Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Josephine Cain
Tegnap 5:45 pm-kor

Tywinna
Kedd Márc. 26, 2024 7:02 am

Matthew Fuller
Hétf. Márc. 25, 2024 2:48 pm

Rynoch
Hétf. Márc. 25, 2024 2:46 pm

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:47 am

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:46 am

Chihiro Chiba
Hétf. Márc. 18, 2024 10:29 pm

Tywinna
Kedd Márc. 05, 2024 7:09 pm

Aine Zemar
Kedd Márc. 05, 2024 6:22 pm

Raven Moor
Pént. Márc. 01, 2024 8:12 pm




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 5 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Jenkins apartman
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Csüt. Jún. 09, 2022 11:24 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Claire-rel együtt a napsugár is beóvakodott az ajtón, magával hozta üdeségével, de ha borult lett volna az ég, akkor is mosolyt csalt volna az arcomra lényének kisugárzása. Mire ölelésre nyújtom a karjaimat, már az arcát nagyrészt eltakaró napszemüveg és árnyékot vető kalap is lekerül róla. *
-Ugyan, ne viccelj! Bármikor szívesen látlak. * Ezekkel az őszinte szavakkal terelgetem beljebb, hogy ne az ajtóban álljunk, s a nappali felé veszem az irányt. Egyetlen kézmozdulattal jelzem, hova pakolhat le ha szeretne megszabadulni a kalaptól és a napszemüvegtől, illetve a kosártól is amit nagyon szorongat. Az ajtótól nem messze kis asztalka erre tökéletesen megfelel, de onnan már látni is a nappali egy részét. Egyelőre itt szeretném kezdeni a beszélgetést, aztán később megmutatom az egész apartmant, ha van kedve hozzá. Lényegében már beköltöztünk, egyedül Lily szobája az ami még lényeges változtatásra szorul. Szerencse, hogy Callummal viszonylag egyezik az ízlésünk, így nem fogunk vérre menő vitát nyitni a falak színén, vagy a bútorokén.
Biztos voltam abban, hogy Callum fája, magamban csak így nevezem, megdöbbenést és csodálatot fog kivívni és már előre mosolygok. Claire reakciójára fel is nevetek de büszkén, mert valóban az otthonunk legnagyszerűbb és legszebb „kiegészítője”. Mondanom sem kell, hogy imádom és érte Callumot is külön. *
-Igen, igazi, és nem, nem tudok róla, hogy máshol is lenne.  Callum ajándéka. Számomra is meglepetés volt, de mint tudjuk, remekül tud titkot tartani. *Ahogy elhaladok a fa mellett, megérintem a törzsét. Naponta többször is megteszem, ez már egyfajta rituálé a már meglévők mellé. A kanapéra és a fotelre mutatok, hogy Claire nyugodtan tudjon válogatni, hol helyezkedne el szívesebben, utóbbihoz lábtartó is tartozik, de én jobban szeretem a kanapé kényelmét. *
-Köszönöm, tolmácsolom Callumnak is, az ő keze is bőven benne van. *Én sem maradok le a dicsérettel, Claire ízlése megérdemli, karcsú alakja pedig úgy szintén. Egy kicsit megtisztelve érzem magam, hogy külön erre az alkalomra terveztetett ruhát magának, szavaira azonban könnyedén simítok végig a pocakomon, ami bár az idő előrehaladtával kezd már nagyon kényelmetlen lenni, de én imádom. Ez az ami a Claire által emlegetett ragyogást az arcomra festi. *
-Köszönöm, remekül, bár már nem vállalkozom hosszabb sétákra a városon kívül. *Callum legnagyobb örömére, de ezt elhallgatom. *
-Igazán nem kellett volna, köszönöm, nagyon kedves tőled. *Ragyogó mosollyal veszem el a kosárkát és ha Claire még nem ült le, akkor most kérem meg rá, s magam is helyet foglalok a kanapén.
-Foglalj helyet, később megmutatom az egész apartmant ha kíváncsi vagy rá, de előbb megnézem a kincseket amiket hoztál. Biztosan hasznát vesszük mindnek. *Magam mellé teszem a kosárkát és mint egy gyerek, beletúrok. Igazán hasznos és szép holmik, én leragadtam egy ponton, amikor Callum azt mondta, már túlzásba viszem, de egyszerűen nem tudtam semmire sem nemet mondani. Javarészt babaruhákkal pakoltam tele a szekrényeket, amiket sikerült kiválasztanom. Igyekszem mindent megnézni, de később amikor egyedül leszek, majd időt kerítek a tartalmasabb szemlélésre is, figyelmemet inkább a vendégemre fókuszálom. Azonban akad egy olyan játék, ami felkelti az érdeklődésemet és mintha Claire is ennél a pontnál válna izgatottabbá. *
-Nahát! Ez nagyon aranyos…zenél is? Csodás ajándék, köszönjük szépen. * Egyáltalán nem látszik rajta, hogy Claire saját kezűleg készítette volna, így nem is kérdezek rá.  Sokáig nézegetem, mielőtt visszatenném a kosárba, hogy majd mindent a megtervezett helyére pakoljak ki belőle, amint magam maradok, vagy ami esélyesebb, megvárom vele Callumot. *
-Megkínálhatlak valamivel? *Mutatok az asztalra kikészített de még letakart tálcák felé, félretéve a kosarat, hogy megmutassam a csemegéket és Claire kedvére válogathasson a perdai és földi gyümölcsökből összeállított tálról, melyen eper is van, az egyik kedvencem. Vannak még falatnyi szendvicsek amiket könnyedén el lehet fogyasztani és remélhetőleg az eredeti perdai recept szerint készített aprósütemények is. *
-Italt mit hozhatok? Van friss gyümölcslé, forrásvíz, kávé, tea? Közben mesélj valami pletykát, miről maradtam le, mióta leköltöztünk a Perdára. *Kívánsága szerint fogok neki hozni innivalót, de ahhoz a konyhába kell mennem, mindent nem tudtam az asztalkára készíteni, de megvárom míg belekezd valami érdekességbe és csak utána tűnök el pár percre. Addig megszemlélheti a nappali minden apró szegletét, beleértve a falon látható festményekkel is, melyek közül egy biztosan ismerős lehet neki, hiszen a várostól nem messze lévő vízesésről készült.*





megjelenés ◊";> music
©




I am happy.

You make me happy.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Jún. 12, 2022 5:17 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Saskia & Claire

- Azt meghiszem.
*Dünnyögi orra alatt Claire, elvégre tényleg kevesen tudnák teljes titokban tartani, hogy a halál szélén álló nejüket hibernálták. Mondjuk ezt speciel nem hogy kevesen nem tudnák titokban tartani, hanem csak és kizárólag Saskia férje, mert bárki más próbálna hasonlót tenni és titokban tartaná, nos, Jenkins kancellár tudna róla. Hangja semleges, nincs benne bántó él, ez egy egyszerű ténymegállapítás helyben hagyása, mert egészen biztos benne, hogy nem ez volt az első és egyetlen titka a hibernáció, genetika kancellárjának. Vélhetően a titoktartás munkaköri (és életvezetési) előírás is a kancellároknál.*
- És jelenleg merre foglalatoskodik? Többet van már idelent, ugye? *Előbbi kérdése csak azért foglalkoztatja, hogy látogatása alatt vajon számítani lehet-e rá vagy sem. A másodikra nagyjából tudja a választ.* - És ha már Callum, készül már az apasági szabadnapjaira? Lesz helyettese?
*Minden kancellár máshogy áll ehhez a kérdéshez. Emlékei szerint Matthew kerek egy-egy napot szentelt az újdonsült apaságának. Természetesen beleszámítva a huszonnégy órákba magát a vajúdást és szülést is. A Saskiával való levelezése azonban arra enged következtetni, hogy Callum máshogy várja az új szerepkört. Lelkesebben. Ezért is a merész feltételezés, hogy egy napnál hosszabb időre helyezi családját a munkája elé.*
- Ezek szerint a városon belül még lesétálsz egy félmaratont? Én az utolsó hetekben már a lakosztályunkat se hagyhattam el, de őszintén, örültem az orvosi előírásnak. Jól esett pihenni.
*Végre ellép a fától, amit ő is megérintett, hogy amit a szemével látott és az eszével el is fogadott, azt tapintás útján is megerősítse. Ez tényleg egy igazi fa. Saskia kijelentésére azért felkapta a fejét, pontosabban a hely specifikálása miatt. Vigyorogva s fejét csóválva idézi fel saját tapasztalatait, rémlik neki, hogy Aurorával már ez nehezebben ment, elvégre ott volt a mindenhová lelkesen mászó Isaac, de nem bonyolódik bele a részletekbe. Nem akarja saját terhessége történeteivel fárasztani Saskiát, elvégre most nem ezért van itt.
Közben már elhelyezkedett a kanapén. A lábtartóval kiegészített fotelt a kismama trónusának véli, elvégre jól eshet felpolcolnia a lábait a nagy séták után. Füle mellett egyszerűen elengedi az udvarias szabadkozást az ajándékot illetően.*
- Persze, nagyon szívesen megnézem, ilyen lakásbelsőt odafent úgyse látni. Lesz még hasonló meglepetés? Egy szoba tele énekesmadárfélékkel vagy erdei állatkákkal?
*Le se tagadhatná, hogy Aurorával az összes meseklasszikust végignézte oda-vissza.*
- Igen, zenél is. Két dallamot tud jelenleg, de lehet bővíteni még kettővel, ha már tudjátok, melyiket szeretnétek. *Ismét csak meg akarta hagyni a szülőknek a választás lehetőségét… amellett, hogy rájuk tukmálja az általa készített plüssöket és a két kedvenc altatódallamát.* - Örülök, ha tetszik.
*És tényleg örül, főleg mert őszintének tűnik a reakció.*
- Egyelőre csak inni kérek, köszönöm, de ha megmondod, hol találom, kiszolgálom magam, ne te ugrálj körülöttem. *És már fel is kelt ültéből és várja az instrukciókat, mivel az asztalon nem lát se kancsót, se kulacsot, se asztalitartályt, semmit ami innivaló tárolására alkalmas lehetne.* - Forrásvizet innék, ha már itt vagyok.
*Teszi még hozzá, hogy tudja Saskia, hogy mihez navigálja.. már ha enged Claire-nek ebben a dologban.*
- Pletykát? *Kérdez vissza, hogy legyen kis ideje rendezni gondolatait.* - Akkor holnap reggelig maradjak, hogy a végére érjünk mindnek? *Vigyorogva kérdi, de van benne némi fáradtság. Az ő társadalmi szintjükön a pletykák megkerülhetetlenek, Claire is kénytelen figyelni őket. – Pénz, hatalom, szex, tudod, a szokásosak. *Vonja meg vállát és nem tudja elnyomni a bevillanó kínzó kérdést, vajon az ocean-időszakában vajon róla mit pletykáltak? Biztosan pletykáltak, ha nem is a szerhasználatáról, de… Megrázza fejét, hogy elűzze rossz érzéseit. Szerencsére beugrik neki egy nem sablonos pletyka.* - Ó, Igresdáék kínlódnak az unokáikkal. Persze állítják, hogy minden rendben, de valamelyik gyerek mindig csinál valamit. Az arcade-teremben állítólag bombariadó volt miattuk. Azt beszélik, az apjuk állítólagos eltűnése óta kezelhetetlenek.
Vissza az elejére Go down

Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Jún. 14, 2022 9:28 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Nem számítok arra, hogy tréfás megjegyzésem telibe talál, nem annak szántam, de Claire remekül teszi helyre. Kicsit zavartan de büszkén elmosolyodom, mert az vagyok. Büszke vagyok Callumra és végtelenül hálás, hogy nem adta fel soha. Sokan nem látják a valóságot a történtek mögött, csupán a hazugságot, a kancellária félrevezetését tartják számon, de rengeteg megpróbáltatás, álmatlanul, munkával eltöltött éjszaka, kudarcok sora áll a két és fél év mögött. Rettegés, fájdalom, s megannyi újra talpra állás, ami mindig egy darabot kitépett a lelkéből. Igen, büszke vagyok rá és hiszem, hogy megérdemeljük a boldogságot.*
-A laborban van, szinte az összes jelenlegi munkáját leköltöztette ide, de az Alvók miatt gyakran visszatér a Dominiumra, ezért sem zártuk le az ottani lakosztályunkat. *Lehet, hogy még ez is szúrja sokak szemét, de most nem akarok ilyenekre gondolni, csak Lilyre összpontosítok és már kevesebb idő maradt hátra, mint amennyi eltelt, van okunk az örömre és a bizakodásra. *
-Jaj nagyon készül, sok tervünk van és minden bizonnyal néhány munkáját átadja majd másnak, de az alvókat nem hagyja magukra. *Kevesebbet fog dolgozni és ezt kérnem sem kellett, ő is ugyanannyira várja már a kislányunk érkezését, mint én. Együtt cipeljük a veszteséginket, a fájdalmat, együtt is álltunk fel. Akkor is fogjuk egymás kezét, amikor távol vagyunk egymástól. Már a várandósságom alatt is több időt töltött otthon, vigyázott rám, figyelt, segített, kiszolgált, szeretett. Aggódott is sokat, mégis hagyta, hogy magam fedezzem fel a korlátaimat, melyek egyre szűkültek. Csak néhány könnyed megjegyzése volt arról, hogy mit nem kellene már csinálnom és elégedetten mosolygott amikor rájöttem, hogy igaza van. Claire feltételezésén felnevetek, elképzelem ahogy végigsétálom a távot, miközben Callum mellettem halad és tördeli a kezeit. Azt hiszem valóságosabb lenne azt elképzelnem, hogy a karjaiba kap az általa engedett távolságon túl és visszahoz az apartmanba. *
-Neeeem….Most már én sem, de szerencsére itt van a kis kertünk, sok időt töltök ott csak a friss levegő miatt és rendezgetem a virágokat. Szigorúan ülve. *Néha le is dőlök a fűbe és nézem az eget, élvezem, hogy az arcomat fújja a szél, annyira békés itt minden. Azt hiszem nem is bírnám ki a hátralévő időt, ha a dominiumi lakosztályba lennék „bezárva”. Az igazi büszkeségem azonban, ami ugyanúgy lehet Callumé is, az a fa ami a nappalinkat díszíti. Claire nem is tudja leplezni csodálatát, azután főleg nem, hogy megérintve bizonyosságot is szerzett valódiságáról. Közben Claire közelébe ülök le a kanapén és nekilátok az ajándék megszemlélésének. Sok mindenre nem gondoltam, jobbára a bájosan pici ruhadarabok nyűgöztek le, a gyakorlatiasabb holmikig még nem jutottam el. Claire azonban mindenre gondolt, neki már van tapasztalata nem is kevés, két gyermekkel nagy tudásra tehet szert az ember lánya. *
-Ó, dehogy. Legfeljebb a kis kert az ami talán máshol nincs, én magam terveztem meg, mit hova ültetek és azt hiszem sikerült egy igazi menedékké formálni. *Még Callum is elismerte, noha ő nincs jóban a természettel, de talán kis adagokban kapva hozzászokik majd. Már az is előrelépés, hogy a kedvemért fát ültettetett az otthonunk kellős közepére. Emlékszem az arcára amikor kint jártunk az erdő szélén és átöleltettem vele egy fát. Még most is megmosolyogtató. Közben a kezembe kerül az ajándékok között is a legszebb darab, és kicsit elidőzöm a felfedezésével. *
-Nagyon ötletes és bájosak a plüss figurák is. Biztosan tetszeni fog a kislányunknak is. *A nevét egyelőre megtartom magunknak, legyen ez a mi kettőnk titka Callummal. Végül félreteszem az ajándékokat, és rátérek a vendéglátásra, felsorolom, hogy mivel készültem, csak az italok maradtak a konyhában, nem sok hely van az asztalon. *
-Ugyan, te vagy a vendég, és még nem jártam le a mai félmaratonomat. *Ellenkezem egy kicsit, de Claire már fel is állt, neki gyorsabban megy ez, és ha már volt olyan kedves, hogy felajánlotta, kiszolgálja magát, rábólintok. Udvariatlanság lenne erőszakoskodni és a végén még azt hinné valamit titkolok, vagy rejtegetek. *
-Ám legyen. Poharakat készítettem ki a konyhai pultra, a víz pedig a hűtőben van. Rögtön az ajtónál. *El sem tévesztheti. A konyha a dominiumi lakosztályunkét idézi mind színében, mind eleganciájában, de sokkal jobban felszerelt. Az első sikeres közös főzésünk merészséget csepegtetett belénk és úgy véltük, ha már van bőven hely, akkor olyan konyhánk legyen, amiben nem csak melegíteni lehet az ételt, hanem elkészíteni is. A felszentelése azonban várat magára, majd akkor ha már Lily is itthon lesz, egyelőre lefoglal a gyerekszoba berendezése és a sok pihenés, amit Dr. Salsbury előírt, Callum lelkes támogatásával. Addig is igyekszem Claire segítségével naprakész maradni.*
-Olyan sok van? Te jó ég, miről maradtam le? *Halkan nevetve ingatom a fejem, tudom, hogy csak tréfál, legalábbis remélem. Annyi minden nem történhetett. *
-Ó! Valami sosem változik. *Jegyzem meg lemondóan, nem mintha újdonságra számítottam volna, de amúgy sem vagyok nagy pletykás, ez most egy üdítően kivételes alkalom. Claire azonban mégis újdonsággal szolgál. Ismerem az Igresda családot, nem különösebben kedvelem őket, mert jellemükben erőszakosak és törtetőek, ami nem kifejezetten hasonlítható össze az ambícióval. *
-Eltűnt az apjuk? Ez az információ nem jutott el hozzám. Semmit nem tudnak róla? *Balsejtelem szökken szárba bennem. Ha valaki csak úgy eltűnik, az a városon kívül lehet, a Dominiumon nem szokás nyomtalanul eltűnni, és igazán itt sem. Hacsak valaki nem hagyja el szándékosan a pda-ját, vagy ha van chip implantátuma, nem veteti ki valamilyen indokkal. Akkor viszont….*
-Gondolod, hogy….átállt? *Félve kérdezem, sosem jelent jó, ha valaki elhagyja a Várost és az ellenállók között talál menedéket. Másrészről viszont abban reménykedem, hogy nem halt meg és jó helyen van. *






megjelenés ◊";> music
©




I am happy.

You make me happy.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Júl. 05, 2022 2:20 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Saskia & Claire

- Értem, ez jó, jó, hogy ilyen közel van.
*Claire-nek magának még nem kellett a fizikai távolság problémájával foglalkoznia a gyerekek születésekor. Az már lehet, túl sok lett volna neki. Örül, hogy a Jenkins házaspár ilyen jól veszi ezt az akadályt. Az ingázás persze lehet egy konfliktusforrás a jövőben, a gyakorisága, a hosszúsága, de Saskia miatt reméli, hogy ez nem fog gondot okozni. Nem is hozza fel a témát, milyen barátnő lenne, ha elszomorítaná a másikat…nem is lenne barátnő. Bólintással nyugtázza, hogy Callum vélhetően feladatokat is fog ledelegálni. Apró információ, amit elraktároz magának, hogy erre is figyeljen majd.*
- Békésen, megnyugtatóan hangzik. És gondolom, mindig van kéznél valaki, ha nehezedre esne már felkelni?
*A kerttervezés és maga a kertészkedés is pihentetőnek hangzik, ahogy Saskia beszél minderről. Claire erősen megpróbálja elképzelni, mert tapasztalata nem sok van, a növények nyelvén kevéssé beszél. *
- Ó, kislányotok lesz? Gratulálok! *Kétszer összecsapja tenyerét is örömében. Félreértés ne essék, ha kisfiú érkezne, akkor is ugyanígy reagált volna.* - Ezek szerint nem voltatok babonások és nem várattok a kibújásig. Hamar megmutatta magát a kisasszony?*Aztán boldogan elmosolyodik, örül, hogy ajándéka tetszésre talált.* - Ami a plüssöket illeti, az igazi teszt majd a kis tulajdonosának a reakciója lesz, de azért persze örülök, hogy neked is tetszik.
*Jót kuncog a félmaraton felemlegetésén, de csak azért ilyen jókedélyű, mert szerencsére Saskia nem kezd hosszasan ellenkezni, vendég-státusza ellenére elmehet az innivalókért.*
- Te mit kérsz? Ilyen tavaszi melegben különösen oda kell figyelned a megfelelő mennyiségű folyadék bevitelére.
*Még megvárja, hogy Saskia megmondja, mit kér inni, azután a konyha felé veszi útját és úgy citálja az orvosok egyik kedvelt mondatát, mutatóujját példásan feltartva, ahogy jó kioktatóhoz illik, még akkor is, mikor eltűnik a konyhaajtóban. Itt végre mutogathat, ki is használja ezt, míg szüksége nem lesz kezeire, hogy töltsön a kikészített poharakba. Most sem kutakodik feleslegesen, követi az instrukciókat és könnyedén megtalálja a vizet. Azért érdeklődve körbenéz természetesen, perdai-emberi konyhával se találkozott még.*
- Nagyon szép a konyhátok! *Dicséri meg a helyiséget, ahogy visszatér a nappaliba.* - Tervezitek is használni?
*Ha Saskia kért inni, akkor átnyújtja a poharát neki, mielőtt leülne a maga hűsítőjével a jobbjában. Egyszerűen nem lehet elmenni szó nélkül egy ilyen jól felszerelt konyha mellett. Igaz, az övéké is egészen méretes, ha lenne affinitása hozzá, tüsténkedhetne benne…de nincs.*
- Igen, pár hete már, nem hallottad? *Kicsit szűkülnek szemei, ahogy Saskia vonásait fürkészi. Reméli pletykálkodásával nem izgatja fel feleslegesen barátnőjét. Talán maradnia kellett volna a korábban emlegetett triumvirátusnál, azokban semmi felzaklató nincs. De szerencsére feleslegesen aggódott.* - Nem, az eloraki piacon egyszercsak köddé vált, ennyi a biztos.
* Az újabb kérdés igazából nem éri meglepetésként, ha tippelnie kellene – amire általában nem hajlandó –, akkor azt mondaná, hogy ez mindenkiben felmerült. *
- Nem tudom. Tényleg. Vizsgálat alatt van az ügy, úgy tudom, a kirendelt testőrei egyelőre fogdában vannak. Igresdáék viszont feltűnően azt hangoztatják, hogy „szegény vejük” merénylet áldozata lett. *Megvonja vállát, ami nem szokása.* - Vagy csak nem akarják, hogy az unokáiknak bűnös gondolataik támadjanak apjuk feltételezett pálfordulása miatt vagy igazából ők tették el láb alól, ha engem kérdezel. Mindenesetre holttestet nem találtak, sem szemtanúkat, igaz, Elorakban történt eltűnéssel kapcsolatban nem olyan könnyű vizsgálódniuk, könnyű diplomáciai darázsfészelbe nyúlni egy rosszul fordított félmondattal.
Vissza az elejére Go down

Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szomb. Júl. 09, 2022 2:07 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Nem titok, hogy Callum javarészt itt a Városban dolgozik, előbb vagy utóbb úgyis feltűnt volna mindenkinek, hogy a kancellár itt-ott felbukkan és teszi ezt egyre sűrűbben. Nekem jó, hogy a közelemben van, szeretek itt lenni a friss levegőn és úgy gondoltam, Lilynek is jobb ha mindjárt itt kezdi meg az életét. Hozzá kell szoknia az éghajlathoz, ahhoz, hogy egyáltalán van éghajlat, a levegőhöz, a bogarakhoz, a növényekhez. Meg kell ismernie, meg kell érintenie mindent amit csak lehet, szeretném ha piszkos lenne és jókedvű. Ha pedig Callum jobban féltené, majd a saját fegyverével győzöm le. Ha pedig nagyobb lesz, megmutatjuk neki a Dominiumot is, ha Callumnak ott lenne dolga, elkísérhetjük őt. *
-Ó, persze, van segítségem. *Ez sem titok, hiszen Claire találkozhatott is Katjával amikor megérkezett, nem lett nagyobb a testőrségem azóta, hogy Lilyt várjuk. Viszont biztosan kibővül a háztartásunk egy dadával, aki az első időkben a segítségemre lesz, tanácsokkal lát el és olyan trükköket mutat, mint az anyukám tenné ha élne. Ebből a szempontból örülök annak, hogy nincs anyósom. Az is kicsúszik a számon, hogy kislányt várunk, igaz már nem sokára megszületik, nem hiszem, hogy nagy jelentősége lenne, ha Claire most megtudta. *
-Tudod Callum milyen, rögtön mindent tudni akart, hogy egészséges-e és ilyenkor az is kiderül. Sokszor nézegettem a 3D-s monitoron keresztül. *Nem mondom ki, de Claire is tudja hány vetélésem volt és biztosra akartunk menni. Babona? Igen, volt bennünk belőle egy kevés, amíg nem voltam túl azon a kritikus ponton, amit a korábbi várandósságaimkor egyszer sem sikerült elérnem, nem is mondtuk el senkinek, hogy kisbabát várunk. Csak a testőrök tudták. Most mosolyogva mesélek, mintha nem történt volna semmi a múltban ami a fájdalmunkat felkorbácsolta szinte már az elviselhetetlen magasságokba, inkább Callum túlzó gondoskodását ecsetelem, majd az ajándékokra terelem a figyelmet és a szót is. Bámulatos az a forgó és zenélő függő ami leginkább elnyerte a tetszésemet, egyetértően bólintok arra, hogy az igazi kritikus majd Lily lesz, aztán félre is teszem, hogy a vendéglátásra koncentráljak. Ezt azonban Claire veszi ki a kezemből, ismerős szavakkal kísérve melyekre sikerül finoman elfintorodnom.*
-Mintha csak Callumot hallottam volna. *Játékosan feddem meg Claire-t, főleg azért, mert még az ujjával is jelentőségteljesebbé teszi a figyelmeztetést. Callum aggódását, figyelmét, gondoskodását, melyeket olykor szeretetteljes utasításokba csomagol, egyáltalán nem érzem terhesnek, jóllehet olykor elengedem a fülem mellett vagy ellentmondok, esetleg még meg is szegem azokat, örülök, hogy van aki odafigyel rám, aki törődik velem és kívánom, hogy sokáig tegye még. *
-Köszönöm én is csak vizet kérek. Észrevetted, hogy az itteni víznek íze van és illata? Érezted? *Kizárt, hogy nemmel válaszoljon, a különbség nagyon is érezhető, még a kedvenc kamillateám is egészen más tőle. Annak viszont még nincs itt az ideje, nem mellesleg szeretek Callummal teázni, így mindig megvárom őt hacsak a munkája miatt későn nem ér haza. Claire visszatértével hálás pillantással veszem el a poharat és az ölemben tartom még egy kicsit, míg bezsebelem az újabb dicséretet. A mosoly annak szól, amit előzetesen a városi étterem konyhájában műveltünk Callummal, elsőre egész jól sikerült. Nem rontottunk el semmit, nem égett le a konyha, és még rendet is raktunk magunk után….egy kicsit. *
-Callum nevében is köszönöm. Idővel igen. Korábban időm sem lett volna rá, de szeretnék megtanulni néhány dolgot. Savatier chef pedig megígérte, hogy segít. Legalább nem az ő konyhájában csinálunk Callummal rendetlenséget. *Biztosan ez is egy fontos szempont volt a válaszában, mikor megkérdeztem őt. Tudom milyenek a chefek, a konyhájuk az ő birodalmuk, ahogyan Callumnak az Alvók termei, egy szent hely ahol nem garázdálkodhat senki. Inkább szenved velem néhány hétig, csak maradjak távol az ő királyságától. Belekortyolok a vízbe, majd a pletykákról érdeklődöm. Mostanában nem sok jutott el hozzám, mióta leadtam a munkáimat és az időm nagy részét itthon töltöm, előtte pedig a csomagolás kötött le nagyon, nem igazán jutottam hírekhez. Amit Callum mesél is fontos, de lássuk be, a pletyka nem az ő műfaja. Noha szerintem az eléggé fontos, hogy egy befolyásos család egy tagja eltűnt, és ahogy hallom, az eloraki piacról. *
-Nem hallottam róla….ha onnan tűnt el, szinte biztos, hogy meg volt szervezve, nem gondolod? *Remélem, hogy életben van és tényleg csak átállt, jóllehet ez egy újabb negatívumként könyvelhető el a kancellária propagandájában. Nem minden olyan szép és jó, ahogy azt a felszínen kommunikálják. Mindaz amit Claire mond nagyon érdekes és bennem is felmerült, hogy nem volt véletlen. Az Igresda család eléggé törekvő, mondhatnám már szemtelenül az és a lépéseik egy időben kísértetiesen hasonlítottak az anyósoméira.  Akaratlanul is megborzongok és belekortyolok a vízbe, hogy lemossam a keserű emlék ízét a számból, jóllehet a legtöbbről még én sem tudok. *
-Én valahogy nem tudok hinni a sirámukban. Sosem voltak szimpatikusak. Talán sosem derül ki az igazság, igazad van, nem könnyű egy perdai városban kérdezősködni. *Amúgy sem kedvelnek minket túlságosan, bár még mindig jobb a helyzet, mint Cadarral szemben. *
-Az eloraki piacon könnyű eltűnni. Amikor én jártam Elorakban is zsibongott az élet. Már csak ezért is tetszik az a város. *A végén elmosolyodom. Hiszem, hogy ott és akkor vett nagy fordulatot az életem a Rodával való találkozásomkor. Szeretem a perdaiakat és nem szeretném ha bajuk lenne egy feltörekvő család egyetlen tagja miatt, aki talán megunta, hogy sosem volt semmi jó amit csinált. *
-A gyerekeket sajnálom. Nehéz lehet nekik, ki tudja mivel tömik a fejüket a nagyszüleik. Mesélj a tieidről. Biztosan nagyot nőttek, és az őrületbe kergetik az anyjukat. *Halkan felnevetve kérdezem, bár még korai lenne életvezetési tanácsokat kérnem, de a gyerekek már csak ilyenek. Hipp-hopp felnőnek. Az Igresda család története nem épp felemelő, de nem ezért terelem el a témát. Callumnál rá fogok kérdezni, ő biztosan többet tud, mint Claire és érdekelne az ő véleménye is. *






megjelenés ◊";> music
©




I am happy.

You make me happy.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Júl. 11, 2022 1:14 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Saskia & Claire

*Nem lepi meg a válasz, pontosan ezt várta. Ha tippelnie kellene, a testőrökön kívül, biztosan van még féltucat segítő kézközelben, többek között orvos is állhat rajtállásban. Ezt nem hozza fel persze, felesleges rossz emlékeket felidézni vagy épp rossz óment megidézni.*
- És ezért senki nem is ítéli el.
*Helyesel mosolyogva Claire, így aztán fel sem merülhet, hogy arra célozgatna, hogy másmiért elítélhetnék. Az ő világában ez a gondolat tényleg fel sem merül.
Pontosan tudja, miért akart azonnal biztosítékot Callum. Pontosabban nem is annyira pontosan. Akkortájt kicsit ködösen érzékelte a világot, és ugyan mindig volt látogatóban Saskiánál lábadozásai során, de az már összemosódik emlékeiben – ahogy akkoriban a fejében is –, hogy hány alkalommal veszítették el babájukat.*
- Gondolom már megvan akkor a kislány-nevetek vagy még nincs eldöntve? *Direkt nem kérdez rá, hogy ha megvan a név, akkor mi az. Ha Saskia el akarja mondani, most elmondhatja, ha nem, akkor meg felesleges kérdezősködni.* - Azért van fiúnév is a tarsolyban? Vagy unisex név lesz a befutó?
*A mai világban persze majdhogynem 101%-os biztonsággal megmondják a baba nemét, ugyanakkor ott van a régi babona, hogy kell egy fiúnév és kell egy kislány név is. Kivéve persze, ha egy névvel biztosra mennek, átvágva a gordiuszi csomót. Egy Alex vagy egy Drew sok mindent megold egyszerre.*
- Azt hiszem, ez az első alkalom, hogy Jenkins kancellárhoz hasonlítottak volna, bármilyen értelemben. *Áll meg egy pillanatra tettetett elgondolkodással.* - Remélem a kinézetemet azért sose fogják hozzá hasonlítgatni.
*Neveti el magát a játékos befejezésen.*
- Habár azt hiszem nem vagyok elég magas hozzá.
*Még mindig huncut fény nevet a szemeiben, ahogy megtoldja saját viccét, de azt már valószínűleg nem annyira látni, mert már úton van a konyhába.*
- Igen, pontosan. Nem véletlenül választom itt mindig a vizet. Ha palackozva hozzák fel, akkor se ugyanolyan, mint itt inni. Lehet az itteni levegő is hozzájárul a zamatához.
*Lelkesen helyesel a konyhából, miközben kitölti a két pohár vizet, majd visszatér a nappaliba.*
- Akkor szeretsz itt? Nem hiányzik a Dominium?
*Még közbeszúrja kérdését, mielőtt átadhatná a vízzel teli poharat. Az eddigiekből is ezt szűrte le, de a víz miatti lelkesedés megérlelte benne a komoly kérdést.*
- Nem semmi vállalkozás, sok sikert hozzá. Remélem egyszer majd megkóstolhatom a főztödet..vagy főztötöket.
*Claire egy kezén meg tudja számolni, hány ételt tud elkészíteni. Ahogy a növények nyelvén nem ért, úgy a főzéshez sincs érzéke..sem kedve, pedig lehetősége lenne. Mondjuk nem lepi meg annyira, hogy Saskia ezzel szemben lelkes szakács-palánta, valahogy a fejében párban jár a növényekkel való bánás és a főzés. Évszázados berögződés a kollektív tudatba, amit pár évtized az űrben nem mos el olyan könnyen, még ha Claire-nek magának nincs is primer emléke a földi élet ezen aspektusáról (sem). Az mondjuk jobban meglepi, hogy Callum is főzöcskézne. Nehezen képzeli el köténykében és kuktasapkában. Tévedés. Megremegnek ajkai a visszafojtott nevetéstől, nagyon könnyű elképzelni a komoly kancellárt kuktának állva.*
- De, biztosan.
*Az Igresda család és tékozló vejük témájára érve megkomolyodik. Helyesel a felvetésre, habár akár szökés, akár merénylet, mindenhol szervezést igényel mindkét művelet. Sóhajt egyet.*
- Nem vagy egyedül ezzel, de természetesen mégse mondja senki a szemükbe.
*Vannak olyan emberek, családok, akik saját magukon kívül senki másnak nem szimpatikusak, de mégse veszítik el státuszukat. Sőt, ha Claire saját családjára gondol – már a Rochesterekre –, be kell látni, hogy néha még előbbre is lépnek a képzeletbeli társadalmi ranglétrán. Elvégre rokonságban állnak egy kancellárral. Ó, az sose volt új felfedezés számára, hogy családja hasonló megítélésben részesül, mint Igresdáék. Csak ezt már senki sem hangoztatja, legalábbis nem az ő, vagy közvetlen ismerősei füle hallatára.*
- Sokszor voltál már Elorakban? Én csak pár képet és videót láttam róla. Miért tetszik még neked? Ezek szerint megéri elbumlizni odáig?
*Van némi kétkedés a hangjában, neki tökéletesen megfelel Város, ha egy kis egzotikumra vágyik. Ugyanakkor nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy egyszer rávegye magát egy kirándulásra. Legalább ez ki lenne pipálva és nem foglalkoztatná hébe-hóba mégis a gondolat.*
- Meglehetősen különös döntés volt a Hivataltól, hogy elvették őket az apjuktól.
*Óvatosan fogalmaz, nyíltan természetesen nem bírálná a döntést, sem a döntéshozót, ugyanakkor nem lehet nem elgondolkodni azon, vajon mit ajánlhattak  fel ezért a fellebbezhetetlen határozatért.*
- Ó, el se tudod képzelni. * Csapja össze tenyerét, ahogy áttérnek a Fuller gyerekekre.* - És ez mindkét feltevésedre igaz. Úgy nőnek, mintha éjjelente nyújtanák őket. Sokszor az az érzésem, hogy alig látom őket, már a barátok sokkal fontosabbak, mint otthon ülni anyuka szoknyája szélén. De ha mégis megteszik... *Megcsóválja fejét, elnéző mosollyal szája szegletében, panaszkodásba csomgolja szavait, de átüt rajta a gyerekeiért érzett szeretete.* -… most érnek a kiskamasz-korba. Aurorának még lenne egy-két éve, de annyira egybenőtt Isaac-kel, hogy már ő is kezdi. Állandóan nyúzzák egymást, de egymás nélkül mégse jó semmilyen elfoglaltság, ez egy ördögi kör.
Vissza az elejére Go down

Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Pént. Júl. 15, 2022 8:10 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Nem tudom másképp érteni a finom megjegyzést, noha talán Claire most épp nem célozgatott semmire, bennem felmerül a válasz, hogy másért igen. Nos, valóban van amiért elítélhetik Callum igyekezetét, módszereit, de az vesse rá az első követ, aki nem hibázott még élete során. Callum annak a híve, hogy jobb később bocsánatot kérni, mint elsőre engedélyt;jóllehet egyiket sem tette meg soha. *
-Még gondolkodunk. Van néhány öletünk de azt nem árulom el. Ha valamelyik tetszene, még befolyásolnál. *Mosolyogva, tréfával ütöm el a választ, mert azt ugyan elmondtam, hogy kislányunk születik majd, de a nevét megtartanám magunknak míg meg nem születik. Sokat nem is gondolkodtunk rajta, sok évi együttélésünk eredménye, hogy ismerjük már egymást Callummal és sok mindenben ugyanúgy gondolkodunk.  A fiú név említésére azonban árnyék fut végig a lelkemen és talán az arcomon is meglátszik. Röpke pillanatig tart gyorsan össze is szedem magam, de a szívembe fájdalom költözik. Nem választottunk fiú nevet, minek is ha tudjuk, hogy lányunk lesz? Mégis Ewan Noah jut eszembe, a csöppnyi arc, az apró kezek….és a sok ezer elsírt könnycsepp. *
-Nem, nem választottunk olyat. Egészen lányos név lesz. *Úgy kell kipréselnem magamból a választ s közben egy kicsit le is hajtom a fejem, de csak azért, hogy legyen időm újra a mosolyoz visszatérni. Mire felnézek Claire-re a felhőknek nyoma sincs, Ewan Noah emléke pedig újra ott van ahol eddig. Lelkem legszebb helyén egy csodálatos kis kék dobozban.  Claire kínálása pedig visszahozza a derűt is a társalgásba, hiszen játékos fenyegetését Calluméhoz hasonlítom amire rátesz még egy lapáttal.*
-Nos, nem valószínű. *Finoman rázom meg a fejem és halkan nevetek a képtelen ötleten, amit még mindig lehet fokozni.*
-Valóban, az lehet az egyetlen hiba. *Kicsit hangosabban de még nem kiabálva toldom Claire poénjához a magamét, mert közben már meg is fordult és a konyhában ténykedik, közben megbeszéljük a perdai forrásvíz előnyeit, amihez semmi sem fogható. Hogy hiányzik-e a Dominium? Claire kérdése után kapom kezembe a poharat és ez ad időt gondolkodni. Magam sem tudom a választ, nem lakunk olyan régóta itt, még minden új és persze azért hiányzik a dominiumi lakosztály békéje is, a sok emlékkel, de ezt hajlamos vagyok arra fogni, hogy még nem szoktam meg itt. *
-A megszokott dolgok hiányoznak inkább. De itt minden sokkal szebb, mint odafönt a rideg alak között. Már attól is jókedvem van ha csak besüt a nap az ablakon. *A konyhám dicséretét mosollyal kísérve zsebelem be. Az valóban csak az én ötleteim alapján készült el, jóllehet Callum felügyelte a munkálatokat és minden mást ami az apartman elkészüléséhez vezetett. Nem akartunk kockáztatni azzal, hogy akár egyszer vagy többször is leutazom, így másképp oldottuk meg és nekem elég volt a kész házba beköltözni. A főzés gyakorlását már korábban megkezdtük Callummal, hiszen régebben is, még a „halálom” előtt is volt, hogy közösen alkottunk valamit, aminek a vége rendre az lett, hogy rendeltünk a Panoráma étteremből és jót nevettünk a kudarcunkon. Csupán szórakozás volt a számunkra, valahogy elütni az időt, hogy ne mindig ugyanazt csináljuk. Az első Perdán való főzésünk azonban jól sikerült és most jut eszembe, hogy ez talán egy jel volt, hogy a hold nem akar nekünk feltétlenül rosszat ahogy azt Callum érzi. El ne felejtsem ezt neki megemlíteni este ha hazajön. *
-Az első próbálkozásunkat siker koronázta, ezen felbuzdulva tervezünk még ilyen közös estéket. *Elmerengve kortyolok bele a vízbe és sokadszorra is megdöbbenek azon mennyire zamatos. Vétek elhasználni kávénak, de még teának is. Nem tudom nem észrevenni Claire ajkán a finom remegést, amiről tapasztalatból tudom, hogy egy elfojtott mosoly eredménye és minden bizonnyal Callum kuktáskodása az ami előcsalogatta belőle. Azonban ezen nem rágódunk tovább, engem jobban érdekelnek azok a történések, melyek nem jutottak el hozzám, ilyen vagy olyan okból. Gyanítom a legtöbbet Callum tartja tőlem távol, aggódva azon, hogy bármelyik is rossz hatással lenne rám és a babánkra. Egy befolyásos család tagjának eltűnése, ráadásul megmagyarázhatatlan módon, márpedig aggodalomra adhat okot, mert elindíthat egy láncolatot amire most végképp nincs szükségünk. Persze lehet, hogy családon belül marad, ám jobb felkészülni, mint akkor kapkodni amikor már késő. A kancellárok és családjaik élete nem egyszerű, az Igresda család képbe kerülése pedig épp elég indok arra, hogy későbbi történésekre számítsunk. *
-Túl messzire ér a kezük. *Bólintok mielőtt újra belekortyolnák a vizembe. A hűs ital a bennem lévő feszültséget is lemossa a szomjammal együtt. Az Igresda család a szokottnál is törekvőbb. Mindig volt olyan család amely igyekezett előtérbe kerülni, a kancellária hatalma csábító volt, sokan nem is gondoltak arra, milyen hátrányokkal jár ez. Mégis valahogy ez a család sokkal inkább előrejutott a háttérben manipulálva a történéseket. Az, hogy Callum nem mesélt róluk azt jelenti, hogy mindennek ellenére még mindig nem jelentenek ránk veszélyt. *
-Egyszer voltam ott, szerettem volna találkozni Rodával. Tudod ő az a perdai gyógyító nő aki a Dominiumon járt és meggyógyított. *S ennél többet nem is szeretnék beszélni róla, nem mintha titok lenne vagy kellemetlen, de talán olyan vizekre is eveznénk amit már nem mondanék el Claire-nek. *
-Elorak gyönyörű, sokkal szebb mint a képeken. Annak a városnak hangulata van, és a kis házak, a szűk kis utcácskák amit haladóknak hívnak, bájosak. A sok virág az ablakokban és azok az illatok. Szerintem ne hagyd ki. *Azt már nem mondom, hogy szívesen odaköltöznék. Callum kitérne a nem létező hitéből ha egyszer ezzel az ötlettel állítanék haza. Már az is előrelépés, hogy ide a Városba leköltöztünk és gyanítom, hogy csak miattam, az én kedvemért. Itt sem vagyunk messzebb a gáncsoskodóktól, a veszély mindenhol ugyanaz, ám akkor azt már töltsük egy szép környezetben. Másrészt nem árt, sőt használ, ha a lányunk a születése pillanatától hozzászokik a perdai levegőhöz. A kis perdai kitérő után ismét visszakanyarodunk az Igresda családhoz, amiről feltétlenül meg fogom kérdezni Callumot. *
-Ha engem kérdezel, a nagyanyjuknak van benne a keze. Minden bizonnyal megvesztegették a hivatalnokokat. Nem nehéz. Sajnálom őket. *Egyetlen sóhajjal söpröm el az Igresda gyerekeket a képből. Nem tudom mit tehetnék értük  és azt sem, hogy miért. Ha az apjuk még itt lenne a Városban vagy a Dominiumon, talán utánanéznék a dolognak, de így már nincs értelme. Másrészt inkább a saját lányomra koncentrálok, őt kell megvédenünk az olyan családoktól, mint az Igresda. Claire gyerekei jobban érdekelnek, régen láttam őket és örülök annak is, hogy Claire olyan nagy örömmel mesél róluk. Emlékszem még régről, az alvásom előtti időről, emlékszem milyen volt. Mint aki elveszett a saját kis világában. *
-Addig élvezd ki míg teheted. Még akkor is ha az agyadra mennek. *Önkéntelenül simítom meg a hasam, ahol Lilly most békésen szunyókál, de ez nem tart örökké. Elég izgága és rendszerint akkor amikor én aludnék. *
-Örülök, hogy boldogok vagytok. Még most is otthon vagy velük. Nem gondoltál arra, hogy egy kicsit kitöltsd az idődet? Nem szeretnél visszamenni dolgozni? Még ha csak részmunkaidőben is. *Persze nem tudom, hogy van-e valami amivel elfoglalja magát munka helyett, amihez nem kell elhagynia az otthonát. Az elmúlt időben ilyenekről nem beszélgettünk, igaz nem is mostanában volt amikor utoljára találkoztunk. *





megjelenés ◊";> music
©




I am happy.

You make me happy.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szomb. Aug. 06, 2022 10:21 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Saskia & Claire

- Nem hiszem, hogy befolyásolnálak, biztos mindegyik tetszene.

*Biztosítja barátnőjét mosolyogva, láthatóan cseppet sem zavartatva magát, amiért ténylegesen nem tudhatja, de ilyenkor nem is számít igazán. Mindenesetre jó döntés volt nem rákérdezni direkten a névre. Apropó név. Elmereng a lányos lányneveken. Ki tudja miért, de épp a kevésbé csajosak ugranak be. Szegény hajdanvolt germán kislányok! Elfojt magában egy sóhajt, habár jól tudja, hogy csak az ő fülének idegenek a Brünhildák, Ingeborgok, Jerták és Giszmundák.
Elkalandozása miatt nem veszi észre Saskia elfelhősödő tekintetét, de ha árgus szemekkel figyelné, lehet akkor se látná annak, ami. Fel sem merül benne, hogy a fiúcska neveket emlegetve fájó emlékeket tépett fel. Ha tudatában lenne (akkor nem is mondta volna, ugye), már réges rég szabadkozásba fogott volna, ami vélhetően meghosszabbította volna a fájdalmas pillanatot, ezzel akaratlanul megnyújtva az. Így legalább ha már egyszer elefánt volt a porcelánboltban, nem ugrál a törött cserepeken, hanem tovább lépnek.*
- Az egyetlen? *Fúj egy nagyot teátrálisan.* - Ettől tartottam.
*Legyint egyet még nevetgélve, mielőtt eltűnne a konyhában a frissítőkért. Már a vizet kortyolva hallgatja a perdai élet véleményezését.*
- És amikor nem süt a nap? Amikor esik? Az nem…fura? Vagy félelmetes?
*Egy ideig keresgélte a megfelelő szót, de nem sikerült megtalálnia. Az „életidegen”-t csak azért nem mondta, mert hát az eső minden csak nem életidegen, pont az ellentettje, szükséges a természet, az élet fennmaradásához. Számára viszont mégis annak tűnik, az ő életétől igencsak messze áll. A zuhany van a legközelebb hozzá, amit megtapasztalt, de az olyan messzire van a záportól, zivatartól, mint ide a Föld, de legalábbis az Aquillon.
Callum kuktasága okozta nagy derültsége lassan elpárolog, ahogy még Saskiát hallgatja a közös tervekről. Vajon van több is? Szívesen rákérdezne, mik azok, mert biztos benne, hogy van több is. De mi végre?  Ötleteket nem tudna meríteni belőle, ő maga se vágyik példának okáért a konyhába, az meg, hogy Matthew-t bevontassa oda séf-felszerelésben se tudja maga elé képzelni, feltételezhetően a többi ötlet se működne náluk. Vagyis csak feleslegesen feszegetné a témát, még a végén illendőségből megkapná a viszont-kérdést, amihez nincs nagy kedve.
Az Igresda család ügyes-bajos dolgai szerencsére kapóra jönnek kiváló figyelemelterelésnek. Természetesen a saját figyelmére értve.*
- A Hivatalig minden bizonnyal.
*Zárja le azonban a pletyka-rovatot, több pedig hirtelen nem jut eszébe, de nem is baj, mert Elorak talán még izgalmasabb téma.*
- Ah, értem. Roda neve nem volt meg, biztosan hallottam, de kiment azóta a fejemből. *Jegyzi meg bólogatva, majd figyel a perdai város leírására.* - Talán egyszer ellátogatunk oda.
*És komolyan is gondolja. Nincs besózva az azonnali indulás miatt, talán még jövőre se lesz, de aztán ki tudja, mit hoz a holnap. Egyszer biztosan megérné elutazni odáig, de abban biztos, hogy nem egyedül fogja szerét ejteni ennek az utazásnak. Matthew-val és a gyerekekkel, mindenféleképp a gyerekekkel, velük egészen biztosan élvezetesebb lenne, több csodát meglátnak a világban.*
- Furán vagyunk mi, anyák bekötve. *Már Saskiát is ebbe csoportba sorolja hezitálás nélkül.* - Az üres kabin hamarabb megy az agyamra, mint ők amikor épp benne rajcsúroznak.
*Ugyan vigyorogva mondja és komolyan is gondolja, de csak némi erőfeszítésnek köszönhető, hogy vissza tudja tuszkolni a régi rossz emlékeket arról az időről, amikor szó szerint az agyára ment a hirtelen rátörő csönd és magány.
- Nem igazán, a fegyverfejlesztés sose vonzott igazán. Azt pedig kétlem, hogy engedélyeznék, hogy a karbantartó műszaki csapat tagja legyek. *Fogalma sincs, hogy Saskiának rémlik-e, hogy merre szakosodott annak idején, akkoriban még nem ugyanabban a körben mozogtak. Szakosodása is ennek ékes példája. Azért folytatja, ha valami nem tiszta, majd kérdez barátnője.* - Talán már nem is lehetnék, tíz év alatt eléggé kiestem a gyakorlatból.
*Kicsit izgul is a következő napi programja miatt, vajon most fogja eloszlatni Zach őróla kialakított pozitív szakmai véleményét? Nos, megvan rá a lehetőség, habár az elmúlt hetekben olvasgatni kezdte a kapott szakirodalmat, tanulmányokat.*
- Egyelőre még a család szervezése kitölti az időmet a hivatalos feladatokkal együtt, de abban igazad van, hogy lassan legalább részmunkaidőben vissza tudnék menni dolgozni. Egyre önállóbbak a gyerekek. Talán ideje lesz leülnünk Matthew-val átbeszélni a lehetőségeket.
*Komolyan elgondolkodott a dolgon, pedig mikor Dr. Davies hozta fel a témát, akkor könnyedén elhessegette még a gondolatot. Igaz, az tényleg a karbantartói-fejlesztői munkára vonatkozott, nem általánosságban a munkáról. Talán tényleg jó volna igazán hasznosnak éreznie magát, kevesebb ideje jutna a csak általa hasznosnak ítélt háttérbeli machinációira és a házasságán való merengésre. Utóbbinak Matthew biztosan örülne, ugyanakkor mégse tudja maga elé képzelni férjét, ahogy lelkesedik a karbantartói ambíciói iránt. Előbb mindenesetre neki magának ki kell találnia, mit is szeretne, elvégre ez a házi feladata.*
Vissza az elejére Go down

Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 15, 2022 12:38 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Én sem hiszem, hogy bármiben befolyásolna Claire, de hozzátartozott az udvarias elutasításhoz, hogy ezt mondjam. Nem, nem szeretném megosztani vele a kislányunk nevét, sokáig azt is titkoltuk, hogy lány lesz. Először azon is meglepődtem, hogy  Callum örült annak, hogy nem fia fog születni, de megmagyarázta és ésszerű okot hozott fel, jóllehet ezzel a Jenkins név nem marad fenn. A sok megpróbáltatás után és orvosi tanácsra sem vállalhatok még egy babát, persze lehet, hogy kis idő múlva változik a véleményem és az elhatározásom, de ez a jövő zenéje. A fiú név említése miatt azonban fellángol bennem a szomorúság és a fájdalom, hálás vagyok Clairenek, hogy nem forszírozza tovább, bármilyen oka is van, így el tudom temetni, vissza tudom oda csomagolni, ahova annak idején tettem. Szerencsére hamarosan a derű veszi át a helyét, kezdve Claire játékos fenyegetésével, át azon, hogy Callumhoz hasonlítom és csupán a magasságát emlegetem fel mint különbséget. Természetesen ez is csak tréfa, nem gondolom komolyan. Nevetek felhőtlenül míg vissza nem tér a pohár vízzel, addigra már csak mosoly marad az arcomon. Kérdésére nem a perdai víz finom íze az ami befolyásolja a válaszomat, anélkül is szerelmes vagyok a holdba és igyekszem hozzá neki is kedvet csinálni. *
-Ellenkezőleg. Csodaszép az is amikor esik az eső. Szeretem az esőt, felszabadító érzés amikor érzem a bőrömön és szépek a sötétszürke felhők is, a különös színek vihar idején, jóllehet akkor nem merészkedem ki. Igen, a vihar talán félelmetes, de egyben csodálatos is, borzongató. *Callum persze nem érten velem egyet, de úgy hiszem egyikünk sincs egyedül a véleményével. Vannak akiknek rossz első tapasztalatuk volt a Perdával és vannak akik, mint én, vagy Ms. Benedict akinek festményeiből jutott néhány az apartmanunk falaira, minden szépséget meglátnak a holdban. Mikor Callum felhozta a költözés ötletét, úgy éreztem akkor vetem bele igazán magam az életbe. Igen, hiányzik a Dominium, de csak azért, mert többet éltem ott, mint a Perdán és a megszokott dolgok biztonságot nyújtanak, ám szépségben nem ér fel semmi sem azzal, ami itt lent körülvesz. Callum szerintem eltúlozza azt, hogy a Perda ellene fordult, és ez akkor is eszembe jut amikor az itteni első közös főzésünkre gondolok. Ez volt az egyik tervünk amit valóra váltottunk és számtalan van még, legtöbbje persze olyan amit én találtam ki és köze van ahhoz, hogy a természetet nem kedvelő férjemet átállítsam….a napos oldalra. Nem csodálom, hogy Claire arcán egy elfojtott mosoly nyomát látom, Callum bájos és vicces volt amikor nekem kuktáskodott, de csak nekem adatott meg, hogy kötényben lássam. Elképzelni nehezebb olyannak, aki csak a kancellárt látja benne, a mindig határozott, hideg fejjel gondolkodó és intézkedő, szigorú kancellárt, akinek arcán a mosoly csak baljóslatú. Azon kevés alkalmakkor amikor összeültünk vacsorázni, vagy ünnepeltünk valamit a többi családdal, köztük Claire-ékkel is, nem elég ahhoz, hogy mást is belelásson. Ezt azonban nem vesézzük ki jobban, bár szívesen adnék ötleteket Claire-nek, hogyan szórakoztassa el magát akár Matthew társaságában, de félek egyiket sem lehetne ráhúzni Evans kancellárra. Pletykára viszont mindig vevő vagyok, már csak azért is, mert Callum más jellegű pletykákkal a tarsolyában tér haza, másrészt érdekel, hogy más hogyan látja ugyanazt a problémát. Kíváncsi vagyok, ha szóba hozom Callumnak az Igresda családot, ő milyen szemszögből közelíti meg. Claire álláspontját már ismerem és sok mindenben egyetértünk. Rábólintok az utolsó megjegyzésére, s ezzel le is zárjuk a témát. A gondolataimban azonban továbbél mindaddig, míg meg nem tudom beszélni Callummal.
Ahogy korábban a Perdát méltattam, úgy most Elorak városáért teszem meg ugyanazt. Rodát csak azért említem meg, hogy okot adjak a perdai városba való látogatásomhoz, de úgy látom Claire-en, hogy nem győztem meg igazán. Persze nem lehet mindenki olyan lelkes mint én, de annyira közönyösnek tűnik, hogy eszembe jut….kísértetiesen hasonlít arra az állapotára, amire a „halálom” előtti időkből emlékszem. Aztán gyorsan el is hessegetem ezt a gondolatot. Amikor először pillantottam meg Claire-t egészen másképp nézett ki, mint ahogyan az emlékeimben élt. Most csillognak a szemei, egyáltalán nem fásult, az arca kisimult, üde és másban igenis lelkes. Talán csak jobban hasonlít Callumra a természettel kapcsolatos véleményével. S lám, aggodalmam hiábavaló volt, mert mikor a gyerekeiről kérdezem, már mosolyog és ez a mosoly nem kényszeres, nem megjátszott, nem csak úgy oda lett rajzolva az arcára, hanem a szívéből fakad. Önkéntelenül elmosolyodom azon, ahogy már engem is anyának tekint, holott még igazán nem vagyok az. Anyává akkor válunk, amikor először tartjuk karjainkban a kicsit, s jóllehet ez már megadatott, de csak ennyi s nem több. Először és utoljára. A szomorúság azonban most nem üti fel a fejét, Claire szavai elsöprik. *
-Igen, gondolom. Csak elképzelni tudom, de biztosan hiányoznak olyankor. *Egy gyerekekkel teli otthonban a csend az ami aggodalomra ad okot. Claraq is folyton ezt mondta, ha csendben vannak, akkor valami rosszban törik a fejüket. Engem mégis az érdekel jobban, hogy ebben a nagy csendben, Claire nem gondolt-e arra, hogy kitöltse az űrt. Hogy magával is foglalkozzon egy kicsit, ideje lenne már. Fenntartásait egy legyintéssel űzöm el.*
-Ugyan, szerintem gyorsan fel tudsz zárkózni, amennyiben tényleg lemaradtál volna bármilyen fejlesztésről, és nem pontosan a korábbi szakmádra gondoltam, hanem valami hasonlóra. Ami örömmel tölt el, amiben sikereket érhetnél el. *Kicsit kérdő jelleggel mondom ezt, nem hiszem, hogy nem hiányzik neki. A családdal foglalkozni jó dolog, és sok örömmel jár, de néha magunkkal is kell foglalkoznunk egy kicsit, ellensúlyozni a napi rutint. *
-Szerintem jót tenne a változatosság. Biztosan kitalálod mi az amit meg tudsz csinálni és ami ellen Matthew sem tud felhozni ellenérveket. *Igen, biztatom, Claire még bizonytalan és talán a férje az oka, bár az is igaz, hogy a karbantartói munka nem kancellár feleségnek való. Persze….miért ne? *
-Ha bármiben segítségre lenne szükséged, akár meggyőzni Matthew-t, rám számíthatsz, de mi lenne ha most elrendeznénk az ajándékaidat a gyerekszobában? Adhatnál tanácsot a berendezéssel kapcsolatban, szívesen venném. *Kissé előrehajolok amennyire megy, hogy elérjem a kezét s az enyémet egy röpke pillanatig rásimítsam. Meggyőzésben jó vagyok, ezt Callum is elismerte és szeretnék segíteni ha tudok. Azonban a végén inkább én kérek segítséget Claire-től, mert vannak ugyan elképzeléseim, de tapasztalatom az nincs. Mégis hol lenne jó helye a kiságynak és a polcoknak, mi az amitől egy gyerekszoba hangulatos lenne egy gyereknek? *






megjelenés ◊";> music
©




I am happy.

You make me happy.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Aug. 23, 2022 5:06 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Saskia & Claire

*Nagyon koncentrál Saskia szavaira, még inkább az eső említése kiváltotta kellemes izgatottságára. Őszintén elhiszi, hogy barátnője a Perdán élvezi még az égi áldást is, ettől függetlenül nem tudja levetkőzni magáról azt az arckifejezést, amit hajdanvolt emberek ölthettek magukra, akik nem kedvelték a házi kedvenceket, és mégis a kisállattartás örömeiről beszélnek nekik. Csak azért nem vigyáz jobban vonásaira, mert fogalma sincs a hasonlóságról. Ráadásul ő igenis kacérkodik a gondolattal, hogy egyszer megtapasztalja az esőt. Nem most, talán a következő utáni látogatása során, addig felkészül rá lelkiekben. Remélhetőleg Perda Istenei is figyelembe veszik az eső időzítésekor Claire terveit.*
- Hát.. lehet egyszer kipróbálom majd.
*Nem túl meggyőző a hangja, de nem mondaná, ha nem gondolná komolyan. Egyébként ha jobban belegondol, nem is a zuhany a legközelebbi tapasztalata, hanem a csőtörés a negyedik szinten idestova tíz vagy tizenkét éve. Az kevésbé volt kellemes, mint egy langymeleg zuhany, ráadásul nyakig felöltözve egészen más érzés, de gyanítja, hogy esőben sem pucéron szaladgálnak az emberek és perdaiak. Ha mégis, akkor lehet előrehozza az esővel való találkáját a következő látogatására.*
- Igen, általában igen, de - és lehet ettől azért kicsit szaranya vagyok- … *Abba nem megy bele, hogy talán mástól is, azt majd az idő megmutatja úgyis. És láthatóan a kevéssé nyomdakész kifejezést se akarja magyarázni, még kimondva se helyes nyelvtanilag, de teljeskörű a leíróképessége. - … idővel megtanultam értékelni az egyedüllét pillanatait, mostanság már élvezek is egy-egy csendes estét.
*Ezt kicsit óvatosan mondja. Nem azért, mert azt várná, hogy Saskia leszidja ezért. Attól tart kicsit, nehogy megbántsa a másikat… ha nem növekedne a méhében a kishercegnő, biztos nem is fűzte volna tovább ezt a párbeszédet. Most viszont önzőn megkockáztatja, hogy egy kicsit könnyítsen saját lelkén és a néha kínzó gondolatait kibeszélje magából.*
- Holnap az egyik Eredeti Építővel, Dr. Davies-szel lesz közös programom, megmutat pár érdekes műszaki fejlesztést itt Városban. Szerintem ki fog derülni, mennyi kopott el a régi tudásból, gyakorlatból.
*Látszik rajta, hogy a másnapi programját is izgatottan várja. Nem kimondottan számít rá, hogy befogják megolajozni a csapágyakat, de már a műszaki témák sorjázástól is azt várja, hogy leszűrhető lesz, mennyire rozsdásodott be ő maga.*
- Köszönöm!
*Őszintén, kedvesen mosolyog vissza Saskiára, közben megpaskolja a kezét érintő pehelykönnyű finom kezet. Ugyan képtelen elképzelni olyan szituációt, hogy Matthew-ra rászabadítja Saskiát a pályaorientációs kérdésekkel…vagyis inkább fordítva, Saskiára Matthew-t és a tőmondatos énjét. Valamiért úgy képzeli, hogy az a beszélgetés tényleg tűpontos kérdéseket és tőmondatokat fog igényelni, hogy eljussanak valahova. Mindenesetre értékeli a gesztust, de köszönete leginkább a visszafogott terelgetésnek szól, aminek köszönhetően eljátszik a munkába visszaállás gondolatával.*
- Ó, igen, nagyon szívesen segítek. Menjünk! *Fel is pattan, de azért nem indul neki rohanvást, leginkább, mert nem ismeri a járást. Másrészt Saskia felé nyújtja kezét.* – Felhúzzalak?
*Saskia kiegyensúlyozott, mozgékony kismama, de azért örülhet egy kis segítségnek a kényelemből való felkászálódáshoz. Legalábbis saját emlékei szerint ez már nem olyan könnyű tornamutatvány. Akárhogy is, magához veszi az ajándékkosarat, inkább ő egyensúlyozzon vele.*
- Vigyünk még valamit? Vizet mondjuk? Vagy más nem várakozik felvitelre?
*Ha sorban áll három-négy babaholmis doboz, abból legalább egyet még fel tud vinni. Éljen a hatékonyság! Egyébként most azon morfondírozik, hogy elhangzott-e, hol lesz a gyerekszoba, vagy csak saját kútfőből gondolja – talán tévesen–, hogy „fel” kell majd menniük.*
Vissza az elejére Go down

Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Aug. 28, 2022 12:22 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Hiába minden lelkes ecsetelésem a perdai természettel és az időjárás szépségeivel kapcsolatosan, láthatóan nem tudom Claire-t meggyőzni. Arca nem tükrözi az én lelkesedésemet és szavai is elég bizonytalanok. Nem is vehető ígéretnek, még önmagát sem sikerült meggyőznie. Az idő persze mindent el fog rendezni, előbb vagy utóbb mindenki a Perdára költözik majd és kénytelen lesz megtapasztalni azt, amit mások egyszerűen imádnak és csodának tartanak. Az alvók vágynak a Perdára utazni, mert ők megtapasztalták a természetet, még ha a búrák alatt is, viszont a Perdán visszaköszönt az, amit a Földön már nem tudtak megmenteni. Sokaknak gondot okozott egy időben a hosszú mélyűri utazás, lelkileg alaposan megtaposta az embereket a tudat, hogy a hajón kívül nincs más a végtelen, fekete űr és az ember között, a falakba zárt világ bár életmentő volt, mégis a halált hordozta magában. Talán Claire is ennek esett áldozatául, vagy valami mástól, amiről nem beszélt, de mostanra úgy hiszem túl lépett rajta. Nem kérdezek rá, egyrészt sosem voltam biztos a dolgomban akkoriban, másrészt nincs jogom a múltjában vájkálni. Emlékeimben egy egészen más Claire élt, egy olyan aki fásult volt és alig létezett, aki egy burkot épített maga köré, mint egy védőfalat és behúzódott a vackába. A különbség szinte tapintható volt és örültem, hogy így látom. Beragyogta az apartmant.
A szóválasztása kissé meglep, váratlanul ér a nem éppen szalonképes kifejezés, de egyben meg is mosolyogtat, nem ütközöm meg rajta.  Matthew minden bizonnyal emelgetné a szemöldökét ennek hallatán, ám engem szórakoztat. *
-Szerintem nem vagy az. *Én nem mondom ki, nem azért, mert nem tartom helyesnek, hogy egy művelt, intelligens nő így beszéljen, hanem mert egyszerűen nem áll rá a szám. *
-Helyes, jól teszed. Bár én még nem tapasztaltam meg, így nincs is jogom tanácsot adni, de úgy vélem, ha van egy kis én időd, a gyerekeid egy sokkal pihentebb és energikusabb anyukát kapnak vissza. *Clara-n láttam sokszor,  hogy elfáradt s mégis erőn felül akart teljesíteni, de persze fáradtan már nem úgy mennek a dolgok. Az ember természetszerűen ingerlékenyebb, kevesebbet bír és ezt kivetíti a környezetére is. A kávé pedig nem old meg mindent, ezt persze Callumnak is hiába mondogatom, gyanítom, hogy amikor nem látom, csak úgy dönti magába a szerinte éltető nedűt. Szavaimmal csak bátorítani tudom Claire-t és épp ezért is hoztam szóba a munkát. Egy anyának is szüksége van arra, hogy kiteljesedjen, hogy sikereket érjen el, hogy ne csak gyereknyelven tudjon beszélgetni. *
-Remek programnak ígérkezik. *S Claire finom izgatottságát látva, jól is fog szórakozni, még akkor is, ha abból a bizonyos tudásból a vártnál több kopott meg. Remélem nem töri meg a lelkesedését és Dr. Davies segít majd neki építő jellegű kritikával, biztatással, nem pedig a kedvét szegi. Bármiben szívesen segítek, annál is inkább, mert mi nők, és mi kancellár feleségek tartsunk össze, másrészt Claire munkája nem éppen a nyolcadik szinthez illő – sokak szerint – és Matthew sem az akit könnyedén meg lehet győzni, viszont nekem meggyőzésből van már tapasztalatom és gyakorlatom, ha Callummal sikerült, Matthew sem lesz probléma. Ha pedig mostanában kerülne rá sor, kijátszhatom a várandós kártyát is. *
-Ugyan, igazán nincs mit, szívesen segítek. *Teljesen őszintén gondolom és egy kicsit számítok is arra, hogy be kell vessem magam, az külön élvezetes kaland lesz. Azonban jelen helyzetben én kérek segítséget Claire-től és nem is kell messzire mennünk. Biztos voltam abban, hogy nem mond nemet, egy várandós nőnek senki nem mer ellentmondani, de esetében nem erre bazíroztam. Már igyekszem is felállni, nem megy olyan gyorsan és könnyen, de az egész várandósságomat olyan csodának élem meg minden egyes nap, hogy öniróniával kevert derűvel élvezkedve, jólesően nyögdécselek. *
-Köszönöm, megy ez még egyedül. Még nem érzem magam molafnak. *Halkan nevetek fel, s bár csak egyszer láttam ilyen teherhordó állatot Elorakban, rögtön eszembe jutott amikor először éreztem akadálynak a Lily pocakot. *
-Viszem a vizemet és ezt is…*S miután sikerült függőleges helyzetbe tornáznom magam, a poharam és a játékos kis függő után nyúlok. *
-Akár hiszed, akár nem, igazán nincs még mit a gyerekszobába vinni. Elakadtam. Azt hiszem annyi mindent szerettem volna megvenni, hogy a végén feladtam. S nem is tudom mi az ami valóban szükséges és ami csak szép és aranyos de teljességgel felesleges. Az ágy már meg van. *Jelentem ki a végén büszkén, mert hát az volt az első amit beszereztem, mégpedig nem is akármilyet. S csak aztán ér el a tudatomig Claire fogalmazása, amire megrázom a fejem.*
-Nem kell sehova felvinni. Nincs emelet. *Mert bár előfordul néhány ilyen apartman, a kiválasztásnál igyekeztünk egyetlen szintre és a kis kertre helyezni a hangsúlyt. Nincs lépcső, és ebből a szempontból hasonlít az apartmanunk a dominiumi lakosztályra, csak sokkal nagyobb, tágasabb, világosabb….élhetőbb.  A nappaliból a kis előtéren át, most nem a konyha felé fordulok, hanem az ellenkező irányba, ahol két másik ajtó látható. Az egyik a gyerekszobáé amerre el is indulok, míg a másik Callummal közös hálószobánké.  A falipanelt megérintve halk szisszenéssel húzódik a falba az ajtó, mögötte egy nagy ablakon keresztül árad be a fény, s az egyelőre púder színű falakról verődik vissza. A sarokban áll az ágy, szemben vele pedig a falba épített szekrény, melynek ajtaja szinte nem is látszik. Ezen kívül még van egy kisebb komódszerű fiókos szekrény, melynek tetejére teszem le a poharamat. *
-Egyelőre ennyi, de tervezek még ide egy fotelt és persze lesz szőnyeg is, az ágy pedig több funkciót is ellát. *Elmosolyodom, szabaddá vált kezemmel végigsimítok a hasamon, Lily mocorog, ébredezik és inkább ez az érzés az ami a mosolyt az arcomra csalja. *





[/color]



megjelenés ◊";> music
©

[color=brown]



I am happy.

You make me happy.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szomb. Szept. 03, 2022 10:29 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Saskia & Claire

- Kedves vagy.
*Jelenti ki mosolyogva a nyilvánvalót. Claire meggyőződése, hogy még ha tényleg szaranyának tartaná is őt Saskia, akkor se mondaná. Se a szemébe, se a háta mögött.* - Nekem azért tetszik ez a tanácsod és indokolásod, el is lopom.
*Elvigyorodik a végére. Vajon tényleg sokat változna az életük, ha nem csak elfoglalná magát, a magának kitalált kötelező feladatokkal, amiket nem is annyira élvez, hanem olyat csinálna, amiben ki tudna ő is teljesedni? Mindenesetre jó érvnek hangzik, csak le kell még tisztogatnia, hogy könnyebben átadható indok legyen. Már ha tényleg belevág újra a szakmai kihívásokba.
Arra csak bólint egyet, valóban remek programnak ígérkezik a másnapi is. Nem fogadkozik, hogy beszámol róla, mert gyanítja, csak neki lesz érdekes. Talán csak a végeredményről számol majd be: milyen mértékben és mennyire menthetetlen módon rozsdásodott be.*
*Nem sértődik meg, hogy nem kértek a segítségéből, már csak azért sem, mert Saskia derültsége ragadós. Egyedül a hasonlaton akad fenn, miközben visszahúzza kezeit.*
- Molaf?
*Ahogy a perdaiak szokásait és nyelvüket sem ismeri – pláne nem ezek közötti kapcsolatokat –, úgy a Perda növény- és állathatározójával is csak felszínesen ismerkedett meg. A nagyon cuki vagy nagyon veszélyes állatokon kívül vélhetően nem tudna felsorolni másik ötöt még.
Közben magához veszi saját poharát és a kis ajándékkosárkát és elindul barátnője után.
- Az ágy már egy jó alap.
*Biztatja menet közben Saskiát és csodálja derűs nyugalmáért, ő maga ennél görcsösebb volt. Fiatal kismamaként ahhoz a praktikához nyúlt, amit ismert. Check-list. Mire a hetedik hónapba lépett volna már készen volt a gyerekszoba. És félig az orvosiszoba-csomagja is, de ezt végképp nem hangoztatná most.*
- Oh, igaz is, valamiért az volt a fejemben. *Kint pedig még tanulmányozta is az épület homlokzatát.* - Biztos a vendégapartmanok miatt vésődött belém az emelet szükségszerűssége.
*Mosolyodik el kissé zavartan és nem magyarázkodik tovább. Leginkább azért, mert az újabb ok még inkább bután hangozna, hogy a Dominiumi folyosók és kabinajtók megszokott sémája után egy egyszintes épület a maga tömb-valójában valahogy olyan hatalmasnak tűnik, hogy az nem lehet egy földszintes lakás, minimum emeleteknek kell megbújnia bennük.
A gyerekszobába lépve maga mögött hagyja enyhe zavarát és a „feladatra” koncentrál. Persze nem akarja egyes egyedül megmondani mindenben a tutit, nem is tudná, de pár tipp jól jöhet. Ha nem is kerül mind megfogadásra, de lehet, hogy ötletet ad valami újhoz, jobbhoz, az ő életükhöz jobban passzolóhoz.*
- Nagyon kellemes a színválasztás a falakra. *Kezdi a véleményezést, miközben ő is lerakja a kosarat a komódra. Ha eddig nem derült volna ki a baba neme, hát ez elég árulkodó lett volna.* - Egy-két kép jól jöhet a falra, vagy valami cuki falfestés az egyik részre, de nem az egészre. Idővel a pici is értékelni fogja, de az első hónapokban te fogod baromi sokat nézegetni, és majdnem bármi jobb, mint az üres falak.
*Persze lehet gyönyörködni a babában is, fog is, mint minden anyuka, ebben Claire egészen biztos, de ahhoz sokszor tartania kell magát az embernek, márpedig borús napokon néha jól esik hátradönteni az ember fejét és csak pihentetni a szemét.*
- A fotel jó, ha lehet tippem, rendelj hozzá lábzsámolyt is. Már olyat is lehet kapni, amivel egybe van építve a lábtartó. Nagyon szépek, de praktikusabb lehet, ha különállót választasz, könnyebben tudod később ide-oda átpakolni, a picinek jó kapaszkodó lehet, nálunk mindkét gyerek ha jól emlékszek abba kapaszkodva állt fel először.
*Belekortyol a vízbe, mielőtt túl sokat fecsegne a saját élményekről, ráadásul hallhatóan megkopott emékekről.*
- Egy alacsony asztal is jól jöhet a fotel mellé, rápakolni a cuccaid, zsepi, csoki, pohár víz, bármi. Aztán persze az is lehet majd idővel a pici első játszóasztala. *Megvonja a vállát, jelezve, hogy mindez csak tipp, semmi sem kötelező. Elfordul a képzeletbeli fotel-saroktól és rátér a következő témára.* - Milyen pelenka-típusban gondolkodtok?
Vissza az elejére Go down

Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szer. Szept. 07, 2022 11:06 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Szerény de örömteli mosollyal fogadom Claire köszönetét és a tanácsom iránti tetszését. Nem gondolom, hogy többet tudok nála, hiszen tapasztalat híján vagyok, de sokat tanultam Clarától és szerencsére emlékszem rájuk. Bármit is gondol, nem tartom szaranyának, ahogyan ő fejezte ki magát, csupán embernek, aki esendő és nehezebben birkózik meg a problémákkal. Az emlékeim sorra törnek felszínre, most, hogy beszélgetünk sokkal könnyebben, és tudom, hogy korábban nehéz időszakon ment keresztül. A hibernációm előtti időben nem is foglalkoztam vele, lekötött a várandósságom, az öröm és beléfonódott félelem, hogy újra elveszítem, aztán a kitörő járvány, Callum gondjai és erőfeszítései, hogy valahogyan megfékezze, hogy megoldást találjon….de emlékszem, hogy Claire nem volt önmaga. Emlékszem és tudom, hogy most egészen más. Olyan mint régen, nagyon régen. Örülök, hogy újra magára talált, ezért is igyekszem bátorítani és lelkesíteni, hogy valamivel töltse ki a gyerekei hagyta űrt.  Ha nem is pontosan a régi munkájával, de hasonlóval, amiben kiteljesedhet, amiben sikereket érhet el. Mindenkinek szüksége van rá. Majd meglátjuk, mindenesetre látom rajta, hogy elgondolkodott már ezen, csak kellett egy kis lökés, hogy megtegye a második lépést. Ehhez pedig szívesen asszisztálok s ha kell, még Matthew-val beszélgetek. Ezután azonban én kérem az ő segítségét, de ahhoz fel kellene állnom és minél előrébb halad a várandósságom, annál vendégszeretőbb a kanapé és úgy minden más ülő- és fekvőalkalmatosság. Mint minden nőben, bennem is van büszkeség és bár Callum segítségét soha nem utasítom el, most inkább magam állok fel, némi öniróniával fűszerezve.*
-Molaf a perdaiak igavonó állata. Nem túl kecses, tömzsi testalkatú, akár egy várandós nő. *S Claire visszakérdezésére még tovább ecsetelem jelenlegi állapotomat és annak érzetét, mert az imént hazudtam. Talán kegyes hazugság volt ez a magam részére, de tényleg úgy érzem magam, mint amilyennek azt az állatot láttam Elorakban. Végül sikerül függőleges helyzetbe hoznom magam és már a gyerekszobáról beszélek, mely még igen hiányos és ha Lily előbb érkezne, bizony Callumnak kellene kapkodnia, hogy minden készen legyen mire hazaérkezünk. Nos, legalább le tudnám fektetni. Korábbi gyászunk és veszteségünk miatt ugyan megfogadtuk, hogy nem rohanunk előre, még sem bírtam ki, igaz azonban, hogy tovább bírtam mint gondoltam. Várandósságaim közül egyiknél sem jutottam el ilyen messzire és hiszem, hogy Rodának a keze van a dologban, szó szerint amiért örökké hálás leszek neki. *
-Igen, nos nem tudtam ellenállni amikor megláttam, bár nincs benne semmi cicoma. *Kezemben a vízzel és a Claire-től ajándékba kapott játékos függővel indulok a szoba felé, ami Claire elgondolásával ellentétben, egy szintben van az apartman többi részével. Igazából eszünkbe sem jutott, hogy több szintes apartmant foglaljunk vagy készíttessünk, a Dominiumon sem vittük túlzásba és a lépcsők plusz veszélyforrásnak számítanak egy kisgyerekes család életében. Elmosolyodom erre a gondolatra, jó érzés családként, gyermekes családként gondolni magunkra, jóllehet hangosan nem mondom ki.*
-Minden bizonnyal. Így ugyan nagyobb helyet foglal, de van kertünk is hozzá, ami csak a miénk. Azt hiszem egy botanikustól ez elvárható. *Halkan nevetek fel, egy kissé zavartan, mert hát senki nem mondta, hogy kötelező jelleggel kell, hogy legyen kertünk, de már a Dominiumon is túlzásba vittem – Callum szerint – és gondolom itt meg akarta előzni, hogy az otthonunkból dzsungelt varázsoljak. Azért a fa is a nappaliban, ennél többet nem kívánhatok és ennyivel még ő is megbirkózik, de egyszerűen imádom a meglepetését és valahányszor a fára esik a pillantásom, Callumra gondolok, a mosolyára, a tekintetére, ahogyan várta a reakciómat mikor megpillantom a nappali büszkeségét.
A gyerekszobában azonban mindent elfelejtek és csak a lányunkra tudok gondolni és arra, hogy jól érezze magát itt. *
-Cuki? *Érdeklődöm gyanakodva, hogy mégis milyen falfestésre gondolt és remélem nem valamilyen rózsaszínű álomra, mert attól mindketten kirohannánk a világból. Szó se róla, Lily biztosan fog viselni lányos ruhácskákat, rózsaszínűt is, de ennyiben ki is merül az igényem. Mivel a fal színét és mintáit csupán a program összetettsége korlátozza, nem nehéz „átfesteni” vagy akár egy képet elhelyezni rajta. *
-Egy erdőrészletre gondoltam, a nyári erdőével, ahogyan a fák ágai között besüt a nap. Arra a falra. *S lépek közben a mutatott fal felé, kezemmel az egészet beterítve az elképzelt látvánnyal. *
-Képekből nem lesz hiány, csak ki kell választani. Callum fedezte fel Jasmine Benedict tehetségét és amit eddig láttál a falakon, azok mind az ő munkái. Bámulatos, hogy ecsettel és festékkel mire képes. *Megvallom egy időben némi féltékenység is fellobbant bennem, főleg a pletykák miatt, melyek eljutottak hozzám azután, hogy visszanyertem az emlékeimet és újra emberek közé mentem. De rájöttem, hogy mind csupán kárörömből született, Callum irántam érzett szerelme pedig soha nem veszített az erejéből sem az odaadásából. Igazából soha nem is hittem a pletykáknak, de arra elég volt, hogy bogarat ültessen a fülembe. Ennek is megvolt az előnye. Tudtam, hogy kitől mire számíthatok. Claire tanácsai azonban elhessegették ezt a képet, a fotel ami ugyanúgy univerzális, ahogyan az általam kiválasztott ágy, végigkísérheti az életünket. Szerettem az örök darabokat, épp a hátukon cipelt emlékek miatt. *
-Ez remek ötlet, köszönöm és valóban praktikus. Egy bababarát, kerek asztal. *S kezdem is elképzelni a szobát a többi bútorral, a fejemben egyre inkább megtelik a szoba, de azért maradnak szellős helyek is, egy puha játszószőnyeggel, ahol majd Lily kúszhat, mászhat. A pelenkakérdésre kapom fel a fejem, talán az egyik leglényegesebb és legtöbbet használt holmi, mégsem gondolkodtam el rajta, mi több, még be sem szereztem egyet sem. *
-Pelenka típus? Nem tudtam, hogy a méretükön kívül másban is meg lehet különböztetni a pelenkákat. *Kérdőn fordulok Claire felé, hogy világosítson fel legyen olyan kedves, mert ebben aztán nem vagyok jó és az az igazság, hogy Clara gyerekeinél sem a pelenkájukat nézegettem hanem az édes mosolyukat és a selymes fürtjeiket. *






megjelenés ◊";> music
©




I am happy.

You make me happy.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Okt. 09, 2022 3:34 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Saskia & Claire

*Csak és kizárólag az elmúlt évek gyakorlatának köszönheti Claire, hogy nem neveti el magát Saskia magyarázatát hallgatva. Ajkai ugyan megremegnek, pontosabban megremegnének, ezt nem tudja visszatartani, de elrejteni nem esik nehezére, ahogy beszippantja mindkét ajkát és szorosan összezárja azokat. Szemei viszont nevetnek, ezt nem tudja és nem is akarná elrejteni, ennyit megengedhet magának Saskia társaságában anélkül, hogy megbántaná reakciójával az érzékeny kismamát.*
- Hmm, ühümm. *Bólogat hümmentve.* - Molaf, értem, nos, ez igazán khm, adekvát hasonlat.
*Jegyzi meg, mikor hangja már nem remeg a visszafojtott nevetéstől.*
- Jobb lesz így, könnyebb lesz tisztán tartatnod. *Nincs kétsége afelől, hogy nem Saskia fogja törölgetni a port és vakarni a koszt a portán, ezért a megfogalmazás.* - Hidd el, egy csomó időt megspóroltál magadnak, ha egyszer beleszerettél, végignézhettél volna másik száz modellt és a végén úgyis ezt rendelted volna meg.
*Claire meggyőződése, hogy ez univerzális vonása a nőknek, amit a világvége se tudott átkódolni.*
- Ha egyszer itt van terület kicsit kinyújtózkodni, miért is ne? Különben is, legalább egy csomó lépcsőzést megspóroltok magatoknak.
*Bólogat meggyőződéssel, ami a botanikusnak dukáló kertre is vonatkozik.*
- Az pont tökéletes. Esetleg pár erdei állatkát, földit vagy perdait, hogy kicsi mozgalmasság is legyen benne, de persze nem muszáj.
*Nem nehéz helyeselnie Saskia elképzeléséhez, talán nem is lett volna kötelező kiegészítenie, tényleg csak a gyakorló anyuka tapasztalata beszélt belőle. *
- Ó, nem is figyeltem idáig még a képeket. *Mondja teljesen őszintén, általában Saskiára koncentrált, na meg a fára a nappali közepén, az apróságok, mint például a dekorációk még nem jutottak el figyelme középpontjáig.* - Jasmine Benedict? Itt alkot a Perdán?
*Elő kellett ásnia a nevet emlékeinek kusza, nem rendszerezett mélyéről. Kicsit meghökken, mikor összekapcsolja Callummal és a réges régi pletykákkal. Persze, hogy hallotta őket, de kevéssé foglalkozott vele akkoriban, épp újraépítette magát és az életét. És ahogy elnézi barátnőjét, most se kell foglalkoznia ezekkel a pletykákkal. Inkább a művészetére vonatkozó kérdésnél marad. A Dominiumon élő kevés művészt ismeri, nincs nehéz dolga, lévén tényleg nem ők adják a Dominium lakosságának nagyrészét. Aki pedig a műveiből él, azok javarészt a Kancellária közeliek, lévén a legtöbb remek/művet nem tudja akárki megengedni magának.
Örömmel hallgatja aztán Saskiát, aki lelki szemei előtt már be is rendezte a babaszobát. Nehezen is fog bele aztán a kevéssé rózsaszínillatú téma kivesézésébe.*
- Van az általános textil, mosható pelenka. Ebből is a macerás klasszikus négyszög, amiből te hajtogatsz, ezt nem ajánlom, meg van a pelenkabugyi, azt könnyebb használni, mi ez utóbbit használtuk. Ezt ugyanúgy váltod, ahogy a babaruha méreteit. Ha ennél maradsz, akkor az első féléves méretekből nem tankolsz be sokat, mert borzasztó gyorsan átnövi a méreteket. Amikor Aurora született, akkor jött ki egy új fejlesztés, ami ezt a kettőt, pontosabban a pozitívumait akarta ötvözni, ilyen redős anyagból készült és elvileg újszülött kortól kezdve szobatisztaságig használható, szóval elég mondjuk 7 darab összvissz per gyerek. Utánanézhetsz, hátha tényleg bevált. Egyébként a betétek között van a nagy választék. Van a sima papírszerű lap, van ami illatosított, vagy színes, van ami valahogy az állagot is megváltoztatja. Mindenesetre vannak külön gyűjtők, abból is érdemes lehet beszerezni egyet, olyan is van, amiben három tároló is van, egy a sima használtnak, egy a kakásnak, egy pedig a textilrésznek. A legtöbb tényleg jó bűzzűróval rendelkezik, de hallottam, hogy van olyan, ami egész egyszerűen idővel maga válik büdössé. Szóval vagy valami hipert szerezzetek be, vagy olyat amit nem sajnálsz lecserélni.
Vissza az elejére Go down

Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Okt. 16, 2022 8:34 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Nem tudom nem észrevenni Claire arcán az erőfeszítést, mellyel igyekszik a mosolyát elrejteni, de nincs bennem megbántottság. Tisztában vagyok a korlátaimmal és a tükör is remekül működik. Mosolyom az övének szabadságát hivatott megadni amivel válaszolok a szavaira. Később már az ágyról beszélgetünk, aminek beszerzését már csak azért sem tudtam kihagyni, mert kellett valami a gyerekszobába ami tartalmat ad neki, és lássam is, hogy alakul. *
-Azt hiszem igazad van. Mindig az első gondolat a nyerő. *Egyetértek vele, mert ismerem magamat és a tapasztalat is azt mutatja, hogy igaza van. Nem is néztem meg más modellt, különben ha látok egy jobbat, biztosan megbánom, hogy az elsőt választottam, bár nem kerülne semmibe kicserélni, de lehet, hogy a kipróbálásnál olyan hiányosságok derülnének ki, melyek miatt visszacsinálnám az egész vásárlást. *
-A Dominiumon sem lépcsőztünk, nem is tudnék hozzászokni, nem mellesleg…a lányunk biztonsága is fontos szempont volt. *Egy lélegzetvételnyi szünetet tartok, mert majdnem kimondtam a nevét. Már megszokottá vált, hogy Callummal egymás közt Lilyként utalunk rá, de még megtartanám magunknak ezt a kis titkot. *
-Talán később, hogy ne legyen unalmas. Arra gondoltam, hogy amint idősödik és nyílik ki a tudata, a felfedezés iránti vágya, úgy változtatnám a fal mintáit. Később lehetne pár állatot is persze, hogy megismerje őket. *Ezzel kapcsolatban már voltak terveim és bár a gyerekszoba nincs teljesen berendezve, ez csupán gyakorlati teendő, mert a fejemben már rengeteg ötlet született meg. Ha a vásárlásaimat tudom korlátozni, az ötlet vihart nem igazán. S azt hiszem ez így van jól, nem zárhatok el magamban mindent csupán babonából, kell egy kis tervezés a lelkemnek. Ha akár ma úgy döntene, hogy megszületik, jó esélyekkel indulna. Természetesen nem csak látnivalót terveztem hanem olyasmit is ami kézzel fogható, s bár egyetlen képet sem adnék Lily kezébe, a falakra helyezett festmények ide tartoznak. Mégis csak más és szebb is az amit Jasmine készített a saját kezeivel, egyszerűen tökéletesek. Sosem értettem mi a titka, de Callum elmagyarázta. Jasmine képeiben ott van a lelke és a szíve is, a rengeteg érzelem amivel a Perda iránt fordul, olyan dolgokat lát meg, amit egyetlen fotó sem képes megmutatni. Fel is hívom Claire figyelmét Jasmine munkásságára, jóllehet ez csupán a hobbija és a szabadidejében alkot, ami lássuk be nem sok van. *
-Igen. Botanikus mint én, ezért…gondolom én, leginkább tájképeket fest. Ez csupán a hobbija, de nagyon ügyes. *Nem foglalkozom a pletykákkal, így Claire reakcióját sem figyelem, ha volt is az észrevétlenül ülhet ki az arcára, hogy aztán pillanatokkal később eltűnhessen. Gondolatban is nagyokat ugrom a szoba berendezésével, ám akad olyan téma amivel eddig egyáltalán nem foglalkoztam. Hálás vagyok Claire-nek, hogy megemlítette, különben itt álltunk volna Callummal tanácstalanul Lily felett, amint éppen arról tartunk nagyon fontos egyeztetést, milyen pelenka is kell a popsija alá. Nem hittem, hogy ez ilyen alaposan körbejárható kérdés, de Claire egész litániát ad elő nekem, hogy mire a végére ér, el is felejtem azt mivel kezdte. A szemöldökeim meg is emelkednek mikor már a pelenkák gyűjtőiről beszél és a kimerítő ismertető után, meg sem tudok szólalni.*
-Ó! *Kezem a hasamra vándorol, mintha Lily tudná miről beszélünk, ficereg a pocakomban. Lassan, finoman simogatom meg miután a pohár vizet és a játékos függőt letettem. *
-Nahát, nem gondoltam, hogy ennyiféle van. Még gyűjtőt is, abszolút szagmentesítővel. *Elámulva nézek Clairre és már most el tudom képzelni Callum arcát mikor hazatér és a pelenka kérdéssel várom őt. Azt hiszem kivételesen kávét szolgálok fel neki az esti tea helyett, szüksége lesz rá.*
-Kifejezetten örülök, hogy ma meglátogattál Claire. Remek téma ez. Hogy őszinte legyek, pelenkában nem gondolkodtam eddig, de úgy érzem ez központi kérdés. Kérsz egy kis sütit? *A kérdés hirtelen ugrik be, egyáltalán nem a témába vágó, de pont ezért és a végén el is nevetem magam. Kifejezetten érzem ahogy valami fordul bennem és nem Lily. Egy anyának nagyon sok mindent kell átértékelnie magában, például azt, hogy képes legyen a kakis pelenkák mellett is evésre gondolni. *







megjelenés ◊";> music
©




I am happy.

You make me happy.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Okt. 31, 2022 2:31 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Saskia & Claire

*Claire csak bólogatni tud, valóban biztonságosabb egy mászó, majd tipegő gyermeknek egy lépcsők nélküli otthon. Közben ő maga azért nosztalgiázva gondol Dominium lépcsőire és szervízútjaira, amiket megboldogult gyakornoki éveiben használt. Egyébként majdnem ajánlja Saskiának a lépcsőzést mint kiváló edzésformát, de nem az tartja vissza, hogy itt a Városban macerás lenne kiviteleznie. Úgy van vele ugyanis, hogy egy botanikus biztosan eleget mozog, felesleges ajánlgatnia egyéb tréningezést. Egyébként nem csak az ingyen edzés miatt kedvelte a lépcsősorokat és minden egyéb „Csak személyzet” panelek mögötti részeket, hanem mert mindig vele volt az a bizonyos kulisszák mögé pillantás izgalma. Igaz, most is a kulisszák mögé kukucskálhat, de a Kancellária függönyei számára nem rejtenek annyi kellemes izgalmat. *
- Igen, az kiváló lenne.
*Helyesel Saskia tervének, a későbbi állatok felvezetését illetően, de egyébként majdnem a homlokára csap. Most esik le neki a teljesen nyilvánvaló: Saskia botanikus. Ergo szereti a növényeket, vélhetően csak úgy nézegetni is szereti őket, mármint képeket róluk. Hát ezért maradt inkább a virág-vonalon a falmintázatot illetően. Amitől ő őrülten unta volna magát, az Saskiát meg fogja nyugtatni, ezért szép, hogy különbözőek az emberek! *
- Áh, értem, akkor azért nem volt ismerős a neve.
*Helyre kattan Claire fejében ugyan a név és a hajdanvolt pletykák, de ezeket felülírja a most szerzett információhalmaz. Ezek úgyis relevánsabbak, és meg is jegyzi őket, hasznosabb tudni, hogy botanikus és a Perdán hobbi-fest, habár egyik ponton se látja, hogy ők kapcsolódnának. Talán egyszer megérdeklődi, hogy csillagászat témában fest-e. Ilyen ajándékkal még úgyse próbálkozott korábban Matthew-nak, talán megérne egy próbát.*
- Nos igen, elég központi kérdés, főleg az elején, amikor a tevékenysége negyedét kábé ez teszi ki, de lehet elszaladt velem kicsit a ló, ne haragudj!
*Érzékelte az enyhe döbbenetet a kis litániája végén, ezért az udvarias szabadkozás.*
- Sütit? Persze, köszönöm. *Kicsit meglepődik a váltáson, de nem jön zavarba tőle, két gyerek mellett egy pelenka-téma után meg se kottyan neki áttérni egy kis nassolásra, ami most már jól is esne. A séta, majd a beszélgetés meghozta újfent az étvágyát.* - Hol tervezitek egyébként a fürdetését az első hetekben? Kényelmes megoldás lehet szerintem itt megoldani.
*A kaka-téma után egyenes út a fürdetésig, hogy aztán tényleg illatosan zárhassák le a témát. A Dominiumon szinte sehol se lenne értelme kérdésnek, hiszen a fürdőblokkból kábé csak átfordulnak a gyerekszoba-részig, de itt a Perdán már van hely normális helyiségekre és egy 5 napos babával talán nem akarnak folyosón rohangálni vizesen, kimelegedve.*
Vissza az elejére Go down

Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Nov. 06, 2022 10:34 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Örülök, hogy Claire egyetért a falak mintáinak változtatásában, örülök, mert ezek szerint jól gondolkodtam. Bármi másban magabiztosabb lennék, de a gyereknevelés terén abszolút kezdőnek számítok, nincsenek tapasztalataim és mástól nem kaphatok tanácsot sem. Annyi mindent megkérdeznék az édesanyámtól, annyi mindent megosztanék vele, de ezt a lehetőséget a sors elvette tőlem. Az anyósom tanácsaiban pedig nem igazán bíznék, még ha rövid ideig is, de volt alkalmam megismerni, és erős a gyanúm, hogy a javát Callumnak sikerült eltitkolnia előlem. Ő afféle villámhárító volt, bár nem a szó legszorosabb értelmében, hiszen valójában soha nem feszültünk egymásnak az édesanyjával, mégis éreztem a keze nyomát a lelkemen. Ha még élne, minden bizonnyal Jasmine Benedict történetét is remekül forgatná ki, hogy a szívemben megforgassa rosszindulatúsága kését. Claire ha hallott is a pletykákról, nem hozza fel, pedig biztosan kíváncsi a részletekre. Nem hibáztatom, más is az lenne, főleg ha első kézből kaphatná meg az információkat. Én azonban egészen más adalékkal szolgálok, míg ő egyetlen mondattal szép mentést indít. Hálás vagyok, még ha nem is mondom ki, és a pelenka kérdés óriási köre jó alkalom arra, hogy félretegyük a festményeket és a készítőjüket. *
-Dehogy haragszom. Minden hasznos információért és tanácsért hálás vagyok. *Elmosolyodom a lelkesedésén és az jut eszembe, hogy ez a fajta kitárulkozás vajon egy korábbi hiánypótlás-e? Annak idején amikor Claire gyerekei kicsik voltak, nem igazán volt társasági ember, ha jól belegondolok, mióta Matthew felesége. Alig, vagy szinte soha nem láttam az összejöveteleken, sokáig begubózott és lehangolt volt. Az okát nem sejtem, a háttérről nincs sok ismeretem, én is csupán a pletykákra tudok támaszkodni, azokra meg nem akarok. *
-Azért azt hiszem, nem csak ez teszi ki a tevékenységük nagy részét. Szoktak aludni is, édesen, szuszogósan. Ugye? *Teszem fel a kérdést már a szobából kifordulva, miután Claire rábólintott a sütire. A nappali felé indulok, ahol a sütik vannak az asztalon, de terveim szerint a konyhában csemegézzük meg az édességet. Egyszerű oka van, ott magasabbak a székek és nekem is könnyebb felülni, illetve leszállni róluk, mint a vendégmarasztaló süppedős fotelből. *
-Elég nagy a fürdőnk, oda gondoltam kialakítani egy kis sarkot, ahol a ruhácskáinak is lenne helye a kezdetekben, így nem kellene vizesen, törölközőbe bugyolálva járkálnunk vele. *Ez volt az ötlet, de Claire-nek más is van a tarsolyában, amit rögtön átgondolok. *
-Akkor a kád vízzel kellene szobáról szobára sétálni. Te hogyan oldottad meg? *Eszembe sem jut most, hogy mennyivel könnyebb lenne, hiszen  antigravitációs segédlettel könnyedén megoldható, de annyira nem vagyok otthon még ezekben a témákban. Callumnak bizonyára sok ötlete akad majd, de ezekről még nem beszéltünk. Sok mindenről nem beszéltünk, pont azért, mert „nem akartuk elkiabálni” de már nagyon kevés idő maradt hátra, talán félre tehetnénk a félelmeinket.
A letakart tálcával aztán elindulok a konyhapult felé, aminek a közelsége azért is jó, mert innék egy teát, és annak elkészítését nem bíznám rá Claire. Nem mintha nem tudna teát készíteni, de ez nekem egyfajta rituálé, még Callumé sem olyan, bármennyire is igyekszik, de határozottan fejlődik. *
-Nem baj ha itt sütizünk? Könnyebb erről a magasabb székről leszállnom. Kérsz egy finom teát is a sütihez? Én iszom. *Leteszem a tálcát és leemelem róla az átlátszatlan búrát, feltárul a perdai receptek szerint készült aprósütemény gyümölcsös, édes és sós garmadája. Csak egyetlen apró falatot veszek el, s aztán nekiállok a tea elkészítéséhez. A csészémet veszem elő és ha Claire is kér, akkor neki is készítek egyet, majd a teafű, vagyis virág doboza kerül elő, melyben a kedvencem a kamilla van. Végül a vízforraló, a teaszűrő. Szeretem az előkészületeket is, ebben az egyben hasonlítok egy kicsit Callumra. Minden precízen ki van készítve, eddig neki is ment a dolog, utána jön a csavar. Szívvel, lélekkel.*





[/color]



megjelenés ◊";> music
©





I am happy.

You make me happy.



A hozzászólást Saskia Jenkins összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Nov. 13, 2022 6:36 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Nov. 07, 2022 9:11 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Saskia & Claire

*Egy mosollyal és bólintással könyveli el, hogy nem tolta túl a pelenka-témát. Hát igen, még mindig lehetett volna rosszabb, ha mondjuk a pelenkák lehetséges beltartalmáról kezdett volna értekezni. Akkor lehet nem nyergeltek volna át olyan könnyen a süti témára, mint így. Azon azért elmereng Claire, hogy hány barátnőtől vagy rokontól kaphatott már vajon Saskia hasznos információkat és – olykor talán kéretlen – tanácsokat. Mondjuk a reakciókból kiindulva nem túl soktól, ami meglepi. Valahogy az élt az emlékeiben, hogy Saskiát mindig körülvették a barátnők. Persze biztos most is, csak lehet nem babás témákról csevegnek, ezzel el is hessegeti a kérdést. Miért változott volna a helyzet? Ugye, hogy nincs oka, szóval biztos nincs is ilyesmiről szó. *
- Igen, sokat szuszókálnak, főleg az első héten, és remélhetőleg Miss Jenkins később is, ha elég szerencsések vagytok. Vigyázzatok a névválasztással, nálunk Aurora túlságosan komolyan nevette a nevét és imádta a hajnalokat végiglármázni.
*Anekdotázik továbbra is kuncogva, amit Saskia kérdése indított el. Arra most jótékonyan nem tér vissza, hogy tevékenységük nagy részét az első hetekben, tán hónapokban is tényleg a kis- és nagydolog végzése teszi ki. Emellett persze tényleg sokat durmolnak, meg esznek. Ha még hozzácsapjuk a pelenkacseréket és a fürdéseket, igen kevés idő marad az ébrenlétből, de hát egy újszülöttnek elég annyi is a nagyvilágból.*
- Hmm-hümm-hmm. *Először nem valami szofisztikált a válasza… még csak artikuláltnak se mondható. Claire épp átgondolja a kérdést, mármint a teljes kérdéskört, végül hátulról visszafelé halad a válaszokkal: * - Egy különgyártott nagyon hosszú zuhanycsővel, amivel simán a gyerekszobában tudtam kifolyatni a vizet, mikor nagyobb lakásba költöztünk, akkor már nem tudtuk volna így megoldani, de addigra már nagyok voltak a gyerekek. Ha elég nagy a fürdőszoba, akkor az igencsak kényelmes lehet, igen, ott levezényelni az egész ceremóniát, pár hónap múlva úgyis ott kötnétek ki. Egy pelenkázó is befér? Vagy legalábbis pelenkázólap a ruháinak a szekrényén? *Érdeklődik még, miközben Saskia nyomában halad.* - Azon kényelmesen tudjátok öltöztetni és ha nagyonnagy és/vagy folyós a gyermek produktuma, akkor is a legegyszerűbb csap alá tartani és utána újrapelenkázni és öltöztetni, de akkor meg már extrán kényelmes, ha a pelenkázó-felszerelést nem kell odahurcolni.
*Na, addig kerülgették a témát, míg csak elértek a hígfosig is, jó, egészen pontosan Claire vitte el őket eddig a pontig. Egyedüli jópontja a virágnyelven való fogalmazás. Így probléma nélkül tudja végigkóstolni a sütemény-felhozatalt.*
- Dehogy baj, a süti mindenhol finom. Főleg egy kis teával, igen kérek, köszönöm.
*Nem egy nagy tea-tudor, de a finom teát szereti és a sós süteményhez kiválóan illeni is fog. Ezért aztán most a gyümölcsös és édes sütiket szemezi végig.*
- Tudok segíteni valamit?
*Az illem félúton jár/elakadt jelen helyzetben. Ugyan a kérdés illedelmesen elhangzik, de elég bizonytalanul, hiszen láthatóan Saskia nem szorul segítségre. Ezzel szemben a furcsán narancssárga, ámde nagyon finom süti utolsó falatja csak éppen leér, tán egy morzsaszem még nem: ejnye, majdnem teli szájjal nem beszélünk!*
- Milyen teát fogunk inni? Helyi fajta?
*Kérdi mielőtt az előbb emlegetett narancssárga sütemény testvérét is legyűrné.*
Vissza az elejére Go down

Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Nov. 13, 2022 7:07 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Reményeim hát nem hiábavalóak, a babák sokat alszanak kezdetben, pont amikor az anyukának, jelen esetben nekem is sok pihenésre lesz majd szükségem. Természetesen azt nem várhatom és nem is várom el, hogy átaludja az éjszakát, mert sokszor kell majd ennie és három óránkénti alvás nem kielégítő. De szerencsére mással nem kell majd foglalkoznom. Elgondolkodom, hogy a mi választott nevünk vajon mennyire befolyásolja majd Lilyt, de ha csak azt veszem, hogy a virágok éjszakára bezárják a szirmaikat, jó eséllyel indulunk. Viszont nem vagyok otthon más nevekben, így rá kell kérdeznem az Aurorára.*
-Aurora. Nagyon szép név, de nem értem hogy jön össze az éjszakai lármával. * Hangzásban nemesi és méltóságteljesnek érzem, de Claire szerint akkor egészen más a jelentése. Nem kell tudnom, nem is jövök zavarba a tudatlanságom miatt, inkább érdeklődéssel fordulok Claire felé. Hogy aztán ne csak a nevekben, hanem a pelenkák sokszínű forgatagában és a fürdetésben is kapjak tanácsot, melyek első hallásra több választást ígérnek. Elképzelem Callumot amikor majd felhozom neki a témát, ha a pelenkákat nem is, de a fürdőt mindenképpen meg kell vele beszélnem, mert az felfordulást okoz majd a lakrészünkben és azt nem szeretném ha bármilyen kényelmetlenséget okozna. Claire magyarázata közben elnézek mellette, lelki szemeim előtt megjelenik a fürdőnk, mely sokkal nagyobb, mint a dominiumi lakosztályunkban található, de ez természetes is, hiszen ezt az apartmant már egy családra terveztük, nem két igen elfoglalt, olykor csak aludni hazajáró ember részére. *
-Szerintem befér. Talán össze lehet kapcsolni a kis szekrényt a pelenkázóval. *Mosolyogva bólintok és fűzöm az én szavaimat az övébe, de végül csak eljutunk a baba sokféle produktumához, melyet csak a pelenka zár el a külvilágtól. Jó esetben. *
-Ó! Azt hiszem akkor eleinte a fürdőbe kell költöznünk. *Jó elgondolás, és már azon gondolkodom, hogy mekkora szekrényt tegyünk a fürdőbe, ami mellett még mi is kényelmesen elférünk, de kell még oda a babakád is. Sok munka lesz, most kell elkezdeni tervezni, nem érünk rá a babonákra. Végszóra el is érünk a süteményes tállal a konyhába és ha már szó volt a folyékony kakiról – nevezzük nevén – akkor a tea is jó lesz a süti mellé. *
-Köszönöm de nem. A teát kizárólag én készítem. Ez nálam tudod, egyfajta rituálé. *Szabadkozom hálás mosollyal amiért felajánlotta a segítségét, de vannak nekem is bogaraim. Talán szerethetőek, de erről Callum tudna mesélni. Claire kérdésére azonban felkapom a fejem, még idejében, mert a víz nem forrt fel, még nem került a csészébe eláztatva a teavirágokat. Az egy dolog, hogy oda vagyok a kamilláért, de talán Claire nem osztja majd a lelkesedésemet.*
-Nem…én kamillát szoktam inni. Az egy nagyon értékes virág volt régen a Földön. Sok mindenre jótékony hatással van. Nyugtatja az idegeket, jó a megfázásra, mindenféle gyulladásra, az emésztésre. Én szeretem, Callum csak nagyon ritkán fogadja el, de akkor is csak édesítővel. De van perdai gyümölcs is ha nem vagy bevállalós. Szárított gyümölcsök kifejezetten teának való. Napbogyós. Még nem késő….*Abban a pillanatban, hogy mosolyogva adom meg a választás lehetőségét, felforr a víz és lekapcsolom a forralót. Megvárom míg Claire választ és aszerint készítem el a teáinkat. Óvatosan öntöm rá a vizet, majd amikor úgy érzem, hogy jó – Callumnak ehhez időzítős óra kell – kiveszem a szűrőt és lecsöpögtetés után félreteszem. Claire elé teszem a csészéjét és mellé édesítőt is kínálok. *
-Én minden nélkül iszom, akkor lehet érezni az igazi zamatát. A napbogyónál még a nap fényét is, a melegét, azt ahogyan érik a gyümölcs. Tervezem, hogy ültetek kamillát a kis kertünkbe is és akkor azt is a nap és nyári szél simogatja majd és nem üvegházban a mesterséges fények. *Rámutatok egy sütire ami nem narancssárga hanem a tészta közepén van kis halomban a napbogyóból készült lekvár. *
-Abban a sütiben is napbogyó van, a perdaiak sel`veinnek hívják. Kóstold meg, nagyon finom. Olyasmi mint ami a földi archívumban csipkebogyó néven ismert. Számos ponton egyeznek. Tele van c vitaminnal. Nagyon egészséges. *Lelkesen ajánlom, mert rövid idő alatt nekem is a kedvencem lett, de most nem veszek belőle, elég volt egy süti is. A teám nemsokára ihatóra hűl és majd azzal leöblítem. Várom Claire reakcióját, vajon ízlik neki vagy nem lesz a híve?*








megjelenés ◊";> music
©




I am happy.

You make me happy.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Nov. 21, 2022 12:02 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Saskia & Claire

*Egy pillanatra Claire megakad a kérdésen, ami kislánya nevére vonatkozik. Számára már évek óta ismert tudás, emlékeztetnie kell magát, hogy ettől függetlenül ez nem közismert információ.*
- Hm? Éjszakai? Nem-nem, hajnali lárma. merthogy az Aurora név jelentése hajnal, hajnalpír. Hellén…vagy görög… vagy az ugyanaz?... szóval görög eredetű név, a rómaiak meg a Hajnal istennőjét hívták Aurorának, de fogalmam se volt a jelentéséről, se a történetéről, mikor kiválasztottuk. Tudod, Matthew a régi földi égi jelenségre gondolt, az Aurora borealisra vagy australisra, én meg Csipkerózsikára, de a mi Auroránk inkább a nevéhez hű. A legtöbb hajnalt ébren töltöttem vele, és egyébként a mai napig is szerintem ő kukorékol leghamarabb, pedig nagyjából mindannyian pacsirta típusúak vagyunk.
*Szegény Saskia megint jó adag plusz információt kapott, itt-ott megtűzdelt kuncogással (eltérő név-források) vagy elnéző mosolygással (a legkorábbi kukorékoló említése). És még nincs vége! Továbbra is kuncogva folytatja.*
- Mielőtt megkérdeznéd, a Claire jelentése fényes, tiszta vagy híres. *Utóbbinál el is húzza kicsit száját.* - Ez utóbbit nem értettem sose a sorban, de hát így teljes a felsorolás. Egyébként ez meg latin eredetű név. Megnézzük a tiédet is? Vagy tudod a sajátodat?
*Egy álmosan töltött reggelen, mikor Aurora édesdeden visszaaludt a hajnal zajos üdvözlése után, de Claire már nem tudott visszaaludni, lévén Isaac addigra már felébredt, szóval végigböngészte a család neveinek jelentését, csak ezért ilyen perfekt. A másik két névvel nem akarja viszont fárasztani barátnőjét. Azt viszont felajánlja, hogy a Saskia névre rákeressenek amikor a konyhába érnek, ha Saskia sem tudja a megoldást. Azt közben örömmel könyveli el, hogy a fürdőszoba-bababarát felhasználáshoz is tudott új ötleteket adni, talán anélkül, hogy túlságosan ömlengő vagy erőszakos lett volna.
A konyhában feltelepszik a székre, mikor nyilvánvalóvá válik, hogy nincs szükség segítségére. Így kényelmesebben lehet végigkóstolni a süteményeket (és rákeresni a Saskia névre, ha szükséges.)*
- Legalább ad egy elég erős tippet a Camille név jelentésére.
*Fogalma sincs, hogy nehezen tévedhetett volna ekkorát, hiszen semmi köze a névnek a kamilla növényhez, csak hangzásban hasonlít.*
- Most kimondottan jól és nyugodtnak érzem magam, az emésztésem is rendben, inkább a napbogyósat választom, ha lehet.
*A gyógyulási időszakában sok gyógynövényes kotyvalékot is meg kellett innia, azóta is erre a nehéz időszakra emlékeztetik, így ha nem elkerülhetetlen, mint most, akkor inkább a másik opciót választja. Ráadásul még süteményhez is felhasználják a napbogyót, amit lekvár formájában nem kóstolt, sem teáéban, szóval könnyű volt döntését meghoznia. Arról sem sokat elmélkedett, hogy megkóstolja ezt a süteményt is, habár már egészen jóllakott. Legalábbis annyira, hogy még a tea után pár sós is belé férjen. De hát most eggyel több édes, eggyel se kevesebb sós, nem nagy ár. A sósból ugyanis valahogy mindig több le tud csúszni, nem laktat annyira, szóval nem valószínű, hogy kevesebbet kóstolna belőle. *
- Az illata finom. Még a perdai neve sem hangzik annyira nyelvtörőnek, ami igazán ritka. Tényleg, te tanulod a nyelvüket vagy tervezed?
*Jegyzi meg, ahogy a felszálló illatos gőzbe szippant. Az édesítőért nem nyúl, egyelőre ad egy esélyt magának a teának tisztán, elvégre a napot még sose kóstolta. Elmereng a lassan hűlő tea mellett, hogy Matthew mit szólna ehhez a kifejezéshez. A nap íze. A nap fényének íze, csak hogy pontos legyen és jobban megkavarja szegényt. Talán visz haza egy kis napbogyós teafüvet, csak attól tart, hogy nem tudná helyesen elkészíteni. Ők a kávé világában élnek.*
- Mmm, finom, az íze is finom.
*Még ezt is megbocsátja, hogy ez is rendkívül egészséges és tele van C-vitaminnal. Azért lekvár formájában jobban érzi a nap melegét, ha már költőien akarja megközelíteni a kérdést, amit úgy is tart, hogy a tea szó szerint is igen meleg. Meg-megfújja a kortyok előtt. Ízesítőért továbbra se nyúl, talán majd egy másik alkalommal kipróbálja úgy is.*
Vissza az elejére Go down

Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Nov. 27, 2022 7:14 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Máris eltévesztettem a meghatározást, de mikor Claire kijavít, csak mosolygok és bólintok. Igen, hajnali lárma, de azt hiszem ez egészen mindegy, hajnalban és éjszaka is kimerítő tud lenni. Claire magyarázatát is egyfajta kiselőadásként kapom, mely igen sokszínűen tér ki mindenféle régi, földi történelemre, érdekességre, melyekről eddig nem tudtam, de felkelti az érdeklődésemet. Vevő vagyok mindenre ami új, legalábbis számomra. Ehhez képest a mi virágnevünk roppant egyszerű, de annál szebb is és nem fogunk összeveszni azon, hogy mit jelent. *
-Jó sok jelentése van, csoda, hogy nem vesztetek el a rengeteg információban. De szerintem nem csak a hajnali lármát lehet hozzá kapcsolni. Bájos mint egy rózsa és ha felnő, szép lesz mint egy istennő. Csak szeszélyes ne legyen annyira. *Nincs szándékomban megijeszteni, remélem nem is veszi annak, tény azonban, hogy az istennők már csak hatalmuknál fogva is szeszélyesek voltak, már amennyit meg lehet tudni róluk az archívumból. Nem sokat olvastam róluk, legfeljebb érintőlegesen kerültek szóba amikor Callummal beszélgettünk a történelmünkről, az eltűnt vallásról, és uralkodókról. A rómaiaknál fel is csillannak a szemeim, mert Callum egyik kedvence római császár volt, tőle sokszor szokott idézni. Érdekes, hogy Auroráról nem hallottam.
Eszembe sem jut megkérdezni, hogy Claire neve mit jelent, de annyira lelkes ebben a témában, hogy nincs szívem bevallani, hogy nem kérdeztem volna rá. Nem azért mert nem érdekel, csupán még az Aurorát dolgozom fel és hasonlítom Lilyhez, de Claire gondolatai sokkal gyorsabban száguldoznak mint az enyémek. *
-És szerény. Ezt azért hozzátenném, mert mind illik rád. Egy kancellár felesége vagy, mindenki ismer. Azt hiszem ha nem így alakult volna az életed, akkor a munkádban szereztél volna hírnevet. *Teljesen őszintén gondolom ezt, bár a kancellár feleségnél, mint híres ember azért elmosolyodom. Nem nagy teljesítmény, csak megtörténik, akkor is ha az ember lánya nem akarja. *
-Igen, tudom. Mikor neveket kerestünk Callummal, erre is kitértünk.  Régen a középső kontinens területén élő népcsoport nevét jelöli, azt jelenti szász nő. Csak abban bízom, hogy a szász nők erősek, kedvesek és jólelkűek voltak. Ha már névnek választották, nem lehettek érdektelenek, igaz? *A nevek jelentésében annyira nem bízom, és sokan engem igazolnának, ha megtudnák, hogy a Callum név jelentése micsoda. Valljuk be, akármennyire is szelíd és kedves, gondoskodó és gyengéd velem szemben, épp annyira tud erős és számító is lenni, nem egy szelíd galambhoz hasonlítható, mely egy régi földi madár volt és a békét szimbolizálta. Azt nagyon remélem, hogy Claire erre nem tér ki, de közben már a fürdőszoba is szóba kerül, annak minden jótékony előnyével amennyiben kellőképpen fel van szerelve egy újszülött hígan folyó produktumaihoz. Megjegyzek mindent, hogy később majd részletesen tudjam Callumot az őrületbe kergetni a fürdő átrendezésével és esetleges átépítésével, a vége viszont már a konyhában ér minket és a teára figyelek. Nem csak inni szeretem, hanem elkészíteni is, megnyugtatnak az örökké ismételt mozdulatok, a várakozás, később pedig a felszálló illatos gőz. Claire olyannyira nem tudja elengedni a nevek jelentéseiről felhozott témát, hogy már a kamillateában is neveket lát. *
-Nem tudom, hogy van-e köze a évnek kamilla virághoz, bár elég hasonlóak. *Mosolyogva jegyzem meg és vallom be, hogy fogalmam sincs az igazságról, de a beszélgetés sem tud eltéríteni a teától. Arra azonban még időben kitérünk, hogy Claire-nek napbogyósat készítsek.*
-Örülök, hogy a társaságom nem idegesített fel, és a semmit nem tudó, izguló és pánikoló leendő anyuka imázsát nem kell magamra vennem. *Halkan elnevetem magam, ennyi önirónia belefér, de már száll is fel az illatos, habkönnyű, fehér gőz a poharakból. Míg barátkozik vele, rajtam a sor, hogy kiselőadást tartsak a napbogyó és a csipkebogyó hasonlóságairól, az ízükről és az előnyös hatásaikról, valamint a süteményt is éltessem, hogy elfogyjon, különben a látogatás után rávettem magam és az senkinek nem lenne jó. Közben kilépek a pult mögül, hogy óvatos és lassú mozdulatokkal Claire mellé üljek az egyik magasított székre. *
-Lassan de biztosan. Callum még mindig lusta hozzá, inkább bízza magát a fordítóra, de Katja nagyon profi benne és tőle sokat tanulok, de nem eleget. A sel`vein-t könnyű kiejteni, de a legtöbb szó számomra tényleg nyelvtörős. *Örömmel látom, hogy első kóstolásra megszavazza a bizalmat és nem tesz bele semmilyen ízesítőt, melyet azért a pultra készítettem. Az első korty után izgatottan várom az ítéletet, ami természetesen az ízesítés nélküli tea javára dől el. Büszkén és boldogan húzom ki magam, mielőtt a saját teába kortyolnék.*
-Örülök, hogy ízlik. Ha szeretnél belőle hazavinni, szívesen adok. Bármikor tudok még szerezni. Kóstoltasd meg Matthew-val is, bár aki annyira szereti a kávét mint a kancellárok általában, szinte lehetetlen megtéríteni. *Nem kis elégedetlenséggel mondom ezt, hiszen sokszor mondtam Callumnak is, hogy a kávé egészségtelen, hiába ajánlottam neki helyette perdai élénkítő teát, a kávé megmaradt a kedvencének, ahogy Matthew és Victor is már-már túlzásba viszik. A tea mellé elveszek a süteményt is, nem túl nagyot s lassan csipegetem. *









megjelenés ◊";> music
©




I am happy.

You make me happy.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Dec. 20, 2022 10:13 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Saskia & Claire

- A biztonság kedvéért addig nem mondom el neki az istennői kapcsolódását, amíg el nem költözik hazulról.
*Egyszerre érzékenyült el anyai szíve és telt meg büszkeséggel, csak hogy aztán kuncogva vonja le magának a konklúziót.*
- Azt imádtam volna.
*Sóhajt egy nagyot, mikor saját nevét vesézik ki. Őszintén szólva egyik tulajdonságot se érzi sajátjának, csak azért nem kezd Saskia dicséretén ellenkezni, mert akkor ezzel rákényszerítené szegény házigazdáját, hogy megint kvázi-dicsőítse őt. Egyedül a hírnevére legyint egyet, ő sem tartja nagy teljesítménynek a jelenlegit. Matthew így döntött tíz évvel ezelőtt és bumm, híres lett. Elgondolkodtató egyébként, hogy vajon miért döntött mellette férje, sose kérdezte, különböző okokból.*
- Ha az általam ismert egyedüli névviselőjéből indulok ki, akkor bizony erősek, jólelkűek és különösen kedvesek voltak a szász nők.
*Bókol vissza Saskiának, kiemelve a kedvességet, mert szíve szerint majdnem minden válaszát ezzel kezdené, hogy „Kedves vagy.”, mert tényleg az barátnője.
Lassan elengedi a név-témát Claire is, úgyhogy nem keres rá a Camille név jelentésére. Különben is, egész biztosnak érzi a dolgot, ilyetén a keresés maga feleslegesnek tűnik. Mintha csak a Hope név jelentésére keresne rá… talán ha az életük múlna rajta, akkor megtenné persze, de így inkább átfókuszál a tea-választásra.*
- Miért, van olyan akit te fel tudsz idegesíteni? *Kérdi ő is nevetve, fejét rázva, miközben próbálja maga elé képzelni a szituációt. Az egyedüli lehetőséget nem említi, amit feltételezhetőnek tartana, mégpedig az anyóst, de tudja, hogy ő már nincs Jenkinséknél se a képben – nem túl illedelmesen fogalmazva –, szóval így marad az elképzelhetetlen helyzet, amint Saskia épp felidegesít valakit. Úgy igazán. Nem játékosan az aggódó férjet. Na, ugye hogy senki nem tud mondani példát!* - Nem, bizony nem kell magadra venned! És remélem én sem borítottalak ki a terjengős tanácsokkal téged.
*Siet megnyugtatni Saskiát, habár nem érzi igazi veszélynek, hogy bármelyik jellemzést magára értve komolyan gondolná barátnője. Az ő szabadkozása viszont valódi, különösen mert arról nem volt szó, hogy Saskia miért vágyik az idegcsillapító gyógyteára.*
- Sel`vein. *Mondja ki Claire is, miután ismét belekortyolt teájába.* - Hm, tényleg könnyű kiejteni. De megértem Callumot, én is a fordítóval dolgoztatnék. *Nem is érzi a sürgetést, hogy a Dominiumon élve perfekt legyen perdaiban.* - Majd az új generációval tökéletesíted a nyelvtudásodat. Ő már biztosan hamar megtanulja.
*Legalábbis Claire fejében logikusnak tűnik, hogy aki lent él a Perdán, pontosabban ott nő fel, az megtanulja a nyelvet úgyis, mondhatni ragadni fog rá, mint a perdai por. Valahogy úgy mintha csak kétnyelvű családban nőne fel.*
- Elfogadom, köszönöm, szívesen viszek, de csak egy kis adagot. *Elfogadja azonnal az ajánlatot, de mértékkel. Ő se a rendszeres teázók mintaképe, Matthew pedig… nos, Saskia rátapintott vele kapcsolatban a lényegre, így csak bólint egyet egyetértőn.* - Az biztosan elfogy, mielőtt elillanna az aromája.
*Hátradől székén, miután a sós süteményekből is végigkóstolt legalább háromfélét.*
- Azt hiszem, a székről lefelé én is gurulni fogok, és meg sem állok egészen hazáig. *Paskolja meg viccesen hasát, kicsit kinyomva. Egyébként tényleg lassan illene indulóra fognia, emlékezteti magát,nem szabad a kismamát túlságosan kifárasztani. Akár maratonokat sétál a szóban forgó kismama, akár nem.* - Nagyon finom mindegyik süteményed! Ez is saját készítés vagy rendeled?
Vissza az elejére Go down

Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Csüt. Dec. 29, 2022 6:55 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Muszáj vagyok nevetni Claire előrelátásán, amivel próbálja megelőzni, hogy Aurora nevű lányának a fejébe szálljon a dicsőség. Persze az is előfordulhat, hogy anyja-lánya mintájára Aurora is kíváncsi lesz a nevek jelentésére és előbb megtudja magától mint Claire-től. Ezzel a lehetőséggel csak gondolatban játszom el, inkább Claire nevének jelentésére fókuszálok és őszintén elmondom a véleményem, mely aligha meglepően kedvező. Sajnos még így is belecsapok a kellemetlenség közepébe, megemlítve a munkáját amit kancellárnéként már nem gyakorolhat úgy ahogyan szeretné. Számára meg kell maradjon hobbi szinten, hiszen nem veszélytelen.*
-Sajnálom, hogy szóba hoztam, de biztos vagyok abban, hogy megtalálod a számításaidat. Csak jobban körül kell nézned. *Láthatja rajtam, hogy tényleg bánom amiért szomorúságot okoztam neki, még ha csak néhány pillanatra is, de ahogy ez nem tart soká, úgy az én bűnbánatom sem. Át is térünk az én nevemre, aminek nincs olyan sok jelentése, mint az Aurorának, ám tudatlanul sok mindent bele lehet képzelni. Kicsit el is pirulok Claire bókjára, bár én magam nem érzem, hogy erős lennék, tekintve, hogy oly sok minden ért már el és az, hogy sikerült felállnom valahányszor az élet a földbe taposott, azt csak Callumnak köszönhetem. *
-Benned is lehet elveszett egy szász nő, minden tulajdonságával. *Nem utalok egyetlen konkrét dologra sem, de tény, hogy őt is meggyötörte az élet és sikerült felállnia, másrészt kedves és aranyos, vidám természetű és vicces. A teámról eszébe jut azonban egy név lehetőség, amiről én nem tudok és el is engedjük, viszont a tea választása mellé eszközöl még egy magyarázatot is, amire hálás köszönettel válaszolok. A felvetése viszont megakaszt, mert bizony nem tudok olyat mondani, aki kiakadt volna bármilyen tettemen, vagy válaszomon. *
-Még Callumot sem tudom, nem mintha tervben lenne. *Nevetek fel csengő hangon, s aztán igyekszem én megnyugtatni őt arról, hogy nem borított ki. Egyébiránt roppant hálás vagyok neki mindazért, amit az elmúlt órában tanított és tanácsokkal látott el, kifejezetten előnyös volt mind.*
-Dehogy, hova gondolsz? Lehet még ez is kevés lesz. Kénytelen leszek zaklatni téged újabbakért, ha a kislányunk az apjára hasonlít majd. *Makacs lesz és igyekszik majd a saját érdekeit kijátszani. Természetesen nem pár napos vagy hetes korában, de abban biztos vagyok, hogy nehéz lesz nem elkényeztetni. Főleg ha Callumra gondolok, már most mindent megadna neki és lányos apukaként első látásra beleszeret majd. Féltékeny leszek. A gondolat megmosolyogtat a felszálló gőz árnyékában, de már magyarázom is miből van Claire teája, és miért is jó ha a perdaiak teáit isszuk.*
-Ó, abban biztos vagyok. A gyerekek nagyon gyorsan tanulnak. Egyébként is tervezem, hogy minél több időt töltök majd vele Elorakban. Szeretném ha megismerné a perdaiakat és jóban lenne velük. Hogy őszinte legyek, tetszik az az élet. *Belekortyolva a saját teámba, már el is képzelem az első eloraki kirándulásunkat, pedig még nagyon messze van. Callumot is meg kell győzzem arról, hogy Lily elég nagy már fél évesen ahhoz, hogy elvigyem magammal. De meggyőzésben jó vagyok. *
-Rendben, akkor összekészítek neked egy kis csomagot miután megittuk a teát. Egyébként van olyan tea is, ami élénkítő hatású, de egészségesebb mint a kávénk. Próbáltam Callumot rászoktatni, de azt hiszem ő nem csak a hatása miatt issza, hanem az ízéért is oda van. Nem is értem. *Keserű. Nekem ez jut eszembe a kávéról, bár az illata kellemes és szeretem amikor reggelenként a kávé illata tölti be a konyhát, de nem innék belőle. Azt hiszem az illata nekem nem is a kávét jelenti, hanem Callumot. *
-Pedig muszáj lesz még párat megenned, vagy hazavinned, én már így is gurulok. *Azon viszont egyrészt elképedek, másrészt nevetek is, hogy el tud képzelni engem amint süteményeket sütök. *
-Claire! Még főzni sem tudok, nemhogy süteményt sütni. Sajnálom, de ki kell ábrándítsalak magamból, nem én sütöttem egyiket sem. Némelyik ötvözi a mi receptjeinket a perdaival, és van olyan ami csak az összetételében perdai. Annak örülök, hogy ízlenek, én is oda vagyok értük, de nem szabad sokat ennem belőlük. Callum meg annyira nem édesszájú, hogy csak elszáradna itt mind. Azért mondom, hogy vidd haza a gyerekeknek. *Úgy is rátukmálom, és azért is hozom szóba a gyerekeket, ők biztosan gyorsan felfalják majd, Claire pedig megnyugodhat, hogy nem fog hízni tőlük. Amúgy sem hiszem, hogy meglátszana rajta, csodás alakja van.*









megjelenés ◊";> music
©




I am happy.

You make me happy.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szomb. Jan. 21, 2023 10:02 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Saskia & Claire

*Egy félmosollyal szája szegletében legyint egyet Claire.*
- Ugyan, hagyd el, ez már tavalyi csillagpor. * Sőt, ha pontos akarna lenni, inkább egy dekáddal ezelőtti, de ki számolja? * - Jobban, vagy határozottabban.
*Mivel egészen pontosan tudja, mi a neki való munka, így tényleg inkább a határozottságon múlik majd. Határozottságon vagy bátorságon… esetében nagyon vékony vonal választja majd el egymástól a kettőt. Előbb magának kell elhatározásra jutnia, hogy valóban ezt akarja száz százalékban csinálni, minden egyéb láthatatlan apróságot feladva, majd aztán kell egy nagy levegővételnyi bátorság, hogy felhozza Matthew-nak az egész témát. Szerencsére van ideje kigondolni mindent, sőt, Saskia még támogatóerőnek is jelentkezett korábban, szóval a siker máris előre könyvelhető. Ugye? Ugye?!*
- Én kiegyezek egy féllel is.
*Jelenti ki határozottan egy bólintás kíséretében. Ha valóban erős lenne, nem vált volna függővé. Persze, aztán összekaparta magát, de ahhoz talán inkább szívósnak kellett lennie. Igazán kedves azokkal, akiket kedvel, például Saskiával, míg mások maximum kedves udvariasságot tapasztalhatnak, ahol utóbbin a hangsúly. A jólelkűségéről is értekezhetne hasonlóképp, de a végeredmény összességében marad egy fél és ezzel nincs is gond, már arra is büszke lehet.*
- Hah! Naugye!
*Jóízű nevetése kitart Saskia válasza utánig is és csak következő szavaira komolyodik meg hangja.*
- Bármikor, bármilyen csatornán, akkor is ha csak bőgni szeretnél egyet vagy nevetni vagy sírva nevetni, a hormonok még egy ideig meg tudnak viccelni majd, ne aggódj miattuk.
*Csak sikerült még amúgy kedves felajánlásába is belecsempészi egy kis apró tudnivalót, amiről rengeteg szaklap és szakkönyv szeret megfeledkezni. A szülés utáni időszak furcsaságai. Erről valahogy nem szólnak könyvek százai, pedig nem ártana.*
- Meglepett volna, ha nem szimpatizálsz a flórával és faunával harmóniában élő perdaiak élete.
*Ironizálását mosolya tompítja, majd eltűnik teáscsészéje pereme fölött. A nagy nevetgélésben és mosolygásban egészen kiszáradt a torka, jól esik kortyolgatni kellemes meleggé hűlt teáját.*
- Köszönöm. *Habár vendégségbe ajándékot hozni illik, nem elvinni, de mivel az előbb már elfogadta az ajánlatot, most sem kezd ellenkezni, hogy eszébe jutott az illemszabály.* - Azt megértem, én is kedvelem az ízét, igaz, nem feketén iszom, mint a kancellárok többsége.
* Azon csak elgondolkodik, hogy ő maga vajon a hatása kedvéért inná-e egyáltalán. Nem biztos benne, hogy azért issza egyáltalán, inkább a reggeli rutin részévé vált mostanra, ami nyugtatja és kellő hangulatba hozza a napkezdéshez.*
- Uhh, enni már tényleg nem tudok többet, pedig tényleg nagyon finomak.
*Majd elfojt egy apró sóhajt, tudja már, hogy előbb-utóbb hová fognak kilyukadni.*
- Most miért? A sütés és a főzés két különböző dolog. *Védekezik nagy elánnal.* - Ha valaha nekifutnék bármelyiknek is, a sütéssel próbálkoznék meg, a főzés túlságosan intuitív nekem.
*Már nem fojtja el sóhajtását, amit egy mosoly kísér.*
- Rendben, viszek egy kis perdai madár látta süteményt nekik. *Természetesen ő is fog csemegézni a sütikből, elvégre kell egy kis nassolnivaló a „hosszú” hazaútra.* - És szerintem akkor ez az én végszavam, ideje lesz indulnom, nem szeretnélek nagyon elfárasztani.
Vissza az elejére Go down

Saskia Jenkins
Saskia Jenkins

Polgár

Jenkins apartman - Page 2 EIcV5OL

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. június 2.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Botanikus

Reagok száma :
311

Avatar alanyom :
Mia Wasikowska

☽ :
Jenkins apartman - Page 2 C3az4LV


Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szer. Feb. 01, 2023 7:39 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next



Claire & Saskia








Elmosolyodom ismét Claire remek szóválasztásán amivel a régi dolgokat a csillagporral hasonlítja össze. A szavaink, kifejezéseink teljesen átalakulnak a régi, földi emberekéhez képest, ha nyelvész lennék minden bizonnyal óriási érdeklődéssel tekintenék a változásra, főleg a perdaiakkal való találkozás után, de így csupán derűs pillanatokat okoz. *
-Így vagy úgy, megtalálod, nem féltelek. *Az elhatározás az első lépés és azt Claire már megtette, innen csak felfelé vezet az út. Eddig a gyerekeknek élt, most már hajlandó magával is foglalkozni, és én nagyon is jól tudom, hogy a régi szenvedély mennyire be tudja szippantani az embert. *
-Az csak az első lépés. *S az már meg van, de féllel nem fogja beérni, ahogy egy kancellár feleség sem és egy nő sem. Ez azért az előnyünkre írható. Azt hiszem ezen a ponton már mélyebben belementem Claire meghatározó múltjába, mint szerettem volna  és igyekszem kilábalni belőle. A tea és a nevek remek terelőút, így azon is maradok egy ideig, míg aztán rólam nem esik szó. Pontosabban a senkit ki nem akasztó személyiségemről, melyben jól belegondolva Claire-nek igaza lehet. Nevetésén és a „naugye” én megmondtam felhangú válaszán csak elpirulok egy kicsit, nem mintha szégyellnem kellene, inkább csak zavarban vagyok. Tényleg ennyire unalmas lennék, hogy még bosszúságot sem vagyok képes okozni? Ahogy szavaiból kiderül, még azzal sem, hogy a későbbiekben ígéretemhez híven zaklatom majd mindennemű tanácsért. *
-Ó, a hormonok, igen. Nos azok az elmúlt hónapokban sem hagytak sok nyugtot. Nem túl jó jövendölés, hogy erről nem fogok tudni lemondani a szülés után sem. *Ennek ellenére boldogsággal tekintek a jövőbe, hiszen már nagyon várom, hogy a kislányunk megszülessen és nem azért, hogy a kényelmetlen várandósságnak vége legyen. Szeretném már a karomban tartani, látni a kis pufók arcát, a mosolyát, a szemeit, fogni a pici kezecskéjét. Nem fogok tudni betelni vele, Callum nem tud majd elrángatni az ágya mellől. Lehet, hogy a mi ágyunk mellé kellene tenni az övét is. Ez a gondolat megragad bennem. *
-Callumon kívül ki ne szimpatizálna? Kiváltképp azok akik még a Földön születtek és láttak valamennyit a természetből. Ismerek egy nagyon kedves zászlóst, aki elmondta hogyan lehet hóangyalt csinálni. Remek szórakozás. Callumnak is megmutattam, de az övé olyan lett mint egy gombóc. Kövér angyal. *Nem tudom nem magam elé képzelni újfent Callum próbálkozását, így a nevetés is megérkezik az emlékkel együtt. Az első ami eszembe jut még, hogy Lilynek is megmutatom majd és már hallom a csengő kacagását. Ezek után tovább kínálom Claire-t a süteménnyel, mert itthon nem maradhat, legalábbis az összes nem, mert még felfalom, vagy szenvedni fogok amiért nem és tényleg vissza kell fognom magam. Ezért is ajánlom fel, hogy vigye el mind, nála jobb helyen lesz még ha nem is ő eszi meg mindet, hiszen a gyerekei biztosan örömmel vetnék rá magukat. Hamar el fog fogyni. Callumra nem is lehetne bízni, nem édesszájú. Jobban kedveli a fanyar ízeket és….a keserűt. *
-Nem is értem hogy képesek…*A gondolatom félbe marad. Callum kávé imádatát a mai napig nem sikerült megfejtenem, de maradjon neki is egy titka. Hiszem, hogy csak ez van. Nekem nincsenek, azt is bevallom, hogy nem én sütöttem a süteményeket, sőt még azt is, hogy nem lustaságból vagy kényelemből, hanem nem tudásból. *
-Neked mi intuitív a főzésen? Nekem ugyanolyan bonyolult mint sütni, de főzni legalább lehet kettesben, megosztva a munkát. A sütés szerintem magányos elfoglaltság, amellett főzés közben legalább van társaságod és jókat lehet nevetni ha elrontasz valamit. Mi Callummal sokat nevettünk minden egyes próbálkozásunkkor. Először itt sikerült valami ehetőt alkotnunk, de az sem úgy végződött ahogyan a receptben le volt írva. *Nem árulom el, hogy kissé átírta a receptet, de szerencsére még így is jó lett. Fel is találtunk valamit. A napbogyó egy másik felhasználási módját. Letéve a csészémet már állok is fel, vagyis nekikezdek annak, hogy két lábon álljak majd a folyamat végén, s aztán kezdem is becsomagolni a maradék sütiket, szépen egymás mellé rendezve az édeseket és külön a sósakat. *
-Sosem fárasztasz, ne viccelj! Kellemes felüdülés a látogatásod, és van bőven időm, hogy kipihenjem magam. Persze neked is van dolgod, hiszen meg kell találnod a neked való munkát. *Mosolyogva válaszolok és hívom fel a figyelmét arra, hogy van tennivalója neki is, és ez a tennivaló most fontos. Ki kell teljesednie, kell egy elfoglaltság számára, ami csak róla szól. A csomag végül elkészül és Claire elé tolom, de nem nógatom, hogy menjen már. *
-Tessék, biztosan gyorsan elfogy majd. Örülök, hogy eljöttél, bármikor szívesen látlak a szülés után is. Ha majd már a szabad levegőn is sétálhatunk a kislányunkkal, örülnék ha elkísérnél minket, közben mesélhetnél mire jutottál a munkáddal. Persze ha kell segítség Matthew-val szemben, azonnal…tudod!? *Kezem a hasamra simul, érzem Lily mocorgását és mosolyt csal az arcomra. Csodás érzés várandósnak lenni, érezni egy új, apró kis életet…csak már a karomban tarthatnám!*









megjelenés ◊";> music
©





I am happy.

You make me happy.

Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Jenkins apartman - Page 2 Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Vissza az elejére Go down
 
Jenkins apartman
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Evans apartman
» Enna és Jenkins
» Jenkins-lakosztály
» Saskia Jenkins
» Callum Jenkins

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold :: Város, az emberek új otthona :: Otthonok-
Ugrás: