a mi városunkba. Jóval fejletebbek, bár ha ez az étkezde ennyire tetszett neki…
- Végre valaki! - csapok le rá újra csak. - Soha, senki nem érti meg, hogy abban a káoszban igenis meg lehet találni mindent, amire szükséged van és rendezett is - csapok az asztalra a nevetésemtől, mely torkomból szökik ki. Végre valaki, aki nem a lesújtó pillantását fogja rám vetni emiatt.
- Huh? - kérdezek vissza a felkiáltására, mert hát nem igazán értem, hogy mit is mondd.
- Szóval a dilibogyó, csak én hívom így, ez egy színes bogyóka, amiből azt hiszem, hogy az égieknek elég csak egy is - elgondolkozom a mennyiséget illetően, majd legyintek, hogy nem ez a fontos. - Ettől ellazulsz, kisimulnak az idegeid, mindent egyszerűbben látsz. Megörülsz a szélnek, ahogy lengeti a fa leveleit, az esőnek, de még annak is tudsz örülni, hogy a ruhád kiszakad, vagy épp sáros lesz, elesel a nedves talajon, pofával előre, csupa mocsok és retek leszel, abban a pillanatban ez mégsem érdekel. Olyan mámor, öröm és gondtalanság járja át tested, mely még sose. Na de, hogy miért dili? Mert ekkor jönnek a világmegváltó gondolataid és ha elég eszes vagy és lejegyzed, másnap rájössz, hogy egy idióta picsa voltál - bólintok határozottan a nyomatékosítás végett. Az utóhatásáról azonban mesélni sem fogok. Nem, nem, ennyi meglepetés még nekik is jár.
- Az álomvirág az kicsit másabb, ott a perdaija válogatja, hogy ki miként reagál rá. Van, akinek boldog emlékei vannak, van akinek kevésbé. Az inkább… jaj hogy is mondjátok… - tudom, hogy van rá valami szavuk, de most az istenekért sem jut eszembe. - Szóval, beképzelsz dolgokat, amik nincsenek ott. Sokban függ, hogy milyen hangulatban szívod be - vonom meg a vállam. Nyilván ha rosszabb passzban vagy, akkor rosszabb élményt is kapsz, ez tényleg sokmindentől függ. Két perdai hasonlóan nem reagált még rá, talán égi sem.
- Szóval a boga hátán volt időd nézelődni? - vigyorgok rá, amivel felpezsdítheti az itt élőket. Hát, ahhoz amúgy nem kell sok, elég a személye is. - Itt nem, de máshol tudom, hogy hol lehet kapni, kis kerámiaba - mutatom milyen nagyra is gondolok, amiben lehet kapni az italát. - Nem csak a piacon - teszem még azért hozzá, hogy addig azért nem kell lemennünk. Az ételemhez én alig nyúltam hozzá, ha kell itt is hagyom a maradékát. Oh, ismerek olyan perdait, aki alig várja, hogy rávethesse magát a tányéromra, amint felállok.
- Ha egy kis csínyre vágysz, a halászok egy nagyobb rakománya nemrég a főúton halad át… Egyetlen kis apró pöcök tartja egybe a ketrecet, amiben szállítják őket - vonom meg a vállam, pajkos kis mosollyal ajkam szegletébe.

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 2:32 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Shiennel asztalai K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Shiennel asztalai WYdz5uv

Klubom
Shiennel asztalai R8xXJ2P

Fegyverem
Shiennel asztalai KjdARSD


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Szomb. Feb. 15, 2020 7:25 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next





Túszok - tragikomédia


*A hüvelykujjamat mutatom fel a „fenyegetésére” cseppet sem gondolkodva el azon, hogy érti-e a számunkra egyértelmű jelzést. Nem akarom semmiből sem kihagyni, de lássuk be, olyannak magyarázni valamit, akinek fogalma sincs a technológiáról, még annak létezéséről se nagyon, elég nehéz. S inkább én szeretnék most egy kicsit lemenni perdaiba, megérteni őket, megtanulni hogyan élnek. Úgy érzem még nem késtem el, és ha másnak eddig nem sikerült, én majd közelebb hozom egymáshoz a két népet. Kikeveredve a néminemű magyarázhatatlan dolgokból, nyelvtörőkből és derűből, kulturális nehézségekbe és talányokba bonyolódunk. Tulajdonképpen én sem értem az egész filmes dolog menetét, de vannak tippjeim.*
-Hát tudod az úgy volt, hogy…a kultúránk része. A régi kancellárok úgy gondolták, hogy jó szórakozás lesz a hosszú úton, aztán később rájöttek, hogy a filmek nem igazán segítik elő a törvényeiket, és a filmek nagy részét betiltották, hogy ne háborogjanak az emberek. Hogy miért nem törölték egyiket sem? Talán, hogy ők nézhessék. Igazságtalan, de ez lehet az egyetlen magyarázat. Vagy idióták. Ez a másik. *Teljesen egyetértek magammal, bár ebben a kérdésben tényleg tanácstalan vagyok, azonban Eowen tudásán elámulok. Mekkora szivacs agya lehet már, ha ennyi idő alatt nem csak a nyelvünket tanulta meg, de sok minden mást is? S ha már benne vagyunk a kancellárok meséjében, ami nagyon is valóságos, ne hagyjuk kihűlni a témát. Róluk bármikor szívesen mesélek, főleg perdainak, hiszen nem biztos, hogy sok alkalmuk van olyannal beszélgetni, aki ki is mondja azt amit gondol. Amúgy is, láthatóan jobban érdekli mint a sellők meséje.*
-Te kivel találkoztál, melyikkel? Ha engem kérdezel, én merek róluk mesélni.  Nem mindegyik normális, sőt, azt hiszem mindegyiknek kivétel nélkül, van valami beütése. Sajnos még nem sikerült minden kancellárral személyesen beszélgetnem, de az tuti, hogy McG a legőrültebb. A kancellárok többsége elítéli a tetteit, de megvédik, mert különben az ő bukásával az egész kancellária bukna. Mindenek felett állónak tartják magukat, és ezt a legtöbben el is hiszik, vagy elfogadják, akik meg nem…nos azok itt vannak valahol a vadonban. Te tudod egyébként hol bujkálnak? Nem mintha el akarnám árulni őket, én velük vagyok. *Mindezzel még nem mondtam semmi olyat ami hátrányos lenne rám nézve, és bizonyítani sem tudnak rám semmit, jóllehet a kancelláriának nem szokása az egyenlő tárgyalás és a vádak bizonyítása. Eowen felől azt érzem, hogy hezitál, szinte mindig amikor az ellenállókról van szó. Mintha titkolna valamit, vagy csupán arra koncentrál, hogy elkerülje a téma megközelítését. Két lehetőség áll fenn. Az egyik, hogy kapcsolatban van velük és őket segíti, a másik pedig, hogy ellenük van, mert a kancellária keze elért hozzá is. S egyik felé sem billen jobban a mérleg nyelve azután sem, hogy a kancellárokról kérdez. Mindkét verzió indokolttá teheti. Ezért is érdekel, hogy vajon ellenállók bejuthatnak-e Elorakba anélkül, hogy az itt tartózkodó városi katonáknak feltűnne. De erre a kérdésre nem kapok kielégítő választ. Oké, azt megértem, hogy egyikünket sem szívelik a perdaiak, de azért járnak ide elegen közülünk. Na de ellenállók is? *
-Quorsák. Az meg mi a fenét jelent? *A vigyorgásból ítélve nem jót, bár én sem vagyok túl kedves, amikor egyszerűen lelyukazom a kopoltyúját. *
-Oké, kopoltyú. De az milyen már? A Földön kopoltyúja csak az állatoknak volt, de ti nem vagytok azok. Nincs ennek valami normális neve? Emberi? Vagy perdai? *S el is húzom a szám, jelezve, hogy ez nekem nem megy. Nem tekinthetek rájuk úgy mint az állatokra. Megemelt szemöldökkel várom a választ, bár kétlem, hogy tudna olyan szót mondani, ami megfelelő lenne. Helyette azonban olyat kérdez, amitől kiköptem volna a falatot a számból, de szerencsére épp azelőtt nyeltem le, és az italba sem ittam bele, hogy azzal köpjem szembe, pedig milyen szép lett volna, időnyerés céljából. *
-És nagyon fáj? Mármint a szemed amit megszúrt a gondolat. Hogyne lenne. Mind az. *Mondom az igazat a hamissal együtt, úgy hihetőbb anélkül, hogy bármit is elárulnék. Nem akarok Alecről beszélni, még a legjobb barátnőmnek sem beszéltem róla. Tulajdonképpen senkinek sem, az elmúlt két és fél évben. Inkább az ittlétemre térek rá és arra, hogy mennyire jól sült el ez a büntetés, amit nem felejtek el majd megköszönni Jenkinsnek, feltéve ha még szóba áll velem. Elég fura volt legutóbb az udvaron…a szokásosnál is furább. Ám amíg itt vagyok, nem találok választ erre a kérdésemre, így kénytelen leszek a legjobbat kihozni az itt tartózkodásomból, ami egyet jelent a szórakozással, ami pedig a tiltott és nem jó szemmel nézett dolgokkal. S egyre több minden derül ki a csajról, minek okán úgy érzem, a legjobb társra találtam rá akivel felbolygathatom Elorak nyugalmas életét. *
-Mert nem látnak át a káoszon. Egyszerűsített látásmódjuk van. *Adom meg a magyarázatot arra, miért nem értik meg őt. Én már régen túl vagyok ezen és nem igazán érdekel ha a szememre vetik…igaz, tőlem már megszokták és fel is adták. Néha befigyel egy-egy feljebbvaló csúnyán nézése, de hamar túlteszem magam rajta. Örömömnek hangot is adok egyetlen szóban, de a dilibogyó és az álomvirág felkelti az érdeklődésemet. A gyöngyös virág után ez talán nem is meglepő. Tócsányira kerekedett szemekkel és tátott szájjal hallgatom a csajt, fejemben pedig megjelenik Jenkins, amint földön – és perdántúli vigyorral ül a mezőn, az arca csupa sár és virágszirmokat dobál a szélbe, miközben perdai dalokat énekel. Gyönyörű! Csak a végét röhögöm el, amivel Eowen olyan szépen lezárja az egészet. „Idióta picsa”. Kitől tanult ez a lány a nyelvünkön beszélni? Nem tőlem, pedig igen hajaz az én stílusomra.*
-Kell nekem ilyen. *Mondom már-már majdnem aléltan bambulva magam elé, de a java még hátravan. *
-Látomásaim lesznek tőle? Be kell szívni? Baszki, tisztára mint a régi, földi drogok. Halleluja fű. *Én már ettől is vigyorgok. Fasza. Kell nekem ilyen fű, az egész Dominiumot beszívatom. Vajon mennyi kell ahhoz, hogy a szellőzőbe benyomva, az összes gyűrűszint vihogjon és vizionáljon? Na majd leboltoljuk ezt később Eowennel. A bogás kérdésre nagy elánnal lendítek a karomon, hogy legyen fogalma arról, hogyan is éreztem magam.*
-Ja, persze. SSSSUUUHHHHH! Ennyi volt amit láttam. Csak egy nagy, zöld és barna csík. Közben összekoccantak a fogaim és ha volt vesekövem, amit kétlek, akkor azok is kirázódtak belőlem. *Innom kell még. Sok beszédnek száraz száj a vége, viszont az amit itt adnak, még a fantáziámat sem mozgatta meg. Ha tudtam volna, hogy idejövök ma, felkészülök. Fordítóval, termosszal. *
-Akkor menjünk oda ahol adnak, mert megbocsáss, de ez az ital olyan mint a nyugtató tea. *Felállva nem sokat kell szedelőzködnöm, de azért lepillantok Eowen tányérjára, amin rajta van még majdnem az összes kajája. *
-Ezt nem eszed meg? *Pocsékolnak? Elmarok két szem nagyobb húsdarabot belőle két ujjal és bedobom a számba. *
-És ha nagy csínyre vágyom, akkor mit ajánlasz? *Ne aprózzuk el, ha már itt vagyok, rendesen be kell mutatkozni. Megindulok az ajtó felé, kifelé menet is integetek mindenkinek, vigyorgok, mert úgy érzem, szeretem a perdaiakat. *
-Hellóka! Szia! Még visszajövök!...Mennyei volt a kaja, majd összepisiltem magam a gyönyörűségtől! De komolyan! *Kilépve az ajtón, az égnek emelem a karjaimat és elkiáltom magam.*
-Szeretlek Perda! Szeretlek Elorak!...na menjünk mielőtt vigyorgóba zárnak. *Szólok oda a végén Eowennek és megint csak elindulok egy irányba, bár fogalmam sincs, hogy merre kell menni. Értelemszerűen nem arra megyek, amerről jöttünk, de azt határozottan teszem.*









Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Eowen
Eowen

Perdai

Shiennel asztalai Tumblr_pnst79UuEN1rxn2n8o2_250

Karakterlapom :

Reagok száma :
135

☽ :


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Vas. Feb. 23, 2020 11:42 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Eowen && Raven
So, don't get me wrong and definitely don't you dare put this shit on me!

Szemöldököm enyhén ráncolva hallgatom a szavait. Nem azért, mert nem érteném, amit mondd, minden szavát, ami azt illeti. Csak meg akarom érteni, amit mondd és rettentő mód koncentrálok erre. Emiatt nézhetek néha ki úgy, mint aki citromba harapott.
- Mh, különös vagy érdekes - vonom fel végül mindkét szemöldököm a végén, fejem is oldalra biccentem. - Vagy inkább nem normális - rázom meg végül a fejemet. Valójában ez az ő kultúrájuk, törvényeik, életük. Nekem beleszólásom nincs benne, megértem azt, amit tesznek. Nem fogom megérteni, hogy miért kísértik az embereket, persze, a kultúra része. Ez valahol jogos, csak hát… - Vannak filmjeitek egyébként a régi a bolygótokról? - felvételeket persze láttam, de az más. - Szerinted sokban különbözött a mi világunktól? - ezt a létező összes égitől megkérdezem, csak mert kíváncsi vagyok, hogy ki miként vélekedik nem csak a Perdáról, de a saját maguk életéről, bolygójukról. Pusztítanának inkább, vagy élveznék a kegyet, melyet általa kaptak. Nem akarok hinni Rodának, hogy elpusztítanának mindent, elvennének mindent. Nem lehet, hogy ez legyen a végső céljuk.
- Doriannel, kiejteném a másik nevét is, de az már nem menne, viszont a másiknak meg épp a másik nevét tudom mindig megjegyezni! Ő pedig Jenkins volt - habár a vele való találkozás nem éppen hivatalos csatornákon folyt a véletlenek - na meg Roda - játszott közben. - Az utóbbi elég mókás volt, pont úgy tudott mosolyogni, mint én. Mint aki rejteget valamit. De Dorian is illedelmes volt, csak nem tudtunk sokat beszélgetni - sóhajatom el magam, bánatosan. A magam részéről még szívesen elcsevegtem volna vele, főként, hogy ő is ért a növényekhez. De hát a élet nem kívánságműsor. Így is több mint két évembe került, legalább kettővel találkozni. Szörnyen bújósak. Ám, ahogy a végére ér, jobb szemöldököm ívesen ugrik homlokom közepére. Velük van. És a Városban él. Nem állítom, hogy megkönnyíti a dolgom, viszont nem is kívánok a részletekbe belemerülni és értetlenkedni. Nem kommentálom elszólását - vagy épp nem elszólását.
- Találkoztam néhányukkal, de nem árulták el, hogy merre élnek. Tényleg nem! Ezt még előlünk is rettentő mód titkolják - ez igaz. Azt pedig nem árulom el, hogy néhány helyőrségükről tudok. Mert erről sem ők, sem a Városiak nem tudnak, ám aki a vadont járja, annak feltűnhetnek ilyen apróságok. Bizalmuk az ellenállóknak irányomba nem nagyon van meg. Ezt megértem, tudják, első pillanattól láthatják, hogy a Városhoz (is) tartozom. Nyelvüket nem magamtól, nem tőlük tanultam meg, ruháim sem tőlük kapom - kivéve amikor megígértetem, hogy adjanak. - Bizalmuk irányomba nem feltétlen - magyarázom még meg, mielőtt még túl sokat látna bele. Amíg lehet, nem adnám ki az ellenállókat az égieknek. Amíg nem a saját népem léte forog kockán, addig nem. A háborút elkívánom kerülni, bármi áron. - Milyen a többi kancellár? Szívesen találkoznék mindegyikükkel - vigyorgok végül rá, vidáman, mégis egyfajta ki nem mondott ravaszsággal.  
- Égből alá szállottak - bólintok egyet arra, hogy mit is jelent a szavunk rájuk. - És ami azt illeti, nekünk van rá szavunk. Soeh'takal. Valahogy úgy tudnám neked ezt visszaadni, hogy… Mh, nem is lehet ezt igazán lefordítani. Ez egy gesztus az isteneinktől, egy kegy. Hogy élhetünk a víz alatt, csodaszép világunkba még ott is gond nélkül gyönyörködhetünk - legalább is a legenda így tartja, ha az égieket néznénk, biztos megtalálnák erre a megfelelő tudományos magyarázatát is, ebbe most mégsem megyek bele. Néha jó a mesékben élni.
- Csak egy picit - ráncolom össze játékosan orrom mellett a bőrt, ajkaim szegletében halovány mosoly fészkeli be magát. Úgy válaszol, ahogy én tennék. Válaszol is, meg nem is. Végül csak fejemet rázom meg, egyrészt, hogy jelezzem számára elengedem a témát, nem faggatom, ha nem kívánja. Másrészt, mert pont olyan, mint én és kezdem érteni, miért nehéz velem beszélgetni.
- Pfff - reagálok csak ennyit arra, hogy milyen egyszerű látásmódjuk van. Nekem aztán ne mondja, épp emiatt néznek ferde szemmel rám. Pedig, ha tudnák, hogy mit meg nem teszek értük! Na jó, nem sokat, de azért mégis, na. Jó ez így, ezt lássuk be. Addig vagyok én is, meg mindenki más is biztonságba, amíg így viseltetnek irányomba.
Ahogy rámnéz, miközben a növényeinkről mesélek, csak szélesedik a mosolyom, a vigyorom, és hangom is egyre játékosabbá válik. Tetszik ez a figyelem, nem is kicsit, ezt be kell vallanom. Tetszik, mert pontosan tudom, hogy nem jóban sántikál és imádom, amikor valaki azon az úton jár.
- A mindent beszerzős házakba lehet kapni. Több formában is - vigyorgok rá, egyelőre mégsem árulom el, hogy milyenekben. Legyen csak meglepetés neki, mire oda eljutunk. Mert ezek után elviszem, az már biztos. - Látomásaid, de vigyázz. Nem mindegy, hogy milyen állapotban teszed, mármint ha jó kedvű vagy, akkor vidám dolgokat képzelsz magad köré, de ha egy kicsit is, a tudatalattid magad alatt van, akkor… - itt csak fogaim között szívom be a levegőt, kicsit kiegyenesedem, hátrébb is húzódom. - Nem lesz túl kellemes az élmény és sajnos lehet, hogy egy kicsit függőséget tud okozni, néhány perdainál… - bólogatok aprókat, eltekintek mellette, láthatja, hogy emlékeim közé merültem el. Majd fejem megrázom. - Ezért sem szeretik nagyon használni - vonom meg a vállam. Az égiek? Szerintem annál inkább, legalább is, keresik az ehhez hasonló növényeket is. A városkapuba engem pedig már nem kutatnak át, szóval…
Kérdésre, hogy mit látott, csak hangosan nevetek a válaszon. Jóízűen kacagom ki. Hihetetlen, hogy mennyit bír beszélni és mit ki nem talál. Vesekő, hát ez hatalmas. Nem tudok, nem nevetni rajta, még akkor is, amikor az italról áradozik. Na erről épp lehet.
- Útközbe megejtjük - nevetem továbbra is, csak annyi szünetet hagyok, hogy elmondhassam. Kicsorduló könnyeim letörlöm ujjam hátával, sűrűn pislogva tekintek újra rá.
- Áh, valaki megeszi majd - legyintek. - Kaja nem marad érintetlen, nézz körbe, mennyien néznek loppal, rám, vagy a kajára? - kérdezem, és szerintem kettő embert láthat is. Az egyik egy tagbaszakadt manus, a másik pedig egy cingár, ki görnyedten ül az asztala felett, szemei veszélyesen csillannak meg. A zsákmányt látva. Imádom őket, főleg ha össze szólalkoznak majd a tányér kaja felett.
- Mh, talán dilibogyó a pék vízébe. Holnapra minden kenyér, cipó és miegymás hatására mindenki iszonyat boldog lesz - nevetem el magam, ahogy követem a kijárat felé. - De ha azonnali hatás kell, akkor a csatornarendszerbe is be lehet csempészni - ha pedig ennél is nagyobbat szeretne, csak vállaim vonom meg. - Ellőttem pár hete a nagy csíny kártyámat. A következőnél lehet kivégeznénk - bólogatok komolyan, mintha valóban megtörténhetne.
Ravenen pedig rettentő jól szórakozok, mi több! Ahogy kint felemeli a kezét, csak elnevetem magam. Többen is érdeklődve fordulnak felé, jóleső mosoly kerekednek arcukra, ám rossz szándék nincs bennük. Látom, hogy nem tudják hova tenni az égbe meredő kezeket, de azt kiszűrik, hogy a hangja nem bántó. Felettébb békés egy nép, és néha ettől hánynom kell. Blőe.
- Áh, itt nincsenek olyanok - legyintek- Ők csak őrülnek, ha örül a perdai… meg az égi… - mérem újra végig. Megnyújtott lábakkal követem, még akkor is, ha nem a jó irányba fordul. Elorak kanyargós utcáin úgyis el tudunk arra menni, amerre kívánok. Vagyis a kikötő irányába. Hatalmas mosollyal az arcomon, ha van kérdése válaszolok, olykor hangosan nevetek, jóízűen. Tetszik a lány társasága, meg ahogy néhányan ránk néznek. Akik ismernek, azok szemeibe a rémületet pillantom meg, ahogy leesik nekik, hogy megtalálhattam az égi lelkitársam.
Finoman, nem erőszakosan terelgetem ama irányba, amelyre tartunk, csak hogy ő is úgy érezhesse, hogy maga választja az utat. Útközben be is szerzek neki egy kancsóüvegnyi finom italt, miért a lelkem adom el, sokadjára, de már fel sem veszi senki sem. Később behajtják rajtam.
A kikötőbe érkezve pedig a szélén álló egy-két rozoga, koszosabb ház felé mutatok. Erőteljesen nem tűnik ki a többi házak közül, egyszerűen azon a részen pont olyan perdaiak laknak, akik nem igazán adnak magukra és a környezetükre. A legtöbb halász, ideje sem lenne rá.
- Oda megyünk. A város szélén van, a folyók határolják - mesélem azért neki, mert érzem, hogy eme infóra szüksége lesz a későbbiekre.

♤ ♤ ♤
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Eowen összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 17, 2020 2:33 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Shiennel asztalai K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Shiennel asztalai WYdz5uv

Klubom
Shiennel asztalai R8xXJ2P

Fegyverem
Shiennel asztalai KjdARSD


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Szer. Feb. 26, 2020 10:38 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next





Túszok - tragikomédia


*Háááát, tudom, hogy nem egészen érthető egy perdai számára az, amit a kancellárokról, meg a feltételezett kultúránkról mesélek, de megértem. Néha én sem értem, ezért nem kis mozdulattal bólintok rá a szavaira, kiragadva a lényeget.. *
-Nem normális. *Már csak azért sem, mert Jenkins egyszer próbálta nekem elmondani a régi döntés okát, de azt sem tartottam ésszerűnek. Hogy egyes filmek – a legtöbbje – miért is váltana ki zúgolódást a nép körében. Azok között aki a Dominiumon születtek, nem tudhatják, vagy nem élhetik bele magukat abba, hogy a nők szabadon választhatnak párt, szabadon szülhetnek vagy sem, hogy lehetnének akár vezető beosztásúak is. Az egész férfi központú társadalom ellen való vétek lenne. A kérdésére a Földről határozott igennel válaszolhatok, már ami a filmeket illeti.*
-Végül is mindegyik filmben a föld látható, hiszen ott játszódtak a történetek, kivéve párat ami az akkori időben a nagyon messzi jövőről alkotott képzelgés volt. Voltak úrhajós filmek is, a mai technikánkhoz képest némelyik még túlzás is volt. * Gondolok itt a transzporterre, ami ugye jelenleg is elképzelhetetlen. Szétszedni az emberi testet atomjaira és aztán egy másik helyen újra összerakni…az viszont már sokkal szomorúbb, ami a különbségeket illeti. *
-A végén már igen. Semmiben sem hasonlított a Perdára, de még régi önmagára sem. Ha feljössz a Dominiumra, majd mutatok pár filmet. *Az a szerencse, hogy azokból a filmekből nagyon sok megmaradt. Akik ébren indultak el a Földről, azok egy kicsit emlékezhettek még a régi otthonukra, akiket hibernáltak, azzal a reménnyel aludtak el, hogy mikor felébrednek, egy kicsit visszakapnak belőle. Azoknak pedig akik, mint én is, a Dominiumon születtek, volt miért élniük és harcolniuk. Én speciel nagyon szeretnék itt maradni annak ellenére, hogy egy új élhető égitest felfedezése is hihetetlenül nagy izgalommal töltene el. De ha már van egy, minek kolbászoljunk a végtelen űrben? A kancellárok tekintetében sok mindenben egyet értünk Eowennel, már csak azért is, mert mi legalább kimondjuk amit gondolunk.*
-Castillo…a banyaszemű. Jenkins? Callum Jenkins. *Egészítem ki a hiányosságait, majd Jenkins jellemzésére felnevetek és lelkesen bólogatok.*
-Mert mindig rejteget valamit. Kibaszott egy titokember az már biztos, de szerintem még ő a legnormálisabb, bár vannak szadista hajlamai. Viszont remek humora van. Castillo inkább karótnyelt típus. Tutira tisztaságmániás. *Bár fogalmam sincs arról, hogy valóban van-e ilyen mániája, el tudom képzelni róla, hogy naphosszat takarít és fertőtlenít. Szerintem ha vele zuhant volna le a sikló és nem Jenkinsszel, akkor ő ott marad bekötve a siklóban és megvárja míg érte jönnek, és nem mászik bele a mocsárba. Tőle aztán a bátyám is biztonságban van, meg a többi ellenálló is. *
-Hát kár. Felvettem volna velük a kapcsolatot. *Megértem, hogy nem bíznak meg benne, főleg ha sokat látták a Városban. Másrészt, jó lett volna egy köztes és biztonságos kapocs Alechez, de akkor marad a hosszabb út. Csak bólintok, hogy megértettem, benne nem bíznak. A következő kérdésre már nem igazán tudok biztosan felelni, hiszen még én sem találkoztam személyesen mindegyikkel, de legalább van róluk némi fogalmam. *
-McG-t…McGrovert kerüld el. Ha meglátod és megtudod, hogy ő az, tűnj el onnan és amikor már eltűntél és messze vagy, akkor köpködd körbe magad és szórj sót a hátad mögé. *Azt nem tudom, hogy tudja-e mi az a só, de mivel a kajájuk jó ízű, feltételezem, hogy van nekik. Mindezt halálkomolyan mondom és még bólogatok is hozzá, kezemmel mutatom mit hogyan és a végén köpök is egyet. Jelképesen…mert azért már csak nem csulázok össze-vissza a kajáldában. *
-Ha jót akarsz magadnak, akkor csak Evansszel pacsizz le. Őt sokan szeretik. És helyes is, bár nem egy hegynyi ember, de amit láttam belőle, jó feneke van. *Na erre tutira ugrani fog a kis popó fétises, én meg vigyorgok ezer wattal, míg el nem érünk az emberek megnevezéséig. Quorsák. Ízlelgetem magamban a szót, első hallásra semmi rosszat nem árul el, de sosem lehet tudni. A meghatározás mégis ártatlanabb mint amire gondoltam, de elhiszem. A másim szó a kopoltyú helyett elég nyelvtörő, próbálom, de nem megy.*
-Sohst…soohtkal…sobaszki. Becsomózódott a nyelvem. *Legyintek és annyiban hagyom a dolgot, akarja a franc tudni, hogy mi a szavuk a kopoltyúra, jó az nekem annak is. Az ellenállós kérdésére nem adok igazi választ és láthatóan megérti, nem faggat tovább, amiért hálás vagyok. Talán azért ért meg, mert igen hasonlóak vagyunk mi ketten, nem csak az ízlésünk egyezik sok ponton, hanem a lelkivilágunk is, na meg, hogy a beszélőkénkről már ne is beszéljünk. Csak akkor adjuk át a terepet teljesen a másiknak, ha számunkra fontosabb téma kerül terítékre. Ilyen a dilibogyó és társai, melyek felkeltik az érdeklődésemet, nem is kicsit. Nem mintha nagyon bódítani akarnám magam, de kipróbálnám, persze a megfelelő biztonsági háttérrel, mint például megbízható fenékőr, Bruce, Alec társasága. Hartley-ra nem bíznám magam, mert ő pont olyan lökött mint én, annak meg semmi értelme ha mindketten eldobjuk a józan eszünket és kótyagosan kolbászolunk a Dominiumon. Na, hát legfeljebb ha Sam is velünk van és vigyáz ránk, akkor oké, de kérdés, hogy McG elengedi-e velem. Nehogy befolyásoljam…*
-Több formában is? Jaaaa, szívva vagy kortyolva. Elrágva. Egyben lenyelve.  Ilyesmire gondoltál? Szuper. Mindent beszerzős házak. Csencselők. *Már nevet is adok neki, hogy legyen mire hivatkoznom, mondjuk DeVittonál. Szerintem oda lesz meg vissza, ha tudomást szerez erről a helyről, én meg leszedem a sápot az infóért. Tele leszek DeVitto göncökkel, még Eowennek is jut. A szereknek azonban van használati utasításuk, amit érdemes betartani. *
-Nem probléma. Az én tudatalattim mindig vidám. …hát nem akarok rászokni, nincs szükségem ilyenekre ahhoz, hogy jól érezzem magam. Kiválóan elszórakoztatom magam ha kell, csak kíváncsiságból kipróbálnám, na meg buliból. És persze kell a tesztalany is, hogy tudjam, mit várhatok ha mondjuk másnál adagolom. Ha tényleg úgy van ahogy Eowen mondja, McG-nek élethosszig tartó rémálmai és víziói lesznek ha rajtam múlik. A kérdés, hogyan adom be neki, hogy gyanú felett álljak, és ha ezt a problémát megoldottam, jöhet a többi kancellár. Aztán azt hiszem leköltözöm a Perdára. Úgy sem láttam belőle sokat míg idefelé ugráltunk azon a szörnyű állaton, de így utólag már lazán el tudom mondani, hogy Eowen könnyei is kicsorduljanak.  Ezen nevetősen indulunk elhagyni a helyet, megnyugtatásomra a kaja sem vész kárba, így már csak a különböző csínyeken kell törnünk a fejünket. *
-Majd én csinálom, tiszta lappal indulok. Még ma kell, este visszamegyek a Dominiumra. *Odakint aztán kinyilvánítom az érzéseimet, melyekkel ez a hely megajándékozott. Eowen szerint itt nincs vigyorgó, tehát nyugodtan mondhatok bolondokat, ha mosolygok hozzá és láthatóan örülök. Akkor mindenki örülni fog. Még egy ilyen cuki népet! Tényleg imádom őket. Csak ne lennének vadállataik.  Útközben mindezt elmondom Eowennek, legalább százszor, és mesélek a Dominiumról, meg a sok folyosóról, melyek olyanok mint itt az utcák, csak tisztábbak, mert állandóan gurigáznak a takarítórobotok és megígérem neki, ha egyszer felviszem, akkor utazhat egy ilyenen. De az is lehet, hogy bérelek magunknak banyatankot és azokkal versenyzünk a Promenádon. Néha elkanyarodunk, van ahol kapok egy üvegnyi italt, ami elég finom, de  még mindig nem ér a búfelejtő nyomába, viszont sokkal jobb mint a kajáldálós. *
-Szuper! Menjünk akkor! *S karolok bele még jobban és húzom magammal, most már tutira biztosan belőve az irányt.*



//Folytatás ITT






Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Shiennel asztalai Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Shiennel asztalai Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 03, 2020 10:16 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down

Rhonan
Rhonan

Perdai

Shiennel asztalai 1571141732_5da5b8637d95d-560x325

Karakterlapom :

Születési idő :
Perda., Cadar, az Aratás Ünnepe idején (47 éves)

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Dann testőr

Reagok száma :
161

Avatar alanyom :
Can Yaman

☽ :
Shiennel asztalai R210



Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Szer. Júl. 15, 2020 8:45 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next


Athard & Rhonan




Napokig szedtem össze a gondolataimat, hogy Athard-al beszéljek. Biztos vagyok a szándékaimban, de nem tudom, hogyan fogadja majd a nagybácsija a hírt. Remélem, nem vág hozzám valami éles fegyvert, -bár ezt is kinézem belőle-, miután az unokahúgáról van most szó. Szeretem Saliet’-et, s nem tántorítana az se el, ha meg kellene küzdenem érte. Persze nem okoznék szívesen sérülést a Barátomnak, főleg, hogy a testvérével még szorosabb az ismeretségem. Inkább csak attól tartok, hogy hideg zuhanyként fogja érni a bejelentésem, -és amilyen morcos hangulataiban volt már részem látni-, nem alaptalan a tartásom a reakciójára.
Kora délelőtt indulok el „Shiennel asztalai”-hoz, mivel úgy értesültem, hogy Ath éppen ott tartózkodik. Gondolom, hogy rám számít a legkevésbé, de ha meglátom, akkor odalépek hozzá.
-Shaz’or fényeskedjen rád, Barátom!- üdvözlöm, mikor közelebb érek, és ha nem zavartam meg valamiben, amit éppen tesz.
-Beszélnünk kellene, ha van kis időd. Ráérnél pár percre?- kezdem felvezetni jövetelem célját, de még nem tudom, miként folytassam, - hogy ne szedje le a fejem-, mielőtt végigmondanám, amiért felkerestem. Türelmesen várakozom, míg figyelme rám irányul, addig nem kezdek bele a mondataimba. Talán, nem kelt ma fel bal lábbal… Remélem….


Vissza az elejére Go down

Athard
Athard


Shiennel asztalai Tumblr_obyysurU0B1saykiio1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. tél derekán (40)

Tartózkodási hely :
Mikor hol, de kizárólag Perda

Beosztásom :
Perdai felderítőcsapat vezetője

Reagok száma :
192

Avatar alanyom :
Norman Reedus

Keresem :
Shiennel asztalai B56468b75cbda7a74d993a3f1b8da454f8b19800
Shiennel asztalai 0f62aacfb47adf89320c287a41c20e4df3a704f6

☽ :
Shiennel asztalai Twd-daryl-dixon-11-1444310610.gif?quality=.8&height=415


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Vas. Júl. 19, 2020 10:33 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Athard & Rhonan
Cserélni tértem be a nap folyamán, lacerta szőrmét a tulaj saját készítésű fűszereiért cserébe. Itt nagyon finom ételeket készítenek, pont ezért járok ide csereberélni. Várnom kellett, de egy bő fél óra elteltével már kifelé indulok néhány szütyőnyi fűszer boldog tulajdonosaként, amiket a táskámba pakoltam. Menet közben veszem észre a betérő Rhonan-t, aki aztán meg is állít.
- Rád is, Rhonan!
Furán savanyú arcot vág, pedig általában inkább derűs képe szokott lenni. Megállok és érdeklődve tekintek rá.
- Most? Itt?
Mellettünk az asztaloknál ülnek, én éppen kifelé tartottam. Megkérdezem, mert ha olyan amit négyszemközt szeretne mondani, akkor jobban járnánk ha kimennék és majd út közben elmondja, mert itt még a falnak is füle van. Kérdőn megvonom a vállaimat erre.

Can't go to hell | Öltözék | ©



A hozzászólást Athard összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Aug. 20, 2020 3:34 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Rhonan
Rhonan

Perdai

Shiennel asztalai 1571141732_5da5b8637d95d-560x325

Karakterlapom :

Születési idő :
Perda., Cadar, az Aratás Ünnepe idején (47 éves)

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Dann testőr

Reagok száma :
161

Avatar alanyom :
Can Yaman

☽ :
Shiennel asztalai R210



Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Vas. Júl. 19, 2020 11:14 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next


Athard & Rhonan



Mielőtt ide indultam, hogy Ath-ot megkeressem, vagy százszor átgondoltam a mondataimat, miképp fogom „tálalni” a tényeket Saliet’ –el kapcsolatosan. Na, meg persze azzal, hogy hamarosan összekötjük az életünket. A helyiségbe lépve azonnal a barátomat keresem a szememmel, akit meg is találok szőrmékkel a kezében, majd cserélni pár tasak fűszerre. Annyira koncentrálok, hogy ez az arcomra ki is ütközik. Csak akkor torpanok meg, mikor odalépek hozzá és kérdőn néz rám. Talán tényleg jobb, ha odakint beszélgetünk, mert a mondandóm jellege, inkább magánügynek számít, mint köznyelvre hirdetve.
Az üdvözlésemre, hasonlóképp válaszol, bár látom rajta, hogy meglepte a jelenlétem. Igazából, várhattam volna pár órát, -mikor kiér az ösvényre-, de most már így alakult…
-Odakint, talán jobb lenne…- körbenézve igazat adok neki, hogy nem kellene pont itt előadnom a jövetelem célját, nem mintha szégyenkezésre lenne okom, vagy hasonló. Ha kicsit odébb mennénk a kijárat felé-vagy, az épület elé- akkor folytatom csak a beszédemet. Elindulok, remélve, hogy utánam jön, s kint belekezdhetek, amiért felkerestem.
-Saliet’-ről és rólam lenne szó… –veszek egy nagy levegőt, és egyből a közepébe vágok. Lehetne jóval több körmondatokba szednem a felvezetést, de egyikünk se rajong a szóterelésért.
-Hamarosan összeköltözünk. – Ööö…. Ezt így kerek-perec kimondva elég nyersen hangzik, de így talán érteni fogja, hogy mit is akarok vele közölni. Hazudnék, ha nem lennék izgatott a válasza miatt, de a szándékaim tisztességesek az unokahúgával, és nem tántoríthat el a közös döntésünktől. Igaz, hogy nem akarnék haragban lenni emiatt Athard-al, de tudnia kell, hogy hamarosan egy családként fogunk élni.
-Ezért kerestelek fel most, hogy erről beszéljünk. - állok vele szemben egyenes testtartással, és rezzenéstelen arccal. Remélem, hogy nem bukik ki nagyon, bár azért érthető lenne, hogy kész tények elé állítva vagyok most itt előtte.
Vissza az elejére Go down

Athard
Athard


Shiennel asztalai Tumblr_obyysurU0B1saykiio1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. tél derekán (40)

Tartózkodási hely :
Mikor hol, de kizárólag Perda

Beosztásom :
Perdai felderítőcsapat vezetője

Reagok száma :
192

Avatar alanyom :
Norman Reedus

Keresem :
Shiennel asztalai B56468b75cbda7a74d993a3f1b8da454f8b19800
Shiennel asztalai 0f62aacfb47adf89320c287a41c20e4df3a704f6

☽ :
Shiennel asztalai Twd-daryl-dixon-11-1444310610.gif?quality=.8&height=415


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Szomb. Júl. 25, 2020 5:00 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Athard & Rhonan
Nem tudom hirtelen mi lett olyan fontos, mert az arcán látom hogy az. Olyan képet vág, mintha menten szomjan halna. Így aztán elindulunk kifelé, komótosan lépkedek utána azon morfondírozva hogy vajon mi lehet az oka a váratlan betoppanásának. Aztán amikor kiérünk és valamennyire már el is távolodunk az épülettől belekezd.
- Rendben.
Vágom rá megszokásból előbb, mint ahogy felfognám a mondanivalója tartalmát.
- Mi van? Saliethris-ről és rólad? Mióta vagytok ketten?
Morgósan fordulok felé, egyre inkább barázdálva a homlokomat, mert nagyon ingoványos talajra léptünk. Be van rúgva? Az arcát elnézve nem úgy tűnik. Teljesen komolyan köpködi itt nekem ki a szavakat.
- Hooogy mit csináltok?
Egy pillanatra bennem reked a lélegzetem, de aztán sikerül megszabadulnom tőle. Első felindulásomban nyomban "nekiugrok", elé lépve megragadom a grabancát. Persze még nem történik semmi, mert ő is zavartalanul folytatja. Elengedem és egy lépést hátrébb lépek.
- Normális vagy?! Rhiard tudja már?
Mégis mi a tökömről beszélünk? Salieth a lánya lehetne. Miért kellene neki egy nála sokkal idősebb szoknyapecér? A pillanat hevében még szörnyűlködök egy sort, a két kezem ökölbe szorul a méregtől, amely ebben a momentumban kezdi elönteni az agyamat.

Bottoms Up | Öltözék | ©

Vissza az elejére Go down

Rhonan
Rhonan

Perdai

Shiennel asztalai 1571141732_5da5b8637d95d-560x325

Karakterlapom :

Születési idő :
Perda., Cadar, az Aratás Ünnepe idején (47 éves)

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Dann testőr

Reagok száma :
161

Avatar alanyom :
Can Yaman

☽ :
Shiennel asztalai R210



Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Vas. Júl. 26, 2020 12:30 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next


Athard & Rhonan



Volt egy olyan érzésem, hogy Athard nem fog repesni az örömtől, ha meghallja Saliet’-el való kapcsolatunk. Ahogy kifelé tartunk a házból az udvar felé, már látom, hogy arcának vonásai megkeményednek. Utána meg egyenesen rám förmedve kap felém és a szeme fehérje már-már vörösbe hajlik.
-Nem rég… pár nap alig telt el… a döntésünk óta. - a heves mozdulatára nem reagálok, mert valahol megértem. Tisztában vagyok azzal, hogy a féltés és aggódás „beszél„ most belőle, de amúgy se bántanám. Legalábbis szándékosan nem. Még így se, hogy megragadja az ingem, és egyértelmű jelét adta, hogy kibukott a közlésem hallatán.
- Rhiard holnap tér haza…. Akkor mondjuk el neki, Saliet’el. –hangom nyugodt, bár belül nem az vagyok. Nem azért, mert nem vagyok biztos a dolgomban, -hanem-, mert egyre fagyosabb körülöttünk a levegő. Az öklei összeszorulnak, mikor rám néz, és kétségem sincs afelől, hogy hamarosan mozdulni fog felém, hogy a mérgét levezesse rajtam. Egyhelyben állok továbbra is, és egyetlen mozdulatot sem teszek.
-Neked mondom el először. Szeretem Saliet’-et, s asszonyom lesz.- lehet, hogy ez a mondatom már nem jut el teljesen a tudatáig, mert nem kell sok, hogy lendüljön az ökle….

Vissza az elejére Go down

Athard
Athard


Shiennel asztalai Tumblr_obyysurU0B1saykiio1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. tél derekán (40)

Tartózkodási hely :
Mikor hol, de kizárólag Perda

Beosztásom :
Perdai felderítőcsapat vezetője

Reagok száma :
192

Avatar alanyom :
Norman Reedus

Keresem :
Shiennel asztalai B56468b75cbda7a74d993a3f1b8da454f8b19800
Shiennel asztalai 0f62aacfb47adf89320c287a41c20e4df3a704f6

☽ :
Shiennel asztalai Twd-daryl-dixon-11-1444310610.gif?quality=.8&height=415


Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt Szomb. Aug. 01, 2020 8:43 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Athard & Rhonan
- Pár nap? Én megütlek!
Bár még csak bólogatok hozzá ezt bizonygatva, amúgy képes vagyok rá, de mi van ha szórakozik? A kérdésemre adott válasz lesz ehhez a végszó, úgy érzem. Addig a pumpa az egekbe szökik, vadul kalapálva bele a burámba a vért és ettől egyre szúrósabban szemlélem Rhonan arcát ökölbe szorult kezekkel. Szinte már elhalványul az a jól ismert arc, főleg, amikor közli hogy Rhiardnak holnap akarja elmondani. Leesik a táskám a földre, amit le akartam tenni, de ez a kijelentés megakasztotta a mozdulatot, amitől szó szerint leesett és most fagyosan meredek rá.
- Remek! Akkor először én nyírlak ki!
Üvöltöm teljes torkom szakadtából és jelentőségteljesen meglendítem a jobb kezem, bár egyenlőre csak bele a levegőbe, mint amikor ráhagyunk valakire valamit, de itt most a szavait hagytam rá, a tetteit nem.
- MI A..!!! Legyen neked asszonyod az elioni hóhér! Gyere csak!
Teljes a sötétség, a jobb kezemmel kinyújtva az inge után akarok kapni, és ha sikerül, akkor nem tudatosan, de magam felé fogom rántani, hogy aztán "beleszaladjon" a feje a bal horogba. Annyira felb.szta az agyamat hogy nem is gondolom végig mit cselekszek, csak ösztönből és dühből mozdulok az irányába, egyet felé lépve közben a jobb lábammal.

Thunder | Öltözék | ©

Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Shiennel asztalai Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Vissza az elejére Go down
 
Shiennel asztalai
Vissza az elejére 
1 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Eloraki Shiennel-ünnep

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold :: Elorak, a perdaiak városa-
Ugrás: