Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Roda
Csüt. Ápr. 25, 2024 10:02 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 24, 2024 9:16 pm

Hector Reyes
Kedd Ápr. 23, 2024 6:59 am

Josephine Cain
Hétf. Ápr. 22, 2024 4:22 pm

Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Hector Reyes
Hétf. Ápr. 08, 2024 12:16 pm

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 4:41 pm

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 10:56 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Oktatóépületek
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Kancellária
Kancellária


Oktatóépületek Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Oktatóépületek Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Oktatóépületek Empty
Utolsó poszt Hétf. Júl. 29, 2019 1:22 pm
Következő oldal

Oktatóépületek
 





A Városban több oktatóépület is található, melyek korosztályonként és szakmai szempontok szerint különülnek el egymástól, folyosókkal és nyitott közlekedőkkel azonban össze vannak kötve, hogy az oktatók könnyen eljussanak mindegyikbe. A gyermekeknek általános tudnivalókat tanítanak, később érettségi szint szerint felmérik a képességeiket s ezek után beosztják a felsőbb oktatási területekre, ahol specializálódhatnak az egyes szakmacsoportok szerint. Mindegyik oktatóterem kis létszámú, maximálisan felszerelt technikailag.
Vissza az elejére Go down

Peter C. Evans
Peter C. Evans

Kancellár

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Népjóléti kancellár

Reagok száma :
46

Avatar alanyom :
Matt Smith


Oktatóépületek Empty
Utolsó poszt Vas. Júl. 16, 2023 3:05 pm
Következő oldal
Mint népjóléti kancellárnak, nem csak azzal kell foglalkoznom, hogy a városi erőforrások áramlása körül, minden rendben legyen, de arra is, hogy a kis lurkók oktatása, a felnőttek továbbképzése felhőtlenül, mindenféle fennakadás nélkül történjen. Éppen ezért nem hanyagolhatom el ama kötelességemet sem, hogy az efféle létesítményeket, helyszíneket megltogassam, a lehetsége fejlesztéseket és szükséges beruházásokat jóváhagyjam vagy éppen csak, propaganda körútra indulván, népszerűsítem a Népjóléti Kancelláriát. Persze, a kancellárok élete nem csak játék és mese, féltuct elmebetegnek vannak olyan kérései, kívánságai, amelyeket nem lehet teljesíteni, mert elve elmeroggyant, aki kéri. Arról nem is beszélve, hogy van a városban egynő, aki egyfolytában velem akar beszélni és már bejrta a fél várost, meg mindenféle hivatlnokot, hogy engem utoljérjen. Volt szerencsém Raven Moor aktájához és meg kell, hogy valljam, egyáltalán nem vagyok elégedett a benne olvasottakkal. Az én időm is szűkös, a beosztásom a feladataim nem hagynak időt arra, hogy holmi futóbolonddal túl sok időt töltsek, ebből kifolyólag úgy döntöttem, hogy akkor a mai napon, az egyik otatóépület fejlesztésének befejezésére adott fogadás után, szakítok időt erre a nőre.

Az időpont, hogy mikorra fáradjon be az egyik nagyobb terembe, adott volt. Úgy hagytam meg a testőrségnek és a Népjóléti Kancellária alá tartozó biztonságiaknak, hogy a fogadás ideje alatt nem engedhetik be Raven Moort. Ha ezt mégsem értené meg .. nos, tűz parancsot adtam ki ellene, erre az esetre. A változatoság és miheztartás kedvéért, hogy a biztonságom garantált legyen, érkezése pillanatában, egy a Kancelláriai gárdába tartozó hölgy szólította fel, hogy kövesse egy öltözőbe, ahol azonkívül, hogy minden ruháját le kellett vetnie és kapott a saját ruhái helyett egy hófehér, tiszta kezeslábast. Minden nála lévő tárgyat ki kellett pakolnia egy tálcára. Még a hajcsatokat is kiszedették, amikor tovább irányították hozzám, ahol én vártam rá, már semmilyen plusz tárgy nem lehetett nála, csak és kizárólag az a ruha, amit tőlünk kapott. Alsó és fehrnemű, valamit a fehér kezeslábas, ennyi lehetett csak rajta, amikor belépett a helyiségbe, ahol egy iróasztal mögött már vártam rá.

- Raven Moor, foglaljon helyett. - mutattam egy székre. - Úgy hallottam, hogy többször is igyekezett már eljutni hozzám, hogy beszélhessen velem. Hát most itt vagyok, figyelmesen hallgatom. - mondtam, miközben még gyorsan, egy adattáblán kattintottam párat, elintézve egy másik ügyet.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Oktatóépületek K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Oktatóépületek WYdz5uv

Klubom
Oktatóépületek R8xXJ2P

Fegyverem
Oktatóépületek KjdARSD


Oktatóépületek Empty
Utolsó poszt Hétf. Júl. 17, 2023 10:36 am
Következő oldal




Evans & Moor


*Nagyot ugrott a szemöldököm, mind a kettő amikor megkaptam az üzenetet a meghívásról Evans-hez. Az utóbbi időkben történtekre való tekintettel természetesen gyanús is lett a dolog. Miért akarna most hirtelen találkozni velem, ráadásul ő kezdeményezte a találkozót, nem is az én menetrendszerinti megkeresésemre válaszolt. Ennek ellenére persze készültem rá és mivel valami puccos fogadás is volt a láthatáron, az alkalomhoz illően öltöztem, nehogy a kancellárnak kifogásolnivalója legyen. Hanyagoltam a színes hajtincseket és a tőlem megszokott külsőt, és ahogy egyszer már megjelentem Terson előtt is, előhalásztam a szekrényem mélyéről a piros kosztümöt. Feltűztem a hajam, és csak a pda-mat vittem magammal, elvégre nem megölni akarom…legalábbis nem fizikailag, de abban biztos voltam, hogy magamat ismerve az idegeit cincálom majd szét. Ahhoz viszont nem kell semmi. Várakozásteljesen tekintettem a találkozó elé és felöltöttem a legszebb mosolyomat is amikor a folyosóra fordultam. Tipegtem a tíz centis sarkú cipőmben, elegánsan, kecsesen. Már el is képzeltem a találkozást, annak rendje és módja szerint, a magam stílusával amit természetesen visszafogtam és sorra vettem a témaköröket, melyeket már régen meg akartam osztani a kancellárral. Cseppet sem izgultam, nem ő lesz az első kancellár akivel találkozom, mondhatni már rutinom volt benne, de arra még sem számítottam ami várt rám. Először is nem engedtek be. *
-Na de hát Evans kancellár hivatott, ide és most. Biztosan valamit félreértettek. *Az őrök közül az egyik szigorúan nézett rám, és láttam rajta, hogy a hírem megelőzött. *
-A kancellár úr szigorúan meghagyta, hogy mikor engedjük be és ennek az ideje még nem érkezett el. *Ó, hogy egyem a máját milyen szépen fogalmaz, ha ezt Evans hallaná, biztosan felterjesztené valamilyen kitüntetésre, mondjuk a Szép beszéd tiszti keresztjére, vagy az Irodalmi Szent Grálra. A bájos mosoly maradt, a higgadtság kezdett foszladozni. *
-Biztosan valamit félreértett őrmester.
-Zászlós!
-Ó, bocsánat, sosem mentek a tiszti rangok tizedesnél feljebb. Na jó! Félre a tréfával, engedjen be. *S tettem is egy lépést az ajtó felé, ami előtt toporogtam, de felemelte a fegyverét. Rám! Ki is kerekedetek a szemeim, mint a kitartó esőzés utáni pocsolya. Felemeltem a kezeimet és hátrébb léptem.*
-Na jó, akkor talán mégis várok. Hát le ne lőjenek már baszki! *A kifejezés ellentmondott a külsőmmel, de már nem érdekelt. Majd a kancellár előtt disztingválom magam. Vagy nem. Szóval mégsem olyan lesz ez a találkozó, mint amilyennek képzeltem. A következő percek pedig nem cáfoltak meg, sőt! Az érkező nő aki elkísért egy kisebb helyiségbe, olyat mondott nekem, amitől tényleg nagyot néztem. *
-Vetkőzzön le kérem!
-Oké, szóval nekem túl gyors ez a tempó. Nem lehetne előbb egy vacsora? Mondanám, hogy roppant izgalmas estében lesz részem, de kétlem, hogy a kancellár….
-Vetkőzzön le…és ezeket vegye fel. A cipőt is vegye le és tegyen ki minden eszközt az asztalon látható dobozba. *Hát mit mondjak, néztem mint öt évesen a moziban. A pillantásom a fehér kezeslábasra tévedt, meg a kis hozzáillő papucscipőre vagy mi a franc volt az. Sarka sem volt. Na ennyit a kiöltözésről. Hát a lelkem kiteszem neki, erre lecsupaszít egy személytelen gúnyára. Kezdett bennem forrni az indulat, de mindez majd kitör belőlem a megfelelő helyen és stílusban. Nem fogom leharapni a fejét, de azért ez már….mókás. *
-Ennyire fél tőlem a kancellár? Most komolyan, még Terson kancellárhoz is bemehettem a saját ruhámban. Jenkinshez is, még együtt is vacsoráztunk, kettesben. *Ezzel nem árulok el titkot, mindenki látta amikor bevonultam a szép fekete estélyimben és csomaggal léptem ki. A maradékkal, amit megosztottam Bruce-szal. Régi szép idők!*
-Hát hova jutottunk?! Forduljon el, még a végén megvakul a szépségemtől. *Utasítottam a nőt, de ha nem tett eleget a kérésemnek, akkor is átöltöztem, kénytelen voltam, ha Evans-szel akartam találkozni, és ennyi idő után nem mondtam nemet. Azon már tényleg felvihogtam, amikor a nő még a hajcsatokat is kiszedette velem a hajamból. *
-A sminkemet ne mossam le? Hátha mérgező és a kancellár arcához dörgölőzöm. *Ha én ezt Jenkinsnek elmesélem, és el fogom mesélni az biztos. Szerintem megint egy jó kávé délutánnak nézünk elébe. Tényleg ideje lenne már megsürgetni. A ruháim mellé tettem a pda-t is, természetesen kikapcsolt állapotban és ha esetleg valaki mégis be tudná kapcsolni, sokat nem találna rajta. Jenkins után szabadon….felkészültem már ilyen eshetőségekre. Mondjuk még Pernelis is elég izzasztó volt, de az más, az kihallgatás volt, nem pedig délutáni csevej. Szegény, nem talált rajtam fogást.
Nem sokára ott is álltam a degradáló”kosztümben” és papucsban ismét az ajtó előtt, majd amikor a zászlós utasítást kapott a fülesébe, az ki is nyílt. Gyanítottam, hogy ennek ez egész cécónak nem csak a biztonság az oka, hanem az is, hogy kényelmetlenül érezzem magam. Sokan még akkor is fölém magasodtak amikor a saját cipőmet viseltem, így azonban a kancellár ülve is a szemeimbe tud nézni. Fasza lesz. Attól függetlenül derűsen viseltem ez egészet, hát engem nagyon nehéz megakasztani bármiben is, szóval már csak azért sem fogom szarul érezni magam.
Az első ami meglepett, hogy a nevem mellé nem mellékelte a „polgárt”. Attól sikítófrászt szoktam kapni, és Jenkins is csak akkor használja, ha piszkálni akar. A legbájosabb és legragyogóbb mosolyt villantottam a kancellárra és úgy tettem, mintha a saját ruháimban lettem volna. *
-Evans kancellár úr! Hogy magához milyen nehéz bejutni, de komolyan. És ez a tortúra! Ha esetleg elkéstem volna az azért volt, mert nem számítottam arra, hogy le kell vetkőznöm. *A pótruhára direkt nem tértem ki, a levegőben hagytam pőreségem elképzelt tényét. *
-Mindenkit így fogad, vagy csak engem tüntet ki ezzel a figyelmességgel? *Ennyire félelmetes lennék, veszélyesnek számítok? Vagy csak Evans parázott be jobban, mint a többiek? Vidoran néztem rá és kerestem az ülőalkalmatosságot, bár azt hiszem jobb lenne ha állva maradnék. *
-Nos, remélem készült uzsival és kávéval, mert hosszú leszek. Olyan régóta próbálok önhöz bejutni, ne csodálkozzon, ha összegyűltek a dolgok. Csak gyűltek és gyűltek, én meg listáztam mindet. *A kávé az nagyon fontos, de sejtettem, hogy nem kapok és szemtelennek leszek titulálva. Én lennék a legjobban meglepődve, ha megkínálna. *
-A dominiumi polgárok élelmezésével kapcsolatban szerettem volna önnel beszélni, bár érzésem szerint a szép ruhámban sokkal komolyabban venne.







Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Peter C. Evans
Peter C. Evans

Kancellár

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Népjóléti kancellár

Reagok száma :
46

Avatar alanyom :
Matt Smith


Oktatóépületek Empty
Utolsó poszt Hétf. Júl. 17, 2023 5:59 pm
Következő oldal
Ha teljesen őszinte akarok lennei, akkor elégedetten szemléltem raven belépését, ateljesen fehér, minden egyéniséget és változatosságot kilúgozó, fehér kezeslábasban feszítő Ravent. Meg sem tudnám mondani, hogy a lelkem mélyén, milyen elégedettség terpeszkedett, kényelmesen, széles terpeszbe és gondolt arra, hogy: most megvagy. Szavaira, kedves mosolylal az arcomon rázom meg a fejemet és úgy válaszolom neki.
- Ugyan, miféle tortúra? Ahogy nézem, tökéletesen időben érkezett. Nem késett és nem érkezett korán. - mondtam remekül szórakozva azon, hogy miképpen érzi magát. A következő kérdésére, pedig majdnem el is nevettem magamat, válaszom pedig eképpen hangzott.
- A biztonsági szolgálatom vezetője mondta, hogy a testüregmotozás, esetleg már egy kissé túlzás. Szóval, kizárólag kegyed élvezheti ezt a fehér kezeslábast, anélkül, hogy .. Érti, ugye? - mondtam az arcomon széles mosoly elterpeszkedése közepette, olyan hanghordozással, mint, aki komolyan csak viccel. Volt szerencsém olvasni Raven Moor aktáját, tudom, hogy előszeretettel incselkedik a kancellárokkal és egyéb hivatalos szervekkel, szokása parancsot megtagadni és olyan küldetésekről visszatérni, amelyen mások meghalnak.

Olybá tűnik, hogy szereti hosszúlére engedni, meg mindenféle adalékokkal diszíteni a beszédét, véleményét vagy bármivel is próbál lyukat beszélni a hasamba és ezzel átvitt értelemben megölni. Amikor azt emlegeti, hogy hosszú a listája meg készültem-e kávéval, uzsonnával, végül csak megemelem a jobbomat és egyetlen laza mozdulattal, a felesleges sallangokat, szimbolikusan félresöpröm.
- Én is örülök magának Moor polgár, ha már ragaszkodik a hivatalos titulusok használatához. Most eljött a várva várt nap, a pillanat, amikor végre szemtől szemben beszélhet velem. Hát, használja ki az alkalmat és adja tudtomra, hogy mégis mivel keres.
Mondtam tárgyilagosan, a tudtára adva, hogy nem érdekelnek a fölösleges frázisok és adalékok.

A szemeim összeszűkülnek egy pillanatra és keményen a szemeibe nézek.
- Valami problémája van az új ruháját illetően? Túl szoros, nem elég bő? A Központi ellátó, a méreteire szabta, eme csodálatos ruhadarbot. Szerintem örüljön neki, jól áll magának. A Domínium polgárai nem éheznek, Moor polgár, ha erre akar utalni. A Népjóléti Kancellria a vezetésem alatt, éppen azt tervezi, hogy bővítse a tányérra kerülő étel választékát és a minőség javulljon. Esetleg, konstruktív javaslattal szeretne élni, azt illetően, hogy tudunk a jelenleg, rendelkezésünkre álló termőföldeken magasabb hozamot elérni, anélkül, hogy a talaj termékenységét idő előtt kimerítve, a perdaiak által uralt erdők felé kelljen nyújtózkodnunk?

Hátra dőlök a székemben és magam elé húzom az adatlapomat, pöttyintek rajta ketőt, mire hallhatóan dolgozni kezd a parányi, de igen erőteljes processzor.
- Igazán sajnálom, hogy nem tudom kávéval és uszonnácskával kínálni, - felélénkül a képernyő és a holografikus kivetítő megjeleníti Raven Moor polgár arcát, adatait. - szerencsére  a rendszeres egészségügyi vizsgálatok azt mutatják, hogy a kalória bevitele megfelelő. Nem hízott el és nem is kezdett kóros vagy bármiféle súlyvesztésbe. Ön egészségesen táplálkozik, mások sem dolgoznak többet vagy kapnak alacsonyabb fejadagot.  

- Ön szerint, miért nem ébresztettük még fel az összes alvót, a Domíniumról? Mert, Jenkins kancellárnak gondjai lehetnek a matekkal? Segítek. - mondom mosolyogva. - A kancellárnak nincsenek gondjai a matematikával kapcsolatban. Helyette az lehet az ok, hogy meg kell oldanunk egy város és egy űrállomás élelmezését. Nagyobb fejadagokat akar, rövidebb idő alatt? Rendben! Mondja meg, hogyan lehet a jelenleg rendelkezésre álló erőforrások mellett, úgy növelni a fejadagokat, hogy mindeközben a lehetséges ébresztéshez elegendő készlet halmozódjon úgy, hogy közben nem ütközzünk a nem kimondottan barátságos perdaiakkal. Hallgatom!  
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Oktatóépületek K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Oktatóépületek WYdz5uv

Klubom
Oktatóépületek R8xXJ2P

Fegyverem
Oktatóépületek KjdARSD


Oktatóépületek Empty
Utolsó poszt Szer. Júl. 19, 2023 11:08 am
Következő oldal




Evans & Moor


*Nem most másztam ki a kiságyamból, szóval a negédes mosollyal nem vesz le a lábamról és nem törli el a gyanakvásomat. Ha egy pasi, főleg kancellár, hirtelen úgy dönt, hogy ok nélkül magához hívat azzal indokolva, hogy most megadja az esélyt – kegyet – hogy beszélhessek vele, akkor annak oka van. Én pedig kíváncsi vagyok arra az okra. S már csak azért sem fogom kisebbnek, kevesebbnek érezni magam. A sértések is könnyen leperegnek rólam, ezt a személytelen kezeslábast és papucscipőt is hamar elengedem. *
-Mint a mágusok. *Jegyzem meg halkan kuncogva és szélesen mosolyogva, nem mintha jó kedvem lenne a gyanakvás miatt, de higgye csak azt, hogy teljesen elaléltam tőle. A folytatásra eltátom a számat, és mivel rám adatta ezt a hacukát, hát mellőzök mnden, a piros szép ruhámhoz járó jó modort. *
-Óóóó, nahát, téééényleg? Maga még olyat is csináltat másokkal? Ez kimeríti a paranoia fogalmát. Ccccc. *A végére a fejemet ingatva, némi csalódottságot rajzolok az arcomra és úgy ciccegek. Megérdemli. Azért is mert még nem kínált hellyel. Sebaj, ha nincs szék, akkor majd az asztal sarkára ülök, ha csak fél percre is mielőtt rá szólna, már megérte. Egyelőre azonban ülőalkalmatosságot keresek ami viszonylag közel van hozzá és nem olyan nagy, hogy elvesszek benne. Minden bizonnyal alaposan felkészült belőlem, és ha csak fele annyira számító, mint Pernelis, akkor számíthatok ilyen – másoknál – lélekölő mutatványokra. Én viszont csak magabiztosabb leszek az ő magabiztosságától. Láthatóan majd` kiugrik a bőréből, fogalmam sincs miért ez a kicsattanó jó kedve. Erre szokták azt mondani, hogy előre iszik a medve bőrére. A Perdán viszont legfeljebb Hammondfejet lehetne mondani, vagy Hexát, azoknak jó a bőre mindenre. Korai volt annak örülnöm, hogy nem polgározott le, most aztán bepótolja, de erőt véve magamon, még csak meg sem rezdülök. Ellenben megfordul a fejemben annak a gondolata, hogy ledugjam az ujjamat a torkomon, mert attól az ömlengéstől amit előad nekem, hánynom kell. Helyette felveszem a fonalat és fülig érő, bájos mosollyal fogadom. Hát kancellárkám, előbb kell felkelned ahhoz, hogy kifogj rajtam. A lelkendezésére összecsapom a tenyereimet és picit még előre is hajolok.*
-De jó, hogy így örül! Hát végre! Igen, roppant mód örülök én is, annyira, de annyira vártam már ezt a pillanatot! ~Fulladj meg! Miért ennyire fojtogatni való minden kancellár?~ *Azért persze kifejezem azon aggódásomat, hogy a fehér kezeslábasban nem fog komolyan venni, mégis csak egy szép és a tárgyaláshoz illő ruhában érkeztem, biztosan látta a kameraképeken. Talán pont ez ijesztette meg. De azt nem tudja, hogy a magabiztosság nem a ruhából fakad, én ebben a fehér izében is pontosan tudom mit akarok és hogyan adjam elő. *
-Nem illik egy kancellár vendégéhez. *És ebbe a hogyanba az is beletartozik, hogy a szavába vágok. Ha már elmondott az illemtudó Ravenről, azt kapja amit rám adott. *
-A fehér nem az én színem. *S folytatom is a kifogásokat, rácáfolva minden érvére. Megint polgároz, hogy a féreg rágja ki a máját. Arra, hogy elébe megy minden kérésemnek és kérdésemnek, röpkén megemelkednek a szemöldökeim. Nem hiszek neki, ez is csak parasztvakítás, mint amit a kancellária évek, vagy évtizedek óta előad. *
-Igen, szeretnék konstruktív javaslattal előállni. *Hogyne, csak egészen más tartalommal, mint amire ő gondolt. Beszéd közben pöttyintget mindenhova, mint aki roppant mód elfoglalt. Úgy csinálok, mint aki beveszi ezt a maszlagot. Elhúzom a szám és nagyon csalódott arcot vágok, mert nem kapok uzsit, meg kávét. Hát baszki! Pont erre számítottam. Azért ennél jóval többet néztem ki belőle. Ha az ellenkezőjét tette volna annak amire gondoltam, talán kibillenthetett volna, de még csak meg sem próbálta, szóval nem ismer egyáltalán. Az ami az aktámban van rólam, olyan seggfejek írták, jegyzetelték, aki pont annyira nem figyelnek az emberekre, mint a kancellárok. *
-Ja persze, mert Elorakba járok ahol normális kaját szoktam kapni, igazi húsból, igazi tejből készült szószokkal, és igazi gyümölcsökkel. És még ízük is van. *Ez a válaszom arra, hogy szerinte jó kondiban vagyok. Hát meg persze….egészséges táplálkozás a Dominiumon! Utópia! Ő meg belekezd a szakmai izébe, megemlítve Jenkinst, meg azt amivel már ő is tömte a fejem. Elmosolyodom és a végére csak odalépek az asztalhoz és nemes egyszerűséggel a sarkára simítom a fenekemet. Ezt neked, paripafütyi! *
-Ezt már nekem is elmondta Jenkins kancellár amikor együtt vacsoráztunk. Nos, elmondom mire gondoltam és előrebocsátom, hogy hosszú leszek. Szerintem jegyzeteljen kancellár úr. *Nem kezdek bele, megvárom míg leparancsol az asztalról, esetleg helyette hellyel kínál egy széken, vagy kidobat. Utóbbinál azonban vessen magára, mert tényleg konstruktív javaslattól esik el. *








Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Peter C. Evans
Peter C. Evans

Kancellár

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Népjóléti kancellár

Reagok száma :
46

Avatar alanyom :
Matt Smith


Oktatóépületek Empty
Utolsó poszt Szer. Júl. 19, 2023 3:28 pm
Következő oldal
Igazán nagyot csalódtam, hogy Moor polgár képtelen felfogni a viccet. Legalábbis, ami a testüreg motozást illeti. Raven Moor-nak komoly híre van, ami megelőzi őt, némi gyanú alatt isáll, de ez most mellékes. A paranoia említésére is csak bólintok, ráhagyom a dolgot. Én nem vagyok paranoiás, ezért is költöztem le a városba. Komolyan mondom, szinte belehalok az unalomba, hogy csak fecseg és fecseg, ahelyett, hogy a átrgyra tért volna és végre közölné a mondanivalóját. Komolyan felvonom a szemöldököm, amikor arról kezd beszélni, hog csak is azért van jó kondícióban, mert Elorakba jár. Szóval Elorakban, komoly ismerősei vannak, akik ellátják étellel és ezért nem fogyott.
- Minden világos. Köszönöm, hogy felvilágosított, hogy mitől van ilyen jó kondícióban. - ha éheznek a polgárok, vajon mitől lehet, hogy mindezek ellenére épül a Város, dolgoznak az ipari egységek és nem halt éhen és a kimerültségbe bele, a város lakossága? Raven Moor valami droggal élhet, hogy olyasmiket hallucinál, amik nincsenek is. Hogy nem hiszi el, hogy a Kancellária, az élelmezés fejlesztésén dolgozik, nem az én bajom. Neki semmi köze ahhoz, hogy milyen fejlesztések, fejlesztési tervek folynak a háttérben. Megérintek az adattblán egy-két érintőpanelt, mire a processzor újra felpezsdül és életre kel.
- Ebben az esetben, legyen szíves nyilatkozni arról, Moor polgár, hogy ki él, az ön fejadagjával. Nem manipulált adatok, nem most találtam ki, az élelmezési jelentés. - tolom elé az adattáblát, amelyen szép sorjában fel is villan a fejadag, részletesen. Kiszámítva a szükséges kalória bevitelt, nyomelemekt, rostokat, konkrétan mindent.
- A minőség, jelenleg, tényleg nem üti meg az Elorakban szokásos fejedelmi lakomák szintjét. Valóban gyakorta helyettesítjük a húst, a tejet sajnálatomra nem tudjuk jelenleg előállítani a természetes minőségében és a gyűmölcsök is korlátozott mennyiségben állnak rendelkezésünkre. Ugyanakkor, a jelenlegi mutatók szerint, senki sem éhezik. Se mennyiségi, sem minőségi éhezésről nincs szó.

Moor elé tolt adatok, a legfrissebbek és tényleg a lehető legoptimálisabban van kiszámolva az élelmezés. Ettől függetlenül szíves örömet hallgatom majd meg a javaslatát, amikor azonban az azstalra csüccsen, mint valami titkárnő, aki a felettese szexuális szórakoztatásával szeretné biztosítani a feljebb jutását, megköszörülöm a torkomat.
- Moderálja magát. Attól, hogy Elorakban, a barátai körében, megengedett az efféle léha viselkedés, igyekezzen megőrizni a civilizált énjét és székre ülni. Mellesleg, mostanág vissza kell majd szoknia a házikosztra, mert Elorakból kitiltották az embereket. - mondom, majd nyugodt mozdulattal húzom vissza az adattáblát.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Oktatóépületek K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Oktatóépületek WYdz5uv

Klubom
Oktatóépületek R8xXJ2P

Fegyverem
Oktatóépületek KjdARSD


Oktatóépületek Empty
Utolsó poszt Csüt. Júl. 20, 2023 12:19 pm
Következő oldal




Evans & Moor


-Szívesen, nincs mit, máskor is! *Legyintek is a kezemmel, hogy tényleg semmiség az egész, bármikor felvilágosítom nagyon sok mindenről ha óhajtja, csak eddig nem óhajtotta. Hogy most miért mégis? Hát ez rejtély, de megfejtem. Evans meg az én titkomat akarja megfejteni azzal, hogy rákérdez, kinek adom oda a kajámat ha én nem eszem a Városban, vagy a Dominiumon. Fogós kérdés, de talán az élelmezési jelentései nem olyan frissek.*
-Nos míg élt a férjem, neki adtam. Valamilyen rejtélyes oknál fogva imádta azokat az ízetlen szarokat amiket a kancellária ételnek nevez. A legehetőbb az energiaszelet, néha elcserélem az adagomat rá és azt viszem magammal ha a Városon kívül megyek. Tudja, a munkámhoz szükséges telepített műszereimet megyek ellenőrizni. Elég gyakran tarolják le az állatok, hiába tettem olyan helyre, ahol legjobb tudomásom szerint nem járnak, azok a dögök rám cáfoltak. Azért azt ne higgye, hogy rajtam kívül mindenki megeszi a neki rendelt kaját. Olyan csere-bere megy, hogy olyat még nem látott. Arról a harmadik szinti automatáról már ne is beszéljünk. Kész rémálom. Egyszer vittem Jenkins kancellárnak is belőle, hát nem volt elragadtatva. *Nagy karmozdulatokkal magyarázok ahogy szoktam, a végén még a fejemet is megingatom amikor Jenkinsre terelem a szót. A későbbiekben legalább elismeri, hogy a minőség hagy maga után kívánnivalót, nos mondjuk úgy, hogy csak azt hagy. Erre fel is emelem a mutatóujjam, hogy álljunk meg egy szóra.*
-Ez így, ebben a formában nem igaz. Oké, a mennyiség az jó, a minőség legfeljebb csak annyiban üti meg a mércét, hogy az emberi szervezet szükségleteit fedezi, ám a kinézet, az állag, szóval úgy általában az élvezeti érték olyan alacsonyan van, hogy még a perdai mocsár fenekén sem találni. *És ezt komolyan is gondolom, olyan régóta várok már erre a beszélgetésre, de elpróbálnom sem kellett, hiszen tényleg igaz minden. Az elém tolt adattáblára rá sem pillantok, szükségtelen. Ismerem az adatokat, még ha nekem hivatalosan nincs is bepillantásom, meg amúgy sem a száraz adatokra vagyok kíváncsi és nem azokra van panaszom. Mivel eddig nem kínált hellyel, megunva a várakozást a legdrasztikusabb módját választom annak, hogy erre emlékeztessem. Meg is történik annak rendej és módja szerint, Evans meg adja a várt reakciót. *
-Óhh, bocsánat. Köszönöm, hogy hellyel kínált. *Válaszolom pimaszul és le is ülök a mutatott székre, majd folytatom a reagálást.*
-Akkor fordítsuk komolyra a szót. Elorakból azért tiltották ki a mieinket, mert valami balga el kezdett a legszentebb ünnepükön lövöldözni a városukban. Egyébként már tök jól elkezdtünk barátkozni. Sokat lehet tőlük tanulni, mint például vadászatot, állattenyésztést, gyümölcstermesztést. Tudom, vannak botanikusaink és agrármérnökeink is, meg minden egyéb, de azért lennének javaslataim a fejlesztésre. Először is abba kellene hagyni a nyolcadik gyűrűszint pazarlását. Ha a felsőbb vezetők kicsit lejjebb adnák, mindjárt jutna máshova is. A Panoráma étteremben csúcsra járatják a luxust, volt szerencsém ott vacsorázni Terson kancellárral. Egyébként születésnapi ajándék volt, mármint a vacsorám. Értem én, hogy a kancellárok mégis csak magas rangú, és annál nagyobb felelősséggel rendelkező emberek, de hát ők a népért vannak, nem? Legalábbis ezt mondják be mindig a hírmondóban, hát a gyakorlatban is be kellene mutatni, mindjárt jobb lenne az értékelésük. Lehetne javítani a minőségen úgy, hogy megpróbálnak ételnek kinéző ételeket készíteni, utána pedig rá lehetne gyúrni arra, hogy a műkaja helyett igazit adjanak. Tavaly például engedélyezték az állatok tartását a Városban, lehetne nekünk is Tőgyike farmunk, ők adnának elég tejet, de persze ehhez ki kellene békülni a perdaiakkal és végre hallgatni is rájuk. Aztán ott van a vadászat. Ha együttműködnének az őslakossággal, lenne bőven hús is. Azt nem mondom, hogy most mindjárt ki lehetne olvasztani az összes alvót, de legálabb az ébren lévőknek jobb életminősége lenne. Tudja, hogy ha az ember jó étvággyal eszik, mert szemnek és szájnak egyaránt kedves az étel, akkor a munkában is jobb teljesítményt nyújt? *Hosszan beszélek, kivéve ha félbe szakít. Mindezt pedig tök komolyan, mondom. Olyan komolyan, mintha a piros ruhámban, kecsesen ülnék a széken. Mondjuk a fehér kezeslábasban is kecsesen ülök, csak nem látszik. Ez a biszbasz minden lényeget eltakar. *









Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Peter C. Evans
Peter C. Evans

Kancellár

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Népjóléti kancellár

Reagok száma :
46

Avatar alanyom :
Matt Smith


Oktatóépületek Empty
Utolsó poszt Pént. Aug. 04, 2023 10:20 am
Következő oldal
Csöndben, figyelemmel követve előadását hallgatom szavait, a kérdésemre adott válaszát és az javaslatát illetően. Mond érdekes dolgokat, de még mindig nem derült ki, hogy mégis hová lesz az ételadagja. A nyolcadik gyűrűszint most nem érdekel, a Domíniumon tespedő kancellár társaim addig befogják a szájukat, amíg tömhetk a hasukat. Kizárólag Moor szavaira alapozva, nem fogom az adagjukat megkurtítani, mert akkor ... javul majd a minőség és a mennyiség? Jó vicc, könyörgöm, ne nézzen már hülyének. A Panoráma étterem, jó úgy, ahogyan van. Aki kell, forgatja a kreditet, amelynek egyébként csoda, hogy van értelme és egyáltalán értéke. Remek ösztönző erő, a magasabb minőségi ételhez való hozzájutáshoz és a kredit forgásához. A Pénzünk igazból értéktelen és értelmetlen. Ezen a bolygón senki más nem használ rajtunk, embereken kívül pénzt, a perdaiak cserekereskedelmet folytatnak. A szakadárokkal meg nem állunk szóba. Egyedül akkor rándul meg a szemem alatt egy izom, amikor arról az idióta esetről beszél, amikor valami barom rálőtt egy ellenállóra Elorakban. Nem is az illetőt kellene agyonlőni, sokkal inkább azt, akitől a parancsot kapta. Elorak, amely szálka, ugyanakkor mentőöv is a számnukra. Szálka, mert még ezekkel a perdai nyomorultakkal sem tudunk rendesen zöldágra vergődni és mentőöv, mert ha velük zöldágra tudnánk vergődni, akkor kaput nyithatnánk a Pedán élő többi városhoz. Srakallatos pontja ez a politikánknak.

Amikor befejezi a mondandóját, megcsóválom a fejemet, majd elégedetten hümmentek egyet. Szándékosan hagyom kétejek között, hogy mi a reakcióm, néhány pillanattal később aztán megszólalok.
- Döntést hoztam Moor Polgár. Többet nem fogják bosszantani a fejadag minőségével és mennyiségével kapcsolatban. Értékelem, hogy bevallotta, hogy megkerülöi a Domíniumi és Városi gazdasági láncot és felügyelet nélküli kereskedelmet folytat Elorakkal. Érdekes, hogy a minőségében és mennyiségben nem megfelelő adagra, még vannak "vevői". Ön mostantól jogát vesztette, hogy az ingyen fejadaggal élhessen. Amennyiben igényt tart, továbbra is az adagra, a Központi Ellátóhoz kell folyamodnia kérvénnyel és a kiszabott árat meg kell fizetnie. - talán el megy a kedve az ingyen kapott étel elcsencselésére, vagy ne adj isten az ellenállók számára való átadásához. Eléggé kétséges, hogy az Elorakiaknak adja, ha a minősége az elmondása alapján borzalmas és a mennyisége is kevés. Ez ugyanakkor az ellenállókat nem befolysolhatja, hiszen készleteik feltehetően végesek és szűkösek. Mostantól, hogy fizetnie kell az ételért, majd meglátjuk, menyire fog ugrálni, hogy rossz és kevés, amikor dolgoznia kell azért, hogy ételt kapjon. A fejadag, ugyanis napi szinten akkor is jár, ha valaki otthon tartózkodik, mert éppen beteg, ha valaki, aktuálisan semmit sem csinál, akkor is megkapja a fejadagot. Ez Moor polgárra, a mai naptól fogva nem érvényes. Örüljön neki, hogy nem veretem láncra, az ellenállóknak étel juttatás gyanújával.

Meg is fogom hozni a hirdetményt, hogy a mai naptól fogva, élelmiszerrel kereskedni Elorakkal és a perdaiakkal szigorúan tilos. A Perdaiaknak és Eloraknak nem kell a mi ételünk, ha Moor elmondása alapján, sokkal jobb minőségben és mennyiségben képesek ételt előállítani. Ugyanakkor a gyanúja fennáll, hogy az Elorakkal való kereskedelem árnyékában, az ellenállókhoz juttatják az esetleg összegyűjtött fejadagokat vagy az automatákból kiszedett ételt. Nekik ugyanis a szűkös készletek miatt, teljesen mindegy, hogy a kiadott ingyen fejadagot kapják vaagy, cserélniük kell valamit az Elorakiakkal és a többi perdaival, hogy ételhez jussanak. Elvágva az egyik lehetséges élelmezési útvonalat, az ellenállókat arra kényszerítjük, hogy az Perda őslakóival kereskedjenek. Ez ugyan javítja a kapcsolatukat az őslakókkal, de! Tekintve, hogy kereskedniük kell az ételért, a saját készleteiket kell megcsapolniuk.

- Ugyanakkor ne gondolja, hogy kizárólag elvenni tudok, bár .. gondolom nem zavarja, hogy többet nem kell találkoznia a standard fejadaggal. Igazán megnyerő az, ahogyan a részlegétől és a szakterületétől távolálló ügyekkel is foglalkozik. A planetológia megvárja, a kőzetek és földtani jelenségek nem fognak elszaladni. Örülök, hogy elmondta, jó viszonyt ápol néhny perdaival és elorakival. Negyedévet kap, hogy Tőgyikék beszerzéséről tárgyaljon és szaporításra, fejésre, élelmezésre alkalmas, egészséges példányokat szerezzen be. Elbeszéléséből kiindulva, úgy érzem, megfelelő kapcsolatai vannak erre. Ha sikerrel jár, megnyerte magának támogatóként és meccénásként a Népjóléti kancellárt. - a De, ellenben, különben kezdetű mondatokat szándékosan nem teszem hozzá. Maradjon meg az ő fejecskéjében, hogy vannak-e büntetések, ha nem jár sikerrel. Mert bizony lesznek. Sokkalta rosszabbak, mint amire számít. - Kotorja elő a bájos személyiségével és megnyerő modorával, hogy mit akarnak az elorakiak a Tőgyikékért. Mivel győzi meg őket, hogy hajlandóak legyenek cserélni lábasjószágot, magára bízom. Úgy tudom, hogy van járműve, nem okozhat gondot a közlekedés Elorak és a Város között. Ellenvetés? Reméltem, hogy nincs, nem is lehet és nem is javallott. Ha a tárgyalás sikertelen, ha az állatok betegek, ha az állatok ideje korán elpusztulnak, ha a Városba vezető út során, bármi történik akár a konvojjal, akár az állatokkal, a maga felelőssége.  Örülök, hogy ennyire tettre kész és felelősségteljes Polgárunk, hogy ennyire a szívén viseli, hogy a Város és a Domínium fejlődjön.

Mondom, majd nyugodtan dőlök hátra a székbe és pillantok Moorra.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Oktatóépületek K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Oktatóépületek WYdz5uv

Klubom
Oktatóépületek R8xXJ2P

Fegyverem
Oktatóépületek KjdARSD


Oktatóépületek Empty
Utolsó poszt Pént. Aug. 04, 2023 4:34 pm
Következő oldal




Evans & Moor


*Érdekes módon a kancellár nem szakít félbe, hogy befogja a számat valami rendre utasítással és ez új. Bár Terson is elég udvarias volt, oké. Imádtam ahogy egy kedves de hűvös anyukaként volt képes megfenyegetni. Evans azonban nem cicózik és nem fecsérli az időt fenyegetésre, egyszerűen csak dönt és közli. Jóllehet kissé félreértett és azt kell feltételezzem, hogy nem is figyelt rám igazán. A vádjaira ki kell kelnem magamból, már csak a saját védelmemért is, meg hát a látszat, ne és a felháborodás, amiért ennyire lealázza a lehetőségeimet. Nem mintha ne találnám fel magam, de az igazságtalanságot nem tűröm. Fel is emelem a mutatóujjam a jobb magyarázás miatt, meg figyeljen már rám legyen olyan szíves. *
-Óhátóóóóvááááóóóó! Félreértett! Nem meglepő, de tekintsünk el tőle. Nem kereskedem a perdaiakkal a saját kaja adagommal. Evans kancellár, maga nem figyelt rám! A férjemmel csereberéltem, később meg a többiekkel egymás közt. Van akinek ízlik az a szar, de hát nem vagyunk egyformák. Nyugodjon meg, nem ment egy adag sem pocsékba, sem pedig….áhááá, értem már! Azt hiszi elviszem a perdaiakhoz, hogy aztán ők az ellenállók kezére játsszák? Francokat! Nem kell nekik, inkább….vadásznak maguknak és rendes húst esznek. Feltételezem. Én is ezt tenném, már ha tudnék vadászni. *Meg nem szarnék be minden állattól mondjuk, de ezzel most nem traktálom a kancellárt. Arra viszont érzékeny vagyok, hogy az amúgy is kancellárilag megcsappantott számlámról még a kajáért is fizessek. Hát faszom bele!*
-Azért ez szerintem kissé túlzás, hogy még fizessek is azért a szarért, baszki! *Majd hazamegyek és anya ad kaját. Vagy elmegyek Sammyhez egy adagért, és még ott van Hartley is aki szintén valamiféle perdai csempészáruval ízesít és javítja fel a kapott kaját. Meg hozat zöldségeket. Ha meg nincs más és pont lent vagyok a Perdán, bármikor elmehetek Elorakba, oké, hogy nem jutok át a kapun, de a kapuban is lehet üzletelni. Szép, kajáért kell majd seftelnem a raktárból szerzett cuccokkal. Nem is értem hogyan gondolhatta Evans, hogy a perdaiaknak adom. Kiröhögnének. A második felvonás azonban egészen jól fest már első hallásra is. Végül is nem lettem eltiltva a perdaiaktól, sem a Perdától, ergo még kancellári utasításra kell felkeresnem őket. Hát ez szuper! Végre valamit csinálhatok kaja ügyben. *
-Oké, nem probléma. Na és ha összehozom, miben fog támogatni? Nem árt tudnom a tétet is. *Már azt ami miatt nekem megéri, mert ha már sikerült és összejött, azt is a fejembe óhajtja verni burkoltan, hogy meg ne próbáljam az ellenállók kezére játszani a szállítmányt. Arról viszont nem szólt egy szót sem, hogy nem intézhetek pár példányt nekik. A bátyám le fog petézni ha megtudja, hogy kancellári utasítással szereztem nekik tejcsárdákat. Fasza! *
-Értem, szóval minden az én felelősségem ha gajra megy, de ha összejön, a maga diadala. Tiszta sor. De azért ugye nekem is csurran-cseppen majd belőle? Mert nagymértékben motiválna, csak szólok. *Bájosan mosolyogva és tök ártatlanul tárgyalok Evansszel, és ha már hátradőlt, én is hátradőlök a széken, tök nyugodtan és nézek Evans-re. *









Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Peter C. Evans
Peter C. Evans

Kancellár

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Népjóléti kancellár

Reagok száma :
46

Avatar alanyom :
Matt Smith


Oktatóépületek Empty
Utolsó poszt Vas. Aug. 13, 2023 12:42 pm
Következő oldal
Igazán furcsa, amit Moor polgár itt előad nekem. A standard fejadagot energia szeletre cseréli? Nos az energia szelethez, gondom ő maga is legalább olyan könnyedén hozzá juthat, mint az, aki elcseréli vele az energia szeletet. Amelyet, ha jól értek, akkor automatából, pénzért vesz. Nocsak, különös és furcsa ellenmondás, hogy az energia szelet, amiért pénzt adunk, mégis csak ér annyit, mint a minősíthetetlen, rossz ízű szar, amiképpen ő titulálja a standard fejadagot? Micsoda önellentmondás. A határozatomra, hogy mostantól pénzt kell kiadnia az ételért, eléggé kiakad, amit el is hiszek, de hát ő fikázta. Aztán egy újabb hazugság vagy éppen beismerés. Elorakban ételt adnak neki. Nos, ismervén a perdai és a humán faj közötti feszült viszonyt, eléggé kétlem, hogy csupa szívjóságból kapna élelmet. A perdaiak nem szeretetszolgálat.

- Igazán érdekes, amit elmond, Moor Polgár, már csak azért is, mert az ellenállók által megtámadot konvojokból, a szállított élelmiszer is eltűnt, az esetek többségében. Ismereteink alapján,a perdaiaik cserekereskedelmet folytatnak, értéktelen számukra a pénz. Szóval, ha állítása alapján, nem élelmiszert cserél élelmiszerre, akkor mivel kereskedik? Kezdem úgy érezni, hogy az ön tevékenysége kissé kuszább, mint ahogy elmondja. - egyre inkább kezdem úgy érezni, hogy Moor polgár, csak szórakozik itt a kancellárokkal, holmi mondvacsinált ürügyekkel.

Aztán, amikor nem túl szofisztikáltan közli velem, hogy felháborítónak találja, hogy még fizessen is azért a szarért, felvonom a szemöldökömet. Egyáltalán nem tetszik az a hangnem és az a stílus, amit megejt velem szemben. Tisztában vagyok vele, hogy vannak, akik ellenzik a Kancelláriát, nem is feltétlen kedvel mindenki, de amikor leülök valakivel beszélgetni és fontos témákat érinteni, nos ... hogy is fogalmazzak. Azért az alapvető tiszteletet elvárom. Csöndben, válasz nélkül hallgatom végig visszakérdéezéseit, hogy pontosan, miért is érje meg neki, hogy beszerezze a Tőgyikéket. Majd miután elhallgat, hagyok egy pár pillanatnyi szünetet. Szülessen csak meg a fejében a gondolat, hogy valami van.

Szemöldökömet felvonom és ránézve teszem fel a kédést.
- Baszki? Ezt a modortalan stílust Terson és Jenkins kancellárokkal szemben is megejtette vagy engem tüntet ki speciális figyelmével? - teszem fel a kérdést elég hűvösen és különösebb mosoly nélkül. Az sem érdekel, hogy a kiszabott intézkedés miatti érzelmi kitörése. Hogyan is bízhatnám rá a tárgyalásokat, ha képes efféle érzelmi kitörésekre?
- Értékeltem volna, hogy a kapcsolatai révén, Ön intézze ezt a sürgető és fontos kérdést, ugyanakkor erősen kétlem, hogy ilyen kirohanással és modortalan megnyilvánulással, oda engedhetném a tárgyaló asztalhoz. - ujjaim újra zongorázni kezdenek az adattáblán és a lekérdezésnek köszönhetően, pillanatokkal később a holografikus kijelző, Moor számára is ltható adatokat kezd kiköpni. Újabb ujjgyakorlat az érintőképernyőn és kivetített hologramm ketté válik.
- Aggasztóak az eredményei Moor polgár. - mutatok a kijelzett adatokra, ahol a kivitt eszközök sora látható egyik oldalon, tételesen listázva, míg a másik oldalon vajmikevés adat jelenik meg.
- Biztosan felismeri a szép hosszú listát. Az ön által kérvényezett és kivitt eszközök. A másik oldalon a szerezett adatok. Akárhogyan is nézem, a felhasznált erőforrás nem fedi a szerzett adatok mennyiségét. A mentsége, hogy állatok, ezt korábban már mondta. Ugyanakkor ... - újabb pöttyintés és kijön egy másik oldal pár. Az eszközlista jóval kisebb és a szerzett adatok mennyisége is bővebb.
- Ez egy másik Planetológus statisztikái. - különös, az illető egyetlen alkalommal sem számolt be arról, hogy állatok támadták volna meg az eszközeit.

- Tartok tőle, hogy vissza kell vennie némileg a felhasznált eszközök számának tekintetében. Van egy olyan érzésem, hogy Ön pazarolja az eszközöket. Mit csináljak magával Moor polgár? -teszem fel a kérdést, amire nem az a válasz, hogy valami mondva csinált mesével, kidumálja magát. Mert meg vagyok róla győződve, hogy meggyőző és hihető mesék állnak a rendelkezésére. Előre kitalált és megszerkesztett történetek, elméletek.
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Oktatóépületek K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Oktatóépületek WYdz5uv

Klubom
Oktatóépületek R8xXJ2P

Fegyverem
Oktatóépületek KjdARSD


Oktatóépületek Empty
Utolsó poszt Csüt. Aug. 24, 2023 3:24 pm
Következő oldal




Evans & Moor


*Csak picit forgatom a szemeimet az ismétlődően elhangzó „Moor polgárra”, bár herótom volt a flotta berkeiben való élettől, főleg az egyenruha miatt, azért mégis csak jobban szerettem amikor mindenki „csak” tizedesnek szólított. Valahogy olyan jól hangzott. Mint egy családnév. *
-Ezt bóknak veszem. *Mosolyodom el szelíden és teljességgel ártatlanul Evans engem és a tevékenységeimet minősítő szavaira. Természetesen ennek ellenére helyre kell tennem a kancellárt. *
-A konvojokból minden mozdítható eltűnik minden alkalommal amikor az ellenállók sikerrel járnak. Ezen ne csodálkozzon. Ha teszem azt maga is ellenálló lenne, mindent elvinne függetlenül attól, hogy abban a pillanatban értékesnek gondolja vagy sem. Aki szűkében van a forrásoknak, az a „valamire csak jó lesz” elve alapján, nem válogat. Az én tevékenységem a kapcsolatépítés, és nem a cserekereskedelem. Ismerkedem a perdaiakkal, minél több, annál jobb. Van már perdai barátnőm, úgy tekint rám, mint a húgára és a Shiennel asztalainak a vezetője. Ingyen kaját kapok ha ott vagyok. Vannak más barátaim is. *Bólogatok, de nem megyek bele részletekbe, főleg nem a Vharan féle részletekbe, nem vetne túl jó fényt a házasságosdi csúsztatásban, elvégre még az özvegyi mentességemet élvezem. Ez azonban kevés ahhoz, hogy tetsszen az amit kiszab rám és már csak a tisztesség miatt is ellenkezem, felháborodom, meg Evans-nek is kijár legalább egyszer a baszki. Ez amolyan teszt-szó, és bár most akaratlanul csúszott ki, azért kíváncsi vagyok hogyan viseli Jenkinshez és Tersonhoz képest. Azt hiszem Castillo is megkapta, de egyszerűen borzasztó az az ember, semmi humora nincs. A reakció azonban meglep, mondjuk nem látványosan és nem is annyira, hogy kiakadjak, de tényleg nem számítottam arra, hogy ennyire jól viseli. Oké, Evans sem az a típus aki agyvérzéses tünetekkel fogad bármit is, nem lüktet az ér a halántékán, mint Tersonnak és nem vigyorog olyan baljóslatúan mint Jenkins. Felvonom az egyik szemöldököm és a mosoly is hozzá hasonlatosan féloldalas, ráadásképp megjátszottan tanácstalan is.*
-Hú, most nem tudom minek örülne jobban. Baj lenne ha azt mondanám, nem maga az egyetlen? *De tényleg nem tudom. Elég csalafintán tette fel a kérdést, és eszembe sem jut bocsánatot kérni vagy mentegetőzni mindaddig míg szinte levegővétel nélkül módosít a korábbi feladatkörömön. Arról fogalmam sincs, hogy mit akar az eddigi eredményeimmel, hogy jönnek azok a perdaiakkal való kapcsolattartáshoz. *
-A perdaiak viszonylag rugalmasak ezen a téren, másrészt imádják az emberi káromkodást. Ha hallaná! Tywinna már lecserélte a kötőszavukat a baszkira….az eredményeimnek mi köze a perdaiakhoz Evans kancellár? Beavatna a fondorlatos gondolataiba? *Ahogy a baszki nálam kötőszó, úgy a mosoly is folyton visszatér az arcomra, láthatóan nem aggódom semmin, ha eltűnik csak azért van, hogy helyet adjon a jogos felháborodásnak, de csak addig, míg el nem hangzanak a szavak. *
-Ó, hogyne….nos meg tudom magyarázni. Tény, hogy az eszközeim másokéhoz képest gyakrabban szenvednek kárt, de ott vannak ugye az állatok, aztán képzelje, hogy Jenkins kancellár testőre is szétlőtte a szkenneremet, egy másik pedig a kimondhatatlan nevű vulkán kitörésének lett az áldozata. De ott aztán több is veszett, mint egy szkenner. Egy egész sikló. Szerintem nem veszítettem el több szkennert, mint amennyi siklót Jenkins kancellár leamortizált. *Ez tény, ahányszor az az ember a Perdára készült, annyiszor le is zuhant, de érdekes az a tény is, hogy mióta a felesége újra ébren van, nem történik vele ilyesmi. Saskia Jenkins a kancellár kabalája, ahogy én Denisové. Azt hiszem, mintha ilyesmit mondott volna egyszer. *
-Hogy mit csináljon? Megmondom én. Semmit. Az a planetológus csak egy valamivel foglalkozik, én sokoldalú és színes egyéniség vagyok, éppen továbbképzem magam, hogy ha már nem vándorolunk tovább, a Perdáról tudjak meg mindenfélét. Szóval ha hagyna engem nyugodtan dolgozni, hoznám én az eredményeket, megjegyzem Fuller kancellárnak tartozom elszámolással. Tudom, ne is mondja, maga is kancellár és joga van bármit számonkérni, de ön az ellátáshoz ért a legjobban, az emberek jólétéhez, szóval beszélgessünk inkább arról a kajáról amit fogadjunk, hogy még sohasem kóstolt. Egyébként ha megkapom az engedélyt, az XS-t és a raktárból azt amit felírok egy listára, ajándéknak a perdaiaknak, akkor egy héten belül elintézem magának a Tőgyikéket és erre még fogadni is hajlandó vagyok. Na mit szól? *A kérdést viszont nem feledem, még mindig érdekelne, hogy ha elintézem, mit kapok én, de úgy látszik Evans nem nagyon akar ígérni semmit. Hát mi ebben nekem az üzlet? *









Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Oktatóépületek Empty
Utolsó poszt
Következő oldal
Vissza az elejére Go down
 
Oktatóépületek
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold :: Város, az emberek új otthona-
Ugrás: