Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Chihiro Chiba
Ma 6:37 am-kor

Aine Zemar
Ma 5:37 am-kor

Jasmine Benedict
Tegnap 8:54 pm-kor

Rynoch
Tegnap 8:41 pm-kor

Roda
Csüt. Ápr. 25, 2024 10:02 am

Hector Reyes
Kedd Ápr. 23, 2024 6:59 am

Josephine Cain
Hétf. Ápr. 22, 2024 4:22 pm

Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Adomeite
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Adomeite
Adomeite

Perdai

Adomeite 1a1818ee63496cd86d2f230ec26f66a3

Karakterlapom :

Születési idő :
2384. Gyümölcshozó hava (május) 25. (33 éves)

Tartózkodási hely :
Elorak

Reagok száma :
13

Avatar alanyom :
Poppy Drayton

☽ :
Adomeite 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f682d734d6c7763436d6c647869513d3d2d3835333135363937362e313630353833373232383164333566383234373630393734393839352e676966


Adomeite Empty
Utolsó poszt Szomb. Márc. 27, 2021 5:52 pm
Következő oldal

Adomeite
Csak az üres létben lebegek Nélküled!

Poppy Drayton
Hannah Robertson White
saját
Szül. hely, idő: Elorak, 2384. Gyümölcshozó hava (május) 25. (33 éves)
Csoport: Perdai
Család:
Apám: Thelidac, Elorak város Fővadásza
Anyám: Khapheira, Segítő
Férjem: Rhanis 35 (meghalt 2413-ban, az emberektől elkapott fertőzésben)
Kislányom: Theisi 3 (meghalt 2413-ban,  az emberektől elkapott fertőzésben)
Családi állapot: Özvegy
Foglalkozás: Kézműves, vászonkészítő
Rang:
Képesség:
5 évesen: Elmepajzs - Megvédi magát vagy egy 5 méteren belül tartózkodó személyt attól, hogy hassanak rá a perdai képességek.
25 évesen: Nemesis - A perdai képes felidézni a másikban élete legszörnyűbb élményét, amit az átél újra. Nem, mint hallucináció, hanem mint emlékek.
Majd 75 évesen: Médium - Személyt vagy tárgyat érintve látja a múltját képekben, vízió-szerűen.

 
Karakterem jelleme
Szeretet: Mindenkit és bármit, kivéve az embereket. Végtelenül és mérhetetlenül ma is Theisi irányában.
Szenvedély: Leginkább már csak a munka iránt, bár néha emlékeimet felidézve még mindig lobban bennem a láng, ha Rhanis arcát látom magamban. S ilyenkor emlékeztetem magamat arra, hogy szenvedély nélkül élni olyan, mint halottnak lenni, és én nagyon is élek.
Gyűlölet: Az nincs bennem, még a vészthozók iránt sem.
Elfogadás: Nélküle miként is bírnám elviselni az életemet?
Békesség: Már nem vágyom a bosszúra sem, üressé lettem, mint az elfogyott gyertya csonkja. Talán ez a bölcsek békessége, azé a türelemé, mellyel az egyszerű perdaiak életét képesek szemlélni.
Öröm: Képes vagyok a legkisebb apróságnak is örülni. Ha megjelennek Deloris havában az első rügyek, ha egy fióka megrebbenti először a szárnyát, ha egy príí dörgölőzik a bokámhoz. Ha esik az eső, és a forróságban megsimogat egy lágy szellő. Ha hallhatom a lombok énekét a szélben, ha láthatom a pillangók táncát a virágzó rét felett, és nézhetem amint a tó fodrai fehér tajtékot vetnek a sárga homokú fövenyen.

Csendes vagyok, jobbára kissé mindig szomorú. Még is nyugodt és határozott. Ám jobb, ha nem haragítanak meg, mert akkor olyanná válok, mint az életéért küzdő príí.

176 centi magas vagyok, 57 kg. Hajam hosszú és gesztenye barna, szemeim is barnák. Öltözetem mindig az évszakoknak megfelelő. Fegyvereim: Íj, nyílvesszőkkel és egy tőr, de ezeket elég ritkán használom.

Karakterem története

A 2384-es év gyümölcshozó havának (május) 25. napja, semmiben sem különbözött a többi naptól, talán csak abban volt más, hogy az egyik Elorak-i házban nagy sürgés-forgás támadt valamikor a kora délutáni órákban. Édesanyám ekkor adott életet egy leánygyermeknek, nekem. Név szerint, Adomeite-nek.
Életem első öt éve csendesen telt, még is egyféle várakozással, hiszen minden szülő kíváncsi, miféle képesség is bukkan elő elsőnek, hiszen úgy tartják, meghatározó erejű. Talán két nappal múlhattam öt, mikor fellobbant bennem az első képesség. Nem történt semmi különös, csak egy kislány (Klaia), kivel együtt játszottunk, s két évvel idősebb nálam, akaratán kívül rám bocsátotta a képességét. Ő a dermesztést kapta elsőnek. Az elmepajzs szinte abban a pillanatban körülvett, és megvédett. Furcsa volt, és akkor még kezelni sem tudtam. Édesanyámmal akkor sokat beszélgettünk erről, igyekezet megnyugtatni, hogy ez így természetes, és segített, hogy minél könnyebben használhassam ezt a képességemet.
Teltek az évek. Mondanám, hogy gondtalanul, de persze, mindig akadt valami, ami felforgatta az életünket. Hol egy állat ellése körül támadt gond, hol a vihar sodort ki a nyílt vízre valakit, s bizony olyan is megesett, hogy az erdőbe hatoló vadászok után kellett indulni, mert baj érte őket.
Még nem voltam nagykorú, csupán 23 éves, mikor egy esküvői szertartáson, a távoli rokonság egy ismerősében, megismerhettem Rhanist. Majd egy fejjel volt magasabb nálam, széles vállai, napsütötte bőre, egészségesen csillanó barna szemei azonnal magukra vonták figyelmemet. Nem volt hát véletlen, hogy a lakodalmon szinte egész éjjel vele táncoltam. Sokat beszélgettünk, és sétáltunk is a napfelkeltében. Természetesen anyám óvó tekintetének súlya alatt. Reggel, mielőtt mindenki haza tért volna, Rhanis megkérdezte apámat, hogy a ránk következő napon délután meglátogathat-e, és szerencsére apám rábólintott. Mondanám, hogy közel két év jegyben járás következett, melyben jobban megismerhettük egymást. Én ezalatt az idő alatt választottam magamnak a szövés mesterségét. Szerettem a fonállal dolgozni, ahogy kezem nyomán kialakult a vásznon egy minta. Magam is meglepődtem, hogy keresett csereárú lett, attól eltekintve is, hogy apám lett közben a város Fővadásza.
A 25. születésnapomon kérte meg Rhanis a kezemet apámtól, s hamarosan már készülődhettünk is az esküvőnkre. Másnap robbant be, elég kellemetlen élményként a második képességem, amikor is Rhanis tenyerébe csúsztattam az ujjaimat, a könnyű kis séta alatt. Éppen a folyó partján sétáltunk a lemenő nap fényében, és Rhanis egyszer csak megállt, maga felé fordított, és ajkát az ajkaimra szorította. A csók oly heves érzelmeket váltott ki belőlem, hogy akaratlanul engedtem szabadon a képességemet, amelyről eleddig nem is tudtam. Rhanis csak felnyögött, majd mintha elájult volna, összerogyott, és hangos jajgatással dobálni kezdte magát. Felsikítottam, térdre rogyva mellette, de egyszerűen nem tudtam, mit is kéne tenni. Szerencsére halászok húzták ki éppen csónakjukat a vízből közelünkben, és ők rohantak oda segíteni. Rhanis szemei felnyíltak, zavarodottan nézett rám, de rémület helyett, aggódás csillant tekintete mélyén.
-Egy Nemesis…
Sóhajtotta el, mire mindenki egy lépést hátrált a közelemből. Elsírtam magam. Hirtelen olyan érzés fogott el, mintha valami halálosan fertőző betegségben szenvednék, akinek még a szagát sem szabad belélegezni, nemhogy megérinteni. Szörnyű napok jöttek, melyben senkit nem engedtem a közelembe, és csak sírtam és sírtam. Végül éppen Rhanis volt az, aki szinte már erőszakkal magához húzott, és segített. Vele tanultam meg kezelni, visszafogni ezt a képességemet.
Aztán összeházasodtunk, és majd egy évre rá, megszületett Theisi. Elmondhatatlanul boldogok voltunk, felhőtlen életet éltünk.
Aztán megjöttek az emberek, a vészhozók.
Rhanis vadászként az elsők között volt, akik találkoztak velük, s talán épp emiatt kapta el a betegséget oly hamar. Láz döntötte le a lábáról, testén sebek képződtek, hányt és hasmenése volt. Eddig soha nem tapasztaltunk ilyet, és bármiféle gyógyteát itattam is vele, még azt sem tudta befogadni a gyomra. Néhány nap alatt végzetesen legyengült, ereje elfogyott, majd egy gyötrő, átjajgatott éjszaka után, hajnalban utolsót sóhajtott. Mire az ő lelke visszatért Shiennelhez, addigra a kicsit Theisi is ágynak esett. Neki sokkal rövidebb idő jutott a kínokból, amit persze nem bántam, de az ő elvesztése teljesen maga alá temetett. A fájdalom mérföldnyi kín volt a lelkemben, kitépett szívem helyén üres sötétség tátong. Gyermeket temetni maga a pokol, nem az élet rendje.
Talán három hét is eltelt az ürességben, melyben hol gyűlöltem a Quorsa-kat, hol bosszúra szomjasan átkozódtam, hol letargiába süllyedve bámultam magam elé, s volt olyan is, hogy zokogva kuporodtam össze Theisi ágyában, melyben az ágynemű még őrizte a kislányom édes illatát, s azt hiszem, anyám volt, ki enni és inni adott ez idő alatt, mint csecsemő koromban, hogy magam is ne menjek szeretteim után. Túl éltem, s a város Danájával folytatott beszélgetés rávilágított arra, hogy Shiennelnek még tervei vannak velem, ezért éltem én túl. Hát, ha így, legyen így. Nem tudom miféle tervek lehetnek azok, de végül elfogadva sorsomat, döntésre jutottam. Képtelen voltam otthon maradni. Összeszedtem a legszükségesebbeket, és a várostól nem messze, kint a folyóparton, az erdő szélénél, kicsi kalyibát építtettem egy ügyes kezű favágóval. Kicsi, egy lakóhelyiséggel, de nekem éppen elég, minden megvan benne, amire szükségem van. Elhoztam a rokkámat és a szövőszékemet is, hogy a munkába temetkezhessek. Már nem gyűlölködöm, már nem átkozódom, hanem olykor, kiülök a naplementében a folyópartra, látom az égen futó felhőkben Theisi mosolyát, Rhanis vidám arcát, hallom a szélben a nevetésüket, érzem illatukat...
És… boldog vagyok.




Fájjon, hogy tudd, még élsz!
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Adomeite K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Adomeite WYdz5uv

Klubom
Adomeite R8xXJ2P

Fegyverem
Adomeite KjdARSD


Adomeite Empty
Utolsó poszt Szomb. Márc. 27, 2021 7:51 pm
Következő oldal
Gratulálunk, elfogadva!
Üdvözlünk a Dominium FRPG oldalán


Kedves Adomeite!

Hú, hol is kezdjem? Very Happy  Nagyon megkapó történet, csodásan kerek egész, és szomorú is, nagyon.  Sad Olyan érzékletesen írtad le Adomeite bánatát, hogy szinte ott éreztem magam mellette. Személyében most egy újabb „remetét” üdvözölhetünk, aki magányában érzi jól magát. Azért remélem, hogy néha elnézel Elorakba is, hogy kövesd az eseményeket és megtudd, milyen tetteket tartogat számodra Shiennel.  százkarátos Felettébb érdekes képességeket kapott, alig várom, hogy lássuk hogyan használja és ki ellen, és mennyiben változtat majd ez a perdaiak előtt álló jövőn. Engem viszont az tett igazán kíváncsivá, a kedves és csupaszív Adomeite történetét és jellemét olvasva, hogy vajon milyen amikor megharagítják.  scratch Találkoztam a kicsinyeiért küzdő príível, mondanom sem kell, hogy heveny sikítási rohamot kaptam tőle, de azért veled szívesen találkoznék. Úgy gondolom, hogy a szépen kerekített történet már csak folytatásra vár, így nem is tartóztatlak tovább. Bogára fel!  Csillámpóni

Vigyázz, kész, játssz!
Raven

- DOMINIUM FRPG -



Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down
 
Adomeite
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Adomeite kunyhója

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Toborzóiroda :: Elfogadott karakterek :: Perdaiak-
Ugrás: