Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Roda
Csüt. Ápr. 25, 2024 10:02 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 24, 2024 9:16 pm

Hector Reyes
Kedd Ápr. 23, 2024 6:59 am

Josephine Cain
Hétf. Ápr. 22, 2024 4:22 pm

Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Hector Reyes
Hétf. Ápr. 08, 2024 12:16 pm

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 4:41 pm

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 10:56 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Fuller-lakosztály
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Matthew Fuller
Matthew Fuller

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. január 11. (41 éves)

Beosztásom :
csillagászat, asztrofizika

Reagok száma :
40

Avatar alanyom :
Matt Bomer


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Jún. 20, 2023 5:56 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
CLAIRE RÉSZÉRE

Rápillantok a játékos fújásra, majd inkább vissza az asztalon lévő holmikra. Kettőre párhuzamban nem megy figyelni, és még azt a döntést nem hoztam meg, hogy a fennálló opciók közül jelen pillanatban melyik a leghelyesebb. A víz segíteni fog. Gondolom.
S a folytatás megerősít abban, amit láttam az imént. Claire mintha oldottabb lenne: Én teszem őt merevvé? Fogalmam sincs. Szerintem nem vagyok merev.
A választ tudom követni, azonban egy számösszeg végig ott pörög a második vonalon, amint elhangzik. Mivel nem vagyok másik szavába vágó típus, és kíváncsi vagyok a folytatásra, így végighallgatom.
- Akkor kevesebb CQL-re van szükségünk. - ami jó hír. Legalább Perdán kezdünk függetlenedni tőle. Ettől függetlenül Aquilionról le kell szippantani, mese nincs.
- Nem túlzás egy kicsit a negyven százalék? - ez az összeg pörög a fejemben, amióta meghallottam. Meg... van még valami... nem tudom mi. Á, igen.
- Akkor ezek szerint ez egy régóta futó project? Te is benne voltál? - hangom számonkérés helyett érdeklődő. A választól azonban tartok, mert nem tudom, arra mit is válaszolnék. A munka fontos. És a család is. Az utóbbival szerintem így is sokat foglalkozom. Többet, mint apám velem valaha. De a munkám az első.
- Ilyen módszer van a meteoritok és törmelékek ellen a  mostani satelitek egy részén, nem? -mintha láttam volna pár tervrajzot.
Azt hiszem, az egészet felhúzhatom, ami a pohárban van. Valamit nem fogok fel, sejtésem szerint. A süteményre pillantok, mintha tudnám, mi is az a napbogyó. Jelenleg a bor ízét érzem, ami nem műízű, nem savas, és nagyon jól illik a süteményhez....
Claire beszél!
A gondolataimat visszavezetem Claire szavai felé.
- És úgy élvezted, hogy szeretnél ezzel foglalkozni? - nem hiszem, hogy kancellár feleségeként megtehetné, ebbe bele sem gondoltam.
Bólintok, jelzést adva, hogy értettem, nem szeretné. Mivel érzékelem, hogy folytatná, ismét nem vágok közbe, megvárom válaszát.
- Ha legközelebb így mondod, mint most, meg is értem szavaid. - kezem önkéntelenül nyúl újra az üveg felé. Látogatás. Remélem, nem Perdán. És nem úgy tervezi, hogy én is lent maradok végig vele.
- Rendben. - kötelező protokol, amin mindig szeretek mielőbb túllenni.
- Az adatok eddig is adtak ki furcsa anomáliákat. Ebből arra következtettünk, hogy mint fekete lyuk, az elnyelt anyagból visszabocsát időközönként, eltérő okok miatt. Csakhogy nemcsak az újraszámolás, hanem a mostani mérések is mást mutatnak. Sokkal több anyagot ad ki, mint amit lenyel. Mintha... fehér lyuk lenne. Pedig nem az. - hiszen szédületes sebességgel vonzza magához a világ ezen részét.
Közben töltök magamnak, s mielőtt a talpa érintené az asztalt, Claire is jelentkezik egy újabb töltésre.
- Tessék. - töltök a poharába, és bizony tele, ha nem mondja, elég annyi, amennyi akkor van benne.
Nekem kezd melegem lenni, lazítok is a nyakkendőn, míg töltök neki. Miután töltöttem neki. És csak ezután válaszolok, mérlegelve azt, amit érzékeltem.
- Érdekes ízük van. Nem olyan, mint itt, Dominiumon. - ahhoz szoktam hozzá, s mióta kancellár lettem, azóta finomabbakat is kóstolhatok. - Sokkal több íz van bennük.
És valami kimaradt. Ó, igen, a lent történt eseményeit mondta. Hol is tartott?
- És ez a szerelés kitartott egész nap, vagy a látogatás és a szerelés mellett mást is csináltál? -igen, így lesz meg a teljes napja.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Fuller-lakosztály - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Jún. 27, 2023 7:54 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Matthew & Claire

*Mondhatná, hogy „Pontosan!” megerősítve Matthew következtetését a CQL szükségletcsökkenésről, de az felesleges szócséplés lenne, márpedig tudja, hogy férje azt nem kedveli. Pozitív visszacsatolásra pedig egyszerűen nincs szüksége egy ilyen párbeszédben. Általában másmilyenben sem. *
- Nem láttam a teljes dokumentációt, de megbízok Dr. Davies számításában. Egyébként ez egy nagy fejlesztés volt, az alapértékek pedig nem voltak túl acélosak, így könnyen összejött a negyven százalék. A következő fejlesztés már vélhetően nem tud majd ilyen nagy ugrást elérni.
*Claire nem feltételezi, hogy Zach megpiszkálta volna a számokat, hogy jobban fessen a helyzet. Másrészt Fullerek közül ha valakinek, akkor nem neki akarnak imponálni az emberek annyira, hogy energiát fektessenek a hamisításba.*
- Kilenc hónapja indult a projekt. És nem, csak most az élesítésnél voltam ott és a tesztelésnél.
*Nem bocsátkozik jelenleg véleménynyilvánításba, hogy a 9 hónap egy ilyen szintű projektnél most hosszúnak vagy rövidnek minősül, már csak azért sem, mert az adminisztrációs szakasz nagyon el tudja vinni amúgy is a számokat. Egyszerűen felelt az első és a második kérdésre is. Egyelőre pozitívumként értékeli amúgy a második kérdést, ezek szerint Matthew elképzelhetőnek tartja, hogy egy ilyen projektben Claire is dolgozzon. Majdnem az, amit szeretne, szóval bizakodásra ad okot. Azzal a mellékzöngével nem törődik, hogy Matthew elképzelhetőnek tartja azt is, hogy egy régóta futó projekten dolgozik Claire úgy, hogy egyáltalán nem is tud róla.*
- Igen, innen is merítettek ihletet.
*Tudna még beszélni, a két rendszer hasonlóságairól, különbségeiről, de egy pillanatra eltereli a figyelmét, ahogy a férfi lehúzza a pohár bort. Ritkán, nagyon ritkán látja így inni. Ha épp nem a beszámolóját folytatná épp, lehet rákérdezne, hogy minden rendben van-e Matthew-val, habár azzal erősen kockáztatna egy visszakérdezés-spirált. Szerencsére nem kell eldöntenie ezt a dilemmát, mert ő kapja meg azt a kérdést, amit álmodni se mert.*
- Igen és nem. ~ Csak egyszerűen, tömören! ~ - Nagyon élveztem a feladatokat, annyira, hogy megerősítette azt a már egy ideje érlelődő vágyamat, hogy újra szeretnék dolgozni. *Mély levegőt vesz, most jön az előbbi „Nem” kifejtése, az igazi kérdés.*- De nem fejlesztőként, hanem mint állomáskarbantartó, mivel ZGK úgysem lehetnék.
*Tessék, kimondta, nem nyílt meg alatt az fémötvözet-padló sem. Még. Tényleg nem tervezte úgy, hogy még érkezése pillanatában Matthew nyakába borítja az egészet, de még a ZGK-t is elmondta, szóval túlteljesítette a nem-tervet. Egészen kiszáradt a szája, kár, hogy a pohara üres, de most nem töri meg a pillanatot azzal, hogy újratöltést kérjen, majd később. Most feszülten várja a reakciót, de direktben nem kérdez, hagy egy kis időt feldolgozni a hallottakat.*
- Akkor ezt megbeszéltük.
*Tesz pontot mindkét gondolatra, figyelnie kell szavaira és legközelebb együtt utaznak a Perdára babalátogatóba.*
- És van már elgondolásod, hogy akkor mégis mi lehet, mi történhet ott?
*Mivel az űrben élt világ életében, érdekli az űrtudomány, egyik aspektusa jobban, másik kevésbé, de szigorúan csak kedvtelői szinten. Matthewt hallgatni viszont, ahogy szakterületén belül gondolkodik, az mindig élvezet.*
- Köszönöm. * Az előbbi „hibából” tanulva, hagyja, hogy a férje teli töltse poharát. Már a jó ízlés határán belül tele és nem szürcsölősen tele. * - Igen, a perdai víz már majdnem ízesítettnek tűnik, pedig csak egyszerű víz, nem olyan mint az igazi itthoni.
*Kifacsart dolog, tudja, hogy nem a természetes vizet tartja igazinak, máshol nem is nagyon hangoztatja. Belekortyol a borba és jókedvvel folytatja az élménybeszámolóját. Jól esik neki Matthew érdeklődése az útjáról.*
- Első nap utaztam és délután meglátogattam Saskiát, második nap szereltünk és teszteltünk Dr. Davies-szel, ma pedig vásároltam és utaztam. Sűrű napok voltak. * Még sűrűbbnek érződik, ha belegondol, hogy ma reggel még a Város napfényes utcáit járta.* - De a tesztelés az szinte lazítás volt. Megnéztünk egy filmet, hogy lássuk az eredményeket, de én még a filmet is élveztem.
Vissza az elejére Go down

Matthew Fuller
Matthew Fuller

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. január 11. (41 éves)

Beosztásom :
csillagászat, asztrofizika

Reagok száma :
40

Avatar alanyom :
Matt Bomer


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Júl. 04, 2023 11:04 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
CLAIRE RÉSZÉRE

Doktor. Az ilyen fokozatúak már sok mindent letettek az asztalra és komolyan gondolják. És elfogadom Claire tudását is, hiszen ő volt ott, s látta.
- Értem.- mivel a technológiai rész nem rám tartozik, így arra nem igazán fogok rákérdezni kancellártársamtól, mi is az oka a nem túl acélosságnak. Ez éppen olyan, mintha tőlem kérdezné, Perda valóban élhető-e a számunkra. Amihez nem értek, nem szólok bele.
- Értem. - tehát arra hívta meg a csapat, hogy tesztelje. Még valami kering bennem kérdésként, és az Claire-rel kapcsolatos, s mivel még nem tisztult le, s figyelni akarok a válaszokra, egyelőre hagyom formálódni agyam hátsó zugában.
Elgondolásom helyes volt ezek szerint, s a tervet máshová is felhasználták. S mivel nem vagyok benne jártas, hiszen nem mérnök a végzettségem, ennyiben is hagyom. Amiben nem vagyok otthon, abban beszélgetőpartner sem vagyok. Semennyire.
Igen, és nem. Erre már leteszem poharam, s Claire felé fordulva hallgatom tovább, mivel nem értem a válaszát, s ahogy látom, folytatni, fogja, így csendben megvárom, míg kifejti érthetően ezt számomra.
Fogalmam sincs, meglep-e a válasza, csak azt, hogy jöhetne még egy korty abból az égető folyadékból, ám most visszatartom magam, hogy a gondolataimra tudjak figyelni.
Főként azért hallgatok, hogy a kancellárné protokollt futtatom le magamban, végigpörgetve a szabályzatokat. Vannak dolgok és helyzetek, melyeket nem tehet meg, épségét veszélyeztetné, s én sem engedném. Vagy engedném?
- És mégis ZGK szeretnél lenni, nem pedig állomáskarbantartó? - keresem a hiányzó részeket mondatában. Mert azt egyértelműen kijelentette, mi nem akar lenni. Akkor nem lesz.
- Mióta van ez tervként a fejedben? Gondolatként? - ha régóta, akkor miért nem mondta el?
A megbeszéltükre bólintok. Megbeszéltük. Szeretek egyenes lenni.
A következő kérdésere hosszabban hallgatok. Míg csak elmélet az elgondolásom, nem igazán beszélek róla. De nem a tudományos csoportban vagyok most.
- Lehetséges, hogy egy vortex. - nem köntörfalazok, egyből megmondom, mire is gondoltam.
- Kérlek. - leteszem az üveget, még nem iszok bele a saját poharam tartalmába.
Az igazi, itthoni. El nem tudtam képzelni, hogy van más íze is a víznek, mint amit mi iszunk. Nagyon vigyázva rá, hiszen alapszükségletünk.
- Ezek szerint az itthoni víz finomabb neked?
Nem veszem észre, kezem már megint a sütemények felé indul. S mivel nagyon ízletes volt a borral együtt, így a lenyelt falat után kortyolok a borból. S mintha egy kicsit hosszabban kortyolnék az egyiknél, mikor kimondja, hogy filmet is néztek együtt.
Mit élvezett még? Vagy esetleg... kit?
Egy korty még jön az előzőhöz, s leteszem a poharat.
- Ha élvezted a tesztelést, akkor miért nem olyanban dolgozol, ha már dolgozni akarsz? Akár Dr. Daviesszel is. - ha már annyira jól kijönnek. Nekem az ilyen nem számít, azok, akik nem érik el a tudásszintet meg sem fordulnak a munkacsoportomban.
Melyik filmet élvezhette?

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Fuller-lakosztály - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Júl. 04, 2023 10:30 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Matthew & Claire

*Gyorsan végigszaladnak a technikai részleteken, amit Claire most azért sem bán, mert az ebben a pillanatban őt leginkább érdeklő kérdéseket boncolgatják helyette.  Amúgy azért nem lenne gond számára a téma átugrása egyébként, mert tisztában van vele, hogy férjét csak fárasztaná, márpedig ő szereti jól kihasználni Matthew kevés idejét és beszélgetéseikre szánt energiáját.*
- Túlzás lenne azt mondani, hogy mindig is az volt az álmom, hogy ZGK legyek, de nagyon közel volna az igazsághoz, már az Akadémián is az elejétől fogva erre szakosodtam. *Pusztán megjegyzi, semmi kihívó nincs a hangjában, de gondolataiban sem, hogy ez utóbbit talán férjének tudnia kellene róla, talán tudja is, elvégre nem ez volt a kérdés.* - De úgy vélem, hogy a státuszom nem engedné meg ezt a munkakört, emellett vélhetően már a korom sem ideális kezdő ZGK-nak, és persze már ott vannak a gyerekek is.
*Sorolja az ellenérveket, amiért nem is számol ezzel a lehetőséggel, a legerősebbtől halad visszafelé, nem a saját sorrendje szerint, az pont fordítva szólna. *
- Pfff….*Fúj egy nagyot, fél szemét becsukva számol.* - Ilyen pontosan két napja született meg a terv, mióta Saskiával beszélgettem.
*Egyelőre nem dobja be, hogy Saskia még szárnysegédnek is ajánlkozott.*
- Amióta már Aurora is iskolás, túl sok szabadidőm van, az időkitöltő tevékenységeim pedig csak többé-kevésbé váltak be idáig. *Nem akarja egyik ilyen tevékenységét sem mélységeiben boncolgatni, talán nem kell magyarázni, miért.* - Pár hete fogalmazódott meg bennem, hogy talán érdemes lenne a régi szakterületemen dolgoznom, és kellett egy kis idő, amíg meg tudtam fogalmazni saját magamnak is, hogy pontosan mit szeretnék.
*Azt, hogy némi biztatás és noszogatás is elkélt a folyamatban, illetve a jól sikerült tegnapi napja a mozi tetején együttesen hozták meg gyümölcsüket, nem keveri egyelőre bele válaszába. Sőt, nem is beszél tovább, válaszolt a kérdésekre, további fecsegés csak rontana a helyzeten. Jelenleg egyébként azt is pozitívumként könyveli el, hogy Matthew ennyit kérdez és nem szőrszálhasogatóan kérdez és nem zárta le a kérdést egy egyszerű nem-mel már a legelején. Engedélyez magának hát egy visszafogott, és kissé ideges mosolyt, holott igazából megkönnyebbült, amiért kimondta, amit szeretne. Pont ahogy Matthew kérte pár hete. Hm, lehet nem is ideges, inkább izgatott az a mosoly, ahogy szemének csillogása is. Vagy csak a perdai bor teszi a dolgát, ki tudja.*
- Hm. Érdekes. *Meglepődik a rövid válaszon. Már nem a rövidségén.* - És van arra is elgondolásod, hogy mi lehet az epicentrumában, vagy hogyan keletkezhetett?
*Laikus kérdések, de hát Claire maga is az, a bortól, amiben újfent belekortyol egy aprót, könnyebben is jönnek a kérdések… és a válaszok is:
- Igen, tudom, furcsa vagyok.
*Vigyorodik el védekezőn. Mondhatná, hogy az otthoni víz mindenkinek a legfinomabb, de gyanítja, hogy a többség Mrs. Jenkins véleményén lehet és inkább a természetes vizet preferálja, szóval megbukna a legelején ez a kijelentése. De ez a szép az emberekben, annyi félék ahányan vannak.*
- Ha választhatok, akkor inkább a hibákat szeretem megjavítani, hogy az Öreglány jól érezze magát még nagyon sokáig.  A fejlesztések is érdekesek és ha jól működünk, akkor kéz a kézben jár a karbantartással. Szóval, ha a testőrnélküli állomáskarbantartói pozíció mégse elérhető számomra, akkor a rendszerfejlesztések lenne a második választásom, Zach-kel, ha beválaszt valamelyik projektcsapatába. Nagy megtiszteltetése lenne, elvégre Dr. Davies eredeti tervező, nagy koponya, de akkor lehet többször kellene a Perdán is dolgoznom, azt megint csak nem szeretném.
*Ez utóbbi már inkább hangos gondolkodás és igen nagy ha Claire szerint az a ha. Ugyan kijelentette Zach, hogy vissza kéne mennie dolgozni, de az eredeti szakterületére, nem az ő fejlesztői csapatába. Egy dolog egy napját elrabolni és egy másik állandóan a nyakán lógni mint valami kolonc. Ez csak az egyik - félig-meddig feltételes - ellenérv, a másik pedig a gyakoribb perdai utazások. Mindenesetre ne felejtsük el, hogy a hangos gondolkodás elején sikerült csak úgy mellékesen ledobnia még azt a bombát is, hogy úgy képzeli a visszatérést a munkaerőbázisba, hogy nem hurcol magával testőrt.*
Vissza az elejére Go down

Matthew Fuller
Matthew Fuller

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. január 11. (41 éves)

Beosztásom :
csillagászat, asztrofizika

Reagok száma :
40

Avatar alanyom :
Matt Bomer


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Pént. Júl. 28, 2023 2:15 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
CLAIRE RÉSZÉRE

Hallgatom, mit mond, és nem áll össze a kép.
Elmondtad az összes kifogást és kerülő részt, ami a ZGK-hoz tartozik. Csak éppen a kérdésemre nem válaszoltál. Te mit szeretnél, ez volt a kérdésem. ZGK szeretnél lenni, vagy állomáskarbantartó? Esetleg valami más? - nem tudom azt mondani, hogy abban nőttem fel, az anya otthon van. Mert nem volt ebben példám otthonról hozva. S eleddig úgy gondoltam, a család az első neki, és az egyetlen, meg a gyerekek. Ezek szerint mégsem.
Éppen ezért kérdezek rá arra is, mióta tervezgeti ezt. Oka van, hogy szóba hozta, s számomra egy terv nem hirtelen pattan ki a fejemből. Azokat ötleteknek nevezem.
- De előzménye volt, hogy ez akkor szóba került, nem? - felidézem a napirendjét, s a felismerés felcsillan a tekintetemben.
- A munka, doktor Daviesszel? - nem, szerintem még azelőtt kell lennie valaminek, amiért arra igent mondott. - De azt is valamiért elfogadtad, hogy mész oda, nem? Vagyis ennek az elgondolásnak sokkal régebben benne kellene lenned, nem? - érdeklődés van a hangomban, ezeket a helyzeteket szeretem, ahol keresni kell, és nem érzelmekről van szó.
S meg is érkezik elgondolásomra a válasz, indoklással együtt. Nekidöntöm hátam a szék támlájának, gondolkodom. Unatkozni nem szeretek, szeretem lefoglalni az agyam, a gyerekekhez nem értek, ezt Claire látja, mennyire önállóak már. S nem kérdezek arra, mik nem jöttek össze neki próbálkozás gyanánt, szerintem mindenki képes ismerni képességeit annyira, hogy el tudja dönteni, mit is akar.
- Tehát szeretnél visszatérni dolgozni. -s mivel a nejem, kicsit bonyolultabbá teszi a helyzetet. Azt viszont méltányolom, hogy elmondja, még akkor is, ha az elején döccenősen haladt, amit nem igazán értek másokban, miért kerüli körbe a témát, a helyett, hogy megnevezné.
Kortyolok újabbat, igazából észre sem veszem, hogy a borospohár a kezemben van.
Újfent leteszem a poharat a kérdésre, s előveszem a pda-t, de a  helyett, hogy elé tenném, inkább kivetítem a képet róla.
- Sokáig úgy történtek a megfigyelések, s az adatok is azt jelzik, hogy a belsejében egy Fekete Lyuk van. - megszokott, minden galaxis belsejében az van, a Tejútéban is van egy elég masszív. - És hogy azért lett szuperhalmaz voltaképpen, mert a gravitáció rengeteg galaxist bevonzott már. - mutatom az animált ábrát. - És az is megszokott, hogy időnként dob ki magából anyagot, így azzal szintén sokáig nem foglalkoztak. Azonban... - újabb kép, s az elmúlt hetven év vizsgálata van animációba foglalva.
- Mióta átléptünk ide, máshogyan is meg tudjuk figyelni, s rengeteg anyagot ad ki magából, szinte majdnem többet, mint amennyit elnyel. - galaxisok tűnnek el, anyag dobódik ki, amiből valami mintha formálódna, hetven év nagyon kevés csillagászati időben mérve, azonban egy törés megjelenik, ahogyan átléptünk ide, s innen vizsgáljuk a szuperhalmazt.
- Az is lehet, hogy eddig tévesen vizsgáltuk, az is lehet, hogy egy anomália volt közöttünk, és a szuperhalmaz között. Ezt még vizsgáljuk. Viszont ami érdekes az az... - izgatottá válok, de visszafogom magam, a mosolyom is eltűnik, ahogy nekikezdek a mondatnak, majd megállok, rájőve, hogy megint elszaladtak velem gondolataim. Rövidre fogom, tudom, hogy a csapaton kívül nem igazán foglalkoztat másokat ilyen.
- Rengeteg energia szabadul fel, s lökődik az űrbe. Távoli terv, de mi van, ha csillagközi utazásoknál fel tudnánk használni ezt az energiát? CQL nélkül? -és így be is fejeztem, nem terhelem ezzel tovább Clairet.
- Nem, nem vagy. - egy pillanatra tekintek csak oldalt, ahogy végigfuttatom magamban, mitől is lenne ő furcsa. - Ezt a vizet szereted. Attól még nem vagy furcsa.
S mivel összeérlelődött bennem a téma, amiről az imént beszélgettünk, felteszem a kérdésemet is.
Hosszabban elgondolkodom most, keresve azt a megoldást, ami számára a megfelelő lehet. Látom rajta, hogy sokat gondolkodott ezen.
- A testőrség elengedhetetlen. - tanulságos volt számomra is, mire megértettem, ha nem is kisebb hadsereggel kéne körbevennem magam, szükségem van testőrségre. Csak nem élek vele túl sűrűn.
Ez eredeti tervezőn megakad a gondolatom, s így már kezdem érteni, vagy próbálom összerakni a dolgot.
- Ha doktor Davies benne volt a fejlesztési csapatban, akkor sokat tud a hajóról. Tehát nem akarsz annyit lemenni Perdára? - s meglep az az érzés, hogy ennek örülök.
- S mit szólnál ahhoz, ha olyan projektbe vonódnál bele doktor Daviesnél, ami itt, a hajón van? - tekintek rá érdeklődéssel.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Fuller-lakosztály - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Aug. 01, 2023 8:32 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Matthew & Claire


- Igazad van. *Állapítja meg halvány meglepettséggel hangjában, ahogy végigfutja válaszát.* - Hm, és nem is olyan könnyű megadni a választ. * Mondja némi gondolkodás utána elkomolyodva.*- Ki gondolta volna, hogy szinte ijesztő tud az lenni, ha az álmaidat karnyújtásnyira hozzák.
*Annyira meglepődött, leginkább saját magán, hogy tulajdonképpen most még gondolatai is kihallatszódnak, miközben pillantását a gyerekeken felejti – pontosabban a gyerekeket eltakaró falon, de anyai szeme látja az ágyukban összegömbölyödve (Aurora) és tagjait szétvetve alvó (Isaac) gyerekeket.*
- Lehetnék? ZGK? *Kérdi Matthew-ra pillantva, de azonnal rájön, hogy még mindig ő tartozik egy válasszal.* - Igen, ZGK szeretnék lenni.
*Végig kellett gondolnia, hogy berögződött álma vajon tényleg csak ennyi, egy megszokás vagy valóban ezt szeretné továbbra is. „Az összes kifogást és kerülő rész” azért nem légből kapott volt, de tulajdonképpen a végeredményen nem változtatott. Most kíváncsian várja a választ, de azért nem annyira naiv, hogy elhiggye, hogy valós esélye lenne rá, hogy ZGK legyen.*
- Pár hete, a legutóbbi plenáris előadásod után belógtam egy előadásra az Akadémián, Kutatások zéró-gravitációs körülmények között. *Felidézi a gondolat eredetét Matthew visszafejtési útvonalára válaszul, ami amúgy közel járt a valósághoz. Elvigyorodik, a diákok inkább ellógni szeretnének az órákról, nem pedig többre beülni, mint amit az órarendjük tartalmaz.* - Sajnos szinte csak a végét hallottam, ezért a legvégén odamentem az előadóhoz, Dr. Davies-hez - innen egyébként az ismeretség - hogy elkérjem az előadást és a releváns kutatásokat. Bemutatkoztam, szóba kerültek a témában írt régi tanulmányaim, utána az esetleges terveim a visszatérésre, ami akkor még egyáltalán nem volt. De ezzel el is ültettük az ötletet.
*Szinte még mindig érzi a zavartság melegét, amit Zach kvázi-számonkérése után érzett. Akaratlanul is arcához emeli szabad kézfejét, hogy ellenőrizze hőmérsékletét, de az most nem forróbb, mint máskor. Igazából nem is a kérdés hozta zavarba, hanem a férfi éleslátása, ismeretlenül is jobban belé látott, mint ő saját magába. Jobban vagy őszintébben. Míg ezt bogozza magában, egyszerűen csak bólint Matthew konklúziójára, igen, szeretne visszamenni dolgozni. Utána pillantása a kivetített képre ugrik, de figyelme némi fáziskéséssel követi csak, pedig érdekli a válasz, de mégis csak önző ember, akit (majdnem) mindenki kedvenc témája, avagy saját maga, kicsit megzavart. Mire az elmúlt évtizedek animációjáig jutnak, felveszi a fonalat. Átragad rá Matthew lelkes mosolya, ami aztán az ő arcáról is lekopik, ahogy férjééről, de Clairé azért, mert nem tudja hova tenni a hirtelen változást. Azt gyanítja, hogy titkosított terepre tértek át, pedig még egy laikusnak is érdekes feltételezésekig jutnak. Nem is bírja ki, hogy ne kérdezzen, csak még egy kicsikét.*
- Akár fénysebességgel vagy annál gyorsabban is utazhatnánk?
*Tudományos fantasztikum határát súrolja kérdése, de szép lassan minden tudományos fantasztikum valósággá válik, talán egyszer az FTL hajtóművek és a hiperugrások is. Belegondolni is szédítő lenne, mennyivel gyorsabban haladhatna a felfedezés üteme, ha nem csak CQL-lel tudnának utazni. Talán még a többi hajót is megtalálhatnák.
Annak örül, hogy legalább egy ember szemében nem furcsa a vízpreferenciája, ráadásképp pont a különleges valakijének szemében nem furcsa, ez óriási mosolyként jelenik meg arcán. A továbbiakat azonban emésztenie kell.*
- Nem szeretek sokat távol lenni hazulról. Nem csak a gyerekek miatt.
*Válaszolja meg a legegyszerűbb kérdést, számára a Dominium az otthon, a Perda „csak” egy gyönyörű, egzotikus hely, ahol jól esik kikapcsolódnia, de csak rövid ideig.*
- Ha valóban szükséges, legfeljebb egy testőr, akkor a fejlesztési projektek jobb választás számomra.
*Tudja, hogy minden protokollt nem rúghatnak fel, de ha elegendő lenne egy testőr, már annak is örülne. De egy árnyék is zavaró lenne, miközben épp egy légcserélő panelt huzalozna át. Egy hajófejlesztőmérnök munkája jobban kiszámítható és többségében lenne egy félreeső falszakasz,ahol Mr. Árnyék diszkréten beleolvadhat a környezetbe. Ha pedig telepíteni mennek, azt is jobban le lehet előre szervezni, semmint a random hibaelhárításokat. Ugyanakkor mégis ugyanaz lenne a munkája eredménye, az Öreglány jobb egészségnek örvendhetne. Egész szépen lezongorázta magában a dolgot, már csak egy részlettel nincs teljesen kibékülve.*
- Én nagyon szívesen dolgozok együtt Dr. Davies-szel, de csak akkor, ha ez kölcsönös. Nem szeretném, ha muszájból válogatna be a csapatába.
Vissza az elejére Go down

Matthew Fuller
Matthew Fuller

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. január 11. (41 éves)

Beosztásom :
csillagászat, asztrofizika

Reagok száma :
40

Avatar alanyom :
Matt Bomer


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Aug. 06, 2023 5:38 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
CLAIRE RÉSZÉRE

Halvány mosoly jelenik meg szám sarkában, megértve meglepettségét. Hajlamos vagyok magam is időnként elveszni saját logikámban.
Türelemmel várom meg gondolatmenetének végét, noha azzal nem tudok mit kezdeni, hogy mi az ijesztő abban, ha az álmai karnyújtásnyira vannak.
- Senki sem hozza. Te hoztad be. Szavaiddal. -
A kérdésre egy kicsit oldalra biccentem fejem, s várom a valódi választ.
- Értem. Szeretnél ZGK lenni. - bólintok. S még nem megyek ezen a vonalon, még valamit látok a képletben, amire fontos szerintem kitérni, mielőtt ebben bármi közelit is mondanék.
Mert látok a képletben egy másik tényezőt is, ami nem ismeretlen, ám meg akarom fejteni. S el is indulok abba az irányba. Felismerés és megértés gyúl tekintetemben, ahogy végigvezeti a találkozást, s az előadás sem volt véletlen. A véletlenekben nem hiszek, a határozatlansági tényezőkben annál inkább.
- Nem volt véletlen ez az előadás. - bólintok. - S biztos vagyok abban, hogy ha nem lettél volna nyitott a lehetőségre, akkor nem lépsz be az előadóterem ajtaján.
Nem igazán értem, miért ér arcához, a szavaira figyelek.
- Átgondolom a lehetőséget. - akár kiábrándító is lehet válaszom, ám Claire helyzetében sokkal több tényezőt kell figyelembe venni. Vagyis nem csaptam rá az ajtót, még nyitva van, figyelve a lehetőségekre. S főként azért, mert nem arról vagyok híres, hogy csípőből és azonnal adok választ. Előtte körbejárom a tényezőket.
- Hiper és dimenzióugrások is.
A Fekete Lyuk, ahogy viselkedik, úgy nyithatunk új megoldások felé. Ehhez nemcsak anyag szükséges, hanem megfelelő ismeret.
A széles mosolyát viszonzom, egy sokkal visszafogottabbal. Valahogy mindig sikerül kicsalnia belőlem a mosolya ezt.
- Nem csak? - kérdezem vissza érdeklődéssel, keresve a lehetőségeket. - Itt jobb, a Dominiumon? - keresem a lehetőségeket.
Megérlelődik bennem és a helyzetben annyira a válasz, hogy a válasz meg is érkezik. Igaz, nem lezáró, mindössze egy tényezőt köt ki.
Ám ebben nem én vagyok a legérintettebb, hanem Claire, így hagyom a gondolataiban, s ennek okán fel is hajtom a maradék bort, amit talán nem kellett volna. Még jobban melegem lesz, a nyakkendőt muszáj vagyok kiengedni, s kigombolom a legfelső gombot.
- És hogy látod, megtenné? - nem vagyok jó emberismerő. Jó szakember-ismerő igen.
- És ha megkérdeznéd? Utána már jöhet a többi adminisztrációs rész.  Vagy... - nem vagyok beszédek embere, ezért megakadok, ám mivel munkába vágó és az azért könnyebben megy. - beszéljek én vele?

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Fuller-lakosztály - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 07, 2023 9:20 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Matthew & Claire

- Akkor mondjuk csapatmunkának, mert a te kérdésed is kellett hozzá, én kapásból átugrottam volna.
*Feleli kedvesen, nem kötekedésből egészíti ki férje szavait. Tényleg nagyra értékeli, hogy Matthew nem azzal a bizonyos ’Nem.’-mel zárta le az egész, nem szakmai témát. És megtiltja magának, hogy belegondoljon, hogy mi lett volna, ha ezelőtt 5-6 évvel nyitja ki a száját és mondja el, mit szeretne. De egyrészt nincs értelme a ’mi lett volna, ha ’ kezdetű örökérdeművel borzolnia a saját lelkivilágát, másrészt… hjaj, másrész. Fel kellett nőnie, átmennie vízen és tűzön (majdnem szó szerint), hogy eljusson ide és merjen kommunikálni a saját férjével. Jól mondja, Matthew, kellett ez az érettség és élettapasztalat, hogy aztán nyitott legyen a lehetőségre és abszolút minden hátsó szándék nélkül, de beüljön arra az előadásra. *
- Köszönöm!
*És már libben is – habár nem az a libbenős fajta – és puszit ad a férfi ajkaira. Mintha csak a beleegyezést kapta volna meg, mosolya levakarhatatlan lesz még egy ideig. Már nem megy vissza poharához, amit az asztal kanapé felőli végén hagyott, inkább félig felül az asztallapra, székre nem akar, ha már Matthew inkább áll, így kényelmesebben tud beszélgetni vele.*
- Wow! *Tátogja, miközben elkerekednek szemei.* - A többiek, mármint a kancellárok már tudják?
*Persze még csak a lehetőség küszöbén állnak, de ez a többieket nem szokta érdekelni, élénken emlékszik mi volt, amikor felmerült az élhető bolygó felfelfedezésének valós lehetősége.*
- Lesz expedíció a további megfigyeléshez, adatgyűjtéshez? Egyáltalán mi a következő lépés?
*Először természetesen Tess jutott eszébe, majdnem biztos benne, hogy jelentkezne egy ilyen küldetésre, vélhetően ezért is volt ez az első gondolata, csak utána jutott eszébe, hogy nem is biztos, hogy ez a soron következő feladat.*
- Abszolút, nem is kérdés, valahogy biztonságot ad a behatárolt tér.  Gondolom ez gyakori azoknál, akik világéletükben itt éltek, pont annyira gyakori lehet, mint ahányan közülünk pont ezért elvágynak innen. *Vonja meg vállát egy rövid nevetés kíséretében. S mivel Matthew-t láthatóan érdekli a kérdés, kicsit hosszabban is válaszol.* - De nem csak a Dominiumot szeretem, hanem magát a kozmoszt, talán ezért is vonzotta ZGK pálya. Szép a Perda és biztosan szép volt valaha a Föld is, de azért ilyen látvány sehol sem fogad.
*Mutat szélesen gesztikulálva a Dominium külső fala felé, mintha csak óriásablak lenne ott is. A mozdulat közben persze beleakad keze az épp meglazított nyakkendőbe.*
- Vissza kell még menned dolgozni? Vagy levehetem?* Kérdi a legnagyobb természetességgel, habár két kezén meg tudná számolni, hányszor hámozta le Matthew-ról a nyakkendőjét.* - És te? *Jut eszébe közben a viszontkérdés is.*- Ha lenne a Perdán egy obszervatórium és egy külön irodád, nem szeretnél inkább lent élni?
*Azt tudja, hogy kirándulásra lecsábítani nehéz dolga van, de ha egy mindennel felszerelt munkaállomást biztosítanának Matthew-nak, talán jobban szeretne madárcsicsergése ébredni, semmint a vízvezetékek ütemes gurgulázására.*
- Nem, köszönöm, majd én megkérdezem.
*Vágja rá, mielőtt megkísértené a lehetőség, hogy láthatja Dr. Davies és Fuller kancellár találkozását. Hm, jobban belegondolva, vélhetően nem is lenne jelen, mert az nagyon furcsa lenne. Igaz, nem is tudta legutóbb eldönteni, hogy szeretné-e testközelből látni a beszélgetésüket. Mindenesetre már válaszolt, nem fog visszakozni, így ez a kérdés – legalábbis egyelőre - eldőlt. A túlgondolkodást még tudná folytatni, de eszébe jut, hogy több kérdés is elhangzott, így némi zavart kuszasággal felel is rájuk. Pontosabban megint hangosan kezd gondolkodni.*
- Olvasta a régi jelentéseimet, most a terepen is dolgoztunk kicsit együtt, nagyjából tudja, mire vagyok képes, általánosságban nem értette, miért nem dolgozok. Szóval ha kap választási lehetőséget és nem akarna együtt dolgozni velem a mindennapokban, szerintem megmondaná. Szereti a hatékonyságot. Sőt azt is megmondaná, ha szerinte másik projektben nagyobb hasznomat vennék.
Vissza az elejére Go down

Matthew Fuller
Matthew Fuller

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. január 11. (41 éves)

Beosztásom :
csillagászat, asztrofizika

Reagok száma :
40

Avatar alanyom :
Matt Bomer


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Csüt. Aug. 24, 2023 11:24 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
CLAIRE RÉSZÉRE

Elgondolkodva nézek magam elé, végiggondolva azt, amit mondott. Végül is, igaz, így bólintok egyet.
- Igaz.
A következő pillanatban azonban már fülig piros, a fülem hegyével az arcom. A kezdeti meglepődés után, hogy mit tett, sokkal inkább az némít el, hogy hatással van rám, és ez minden alkalommal meglep, méghozzá nagyon is jó érzésként. Zavartan mosolyodom el, nem tudva hirtelen mit tenni a helyzettel.
- Az elméleti részének a legvégén haladunk, így hamarosan tudni fognak róla. - szükségem lesz más szakemberekre és eszközökre, azt pedig a többiek beleegyézésével tudom használni, igénybe venni.
- Ezen dolgozunk most. Egyelőre kisebb kísérleteket végzünk, annak még nem járunk a végén. Ahogy érkeznek az adatok a többi megfigyelésből, számolásokból, úgy igazítjuk a kísérletet is, és viszont: a kapott eredményeket összevetjük a többi megfigyelésekkel. - mini fekete lyuk a kedvencem, azonban tudom, hogy azzal vigyázni kell, nem csak itt van hatással, máshol is.
Felcsillan a szemem végére szavainak, s magam is a falak felé nézek. A világűr az életem, Perda ezért sem érdekel igazán. Nem több fajfentartásnál, a primitív dolgok meg sosem érdekeltek, ezt azonban sosem mondanám ki hangosan, s ha valaki érti szavaimból, hogy sokkal inkább érdekel a kvantumfizika és az asztrofizika, sem fogom még érthetőbben kimondani. Nem nézem le, számomra nem mond semmit.
- A világűrnél nincs jobb dolog. - - kezem újra a pohár felé nyúl, s már félúton vagyok vele, mikor megérzem Cailre kezét a nyakkendőmön. Úgy marad a kezem, s Claire felé fordulok, és mivel éppen kortyolni akartam a borból, aminek talán már érzem a melegét, még jobban melegem lesz, két lélegzetvételnyi idő után tudok csak válaszolni.
- Majd holnap. Úgy értve, dolgozni. - egészítem ki szavaim, megértve, hogy akár a nyakkendőre is lehetne érteni.
Végül leesik. Ezt nevezik kommunikációnak. Mint kutatás közben véleménycsere. Ott könnyebben mennek ezek, még csak figyelnem sem kell erre.
- A világűrt könnyebb megfigyelni innen, Perdán túl sok a zaj, ami ront az eredményeken. - ám valami még mindig nem teljes. Párszor Clairre pillantok, párszor inkább el, látni, hogy forognak a kerekek bennem, s így is van. Ujjai a nyakkendőmön, a bor íze, a sütemény zamata, és még egy tényező keveredik össze a hiányzó résszel. Aztán szépen elkezdenek rendeződni.
- Kipróbálnád, milyen lent élni? - ha nem jól tettem össze mindezt, akkor majd most megtudom.
- Rendben. - megkönnyebbülök. Nem az én asztalom az ilyen kommunikáció, elég a kancellária dolgaival kapcsolatban egyeztetnem, ami azért könnyebb, mert az is szakmába vágó. Az én részemről. Ha már közös megbeszélés van, úgy már néha vannak mentális lukak a beszélgetésben, amikor inkább hallgatok, hogy összerakjam, miről is beszélünk.
- Általánosságban nem értette. - nézek rá. - Gondolom, mostanra már tudja, hogy ki vagy. - a többi részével elégedett vagyok a részéről, számomra az ilyen szakemberek a számításba jöhető elmék, a többiekkel nem megy mit kezdeni.
- Végeredményben elégedett volt a munkáddal, és támogatja is. Ha megbeszéled vele te, s beleegyezik. - ugyan mondjon már nemet, akkor máshogy lesz elrendezve, bár azzal meg Clairet hozom nehéz helyzetbe, azt meg nem kívánom.


Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Fuller-lakosztály - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 28, 2023 8:40 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Matthew & Claire


*Nem kell szemfülesnek lennie ahhoz, hogy feltűnjön neki Matthew zavara. Ráadásul a mosolyt is hozzávéve, úgy ítéli meg, ez nem egy kínos zavar. Csak abban nem biztos, mivel is váltotta ki. A férfi jól irányzott kérdésének méltatása vagy inkább az abszolút korhatári besorolást nem igénylő szájra puszi. Imádná azt gondolni, hogy az utóbbi. Hogy - még mindig? - hatással van a férjére. Fürkészőn nem ereszti pillantásával, sőt még Claire maga sem tud visszafogni egy bátorító mosolyt, ami nem is annyira újkeletű, hiszen már percek óta díszeleg arcán, most inkább csak tónusa változhatott, már ha ezt bárki meg tudná állapítani.
Majdhogynem bánja, mikor a szakmai téma felé eveznek. Csak majdnem, mert rendkívül érdekli, hogy egy szinte felfoghatatlan felfedezés küszöbén állnak.*
- Értem.
*Bólintva nyugtázza, hogy még van egy kis nyugtuk, míg a kancellárok nem értesülnek az eredményekről és lehetőségekről.*
- Ez van akkor most főfókuszban?
*Érez egy kis bűntudatot, amiért ez most igazi kérdés és nem csak udvariassági. Annyira el volt foglalva az utóbbi napokban, sőt hetekben saját magával, az utazásával, terveivel, hogy csak felületesen foglalkozott Matthew ügyeivel. Ezért nincs képben a jelenlegi munkaprojektjeivel és ezért lehet az is, hogy Fuller kancellár naptárában a következő hetekre csak egy akadémiai megjelenés van beütemezve, sehol egy plenáris előadás, vagy interjú a különféle tudományos vagy hivatalos sajtómunkatárssal.*
- És van olyan projekt, ami már a gyakorlati fázisban van? *Cseveg tovább, de közben eszébe jut egy kicsit specifikusabb kérdés, így választ sem várva folytatja.* - Jut eszembe, nincs kilátásban olyan expedíció, ahol új anyagok kutatása is cél? Mikor a napelemeken dolgoztunk, akkor beszélgettünk Dr. Davies-szel arról, hogy vannak további tervek az energiamegtakarításra, az egyik nagy változója az egyenleteknek, hogy találunk-e olyan új vanyagokat, amik új távlatokat nyithatnak a fejlesztésekben.
*Kérdez és egyből meg is adja a választ, hogy miért érdekli. Eredetileg maga akart utánanézni az adatbázisban, de rengeteg időt spórolhat meg magának a kérdéssel, legalábbis, ami az űrben lévő expedíciókat érinti, a perdai illetékességűt majd átnyálazza ráérő idejében.*
- Erre most koccinthatnánk, kár, hogy ott maradt a poharam.
*Természetesen nem az áthidalhatatlan három, maximum négy lépés távolság tartja vissza, hanem hogy egyébként foglalt a keze Matthew nyakkendőjével és nem akaródzik elengednie. Nem is kell.*
- Akkor erre már nem lesz szükséged ma.
*Vonja le a konklúziót, ezzel helyettesítve magát az engedélyt vagy beleegyezést, hívjuk akárminek is, és elkezdi meglazítani a nyakkendőt, majd mikor a keskeny végét kihúzta a csomóból, akkor magát a csomót is kioldja egyetlen mozdulattal, végig figyelve Matthew arcát, hogy észrevegye, ha mégis ragaszkodna a nyakkendőhöz, és mert - nem tagadja - kíváncsi ez is hatással lesz-e rá.*
- Igaz, értelek.
*Ha kellett volna, erre a válaszra fogadott volna. Apró sikernek könyveli el, hogy jól tippelt.*
- Nem, nem igazán. Rövid utazásokra kiváló, a változatosság igazán üdítő, de életvitelszerűen csak a magam kedvéért nem költöznék le.
*Hagy egy aprócska kiskaput, nevezetesen ha egyszer, a még nagyon távolinak tűnő jövőben a gyerekek leköltöznének és mondjuk szükségük lenne a szüleikre, akkor vélhetően nem gondolkodna a válaszon, ahogyan most sem hezitált.*
- Igen, minden bizonnyal tudja.
*Elmosolyodik, ahogy eszébe jut az árnyékokkal megtett sétájuk az apartmanok felé a Városban. Akkor még egy kavics alatt élőnek is feltűnt volna, hogy Claire nem egyszerű polgár. Aztán az egyik emléket követi a másik és eltűnődik el első találkozásán Zach-kel. Talán tényleg nem tudta az elején, hogy kicsoda és nem azért szólította…. jaj, minek is? Cora? Chloe? Clara! Clarának, mert rosszul emlékezett egy képaláírásra a Fullerékről. Talán összekeverte valakivel, akivel véletlenül a nevük is hasonlít. Alkalomadtán majd rákérdez, habár előbb másik kérdést kell feltennie Zach-nek.*
- Írok neki, hogy ha visszatért a Dominiumra, akkor találkozzunk és megbeszélem vele.
Vissza az elejére Go down

Matthew Fuller
Matthew Fuller

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. január 11. (41 éves)

Beosztásom :
csillagászat, asztrofizika

Reagok száma :
40

Avatar alanyom :
Matt Bomer


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Szept. 04, 2023 4:43 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
CLAIRE RÉSZÉRE

Mosolyom kicsit határozottabb lesz, ahogy zavaromban rápillantok, de ettől csak még melegebb lett hirtelen, s a nyakkendő rendesen zavarni kezd.
Inkább szakmai dolgok felé kanyarodok vissza, abban sokkal jobban elnavigálom magam, mint abban, amiben most vagyok. Még akkor is, ha annyira kellemes érzés, hogy zavarba jövök tőle. Vagy zavarba jövök és jól esik. Ebben nem tudok színtisztán szétválasztani dolgokat.
- Annak a csoportnak, akik most ezzel foglalkoznak, mindenképpen.
Sok más csoport van, és nem mindegyiket felügyelem én, vannak azokra sokkal megfelelőbbek, márpedig nekem az eredményesség az elsődleges, nem az, én irányítsak mindent. Ha rajtam múlna, magamra zárnám az ajtót, s csak a kutatásaimnak élnék.
Levegőt veszek, hogy válaszoljak, s visszacsukom szám, ahogy máris megy tovább szavaiban. Nem vagyok egy közbevágós jellem.
- Sok van, amelyikben nem vagyok vezető, lekérhetem az anyagot az azt vezetőtől. - amik nem titkosak, természetesen. Mint például a másik holdra tervezett, CQL-összegyűjtés.
- Most egy olyan rendszeren dolgozunk a műszakiakkal, amellyel a csillagközi utazásokat a nap energiájának közvetlen lecsapolásával meg tudjuk tenni. - mi persze csak az elméleti részében tudunk bármit is tenni és segíteni, a gyakorlati kivitelezés a műszaki egység feladata.
- Ami azt illeti, éppen van kint egy csoport, ilyen anyagok után kutatva. Perdán kicsit más ásványi és érc anyagok is vannak, mint nálunk. -ezért halásszuk a meteoritokat, rengeteg anyag van bennük és nagyon bányászni sem kell hozzá mélyre.
- Ez miért érdekel? Van valami ezzel kapcsolatban? - érdeklődöm, majd feltartom bal mutatóujjamat. - Hogy miért érdekel, azt éppen most mondtad el. - a másodikat viszont nem húzom ki a kérdésből.
- Kocc... - valamiért nem akarom folytatni, hogy ott a keze. Még a végén magamnak kéne kioldani a nyakkendőt, az meg érzem, most nem menne.
Mint ahogy csak hosszan lélegezni megy, ahogy kioldja a nyakkendőt. Kezem már elfeledkezett a borról, a nélkül is eléggé melegem lett hirtelen megint, ahogy Claire ujjai a nyakkendőmmel foglalatoskodnak.
A nyelvem hegyén van, hogy akkor kinek a kedvéért menne le, ám igazából valahol félig megkaptam már korábban  a válaszát, kérdés formájában, amit felém tett meg. S ettől ismét kicsit zavarba jövök, mert valahogy még mindig nehéz megszokni azt, hogy valaki számára én is fontos vagyok. A véleményem fontos. Címmentesen.
- Jól van. - és ajánlom neki, tartsa is észben. Ha baja esik Claire-nek, nem egyedül fogom felkeresni. Vagyis nem biztos, én fogom megtenni....
- Rendben. Amint kijöttél onnan, jelezd a titkárnak, s kinevezésed mellé már el is küldi a főnökének. - nem az én asztalom, addigra viszont már megbeszélem a kancellár társammal, mivel nem szokásom más feje felett átnyúlni, mindenkinek megvan a maga asztala.


Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Fuller-lakosztály - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Okt. 01, 2023 8:15 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Matthew & Claire

- Jogos.
*Bólint alsó ajkára kissé ráharapva, ahogy a választ hallva ráébred kérdésének hibáira. Nem is annyira hibáira, semmint unalmasságára és elcsépelt mivoltára. Azért a szavak közt olvasva levonja a maga következtetését, miszerint még nem tart ott a projekt, hogy minden erőforrást igényelne a forradalmi áttörés küszöbén egyensúlyozva. Addig még van idő, ahogy ezt egyébként is leszűrte már, nyugalmuk tehát zavartalan lesz. Azért azt reméli, hogy még az ő aktív éveikben megtörténik az áttörés.
Azt ugyan csak mellékesen és tudatalatt, de igenis megjegyzi magának, hogy kérdése minden dőresége ellenére Matthew azt nem kezdte kijavítani, kiegészíteni, netán pontosítani, hanem csak egyszerűen válaszolt rá. Hogy ez minek az eredménye, tudatos odafigyelésé vagy csak kezd esetleg engedni a társaságában, nem tudja, de örül a változásnak.*
- Megtennéd nekem? Kérlek! Nagyon kedves tőled, köszönöm.
*Igen, letölthetné ő maga is, igen, gyorsabban is hozzájutna az adatokhoz, mint sem megküldésre várakozva. De értékeli a gesztust és az fontosabb. Pláne, hogy nem versenyez az idővel. Mivel már a felvetés maga egy ajánlat volt, ezért köszöni meg egy endülettel és nem várja meg kérdés-kérésére a választ, azok jóformán költőiek voltak már csak.*
- Hm, ha Dr. Davies elutasítja a kérésemet, akkor máris van egy kiváló B tervem.
*Elsődlegesen a Dominium karbantartásán, fejlesztésén szeretne munkálkodni, de egy ilyen korszakalkotó technológián lenne utolsó dolgozni. Majdnem mintha eredeti Tervező lenne, persze csak majdnem.
Kimondottan felderül az arca, mikor a perdai expedíció is szóba kerül, legalább azokat sem kell végigbogarásznia. Még az „ismétlő”kérdések se zavarják, főleg, mert még azelőtt emelkedik Matthew mutatóujja, hogy levegőt vehetett volna a megválaszolásukhoz. Csak egy bólintással nyugtázza egy mosoly kíséretében, hogy nem szükséges válaszolnia.
Feltűnik neki, hogy Matthew, habár kezében a pohár bor és hajlandósága is meglenne a koccintásra, nem kortyol bele a borba. Egyelőre nem tudja megfejteni az okát, de végülis ő maga még el van foglalva a nyakkendő kioldásával pár másodpercig.*
- Kocc!
*Feleli, amint befejezte az első munkafázist és a nyekkdnőt megoldotta. De ő nem csak úgy szárazon képzeli el a koccintást, s mivel saját pohara az asztal másik végében maradt, így a legnagyobb természetességgel nyúl Matthew poharáért és ha nem ütközik ellenállásba, akkor pár korty erejéig ki is veszi férje kezéből a poharat. A pohár széle fölött Matthew szemeibe pillantva kortyol kettőt, mielőtt visszaadná neki a bort. Vagy az asztalra teszi, ha a férfinek egyelőre nincs szüksége a pohárra, neki mindenesetre újra szüksége van a kezeire, mivel még nem fejezte be az előbbi „munkáját”.
A nyakkendő szélesebb végét fogva egyszerűen kihúzza az ing gallérja alól, sőt ha továbbra se állítják le ténykedését, akkor nem átallja kigombolni az ing felső két gombját is. Legalábbis kezdésnek.*
- Igencsak biztos vagy a nekem kedvező válaszában.
*Jegyzi meg vigyorogva, de persze bólintva tudomásul veszi a teendők sorát is, amiből mondjuk csak egy feladat az övé hivatalosan, de érdemes lesz rajta tartani a szemét a továbbiakon is.*
Vissza az elejére Go down

Matthew Fuller
Matthew Fuller

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. január 11. (41 éves)

Beosztásom :
csillagászat, asztrofizika

Reagok száma :
40

Avatar alanyom :
Matt Bomer


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Okt. 03, 2023 8:17 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
CLAIRE RÉSZÉRE

Rátéved tekintetem és kicsit ott is időzik, amit éppen tesz, hogy aztán visszakapjam inkább íriszei felé figyelmem. Meg más témára.
- Igen, meg. Örömmel. - a szívesent nem tudom, szeretem-e. Szoktam használni, s most úgy vélem, nem feltétlenül ez foglalkoztat.
- Nem fogja. - összerakom, hogy fontos neki az a munka, így megteszem, hogy nem fogj visszautasítást kapni. Megbízik a tudásában, s nekem ennyi tökéletesen megfelel, hogy lépéseket tegyek ebben.
Az első kérdésre már megkaptam válaszom, a másodkra pedig nem, így mivel arra nem kaptam választ, újra felteszem.
- A másodikat viszont nem.- halvány mosoly jelenik meg szám sarkában, tekintetemben még ott a komoly figyelem, meg valami más is. Kicsit... nagyon melegem van, mióta ennyire közel jött, s azért levegőt venni is kicsit mintha másként tennék.
Tartom a poharat, azért annyira nem megy csak úgy simán, ahogy Claire ujjai a nyakkendőmmel bajlódnak. S mintha valahogy ugyanúgy venném a levegőt, talán kicsit nagyobb szünetekkel, ahogy kiveszi a kezemből a poharat, hagyom is, mert ahogy a pohár felett felém néz, azért örülök, hogy kioldotta a nyakkendőt.
Kezem már nyúlna a nyakkendő felé, hiszen, ha már ki lett oldva, akkor a helyére kell, kerüljön, ám keze előbb ér oda, egészen biztosan, ahogy érzem az anyagot hussanni a gallér alatt, pillanatnyi hangot adva a beálló csendben.
Szerintem a légzésem is leállt, s egészen biztosan a bortól van melegem. S szomjas is lettem, érzem, ahogy szám kiszáradt. Ujjaim megkeresik a pohár nyakának finom ívét, s végigsimítanak rajta, mielőtt felemelném, tenyerembe helyezve kézbe simuló formáját, s kortyolok párat, s nem veszem észre, bár a pohárt oldalt tartom, egyszerűen nem megy levenni tekintetem Claire íriszeiről.
- Igen. - mosolyom elkezdi tükrözni övét, s hálás vagyok Clairenek, hogy visszaránt beszélgetésben a témára.
- Mivel te is az vagy. Ha nem akarnád, akkor egészen biztosan annyiban hagynám. - elvégre, határozottan beszél erről.
A pohár zavaróvá kezd válni, inkább leteszem, s arrébb csúsztatom, felé sem nézek, leköt Claire tekintete és az, ahogy az ujjai lehetőséget adnak levegőt venni. Nem is gondoltam, hogy a gallér ilyen szűk tud lenni...


Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Fuller-lakosztály - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Okt. 17, 2023 9:14 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Matthew & Claire

*Mivel az imént kérésével egyidőben meg is köszönte a szívességet, ezért most csak egy mosollyal nyugtázza Matthew ígéretét. Szívből jövő mosolya az utolsó kis odabiggyesztett szót hallva egész elfogódottá válik. Ez nem holmi költői jelző, alsó ajkára finoman ráharapva látványosan megváltozik arckifejezése. Ha nem férjéről lenne szó, most feltételezné, hogy az a fajta férfi lehet, aki szereti, ha szükség van rá és ettől érzi magát igazán férfinak. De! Matthew általában véve sose viselkedik úgy mint egy általánosan vett férfi, most sem próbálja hát a konvencionálisan vett skatulyába beszuszakolni. Szóval ha mindez fel is sejlik tudattalan gondolatai között, nem foglalkozik vele különösképp. És csak ezért nem veti fel a kérdést sem magában, hogy talán az elmúlt évek, amíg ő segített (?) titkon férjének, talán jobbat tett volna a házasságuknak, ha hagyja, hogy Matthew segítsen neki. Egy aprócska szó és mennyi tudatos és tudatalatti gondolatot indított! Még jó, hogy Claire csak felével foglalkozott, mert igencsak sok energiát ölt abba is, hogy megpróbálja kibogozni Matthew pillantásait. Ritkán van jelen ennyire férje a társaságában, legalábbis így érzi. És ezt most határozottan bóknak veszi.
Ahogy az újabb magabiztos kijelentést is. Talán sejthetne némi hátsószándékot a második határozott kijelentés mögött, miszerint Zach nem fogja elutasítani kérését, mert erről kancellári szinten fognak gondoskodni, de ezt elveti. Ha akarta volna Matthew, akkor az egészet intézhette vagy intéztethette volna ő, nem kellett volna azzal vesződnie azzal, hogy megkérdezze Claire szeretné-e egyedül intézni. Egyfelől önbizalomnövelő ez a fajta támogatás, másfelől holnapra talán már némi nyomásként fog érződni, már nem találhat elutasításra. A jóféle perdai bor azonban egyelőre az előbbit fokozza, míg utóbbit jótékonyan elkendőzi.
Emellett még persze sok egyebet is tesz az édes nedű, példának okáért Claire a legnagyobb természetességgel ül fel most már teljesen az asztallapra, majd csúszik odébb pár arasznyit, hogy teljesen szemben üljön a másikkal. Így a nyakkendőt kioldania is sokkal kényelmesebb és bensőségesebbé válik a hangulat is. *
- Emm, igaz, de sajnos nem tudom pontosan milyen fejlesztések vagy koncepciók vannak. Energiabiztonság. De hogy termelőkapacitás vagy tárolóstabilitás vagy más területre kell azt nem tudom. Kristályszilikont említette... talán meg... alumíniumot.
*Igyekszik minél jobban visszaemlékezni Dr. Davies szavaira, majd azt válaszként megfogalmazni, de a koherens gondolkodását már beárnyékolja férje ritka közelsége. Szavait sem olyan tisztán ejti a végére, már-már csak halk mormolás.
Claire már nem szende elsőbálozó, pontosan tudja, hogy csábításként is leírhatóak játékos kvázi-vetkőztető mozdulatai, de hát megint csak Matthew-ról van szó, aki általában nem úgy reagál mint bármely más férfi. Csábítani például még csak ritkán próbálta, már úgy értve, hogy józanul, mármint pusztán alkoholos befolyásoltság alatt. Házasságuk első éveiben, Aurora születéséig nem volt szükség ilyen praktikákra, utána pedig, nos, többségében elhitte, hogy mindenben Fuller kancellárnak kell irányítania, hát ráhagyta ezt is. Most sem volt tervben, hogy megpróbálja becipeltetni magát a hálószobájukba, elégnek vélte volna a munkába állás forszírozását egy napra.
Nem számító most sem, csak sodródik a saját mozdulataival. Előbb a nyakkendő csomójának kieengedése, de ha már ott tart, hát le is húzza a nyakából, ha netán közben kicsit közelebb is húzza a férfit hát az biztosan csak a véletlen műve! Ó, hol is tartottunk? Áh nyakkendő levétele! Ha már levette a nyakkendőt, hát hagyja hadd hulljon le a padlóra, már nem foglalkozik vele. Ha már nincs a képben a nyakkendő és már a borospohár sincs egyikük kezében, hát igazán kigombolhatja a felső két-három gombot. Olyan szűknek tűnik az az ingnyak! *
- Ó, igen, nagyon akarom.
*Magas labda volt, mi tagadás, ott bújkál Claire ajka szegletében a mosoly ennek megfelelően. Ugyan odabiggyeszthetné a végére, hogy „a munkát”, de tudatosan visszafogta magát. Kíváncsi, hogy a férfi mit kezd a kétértelmű kijelentésével.*
- Nincs meleged? Olyan vastagnak tűnik ez az ing, csak nem újflanelből készült?
*Természetesen nem kerüli el figyelmét Matthew kimelegedő arcszíne, de igazából az ing teljes kigombolásához „keresi” az indokot. Pedig csak annyi, hogy ugyebár ha már kigombolt a felső három gombot, akkor ugyan miért állnának meg serény ujjai, nyugodtan végiggombol(hat)ja az egészet.*
Vissza az elejére Go down

Matthew Fuller
Matthew Fuller

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. január 11. (41 éves)

Beosztásom :
csillagászat, asztrofizika

Reagok száma :
40

Avatar alanyom :
Matt Bomer


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Okt. 24, 2023 1:40 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
CLAIRE RÉSZÉRE

Tekintetéről lesiklik sajátom ajkaira, ahogy beharapja, majd inkább visszakapom tekintetére, ami kicsit lassabban történik, mint én gondolnám, mert azért ottragad egy pillantásra ajkain.
Kezem nyúl irányába, ahogy az asztalra felül, aztán a poháron áll meg, amit éppen az imént vett ki kezemből, hogy arrébb húzzam, ne boruljon fel. Az már nem marad meg, hogy nem mozdulok magam vissza...
Elgondolkodom, főként, mert a végét már lassan kezdtem nem hallani. Azért az alumínimumot igen.
A korty (kicsit nagy korty!) jól esik, mintha segítene a hirtelen jött melegen, hogy azután ismét kikerüljön a látómezőmből. A pohár, legalábbis.
Mikromilit kicsit előrébb hajolok, ahogy a nyakkendő csusszan, nem tudom, mennyire ösztönös, és valójában észre sem veszem. Valami egészen más foglal le, és azok a ... gondolataim.
- Nos, akkor vedd megtörténtnek. - ha neki megfelel, akkor így lesz.
Megrebben a szempillám.
- Len. - a legjobb, könnyen pótolható, termeszthető, és jobban újrahasználható, mint bármelyik műanyag. Amit nem szeretek, de csak mert mindig pattogok tőle, s zavaró.
- Kicsit. A bortól lehet. - arrébb lépek egyet, hogy kigomboljam az ingujjat, s észreveszem a nyakkendőt a földön. Lehajolok, hogy felveszem, ám az felettébb közel van Claire combjaihoz.
Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Fuller-lakosztály - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szer. Nov. 08, 2023 9:10 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Matthew & Claire

*Tudatalatt némileg megnyugodva konstatálja, hogy nincs több kérdés az energiabiztonság témaköréhez, igen nagy valószínűség szerint már komoly erőfeszítésébe kerülne, hogy ne csak egy-egy szót tudjon kipréselni magából szakmai témában. Vagy bármilyen témában, de ha már nagyon beszélni akar, akkor inkább a helyzethez illőbb, romantikus vagy szexi szavakat szeretne suttogni, az alumínium pedig lássuk be, egyik se.
Kétértelmű megjegyzése csak a földhöz ragadt változatban jut el Matthew füléig. Kár, szívesen megnézte volna a reakcióját. Ajka szegletében megjelent mosoly így visszatarthatatlanul válik vigyorrá, hogy a végén fejét kicsit hátravetve kuncogásig erősödjön a válasz hallatán. Nem hinné, hogy férje megsértődne vidámságán, talán értelmezhető egyszerűen az állásinterjúhoz szükséges önbizalma megnyilvánulásaként is.
Claire elégedetten konstatálja, hogy ellenállás nélkül tudja levenni Matthew nyakkendőjét s közben egy hajszálnyival közelebb kerülnek egymáshoz, ahogy az is tetszik most kivételesen neki, ahogy tőmondatos válaszokat kap. Kétség nélkül tudja, hogy ez most nem írható a szokásos szófukarság számlájára.
Mielőtt azonban túlságosan is elbízhatná magát, Matthew arrébb lép, így nem is tudja tovább gombolni a gombokat. Meh, kellett neki szünetet tartania! Mielőtt füstölögni kezdhetne amatőr hibáján, egyszerre sok minden történik.
Először is, kiderül, hogy az arrébb lépés oka nem az eltávolodás vágya, hanem a további önálló vetkőzés, éljen-éljen! Aztán Matthew felettébb meglepő módon lehajol, Claire lélegzete is elakad, ahogy próbálja megfejteni a mozdulatot, mert az nem lehet, hogy azért… és nem, ahogy kicsit előbb hajol, megpillantja ő is a nyakkendőt a padlón.*
~Ahhá!~
*Világosodik meg, ugyanakkor jelen szituációban újabb ötlete támad, amire visszafojthatatlanul elvigyorodik újra.*
- Igen, az meglehet, nekem is melegem van. *És ujjaival belefésül hajába, hogy aztán egyik vállára igazítsa az egész zuhatagot, ezzel felszabadítva nyakát. Zárójelben megjegyezve, tényleg melege van neki is.* - Segítenél most is nekem valamiben, ha már ott vagy?
*Nem vár sokat a folytatással, vélhetően nem fog percekig tartani Matthew-nak, hogy felvegye a nyakkendőjét a padlóról.*
- Húzd le, kérlek, a harisnyáimat!
*Pillant le szoknyája szegélyére, amit most fentebb is húz kicsit csak hogy kilátszódjon a combfix csipkés részre, majd vissza Matthew-ra. Tessék, neki is egészen jól megy most a konkrét fogalmazás, ki gondolta volna?!*
Vissza az elejére Go down

Matthew Fuller
Matthew Fuller

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. január 11. (41 éves)

Beosztásom :
csillagászat, asztrofizika

Reagok száma :
40

Avatar alanyom :
Matt Bomer


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Jan. 28, 2024 7:56 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
CLAIRE RÉSZÉRE

Ahogy a mosoly fokozatosan átalakul, végignézem. Tetszik a boldogsága, ahogy annak felhőtlenségét megmutatja. Nem igazán tudok ilyen felszabadultan megnyilvánulni, így ha máshok tesznek így, zavarba jövök. Egy pillanatra meg is állok mindenben, egy pillanatra letekintek, majd inkább újra fel, mert azért képtelen vagyok elszabadulni a mosolyától.
Talán kicsit lassabban is egyenesedek ki, megakadva egy helyen, ahogy realizálom, mennyire is közel vagyok Claire combjához.... térdéhez!
- Igen? - még elkapom a libbenést. Igen, eléggé melege lehet. - Miben tudok segíteni? ... - itt? Folytatnám, ám valahol mégis inkább bennmarad a folytatás.
Követem a pillantását, a harisnya még el sem jut a tudatomig, a szoknya mozdulata igen.
- Nem szeretnél hideg zuhanyt venni? Jót tenne. Vagy egy pohár hideg víz. - még mindig a szoknyáját (a térdét!) nézem, s ujjaim már közelítenek a combfixhez, a kérdésre azonban megállnak, hogy felnézhessek rá a válaszért.
Aztán ujjaim folytatják az utat a ruhanemű felé, hogy kikapcsolva azt, elkezdjem lejjebb görgetni. Láttam már, miként veszi fel, s le, s ha valmiben jó vagyok, akkor az a vizuális megfigyelés. Így ujjaim éppen ugyanúgy dolgoznak az anyagon. Gondos figyelemmel teszem, pedig legszívesebben még az ingem is folytatnám kigombolni, mert egyre jobban melegem van.
Az első meg is van!
Nekem meg nagyon melegem.
- Segítenél kigombolni az ingem? Addig leveszem rólad a másik harisnyát. - az utolsó szó előtt muszáj vagyok megköszörülni a torkomat.

Vissza az elejére Go down

Claire Fuller
Claire Fuller

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
2388.12.10.

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Kancellárné

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Phoebe Tonkin

☽ :
Fuller-lakosztály - Page 2 Getting-ready-with-phoebe-tonkin-feature-02


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Feb. 26, 2024 5:20 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Matthew & Claire

*Ha Claire egy anime-sorozatban élne, akkor a hideg zuhany és vízivás emlegetésére most leborulna az asztalról vagy ha nem akarna annyira teátrális jelenetet, akkor csak összeszorítaná szemeit, miközben mindenféle írásjel jelenne meg homlokánál. Persze csak azért, hogy a következő pillanatban (vágásban), amikor Matthew kérdőn rápillant, minden visszaálljon a rendes kerékvágásba és úgy válaszoljon, mintha mi se történt volna -természetesen csak a - gondolataiban.*
- A zuhany egész jó ötlet. *Feleli inkább félrebiccentett fejjel. A víz hőmérsékletére vonatkozó jelzőt szándékosan hagyja ki. Hideg zuhanyra nem vágyik, valami másra annál inkább.* - Velem tartasz? Neked is biztos jól esne.
*A kezdeti „sokk” után gyorsan meglátta a javaslatban a kínálkozó lehetőséget és le is csapott rá hezitálás nélkül. Egyébként a hosszú nap után tényleg jól is esne egy zuhany, de itt most nem erről van szó. Ismét csak beszívja alsó ajkát, de most már tudatosan csábító szándékkal, s mosollyal szája szegletében most ő kutatja bal szemöldökét felvonva a férfi arcát válaszra várva.*
- Nagyon szívesen, máris.
*És már hajol is vissza előre, hisz idáig a harisnya-akció miatt két kezére támaszkodva hátradőlt. Legnagyobb megelégedettségére folytatja korábban megkezdett munkáját és most már nem áll meg jókislány módjára, mint az előbb. Nem kapkod azért, szépen kibújtatja a len ing gombjait, míg Matthew könnyedén ledobhatná magáról a textilt, ha úgy akarná. Persze ahhoz előbb ki kell szabadítania az inget Claire kezeiből, mivel a nő az anyagnál fogva tartja szó szerint fogva. De nem ám csak úgy tessék-lássék fogja, hanem közelebb húzza magához férjét, sőt, ha nem ütközik ellenállásba, akkor egészen közel húzza, hogy immár harisnyáiból kibújtatott lábaival körbe ölelje. Utána már csak az marad hátra, hogy áthidalandó jelenlegi magasságkülönbséget kettejük között elkezdje lefelé húzni Matthewt magához. Nem kell asztrofizikusnak lenni ahhoz, hogy egyértelmű legyen, ez a nő csókra vár.*
Vissza az elejére Go down

Matthew Fuller
Matthew Fuller

Kancellár

Karakterlapom :

Születési idő :
2376. január 11. (41 éves)

Beosztásom :
csillagászat, asztrofizika

Reagok száma :
40

Avatar alanyom :
Matt Bomer


Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Márc. 25, 2024 2:48 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
CLAIRE RÉSZÉRE


Ammmm... a kérdés igazán találó, bele is talál, a fülem is jelzi, amit úgy értelmezek, nekem is melegem van.
- Valóban jól esne. - még nem tudom eldönteni, a rend kedvéért élek eme tettnek, vagy valóban felfrissít egy-egy zuhany. Most azonban szükséges, hiszen mind a kettőnknek melege van, s ezen a hőmérséklet csökkentése sem segítene. Nem az ilyen testekhez értek, a fizikai törvényei meg azért általában mindenhol ugyanazok. Általában.
Felpillantok rá, majd újra le, útközben azonban megakad valamin a tekintetem, ott is felejtem egy másodpercre, s csak ujjaim elbizonytalanodása jelzi, éppen másra koncentráltam. Egy kicsit feljebbre...
- Köszönöm. - de mintha minden egyes mozdulattal, mellyel érint, még jobban melegem lenne. Azért gondosan veszem le ról a harisnyát, s figyelmesen teszem a másik mellé, s ezzel a mozdulattal mintha más is történne. Claire eldőlne, s ezért kapaszkodik? Tekintete furcsa, kezeim azonban tudják, mit tegyenek, még mielőtt arra is felfigyelnék, hogy átkarolja derekam lábával, tenyereim simulnak hátára, hogy megtartsák.
A várakozás pillanata talán nem is volt meg, ahogy mozdulunk, a szándék eléri célját, s ahogy megcsókol, elmém máris elemzésbe kezd, mennyire jó is ebben a dőlésszög kontra gravitáció helyzetben így csókolózni, s arra a döntésre jutok, hogy nekem minden bizonnyal, ám Clairenek talán egy kis segítség jól jön: felkapom, s jobban magamhoz vonom közben.
S így az a kérése is teljesülhet, hogy a zuhany felé vegyük az irányt.

Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Fuller-lakosztály - Page 2 Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
Vissza az elejére Go down
 
Fuller-lakosztály
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Jenkins-lakosztály
» Claire Fuller
» Matthew Fuller
» Moor lakosztály - kancellári látogatás
» Claire Fuller kommunikátora

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Dominium űrállomás :: 8. gyűrű - Kancellária :: Kancellárok lakosztályai-
Ugrás: