Welcome to Dominium frpg site

Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat

Friss írások
utolsó hozzászólások

Yesterday at 1:06 pm

Yesterday at 12:47 pm

Yesterday at 12:13 pm

Csüt. Márc. 04, 2021 8:22 pm

Csüt. Márc. 04, 2021 5:01 pm

Csüt. Márc. 04, 2021 4:06 pm

Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég

Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 5 2
Hadsereg 4 6
Ellenállók 1 2
Flotta 0 3
Perdaiak 5 3
Összesen 15 19
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra
Facebook
Csatlakozz!

Go down 

Jasmine & Tywinna - Jó újra látni téged
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.

Tywinna

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2388. nyara

Beosztásom :
Védelmező

Reagok száma :
85

Leidy Amelia Labrador

Jasmine & Tywinna - Jó újra látni téged Empty
Utolsó poszt Szer. Feb. 17, 2021 12:37 pm
Következő oldal

Városon kívül: vízesések

A Városból kilépni csak engedéllyel lehet és jellemzően ekkor is időhöz kötött a távollét, valamint feljegyzik azt is, ki ment ki és mikor, milyen okból, majd jegyzik a visszaérkezést is. Az éjszakai távozáshoz viszont speciális engedély és indok kell a vadon veszélyessége miatt. A városon kívül alig fél órányi sétára több kisebb vízesés is elérhető, mely abba a tóba zúdul, amely mentén a Város is felépült. Dús, buja zöld növényzet veszi őket körül, vannak alacsonyabbak és vannak amelyek több emelet magasságból zúdulnak alá. Az egyik legmagasabb és egyben legszebb mögött kis sziklapárkány is húzódik, titkos légyottok kedvelt helye lesz, mihelyst többen is felfedezik majd. Jellemzően békés hely, a Város közelsége miatt a legtöbb nagyobb vad inkább kerüli, legalábbis nappal mindenképpen.
Vissza az elejére Go down

Tywinna

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2388. nyara

Beosztásom :
Védelmező

Reagok száma :
85

Leidy Amelia Labrador

Utolsó poszt Szer. Feb. 17, 2021 1:12 pm
Következő oldal
November van, s az utóbbi jó pár hónapban nem nem sikerült találkoznom az én legjobb barátnőmmel, Jasmine-al. Túlságosan lefoglaltak a sürgős küldetések, emellett vallom, hogy senkit sem szabad túlpátyolgatni, mert akkor képtelen lesz egyedül megcsinálni a nehéz helyzetekben. A titkos üzengetés megmaradt közöttünk,egy-egy jelzés, hogy még élek, ne aggódjon, nem hagyom magára. Talán mondhatom azt, hogy csiszolódtak ezen képességeink, aminek örülök. S mire készülők megint? Arra, hogy megtörjem az üzengetést, s kikapcsolódva kicsit személyesen találkozzak vele. Letudtam a munkáim, s jeleztem tehát, hogy szabad vagyok, s találkozzunk egy bizonyos ponton. Még saját kezűleg gyártott részletes térképeket készítettem, hogy Jasmine odataláljon, ahova én. Magamban boldog vagyok, s remélem ő szintén az lesz.
Én már itt vagyok a találkozási pontnál, s minden előállt. Egy kisebb fakunyhót csináltam, közepén tűzrakási lehetőséggel, két fa ágyat, puha mohákkal borítva, hogy ne legyen kényelmetlen.  Mérete szép, s még azon ügyeskedek, hogy mitől tehetném még otthonosabbá ezt a kis zugot úgy, hogy tudva azután ki lesz téve az időjárás viszontagságainak, s nem lesz túlságosan hosszú életű, ha csak valaki nem jön kipofozni. A környéken találtam pár rágcsáló koponyát, s azokat rakosgatom a kunyhó díszítésére, mint valami vadászkunyhó. S elkészültem a nagy művel, akkor nekiláttam forró gyógynövényes teát készíteni.  A tüzet nem hagyom magára, csupán akkor, mikor már csak parázslik a tea alatt. Nyújtózok egyet odakint, mint egy álmaiból ébredező vadászmacska. Ránézek a távolban bóklászó bogámra, aki a víz közelében talált magának némi élelmet. Kell ennél több? Nem. Kíváncsi vagyok, hogy benne mennyit fejlődött a hónapok alatt. Ez fontos, mert mint fő barátnője és oktatója hírnevét csorbítja. Nem emlékszem annyira vészesnek a tanulását, láttam már rosszabbat, ráadásul pont perdaitól.
De térjünk rá az öltözetemre, ami maradt a meleg öltözet. A jól bevált bundákban vagyok, maximum most más színezetűek, mert a régieket elhordtam. De azok is megvannak, azt pakoltam rá  az ágyainkra, valamint takarónak még tökéletesek. Valójában én arra kértem, akkor töltsünk el néhány éjszakát a vadonban. Annyi minden mesélni valóm van számára, hogy képtelenség belesűríteni egy egész napba. S én mesélni szeretnék neki, élményeket megosztani vele. Erre vágyom, mert vele meg lehet tenni. Bevallom attól tartok, hogyha meglátom, akkor nem lehet majd leállítani a beszéddel, s vissza kell majd magam fogni.
Várakozom rá, s direkt meghagytam neki, hogy korai órákban jöjjön, úgy már az első nap sokat tudunk dumálni, meg akár ha van kedve, akkor végigsétálhatjuk a környéket is. A bogáink biztosan megvédik magukat, s igyekeztem direkt félreeső helyet találni, hogy a cuccainkat se vigyék el. Úgy döntök, hogy megcsinálom a reggeli tornám, azzal felébresztem a szervezetemet, utána pedig fogok valamit enni. De remélem együtt reggelizhetek a barátnőmmel, a kedvéért sok ennivaló alapanyaggal készültem. A reggeli tornám abból áll, hogy jól átmozgatom és lazítom a testem részeit.

Jasmine Benedict

Polgár

Jasmine & Tywinna - Jó újra látni téged Acot4k321h

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2395.04.07

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
251

Leelee Sobieski

Keresem :

☽ :
Jasmine & Tywinna - Jó újra látni téged S42r78cjxe

Utolsó poszt Szomb. Feb. 20, 2021 7:07 pm
Következő oldal
Tywi& Jasmine

*Nem mondhatnám, hogy unalmasan teltek a napok az aratási ünnep óta, de tény, hogy Vadember nagyon hiányzik, és hiába nem magyaráztam bele semmit sem szántszándékkal a kapcsolatunkba, annak bonyolultsága okán, azért remélem több is lesz még belőle. Castillo kancellár mintha pontosan tudná, hogy most sok munkára van szükségem – nem mintha nélküle ne találnék – de elhalmozott ezzel-azzal, még a kis kutatóállomáshoz is el kellett mennem, ami kifejezetten szerencsésen alakult. Ellátogattam Tywi kis kunyhójához, hogy lássam járt-e arra. Vele nehézkesebb megoldani az üzengetést, de valamit majd csak kitalálunk. Most, hogy Elorakba is többet fogok járni terveim szerint, talán több szerencsével járunk. A kis kunyhóban találtam az üzenetet és a térképet, még épp időben, mert már elkezdődött a november, vagy ahogy a perdaiak mondják, a hideg szelek hava, s méltán a nevéhez, valóban hideg idő köszöntött be. Napkeltekor indultam, kezemben a térképpel, mögöttem a két katonával, akik kocsival követtek, lévén kihasználtam a kancellária engedékenységét és már az aratási ünnep előtt bevittem a Tywitől kapott bogát a Városba, s most az ő hátán lépem át a városkaput s indulok el a vízesés felé. A hely amit drága perdai barátnőm jelölt meg, kissé távolabb van, de abban az irányban, így még az ösvényről sem kell letérnem. Örültem, hogy fel tudtuk venni a kapcsolatot, de az üzenetből nem igazán volt világos néhány részlet, épp csak a hely és úgy nagyjából az időpont, hogy mit tervez, arról nincs fogalmam, nem is készültem több napra. A háttáskában is csak egy napi élelem és tea van, amíg kitart addig meleg marad a hőtartó termoszban, utána lesz bele víz a vízesés tavából. Egy plusz pulóver és meleg zokni, felkészülve az időjárás meglepetéseire vagy a saját ügyetlenkedésemre. Nem merek száguldozni Csipetkével, jóllehet egész jól összebarátkoztunk, már csak akkor csipked ha valami nem tetszik neki, de nem is lépésben haladunk az ösvényen, így hamarosan elérünk a vízeséshez, ami kellemes emlékeket ébreszt bennem. Talán akkor és ott kezdett el bennem pislákolni az élet, igaz akkor úgy éreztem, hogy fellángolt…de igazán ez akkor történt meg amikor Vademberrel a Szent tóhoz mentünk. A vízesés mellett mégis boldogan mosolyogva megyek el, hogy aztán ránézve a térképre, majd magunk elé keressem meg a tájékozódási pontokat. Elég jó térkép, lehet a perdai gyerekeknek készül ilyen…de néhány különös növésű fát felismerek, biztosan azért rajzolta fel Tywi. A találkozási pont a vízesés felett van, ott ahova mindig is vágytam felmászni, Csipetkével ez most már nem olyan lehetetlen, hogy megnézzem honnan ered a zuhatag és milyen odafent a növényvilág. A katonák kénytelenek lesznek felmászni ha a közelemben akarnak maradni, és nem is mondtam előre, hogy hova tartok, csak a vízesést jelöltem meg, azt már nem, hogy melyik részéhez. Azt is tudják, hogy kivel találkozom, ismerik már Tywinna nevét azóta, hogy a mocsárban begyűjtöttem a kis bwi`ensákat. Megállva a kis tó mellett fordulok hátra és mutatok fel, hogy oda tartok, s mielőtt még kiszállhatnának a kocsiból a katonák, indulásra ösztönzöm Csipetkét. Nagyot dobban a szívem amikor elindulunk, sosem próbáltam vele sem fel, sem lejtőnek lefelé menni, így ez most újdonság, és kapaszkodom is nagyon, nem csak a szárban, és a nyeregben, hanem a boga nyakában is, egészen előrehajolva. Combjaim már remegnek a megerőltetéstől mire felérünk, és azt sem mondom, hogy nem imádkoztam magamban a perdai Istenekhez, hogy ne essek le, mert nem lenne igaz, de tény, hogy az egész manőver vetekszik a Vademberrel való motorozáshoz. Az elején még rettegés tölt el, a végén döbbenet, hogy túléltem….de legalább megpróbáltam. Korábban sosem tettem volna ilyet csak úgy. Odafent háborítatlanul csodálhatom meg a vidéket még pár percig, míg a katonák felérnek, de Tywinna bogáját már meg is pillantom, ahogy az a víz közelében téblábol mindaddig, míg észre nem vesz minket. Hogy minket üdvözöl, vagy Tywinnának jelez, azt nem tudom, de Csipetke örül neki. Én Tywinnának örülnék, ha látnám, de körülnézni sem tudok, mert a bogámra kell figyelnem. Nehezen de sikerül lenyugtatnom, hogy ne ugorjon ki a világból, és úgy döntök, jobb ha itt és most leszállok a hátáról és gyalogosan keresem meg perdai barátnőmet. *
-Még egyszer ilyet ne csinálj! Érted?....TYWINNA! ITT LENNI? *Először is rendre utasítom a bogámat, amit egy horkantós „nevetéssel” fogad, és a nyakával vállon lök, majd miután kihevertem a túláradó szeretetét, Tywinna után kiáltok. Már van alkalmam körülnézni, és a távolban megpillantom a tüzet, és arra indulok el száron vezetve Csipetkét. *

Felforgatod a világom...

és felforgatsz engem is.

Tywinna

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2388. nyara

Beosztásom :
Védelmező

Reagok száma :
85

Leidy Amelia Labrador

Utolsó poszt Vas. Feb. 21, 2021 10:02 am
Következő oldal
A reggeli tornázás közepén tartok, mikor hűséges bogám jelez számomra, hogy megérkeztek. Összeszokott páros vagyunk, így tudom jól, hogy nem vészjelzés, hanem öröm jelzés. Úgy vélem, hogy a bogáink azon út alatt jól összebarátkoztak, úgy ahogy a gazdáik. Félbehagyom a mozgást, s a magam nyugodt tempójában  lépek ki a kunyhóból, hogy meglássam a régen látott barátnőmet. Jól mutat a bogával, ha esetleg valami quorsa gép lenne, akkor kevésbé lennék rá büszke. Jól láthatja, hogy elégedett a tekintetem, de tudom jól, hogy még messze áll a teljes perdai ideáltól. Még hosszú út áll előtte, de szerencséje van, hogy itt állok mellette. A mozdulatlanságom megszakítom. Lépteim sebesek, s határozottak. A köztünk levő távolság szélsebesen elfogy, de már jóval előtte egy természetes mosoly jelenik meg ajkaimon, s a két karom már előre felkészítem a fogadására. Ott vagyok, s előtte! Nem, a mozdulatomban nincs semmi durvaság, tudom jól ő még törékeny. Az én szememben még az. Egy lágy, de annál melegebb barátnős öleléssel kínálom meg. Megsimogatom a hátát, s egy picit meglapogatom.
- Jasmine hiányozni nekem. - rakom a fejem az ő bal vállához, s a feje mellé. S mielőtt még ő megszólalna, én a fülébe suttogom.
- Csss, ne szólj. Ez a mi pillanatunk – úgy értem, hogy ennek a pillanatnak kell örülni. De nem marad ez örökké, mert ad egy vészjelzést a bogám. Én elengedem Jasmine-t, hátrálok egyet, miközben a tekintetem az övét keresi, hogy összekapcsolódhasson a lényeink.
- Őrök? - csak ennyit kérdezek, s ha megkapom a választ, akkor annak megfelelően szólok a bogámnak egy jelzéssel, hogy nyugodjon meg. Nem érdemes idegeskednie, ez nem az a helyzet. Hamar kizárom a koloncokat az elmémből, mintha nem is léteznének, s nem lennének a nyakunkon. Elérkezettnek látom, hogy közöljem barátnőmmel, hogy mi a tervem.
- Én tanítani neked a környék virágait, s mutatni meg kezelésük. Te meg én több napon keresztül járni a környéket. Előkészítettem a házunk, ahol alszunk közösen. Puha világító mohaágyon, meleg bundákkal. A házat díszítettem apróbb és jelentéktelenebb rágcsálok koponyájával. Így fogadni téged, s örülök neked. - nemsokára megpillantom a koloncokat, de el is fordulok felőlük. Őket igazából nem vártam, s nem készültem semmivel. De talán idő közben megajándékozom őket valamivel.  S hogy Jasmine-nak mi a véleménye a programról, akkor még egy őrült ötletet is felvetek számára.
- Mi majd közösen fürdeni vízesésnél, ilyenkor nagyon frissítő és fiatalító. De ráér, ha bejártuk a helyet. -  ebből látszik, hogy nem a forró meleg zuhanyhoz vagyok hozzászokva, hanem a hideg vízhez. Legyen akármilyen hideg, én aztán bírok pancsolni, főleg mikor megizzadok.

Jasmine Benedict

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2395.04.07

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
251

Leelee Sobieski

Keresem :

☽ :

Utolsó poszt Vas. Feb. 28, 2021 12:13 pm
Következő oldal
Tywi& Jasmine

*Elég nehéz tartani Csipetkét úgy, hogy Tywinna bogája is hozzá hasonlóan szeleburdi és örökmozgó, de igyekszem olyan határozott lenni, mint amilyennek Tywinna tanította…vagy legalábbis látszani olyannak. Ám ahogy meglátom perdai barátnőmet, mindez a határozottság szertefoszlik, és elengedve Csipetke szárát, már indulok is felé. Hiányzott, de, hogy mennyire, azt csak most érzem. A mosolya, a határtalan jókedve, szabad lelke, mindezek hiánya most éreztetik hatásukat. Mosolyom nevetésbe vált és mikor odaér elém, széttárt karjaimmal ölelem meg és még egy puszit is kap az arcára, csak azután ölelem még szorosabban. *
-Te hiányozni nekem! Jó látni! *Nem is figyelek már másra, így bogájának jelzése is elsiklik mellettem, míg ő nem hátrál el tőlem. A kérdése kicsit elgondolkodtat, de hamar eszembe jut a szó és önkéntelenül is magam mögé nézek, de az őreim kissé lemaradtak tőlem, lévén nem egy gyakorlott hegymászó bogával közlekednek. Hamarosan úgy is feltűnnek majd, de bízom abban, hogy meghagyják a távolságot tőlünk. *
-Igen. Mindig őrök. *Mosolyomat elhúzom amikor felé fordulva válaszolok, majd ha van rá alkalmam akkor belékarolok és elindulok arra, amerről ő jött. Tywinna azonban már nem is zavartatja magát, csak mondja és mondja ahogy szokta, én pedig nevetve kérdezek közbe.*
-Több nap? *Úgy gondolom ezt azért még átbeszéljük, de nem ez az egyetlen dolog ami meglep, úgy meséli, hogy házikót épített – már megint – mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, és nem tudom szó nélkül hagyni. *
-Te minden helyen építeni ház? Perda lesz tele Tywinna ház, sok ház. *S mutatom karommal az egész Perdát, jelen esetben a minket körülvevő tisztást és az azon túli erdőt. *
-Én köszönni, te várni rám. Meleg bunda? Jól hangzani. *Gondolom valami kabát lehet, vagy takaró ha már meleg. A bunda szóig még nem jutottam, és a rágcsáló koponya sem ugrik be, ezen el is siklik a figyelmem, majd biztosan nagyot nézek ha meglátom. Közben a katonák is felérnek és utánam szólnak, Csipetke pedig egy csőrkoppantós horkantással fejezi ki a véleményét, de nem mozdul utánuk, lassan bandukol mögöttünk vagy épp Tywinna bogájával játszik. Fiatal még és szemtelen.*
-Mrs. Montgomery! Ne menjen tovább! Átvizsgáljuk a környéket.
-Semmi gond, Tywinnát már ismerem, kedves barátnőm. Más nincs itt. *Feléjük fordulva igyekszem megnyugtatni őket, még integetek is, de eszemben sincs megállni. Barátnőm szavaira azonban odakapom a fejem és csak nézek rá homlokráncolva, hogy tényleg jól értettem-e amit mondott a fürdésről. *
-Fürdeni? Hideg lenni Tywinna….az őrök nézni. *Két okom is van, hogy hitetlenkedve ellenkezzek és hirtelen nem is tudom melyik nyomósabb érv a fürdőzés ellen, akkor is ha a fiatalító. Ráérek majd nyáron fiatalodni, amikor kellemes meleg szellő fújdogál és hozok magammal fürdőruhát. Az őröket akkor is halkan említem meg, hogy talán nem értik a perdai nyelvet, de azt hiszem ők már hamarabb megtanulták, ezért óvatos vagyok. Magukban morognak amiért nem fogadok szót, s bár valóban körbejárják a helyet, látótávolságban maradnak, fegyverrel a kezükben.*

Felforgatod a világom...

és felforgatsz engem is.

A hozzászólást Jasmine Benedict összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Márc. 05, 2021 5:37 pm-kor.

Tywinna

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2388. nyara

Beosztásom :
Védelmező

Reagok száma :
85

Leidy Amelia Labrador

Utolsó poszt Hétf. Márc. 01, 2021 2:34 pm
Következő oldal
Megérkezik az én drága barátnőm Jasmine, amitől az én lelkem nem szabadabb lesz, hanem könnyebb. Érdekes, hogy egy Quorsa nőben találtam meg a tökéletes barátságot, de nem vetem meg, mint Perda egyes helyein. Szabad aratú voltam én mindig, a kezdetektől fogva. Egy szilaj és játékos állat. Évek során ez nálam nem fakult ki, ami talán annak köszönhető, hogy életem párját sem találtam meg. Mindenesetre a viszont látás ünnepe nálam mindig különös, csupán az érzéseim miatt, amit átélek. Ez a mélyről jövő boldogság, ami szétterül a testemben. Naná, hogy mikor Jasmine nevetve közelít, akkor másolom le ezt a gesztusát. Az ő tükre vagyok, s érezze jól magát. Igen! Ezt a Jasmine-t, ezt az erősődő személyiséget szeretem. Ragyogóbb most ő, mint valaha. Egyelőre okát még nem tudom, de vannak titkos módszereim rá. Kapok puszit tőle, amitől csak csilingelő nevetésbe kezdek, de ölelem őt lágyan, kettőnk közül szerintem én vagyok az izmosabb. S ha ő puszil, s örülünk egymásmásnak, akkor én megemelem őt, s nem tudom miért de körbe pörgetem a levegőben, s lerakom.  Mikor kellően összeszedtem magam, akkor végre megszólalok, s viszonzom az ő mondását.
- Lehet, hogy hiányoztál – kezdek bele quorsa nyelven, mert az elébb még a saját nyelvemen tettem. A szokásos lassúsággal mondom, de az a töretlen tanulni vágyással vetem be magam az egészbe. Közben a kezem elengedi őt. A bogám jelez, hogy valami érkezik, mire én gyorsan lekommunikálom vele, hogy ne aggódjon és figyeljen továbbra is. Hasznos jószág, főleg ha betanítják. Rákérdezek a barátnőmnél, hogy a kísérői, s erre megerősítést kapok. Átsuhan rajtam, hogy ez olyan rablánc dolog, mikor egy állatot kikötözöl egy tárgyhoz, csupán azért, hogy nehogy elmenjen. Én egyetlen állatomat sem kötöttem meg így.
- Kijátsszuk őket – mondom neki sejtelmesen, mikor az én drága barátnőm meglepetést okoz nekem. Pislogok, mint Errator a mély veremben, ahonnan képtelenség kiugrani. Belém karol, s visz engem így ezáltal a kunyhó felé. Ha ha már ő ilyen merész, akkor odahajolok egy perdai puszira. Szembefordítom őt, s a homlokánál megpuszilom őt. Közben a karommal lágyan tartom az ő testét egy helyen. Kihasználom a helyzetet, s elkezdek dumálni.
- Neked lenni gond, ha mi több nap és közösen? - teszem fel furán emberi nyelven, s édesen, mint valami kisállat, ráadásul a szemeim szintén nagyra vannak nyílva. Vitathatatlanul nem jó hír ez. Nem tartom jó ötletnek egybe sűríteni a több napot, akkor azáltal a táj varázsát öljük meg. Ha nagyon kemény akarok lenni, akkor a két őrizője hasonló hatást gyakorol. Jasmine kérdez, mire én felkacagok.
- Ezen házak idővel földdel lenni egyenlővé, a természet visszafogadja magába a fát, a leveleket és az összes többi részét. S nem szokásom építeni csak úgy ilyen házikó. Csupán akkor építek, mikor itt vagy velem. - árulom el, hogy miatta csinálom. Abban reménykedek, hogy felhívom rá a figyelmet, s egy ilyen kis lak lehetőségét. Másik részről, van okom ilyet építeni az ő védelmében, s merem felfedni előtte.
- Lenni állat mely éjszaka rátekeredni testedre, nem bánt, ha nem ijedsz meg. De ha kiáltasz akkor támad. Szépen gyengéden leszedhető magadról. Ez a környék, meg most tele van ilyenekkel, így kell a ház , hogy nehogy beosonjanak. - nézek rá, s még mielőtt úgy könyvelné el, hogy veszélyes a környék, akkor én megsimogatom a hátát. Nincs mitől félnie.
- Szóra sem érdemes, de ha nem kell bunda, akkor aludhatunk meztelenül összebújva. Azért estére lehűl az idő. - folytatnám a beszédem, de közbeszól az egyik őr, s eszembe jutnak a csapdáim. Így vagyok velük annyira rendesek, hogy közöljem velük.
- Vigyázzanak a természetes csapdáimra, gyakorlott szem könnyen észreveszi. De úgy vélem Quorsa őröknek sokat kell szemüket erősíteni. Lényeg, hogy egyes fák törzsein van egy apró pont jelölve, s amerre a pont van, ott a fa tövében van a halálos csapda. - közlöm velük, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne halálos csapdákkal körülpakolni az erdőt. Mi haladunk tovább, s közlöm vele, hogy itt az idő, hogy fürödjünk. Erre ő csupán felsorolja, hogy miért ne?
- Nem a külső vízesésre gondolok, van egy eldugottabb belső vízesése is. Nemrég találtam meg. Biztosan senki sem járt még ott rajtam kívül. - próbálom őt rábeszélni a jóra, mikor még pompásabb ötletem támad.
- Csinálok neked fürdőruhát! - ha már ennyire szégyenlős.

Jasmine Benedict

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2395.04.07

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
251

Leelee Sobieski

Keresem :

☽ :

Utolsó poszt Yesterday at 5:52 pm
Következő oldal
Tywi& Jasmine

*Tywinna nem hazudtolja meg magát, eleven és jókedvű, mint mindig, ám okoz nekem meglepetést bőven. Az első amikor felkap és megpörget. Zavartan nevetek fel, ilyesmit inkább Vadembertől vártam volna, ráadásul mindig olyan törékenynek gondoltam az alkatából ítélve, mint magamat, de úgy tűnik jobban edzésben van nálam. A következő, hogy az én anyanyelvemen szólal meg, és meglepettségemet felvont szemöldökeim is jelzik, ahogy elnyíló ajkaim is.*
-Tywinna! Te is tanulni én nyelvem? Te lenni…ügyes! *Az utolsó szót nem sikerül azonnal megtalálnom a nyelvi tárházamban, de végül megvan az is. Találkozásunkat csupán az engem kísérő őrök jelenléte rontja el némileg, de perdai barátnőm úgy látszik mindenre felkészült, vagy remekül tud improvizálni. Amíg nincs szükség erre a képességére, addig elindulok vele a házikó felé, de legalábbis a katonáktól távolabbra*
-Ó, igen. Te lenni biztos. Lenni terv? *Nem kétlem, hogy van, de azt már igen, hogy be is jön neki. Ám ennél van sokkal meglepőbb is, amit nem valószínű, hogy el fogok tudni intézni, lévén nem készültem rá, így csupán a mai napomat jelentettem le távolmaradásra. A fejemet rázom Tywinna kérdésére, derűs mosolyom a válaszom első felének szól, míg a sajnálkozó már a magyarázatnak.*
-Én szeretni Tywinna együtt lenni, de én nem maradni több nap, nem kapni…nem engedni…*És elnevetem magam. Bár nem Castillo kancellártól kértem engedélyt, hiszen most nem hivatalos minőségben és nem kutatási célból jöttem ki a Városból, így csupán a katonai biztonsági szolgálatnak tartozom beszámolással a távollétem kapcsán, de eszembe jutott a kancellár és az is, hogyan nevezte őt Tywinna annak idején. *
-Őrök nem engedni, én nem szólni erről. *S mosolygok azért is, mert különös ahogyan Tywinna formálja a szavakat az én nyelvemen, mókás is egy kicsit és tetszik is, hogy igyekezett megtanulni, hogy szót értsünk. Mindezt úgy mondom, hogy sorozatos meglepetéseknek vagyok kitéve. Először a pörgetés, most meg a homlokomra adott „csak úgy” puszi, mint anyukám amikor elköszönök tőle egy-egy hosszabb kutatás, távollét előtt. Nem vagyok ellene, pusztán meg kell szoknom ezt a fajta szeretet megnyilvánulást, amire nem nagyon van példa köztünk. Tywinna házáról igazából nem tudom mit gondoljak, de az ésszerűen hangzik, hogy ezek csak amolyan ideiglenes házak, mint nálunk a sátrak, épp csak azokat lebontjuk és visszük magunkkal, persze azok nem válnak eggyé a természettel. *
-Ó, érteni. Köszönöm. Lenni kedves tőled. *Bólogatok mosolyogva, míg meg nem tudom a valódi okát, akkor viszont ijedtség látható rajtam, mert a testemre tekeredő állat eléggé ijesztő, Tywinna meg úgy beszél róla, mintha teljesen természetes lenne. Mint egy apró bogár, amelyik csak bosszúságot okoz a zümmögésével. El is tátom a számat, nem túl nőies, de a ránk leselkedő veszély sem nőket kíván.*
-Szerinted hogyan ne ijedjek meg, ha rátekeredik a testemre? *Nézek rá nagy szemekkel és rögvest el is felejtem a perdai nyelvet. Lehet, még sem kellene itt maradnom éjszakára, bár valószínűleg, ha akarnám sem tudnám elintézni. Tywinna viszont mintha meg sem hallotta volna az iménti érveimet, már az együtt alvásról beszél. Nem mintha lemondtam volna a bundáról, úgy emlékszem épp azt mondtam, hogy kellemesnek találom. A meztelenül való összebújás sem vonz igazán. Vele nem.*
-Én tudni. Éjszaka hideg. Aludni meztelen…*Zavartan kacarászom, ha rágondolok arra a meztelen „alvásra”, még most is elpirulok.*
-….én mással jobb. *Nézek rá bocsánatkérőn, mintha valóban rossz dolog lenne őt visszautasítani. Nem is meséltem még róla senkinek….vagyis anyának sem mondtam el. Kitérne a hitéből, ha megtudná, hogy egy ellenállóval voltam az Aratási ünnepen. Persze mindenki más is így tenne. Míg néhány másodpercre visszatérek gondolatban arra az éjszakára, addig Tywinna gyorsleckét ad a katonáknak, akik arcán, ahogy feléjük fordulok, azt látom, hogy hisznek is neki, meg nem is. Perdai barátnőm arca ilyenkor olyan, mint aki tréfál…mégis az embernek olyan érzése van, hogy komolyan beszél. Odahajolok hozzá egészen közel és suttogva faggatom az igazságról.*
-Lenni csapda? Igazi? *S még a fejemet is oldalra hajtom, s úgy nézek rá fel, de nem jövök rá, hogy igazat mondott-e vagy hazudott, persze pusztán tréfából. Amúgy is érdekesen zajlik a beszélgetésünk, Tywinna az én nyelvemen beszél, míg én perdaiul válaszolok, és ezért gondolom, hogy csak félreértettem valamit, vagy ő mondta rosszul. A vízesésben való fürdést viszont biztosan jól értettem, szó se róla, volt már rá példa, és ismerem is a lenti vízesés titkos helyét, ahol nyugodtan le lehet vetkőzni, mert a katonák nem látnak át a zuhatagon, ám itt a vízesés forrásánál nincs ilyen, másrészt hideg van a fürdéshez. Tywinnának viszont minden révemre van megoldása. Felnevetek a sokadiknál, úgy tűnik hiába próbálkozom bármivel, ma fürödni fogok, ha a fogaim össze is koccannak a hidegtől.*
-Hogyan? Mi lenni ruha? Sok nagy levél?

Felforgatod a világom...

és felforgatsz engem is.

Ajánlott tartalom

Utolsó poszt
Következő oldal

Jasmine & Tywinna - Jó újra látni téged
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal