Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Josephine Cain
Tegnap 5:45 pm-kor

Tywinna
Kedd Márc. 26, 2024 7:02 am

Matthew Fuller
Hétf. Márc. 25, 2024 2:48 pm

Rynoch
Hétf. Márc. 25, 2024 2:46 pm

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:47 am

Kancellária
Szomb. Márc. 23, 2024 7:46 am

Chihiro Chiba
Hétf. Márc. 18, 2024 10:29 pm

Tywinna
Kedd Márc. 05, 2024 7:09 pm

Aine Zemar
Kedd Márc. 05, 2024 6:22 pm

Raven Moor
Pént. Márc. 01, 2024 8:12 pm




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 7 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 7 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Iskola és Akadémia
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Kancellária
Kancellária


Iskola és Akadémia Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Iskola és Akadémia Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Hétf. Júl. 29, 2019 11:08 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next



Iskola

6. gyűrűszint
Az iskolát világos, nagy terek jellemzik, ahol a második életévük betöltésétől a gyerekek kellemes környezetben tanulhatnak meg mindent, amire később szükségük lehet.
A falakon a képkeretekben kedves figurák mutatnak jó példát a kicsiknek, a takarító robotok itt sosem raknak rendet, csak a tisztaságért felelnek. Az oktatók feladata, hogy rászoktassák a diákokat arra, rendezetten hagyják maguk után a termeket.
A csoportok tanulószobái változatosak, minden korosztálynak a megfelelő környezetet biztosítják.
A kicsiknek még játszószőnyegek, készségfejlesztő játékok állnak rendelkezésére, a nagyobb gyerekeknek berendezett termekben már interaktív iskolapadok találhatóak.




Akadémia

6. gyűrűszint
Az Akadémia területileg ugyan nincsen hivatalosan külön részekre osztva, az évek és a megszokás mégis éles határvonalat húzott.
Az alapkiképzésen részt vevők a külső oktatótermekben, gyakorlópályákon és lőtereken kapják meg a kiképzést, ezek a termek nagyobb befogadóképességűek, mint az intézmény beljebb eső részein találhatóak. Jól felszereltek, minden szükséges eszköz működik és rendelkezésre áll.
Az akadémisták képzésére használt belsőbb termek, szimulációs szobák, lőterek és akadálypályák már sokkal komolyabbak, mint amivel az alapkiképzésen találkozhatnak, és a hivatásos állományúak nem szívesen látják ezeken a helyeken a polgárokat, így aki betévedne, az hamar azon kapja magát, hogy már tessékelik is kifelé.

Az iskolai és akadémiai képzésre egyaránt vonatkozó szabályzat az alábbi linken található meg: Oktatási szabályzat






Vissza az elejére Go down

Maple Trynnes
Maple Trynnes

Polgár

Iskola és Akadémia Tumblr_mjgycubcQv1s664seo1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2399.03.17 (17 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
tanuló

Reagok száma :
35

Avatar alanyom :
AnnaSophia Robb

☽ :
Iskola és Akadémia Tumblr_o6usxjmOn61up42jgo2_500


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Hétf. Márc. 09, 2020 8:45 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
to: Chris

Ma alig bírtam magammal az iskolában. Az egyik szünetben a bátyám beállított, és egy hatalmas nagy naplót kaptam ajándékba, az új gyógynövényes könyvtervemhez, amibe szerettem volna összegyűjteni a számomra legkedvesebbeket, részletes rajzokkal együtt.  Közben némi stratégiai megbeszélést is folytattunk, a jutalmát illetően, mert ő biztos benne, hogy fél éven belül megnyeri. Hát, hajrá.
Amint távozott, és ment az ő részlegére, örömmámorban úszva nyitottam ki a friss kemény kötéses, még szinte érintetlen könyvet. A lapjai üresek voltak, megtöltésre vártak.
Nem győztem betelni vele. Imádtam rajzolni, hobbiból, de a növények iránti szenvedélyem nagyobb volt. Hm, ha mégse lenne sikerünk Meeranal, viccből felvetem a kancellárián, hogy akár egy növényhez is hozzáadhatnak. Vajon mit szólnának hozzá? Értékelnék a humoromat?
Meer szerint lenne még mit csiszolnom rajta. Ahaaa… azt csak hiszi. Igen is tudok vicces is lenni, majd meglátja.
Ahogy elhaladtam vissza a termünk felé, többen izgatott sutyorgásba kezdtek valamiért. Csak akkor vettem észre ennek okát, amikor valami keménynek irdatlanul nekicsattantam. Vagyis, inkább valakink, mint valaminek.
- Jaj, bocsi, ne haragudj! – szabadkoztam. Hopsz, ez ciki.
A lendülettől kicsit meginogtam, de még időben visszaegyensúlyoztam magam, csak a könyv csúszott ki majdnem a kezemből.
De erre vigyázok, minden, amit Meerantól kapok, az szent és sérthetetlen. Csak a legjobb barátaim kezébe voltam hajlandó odaadni az ilyen szerzeményeimet, hogy megnézhessék.
- Jól vagy? – kérdeztem, hangomban aggodalommal.
Vissza az elejére Go down

Christopher Hart
Christopher Hart

Polgár

Iskola és Akadémia 6bcd5e811ae03d2bb02326d98c743e03

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium. 2397.06.26.

Tartózkodási hely :
Dominium

Reagok száma :
49

Avatar alanyom :
Tom Welling

☽ :
Iskola és Akadémia Images?q=tbn:ANd9GcRuw-qvhPWUQA0gHChMfITLy5alCw0AwF4XOUXXbXrHIQNs92jn&s


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Hétf. Márc. 09, 2020 9:17 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Maple & Christopher


Mikor reggel felkeltem és indultam az Oktatásra, inkább kalandoztak a gondolataim a mostani kísérletem részletein, amit fel is vázoltam az éjjel pár mondatban a Tanáromnak. De a nagy kapkodásban az asztalon felejtettem a jegyzetet. Az első három óra nem is okozott nagy dilemmát, hogy elvégezzem a rám bízott feladatot, de egyre csak a felmerült lehetőségek jártak a fejemben, hogy miként lehetne megvalósítanom. Dorian felhozta a Perdára való utazás lehetséges opcióját, és azóta egyre csak ezen járnak a tekervényeim. A nagyszünetben járok is egyet a folyosón, - igaz, hogy a járást már csukott szemmel tudom -, de most valahogy másként lennének a falak vagy az ajtók, mert valakinek nekiütközöm. Az csak másodszorra esik le, hogy egy lányba „botlottam”, de mielőtt megszólalhattam volna, vagy felmértem a helyzetet, máris bocsánatot kérve néz rám. A pillanat tört része alatt csak a „majdnem kiesett könyv” után kaptam a kezemmel, bár a szavak csak később tudatosultak meg bennem, mit is mondd.
-Semmi gond! – nyújtom felé a könyvét (ha leesett volna)- Jól vagyok. Te? – gyors visszakérdezés, de aztán jobban megnézem, majd kérdezek.
- Új vagy itt? Még nem találkoztunk… - állok meg előtte, ha nem kerül ki, de mennék is utamra, ha sietne. Bár ez a szünet jóval hosszabb, mint az előzőek, és igazából okom sincs sehová sietni.

Vissza az elejére Go down

Maple Trynnes
Maple Trynnes

Polgár

Iskola és Akadémia Tumblr_mjgycubcQv1s664seo1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2399.03.17 (17 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
tanuló

Reagok száma :
35

Avatar alanyom :
AnnaSophia Robb

☽ :
Iskola és Akadémia Tumblr_o6usxjmOn61up42jgo2_500


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Hétf. Márc. 09, 2020 9:29 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
to: Chris

Jaj, de jó, hogy nem harapta le egyből a fejem ez a srác, akinek nekimentem. Egész rendesek tűnik ez alapján, még a könyvem is visszakaptam. Megkönnyebbült sóhaj hagyta el ajkam, ahogy megállapítottam, hogy semmi baja az ajándékomnak.
- Igen, jól vagyok – bólogattam. – Nem annyira, az alapképzésem hamarosan a végére ér. Csak a tesómmal találkoztam az előbb. És te? Már akadémista vagy?
Érdeklődtem viszonzásul. Én megyek neki, erre ő a hogylétem felől érdeklődik. Nem aranyos? Na, jó, még szerencse, hogy ilyesmit nem hangosan közlök egy sráccal, a bátyám szerin ezzel lehet a férfiakat kikergetni a világból. Szóval nincs aranyos jelző többet, bánatomra csak a virágaimra korlátozódhatott.
Jesszuska, hol járnak a gondolataim? Pedig még agyrázkódást se kaphattam ilyen kicsi ütközéstől. Biztos a fogadás miatt vagyok ilyen. Valahogy nem akarom, hogy veszítsen Meeran, mert akkor nekem kell ennem az ő főztjéből, és jujj. Azt senki nem akarhatja, hogy ő a konyhába tévedjen.
- Mit tanulsz?
Van egy fél óra szünetem még, a következő tanórámig, és alig vártam, hogy utána délután megint elnézzek a  növényeimhez. Az egyiket titokban elneveztem Charlie-nek. Tudom, hülyeség, de nekem ők olyanok voltak, mint másnak a gyerekek. Úgy véltem, hogy éltek, és ugyanúgy éreznek, mint mi, emberek, csak más módon, kémiailag kommunikálnak. Az illatokkal, a leveleik állásával. És nem, állj le, Maple! Öregem, egy helyes srác áll előttem, még hozzám is szól, erre én mire gondolok vajon? Lassan hivatalosan is magamra aggathatom a növénymegszállott jelzőt, ha így folytatom.
Vissza az elejére Go down

Christopher Hart
Christopher Hart

Polgár

Iskola és Akadémia 6bcd5e811ae03d2bb02326d98c743e03

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium. 2397.06.26.

Tartózkodási hely :
Dominium

Reagok száma :
49

Avatar alanyom :
Tom Welling

☽ :
Iskola és Akadémia Images?q=tbn:ANd9GcRuw-qvhPWUQA0gHChMfITLy5alCw0AwF4XOUXXbXrHIQNs92jn&s


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Hétf. Márc. 09, 2020 9:53 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Maple & Christopher



Még magamon is meglepődtem, hogy ennyire nem vettem észre a közeledő lányt, akivel egymásnak ütköztünk. Mondjuk, nem volt ez olyan nagy „ütközés”, inkább csak koccanásnak nevezném. Azt hiszem, hogy az automatikus reflexeimnek köszönhetem, hogy a kezéből kicsusszanó könyvet elkaptam, és vissza is nyújtom felé.
-Oké. Akkor csak, eddig nem találkoztunk össze. – vonom meg a vállam aprón, de azt nem tudom, hogy lehetséges, mikor többségében mindenkit ismerek a Suliban, vagy engem ismernek. Jah. A biológiai apám révén –és a hasonlóságunk okán- a „hírem” hamarább szokott megelőzni, mint a személyes ismeretség bekövetkezne. Többségében hozzászoktam ahhoz, hogy méregető pillantásokkal követik a lépéseim, de amúgy meg magas ívről tojok rájuk. Megvannak a magam szabályai és ebben nem változtatok.
-Igen. – válaszolok a kérdésére, de mintha gombóc lenne a torkomban. Eddig még nem történt ilyen velem, és elég furcsa érzés.
- Patológiát tanulok. – asszem’, ezen a ponton szoktak félreállni az emberek, s élvezem is a „félelmüket” a választott szakirányom hallatán. Egy pár lélegzetnyi idő múlva, ha nem rohan el sikítva előlem, akkor bemutatkozom neki, szándékosan nem a teljes nevemen. Nem mintha okom lenne az elhallgatásra, de jobb kiküszöbölni a szóbeszédben járó pletykákat és inkább maradjunk a keresztnevemnél.
-Helló. Chris vagyok. – nyújtom felé a kezem, ha elfogadja. – Téged, hogy hívnak?


Vissza az elejére Go down

Maple Trynnes
Maple Trynnes

Polgár

Iskola és Akadémia Tumblr_mjgycubcQv1s664seo1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2399.03.17 (17 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
tanuló

Reagok száma :
35

Avatar alanyom :
AnnaSophia Robb

☽ :
Iskola és Akadémia Tumblr_o6usxjmOn61up42jgo2_500


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Hétf. Márc. 09, 2020 10:14 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
to: Chris

Nem értem a sugdolózásokat. Többen szúrós szemmel pillantanak a srácra, teljesen oktalanul szerintem.
Olyasmiket vélek kihallani félszavakat, persze, hogy „ha ezt a bátyja megtudja…”, vagy „vajon meg fogja torolni még ezt is?”
De miért is? Nem értem, hisz teljesen egyértelmű, hogy baleset volt, és mindketten bocsánatot is kértünk egymástól annak rendje és módja szerint, nem hinném, hogy bármi baj is lenne vele.
- Üdv, Chris. Én Maple vagyok. Maple Trynnes – mutatkoztam be, ahogy illendő, a kezem is nyújtottam barátilag.
Ejha, nem épp könnyű és nem túl hálás szakmát választott. Talán ezért lenne a félelem, ami övezi?
- Fú, kitartást. Te se a könnyebbik végén indítottál – biccentettem elismerően. Nem sokan mernék ezt csak így, nyíltan bevállalni, hát még bevallani.
De ez is egy olyan dolog, amit valakinek meg kell csinálnia, kb, mint anya munkája, annak is megvannak a maga undi részei, de mindig azt mondja, hogy sikeres világrahozatal után a legszebb érzés, amikor a pici újszülöttet odaviheti az anyjához, és láthatja azt a boldogságot, ami utána övezi őket.
Minden szakmának megvan a jó és a rossz oldala is, ugyanez igaz a késre is. Önmagában se nem rossz, se nem jó, attól függ, mire használjuk.
Vajat kenni vele, vagy mondjuk kenyeret szeletelni, hogy utána élelmet biztosítsunk a másiknak, vagy magunknak, az például jó. De elvenni más életét vele már bűn. Nincs jogunk hozzá, és amúgy is törvény tiltja a gyilkosságot.
- Én botanikus szeretnék majd lenni – eresztettem meg felé egy halvány mosolyt.
- Megmondanád, miért néznek ránk úgy a többiek, mintha valami csodabogár lennék, aki valami halálos titkot élt túl épp az imént?
Bár eléggé társasági lény voltam, azért a pletykák hozzám nem jutottak el olyan könnyen, első kézből szerzett infó a legbiztosabb.
Vissza az elejére Go down

Christopher Hart
Christopher Hart

Polgár

Iskola és Akadémia 6bcd5e811ae03d2bb02326d98c743e03

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium. 2397.06.26.

Tartózkodási hely :
Dominium

Reagok száma :
49

Avatar alanyom :
Tom Welling

☽ :
Iskola és Akadémia Images?q=tbn:ANd9GcRuw-qvhPWUQA0gHChMfITLy5alCw0AwF4XOUXXbXrHIQNs92jn&s


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Hétf. Márc. 09, 2020 10:39 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Maple & Christopher


Eddig még nem tapasztaltam, hogy a szavak nehezebben jönnek az ajkamról, ha beszélnem kell. De, most mintha egy gombóc szorult volna a nyelőcsövembe, és kétszer is neki kell veselkednem, hogy hangom is legyen, ne csak tátogjak.
-Helló, Maple. – fogadom el a felém nyújtott jobbját, amit igyekszek nem megszorítani. Az viszont jó jel, hogy nem sikítva rohant el előlem a válaszom hallatán.
-Tudom, hogy sokaknak _ez_ valami mumus, - ami a szakterületemet illeti-  de nem érdekel mások véleménye. Eddig se nagyon izgatott, így lazán szoktam kezelni a témát. Jobb szeretem a nehezebbik oldalát megragadni a dolgoknak. – kerekedik egy félmosoly az ajkam szélére, bár ez nem gúny, inkább csak tapasztalat felismerés.
-Botanika? Remek. – bólintok rá, bár van némi rálátásom erre a területre, de behatóbban nem foglalkoztam még vele. A terveimbe sok minden szerepel, de elsődlegesen az alapokat akarom tökélyre vinni és aztán a többi… - A neved is innen eredethető?  Juharfa? – vetem fel a kíváncsiságom, bár nem hinném, hogy a születésénél tudták a szülei, hogy a botanika felé fog orientálódni a gyermekük.
- Amúgy, bocs, hogy csak így rákérdezek. – kicsit zavarba hoz a lány pillantása, és ez merőben meglep. Eddig nem történt ilyen velem és gyorsan terelem is el a témát a következő kérdésére válaszolva.
- Általában mindig így néznek rám. – vonom meg a vállam. - Ne is törődj velük!- nézek körbe, de ahogy a nézésem a körülöttünk állókéval találkozik, máris sietősen továbblépnek. Ez jóleső érzés, hogy tartanak tőlem. Igaz, hogy valójában még okuk sincs a többségnek erre, de azért van olyan, akinek igen.
-A szakterületem nem annyira népszerű. – ezt nem tudom miért mondtam, de úgy érzem, mintha összekuszálódnak a gondolataim és a szám is hamarabb járna, mint ahogy gondolkodnék. Basszus… Mi a fene történik velem?




A hozzászólást Christopher Hart összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 11, 2020 10:40 am-kor.
Vissza az elejére Go down

Maple Trynnes
Maple Trynnes

Polgár

Iskola és Akadémia Tumblr_mjgycubcQv1s664seo1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2399.03.17 (17 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
tanuló

Reagok száma :
35

Avatar alanyom :
AnnaSophia Robb

☽ :
Iskola és Akadémia Tumblr_o6usxjmOn61up42jgo2_500


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Hétf. Márc. 09, 2020 11:21 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
to: Chris


Ez a társalgás elég nyögvenyelősen indul, mintha mindkettőnk gombócot nyelt volna, bizonyára azért, mert ő is tarthat attól, amit én. Feltevés, de lehet. Én annyira növénymániás voltam, hogy nem fejlesztettem ki, hogyan kéne normálisan kommunikálnom az ellenkező nemmel, hogy vegyék a lapot, sokkal belsőségesebb, barátibb viszonyt ápoltam a növényekkel, de szerintem Chrisnek nem tenne jót, ha megöntözném, sőt, lehet, abban a minutumban szaladna el a Dominium legmesszebb eső pontjára tőlem.
Hát, ez van, ha az ember megtalálja azt, amiben örömét leli, nehéz lelőni. A máik ilyen szenvedélyem a csillagászat volt, de az inkább csak amolyan másodlagos hobbi, úgyhogy nem, távcsővel se fogom megfigyelni.
- Attól, amit nem ismerünk, általában félni szoktunk, de ugye, kivételek midig akadnak. És már gyakornok is vagy valakinél? – faggattam a szakmájáról. Valahol neki is, de magamnak is bizonyítani akarom, hogy nem az a félős kis libuska vagyok, akit egy ilyesmi elriaszt.
- Lehet. Erről nem kérdeztem még anyáékat, de ilyen, ezt jelenti a nevem. Juharfa – Jól van, jó kislány, ne vörösödj. A fenébe. Csak arcomba szökik a vér. Nyugalom, csak egy srác, elvileg nem fog megenni ebédre.
- Nem probléma, a becézésektől mászok falnak inkább. Az csak Meerannak van megengedve – és az a lököttje se a keresztnevem becézgette. Leginkább hülye tyúk és társai szokta elhagyni a szánkat, ha jellemezni szeretnénk egymást, mert épp elgurult a gyógyszerünk, és családfa-megbeszélést tartunk, ilyesformán: Anyád, tied.  Szigorúan csak négyszemközt, anyáék előtt igyekszünk amennyire lehet, moderálni magunkat, és úgy tenni, mintha érett felnőttek lennénk.
Megpróbáljuk a kulcsszó.
- Ó, ez az oka. Szerintem butaság, hogy elítélnek érte. Én nem látok rajtad kivetnivalót emiatt – Szakma, mint a többi. És kell nem kevés bátorság bevállalni. - Azért engem is dilinyósnak néznek néha. Nevet adok nekik meg ilyenek – nevettem fel picit idegesen.
- Merre tartasz éppen? – korrigálj, Maple, korrigálj. A végén még ő is hülyének tart, jaj, minek árultam én ezt el egyáltalán?
Túlpörögtem, semmi kétségem efelől.
Vissza az elejére Go down

Christopher Hart
Christopher Hart

Polgár

Iskola és Akadémia 6bcd5e811ae03d2bb02326d98c743e03

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium. 2397.06.26.

Tartózkodási hely :
Dominium

Reagok száma :
49

Avatar alanyom :
Tom Welling

☽ :
Iskola és Akadémia Images?q=tbn:ANd9GcRuw-qvhPWUQA0gHChMfITLy5alCw0AwF4XOUXXbXrHIQNs92jn&s


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 10, 2020 12:14 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Maple & Christopher


Az első benyomás alapján eddig nem találtam semmi olyat, ami miatt rövidre zárnám a beszélgetésünket. A gombócot leszámítva, -ami a torkomra forrt egy pillanat alatt- remélem azért „oszlani” kezd és végre a régi leszek. Banyekkk.. mi a fene történik velem? Mintha nem is önmagam lennék!
-ÖÖ.. Igen.... –Na, ez remek Chris! Most már nemcsak a nyelőcsöveddel van valami gáz, hanem még dadogni is fogsz?! Szedd már össze magad! Azt hiszem, hogy most jól jönne egy hideg-zuhany, hogy magamhoz térjek, és ne vesszek el azokban a szempárokban…
A rákérdezése is meglep, mert eddig el sem szoktam jutni azután, mikor kimondom a szakterületemet. – Gyakornok vagyok. – na, ezt legalább rendesen kinyögtem! A neve jelentésére rákérdezve jól gondoltam, hogy van valami kapcsolat a növények szeretetére utaló kapcsolat köztük. Persze, nem hinném, hogy ezen túl már a születésénél tudta a családja, hogy ezt a szakot fogja választani, de most így kimondva, elég érdekes. Az arca pírja viszont zavart árul el, és mit tagadjam, nincs ezzel egyedül. Igaz, hogy én nem szoktam vörösödni, de inkább nem is teszem szóvá neki. Úgy teszek, mintha nem is látnám, bár elég nehéz nem észrevenni. Bájos arca van és még ráadásként, kellemes beszélgetőpartner. Az említett Meeran nevet nem tudom hozzákapcsolni a becézés tényéhez, de biztosan közeli ismerőse lehet. Inkább nem firtatom, így csak bólintok rá.
-Sok embernek korlátolt a nézőpontja, ahogy a felfogása bizonyos területeket hallva. Ööö..köszönöm. – már megint zavarba vagyok, pedig nem szoktam.
-Tényleg? – meglepetten nézek rá, de nem azért, amiért nevet ad a növényeinek, hanem azért, mert én is el szoktam nevezni az „alanyaimat”, és nem tartom egyáltalán kivetnivalónak ezt a formát. Sokan nem merik bevallani, de meg vagyok győződve, hogy nemcsak páran teszünk így, hanem a többség.- Van, amikor én is másnak nevezem el, amivel dolgozom, mint az eredeti. – teszem hozzá, és egyáltalán nem szégyellem. Különc vagyok, ahogy eddig mindig az voltam. A saját elképzelésemet követem mindenben, ami eddig is remekül bevált!
- Konkrétan sehová, mert van egy lyukas órám, amit ki kell töltenem a következő oktatás kezdéséig. Így ráérek. Te?- hátha nem veszi észre rajtam a zavaromat, ami egyre csak fokozódik a jelenlétében. De, ami még furább, hogy egyáltalán nem bánom...



Vissza az elejére Go down

Maple Trynnes
Maple Trynnes

Polgár

Iskola és Akadémia Tumblr_mjgycubcQv1s664seo1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2399.03.17 (17 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
tanuló

Reagok száma :
35

Avatar alanyom :
AnnaSophia Robb

☽ :
Iskola és Akadémia Tumblr_o6usxjmOn61up42jgo2_500


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 10, 2020 9:44 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
to: Chris

Na, ma aztán zajlanak az események. Általában már nem élő állapotban szoktak az emberek patológussal találkozni, de nekem ez is összejött. Shame, hogy az emberek bizonyos szakmákat élből elutasítanak, vagy bizonyos életszakaszoknak még a gondolatát is. Pedig a körforgásnak a halál ugyanúgy része. A növényeknél is hasonló a helyzet, én mondom, sok a hasonlóság, még ha egyesek ezt bolondságnak is tartják.
Nem mindenki, de vannak egy páran azért.
- Ó! – Szóval gyakornok. Okéé. Hát, nem irigylem, biztos rendesen kapja az ívet, így már értem a félelem hátterét, ami övezi őt. De az dicséretes, hogy egy ilyen ijesztő foglalkozást mert választani magának, bátrabb, mint a többség. – És meddig tart a te képzésed?
- Hát, van, amihez azért kell gyomor rendesen. Ha gondolod, suli után megmutathatom a kicsikéimet. Vinnie és Lencsi az aktuális kedvenceim – lelkesedtem, kissé jobban úrrá lettem lányos zavaromon. Vinnie egy Vénusz légycsapója, míg Lencsi az én tüncibogár citromfüvem.
Na, jól van, ezt elintéztem, és váratlan fordulat állt be. Na, ne, ez már azért nagyobb őrültség, mint amit én művelek! – Izééé… a gyakorlatvezetőd kérdezte már, hogy ki van-e a négy kereked?
Reméltem, hogy nem tud róla szerencsétlen, de ez a szakmai ártalom már csak ilyen. Na, meg azt is, hogy erre nem menekül el tőlem hanyatt-homlok másik irányba.
Kizárt ekkora véletlen hasonlóság… legszívesebben most azonnal rohannék haza megkérdezni apáékat, nem hagytak-e véletlen valahol még egy testvéremet itt a hajón elpottyantva, mert beleillene a családi állományba a különcségével. De nem, tudom anyáékról, hogy nagyon szeretik egymást, csak ez a hasonlóság meglepett. Ő is elnevezi azt, amivel dolgozik. Hi-he-tet-len!
- Még lesz ma egy órám, aztán szabad vagyok – feleltem kérdésére. A mázlistája, lyukasórája van. – Biokémiai alapokat veszünk, ha van kedved, és a tanár is elnéző, beülhetsz.
OMG, mi a fészkes fenét művelek? Egy normális lány moziba, vagy ilyesmi helyre hívna el egy helyes srácot, nem a soron következő tanórájára. Ha így haladok, kiérdemlem nemsoká az év bohóca címet, de lehet, nem nyerném meg, van azért erre a titulusra bőven konkurencia. Max én nem tudok róla.
Vissza az elejére Go down

Christopher Hart
Christopher Hart

Polgár

Iskola és Akadémia 6bcd5e811ae03d2bb02326d98c743e03

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium. 2397.06.26.

Tartózkodási hely :
Dominium

Reagok száma :
49

Avatar alanyom :
Tom Welling

☽ :
Iskola és Akadémia Images?q=tbn:ANd9GcRuw-qvhPWUQA0gHChMfITLy5alCw0AwF4XOUXXbXrHIQNs92jn&s


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 10, 2020 5:01 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Maple & Christopher




Én már hozzászoktam, hogy bámulnak és kikerülnek az emberek. A hírem hamarább szokott megelőzni és a származásom se valami „jó hírrel” övezett. A körülöttem keringő pletykák sem könnyítik meg a helyzetem és az sem, hogy elég különc vagyok. A Tanáraim már nem csinálnak belőle nagy ügyet, de azért van, mikor szigorúbban állnak hozzám és kétszer annyi feladatot adnak, mint a többi Tanulónak. Valahol nem is bánom, mert hajt előre a kíváncsiság és a tudás utáni szomjam.
-Ma? Vagy, úgy általában?- ez persze, nem is kétséges, hogy mire kíváncsi, de pontosítani akarom, hogy mire gondolt. – Még van egy kis időm a gyakornokság befejezéséhez. Az még nem konkrét, hogy két év, vagy esetleg még legalább négy szemeszter van nekem hátra, de majd kiderül. Ha most meg kellene mondanom, hogy mi minden érdekel, az biztosan beletelne egy egész estébe, hogy a végére érjek, de inkább hagyom, és két év múlva már jobban meg tudnám határozni.
-Még egy órám van mára a lyukas után…..Szívesen megnézném!- Húúú!.. Vinnie és Lencsi? Erre kíváncsi vagyok! Lehet, hogy nem csak én nevezem el a munkám során az „alanyokat”? Igaz, hogy csak a magam számára, de egy kis szórakozást megengedhetek magamnak. Úgyse jegyzetelem le, csak ezzel a módszerrel, sokkal gyorsabban tudom beazonosítani a sorszámokat és a hozzájuk tartozó file-kat.
-A gyakorlat-vezetőm elég maradi fickó, és amúgy is elkönyvelt engem félnótásnak, bár eddig egy apróbb hibát vétettem, de _azt_ megjegyezte. – mosolygom el a felrémlő emlékre. Tudom, hogy nem szívlel, mert az apám a Kancellária tagja, és anya is elég sokat van távol a Perdán. De, alapjában csak az a baja, hogy selejtnek tart, és mindenbe beleköt, amibe csak lehet. Na, mindegy…
Azt hiszem, hogy ez a gombóc a torkomba egy ideig még bennem marad, de mikor meghallom, hogy behív az órájára, hogy vele tartsak, köpni-nyelni nem tudok.
-Hogyan? Vagyis… Persze! Biokémia? Az remek tantárgy…. egyik kedvencem... – most legszívesebben homlokon csapnám magam, amiért ilyen hülyén válaszolok. Még a végén azt hiszi rólam, hogy határozatlan vagyok, ami nem igaz. Most viszont úgy érzem magam, mint egy lúzer, akinek fogalma sincs semmiről. Bassszuusss! Hogy ez miért nem jutott az eszembe? Meghívhattam volna az órára, de … Tiszta hülye vagyok! – Nem lesz gond, ha megyek, tényleg?- kérdezek vissza, de amikor kimondom, már leesik, hogy ekkora baromságot miért kérdezek tőle?! Az imént invitált a soron következő órájára, és aztán szabad is a nap hátralévő részében. Basszuuuss Chris! Totál hülye vagy, ha kihagynád ezt a lehetőséget és elengeded ezt a lányt! Ilyen hatással még eddig senki nem volt rám, de úgy összezavart azokkal a szép szemeivel, hogy alig tudok megszólalni értelmes mondatokkal.
-Ha nem lesz gond, hogy ott leszek, akkor oké!- vonom meg a vállam és igyekszem összeszedni magam. Most, ha anya látna, fogná a fejét, az biztos! Ilyennek még sohasem látott, de még magam se tapasztaltam, hogy ennyire „szétszórt” lennék. S még, ez csak a kezdet…. Mi jön még?!
-Hol lesz az órád? – kérdezek rá, mintha nem tudnám… Igaz, hogy most még gondolkodni se tudok rendesen. Kész vagyok!


A hozzászólást Christopher Hart összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 11, 2020 10:44 am-kor.
Vissza az elejére Go down

Maple Trynnes
Maple Trynnes

Polgár

Iskola és Akadémia Tumblr_mjgycubcQv1s664seo1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2399.03.17 (17 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
tanuló

Reagok száma :
35

Avatar alanyom :
AnnaSophia Robb

☽ :
Iskola és Akadémia Tumblr_o6usxjmOn61up42jgo2_500


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 10, 2020 6:34 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
to: Chris


Ezt jól megcsináltuk. Mindketten zavarba kerültünk, de se gáz. Nem tökéletesek, hanem emberek vagyunk még mindig, akár tetszik, akár nem, és hiába vagyunk technológiailag jobb szinten, attól még hibákat ugyanúgy követünk el.
Kár, hogy a suliban azt nem tanítják, hogy készüljek fel hasonló helyzetre. Na, nem baj, majd néz nagyot Meeran, ha megtudja. Közben meg azon jár az eszem, hogy ne veszítse el a fogadást, mert akkor bajban leszek. Ó, légyszi, ne stírölj így, mer még inkább arcomba szökik a vér, gondolom magamban.
- Én leragadtam a növényeknél meg a csillagoknál. Nincs messze az óra, csak elméleti az anyag, számolások meg ilyenek - taktikaváltás, a cipőm orrát kezdtem fixírozni. Általában a szőke srácok szoktak lenni az eseteim, de neki van valami a kisugárzásában. Van az a tipikus elhagyatott vagyok, szánjál meg-nézése, amin nem tudok túllendülni.
Mint a földi nefelejcs, olyan kék a színe.
- Milyen órád van még? – A mázlistája, neki még lyukasórája is van, ez nem semmi! Akkor sok ideje lehet, amit így arra használhat, amire csak akarja. Nekünk elvétve akadtak csak ilyen fél órák maximum két óra között, hogy legyen elég időnk átjutni egyik teremből a másikba, meg ugye, bizonyos emberi funkcióinkat is illendő fenntartani, ha nem akarjuk rombolni az egészségünket.
- Gyere, a tanár csak nem fog elküldeni, majd bekamuzunk valamit – legyintettem. Ezen már ne múljék, legalább a lyukasórája valami hasznossal fog telni.
- Mutatom az utat, ott a folyosó végi teremben – biccentettem az emlegetett helyiség irányába, s megindultam. Ha jó, jön, ha nem, nekem úgyis jó. Bár jobb lenne, ha jönne. Kíváncsi lennék, mit reagálnának az iskolatársaim. De megnézném, jó kis műsornak ígérkezik ez.
Vissza az elejére Go down

Christopher Hart
Christopher Hart

Polgár

Iskola és Akadémia 6bcd5e811ae03d2bb02326d98c743e03

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium. 2397.06.26.

Tartózkodási hely :
Dominium

Reagok száma :
49

Avatar alanyom :
Tom Welling

☽ :
Iskola és Akadémia Images?q=tbn:ANd9GcRuw-qvhPWUQA0gHChMfITLy5alCw0AwF4XOUXXbXrHIQNs92jn&s


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 10, 2020 7:32 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Maple & Christopher


Még nem tudom mi lesz ennek a napnak a vége, de lassan percenként csapkodhatnám a homlokom a béna kérdéseimért. Persze, hogy most semmi nem jut az eszembe, ami azt sugallná, hogy ép-eszű vagyok.. De, kit is akarok ezzel etetni? Mert, valljuk be, hogy az eltelt tíz perc alatt vagy hússzor alig tudtam rendes mondatot kinyögni és az összeszedettségemet, meg hagyjuk! Életemben nem volt ilyen velem! Amikor meghív az órájára, hogy tartsak vele, majdnem félrenyelek. Mivel ezt el se tudtam volna képzelni, - vagyis- el tudtam, csak éppenséggel fordított helyzetben. Most már mindegy, ha ennyire lefagytam, ahogy rám néz. Totál kész vagyok! Pedig okom sincs rá, hogy zavarba jöjjek, mert semmi nem történt, ami miatt így éreznék és mégis!
-Érdekes párosítás! Oké. Azok nem nehezek… Ha gondolod, akkor szívesen segítek, ha elakadnál… - Most aztán tényleg fogjam be a számat! Még a végén azt hiszi, hogy nyomulok, és ezt nem akarnám. Eddig nem is gondoltam át nagyon a lehetséges opciókat, amik a másik nemmel való kapcsolatépítés, és most meg úgy hebegek, mint egy taknyos tízéves. Remélem, hogy nem tart annyira gáznak és talán még van remény arra, hogy nem rohan el a folyosó másik irányába, hogy lerázzon engem, amiért ilyen tökfilkó vagyok… A mentőöv a következő kérdése, amire gyorsan választ is adok.
-Hisztológia… vagyis, szövettan óra. – vonom meg a vállam, és veszek is egy nagy levegőt, hátha az segít a gombócon, ami még mindig ott ül a torkom közepén.
-ÖÖ… oké. – ez kissé meredeknek hangzik, de inkább azon fohászkodom, hogy ne a két évvel ezelőtti Tanárom legyen az övé is… Mert, akkor tuti, hogy hiába kushadok a terem végében, akkor is ki fog szúrni a tömegből. Az oktató nevére nem merek rákérdezni, nehogy azt higgye, hogy majrézok, inkább attól tartok, hogy ha meglát (ha az a Tanár tartja az órát, amelyik engem is tanított) akkor félő, hogy nem maradhatok észrevétlen. Most inkább Maple-val dumálnék még, mint a szúrós tekinteteket érezzem magamon. Igaz, hogy kitűnővel végeztem a Biokémiát anno, de arra is emlékszem, hogy nem volt zökkenőmentes a … Na, mindegy is! Erre inkább jobb nem gondolnom!
-Jahh.. hátul a folyosó végén.. – vakarom meg a fejem, de csak éppen-hogy. Tényleg kezdem azt hinni, hogy a sejtésem beigazolódik és mégis csak arról a Férfiról van szó aki… Bahh! Tuti felismer! Aztán elindul a lány, és én követem őt. Egyelőre nem említem neki a dolgot a Tanárral, mert nem is vagyok biztos benne, hogy ugyanarról lenne szó… Csak … Jobb előre felkészülnöm, hogy mire számítsak. Közben lassan odaérünk a teremhez és egy vállrándítással lépek be utána a padsorok közé. Lesz, ami lesz! Vállalom a lányért! Ha közben helyet találna és leülne, akkor mellé telepszem. De, mielőtt megszólalnék, már meg is érkezik az Előadó, és én még mindig reménykedem, hogy nem ugyan az a Tanár… Hmmm…. Izgalmas lesz ez az óra, azt hiszem.. Lopva oldalra nézek Maple-ra, hátha nem veszi észre, de csak most veszem észre, hogy amikor mosolyog, akkor az ajka mellett egy kis bemélyedés látszik… Édes jó ég, Chris! Miket nem veszel észre! Meghibbantál?! Most találkoztál vele először, és elvette az eszed? Pff… Jobb, ha meg se szólalsz, mert a végén totál baromnak fog tartani idő előtt! Vagyis… Lehet, ennél jobban már nem tudod fokozni, hogy ne nézzen hülyének! Csak, ne így legyen! Igyekszem nem zavarni az órát, de közben azért a szemem sarkából figyelem a lányt, és tetszik, amit látok! Jajjj! Már megint össze-vissza beszélek… vagyis, ülök, mint a sült hal! Totál égő vagyok!



A hozzászólást Christopher Hart összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 11, 2020 10:29 am-kor.
Vissza az elejére Go down

Maple Trynnes
Maple Trynnes

Polgár

Iskola és Akadémia Tumblr_mjgycubcQv1s664seo1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2399.03.17 (17 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
tanuló

Reagok száma :
35

Avatar alanyom :
AnnaSophia Robb

☽ :
Iskola és Akadémia Tumblr_o6usxjmOn61up42jgo2_500


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 10, 2020 8:14 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
to: Chris


Óóó, ha én ezt elmesélem Lizzy-nek, nem fog hinni nekem! Én, szóba álltam egy sráccal, és nem menekültem el hazáig, pedig ő már akadémista, és nem is akármilyen foglalkozásra készült.
- Kösz, de egyelőre elboldogulok, így is azt mondják, hogy túl sokat foglalkozom a tudománnyal, és inkább mással kéne foglalkoznom – mit mondjuk a férjfogással, de ezt nem fogom vele hangosan közölni.
Amikor kiejtette a száján, hogy hisztológia, kitört belőlem a röhögés, pláne, miután azt is megtudtam, mi az valójában. Szövettan. Aha, én kissééé másra asszociáltam. – Bocs, csak ez a szó… nem azt gondoljuk róla, hogy az, ami.
Ezt jól megaszontad, Maple Trynnes. Bírom a srácot, de sanszos, hogy Meeran offra teszi helyettem is, ha meghallja, hogy patológus-tanonc. Ú, micsoda cirkusz lenne ebből.
A terembe szépen beosontam, még volt tíz percünk kezdésig. Huh, jól elbeszélgettük az időt Chrisszel, még jó, hogy nem feledkeztem el az óráról, pedig majdnem sikerült, de ennél a tanárnál nem kockáztathatom meg a késést, nem akarok még egy évet itt ülni az alapképzésen, mert berág rám pontatlanságért.
A tanár bejött, én pedig becsületemre legyen mondva, nagyon igyekszem koncentrálni, de elég nehéz, amikor még annyi kérdést tudnék neki feltenni. Például, hogy ők is tanulták-e ugyanezt az egységet még alapképzésen?
- Mr. Hart, értékelem, hogy az ismétlés a tudás anyja elvet követi, de ha már befáradt az órámra, khm, örülnék, ha egyelőre csak elméletben űzné a biokémia neme tudományát. A szünetben majd ráér gyakorolni Miss Trynnes kisaszonnyal – ú, ez fájt. Nyakamat behúzva a számolást végzem, és nem nagyon tetszik ez a sok újabb bámuló tekintet.
Igen, én is hallottam, hogy Hart. Ami azt jelenti, hogy…
„Miért nem mondtad?” Az óra további részében levelezéssel kommunikáltam vele, nem mertem sutyorogni, mert így is ránk szállt az ürge. Vagyis inkább Chrisre.
Vissza az elejére Go down

Christopher Hart
Christopher Hart

Polgár

Iskola és Akadémia 6bcd5e811ae03d2bb02326d98c743e03

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium. 2397.06.26.

Tartózkodási hely :
Dominium

Reagok száma :
49

Avatar alanyom :
Tom Welling

☽ :
Iskola és Akadémia Images?q=tbn:ANd9GcRuw-qvhPWUQA0gHChMfITLy5alCw0AwF4XOUXXbXrHIQNs92jn&s


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 10, 2020 9:09 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Maple & Christopher


Mikor közeledünk a terem felé, már sejtem, hogy a megérzésem nem csalt, hogy ismét „belebotlok” a régi Biokémia Tanáromba. Eddig nem említettem Maple-nak, hogy nem igazán jöttünk ki egymással a tanév alatt ezzel a Pasassal, de nem is akartam előre felfesteni az Ördögöt a falra! Elég, ha én vagyok most olyan lökött, hogy egy értelmes mondatot nem tudok kinyögni a találkozásunk- koccanásunk- óta.
-Rendben… - fel se tételeztem, hogy nem boldogul a tananyaggal, csak egy lehetőség volt tőlem, hogy ha esetleg megakadna, akkor szívesen korrepetálnám. Az órám hallatán felnevet, de nem tudom mire vélni. –Ennyire viccesnek hangzott?- mosolygom el magam, hogy tompítsam a zavarom, bár nem tudom, hogy mire gondolhatott róla. Amint elfoglalom a lány melletti ülőhelyet, máris becsörtet a Tanár és mintha egyenesen rám nézve emeli fel a fejét, majd összeszűkült szemmel megszólít. Ha el tudnék pirulni, akkor vörösen lángolna a fejem. De, nem azért, mert láng vörös lettem, hanem amit, -és ahogy -mondja nekem az Oktató, a mondatát.
-Igenis, Mr. Wright! Észben tartom a tanácsát!- válaszolom neki hűvös határozottsággal. Igazából nem is vártam mást, mint azt, hogy képtelen megbékélni velem.Tisztában vagyok vele, hogy azóta a nap óta a bögyében vagyok, és minden lehetőséget megragad, hogy megalázzon, vagy éppen leégessen mások előtt. Igazán nem értem! Tudja, hogy velem szemben nincs esélye, és örüljön neki, hogy nem kanyarítok ki a májából egy vékony metszetet, hogy elemezzem. De, az sem kizárt, hogy a mumifikálás egyes mozzanatát gyakorolnám rajta élő-szöveti alanyként, ha továbbra is gúnyolódik velem. A válaszom után remélem, hogy nem fog tovább „megtalálni”, és csendben beszélgethetek még Maple-vel. Kissé ciki a helyzet, mikor elém tol egy cetlit, amire egy kérdő mondatot írt. Basszzus! Most biztosan utálhat, amiért nem mutatkoztam be teljes nevemen?!  Egy halk sóhaj után merek csak választ írni az üzije aljára, de most tényleg szarban vagyok. Tuti, hogy ezek után szóba se áll majd velem…
Azt hittem, hogy ha megmondom a teljes nevem, akkor rohanva menekülsz, és szóba se állsz velem”- tolom vissza észrevétlenül a kezébe a pda-ját és ezen a ponton, mindenre fel vagyok készülve. Lehet, hogy indulnom kellene kifelé az ajtón és elfelejteni ezt a csodaszép szemeket, ahogy a haja illatát… Vállalva, hogy Mr. Wright ismét céltáblának nézzen és beszóljon megint valami frappáns szenyóságot, amit éveken át gyakorolt rajtam. Most azzal a változással, hogy nem vagyok a diákja és kétszer annyi pontszámmal végeztem a vizsgán, amit ó, csak álmában szeretett volna. Egy kis gondolkodás után egy újabb mondatot írok fel, amit ismét átnyújtok a lánynak.
Akarod, hogy kimenjek?”- tudom, hogy nem mondtam el neki az elején ki vagyok, de megvolt az okom rá. Általában mindig ez történik, ha megtudják a nevem. Árnyékként súlyt le rám a származásom, de ez van… Ezzel kell élnem. Sajnálnám, ha igen lenne a lány válasza, de megértem, ha így döntene. Túl szép volt ez így, hogy igaz legyen... Tök hülye voltam, s már nincs mit magyaráznom, hogy megértse, miért hallgattam el előle, ki is vagyok. Bár, még talán.. lehet egy esélyem nála, ha megbocsát.


A hozzászólást Christopher Hart összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 11, 2020 10:38 am-kor.
Vissza az elejére Go down

Maple Trynnes
Maple Trynnes

Polgár

Iskola és Akadémia Tumblr_mjgycubcQv1s664seo1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2399.03.17 (17 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
tanuló

Reagok száma :
35

Avatar alanyom :
AnnaSophia Robb

☽ :
Iskola és Akadémia Tumblr_o6usxjmOn61up42jgo2_500


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 10, 2020 9:37 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
to: Chris

A termen egy perc erejéig halk hahotázás hulláma söpör végig, Mr. Wright beszólása után. Nem volt szép, hogy így bánik a vendéggel, mikor én hívtam magammal.
Nem hiszem el, hogy egy kancellár fia ül mellettem személyesen, és szóba állt velem, és te jó ég, én kedvelem. De tényleg, alaptalanok a pletykák, Chris rendes srác, nem értem, miért titkolta előlem a rendes nevét. Talán kevesebbre tartott? Lehet, hisz ma találkoztunk először tulajdonképpen, ő akadémista, én meg még alapképzésen vagyok.
„Nem. Eszemben sincs elkergetni téged. De tartozol egy magyarázattal. Miért titkoltad el? Az apádnál leszek gyakornok cirka fél év múlva.” firkantottam a cetlire. Ez kevésbé feltűnő módja a cseverészésnek, és Mr. Wright következőnek engem talált meg egy kérdéssel. Szerintem direkt nekem szánta, mert növényekkel volt kapcsolatban. Szokás szerint brillíroztam, a fotoszintézis alapelméleteivel.
- Kiváló. Látom, még mindig tartja magát a botanikához.
- Igen, tanár úr.
- Jól van, tanuljon, csak így tovább, és ne vegye fel a szőke nős vicceket – Szerencsére én megúsztam, általában jó jegyeim voltak, biokémiából is csak kevés hiányzott, hogy tényleg kiváló eredményt érjek el. Volt, amit nem értettem belőle.
„Ezt a részt majd óra után újra megoldjuk?” Csúsztattam egy újabb cetlit az orra elé, kiírtam a képletet is, meg néhány példát, és be is kereteztem, hogy hol nem jött össze az az eredmény, ami a táblára került.
Ahogy Mr. Wright bejelentette, hogy oké, akkor mára ennyi, a terem előtt kissé ingerülten, lábammal dobolva figyeltem őt.
- Legszívesebben rád uszítanám Vinnie-t. De most az egyszer kivételt teszek, egy rendes bemutatkozás fejében – micsoda nagylelkűség ez a részemről. Csak ne nézzen rá kivert kutya tekintettel. Mára úgyis szabad vagyok, remek ötletem támadt.
- Mi lenne, a én is belógnék az órádra? Észrevenné a tanárod? Talán még Meerannak is bemutathatnálak, „Mr. Hart” - mutattam ujjaimmal idézőjelet a levegőben, kifigurázva a biokémia tanáromat.
- Mivel bosszantottad fel, hogy így pikkel rád?
Vissza az elejére Go down

Christopher Hart
Christopher Hart

Polgár

Iskola és Akadémia 6bcd5e811ae03d2bb02326d98c743e03

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium. 2397.06.26.

Tartózkodási hely :
Dominium

Reagok száma :
49

Avatar alanyom :
Tom Welling

☽ :
Iskola és Akadémia Images?q=tbn:ANd9GcRuw-qvhPWUQA0gHChMfITLy5alCw0AwF4XOUXXbXrHIQNs92jn&s


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 10, 2020 10:26 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Maple & Christopher


Egy percig nem volt kétségem, hogy ha egy Tanárról van szó, akkor biztosan kiszúrva a tömegből megtalál majd engem egy cifra körmondattal. Igazán nem tudom, hogy mikor fogja fel, velem nincs esélye. Lazán és határozottan válaszolok az övére, bár a teremben halk vihogás hallatszik. Az viszont kevésbé tölt el elégedettséggel, hogy Maple kérdő pillantása szinte a csontomig hatol. Lehet, hogy csak én érzem így, de tényleg megérdemlem valahol, ha így tenne. A gondolataimba merülve egy percre át kell vennem a lehetséges opciókat, ha azt akarná, hogy hagyjam itt a termet és távozzak a „tettemért”. Vagyis, inkább a nem tettemért, hogy nem mutatkoztam be teljes nevemen. A cetlire írva válaszolok is neki, bár nem tudom, hogy mit gondol most rólam. Ismét egy sóhaj és kihajtogatom a választ, amit visszacsúsztatott a kezembe. Elsőre olvasva nem teljesen esett le a tartalma, de az „apádnál leszek gyakornok”-ra felkapom a fejem. –Ööö… -hajtom össze a papírt, mikor a Tanár Maple-hoz intézi a savait, bár több, mint sejtésem volt arra, hogy őt is meg fogja „találni”, amiért most velem érkezett. Amikor végre elfordul a tekintete rólunk, gyorsan ráfirkantom a mondatom az övé alá. „ Majd elmondom, odakint”. Sebtében összehajtva átcsúsztatom neki, majd egy újabb kérdést szegez nekem, amire már csak bólintok, mivel vége az órának és körülöttünk mozgolódva távoznak az osztálytársai. Elindulok én is kifelé, ha velem tart, de tudom, hogy hiba volt elhallgatnom előle a kilétemet. Igazából nem is tudom miért nem mutatkoztam be teljes névvel, de az okom megvolt rá, csak… Ezt, elszúrtam!
Kifelé menet, amit mondd nekem, meglep. Pontosan nem tudom, mit takar a „Vinnie”- név, de van egy sejtésem, hogy sok jóra ne számítsak.
-Oké. Megegyeztünk! – nézek a lányra, és nem is tudnám megmondani, hogy mekkora kő gördült le most a szívemről. Tisztában vagyok vele, hogy elhallgattam előle, hogy hívnak engem, de ezek szerint nem ítél el azért, mert egy Kancellár fia vagyok.
-Nincs akadálya, hogy bejöjj velem az órára. – eresztek meg egy mosolyt, ahogy kezdem felfogni, hogy van nála esélyem. Talán csak ezt akarom hinni, de megmagyarázhatatlan számomra, hogy miért ennyire fontos számomra a megbocsátása a bakimért. Persze ezt lehetne másként is mondani, de az már egy halvány esély, ha lehetőséget ad, hogy újrakezdve a bemutatkozást, nem neheztel rám miatta.
-Állok elébe!- húzom ki magam, de azt hiszem, hogy pontosan nem tudom ki is ez az említett Meeran nevezetű személy. De, most az a helyzet állt elő, hogy vállalom a tettem következményeit és jóvátenném a hibámat.
-Nem hiszem, hogy észrevenné! Olyan vastag okulárét hord, hogy a két centiméteres hőálló üveg vastagsága eltörpül az övéhez képest! – mutatom is mellé, ahogy magyarázom.
-Ahh..Mr. Wright?! Azóta utálatosabb velem, amióta maximális pontszámmal lettem kitűnő a vizsgáján. Ahogy hallottam utána, ezt nem tudta megemészteni azóta sem. – vonom meg a vállam egy fél mosollyal. – Azóta pikkel rám, amikor megtudta ki vagyok… pff.. – törne ki belőlem a röhögés, de visszatartom.
-Tudom, hogy Mr. Wright-nak ez fájó pont, ahogy az is, hogy sokkal jobb vagyok nála, pedig selejtnek tart engem a családi körülményeim miatt. Hagyjuk is… Soha nem fog megváltozni a véleménye rólam. – legyintek rá, majd indulok kifelé a teremből az ajtó felé.
-Tényleg jönnél velem az órámra?- csillan fel a tekintetem, ha tényleg komolyan gondolta. Ha igennel válaszol, akkor mutatom is neki az irányt a folyosó másik oldalán. – Innen az ötödik ajtó… Gyere… - nyújtom felé a kezem, ha elfogadja, hogy utat „törve” haladjunk tovább a folyosón beszélgetők között.




A hozzászólást Christopher Hart összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Márc. 11, 2020 10:32 am-kor.
Vissza az elejére Go down

Maple Trynnes
Maple Trynnes

Polgár

Iskola és Akadémia Tumblr_mjgycubcQv1s664seo1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2399.03.17 (17 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
tanuló

Reagok száma :
35

Avatar alanyom :
AnnaSophia Robb

☽ :
Iskola és Akadémia Tumblr_o6usxjmOn61up42jgo2_500


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 10, 2020 10:56 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
to: Chris


Az a majd elmondom odakint jogos volt, nem kéne, hogy megint beégjünk, az óra alatti szocializálódás okán.
- Helyes. Nem rajongok a titkokért, a meglepetésekért pláne – néztem rá amolyan még azért kicsit játszom, hogy sértődött vagyok stílusban, de arcomra azonnal kiül cinkos vigyorom, ez jó móka lesz. Akadémista órára belógni, csak nehogy kérdezzenek, de reménykedem, hogy lesz pár segítőkész asztalszomszéd, aki súgna.
A szövettan érdekesnek hangzik, és valószínűleg legalább olyan rohadtul bonyolult is lehet.
Az órájára menet megálltam, volt még bő negyed óránk odaérni, tömegben megláttam valakit.
- Ő a bátyám, Meeran – mutattam, egy pár haverjával cseverészett, hevesen gesztikulálva mutogatott valamit, azt nem hallottam ekkora távolságból, hogy mit magyaráz, de lehet, ha hallanám is kb. mintha idegen nyelven karattyolna, olyan érzés lenne.
Aztán észrevettek minket, közelebb érve, és így nem úszhattam ezt meg.
- Hé, az ott nem a húgod?
- De. Maple! Ide! – integetett Meeran, és kissé meghökkenve nézett hol rám, hol Chrisre.
Azért az "ide" szócskáért még kapni fog a lelkem kuglófjának egyetlen mazsolája. Nem a házi kedvence vagyok, bár lehet, néha annak képzel.
Fütyörészve oldalgok közelebb hozzá, némi utat törve magunknak. Vajon mit kereshetek akadémista területen, khm? Answer: besurranó leszek egy időre. Meeran csontropogtató ölelésben részesített, sose szégyellt a társasága előtt.
- Na, ő az az aranyos hugicám, akiről meséltem, Jeff – Hoppá. Már dolgozna a fogadáson? Ajjaj.Azért én elég álszent vagyok... nem említettem a fogadást a bátyámmal, hogy fél éven belül férjhez megyek és talál hozzá vőlegényt is. Más kérdés, ő kit gondol tökéletes jelölnek.
Jeff egy halival letudja a formaságokat.
- Szerintem vesztettél, haver – összehúzott szemöldökkel méregetett engem, és az újdonsült barátom.
- Izé… én is bemutatnék valakit.
- Hugi, nem lélegeztél te be a botanikai laborban valamit, amit nem kellett volna?
- Mert? - ennyit a bemutatási tervről, ezek szerint tényleg én voltam csak lemaradva pár aprósááágról.
- Ne mondd, hogy Hartról még nem hallottál.
- Most mi bajod van? – dili a bátyus. De ez már csak ilyen, családban marad.
- Emlékeztetnélek, hogy ki a botanikai részleg vezetője.
Vissza az elejére Go down

Christopher Hart
Christopher Hart

Polgár

Iskola és Akadémia 6bcd5e811ae03d2bb02326d98c743e03

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium. 2397.06.26.

Tartózkodási hely :
Dominium

Reagok száma :
49

Avatar alanyom :
Tom Welling

☽ :
Iskola és Akadémia Images?q=tbn:ANd9GcRuw-qvhPWUQA0gHChMfITLy5alCw0AwF4XOUXXbXrHIQNs92jn&s


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 10, 2020 11:18 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Maple & Christopher



-Oké. – bólintok a feddésére, bár nem tudok szépíteni a bakimért. Megérdemlem a sértődöttségét, és elfogadom a feltételét, hogy mostantól nem hallgatok el előle semmit a kilétemmel kapcsolatosan. A folyosón haladva egy kisebb csoportot pillantok meg, akik látszólag el vannak merülve a beszélgetésben, de aztán még egy „rejtélyre” fény derül, ki is az a Meeran nevű személy. A bátyja. Hurrá! Most aztán megint belecsöppenek valami „érdekességbe”, ami hamar szóba is kerül.
Egy percig csendben nézem a családi „összeölelkezést”, de mielőtt bemutatna Maple a tervérének, máris témánál leszünk, az apámmal kapcsolatban..
-Helló… Mr. Trynnes. – nyújtom felé a kezem, ha elfogadja, bár nem hinném, hogy a mondata után ezt megtenné. – Christopher Hart vagyok…. - Még várok, és a kezemet se veszem el előle, de ahogy megemlíti az Apámat, már nem vagyok biztos benne, hogy szívesen lát engem. Azt levágtam, hogy engem felismert, bár nem emlékszem, hogy valaha is találkoztunk volna. Igaz, hogy most találkoztam a húgával is, a véletlenek közrejátszásával. Érdekes lesz ez a helyzet, ahogy látom…
Vissza az elejére Go down

Maple Trynnes
Maple Trynnes

Polgár

Iskola és Akadémia Tumblr_mjgycubcQv1s664seo1_500

Karakterlapom :

Születési idő :
2399.03.17 (17 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
tanuló

Reagok száma :
35

Avatar alanyom :
AnnaSophia Robb

☽ :
Iskola és Akadémia Tumblr_o6usxjmOn61up42jgo2_500


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Szer. Márc. 11, 2020 4:19 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
to: Chris


Meeran nagyon nem örült annak, amit látott, és ahogy a haverjai ezt értelmezték. Pláne, hogy akivel látott. Tartott egy óra hosszúnak tűnő (valójában csak két percig mondta egyhuzamban) litániát, hogy mennyire nem kéne ott lennem az akadémiai részlegben.
- Mégis hogy gondoltad te ezt? Hart, te meg örülj, hogy nem jelentelek egyből szabálysértésre való buzdításért. Taps-taps, felnőtt létedre lehetne több eszed is – zárta le végül a kifakadást. – Ne rémülj meg, attól még imádlak, Maple, de a bátyád vagyok, a helyes útra terelés is testvéri kötelességem. Apa leszedné a fejem, ha nem mutatnék jó példát.
Ilyen az, amikor Meeranból előtör a védelmező oldala. Vajon minden kishúgos fiú ilyen a testvérével? Na, tessék, bűntudatot keltett bennem, hát ez tök jó. A fájdalom után az egyik legrosszabb érzelemtípus, ki nem állatom.
Főleg, hogy igaza van, és tudom, hogy most is igaza van. A hajam összeborzolta, és innen éreztem, hogy a megbocsátás útjára lépett, de várható volt, hogy még kapok egy adagot útravalónak, miután visszaterelt a mi részlegünkre.
- Jelentsem anyáéknál?
- Meer, csak olyan másfél órája ismerjük egymást. Ez még nem szerelem.
- Lárifári. Láttam, hogy nézett rád. De ha bajba kever, nem leszek rest elhajtani mellőled.
- Jó, vettem a lapot.
- Nyomás haza, és otthon még beszélünk erről a Hart-dologról.
- Nem várhatlak meg?
- Minek? Tanulni otthon is tudsz, én meg egyből haza megyek a drágámhoz. Habár… miért ne jöhetnél át hozzánk is? Üzenek anyáéknak PDA-n, hogy tudják, mi van veled. Működik még jól a tied?
- Órai levelezésre tökéletes volt az üzenetküldő funkciója – bólogattam vigyorogva.
- Ezt is verd ki a fejedből! Örülj neki, hogy járhatsz suliba! – pöckölt orron. Durcásan elhúztam a fejem.
- Hé! Szemem marad.
- Hagyhatnád, hogy én nyerjek – búcsúzott, hát, az mondjuk, lehet, hogy jó lenne, már csak azért is, mert ismerem jól, mi a tétje a fogadásnak. Kicsit megrémített, hogy felmerült benne, hogy bemárt otthon.
Sóhajtva indultam meg hazafelé. Vajon mi lesz ebből? Most ő is bajba fog kerülni emiatt?
Remélem, nem. Kicsit elragadtattam magam, hogy végre valaki nem néz idiótának, mert beszélek a növényeimhez, és nevet is adok nekik. Ettől ez még nem lesz az a bizonyos, ugye?
Nem tudom, mit kéne gondoljak, vagy érezzek.
Meerannak meg teljes mértékig igaza van, nem szeghetek meg több szabályt, mert elő fognak venni, és így is örülhetek, ha ebből nem lesz komoly bajom. Eleve már az is egy jó jel, hogy még a CsH nem piszkál egyelőre a házasság-kérdés miatt. Végül is, okuk egyelőre nincs rá, rajta vagyok az ügyön.
Vissza az elejére Go down

Christopher Hart
Christopher Hart

Polgár

Iskola és Akadémia 6bcd5e811ae03d2bb02326d98c743e03

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium. 2397.06.26.

Tartózkodási hely :
Dominium

Reagok száma :
49

Avatar alanyom :
Tom Welling

☽ :
Iskola és Akadémia Images?q=tbn:ANd9GcRuw-qvhPWUQA0gHChMfITLy5alCw0AwF4XOUXXbXrHIQNs92jn&s


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Szer. Márc. 11, 2020 5:15 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Maple & Christopher


Ismét ugyan arra lyukadunk ki, hogy az apám árnyéka vetül rám. A folyosón beszélgető társaságban Maple testvére is jelen van, és nem nézi jó szemmel a jelenlétemet a húga mellett. A véletlenek összjátéka, hogy pár perc múlva már fenyegető szavakkal illeti a lányt, hogy „beköpi” a szüleinél. Ezen a ponton, már elég nehezen fogom vissza a számat, hogy ne válaszoljak neki. Tisztában vagyok, hogy a bátyó sokkal jobban tartja szem előtt a húga épségét és jó-hírét, de ebben az esetben alaptalan az előítélete velem. Jelenleg nem tettem semmi olyat, amit kifogásolhatna bárki, és így értetlenül állok előtte. Azt sem vágom, hogy mi közöm van most az apámhoz és a Kancelláriai posztjához?!Én nem az apám vagyok! Különálló akarattal és testtel rendelkezem, ahogy minden másban is független tőle. A bemutatkozáskor nyújtott kezem visszahúzom, mivel ellenségesnek titulálta jelenlétem és ennek burkoltan, de hangot is adott. Szívesen elmagyaráznám neki, hogy én mit gondolok, de nem akarnék Maple-nek gondot vagy bajt okozni. Tudom milyen az, mikor mások mondanak meg mindent, és egy önálló döntésed se lehet. Persze, most ez elég tág megfogalmazás és csak nagy vonalakban történt most ez, de a lényege ugyanaz. Amikor elhangzik, hogy „szabálysértésre való buzdítást” követtem el, összeszűkül a szemem. Most, ha visszaválaszolnék neki, hogy el van tévedve, akkor meglepődne?! Igazi vérbeli ficsúr és alaptalan vádakkal illet, és még az igazságot se tudja! Akar a fene a húgának bajt okozni, de ha már a felhozott témánál tartunk, nem én voltam az, aki ezt a „lehetőséget” felhozta és invitált meg az órájára. Igencsak tévedésben leledzik a tesó, de visszafogom magam, mert nem akarok a lánynak gondot okozni. Az én életem minden percében hasonló szituációban élek, de biztos lesz majd egy olyan pillanat, mikor ezt is tisztázhatom majd Meeren-el. A kezem visszavonása után egyenesen a szemébe nézek, de nem mozdulok rá. Legszívesebben ….Na, mindegy! Van az a pont, amikor nagyobb önuralommal kell lennem, és látom, hogy Maple is távozni készül. Érdekesen alakult ez a nap, de inkább indulok az órámra, ami hamarosan kezdődik. Tudom, hogy Meeren nem fogja annyiban hagyni, hogy ne kössön még belém, de azt lehet, elfelejti a nagy buzgalmában, hogy nem vagyok egy kezesbárány… Kancellár az apám, ha már ezt fennhangon közölte és hozzá hasonlított. Igaz, hogy engem nem ismer, csak amit hallott talán rólam, de jó, ha eszébe vési, hogy ha fenyegetni akar, akkor nem fogom szó nélkül tűrni. A pletykáknak csak egy része igaz rólam, de örüljön, hogy most nem érek rá és otthagyom, hátat fordítva neki. Ne akarja, hogy ellenfélként kezeljem, mert rosszul járhat… Csak a testvérére való tekintettel nem folytatom a diskurzust, de ami késik az nem múlik….

//Köszönöm a játékot!  Hug2  Ölelés //

Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Iskola és Akadémia Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Iskola és Akadémia Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Szer. Márc. 11, 2020 6:16 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Szer. Dec. 29, 2021 8:29 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Claire részére
A hallgatói rész sötét, ahogy hol a hátam mögött, hol pedig középen vetülnek ki az éppen aktuálisan tárgyalt témák. Akármennyire is a gyakorlati rész a kedvencem, amikor élesben kiderü, ki, mire képes, elméleti alapok nélkül halott dolog bármiről is beszélni. Ha tudnák, hogy nem úgy voltam eminens egyik képzésem sem, hogy a legjobb jegyeket kaptam, hanem helyette inkább versenyekre jártam, mert azok sokkal jobban kimerítették azt, ami a fejemben volt.
Fejben itt vagyok, félretettem azt, ami az elmúlt napokban megindult a magánéletemben. Kettéválasztom a két életemet (hármat), és most kifejezetten menekülni akarok a gondolatok elől, ami a magánéletemre vonatkozna. Márpedig egy válási procedúra nem egyszerű.
Gondolataim visszakanyarodnak az előadáshoz. Valahogy egészen egyértelműen egészen más van az arcokra írva, mint amire számoltam. Nem, a magyarázatomban biztosan nincsen hiba, de mintha nem is a szavaimra figyelnének. Viszont egyszer sem kaptam azon őket, hogy rejtett csatornán chatelnének az előadás alatt. Nem mondom, szívesen bedobnám magam előadás közben, elchatelnék velük, aztán meg levágnám őket a platformról, figyelmeztetésképpen.
Sóhajtok egyet magamban, s felteszem az ellenőrző kérdéseket, amivel tudom, hol hagyták az agyuk egyik fordulatát, mindezt úgy, hogy ne vegyék észre. Senki sem szereti, ha hülyének nézik, és akik itt ülnek, azok egészen biztosan nem azok. Még a holdállásra sem tudom fogni a helyzetet, amivel otthon folyton dobálóztunk.
S mivel sosem szerettem a pódiumos pozíciót, most is, vagy mászkálok, a kérdéseknél inkább a pulpitusra engedem a karom, előre engedve, végül inkább nekiődőlök az egyik asztalnak.
Az ész végre pislákolni kezd, én meg megkönnyebbülök, s egyben értetlenül nézek magamba, hogy az előbb mi történt velük. Minden előadáson megesik, mások annyira nem szoktak erről beszélni. El kéne gondolkodnom, bevállaljam-e az előadást, nem, mintha lenne annyira választás. Mi dolgozunk ott, amiről az előadást tartottam. A mostani téma meg a zéró-gravitációs körülmények között végzett kutatások.
S végre, megkönnyebbülhetek. Egészen belelendültem az előadásba, s a válaszokba is, főként, mikor végre értelmes kérdések is felkerültek a palettára.
A fények kigyulladnak, s a terem lassan kezd kiürülni, én pedig leszedem a felrakott anyagot a gépről, amiket kivetítettem. Kísérőként visszatérnek a gondolataim az elmúlt napok nem kellemes beszélgetéseiről.





A hozzászólást Zach Davies összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Dec. 31, 2021 2:41 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Iskola és Akadémia Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Pént. Dec. 31, 2021 11:56 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Zach & Claire

*Matthew plenáris előadása a csillagok állapothatározóiról, ahogy az a közönség életkorából is kitűnt, inkább alapozó tudást szolgált kicsit színesítve kibővíteni. Felnőttet elvétve látni csak, de egy szabad hely sem maradt, az iskolások zsúfolásig megtöltötték a nagy előadót.
Claire természetesen most is ott ült az elejétől, a második sorban, diszkréten a szélső oszlopban, előre foglalt helyén, végig egyenes derékkal, kifogástalan öltözékben. Térdig érő szürke szövetruhája konzervatívabb szabás, mint amit kedvel, alakját végig követi, a ruha rövidke ujjai kiváló választásnak bizonyultak a zsúfolt teremben. Legyen akármilyen fejlett a levegőztető rendszer, ennyi embertől mindig felmelegszik és kissé nehézzé válik a levegő. Azért nem menekül, mikor az utolsó tapsra lendülő kezecske is pirosan le nem hanyatlik gazdája ölébe.
Türelmesen megvárja, míg az osztályok fegyelmezett rendben elhagyják a termet. Eltűnődve bámulja az előadói pulpitust, habár már rég üres. Úgy tűnt Matthew-nak ez a fajta előadás sem esett nehezére, habár intellektusát minden bizonnyal nem tette próbára. Ezt is jó tudnia!
Majdnem egyedül maradt már a teremben, csak pár lassan szedelőzködő felnőtt maradt, talán kísérő szülők, akik időről időre pillantást vetnek Claire-re, ez pedig hathatós jelzés, ha nem akar csevegni a buzgómócsing szülőkkel, akkor ideje indulnia. Mivel a szélen ült, közel az egyik kijárathoz, gond, pontosabban feltűnésmentesen és gyorsan távozik. A kint azonnal követő lépésekkel már nem foglalkozik, már hosszú ideje nem.
Ismeri a járást, mégis megtorpan az egyik sarkon. A testőr profizmusa, hogy nem megy neki, hanem tökéletesen leköveti a nő mozgását, akkor is mikor az utolsó tanterem ajtajához lép vissza.*
-  Kutatások zéró-gravitációs körülmények között. Davies? Davies?
*A fali kijelzőn kiírt oktató neve első olvasatra elég tucatnak hangzik, Claire-nek nem ismerős, pedig annak idején szakirányú tanulmányai során minden, témában dolgozó hivatásos- és vendégoktató előadását hallgatta. A téma akár lehet alapozó, de ha az asztrofizika témájában is végighallgatott egy alapozó előadást, akkor itt is kibírja, de talán, csak talán, valami újat is hall szerelemtémakörében.
Keze már a kilincsen, résnyire nyitva az ajtót besurran. Davies professzor épp háttal magyarázott a kivetített ábrákon szemléltetve a kutatási eredményeket. Természetesen a hátsó sorok tömve, mint minden jó osztályteremben, de Claire nem jön zavarba, pár lépéssel előre sétál és leül középtájon egy üres helyre, mit sem törődve a diákok érdeklődő, már-már tolakodó pillantásaival. Szerencsére Davies érzékeli a hangulatváltozást és áttérnek a kérdésekre. Halkan sóhajt egyet, magáról az előadás érdemi részéről lemaradt, de most a kérdések-válaszok során legalább visszarázódik a témába.
Most is megvárja az óra végén, míg a terem elkezd kiürülni, de már nem foglalkozik a kíváncsi tekintetekkel. Egy diák úgyse meri megszólítani, ha mégis, az felüdítő változatosság lenne. Most azonban nem kifelé indul, hanem előre sétál.*
- Jó napot, Davies professzor!
*Szólítja meg a pakolással foglalkozó tanárt.*
- Ne haragudjon, de olyan ismerős nekem. Régóta tanít?
*Alapvetően az előadást szerette volna elkérni, de ahogy közelebb ért, egyszerűen nem tudta kiverni a fejéből a gondolatot, hogy valahol már látta ezt az embert, holott egészen biztos benne, hogy a hangját sose hallotta, sose találkoztak korábban.*
Vissza az elejére Go down

Zach Davies
Zach Davies

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2335. január 7. (82 / 31 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Tervező-fejlesztő mérnök: energiaellátás, az Eredeti Tervező- és Építő csapat tagja

Reagok száma :
133

Avatar alanyom :
Keon Alexander


Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt Pént. Dec. 31, 2021 7:42 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Claire részére
A bevillanó fényre felvonom jobb szemöldököm, s magyarázás közben, mintha az előadás része lenne, meg is jegyzem.
- Foglaljon csak nyugodtan helyet a későn érkező, reméljük, lesz ideje felvenni a fonalat. Úgy az óra vége felé vagyunk éppen - aztán megyek tovább az anyagban, nem fogok ezzel foglalkozni. Nálunk úgy mászkáltak ki- és be a hallgatók előadásokra, ahogy nekik jól esett, és ahhoz vagyok szokva. Most csak inkább a fénycsík bosszantott, ami a kivetítést majdnem láthatatlanná tette egy részen.
A kérdésekre rászoktattam őket, mert ha nincs kérdés, akkor következő alkalommal vérengzős kikérdezés következett. Ha kérdeztek, az alapján meg tudtam állapítani, hol is tartanak a megértésben, s hol szükséges még felzárkózás. Hogy e miatt szigorúnak tartanak, ha éppen előadok? Hol érdekel? Azzal mondjuk éppen nem jövök, hogy az életük múlik rajta, mert az múlik rajta, de annyira drukkolok, hogy bukjon már ki legalább egy fogaskerék.
Feltűnik ugyan a furcsa csend, és mintha valami felé terelődne a figyelem, de diákok, nem zavartatom magam. Ha ugyanez lenne a munka közben is, egyből hegyezném a füleim, kivéve, ha éppen tervezek.
- Ugyan kérem, szólítson csak doktor Davies-nek - mosolyodom el. Nem vagyok én professzor.
... várjunk csak, ez a hang? Hallottam már. Hirtelen fordulok a hang irányába, mert rájövök, kié is.
Amire nem, hogy az az arc valóban az az arc és élőben még inkább hasonlít rá.
- Clara? - bukik ki a számon, de aztán rájövök, az lehetetlen. Ő nem a tervezőtárs, akinek rendszerint mályvacukor ragadt a hajába, mert szerette, ha ki van bontva a haja, s tábortűz közben is, ha fújt a szél, az imitált vadsátras kiránduláskor sem fogta össze, s persze az olvadt mályvacukor mindig beleragadt. Szép emlékek, önkéntelenül elmosolyodom, aztán korrigálom magam. - Mrs. Fuller.
- Nagyjából mióta felébredés után munkába tudtam állni -
nem tudom, de fogok valamit kérni, akárhányszor ki kell mondanom az ébredés, vagy alvás szót. S ebből talán rájöhetett arra is, hogy az ismerősség honnan jöhetett. - Két, talán három éve - egészen pontosan ötszánegyvenkettő napja, és tizenkét órája, tizenkét perce. Tizenhárom.
- Tudok valamiben segíteni? Érdeklődik a téma iránt? Zéró-gravitációs részlegen dolgozott, úgy emlékszem. Nagyon jó tanulmányokat írt, a jelentései nagyon jók. Mikor szándékszik visszamenni a pályára? - érdeklődöm, figyelmen kívül hagyva, hogy ez talán udvariatlan lehet.



Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Iskola és Akadémia Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
Vissza az elejére Go down
 
Iskola és Akadémia
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Dominium űrállomás :: 7-6. gyűrű - Tudományos részleg-
Ugrás: