Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Chihiro Chiba
Ma 6:37 am-kor

Aine Zemar
Ma 5:37 am-kor

Jasmine Benedict
Tegnap 8:54 pm-kor

Rynoch
Tegnap 8:41 pm-kor

Roda
Csüt. Ápr. 25, 2024 10:02 am

Hector Reyes
Kedd Ápr. 23, 2024 6:59 am

Josephine Cain
Hétf. Ápr. 22, 2024 4:22 pm

Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Rotemshel
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Rotemshel
Rotemshel

Perdai

Rotemshel 24f881f0fd6c58beae6a6197d06e21720ec6569c

Karakterlapom :

Születési idő :
2334, Cadar. (82)

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Kovács

Reagok száma :
166

Avatar alanyom :
Charlie Hunnam

Keresem :
Rotemshel Legend-of-the-Seeker-image-legend-of-the-seeker-36688812-500-268

☽ :
Rotemshel Tumblr_oq3w3hZ8Qv1rh2vpvo4_540


Rotemshel Empty
Utolsó poszt Vas. Aug. 16, 2020 11:11 pm
Következő oldal

Rotemshel
Csak ne ejtsd le! Kérlek!

Charlie Hunnam
Madina Callaghan
Saját
Szül. hely, idő: 2334, Cadar.
Csoport: Perdai
Család:
Apja: Leosnar (100)
Anyja: Meora (98)
Húga: Kalavienn (44)
Családi állapot: Nőtlen
Foglalkozás: Kovács
Rang: -
Képesség:
- Idő kegyelme - A Végzet keze ellentéte, képes a perdai az érintésével öreg, elrozsdásodott, elkorhadt dolgok állapotát visszafordítani, majdnem olyanok lesznek, mint új korukban. A hatás egy évig marad fenn.
- Végzet keze - a perdai érintésével képes a nem élő dolgokat "öregíteni". Olyan mintha az adott tárgynak egy perc alatt évek telnének el, pl. elkezd rozsdásodni, korhadni, stb. A hatás egy évig marad fenn.
- Kiélezett érzékszervek - Egyszerre csak egyre tud koncentrálni, pl hallásnál több tíz méterről is hallja akár a szívdobogást, látásnál kiélesedik a látása illetve sötétben is jól lát, szaglásnál elkülönít szagokat és tudja követni, ízlelésnél ízeket különít el, tudja, mi honnan származik, tapintásnál tudja, mi volt az adott helyen pár órával ezelőtt.

 
Karakterem jelleme
Milyennek gondolod, ha ránézel? Céltudatos? Akaraterős? Kemény? Komoly? Ügyes?
Rotem lehetne ilyen is. Ha akar. De általában nem akar. Ő az a fajta, aki teszi a vicceset, és kétbalkezesnek mutatja magát a legtöbbek előtt, így a kívülállók teljesen megbízhatatlannak minősítik. Többször mondják neki, hogy ne ejtsen le dolgokat, mint azt, hogy "Shiennel fénye ragyogjon rád". Szereti tettetni a bolondot, és a hülyét, és mindeközben imád kacérkodni a nőkkel. Persze, a felszín, amit mutat az idegeneknek, teljesen más, mint amikor valaki a mindennapjaiba lát bele.
Az ügyetlen bolond otthon átalakul kedves, mesteri kezekkel megáldott kováccsá, akinek egyetlen ütése sem megy mellé. Maximalista, és precíz énje olykor passzív agresszívvé is teszi: semmit sem utál jobban, mintha munka közben megzavarják. Nem ad ki a kezéből soha fél, vagy hibás munkát, minden esetben képességeit is használja arra, hogy amit elkészít, az mesteri legyen, és ehhez nem fél több időt használni, ha kell -már pedig sokat kell-, maga megy alapanyagot vadászni a vadonba. Vevői ismerik már jól ezt az oldalát, és mindig rászámolnak egy-két napot a szállításra.

   
Karakterem története
Azt mondják, hogy aki napszőke hajjal születik, azt Shiennel maga áldotta meg, két kezével.
Kisgyermekként magam is hasonlóan csillogó, szőke üstökkel születtem. Azt mondták, nagy dolgokra vagyok hivatott. Apám büszkén, és lelkesen nevelt, aztán megjelent az első képességem. Szinte tűkön ülve várta az egész család, hogy a kis Rotem mivel lepi meg őket. Amikor az idő kegyelmét kaptam "első áldásként", édesapám örült. Kovácsként dolgozott, és úgy gondolta, hogy ez a képesség tökéletes egy kovácshoz, noha neki nem volt ilyen. Napi szinten követtem őt a szigeteken, aztán a hegyeken. Fehéres-ezüstös köveket gyűjtöttünk, és fát, aztán visszamentünk a műhelybe. Ott figyeltem, miként gyújtja meg a begyűjtött kődarabokat, amelyek fehér fénnyel, szinte vakítóan égtek, mintha maga Shiennel ereszkedett volna le hozzánk. Ami utánuk maradt, az valamiféle izzó fém volt, amit apám csak kemenynek hívott, és kihűlve ezüstös színt vett fel. Ez volt az első, amire azt mondta apám, hogy olyan titok, amelyet még anyámnak, vagy húgomnak se árulhattam el. Az ezüstös fém könnyebb volt, mint az átlagos vas, amit használtunk, de keményebb. Elmagyarázta, hogy habár sima ércet is tudunk használni, a különleges fegyverekhez erre a ritka fémfajtára van szükség. Elmagyarázta, hol találom őket. Hogy mik a ráutaló jelek, és egy idő után már magam mentem gyűjteni őket. Már a rengeteg járkálás, és a kövekkel való mászás, rohangálás is nehéz volt, pedig ha tudtam volna, mi jön még.
Az évek teltek. Ahogy nőttem, és már nem kellett pipiskednem, hogy a fémre sújtsak a kalapáccsal, apám még több titokba vont bele. Elmagyarázta, mivel, és hogyan lehet olyan hőt csiholni, hogy a sel-ogeiek, és a fehér kőzetből nyert kemeny is megolvadjon. Meglepő módon a fény köveivel van a legkevesebb probléma ezen a téren, mert a műhelykohójában, fával is lehet már olyan hőt kelteni, amitől izzadni kezdenek a kövek. A probléma a kemennyel van. Az erdőkből szedett warogookból kinyert olaj a fával együtt olyan erővel képes égni friss levegővel, ami már elegendő ahhoz, hogy megolvassza a kemenyt. De nem csak a kovácsolás, hanem a szív titkait is kezdtem már ekkor pedzegetni. Amíg apám a szakmát, anyám az életet tanította, és hát mint minden gyermeknek, nekem is volt fiatalkori szerelmem, akivel azt hittem, leélem majd az életem. 
Még a húszat is alig töltöttem be, amikor az egyik caldari lánnyal megismerkedtem. Sok időt töltöttünk együtt, és hamar egymásba bolondultunk. Viszont volt egy dolog, amin sose tudtunk túljutni, ez pedig a lassan szakmává forró munkám volt. Sokat pedzegette a kovácsolás titkait, de sose adtam ki neki. A végén már idegesített, hogy egy perc nyugtom sem volt, mikor épp tanulnom kellett volna, vagy gyakorolni. Csúnyán összevesztünk ezen, és elváltak útjaink. Évek teltek el, és megmutatkozott a második képességem is. A kiélesedett érzékszervekkel oly könnyedén tudtam felismerni a hibáimat, és tökéletesíteni két kezem munkáját, mintha csak levegőt vennék.
Őszintén szólva, innentől kezdve másra nem is igazán koncentráltam. Annyira precíz, és gyönyörű munkákra koncentráltam, hogy az évek szinte elreppentek mellettem. Lett egy húgom, apám kilépett a kereskedő társaságból, anyám pedig a húgom tanulására koncentrált, és arra, hogy ugyan úgy megtalálja élete útját, mint én. Noha Leosnar teljesen magabiztosan állította, hogy ez a kovács szakma az, amire teremtettem, én azért kezdtem kissé magányossá válni. A kovácsolás mellett az általam kovácsolt fegyverek használatát is elkezdtem elsajátítani, de ahogy telt az idő, a hajam a kételyek megjelenésével egyidőben kezdett el sötétedni. Amint ezt a családom észrevette, úgy hitték, talán olyasmit tettem, ami nem tetszik az Istennőnek. Rengeteg veszekedés volt abból, hogy vajon kiadtam-e a kovácsolás titkait, vagy sem, míg végül meguntam, elhagytam az otthonom, és Elorakba költöztem.
Itt aztán elkezdtem az új életem. Kicsit más szemlélettel, mint eddig. Élvezni akartam, mindamellett, hogy teszem a dolgomat. Lassan kialakítottam magamról egy olyan képet, amely miatt kevesebb ember fordult hozzám munkával, ehhez hozzá segített a harmadik, utoljára megjelenő képességem, a Végzet keze. Ennek egy előnye volt, hogy az első egy évben főleg csak a magam nőügyeivel kellett foglalkoznom. Azonban a jó munka épp olyan gyorsan terjed szájról szájra, mint a betegség, amelyet a megjelenő égiek hoztak magukkal.
Magam is lebetegedtem szerencsére nem súlyosan, de épp eléggé, hogy amikor lerombolták az egyik szentélyünket, harcolni ne tudjak elmenni. Rettenetesen dühös voltam, és tehetetlennek éreztem magam. Aztán a konfliktus elült, de a felépült városuk eléggé böki a szememet.
Két évvel ezelőtt, 80 éves koromban pedig régi, gyermeki szerelmem ismét feltűnt életem taván. Sose haragudtam rá igazából, és úgy tűnt, ő se. A megjelenő égi népekkel, és azokkal kapcsolatos ellenszenves viszonyunk közös nevezőre tereltek minket. Gondoltam én, legalább is. A kapcsolatunk kezdett ismét közelibb lenni, és habár most is a kovácsdolgok iránt érdeklődött, most már inkább tanulóként, mint puszta kíváncsiságból. Egy éven át nem engedtem neki, de végül arra jutottam, ha már gyerekem nem született, legalább a szakmát adjam tovább valakinek. Naiv voltam, hogy azt hittem, bízhatok benne. Már nem is emlékszem mit hagyott nálam, amikor egy este bejelentettem neki, hogy hajlandó vagyok tanítani. Olyan lelkes, és boldog volt. De amikor elindultam, hogy utána vigyem, egészen más szituációban találtam meg. A vadonban, egy quorsával ölelkezett. Az éles hallásom miatt könnyedén kitudtam hallgatni őket. Gyilkolni tudtam volna, mikor rájöttem, hogy a nő, akiről azt hittem, szeretek, és akiről úgy gondoltam, szeret, csak kihasznál, hogy a mocskos vészhozóknak osztogassa a titkaim. Ölni azonban sose tudtam volna. Gondoltam rá, de ehelyett haza mentem, és hagytam, hogy a csalódottság maga alá nyomjon. Persze másnap elküldtem "kedvesemet" a tűzvölgybe a nyomorult quorsájával együtt. És elérkeztünk a jelenbe. Azóta kevésbé bízok meg bárkiben is, a nőkkel komoly kapcsolatot sose alakítottam ki. Az egyetlen komoly dolog, amelyet az életembe tartok, az a munkám, és azt viszont nem szándékozom feladni.
Vissza az elejére Go down

Samantha Lewis
Samantha Lewis

Flotta

Karakterlapom :

Születési idő :
2340.10.25. (28 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium, Imperium

Beosztásom :
Hadnagy, az Imperium főgépésze, a gépész részleg vezetője

Reagok száma :
350

Avatar alanyom :
Emilia Clarke

☽ :
Rotemshel Tumblr_n3s42g13eK1qfb5cjo4_250


Rotemshel Empty
Utolsó poszt Kedd Aug. 18, 2020 9:34 pm
Következő oldal
Gratulálunk, elfogadva!
Üdvözlünk a Dominium FRPG oldalán


Kedves Rotem!

Én nagyon örülök neki, hogy egy perdai kovácsot hoztál közénk, mert ilyen karakterre még egyáltalán nincs példa a fórumon és nagyon sok lehetőség van benne. Nem is túl fiatal, így tapasztalt a szakmájában, bár sajnos a nők terén nem túl szerencsés. Igazán sajnálatos, hogy egy quorsát választott helyetted a lány, de hidd el, akad olyan, akiben meg lehet bízni. Remélem, hogy majd te is találsz egy ilyet. Smile
A képességeid is tökéletesen passzolnak hozzád, ahogy az avatar alanyod is, akit választottál. (És nem, ezt nem csak azért mondom, mert jóképű vagy. Razz ) Az pedig szintén tetszett, hogy a szőke tincsek barnává váltak, ami egyértelműen negatív hatást váltott ki a családból. Tényleg gondoltál mindenre.

Egyszóval remek előtörténet lett, el vagy fogadva, mehetsz is a játéktérre, amint az avatarfoglalóban lefoglaltad a pofidat. Jó játékot Rotemmel!

- DOMINIUM FRPG -
Vissza az elejére Go down
 
Rotemshel
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Rotemshel kunyhója

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Toborzóiroda :: Elfogadott karakterek :: Perdaiak-
Ugrás: