Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Hector Reyes
Pént. Ápr. 12, 2024 4:37 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Jasmine Benedict
Szer. Ápr. 10, 2024 10:50 am

Hector Reyes
Hétf. Ápr. 08, 2024 12:16 pm

Tywinna
Hétf. Ápr. 08, 2024 2:57 am

Hector Reyes
Vas. Ápr. 07, 2024 4:25 pm

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 4:41 pm

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 10:56 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
A hadsereg irodái
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Kancellária
Kancellária


A hadsereg irodái Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
A hadsereg irodái Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Szer. Jan. 06, 2021 7:18 pm
Következő oldal

A hadsereg irodái
 





Az ötödik gyűrűszinten kaptak helyet a hadsereg és a flotta irodái is, egy szinten vannak de elkülönítve egymástól. Mindegyik iroda jobbára egy nagy terem, mely fel van szerelve a kisebb asztalokkal, személyes számítógépekkel, kivetítőkkel, illetve az oldalsó falakra nagyobb kivetítőket helyeztek el, ahol szinkronizálhatják az egyes terveket, folyamatokat, adatokat, és nyomon követhetik az eseményeket egy-egy katonai akció alkalmával. Mindkét terem közepén egy újabb, közös tanácskozásra alkalmas pult áll, ezen 3D-s holografikus kivetítő található, mely jobb rálátást biztosít például a Perdára, a többi holdra, a hajók helyzetére és a műholdak által rögzített eseményekre is.
Vissza az elejére Go down

Katrina Gardel
Katrina Gardel


Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Sergeant, Chimera Special Force

Reagok száma :
476


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Szer. Jan. 06, 2021 8:30 pm
Következő oldal


Regnard and Gardel

Megnyújtott léptekkel haladok a folyosón. Nem szólok senkihez, nem állok meg beszélgetni senkivel. Szerencsémre meg sem állítanak, nem szokása az embereknek. Még ezen a szinten sem. Határozott lépteim ugyanis egy dologra utalnak: célirányosan haladok előre.
Pontosabban az egyik irodába, ahol reményeim szerinte az elemzőknek sikerült munkába állni. Hiába a korai időpont, képtelen vagyok továbbra is tétlenül ülni. A legutóbbi felderítésen ellenálló őrhelység nyomaira bukkantunk. A műszereink megnémultak a hegység közelében, azonban a koorditánák pontos helyeit megjegyeztem.
Nem igazán tudtunk közel kerülni a feltételezett helyszínhez, egy próbát mégis megér annak, hogy utánajárjak a lehetőségeinknek. A hegységekben lévő kőzetektől nehezebben tudunk tájékozódni – legalább is, ami az eszközeinket illeti. Amikor legközelebb visszamegyek, előtte pontosabb képet szeretnék kapni, hova is megyek.
Mit lát a műhold, miként érdemes megközelíteni. Egyáltalán van-e rá esély. Milyen lehetőségeink vannak, ha tűzharcba keverednénk. Elég lennék gyalogosan, vagy biztonságosabb a titánok használata. Túl sok a kérdés, ezek megválaszolása nélkül, pedig nem vállalkozom arra, hogy megközelítsem a helyet.
Túl kockázatos lenne, arra pedig sose adnám a fejem.
A bizalmam most az elemzőkben van, ha valakik, ők válaszolni fognak tudni kérdéseimre. Katona vagyok, de nem jelenti, hogy mindenhez is értek. Sajnos. A törekvésem megvan rá, de azt még én is beismerem, hogy vannak nálam jobb szakemberek. Ami azt illeti, ezt mindig elismertem a hadsereg kötelékeink belül, bensőmet sose marta sem az irigység, sem pedig a feszültség, ha valaki jobb volt. Ösztönöz, hogy én is jobb legyek, tanulási hajlandóságban pedig sose szenvedtem hiányt.
Eltökélt voltam mindig is. A feladás fogalmát nem ismerem. De ebben a momentumban ez nem is lényeges.
Befordulok az egyik keresztfolyosón, néhány lépés után pedig megérkezek a megfelelő helyre. Tenyerem könnyedén helyezem a nyitópanelra, az ajtó pedig ismerős, halk szisszenéssel tárul fel előttem. Szeretem a Dominium közegét, jobban, mint a Várost. Mondhatnánk, hogy belső kinézetben semmi különbség nincs a kettő között, de aki több időt tölt lent, tudja, hogy ez nem igaz.
Ez a hely sokkal sterilebb, a fényviszonyok mesterségesek. Az ember maga állíthatja be, sose bántó a fény, sose kevés. Mindig pont jó.
A helységbe belépve, először is megállok az ajtóba, pillantásomat körbevezetem. Az első – és talán egyetlen(?) – emberen akad meg a pillantásom.
- Regnard hadnagy – fordulok felé, bokáim nem csapom össze, tartásom mégis feszes. Kezeim testem mellé simulnak, állam enyhén szegem fel. Hiába a régi ismeretség a férfi a felettesem, mindenféle értelemben. A tisztelet felé pedig kijár. Katonák vagyunk, szabályaink merevek. – Szót kérek – szólalok meg, akkor is, ha nem formálisan vagyok előtte. Valójában munka miatt érkeztem, így pedig a szememben megkövetel minden formalitást. Ez az egyetlen út. Viseletem a mindig megszokott sötétszürke egyenruhám, kifogástalan minőségben. Lábaimra katonai bakancsom simul, hajam szoros fonatba simul végig gerincem mentén.  
◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Daniel Regnard
Daniel Regnard

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2386. 04. 11.

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Harctéri elemző

Reagok száma :
1

Avatar alanyom :
Richard Armitage

☽ :
A hadsereg irodái 37f77777e0aff6f662b81b0bfe296862


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Pént. Jan. 08, 2021 5:27 pm
Következő oldal

Gardel & Regnard

Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt.



A világon minden dolog valami rendszerbe simul bele. Minden. Nincs olyan, ami valamennyi szisztémán kívül álljon, egyetlen semmihez nem kapcsolható részletként önmagában. Akár tetszik, akár nem, az egyik tényező kapcsolódik egy másikhoz, ezek pedig nagyobb egységet alkotva egy struktúrát képeznek.

Olyan van, hogy ezeket a szálakat nem látjuk, hogy a rendszert nem értjük. Miért is fognánk fel, látnánk át azonnal mindent, csak mert úgy akarjuk? Az ember fizikai és mentális teljesítőképessége véges, mégis vele született késztetése, hogy határait mindinkább kiszélesítse.

Különösen nehéz ez olyan környezetben, amelyet még nagyrészt nem ismer, törekvése azonban annál erősebb, hiszen nem kevesebb ez, mint túlélésének záloga. Engem is éltet ez a törekvés, ez az ősi elemi ösztön, amely az emberiséget elindította a civilizáció útján. Épp ezért érzem élőnek magam a számadatok, jelentések és térképek világában épp annyira, mint a odalenn a harctér vérgőzös mocskában, ahol a parancsok csatát nyerhetnek. Ahhoz azonban, hogy ez így történjen, elengedhetetlen a gondos tervezés, az adatok összegyűjtése és vizsgálata. A csaták kimenetele legtöbbször ugyanis nem a harcmezőn dől el, hanem jóval előtte a tervezés szakaszában és a parancsnokok döntéseiben. Minden egyes csavar számít ebben a hatalmas gépezetben.

Kihúzom magam. Sóhajként távozik a tüdőmből a levegő, amiről nem is tudtam, hogy benn tartottam. A PDA-n újra, a mai reggel már talán századszorra átfutom a kapott jelentést és újból meg kell állapítanom, hogy sötétben tapogatózunk. Márpedig kulcsfontosságú lehet mielőbb lépnünk, mielőtt a lázadók előnyhöz jutnának. A hely nehezen megközelíthető volta miatt a rendelkezésre álló adatok azonban hiányosak. Lám, hiába a technológia, egy bizonyos ponton csődöt tud mondani, akkor pedig alternatív megoldásokat keressünk.
Bolond az, aki úgy indít támadást, hogy nem rendelkezik minden megszerezhető információval. Az idő pedig egyre sürget.

A gondolatok tengeréből érzékeim úgy törnek a felszínre, mint mintha álomból ébrednék, s bár az ajtónyitás hangját nem hallom, azonnal megérzem a helyiségben egy másik személy jelenlétét. Pillantásom találkozik barna tekintetével ahogy felé fordulok. Kiállásából árad az a fajta ősi fegyelem, amellyel katonadinasztiák egyenesági sarjai bírnak. Ha nem ismerném, akkor is megmondanám róla, hogy így van.
- Gardel őrmester - biccentek felé üdvözlésül. A kezemben tartott PDA-t az asztalra helyezem, majd kissé eltávolodom, mintegy jelezve számára, hogy teljes figyelmem az övé. Tisztában vagyok mondanivalója fontossága és relevanciája felől már azelőtt, hogy belekezdene. Az olyan emberek, akiknek az egész személyiségét ennyire áthatja a rend már születésétől fogva, nem kedvelik a felesleges beszédet. Bármi is legyen a mondanivalója, bizakodó vagyok.
- Hallgatom.
◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Katrina Gardel
Katrina Gardel


Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Sergeant, Chimera Special Force

Reagok száma :
476


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Szomb. Jan. 09, 2021 5:33 pm
Következő oldal


Regnard and Gardel

Fegyelmezetten állok mindaddig, amíg a férfi nem figyel rám. Ha valamiből sose volt hiányom az a türelem magam. A legelsők között volt, amit köteleztek megtanulni, a mesterséget pedig úgy vélem tökéletesen elsajátítottam.
A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem. Te pedig kadét, vadász vagy. Mondotta egyszer nagyapám. Rezzenéstelennek lenni, amíg a szimulátorban a vad el nem követi a hibát. Legyen az állat, vagy épp ember. Előbb, vagy utóbb mindenki követ el hibákat, nekem pedig nincs más dolgom, mint addig várni. Felkészülni rá és a megfelelő pillanatban lecsapni rá.
Gyors és precíz mozdulattal, melyből ő talán fel sem eszmél, hogy mi is történt. Addigra már holt lesz. Nem hiszek a megbocsátás hatalmában, de abban sem, hogy meg kellene adni bárkinek is a lehetőséget a magyarázkodásra. Ezek mind értékes perceket vesz el, esélyt adva az ellennek az ellentámadásra. Öreg hiba ezt engedni. Kegyetlen?
Abszolút.
Regnard hadnagy felém fordul, üdvözlése után is nyugodtan, mégis fegyelmezetten állok, mindaddig, amíg a kért szót meg nem kapom. Ekkor lazul csak tartásom, leheletnyit, annyit, hogy kezeimet magam mögött kulcsolom össze, vállaim alig láthatóan ereszkednek meg. Ujjaim fogom össze csípőm vonalában.
- Ellenállók feltételezett nyomaira bukkantunk a nagy hegység sziklás vidékén – közlöm egyszerűen egyenesen. Nem húzom az időt, miért is tenném? Céllal jöttem ide és minden perc jelen pillanatban elvesztegetett lehet. A hadnagy nem olvashatott erről jelentést, mert nem született. Okkal.
Erős a gyanúm, hogy több ellenálló is tevékenykedik a hadsereg kötelékén keresztül, vagy olyan szerveknél, kiknek rálátása van az adatbázisra. – A megközelítés kockázatos volt a felderítés során, ezt pedig nem vállaltuk. Szeretnék pontos képet kapni arról, hogy mi várhat ránk, ha visszatérünk és milyen lehetőségeink vannak – jövetelem célja egyszerű: kiirtani minden ellenállót. Ezt azonban nem fogom tudni egyedül végrehajtani, tudom jól. Segítségre van szükségem és még a meglévő csapat összetétel mellett is számos területről kell segítséget kérnünk.
Mint az elemzők. Ezt pedig nem vagyok rest megkérni. Egy szervezet vagyunk. Az információkat pedig csak kevés emberrel osztom meg, így ha ki is szivárog, tudni fogom, hogy merre keressem az árulót.
- A műszereinket mint minden alkalommal, most is megzavarta a hegységben található fémek. A koordinátákat mégis sikerült feljegyezni – régi, földi módszerekkel, ezek azonban most kapóra jöttek. Ahol a technológia csődöt mondd, ott jól jöhetnek még a régi módszerek. Ezek sose fognak elavulttá válni.  
◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


A hadsereg irodái Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
A hadsereg irodái Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Szomb. Júl. 31, 2021 8:50 pm
Következő oldal
Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down

Hector Reyes
Hector Reyes

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2308.03.12. Föld

Beosztásom :
Anti-terrorista műveleti parancsnok

Reagok száma :
34

Avatar alanyom :
José María Yazpik


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Hétf. Jún. 26, 2023 2:35 am
Következő oldal
Security... is an illusion

Hector & Wussov


Álltalában nem kérek szívességeket. Kéréseim is ritkán vannak. Sosem a mintaszerű idealizmusom miatt kaptam jó pontokat, így mindig azzal dolgoztam, amim volt. Mind ezek ellenére a sárban, mocsokban és vérben könyékig gázolva többet tettem, mint sokan egy egész karrier alatt sem egy íróasztal mögött. Mégis ezek az aktatologatók döntenek szinte mindenről. A rangunk a beosztásunk a szolgálati helyünk és így tovább sorolhatnám napestig. Nem is véletlen hogy a kancellártól kértem audienciát.  Ehelyett most egy ezredesnek. Ah… még ha csak egy ezredesnek… de nem nekem biztonságért felelős parancsoknak kell elmagyaráznom, most hogy piszok rosszul végezte eddig a dolgát. És mind ezt követően még meggyőzni, hogy bocsásson a rendelkezésemre erőforrásokat, logisztikát és néminemű szabadkezet az embereim kiválasztásában. Mind ezt egyszerre!
Felixet is ma már vagy kétszer kerestem, hogy ugye nem felejtette el a mai megbeszélést? Kiváltképpen tudnék örülni a jelenlétének. Diplomatikus hozzáállás sose volt az erősségem. Álltalában kerek perec megmondtam, ha valami égető probléma volt. De felsőbb körökben ez a hozzáállás sajnos nem vezet jóra.
Félszegen az órámra pillantok. 8:25 az jó!  Korábban már vagy 5 perccel itt állok az iroda elött. A pontosság fontos tulajdonság, főleg ha katona az ember.
Várok, még egy pár percet aztán meglátjuk mi sül ki belőle.
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


A hadsereg irodái D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
A hadsereg irodái 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Kedd Jún. 27, 2023 7:57 pm
Következő oldal



Reyes


Wussov




*Wussov ezredes irodája némileg különbözik a többitől. Ez csupán egy személyes iroda, kisebb is a termeknél, ám ugyanúgy van berendezve, a bútorok száma az iroda méretével arányosan csökkentve. Egy íróasztal, holografikus kivetítővel, mögötte majdnem egész falnyi képernyő, két szék az asztal két oldalán. A praktikusság és az ergonómia dominál az otthonosság felett, de ide az ember nem henyélni jár, hanem dolgozni. Az iroda ajtajával szemközti falnál egy körbejárható térkép asztal áll, 3D domborzati kivetítővel, melyen a Perda minden részlete megfigyelhető a műholdak felvételeinek segítségével. Jelenleg minden képernyő sötét, csupán a jobb felső sarokban díszeleg a Kancellária címere. Hector Reyes századost a rangjelzése szerint egy őrmester fogadja, Wussov ezredes tisztiszolgája, aki a százados megjelenésekor vigyázzba vágja magát és annak rendje és módja szerint köszönti Reyes-t. *
-Reyes százados! *Biccent is katonásan, de nem mosolyog. Minek is tenné? Elvégre nem egy partin vannak. A százados korán érkezett, ez azonban nem gátolja meg az őrmestert, hogy a kommunikátorán keresztül tájékoztassa az ezredest. *
-Uram! Reyes százados megérkezett, uram! *A válasz az őrmester fülesébe érkezik, így Reyes azt nem hallhatja, de mivel nem lesz azonnal beengedve, gyanítható, hogy Wussov kivárja az üzenetben megjelölt időpontot. *
-Igen uram, értettem uram!*Hangzik az őrmester válasza, majd pihenj állásba „lazulva” áll tovább az ajtó  mellett. Hogy honnan tudja mikor jön el az idő, vagy az ezredes szólt a fülesébe, az nem derül ki, de pontban 08:30-kor az őrmester a századosra emeli a tekintetét, ismét vigyázzba vágja magát és beengedi Reyes-t. *
-Reyes százados! Az ezredes úr várja önt. Kérem fáradjon be. *varázsütésre nyílik az jató, halk szisszenéssel csusszan a falba és feltárul Wussov irodája s maga az ezredes is láthatóvá válik. Feketébe hajló szürke egyenruhát visel, rangjelzéssel. Épp annyira tiszta és vasalt, amennyire egy ezredestől elvárható, de mégsem hasonlítható Terson kancellár pengeélre vasalt és keményített ruházatához. Wussov az íróasztala mögött áll, a fali kivetítővel a háttérben, kezeit a háta mögött fogja össze. A belépő százados felé biccent, de egyetlen lépést sem tesz azért, hogy közelebb kerüljön, vagy, hogy az asztal ne legyen kettejük között. *

-Reyes százados! Ne is pocsékoljuk egymás idejét. Tájékoztasson arról amit Terson kancellár úrral akart megosztani. *Nem igazán örül annak, hogy rá lett testálva ez a feladat, de belátja, hogy a kancellár nem foglalkozhat minden egyes százados jelentésével. Korábban már az őrmesterével összeszedetett mindent a kancellárnak írt témáról, így képben van, korábbi jelentések is a kezébe, vagyis a szemei elé kerültek. Kíváncsi hát, hogy Reyes százados mit találhatott, ami eddig elkerülte mások figyelmét. *







Vissza az elejére Go down

Hector Reyes
Hector Reyes

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2308.03.12. Föld

Beosztásom :
Anti-terrorista műveleti parancsnok

Reagok száma :
34

Avatar alanyom :
José María Yazpik


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Szer. Jún. 28, 2023 11:52 am
Következő oldal
Mikor az őrmester belibben a látókörömbe még nem sejtettem kivel is mivel is van dolgom, de ahogy az mondani szokták: Történik minden, ahogy az meg van írva!
Szolid, de határozott tisztelgésre emelem a kezemet az őrmesterét követően, noha én azért vigyázzba nem vágtam magam. De megsértődni csak nem fog, nyafogni emiatt pedig biztosan tudom, hogy nem fog.
Magára a tisztiszolga am úgysem inkább annyira katona. Persze rendfokozata van és van néminemű hatásköre, ám ahogy az a pozíció megnevezésében is jelen van ő egy szolga.  Ezt pedig annak rendje és módja szerint el is végzi.
Azon sem tudom meglepődni, hogy az ezredes precízen, kiváratja az idejét. Hogy ilyen felettesem volt mikor még hadnagy voltam… számát se tudom.
annak idején még mikor a földön vettem át a Anti-terrorista osztályon parancsnokságot sosem éltem vele viszonzásul. Tudsz valamit? Kérésed van ötleted, ami hatékonyabb lehet? Foglald össze! Röviden! Tömören! Aztán meglátjuk, mit lehet és mit nem!
Felesleges időhúzásnak sosem láttam értelmét. Persze kell olykor valami köztes duma is hogy rálássunk a másikra, felmérjük az erőviszonyokat és egyúttal eldöntsem melyik irányból érdemes elkezdeni a témát. Sosem volt betanult szövegem, mindig rögtönöztem! Tényeket közöltem felhívtam a figyelmet a hibákra és hozzácsaptam a lehetséges megoldásokat zárásképpen. Ha a másik fél hajlandóságot mutat a hatékonyságra és a kitűzött célt tartja fókuszban az többnyire belátta, hogy sosem üres szavak voltak azok, amik a számat elhagyták.
8:30 az őrmester vakkant is hogy itt az idő. Bólintok egyet majd meg is indulok. Kimért léptekkel járulok a főtiszt elé. Az ajtótól távolabb a kettönk között meghúzódó asztalhoz közelebb, de még így is rugalmas távolságban állok meg. Ott úgy a terem közepén megállva határozott mozdulatokkal vigyázzba vágtam magam és tisztelegtem.
A biccentést nagyjából betudtam egy” pihenj!” vezényszónak, így a szokott komfortosabb, de mégis feszes testtartásba ernyedtem.
Aztán rendesen megütött az a legendás lehengerlő modora az ezredesnek. Hallottam és kérdeztem ezt, azt a többi katonától és hát elég sokan mondták, hogy van egy bizonyos fajta stílusa.  Viszont a másodkézből érkező információkat szokásom fenntartással kezelni, hiszen a vélemény szubjektív téma. Abban viszont biztos voltam, hogy nem ostoba alak.
A megjelenése pont ugyan azt a hatást kelti: Ranghoz megfelelő tekintélyt kölcsönöz a testtartása és a ruházata. Sok tiszttel ellentétben én ritkán adok az efféle külcsínekre. Álltalában jobbnak látom, ha egyenesen azt adom, amit akarom, hogy lássanak. Feletteseim esetében ez tipikusan az a fajta megjelenés, ami azt sugallja, hogy a terepen dolgozva vagyok elememben a dolgok sűrűjében és nem az íróasztal mögött pöffeszkedő parancsnok. Amit jelen esetben egy könnyű mozgást is lehetővé tevő tiszti gyakorló viselete hivatott jelezni. Nyilván a megfelelő rangjelzéssel ellátva. Az tiszti gúnyát amúgy sem kedveltem sosem. Katonai ünnepélyeken, de leginkább temetésen viseltem csak.
- Hm… - kissé elégedetlenül hümmögtem egyet, noha a tekintetemben ott volt a megértés is. Nem sok kedve van a témával foglalkozni. Érthető… de nem elfogadható!
- Minden tisztelettel uram, de a téma eléggé komplex! A részleteknek súlya van és ahhoz, hogy megértsék miért és hogyan lehettek ilyen sikeresek az ellenállók az utóbbi években, ahhoz meg kell érteniük hol és mit hibáztak. Értem én, hogy ez kényelmetlen!  - Kezdtem bele határozottan. Szó mi szó tényleg megértem, hogy nem egyszerű dolog azt hallani, amikor a hibáinkat róják fel nekünk pláne nem egy új belépőtől. – Több mint 30 évet szolgáltam a Terrorálhárításnak a földön. Így kérem, higgyen nekem mikor azt mondom, hogy fontos megérteni a probléma forrását! – Nyomatékosítottam tovább a dolgot. Kényelmetlen? Persze hogy az… de erősen kételkedem, hogy akad még, hogy akad még egy ilyen tapasztalt vén róka, legalábbis az adott témában.
Egészen eddig az ezredesre irányult a tekintetem, de most elvettem róla és körbetekintettem az irodában.
- Hanyagság, elfogultság és a szembenálló fél teljes alábecsülése!  - Böktem ki végül tömören, majd újra az ezredesre szegeztem a tekintetem. – Kövezzen meg uram, de hűségem mondatja ki velem a nehéz igazságot! -
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


A hadsereg irodái D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
A hadsereg irodái 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Pént. Jún. 30, 2023 7:41 am
Következő oldal



Reyes


Wussov




*Nem lenne jó abban amit csinál, ha nem tájékozódott volna előre a várható témáról, és természetesen a századosról. Jóllehet a modora és a stílusa olykor, vagy mindig hagy némi kívánnivalót maga után, egyrészt megteheti, másrészt a tudása, a hozzáértése ellensúlyozza. Sok minden van amit nem kedvel, vagy nem úgy lát mint mások és akkor megy a saját feje után, ám annak mindig van eredménye, és így van ezzel most is. Tisztában van a veszteségeikkel, az ellenállók sikereivel, melybe azért bele-belecsöppent a kudarc is, de egyenlőre nem lehet meghúzni a vonalakat és ez bosszantja. Egy ezredes azonban csak azzal tud dolgozni amije van, a hozott anyag meg nem mindig kielégítő. Éppen ezért kíváncsi Reyes információira, ám azzal nem – akart – számolt, hogy sokáig tart majd. A százados azonban m ár az első mondatokkal tudatosítja benne, hogy nem csupán jelentést óhajt közölni, hanem mélyebben beleásna a témába. A hümmögés után szándékosan vagy véletlenül látni hagyva húzza el a száját, a valódi indítékait nem lehet tudni. Ennek ellenére végighallgatja a századost, érdeklődés is kicsillan a szemeiből, ám ha ez nem lenne, az ember azt hihetné, hogy a százados csupán egy jól megalkotott szoborhoz beszél. Tekintete a századoson függ azután is, hogy amaz elfordul, rezzenéstelenül hallgatja végig még azt is amikor a „minden tiszteletem” után hanyagságról és elfogultságról beszél. Amikor úgy véli, hogy a százados befejezte, vesz egy nagy levegőt, bólint…egy hosszabb lélegzetvételnyi ideig lent is tartja a fejét.*

-Szóval hosszú lesz. *Jegyzi meg minden él nélkül, majd a századosra emeli a tekintetét. *

-Reyes százados, véleményem szerint aki úgy kezdi a mondandóját, hogy minden tiszteletem, az pont az ellenkezőjét gondolja, de nem sértődtem meg, csak gondoltam jobb ha tudja. Másrészről….üljön le. *A fejével az asztalával szemközt felállított székre mutat, míg ő a sajátját foglalja el. Kényelmesen hátradőlve, kezeit maga előtt tartva helyezkedik el, ujjait összefűzi. *

-Halmozzon el a részletekkel. *Noha a hangjában szemernyi gúny nincs, a szóválasztás ezt juttatja az ember eszébe, mégis a figyelme maximálisan a századosé. A munkájában, hivatásában sosem volt hanyag, nem vette félvállról, sőt! Minden igyekezetével azon volt, hogy helyrehozza a hibákat, épp csak senki nem szolgált a megfelelő információval, noha korábban már jelezték Terson kancellárnak többen is, valószínűsíthető, hogy a kancellár saját hatáskörében intézte a továbbiakban, abba pedig neki nincs beleszólása.*








Vissza az elejére Go down

Hector Reyes
Hector Reyes

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2308.03.12. Föld

Beosztásom :
Anti-terrorista műveleti parancsnok

Reagok száma :
34

Avatar alanyom :
José María Yazpik


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Pént. Jún. 30, 2023 2:46 pm
Következő oldal
„Szóval hosszú lesz!” Igen te vaskalapos tulok az lesz, ha nem érted meg a miértet… Gondoltam magamban. De e gondolatomnak semmi kivetülése nem volt rám.
- Egyet is értenék önnel uram... Ha csak nem ismerném a saját természetemet. Talán közhelyesen hangzik, de én ha kimondok valamit azt úgy is gondolom! – Azzal egy köszönet szimbolizálóan bólintottam feléje mielőtt a szék felé mozdultam. Részletek… ízelgettem magamban a szót miközben helyet foglaltam szemközt az ezredessel. De legalább úgy tűnik elnyertem a figyelmét a bemutatkozással. A kérdés csupán az, hogy vajon mi lesz, az a pont ahol túllövök a célon?
Ha most tényleg szépen felsorolom az összes stratégiai és taktikai hibát, amit vétettek nem kizárt, hogy rövid életű beszélgetés lesz, mondván azt is rá vághatja, hogy utólag könnyű okosnak lenni.
Ugyanakkor azt is megértem, hogy parancsnokként milyen nyomás nehezedik az emberre olykor. Dönteni kell! Akár jó a döntés akár rossz meg kell hozni őket. nem tétlenkedhetünk és várhatjuk ki a jó időpontot. valahol meg kell húzni a határt.
De mi van akkor, ha az ellenségnek nincsenek határai? Tűnődtem el magam is a dolgon, ezzel kissé elcsendesedve a valóságban is miközben elméláztam.
- Szinte biztos vagyok benne ezredes, hogy ön olvasta az aktámat. És ha ez így van egy sejtése milyen ember is ülhet most önnel szemközt. – Kezdtem bele sejtelmesnek tűnő példát felhozva. – De mi van, ha elkerülte a figyelmét néhány részlet? Mennyi előnyöm származhatna abból, ha valaki tévesen ítél meg? – Tettem fel a költői, ámbár példa értékű kérdést. A választ szerintem mindketten tudjuk ezért.
Vettem egy mély levegőt és kifújtam szinte sóhajtásnak tűnhetett.
- A biztonság illúzió – Tagolom, és egyúttal alaposan megnyomom ezt a két szót, hogy egy egész takaros egysoros mondattá álljon össze. – Régen talán működött, hogy egy ezrednyi katona biztonságot teremtett. De azok a katonák közönséges fegyveresek ellen lettek küldve. Vagy azonos tapasztalatú katonák ellen, akik ugyan azt taktikát alkalmazták. Az első és legmeghatározóbb probléma, hogy ugyan úgy próbálják legyűrni őket, mintha egy közönséges hadsereg ellen küzdenének. Itt egy ellenőrző ott egy harcállás pont. A probléma csak annyi hogy a lázadók nem konvencionális hadviselést folytatnak! Olyan emberek vannak szépszámmal az ellenállók között, akik egykor nem csupán a Dominium polgára voltak, de a hadsereghez vagy a flottához tartoztak.  Tehát legalább annyira ismerik a rendszert, ami szerint ez működünk, mint ön is ezredes. Tudják a gyengepontokat és ki is használják ezt kombinálva a gerilla harcmodorukkal! Amire valahogy nem nagyon találtak itt még megoldást ahogy elnézem a helyzetet. - Bontottam ki az első témát. Jó ezt lehet kissé szájbarágósan magyaráztam el, de a jelentések önmagukért beszélnek. Alapvető hibákat követtek el a konvojoknál és a tudományos előőrsön is. Hogy erre mit válaszol… az jó kérdés Bár részletezni és jobban kifejteni nincs, kedvem ötlettel szívesen szolgálok a számára, hogy miképpen is lehet hatékonyabban védekezni ellene. Csak azt ne kelljen elmagyaráznom, hogy miért nem létezik száz százalékos védelem a gerilla harcmodorra. Akkor még két hét múlva is itt leszünk…
- A másik neves probléma a lázadókkal a szorosan kötődik a harcmodorukhoz. Nem csupán katonai jellege van a támadásaiknak, hanem politikai és morális is mércével is mérhetőek azok hatásai.
Számos példát tudnék felhozni, de a legkézenfekvőbb a „Justice Leauge” nevezetű rendszeres kis adásuk, amiről valahogy még mindig homály fedi a kilétét és, hogy miképpen képesek arra, amit csinálnak! –
Fejtettem ki a második problémát. -  És felfoghatatlan számomra, hogy miért léteznek még! – Fakadtam ki kissé hozzátoldva a mondatot a korábbiakhoz. Bár ez most meglehetősen őszintére sikeredett. De igazság szerint a kémelhárítás inkább Felix szakterülete. Én, csak ha finoman akarok fogalmazni az én feladatkörömet inkább az orvosokéhoz, tudnám hasonlítani: Tüneteket azonosítok, ezek alapján megtalálom, bacilusokat jobbára még az előtt mielőtt bejutnának a szervezetbe, de akadt már dolgom belsőleg kezelendő bacival is.
- Minél később azonosítjuk a bajt annál nehezebb orvosolni a betegséget! – Teszem hozzá ezt egyúttal célzottan utalva arra, hogy bizony tisztában vagyok azzal is, hogy mindig vannak belső szimpatizánsok és nem polgári körben, hanem a fegyveres eröknél is.
- Az eddigi tapasztalataim alapján ez a lázadás még nem forrott ki és nem öltött formát, hogy milyen irányba haladjon. De ha ez megtörténik… - Haraptam el a mondatot, majd kis szünetet követően végül úgy voltam vele tisztázom: – Lehet belőle egy második Bouaké. – Fejeztem be. Amennyiben olvasta az aktámat úgy nyilván nem hagyta el a figyelmét az a vaskos megjegyzés, amit a város margójára írtak benne. Bouaké egy város volt elefántcsont parton… 6 hónapos misszión voltam akkoriban még hadnagyként azzal a feladattal küldtek oda, hogy kigyomláljam a helyi lázadó vezetőket ezzel visszaszorítva a lázadó tevékenységet. Csak hogy a hírszerzés elnézett valamit, de nagyon. Végeredményben a hadsereget kellett bevetni és elbaszott mészárszék lett az egész. Fejek hullottak fentről mikor annak idején rájöttek, hogy hány ember halt meg, csak mert elbagatellizáltak nem egy, hanem vagy egy tucatnyi szinte ordító jelet. - Folytassam? - Teszem fel a kérdést némi cinizmussal a hangomban.
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


A hadsereg irodái D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
A hadsereg irodái 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Vas. Júl. 02, 2023 6:28 pm
Következő oldal



Reyes


Wussov





-Ezt örömmel hallom. *Félmosoly játszik az ezredes arcán, szavaival ellentétben ő inkább arra teszi le a voksát, amit tapasztal. Reyes-t még nem ismeri, de ad neki esélyt, hogy bizonyítsa, nem a levegőbe beszélt. Ellenben a kérésével még nem tér ki a részletekre, maradnak hát a kötelező körök, amiket annyira utál, de persze belemegy. A századosnak is tudnia kell, milyen emberrel ül szemben.*

-Semmi nem kerüli el a figyelmemet Reyes százados, épp ezért nem adok túl nagy hitelt az aktákban lévő jellemzésekre. Hallhatnám azt amiért ide jött? *költői kérdés, inkább biztatás arra, hogy most már tényleg kezdjen bele, és ne kerülgessék egymást feleslegesen. A hosszas kifejtéshez, amit aztán megkap, nem fűz hozzá semmit, a századosra pillant, és mivel amaz úgy tűnik vár valamire, csak bólint. Szereti egyben tudni a dolgokat, nem részletekben, minek is fűzzön hozzá bármit, ha még nincs vége? *

-Folytassa százados. *S aztán hallgat, figyelmesen, minden szót megrágva magában, behelyezve a helyzetükbe, egymáshoz illesztve a mozaik kockákat. Csupán a Justice Leauge említésekor látszik egy undorhoz hasonlatos fintor, amit megenged magának és egy mélyebb, halkabb morgás ami az érzelmeit hivatott tolmácsolni. A JL, ahogy mindenki más emlegeti, sok borsot tört a Kancellária orra alá, de az a bosszantóbb, hogy még csak közelebb sem jutottak hozzájuk. Azt sem tudták azonosítani, hogy honnan jöttek az adások, mert mintha mindenhonnan, a Dominium egyes szintjeiről, a Városból és a Perda számos területéről. *

-Nos ez mások számára is felfoghatatlan, de talán a Justice Leauge-t bízzuk az informatikusokra. Egyelőre más platformon nem jelentek meg, talán ezért nincs hozzájuk több nyomunk. Amit viszont az ellenállókról mondott, érdekelne milyen ötletekkel tud szolgálni, mert gondolom és bízom abban, hogy nem pusztán a tények felsorolása miatt óhajtotta Terson Kancellárt kiugrasztani abból a rémes fotelból amiben általában helyet foglal. *Wussovnak mindenkiről meg van a maga véleménye és bár Terson kancellárt tiszteli a tudása és elhivatottsága miatt, vannak dolgok melyekkel nincs kibékülve, ezt pedig nem átallja nyilvánosságra is hozni. Mindezt szenvtelen arccal teszi, mintha az egészet unná, pedig nem. A figyelő tekintet mögött jár az agya, felidézi Reyes anyagát, mert bár a saját tapasztalataira bízza más emberek megismerését, attól a tények, a múlt tettei még nem változnak. *

-Folytassa….kevesebb cinizmussal ha kérhetem. *Mosolyog, akár egy kobra mielőtt lecsap az áldozatára, de Reyest nem akarja megmarni, csupán meg kell tanulnia hol a helye.*









Vissza az elejére Go down

Hector Reyes
Hector Reyes

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2308.03.12. Föld

Beosztásom :
Anti-terrorista műveleti parancsnok

Reagok száma :
34

Avatar alanyom :
José María Yazpik


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Csüt. Júl. 06, 2023 9:56 am
Következő oldal
Hm… Kész voltam erre a találkozóra! A francba is… Magát a Kancellár akartam meggyőzni és nem véletlen. Pedig az aztán a kemény dió. Meggyőzni egy elfogult félig elvakult politikust, akinek kezében összefut a fegyveres apparátus színe java és összessége. Ezzel ellentétben jutott nekem az ezredes. Akiről az első pillanat óta le lehetet olvasni, hogy a legkevésbé sincsen kedve ehhez a beszélgetéshez.
Azt nehéz lenne megmondani, hogy mikor látom rajta pontosan az érdeklődés jeleit. Azonban azt pontosan látom a reakcióiból, hogy melyek azok a pontok, amik fájnak ő ezredességének.
- Elnézést ezredes! – Hangomban némi alázattal, de a színben továbbra is méltósággal. Nem bánom és nem szánom azt a pontot mikor kimondom az őszinte igazságot, ha ez valakinek nem tetszik, akkor ne vétessenek orbitális hibákat, amiket az orruk alá lehet dörgölni később. És később ne vágjon hozzá nem tőrődömséggel egybekötött pléhpofát „Aki szereti az esőt szeresse a sarat is!” – Egy kissé talán elragadtattam magam! De attól tartok a tényeken nem változtat. – Tettem hozzá megtoldólag a bocsánatkéréshez. – Nézze ezredes. Úgy vélem bizonyos esetekben eltér a nézőpontunk, a hozzáállásunk egyes témákhoz. De végsősoron mindketten katonák vagyunk és mind a ketten parancsnokok! – Upsz… Ez nem teljesen fedi jelenleg a valóságot, hiszen jómagam még a földön voltam parancsnok itt most azt hiszem, csak egy századosi rangra futja. – Helyesbítek… Mindketten ismerjük a parancsnokság adta felelősségeket és terheket!  - Pontosítottam a korábbi mondandómat.
- Nem akarom önt vagy mást megsérteni, de a megoldáshoz okvetlenül szükséges, hogy megértsék, miért és miben… - Itt kissé elharaptam a mondandómat. Ez egy pofátlanul őszinte megfogalmazás lenne, ha én ezt így kimondanám most. Hogy miben is vagytok legalább annyira hibásak, mint az elődeink voltak.
- Engedélyt kérek szabadon beszélni uram! -  Folytattam így inkább. Így legalább nem érheti szó a ház elejét.
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


A hadsereg irodái D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
A hadsereg irodái 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Csüt. Júl. 06, 2023 9:03 pm
Következő oldal



Reyes


Wussov




*Wussov kíméletlenül őszinte, ha valami nem tetszik neki, akkor meg is mondja. Soha nem rejti sikló alá a véleményét, és bármilyen meglepő is, ezt értékeli másokban is. Reyesnek, ahogy régen mondták a Földön, van vér a pucájában, jóllehet ez a kifejezés már régen a múlté, manapság nem igazán ismerik, de miután Wussov helyre tette, bocsánatot kért. Azonban ragaszkodik a szavai teljességéhez, amit az ezredes hozzátesz a csekély idő alatt kialakult képhez. *

-Elnézem. *Bólint továbbra is mosolytalanul, de már érlelődik benne a türelmetlenség. Ha valamit gyűlöl, az a szócséplés. Szereti ha rögtön a lényegre térnek, ám most kicsit elértek ettől. Nem szakítja félbe Reyest, érzése szerint akkor sosem lesz vége a felesleges köröknek, így hát hagyja, hogy a százados a lehető legrövidebb úton kikeveredjen ebből a körből. Épp csak az egyik szemöldöke rezzen meg arra a megállapításra, mely a kettejük rangját néhány lélegzetvételnyi időre egy szintre emeli, de a helyesbítés már érthető. Nem vitatja Reyes jogait, elvégre századosként is van némi parancsnoki tiszte a hozzárendelt embereivel szemben, jóllehet nem akkora a felelőssége. Futó mosoly leplezi megkönnyebbülését amikor úgy tűnik, vége Reyes verbális körtáncának és előrehajolva, mindkét karjával az asztalra támaszkodik, ujjait ott fűzi össze ismét. *

-Izgatottan várom a megoldásait Reyes százados, úgy cirka…öt perce. Beszéljen, hallgatom. *Nem kell az asztalba süllyesztett apró kijelzőre tekintenie ahhoz, hogy megsaccolja az eddig eltelt időt, csupán a saját belső órájára figyel amikor szívdobbanásnyi szünetet tart. Végül érdeklődve hallgat el. Az, hogy mennyire sikerül átbillenteni a teljes érdektelenséget az abszolút figyelem felé, most már Reyesen áll….vagy bukik.*









Vissza az elejére Go down

Hector Reyes
Hector Reyes

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2308.03.12. Föld

Beosztásom :
Anti-terrorista műveleti parancsnok

Reagok száma :
34

Avatar alanyom :
José María Yazpik


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Csüt. Júl. 06, 2023 11:34 pm
Következő oldal
Érlelgetem magamban kissé a válaszát az engedélykérésre. Fél szemmel felé pillantok és kissé alig észrevehetően bólintok. Rendben van!
- Létezik megoldás a problémákra. A korábban felsoroltakra és lázadókat érintően szintente mindre!
A földön olyan alakulat volt a kezeim között, amely a világ bármely pontján bevethető volt bármilyen körülmények között és a kapott parancs mindig teljesítve lett! –
Nem finomkodok, ám mégis kissé visszafogva terítem ki a lapjaimat szépen sorban. Túlságosan követelőző sem lehetek. Tisztában vagyok vele, hogy mit ír rólam az aktám és arról is, hogy a korábban kezem alatt futó anti-terrorista különítmények inkább kivégzőosztagok voltak. Ahogy az is teljesen tisztában vagyok, hogy itt az új világban nem lőhetünk mindenre, ami szembekerül velünk a terepen. De a terrort elhárítottuk és oda nem tért vissza ahol én tisztítottam meg a terepet.
- Amire szükségem lenne kezdetnek az a régi pozícióm és jogköröm! – Céloztam itt a műveleti parancsnokságra annak minden előnyével és nyűgjével. – Ahogy katonákra is! Gondosan válogatott katonákra! Olyanokra, akik fedhetetlenek, elszántak és céltudatosak az előttük álló feladatok tükrében! Ezt a válogatási procedúrát én vállalom! De ehhez szükségem van hozzáférésre a teljes állomány aktáihoz! – Böktem ki végül. Na, ez nem kis kérés! Ötven vagy hatvan év után felébresztik, egy új világban majd belibben a biztonsági főnök irodájába és hozzáférést kér a teljes sori állományhoz, hogy kiválogathassa a maga kis kivégzőosztagát. Zseniális nem de?
- Jogos a kérdés… - Válaszolom felé. – Leegyszerűsítem: Adott az autokratikus rendszer, amiben élünk! Nem tökéletes, de ez adott a fajunknak esélyt a túlélésre! Papíron az emberiség krémje menekült meg, legokosabbak és legjobbak! – Idézzem fel a hely szűkösségé okán a kiválasztási procedúra fontosságát hirdető propagandát. – Ezzel szemben a valóság egy csomó felvilágosult tojásfej, némi munkás és a hozzá rendelt expedíciós hadsereg. – Foglaltam össze a probléma forrását.
Kiváló táptalaj azon embereknek, akik elhiszik, hogy ők jobban tudják. És ez kombinálva agy „zsarnoki rendszerrel” már önmagában elhintette az ellenállás magját.
- Nyilván valóan már van valamiféle egységük, ami már megpróbált szakosodni az ellenállókra. De nem túl hatékony. Jobbára a tevénykedésük kimerülhet a kárelhárításban! Ennek saccolni tudom csak az okát, de úgy vélem, hogy köze lehet hozzá, hogy ők minta katonák lehetnek, akik mindent a nagykönyv szerint csinálnak. Ebben annyi a buktató, hogy ha csak tünetek lesznek kezelve, nem a betegség maga akkor az előbb utóbb terjedni fog! – Ismertettem a problémát újabb alátámasztással igazolva a kérésemet, hogy a saját kezűleg kiválasztott csak a feladatra alkalmas emberek miért jobbak.
- Nem kertelek ezredes! Végre akarnak járni a problémának? – Tettem fel az őszinte és egyszerű kérdést. – Amit tennem kell… az mocskos lesz! – Ezt a falatot mindig nehezebb lenyelni. Mikor folt eshet az ember becsületén és sár érheti a fehér köpenyt, azt mindig nehezen viseli az ember, aki ad a látszatra. A kancellárok, ilyenek mondjuk, de ők lesöprik a felelősséget magukról. Viszont egy katona egy hivatásos tiszt nem lehet ilyen könnyelmű. nekik az aktájukba kerül bele és ott látható marad mindörökké. Ahogy nekem is. De én ezt meg tanultam pajzsként viselni. A földön is kész voltam magamat a mocsokba mártani, hogy másoknak ne kelljen és ez az aktámban is ott van, feketén fehéren. Megkérdőjelezhetetlenül. Egy igaz és demokratikus világban már rég bitófán végeztem volna. Azonban van egy ütőkártyám is ezzel szemben. A zsarnoki berendezkedés egyetlen dolgot nehezen visel. Jobban mondva ezt az egyet nem viseli el. Hogy a hatalmuk megkérdőjelezhető legyen akár egy szívdobbanásnyi pillanatra is. Mert ha ez megtörténik, onnantól kezd el repedezni a birodalmuk. És ha a tömeg észreveszi a repedéseket… Onnantól nincs megállás.
Tehát az egyetlen valós és tényleges kérdés, hogy mennyire akarja a kancellária ökölbe szorítani a kezét. – Olyan emberekre van szükségem, akik értik mivel jár mindez és képesek meghozni az áldozatot a Dominiumért! -
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


A hadsereg irodái D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
A hadsereg irodái 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Vas. Júl. 09, 2023 9:44 am
Következő oldal



Reyes


Wussov




*Nem Reyes az első Alvó aki ébredése után azonnal mindent meg akar változtatni és megváltani a világot és félő, hogy nem is az utolsó. Sajnos az ébresztések menetébe nincs beleszólása, sem abba, hogy melyik irányba induljanak el az emberiség otthonának felépítésében. Észrevételeket tett, nem is akárhogy, volt amit megfontoltak és alkalmaztak, de a legtöbbje kényelmetlen volt a vezetésnek. Ahogy az újítások is, melyek minden bizonnyal előbbre vitték volna a terveiket. Wussov azonban nem az az ember aki feladja, de a régi stratégia itt nem működik, a facet to face alapján minden szennyet egyszerre ráönteni mások fejére. Még a kancellárok is egymás háta mögött cselekedve, a jobb utólag elnézést kérni, mint előre engedélyt elvén ténykednek. Legutóbb Jenkinsről derült ki milyen szennyest cipelt több mint két éven át, és mindenki vak volt.
Reyes, bár minden benne van az aktájában, saját kiválóságait tartja fontosnak ecsetelni ahelyett, hogy végre a tárgyra térne. Aztán persze a feltételei következnek….mielőtt a tárgyra térne. Finom mosoly húzódik oldalra Wussov arcán, hátradőlve a székén azon agyal, milyen jólesne most egy ital. Meg egy kis rágcsálnivaló. Az előadás kiérdemelte. *

-Nos, mielőtt ilyen jogokat kapna és kvázi előléptetést, szeretném hallani a terveit. Mit és hogyan változtatna a jelenlegi stratégián, a kiképzésen. *Némileg azzal is egyetért, hogy nem pont azok kerültek fel a Dominiumra, akik védelmet nyújthatnának, de vannak dolgok, melyek előbbre valók. *

-Azt azért ne felejtse el, hogy a felvilágosult tojásfejek nélkül itt még mindig nem lenne élet. Nem lenni mivel táplálni az embereket, nem lenne az őslakossággal cserealapunk, a katonák nem értenék meg miről beszélnek az őslakosok, mi miért fontos, hogy megtartsuk. Talán ugyanazokat a hibákat követnénk el, mint annak idején az őseink. Szükség van a tojásfejekre. *Némileg rövidített változata ez annak, ami a lényeg és ezzel még ő is egyetért. Kellenek. Van ellenérzése és van az a fintor amit az érzései alátámasztásaként vissza kell fojtania. Viszont a hadsereggel kell valamit kezdeni ez nem is kérdés. Nem a létszámukkal van gond, hanem a kiképzésükkel. Itt vannak már évek óta, de még mindig a szimulációkra hagyatkoznak, noha bebizonyosodott, hogy francot sem tudnak a perdai élővilágról. Nem kétli, hogy Reyes tudja mit csinál, mikor és hogyan, de előbb neki is meg kell ismerkednie a jelenlegi élet nyújtotta lehetőségekkel. Az viszont tetszik neki ahogyan a százados fogalmaz, jóllehet még elég ködös. *

-Mennyire lenne mocskos és mégis mit ért ezalatt? *Van benne lehetőség egy újabb előremozdulásra, a százados még új, friss hús, ha valami balul sül el, rá lehet fogni és Wussov az az ember aki lelkiismeret-furdalás nélkül megteszi, és mossa kezeit. Ha azonban minden úgy alakul ahogyan eltervezték, ő aratja le a babérokat, hogy lám! Milyen embereket képes csatasorba állítani. Mielőtt azonban áldását adja rá, természetesen Terson háta mögött, tudni akarja pontosan mibe mászik bele. Addig viszont nem ad semmilyen jogot és pozíciót Reyesnek. Különben is, ahhoz Terson engedélye kell, és a kancellárt még meg is kell győznie. Arra is kell egy fedősztori. *









Vissza az elejére Go down

Hector Reyes
Hector Reyes

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2308.03.12. Föld

Beosztásom :
Anti-terrorista műveleti parancsnok

Reagok száma :
34

Avatar alanyom :
José María Yazpik


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Csüt. Júl. 13, 2023 10:55 am
Következő oldal
Rühellem a politikát! Mindig és minden koron szívből gyűlölöm. Több problémát okoz, mint amennyit megold. Lehetett volna intő példa a Föld és az ott történtek, hogy mit és miért nem szabadna újra elkövetni. De mindhiába.  Egy bizonyos rang felett az ember képtelen nem foglalkozni a politikai széljárással. Képtelen belemenni az ember abba a buta játékba, amit művelnek a felettük parancsnoklók, akik szintén ugyan azt a játékot játszák, amit az ő feletteseik és így tovább.
Mindig is irigyeltem Felixet a játékhoz való türelméért. Pedig én sem csak egy puskacsőn keresztül szemlélem a világot, de fenemód hiányoznak azok az idők mikor még így volt. Túl sok minden van ebben a világban, ami az undort kelti bennem, miközben igyekszem nyitott szemmel járni benne.
- Félreértett ezredes! Nem áll szándékomban megreformálni a hadsereget! – Válaszoltam hidegen. – Csupán egy maroknyit akarok kiválasztani közülük olyanokat, akik alkalmasak a feladatra. – Egészítem ki a korábbiakat. – Ha úgy tetszik, egy különleges alakulatot verbuválnák, aminek egyetlen célja és kötelessége a lázadók elleni aktív küzdelem. – Vázolom a gondolatmenetem szerint az elképzelést.
- Ami a stratégiát illeti… - Itt kissé megingatom a fejemet. – Van elképzelésem arról, hogy nagyjából hogyan is kezdenék hozzá. Azonban tegyük hozzá, hogy egy harmadik fél is itt van ebben a játékban és nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ők nem a barátaink! – Különös tekintettel a jelentőségre az utolsó pár szót lassan és kiemelve a fontosságát a ténynek. – De nem is nyíltan az ellenségeink. Most még! – Hogy végül a perdaiak miért kötöttek békét az érthető. Hogy mi miért? Az talány a számomra a mai napig. Egy nyomorult idegméreggel lebombázva a városaikat rövidre zárta volna az őslakos problémát. De gondolom a morális és etikai nézőpontok megint útját állták a logikának.  – Véleményem szerint nem kérdés, hogy jelenleg is segítenek nekik! Mielőtt rám cáfolna, és vagy megkérdezné, miért gondolom, így akkor elmagyarázom: a megtámadott konvojok és a hiányzó tételek arra engednek következtetni, hogy a lázadóknak akadt némi problémája a környezethez való alkalmazkodással, ám azóta sem! Ez pedig rendkívül leegyszerűsti a lehetőségeket: Vagy rájöttek a módjára hogyan legyenek önellátóak. Amit muszáj megyejegyeznem: Rekord időn belül tettek meg, ha így van. Vagy szimplán csak segítséget kaptak olyanoktól, akik legalább annyi okuk van minket gyűlölni, mint nekik. – Világítok rá a sajnálatos igazságra. – Az ellenségem ellensége… - Teszem hozzá összegezve a nézőpontomat. – Persze a Perdaiak sem ostobák, sosem ismernék be ezt hivatalosan. De lényeg! Amit ki akarok hozni belőle, hogy az ellenségem ellensége… nem mindig a barátom! Nem kevésbé lenne hasznos, ha erre a meglátásra rá tudnánk vezetni az őslakosokat is! Sőt, maga lenne a mámor, ha egymás ellen tudnánk őket ugrasztani, mert amíg ők egymással hadakoznának az nekünk több szempontból is hasznos! – Ugye nem kell ecsetelnem az „oszd meg és uralkodj” koncepciót egy ezredesnek.
- De elsőkörben az is megteszi, ha megértetjük a Perdaiakkal milyen szövetségesük is van! És ehhez nem kell egy hadsereg! Még száz ember sem! – Olykor egyetlen lövés nagyobb jelentőséggel bír, mint egy ezrednyi fegyveres. Nem kétségem, hogy hosszútávon a Perdaiaik sem szerepelnek terveinkben. Saját magunkkal fajtájával is nehezen bírunk együtt élni, nem hogy egy idegen fajjal. Előbb utóbb… újra terítékre kerülnek. A földi történelemben túl sokszor van alátámasztás, hogy az őslakos közösségekre nincs szükség.
Az meg hogy mennyire piszkos lenne… Nos, fogalmazzunk úgy, hogy a háborúban nincsenek szabályok. Ez pedig bejön az ezredesnek.
- Fedett illetve a hamis zászlós műveletek egyik nagy előnye, hogy nem kell elismerni őket a publikum előtt. Ha úgy tetszik, letagadhatnak mindent. -  De ezt mind tudjuk, akik egy bizonyos szintű katonai körben mozgunk. – Nem véletlen a Kancellártól kértem audienciát. Tudom jól, hogy megy ez!  - váltok egy fokkal árnyaltabb hangnemre. Talán elsőre nem egyértelmű, de ha jobban belegondol az ember, akkor láthatja az okot. Ha Wussov parancsba kapja, akkor őt nem értheti vétség. A Kancellár pedig nyugodtan letagadhatja, hogy valaha is adott ki ilyen parancsot. És ha fel is sülne teljesen a koncepció, akkor is mivel járna? Egy újabb renegát „frakció” ami legalább példálózhat a kancellária, hogy ők mennyivel emberségesebbek és így tovább… ha pedig siker. akkor a lázadók megszűnnek létezni akkor viszont, kellenek a díszegyenruhában feszítő alakok akiket kitüntethetnek!  – Én teszek rá kié lesz, a dicsőség vagy ki aratja le a babérokat! A felelősség és a büntetés így is úgyis a miénk… Az enyém! – Szigorú tekintettel nézek az ezredesre, hogy érezze ez az a pont, amiből nem engedek. Ha kell rendben, ha nem akkor tárgytalan a további beszélgetés. – Megmondhatják hol, megmondhatják mikor… Azt nem hogy hogyan! -
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


A hadsereg irodái D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
A hadsereg irodái 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt Vas. Júl. 16, 2023 10:28 am
Következő oldal



Reyes


Wussov




*Reyes nem hagy neki reagálásra időt, épp csak levegőt vesz és már folytatja is, így Wussov érzései csupán egy szemöldök emelésben merülnek ki, a szavak még várakoznak a raktárban. De persze nem felejt és nem is szórja szét a gondolatait, hogy újaknak adjon helyet. Végül neki is jut babér egy röpke szünet erejéig és ki is használja, s Reyes tán még emlékszik a saját szavaira.*

-Félreértett százados! *Ördögi mosoly párosul a hasonlóan csillanó szemekkel.*

-A maroknyi ember kiképzésén változtatnia kell, erre voltam kíváncsi. A lelkesedésben és elhivatottságban nem lesz hiány, azonban a többi…hogy úgy mondjam nem alkalmas a mocskos munkára. *Ha azok lennének, már nem lenne probléma, de javarészt mind puhapöcs, a legnagyobb baj az, hogy a politikai háló miatt hagyják is őket annak maradni. Annak  idején az a lezuhant sikló a frászt hozta a hadseregre és a kancellárokra is, nehéz volt vert helyzetből felállni és úgy keverni a kártyákat, hogy a Város felépüljön és senkinek ne legyen beleszólása. Erre pedig csak a politika képes ami mocskosabb, mint bármilyen rajtaütés. A többi feltevésre bólogat, benne is él a gyanú, hogy az ellenállók összejátszanak a perdaiakkal, vagy fordítva, a végeredményt tekintve végül is mindegy.  Idő kérdése mikor állnak át végleg arra az oldalra, és tekintve az összperdai létszámot, fölényben lesznek. Ha a Dann úgy határoz, hogy mindenkit mozgósít, megszívják. *

-Szóval a perdaiak ünnepén történtekhez hasonló eseményre gondol, csak ütősebbre? *Nem kérdés, valószínűleg Reyes is hallott már arról, hogy egy idióta barom – sajnálatos módon a dominiumi seregből – a jutalom reményében a perdaiak szent ünnepén kezdett el vált ellenállókra lövöldözni. Ezért mindenkit kitiltott Elorakból a város bírája. Ha mindezt meg tudnák ismételni, csak ellenállói vonalon, mindjárt más lenne. Ehhez valóban nem kell egy hadosztály. A végszóra csupán egy újabb mosollyal válaszol, félmosoly ez, inkább csak elhúzza a száját de nem becsmérlőn. Ezredes, nem mindig engedheti meg magának, hogy vidoran szemlélje a dolgok alakulását, kell a tekintély. *

-Ezt az oldalt egyeztetem Terson kancellárral, amúgy is beszámolót kért a beszélgetésünkről, másrészt viszont….talán ideje lenne más fronton is bebiztosítani magunkat. Az ellenállók bármennyire is képesek voltak átmenni földművelőbe, vannak dolgok amik mindig is hiányozni fognak, ezért nem mondtak le a kutatóállomásokra küldött utánpótlások kifosztásáról. *Bár még igazán nem mondott semmit, feláll a székből, mint aki véget is vet a tárgyalásnak mindennemű eredmény nélkül. *

-Köszönöm, hogy megosztotta velem a gondolatait Reyes százados. A csapata ügyében intézkedem, önnek meg azt ajánlom, hogy keresse fel Evans kancellárt. Kieszközölök magának egy meghallgatást. Dugják össze az okos buksijukat. *Ezzel valójában nem sokat mondott, mégis annál többet. Ha Reyesnek van esze, kikövetkezteti a korábban elhangzott mondatból az utolsó lényegét, és aki esetleg kíváncsi fültanúja volt a beszélgetésüknek, nem verhet rá semmilyen vádat. Végül is nem hangzott el konkrétan semmi.*

-Leléphet százados. Jó munkát. *Azzal már nyitja is az ajtót az asztalon lévő panelról, majd miután Reyes távozott, visszaül a helyére és elgondolkodik azon, hogyan lehetne mindazt amit Reyes felvázolt úgy megjátszani, hogy a lehető legtöbbet profitáljon belőle. Na meg persze a kancellária is.*

//Hacsak nincs más amivel még felkelted az érdeklődésemet, akkor köszönöm a játékot. A továbbiakban még keressük egymást. //






Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



A hadsereg irodái Empty
Utolsó poszt
Következő oldal
Vissza az elejére Go down
 
A hadsereg irodái
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Dominium űrállomás :: 5-4. gyűrű - Legénységi részleg-
Ugrás: