Welcome to Dominium frpg site

Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat

Friss írások
utolsó hozzászólások
Yesterday at 11:30 pm

Yesterday at 10:41 pm

Yesterday at 9:50 pm

Yesterday at 2:54 pm

Yesterday at 2:24 pm

Yesterday at 10:26 am

Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs

●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 3 1
Hadsereg 2 4
Ellenállók 2 6
Flotta 5 7
Perdaiak 9 1
Összesen 21 22
A hónap
legaktívabb tagjai
Facebook
Csatlakozz!

Go down 

Gyengélkedő, karanténszoba
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.

Kancellária

Gyengélkedő, karanténszoba Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
62

☽ :
Gyengélkedő, karanténszoba Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500

Gyengélkedő, karanténszoba Empty
Utolsó poszt Hétf. Júl. 29, 2019 12:10 pm
Következő oldal

Bármilyen probléma esetén ide hozzák a beteget. Ha esetleges fertőzés ütné fel a fejét, akkor a hermetikusan záródó ajtók segítségével bent tudják tartani a katonákat. Épp ezért fele annyi ágy található itt, mint amennyi a flottások száma. Ha mégis mindenki megbetegedne, minden ágy alatt található egy-egy pótmatrac is. Használatukra nem volt még példa, a fertőzéseket kis közegben hamar ki tudják szűrni és időbe megtenni a lépéseket. A hajóorvos is ezért csak speciális védőfelszerelésbe léphet be ide. Neki egy kisebb orvosi szobája is van a bejárat mellett, amihez nyílik a folyosó felől egy másik bejárat is, melynek a bejutásához viszont csak neki van hozzáférése. Mivel az Imperium hosszú időt van távol, ezért itt is a legmodernebb eszközök találhatóak meg, hogy komolyabb baleset esetén is minden életbevágó műtétet végre tudjanak hajtani, ezért a gyógyszerkészlete is nagy a hajónak.
Vissza az elejére Go down

Edgar Malinor

Flotta

Gyengélkedő, karanténszoba 1d1ac7fcf586d19bdff51590b5c3ddf59b89b367_hq

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld., 2331. 04.21.

Beosztásom :
Hadnagy - Taktikai részleg vezető

Reagok száma :
131

Manu Benett

☽ :
Gyengélkedő, karanténszoba Images?q=tbn:ANd9GcTwI8oGSUhXk1KEiazsVLv85YK-RjgXD-QzruTDZzYlqMfAhF1Y

Utolsó poszt Csüt. Szept. 12, 2019 8:04 pm
Következő oldal

Dr. Gray & Malinor – Szituációs játék

Sürgős üzenetet kaptam, Gray doktornőtől, hogy azonnal jelenjek meg nála. Az okát nem pontosan értem, de ha nem lenne fontos, akkor biztosan nem idézne be sürgősen. Talán valami lemaradt a vizsgálatok sorából és pótlásként szeretné ismét elvégezni a műveletet, ami nem szerepel az aktámban. De nem értek a dokik észjárásához, és ráadásként ő újonnan érkezett a fedélzetre, így csak arra tudok gondolni, hogy rutinvizsgálatot akar elvégezni rajtam. Gondolom, hogy az előző orvos nem rögzíthetett valamit, és most erről van szó… Fogalmam sincs. Nem tudok róla, hogy felmerült volna bármi is, de azért jobb, ha túllesek rajta és megtudom, miért pont a karantén-szobába kaptam a behívást. Lehet, hogy vinnem kellene pár szendvicset is? Hmmm.. Nem értem, de út közben pár falatot azért eszem, hogy ne érjen váratlanul a dolog, ha mégis.. De ezt kizártnak tartanám, bár elég furcsa, hogy ennyire titokzatos volt a levele szövege. Biztos, ami biztos alapon, pár nap eltávot kértem magamnak, ha esetleg elhúzódna az ott tartózkodásom. A zárt részlegnél bejelentkezem és üdvözlöm Dr. Gray-t, ha engedélyt kapok a belépésre.
-Jó reggelt, Doktornő! Edgar Malinor hadnagy, jelentkezem!
- állok egyenes testtartással és várom az utasításait. Feltételezem, hogy a helyszín se véletlen, de ebbe inkább most nem gyártok”elméleteket”, hanem megvárom, hogy mire kíváncsi pontosan. Kábé két hónapja voltam teljes kivizsgáláson, de gondolom, hogy nem azért vagyok most itt, de majd kiderül…

A hozzászólást Edgar Malinor összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 21, 2019 9:04 am-kor.

Dr. Alexa Gray

Flotta

Gyengélkedő, karanténszoba Tumblr_n4rduvbszu1s5e5bko1_400

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld, 2336 szeptember 22

Beosztásom :
orvos hadnagy

Reagok száma :
14

Miranda Kerr

☽ :
Gyengélkedő, karanténszoba NbtNnuL

Utolsó poszt Pént. Szept. 20, 2019 9:29 pm
Következő oldal

Alexa&Edgar
Rutin vizsgálta. Rutin vizsgálat. Olvasom végig a neveket a PDA- mon, ami azonnal kijelzi azokat a neveket, akiknek jönniük kell rutin vizsgálatra. Ezeknek gyorsan dobok egy üzentet, amiben minden fontos információ le van írva.
Elég fáradt vagyok, nagyon sok flottást néztem már meg tegnap, és nem aludtam jól az az éjjel. De ha jól olvasom a időnaplómat mára csak Edgar Malinor Hadnagy van hátra. Még elrendezek pár dolgot, amíg megérkezik. Aztán már hallom is a kopogást és az ajtón belép az úriember.
- Jó reggelt Mr. Malinor. Az én nevem Dr. Alexa Gray. - mutatkozom be kezet nyújtva feléje. Ha kezet rá velem akkor jobb kezemmel az ágy fele mutatok, ahol helyet foglalhat. - Tessék. Kérem foglaljon helyet abban az ágyban. - ha megteszi, akkor fogok egy széket és leülök vele szemben, hogy szemünk egy magasságban legyen. Nem szeretek senkinél felsőbbrendűbbnek tűnni, így kellemesebb a beszélgetés.
- Szóval kedves Malinor. - motyogom miközben az időközben kézbe vett PDA-n a kórlapját nézegetem. - Tudom, hogy mostanában volt felülvizsgálaton. Látom is ezt a PDA-n. De szeretem én magam megvizsgálni a pácienseimet. No, nem azért, mert az előző doki nem csinálta volna meg ezt rendesen. - mosolygom rá barátságosan - Csupán ez az én, hogy is mondjam, vesszőparipám, hogy magam mérem fel a betegeim állapotát. - vallom be mosolyogva. Felpillantok a PDA-ból majd le is teszem azt. - Szóval szeretnék rutin vizsgálatot csinálni önnel. Mint látja új gépeket kaptunk, tehát ez pont jó alkalom arra, hogy kipróbáljam ezeket is. - teszem hozzá nevetve és a gépekre mutatva. - Gondolom önnek nem kell elmondanom miből is áll ez, mert tudja. - hagyok egy lélegzetnyi szünetet, hogy válaszolhasson. Ha helyesel akkor felállok és közelebb lépek hozzá.
- Rendben. Akkor kezdhetjük? - nézek rá kérdőn.   

Edgar Malinor

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld., 2331. 04.21.

Beosztásom :

Reagok száma :
131

Manu Benett

☽ :
Gyengélkedő, karanténszoba Images?q=tbn:ANd9GcTwI8oGSUhXk1KEiazsVLv85YK-RjgXD-QzruTDZzYlqMfAhF1Y

Utolsó poszt Szomb. Szept. 21, 2019 9:38 am
Következő oldal

-Köszönöm. – Lépek a felkínált hely felé, ahogy kérte. Ezek szerint, mégse „csinált jól valamit” az előző Doki, ha most megint behívattak, de legyen…
-Megértem, Hölgyem!- vettem tudomásul a „vesszőparipáját”, bár pontosan nem tudom miféle kiegészítő vizsgálatokra gondol. Az új gépek említése nekem semmit se mond, de úgy vagyok vele, hogy neki ez a dolga, akkor csinálja. Különösebb fenntartásom nincs ezzel, és amúgy is jól tudom, hogy minden Orvosnak megvan a maga bevált szokása. Erről mindig az jut eszembe, hogy ha egy új Parancsnokot kaptunk a „nyakunkba”, annak is megvolt a saját „elképzelése”, és amíg nem ismert meg minket, addig kétségekkel olvasta az aktánkat. De, nem vagyunk egyformák, és ez így van jól!
-Igen, Hölgyem! – válaszolom, bár ha jobban belegondolok, akkor újat nem tud mondani a vizsgálatok „fajtáiról”, de lehet, hogy meg tud majd lepni.
-Kezdhetjük. - egyezem bele, és várom, hogy megtudjam, mivel szeretné kezdeni. Gondolom, hogy „erre” is megvan a „bevált szokása”, ahogy már említette. – Készen állok.

Dr. Alexa Gray

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld, 2336 szeptember 22

Beosztásom :
orvos hadnagy

Reagok száma :
14

Miranda Kerr

☽ :

Utolsó poszt Szomb. Okt. 26, 2019 10:16 am
Következő oldal

Alexa&Edgar

- Rendben. Akkor fogjunk is neki! - mondom kedvesen az úrnak és kezembe veszek néhány papírost. Valami különös dolog van a legutóbbi leletei között, emiatt is szeretném még egyszer megismételni a vizsgálatokat. - Kérem vegye le a felsőjét! - utasítom finomabban őt, majd a nővérkéhez fordulok. - Vegyen le egy kis vért. Kérek vérsülyedést, teljes vérképet, véralvadást - gondolkodok még egy kicsit, hogy mit is nézzünk még meg - vércukor szintet, magnézium, kalcium, és egyéb szinteket. Szóval mindent. A kedves nővér egy bólintással jelzi, hogy értette, amit mondtam én pedig ismét a Hadnagy felé fordulok.
- Feküdjön a hátára. -  mutatok az ágy felé és míg ő megteszi, amit kérek beszélgetésbe elegyedek vele. - Egyébként van bármilyen panasza is? -  kérdezek rá, hogy egy kicsit többet megtudhassak róla. Nem szeretem csupán betegként kezelni a pácienseimet. Közben közelebb húzom magunkhoz az EKG gépet, hogy ezzel megfigyelhessem a szívét. - Ne féljen nem fog ez fájni csak a szívműködésére vagyok kíváncsi. - teszem hozzá, miközben felhelyezem rá az elektródákat. - És mióta dolgozik a hajón? - kezdek bele egy beszélgetésbe, hogy eltereljem kissé a figyelmét a vizsgálatokról. Mindeközben a nővérke is nekifogott a vér minta levételének így várok egy picit a gép elindításával.

Edgar Malinor

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld., 2331. 04.21.

Beosztásom :

Reagok száma :
131

Manu Benett

☽ :

Utolsó poszt Szomb. Okt. 26, 2019 8:40 pm
Következő oldal

Igazából, nem nagyon értem, hogy miért is vagyok most újra itt az orvosi vizsgálaton, de betudom, hogy új a Doki és szeretne maga meggyőződni az egészségi állapotomról. A Karantén szobát annyira sem értem, de biztos, hogy oka van ennek is. Talán foglalt a többi vizsgáló és ezért, de amúgy nem is izgat. Tüneteim nincsenek, és eddig is remekül éreztem magam. A vizsgálatra megérkeztem és jobb túlesni rajta. A pólómat leveszem, ahogy kéri a Doktornő, és felfekszem az ágyra. Egy Nővér hamarosan vért vesz tőlem, majd az EKG gépre kötnek.
-Nincs panaszom. – válaszolok, majd a következő vizsgálathoz fűzöm hozzá.
- Nem tartok tőle, hogy fájni fog. – inkább csak magam elé mondom, bár nem hiszem, hogy arra gondol, először vagyok ilyen helyzetben.
- Amióta kifutott az Imperium. A kezdetek óta. – Ezt azért gondolom, hogy az aktámban is olvashatta a Doktornő, de ha beszélgetni akar, nincs kifogásom.

Dr. Alexa Gray

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld, 2336 szeptember 22

Beosztásom :
orvos hadnagy

Reagok száma :
14

Miranda Kerr

☽ :

Utolsó poszt Szomb. Nov. 02, 2019 7:19 pm
Következő oldal

Alexa&Edgar

- Értem. Akkor már nagyon jól ismeri ezt a hajót. - jegyzem meg kedvesen, miközben figyelem az asszisztensem kézmozdulatit. Nem azért, mert nem bízom benne, csupán arra várok, hogy végezzen és tovább folytathassam a vizsgálatokat. - Nem bánta meg, hogy a hajóra jött dolgozni? - folytatom a beszélgetést. Végzett. Így én is elkezdem felhelyezni páciensemre az elektródákat, hogy megnézhessem a szíve működését. Miután felhelyeztem elindítom a gépet. - Rendben akkor, most megkérem ne mozogjon és ne is beszéljen, amíg a gép dolgozik ez pár perc! - utasítom mosolyogva. A gépet figyelem és amikor úgy gondolom, hogy éppen megfelelő helyzetben van kinyomtatom a papírost, amiről majd leolvashatom, hogy minden rendben van-e.
- Doktornő! Ide tudna jönni egy percre?! - hallom a nővér kérő szavát, vagyis inkább kissé ijedt hangját.
- Azonnal! - válaszolok vissza, de előbb megvárom, hogy kinyomja a gép az eredményt. Majd a pácienshez fordulok. - Mindjárt jövök! Bocsásson meg. - mondom udvariasan miközben leveszem róla az elektródákat. Pár lépéssel az asszisztensem mellett termek, aki épp a vérmintát vizsgálja. - Mi a helyzet? - kérdezek rá. Ő pedig a monitorra mutat remegő kézzel. - MI?? -  olyan tágra nyílnak a szemeim, mint még soha. - Az nem lehet! - pillantok a monitorra aztán meg Malinor felé. - Biztosan csak valamiféle tévedés lehet. - mondom az ápolónőnek. - Talán meg kellene ismételje a vizsgálatot. - kérem meg rá. van olyan, hogy először rosszul mutatja az eredményeket a gép, máskor is megesett. - Próbálja meg. - utasítom miközben visszamegyek a betegemhez. Természetesen neki nem mondok még semmit sem ezekről az eredményekről. - Nos. Most megfogom hallgatni a tüdejét. -vázolom a további teendőket. Ha már felült az ágyban akkor neki is fogok, csak előbb még kézbe veszem a sztetoszkópomat.               

Edgar Malinor

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld., 2331. 04.21.

Beosztásom :

Reagok száma :
131

Manu Benett

☽ :

Utolsó poszt Szomb. Nov. 02, 2019 7:41 pm
Következő oldal

Nem tudom hova tenni a Doktornő kérdéseit, de úgy vagyok vele, hogy idő, míg megszokjuk egymást. Vagy legalábbis remélhetőleg ez lesz a helyzet. Tudtommal nem változott meg az aktám bejegyzései, ahogy az egészségi állapotom, de ezen már túl vagyok. Ismerkedjünk, ha ezt szeretné.
-Mondhatjuk. Elég jól. – nem igazán bővítem ki a válaszom, de szerintem benne van minden, ami lényeges. Eddig sem voltam egy nagy „mesélő”, de ebben a helyzetben, - majdnem meztelen- nem igazán vagyok közlékeny. Még szégyenlős se vagyok, bár.. Van az a helyzet, amikor egy férfitársam se nagyon „díszeleg” "egyfajta" vizsgálat közbe. De, most még nem is ott tartunk. Remélem, hogy nem is fogunk, de majd kiderül.
-Rendben. –maradok mozdulatlan, ahogy kéri. A gondolataim azért járnak, és ha a testem mozdulatlan, a fejemben felmerülő kérdések azért foglalkoztatnak. Mire odáig eljut a gép, hogy végez, és megint mozoghatok, valami történik. Igazából nem tudom, miért érzem a Nővér hangjából az aggodalmat, de nekem feltűnik. Csendben várakozom, míg a Doktornő visszatér, de ahogy elnézem, valami nem stimmel a géppel vagy az eredménnyel. Még nem kérdezek rá, de ha komoly lenne a baj, akkor szeretném tudni, hogy mire számítsak.

Dr. Alexa Gray

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld, 2336 szeptember 22

Beosztásom :
orvos hadnagy

Reagok száma :
14

Miranda Kerr

☽ :

Utolsó poszt Vas. Nov. 03, 2019 9:44 pm
Következő oldal

Alexa&Edgar
 Kissé lefelé fordítom a szemem, mikor visszaérek  pácienshez. Cikáznak a gondolataim, hogy most mi lehet a probléma. A gép a hibás vagy tán a kedves nővér hibázott vagy tényleg ez az eredmény. Na nem az kizárt! Ilyen nem lehetséges. Na de ezt nem szabd kimutatnom a páciensnek.
Megpróbálok magamra erőltetni egy normális pofát, miközben vissza megyek hozzá.
- Rendben. - jegyzem meg szinte csak úgy magam elé. - Ezzel meg is volnánk. - teszem hozzá és közben felnézek rá. Még itt kell tartanom, addig, míg meg nem győződök róla, hogy mi igaz ebből az egészből. - Lássuk csak - haladok egészen közel hozzá. Van még egy vizsgálat, amit szeretnék elvégezni rajta. Ezzel talán még közelebb juthatok ahhoz a diagnózishoz, amit a vérteszt mutatott. persze ha igaz. Ha meg nem, akkor tutira a gép hibázott. Ha felkelt akkor azért mondom a következőt, ha meg nem akkor azért.  
- Még egy vizsgálatot elvégzek, úgyhogy maradjon fekve kérem! - utasítom erre. Ám hangom nem hangzik parancsolónak, sőt inkább gyengéd és finom. - Kíváncsi vagyok a belső szerveinek működésére is. - magyarázom neki, hogy mit is fogok tovább csinálni vele. Szeretem ebbe beavatni a pácienseimet, hogy ne ijedjenek meg. - Ehhez pedig szükségem van erre a gépre. -  húzom közelebb magamhoz a következő vizsgáló tárgyat. Mindeközben pedig hátra hátra pillantok a nővérre, hogy lássam elvégezte-e újra azt a vizsgálatot. Közben abban reménykedem, hogy Malinor nem kérdi meg mi a baj.

Edgar Malinor

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld., 2331. 04.21.

Beosztásom :

Reagok száma :
131

Manu Benett

☽ :

Utolsó poszt Hétf. Nov. 04, 2019 5:20 pm
Következő oldal

Érthetetlen, hogy mi tart ennyi ideig a vizsgálatokra. Pár hete voltam a Gyengélkedőn, hogy az aktuális állapotfelmérésen részt vegyek és nem volt semmi változás az orvosi értékelésben. Most viszont egyre több és több kérdés merül fel bennem, hogy mi ez az egész?! Ha valami gond lenne, akkor én is szeretnék tudni róla, bár ahogy elnézem inkább tanácstalan arcokat látok, mint határozottakét. A Doki az ágyról fel sem enged kelni, mert valami újabb gépet akar a testem fölé irányítani. Ha nem lennék türelmes egy jó darabig, akkor már rég neki szögeztem volna az egyre szaporodó kérdéseimet és bevallom egyre jobban az az érzésem, hogy valamit eltitkol.
-Rendben. – nyugtázom a kérését és mozdulatlan maradok, ameddig szükséges. Értem én, hogy ő is meg akar győződni az egészségi állapotom felől, de lassan már második órája vizsgálgat és mi tagadás… kezd elegem lenni az egészből. Érzem, hogy valami hibádzik ebben a dologban, csak még nem tudom, mi lehet az. De az már biztos, hogy még egy fél óra, és oszthatja-szorozhatja a kémcsöveit rólam, mert kezd fogyni a türelmem.
-Mondja, Doki. Sokáig tart még a vizsgálat? Vagy, esetleg okkal tart ennyi ideig?- szólalok meg végül, mert nagyon nem tetszik ez nekem, hogy egy árva szót nem szólnak, csak szurkálnak a tűkkel és gépekre raknak.

Dr. Alexa Gray

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld, 2336 szeptember 22

Beosztásom :
orvos hadnagy

Reagok száma :
14

Miranda Kerr

☽ :

Utolsó poszt Vas. Nov. 24, 2019 9:47 pm
Következő oldal

Alexa&Edgar
Látom Mr Malinor-on, hogy nagyon ideges. Rendesen érződik rajta, amint felteszem rá a tappancsokat, hogy megnézzem a szívét. Szerintem ő is érzi, hogy valamit megpróbálok eltitkolni előle. De muszáj. Addig nem akarok semmit sem kijelenteni, amíg nem tudom biztosra a dolgokat. Ehhez pedig még türelmesen várnia kell egy kicsit.
Vizsgálgatni kezdem a szívét, majd a gyomor, vese és bélműtődését is a géppel amit ráhelyeztem. A monitoron látom a szerveit és kitudom nagyítani ha szeretném. Vagy akár hangokat is hallok amiből következtetni tudok a bélmozgásokra és a vére keringésére. Hallhatom ha van valamiféle elzáródás az ereiben vagy máshol. De nem találok semmi eltérést, sem pedig furcsa dolgot ami arra utalna, hogy ő nem ember. Pedig a vér eredményre is próbáltam magyarázatot találni. Hisz ha jól tudom akkor a Perdaiaknak van eltérés a szerveikben is. nem olyan mint a miénk vagy nem úgy működik. Nem tudom. De Malinornál semmit nem vettem észre. De akkor miért az jött ki? Felnézek a nővérre, aki még mindig dolgozik a mintán újra, ahogyan kértem.
Felállok, hogy levegyem a tappancsokat Malinor mellkasáról lassan de biztosan. Nem szeretném addig elengedni, amíg nem tudom biztosra mi van. Letörlöm a zselét, amivel felhelyeztem ezeket a mellkasára, majd szólok neki, hogy felülhet.
- Felülhet! -  aztán ismét a nővérre nézek, aki finoman jelzi nekem, hogy ugyanaz jött ki. Jó másodszorra. De ez még mindig lehet a gép hibája. Mondom magamnak. Vissza fordulok Malinor-ra mikor hozzám intézi kérdését.
- Ameddig szükséges addig tartom itt. - válaszolom meg is, de nem is a kérdését. - Még lenne egy pár kérdésem. - gyorsan összerakom a fejemben a gondolatokat. - Nincs valami, amit elszeretne mondani nekem? - kérdezek majdnem konkrétan rá, majd nyomatékosan ránézek. - Mondjuk valami olyan dolog, amiről még senkinek sem mesélt. - na ez egy nagyon hülye kérdés volt tőlem. Ki lenne olyan, aki pont az orvosát avatná be egy személyes titokba. Én biztos nem. Pláne egy ilyenbe nem. De azért figyelem, hogy mit fog válaszolni.             

Ajánlott tartalom

Utolsó poszt
Következő oldal

Vissza az elejére 
1 / 1 oldal