Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Roda
Csüt. Ápr. 25, 2024 10:02 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 24, 2024 9:16 pm

Hector Reyes
Kedd Ápr. 23, 2024 6:59 am

Josephine Cain
Hétf. Ápr. 22, 2024 4:22 pm

Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Hector Reyes
Hétf. Ápr. 08, 2024 12:16 pm

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 4:41 pm

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 10:56 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 9 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 9 vendég :: 1 Bot




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Eligazító
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Kancellária
Kancellária


Eligazító Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Eligazító Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Eligazító Empty
Utolsó poszt Hétf. Május 04, 2020 9:35 pm
Következő oldal

Eligazító
 





Az ötödik gyűrűszinten található tágas Eligazító többfunkciójú helyiség. Használható üres teremként, ahova állva vagy százan is beférnek egyszerre, ugyanakkor a padlózatból kiemelhetőek és lépcsőzetesen elrendezhetőek székek is, mindegyik külön kis információs panellel ellátva, mintegy huszonöt fő részletesebb eligazításához vagy fontosabb prezentációkhoz. A bejárattól jobbra eső fal hatalmas kivetítő, de a fejlett technológiának köszönhetően előtte hologram is elérhető szükség esetén.
Ugyanez a hely ad helyet a hadbíróság ritka eseményének is, a hely berendezése ekkor idomul az esemény méretéhez.
Általánosságban elmondható, hogy hideg katonai fegyelemmel megtervezett hely, ahol a praktikum előrébb való az esztétikumnál.
Vissza az elejére Go down

Simon Greymare
Simon Greymare

Hadsereg

Eligazító 320

Karakterlapom :

Születési idő :
2389. 07. 16. (27)

Tartózkodási hely :
Dominium, olykor Perda

Beosztásom :
Chimera különleges egység parancsnoka (titkos), Perdai Fegyverfejlesztési részleg vezetője

Reagok száma :
384

Avatar alanyom :
William Levy

☽ :
Eligazító Giphy


Eligazító Empty
Utolsó poszt Szer. Jún. 24, 2020 11:26 pm
Következő oldal
Terson and Greymare

By learning to obey, you will know how to command


A Condor tempósan, fegyelmezetten ürül ki. Nem csak Mills figyelmes pillantása kíséri mindenki átvizsgálását és lekísérését, de az enyém is.
Elég volt a káoszból, fegyelmezetlenségből. Ketten cipelik el mellettem Kaminsky vérző, alélt testét, én csak megdörzsölöm a bal kézfejem. Meglehet, hogy megsérült valami az implantátumban, mert enyhe elektromos csípést érzek a bőröm alól, a csúnyán lehorzsolt bütykökben szintetikus anyagot vélek felfedezni, ha jobban szemügyre veszem a felhasadt bőr alól elővillanó húst és ínpótlást.
Nem foglalkozom vele tovább.
A táskával a vállamon várom ki a soromat. A PDA-m az egyenruhám mellényzsebében – rajta a sisakkamerám felvételeinek másolatával -, az adathordozóval együtt.
Ha szükség van rá, engedem magam megmotozni, de sem a fegyvert tartalmazó táskától, sem az adathordozótól, sem a PDA-mtól nem vagyok hajlandó megválni.
Az is igaz, hogy Mills százados nem is nagyon erőlteti, mikor egyértelművé teszem, Terson kancellárnak fogom leadni őket amint, hajlandó fogadni engem.
Rövid intézkedést követően én is elhagyhatom a hajót, és a százados kíséretében átmasírozok az eligazítóba.
A kancellár már úton van a hangár szintjére, a megbeszélésre és a fegyver átadására ez a helyiség a legalkalmasabb.
Nem volt sem időm, sem lehetőségem újra átöltözni, így maradt a kissé megviselt egyenruhám, amit valamennyire próbálok megigazítani, mégiscsak meg kell jelennem valahogy a kancellár előtt.
A véres kézfejemet a nadrágomba törlöm – amilyen sötét az anyag, úgysem látszik meg rajta – az arcomon maradt, sötétre száradt, repedezett vérfoltokról nincsen tudomásom.
A szemüveget kénytelen vagyok folyamatosan viselni, hogy legalább valamennyire képes legyek kommunikálni.
Egyértelműen megviselt, kimerül és nyúzott vagyok, de talpon várom Terson kancellár érkezését.
A századosnak válaszolok, ha kérdése lenne, de ezúttal nem beszélgetek.
Helyette megpróbálom rendbeszedni a gondolataimat, és sorra venni mindazt amit el kell mondanom, és mindazt amit kérni tervezek, ha egyáltalán kapok lehetőséget a beszédre.
Az sem lepne meg különösebben, ha a kudarc és káosz eredményeképpen kérdés nélkül sújtana le rám a feletteseim haragja.
Erre is fel vagyok készülve, és fel sem merül, hogy megpróbáljak ellenállást tanusítani, vagy kihúzni magam a felelősség alól.

◦ᵒ·○●·°





We live by chance...
We love by choice...
We kill by profession.
◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Victor Terson
Victor Terson

Kancellár

Eligazító TDlu1kT

Karakterlapom :

Születési idő :
2379. 05. 11. (37)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Hadászati részleg vezetője

Reagok száma :
273

Avatar alanyom :
Domhnall Gleeson


Eligazító Empty
Utolsó poszt Hétf. Jún. 29, 2020 12:10 am
Következő oldal
Greymare & Terson


Sokkal lassabban érkezem meg az eligazítóba, mint az ösztöneim diktálnák.
Ebben semmi különös nincs, aminthogy az elmúlt néhány órában - csakúgy, mint e percben is - őrjöngtem a dühtől: szívem szerint már a százados és a hadnagy előtt beviharzottam volna az ajtón, hogy amint belépnek, egyből rájuk zúdítsam egy jó részét. Azzal kezdve, miért várattak meg. Akkor is, ha csak egy perccel járnak mögöttem. Ez azonban mindenestül olyasmi, amit nem engedhetek meg magamnak.
Dühöngeni dühöngenek elegen. Ahhoz én nem kellek.
Rám más miatt van szükség.

Kimért, éppen csak sietős léptekkel döngök végig a folyosón az ajtóig. A tekintélyes, pontos ritmusban ismétlődő hang, amelyet távolról sem a saját termetemnek köszönhetek (a legutolsó orvosi ellenőrzés a súlyomat összesen hetvenkét kilogrammban állapította meg) elárulja az idegállapotomról, amit semmilyen más formában nem lenne helyénvaló érzékeltetnem senkivel.
És amit mindennemű utalás nélkül is valószínűleg pontosan kiszagolnak majd. Jobban mondva most.
Mert már bent is vagyok a teremben, alig másfél méterre tőlük.

- Százados! - annak idején ezt a fajta kelletlen utasításadást neveztük vakkantásnak. - Átveszem a hadnagyot.
A hangomban kevés nyoma van az ingerült feszültségnek, amely tetőtől talpig átjár, de a két férfinak azért így is süketnek és vaknak kellene lennie, hogy ne vegyék észre. Nem is adok több időt a feltétlenül szükségesnél arra, hogy magamra maradjak az expedíció műveleti tisztjével és vezénylő parancsnokával, aki szemlátomást alig áll a lábán. Elnyűttnek és agyonhajszoltnak látszik, s amennyire meg tudom ítélni, teljes egészében zúzódások és vér fedi mindenütt.
Helyes. Ilyen eredmény mellett tombolnék, ha kipihent és makulátlan volna.
Így is azt teszem.
- Greymare hadnagy! - parancsolok rá, jelentékeny mennyiségű akaraterőt használva fel, hogy ne ragadtassam magam semmire. - Kárjelentést. Helyzetjelentést. Magyarázatot. Most!
◦ᵒ·○●·°


forewarned is seldom forearmed

◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Simon Greymare
Simon Greymare

Hadsereg

Eligazító 320

Karakterlapom :

Születési idő :
2389. 07. 16. (27)

Tartózkodási hely :
Dominium, olykor Perda

Beosztásom :
Chimera különleges egység parancsnoka (titkos), Perdai Fegyverfejlesztési részleg vezetője

Reagok száma :
384

Avatar alanyom :
William Levy

☽ :
Eligazító Giphy


Eligazító Empty
Utolsó poszt Pént. Júl. 24, 2020 11:53 pm
Következő oldal
Terson & Greymare

Leaders can let you fail and yet not let you be a failure


Nem hallom a kancellár sietősen csattanó lépteit, ezeket nem is feliratozza számomra a rendszer. A halk, szinte állandó csengésen és sípoláson kívül süket csendben vagyok kénytelen létezni, ami még az állandó tompa fájdalom nélkül is roppant zavaró, de azzal együtt szinte ellenállhatatlanná teszi a késztetést, hogy időről időre megrázzam a fejem, noha tudom, nem lenne semmi haszna, ha engednék is neki.
Mikor Victor Terson belép az eligazítóba, elég egy gyors pillantás az arcára, a tartására, hogy egyértelművé váljon, mennyire dühös.
A szemüveg kijelzőjén felvillannak a kancellár szavai, én előírásos vigyázzállásba feszítem a testem, a táska a lábam mellett hever a földön.
Süket vagyok ugyan, de vak egyáltalán nem. Már nem Victor Tersont figyelem, előírásszerűen, egyenesen előre nézek, de az az egyetlen futó illantás is elég volt, hogy tudjam, tombolna, ha megengedhetné magának.
A tekintetében ott lobogott az a vad indulat, ami megmutatja, mire képes, egy szikrányit, egy villanásnyit felfed a benne megbújó vérszomjas természetből.
Nem véletlenül ő felel a Dominium fegyveres erőiért. Megvan benne minden, ami szükséges, hogy ne csak jó stratéga, de veszedelmes ellenfél és hadvezér legyen. Korábban is megmutatta már. Tisztelem a fegyelmezettségét és a vezetői kvalitásait is.
- Uram, Simon Greymare hadnagy jelentkezem!
Nem hallom ugyan a hangsúlyt, de tökéletesen el tudom képzelni.
- Kérek engedélyt a szemüveg viselésére, az átmeneti, dobhártyasérülésből adódó süketségem áthidalása miatt.
Alapvetően nem kellene rajtam lennie a felszerelés egyenruhán kívüli darabjainak, így szükségét érzem az engedélykérésnek. Ha nem kapom meg, meglehetősen nehézkessé válna a további kommunikáció, így nem feltételezem, hogy a kancellár megtagadná.
- Az expedíció résztvevői közé szabotőrök épültek be, Uram. Négy lázadóról van tudomásom, közülük hárman halottak, a testük az Aquillon holdon maradt, a vezetőjüket, Oleg Kaminskyt további kihallgatásra előállítottuk. A teljes veszteségünk hét ember.
Még mindig előírásszerűen előre nézek, az ösztönös reakciót – hogy Terson kancellárra nézzek a jelentésre adott reakcióit figyelve – hosszú évek rutinjával el tudom nyomni.
- McGrover kancellár súlyosan megsérült, de életben marad, maradandó sérülései nincsenek. Az előírt 100 tonna kristályos szerkezetű CQL-ből megközelítőleg 50 tonnát tudtunk a kivonás előtt összegyűjteni, valamint a CS Condor fedélzetére szállítottunk két teljes tartály finomított CQL-t.
Csak egy levegővételnyi szünetet tartok a folytatás előtt.
- A Helix tórendszer melletti leszállópáylán található Eternityt parancs szerint átvizsgáltuk, a hajó működőképes állapotba hozható. A B13-as tárnát és a hozzá tartozó kutatóépületeket átvizsgáltuk, Julius Laris bányafőmérnök készít róla átfogó jelentést, Uram!
A küldetés finoman szólva sem mondható sikeresnek…
- A kutatóállomás feltérképezésére nem volt lehetőségünk a kivonási parancs érkezése előtt. Számtalan komoly függelemsértéssel, és fegyelmi problémával kerültünk szembe az expedíció alatt, többen nyíltan megtagadták a parancsaimat és megkérdőjelezték a vezetői képességeimet.
A fogaim összecsikordulnak, az állkapcsom megfeszül.
- A küldetés során találtunk egy CQL üzemű, nagy kaliberű fegyvert, ami egyetlen nyilvántartásban sem szerepel, számomra teljesen ismeretlen, sorszáma és fejlesztési azonosítója nincsen, azonban stabilan működőképes, és a rendelkezésre álló információk alapján okom van feltételezni, hogy az Aquillonon történt korábbi robbanáshoz köthető. A fegyvert mindezen információk fényében személyes Önnek adom át, Uram!
Egyelőre azonban nem mozdulok, nem is nyúlok a táskáért, csak abban az esetben, amennyiben erre a kancellár engedélyt ad.

◦ᵒ·○●·°





We live by chance...
We love by choice...
We kill by profession.
◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Victor Terson
Victor Terson

Kancellár

Eligazító TDlu1kT

Karakterlapom :

Születési idő :
2379. 05. 11. (37)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Hadászati részleg vezetője

Reagok száma :
273

Avatar alanyom :
Domhnall Gleeson


Eligazító Empty
Utolsó poszt Hétf. Júl. 27, 2020 8:12 pm
Következő oldal
Greymare & Terson


Nem biccentek, pedig az inger ott motoszkál az izmaimban. A szavam - mely ezeknek az embereknek egyenlő a törvénnyel - megerősítő mozdulatok nélkül is ugyanolyan érvényes.
- Viselje.
Megzabolázom a dühömet, amely állhatatos izgékonysággal keres kiutat valamiképpen: járkálásra, fogcsikorgatásra sarkall, esetleg fújtathatnék vagy ökölbe szoríthatnám a kezem, de még azért sem nézhetne ferdén rám senki, ha szitkozódnék vagy megemelném a hangomat. Ez utóbbi az apámra jellemző stresszkezelési módozat volt: máskülönben kellemes baritonját olykor teljesen eltorzította az indulat, én pedig - bár a lényeg az lett volna, hogy a szavai értelmét fogjam fel - ezekből a jelenetekből nem emlékszem egyébre, csak arra a minden idegszálat átjáró, őserejű félelemre, amelyet csillapíthatatlan, barbár üvöltözése keltett bennem. A küszködő, hiábavaló igyekezetemre, hogy megfékezzem a térdem remegését. Nem szerette, ha meghunyászkodtam előtte. Azt viszont igenis szerette, ha féltem.
Nincs más magyarázat.

Ám Leonard Terson, ha a régi világ embereinek bármiben is igazuk volt, tíz éve egy kínokkal teli alvilágban gyötrődik, és attól a pillanattól, hogy megérkezett oda, semmi hatalma nincs felettem. Én pedig ezúttal is - ahogy mindig - uralkodom magamon. Testtartásom immár feszes, de nem kifeszített, légzésem közepesen szapora; a mellkasom izmai helyett a gyomortájékom hullámzása működteti, ahogy mindenkinek, aki tudatosan mérsékelni kívánja felgyorsult érverését. Nem vágok közbe, amíg Greymare hadnagy belefog a jelentésébe, és további kérdéseket sem óhajtok közbeszúrni addig, amíg észlelhetően a szegmens végére nem ért.
- Értem - jegyzem meg végül olyan hangon, mint akinek mindössze egy, a holddal kapcsolatos időjárás-előrejelzést olvastak fel. Belül némi elragadtatást érzek a saját, emberfelettinek tűnő erőm iránt, és mindazt az eszelős haragot is, amelyről úgy érzem, egyelőre túlságosan forró, hogy bármilyen formába öntsem. - Oleg Kaminsky a legelső a fontossági sorrendben. A rakodást a Condor teljes átvizsgálásáig tilosnak minősítem. Akik orvosi ellátásra szorultak, őrzött karanténban maradnak: ez visszavonásig érvényes. Mindenki más házi őrizetben tölti az átmeneti időt, ameddig a felvételek és bizonyítékok teljes átvizsgálásra kerülnek.
Röviden elnézem magamnak a férfit, egy pillanatig latolgatva, vajon mennyi időt bír még ki anélkül, hogy összerogyna. Egy keveset még biztosan. A figyelmem így most lefelé fordul, a lábai mellett heverő jókora táska felé. Szemmozgató izmaim irányítatlanul, láthatatlanul rándulnak egyet. Érzem az orrcimpáimat megremegni.
- Látni akarom ezt a fegyvert, Greymare hadnagy - jelentem ki aztán, kiegyensúlyozottnak szánt hangon. - Balra át! Menjen az ajtóhoz, és a központi biztonsági kóddal adjon ki megerősített ajtózárási parancsot, aztán jöjjön vissza. - Várok. Nincs okom rá, hogy azt feltételezzem, ellenszegül bármely utasításnak. - Vegye fel a táskát, tegye az asztalra, és nyissa ki.
Türelmes csend: elfojtott izgalmamról mindössze a tény árulkodik, hogy a kelleténél sietősebben szólalok meg újra.
- Pakoljon ki belőle az asztalra.
◦ᵒ·○●·°


forewarned is seldom forearmed

◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Simon Greymare
Simon Greymare

Hadsereg

Eligazító 320

Karakterlapom :

Születési idő :
2389. 07. 16. (27)

Tartózkodási hely :
Dominium, olykor Perda

Beosztásom :
Chimera különleges egység parancsnoka (titkos), Perdai Fegyverfejlesztési részleg vezetője

Reagok száma :
384

Avatar alanyom :
William Levy

☽ :
Eligazító Giphy


Eligazító Empty
Utolsó poszt Vas. Aug. 09, 2020 10:29 pm
Következő oldal
Terson & Greymare

Leaders can let you fail and yet not let you be a failure


Az egyetlen szavas engedély magányosan világít a kijelzőn, habár a parancsokat egyébként is szűkszavú rövidség jellemzi, most mégis fenyegetőnek hat az egyébként üres, apró képernyőn.
Halálosan fáradt és kimerült, sőt kizsigerelt vagyok mind mentálisan, mint fizikailag, az érzelmi sokkot pedig csupán körülírni is nehéz volna, a kancellár felől sugárzó forró indulat mégis átjut a fáradtság ködén, felmereszti a szőrszálakat a karomon. Számítok rá, hogy felelnem kell a katasztrófa besorolást bőven kiérdemelt küldetés minden egyes hibájáért.
Lehet hogy csak azért érzem mindezt, mert úgy vélem kiérdemeltem a felettesem haragját, ahogy az is lehet, valóban árad belőle a vad indulat, amit az expedíció csúfos kudarca jogosan szítana benne.
Most magam sem tudnék dönteni. Az érzékeim közül egyet elveszítettem, a tekintetemet nem fordíthatom az arcára, a megérzéseimben ma már nem merek bízni….
A jelentés végét újabb egyetlen szavas felelet követi, a hányinger válaszképpen ismét a torkomba csavarodik, kaparja, szorítja a nyelőcsövemet, érzem, ahogy végighullámzik rajtam a rosszullét.
Nyelek egyet, reményeim szerint nem túl látványosan.
Victor Terson következő szavai paranccsá formálódnak a kijelzőn, büntetésnek, bűnbak-keresésnek nyoma sincsen benne – itt és most nincsen.
- Parancs, Uram! Értettem, Uram!
Katonásan, előírásszerűen, a fáradtásgomról nem árulkodó pattogó ritmusban érkezik a válasz, megfeszítem az elkínzott izmaimat, még jobban kihúzom magam.
A kancellár mozdulatait csak a látásom perifériájáról tudom regisztrálni, így az apró rezdüléseket – ahogy a tekintete megvillan, az orrcimpája megremeg – nem láthatom.
A következő parancsra automatikusan – még az előtt, hogy valójában felfognám az értelmét – mozdulok,
- Igenis, Uram!
Mielőtt a táskáért nyúlnék, érkezik a következő parancs, én pedig fordulok, ahogy a kiképzésen a fejembe verték, az izmaimba égették a mozdulatot. A bakancsaim sarka összecsattan, a lépteim tompán döndülnek a féémpadlón. Nem kell hallanom, elég, hogy érzem.
Az ajtónál a parancs szerint kiadom az utasítást, a személyes kódommal megerősítve
- Megerősített ajtózárási protokoll élesítve, Uram!
Újabb katonás balra át, és a parancs szerint visszamenetelek a táska mellé, az eredeti pozicíómban vágom magam feszes vigyázzba.
- Parancs, értettem!
Ahogy lehajolok a táskáért, a fülemben felerősödik a sajgás, a szédülés és a hányinger egyszerre vág tarkón, egy pillanatra, egy futó szívdobbanásra megbillenek – éppen csak egy-két centit előre – és bár sikerül visszanyernem az egyensúlyom, nincs kétségem felőle, hogy Victor Terson pontosan tudja, mit látott.
Felegyenesedem, a táskával lépek az asztalhoz, a szöveten keresztül puhán koccan a fémlaphoz a fegyver. Egy pillanatra elengedem a táska pántját, de a következőben már a parancs szerint nyitom, és kiemelem belőle a fegyvert.
Ránézésre is súlyos monstrum, egyértelműen állványos, nagy kaliberű szerkezet, és nem hasonlít semmihez a szabadalmaztatott repertoárunkból. Pusztán a látványa is elegendő, hogy a brutális tűzerejét ne kérdőjelezze meg senki.
A tárban maradt három töltényen kívül nincsen hozzá semmi más, a táskát üresen félretolom, a fegyvert bebiztosítva fektetem az asztalra, majd egy fél lépésnyit oldalra húzódom, hogy a kancellár anélkül szemügyre vehesse, hogy túl közel kelljen kerülnie hozzám.

◦ᵒ·○●·°





We live by chance...
We love by choice...
We kill by profession.
◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Victor Terson
Victor Terson

Kancellár

Eligazító TDlu1kT

Karakterlapom :

Születési idő :
2379. 05. 11. (37)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Hadászati részleg vezetője

Reagok száma :
273

Avatar alanyom :
Domhnall Gleeson


Eligazító Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 10, 2020 11:23 am
Következő oldal
Greymare & Terson


A hadnagy láthatóan a közérzetével küzd. Nem törődöm vele: teljesen nyilvánvaló, hogy mindannyian förtelmesen érezzük magunkat, ahhoz pedig túlságosan is haragos vagyok, hogy ez a tény - vagy akármi más - empátiára sarkalljon. Nem érdemeljük meg, és időnk sincsen rá. Ezek a következmények nem várhatnak.
Az aquilloni expedíció műveleti tisztje félreteszi a kínjait, ahogy kiadom az első parancsokat. Egy átlagos napon elnyerné a tetszésem, most azonban csak annyira elég, hogy ne hergeljen tovább. Merev ridegséggel figyelem, ahogy gépies hatékonysággal, szóról szóra engedelmeskedik, mozgásában ott van minden fel nem tett kérdésre is egy egész sor részletes válasz. Ha nagyobb ember lennék, méltóbb a helyemre, talán most volna egy-két megfelelő szavam hozzá: olyasmit mondhatnék, amely illik a jelen helyzethez, mégis igazságos éleslátásról és felelős gondolkodásról árulkodik. Ahogyan az egy elöljárótól várható.
Ennek híján arra összpontosítok, ami itt történik, közvetlenül előttem.

A gépezet, amely a hadnagy rendkívüli testi erejének köszönhetően könnyed, szinte óvatos mozdulattal kerül elő a táskából, egycsapásra elfeledteti velem, hogy forr bennem az epe. Nem láttam még ehhez foghatót soha, s bár a hadsereg állományának már jó ideje nem vagyok aktív tagja, ez éppen elég ahhoz, hogy őszintén elámuljak. Az összes fegyvert, amelyet a Dominiumon és a Perdán használunk, jól ismerem - leírásuk, alkatrészeik, súlyuk és tapintásuk, de még a tölténytáraik rugója is megfordult a kezemben -, ez azonban olyasfajta példány, amelyre egészen eddig azt mondtam volna, hogy nem létezik.
Mélyen gyökerező, ösztönös tisztelettel lépek az asztalhoz, amelyen az eszköz fekszik. Irdatlan méretei - tátongó, alagútnyi torkolata, a tus, mely önmagában is nehezebb lehet egy kézifegyvernél és az irányzék cső felett tornyosuló, roppant fekete kazettája, amely szabad szemmel befoghatatlan távolságból is biztos pusztulást ígér - lenyűgöznek. Csak nagy nehezen gyűröm le a késztetést, hogy kíváncsi gyerek módjára érte nyúljak és a kezembe vegyem. Gyanakodva szemlélem a mesterséges fény hideg zuhatagában: matt kivitelű felülete kellemes tapintást és biztos fogást ígér, ám a tény, hogy a semmiből került elő, a szokottnál is óvatosabbá tesz.

Fölegyenesedem, sanda pillantást vetve a keménykötésű tisztre, aki úgy áll ott, mintha semmilyen csapás nem volna képes megingatni. Ezúttal meg sem próbálom eltüntetni a tekintetembe költöző kíváncsiságot: ha Greymare véletlenül rám nézne, akkor sem szégyellném, amit lát.
- Azt mondja, üzembiztos? - érdeklődöm tőlem idegen, kissé számító csengésű keverékhangon. - Próbálta? Jöjjön ide és ürítse ki! Látni akarom a töltényeket. A tárat. Ez minden alkatrésze?
Cseppet elgondolkodom, oldalvást helyezkedve egy lépésnyit, hogy a hadnagy is az asztalhoz férjen és ne kelljen megérintenie közben.
- Erről nem beszélhet senkinek rajtam kívül. Értette? Mit gondol, honnan származhat? Maga ért az ilyesmihez. Tudja, hogy így nem maradhat. Alaposan magyarázza el nekem, hogy működik, hadnagy, mert ez - származzék akárhonnan - nem hagyhatja el jelenlegi formájában a helyiséget.
◦ᵒ·○●·°


forewarned is seldom forearmed

◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Simon Greymare
Simon Greymare

Hadsereg

Eligazító 320

Karakterlapom :

Születési idő :
2389. 07. 16. (27)

Tartózkodási hely :
Dominium, olykor Perda

Beosztásom :
Chimera különleges egység parancsnoka (titkos), Perdai Fegyverfejlesztési részleg vezetője

Reagok száma :
384

Avatar alanyom :
William Levy

☽ :
Eligazító Giphy


Eligazító Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 10, 2020 11:16 pm
Következő oldal
Terson & Greymare

Leaders can let you fail and yet not let you be a failure


Nem várok együttérzést, megértést, vagy biztatást a kancellártól, így nem is lep meg, hogy nem kapok.
Valahol tulajdonképpen még mindig azt a dühöt, izzó haragot várom tőle is, amire Hanktől is számítok a későbbiekben.
A saját testem ellen vívott csatát most még egyszer megnyerem. Nagyjából biztos vagyok benne, hogy még sikerült annyiszor, amennyiszer szükség van rá a kancellár jelenlétében, de ennél tovább nem gondolok.
Az előírásos, ismerős mozdulatok segítenek. Nem kell gondolkoznom a parancs teljesítésén, csak koncentrálnom, hogy a végtagjaim úgy mozduljanak, ahogy a kancellár elvárja tőlem.

A fegyver az asztalra kerül. Néma fenyegetés nem csak a döbbenetes átmérőjű cső, de maga a puszta létezése is. A rendszer hibáit testesíti meg, olyasmit, ami akár valamennyiünk életébe is kerülhet. A minket üldöző hegyomlásnyi szörnyeteg darálthússá és vérpárából álló felhővé robbanó felsőtestének emlékképe, a robbanás irgalmatlan erejű lökéshulláma visszarezonál a csontjaimban.
Hogy elkészülhetett Victor Terson tudta nélkül, az félelmetesebb magánál a pusztító erőnél is, amit a fegyver egyébként tagadhatatlanul képvisel.
A szemem sarkából érzékelem, hogy a kancellár közelebb lép az asztalhoz, de nem fordítom felé a tekintetem, amíg parancsot nem ad, hogy lépjek közelebb.
- Parancs, Uram!
Közelebb lépek, diszkréten és mindössze szemvillanásnyi idő alatt végigfuttatom a pillantásom Victor Terson arcán. Ennyi elég, hogy megbizonyosodjak róla, valóban nem tudott a létezéséről.
- Az eddigi tapasztalatok alapján üzembiztosnak találom, azonban további tesztek és vizsgálatok nélkül ez nem lehet a hivatalos álláspontom, Uram!
Ha nem támad ránk a szörnyeteg, semmiképpen nem próbáltam volna anélkül elsütni, hogy bármit tudtam volna róla. Hatalmas szerencsém volt, ezzel élesen, és tűpontosan tisztában vagyok.
- Biztos vagyok benne, hogy eredetileg állványos konstrukció, azonban az állványt nem találtuk meg hozzá. A többféleképpen biztosított tárolóládájában sem volt más alkatrész. – csak egy levegővételnyi szünetet tartok -  A harctéri helyzet megkívánta, hogy kockáztassak, Uram! Kézből, mozgó jármű rakteréből kétszer tüzeltem vele, meglehetősen pontatlanul. A célpont egy kifejlett jolasztusz volt, a második lövésem a bal vállövét találta el, és gyakorlatilag megsemmisítette a felsőtestét, a csapatszállítónkat pedig felborította volna, ha nem egy szurdokban haladunk, és a sofőrünk kevésbé gyakorlott.
Korábban már néhány percet eltölthettem a fegyver átvizsgálásával, így most a parancsra magabiztosan csattintom ki a tárat, a karomban megfeszülnek az izmok, ahogy a tár rugójának ellent tartok, míg a maradék három, gránátnak is beillő méretű töltényt kiveszem belőle, és egymás után az asztalra állítom őket. A tárat melléjük fektetem a fémlapra.
- Öt töltényes a tárkapacitása, a kalibere túlmutat minden ismert és szabadalamaztatott fegyverünkön, talán csak a hajók nehéztüzérsége közelíti meg.
Miután már nem maradt a kezemben semmi, újra vigyázzba állok, de ezúttal az asztalon heverő fegyvert figyelem. A puszta látványa segít köré koncentrálni a gondolataimat.
- Igenis, Uram! Shane Gregor zászlós már látta, de ő is parancsba kapta, hogy ne beszéljen róla. Ezen kívül két sérült volt velem a csapatszállító rakterében, mikor használtam, de ők is parancsot kaptak a hallgatásra, és nem is láttak belőle sokat. Az eredményen kívül  legalábbis…
Az ugyanis tagahatatlanul látványos és megrázó volt egyben.
Ami a működési elvét illeti, tökéletesen pontosan még én sem értem, ehhez időre, és lehetőségre van szükségem, azonban amennyit tudok, annyit tétovázás nélkül mondok el.
- Úgy gondolom, hogy az Aquillonon készült, valószínűsíthetően valamilyen CQL felhasználást optimalizáló projekt fedezékében. Alapjaiban azt a railgun technológiát használja CQL katalizátorral, ami a flottánál szabadalmaztatott fegyvereink fő technológiáját is adja. Ez a hagyományos lőporos megoldáshoz képest önmagában is sokkal nagyobb tűzerőt, hatótávot, tűzgyorsaságot és lövedéksebességet biztosít, de ebben a fegyverben van egy módosító egység, amivel a CQL-ből felszabaduló energiát majdnem veszteség nélkül tudja felhasználni. Ennek a pontos megértéshez szét kellene szednem és megvizsgálnom. Még sosem láttam ilyen technológiát. Ha meg kellene becsülnöm, százötven százalékos hatékonysági fokot határoznék meg a rendelkezésre álló információk és a flottánál használt fegyvereink értékei alapján, Uram!
Ez egyelőre csak becslés, de a hosszú évek tapasztalataiból kiindulva elég pontosnak ítélem ahhoz, hogy ki merjem mondani.
- A tárna melletti kutatóállomáson találtunk egy adathordozót, amelyen más jellegű adatok mellett fegyverek terveit tárolták, többek között az ehhez a fegyverhez tartozókat is, Uram!

◦ᵒ·○●·°





We live by chance...
We love by choice...
We kill by profession.
◦ᵒ·○●·°


A hozzászólást Simon Greymare összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Aug. 16, 2020 4:07 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Victor Terson
Victor Terson

Kancellár

Eligazító TDlu1kT

Karakterlapom :

Születési idő :
2379. 05. 11. (37)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Hadászati részleg vezetője

Reagok száma :
273

Avatar alanyom :
Domhnall Gleeson


Eligazító Empty
Utolsó poszt Kedd Aug. 11, 2020 4:22 pm
Következő oldal
Greymare & Terson


Összevont szemöldökkel méregetem a fegyvert, amelyet belső szótáramban egyáltalán nem akarózik a 'puska' kifejezés mellé illeszteni. Sokkal inkább tűnik olyan dolognak, amelyet magamtól lövegnek minősítenék. Esetleg ágyúnak. A látvány, ahogy némán, fenyegetőn hever előttem, nem csak nyugtalanít, de mindazt a vak haragot is felpiszkálja bennem, amelyről az imént megfeledkeztem. Megcsúfolva érzem magam, mintha a gyilkos szerszám létezése egy szokatlan kivitelezésű, lángelmétől származó személyes sértés volna.
'Nézd meg, mit teremtettem, közvetlenül a lábad alatt. Mit fogsz tenni ellene? Semmit. És ellenem? Semmit.'
Egyelőre. De amint a kezem közé kerülsz, lenyomom a torkodon az egészet. Én magam. És aztán utánanyomok egy teljes tár töltényt is. Jól fog jönni ott, ahová mész.

Greymare hadnagy szakértő mozdulattal teljesíti a parancsot. Fülem kinyitva teljes figyelmem neki szentelem, bár nehezemre esik elszakadni a látványtól, ahogy az óriás szerkezet brutális erejű tárazórugóját könnyedén visszafeszíti: könyöke alatt és felett megfeszül a zubbony domború izmain, s egy pillanatra magam előtt látom, ahogy az állvány hiányára rá sem hederítve egyszerűen csak fölemeli ezt az egész mindenséget, aztán olyan nemes egyszerűséggel lövi agyon a csapatára vadászó, őrtorony méretű lényt, mintha csak egy doboz energiaitalt bontana fel az edzőteremben. Még a hozzá hasonló embereim kivételes eredményeit is könnyű megszokni a mindennapokban. Ilyen pillanatok kellenek hozzá, hogy rá-ráébredjek, milyen rendkívüliek is a katonáim valójában.
És hogy mélyen belül még most is, amikor egyesével tudnám őket megfojtani egy kanál vízben, még most is az első lennék, aki mindenki mástól tiszteletet követel nekik. Nincs a Dominiumon, aki annyit tenne az emberiségért, mint ők.
Ettől azonban nem esik nehezemre elvonatkoztatni. Hank Greymare és Scott Faser, ha itt végeztem, életük legrosszabb napjának néznek elébe. Kivéve akkor, ha nem változtatnak az eredményeiken nagyon hamar. Akkor ugyanis a mai nap csak a kezdet lesz a számukra.

A figyelmem egy pillanatig sem szakítom el a fiatal férfi tömör és velős, ugyanakkor korántsem szűkszavú jelentésétől. Arcom semmiről sem árulkodik, de a mondanivalója őszintén felkavar. Részben rosszféle izgalom ez, ám tagadhatatlan, hogy a tenyeremben ott viszket a késztetés, hogy nyúljak ki és tapogassam meg a hűvös tust. Hogy simítsak végig a táron és az ujjam fektessem a ravasz fölé; hogy a tárat a helyére nyomjam és a fenyegető méretű, hívogató küllemű irányzékon keresztül szemügyre vegyem a világot.
Csakhogy ennél fegyelmezettebb vagyok. Arról nem is beszélve, hogy állvány nélkül igencsak megszenvednék a roppant löveggel: kellő mennyiségű fegyvert fogtam már ahhoz, hogy tudjam, mely darabok nem valók a kezembe. Egy ilyet aligha tudnék biztonsággal megtartani, rögzítés ide vagy oda.
- Sértetlen volt a tároló? Hogyan nyitotta ki?
Fölemelem az egyik töltényt: kövérkés, tompa fejű példány, valóban inkább gránáthoz hasonlít. A súlyából ítélve egy tele tár sem tartozna azok közé a felszerelések közé, amelyet különösebb öröm hordozni. Furcsállom a tár létét; sokkal inkább tűnik úgy, egyesével lenne érdemesebb tölteni egy ilyet. Pont, mint az ágyúkat, amelyekre emlékeztet. Ámde nem vagyok fejlesztő - szakértelmem határain messze túlmutat ez az egész. Fürkész pillantást vetek a hadnagyra, mielőtt halk koccanással visszahelyezném a lőszert a tár mellé.
- Szedje szét - utasítom. - Tudni akarom, hány alkatrésze olyan, amely bármely általunk használt konstrukcióban előfordul. Azonkívül vegyen a terepasztal aljából három biztonsági tárolót, pakolja az asztalra és nyissa ki őket! A töltényeket a fegyverraktárba küldetem, az alkatrészek egy részét elzárom én magam. A harmadikat a fegyverfejlesztési részleg biztonsági szekrényeiben fogja elhelyezni. A módosító egység így a rendelkezésére állhat a vizsgálataihoz. Mit gondol? A véleményét akarom hallani.
Rövid ideig forgatom a fejemben, amit mondott.
- Az adathordozót adja ide - szólok. - Látni akarom. A tervekre talán szüksége lehet, először azonban érdekel. Látta már? Hasonlít azokhoz, amelyeket maguk használnak?
◦ᵒ·○●·°


forewarned is seldom forearmed

◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Simon Greymare
Simon Greymare

Hadsereg

Eligazító 320

Karakterlapom :

Születési idő :
2389. 07. 16. (27)

Tartózkodási hely :
Dominium, olykor Perda

Beosztásom :
Chimera különleges egység parancsnoka (titkos), Perdai Fegyverfejlesztési részleg vezetője

Reagok száma :
384

Avatar alanyom :
William Levy

☽ :
Eligazító Giphy


Eligazító Empty
Utolsó poszt Vas. Aug. 16, 2020 4:54 pm
Következő oldal
Terson & Greymare

Leaders can let you fail and yet not let you be a failure


Az asztalon heverő fegyver vegyes érzelmeket ébreszt. Időt kell adnom magamnak, hogy kipihenten, tiszta fejjel is végiggondoljam. Valahol sért, hogy semmit nem tudtam róla, még csak nem is gyanítottam, hogy hasonló kaliberű fejlestésekből maradok ki. Valahol megrémít, hogy ilyesmi létrejöhet a vezetőink tudta nélkül, valahol lenyűgőz az ismeretlen technika, sürgető, feszülten várakozó izgalom szúr a bőröm alá ezernyi apró tűvela gondolatra, hogy szétszedem, megértem, és továbbgondolhatom.
Jelenleg ez tompa, és végtelenül távoli érzés a kimerültség, a veszteség és a fájdalom miatt, de mégis felismerem, és nem próbálom eltagadni a létezését.

A hallásom hiányától kimondottan frusztrált vagyok, az érzékelésem fájdalmas csorbát szenved nélküle, de így is élesen tisztában vagyok a kancellár jelenlétével, a felőle áradó intenzív energiákkal, amik semmi jót nem ígérnek.
Nem tart sokáig kiüríteni a fegyvert, a kérdésekre válaszolni már annál inkább. Ez alatt az idő alatt Victor Terson alaposabban szemügyre veszi a töltényeket és tárat is.
- Igen, Uram! A tároló és a zárszerkezete is sértetlen volt. Az első vizsgálatok alapján önmegsemmisítővel is biztosítva volt a láda. A tárna felderítésére küldött Owen Stewart geológus az adathordozó mellett megtalálta a kulcskártyát is, ezeket a testi épsége és az élete kockáztatásával védte meg a csapatukba beépült szabotőrtől. Miután rátaláltunk, ő adta át nekem és Gregor zászlósnak. A kártyával nehézség nélkül ki tudtuk nyitni a ládát.
Ameddig a kancellár a töltényt veszi szemügyre, röviden én is megfigyelhetem a vonásait, élénken megvillanó tekintetét, a válla egyenes, katonás tartását.
Mire rám pillant, én ismét a fegyvert figyelem, mintha pusztán a nézésével megfejthetném a titkait.
A parancsra újra kihúzom magam, jobban, mint eddig, noha ez talán éppen csak egy leheletnyit változtat a tartásomon, egyértelművé teszi, minden figyelmem a kancelláré.
- Parancs, értettem, Uram!
Még mielőtt szétszedném a fegyvert, előpakolom a tárolókat az asztal alatti rekeszből, illetve a nagyjából mindenhol megtalálható általános karbantartó táskák egyikét. Jó eséllyel a benne tárolt szerszámok elegendőek lesznek a fegyver szétszereléséhez.
A tárat és a töltényeket beleteszem az első dobozba, a főbb alkatrészek szétszedéséhez még nincs szükségem másra, így a roppant cső halk fémes súrlódással és kattanással válik el a fegyver testétől. A karbantartótáska csavarhúzóinak segítségével hamarosan lekerül a burkolat, a fegyver agya elválik a markolattól, a ravasz az eligazító csendjében élesnek ható fémes csendüléssel esik az asztal fémlapjára.
Hamarosan az egyész fegyver darabjaiban fekszik az asztalon, a módosító még számomra is teljesen ismeretlen eszköz, a CQL-es gyorsító ismerős borostyánsárga fénnyel dereng.
- Igenis, Uram, titkosítva fogjuk elzárni! – és úgy szedem szét, hogy mindhárom doboz nélkül ne lehessen újra működőképessé tenni - Biztos, hogy a mi fejlesztőink készítették, Uram! A továbbfejlesztett alkatrészeken kívül csupa szabvány darab van benne a saját gyárainkból, bár sorozatszám egyiken sincsen, sem fejlesztői egyedi jelölés sem, amit páran kézjegyükként használnak. A módosítón kívül minden ismerős más darabokból, bár a méretei és az ereje túlmutat azokon a darabokon, és a test fémötvözetét is kísérleti megoldásnak gondolom…
Alaposabban szemügyre veszem a cső fémjének színét a torkolatban, ahol a nyers anyag látható, de így sem tudok biztosat mondani.
-Köszönöm, Uram! Amilyen gyorsan csak lehetséges kiderítem a módosító egység működési elvét, Uram!
Egyelőre nem pakolok el, hagyok időt Victor Tersonnak, hogy megvizsgálja a darabokat.
A következő parancsra válaszul lassan, de határozottan nyúlok a mellényzsebembe, és ugyanígy húzom elő az epró, fémesen csillanó adathordozót, amit az asztalra fektetek a kancellár elé.
- Az adathordozó is a mi szabványos darabunk, Uram! Alig pár percem volt átfésülni rajta az adatokat, de a tevek is a hagyományos sablonra épülnek, amit minden fejlesztési részlegen használnak.
A sablonok nem csak a fegyverfejlesztésen, de a jármű és a titánfejlesztésen is azonos alapokra épülnek, hogy a más szakterületek szakemberei is könnyen átlássák őket, ha együttműködésre van szükség.

◦ᵒ·○●·°





We live by chance...
We love by choice...
We kill by profession.
◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Victor Terson
Victor Terson

Kancellár

Eligazító TDlu1kT

Karakterlapom :

Születési idő :
2379. 05. 11. (37)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Hadászati részleg vezetője

Reagok száma :
273

Avatar alanyom :
Domhnall Gleeson


Eligazító Empty
Utolsó poszt Kedd Aug. 18, 2020 3:33 pm
Következő oldal
Greymare & Terson


- Jól csinálták. Ha nem teszik, ennyien sem maradtak volna.
Nem áll szándékomban mélyen belemenni, ez azonban tény. A legnagyobb kudarc közepén is vannak katonák, akik helyesen cselekszenek - ahogy olyan emberek is, akik nélkül még a mostani eredmény is vágyálom lenne. Még ez a katasztrófa sem a legrosszabb, ami történhetett volna.
Bárcsak elég érett lennék, hogy át is érezzem ezt az igazságot.

Szótlanul figyelem, ahogy gyorsan és pontosan végrehajtja a kapott parancsokat. Valóban gyors: ha nem tudnám jobban, még azt is hihetném, hogy sokadik alkalommal szereli szét az ismeretlen fegyvert. Szemügyre veszem az asztalon heverő alkatrészeket, de nem húzom az időt: mindketten tudjuk, hogy nem értek hozzá igazán és nem érzem szükségét, hogy magamnak hízelegjek vagy megpróbáljak a hadnagy előtt felvágni.
Energiatakarékos, visszafogott mozdulatokkal pakol. Egész lényéből megbízhatóság és szilárd erő sugárzik, s biztos vagyok benne, hogy amit mond, mentes mindennemű spekulációtól vagy abbéli igyekezettől, hogy megnyerjen magának.
- Tegye azt. Egyetlen embert választhat, akit beavat, ha úgy érzi, egymaga nem boldogul. Az illetőért teljes felelősséggel tartozik, Greymare hadnagy! Világos?
Az adathordozót nem vetem alá különösebb vizsgálatnak itt helyben: helyette a zsebembe süllyesztem, s akaratlanul is átfut a fejemen, hogy ez az első alkalom, hogy egyáltalán megérintettem a zsebet. A PDA-mon kívül soha semmi sincs nálam, zsebre tett kézzel pedig soha életemben nem mutatkoztam sehol.
Mindennek eljön egyszer az ideje, ahogy mondják.
Újfent a megviselt tisztre sandítok.
- Pakoljon el. Az egyik tárolót elviszem. A másik kettő a maga dolga.
Amíg ennek eleget tesz, nem szólok: csak akkor szegem feljebb az államat, amikor az utolsó tároló zárja is biztosan vörös jelzésű, 'ZÁRT' állapotba került.
- Más egyéb, hadnagy?
◦ᵒ·○●·°


forewarned is seldom forearmed

◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Simon Greymare
Simon Greymare

Hadsereg

Eligazító 320

Karakterlapom :

Születési idő :
2389. 07. 16. (27)

Tartózkodási hely :
Dominium, olykor Perda

Beosztásom :
Chimera különleges egység parancsnoka (titkos), Perdai Fegyverfejlesztési részleg vezetője

Reagok száma :
384

Avatar alanyom :
William Levy

☽ :
Eligazító Giphy


Eligazító Empty
Utolsó poszt Vas. Aug. 23, 2020 7:38 pm
Következő oldal
Terson & Greymare

Leaders can let you fail and yet not let you be a failure


- Köszönöm, Uram!
Nem mondanám, hogy meggyőződés nélkül hangzik el a válasz, mert ez nem igaz. Azonban hiába tudom, hogy minden telhetőt megtettem, nem hagy nyugodni a tudat – még hosszú időn át nem is fog -, hogy valami módon láthattam volna, látnom kellett volna előre. Tudni, érezni, meglátni…
Nem került volna ennyi életbe ez az expedíció, nem veszítettünk volna ennyit, nem torkollik katasztrófába az egész, nem így lobogna Victor Terson szemében sem a dühös indulat.

Hiába idegen maga a fegyver, a technológia nagyrészt ismerős, és a hosszú évek rutinjának segítségével gyorsan szét tudom szerelni a tömegpusztításra is alkalmas, ismeretlen fegyvert. A saját standardjeim szerint is szintidőn belül tudok vele maradni, de ettől nem érzek elégedettséget. Ezúttal nem.
A következő parancsra a válasz idejére ismét vigyázzba merevedek.
- Igenis, Uram, parancs, értettem!
A választásom egyértelmű. Ha munkáról van szó, egy ember jöhet szóba, akire bármikor, gondolkodás nélkül rábíznám az életemet is. Ezért Gregory a jobbkezem már nagyon régen. Benne megbízom, még akkor is, ha ez a feltétlen bizalom nem tanácsos senkivel szemben. Mindannyiunknak akadnak gyengeségei, de eddig a férfi rászolgált a bizalomra.

Az adathordozó tartalmát – meglehetősen felületesen ugyan – de magam is átfutottam. És bár megtehettem volna, nem töröltem le róla semmit. Meg sem próbáltam. A fegyverek mellett rólam is tartalmaz információt, de jobbára semmi olyat, amit a Dominium rendszeréből ne lehetne kinyerni, és nem sok olyat, amiről a kancellár nem tudhat, ha érdekli. Ami mégis ismeretlen lehet számára az jobbára ostoba spekuláció, összeesküvés elméleteket, és egy nagyvonalakban felvázolt terv a megzsarolásomra, ami csak arról árulkodik, mennyire félreismert az, aki összerakta.
A fémesen csillanó kis eszköz eltűnik Victor Terson zsebében, és ez után érkezik is a következő parancs, én pedig tétovázás nélkül mozdulok.
- Parancs, Uram, értettem!
Csak pár másodperc, míg átgondolom a logikus felosztást, onnan már gyors és hatékony a pakolás. A tárat átteszem egy másik dobozba, hogy ne legyen egy helyen a maradék töltényekkel, a fegyver agya a harmadikba kerül, és a többi alkatrész is úgy kerül felosztásra, hogy mindhárom tároló nélkül lehetetlen legyen működősképesre pofozni a fegyvert. Közel lehetetlen legalábbis. Végül mindhárom tárolón vörösen világít a kijelző. Azt a tárolót teszem le Victor Terson elé, amelyik – egyéb elkatrészek mellett – a tölténytárat is tartalmazzák. Én a módosítót tartalmazó ládát fogom magammal vinni a fejlesztésre, míg a töltényeket – ahogy a kancellár kérte -, és a fegyver reprodukálása esetén legkevésbé árulkodó, vagy támpontot nyújtó egyéb darabok kerülnek majd a fegyverraktárba Jay felügyelete alá a maradék három töltény mellé.
- A módosítót tartalmazó tárolót a fegyverfejlesztés biztosított szekrényeiben fogom elhelyezni, amikor nem dolgozom vele, a töltényeket tartalmazó tároló elzárását a fegyverraktárban Jayleen Mitchell Anderson zászlósra bízom, Uram!
A következő kérdésére csak egy lélegzetvételnyi mérlegelés után válaszolok, ismét előírásos vigyázzba feszítve magam, a tekintetem előre – a kancellár mellett elnézve -, a falra szegezem.
- Igenis, Uram! Engedélyt kérek Oleg Kaminsky kivégzésének saját kezű végrehajtására, amint a kihallgatások lezajlottak, Uram!
A hangom semleges, az arckifejezésem sem árulkodik semmiféle indulatról az áruló kapcsán, de a tekintetemben visszacsillan a végtelen, keserű, tehetetlen düh, amit a vért köpve is vigyorgó szabotőr kapcsán érzek.
Csak remélem, hogy jól mértem fel a helyzetet, és nem vonom magamra a kancellár eddig komoly önuralommal visszatartott haragját. Úgy sejtem, ez néhány szívdobbanásnyi időn belül kiderül. Mindesetre nem hátrálok meg, ha már kimondtam. Több okból is fontosnak érzem ezt, és a személyes bosszú még csak az első tíz ok közé sem került be. Ez igazából eszembe sem jut.
Nem lesz valódi elégtétel, nem fog megkönnyebbüléssel eltölteni, ha engedélyt kapok, de lezárás lesz. Végleges, és biztos, amilyen csak a halál lehet.

◦ᵒ·○●·°





We live by chance...
We love by choice...
We kill by profession.
◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Victor Terson
Victor Terson

Kancellár

Eligazító TDlu1kT

Karakterlapom :

Születési idő :
2379. 05. 11. (37)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Hadászati részleg vezetője

Reagok száma :
273

Avatar alanyom :
Domhnall Gleeson


Eligazító Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 24, 2020 4:49 pm
Következő oldal
Greymare & Terson


Nem hiszek a multitasking hatásos alkalmazásában. A módszer persze létezik, ideig-óráig a legtöbb ember képes hatékonyan megosztani a figyelmét és vannak olyan feladatkörök, amelyek egyenesen megkövetelik ezt, mégis úgy találom, a tartósan magas színvonalú munkavégzéshez sokkal jobban illeszkedik a lineáris kialakítás, ami a koncentrációt illeti. A külsőségeket nem is említve. Hadsereg vagyunk. Kötöttségek jellemeznek bennünket. Ez természetesen csak egyike a számos indoknak, amiért egyetlen szó nélkül várakozom a hadnagy parancsvégrehajtására.
Nekem is szükségem van a rövid kihagyások fegyelmezett ritmusára, hogy megőrizzem a hidegvéremet.

- Tegye azt - nyugtázom a mondanivalóját, bár ez mindössze egyszerű formaság a részemről. Elvégre én adtam parancsba, hogyan cselekedjen. - A zászlósnak adja tudtára, hogy a tárolót eltérő értelmű utasítás nélkül tilos felnyitni. A vonatkozó restrikciók életbe léptetésénél legyen jelen fizikailag. Amíg a hitelesítést el nem végezték, nem tévesztheti szem elől a tárolót. Az őrizet értelmében fegyveres kíséretet kap, amint elhagyja a helyiséget.
A raktár zárrendszere sokféle szigorítási lépcsőt magába foglal, ez a doboz pedig egy magas besorolásút fog kapni. Méghozzá a hadnagy szeme láttára.

A rövid szünet, amelyet figyelmesen várunk végig, egymás kisugárzását méricskélve, régi esetre emlékeztet. A hadnagy bátyja tétovázott így a háborúban egyszer előttem, mielőtt engedélyt kért volna rá, hogy elvegye egy ember életét. Akkor is haragos voltam, ez mégsem tántorította el a fiatal Gregort, hogy azt tegye, amit a kötelességének érzett.
Bátor emberekkel vagyok körülvéve.
- Az engedélyt megadom - szólok végül, s az izzó dühnek, amely izmaimon most is oxigéndús vérként zúdul keresztül, nyoma sincs a hangomban. A selyemfényű sötét szempárba pillantok, indulat uralja-e, de nem időzök sokáig.  - A magáé, hadnagy. Tartson csendet róla! Negyven percet kap rá, ha végeztek vele a kihallgatáson. Nem akarok felvételt látni. Sem mástól bármit hallani.
Röviden hallgatok. A vonásait fürkészem két-három szívdobbanásnyi ideig, aztán kinyúlok a legközelebbi tárolóért, s a fülénél fogva leemelem az asztalról.
- Ha nincs más, végeztem. Utánam távozik.
◦ᵒ·○●·°


forewarned is seldom forearmed

◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Simon Greymare
Simon Greymare

Hadsereg

Eligazító 320

Karakterlapom :

Születési idő :
2389. 07. 16. (27)

Tartózkodási hely :
Dominium, olykor Perda

Beosztásom :
Chimera különleges egység parancsnoka (titkos), Perdai Fegyverfejlesztési részleg vezetője

Reagok száma :
384

Avatar alanyom :
William Levy

☽ :
Eligazító Giphy


Eligazító Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 24, 2020 9:08 pm
Következő oldal
Terson & Greymare

Leaders can let you fail and yet not let you be a failure



A nyugtázásra részemről ezúttal nem érkezik válasz, úgy ítélem nincsen rá szükség.
Ami viszont az utána következő parancsot illeti, figyelmesen hallgatom, és ahogy elvárható, nem csak megjegyzem, de a leghalványabb ellenkezés nélkül elfogadom.
- Igenis, Uram! Parancs, értettem! Továbbítom a parancsát Jayleen Mitchell Anderson zászlósnak, és személyesen felügyelem a tároló elzárását és a hitelesítését. Addig nem veszítem szem elől a tárolókat, Uram!
Ahogy eddig sem adtam ki a fegyvert a kezemből, ezután sem fogom, különösen, hogy mostmár parancsba is kaptam.
A fegyveres őrizet nem zavar, már az Aquillonról visszaindulásunk óta számítottam rá, hogy így fog történni.

A rövid szünetet még meg merem kockáztatni. Victor Terson jelenlétében pontosan érzem azt a veszedelmes és fenyegető hatalmat, aminek minden apró lehetőségével tökéletesen tisztában van, és a jelenlegihez hasonló, végletekig kifeszített helyzetben bármikor útjába kerülhetek ennek a hatalomnak egy váratlan kisülésének.
Végül mégis úgy döntök, hogy megkockáztatom az engedélykérést, és nem is gyanítom, hogy ezzel a bátyámra emlékeztetem Victor Tersont. Ha tudnék róla, alighanem büszke lennék rá.
Én nem nézhetek a kancellár szemébe, de a figyelme bizsergeti a tarkómat, élesen ott van a tudatomban. Nem kell látom sem megfeszülő állkapcsát, sem a magas, hangsúlyos arccsontját, vagy a szeme hideg villanását, hogy tisztában legyek a belőle sugárzó éhes, felbőszített, veszedelmes ragadozóra emlékeztető energiával.
Az engedélyt pedig megkapom. Megkönnyebbülök, noha nem engedem, hogy ebből bármi látható legyen rajtam.
- Köszönöm, Uram! Igenis, értettem! Teljes hírzárlat alatt zajlik a kivégzés, Uram!
Nincsen szükségem negyven percre, még tízre sem igazán, de nem teszem szóvá. Nem vágyom Kaminsky további szenvedésének látványára. Ranier után már semmi értelme nem lenne, és számomra sem hozna sem megkönnyebbülést, sem elégtételt. Megelégszem a vérével a kezemen.
Victor Terson sem találhat bosszúvágyat, vagy vérszomjat sem a tekintetemben, sem az arckifejezésemben. Keserű dühöt, elszántságot annál inkább. Bármit is gondol erről azonban, megtartja magának.
A parancsára előírásos válasz érkezik
- Parancs, Uram, értettem!
Megvárom, míg távozik, csak utána engedek a faszes vigyázzból, a testemen végigremeg a kimerültség, megdörzsölöm az orrnyergemet, mielőtt a tárolókért nyúlnék, és a táskát hátrahagyva, a két biztosított, lezárt ládával elhagynám az eligazítót…

◦ᵒ·○●·°





We live by chance...
We love by choice...
We kill by profession.
◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Eligazító Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Eligazító Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Eligazító Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 24, 2020 9:28 pm
Következő oldal

Szabad játéktér

Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Eligazító Empty
Utolsó poszt
Következő oldal
Vissza az elejére Go down
 
Eligazító
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Dominium űrállomás :: 5-4. gyűrű - Legénységi részleg-
Ugrás: