Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Jasmine Benedict
Ma 8:54 pm-kor

Rynoch
Ma 8:41 pm-kor

Roda
Csüt. Ápr. 25, 2024 10:02 am

Hector Reyes
Kedd Ápr. 23, 2024 6:59 am

Josephine Cain
Hétf. Ápr. 22, 2024 4:22 pm

Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Hector Reyes
Hétf. Ápr. 08, 2024 12:16 pm

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 10:56 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Aleth otthona
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Kancellária
Kancellária


Aleth otthona Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Aleth otthona Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Szer. Ápr. 27, 2022 11:21 am
Következő oldal

Aleth otthona
 





Leírás hamarosan.
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Aleth otthona Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Aleth otthona Alec_i11


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Szer. Ápr. 27, 2022 11:40 am
Következő oldal
 
Aleth és Alec


- Hééé! Mi a pi... - Quorsa szavak szűrődnek fel Aleth otthonába, de a mondandó végét elnyeli egy kisebb robaj, mintha fa dolgok törtek volna össze, vagy dőltek volna fel.
- Most mi van lenni?! Én nem csinálni volt semmit! - Az alkonyi óra nyugalmát quorsa akcentusú, törten beszélt, de igencsak méltatlankodó perdai szavak törik meg újra, ahogy beállt egy pillanatnyi csend, de még csak nem is a Fő térről hallatszódik, hanem a belső udvarról hallani.
Könnyedén bejutottam, sehol egy őr. Aztán egyszer csak egy lökéshullám borított fel és estem neki az udvaron, a tűzpiros virágok mellett lévő kis asztalkának és két széknek, ebből legalább egy el is tört darabokra és a semmiből szó szerint kiolvadt előttem két perdai harcos, akik rögtön a mellkasomnak szegezték a lándzsájukat. Az állam is leesne erre a láthatatlanságból való kiolvadásra, ha nem érne hozzám az egyik lándzsa hegye, a CQL-nak hála kicsit üt is, mint egy enyhébb áramütés. Kellemetlen, de még kibírható, de csak mert nem lyukasztotta ki a bőröm a fémmel.  
Alaposan körbenéztem, s minthogy sehol senki nem volt, gondoltam besétálhatok ide is. Azzal persze nem számoltam, hogy van olyan képesség is, amellyel köröket vernek az egykori földi kaméleonokra, és úgy beleolvadtak az őrök a környezetükbe, hogy elsétáltam mellettük. Ők nyilván láttak engem, direkt hagytak beljebb kerülni a zárt udvarra, ahonnan nem tudok csak úgy meglógni és a terv bevált, mert felkelni sem tudnék jelenleg a földről és székdarabkákról, nemhogy lesprintelni az őrséget és még szlalomozni is az esetleg utánam hajított lándzsák elől.
- Én lenni fontos személy! - Emelem a kezem a nyakamhoz, hogy a perdai ruházat alól a vékony bőrszíjon lógó medált Shaz'or jelével felmutassam nekik.
- Én lenni nagy kő... izé.. - Az őrök értetlenül összevonják a szemöldökeiket és végigmérnek, miféle kőről beszélek? Hogy van perdaiul a nagykövet? Tuti nem tükörfordítással kell megadnom a megfelelő szót, ha egyáltalán létezik ennek perdai verziója. Volt szükségük már valaha is nagykövetre? És ami még fontosabb: itt is sértetlenséget élveznek vajon? Ezt nem ártott volna Rodával tisztázni... A megszólaló őr hallatán azért kezdek aggódni, nem először fenyegetnek meg ezzel, de úgy tűnik, most nem is fogom tudni elkerülni. Ajjaj...
- Szólj a Bírának! Addig szemmel tartom. - Mondja az egyik őr a másiknak, s míg az egyik lándzsa továbbra is a földre szegez engem, addig a másik legalább lekerül rólam és az őr elsiet, fel Aleth otthonába jelenteni, hogy gyanús quorsa-t fogtak.
- Nem tudni mi ezt megbeszélni...? Bíra nélkül?
Vissza az elejére Go down

Aleth
Aleth

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2362 (55 éves)

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Elorak bírája

Reagok száma :
59

Avatar alanyom :
Aidan Gillen


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Szer. Ápr. 27, 2022 7:22 pm
Következő oldal
Alec részére
A zajra előbb moccan Muirr, ő csak két pislogásnyi idő után nyitja ki szemeit, s előbb fülel. Addigra Muirr már felül az ágyon, elárulva ezzel nem elsőre azon szokását, hogy amint Aleth elalszik, Muirr kényelmesen feltelepszik hozzá, az ágyra. Persze, a meleg kályha is csalogató, ám Aleth álmában időnként megsimítja, s annak mindig örül.
A zajnak és hangnak van folytatása, így felül ő is. Ez nem az utcáról érkezik. Megszokta, hogy késői, sőt éjszakai órában is érkeznek hozzá, ilyen-olyan tanácsokért, meglátásért, vagy segítségért, így az álmot hamar kidörzsöli a szemeiből, addigra Muirr már az ajtó előtt várakozik, időnként ránézve, mikor ér ő is oda.
Nehéz napja volt, s úgy döntött, kicsit lepihen még vacsora előtt, s majd éjjel, pihentebben nézi át az anyagokat.
Egy meleg köpenyt vesz csak magára, minek szégyellősködjön azon, miként is alszik, ellenben a haját azért megigazítja ötágú, mindig kéznél levő fésűjével. Lámpást gyújt, hiába van alkony, bent azért már sötétebb van  ilyenkor, addigra végighallgatja az újabb robajt, az újabb, furcsán kiejtett perdai szavakat, majd egy halk kopogást hall az ajtaján.
- Igen?
- Aleth bíra, egy betolakodót fogtunk. Azt mondta, hogy ő egy kőizé és egy medált mutatott fel, Shaz'or jelével.
Kőizé. Furcsák ezek a quorsák. Kinyitja az ajtót, kezében a lámpással. Muirr már szaladna, de mivel Aleth nem mozdul, így visszakanyarodik hozzá, s a lábának dől.
- Köszönöm Pirrua, nagyon éberek voltatok. Kísérjétek fel ide - a dolgozó szobában jelenleg hideg van, hogy a tüzet eloltotta, a parazsat leöntötte. Itt kellemesebb lesz.
- Tegyünk valamit vele, Aleth Bíra?
- Szükségtelen, kedves Pirrua. Egy motozás azért nem árt, hátha hozott ajándékot is az éjjeli meglepetés vendégünk - mosolyog rá, mire az őr biccentés és egy igen urammal, máris távozik.
Még hallja, ahogy halkan kiadja az utasítást Pirrua, s míg elvégzik, amit el szükséges, addig tesz a kályhába pár hasáb fát, hogy kellemes idő legyen egy jó beszélgetésre.
Itt nincs ellenségeskedés. Nem tetszik neki a quorsák nyelve, olyan mintha ráspolyt használnának csorba fémen. De legfőképpen az nem tetszett neki, ahogy önkényesen elkezdték a Várost építeni. Úgyis tönkre fog menni, hallotta, miként néz ki. És úgy élhetetlen, hamar ki fog pusztulni a környéke. S nagyon sajnálja már most, az ottani élővilágot.
Az érkezők zajára csak feltekint, közben már helyet foglalt, Muirr pedig az ölébe ugrott, de egyelőre széttárja szárnyacskáit, s nagyon elrettentően néz az érkezőkre.
- Köszönöm, kedves Pirrua és Dramír. Ha nem bánjátok, kettesben maradnék az úrral.
Az őrök biccentenek, majd távoznak, de tudja, az ajtó előtt strázsálnak, hiszen az a feladatuk, vigyázzanak rám.
- Nos, kedves vendég -  mutat az egyik ülőhelyre, alaposan megnézve magának a férfit. - A nevem Aleth. Minek köszönhetem eme kései órában tett beugrásodat?
Várakozik, fogalma sincs, mennyire tudja beszélni a nyelvüket a quorsa, de a hangfoszlányokból ítélve, hiszi, hogy el fognak tudnak beszélgetni.



Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Aleth otthona Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Aleth otthona Alec_i11


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Pént. Ápr. 29, 2022 1:12 pm
Következő oldal
 
Aleth és Alec


- Te sem vagy egy dumagép. - Állapítom meg sóhajtva a saját nyelvemen, mikor a perdai őr nem felel nekem, csak egy fokkal morcosabban néz. Vajon tudná még fokozni? Egészen összeérnének a szemöldökei úgy... De mielőtt bármit is mondhatnék vagy tehetnék, amivel letesztelhetem elméletemet, megjelenik a másik őr újra, és pechemre nem azt mondja, hogy halvány CQL-sárga gőze sincs róla, hol a bíra. Ergo, maradni fogok. A szavaiból, amit nem nekem intéz, azt is megtudom, hogy valami lesz, de ismeretlen szó. Felrángatnak a földről, de mielőtt egyet is léphetnék, a lándzsa hegye megint a mellkasomnál, és a másik őr megmotoz. Áhá, tehát ez a szó perdaiul a motozás! Jó tudni. Kár, hogy egyik sem csaj, így nem jegyezhetem meg, hol vagyok csikis. A lándzsahegy közelsége és így jól látható élessége miatt beletörődően tűröm, hogy elvegyék a Styx pisztolyt, a csizmám szárából egy összehajtható kis kést és egy CQL tőrt, aminek perdai felirata miatt meglepődik a perdai, mosolyogva mutatja kollégájának. Hmmm, lehet mégiscsak azt véste rá Rotemshel, hogy "bolond quorsa tulajdona"? A földről odébb - a lökéshullámmal leesett a vállamról - egy perdai stílusú hátizsákot vehetnek fel, abban több minden van, bele is nézhetnek, de fegyver nem lesz benne, mármint ránézésre nem, mert van benne vastag bőrtasakban egy Bajhozó is. Plusz némi élelem, cserére hozott vagy onnan kapott kisebb használati tárgyak, egy kulacs, kötszer és gyógynövények feldolgozott állapotban sebellátásra vagy egyéb elsősegélyre, plusz lőszer, és a hátizsákon kívül egy emberi holmi: az egyik szíjra rákötve egy fehér alapon fekete négyzetrácsos mintás kendő. Ezen kívül külsőre ugyan perdainak vagyok öltözve, a nyaki részt egy kendővel fedtem el, az jobban nézhető felületes pillantással perdainak, de valójában a szürke kendő is emberi holmi, csak fekete finom mintája már erősen megkopott, alig látni. Plusz a földről felszedhetnek egy pda-t, még mindig be van kapcsolva, és a fénykép látható, amit az udvarról lőttem.
- Kérni vissza a végén én! - Jegyzem meg fennhangon, miközben elkezdenek máris terelgetni befelé. Legalább egyelőre felfelé megyünk, nem lefelé, valami tömlöcbe. Vajon az a perdaiaknál a föld alatt van? Van egy olyan érzésem, hogy ezt még ma este megtudom... Mielőtt elgondolkodhatnék rajta, vajon milyen is lesz a bíra, már meg is érkezünk. Ez a hátránya, hogy a perdaiak nem építenek hatalmas palotákat végeláthatatlan folyosókkal! Mire felocsúdok, már egy kellemes hangulatú szobában állok, velem szemben egy nálam idősebb fickó feltételezem pizsamában a köpeny alatt. Tippelném, hogy aludt, de túl jólfésült hozzá. Kancellárokhoz vagyok szokva, s ugyan Carter vagy alvezérek sem csípik ki magukat, de az eloraki bíra számomra meglepően egyszerű pasasnak tűnik. Egyébként ez tetszik benne. Perdaiul szólalok meg, már amennyire beszélem azt.
- Öhm... én látni te aludni volt épp, én nem is zavarni, menni is! Szép éjszakát kívánni! - Mosolyodok el, a cicának még integetek is egyet és fordulok sarkon, hogy bemutassam az angolos távozást, mint kulturális érdekességet, de sajnos sehova sem megyek. Pirrua vagy Dramír, akármelyik is, de elállja a kifelé vezető utat, ráadásul a bíra szavaira hátrálva lép ki, véletlenül se tudjak kislisszolni és úgy csukja be az ajtót. A léptek alapján legfeljebb csak egy megy ki az épület elé újra, a másik itt maradhatott. Remek. A bíra szólal meg a hátam mögött, szóval megfordulok, kénytelen-kelletlen, és próbálom palástolni a meglepettségemet a név hallatán. Hoppá!
- Az őrségnek köszönni te. - Mutatok lazán a hátam mögé az ajtó irányába.
- Én nem akarni volt ide jönni. Mármint én csak nézelődni lent. - Ami azt illeti, most fent is, mert zsebre vágván kezeimet nem tolakodóan, de körbepillantok ismét a szobában, majd vissza a morcos sárkánymacskára. Na ő biztosan aludt, mielőtt megjelentem volna. Hanyagul zsebre vágott kezeim ellenére viszont van a tartásomban valami katonás - emberi szemmel nézve mindenképpen -, jól belénk nevelt megszokás, ha rangban felettünk állóval van dolgunk, mely úgy tűnik, még a perdaiak esetén is működik bennem. Sötét, élénk tekintetem visszatért közben a férfira, most az ő vonásait figyelem meg.
Vissza az elejére Go down

Aleth
Aleth

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2362 (55 éves)

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Elorak bírája

Reagok száma :
59

Avatar alanyom :
Aidan Gillen


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Szomb. Május 07, 2022 10:04 am
Következő oldal
Alec részére
Az őr ránéz Alecre, s nyugodt egyszerűséggel válaszol.
- Ezt majd a Bíra eldönti - hiszen elég szép arzenált találtak nála.
Figyelmesen tekint Aleth a belépőre, végigmérve, míg szája sarkában ott honol egy kis kellemes mosoly. Az őrök, akadályozzanak meg bármily katasztrófát, sosem ad a látszatra, ki, mennyire lehet veszélyes, ugyanakkor mindig felkészült. S tisztában van az adottságaival. Egy kellemes mosoly, határozott, ám szerény fellépés sokkal többre visz, mint az arrogancia. S hogy beválik-e ez a quorsáknál? Velük kicsit másképp kell beszélnie, s akármennyire az őszinte szavak híve, a quorsák az egyetlenek, akikkel szemben másképpen viselkedik, ha szükséges. Nagyon figyeli őket, a viselkedésüket, a személyiségüket. Hogy többet ne forduljon olyan elő, mint amikor felépítették a városukat.
Figyeli, ahogy körbenéz, őt is végigméri, azután pedig azt is figyeli, ahogy alkalmi vendége távozni kíván. Megsimítja Muirr hátát, s ott is hagyja tenyerét, segítve neki abban, hogy nyugodt maradjon, noha a macska szemmel láthatóan egyszerre érdeklődő és egyszerre védelmező.
Azt is megjegyzi, hogy a quorsa beszéli a nyelvüket, ám nem olyan jól, hogy részletekbe menően el tudjanak beszélgetni. S erre most szükség sincs.
A katona elé helyezi a tárgyakat, amiket a quorsánál talált, s gondosan megfigyel mindent, ám még nem szólal meg érte.
- Hogy mondod, kedves...megkérdezhetem a nevedet, hiszen nem is tudom. - hiszen a nevét sem mondta el. A quorsák és névhasználatuk nagyon furcsa a számára. Nem szeretné, ha ez lenne szokás náluk is.
- Megkínálhatlak egy kis vízzel? Friss, üdítő. S nyilvánvalóan jól fog esni az ijedelem és viszontagság után - az asztalon lévő kancsóból tölt az egyik fakupába, s a holmik felett, a quorsa elé helyezi, miközben Muirrt kezével védi, nehogy az asztalhoz nyomja a mozdulat közben.
- A lent az az itt is. Tudod, kinek az udvarába léptél? S mi volt az érdekes, hogy az udvarba menj? Foglalj helyet - újfent kedvesen tekint rá, tisztában van azzal, kedvességének és határozottságának kevesen tudnak ellenállni. Fel, és ki is használja, sosem önmaga javára.
Hátrateszi a kezét a quorsa, akinek reméli, mostanra már tudja a nevét. Ez a tartás a gyerekekre emlékezteti, akik eldugnak a hátuk mögé valamit. Szerencsére kinövik, rájőve, mindent szabad, míg másoknak nem ártanak ezzel.
- Mi ez a sok fegyver? S amint látom, már vannak perdai barátaid is - nem biztos benne, azon okból gondolja, hogy ebben a városban mi lehet egy quorsánál, és mi nem. Tehát nem a városban vehette, vagy kaphatta a fegyvert.
Kezébe veszi a feliratot tartalmazó tárgyat, a fénynél elolvassa, majd ugyanolyan nyugodtan visszateszi, hogy figyelme a férfié legyen.
- Örömömre szolgál, hogy igyekszed beszélni a nyelvünket. A tiétek is érdekes - nem, számára nem, ám érteni akarja, hogy ne beszéljenek el a feje felett.



Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Aleth otthona Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Aleth otthona Alec_i11


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Szer. Május 11, 2022 1:12 pm
Következő oldal
 
Aleth és Alec


Azt nem tudom, hogy a bíra miként fog dönteni a cuccaimról, de lélekben felkészülök egy érzelmes búcsúra. A pda nem nagy veszteség. Nem mintha százával rendelkeznénk velük, de az adatokat mindig kimentem róla, így legfeljebb csak az elmúlt két-három nap képei és feljegyzései vesznek el, nem éveké. Nincs rajta a családom vagy Szöszi képe sem, szóval ha átadná a városiaknak, akkor sem kerülnének bajba. A fegyverek közül egyedül a tőrt sajnálnám, remélem, nem foglalja le. Vetek azért felé egy pillantást még, hátha nem látom többet, majd haladok az őrök nyomában fel az emeletre.
Tárgyalókra, trónteremre számítok, de minimum egy hivatalos dolgozószobára, ehhez képest meglep, hogy ez a hely sokkal személyesebb és még kevésbé hivatalos. Vannak itt tekercsek meg egyéb cuccok, amelyek jelzik, hogy idefent is szokott dolgozni, mégis inkább találom ezt magánrésznek. Egész puritán magánrésznek. Maga a fickó is az, vagy csak én vagyok hozzászokva kancellárokhoz. Személyesen eggyel sem beszéltem soha - hála az égnek! -, de a kivetítők képein is olyannak hatott az összes, amelytől egy átlagemberbe szorul a szar. Fogalmam sincs, húgom hogyan képes vacsorázgatni velük. Nekem semmi nem menne le a torkomon, nem úgy a velem szemben ülő férfival, akivel ha nem itt, hanem a Shiennel asztalaiban találkozom, nem feltételeztem volna, hogy ő maga Elorak bírája. Viszont nem becsülöm le, mert bárhogy is nézzen ki, a hatalom a kezében az attól még hatalom. Nem hiszem, hogy csak Aliyah promózta volna be jó marketing-érzékkel a férfit, mikor csínytevéseimnél azzal fenyegetett, hogy a színe elé citál. Örülök, hogy ő most nincs jelen, jobbak az esélyeim, ha nem hallott már így is rólam a bíra. A név kérdésére pillantok vissza rá a szobáról és értetlenül pislogok rá párat.
- Hiszen te tudni én név. - Gyanakodva méregetem kicsit, hogy ez most miféle próba akar lenni?
- Köszönni. - Bólintok a vízre, mert úgy érzem, hogy nem lehet visszautasítani. Vagy válogatni, hogy ijedelemre amúgy is erősebbet szokás inni. Felénk legalábbis.
- Nem ijedni volt én meg. - Teszem azért hozzá, míg tölti a vizet. Csak hogy tisztázzuk. Mondjuk ez lehet hiúsági, büszkeségi kérdés is.
- Köszönet neked. - Veszem fel a fakupát, amit letesz elém, s bármilyen egyszerű darab is, azért megnézem kicsit. Még ennyi év után is furcsák tudnak lenni a fából faragott tárgyak, pedig mi is sokat használunk, mégsem ezekkel nőttünk fel. Valahogy egzotikusak még úgy is, ha nem is díszesek. Viszont még nem iszok a vízből, a kérdésre felpillantok a bírára.
- A bíra háza lenni ez. Mindig volt látni őrök, most nem volt látni. Én lenni kíváncsi quorsa. - Mosolyodom el haloványan, beismerően, nem próbálván meg eladni neki a sztorit, hogy azt se tudtam hol járok, legyen már elnéző. Van a pillantásában - és esküszöm, hogy a macskáéban is! - valami, amitől olyan érzésem van, mintha kiszúrná a hazugságot, olyan vesébe látó fajta. Mindez udvariasságba és kedvességbe csomagolva, amitől nehéz eligazodni rajta és egy biccentéssel reagálok az első, látható meghökkenést követően. Helyet foglalok, de valahogy nehezebb tartani így azt a lazaságot, ami állva még jól ment.
- Én köszönni. Lenni szép a virág lent. - Teszem még hozzá a korábbi kérdéseihez, mondjuk a bekapcsolva maradt pda-n még úgy is láthatja, hogy az udvar azon része lett fotózva, ahol a virág felkúszik ide az emelet felé.
- Feledékenység? - Bizonytalan kijelentés, enyhe kérdő hangsúllyal a pimasz volta mellé, hogy mi ez a sok fegyver. Valóban elfelejtettem őket a kapunál leadni, mivel a medállal a nyakamban senki nem tartóztatott. Az más kérdés, hogy mennyire véletlen elfelejtés ez. Figyelem, ahogy megnézi a holmiimat, mikor a perdai tőrnél jár, akkor kortyolok bele a vízbe, hogy ne látszódjon, az fontos darab nekem, izgulok a sorsa miatt.
- Ismerni én már sok perdai, kedvelni őket. - Arról viszont hallgatok, hogy fordítva ez mennyire igaz. Tywinnával volt már két feltűnően nyilvános vitánk is, Aliyah már a férfiasságomat fenyegeti különféle perdai mérgező növények általi kezeléssel, Quinlah meg alaposabban kikérdezne szerintem, csak előbb szerez a Városból egy feladathoz illő vallatólámpát. Aztán ott van Rotemshel, Roda és Vharan is. Nem tudom, hogy kedvelnek-e vagy csak a szükség hozza, hogy elviseljenek?
- Érdekes lenni? Érdekes jelenteni te utálni mi nyelv. Utálni quorsákat is? - Most először kérdezek, és szavaim után kortyolok bele a vízbe újra. Tényleg friss meg üdítő ez a víz.
Vissza az elejére Go down

Aleth
Aleth

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2362 (55 éves)

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Elorak bírája

Reagok száma :
59

Avatar alanyom :
Aidan Gillen


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Pént. Május 13, 2022 12:14 pm
Következő oldal
Alec részére
Értelmezi a kérdést, pár másodpercig hallgatva. Nincs hová rohannia, sosem volt egy kapkodós jellem.
- Személyesen nem találkoztunk, így nem volt alkalmunk személyesen is bemutatkozni egymásnak. Én megtettem ezt részemről, tiszteletem jeléül. Miként szólíthatlak? - kérdezi továbbra is nyugalommal, tenyerét Muirr hátán nyugtatva.
Rövid mosollyal válaszol a köszönömre, s hogy nem ijedt meg, ráhagyja. Ha a másik így gondolja, legyen így. Bizonyára megszokta a felfordulást, s a hirtelen érkező löketet is, melyet hiszek, nála is használtak, eléggé hatásos. Ó, hogy szeretné kiszúrni a füllentéseiket! Minél több quorsával fog találkozni, annál jobban kiismeri majd őket ebben.
A vízből nem iszik, inkább beszél. Ráhagyja, ha nem kíván inni, nem fogja erőltetni.
- Így van, tehát tudod, kihez érkeztél. Akkor azt is érdemes tudnod, ha szeretnél szétnézni, az ajtóm nyitva áll előttetek is, szükségtelen lopakodni, osonva belépni. Szívesen látlak, mint láthatod, most is.
Furcsa egy quorsa ez is, s mivel nem szeret azonnal véleményt formálni, még perdaiaknál sem lehet tudni egyből, mi is van a háttérben, így nyitottan hallgatja tovább.
- Tallimium a neve, amit bíborszínvirágnak is lehet fordítani a nyelvetekre - örvend a szíve, hogy a növény ennyire jól érzi magát, lassan az egész épületet körbefonja, mintha védelmezné. Minden évszakban csodálatosan szolgálja az épütetet, mégsem hasznossága okán virágzik az épület falain.
- Talán ezen akartál felmászni? - pillant a képernyőre, a furcsa szerkezet megőrizte a látványt, amit az udvarból lehet látni, ha felnéznek. - Eléggé rosszul jártál volna, hatalmas tüskéi vannak, bőrt is szaggat.
Mégsem ennek okán ültette el sok-sok évvel ezelőtt azt a drága hajtást az udvarban.
- Sokszor előfordult már, hogy elfelejtetted? - néz rá, érdeklődéssel. Érzékeli a hangsúlyt, és ha egy perdai ülne itt, tudná, hogy ezekre a válasz tőle nem mindig azonnal érkezik. Mindennek megvan a következménye, és jelen esetben ez nem a neki címzett pimaszság, hanem Elorak népe felé mutatott tiszteletlensége, hogy kérésüket nem tartotta be.
- Ezt örömmel hallom - vajon velük is úgy beszél közben, ahogy vele? Mert ha ez így van, akkor annyira nem feltételnül kedvelhetik viszont a quorsát. Ez ugyan nem az ő gondja, ez is egy tanulás, megismerni őket.
Érdeklődéssel tekint rá, a szemeibe.
- Tehát nálatok, az érdekes szó, azt jelenti, hogy utálni? - vár egy keveset, megvárva a választ, s utána folytatja.
- Nálunk az érdekes szó azt jelenti, kiváncsiságot felkeltő, kihívást jelentő. Vannak olyan hangjaitok, szavatok, melyet nehéz perdai füllel még követni is, és kimondani is igen nehézkes. Ezt értem érdekes szó alatt.
Muirr leugrik az öléből, s még csak az átellenben lévő asztal felől nézeget felfelé a quorsára.
- Miért beszélsz magatokról úgy, mintha te nem tartoznál a quorsák közé? - érdekes volt a megfogalmazása. - Nem utállak benneteket - ugyan miért tenné? Mindenki tükör a másik számára, így aztán, ha utálná őket, akkor valamiért önnönmagát is utálná, s azzal foglalkozna, nem azzal, hogy őket utálja.
- S te? Utálsz bennünket? - kérdezi vissza. Válaszoljon akárhogyan a válasz mindenképpen érdekes lesz, s ez kíváncsisággal tölti el.
Muirr pedig az asztal alá ment be, tudja, hogy előbb láthatatlanul akarja megszaglászni. Igazi vadász.
Elfogadta az italt, s ez jól esik lelkének.


Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Aleth otthona Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Aleth otthona Alec_i11


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Szomb. Május 21, 2022 10:39 pm
Következő oldal
 
Aleth és Alec


Értetlenül pislogok rá és próbálom visszajátszani fejemben az elhangzottakat, hol esett ki egy darab? Nekem nem rémlik, hogy ő bemutatkozott volna. Jó, mondták, hogy a bírához visznek, szóval gondolom ő itt nem az épület karbantartója, szóval olyan nagy bemutatkozásra nem volt szüksége. Tehát azért ne legyünk olyan nagyra azzal a tisztelettel!
- Jó lenni, amit te mondani volt. Csak te mondani volt rossz vég. A nevem lenni Alec. C-C-C! - Nyomom meg kicsit a végén a hangot ismételgetve, hogy érzékelhető legyen a különbség ahhoz képest, amit ő mondott. Egyébként egész ügyesen kimondta. Vajon kitől tudhatja? Mondjuk esélyes rá Roda, de Vharan-t se zárnám ki, bár ki tudja, mennyit trécsel ő a bírával és persze ott van Tywinna is, aki megfenyegetett már, hogy beárul a városiaknak és volt néhány nyílt vitánk, de lehet még Aliyah vagy Quinlah is. De hosszú lista! Ez most meglepett, nem voltam elég óvatos, hm. Na most már mindegy és egyébként is megakadok azon, amit utána mond.
- Ide lehetni jönni csak... úgy? Én jönni, mondani hello!... - Még fel is emelem szabad kezem, ahogy mi emberek intünk egyet köszönéskor.
- ...és jöhetni be nézelődni? Téged nem zavarni? - Nekem ez láthatóan nagyon új és szokatlan. A nyolcadik gyűrűszinten egyszer sem jártam negyed évszázad alatt sem és ha nem kevertek volna bele a politikába, szerintem a Rebellium vezető főhadiszállását sem tudnám, milyen belülről. Oké, hogy itt az udvaron valószínűleg sok vizet nem zavarok, de a bíra mintha azt mondta volna, hogy vendégül lát. Nyilván szemmel akar tartani, most is az iránt érdeklődik, mit kerestem itt. Áhá! Tehát mégiscsak kell valami ok!
- Tal-li-mi-um... - Ismétlem vissza halkan a nevet, amikor elmondja, miként hívják a virágot. A kérdésére viszont röviden felnevetek, még ha a szemem csillanásában látszik is, hogy egy pillanatra elgondolkodtatott az ötlet, mint egy rossz gyereket, hogy vajon kivitelezhető lenne? Fel lehetne rajta mászni? S tényleg mint egy rossz gyereknél: lényegtelenek a tüskék, meg a cél is, hova is mentem volna, ha egyszer felmászok rajta, az a fontos, hogy megcsinálható-e!
- Nem látni volt én még ekkora nagyot. Tetszeni. Én csinálni volt kép, hogy mutatni meg lánynak, akinek én adni volt már ilyen virágot hajába. Tal-limi-umot. - Magyarázom neki, hátha elhiszi és nem kémkedésnek veszi a fotózást. A fényképekre elég változatosan reagálnak a perdaiak, kiváltképp ha ők maguk is rajta vannak. Azt hiszem, szerencse, hogy üres udvart sikerült lekapnom.
- Ha lenni volt is ilyen, én elfelejteni ezt is. - Felelek meg az újabb kérdésére, hogy gyakran felejtek-e el fegyvert leadni Elorak kapujánál. A válaszból sejthető, hogy egynél többször előfordult már ez. Ugyan próbálom ártatlanul előadni a választ, de kíváncsian figyelem, mi lesz rá a bíra reakciója? Elnéző és nyájas, mint eddig? Vagy ez a beetetés? Apropó, figyelnem kellene, hogy ő is iszik-e a vízből? Ezen elgondolkodom, majd felpillantok a férfira, mikor visszakérdez.
- Jelenteni azt, hogy lenni valami igazából érdekes vagy lenni valami utálatos. - Biccentek rá, hogy megerősítsem, jól értette, amit mondtam. Meghallgatva őt már tudom, hogy náluk az érdekes inkább pozitív csengésű, legalábbis annak biztosan, aki szereti a kihívásokat.
- Te érteni, beszélni mi nyelv? Mi mondani akkor is érdekes, ha nem tetszeni valami, de mi tudni ezzel megbántani másikat. Így inkább kicsit hazudni, hogy lenni boldog. - Teszem hozzá még magyarázatképpen aztán, hogy jobban érthesse, miként férhet meg nálunk egy kifejezés mögé két, ennyire ellentétes jelentés. Persze nem feltétlen fest ez rólunk hízelgőbb képet, de hát nem is azért vagyok itt, hogy jó pr-t állítsak fel a perdaiak előtt. Ahhoz biztos nem vizet kellene innom, de neki sem. Tényleg, ivott már? A sárkánymacskára siklik a pillantásom, követem a tekintetemmel őt, merre megy, mit csinál, úgy kezdek bele a válaszomba.
- Én nem szeretni quorsa lenni. Ember lenni. Égi lenni. Quorsa olyan lenni, mint egy betegség, ami két lábon járni. - Pillantok vissza a perdaira, és a sötét szemek mélyén ott van a ki nem mondott rész is: nem hiszem el neki, hogy nem utál minket. Ő is quorsát használ ránk. A kérdésére viszont összevonom a szemöldökeimet, láthatóan valami csapdát keresek a kérdés mögött. Ez valami beugratós kérdés? Van ilyen a perdaiaknál is? Ha van, biztos nem véletlen, hogy itt is a vezetők hobbija ilyeneket feltenni. Ez valami törvénye az univerzumnak, ami minden értelmes élettel lakott naprendszerben működik.
- Te miért gondolni volt erre? - Kérdezek inkább vissza és nem tudom miért, de visszapillantok oda, ahol a macskaféle van... volt, mert már közben nincs is ott. Számomra teljesen észrevétlenül változtatott helyet és látható, ahogy röviden körbenézek a kis lényt keresve, mielőtt feladva a hasztalan próbálkozást visszatérjen tekintetem a férfihoz.
Vissza az elejére Go down

Aleth
Aleth

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2362 (55 éves)

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Elorak bírája

Reagok száma :
59

Avatar alanyom :
Aidan Gillen


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Hétf. Május 23, 2022 9:16 pm
Következő oldal
Alec részére
Most rajta a sor, hogy elgondolkodva meglepődjön. S megérti a nevet.
- Vagyis a neved Alec - az arcára van írva a felismerés. -  Hasonló a nevünk. A nevem Aleth - ad ki egy sziszegő hangot a neve végén. - Tehát a te neved, Alec, az enyém pedig Aleth - mosolyodik el. Érdekesnek találja, hogy két, teljesen más világban élőknek hasonló legyen a nevük. Nem jelnek veszi, mindössze érdekességnek, és hasonlóságnak.
- A bíra háza mindenki számára nyitva áll, kinek gondja, kérése vagy kérdése van - hiszen ez is a feladatai közé tartozik, és szeretné, ha Elorak népe úgy érezné, szavai meghallgatásra találnak, segítséget, megértést kapnak. S most a quorsák részére is, kik igénylik. Ha ez vezet közelebb a megoldáshoz, akkor ennek megfelelően cselekszik.
- Természetesen úgy, hogy előbb jelzed az őrségnek, hogy szeretnél beszélni velem, hiszen lehet, éppen mással beszélgetek. S ahogy a te szavaid fontosak, úgy azé is, akivel éppen beszélek - világosítja fel, miként is szokott itt lenni. Természetesen veszély, vagy sürgősség esetén változik a fontossági sorrend, hiszen vészhelyzet van.
Nem érti hirtelen a kérdést, s nem nyelvi okok miatt. Itt a szokásokról lesz szó, biztos benne. Így csak a saját szemszögükből tudja elmondani.
- Zavarni sosem tudtok, hiszen azért vagyok a város bírája, hogy rendelkezésre álljak.
Feltételezésekkel nem sokra megy, azt már megtanulta, hogy a quorsák sokkal másképpen gondolkodnak, mint ők, így nem is tesz ehhez hasonlót, mégis, csakis önmagukból tud kiindulni, hiszen nagyon keveset tud róluk. Ezért is jó, hogy beengedte őket a városba. Reméli.
- Tallimium - bólint nyugalommal. A nevetést nem érti, csak remélni tudja, az előtte ülő elmondja majd.
- Egy ideje már növöget a falon. Örülök, hogy tetszik - emlékeztető a családjáról, mindarról a szeretetről és törődésről, amiben felnőtt. Ez a virág emlékezteti arra, hogy a szeretet és megértés az, ami közelebb és előre visz.
Nem érti elsőnek a választ, s most hiszi, a nyelv miatt van. Csendben végiggondolja, végül inkább megerősítésként kérdez vissza.
- Úgy érted, volt már ilyen, hogy elfelejtetted? - érdeklődése nyugodt, hiszen csak kérdez.
Új ismeret került hozzá, a szavak terén, részükről.
- Tehát nálatok egy szónak több értelme is van? És akár ellentétes is? - érdeklődik. - Honnan tudjátok, mikor melyiket értitek alatta? Szokott ebből félreértés lenni, hogy aki mondta, nem azt értette, érti alatta, mint akinek mondta? - még nem gondolja tovább, szíve mélyén reméli, hogy nemmel válaszol.
- Nem, nem értem, amit beszéltek, csak hallom. Szeretném megismerni a nyelveteket.
Ami azonban utána érkezik, meglepődik magában. Hazudnak azért, hogy a másikat ne bántsák meg?
- Honnan tudjátok, hogy megbántjátok a másikat, ha nem azzal a szóval feleltek? És szükséges hazudni neki ahhoz, hogy boldog legyen? Jól ismerhetitek egymást, ha ennyire értitek a másikat - tekint rá érdeklődéssel. Meghallgatja válaszát, nagyon kíváncsi rá.
Ám ami utána érkezik, teszi igazán kíváncsivá, s egyben tükröt is tart önmaga elé, amit megköszön a qurosának. Emm..b.. embernek.
És megérti. Csendben marad, összerendezni gondolatait.
- Önmagatokat em... - kopoltyúi kinyílnak, szokatlan neki a hang, be is rezeg a hang. - Meg tudnád ismételni azt a szót? Lassan is?
Ha kimondja a férfi, elismételgeti még párszor.
- Köszönöm. Vagyis azért beszélsz úgy, mintha nem tartoznál közéjük, mert nem tartod magadat közéjük valónak? Ami a quorsa jelentése? Sajnálom, nem kívántalak megbántani - szavai igazak, attól, hogy mit gondol róluk, s lám, íme az első olyan jel, amin érdemes elgondolkodnia, s valóban hallgatni mindig a megérzéseire. - Mit jelent az em...b..er szó? Jól ejtettem ki? És neked mit jelent?
A visszakérdezést nem érti, s mielőtt válaszolna, inkább ő is kérdez.
- Mit értesz az erre alatt?
Muirr közben már a lábbelit szagolgatja.
Felismeri, miért nézhet körbe alkalmi vendége.
- Muirr éppen ismerkedni kíván veled. Az asztal alatt van, lehetőleg ne mozgasd a lábad. Ha belerúgnak, nem fogadja szeretettel, érthető okokból.
Belekortyol a poharába, a beszélgetés kiszárította a torkát, főleg az a szokatlan hangzású szó.


Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Aleth otthona Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Aleth otthona Alec_i11


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Hétf. Május 30, 2022 11:02 pm
Következő oldal
 
Aleth és Alec


Visszaismétli a nevemet, ezúttal helyesen, megérte kiemelni az utolsó hangot. Hanem a folytatás az, ami engem lep meg és világosodok meg. Meg voltam győződve róla, hogy a ragozás szerint korábban magáról beszélt, de hát az én nevemet mondta - ebben is meg voltam győződve -, szóval úgy voltam vele, biztos csak rosszul értem a perdai ragozást, az igéknél amúgy sem erősségem. A meglepettség után röviden felnevetek. Vele ellentétben naná, hogy jelnek veszem!
- Hát ez kurva jó! - Megyek, megkeresem Aliyah-t és fityiszt mutatok az orra alá, hogy a druszám az eloraki bíra, háhá! Már ha kijutok innen úgy, hogy a perdai "névrokonom" nem zárat fogdába.
- Tehát te lenni Aleth. - Igyekszem a végén azt a hangot leutánozni, amit ő is kiadott, a koncentráció miatt kicsit jobban meg is nyomva, mint kellene. Mekkora mázli, hogy az enyémhez igen hasonlatos nevet nem nők viselik! Életem végéig mindig magyarázkodhatnék...
- Ez lenni gyakori perdai név? - Tudnom kellene róla akkor már szerintem, de aztán ki tudja. Sok perdait ismerek látásból, de nem tudom feltétlenül a nevüket. Sokakat a foglalkozásuk szerint emlegetnek: a kötélverő, a szűcs, a kovács - jó, a kovács nevét is pont tudom, de na -, és így volt ez eddig vele is: a bíra. Úgy fenyegettek vele, hogy elé citálnak, hogy félelmetesnek gondoltam, mint a kancellárokat, és innen na meg az állandó kapu előtti őrségből jutottam arra, hogy ide aztán nem lehet csak úgy besétálni egy magamfajtának.
- Nekünk is nyitva lenni? - Kérdezek rá, mert amit mond, az evidens a perdaiakra nézve. De hiába öltözöm be annak olykor a praktikusság miatt, én nem számítok perdainak. Ekképp meglep, mikor a folytatásban azt említi, az én szavaim is fontosak. Rám van írva, hogy ezt nem sokszor hallottam az életemben fejesektől. A család ugye nem számít, ők kedvesen elfogultak.
- Őrség nem lenni volt ott... vagyis... ott lenni volt, csak nem látni volt. Ők tényleg tudni láthatatlan lenni? - Kérdezem halkabban, kicsit előrébb is hajolva a székben pár pillanatra, mintha valami titokról lenne szó és mutatok az ajtó felé, amerre korábban az őrség távozott, és ha nem láttam volna a saját szemeimmel, ahogy szinte a semmiből kiolvadni látszanak, nem hinném el. Viszont bátran rákérdezek, mert a kancellárokkal ellentétben ez a bíra olyan közvetlen és szimpatikus, ahogy türelmesen magyaráz. Holott nem is várt engem, se senki mást már ilyenkor. Az is tisztán rám van írva, mennyire megdöbbent arról, ahogy a feladatáról beszél. Ő van a népéért és nem fordítva. Ez tényleg így lehet, nem perdai propaganda? Azt hiszem, túl sokáig éltem a Dominiumon, megártott a gondolkodásomnak. Oké, Carter-nél sincs akkor távolság, mint a kancellároknál volt, de azért az Ellenállás is erősen hierarchikusan felépített és a legfelsőbb vezetők mindig elég elfoglaltak. Nem mintha sok kérdésem lenne Carter-hez, inkább lapítok, mint wipite-kaki a fűben. És még ez is kevésnek bizonyult, kösz Roda!
Megtudom a virág nevét is, és Aleth fogalmazásából arra tippelek, hogy jó pár év, talán évtized vagy évtizedek is kellenek, hogy ekkorára megnőjön ez a növény. Vajon ő ültette? Vagy az elődje? Hány éves lehet Elorak bírája? Viszont nem érzem úgy, hogy erre rá kellene kérdeznem, pedig még a képességei is nagyon érdekelnének! Pechemre őt meg a megtalált fegyvereim, amelyeknek nem kellene itt lenniük és kérdései sem keltik azt a reményt, hogy zug-rajongója lenne az emberi haditechnikának.
- Úgy érteni én. - Baszki, miért érzem azt, hogy egy láthatatlan hurok kezd rákerülni a nyakamra? Próbálván ebből kikerülni inkább készségesen magyarázom, hogy nálunk az érdekes jelző nem mindig jelenti azt, amit.
- Igen. Igen. Ja, azt mi nem tudni. Figyelni arc hozzá: ha lelkes lenni, őszintén mosolyogni, akkor érdekes jelenteni érdekes. Ha lenni... kicsit távolságtartó, akkor lenni hamis bók. De lenni olyanok, akik arccal is hazudni jól. Állítólag a kancellárok, az égi vezetők is ilyenek lenni. Nem tudni én biztosan, nem találkozni volt soha egy égi vezetővel sem. És igen, lenni félreértés, ha kiderülni bók hamissága. - Fejtem ki neki jobban, nem rejtvén el az emberi viselkedés árnyoldalait és még csak a felszínt kapargatjuk. Azt hiszem, ha jelen lenne Carter, most vonná vissza a diplomata megbízatásomat. Rohadt életbe, hogy nincs itt! Azt is megtudom, hogy nem érti a mi beszédünket Aleth, amit elhiszek neki, nem tűnik hazudós típusnak.
- Hmmm... Látni rajta a lelkesedést. Ha... ha te készíteni valamit, bármit, de az lenni kissé ügyetlen vagy hibás, de te ezt nem látni, mert abból az volt a legjobb, amit el tudni volt készíteni, akkor te mutatni meg másoknak boldogan. Te lenni büszke. Én látni, hogy az a valami nem lenni jó, de úgy gondolni, hogy te lenni szomorú, ha elmondani a hibákat. Talán lenni olyan szomorú, hogy nem akarni többet csinálni olyan valamit. Öhm... te mondani volt, mi nyelv lenni érdekes. Én gondolni volt, te nem szeretni hallani mi nyelv, te gondolni mi nyelv lenni csúnya, és te gondolni én lenni szomorú vagy mérges, ha te ezt elmondani. - Igyekszem elmagyarázni neki, habár nem egyszerű, mert nálunk ez természetes, bele sem gondolunk. Rengeteg minden ilyenre akkor jöttem rá, mikor a "lányaim" kérdeztek rá valamire vagy nem a megfelelő szóval éltek és el kellett mondani, melyik miért hova jó. Ugyan nem tudatosan határolódtam el a quorsáktól, mégis be kell látnom, hogy igaza van a bírának, mikor felfigyelt a szóhasználatomra. Tudat alatt különbséget tettem, és okkal. Kíváncsian pillantok oda a kopoltyúira, nem tudom megállni, pedig még ennyi év perdai tartózkodás után se tudom, hogy ez illetlenségnek számít-e vagy sem. De akkor is tök érdekes!
- Ember. Em-ber. Em-ber. - Ismétlem el lassan is párszor a szót, ahogy kéri és helyeslően, bátorítóan mosolygok kicsit, mikor jól sikerül kimondania. Vagy legalább megközelíti.
- De az égi is lenni jó. - Teszem hozzá, mert ez a másik, amivel a quorsa mellett nevezni szoktak minket, de ebben nem látok bántó élt, legalábbis olyan másodlagos jelentésről nem tudok. A kérdésére és a bocsánatkérésére csak biccentek egyet-egyet, mindkettőre kissé zavartan, mert előbbivel úgy érzem, hogy sokat elárultam magamról, ami számomra szokatlan, utóbbinál meg valami lelkiismeretnek nevezhető valami piszkál, hogy még Aleth sajnálkozik, pedig én vagyok a hívatlan és kéretlen vendég... az otthonában is és a holdon is. Belekortyolok gyorsan a vízbe pótcselekvésként.
Az első kérdésére elmosolyodom, könnyű kérdés, hanem a második egy pillanatra elgondolkodtat, de mielőtt jobban eltűnődnék ezen a filozofikus kérdésen, megfelelem az elsőt. Kezdetnek kihúzom magam ültömben és újra elmosolyodva mutatok végig magamon szabad kezemmel.
- Ezt jelenteni. Nem lenni... öhm.. ez. - Mindig elfelejtem, minek nevezik a kopoltyút, így csak a nyakamra mutatok, majd felé, az ő nyaka felé.
- Bennünk nem lenni Sel-Ogei. Ember lenni az, aki olyan, mint mi és jönni Föld vagy Terra nevű bolygóról. Földet hagyni volt el öt nagy égi hajó, egy jönni volt csak ide. A Dominium. A Dwa'woruu, ti nyelven. Talán lenni még valahol messze több ember is. - Vonom meg a vállaimat.
- Ember nekem lenni... - Megakadok, elgondolkodok kicsit és pár másodperc után kortyolok is a vízből.
- Ehhez valami erősebbet kellene innom. - Sóhajtom halkan, mert ezt sosem fogalmaztam meg magamban, mit jelent nekem embernek lenni. Ember és nem quorsa. Tényleg valami alkoholos kéne ide, sok méghozzá, hátha bölcsre innám magamat. Más kérdés, mennyire tudnám utána azokat a magvas gondolatokat előadni. Most meg beszélni tudok, csak kevés vagyok én ahhoz, hogy ezt jól összefoglaljam. De mivel ember vagyok, megpróbálkozom a lehetetlennel is.
- Ember lenni... törékeny egyensúly, két lehetőség között. - Emelem meg mindkét kezemet két oldalra tartva, könyökeimet a szék karfáin nyugtatva, egyik kezemben ügyesen a pohárral egyensúlyozva, de ittam belőle már annyit, hogy ennyitől a kilötyögés ne veszélyeztessen.
- Ember lenni kíváncsi és ügyes és ötletes, tudni kitartóan küzdeni, sosem feladni, és alkalmazkodni, hogy túlélni. Tudni alkotni. Tudni használni ezt jóra. - Emelem meg az egyik kezemet jobban.
- Mi tudni látni szépet, tudni alkotni jót, tudni szeretni, tudni lenni önzetlen. De tudni használni rosszra... - Viszem le most az előbbi kezemet mélyebbre és emelem meg a másikat.
- Akarni birtokolni, mi szép lenni, nem gondolni másra és önző lenni, így nem gondolni következményre, hogy az másnak lenni rossz. Vagy tudni ezt, de nem törődni vele, mert tudni szeretni csak önmagunkat. Mi tudni pusztítani alkotás helyett. - Majd középállásba engedem mindkét kezem és mint a mérleg két nyelvét fel-le mozgatom őket, hol egyik, hol másik áll épp nyerésre. Az ember szeretne jó lenni, nem véletlenül használjuk a rossz, gonosz tettekre, hogy embertelen... holott nagyon is tisztában vagyunk vele, hogy mennyire emberi vonás is ez. Mint valami keresztet cipeljük, nem tudván megszabadulni tőle. A perdaiakban CQL van, nekünk ez a sötétség jutott. Szar ügy.
- Quorsa jelenteni csak a rossz. Ember jelenteni nekem a lehetőséget, hogy tudni lenni mi jók is... Néha hibázva. - Mosolyodom el a végén, magamból kiindulva, hiszen még nem érzem úgy, hogy az a láthatatlan hurok lekerült volna a nyakamról, amiért így félig-meddig settenkedve és illegálisan fegyverekkel jöttem-mentem, és hát utólag magyarázhatom, hogy nem voltak aljas szándékaim.
- Ühm... - A visszakérdezés váratlanul ér, egyrészt a macskafélét figyeltem tekintetemmel és ittam a vízből, mert a sok beszéd kiszárított, a mélyenszántó gondolatok meg kifárasztottak, szóval gondoltam csak figyelnem kell Aleth-re. Szóval hamar abbahagyom a kortyolást és lenyelve az utolsót, némi torokköszörülés után felelek.
- Miért gondolni te, hogy én nem szeretni perdaiakat? - Pontosítom a kérdésemet, hátha így érthetőbb lesz. Aztán visszapillantanék a sárkánymacskára, de az már itt sincs. Láthatatlanná vált, mint lent az őrök, de persze ez csak a látszat. A bíra kitalálja, mit keresek és szavaira már mozdulok is, majd hirtelen merevedek meg. Keresztbe tettem korábban a lábaimat lazán és most le akartam tenni a másikat is a padlóra, de inkább maradok így, ahogy vagyok. Egyébként sem akartam megrúgni az állatot, de a házigazda házikedvencét inzultálni, még ha véletlenül is, azt hiszem, egyetemes illetlenségnek számít, hiába választja el a kultúránkat sok fényév távolság.
- Muirr lenni a neve? - Kérdezek rá az ismeretlen szóra. És háh, a bíra is iszik! Akkor talán mégsem fogok egy órán belül megmérgezve lefordulni a székről!
Vissza az elejére Go down

Aleth
Aleth

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2362 (55 éves)

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Elorak bírája

Reagok száma :
59

Avatar alanyom :
Aidan Gillen


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Szer. Jún. 01, 2022 7:43 pm
Következő oldal
Alec részére
Értetlenül tekint a másikra.
- Hogy mondtad? - nem igazán érti a quorsák nyelvét, még ha szavak el-elkapna belőle, de nem igazán volt alkalma qoursával találkozni sokszor, így maga a találkozás is érdekessé teszi a helyzetet.
- Igen - bólint, örvendve, hogy megértették végül, mi is történt.
- Nem tudom. Nem találkoztam még minden perdaival, az eddigi találkozásaim alatt még nem találkoztam a nevemmel - nem kérdez vissza, mennyire gyakori az Alec név náluk, már a hosszú nevüket sem érti, most neki ennyi bőven elég információ volt. Majd idővel megtudja.
A kérdés meglepi, ám gondolkodás nélkül válaszol, bólintva.
- Igen, így van. Az ajtóm nektek is nyitva áll - ha már így egyeztek meg a Dann-nal, másrészt pedig örülne, ha valóban így lenne. Hamarabb tudnának a dolgok végére járni, bármi is legyen az.
Elmosolyodik a kérdésre, s érdeklődő pillantással szemléli, ahogy előre hajol egy rövid időre az asztalnál vele ülő.
- Őrség mindig van a bíra házánál. Akár látod, akár nem. Igen - nem világosítja még fel, hogy azért nem feltétlenül tudja mindenki, ám az őrségben lévőknek nagyon fontos képességük egyike. S bár egymás között természetesnek veszik, hogy vannak képességeik, a quorsák felé annyira már nem bátran és nyíltan mondják el.
Arra, hogy úgy érti, bólint. Még nem tesz semmit, hiszen előtte megismerni kívánja azt, akivel beszélget. S bár ez nem bizalom kérdése, hiszen ez volt a feltétele annak, hogy a városban lehetnek. Így aztán úgy tűnik, módosítani szükséges ezt a szabályt, hogy minden quorsával betartassák. De ezért nem fog most felemelt hangon, vagy éppen nem felemelt hangon kioktatni senkit. Lám, itt is megtalálták a kiskaput, és ki is játszotta. Hányan lehetnek, akik ugyanígy tettek az ő népéből? Tiszteletlenül semmibe véve a szabályt?
Elgondolkodva tekint maga elé egy rövid időre, míg összeteszi mindazt, amit válaszul mond neki. Nehezen érdekes ez a nyelv, amit használnak, mert a szavakat is ismerni kell, az összes jelentéssel együtt. S megérti, hogy ugyanezt tették velük a megbeszélések alatt is, bizonyára. De ezt csak a feltétel egyik bugyrába helyezi, hiszen egy válaszból helytelen dolog felépíteni egy egész várost. Mindenestere elteszi ezt a választ, mint a quorsák nyelvének értelmezése.
- Nagyon köszönöm válaszod, Alec - sokat segített neki ezzel a válasszal, s ami utána érkezik kifejtés, ha érti is, miről beszél, némileg össze is zavarja, s egy ideig megint csak maga elé nézve gondolkodik, egy igent halkan mondva, bólintva is hozzá, hogy a nyelvüket érdekesnek tartja, ám nem kíván közbevágni, mindössze gesztus értékűen jelezni kívánta, hogy így van, jól látja. Részben. Mert egészen más okok vezérlik, hogy megtanulja a nyelvüket.
- Ez egy nagyon kedves és figyelmes gesztus a társad felé, akivel beszélsz, hiszen odafigyelsz arra, hogy boldog legyen. A barátok akkor nálatok nem segítik a társukat a fejlődésben, hogy jobbak legyenek, és azáltal még boldogabbak és elégedettebbek, bennetek és szavatokban bízva, hogy elmondjátok neki, ha valami nem jó? - fogalmazza meg érzéseit és gondolatait. Furcsa kettősség ez számára, hogy hiszen véleménye szerint éppen azzal tudják segíteni a fejlődésben társukat, legyen az barát vagy családtag, ha elmondják neki, rámutatnak a hibáira, szeretettel teli, ám őszintén.
Hallgatja a kiejtett szót, előbb tátog, aztán először darabokban, majd teljesen mondja ki a szót, kopoltyúi minden alkalommal szétnyílnak, megrezegve, de már nem érzi annyira megerőltetőnek azt a hang kimondását.
- Köszönöm a segítséget, Alec - még nem hiszi, hogy tökéletes, de hiszen csak egy szó.
- Égi. Akkor így hívlak, ha ez is megfelelő számodra. A másik szó nagyon nehézkes számomra. Idővel menni fog - reméli.
Csendes nyugodtsággal várakozik. A megfelelő válaszokhoz idő kell, hiszen sok mindent át kell gondolni. Figyeli, ahogy kihúzza magát, ahogy nekikezd, aztán ahogy végigmutat magán.
Nem érti előbb, mit is ért az alatt, hogy végigmutat rajta.
- Ez mit jelent, egészen pontosan? - utánozza le a mozdulatot, s ő is végigmutat magán. - Micsoda? - nyakához érinti a kezét, s még kicsit eltévedve kérdezi. - Guoll? - ahogy kimondja, kopoltyúi teljesen szétnyílnak, nemhiába utánozza le a szó azt, amiként funkcionál.
Utána már teljes csendben hallgatja, s a felmerülő kérdésére meg is kapja a választ. Még többet is. A hajó nevére is bólint, az ő nyelvükön levőt megjegyzi. Az, hogy többen is lehetnek még, egyelőre elteszi az egyik polcra, s sorra halad a válasszal.
- Ha nem hasonlítod össze magatokat velünk, értem itt a Sel-Ogeit - ejti ki tisztelettel a nevet. - akkor ... ti nem kaptatok képességet a saját - mind a bolygó, mind a föld és mind a Terra, ismeretlen kifejezés számára, s csak sejti, hogy valamelyik jelenti az ő hazájuk nevét. - nem tudom, melyiket használhatom névként, hogy megfelelő legyen... b..olyó? Förd? Tira? - ha segít neki a kiejtésben, akkor többször utána mondja, a bolygó szó kifejezetten nehéz számára. - Terától? A többi nagy égi madárral is beszéltek?
S hogy ismét elgondolkodik, úgy újfent csendben várakozik, hagyva neki időt, hogy végiggondolja.
- Sajnos nem értettem, mit mondtál. Elmondod nekem? - nem érti az égiek nyelvét, s reméli, elmondja neki, mit is jelentett.
Nagyon alaposan meg akarja jegyezni a választ, tudja, hogy ez később sokat segít nekik majd. Bármiben, ami eléjük kerül, mint megoldandó kérdés.
Egyensúly. Kíváncsian várja a folytatást. Tehát vannak lehetőségeik. Komolyan hallgat, ezúttal hosszabb ideig.
- Vagyis, tinektek van két lehetőségetek. Az egyik épít, a másik elvesz. Szabadon döntötök erről? Mindenkiben megvan ez, vagy amikor döntöttetek, akkor a másik már nincs jelen? Vissza lehet hozni a másikat?
A válaszra, hogy miért ember a quorsa helyett, valahol megérti, és valahol nem. Hiszen ezzel nem vállalják fel tetteiket, amiből tanulhatnának.
- És úgy gondolod, hogy te akkor a két lehetőségből akkor te a jó lehetőséget választottad, ezért nem vagy sorolható a quorsába? - csendben hallgat. - Akkor miért nem adtad át mindezt a kapunál, mikor a városba léptél? - mutat az asztalon lévő fegyverekre.
Szeretné megérteni ezt a dolgot, egyelőre még nem érti, s tudja, nem fogja egyből, de ha csak egy kicsit is érteni fogja, arra már tud alapozni.
- Már értem. Úgy gondoljuk, azért vagyok a mások számára, hogy képet tartanak elénk, a sajátunkat. S egy olyan kérdés, amit te tettél fel, mely szerint utálom a ... quorsákat, - itt már finomabban ejti ki, csak mindegy utalva arra, miként hangzódott el a kérdés. - jelenti azt, hogy ezt inkább fordítva érti az, aki feltette a kérdést, mert bizonytalan önmagában, de még a felismerésnek nem ért el olyan részére, megértse, mi is zajlik benne, ezért fordítottan teszi fel a kérdést. Vagyis, ami zavar önmagunkban, azt másban hamarabb meglátjuk, és annak adunk hangot, nem annak, ami zavaró önmagunkban.
Ezért szereti a kérdéseket, mert azok nyitottak, ha úgy tudják megfogalmazni, s így is szokott feltenni többnyire kérdést.
- Muirr. Amikor marcangolja az ételt, hasonló hangot ad ki, ezért adtam neki ezt a nevet. És szeret purrogni is.
Lehajol ő is az asztal alá, felmérve a terepet, majd kiegyenesedik.
- Ha leteszed a lábadat, akkor várj egy kicsit, s maradj csak nyugton - mosolyog.
S ha így tesz, nem telik el pár másodperc, Muirr az ő ölébe ugrik fel.



Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Aleth otthona Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Aleth otthona Alec_i11


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Pént. Jún. 10, 2022 9:50 pm
Következő oldal
 
Aleth és Alec


- Ööö... Lenni nagyon jó. És lenni vicces. - Fordítom át a korábbi szavaimat perdaira, ami tűrné a nyomdafestéket, már ha nyomdáznának ugye. Igazából nem számítottam rá, hogy fennakad ezen, de lehet erre figyelnem kell később, már ha nem szalad ki előbb a számon valami, mielőtt gondolkodni kezdenék. Tekintve, hogy csak vizet kaptam, erre azért egész jó esélyeim vannak ma este.
- Lenni... jelentése is? - Kérdezem hirtelen, kíváncsian.
- Alec jelenteni... védelmező. - Megyek elébe a visszakérdezésnek, az elakadást nem csak a megfelelő perdai kifejezés megkeresése okozta, hanem olvastam, hogy egész pontosan az emberiség védelmezője a nevem jelentése. Édesanyám biztosan csak a hangzásra ment rá apával, mikor ezt választották nekem. Vagy igen komoly csalódást jelentek nekik. Juj! Mindenesetre ez nem olyan dolog, amit reklámoznék, mielőtt a nálam illegálisan lévő fegyverekkel együtt esetleg fenyegetésnek tekintete a bíra. Nem hiányzik, hiszen úgy tűnik, épp most úszom meg a dolgot. Azt sejtem, hogy a szabályon ezután lesz módosítás, lehet különösen rám kihegyezve, de ezt majd elsunnyogom a többi ellenálló előtt... amíg lehet. Arra viszont vágok egy egyszerre csodálkozó és egyszerre elismerő fejet, hogy az őrség tényleg tud láthatatlan lenni. Mintha nem láttam volna a saját szemeimmel. Mondjuk ha nem látom, nem is hiszem el.
Rá is térünk a nyelvi különbségekre, például arra, hogy náluk az érdekes nem jelent udvariasságba csomagolt negatív dolgokat. Szavaira viszont röviden felnevetek.
- Barát és család lenni... hm, elfogult. Olyanok lenni, akik látni jobbnak, mint amilyenek valójában lenni, mert ők szeretni ennyire. Ők nem mindig akarni látni hibát. Ha te akarni fejlődni, mutatni ellenségnek! - Mosolyogva aprókat bólogatok hozzá, hogy ez bizony így van nálunk, egy rosszakaró akkor is elmondja a kritikáját, ha nem akarjuk. Osztani kell kettővel-hárommal, meg acélozni kell a lelket a kíméletlenség miatt, de azért lehet valami a szavukban.
Nem számoltam, hogy hányadik próbálkozásra, de bólogatok, mikor Aleth elég jól megbirkózik az ember szóval. Vajon tőlem is ilyen furán hangzik, mikor perdaiul beszélek? Már amelyik szót jól ejtem ugye, nem az igeragozásra gondolok, ami sehogy se akar a fejembe mászni. Meg azt hiszem, egy ideje fel is adtam a próbálkozást, nettó lustaságból.
- Nincs mit köszönni. Égi megfelelő, én köszönni neked. - Bólintok most én, azzal teljesen ki tudok egyezni. Hanem arra nem számítok, hogy olyan nehéz kérdéseket fogok ezután kapni, hogy helyettük hirtelen kedvem támad még égi szavakra tanítani Aleth-et. Például a kurva jó kifejezésre. Mekkorát tarolna vele egy tárgyaláson a kancellárokkal! Már ha jár ilyenekre. Viszont nem kalandozhatnak el erre a gondolataim, mert épkézláb választ kell Aleth-nek összeszednem, és még a gondolataimat átfordítani perdaira is, hogy értse. Huh! Azt gondoltam, a gesztikuláció segít, de nem tudom megállni mosolygás nélkül, ahogy leutánozza a mozdulatomat.
- Így kinézni, mint mondjuk én... Igen, a gu..lol. - Nem ragadt meg jól a szó, mert figyelmem elvonta kopoltyúi mozgása, ritkán látom ennyire szétnyílni őket. Igazán lenyűgöző! Más szót ismertem rá, de hát ki mondta, hogy csak egy létezhet ugyanarra a dologra? Nálunk is elég gyakori.
- Föld, Terra. Amelyiket könnyebb neked mondani. De a régi otthon is jó lenni, mind tudni, mi lenni ez. És... öhm, kapni képesség. Mi képesség, hogy tudni alkotni sok mindent. Tudni építeni égi nagy hajót, menni vele csillagok között. Csak ez a képesség lenni darabokban sok-sok égiben, s össze kell adni, ki mit tudni. - Úgy vélem, a mi képességünk a technológiánk lehet, abban vitathatatlanul fejlettebbek vagyunk, ergo jobbak benne. Én speciel rácsesztem ebben az összeadásban, nagyon nincs mit bedobni a közösbe, de hát ez van, boldogulok így is.
- Neeem, többi nagy égi hajó lenni messze. Évek lenni, míg elérni üzenet oda, évek míg visszaérni. Közben tudni történni bármi... rossz. - Felelgetek a kérdésekre és az a gyanúm, hogy az első égi lehetek, akivel öt percnél hosszabban beszélget a bíra, vagy tudja ezeket az információkat máshonnan és teszteli, ugyanazokat mondjuk-e? Tekintve, hogy lehet kancellárokkal is beszél, meg tudom őt érteni, ha fel akarja mérni, mennyire szavahihetőek. Mindenesetre nem zavarnak a kérdések, bár mosolyt csalnak olykor az arcomra, főleg, mikor elgondolkodnék a válaszon és az önkéntelen emberi mondatra rákérdez. Tudni akar mindent, mintha fontos lenne. Ha már vendéglátóm, nem sértem meg azzal, hogy rálegyintgetek, hogy felejtse csak el.
- Én mondani volt, ehhez kelleni inni valami, ami nem víz lenni... valami erjeszteni volt ital. Könnyebb lenni gondolkodni. - Ez lehet paradoxon, de a mértéken múlik minden. Meg az éveken és rutinon. Mindenesetre igyekszem úgy mondani, már ha ezt lehet, hogy ne érezze úgy, hogy alkohollal kell kínálnia. Már ha egyáltalán gondolna ilyesmire. Azt hiszem, nem a ma este lesz az, mikor berúgok a druszámmal, aki maga Elorak bírája.
Próbálom aztán kifejteni, nekem mit jelent embernek lenni, de lehet ez alkohollal együtt sem lenne könnyebb és óvatosan figyelem, Aleth érti-e vagy valahol a harmadik mondatnál már elvesztette a fonalat? Hagyom megemészteni a hallottakat és figyelek a kérdéseire, amelyek alapján tudott követni, csak nyilván másképp gondolkodunk, így nehéz megérteni.
- Dönteni szabadon, igen... Ezt... nem tudni én. Én remélni, hogy lenni jó mindenkiben vagy lehetni jót visszahozni. - Bizonytalanodom el, mert ennyire nem gondoltam bele és nem tudom... Találkoztam már olyanokkal, akikben szemernyi jót se fedeztem fel, ugyanakkor a másik oldallal is, akik nem hajlottak semmi gonoszságra. Bonyolultak vagyunk, mi emberek. Főleg a nők! De ez másik téma.  
- Én remélni, hogy én dönteni volt jól és dönteni jól majd később. Quorsa jelenteni olyan égit nekem, aki mindig választani rosszat. - Felelem, majd emelném a poharat a számhoz, de megakadt a mozdulat a következő szembesítő kérdésre. Oh, tehát mégsem úsztam meg! Nem volna szükség a holmiimra odapillantani, mégis önkéntelen, ahogy így teszek és közben újra leengedem a kezem a pohárral együtt.
- Mert érezni volt magam szabadnak. Nem a fegyver miatt érezni volt így, hanem... mert nem kelleni volt megállni. Én mutatni volt ezt... és csak úgy jönni volt be, mint bármelyik perdai jönni.- Emelem ki az ing alól a vékony bőrszalagon lógó medált, Shaz'or jelével, amit Roda juttatott el hozzánk, hogy páran ezzel akadálytalanul bejöhessünk, perdainak öltözve. Nyilván Aleth is tud róla - ő ne tudna? -, és mindketten tudjuk, hogy ez diplomáciai és kereskedelmi ügyek intézéséhez lett kitalálva, hogy a városiak ne fogjanak gyanút. És azt is mindketten tudjuk, hogy erősen megkérdőjelezhető, hogy én bármelyikkel kapcsolatban vagyok így. Nem ártottam senkinek vele, de tudtam, hogy szabályok ellen vétek vele, szabadon döntöttem a rossz mellett, rosszat mégsem okozva. Hát, ez is emberi dolog.
Én kérdezek utána és pontosítva a kérdést figyelem a választ, amit kapok. Kicsit össze is vonom a szemöldökeimet, nagyon koncentrálok, de végül megértem, mit szeretne mondani Aleth. Láthatja is tekintetemben a felismerés, a megértés csillanását.
- Én érteni! Köszönni válaszod! És nem... nem gondolni úgy, hogy én utálni perdaiakat. Irigyelni kicsit. De utálni nem. - Mosolyodom el, iszom egy kortyot, majd a poharat az asztalra teszem úgy dőlve ehhez picit előre, hogy a lábaimat ne mozdítsam. Nehogy véletlenül a macskafélére borítsam a vizet, hátha nem veszi jó néven.
- Pur...mit csinálni? - Pillantok fel, vagyis félig le, mert közben Aleth lehajolt, hogy az asztal alá nézzen be. Szavainak megfelelően teszem le lassan a lábamat, és várok, csendben, habár nem tudom, mire számítsak? Kóstoló harapás? Rojtosra cakkozza a nadrágom szárát? Több ötletig nem jutok, mert kiderül: meglepődöm, de egyúttal el is mosolyodom, ahogy a sárkánymacska az ölemben van. Ennyire közelről még sosem láttam ilyen lényt, érdekes megtapasztalni a súlyát is és megfigyelni a részleteket. A mosoly viszont ott marad az arcomon. Húgommal ellentétben én nem ódzkodom az állatoktól, sőt, kifejezetten szeretem is őket. Már amelyik szerethető.
- És... ez jelenteni jót? Vagy Muirr most azt számolni, hány vacsorára lenni én elég neki? - Kérdezem derűsen és közben emelem a jobb kezemet, óvatosan közelítve a lény felé. Hezitálva is: csak simogassam meg a hátán... öhm, oldalán, vagy hogy férek oda a szárnyakhoz? Vagy inkább a fejét? Meg kell szagolnia előbb? Vagy jobb, ha semmi nyúlka-piszka?
Vissza az elejére Go down

Aleth
Aleth

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2362 (55 éves)

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Elorak bírája

Reagok száma :
59

Avatar alanyom :
Aidan Gillen


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Vas. Jún. 12, 2022 5:15 pm
Következő oldal
Alec részére
- Á, értem. Viccesen nagyon - nem igyekszik megkérdezni, ismételje el a saját nyelvén, amit mondott, elég számára annyi, hogy elmondta, s nem úgy felelt, úgyse értené.
- Igen. A jelentése "igazság" - ennél jobb nevet nem is kaphatott volna szüleítől, Elorak bírájaként.
- Védelmező? - ha jobban belegondol, szükség van olyan jellemű emberekre, akik utazásuk közben védelmezik őket, és utána is. - Találó névnek mondanám - még nem ismeri, hogy egyértelműen kijelentse ezt, ezért is teszi feltételesbe, mindössze a volt körülményekre értelmezi.
Az elismerő bólintásra halványan elmosolyodik. Sok minden van még a tarsolyukban, amit nem feltétlenül fognak egyből elmondani, ha elmondják egyáltalán. Óvatosabbak lettek a quorsákkal kapcsolatban, miután rájöttek, felismerték, hogy nem gondolkoznak hasonló módon, sőt, mi több, eddig rengeteget ártottak, s nem csak a perdaiaknak, hanem az élőhelyüknek. Ám ezt másságként könyveli el, továbbra is, s hisz abban, hogy ez a hozzáállás, amennyiben túléléni akarnak, változtatni fognak rajta.
- És ezt azért teszitek az ellenségeitekkel, hogy segítsétek őket a saját megértésükben, s jobbá váljanak? - még nem igazán érti ezt a gondolatmentetet, ám nagyon nemesnek és jószívűnek. Hiszen másokat segíteni önmaguk megértésében, s elmondani róluk az igazat, az sokat tud segíteni.
Nehezen megy kiejteni a szót, de azért nem adja fel, ám sejti, hogy nem fogja ezen szót használni. Nehézkes kiejtenie.
Biccent, megértve, hogy az égit használhatja, sokkal jobban fog menni kiejteni, mint azt a másik szót.
- Kérlek.
Értetlenül ráncolja össze homlokát, s inkább szavakba is foglalja.
- Hogy értve, így kinézni? - az ilyen jelzőket sosem tudja tisztán kezelni, de valószínűleg bírai mivoltából fakad, hogy szeretne mindent pontosan értelmezni. Többször elismétli türelmesen, lassabban is, s ennek megfelelően kopoltyúi furcsán viselkednek, hiszen beszéd közben megáll, majd folytatja, így azok állás közben megremegnek.
- Rendben, köszönöm, Alec - nem döntötte el, melyiket fogja majd még használni, így majd legfeljebb körbeírja. Egyiket sem tudja kiejteni úgy, ahogy a férfi ejtette ki, megsérteni pedig nem kívánja.
Érdeklődéssel fogadja a szavakat. Tehát ők is egy nagy közösség, ahol minden tag számít, s együtt van erejük, nem külön-külön. Nagyon érdekes, és számára nagyon is tetszetős.
- Miket alkotni, például? Tehát akkor te is tettél hozzá, hogy az égi madár épüljön? Mit adtál hozzá? - kíváncsi, mit tud a férfi, mire képes.
A válasz egyszerre lepi meg, s egyszerre nyugszik meg. Nem fognak idejönni olyan hamar a többi égimadár, még van esélyük, hogy mentsék, ami menthető.
- Olyan messzire? Nem hiányoznak nektek a többiek? És ha ők nincsenek veletek, és olyan hosszú idő, mire választ kaptok, akkor hogyan tudtok működni? Ahogy mondtad, hogy mindenki ad bele. Ha hiányzik az a beleadás, akkor nem lesz baj? Akkor mégsem szükséges annyira egyesek képessége? Van képesség, ami nagyon hiányzik? - nem tudja felfogni, megérteni, s szeretné minél pontosabban.
- Ó! - érti meg. - Azt nem tudtam, hogy téged segít az erjesztett ital a gondolkodásban - amit nem ért, mert kapott már híreket arról, miként is viselkednek, ha ilyet fogyasztanak. - Azt hallottam, nektek az éneklésben és a táncban segít...
Nagyon koncentrál Alec szavaira, s igyekszik megjegyezni mindent, amit hall tőle. Hosszasabb gondolkodás után összegzi mindazt, amit hallott tőle, s felveti kérdését is, mert szerinte ezek nagyon fontosak. Hiszen akkor így tudnak ők is segíteni nekik.
- Értem - érti meg, hogy azért ez nem egyszerű, s hogy ha erre nem tud határozott igennel felelni, úgy a nem, az sokkal valószínűbb. Vagy nem találkozott olyan esettel, hogy visszahozhatták-e a másik oldalt. Hogy azért, mert nem sikerült, vagy nem volt ilyen esetben része, most nem firtatja.
- Értem - ennek megfelelően azért felteszi a nagyon is idevágó kérdést, ami éppen közöttük hever, az asztalon kiterítve.
Megérti a férfi szavait, s újfent hosszasabban elgondolkodik. Nem az érzésekről, mert bár az is fontosak, itt most egészen más eset van, amin elgondolkodik.
- Megelőlegeztük nektek a bizalmat, remélve, hogy fegyvereiteket Elorak közelébe érve leteszitek, hogy a megállapodásunknak, és a medálotoknak foganatja legyen. Mi odaadtuk nektek a medálokat, és át is engedtünk benneteket ellenőrzés nélkül. Ti viszont ezek szerint nem tartjátok a saját részeteket, miszerint fegyvertelenül léptek be Elorakba. Azt szeretnéd, hogy a kapunál az őrség akkor motozzon meg, mikor egy quorsa is ott van? Mert úgy azonnal tudni fogják, hogy te nem vagy perdai. Hogy legyünk bizalommal ezek után felétek, mikoron éppen csak a ti részeteket nem teljesítitek? - néz rá érdeklődőn. Mert valóban tudni szeretné, hogy ezek után hogyan gondolja azt, bízni fognak bennük, amikor ismét szavukat szegték? Sokkal nagyobb bajt okozott azzal, minthogy azt véli, Aleth legalábbis így gondolja. Még nem érti a qurosákat, és az égieket sem, akik most ismét eggyé olvadtak össze számára, mert az előtte ülő éppen azt mutatta meg, amire rákérdezett: ki a jó, az égi, és ki a rossz, a quorsa? El lehet őket választani? Most úgy látja, nem lehet. Ez most neki nagyon jó tanulság volt, mire figyeljen, ám korántsem rossz értelemben. Azt már megértette, hogy másképpen gondolkodnak. Itt az ideje, hogy azt is megismerje, hogyan is van az a másképp. Mert szeretné, ha Perda túlélné az érkezőket.
- Nagyon szívesen, Alec - bólint. - Ennek örülök. S miért irigyelsz bennünket? - ez is sok mindent el tudna mondani róluk, és ha már a férfi kimondta, akkor kíváncsivá is tette.
- Purrog. Majd meglátod. Vagyis hallod - biztos benne, hogy Muirr ki fog adni ilyen hangot, nagy ínyenc kényeztetésben.
Muirr szagolgatni kezdi a kezét, majd feljebb halad, végül felé fordulva, tovább szaglászik.
- Tud harapni, nagyon csúnyát, meg karmolni is-  mosolyog. - Itt szereti, ha simogatják - mutatja a saját nyakán, szemben. - de legjobban a füle tövét szereti, de előbb a nyaka alatt, az álla alatt tedd, s onnan kússz felfelé a kezeddel.
Ha Alec így tesz, mire eljut a füléhez, elkezdi a jellegzetes hangot kiadni, és Aleth a megmondhatója, szerinte két házzal arrébb is lehet hallani, a dorombol.
- Ez a purrogás.


Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Aleth otthona Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Aleth otthona Alec_i11


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Szomb. Jún. 25, 2022 10:28 pm
Következő oldal
 
Aleth és Alec


Remélem, nem jegyezte meg az emberi szót, hogy használja is. Vagy tényleg kis bogár akarok lenni egy fán a közelben, mikor egy másik ember jelenlétében él a kifejezéssel. Leesnék a röhögéstől arról a faágról, az biztos!
- Találó lenni. - Mosolyodom el aztán, mikor kiderül, hogy az Aleth mit jelent. Nem mintha valami negatívra számítottam volna, de érdekes, mennyire fennkölten jó jelentésű mindkettőnk neve. Arra mosolyogva lassan felvonom a vállaim, majd leengedem, mikor az enyémet is találónak nevezi. Szerintem udvariasságból. Jelen helyzetünkben a betörő vagy sunnyogó találóbb lenne, és akkor még nem is tudom, mi szépeket hallott még korábbról rólam, már ha össze tudja tenni magában, hogy én rólam volt szó. Addig jó nekem, amíg nem.
- Neeem! Dehogy ezért tenni! Tenni gonoszságból. - Mielőtt átgondolnám, hogy jobb csendben maradni és jobb imidzset fenntartani magunkról, egy pillanat alatt söpröm el a szép légvárat, amelyben mi azért kritizáljuk az ellenségeinket, riválisainkat, hogy azok jobbá váljanak. Meg merem kockáztatni a kijelentést, hogy erre az emberiség történelmében még nem volt példa.
- Aki lenni elég bölcs, azt viszont nem érdekelni, miért mondani volt neki, csak azt nézni, mit mondani volt neki. - Teszem hozzá, hogy talán jobban érthetővé váljon, miért érdemes akkor az ilyen gonosz nagy kritikusoknak mutatni bármit, amiben fejlődnénk. Csak erős idegzetűeknek ajánlott, persze.
Aztán letisztázzuk, hogy mi a baj a quorsa szóval és maradunk az éginél, amit könnyebb Aleth-nek kiejteni, mint az embert, és röviden elmondom azt is, mit jelent így kinézni. Nem pont az én hasonmásomra gondolok, hanem arra, ahogy kinézek és amiben különbözünk a perdaiaktól, mert egyébként igen nagy a hasonlóság. Annyira, amennyire szerintem senki sem számított, mikor elindultunk a Perda felé és érkezés előtt nem sokkal láttuk, hogy civilizáció is van rajta. Lehet csak túl nagy a fantáziánk, hogy valami egészen másféle "űrlényeket" akartunk látni és meghökkentünk, mikor nem azt kaptuk.
Szóba kerülnek a képességek is, emberek esetén úgy, hogy a mi képességünk másmilyen. Én a technológiai tudásunkban, a tudományokban látom, ahhoz van érzékünk, mármint úgy globálisan. Egyénekre lebontva már nem ilyen egyszerű a helyzet és pechemre a bíra rá is kérdez.
- Építeni olyan szerkezeteket, amelyek repülni csillagok között, vagy amelyek pótolni mindazt, amit ti tudni csinálni képességgel, vagy elemezni és megismerni dolgok múltját és ezzel ismerni a várható jövőt. Ilyesmik. Én... öhm, dolgozni volt harcosoknál, biztosítani volt csapatoknak élelem és fegyver és ami kelleni volt még. - Mondjuk inkább csak hadtápos voltam, ritkán vezényeltek át másféle katonai logisztikai területre, de előfordult, a szükség felülírja a protokollt olykor. Nekem fel sem tűnik, de a bíra éles szemét lehet nem kerüli el, hogy e válasz alatt többször pillantottam el másfelé, mint amikor egyéb kérdésekről beszéltünk és az olyan ember benyomását keltem, aki kényelmetlenül érzi magát, talán el is hallgat valamit vagy nem teljesen egyenes választ ad. Sokkal szívesebben beszélek a többi hajóról és arról, hogyan lehet velük kommunikálni. Vagyis inkább hogyan nem lehet. Nem kerüli el a figyelmemet, hogy mintha a bíra megnyugodott volna és azt hiszem, értem miért. A távolságokat nyilván nem fogja fel, de azt érti, hogy egy egyszerű segítségkérő üzenetre is csak évek múltán jönne válasz. Ha egyáltalán jönne.
- Nem tudni volt megegyezni, merre indulni volt el. Az öt hajó indulni volt el öt különböző irány. Nekem nem hiányozni... apáméknak sem hiányozni ők. Nem ismerni onnan senkit. - Tűnődöm el egy kicsit, említettek-e valaha is ilyent, de nem ugrik be. Nem is szoktunk a többi hajóra gondolni, ahogy a Földön hagyottakra sem. Kényelmesebb.
- Te úgy képzelni el hajókat, mint perdai városokat, csak ezek a városok mozogni fent az égen. Minden perdai városnak lenni gyógyítója, lenni kovácsa, lenni ruhakészítője, lenni bírája, lenni sok harcosa és így tovább. Mi tudni volt előre, hogy mi nem fogni tudni beszélni többi hajóval, így begyűjteni volt minden hajóra olyan égiket, akik kelleni működéshez. Így minden hajó lenni önálló. - Magyarázom neki, hogy ne az emberiség egészére gondoljon, hanem kisebb csoportokra bontva is működik a történet. Részben ez is segített a Rebelliumot is létrehozni. Az utolsó kérdése viszont elbizonytalanít és egy kicsit elgondolkodom, miután túljutottam az első meglepettségen.
- Én nem tudni. - Van-e hiányzó tudás, képesség? Talán csak a kancellárok tudják erre a választ, vagy még ők sem.
- Nekünk lenni tudás elég, alapanyag és eszköz lenni kevés. - Teszem még hozzá, mert ha az ellenállókra gondolok, akkor jó lenne néhány titán, sikló és még pár dolog, még lenne is hozzá megfelelő mérnök, aki megtervezi és mások, akik segítenek megépíteni, na de az alapanyagot előállítani, megformázni hozzá, hát az kissé problémás, hogy finoman fogalmazzunk és akkor a CQL-finomításról még nem beszéltünk.
- Nekem segíteni... Abban is! - Kuncogom el magam, mikor az éneklést és táncolást mondja, hogy az alkohol abban segít. Hát igen, a gátlásokat remekül feloldja az emberben. Másban is segít az alkohol, például bátorságot ad, és ahogy haladunk a beszélgetésben, kezdem úgy érezni, kellene nekem is egy korty bátorság, mert látom magam előtt, hogyan terelget Aleth szinte csapdába és nem látom, hogyan lehetne kilépni belőle. Dacára annak, hogy számítok rá, mégis meglep, ahogy hosszan elkezd beszélni és amit mond. Ejha! Látszik, hogy bíra! Egyrészt tök atyai a szigorú fajtából, másrészt remekül tud bűntudatot kelteni, ami szintén jellemző egy szülőre meg nálunk a feleségekre. Elszoktam én ettől!
- Te miért gondolni, hogy többi égi sem tenni le a fegyvert? Lenni igazságos egy bűne miatt a többit is elítélni? - Ütöm vissza a labdát neki, nem hiába voltam én kényszerből házas egy pár évig! Ragadt rám valami az efféle játszmázásokból. Ugyanakkor azt is megtanultam, hogy célravezető kompromisszumra jutni és az egy dolog, hogy Aleth sem volt teljesen igazságos az előbb, de az alaptézisben nem tévedett, ezt el kell ismernem, így folytatom is. Meg egyébként is, tök szimpatikus a csávó valamiért, szóval ezért is illik bocsánatot kérnem.
- De én kérni bocsánatod, mert lenni volt igazad abban, hogy én nem adni volt le fegyvert, pedig kelleni letenni. Én nem választani volt a jót ezzel, de nem is választani volt a rosszat, mert nem akarni senkit sem bántani... Adni én vissza ezt? - Kérdezem aztán megemelve a nyakamban függő érme nagyságú medált, hogy levegyem-e? Remélem nem, nem mintha ez a diplomata és politikai izébizé annyira csábítana, de saját kis önző céljaimnál segítség az észrevétlen bejutás. Lehet érezhető a feszültségem is, habár a helyzet is elég feszült, hogy nem is feltűnő talán miatta. Ebbe hogy könnyedséget, enyhülést Muirr, aki a lábamnál kezdett el sündörögni. Próbálok belesni az asztal alá ehhez, s eközben pillantok fel Aleth-re, hogyan lehet olyant kérdezni, miért irigylésre méltóak a perdaiak? Evidens!
- Hát ti élni sokáig! Ti tudni levegőt venni víz alatt. Meg a képességek is ott lenni nektek! - Majd elmosolyodom egy emlékre Carlisle-zal.
- Egy barátommal egyszer beszélni volt, ha mi perdaiak lenni, milyen képességet választani. Én akkor választani volt az alakváltást, felvenni bárki alakját. Villámszórást és a repülést. - Pillantok mosolyogva Aleth-re, mennyire bólogat komolyan, vagy most fordul le a székéről karfán keresztül a röhögéstől, mert ilyen hülyeségeket még nem hallott.
- A barátom láthatatlan akarni volt lenni. Majd ő biztos örülni, hogy ilyen képesség létezni! Aztán anyagot tudni bármilyen más anyaggá átalakítani, a harmadik volt lenni... nagyon gyors utazás. Egyszer még itt lenni, majd gondolni otthonra és következő pillanatban már ott lenni. - Magyarázom Aleth-nek Carlisle teleportálási óhaját. Mondjuk én fogok felborulni székestül, ha kiderül, ilyen is van. De legalább a sárkánymacskától nem borulok fel, mikor egy elegáns, kecses szökkenéssel terem az ölemben, még a szárnyaira sem volt ehhez szüksége. Némi zavar támad, mi az a purrogás és nekem mit kellene csinálnom, vagy nem csinálnom ezzel az idegen macskafélével. Valahogy késztetést érzek, hogy megsimogassam és Aleth-re felpillantva ehhez kapok is némi instrukciót. Óvatosan megközelítem a nyakát, annyira, hogy Muirr előbb unja el, szinte előre is dől, hogy na már érjek hozzá végre és simizzem. Mikor elérek a föle tövéhez és kiderül, hogy szája kinyitása nélkül is tud hangot kiadni, de mégsem morgás - mondjuk húgom már elmenekült volna, ha eddig kibírta volna -, és ez a korábbi mosolyomat még jobban kiszélesíti. Nagyon kedves kis lény! Meglep, hogy mennyire meg tud engem is nyugtatni a jelenléte, az, hogy simogatom, a purrogó hangja. Az sem tűnik fel hirtelen, hogy a saját nyelvemen beszélek a macskaféléhez, figyelem a szemeit, a fülét, a bundája mintázatát és persze azok a roppant érdekes szárnyait, na meg hol és hogyan csatlakoznak a testéhez.
- Szia cica... Kössz, hogy idejöttél hozzám, nagyon aranyos vagy! Ha a gazdád esetleg fogdába csukat engem, majd meglátogatsz néha? Fogadjunk, ott még visszhangozna is a purrogásod. Szerintem tetszene, biztosan te sem hallottad még úgy.
Vissza az elejére Go down

Aleth
Aleth

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2362 (55 éves)

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Elorak bírája

Reagok száma :
59

Avatar alanyom :
Aidan Gillen


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Csüt. Jún. 30, 2022 11:07 pm
Következő oldal
Alec részére
- Köszönöm - nevét szüleitől kapta, mintha tudták volna, mi is lesz majd, vagy legalábbis mire fog törekedni, ha nagykorú lesz.
Meglepve pillant rá a kiigazításra. Tehát nem segítésből. Vajon az ellenség az tanul belőle náluk? Meghallgatja egyáltalán? Érdekes részletek, amiket jó lenne tudnia.
- És el is gondolkodik az ellenség azon, amit mondasz nekik? - hiszen tanulhat is belőle, és az illetőről, aki mondja neki. Vagy ők miként viselkednek ebben a helyzetben, hogyan gondolkodnak?
- Á, értem - ha a mit fontos az ellenségnek, az is számíthat. Vajon az égieknél is? Ezt még nem tudja, abból indul ki, hogy ha ellenség marad, akkor valószínűleg nem. Biztosra azért nem megy, mert még nem ismeri a quorsák gondolkodását, amit nagyon vágyik tudni, hogy megvédhesse Perdát.
Elgondolkodik, nem zavarja, ha kissé hosszabbra is nyúlik az a hallgatás. Értelmezi a férfi válaszát, úgy, ahogy vannak.
- Tehát például ha láttok a múltba, vagy a jövőbe, azt szerkezettel teszitek? Olyan szerkezetekkel, mint az égi madár? Az olyat, ami élelem és fegyver, olyat mi is csinálunk - és nem erre gondolt, igyekszik megérteni a férfi gondolkodását. - Vagyis akkor az égi madarat nem egy, vagy két égi készítette, hanem mondjuk többen? Hogy működjön? - itt is vannak összefogások, vannak, akik a falak, vermek építésében jeleskedik, vannak, akik a kutakat tudják fúrni. Olyan bonyolult szerkezeteik nincsenek, mint az égieknek. És ezek szerint oda sok égi kell, hogy meglegyen. Az égiek testbeszédét pedig nem érti, így nem tudja, hogy a férfi kényelmetlenül érzi magát. Máshogy érzékeli a kényelmetlen érzést, vagy legalábbis feltételezi, hogy valami gond van,, de mint bíra, egyszerre nem akar vele foglalkozni, és mint perdai, igen. Mivel az égi tört be hozzá, többszörösen megszegve szabályokat, az utóbbit félreteszi, és nem azért, mert égi. Számára Elorak az első.
- Tehát az égi madarakban olyanok laknak, akik ismerik egymást? - ez fontos számára, mert így jobban megérthet dolgokat, hiszi. Az öt számot megjegyzi. Jól fog jönni még.
Kiváncsi érdeklődéssel hallgatja, s megérti, mit is akar neki mondani.
- Tehát teljesen önellátó.
És így hirtelen valami beugrik neki.
- Akkor tanultatok abból, hogy mennyit szabad felhasználni, s van nálatok is körforgás felismerése? Ha nem adod vissza, akkor nem kapsz? Hogy figyelni kell az egészre, mert különben nem maradsz életben? - megvárja a férfi válaszát, gondolkodik egy keveset, miként fogalmazza meg. - Akkor a várost miért úgy építettétek... építették meg - igazítja ki magát, ha a férfi nem akarja magát közéjük tartozónak tekinteni, amit egyszerre furcsáll, s egyszerre ért meg. És talán éppen emiatt tudna neki segíteni. - Hallottam a városról, és azt, hogy jóval többet vesz el, mint ad, s hogy nem figyel a környezet szükségletére, nem alkalmazkodik. Ilyenek voltatok az otthonotokban is? Ha képesek vagytok égi madarat építeni úgy, hogy a hosszú úton nem vesztek el mástól úgy, hogy ne adnátok vissza, akkor a városban miért ez van? - próbálja megérteni őket, így hangja a vád és neheztelés helyett a legtisztább kíváncsiság. Sokáig nem kívánja faggatni a férfit, ezt még tudni szeretné.
Hogy nem tudja, csak bólint, megértve, s elfogadva, erről többet nem tud mondani a férfi.
- Mit értesz a nekünk alatt? - ha már a hasonló nevű különválasztotta magát az égiektől, szeretné pontosan tudni, hogy általánosságban értette ezt, vagy rá, s azokra, akik közé magát sorolja.
- Ebben nem kételkedem - mosolyodik el. Az ital meg tudja zavarni a legerősebb elméjű eszét is. Ezért sem fogyaszt alkoholt, legalábbis mértékkel. Még életében nem ivott meg egy rendes pohárnyi adaggal egy nap, ha a tizedét kitölti magának, már sokat mondott vele. Az ízéért issza, nem a hatásáért. Mint bíra, minden alkalommal rendelkezésre akar állni Elorak népének.
Elneveti magát a kérdésekre. Nem ismeri az égieket annyira, de egy valamit tud, mert hiszi, az általános.
- Éppen a kérdéseiddel adtad meg magadnak a választ. Akinek van takargatni valója, az éppen úgy reagál, ahogy most te tetted - vannak dolgok, amikben az égiek sem tudják megvezetni, s van, amihez a város építése óta lett ismerete. De még mindig hiányos. Többet szeretne tudni.
- Bocsánatkérés elfogadva. A választási lehetőség mindenkinek sajátja. Mint ahogy annak következményei is, ami ezzel jár - a döntéseknek és cselekvéseknek következményei vannak. Jó, és rossz értelemben is. - Ha még egyszer úgy leszel Elorakban, hogy fegyvert találnak nálad, úgy vissza fogom kérni. Ha megfelelőnek találunk viselkedésedben, s betartod a kéréseinket, míg Elorakban vagy, úgy megvan a lehetősége, hogy visszakapd.
- Á, értem! -
kezdi úgy gondolni, hogy az égiek istenei nem voltak túlzottan bőkezűek hozzájuk, s talán ez is okozhatta azt, amit mondjuk a várossal tettek. De vajon mennyire igaz?
- Villámszórás és repülés? Miért éppen azt? - komoly érdkelődéssel, ám némi derűvel tekint a szemben ülőre, akit kicsit jobban lefoglal Muirr. Tudja, mikor kell közbelépni.
- Mint láthatod, vagyis nem láthattad, a láthatatlanság létezik. És mi lenne, ha olyan képességed lenne, amit nem szeretsz, és nem is kívánsz? - nem kívánságműsor a képesség, azt megfigyelte, hogy azért valahogy mindenki jelleméhez kapcsolódnak a képességek.
Muirr nagyon jó perdaismerő. Róla tudja, hogy ki az, aki megbízhatatlan, és nem olyan értelemben, mint az előtte ülő. Hanem akinek a szíve nem tiszta. Ők sem patyolatlelkűek, közöttük, és nekik is megvannak az árnyoldalaik, de valahogy mégis más.
Boldog mosollyal, csendben figyeli, ahogy Muirr ismerkedik vele. És ahogy a férfi reagál rá. Ezek azok a reakciók, amelyek megmutatják, kiben mi lakozik. És a férfi szimpatikus neki, még a közöttük fekvő fegyverek ellenére is.
Az idegen nyelvre Muirr előbb kinyitja szemeit az elégedett purrogásból, abbahagyja kicsit, de aztán úgy folytatja, mintha mi sem történt volna.
Muirr dagasztani kezd a dorombolás mellett, de azt úgy teszi, hogy ne engedje ki a karmait. Megtanította rá, mert különben minden alkalom után új nadrágot vehetett volna fel, és mehetett volna gyógyítóhoz is.
Még várakozik, hadd ismerkedjenek egymással, s csak jóval utána szólal meg.
- Szabadon távozhatsz, Alec. A fegyvereidet visszakapod a kapunál, mikor távozol Elorakból - nem mondja azt, amit már elismételt: mi fog történni akkor, ha újra rajtakapják a fegyverrel.
- És kérlek: ha legközelebb szeretnél meglátogatni, az ajtón keresztül tedd - mosolyog rá. - Nem tokostul kidöntve, természtesen - feláll, Muirr még élvezkedik.



Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Aleth otthona Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Aleth otthona Alec_i11


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Szer. Júl. 06, 2022 10:29 pm
Következő oldal
 
Aleth és Alec


- Csak aki okos lenni. - Vonom meg a vállaimat. A hülyének lehet bármit mondani, az semmiből sem tanul. Aleth szerencsére az okosabb fajtából való, meg a perdaiak java is, elvégre a városuk élére nem egy hülyét választottak. Sokat gondolkodik Aleth, de nem zavarom benne, hagyom, hadd eméssze a dolgokat, annál is jobban telik az idő és ráfoghatom a kései időpontra, hogy most már igazán nem akarom zavarni, elkerülvén az előttünk az asztalon lévő fegyverek témáját. Naiv gondolat részemről, de még kitart, míg másról csevegünk.
- Szerkezet segít benne. Például én húg vizsgálni holdakat, földjeiket, a sok-sok réteget egymás alatt. Szerkezettel fúrni le, venni belőle kis szelet mintát. Az neki mesélni, hogy mi történni volt régen, nagyon-nagyon régen és abból lehet gondolni, mi fog történni, ha lenni benne mondjuk ciklikusság. - Mesélem, de magam közben azon tűnődöm el, hogy Aleth fenn sem akadt azon, hogy a jövőre is tudunk következtetni. Mintha természetes lenne a jövőbe látás a szó ezen értelmében, nem az olyan tudományos feltételezések szerint, mint amit Raven is végez planetológusként és leendő geológusként.
- Roda tudni látni a múltat, ezt tudni én. Van perdai, aki látni jövőt? - Kérdezek rá merészen, elvégre mit veszíthetek? Legfeljebb jól nem köti az orromra, ami ugye eleve gyanús lesz és felér egy válasszal. Vagy kinevet, hogy félreértettem valamit. Minthogy ez nem kizárt, nem is zavarna a nevetése.
- Igen, így lenni. Dominium lenni sok ember munkája és most is kelleni hozzá sok ember és szerkezet, hogy az működni. - Bólintok rá, hogy ezt jól érti, majd kicsit feszengek, amikor arról van szó, hogy mi volt az én szerepem a működéshez. Igazából semmi, egy jelentéktelen porszem voltam a gépezetben és mint ilyen, pótolható. Amihez meg tényleg értek, az éppolyan jelentéktelen dolog, mint amilyen én magam voltam. Vagyok. Örülök, hogy Aleth nem kérdez bele, bár nem sejtem, hogy ezt nem empatikusságból teszi.
- Igen, olyanok lakni. Te képzelni el, mintha Elorak lenne odafenn és nem beszélni, találkozni ti senki mással ötször tíz évig. Ismerni egymást. Csak azt nem ismerni, akik aludni voltak sok tíz éven át, indulás óta. Lenni olyan égi szerkezet, ami álmot tud hozni, hideg álmot, mely alatt az alvó nem öregedni egy napot sem. Őket csak pár nagyon idős égi ismerni, talán. Akiket még hagyni Kancellária életben. - Magyarázom neki rövid tömörséggel a hibernációt is, ami felér egy hókuszpókusszal szerintem, pláne az én tudománytalan előadásomban. De ezzel kell most beérnie, mert ha a nyelvemen kellene elmondanom, hát az sem lenne sokkal szebben fogalmazott. Állítólag az a Jenkins kancellár úgy is leköltözik a Városba - a Rebelliumban egy emberként kíván neki mindenki sok sikló-balesetet, és még egyet, ami végzetes is lesz -, szóval őt kifaggathatja az eloraki bíra, ha akarja. Én csak bólogatok helyeselve arra, hogy a Dominium önellátó.
- Én úgy gondolni, égi vezetők tudni ezt, igen. - Bólintok ismét a körforgás kérdésére. Szerintem nem idegen a fülüknek a téma, legfeljebb szarnak rá. A Város dolgára nehéz reagálnom, mert nem jártam bent és nem tudom megítélni, mennyire lehet környezetszennyező? Mármint persze, ahhoz képest, hogy előtte nem volt ott semmilyen építmény, ez teljes pusztítást jelent, de nem rémlik, hogy füstöt eregetne vagy ilyesmi. Vajon milyen körforgás bomlott meg az ottani építkezéssel?
- Lenni régi földi mondás: a tapasztalat abban segíteni, hogy ugyanazt a hibát újra sokkal ravaszabbul tenni meg. - Nem tudom, annak idején az a Murphy élő személy volt-e, de csak nem forog a sírjában a pontatlan fordítású idézet miatt. Örüljön, hogy tanai eljutnak egy idegen kultúrához is! Majd a bíra további fejtegetésére megcsóválom a fejemet.
- Dominium is venni el. Lenni fent nagy kövek az égen, nem lakni semmi, még egy fűszál sem lenni rajta, de lenni kőben fém, sok fém. Mi elvenni fémet, tönkretenni nagy követ. Önellátó lenni. Nem szorulni rá, hogy mástól venni meg fémet. El tudni venni maga. - Pontosítom azt az önellátó fogalmat is, hogy emberi viszonylatban ezt hogyan kell érteni. Jobb, ha tudja. Arról viszont hallgatok, hogy a Rebellium milyen. Azt se tudom, milyen volt előtte, lehet még a perdaiak sem, vagy csak azért nem böki a szemüket, mert nincs az orruk előtt. Kifejezetten nagy szerencse nekünk. Nekünk bizony. Hm, úgy tűnik, végül csak oldalt választottam.
- Hegyek mélyén lakó égiek lenni a nekünk. - A mi hiányainkat említettem, a Kancellária oldaláról nem tudok nyilatkozni, a CQL-t leszámítva. A Dominium rohadt sok energiát emészt fel, azt pedig el kell venni valahonnan, a visszaadás lehetősége nélkül.
Aminek viszont a visszaadása felmerül vagy éppen hogy vissza nem lesz adva, azok a fegyvereim, na meg a spéci kis vip-medálom, amivel bejutok szabadon Elorakba. A szavaira kicsit furcsállkodva nézek, de nem ellenkezem. Ezek szerint a perdaiaknál így reagál az, akinek vaj van a füle mögött. Erre jó lesz figyelnem. Én speciel tényleg nem tudom, hogy a többiek is csempésznek-e be fegyvert vagy sem, például mikor Carlisle-zal itt voltunk, fogalmam sincs, nála volt-e bármi vagy a motornál hagyta-e? Na mindegy, nem is ez a lényeges kérdés, hanem az, hogy mi lesz a medál sorsa. Gyarló módon ebből az egészből igazán csak az érdekel, hogy tudom a randikat szervezni, mert a politikai vonal... azt rühellem és neheztelek is miatta Rodára, hogy belerángatott. Jó emberi módra hát próbálom kihozni magamnak belőle a legjobbat, szóval érzékenyen érintene, ha Aleth elvenné. Ez is amúgy Roda hibája lenne, nem tudom miért, de rá könnyebbnek tűnik haragudni, az eloraki bírára valamiért... nehéz. Óhatatlanul is egy hosszabb pillanatra visszatartom a levegőt, míg az ítéletem megszületik és egy újabb hosszabb pillanatig hallgatok, míg visszajátszom magamban az elhangzottakat, hogy biztosra menjek, nem értettem félre valamit. Majd az a visszatartott lélegzetet egy mosollyal együtt fújom ki.
- Te tényleg kapni volt jó nevet. Köszönni én neked, bíra. - Hajtok fejet enyhén, jelezve, hogy megértettem a feltételeket. Nagyon is világos, hogy egyszerűbb innentől jó fiúként viselkednem, mert ha egyszer elveszik a medált, ki tudja mennyi ideig kell tepernem és hogyan, hogy visszakapjam. Az nehezebb melónak tűnik. Ahogy mondani szokás, a rest kétszer fárad, a szorgalmas meg egész életében. Szóval nem akarok egy élethosszon át extra jófiú lenni, hogy visszakapjam a medált.
A perdai képességekről is beszélünk kicsit és elmondom, hogy én miket választottam volna közel egy évvel ezelőtt, mikor egy jó barátommal ezen fantáziáltunk éppen jobb dolgunk nem lévén, mert egy csaj sem jött a barlangfürdőbe akkor, sajnos. Aleth megőrzi a komolyságát, alig látni rajta a derűt, és már megint elbizonytalanít ezzel: ne basszon fel, hogy ilyen képességek is tényleg léteznek?!
- A villámszórás lenni... látványos és hatásos. - Vigyorodom el. Vajon a perdaiaknak van szavuk arra, hogy menő?
- Repülés meg... Én tudni járni, mászni, futni. Ha én lenni perdai, tudni úszni is úgy, hogy kapni lent a vízben levegőt. Akkor már csak repülés hiányozni és tudni menni mindenhova, ahova én akarni. - Adom meg a válaszokat mosolyogva, miközben Muirr-ral ismerkedem meg, de a férfi kérdésére felpillantok elgondolkodva.
- Én nem ismerni ti összes képességetek, de nem gondolni én, hogy lenni rossz képesség. Lehet tetszeni a másé jobban, de én úgy gondolni, enyém is tud jó lenni, csak meg kelleni találni, hogyan használni jól. Te nem szeretni vagy nem kívánni saját képességed? - Kérdezek vissza, hiszen korábban valami olyat mondott, hogy a kérdésekben, amelyek mások felé irányulnak, egyfajta tükrök is önmagunkra. Vagy valami ilyesmi volt a lényege. Mindenesetre lehet azért merült fel benne ez a kérdés, mert a sajátjaiért nem rajong és szívesebben menőzne ő is villámszórással? Szó se róla, bíraként, az igazság bajnokaként villámmal lesújtani a rosszakra azért tényleg elég epic lenne. Még én is azonnal haptákba vágnám magamat, ahogy még sosem.
Figyelmem aztán a sárkánymacska tereli el hosszabban, és a megadott használati útmutatót betartva ismerkedem vele, szerencsére nem is jelez hibakódot néhány karmolás vagy harapás képében, szóval semmi okom bosszankodásra, hamar be is lopja magát a szívembe. Mondjuk ha megkarmolt volna, akkor se dobtam volna le, pláne nem durván, mert tudnám, hogy valamit én csinálhattam rosszul, ha előtte békésen elvolt az ölemben. Hihetetlenül nyugtató tud lenni a purrogása ennek a lénynek, szóval ha lehet hinni Aleth szavainak - márpedig eddig úgy tűnt lehet - és tényleg hallják a szomszédok is, akkor aligha emeltek panaszt. Mondjuk eleve vicces lenne egy bírát bepanaszolni saját magánál helytelen macskatartásért.
Beszélni is kezdtem a sárkánymacskához, aki egy pillanatra megakadt az idegen nyelvre, de aztán megbékélt vele elég hamar. Biztos, mert ugyanaz a hangszín járt hozzá, amit eddig hallott és kiderült számára az akcentusom eredete is. Figyelem a dagasztó mozdulatot is, amiről nem tudom, mire jó, mi a célja ezzel, nem ismerem ennyire a sárkánymacskákat, de végülis nem nézi a combjaimat tűpárnának, szóval nem gond, simogatom meg néha beszélek hozzá és ha nem lenne marha nagy felelősség, akkor még lehet fontolóra vennék én is egy ilyen helyes kis társat. Akkor eszmélek, mikor Aleth megszólal. Mint akit álomból ráztak fel, a purrogás annyira nyugtató volt, hogy el is felejtettem, hogy hol vagyok és nem is egyedül.
- Öhm... köszönni én, érteni én. - Bólintok, majd hallgatom a kiegészítést is és elmosolyodom.
- Most is ajtókon keresztül jönni volt én. - Szélesedik ki az a mosoly jobban, kicsit csibész-pimaszul is, majd lepillantok a macskafélére, aztán vissza a bírára.
- Csak állni fel én?  
Vissza az elejére Go down

Aleth
Aleth

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2362 (55 éves)

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Elorak bírája

Reagok száma :
59

Avatar alanyom :
Aidan Gillen


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Pént. Júl. 08, 2022 3:22 pm
Következő oldal
Alec részére
Bólint arra, hogy csak az okosak hallgatnak szavukra, ha mondják. Vagyis akkor mégsem anynira reménytelen a dolog, véleménye szerint. Már csak azt kell tudnia, kik az "okosok", és ki az "ellenség". De majd mindent, szépen, sorjában. A türelem a vezérelve, az előre gondolkodás.
- És az miért fontos? Hogy tudjátok, mi történt a földdel, régebben? - szereti ugyan a meséket, legendákat, de azok perdaiakról szólnak, isteneikről. Így nem érti, miben segíthet mindez, de egyben kíváncsi is.
A kérdésen nem lepődik meg, sokkal inkább elgondolkodik. Nem igazán tudja, nekik mit jelent a jövőbe látás, hiszen számára Roda nem a múltat látja. Csak emlékeket.
- Úgy érted, lehet-e emlékezni a jövőre? Vagy látni az istenek akaratát? - és hát ott vannak az álmai is, mint ahogy mások is álmodnak szerinte ilyeneket.
- Míg a múltba látásnak megvannak a maga nehézségei, hogy belelássunk, úgy a jövőbe látásnak is. - ha látta Roda-t, ahogy emlékezik, belepillant valaki múltjába, akkor érteni fogja. - És a jövő az istenek akarata, azzal pedig nem érünk fel, sosem. - hiszi, hogy ha látják is, mint akár ő, az álmaiban, vagy más, amikor a jövőbe lát, attól még isteneik dönthetnek úgy, hogy a kép, amit látnak, az csak a jövő valóságát fedi el, s nem fel, mert mindennek megvan a maga rendje, s ezen a kíváncsiság nem segít.
- Értem - tehát valamennyire  jól értelmezte. És akkor alapelvben ugyanúgy működnek, mint például Elorak: mindenki fontos, és számít.
További megerősítő kérdéseire is választ ad neki Alec, és megérti, valahol jó irányba gondolkodott, és tudja ugyan, hogy ez egy jóval nagyobb terület, amit most meg tudnak beszélni, de ő így is tökéletesen elégedett, ameddig jutottak ezzel.
Már majdnem megjegyzi, hogy kérdezzen rá: nem beszélnek egymással, akkor hogyan ismerik egymást, aztán mégis sikerül összeraknia.
- Az alvók... miben hasznosak, hogy ha alszanak? Álmaikkal? Akik ébren vannak, és ismerik őket, szokták őket látogatni? - el nem tudja képzelni, hogy olyan hosszú ideig aludjon valaki, hiszen enni-inni kell. De mindent csak lassan, sorjában. - Életben hagyni? - nem érti. Minden élet értékes, akkor. - Valami rosszat követtek el, és a kan... kancelok... kancellárok kegyelmet adtak nekik? Az Alvók akkor rosszat követtek el, s azért alszanak?
A válaszra, hogy tudják, milyen is a körforgás, az egyensúly, elgondolkodik. Mert valójában megdöbben, hogy a quorsák, vagy égiek, itt mégsem teszik. Lehet, hogy nem ismerik Perdát még eléggé, és új nekik itt. Akkor viszont miért nem kértek segítséget?
Még a fejét is oldalra biccenti, úgy gondolkodik.
- Tehát azt mondod, hogy a hibából nem tanultok, hanem ugyanúgy elkövetitek, csak sokkal ravaszabbul? És ki sem javítjátok a hibát, nem hozzátok helyre? - ha ez így van, akkor akkor kevés reményt lát arra, hogy a várossal tudjanak valamit kezdeni, sőt, így az is gond, hogy ugyanúgy rosszat tesznek a következő városukkal.
- Vagyis nem kéritek, hanem elveszítek? Mint ahogy a Városhoz sem kérdeztetétek meg, oda lehet-e építeni? Az önellátás alatt azt értem, hogy nem kell elvennie erőszakkal senkitől semmit, és hogy az, amit elvesz, ritka, s legfőképpen újra forgatja. Nincs szüksége külső anyagra, hogy fenntartsa magát. Amit mondtál, az elvétel, rombolással, s nem önellátás. - nincs szemrehányás a hangjában, összefoglalja, amit hallott, s amit értelmez önellátásként. Vagyis mindig inkább elvesznek, ám nem adnak. Ez pedig veszélyt jelent Perdára.
- Értem. - kezdi érteni, reméli, miért is választja el magukat a quorsáktól. Reméli, hogy a jövőben is így lesz, s hogy ők hallgatni fognak rájuk.
Elneveti magát a hízelgésre.
- Vajon, ha olyan döntést hoztam volna, ami neked nem tetszik, akkor is ezt mondtad volna? - látni rajta, hogy viccelődésnek szánja, hiszen, ha úgy döntött volna, hogy az előtte ülő férfinek nem tetszik, ugyanúgy kimondta volna a döntését.
- Tehát ezek szerint még nem vágott beléd villám? - őbelé sem, másokat látott, s bizony borzalmasan fájhatott. S életet is követelt.
Mosollyal tekint a majdnem vele azonos nevűre.
- Így is eljutsz mindenhová, ahová akarsz - persze, ahová nem engedik be őket, oda nem, de oda repülve se mehetne be.
Nagyon kedvére való a képességekkel kapcsolatos válasza. Szeretné hinni, hogy a többi, akik nem nevezik magukat szívesen quorsa-nak, szintén így gondolkodnak.
- Ez egy kifejezetten bölcs válasz volt, Alec. Mindegyik képességemet kedvelem, hiszen azzal együtt vagyok én, én. - időnként ugyan megfordul a fejében, hogy mit tenne, ha az új, majdani képessége olyan lenne, amivel nem tudna mit kezdeni. De már ez a két képessége is olyan, amivel teljesen boldog és elégedett, mintha önmaga kiterjesztése lenne, ami mindig is megvolt benne.
Figyeli Muirrt. Mindig figyeli, ha valaki betér hozzá, Muirr kiváló hazugságérzékelő, de legfőképpen a szívekhez és a lélekhez ért. Márpedig a férfi ölében kifejezetten jól érzi magát. Ezen muszáj mosolyognia.
- Nem fog bántani. Azt jelenti - mutatja a dagasztást. - hogy jól érzi magát veled.
Újfent elmosolyodik, majd finoman megingatja a fejét.
- Az ajtón keresztül hoztak, nem magadtól jöttél.
A kérdésre feláll, Muirr rá se hederít. Megsimítja a doromboló fejét, hogy érezze, változás fog történni. Most szóval csak akkor tudna rá hatni, ha veszély lenne.
- Hagyd a kései vendégünket távozni. Majd legközelebb újra élvezkedheted simításait. - Muirrt, az állat mellkasához simítva tenyerét, emeli magához, Muirr pedig, mint aki álomból ocsúdik, küld még egy értetlen nézést Alec felé, de Aleth ismerős illatára, s simítására hozzá bújik, szárnyait összecsukva újfent.
- Az urak majd kikísérnek. Legyen utad kellemes, s álmod phentető - hajol meg felé, miközben az ajtó nyílik, s a két őr ismét Alec mellé áll, de már nem érnek hozzá. Hallották a búcsúszavakat.



Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Aleth otthona Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Aleth otthona Alec_i11


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Hétf. Júl. 25, 2022 1:56 pm
Következő oldal
 
Aleth és Alec


- Segít megérteni változást, és a múlt lenni érdekes. Valami ilyesmit mondani volt én húg régebben. - Mosolyodom el, mert azért annyira nem figyeltem, de többször megkérdeztem tőle, mi a túrónak tanul planetológusnak, most meg kénytelen átképezni magát geológusnak - vagy ez perdalógus? -, ennek szépségeiről ő tudna igazán mesélni a bírának.
- Igen, látni az istenek akaratát. - Bólintok rá erre, mert azt nem értem, hogy jövőre hogyan lehet emlékezni, de ez az utóbbi közelebb áll ahhoz, amire kíváncsi vagyok. Amit utána ad választ, na azzal nem vagyok kintebb a vízből. Most akkor van, csak nehéz, de másként nehéz, mint múltba látni?
- Ti látni akkor... képeket, melyek lehet valóra válnak? Hacsak istenek nem gondolni meg magukat? - Kérdezgetem még, mert érdekes, és kíváncsi vagyok, milyen képesség lehet ez, mik a korlátai? Természetesen szívesen megtudnám a jövőmet, ha lehetőségem lenne rá, a rossz részekkel együtt is, hátha tudnék tenni valamit, amivel meggondolják magukat azok az istenek.
Utána áttérünk arra, hogy milyen fent a Dominium, hogyan képzelje el, mint kis várost, amely a talajtól elrugaszkodottan él és kik vannak odafent, ki miként hasznos, mert a hasznosság nálunk kulcskérdés. A túlélés a fő szempont még mindig, még nem vagyunk biztonságban.
- Alvók lenni olyan, mint befőttek. - Vigyorodom el, magam előtt látva, hogy Jenkins kancellár ezt hallva bizonyára székestül borulna fel, hiába lebegő az a szék alatta.
- Van gyümölcs, amit megenni frissen, és van, amit eltenni későbbre, tartalékba. Alvók lenni tartalék. Nekik lenni hasznos tudásuk és ébreszteni fel őket, mikor kelleni ez a tudás, mert meghalni, aki előtte tudni volt a tudását. Vagy mikor építeni új várost és kelleni több olyan tudású ember. - Magyarázom Aleth-nek az Alvók lényegét, a másik kérdésre nemlegesen rázom meg a fejemet, nem látogathatóak. Én legalábbis még csak nem is ismerek olyat, akinek erre alkalma lett volna. Mondjuk minek is nézné egy üvegkapszulában lévő rokonát?
Hanem sikerül olyan szavakat használnom később, ami számomra - sajnos - természetes, de a bíra megakad rajta, és bele is zavarodik kicsit. Ezek szerint nem hallott a hírhedt Halálcsókról. Na, akkor most fog majd elborzadni igazán tőlünk, tippem szerint.
- Nem, Alvók ritkán lenni idősek. Idős és gyermek teste, szíve nem bírni ezt a hideg-alvást. Öregek, akik lenni már nyolcszor tíz évesek... ez nálunk már olyan öreg lenni, mint mondjuuuk... Dann Tierran, vagy öregebb nála. - Keresek gyorsan egy példát, messziről láttam egyszer, de elég őszes-ráncos fickónak tűnt, nem olyan nyolcvanas, mint mondjuk Vharan vagy Rotemshel, tuti idősebb. Mondjuk ahhoz képest meg még virgonc, szóval lehet még ő sem elég öreg fizikailag a jó hasonlathoz.
- Idősek betegedni meg gyakran, csillagok közt repülés nem lenni való embernek hosszú ideig és lenni kevés hely is. Idős így lenni már teher, nem hasznos lenni és kancellárok dönteni volt el, hogy őket megölni. Kancellárok nem nagyon ismerni kegyelem. - Komolyan, komoran mondom, kétsége sem lehet afelől, hogy most nem ugratni próbálom, ez nem valami égi vicc, hogy kiderüljön, mi mindent hisznek el a perdaiak.
- De, kijavítani mi hibát, ha ki lehetni javítani. - Biccentek. Azért nem vagyunk annyira elvetemültek, nem - mindig - szándékosan csinálunk rosszat, van, hogy úgy alakul, másodjára is.
- Mást érteni emberek önellátáson. - Biccentek erre is, hogy eltérőek az értelmezések és hála a jó égnek, ez nem az én saram, nem velem kell ezt lemeccselni. Nekem alapvetően szimpatikusak a perdaiak szemléletei, életmódjuk, egyedül az ablakokkal és a modern fürdő hiányával nem vagyok kibékülve. A perdaiak pechére nem ennyiben kell egyezségre jutniuk az emberekkel, pedig ebben biztosan könnyebben engednének.
Sor kerül az ítéletemre is, amely sokkal kedvezőbb, mint amire számítottam, még csak el sem kobozza a motyómat, fogda sincs, és a medált is megtarthatom. Kaptam egy szóbeli ejnye-bejnyét, felfüggesztettként távozhatok. Ez szuper! Nevetős kérdésére elgondolkodom egy picit.
- Igaz lenni, akkor lenni te igazságos. Most lenni kedves... emberi szóval: jófej. - Vigyorodom el, megítélem neki ezt a címet, melynek perdai megfelelőjét nem tudom ugyan, de sebaj. Druszám jófej, valamitől olyan kedvelhető pasas. Majd a képességekre térünk át vagy vissza, és elmondom kérdésére, hogy nekem mely képességek tetszenének, ha egyáltalán léteznének és lehetne nekem olyan. Csak úgy hipotetikusan.
- Belém nem... Közelben igen, én akkor nem látni volt. Lenni volt rossz érzés. Képesség lenni úgy jó, ha rám nem hatni. - Ismerem be, hogy később láttam már közelről - túl közelről - villámcsapást, és igazából annak az ismeretlen katonának a jófejségén múlt, hogy nem használta ki kiszolgáltatott helyzetem és nem adott át a Kancelláriának. Javára írom, mert nem mondhatnám, hogy sikerült volna magamat ki stand-upolni a helyzetből, pedig nagyon igyekeztem! Ettől függetlenül egy ilyen képesség menő lenne. A katona is a páncéljában nem sérülne, ellenben kicsit meg lehetne vele táncoltatni, hogy a talpa alá pirítgatok. Amúgy sem azért kellene, hogy megsüssek vele másokat, inkább csak elijesztésre. És meg mert menőn néz ki.
- De repülés lenni gyorsabb és könnyebb. - Gondolom én legalábbis, hogy például átrepülni egy hegyet csak kevésbé fárasztó és hosszadalmas, mint felmászni rá, aztán leereszkedni a túlsó oldalon. Kérdésére is próbálok megfelelni, de magamat is meglepem vele, hogy jó választ adtam, s nemcsak piros pontot kapok képzeletben, hanem bölcsnek nevez. Én és a bölcsesség! Hol van a családom - és az összes ismerősöm - ilyenkor, hogy ezt nem hallják?!
- És ha te választhatni harmadik képesség... - Remélem, jól tippeltem meg, hogy még elég fiatal ahhoz, hogy hárommal bírjon. Legalábbis ezt pletykálják, hogy egy bizonyos kor után aktiválódik bennük az újabb képesség.
- ... te mit választani? - Azt úgy látom nem tudom meg, hogy mi a meglévő képessége, de kíváncsi vagyok, erre mit felel, mire vágyna? Vagy kapok egy diplomatikus választ, hogy ő elégedett lesz az istenek akaratával, bármi is jut, ezzel térve ki a válaszadás alól?
A sárkánymacskával egész jól összebarátkozunk, legalábbis a részemről így van, de úgy látom, ő is jól érzi magát. Nem tudom, hogy mennyire kitüntetett figyelem ez a részéről, nem sejtek sokat mögé, biztos csak kényelmesnek tűntem, vagy kíváncsi, hogy az emberek is ugyanúgy simogatnak-e. Azt is megtudom, hogy a cicaféle dagasztása mit jelent. Ajkaim elkerekítem egy ó-ra, hogy már értem és vidáman mosolyogva fordulok vissza Muirr-hoz tovább simogatva, vakargatva.
- Én is bírlak kiskrapek... vagy csajszi. - Bizonytalanodom el az állat nemét illetően, de végülis mindegy, meg egyébként is távoznom kell, mint ahogy arra felhívták a figyelmem. Így is tovább maradhattam, mint elsőre gondoltam volna. Vagy Aleth gondolta volna. Ki tudja? Az ajtós megjegyzését viszont nem tudom szó nélkül hagyni és az ő korrigálásán viszont nem tudok nem felnevetni röviden. Ott a pont. Szóval távozni kellene, csak hova tegyem az egyre jobban kényelembe helyezkedő doromboló kis jószágot? Rá is kérdezek a protokollra, mit kellene most, s a bíra a segítségemre siet egyszerűen kiemelve a sárkánymacskát az ölemből. Pápát integetek a cicának, aki hamar le is vált engem Aleth-re, én pedig felkelek immár a székből, hogy összeszedjem a holmimat, amit kiterítettek korábban az asztalra.
- Én tudni, hol jönni volt be... - Jegyzem meg somolyogva, mikor meglátom az őröket. Basszus, megtaláltam a piaci rést a perdaiaknál: hangszigetelt ajtók! Tywinnánál is a minden zajt és hangot átengedő ajtó buktatott le minket Szöszivel - ott mondjuk nem is nagyon fogtuk vissza magunkat -, de hogy ez a két őr is mindent hallott, az fix, különben honnan tudták, hogy zárszó jött?
- Szép álmokat neked is, Aleth bíra és köszönöm. - Hajolok meg felé én is, köszönve a beszélgetést is, mely kellemes volt és tanulságos is, meg a korábbi kedvező bírói döntését is. Az ajtó becsukódása után megyek az őrökkel, persze nem én lennék, ha ezt csendben tenném, szóval nagyjából tíz lépés után meg is szólalok derűsen.
- Nem lenni váltás őrségben most, fiúk? Mi ihatni meg valamit együtt, ha már így megismerkedni volt mi. Odabent én csak vizet kapni volt.
Vissza az elejére Go down

Aleth
Aleth

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2362 (55 éves)

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Elorak bírája

Reagok száma :
59

Avatar alanyom :
Aidan Gillen


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Szer. Júl. 27, 2022 3:14 pm
Következő oldal
Alec részére
- A múltnak valóban vannak érdekes történetei. - mint ahogy a jelennek is, és a jelenben szeret élni, amely a jövő felé halad.
- Az istenek akarata felfedi magát akkor, mikor elérkezett az ideje, hogy megtörténjen. Ha túl korán történik, az olyan, mintha gyermeknek adnád a boga irányítását. Nem fog összejönni, ifjú még hozzá. - mindennek megvan a maga ideje. Az álmaira is így gondolja, hiszen akkor nem álmodná ezeket. De még most sem érti, miért éppen ő álmodja, miért nem egy álomjáró.
- Vannak, kikkel megtörtént ez. - bólint. - Nálatok nincsenek olyanok, akikkel ez megtörténik?
A befőtt szóra értetlen érdeklődéssel pillant rá, s csendben marad, megvárva, kifejtse szavait a férfi.
- De... a befőtt halott gyümölcsökből és zöldségekből készül. Akkor isteneitek akarata ellenére ölitek meg őket, s aztán... képesek vagytok feltámasztani? - ez már annyira hihetetlen számára, s kezdi érteni, miért kellett menniük az otthonukból. S egyben rémisztő is, hiszen akkor Perdára is nagy veszély érkezett.
Nem beszélt arról, hogy idősek. Az idősek köreikben nagy tiszteletnek örvendenek, ők vezetik a falvakat, és Dann sem pelyhedző állú ifjú, s éppen erre van szüksége Perdának.
- Nem értem, hogyan jönnek ide az idősek, arra kérdeztem rá, hogy követtek-e el valami rosszat, hogy aludni kell nekik. - finoman mosolyodom el, finoman visszautalva, mit is mondtam.
Az azonban szíven üti, hogy az időseket ennyire nem tisztelik. Végigdolgozták életüket, tapasztalatuk nélkülözhetetlen az ifjabb generációk számára. Ezt el kell mondania a Dann-nak.
- Mi volt az a nagy hiba, amit csináltatok, hogy nem lehetett kijavítani, s az otthonotok elpusztult? - mert még elég sok minden nem tiszta neki, de ezt fontosnak tartja megkérdezni.
Hogy mást értenek az önellátáson, bólint. És ez is egyáltalán nem jó, még jobban hozzátesz ahhoz, hogy perdára nagyon nagy veszélyt jelentenek a... quorsák.
- Köszönöm. - dönti meg magát, megköszönve a jellemzést. Tudja, hogy a kedvesség tovább tud haladni mások lelkéhez, nem pattan róluk vissza.
- És ha az az öngyógyítás lenne? - mosolyodik el, már csak azért is, mert tudja, tapasztalta, s mások is, hogy a közelében senki sem tudja használni a képességeit. Ezért volt nehézkes az elején az álomjárása is, mostanra már megoldották a gondot, s a háború alatt is ezért vigyáztak rá olyan nagyon: nincs az a gyógyító, aki meg tudná gyógyítani, ha megsérülne. S elgondolkodik azon, hogy a villám, ha a közelében vágott le, az jelzés az istenektől: figyeljen, nincs több esély, legközelebb már nem mellé fog csapni.
- És közben minden gyönyörű élménytől elesel, ami az út közben érhet. - szeret utazni, ha nem is sűrűn. Érzi Elorak megtartó erejét, minduntalan húzza vissza, mintha az lenne éltető forrása, s ha sokáig van távol, akkor kedve is másképpen lesz.
- És mi van, ha van már három képességem? - találós kérdésként válaszol vissza, s noha korát sosem tagadta, most az a kérdés, hogy még az előző kettőről sem beszéltek igazán.
Figyeli ahogy Muirral foglalkozik. Muirr pedig nagyon szereti. S ez elgondolkodtatja. Talán azok jöhettek el az otthonukból, akik olyanok, mnt az, aki előtte ül? Hogy új esélyt kaptak?
Nem szükséges értenie hozzá a szavakat, hogy sejtse, mit is mondott Muirrnak a férfi. Ez újra tesz egy jó pontot a pozitív oldalra. Ami még mindig nem elég a mérleg nyelvének kiegyenlítésére.
Van humora, s csillogtatja is, ám ideje távoznia a quorsának... talán éginek? Még megfontolja, melyiket használja, hiszen a megelelőzeget bizalmat már régen eljátszották. S most már belelát valamennyire az okokba, még ha tudja is, annyira nagyon a felszínén mászkál, mint kis sok lábú a legmélyebb tó befagyott felszínén.
- Várj, kérlek. - mikor a férfi elkezdi felszedni a tárgyakat az asztalról. Nem mondta neki, hogy elveheti.
Az őrök beérkeznek, s az asztal elé lépve, csak azokat adják vissza a férifnek, ami nem fegyver.
- Ahogy mondtam, a többit majd visszakapod, mikor elhagyod Elorakot, s javaslom, nélkülük érkezz a város falain belülre legközelebb. - néz a nyakában lévő medálra, amely csak egy része a döntésének, s biztos benne, hogy érteni fogja.
Meghajol a férfi felé, az illemet ezek szerint már ismeri. Neki a kezük markolászása is tetszene, ha nem kéne közben megérintenie a másikat, ami rendkívül tiszteletlen lenne a másik felé.
Még elkapja a szavak végét, halkan elneveti magát, Muirr közben a vállára mászik fel, még mindig az ajtó felé nézelődve.
- Most legyen valaki észnél, hogy ha ebben nekem kellene döntenem, miként is tudnék.
Felsóhajt, megvakarja Muirr füle tövét. Fohászkodni fog még többet isteneikhez, mutassanak utat neki, s hogy böcsen, megfelelően és mindenki számára megfelelően tudjon döntést hozni.
S ha már felkelt, akkor mostanra teszi át a késő éjszakai áttanulmányozandó anyagok átnézését, hogy feljegyzést készítsen az archívumba, az utókor számára. Elgondolkodik. Tíz év múlva már az is múlt lesz, amit most ír. S ő is megnézi a régi irományokat, ha egy-egy dologban nehezen tud dűlőre jutni, s jól jön a felmenők tanácsaiból egy-egy.



Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Aleth otthona Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Aleth otthona Alec_i11


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Pént. Szept. 02, 2022 10:21 pm
Következő oldal
 
Aleth és Alec


Figyelek a válaszokra, de a múltra vonatkozó mondata sokkal kevésbé érdekel, mint ami a jövőre vonatkozott. Pedig Roda képességénél az is bámulatba ejtett, hogy látta a múltam részeit, ráadásul érzéseket is hozzá, ha jól értettem a célozgatásait később, amiket bőszen tagadtam akkor. Na de vajon van-e perdai, aki a jövőt látja? Ez az igazán fontos kérdés, a soron következő meg az lenne, hogy fel merném-e keresni? A jövőt tudni veszélyes és nagy teher lehet. Kivéve, ha azt mondanák nekem, hogy száz évesen halok majd csak meg. Gyanítom az alkohol okozta máj-elégtelenségben. Utána már nem bírna Roda gyógyítani. Igen, ez a hatalmas tervem az "örök életre".
- Honnan tudni, mikor jönni el idő? - Kérdezek rá, mert ehhez azért bölcsnek kell lenni, vagy éles látás kell, vagy mindkettő, hogy észrevegyék. Tehát van perdai, aki jövőbe lát... Hú, baszki! Át kell gondolnom, meg merjem-e kérdezni, ki az?
- Nem, mi nem látni jövőt. Vannak mesék, régi mesék, hogy voltak jövőbe látó emberek, nagyon ritkán. De olyan régen volt élni ők, hogy én nem tudni, történet lenni igaz-e? Szerintem nem. Ha igaz lenni, most is kellene lenni valaki, aki látni jövőt. - Próbálom logikusan végiggondolni, mindezt fennhangon, mert miért is ne? Az Alvóknál gondolom át kicsit, hogy milyen hasonlatot válasszak. Engem speciel szórakoztat, amit találtam, de Aleth nem egészen érti.
- Tálban lenni gyümölcs is halott gyümölcs lenni. - Nézek vissza rá, hátha ez segít valamennyit.
- Nem ölni meg... vagyis... te beszélni egyszer Jenkins kancellárral, ő az az égi vezető, aki az Alvókat figyelni és ébreszteni. - Küzdjön ő azzal, hogy elmagyarázza egy perdainak, miért nem istentelen dolog ez az egész hibernálás.
- De nem mondani, hogy te beszélni velem. - Teszem hozzá, habár rájövök aztán, hogy felesleges a figyelmeztetés, elvégre épp azt játsszuk el, hogy az ellenállók helyett a perdaiak a városiak oldalára állnak.
Az idősek is szóba kerülnek, de nem állok neki elmondani, hogy miként is jöttek szóba az Alvók kapcsán, mert azt hiszem, az az én nyelvi tudásomat már messze meghaladja, aztán meg lehet én értettem valamit félre, szóval inkább hagyom. A választ végülis megadtam, senki nem követett el rosszat. Se az Alvók, se az idősek amúgy. Rosszat a régi emberek követtek el a Föld ellen.
- Nem vigyázni volt növényekre, állatokra, vizekre, földre, levegőre. Mérgezni volt meg mindent. Régi emberek azt gondolni volt, nem lesz belőle baj. Azt hinni volt, nem lesz baj, de tudni volt, hogy baj lesz. Becsapni volt magukat is. Mikor rájönni volt, hogy lenni nagy baj, akkor lenni volt már túl késő. Te... beszélni Városból jöttekkel, vagy kérni te, hogy mutatni ők mozgó képek régi időkről, akkor te látni. Beszélni Evans kancellárral, hogy mit tenni égi vezetők, hogy ne lenni itt is ez. - Jól rászabadítom a bírát a kancellárokra, de sok kérdésre kapna választ tőlük. Olyanokra is, amiket nem tesz fel, de nagyon is éles szeme van, ezt én látom rajta. Vélhetően én is sokkal több mindent elárultam magamról, mint amennyit akartam, talán többet is, mint amennyit gondolok, hogy megtudhatott rólam, milyen ember is vagyok. Azt hiszem, még magamnak is nehezen foglalnám össze, milyen ember vagyok. De fontos a bírának látnia, milyenek az ellenségei.
- Mmmm, olyan erős öngyógyítás nem létezni. - Felelek meg a kérdésére kis gondolkodás után. Szerintem Roda sem tud kart újranöveszteni, szóval öngyógyítással legfeljebb csak a már emlegetett későbbi májgondjaimat tudnám kezelni. A villámszórás még mindig menőbb, bocsi.
- Vagy látni olyan gyönyörű dolgokat, amiket lent nem látni. Perda szép lenni fentről is. - Mosolyodom el. A siklókból rendszerint nem láttam ki, sokszr zárt csapatszállítók voltak, de mikor megérkeztünk a Caligo-övbe, láttam a Perdát fentről. Azt hiszem, már akkor beleszerettem. De ha már képességekről beszélünk, rákérdezek arra, mit választana harmadiknak, ha az istenek szabad a vásárt tartanának a kérdésben. Van egy olyan érzésem, nekik nem adna ilyen kitérő válaszokat. Hunyorogva méregetem kicsit őt.
- Nem lenni te olyan öreg. - Mosolyodom el a végén, de nem firtatom tovább a kérdést. Bizonyára ez a téma nem első találkozásra való, meg nem egy pohár víz mellé. Majd máskor, mert érzésem szerint fogunk mi még találkozni, habár remélhetőleg nem azért, hogy rávegyem, ne dutyizzon be. Most könnyedén távozhatom, el is kezdem pakolni a motyóm, mikor szavaival megállít, és pakolás közben nézek fel rá. Épp az első tárgyat süllyeszteném vissza a zsebembe, közben bejönnek az őrök is. A piaci rést rögtön meglátom ebben, de nem jut tovább a terv komoly marketingelemzésekig, amikhez amúgy sem értenék - se hangszigetelt ajtók gyártásához -, mert Aleth-re figyelek.
- Ó! Én elfelejteni volt. Elnézést! - Tekintetemen, gesztusaimon látni, hogy őszinte a reakcióm, tényleg totál kiment a fejemből az egyezségünk ezen része. A szokás nagy úr, ahogy az emberek mondják. Megszoktam, hogy ezek nálam vannak, de most persze leteszem a kezemből vissza az asztalra azt az egyet is, ami már majdnem a zsebemben végezte.
- Ezt vinni én, rendben? Nem lenni fegyver. - Mutatok a pda-ra, remélvén, hogy megbízik bennem. Korábban láthatta, hogy képkészítésre alkalmas, elvégre az ő házának növényfelfuttatása volt lefotózva, mielőtt az őrei levettek volna a lábamról. Döntése után pda-val vagy nélküle, de távozok, meghajolva Aleth felé, és odakint már derűsen próbálok összecimborálni az őrökkel. Ki tudja, mikor jön az még jól, nem?

//Köszönöm a játékot, imádtam a druszámat tarol  És várom már a következő játékot vele (is, meg akármelyik éneddel  Imádás )//
Vissza az elejére Go down

Aleth
Aleth

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2362 (55 éves)

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Elorak bírája

Reagok száma :
59

Avatar alanyom :
Aidan Gillen


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Vas. Szept. 04, 2022 9:10 am
Következő oldal
Alec részére
- Ezt csak az istenek tudják. - perdaiként kevés hozzá, hogy ő maga döntsön erről. Azt is mély megtiszteltetésnek veszi, hogy álmokat küldenek számára. A megfejtéssel már több gondja akad, s végül megértette, nem is neki szólnak, hanem aki először a fejébe ugrik. De akkor miért nem neki küldik, kérdezte ezt is sokszor. Mostanra már kezdi kapisgálni, hogy ez sem véletlen.
Elgondolkodik a kérdés-válaszon. Nagyon okos kérdést és meglátást tett fel.
- Ha valami nincs, akkor indokkal nincs. - ha nincs közöttük olyan, tehát akkor régebben voltak képességeik talán, csak mára már nincs? Akkor okkal vették el tőlük az istenek, és nem úgy véli, hogy ez büntetés lenne. Talán inkább egy tanulás?
- Így van, ám nem kívánom feléleszteni. A magjából még lehet gyümölcs, de az nem ugyanaz a fa lesz, amelyikről leszedtem.
Érdekes hasonlatnak tartja, ám nem egészen érti, ráadásként a befőtt igazán nagyon finom sültek mellé. És feltételezi, az Alvókat nem eszik meg.
- Így fogok tenni. - biccenti meg magát. Beszélni fog azzal az illetővel. Nem véletlenül kerül elő a neve többször, s tudja, hogy beszélni fognak egyszer majd.
Érdekelné, miért is ne tenné meg, hogy elmondja, találkoztak. S vaktában sosem ígérget. Így csendben marad, részükről a hallgatás sosem beleegyezés.
- Vagyis ugyanazt folytatjátok itt, Perdán, amit az otthonotokban. - Elgondolkodik. Meg kéne rémülnie, ám amit kapott válasznak, csak megerősíti abban, ami eddig is benne keringett. Egy részét, legalábbis. Mert a kép jóval összetettebb, mint ami előtte van, tudja.
Hümment arra, hogy olyan erős öngyógyítás nem létezik. Ha így látja, akkor így látja, s ő sem ismer minden perdait, hogy tudja, ki, mivel rendelkezik, s milyen szinten. Nem is az ő dolga.
- Valóban gyönyörű. S maradjon is ilyen. - bólint egyetértően. A természet kemény, ám gyönyörű. Hálás, hogy itt élhet.
Mosolyog arra, hogy nem öreg. Valóban nem az, de sokszor annak érezte magát, főként a háború és az újjáépítés alatt.
Figyeli, mit tesz, s a szavait is.
- Most már nem fogod. S remélem azt sem, miként érkezz Elorakba legközelebb. - mosolyog rá.
Az egyik őrre tekint a kérdésre, mikor a furcsa szerkezetet felemeli a férfi. Ő sokkal többet látott belőlük, s bólint.
- Igen, viheted. - biccent.
Mindig van mit tanulni róluk. Amit fel is fog használni ahhoz, hogy megvédje perdát s a perdaiakat. Vagy... talán segíteni is szükséges az új lakókat Perdán. Minden lehetőséget fenntart.

//Köszönöm a játékot én is, élmény volt Alec-kel a találkozás!   szivecske  Rajong //






A hozzászólást Aleth összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 04, 2022 6:21 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Aleth otthona Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Aleth otthona Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Aleth otthona Empty
Utolsó poszt Vas. Szept. 04, 2022 9:52 am
Következő oldal
Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Aleth otthona Empty
Utolsó poszt
Következő oldal
Vissza az elejére Go down
 
Aleth otthona
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Aleth
» Aideen és Roda otthona

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold :: Elorak, a perdaiak városa :: Otthonok-
Ugrás: