Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Roda
Csüt. Ápr. 25, 2024 10:02 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 24, 2024 9:16 pm

Hector Reyes
Kedd Ápr. 23, 2024 6:59 am

Josephine Cain
Hétf. Ápr. 22, 2024 4:22 pm

Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Hector Reyes
Hétf. Ápr. 08, 2024 12:16 pm

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 4:41 pm

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 10:56 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 6 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 6 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Két oldal találkozása
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Rynoch
Rynoch

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
3777 (40 éves)

Reagok száma :
3

Avatar alanyom :
Alexander Skarsgård


Két oldal találkozása Empty
Utolsó poszt Pént. Okt. 20, 2023 7:28 pm
Következő oldal
JOSIE RÉSZÉRE

//Valahol Rebellium és a falu között//
Jó pár napi távolságra lévő faluból tartok sajátomba, Nyga és családja úgy döntött, pár nappal tovább maradnak, a gyermek még nem született meg, s ugyancsak elkél a szorgos kéz a házban, s ház körül, így visszaindultam. A falu védelme az elsődleges, s ha a földön vagyunk, de ha valaki hosszabb útra tér, akkor is kísérőül szegődök, ha vaddal futnának össze.
Az edőt most kerülöm, a víz felé tartok, egy ligetes mezőn át. Az erdő, itt, ennek az évnek a szakaszában nem igazán biztonságos, sokkal több a nagyvad, s bölcs elkerülni a helyet. A mezőn viszont találok kisebb nagyobb bogyókat, melyek ehetők, így annak mentén falatozgatok, többször megállva, s figyelve az eget, a tájat. Megnyugtat, ilyenkor érzem, hogy egy vagyok a természettel, s erőt ad ahhoz, hogy közösségembe visszatérve ne csak erőt vegyek el, hanem erős kart is tudjak támaszul adni. Főleg most. Ahonnan jöttem, az új élet érkezésének izgatott várakozása, az öröm felszakította az emlékeket, melyeket hittem, elsimítottam már. Magam előtt látom, ahogy Shymur nyargal a mezőn, hogy jobban lássa, amint a virág bibéi gyorsabb iramban, s szanaszét rebbenek. Ahol Sheliak sárga napvirágból koszorút kötött hajába, ébenfekete színével csodás hátteret adva a nap fényének. S talán most először, képes voltam örülni mégis a jövevénynek. Hiszen az élet halad tovább, ez a dolgok rendje.
A kisebb folyót elérve, előbb kémlelem a kristálytiszta vizet. Ilyenkor már nem nagyon ér meglepetés, a vadászok éjjel csapnak le, s hűvösebb időben, óvatosnak azonban nem árt lenni.
Végül feltűröm nadrágom szárait, s belesétálok a vízbe, fegyveremet inkább hátamra csatolva, de kéz közelében, haladok előre. Érdekes levelekre leszek figyelmes, felénk még csak most kezdenek kibújni, ám itt melegebb van. Íze finom, finomabb, mint szárazföldi társáé.
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Két oldal találkozása Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Két oldal találkozása Empty
Utolsó poszt Szer. Okt. 25, 2023 11:00 pm
Következő oldal
Rynoch & Josie

Lehunyt szemekkel fülelem az engem körülvevő csendet, közben mélyeket lélegzek. Persze nincs könnyű dolgom, a természet neszei beborítanak – szerencsére ragadozó-morgás nem okoz disszonanciát – s leghangosabb mind közül a lábamnál rohanó folyó csobogása. Ha így folytatom hamarabb kell elvonulnom egy közeli bokorba pisilni, semmint meghalljam a csendet. Talán nem jó helyen próbálkozok vagy csak még mindig ellenállok, pedig most nincs is kihez szólnom. Azért nem csüggedek, ahogy végül kinyitom szemeimet. A türelem erény és egyébként se rohanok sehova, ha Shiennel is úgy akarja, akkor lesz időm megtalálni az engem körülvevő csendet. Talán őt magát is, de ez már egy másik kérdés.
Egyébként szó szerint értve se sietek sehova. Most először járom csak úgy kedvemre a vadont, nincs se megbízatás, se gyakorlat és nem csak egy fél délutánra lógtam el. Jó, nem is heteket tervezek eltölteni idekint csatangolva és nem is akarom átszelni a kontinenst, csak egy kicsit kikapcsolódok. Két éjszakát töltöttem közeli táborhelyemen, amit mostanra teljesen összepakoltam, egyedüli nyoma a kihűlt tábortüzem hamuja.
Kezeimre támaszkodva kihúzom lábaimat a hideg vízből és egyensúlyomat megtalálva kilépek a folyópartra és nekilátok az indulás előtti utolsó feladatomnak. Tényleg az utolsó, megtöltött kulacsom és vizestömlőm már tele vannak és mellettem sorakoznak. Letérdelek és ölembe veszem eloraki kardigánomat, hogy az ujjain ejtett foltokat amennyire tudjam kimossam. Kevés holmim van, perdai még kevesebb, tehát nem sajnálom az időt és energiát, hogy megpróbáljam lehetőségeimhez mérten mérsékelni a kárt. Gyanítom kibírná Rebelliumig, de ártani nem árt és a nyári melegben úgyis gyorsan meg fog száradni. Hajam praktikussági okokból befonva, sötétzöld nadrágom és valaha fehér volt pólóm szintén hasonló okokból kerültek kiválasztásra.
Feladatomra koncentrálok, csak nagy ritkán pillantok fel, talán többször kéne, a vízcsobogás sok mindent elfedhet, olyat is, amit meg kéne hallanom. Fene nagy magabiztosságom alapja csak az övemre erősített késem, mert a Styx-öm csak a kulacsom mögött a cipőimen fekszik. Egyébként nem kényelmesen, de felállás nélkül is elérem. Szinte mindig teljesen kézközelben van, de most valahogy nem éreztem helyénvalónak a jelenlétét miközben megpróbáltam kapcsolódni a természethez. Ha ezek után a természet kinyír, akkor azt hiszem joggal lehetek morcos. De addig is élvezem a melengető napsugarakat és kellemes hűs vizet, még akkor is, ha ilyen prózai munkát végzek közben.
Vissza az elejére Go down

Rynoch
Rynoch

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
3777 (40 éves)

Reagok száma :
3

Avatar alanyom :
Alexander Skarsgård


Két oldal találkozása Empty
Utolsó poszt Csüt. Nov. 16, 2023 1:36 pm
Következő oldal
JOSIE RÉSZÉRE

Mezítláb lépkedek, éppen annyira hangosan, vagy éppen halkan, amennyire szoktam. A természetnek van zaja, hiszen ettől élő. Sokkal inkább azt élvezem, ahogy a víz körbelöleli a lábamat, s ahogy sodródik mellette a víz.
Egy egészen más zaj üti meg a fülemet távolabbról. Ütemesebb, s nem úgy hallatszik, mintha egy állat éppen inna a folyó vizéből. Vagyis valaki a közeli faluból, aki erre jár. Így nyugodtan lépkedek tovább, azonban ahogy közelebb járok, ráébredek, mennyire is vagyok távol az igazságtól. A szőke haj azonban kissé lehűti a bennem fellobbanó haragot. Shiennel okkal adja a hajszínt, noha mivel magam is szőke vagyok, s kaptam tőlük az életemben azt, amit, úgy vélem...
Nem tudom, hogy vélem. Elorak után úgy gondoltam, arra voltam kiválasztva, hogy a büntetést én kapjam, akármiért is, s azt mások elkerülhetik. Vagy tettem valamit, amiért ez jutott. S ők elpusztították volna Elorakot, mint saját bolygójukat. De nem jöhetek azzal, meg sem érdemlik közülük, hogy áldottak legyenek. Ahol a legnagyobb a baj, ott van a legnagyobb szükség a segítségre.
Pedig legszívesebben be sem engedném őket a falunkba.
Mégsincs olyan gondolat bennem, hogy rászegezzek egy fegyvert, s még csak érzés sem merül fel bennem. Menjenek el innen.
Biccentek felé, ennyi tiszteletet megadok, fogalmam sincs, volt-e a támadók között, ezt magamért teszek, mert ennyi tiszteletet megadok neki, mosoly nélkül, azután haladok tovább, mintha ott se lenne.

Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Két oldal találkozása Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Két oldal találkozása Empty
Utolsó poszt Szer. Nov. 22, 2023 7:06 pm
Következő oldal
Rynoch & Josie

A hidegvízzel való mosás azt hiszem nem erősségem. Maga a mosás se, de meleg vízzel és mosószappanommal legalább eredményes vagyok a művelet végére. Most azon túl, hogy vizes lett, nem tűnik másmilyennek a folt. Ha megszárad, majd kiderül sikerült-e halványítani. Kicsit elsápadok következő gondolatomra és idáig szorgosan dolgozó kezeim is megállnak. Ugye nem dolgoztam jobban bele az anyagba a koszt és lett ezáltal kivehetetlen??
Ha nagyon drámai akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy azonnal elengedtem a nedves anyagot, mintha tüzes piszkavas lenne. Ehhez persze túlságosan földhözragadt vagyok, ráadásul nem veszélyeztetném, hogy a folyó netalán elsodorja. Erre persze kicsi az esély, mert nem olyan nagy folyam ez, annak is a szélén vagyok, itt tulajdonképpen sodrás sincs, de amilyen az én általános szerencsém… szóval inkább nem kockáztatok.
Épp nekilátnék a kardigánból kifacsarni a vizet, azt kalkulálva mekkora erőt vessek be, hogy kisajtoljam belőle a legtöbb vizet, de ne okozzak további -esetleges kárt az anyagban, mikor végre feltűnik a vízcsobogástól eltérő hang.
Nem nehéz azonosítani, hogy egy magas, feltűnően magas, széles vállú perdai férfi lépkedését hallom a folyóban. Persze, hogy nem nehéz, hiszen máris itt van a szemem előtt, mire felállok félig térdelő guggolásomból.
Legalább megspórolta nekem a heveny szívrohamot és pánikot, hogy mi van ha dominiumi felderítő közeledik felém. Már csak ezért hálás vagyok neki, ebből kifolyólag (is) arcomon azonnal megjelenik a mosoly.
- Shiennel fénye ragyogjon rád!
Köszöntöm továbbra is mosolyogva, fejemet szokásaik szerint meghajtva előtte. Majd ösztönösen a mi szokásainknak megfelelően integetek is, aminek köszönhetően a kardigánból idáig kezemre kicsöpögő vízcsöppek most lendületet kapva szállnak felé.
Hupsz!
Gyanítom kapott a nem kért zuhanyból és attól tűnik olyan…olyan komolynak? Morcosnak? Áh, az biztosan nem. Vagy de, ki tudja, talán csak nekem olyan furcsa a helyzet, és nehezen azonosítható az arckifejezése, amit alig pár másodpercig volt szerencsém tanulmányozni. Mostanra leolvadt mosolyom és keresem a szavakat, amik nehezebben jönnek, mint máskor. Hát na, idáig még csak kedélyes találkozásaim voltak perdaiakkal, olyan közegben könnyebb idegen nyelven beszélgetni.
- Nagyon bocsánatodat kérem!
Hebegem zavarban immár a hátának, mert udvarias ám kurta köszönése által nem lassítva már halad is tovább. Talán nem is hallja meg, talán meg kéne ismételnem hangosabban is, de nem visz rá a lélek, csak állok ott mint valami szerencsétlen a víztől csöpögő kardigánommal a kezemben. Ó, illene végre foglalkoznom vele, de előbb megvárom azért, hogy újra egyedül maradjak, nehogy úgy tűnjön, hogy nem gondoltam komolyan bocsánat kérésemet azzal, hogy máris mással foglalkozok.

[perdai]
Vissza az elejére Go down

Rynoch
Rynoch

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
3777 (40 éves)

Reagok száma :
3

Avatar alanyom :
Alexander Skarsgård


Két oldal találkozása Empty
Utolsó poszt Pént. Feb. 16, 2024 7:30 pm
Következő oldal
JOSIE RÉSZÉRE

Öltözetén, vagy rajta, magán, önkéntelenül siklik végig a tekintetem. Még nem döntöttem el, azért, mert a megszokás szerint sérülést vagy jól létet keresek rajta, hogy szükség esetén segíthessek, vagy csak azért teszem, mert nem döntöttem el, azért nem lesz kedvem vele beszélgetni, mert a városból jött, vagy mert a hegyiek közé tartozik. Ez is őket jellemzi, nemhogy összedolgoznának.
Látom a mozdulatát, s azt is, hogy nincs rajta ellenséges tekintet, sőt, még képes a saját nyelvünkön is elmondani a köszöntést. Ezzel még nem lehet levenni a lábamról, nem az a típus vagyok.
Shiennel áldása van rajta is....
De minek?
Eh, nem fogom én sosem érteni az istenek döntését! Nem is nekem való, tény.
A vízcseppekre csak nézek, ahogy egy rész rám hull, más része a vízbe, vissza.
Víz.
S haladnék tovább, meg is teszek majdnem egy egész lépést, így legalább a látóteremből kikerül, mikor...
Bocsánatot kér?
Talán máskor, másnál, ha morcos is lennék, megenyhülne tekintetem.
DE.
Utólag bocsánatot kérni Eloraknál, ha megtették volna is, késő lenne.
Megállok. Fogalmam sincs, mennyi időbe kerül, mire visszanyelem a keserűségemet, a szavakat azonban képtelen vagyok.
- Mindenért utólag kértek bocsánatot? Át is lehetne gondolni előtte, mit cselekszel.
A táj hirtelen dobja rám feszült csendességét, érzékelem, ahogy minden idegszálam egyfelé kezd összponosítani. Abból az irányból jön, ahol az idegen van. Láttam nála fegyvert? Az övékét nem ismerem, de botor, ha valaki egyedül jár ilyen helyen, védelem nélkül.
Kezem azonban mégis ösztönösen nyúl az íj markolata felé, hogy levegyem vállamról, míg másik kezem már a vesszőt keresi, hogy az idegbe helyezve, meghúzza.
Halkan, nagyon halkan hallok egy ... dobbanást? Levegőben okozza-e szárnycsapás, vagy láb dobbanása a földön? Pont nem látom, mert a quorsa kitakar egy részt a látványból, és persze a mögötte elterülő fás rész sem segít túlzottan.
- Maradj csendben, s ne mozdulj! - hangom ugyan parancsoló, de sokkal halkabb, mintha beszélnék, rendesen.

Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Két oldal találkozása Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Két oldal találkozása Empty
Utolsó poszt Szer. Feb. 21, 2024 9:24 pm
Következő oldal
Rynoch & Josie

Mozdulatlanul várom, hogy tova haladjon, mintha csak nem akarnám zavarni a kardigánból kifacsart víz lecsöpögő zajával (a csak simán csöpögő víz hangját láthatóan nem minősítem zavarónak, egyébként már csak amiatt se, mert a kis folyam szaladó hangja mellett fel se tűnik). Talán tényleg emiatt nem mozdulok, de talán azért mert borzasztó feszültté tesz ez a találkozásnak nem is mondható egymásra pillantás.
Nyugtalanságom csak fokozódik, mikor megáll és én látni vélem körülötte a levegő haragos fodrozódását. Ilyet még sose tapasztaltam és nem vagyok benne biztos, hogy ez olyan tapasztalás, amit szeretnék máskor megismételni.  
Újkeletű gyanúm, miszerint mégiscsak meghallotta bocsánatkérésemet, beigazolódik. Legalább azt jól tettem, hogy nem ismételtem meg a szavaimat, mert úgy tűnik már magával a szabadkozásommal is gond van.
- Utólag?
Habogom visszakérdezvén, mert hát hogyan kérjek bocsánatot előre, leszámítva az olyan horderejű helyzeteket, mint például amikor valaki sebéről szeded le a sebtapaszt és előre bocsánatot kérsz, amiért húzni fogja a bőrt…
Aztán leesik a tantusz, hogy mire gondolt, ahogy sikerül magamban lefordítanom a második mondatát. Nyelek egyet idegesen, próbálok úrrá lenni zavaromon, aztán veszek egy mély levegőt és válaszba fogok. Legalábbis mivel nem indult tovább, ezért az a tippem, hogy valamiféle válaszra vár.
- Igen, gondolni előre jó dolog. Hasznos és fontos. De te hibázol sosem? A leglaposabb és legjobb tervezés és kigondolás után is jöhet mégis hiba. Vagy látsz jövőbe? - Hm, mondjuk lehet, hogy igen, szaporábban pislogok párat a gondolat elhessegetésére és folytatom. Kicsivel bizonytalanabbul, mert mintha az íjáért nyúlna. – Igen, számíthattam a víznek cseppjének szállására, de nem láthattam előre, hogy megy majd el egészen hozzád,…
Talán nem ilyen választ várt, pedig nem replikázva és fennhéjázva szóltam, csak normális hangvételű párbeszédet szerettem volna folytatni, elvégre az eddigi találkozásaim perdaiakkal mindig sok tanulni- és gondolkodnivalóval láttak el. De belém fojtja a szót, sőt…  nyílvesszőt helyez az idegre? Ennyire nem idegesíthette fel a pár csepp víz, aztán meg a hadoválásom, ugye?
Hamar arra jutok, hogy furcsa viselkedése nem nekem szól. Ha én idegelném, akkor már faképnél hagyott volna vagy lelőtt volna. De alig-alig néz rám, inkább a környezetet pásztázza, nem nehéz kilogikázni, hogy valami veszélyt érzékel. Az előbb, mikor láttam az íjért nyúlását, akkor önkéntelenül is közelebb araszoltam a cipőmig, no meg a cipőmön fekvő Styx-ömig. Most már csak le kellene hajolnom érte, de egyelőre szót fogadok és nem mozdulok, pont ahogy utasított.
Elkezdem én is figyelni a különös csendet körülöttünk. Nem kizárt, hogy ettől voltam végig olyan feszült, vagy ettől is… természetellenes, hogy csak a folyó csobogását hallom. De mást egyelőre nem. Kérdő tekintettel kezdem hát a férfit szuggerálni, majd ha nem történik semmi és/vagy érthető módon nem olvas a tekintetemben, akkor felfelé biccentem fejemet vagyis próbálom használni a remélhetőleg bolygóközi egyezményes jelet arra, hogy ’namivan?’.

[perdai]
Vissza az elejére Go down

Rynoch
Rynoch

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
3777 (40 éves)

Reagok száma :
3

Avatar alanyom :
Alexander Skarsgård


Két oldal találkozása Empty
Utolsó poszt Hétf. Márc. 25, 2024 2:46 pm
Következő oldal
JOSIE RÉSZÉRE

Már-már odavetném, hogy talán ezt a szót még a saját nyelvén sem ismeri, amikor rájövök, lehet, nem ismeri. Azért a fogalmát csak?
- Tettél valamit, s azzal ártottál másnak, hát utána kérsz bocsánatot, hátha minden rendben lesz? - igyekszek nem kérdőre vonóan válaszolni, azt hiszem, csak egy kicsit sikerül faragni belőle.
- Ha belegondolnál abba, mit teszel, s kinek ártasz, akkor nem kell utólag bocsánatot kérni, mert nem teszed meg, amivel árthatsz. - ez is kijött. Azért jól esett.
Válaszul azonban olyat kapok, amit egészen biztosan nem vártam. Vagy mégis? Annyira szépen kimagyarázza magát...
Ha a jövőbe láttam volna, még mindig velem lennének, kiket szeretek...
- Mi van, ha igen? - a múlt, mi nekem maradt, mindenféle értelemben.
Mivel pont nem látok magam előtt semmit tőle, a földre szegezem előbb tekintetem, hallgatva a természetet, érezve azt. Dobban és dobban. Levegő!
Azonnal leengedem az íjam, ahogy a feszült csendbe egyre hangosabban érkezik a dobbanás, s megragadom a másik csuklóját, berántva, ha sikerül a fák árnyékába. Világos hajunk van, így azt igyekszem a legmélyebbre bevonni.
Hatalmas árnyék vetül a mező, majd a víz fölé, ahogy a nagyméretű ragadozó átszeli a levegőt.
Csendes feszültséggel hallgatok, figyelve a szárnycsapás útját, nem-e trükkösen arrébb halad, majd visszafordul, vagy a szokásos vadász körét rójja. Ám a csapások egyre távolodnak, s a természet feszültsége is alábbhagy.
Csak ekkor jövök rá, mit is csináltam, s ha még velem van, akkor gyorsan elengedem, kezeim is feltartom.
Mióta mentek én quorsákat, Shiennel áldjon meg már!
- Nem akartam bántani. - arrébb is igyekszek lépni.


Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Két oldal találkozása Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Két oldal találkozása Empty
Utolsó poszt Szer. Ápr. 03, 2024 4:41 pm
Következő oldal
Rynoch & Josie


Egyszerre sok mindent szeretnék mondani, de nem vágok a szavába, leginkább mert előbb magamban kell rendeznem gondolataimat.
- Kérek nem azért bocsánatot, hogy az tegye rendbe hibámat, ezzel fejezem ki bánatomat, hogy ártottam. – Kicsit megemelem államat és kihúzom magam. – És kérek inkább bocsánatot, és érzem magam rosszul hibámért, mint nem mondanék semmit és nem gondolnék vele többet. Nem mentség, de mi, quorsák hibázunk, akarva-akaratlanul, van ez részecskéinkbe írva.
Felsejlik bennem, hogy már rég nem az eltévedt vízcseppekről diskurálunk, de erre inkább nem mutatok rá. Ahogy tovább gondolkodok, kénytelen vagyok iménti gondolataimat is felülbírálni, mert igenis van nagyobb horderejű szituáció is, amikor előre kérünk bocsánatot. Amikor tényleg akarva, saját érdekeinket, életünket helyezzük a másiké elé. Jobb esetben ez rosszul érint, de sokak biztosan meg sem rezdülnek. Szóval maradok egyelőre korábbi szavaimnál, inkább kérek bocsánatot és érzem át tettemnek súlyát, még akkor is, ha az nem nehezebb, mint egy vízcsepp.
- Akkor vagy te szerencsés, már ha tudod befolyásolni a látottakat. – Kicsit elkomorodok, ahogy folytatom. – De vagy szerencsétlen, ha tudod, mi fog jönni, de nem tudsz hatni az eseményekre.
Szerencsétlen vagy potenciális őrült, mert nehéz lenne ép ésszel kibírni, hogy mindent tudsz előre, de nem tudod befolyásolni. Maradna talán a remeteség, mint megoldás, de ha nem vagy aszkéta típus, akkor az is végződhet őrülettel. Azt hiszem, ezek után ha találkoznék egy dzsinnivel, akkor félnék a jövőbe látás képességét kívánni magamnak, mert a varázslatnak mindig ára van.
Mondjuk most lehet mégis értékelném, talán akkor már tudnám, hogy minek köszönhető körülöttünk ez a feszült csend. A csend még mindig tart, így megzavarodok, mikor látom, hogy leengedi az íját. Ezt úgy olvasom, hogy szerinte elmúlt a veszély, de én a biztonság kedvéért inkább magamhoz venném Styx-ömet. Csak venném, mert ő gyors én meg lassú. Lehajolás közben kapja el a kezemet és ránt maga után. Ha akarnék, se tudnék ellenállni fizikai erejének. De nem akarok ellenállni, ösztönösen rohanok (vagy inkább lobogok) utána. Kardigánom leejtve táskám mellett, fegyverem érintetlenül fekszik cipőmön, én meg a fák között kushadok a férfi mellett, mikor végre én is meghallom a szárnycsapásokat. Esély sincs rá, hogy igazán megérezzem a talpam parti apró kavicsoktól szerzett friss, felületi karcolásait.
Az eget kémlelem, visszatér-e hívatlan társaságunk, de ahogy meghallom újraéledni a természetet, úgy vélem, elmúlt a veszély. Ezt megerősíti, hogy a férfi elengedi a kezemet, habár idáig nem is voltam tudatában, hogy mindvégig fogta.. biztos nem volt biztos benne, hogy nincsen-e önpusztító hajlamom és kigrasszálnék mégis nasinak. Mikor megszólal, kissé összezavar, nem értem, mire gondol, mire észreveszem, hogy fehér bőrömön látszik némi halvány pír, ahol csuklómat fogta.
- Nem bántottál, ez semmiség. – Hátam mögé dugom inkább kezeimet, a talpamat meg szerencsére úgyse látja.  – Köszönöm, hogy nem hagytad, hogy megegyenek.
Persze nem adtam volna olcsón magam, de nincs kizárva, hogy ott hagytam volna a fogam a végén. Odébb lép, erre én is lépek egyet a folyó, vagyis a cuccaim irányába, ki a napfénybe, de aztán sután megállok, mert nem tudom, mit is kéne tenni vagy mondani. Zavaromban az emberi viselkedés mintához nyúlok, de fogadjunk, hogy egy perdai talál benne kivetnivalót, de azért csak kibököm:
- Mmm… hálámnak jeléül szívesen adnék neked nogát, ha elfogadod.


[ perdai]
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Két oldal találkozása Empty
Utolsó poszt
Következő oldal
Vissza az elejére Go down
 
Két oldal találkozása
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold-
Ugrás: