Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Hector Reyes
Pént. Ápr. 12, 2024 4:37 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Jasmine Benedict
Szer. Ápr. 10, 2024 10:50 am

Hector Reyes
Hétf. Ápr. 08, 2024 12:16 pm

Tywinna
Hétf. Ápr. 08, 2024 2:57 am

Hector Reyes
Vas. Ápr. 07, 2024 4:25 pm

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 4:41 pm

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 10:56 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Harmadik felvonás - Karácsony
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Mesélő
Mesélő


Harmadik felvonás - Karácsony D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Harmadik felvonás - Karácsony 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Harmadik felvonás - Karácsony Empty
Utolsó poszt Vas. Dec. 06, 2020 7:30 pm
Következő oldal

Dominiumi karácsony
 





*A Dominiumon karácsonyi ünnepséget szervez a Kancellária, amire vállalkozó szellemű perdaiakat is meghívtak, őket egyes családok vezették körbe a nap folyamán, estére pedig a Promenádon gyűltek össze. A szeretet ünnepén, az ellenállók soraiból is feltűnnek néhányan - jellemzően álcázva magukat - akik a Dominiumon hagyták a családjukat annak idején, szóval mindenki itt van, aki egy kis ünnepelésre vágyik. A feldíszített Promenádon kellemes halk karácsonyi zene szól köszönhetően az archívumnak, a hangulat emelkedett és vidám. Azonban…
Dacára a karácsonyi ünnepségnek, a tudósok most is dolgoznak, ahogy a biztonságot felügyelő katonák is. Sikerült élve csapdába csalniuk és elfogniuk egy erratort, igen kifejlett példányt, de szerencsére a katonák megúszták kisebb sérülésekkel, mire az állatba lőtt altató kifejtette a hatását. Egy siklón begyógyszerezve utazik a Dominiumra, elektromos bilincsekkel lekötözve. Mindenki biztos a dolgában, a katonák bíznak a bilincsekben, az állatot kísérő tudósok és orvosok pedig az altató hatásában, ám amint a sikló dokkol, a rosszul kiszámított altató hatása elmúlik, a lény pedig kiszabadul, s hiába minden biztonsági protokoll, a karácsony szelleméhez méltón feldíszített Promenádon felállított karácsonyfa mellett köt ki. Az ünnepre készülődő, nézelődő tömeg felbolydul, kitör a pánik, a díszítő elemek repkednek, avagy épp csúszkálnak a tükörsimára csiszolt padlón. A szint lezárásra kerül, így a megfelelő felszereléssel ellátott katonák nem jutnak oda. Te ott állsz szemben az erratorral, kezedben egyetlen… *

//A játékosok feladata az, hogy megmentsék a Dominium karácsonyát. De! Bedobunk némi csavart. Mielőtt elkezdtek alkotni, dobnotok kell a kockával és mindenki csak azzal a „fegyverrel” állhat szemközt a vérengző fenevaddal, amit a kocka nyújt neki.
0 – TW-S
1 – W-416
2 – D8T széria takarítórobot
3 – szerszámosláda hydrokulcsokkal
4 – Fury
5 – próbababa az összes végtagjával
6 – egy irányítható hordágy
7 – CQL tőr
8 – egy hátitáska, benne teli termosz és karácsonyfa díszek
9 – CQL lándzsa //

Harmadik felvonás - Karácsony Kari10
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Harmadik felvonás - Karácsony Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Harmadik felvonás - Karácsony Alec_i11


Harmadik felvonás - Karácsony Empty
Utolsó poszt Pént. Dec. 18, 2020 12:04 am
Következő oldal
 
it's Christmas!


Nincs is jobb karácsony, mint úgy ünnepelni, hogy zabszem a seggben, mert aligha túl hivatalos jelenlétem itt a Dominiumon, de igyekszem természetesen viselkedni s a kölcsön kapott - értsd lopott - gúnya, egy kis borotválkozás és hajvágás egészen civilizált külsőt adott nekem, nem olyan Vadembereset. Egyetlen este, talán megúszom balhé nélkül és úgy, hogy a fejem sem vétetik le a nyakamról, tökre megszoktam már, hogy ott van. Célirányosan tartok Anyáék kabinja felé, biztosra veszem, hogy húgom is csakhamar befut, ha nincs már ott amúgy is. Nem jeleztem előre érkezésemet, meglepetés leszek, noha masnit azért nem kötöttem magamra, helyette a kis csomagokra kerültek meglehetősen sete-suta kivitelben, de nem ez az erősségem. Négy kis apróság a Perdáról, mert ugyan úgy is a viszontlátáson lesz a hangsúly, mégsem tudtam csak úgy üres kézzel jönni, így hoztam ajándékot: egy apának, egy anyának, egy Ravennek... és egy Szöszinek, bár fogalmam sincs, neki mikor és hogy adom át. Rossz esetben lemenekülve a Dominiumról, mielőtt a Városban átugranám a kerítést - hány méter is? Nem ügy! -, két puszi és egy fenékre pacsi kíséretében beadom hozzá. Jobb esetben...
Eddig tart a tervezés, ahogy vágok át a Promenádon, mint legrövidebb úton szüleim kabinja felé, s eddig sikeresen nem is gondoltam arra, mi történt velem itt, mikor legutoljára itt jártam, hanem mikor a sikítást meghallom... És ez nem a Raven féle, valahol imádnivaló sikítás, hanem a pánikkal teli, sok szájból felhangzó, mint akkor aznap is, és a tömeg úgy rebben szét, hogy mire felocsúdok, meglátom a probléma okát. Legalább ezúttal nem robbant semmi. Hanem a megtermett errator pont engem vett észre, a szerencsétlent, aki a Promenád közepén maradt lefagyva az emlékektől. Hát jó szoros a verseny, hogy mi a rosszabb helyzet: ez vagy egy újabb robbanás...
- Ha lerágod a másik karomat, esküszöm, kapsz egy karácsonyi seggberúgást! - Fenyegetem meg a lényt, aki lassan elindult felém, én meg lassan elindultam hátra, mert a távolság köztünk egyelőre egészséges, próbálnám megtartani. Sötét szemeim ide-oda cikáznak, kiutat keresve.
- Melyik barom hozatta fel ide? Miért nem egy kölyköt? Miért nem a nyolcadikon szabadult el? És melyik idióta zárta le a környéket? És melyik... Jé, egy tőr! - Nincs, aki válaszoljon, de nyugtat a hangos beszéd. A tőrre ráléptem hátrálás közben, valamelyik perdai hagyhatta el, nekem kapóra jön, mert nincs nálam fegyver. Karácsonykor egyszer könnyelmű az ember, erre tessék...
- Jó cica... jó cica... nem eszünk Delgadokat, elrontod velük a hasadat! Hú, bassza meg! - Lassan veszem fel a tőrt végig a lényt nézve, ismervén a gyorsaságukat és nem vigasztal nagyon, hogy ez legalább most egyedül van, nem falkában támad. Lassan leguggoltam, és közben szabad kezemmel csitítgató mozdulatot tettem az állat felé, hátha. Hát nem. A fegyver megszerzése volt az utolsó csepp a pohárban, vagy nem szereti az errator, ha lecicázzák, mindenesetre hirtelen iramodik meg felém, én meg most fordulok sarkon, hogy rohanjak az életemért. Egyetlen szerencsém, hogy az errator nincs hozzászokva a felsuvickolt, sima padlókhoz, ahol külön nehezített terepet jelentenek az egészben maradt vagy törött díszek, így nem tud olyan lendületes maradni, gyakran meg-megcsúszik. Én a tőrt a markolom erősen és futok sebesen, nem ér utol, de ez hosszú távon nem kifizetődő taktika.
- Á, ne egyél meg! - Váltok hirtelen élesen irányt, mikor már majdnem beért és fal jött volna. Nem tudott ilyen jól követni, nekicsúszott teljes erővel a fém falnak - horpadást hagyva maga után -, s visszaszerezve egyensúlyát megrázza fejét a szédülés jeleként. Ez ötletet ad, így innentől erre játszok rá, hogy még párszor a falnak vezessem és kótyagosabb legyen, de az a felmentő sereg csak nem siet, még mindig egyedül rohangálok itt. Ekkor szúrom ki a Promenád közepén az Emlékek oszlopát. Hmm...
- A karácsony a megbocsátás ünnepe, egy kis kegyeletsértés belefér... - Egyezek meg a fejemben megszólaló hanggal, s mindketten egyetértünk, hogy ez egy hülye ötlet, de jobb most nincsen. Az oszlop felé iramodok és hátamat annak vetem szembe fordulva a közeledő erratorral. Most is kivárok és még egyszer bejön a terv, elvetődök a megfelelő pillanatban az errator az oszlopnak csapódik, ami vészesen meginog, én meg karácsonyi csodáért könyörgök, hogy az a jó irányba dőljön. Egyáltalán dőljön már, mert az errator magához tért és vicsorogva felém fordult újra, majd elrugaszkodik. Túl közel vagyok, felállni sincs idő... Védekezésre emelem a karomat, éles fájdalomként hasít belém az implantátum jelzése, hogy valamit - már megint - kurva rosszul csinálok és ő most kikapcsol, s ugyanebben a pillanatban hallani a hatalmas döngést, amivel az oszlop végül eldőlt és az errator hosszú farkára esett rá a padlóhoz szegezve a lényt. A balomat nem is érzem, ami alkar közepétől lefelé az errator szájában van - leharapni szerencsére nem tudta -, s annyira meglepődik azon, hogy nem rágható husit kapott, hogy ki tudom használni az amúgy egészségtelen közelséget: az eddig szorongatott tőrrel szúrok a démontigrisbe tudván, hol rejtegeti a gyenge pontját és ezt párszor, meglehetősen ideges állapotban megismétlem.
- Eresszed már el! Mondom, ereszd el! És dögöljél már meg! Na! Köszönöm! - Szusszantok egy nagyot, mikor végre kimúlik és inkább látom, semmint érzem, ahogy az állkapcsa szorítása enged, ki tudom venni a karomat. "Csodásan" fest...
- Ne nézz így! Te örülhetsz, cseszd meg, nekem rondább halálom lesz. - Nézek le az errator üvegessé vált szemeibe.
- Carlisle kicsinál, hogy már megint javíthatja a karomat és rám kell áldoznia az alkatrészeit. A fél titánraktárat el kell vinnem neki ajándékba ezért... Na bassza meg, az ajándékok! - Azokat eddig balomban szorongattam, de most észreveszem, hogy már nincsenek ott, ergo ki kell nyitnom az errator száját és kihorgásznom belőle az ökölnyi batyut, amiben a kicsi apróságokat tettem. Csupa errator-nyál, következésképpen a szaga sem kellemes, mondjuk a fél karomnak sem, a másik fele meg csurom errator-vér. Fintorogva emelem meg a csomagot.
- Hát, legalább tesztelhetem, hogy tényleg csak a gesztus a lényeg...

//Dobás Itt//
Vissza az elejére Go down
 
Harmadik felvonás - Karácsony
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Negyedik Felvonás - Társkereső
» Ötödik felvonás - Filmezzünk!
» Hatodik felvonás - Fogadjunk!
» Első felvonás - bemelegítő kör
» Második felvonás - Halloween

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Központi könyvtár :: Alternatív univerzum :: Alternatív kalandok-
Ugrás: