Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Kancellária
Pént. Május 03, 2024 7:53 pm

Jasmine Benedict
Pént. Május 03, 2024 1:36 pm

Josephine Cain
Csüt. Május 02, 2024 7:29 pm

Chihiro Chiba
Hétf. Ápr. 29, 2024 6:37 am

Aine Zemar
Hétf. Ápr. 29, 2024 5:37 am

Roda
Csüt. Ápr. 25, 2024 10:02 am

Hector Reyes
Kedd Ápr. 23, 2024 6:59 am

Josephine Cain
Hétf. Ápr. 22, 2024 4:22 pm

Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Gyógyítók háza és ispotály
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Pént. Szept. 18, 2020 7:41 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Találkozások


A Kancellár és a Gyógyító





*Csak bólintok a kérdésére, nem részletezem ha magától nem jött rá arra, hogyan képesek a bogák olyan terepakadályokat könnyűszerrel legyőzni, amiket a guruló dobozaik nem tudnak. De talán egyszer majd rájön. Nem a bogaháton való utazásra született, de kétlem, hogy ez megakadályozná abban, hogy tökéletesen csinálja. S így érzem minden más egyébbel szemben is, de ahogy ő fejti ki az erről alkotott gondolatait, előttem is más színben tűnik fel a artalom. szelíd mosolyom a bizonyítéka annak, hogy néha én is tévedek, vagy rosszul fogalmazok, vagy épp egyetértek egy égivel. *
-A képességem gyógyítóvá tett, de arra nem tanított meg, hogy ismerjem a gyógyövényeket és tudjam mi mire való, hogy egyesek everékének jobb hatása van. azt meg kellett tanulnom, te is megtanulsz majd a boga hátán utazni, de attól még kancellár maradsz. Te mivel foglalkozol a szabad idődben? *Nem feltételezem, hogy ne lenne neki. Mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen és kíváncsi vagyok mire hasznáálja fel egy égi kancellár, egy vezető. a bogákról felvetett kérdéseiben puszta érdeklődést vélek felfedezni, de kérdései igen érdekesek...azt hiszem mást vártam tőle, de válaszolok mindenre, úgy ahogy van, ahogy az életünkben létezik. Hamarosan magunk mögött hagyjuk a bogákat és a boga "hangárt" ez a szó továbbra is mosolyra késztet, és bevezetem a kancellárt a magam kis birodalmába. Az övéhez képest porszemnyi, mert ahogy bemutatta, hajlamos vagyok azt hinni, hogy az egész, nagyon fehér és nagyon világos laboratóriuma, ahogy ő nevezte, kizárólag az övé. Bár láttam ott több asztalt is, ezek felett átsiklottam. A kézmosási rituáléján átesve aztán hellyel kínálom, de a kabátját magánál tartja, én pedig csak egy bólintással hagyom rá a ragaszkodását. nagy érdeklődéssel figyelem őt, akarva-akaratlanul is megpróbálva párhuzamot vonni Callum Jenkins és shane gyógyító között, de azn kívül, hogy mindketten quorsák, férfiak és gyógyítók, nem találok semmiben sem közös pontot. Mindaddig, míg elő nem kerül a már ismerős kis szerkezet, ami megörökíti a hangomat. Kis csalódás ez számomra, és szavaim között nem is rejtem el, de végül beleegyezem. *
-Értem. Ésszerű amit mondasz. Türelmesebb vagy mint Shane gyógyító és kedvesebb is. *Noha nem most ismertem meg Callum Jenkinst és az első találkozásunk előzménye meglehetősen erőszakos és furcsa volt, most van hasonló helyzetben mint elődje és ez az első olyan benyomásom róla, amit szavakba lehet foglalni. Azt nem mondom, hogy Shane gyógyító nem volt érdeklődő, nem mondom, hogy nem magyarázott el mindent amiről szó volt, amit megmutatott, mégis úgy éreztem felőle, hogy olyan...csak essünk túl rajta hangulata volt. Callum Jenkins felől nem ezt érzem. Mindenesetre hajlamos vagyok némi előítélettel élni, és az ajándék előkerülése is ezt igazolja. Felvonom ívelt szemöldökeimet mikor pillantásom arra a tárgyra esik, amit nekem hozott. Semmiben sem hasonlít azokra a holmikra, melyek sorsát kiváló érzékkel elhallgattam Shane gyógyító előtt is. Érdeklődésem azonban nem több mint akkor volt. azonban egyelőre nem tudom meg mire való és hogyan vehetném én hasznát egy quorsa szerkezetnek, mert ahogy Callum Jenkins mondja, nem az az igazi ajándék. A kis tasak átlátszó és benne három fekete magot látok, biztosan nem perdai magok, s miután érte nyúltam, hogy közelebbről is szemügyre vegyem, ki is derül, hogy az elpusztult világukból való. Kíváncsian és nem palástolt meglepődéssel néze fel a kancellárra.*
-Úgy tudom, hogy a világotok elpusztult, mégis hogyan hozhattál onnan élő magot? Mi a neve? Mire jó? *Döbbenetemen túl már gyakorlatiasabb kérdéseket teszek fel, mert érdekel, vajon miért hozta nekem ajándékba, s kérdéseim után, válasza előtt hajtok enyhén fejet köszönetem jeléül.*
-Köszönöm népem nevében is. *Mert amit én kapok, azt a perdai nép is kapja...eddig legalábbis mindent meg tudtam osztani velük, ha nem is mindenkivel.*




Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Tumblr15


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Csüt. Szept. 24, 2020 10:22 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Roda és Jenkins


Szavaira bólintok röviden, van benne logika. Valamennyire bizonyosan meg tudnám ezt is tanulni, csakúgy, mint a járműveink vezetését, de ettől még nem nem zárható ki, hogy ehhez is érzék kell. Bizonyosan vannak a bogák lovasai között is jobbak és rosszabbak. Ez irányú gondolataimat viszont nem osztom meg vele, mert a kérdése meglep és láthatóan egy hosszabb pillanatra elgondolkodtat, leginkább mert definiálnom kell magamban magamra vonatkoztatva a szabad idő kifejezést. Értem én, hogy hobbit kérdez, de van nekem olyanom?
- Nos... - A folyton dolgozom vagy a világuralmi tervnek elkeresztelt projekt kivitelezése nem hangzana túlzottan jól, ahogy az sem, hogy néha vacsorákra járok, hátha nem mérgeznek meg. Ha körbekerülnénk a Perdát, az sem lenne elég hosszú út, hogy ezt el tudjam magyarázni Rodának.
- ... úszok, és olvasok meg zenét hallgatok. - Kíváncsian nézem a reakciót, míg a fordítóchip teszi a dolgát. Vajon ezek a tevékenységek mennyire értelmezhetőek egy perdai számára? Van-e náluk csak öncélú zenehallgatás ünnepség nélkül? Vagy leírt költemények, regények, tudományos feljegyzések? Én többnyire szakmába vágó dolgokat olvasok, de ezt most nem részletezem.
- És persze Saskiával vagyok. - Teszem hozzá a végén finoman elmosolyodva. Nem definiálnám őt hobbiként, szabad idős tevékenységként, de érthető, hogy szeretem vele tölteni az időmet, akkor is, ha beszélgetünk, ha közösen eszünk, ha filmet nézünk, vagy ha csak egymás mellett teszünk-veszünk a lakosztályban vagy ha csak egymásnak dőlve a kanapén csendben iszogatjuk a magunk italát. Pusztán a jelenléte is megnyugtat és jobban feltölt, mint bármi egyéb pihenési vagy szórakozási forma, s ezért nem tudok elég hálás lenni Rodának.
- Ön mivel tölti szabad idejét? - Kérdezek vissza, mert kíváncsi vagyok, egy perdai gyógyító miként szervezi az életét?
A gyógyítók házában aztán már ittlétem valódi céljára térünk rá, legalábbis ott már nem kerülnek szóba a bogák vagy a szabadidős tevékenységek, ennek megfelelően veszek elő egy kis ezüstszín szerkezetet, mely a beszédet fogja rögzíteni és hamar kiderül, hogy ez nem újdonság Roda számára. Hanem amit hozzáfűz akaratlan is mosolyt csal az arcomra, s komolyan el kell gondolkoznom azon, mikor mondott nekem valaki ilyen szépet őszintén. Nem ismer eléggé Roda. Türelmem csak addig tart, míg értelmes emberrel - jelen esetben perdaival - beszélek, a hülyéket nem tudom elviselni, de hogy kedves is lennék... Gregor valóban nem az a fülig érő mosolyú ember, de a kevés közös alkalommal, mikor találkoztunk feleségeink baráti viszonya miatt, láttam, hogy Clara vagy a lányai felé egészen másképp fordul, mint mások felé. Nem is tudom elítélni érte, magam is ilyen vagyok. Gyanítom, Gregor itt szakmai komolysággal és a felvételek alapján némi fenntartással fordult a perdai gyógyító felé, ezt könnyű a kedvesség rovására értelmezni. Míg nekem Rodával egészen más alapokon nyugszik a kapcsolatunk.
- Köszönöm. Shane Gregor orvos... gyógyító mindig is komoly ember volt és talán aznap csak fáradtabb volt, de ő olyan gyógyítói területen dolgozik, amihez nagyfokú türelem kell és biztos kéz, mikor késsel kell felvágni a testet. - Nem véletlen terelem erre a mondatom végét, kis kíváncsisággal figyelve, hogy ez mennyire bevett eljárás a perdaiaknál? Gyógyító képességük lehetővé teszi a belső részek sérülésének olyan gyógyítását is, mely nem igényli így a test felvágását? Nálunk persze ezek egy részét precíziós orvosi robot-műtőkarok végzik, de azokat is irányítja valaki és mindent ezekre a karokra se lehet bízni, az emberi tényezőt lehetetlen kivonni a folyamatból. Na meg nem is áll mindig rendelkezésünkre jól felszerelt műtő.
Közben előveszem az ajándékba hozott holmikat, más úton indulva el, mint Shane Gregor. Elsőre bizonyosan én is egy testszkennert hoztam volna, de a felvételek tanúsága alapján meg időközben Rodát megismerve - látván reakciót a Dominiumon fent a laborban és Kertben - úgy döntöttem, más irányból keltem fel az érdeklődését a mi dolgaink iránt. A kis üveglapokat közönyösen fogadta, nem is csoda, nem látni még, ez mire való, de a magok már látható reakciót váltanak ki: értük nyúl, hogy jobban megnézze őket és sejtelmesen rövid bemutatóm máris több kérdést szül. Köszönetére enyhén biccentek én is, a többesszámban való megfogalmazáson nem ütközve meg. Voltaképpen diplomáciai találkozó a miénk, mindketten a népünket képviseljük.
- Elpusztult, de a pusztulás lassú volt. Volt időnk hajókat építeni, hogy elmenekülhessünk és számos még életben lévő földi növény magjait is menekítettük magunkkal. Nem tudtuk, hogy ha találunk is élhető új helyet, lesz-e ott számunkra is fogyasztható étel. - Magyarázom neki, a kellemetlenebb és kínosabb részeket kihagyva, hogy magokat hoztunk, de nem minden embert mentettünk ki. Vagy hogy az évszázados pusztításunknak hála mennyi növény vált menthetetlenné.
- A neve Laurus nobilis, vagyis babér. - Olyasmit kellett keresnem, ami nem különösebben igényes, itt megmarad, s nálunk nem jellemző az allergiás reakció, mint számos gyógynövénynél előfordul, előzetes vizsgálatok alapján a perdaiakra sem lesz. Hozhattam volna kis cserjeként is, de valóban türelmes játékos vagyok, kivárom, míg a növény megteszi a hatását, hogy Roda gondozza s kíváncsian nézze, mi lesz belőle, hogyan növekedik, ezért sem mutatok a babérról a pda-n semmilyen képet és inkább kiemelem, hogy mely érzékszervekre fog hatni. Legalábbis ez a terv, remélhetőleg el is fogja ültetni őket.
- Emésztést javítja, étvágynövelő hatása van. Amikor kihajt, levelét megroppantva, megdörzsölve érzi majd a különleges illatát, két-három levélnyit szoktunk tenni belőle ragukhoz, mint fűszer, olaja gyulladáscsökkentő hatású. A hideget nem szereti, így ha szabad javasolnom, nagyobb cserépbe tegye, hogy télen be tudja hozni. A növények gondozásához bevallom, én kevéssé értek... - Veszem kézbe a kis üveglapokat az asztalról némi elnézést kérő mosollyal, persze van ebben is mögöttes szándék. Ha valami gond van a növénnyel, kénytelen lesz egy városi botanikust megkérdezni, s ezzel tovább fűzzük szorosabbra a tudományos kapcsolatokat.
- ... és nem tudom, hogy van-e Önöknél is ennek megfelelő eszköz? Nézze, megfogja az alsó és a felső üveglapot és széthúzza... - Mondom, miközben csinálom is szavaimnak megfelelően. Elronthatatlan, a lapok közötti kötés automatikusan a megfelelő ívre sorakoztatja a vékony üveglapocskák sokaságát, melyből így pár pillanat alatt kis háromszögekből álló félgömb-forma búra alakul ki.
- A végén pedig a mágnes összehúzza a kezdő és befejező lapot, ugyanitt szét is lehet szedni. Ha elülteti a magokat, akkor az Új élet ünnepéig tartsa ezt majd rajta, melegen és széltől védve tartja a növényt, míg megerősödik. Kipróbálná? - Pattintom szét a búrát és amilyen gyorsan nyitható, olyan gyorsan csukható újra össze stócnyi kis üveglappá.
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szomb. Szept. 26, 2020 9:23 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Találkozások


A Kancellár és a Gyógyító






*Callum Jenkinst láthatóan jobban zavarba hozza a szabad idejére vonatkozó kérdésem, mint amikor megemlítettem neki, hogy felültetem egy bogára. Úgy látom nehéz választ adnia, de csak sejteni vélem miért. Számomra érthetetlen az égiek folytonos rohanása, türelmetlensége, hogy mindent azonnal akarnak, és erre még a miénkhez képest rövid életük sem lehet indok. Callum Jenkins minden bizonnyal nem sokban különbözik a többi égitől, hogy népének egyik vezetője, csak ront a helyzetén. A hosszú gondolkodás, szavainak alapos megfontolása kevés szabadidőre utal…vagy egészen mást tart kedvenc időtöltésnek amire a munkán kívül ideje marad. Az első szó után még érdeklődőbben várakozom, de türelmemen ez mit sem változtat, én nem sietek sehova. A válasz láthatóan nem lep meg, de nem is látszik rajtam, hogy erre számítottam volna, viszont szélesen, őszinte örömmel mosolyodom el.*
-Szeretsz úszni? Kevés itt tartózkodásodból feltételezem, hogy a perdai vizeket még nem próbáltad ki. Egyszer…amikor nem munkáról beszélünk, hanem barátilag találkozunk, szívesen megmutatnám neked az Emlékek barlangjának tavát. *Nem kerülöm el azonban válaszának további részét sem, noha az kissé furcsának tűnik.*
-Zenét hallgatsz? Úgy érted, csak ülsz és hallgatod? Nem műveled, nem táncolsz? *Számomra a zene hozzátartozik az ünnepségekhez, vagy ha képes lennék valamilyen hangszert megszólaltatni, minden bizonnyal élvezném ahogy kezem nyomán felcsendülnek a dallamok…de ünnepség nélkül….Asszonyának említésére újra elmosolyodom, ám most finoman, együtt érzőn. Megértem, hogy annyi idő nélkülözés után szeretné minden percét vele tölteni, megértésem jeleként aprón bólintok.*
-Megértelek. Ő hogy van? A lelke is meggyógyult? *Nagy fájdalmat éreztem belőle, mely lassan szivárogva telítette el a lelkét, de mindezt elfojtotta magában, s bár ideig-óráig ez jótékony lehet, végtelenségig nem húzható el. Terveztem, hogy később még szóba hozom, kíváncsi vagyok és lenne néhány kérdésem, melyekre talán nem kapok választ, vagy még több kérdéssel szembesülök majd felőle. Csupán ennyit kérdezek most előzetesen, mert érdekel a sorsa és az állapota. *
-Az erdőt járom, gyógynövényeket keresek, vagy csak ülök egy sziklán, egy fa tövében és gyönyörködöm a természetben, a sokszínűségében, a folytonosságában…*Az úszást nem említem, az életem része, a vízhez kötődöm minden percben, nincs olyan, hogy nem érek rá. *
*Míg az idefelé vezető út, a bogáknál töltött idő nagy része könnyed témákkal telt el, addig a Gyógyítók házában már munkáról van szó, arról amiért Callum Jenkins ma idejött. Kíváncsian várom mi érdekli most leginkább, de erre csak később kerül sor, előbb szinte ugyanazokat a köröket írjuk le, mint Shane gyógyítóval, ám lényeges különbség a hangulatában van. Őszintén el is mondom mit gondolok, mindezzel nem Shane gyógyítót akarom elmarasztalni a vezetője előtt, csupán a benyomásaimat osztom meg, ami legnagyobb meglepetésemre mosolyt csal Callum Jenkins arcára. Örülök, hogy mosolyog, csak épp nem értem miért, mi volt az a szavaimban, ami derültséget okozott, de majd biztosan kiderül. Előbb azonban Shane gyógyítót veszi védelmébe, mintha ugyan szükség lenne rá, de végighallgatom.*
-Hitetlen volt, de értékelem, hogy megvéded. *Erre válaszolok előbb, noha mondatának vége jobban felkeltette az érdeklődésemet, már csak azért is, mert elég drasztikus módja a gyógyításnak. Míg átgondolom, szólok az égi gyógyítóval kapcsolatban, s csak aztán térek rá a „test felvágására”. *
-Miért kell késsel felvágni a testet? Hogy marad életben? *Az égieknek nincsenek olyan képességeik, melyekkel Shiennel és Sha`zor áldott meg minket, perdaiakat. Érthető, hogy nélküle más módszereket kell alkalmazniuk, és érdekel is azon túl, hogy meglep és kissé ijesztő is. Homlokom ráncolom ahogy elképzelem, néhány pillanatra elnézve Callum Jenkins mellett, alán addigra a magyarázat is megérkezik. Biztosan hosszan elnyúlik majd ez a beszélgetés, de máris többet haladtunk előre, mint Shane gyógyítóval, de ennek legnagyobb oka az, hogy Callum Jenkinsszel nincsenek nyelvi nehézségeink.*
-Neki nem volt olyan szerkezete mint neked Callum Jenkins. Ha olyan jó gyógyító, mint amilyen nagyra tartod őt, miért nem adtál neki is olyat? *Mindez már a magyarázata után jut eszembe, csak közbevetem, mielőtt átgondolnám mindazt amit mondott. Ezek után kapom meg az ajándékot, amihez szintén segítségre van szükségem. *
-Értem. Előrelátóak voltatok. Akkor ez igen értékes ajándék. *Mutatok rá a kezemben lévő magokra, hiszen nem lehet sok belőlük, ezért még inkább értékelem. *
-Babér. *Próbálom a nevét kiejteni, de csak azt ami számomra rövidebb és egyszerűbb. *
-Több neve is van? *Érdekesnek találom, de biztosan úgy vannak ezzel is, mint a saját neveikkel. Mindenkinek kettő van. *
-Sok mindenre alkalmas, értékes növény. Te nem csak ajándékot hoztál nekem, hanem feladatot is adtál…*Elismerően mosolyodom el, azon végképp, hogy nem ért a növények gondozásához.*
-Tanulhattál volna az asszonyodtól. *Jegyzem meg tréfás éllel kísérve, de figyelmemet már a kis lapocskák oszlopa köti le. Csodálkozva nézem, ahogy szétszedi őket, mégis egyben maradnak, de lesz belőlük egy…tető. *
-Hasznos holmi. Megvédi a téli hidegtől? Nálunk nincs ilyen, télen a föld pihen, alszik, mint minden más. *Csak bólintok a kérdésére és nyúlok is érte, ami hirtelen a félgömbből újra kis lapocskákba zsugorodik. Ezen elnevetem magam, tetszik és el is veszem, próbálom úgy csinálni, ahogy Callum Jenkinstől láttam és meglepetésemre elsőre sikerül. Addig a magocskák az asztalra kerültek. Összecsukni is megpróbálom, a mozdulataim érezhetően suták, az ujjaim nem állnak rá a megfelelő fogásra, a tárgy anyaga idegen számomra, de sikerül, s ezen felbuzdulva még jó néhányszor ki-be nyitom s csukom. Jó játék lenne a gyerekeknek, de mivel a magoknak szüksége van erre a holmira, ez nem kerül a gyerekekhez. *
-Köszönöm. Mókás.








Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Tumblr15


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szomb. Okt. 03, 2020 12:03 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Roda és Jenkins


- Szeretek, igen. - Azért annyira mi sem vagyunk elvetemültek, hogy kevéske szabad időnkben olyan csináljunk, amit nem szeretünk. A feltételezésére viszont finoman elmosolyodom.
- Igazából, a tengerben úsztam egyszer egy keveset. Télen. Leesett a vízbe egy siklónk a part közelében, s ki kellett jutni oda. Nagyon más volt, mint a mi vizünk, amiben úszunk. - Egyelőre egyebet nem mondok a merényletről, lehet így is jobban sokkolja Rodát majd az, hogy a sikló le tud potyogni az égből, és milyen jó, hogy vele a fedélzetén nem így történt. Jobb ha nem tudja, hogy robbanni is tud...
- Rendben, menjünk el egyszer oda. Az Emlékek barlangjában a tó vize is olyan, mint a tenger? - A programba mindenesetre beleegyezem, valahol érdekel is, miért hív engem úszni és ráadásul pont oda. Fontos helynek tűnik a neve alapján és jelenleg elhelyezni sem tudnám a térképen. Gondolom én, hogy valahol Elorak-közel lehet.
- Jól érti, csak ülök és hallgatom. Ritkán táncolok, de ahhoz társ is kell. Zenélni pedig nem tudok, talán nincs is már, aki tudna. - Egyetlen rövidke zongoradarabot tudok eljátszani, mert megtanultam, hogy Saskiát meglepjem és örömet okozzak neki - és volt bő két évem tökéletesíteni a tudásomat -, de ha ismeretlen kottával kerülnék szembe, igencsak zavarba jönnék.
- Majd legközelebb mutatok Önnek zenét, ha érdekli. Olyant, amilyent csak hallgatni szoktak, s közben vagy csak élvezi, ha jó a kedve, vagy meg is érti, ha rossz a kedve. - Kis mosolyba húzódik a szám, mert ez így bonyolultnak tűnhet úgy, ha perdaiak a zenét a mulatsággal kötik össze és nem azért hallgatják, hogy üljenek és gondolkodjanak közben. Saskia szóba kerülésére míg ő lágyan elmosolyodik, én kissé komorabb leszek.
- A lelke... - Sóhajtok alig észrevehetően.
- ...lassabban gyógyul, mint a teste. Utóbbi már csaknem teljesen rendbe jött, köszönöm kérdését. - Biccentek hozzá egyet udvariasan, s lenne, amit kérdeznék, amit már múltkor meg akartam kérdezni és eltűnődtem időközben azon is, hogy vajon Roda belenézett-e Saskia emlékeibe legutóbb? S ha igen, akkor látott bármit is vagy az amnézia előtte is fehér függönyt húzott el, amin nem lát át? De nem ez a megfelelő alkalom rá. Majd... ha nyugodtabb körülmények között leszünk, négyszemközt és nem a munkáról beszélünk.
- A szüleitől tanulta ismereteit a növényekről, gyógyításról? - Kérdezem még ezt, és a genetikus kíváncsisága is bennem van. Vajon a képességek örökletesek? Egy gyógyítónak nagyobb eséllyel lesz gyógyító képességű gyereke, mint másnak?
Mire elérünk a Gyógyítók házába a beszédtémáink is átrendeződnek, a hangsúlyt a munka kapja meg.
- Én talán nem az voltam először? Mindenesetre remélem, hitetlen is marad. - Felelek csak ennyit, Roda talán nem is érti majd, miért tartanám meg "hitetlen" állapotában a másik orvost, de én nem kívánom neki azt, ami magamnak jutott. Gregor kiváló szakember, épp ezért neki is nehéz lenne megélnie, mikor a racionális tudása, amire szilárd hitét alapozta, kifolyik ujjai közül, mintha vízből lenne. Mintha évtizedek tanulmányai, a mérhetetlen tudás semmit se érne és szerettét egy többnyire felfoghatatlan csodára kell bíznia tehetetlen álldogálva mellette. Majd megélni, hogy a csoda is kevés lehet... Egyébként se várom el, hogy higgyen benne, a cél az, hogy megértsük a perdaiak képességeit. Nem mellesleg ha Gregort hitetlennek tartja Roda, akkor nem találkozott még Castillo kancellárral! Inkább másra is terelem a témát, s látom, hogy a perdai gyógyító kíváncsiságát felkeltettem vele.
- Mi a szerkezeteinkkel - amilyent tudtommal kapott is ajándékba - belelátunk a testbe, látjuk általuk hol van sérülés vagy betegség, de nem érjük el anélkül, hogy a testet felvágnánk. Olykor elég csak egy pontnyi helyen, olykor hosszabban kell vágni. Majd... nos, a hagyományos módszer a varrás, mint ahogy egy szakadt ruhát összeöltene. De ha tehetjük, szívesebben alkalmazzuk a lézeres sebgyógyítást. A lézer... egy különleges, nos, fénysugár, nevezzük így. Sokszor a vágást is ennek egy fajtájával ejtjük meg, mely a kisebb ereket elzárja, így a vérzés is minimális. Az életben maradási esély a sérülés mértékétől függ többnyire, de jellemzően csak nagyon súlyos eseteket veszítünk el. Régen, sok évszázada kisebb vágásba is belehaltak, mert a sebet nem tisztították ki, s a tű sem volt... tiszta. A koszos seb begyulladt, a vér továbbvitte mindenhova, így gyulladás és láz lett az egész testben, s ezt már nem tudták gyógyítani. - Tartok egy hosszabb pillanatnyi szünetet, hogy Roda átgondolhassa mindazt, amit hallott. Kicsit nagyvonalúan is kezeltem a technológiánkat, a lézert és a hideg plazma vágást is egybevontam, pedig azért vannak lényeges különbségek, de ennyire nem akartam belemenni a részletekbe most, előbb az alapoknak kell leülepednie. Na meg nekem is ki kell találnom, hogyan magyarázom el, hogy egy perdai is értse, mikor fontos fizikai és kémiai tudásbeli hiány van, hiszen nem volt nekik erre szükségük. Nem egyszerű elmagyarázni ezt, mert Roda úgy gyógyít, hogy nincsen hozzá szüksége eszközökre, nem kell semmit sterilizálnia. Ugyanakkor egy kérdést is felvet bennem mindez, nem is egyet, ami azt illeti.
- Önöknél minden gyógyító a gyógyítás képességével rendelkezik? - Emelem fel kezeimet, hogy egyértelműsítsem, a sárgán derengő fényű kezeire gondolok.
- Vagy Önöknél mit tesznek, ha nincs a közelben gyógyító? Önmagát tudtommal nem tudja gyógyítani, így mit tesz, ha egyedül van az erdőben és egy fegyver, egy törött cserép, éles szikla okoz vágást mondjuk vagy valami mélyen benn marad a sebben? Vagy mit tesznek, ha a magzat rosszul fekszik vagy egyéb ok miatt nem tudja az anya megszülni? - Létezik náluk császármetszés vagy a képességük ezt is tudja valami módon orvosolni? Hol lehet a határa a képességüknek? Pár határát ismerem, a magzat fejlődési rendellenességeit ők sem tudják orvosolni és csak az ismert betegségeket tudják gyógyítani, a tőlünk összeszedettel szemben védtelenek, nem látják, mit kell keresni. Sors fintora, mi látjuk a tőlük kapott betegségeket, baktériumokat, vírusokat, parazitákat, de ez nem jelenti azt, hogy azonnal meg is lenne a gyógymód. Utóbbi kérdésnél hangomon nem érezni változást, s próbálok is a tárgyilagos szakmai dolgokra összpontosítani, de lehet Roda meglátja, hogy lett a tekintetem egy pillanatra kicsit keményebb, hogy aztán ez tovatűnjön, mikor már a fordítószerkezetről kérdez.
- Nem kért. - Adom meg a legegyszerűbb választ és szerintem ez lehet az igazság is. Sebészként egyébként is Dorian-hoz tartozik - bár ezt Roda nem tudhatja -, így kérvényezhette volna tőle, vagy az Imperium kapitányától vagy Morgenstern vagy Terson kancellártól. Nem tudok felhozni érvet a kérvénye elutasítására és nem a jól csengő családfája miatt. Következésképpen szerintem nem kérvényezte, de eddig még egyszer sem jutott eszembe ennek utánanézni.
- Szívesebben tanulja meg a nyelvüket, még ha így lassabban is halad. Valahol igaza van. Mi nehezen beszélgetnénk, ha a fordító szerkezetem most elromlana. - Végén finom mosollyal toldom meg a szavaimat a feltételezhető indoklással, miért nem kért Gregor fordító-chipet, még ha a kezdeti időkben enélkül nem is olyan hatékony. Most nagyvonalúan azt is átugrom, hogy az én karórámban lévő chip afféle prototípusnak tekinthető, mert semmi esetre sem akartam "kés" alá feküdni, hogy beültessék a fülhöz. Meglehet orvos-társam is így van ezzel.
Az ajándékba hozott apróságokat is átadom, s figyelem a hatást, amit kifejtenek, mennyire sikerül velük megfogni Rodát. Nem lep meg, hogy első körben a magok jobban érdeklik, érthetőbb is már csak ránézésre is, micsoda, de hogy mire jó, azt én mondom el neki.
- Nekünk embereknek sok nyelvünk volt, egymás között is kellett olykor fordító. Így a tudomány, foglalkozzon akár emberrel, növénnyel vagy állattal egy semleges, régi nyelvet választott közös nyelvnek, ez a latin. A hosszabb név a latin volt. A babér az.. egyszerű, hétköznapi. - Kitérek most is az alól, hogy mekkora hatással volt az egyetemekre az egyház, aminek a latin volt a hivatalos nyelve, mert eltérnénk a lényegtől, hogy ha most az egyház egykori szerepét is el kellene magyarázni, kiváltképp, hogy mára már egyáltalán nem fontos, hogy bőven múlt időbe rakható.
- A perdai növények és állatok is kaptak egy-egy latin nevet, és egy hétköznapit, gyakorlatilag előbbi fordítását. De sokszor az emberek becenevet használnak inkább, ezek jellemzően mókásak és az állat vagy növény egy jellemző tulajdonságára utalnak. - Magyarázom neki, hogy nálunk egy valamire sok név is létezhet, különben még túl egyszerű lenne az életünk.
- Csak akkor feladat, ha annak éli meg. - Somolyodom el picit rajtakapottan, de bízom benne, hogy nem nyűgöt jelentő feladatot lát benne Roda, hanem a kíváncsisága is feléled és valamiféle örömet lel majd az érdekes, új növény megismerésében.
- Tőle mást tanultam. - Mosolygok vissza, be nem vallva, hogy a locsolást se sikerült tökéletesen elsajátítanom és hány szép növénye végezte kiszáradva vagy éppen a túllocsolás miatt elrohadva. Szerencsére mostanra a lakosztályra rá sem lehet ismerni, Saskia visszatértével az élet és a színek is visszatértek, egészen más lett az otthoni légkör. Egyáltalán otthon lett belőle újra.
- Nálunk egykoron meleg vidéken élt, télen se volt a mostaninál nagyobb hideg, így a fiatal növény még érzékeny rá. Ha megerősödik, akkor már jól tűri. - Adom át közben az üveglapok kis halmát és figyelem őt, ahogy próbálkozik vele, nevetve fedezi fel. Nem szólok közbe és nem sietek segítségére akkor sem, mikor még ügyetlenek a mozdulatai, véleményem szerint sokszor többet tanul az ember, ha maga jön rá, maga érez rá dolgokra, s mint egy gyermek esetén Roda ujjai is végül rájönnek, hogyan kell ezt ki-becsukni.
- Kérem. - Mosolyodom el azon, hogy mókásnak találja. Tényleg, mint egy gyerek.
- Sok növényt látok itt is. - Pillantok körbe a Gyógyítók házában, látom átlátszó tégelyekben, valamelyik valamiféle folyadékban, talán olajban úszik, van, ami önmagában van, van, ami lehet állati eredetű és alakja alapján megtippelni se tudom, hogy nézett ki, mikor még valami élőhöz tartozott, plusz növénycsokrok lógnak le rendezetten száradva.
- Mi alapján szokta eldönteni, hogy növényt használ a gyógyításra vagy a képességét? - Tér vissza tekintetem a perdai gyógyítóhoz.
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Okt. 04, 2020 10:59 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Találkozások


A Kancellár és a Gyógyító






*Valójában nem az lep meg, hogy Callum Jenkins szeret úszni, hanem az, hogy úszni szeret…többek között. Az már csak külön kíváncsisággal tölt el, hogy odafent az égi hajón hol van annyi víz és honnan, amiben úszni lehet. A kertjükben lévő kicsiny tó aligha alkalmas efféle időtöltésre. Abban viszont tévedek, hogy a Perdán hol volt alkalma erre,  de nem is ez foglalkoztat igazán, hanem az amit a siklójukról mond. Homlokomat ráncolom gondolkodva, eszembe jut, hogy engem is egy égi  hajóval vitt fel a Dwa`woruu-ra. *
-Azok a siklók…csak úgy leesnek az égből? *Kérdezem gyanakodva és azt hiszem itt dőlt el, hogy soha többé nem szállok fel önként egy olyan repkedő és leeső szerkezetre. Még Callum Jenkins asszonyának kedvéért sem. Az úszás gondolata azonban egészen mást juttat eszembe, nem minden cél nélkül ajánlom fel, hogy elviszem az Emlékek barlangjába. *
-Nem. A tó nyugodt, édes vize van, és csodálatos odalent a világ. *Nekem természetes, hogy a tó mélyéről mesélek, neki nem biztos, de lehet, hogy nem tűnik fel neki. Mindenesetre tovább folytatom a nem munkával kapcsolatos beszélgetést, és eljutunk egy igen furcsa, számomra furcsa tevékenységhez. Zene hallgatása. *
-El nem tudom képzelni hogyan lehet nyugton maradni, mikor a dallamok táncra csábítanak. *Elgondolkodva felelek, de természetesen nem találok magamban választ, és Callum Jenkins magyarázata sem segít megértenem. *
-Csak akkor értem meg ha rossz a kedvem? *Szemöldökeim jelentőségteljesen megemelkedve mutatják, mennyire meglepnek a szavai, de úgy hiszem nem most fogom megismerni az égiek e különös szórakozását. Láthatóan érdekel ez a dolog, biccentek is a felajánlásra, ami egy újabb találkozót vetít előre, de ez sem mostanában lesz. Feltételezem és ahogy mondta is, sok idejét tölti asszonyával, amit meg is értek. Kivételes teremtés, de túl sok fájdalom gyötri, melyeket talán épp ezért elzárt magában. Csupán annyit láttam, amennyit ruháinak emléke nyújtott, nem én vagyok az aki a segítségére lehet, már ha kérik egyáltalán. *
-Meg fog gyógyulni, akkor kell mellette lenned, mert fájdalmas lesz az ébredése. *Mondom ezt úgy, hogy igazán fogalmam sincs mennyi mindent kellett elviselnie. Emlékei előttem is rejtve maradtak, de a teste annál többet mesélt, és ha mindent bezárt elméjének egy sötét sarkába, nem az én tisztem felvilágosítani az átélt veszteségekről. Úgy érzem nem szeretne erről többet beszélni, vagy csak nem most és tiszteletben tartom a néma kívánságot. *
-Nem. Sok mindent tanultam anyámtól, de valójában Dann Tierran volt a tanítóm. Öt éves korom óta ő tanított mindenre. *Szerencsés helyre születtem, Cadarban több gyógyító élt és ott volt a Dann is, bár a képesség nagy felelősséggel jár, ezt a felelősséget eleinte csak tanultam, de nem kellett átélnem, míg egy távoli kis faluba születő gyógyító korán megtapasztalja. Gyerekként egyáltalán nem könnyű. De erről már nem beszélek, mert beérünk a Gyógyítók házába és Callum jenkins minden személyes gondolatot kint hagy. Hiszi ő. *
-Téged meg tudtalak győzni…de nem értem, miért reméled, hogy az marad? *Nem látok a gondolataiba és ezt még a képességemmel sem tudnám kifürkészni, de nem is akarom. Egyébként meg, jobb ha ő mondja el…ha elmondja. Ez is, akárcsak az, ha nem beszél róla jelzésértékű lesz, hogyan vélekedik rólam és mit hajlandó megosztani velem. Shane gyógyító minden bizonnyal remek gyógyító, ahogy Callum Jenkins is jó véleménnyel van róla, mégis egy bizonyos ponton túl nem vak marad. Amikor az ajándékba kapott szerkezetről esik szó…nem mondom, hogy kellemetlenül érzem magam, amiért azt nem becsültem meg kellőképpen, de zavarba hozna, ha most fel kellene mutatnom és bevallani, hol található. Ez is egy olyan részlet, ami megkülönbözteti Callum Jenkinst és Shane gyógyítót. Figyelmesen hallgatom szavait, melyekből megtudom, ők hogyan boldogulnak képességek nélkül. Elég érdekes és…hihetetlen, főleg amikor a fénnyel való varrásról beszél. Felfoghatatlan és ez minden bizonnyal meg is látszik rajtam, nagy szemekkel nézek az égi kancellárra, s amikor úgy vélem befejezte és nem mesél többet, veszek egy nagy levegőt. *
-Nahát! Hogyan varrtok a fénnyel? Megmutatnád? *Ez nagyon érdekel, értelemszerűen az, ami nem kézzelfogható. A tűt értem, és egyértelmű is ha más nem áll a rendelkezésükre, láttam is milyen borzalmas sebet hagyott a húgom hátán. *
-Csak a képességgel rendelkezőket hívjuk gyógyítónak. Vannak akik jól ismerik a gyógynövényeinket, a hatásukat, de nem érnek el vele annyit, mint a gyógyítóink. *Másképp nem lehet, aki nem rendelkezik a gyógyítás képességével, nem tud gyógyítani, legfeljebb időt nyerni, de ez is becsülendő. *
-Vannak erős kenőcsök melyek elállítják a vérzést, és összehúzzák a sebet, amíg nem érek másik gyógyítóhoz, messzi falvakban is ezt alkalmazzák. *Callum Jenkins sok kérdést tesz fel, de örülök neki, mert érdekli a népem, a képességünk, hogyan boldogulunk szerkezetek nélkül, egymagunk. Elmosolyodom mikor a sokadik kérdést teszi fel, szinte levegőt sem véve. *
-Nem tudom milyen más okra gondolsz, de a gyermeket meg lehet fordítani. Van, hogy több gyógyítóra van szükség, az erőnk fogyatkozik, ha súlyos esettel állunk szemben. Emlékszel? Asszonyod gyógyításánál is elértem erőm határát…de előfordul, hogy mi sem vagyunk képesek megmenteni valakit. Ha túl idős már, vagy túl gyenge. *Vagy épp ismeretlen kórral állunk szemben, olyasmivel ami nem élt meg régebben a Perdán. Amivel boldogulunk, az is sok tanulás és tapasztalat eredménye, a képesség még önmagában nem tesz gyógyítóvá, tudni kell használni. A test késsel való felvágása mellett Shane gyógyító ismét szóba kerül és érezhetően zavar, hogy nem értettünk szót egymással. A magyarázat nem kielégítő.*
-Becsülendő, de nem hasznos. *Bólintok arra, hogy Shane gyógyító lelkes a nyelvünk megtanulásában, amit értékelek, de pont ez az elhatározása tett akadályt közénk. *
-Nos, remélem, hogy nem romlik el, ha mégis, ide kéretek valakit népem közül, aki érti és beszéli az égi nyelvet. *Tanulva az első találkozásból, ez már nem lehet akadály, bár…Shane gyógyító a következő alkalommal már jobban felkészült, ám ez mégsem volt elég ahhoz, hogy megértsen. Úgy vélem nem csak a nyelvi nehézség miatt nem jutottunk közös nevezőre. Az égiek különös népség, ott ahol éltek is több nyelvet beszéltek, ahogy ez kiderül Callum Jenkins szavaiból, de volt közös nyelvük is.*
-Ha volt közös nyelvetek, miért nem használtátok azt mindenhol? *Közben kezemben forgatom a magokat a csomagban, és az is kiderül, hogy mire lesz jó, ha szárba szökken és termést hoz. Feltéve ha életben tudom tartani a kényes növényt, mert a hideget nem szereti. *
-Életben tartani nem kis feladat egy olyan növényt, mely még nem élt a Perdán. *Mosolyodom el én is válaszul az övére, s arra is, hogy asszonyától mást tanult. Kíváncsi vagyok mi lehet az, de meghagyom ezt a témát a következő alkalomra, amikor nem munkáról beszélünk. Ahhoz, hogy a magokból növény legyen és életben is maradjon, nem lesz elég ha meglocsolom forrásvízzel, a másik ajándék szorosan kapcsolódik hozzá, mely majdnem kifog a kézügyességemen. Azonban nem adom fel, másrészt vicces vele játszani. Végül leteszem egymás mellé az asztalra két új ajándékomat, érzésem szerint most kezdünk csak igazán beszélgetni, hogy túl vagyunk az udvarias körökön. *
-Látom érdekel amit látsz Callum Jenkins, nyugodtan nézd meg közelebbről amire kíváncsi vagy. A növényeket, csak úgy mint a képességeinket, Shiennel és Sha`zor adta ajándékba, egyek vagyunk a természettel, az gyógyít minket…néha észre sem vehető miként. A választásom attól függ, mi okozta a bajt, ha csupán egy mérgező növény, arra jó egy másik. Némelyik csak megerősít, vagy fájdalmat csillapít, egy gyógyító sem lehet mindenhol ott. Apró dolgokhoz nem kellek, és a vándorok, kereskedők sem tudnak magukkal vinni. Ezeket azért készítem, hogy magukkal vigyék. *Hiába a képességem, ezek a növények és kencék, italok és szirupok, nem haszontalanok. Ha érdeklődik és feláll, hogy jobban körülnézzen, én is felemelkedem a székről, hogy mellé lépve a segítségére legyek, noha ez a helyiség, méreteiben és tartalmában messze elmarad a kancellár nagy és hideg és fehér gyógyító szobájától. Az én kérdésem egyáltalán nem kapcsolódik a gyógynövényekhez, mégis kíváncsi vagyok a válaszra, mert elképzelni sem tudom mit akart kideríteni a véremből.*
-Jutottál valamire a véremmel?








Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Tumblr15


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Okt. 06, 2020 12:46 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Roda és Jenkins


Sejtettem, hogy Roda ezt a lényeget fogja leszűrni a tengerben való úszásom körülményeiről és kérdésére finoman elmosolyodom.
- Nem, csak úgy nem. Komoly sérülés kell hozzá... vagy szándékosan kell rossz irányba terelni. Mindkét esetre vannak mentőkapszulák. Ezek... nos, méretben eltérőek lehetnek, valamelyikbe csak egy személy fér, van, amelyikbe több is. Arra hivatottak, hogy épségben levigyék az utasokat, ha ekkora baj történne a siklóval. Jól érzem, hogy felesleges lenne felajánlanom egy Perda körüli sétarepülést, még ha csak kicsivel a fák magassága felett mennénk is? - Mosolyodom el borítékolva a válaszát. Egyébként is olyannak tűnt Roda, hogy soha többet nem ülne fel a mi talajtól elemelkedő szerkezeteinkre, hát még ennek az információnak a birtokában. A mentőkapszulák léte sem sokat javíthatott ezen. Még kisebb imbolygó zárt tér, nem Rodának való.
- Kellemesen hangzik. Kíváncsian várom, köszönöm a meghívást. - Gyanútlan bólintok rá, a lenti világ említésére nekem valahogy nem a víz alatti jut eszembe, hanem arra gondolok, hogy a barlanghoz bizonyára lejjebb kell mászni. Idáig látom Saskia mosolyát, amivel jelzésértékűen a cipőm felé pillog, miszerint az tökéletesen alkalmatlan lesz már egy olyan terepre.
- Vannak olyan zenéink is, melyekre különös is lenne, ha nem táncolnánk. Mutatok majd több félét, és akkor majd megérti. - Felelem ezt mind arra, hogyan lehet olyan dallam, ami nem csábít táncra - bár aztán lehet egy perdait ez nem fog visszatartani -, és hogy lehet az, hogy egy dallamot rosszabb kedv esetén könnyebb megérteni. Vannak zenék, melyek mélységéhez, mondandójához nem alkalmas az olyan hangulat, amikor az ember táncra akar perdülni vidáman. Van, amihez a rossz kedv kell, furcsa módon a zene végére mégis egyfajta nyugalomra és békére lel az ember. Igaz, nem gyógyír mindenre, arra sem, ami Saskiát gyötri. Az emlékeit próbáltuk-próbáljuk dallamokkal is előcsalogatni, kedvenc számokkal vagy éppen az ellentétével, amitől falra tudna mászni - az ízlés legalább nem változott e téren, gyorsan elkapcsolásra kerültek ezek -, és ahogy Clara javasolta, olyanok, amelyek jelentenek nekünk valamit, fontos emlék kötődik hozzájuk. Látom rajta, hogy az emlékek ott járkálnak a mögött a csukott ajtó mögött, ott vannak, de még nem leltük meg az ajtónyitó kódot. Roda utolsó szavára odapillantok rá: tehát az emlékezés hiányáról tud. Vagy mert Saskia mondta, vagy mert látta a képességével Roda. Nem tudom, mi több derült ki, mit fed homály, de ezt nem most beszéljük meg, hiszen már előttünk magasodik Elorak kapuja.
- Pont ettől tartok én is. - Jegyzem meg csendesen. Nem attól, hogy mellette kell lennem, ez természetes, hogy megteszem, hanem a fájdalomtól... és attól, hogy tehetetlen leszek. A leggyűlöletesebb érzések egyike a világon. De félreteszem ezt egy időre, hiszen elsősorban nem emiatt jöttem, hanem a rám szabott feladatot elvégezni, így a beszélgetést is ebbe a mederbe terelem.
- Volt a családjában még gyógyító korábban? És... egyébként megeshet az, hogy valaki a gyógyítás képességével rendelkezik, de nem lesz belőle gyógyító, hanem a fő foglalkozása mondjuk... ruhafestő vagy bármi más, mert jobban érdekli? - Kérdezgetem tovább, többnyire genetikai megfontolásból ok-okozatokat keresve. Pontosat egy kiterjedő vizsgálat jelentene például Roda családjában, de ez már csak azért is bajos, mert legutóbb mondta, hogy szülei már nem élnek, miattunk, emberek miatt. A Dann említése nem kerüli el a figyelmemet, de nem kérdezek most róla többet. Részben, mert a Gyógyítók házába érve más kerül előtérbe, közte az egyik orvoskollégám, akit szintén megismert Roda.
- Nekem nem volt más választásom, mint hinni. - Gregor jelentéséhez mellékelt felvétel tanúsága szerint úgy vettem ki, hogy Roda ugyan próbálta a képességét bemutatni a férfin, kevéssé volt a sebész erre lelkesedő. Nem ítélem el, Roda képességét én se a saját hajlandóságom miatt ismertem meg, hanem mert óvatlan voltam és a következő pillanatban a sárgán derengő fényű kéz már engem fogott és az emlékeimben kutatott Roda. Lássuk be, Roda sem lelkesedett a vérvételért, pedig ugyanúgy semmi baja nem származott belőle, de ő éppúgy bizalmatlan és hitetlen volt. Egyébként még most is az.
- Két okból remélem. Shane Gregor-nak is van családja, nem kívánom, hogy abba a helyzetbe kerüljön, mint én, hogy már csak a hit maradjon számára. - Annál is inkább, mert a hit kevéssé jellemző ránk már, főleg a tudósokra. Talán Roda is érti, neki is meg kellett élnie, hogy a tudása kevés a szülei megmentéséhez, de neki legalább vannak istenei, akikbe kapaszkodhat és valamiféle vigaszul szolgálhatnak. Gondolom.
- A másik ok, hogy ő másképp néz és mást lát így. A legegyszerűbben így tudnám elmagyarázni: tudjuk az eloraki tóról, hogy van benne élet. Ha felmegyünk egy magas pontra és onnan nézzük, az élet más-más összefüggéseit látjuk meg, mintha lesétálnánk a vízpartra. Onnan közelről lehet nem látjuk a nagy összefüggéseket, milyen kapcsolatban áll a tó a környezetével, az erdővel és mindazzal, ami benne él. Onnan távolról viszont nem látjuk mindazokat az apró összefüggéseket, amelyek a nagyobbhoz kellenek. Ha látta, ismeri a tavat közelről és messziről, akkor érti csak a lényegét. Ugyanez igaz a perdai gyógyításra is. Én igen közel kerültem hozzá, ő egy lépésnyi távolságból figyeli. Mást fogunk észrevenni, de mindkettő kell ahhoz, hogy megértsük. - Magyarázom türelmesen Rodának, próbálván olyan példát felhozni, ami számára is érthető lehet. Jobbnak tűnt így, mint azt mondani, hogy eltérő orvoslási szakterületünk is más szemléletmódot ad. Ő sebészként jobban látja az egész testet magát, más összefüggések fontosak számára, nekem genetikusként a láthatatlan apróságokban van a lényeg. A gondolkodásmódra is befolyással van ez, hiszen nem véletlenül választotta egyikünk sem pont azt az orvosi szakterületet, amit és nem is akarunk ebben helyet cserélni. Ettől még nem kerüljük el a mi orvoslási módszereink kis szegletének ismertetését, ami számításaimnak megfelelően felkelti Roda érdeklődését.
- Megmutatom. De lényegét tekintve úgy képzelje el, ahogy az Ön fénylő kezei is össze tudják húzni a sebet. - Míg a pda-t előveszem, addig azért felpillantok rá, hogy jól tudom-e, hogy erre is alkalmas a képessége. Keresek egy megfelelő videót, amelyen be tudom mutatni a fénnyel való vágásunkat és varrásunkat, ha már így nevezte el Roda, s addig kérdezem őt a képességéről, náluk miként oldják meg egy-egy hasonló sérülést, ha nincs kéznél gyógyító? A válasza picit meglep, ez látszik is, ahogy felpillantok rá.
- Önöknél tehát nem szokott senki úgy sebet bezárni, ahogy ruhát varrunk? Tűvel és cérnával? - Ez alapján a gyógynövényeik hatása jóval erősebb lehet, mint a földieké, mert ott hiába tettük volna a sebre és kötözzük be, a sebesült el tudott vérezni, mire olyan kezekbe került, aki a sebet rendesen össze tudta zárni. A videót megtaláltam időközben, de figyelek a gyermekre adott válaszára is.
- Olyanokra gondolok, mikor a baba túl nagy, esetleg a hosszú vajúdás túlságosan kifárasztotta az anyát, esetleg nincs is eszméleténél, a gyermek viszont nem maradhat bent. - Magyarázom meg kicsit, milyen eshetőségekre gondolok, Roda meg sejtheti, hogy amilyen eszméletlen állapotban volt Saskia, mikor a gyógyítás után ott hagyott minket, a gyermeket ki kellett esetünkben is vágni.
- De köszönöm, azt hiszem, részben megválaszolt olyant is ezzel, amit még nem kérdeztem meg. - A hangszín nem változik, de csak szám sarka rándul meg egy pillanatra keserű, erőtlen mosolyba. Majd megpróbálok tovább lépni, a pda-t Roda felé fordítani és ha arra figyel, akkor elindítom a videót.
- Nézze csak, a fény így működik nálunk. - A felvételen csak a test - ránézésre comb lehet - egy része látható, melyen vékony fénysugár halad végig arasznyi hosszan. A bőr s alatta lévő szövetek engedelmesen hajlanak szét, láttatni engedve az alatta húzódó izmokat, húst, inakat.
- A fénnyel hő is jár, az mintegy kiégeti a seb szélét, így nem vérzik. - Figyelem közben Roda reakciót is. Nem gondolom, hogy a látványtól rosszul lenne és lefordulna a székről, de hát sosem lehet tudni. Na meg kíváncsi vagyok, vajon a kiégetés náluk is ismerős dolog, még ha sokkal drasztikusabb módon is kell megoldani.
- Ez pedig a seb összezárása. - Majdhogynem az előző visszafelé, annyi a különbség, hogy látni a heget, ami keletkezik. A vágás így egyenes, szép szabályos szélű volt, így a heg is vékony, és amennyiben lehet ezt erre használni, mondhatjuk, hogy igazán esztétikus lett a végeredmény. A videó valós időben lett lejátszva, így gyorsnak is nevezhető a módszer, legalábbis az én szemszögemből nézve az. Hogy a perdai képesség ehhez képest gyorsabb vagy lassabb seb esetén, nem tudom megítélni, de talán Roda majd elmondja, nyelvi nehézség köztünk nem áll fenn, s emiatt kerül szóba a fordító-chipem is, s vele újra Gregor gyógyító.
- Még nem az. Még. Gregor gyógyító türelmes, legyenek Önök is azok. Nem rosszabb az az út, amely lassabban visz fel egy hegyre, mint a meredek. - Na, ezt még jó, hogy nem hallotta Saskia, képes lenne orra alatt kuncogni, hogy én már csak tudom, amennyi hegyet megmásztam bármilyen rövidebb vagy hosszabb úton. Valamelyik kedvelt filmjében hangzott el hasonló mondat, s a természeti hasonlat miatt ide pont találó, hogy Roda is könnyebben befogadja. De ha újra találkozik ő vagy más gyógyító Gregor-ral, majd kérnek tolmácsot, ami esetünkben is kellene, ha a szerkezetem elromlana.
- Holt nyelvnek neveztük, már senki nem beszélte, ezért jó volt közös nyelvnek is bizonyos dolgoknál. A válasz pedig a büszkeség vagy makacsság, leginkább mindkettő. Ön feladná örökre a nyelvét azért, hogy velünk egy harmadik, közös nyelven beszéljen? - Vonom fel kicsit a szemöldökömet kérdőn, sejtvén a válaszát. Ahogy mi sem térnénk át se a perdaira, se egy harmadik nyelvre, nem várható el ez a perdaiaktól sem. Indokot mindenki tudna rá találni, miért nem.
- Az üvegházainkban él. Ha a Városban jár, a kapott kis üvegkupola nagyobb mását keresse, ott számos földi növénnyel tud megismerkedni és ha segítségre lenne szüksége az Ön babérjához, az ott dolgozókra számíthat. - Meg egy tonna lelkes kérdésre tőlük, mert aligha van botanikus, aki kihagyná az alkalmat, hogy kérdezzen a perdai földről, összetételeiről, mit mikor takarítanak be, még ha ez csak a gyógynövényekre is korlátozódik, ha nem tud sokat Roda a takarmány- és haszonnövényeikről meg a többiről. S ha már növények így szóba kerültek, kíváncsian jár körbe a tekintetem a helyiségben és hallgatom a kérdésemre Roda válaszát.
- Mindez a tudás szóban hangzik el, vagy vannak leírt gyűjteményeik a növényeikről, azok hatásairól? Említette azt is, hogy Dann Tierran volt a tanítója. Kell Önöknél vizsgát is tenni a tanultakról? - Kérdezem, s közben, ha már engedélyt kaptam rá, élek a lehetőséggel, hogy felálljak és közelebb menjek pár dologhoz, odahajolva vizsgálva meg, egyelőre nem nyúlván semmihez, kezeimet hátam mögött fogom össze.
- Igen és nem. - Pillantok vissza rá az ő kérdésére.
- Az én egyik gyógyítói területemet genetikának hívják. - Hallani a fordítón, hogy a genetika szót emberi nyelven szúrja be a perdai mondatba, minthogy nincs rá megfelelő az ő nyelvükön.
- A vér nagyon sok tulajdonságot megmutat a testről. Azt is, ha valaki egészséges, azt is, ha nem, és az eltérésből tudni lehet, milyen eredetű a betegség, hol keressük az okát. Vannak olyan betegségek, melyekre egyesek ellenállóak, születésüktől fogva, s ez a vérükből kimutatható. Olykor csak egy-egy személy, olykor egy teljes faj avagy nép ellenálló. A vérében azt kerestem, hogy az általunk Breviusnak nevezett betegségre Önök ellenállóak-e? Ha igen, akkor meg kell keresni a vérben azt a kicsiny részt, mely ezért felelős, s ebből gyógyszer készíthető, sokszor olyan, melyet beadva más testbe az is ellenálló lesz a betegségre. - Nézek rá újra, mennyire érthető, amit eddig elmondtam, miközben levettem a polcról egy piszkossárga árnyalatú lében úszó fura formájú nem is tudom micsodát.
- A válaszom a kérdésére nem, mert Önök nem ellenállóak a betegségre. De a válaszom igen, mert nem hat Önökre olyan agresszívan, mint ahogy azt utána mondta is, Önöknél enyhe lefolyású. Próbálom ennek az okát kideríteni, hátha ez hasznunkra lehet. Egyébként ha ennél a betegségnél maradunk, arra Ön a képességét használja, ha egy perdai lesz beteg vagy ezek közül ajánl valamit rá? Talán pont ezt? - Emelem meg kicsit a kezem tartott átlátszó üvegcsét, de biztos és óvatos kézzel fogom, nehogy elejtsem. Természetesen nem hiszem, hogy találomra pont azt sikerült a polcról levennem, ami a kérdésre a válasz és talán az én kutatásomat is tovább viheti.
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Okt. 11, 2020 10:47 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Találkozások


A Kancellár és a Gyógyító






*Nem sokat segítenek az égiek repülő hajójáról mondottak, az első szinte eseménytelen utam egyben az utolsó is volt, nem szándékozom újra megpróbálni. *
-Jól sejted. *Elmosolyodom ugyan, de ez puszta udvariasság, a szemeim nem követik ajkaimat, a derű távol áll tőlem. Az én ajánlatom és meghívásom meglehetősen veszélytelen és minden bizonnyal az égiek nehézségei ellenére is kellemes időtöltés lesz. Bólintok az elfogadásra, ennek megbeszélése azonban minden bizonnyal egy későbbi alkalommal lesz. Népeink szokásai, a kultúráink gyökeresen különböznek egymáséitól, így szinte lehetetlen olyat mondani, ami ne lenne meglepetés, számomra a mozdulatlanul való zene hallgatása is ilyen. Az azért szórakoztató, hogy mindketten hagyunk némi sejtelmes titkot az elfoglaltságok terén, rábízva a fantáziára, míg nem szembesülünk vele, ki-ki a másikéval. *
-Rendben, legyen hát úgy. *Immár, a korábbi gondolatom végett mosolyogva fogadom s zárom le a meghívásokat, s lassan haladva ugyan de rátérünk a kancellár asszonyának állapotára. Természetes, hogy érdeklődöm, kíváncsi vagyok milyen hatással volt rá a gyógyításom, valóban teljesen felépült-e, mennyire tudtam a segítségükre lenni. Persze ha valami nem sikerült volna, minden bizonnyal már hallottam volna róla. Amikor együtt itt voltak Elorakban, volt alkalmam és engedélyem is arra, hogy megpróbáljak belepillantani Callum Jenkins asszonyának a múltjába, de meglepve vettem tudomásul, hogy nem sikerült. Nem emlékszem hasonlóra népem történetében, jóllehet eszembe sem jutott ilyesmire rákérdezni akár Dann Tierrannál, akár az Emlékek Őrzőjénél. Azt viszont „láttam” hogy mennyire törékeny testileg és nem tudtam nem segíteni, noha valószínűleg fogalma sem volt róla mit teszek. Maradjon is így. Fontosabb, hogy a lelke meggyógyuljon, nehéz és keserves út lesz, mindkettejüknek. *
-Olykor semmit nem kell tennünk, hogy valami megoldódjon, elég a jelenlétünk is. Az egyedüllét érzése fájdalmasabb minden lelki kínnál. *Nem kell ahhoz semmilyen képesség, hogy kihalljam a szavai mögül aggodalmának okát. Ezért próbálom biztatni a lehetőségeimhez képest, mert tudom, hogy a tehetetlenség érzése milyen. Átéltem, mindketten átéltük a húgommal, de mindig tudtuk, hogy nem vagyunk egyedül. A képességem nem segít át mindenen, a lélek sebeit nem gyógyítja be, arra egészen más kell. Callum Jenkins előtt még hosszú út áll, de nem azért van itt, hogy erről beszéljünk, de hálás vagyok neki azért, hogy tettünk egy kis kitérőt az engem érdeklő téma felé is. Amiért eljött ma hozzám, abban megpróbálok a lehető legjobban a segítségére lenni, már csak azért is, mert mindez kölcsönössé válik majd, amikor eljutunk a népeinket tizedelő betegségekhez. Észrevehetően jobban érdeklem én, a gyógyítói képességem, annak mélyebb és részletesebb megismerése, minthogy bármit is rám tukmáljon amit nem tudok felhasználni. Talán, mert ahogy mondta, más területen munkálkodik, mint Shane gyógyító. *
-Volt, nagyon régen. Az anyám anyjának az anyja. *Furcsákat kérdez, szórakoztat az érdeklődésének sokszínűsége és minden bizonnyal látható is az arcomon.*
-A képességünket Shiennel és Sha`zor ajándékozza nekünk, nem tehetünk mást mint amire az Isteneink szánnak. Mindennek oka van. *Ahogy annak is, hogy a húgom az enyémhez képest teljesen ellenkező hatású képességet birtokol, de természetesen ezt nem osztom meg a kancellárral, ahogy azt sem, vannak olyan perdaiak, akik egyetlen képességgel rendelkeznek egész életük során, mellyel a többit semmisíthetik meg, míg a közelükben tartózkodnak. Elégedjen meg az enyémmel, vizsgálja azt, nekem is volt és van rá okom, hogy elmondtam, megmutattam neki. Abban viszont igazat kell adnom neki, hogy Shane gyógyító helyzete egészen más volt, mint az övé…*
-Elismerem az igazad. *Abban a helyzetben nem volt más választása, nem volt ideje, hogy másképp tegyen. Shane gyógyító pedig ragaszkodhatott ahhoz, amit tudott, mely tudást a magáévá tette és attól nem igen akart eltérni. De vajon ő képes lett volna hinni, ha más választása nincs? *
-Ti csak akkor vagytok képesek hinni, ha már minden más remény elveszett? *Nekünk a hit olyan, mint reggel felkelni az ágyból, vagy melegebb ruhát felvenni ha beköszönt a hideg évszak, természetes, bennünk él a születésünktől kezdve, hittel telten növünk fel, válunk felnőtté…nem kell történnie semminek ami ránk erőszakolná, hogy higgyünk. Kíváncsi vagyok, ez az égieknél hogyan működik. Volt egyáltalán hitük, csak elvesztették ahogyan az otthonukat is, vagy soha nem élt bennük? S ha az utóbbi, hogyan és mitől lobbant fel például a kancellárban, hogy higgyen? Csak a tehetetlenség érzése az ami előhozta belőle, ha boldogok és minden rendben van, akkor már nem hisznek? Engem ez érdekel, próbálom megismerni általa a quorsákat, ebben az is segít, ha megtudom, miért és miben különböznek egymástól. Callum Jenkins magyarázata igen érzékletes és most már értem miről beszél, legalábbis ami az ő gyógyítóik különbözőségét illeti. *
-Értem. Másképp vizsgáljátok a testet, de egymás nélkül nem sokra mentek. *Röviden összefoglalom mindazt amit leszűrtem abból amit elmondott és bólintok. Amit ők tudnak, csak részletekben tudják, és csak látják de nem érzik, ahogy én, ahogy az összes többi gyógyítónk. Amit nem tudnak, azt a különös szerkezeteikkel pótolják, ahogy Shane gyógyító azzal, amivel bele lehet látni a testbe. Ez azoknak érdekes, akik nem rendelkeznek a gyógyítás képességével, azért ajándékoztam a gyerekeknek. Ennek ellenére azért érdekel, pusztán kíváncsiságból, hogy milyen csodákkal rendelkeznek, egyike a fénnyel való varrás, hiszen tudom, hogy nekik nincs olyan képességük mint nekem, de ha már fényről van szó, nem tudom másképp elképzelni. *
-Nem a kezemben lévő fény húzza össze a sebet, hanem Shiennel ereje. *Csak kicsit igazítom ki, a fény pusztán kísérője annak az erőnek ami bennünk bújik meg, és sokszor nem is látható, például aki csak az elméjét használja, akik gondolati úton beszélnek egymással, nekik nem fénylik a fejük. *
-Ha nincs más…de az nagyon csúnya heget hagy, több alkalom, míg egy gyógyító elhalványítja. *Aideen hátán lévő karmolás amúgy sem volt egyenes szélű sem, az égi aki ugyan talán megmentette az életét azzal, hogy összevarrta a sebét, borzalmas munkát végzett, a húgom pedig egyszerűen nem törődött vele, hanem elment „kirándulni”. *
-Én nem tenném. Túl nagy veszteség lenne amit nem lennék képes meggyógyítani, nem lenne rá annyi időm. Tudok segíteni az anyán és a babán is, szükség van több gyógyítóra és olyanra is mint Dyron, ki elkísért hozzád….Mi az amit még nem kérdeztél meg? *Ha már megemlítette, érdekel mire válaszoltam. Ő viszont egyre több mindent mond Shane gyógyító védelmében, és arra is rámutat, hogy elhamarkodottan döntöttem felette. Mosolyogva hajtok fejet.*
-A tanítást köszönöm. Ha találkozom vele, ígérem türelmesebb leszek. Hibáztam, előítéleteim voltak az égiekkel szemben. *Azt már nem mondom, hogy akkoriban a hátam közepére sem kívántam egy égit társaságnak és az sem vezetett minket közelebb egymáshoz, hogy mindketten makacsul ragaszkodtunk a magunk tudományához. Azóta sokkal több okom van, hogy minden oldalról meg akarjam ismerni az égieket, ehhez pedig a nyelvtudás is elengedhetetlen. Az erre vonatkozó kérdés ésszerű de meglepő. *
-Nekünk csak egy nyelvünk van, nem okoz gondot egy másik megismerése. Ezek szerint most már csak egy nyelven beszéltek egymással? Nem adnám fel, de ha sokáig itt maradtok, minden bizonnyal összekeveredik egymással a két nyelv és lesz belőle egy közös amit mindenki megért. Ugye megérted, ha ezt nem szeretném? *Még mindig azon vagyok, hogy az égiek hagyják el a Perdát, de erre egyre kisebb az esély tekintve mennyire berendezkedtek már. A baj csak az, hogy ők nem szándékoznak semmilyen békés egymás mellett élésre törekedni, nincs kompromisszum amit elfogadnának, amit elfogadtak volna a közeli múltban, ezért soha nem fogunk bízni bennük és ezen az ajándékaik sem segítenek. *
-Ó, értem. Szóval ezzel az ajándékkal nem csak feladatot rósz rám, hanem azt is el akarod érni, hogy kénytelen legyek ellátogatni a városotokba. Nagyon cseles vagy Callum Jenkins. *Sem hangom, sem arckifejezésem nem mutat haragot, sem csalódást. Elismerést igen, még ha nem is ismeri be, ne mondja, hogy nem volt ilyen hátsó szándéka. Elég ha csak előveszi azt a ravasz mosolyát. Tekintetemmel követem csak amikor feláll és körülnéz a szobában, van amire azonnal válaszolok, de van amit nem értek.*
-Sokat beszélünk mindenről, vannak rajzok a növényekről, a tanulás során megtudjuk mit mikor és hol érdemes begyűjteni, hogyan kell feldolgozni, melyik része hasznos és melyik mérgező. Mi az a vizsga? Olyasmi mint amikor számot adsz arról, mit tanultál? Ti csak egyszer csináltok ilyesmit? *Érdekesen hangzik, nem is értem hogyan lehet minden tudásról egy alkalommal beszámolni. Milyen hosszú időbe telhet? Biztosan több ideig tart, mint ahogy az én véremről beszél. *
-Beadjátok valaki vérét másba? *Nem is tudom ez a gondolat, maga az elképzelés milyen érzést vált ki belőle. Elég vegyes…meglepettséget, viszolygást, hitetlenséget…azt mégis hogyan….sok kérdést vet fel. El is fintorodom, azt hiszem…egy pillanatra. A továbbiak már arról szólnak amit eddig már megtudtam, nekünk pusztán néhány kellemetlen napot okoz, míg az égiek meg is halhatnak attól a betegségtől, ami Callum Jenkins asszonyának is volt. A felemelt üvegcse egyáltalán nem azt tartalmazza ami segíthet. Bár gondolom csak találomra választotta.*
-Nekünk nem kell rá semmi, magától elmúlik. Az pedig amit a kezedben tartasz, legfeljebb az éhséget csillapítja. A reggelim maradéka, morlong húsa sel`vein levében.









Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Tumblr15


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Pént. Okt. 16, 2020 11:02 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Roda és Jenkins


- Ketten vagyunk tehetetlenek. Ez sem sokkal vigasztalóbb. - Bár értem, mire gondol Roda, és az természetes, hogy Saskiával leszek. Nem azért csináltam végig ezt az egészet érte, hogy pont most hagyjam magára, mikor a leginkább szüksége van támogatásra. A kitérő nem volt terhemre ezzel a témával, mégis nehéz róla beszélni, külön zavar, hogy orvos létemre úgy érzem, jószerivel vakon tapogatózok, mi az, ami segíthet. Itt nem áll rendelkezésre szimulációs gyakorlat, hogy ha elrontottuk harmincadjára is, sebaj, elölről kezdjük az egészet. Tudatosan terelem vissza a beszélgetést arra, amiért hivatalosan itt vagyunk mind a ketten. Nemcsak a feladatom miatt, s nem csak mert az emberiség javát szolgálhatja, ha minél többet megtudunk a perdaiak képességéről - kiváltképp a gyógyításról -, hanem mert ha többet tudok a gyógyításukról, jobban be tudom határolni, mi az, amiben ők segíthetnek, ha kellene. Bár ne kelljen többet... Tehát a dédanyja is gyógyító volt. Én erre elgondolkodva bólogatok és felpillantva rá látom meg, hogy nem tudja hova tenni a kérdéseimet.
- Az én gyógyítói területem nem csak a hibernációra, a mély álomra vonatkozik. A másik az örökletes dolgokra figyel. Örökölheti anyjától, anyjának anyjától vagy az ő felmenőitől a haja vagy a szeme színét, de vannak betegségek is, amelyek megjelenhetnek több generációban is és tovább adhatják utódaiknak, ha éppen rajtuk nem is jelentkezik. Én ezeket próbálom gyógyítani. De örökölni lehet persze jó dolgokat is. Számomra érdekes az is, vajon egy gyógyítónak nagyobb eséllyel lesz gyógyító leszármazottja, mint egy olyan perdainak, akinek a családjában sosem volt még gyógyító? Vagy ha nem, akkor mi alapján kapják a képességeiket... mi alapján adják Önöknek az isteneik? - Nem tudom, mennyire tudja Roda megérteni, hiszen ő hisz az istenek létezésében, az ő tervüknek tartja a képességét és e logika szerint adott, hogy az istenek ismerik őket, olyan képességet kapnak, ami nekik való. Abban mindenesetre egyet tudok érteni, hogy mindennek oka van. Szerintem tudományos oka. Annak is oka van, hogy nem bánom kicsit sem, hogy Gregor orvos másként közelíti meg a perdai gyógyítást, s magyarázatomra úgy tűnik, Roda is belátja ezt. Hogy kinek melyik módszer szimpatikusabb, az már egyéni ízlés kérdése, aligha lehetne ezt befolyásolni. A kérdésére adandó válasz viszont nem olyan rövid, mint amilyen a kérdés, még ha el is intézhetném egy egyszerű igennel vagy nemmel.
- A hit amilyen egyszerű, olyan nehéz dolog is. A hitet nálunk régen ajándéknak tartották, de nem mindenki kapta meg ezt az ajándékot. Később minden rosszabbra fordult: háborúk, éhínségek, betegségek, a világ körülöttünk a szemük láttára pusztult. Amilyen a babérhoz kapott búra csak hatalmas méretet képzeljen el, ami nagyobb városokat le tudott fedni, olyanok alatt éltek az emberek és a menekülési terven dolgoztak. Ha úgy érzi, hogy nem ezt érdemelte, mert nem Ön volt személy szerint az, aki a háborút kezdte, mégis elszenvedi, elveszíti szeretteit, az megkérdőjelezi a hitet és azt, hogy valóban vannak-e istenek és ha vannak, miért sújtják Önt ezzel, miért nem csak azokat, akik a rosszat hozták a világra? Ha voltak is isteneink, magunkra hagytak minket, így magunkra és a tudományunkra, gépeinkre támaszkodhattunk, ezekbe vetettük hát minden reményünket. A hitet nehéz megszerezni, de elveszíteni nagyon könnyű. - Csak erről a témáról hosszas, napokig tartó beszélgetésbe tudnánk bonyolódni és még akkor se biztos, hogy teljesen megértenénk a másikat. Érteni fogja valószínűleg ezt is Roda, de az ő hite szilárd, talán még annak ellenére is, hogy a szüleit elveszítette, így nehéz elképzelni a hit ilyen szintű elvesztését. Nekem meg azt, hogy ennyire tudok hinni valami felsőbb erőben. Kényelmetlen a gondolat is, hogy nem magam irányítom a sorsom.
- Igen, szükségünk van egymásra. Képzelje, külön gyógyítók foglalkoznak a fogak, külön a szemek, külön a bőr egészségével is. Külön olyanok, akik csak gyermekek gyógyítására tették fel életüket. - Mesélem neki somolyogva - akár sokáig tudván folytatni a felsorolást -, kíváncsian figyelve a reakcióit, mert ha jól vettem ki az eddigiekből, náluk nem különülnek el így ezek a területek. Bámulatos, hogy ekkora tudásanyagot egyetlen kézben és fejben tudnak tartani. Maga sebvarrás sem egyszerű, mutatom is, nálunk milyen, ha nem szorulunk rá a hagyományos tű és cérna kombinációra. A kiigazításra figyelek és bólintok is.
- Jár hővel is? Mármint melegebb lesz a keze alatt a test a seb környékén, mikor gyógyít? - Próbálom Shiennel erejét megfogni, de lehet egy élet is kevés, hogy kézzel foghatóvá tegyük erejük mibenlétét. Nem hogy leutánozzuk. Kiderül az is, hogy ők is varrnak sebet, ha muszáj. De szívesebben sietnek el egy perdai gyógyítóhoz, ha van rá elég idejük. Ha meg több idő is van, akkor több gyógyítót is összehívnak, ezzel növelvén hatékonyságukat. A kérdésére egy pillanatra elgondolkodva nézek a hangrögzítő szerkezetre, de úgy vagyok vele, hogy majd kivágom utólag, ha olyan részletekbe merülünk, ami nem fér a hivatalos jelentésbe.
- Azt kérdeztem volna, hogy ha... várok és találok még más gyógyítót, aki hajlandó lett volna segíteni.. megmenthető lett volna-e a fiam? - Nézek fel Rodára a hangrögzítőről, de igazán választ nem várok, hiszen az imént mondta, hogy mindenre ők se képesek még együtt sem és mikor megalkudtunk, hogy segít nekem, én végigkérdeztem minden eshetőséget. Képes lettem volna hinni akármilyen varázs-tobozban vagy csodatévő holmiban, és előástam volna a föld mélyéről is, ha azt mondta volna, az segít. Mégis kínzott hónapok óta a kérdés, hogy mi van, ha kapkodtam és kicsit most is van bennem némi félsz, hogy azt mondja, mondjuk a Dann-nal együtt elég erősek lettek volna. Fogalmam sincs, hogyan fogadnám... És hogyan vallanám be Saskiának...
- A hiba közös, és nekem köszönheti. - Apró kis főhajtás felé elnézésképpen, hiszen amúgy se indítottak az emberek jól nála - meg úgy a Perdán -, az elrablása és akarata elleni vérvétel nyilvánvalóan nem sokat segített ezen. Ha lehet, csak távolabbra lökött minket egymástól és így a nyelvi kérdésben is nehezebb engedni.
- Nem feltétlen adjuk fel a nyelvünket, ha sokáig maradunk. A Földön évezredek teltek el úgy, hogy mégsem lett egyetlen közös nyelv. A nyelvben benne van a gondolkodásmód is, és úgy érzem, még messze vagyunk attól, hogy ezek közeledni tudjanak egymáshoz. - Sovány vigasz, hogy a nyelvét nem kell féltenie, még ha ebben a feleletben benne volt az is, hogy nem ígérhetem neki, hogy hamar szedjük a sátorfánkat. Persze keresünk más lakható égitestet is... de inkább csak a több lábon állás miatt, amit a perdaiaknak nem kell tudniuk. Se a bővítési tervekről...
- Ó, túl sokat lát egy egyszerű ajándék mögé. - Mosolyodom el, de hagyom, hogy némi csibészes él kiüljön az arcomra, amiért rajta kapott a szándékaimon. S ezt az alkalmat ragadom meg, hogy felálljak az asztaltól és körbenézzek a szobában.
- Igen, számadás a tudásról. - Bólintok rá, hogy mi az a vizsga, nem is vettem észre az előbb, hogy a fordító szünetet hagyott, túlzottan lekötött beszéd közben a látottak megfigyelése.
- Nem, sokszor kell számot adnunk a tudásunkról, de pár év tanulás után van egy nagyobb számadás, ami az összes addig tanultakat összefogja. - Magyarázom, de figyelek Rodára is, hogy lássam a reakciókat. Néha már csak azért is megéri, mert most engem szórakoztat, ahogy reagál a vérről mondottakra és a levont következtetésre.
- A betegség gyógyítására nem a vért. De ha valaki sok vért veszített egy sérülés miatt, akkor igen, vérátömlesztés is van, hogy túlélje. Sok-sok vért adunk át a sérültnek. - Felelek mosolyogva, majd az én kérdésemre adott válasza nevetést vált ki belőlem. Nincs előttem, hogy mi az a morlong és minek a leve lehet hozzá, de megnevettet, hogy pont ezt találtam levenni. Akkor is, ha csak ugrat Roda, mert egyébként nem látom értelmét, hogy a gyógyszerei közé tegye le a reggelijét. Ez nálunk nonszensz lenne.
- Nos, meg is értem, hogy megmaradt... - Vetek még egy pillantást a meglehetősen bizarr tartalomra, legalábbis emberi szemmel fura egy étek és visszateszem a polcra.
- De remélem korai érkezésem miatt nem éhezik most? - Pillantok a gyógyító felé, mert tarthatunk szünetet, ha úgy érzi... és mielőtt a hasa korgása is felvételre kerülne a hangrögzítőn.
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Csüt. Okt. 22, 2020 10:10 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Találkozások


A Kancellár és a Gyógyító







*Van amikor már nem tudok többet mondani, segíteni, mint tettem. Vagy a makacsság állja útját, vagy egyszerűen csak nem lehet már tovább lépni. Callum Jenkins láthatóan megértette mire célzok szavaimmal, de még keserű a jelenlegi helyzetükben. Felesleges lenne közhelyekkel traktálnom, egyetlen halványan mosolygós bólintással zárom le kis kitérőnket. Rátérve azokra a dolgokra, melyek őt érdeklik, furcsa kérdésekkel találom szemben magam, noha nem kérdezek rájuk, arcomon minden bizonnyal meglátszik a tanácstalanság, mert kérés nélkül kapok választ. *
-Értem most már mire gondolsz, de miért érdekelnek ezek a dolgok? Hogy azért kék a szemem, mert az anyám anyjának is olyan volt? Betegségeket is lehet örökölni? *Ez utóbbi számomra új, sosem gondoltam bele, nem kerestem összefüggéseket….csak gyógyítottam ha szükség volt rá. *
-Úgy hiszem a lelkünk alapján ítélnek meg minket az Isteneink. Minden ami mi vagyunk, öt éves korunkra kialakul. Akkor kapjuk az első képességünket, javarészt ez határoz meg minket, ez jellemez, ez vezet tovább az úton. *Bólintok, mintegy a saját magam megerősítésére is, de elmerengek a hallottakon, mindazon amit Callum Jenkins mondott. Érdekes megközelítése a létezés mikéntjének az is amit ő mondott, de sosem lesz elég, hogy megingasson a hitemben, vagy más útra tereljen, akkor sem ha valamiképp bebizonyítja az igazát. A hit, éppúgy része a létezésünknek mint a képességeink, de náluk egészen másként van. Hosszan mesél erről és érdeklődve hallgatom, magamat is meglepve azzal, mennyire érdekel. Persze szükséges a megismerésükhöz is. Emlékeztet a szüleim halálára, amit nem érdemeltek, jó perdaiak voltak, kedvesek és önzetlenek és talán még az égiekkel is kibékültek volna…de nem kaptak lehetőséget, ahogy népem sok tagja sem. *
-Sajnálom, ha így gondolták az őseid. Az Istenek soha nem hagynak magunkra, csak olykor próbára tesznek minket is és a hitünket is. S úgy vélem ennek is oka van. Mielőtt idejöttetek, erős, pusztító viharokkal kellett szembenéznünk, a termés nagy része elveszett, a kis falvakban éheztek, de mind összefogtunk. Ha jólétben élünk, elfelejtjük egymást, elfelejtjük azt, milyen amikor mindenki figyel a másikra. Ti is elfeledtétek, az Isteneitek, én úgy vélem csak erre akart titeket ösztönözni, másra figyeltetek. Tettekre sarkalltak, a tudományotok felé tereltek mielőtt mind elpusztultatok volna az otthonotokkal együtt. Sokan életben maradtatok, hát nem érdemes hinni? *Halvány mosollyal kérdezem őt, aki kénytelen volt egy másik Istenben, annak képességeiben, az ajándékában hinni, őt aki eddig hitetlen volt. Mindig van másik út, csak meg kell találni. *
-Amikor a szüleimet elveszítettük, én is közel álltam ahhoz, hogy elveszítsem a hitem, kérdőre vontam az Isteneinket, hogy miért tették mindezt a borzalmat jó és kedves gyermekeikkel. Azután kaptam a Danntól a lehetőséget, hogy Elorakba jöhessek, de csak akkor értettem meg mik a szándékaik, amikor veled találkoztam. Mind apró porszemek vagyunk, de együtt olyan homokvihar, ami mindent elsöpörhet. *Nem szándékom megtéríteni, sem fenyegetni, és valószínűleg így sem sokat ért meg abból, amit a hitemről mondok. De egyszer talán majd ő is megérti, ahogy nekem is csak később lett világos. Abból amit eddig megtudtam az égiekről, akik egykor földön éltek…az őseik életéről, úgy vélem, túlságosan bonyolult nép voltak, sokféle nyelvvel, gondolkodással, ezért nem értették meg egymást, s talán az Isteneik szavát sem. Nem volt aki a hit felé terelje őket akkor, amikor elveszni látszott, másrészt az égiek önzőek. Csak magukra gondolnak még akkor is, amikor össze kellene fogniuk. Bizonyíték erre az, hogy találva egy új élhető otthont is már kettészakadtak. Valahogy ez a szakadás az életük minden területén megmutatkozik, néhol kifejezőbb, néhol csupán árnyalatnyi. A gyógyításukat is idesorolom, mikor az égi kancellár elmondja, milyen sokféle gyógyítójuk van. Elkerekednek a szemeim, ha akarnám sem tudnám meglepetésemet palástolni. *
-A test egyforma, minden ugyanott található, a betegség is egyforma két perdainál és tíznél, száznál is, gyermeknél és felnőttnél. Nálatok ez nem így van? *Nem értem, nem is érthetem. Sokkal egyszerűbben élünk, és a szakadék óriási, amit talán soha nem fogunk áthidalni. Egy olyan egyszerű gyógyítás is, mint a seb összehúzása sem közelít egymáshoz. *
-Egy kis melegséget érezhetsz, mintha hideg lenne a kezed, az enyém pedig forró vízben lett volna mielőtt hozzád érek. Szeretnéd kipróbálni? *Próbálom elmagyarázni milyen érzés, őt még nem gyógyítottam, az asszonya pedig nem volt magánál, így nem is számolhatott be arról, milyen érzés volt. Erről talán Vadember barátja, a morcos öreg tudna mit mesélni…a múltba pillantásom pedig nem jár semmilyen érzéssel, így ez sem lehet vezetője a kancellárnak. Viszont ismerve őt, hogy szeret mindent kipróbálni, mert kíváncsi…az orrom alatt somolyogva kérdezem erről. Ezek után, mindez magával hozza a lehetőségeinket is, hogy milyen helyzetekben hogyan állunk helyt…és asszonya állapota ismét. Nem kerüli el a figyelmemet az ahogyan a hangom megörökítésére szolgáló eszközre néz hosszan, talán arra gondol, hogy nem lenne jó ha a válasz emlék lenne. *
-Elmondtam volna ha látom, hogy egyedül kevés vagyok, de többen segíthetünk. Most is csak azt tudom mondani, hogy nem volt több lehetőség. *Egy kicsit rosszul esik, hogy ennyire nem bízott meg bennem, hogy rosszat feltételezett rólam, hogy szándékosan félrevezetem csak azért, hogy valamilyen kicsinyes bosszúnak éljek. A hangom azonban nyugodt és halk, lágyan ringató amilyen mindig, elrejtett érzéseimből egyetlen csepp sem ütközik ki, mert értem miért aggódott. Másrészt, ha még sincs igazam és én értem őt félre, akkor nem tanultam abból a hibából, amit nem sokkal később beismerek. A hibát azonban minden lelkiismeret-furdalás nélkül megosztom vele. *
-Nos, ha már mindketten beismertük, tanuljunk belőle. *Bólintok rá, mielőtt lassan áttérnék egy újabb témához, mely ismét csak nem kapcsolódik szorosan ahhoz, ami miatt Callum Jenkins idejött. *
-Már jobban értem a népedet. Túl sokan voltatok, túl különbözőek. Most talán, hogy kevesebben maradtatok, egyetlen nyelvvel, sikerül egységbe kovácsolnotok a népeteket. Mindannyiótokat. Azokat is, akik messze innen letelepedtek. *Nem tudom mi lenne jobb, ha megpróbálnám a jó és közös út felé terelni őket valahogy, vagy ha hagynám, hogy megosztva egymás ellen háborúzzanak. Utóbbi azonban a Perdát is sújtaná, pusztítaná a természet kincseit…az előbbi viszont azt eredményezné, hogy végleg itt maradnak. A kérdéseimre nem a kancellár fog választ adni, nem ő egyedül.*
-Igen, talán így van, én azért kételkedem. *Előkerül az a mosoly ami ha az arcára ül, számíthatok valami cselre, nem feltétlenül rosszra, az enyém az övének tükörképe. Arra, hogy náluk hogyan zajlik a tanulás és a tudásról való számadás, egy biccentéssel veszek tudomást, sokkal jobban érdekel az, amit a vérről mond, arról, hogy lehetséges valakibe vért nyomni, s ez számos más kérdést vet fel bennem. Ezen azonban még hosszabban el kell gondolkodnom, és Callum Jenkins is olyasmit művel, ami egy kis tréfára ad okot. A kezébe vett üvegcsére nagyon komoly pillantással nézek, majd ugyanígy emelem tekintetem a kancellárra. Végül szélesen elmosolyodom.*
-Nem éhezem. Nem túl bizalomgerjesztő, ugye? Valójában sel`vein, egyfajta bogyó amiben nagyon sok jó van, erősít és segít túllenni a hideg napokon. Prodia olajában tartom, úgy hatásosabb. Nem oldódik ki belőlük az értékes anyag. Nem a reggelim. Megkóstolhatod, vagy vihetsz el megvizsgálni a sok szerkezeteddel. *Egy kis könnyed elégtételt érzek, amiért sikerült megtréfálnom, de a hangvételem is ugyanilyen könnyed, a hangulatomhoz méltó, amikor felajánlom, hogy vizsgálja meg. Én azonban visszatérnék a korábbi témához.*
-Azt mondtad lehet vért belenyomni valakibe, aki elveszítette a sajátját. Honnan szerzel vért? Olyan sokat? Ha elveszed mástól, akkor ő hal meg. Összegyűjteni sem lehet, hiszen egy idő után megszilárdul.








Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viseletDallamok
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Tumblr15


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Nov. 03, 2020 10:45 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Roda és Jenkins


- Nem feltétlenül a betegséget, bár előfordul az is - legalábbis nálunk igen -, hanem a rá való hajlamot is lehet örökölni. - Egyszerűsítem le eléggé a kérdést, hogy még érthető legyen Roda számára is, hiszen így is elég tanácstalan arcot vág.
- Tudom, hogy mi változik a testben ahhoz, hogy valakinek kék szeme legyen. Úgymond mit kell kikapcsolni hozzá. Az én feladatom az, hogy a betegségek esetén is megtaláljam, mi az amit "ki kell kapcsolni" a testben, ezzel gyógyítva és akár megelőzve, hogy a gyermekre is tovább öröklődjön. Meglehet Ön is hasonlót csinál, csak... nem így gondolt rá eddig, nem olyan kis részletében látja, mint mi. - Legfinomabb megfogalmazása annak, hogy halványCQL-borostyánsárga köze sincs a tudományhoz a perdaiaknak, legalábbis a mi mércénkkel mérve. Ugyanakkor a tudásuk ennek ellenére működik.
- Ön kapott egy test-szkennert. Anélkül hogyan látja a képessége által az emberi testet belül? Például ha beteg a tüdő, akkor a szervet látja és azon valamiféle elváltozást, vagy látja azt a sokkal kisebb egységet, ami az elváltozást okozza? - Kíváncsi vagyok rá, hogyan működik ez? Mi sejtszintre le tudunk látni a szerkezeteinkkel, mert szükséges a gyógyításhoz, a folyamatok megértéséhez, és olykor még ez is kevésnek bizonyul, de meglehet a perdaiaknak nem kell ilyen mélységekbe látniuk. Nem is tudom, milyen lehet. Látja valamilyen színben a testet belül és egy eltérő színnel rikít a betegség? Csak oda kell koncentrálnia az erejét és nem kell ennél pontosabb rálátás, megértés?
Arra bólintok, hogy az isteneik mi alapján adják a képességeiket nekik. Öt éves korra a személyiség nagyjából kialakul, legalábbis az alap, és tudjuk, hogy a második képességet később kapják meg, nekünk embereknek is később formálódik tovább a személyiségünk, mely ha csak nem történik valami nagyobb törés az életünkben, akkor arra építkezik minden a továbbiakban. Ezt a részét értem is, logikus is az isteneiktől, hogy így adják a képességeket. A választ mégsem tudom elfogadni. Nem hiszek az isteneik létezésében - még a csodás gyógyítás ellenére sem tudom elképzelni, hogy léteznek, a megoldás másban lehet -, következésképpen kell, hogy legyen tudományos magyarázat arra, hogy mi alapján kapják a képességeket. Ám ezen még gondolkodnom kell, már csak azért is, hogy érthetően tudjam feltenni célzott kérdéseimet Rodának. Egyelőre e téren a szakadék túl nagy közöttünk, de minden további beszélgetéssel többet értünk meg egymásról és a másik népről, melyek közelebb vezethetnek a megoldáshoz. Ehhez meg kell tanulni kicsit a másik fejével is gondolkodni, mert a hitről is másként vélekedünk és alaptermészetünk is más. Sokan közülünk olyan özletlenek és összetartóak a bajban, mint a perdaiak, de sokan önző mód csak magukat mentik, vagy hideg számítás alapján hoznak döntéseket. Hogy a Földről ki menekülhetett meg, az utóbbi szerint dőlt el. Nem néztek hátra, mi maradt a többieknek, mivel segíthetnék a maradók esélyeit. Ha van isten, amely ezt jó szemmel nézi és egy ilyen szép égitestet sodort az utunkba, nos, az éppolyan gonosz és gyarló isten lehet, mint mi emberek.
- Az biztos, hogy sokan visszanyertek valamit a hitükből, mikor annyi év után végre a Perdára találtunk. - Somolyodom el, habár lehet Roda mosolya annyira nem lesz őszinte erre. Ha a hitüket megtalálják itt az emberek, mennyire akarnak majd innen távozni? Persze ez a vezetők döntésén múlik, s attól egyelőre nem kell tartani, hogy mi tértünk meg elsőnek. Ám minket egészen más szempontok vezérelnek és mind a minél további maradásra sarkallnak.
- Értem. - Csak ennyivel reagálok arra, hogy a szülei elvesztéséből ő milyen isteni tervet szűrt le. Szerintem véletlen, de értem, hogy neki kell, hogy találjon valami ok-okozatot, s így hite is szilárd marad. Bizonyosan változtam én is azzal, hogy megismertem Rodát, és érzem magamon, hogy változtam fiam elvesztésével is. Ettől még úgy gondolom, hogy inkább ne változtam volna, s én haltam volna meg helyette. Ha ez valamiféle fura szeszélyű istenség terve, nem lett volna elég neki, ha a gyerek nő fel úgy, hogy nem hordozza az én hibáimat? A tervemben csak megerősített azzal, hogy így összetört a fél kilós kis súly terhe alatt, nem tudom nem szükségtelennek látni Ewan Noah halálát...
- Mi másként látjuk a betegségeket, a testet. Ugyan egyforma... - Mondhat ilyent egy genetikus egyáltalán?
- ... de képesség híján nekünk sok mindenre kell figyelni, olyan sokra, amit egy ember nem tudna teljes mélységében átlátni. És részben nem is akar. Akik nálunk gyógyítók lesznek, segíteni akarnak másokon, de van, amit szívesebben csinálnak. Van, aki sebek gyógyításában tud a legjobb lenni, van, aki gyermekek világra segítésében és van, aki jobban szót ért a gyermekekkel. Van, aki a szemet és van, aki a fogakat ismeri úgy, ahogy más gyógyító nem. - Próbálom elmagyarázni Rodának, habár meglehet hogy kevés sikerrel teszem ezt.
- Ön gyógyít mindenféle betegséget és ha kell, gyermeket is világra segít? - Kérdezek vissza, mert ezek szerint ez náluk nem különül el. Bámulatosan más látásmód. Mondhatnánk elmaradottnak is, nagyon régen nálunk sem nagyon vált ez így el szakterületekre, csak meg is volt a böjtje. A perdaiaknál eddig úgy tűnt, a siker-arányuk meglehetősen jó. Kérdezek a gyógyítás módjáról is a sebösszehúzás példájánál maradva. A fény úgy tűnik, járulékos dolog csak, a hőnek lehet nagyobb szerepe, ha van és erre rá is kérdezek. Gyógyított engem is Roda, Saskia előtt tartottunk egy "főpróbát" rajtam, de annyi minden érzés és gondolat keringett bennem, hogy csak halványan él az emlék, hogy meleg volt a keze. Vagy én, ahol érintett. Vagy csak így rémlik? A kérdésére viszont most én pillantok rá értetlenül és tanácstalanul, kicsit összébb is vonom a szemöldökeim.
- Nem vagyok beteg, hogy gondolta kipróbáltatni? - Ha most azt mondja, hogy megvágjuk a kezemet, nem tudom még jelenleg, hogy miként is vélekedjek egy ilyen ötletről. Annak ellenére, hogy bízom Rodában és a képességében, egy ilyen sérülés magától is meg tudna vélhetően gyógyulni, mégis van az emberben egy természetes ódzkodás, ami a kíváncsisággal versenyzik. S bár bízom Rodában, a felvételt készítő szerkezetre pillantva azért csak elmondom, hogy mi nem hagyott nyugodni Ewan Noah esetén. Szavaira lassan bólintok magam elé nézve a bögre vízre. Roda hangjában nem hallatszódik, így még kevésbé van esélyem arra, hogy észleljem, szavaim valamennyire bántóak is, még ha nem is volt célom. Én csak azon gondolkodtam, hogy nem tettem meg mindent a fiamért - még mindig nem tudván elfogadni a veszteséget, a vereséget -, mintha csak két és fél évig álltam volna Saskia kapszulája mellett, ahogy csak tehetetlen álltam, mikor Roda gyógyította. Soha nem éreztem még olyan haszontalannak magamat, olyan kevésnek. Még gyerekként sem, mikor apám vagy anyám mellett állva néztem mit hogyan csinálnak és ha kérdeztek, nem tudtam esetleg a választ, vagy az én kérdéseimből derült ki, milyen keveset tudok. Az ő tudásuk mégis elérhetőnek tűnt, Rodáé viszont fényévekre van.
- Reméljük egyszer így lesz. - Őszintén tudok rábólintani arra, hogy a kettészakadt emberiséget egyesíteni kellene, de ez korántsem egyszerű, s a legkisebb gond az, hogy csak sejtjük merre lehetnek, pontos koordinátáink nincsenek. Roda fogalmazása viszont érdekes. Csak hallott az ellenállókról vagy többet tud?
- Találkozott velük is? - Egyelőre csak ennyit kérdezek, helyet nem. Talán csak hallott róluk, úgy vettem észre alapvetően kerüli az embereket, a velem való első találkozása nem is segített ezen. De vajon változott ez azóta? Most rémlenek fel bennem korábbi szavai, miszerint oka volt szerinte annak, hogy mi megismerkedtünk és ezáltal az emberekhez is közelebb került. Talán keresi is a kapcsolatot?
Cinkosan ravasz mosolyt és ajándékátadást követően a tanulási módszerekről beszélünk és közben körbenézek sétálgatva a helyiségben, ahol vagyunk. Azt nem mondhatnám, hogy nincs mit nézni. Ha jobban értenék a növényekhez, vélhetően szakértőbb szemmel is látnám, hogy miből halmoznak fel többet, mi az, ami jobban kelendő. Találomra le is emelek egyet, amiről elsőre elhiszem, hogy a reggeli volt. Amilyen kesze-kuszaság van itt a mi laborjainkhoz képest, még ez sem tűnik olyan elképzelhetetlennek. Igazából a bővebben kifejtett válasz sem ingat meg ebben. Sokan közülünk is valamiféle gyógyteát vagy effélét fogyasztanak reggel, ezzel kívánván megőrizni egészségüket. Miért ne rágcsálhatna egy perdai is bogyót ilyen célból? Ráadásul Roda alkatra sem tűnik olyannak, mint aki egy asztalnyi ételt megenne egy étkezésre. A kóstolásra habozva pillantok az üveg tartalmára, az olajos löttyben úszó bogyókra.
- Mivel veszi ki? - Egyelőre még elhalasztom picit a döntést, megkóstoljam-e a bizarr küllemű és megjegyezhetetlen nevű bogyót, ami elmondás alapján vitamintablettának felel meg nálunk. Gondolom leginkább C-vitamin, már ha a perdaiaknak is kell olyan. A hezitálás nem is a fura megjelenés miatt van, hanem ugyanazért, amiért nem repestem a Saskiának adott teakeverék miatt sem. A vizsgálat semmi ártalmasat nem mutatott ki annál. Rövid távon. A hosszú távot viszont nem tudjuk, három év erre kevés, s nem véletlenül haragudtam Jasmine anyjára is, hogy botanikus létére lilafüvet csempészett lánya teájába. Még ha értettem is az okot és azt, hogy más lehetősége nem volt, egyetérteni nem tudtam. E tekintetben megértem Dorian szkepticizmusát is, s tudom, hogy fél szeme Saskián, mintha csak várná, hogy mikor múlik el a perdai csoda-gyógymód hatása. Rodára pillantok újra, mikor kérdez a véradásról, s örülök az érdeklődésének.
- Ahogy Öntől is vettem, csak többet. Tudjuk, hogy mennyi vért lehet elvenni egy egészséges embertől anélkül, hogy az ő életét veszélyeztetnénk. A test, a szív tudja pótolni azt a hiányt. És tudjuk a módját is a tárolásnak, hogy sokáig kitartson, ne.. szilárduljon meg a vér. Hogy a vért odaadjuk másnak, ahhoz is kell egy üreges tű meg egy vékony cső. Én azért nem kérdezem meg, Ön is kipróbálná-e? - Mosolyodom el a végén, habár lehet Roda nem vevő a sötétebb humorra.
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Nov. 08, 2020 1:23 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Találkozások


A Kancellár és a Gyógyító









* Korábban nem akartam megismerni az égieket, aztán ez a véleményem változott, egyre inkább azt láttam, hogy nincs remény a távozásukra, és más utat kellett követnem. Most pedig egy újabb ismeret kerül a birtokomba, amit csak ők tudnak és mi sosem gondoltunk rá, de nagyban befolyásolhatja a gyógyításomat is. Elgondolkodtató, hogy a szembetűnő és természetes hasonlóságok mögött, még mennyi rejtett is lehet egy családon belül. A rövidebb magyarázatához nincs hozzáfűznivalóm, és könnyebben meg is rétem, mint a következőt. Láthatóan jobban is foglalkoztat, noha belekerül néhány homlokráncba, mire összeteszem a teljes képet, nem kevés döbbenettel párosítva.*
-Nem, én csak meggyógyítom a betegeket, nem tudom megelőzni…ha nem tudom mit kell. *Persze lehet, hogy megtettem, csak nem tudta róla, esetleg egy más kór gyógyítása közben az erőm lehetett hatással az elkövetkezendőkre is. Ezt azonban soha nem fogom megtudni, de kíváncsiság fog el arra nézve, hogy ez vajon látható vagy érezhető-e a számomra, ha szándékosan keresem. Észlelem-e egy egészségesnek gondolt perdaiban, ha valamilyen baja csak lesz? A kérdése, hogyan „látom” én ahhoz a szerkezethez képest amit Shane gyógyító adott,  csak tovább sarkall arra, hogy magam keressem meg a választ. A testszkenner emlegetése akaratlanul is mosolyt csal az ajkaimra, emlékezve arra, hol is végezte az égiek által megbecsült szerkezet.*
-Nem látok. Érzek. Nem tudom hogyan magyarázzam el neked. Az erőm áthatja az egész testet, ha nem tudom mit keressek, ha nem egyértelmű a baj. S aztán megérzem azt ami nem odavaló, néha színeket érzékelek, vagy teljes sötétséget, ha a kór már túlságosan elhatalmasodott. Sűrű és mély, szinte tömör, vagy épp lángoló mint a tűz. Olykor úgy hiszem, nem is én gyógyítok, csupán egy…közvetítő vagyok, akin keresztül a Fény ereje eljut a betegséghez. *Most először gondolkodom el ezen, sosem érdekelt hogyan működik, csak az, hogy minél erősebb legyek, tapasztaltabb, hogy tudjam hogyan jutok el oda ahova kell, hogyan tudom a legrövidebb időn belül egy pontba koncentrálni az erőmet. Mindaz amit közben átéltem, láttam vagy éreztem, természetes volt. A hitem része, amit próbálok elmagyarázni úgy, hogy még ne azt érezze Callum Jenkins, hogy rá akarom beszélni. Nem akarom. Ha hitt is régen az Istenekben, volt saját Istene és azt is elhagyta. Nem kell elfogadnia Shiennel és Sha`zort, csak legyen tekintettel a perdai nép hitére. A saját Istenéhez sem az én tisztem visszavezetni, neki kell megtalálnia az utat, de abban segíthetek, hogy megértse, miért tesznek az Istenek olykor olyan dolgokat, melyek megingatják a beléjük vetett hitet. Mindennek oka van, s ha mégsem, a hitbéli gondolkodás egészen más útra vezet, más tettekre sarkall, más a lelkünk ha hiszünk valakiben, valamiben vagy saját magunkban. Talán, ahogy ő mondja, sokakat visszatérített a Perda, a biztos és biztonságos élet reménye, de ez nem elég ahhoz, hogy békében éljünk egymás mellett.*
-Nem elegeket. *Az én arcomon nincs mosoly, bármi is történt vagy fog történni, nem ok a derűre, úgy érzem az égieket nem lehet elűzni, de van másik út ami még nem teljesen reménytelen, csak el kell hitetnem velük. Azért vagyok itt, azért tett próbára Shiennel és Sha`zor, hogy ha meglátom a nekem rendelt ösvényt, tudjam miért kell végigmennem rajta. Kétlem, hogy Callum Jenkins érti, de legalább elfogadja, amit egy bólintással köszönök meg. Az égiek még egymás között sem értenek egyet sok mindenben, kevésbé tartanak össze és nem látják át a közösség erejét, hasznosságát, túl büszkék, hogy elfogadják más véleményét és a sok egyéni vélemény vezetett oda, hogy most, hogy a perdaiakkal nem harcolnak, egymással teszik ezt. Callum Jenkins szavai arra is rámutatnak, hogy képesség híján mennyi mindent kell maguknak megoldani, megtanulni…elvesznek a részletekben, mindent túlbonyolítanak, mert egyszerűen nem tudják megoldani. Azt hiszem értem, miért. *
-S így elég hatékonyak vagytok? Mindig az van ott a bajban akire szükség van? *Mégis hogyan oldják meg? Bár, az égi hajóik és a kerekeken guruló szerkezeteik elég gyorsak, és a legtöbben nem is távolodnak el a városuktól. *
-Amire az erőmből telik igen, de a gyermekek világra segítését megoldják az asszonyok egymás között. Csak akkor segítek ha baj van, ha nem megy úgy ahogy a természet elrendelte. Sok minden van amihez nem kell egy gyógyító képessége és én sem mindig az erőmre hagyatkozom. Láthattad, hogy nem végtelen, elfáradok, kimerülök, belőlem is sokat elvesz. *Utalok arra amikor az asszonyát gyógyítottam, és erőtlenné váltam. Dyron nem csak azért volt ott, hogy vigyázzon rám, hanem azért is, mert szükségem volt az ő képességére, mellyel elszívta belőlem a kimerültség nagy részét. Ettől ő is legyengült, az ő képessége sokkal több áldozatot kíván mint az enyém…Dyron lelke nagyobb az enyémnél. Hogy mindez hogyan működik, az égi kancellár már látta és része is volt benne, jóllehet a testével együtt az elméje is gyengült amikor megbetegítette magát, másra gondolt közben, más foglalkoztatta, semmint a saját tudományának oltárán adózzon azzal, hogy nyomon követi a gyógyításom minden pillanatát. Ezért van még kérdése róla és ezért ajánlom fel, hogy megmutatom úgy, ahogyan még nem látta és érezte. Nem sok módszer adódik erre, de már előre látom, hogy bizonytalan s derűsen elmosolyodom amikor vélt gondolatát beigazolom.*
- Ha megvágod magad egy kicsit, láthatod és érezheted ahogyan a seb összezárul. Nem nagy áldozat, magától is meggyógyulna. *Valószínűleg a saját gondolatait hallhatja viszont, ami kissé mulattat. Kíváncsi vagyok mennyire érdekli a kísérlet, amit a saját bőrén tapasztalna meg s nem másén. Callum Jenkins eddig sem tagadta, hogy szeret vizsgálódni, érdekli minden ami új, ami szokatlan, ami számára elsőre érthetetlen. Úgy gondolom, bármibe előbb beleegyezne, minthogy elfogadja a megváltoztathatatlant, a tehetetlenséget, hogy van az életben olyan amin nem tud fordítani, amire nincs lehetősége. Ilyen a fia halála is, máig rágja a lelkét a bizonytalanság, bármit mondok, legyen az igaz vagy kegyes hazugság, a kétely mindig ott lesz a lelkében. Nem tehetek mást, mint bizonygatom, valahányszor rákérdez. Vannak dolgok melyek egyértelműek, és vannak olyanok, melyekért csak reménykedhetünk, vagy van egy elképzelésünk róla és azt próbáljuk véghez vinni. Számomra az égiek kettészakadt társadalmának egyesítése jelenti a megoldást arra, hogy ha már maradnak, lehessen velük kompromisszumot kötni. Amíg egymással is harcolnak, addig nem jutnak közös álláspontra, de amíg nem értem miért szakadtak kétfelé, a megoldás sem egyszerű. Bólintok hát arra, hogy remélünk s aztán elárulom, hogy ismerem azokat is akikről beszéltünk. Ez még nem titok, ahogy az sem, hogy segítettem nekik. *
-Igen, néhányukkal találkoztam. Barátságosabbak mint a ti katonáitok. Talán a kiszolgáltatottságuk teszi. *Bólintok újra elgondolkodón, a hegy gyomrába menekültek sok mindenből kimaradnak, épp ezért nem értem miért cél őket elpusztítani ahelyett, hogy összefognának. Ők már elég erősek, jobban ismerik a Perdát, annak minden veszélyét, túléltek. Sok mindent hajlandó vagyok elmondani róluk abból a kevésből, amit tudok, ha az segít egyesíteni őket, de azt nem merre találja őket. A komoly témákat egy kis derűvel enyhítjük. Callum Jenkins azzal, hogy remek alapot biztosít a kérdésével, én pedig a rá adott válasszal, mely nem teljesen fedi a valóságot. Mondhatjuk úgy is, hogy semennyire. A derű marad és kifejezőbbé válik mind az arcomon, mind a hangomban amikor halk kuncogással reagálok a gyanakvó kérdésre. Nos, hogy ne legyenek kétségei és a visszakozásából is elvegyek egy keveset, a szekrényhez lépek, melynek fiókját kihúzva egy tiszta anyagba csavart csomagot veszek ki. Felé nyújtom, másik kezemmel bontogatni kezdem és hamarosan előkerül belőle egy rugalmas fából faragott, arasznyi hosszú csipesz. A pillantásomban és szemöldökívem emelésében benne van a kérdés, mely szórakoztat a maga nemében, hogy vajon úgy gondolta, a kezemmel nyúlok bele? Ha ezen túl vagyunk, megkóstolta vagy sem, ízlett neki vagy fanyalgott, a kipróbálás varázsának, vagy az elszalasztott lehetőség, „mi lett volna ha” emlékével lépünk tovább, nem kevésbé derűsebben. A vér átadása másnak életmentés céljából kifejezetten érdekel, tudnom kell, hogy megértsem. Próbálom elképzelni, picit leragadok azon, hogy ismerik a módját annak, hogyan ne szilárduljon meg a vér. Kíváncsi vagyok hogyan és mivel, bár nem tudom miként alkalmaznám és miért lenne rá szükségem. Azon nevetek fel, amit az én kísérletező énemről feltételez. *
-Nem hiszem, hogy szükségem lenne más vérére, de köszönöm a lehetőséget. *Eszembe jut valami korábbról, aminek viszont a vér adásával ellentétben talán hasznát venném. *
-Említetted, hogy képes vagy megtudni, van-e valakinek betegsége, amikor még ki sem alakult. Bizonyára megvizsgáltad magadat…aprólékosan…*S itt érthető, hogy a számomra felfoghatatlan „sejten belüli genetikai” vizsgálatot értem.*
-…Van neked betegséged ami kialakulhat? Vagy tudsz ilyen égiről?









Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viseletDallamok
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Tumblr15


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Nov. 15, 2020 10:02 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Roda és Jenkins


A gyógyítási módszerekről kezd átfogóbb képem lenni, de mint minden tudásnál itt is igaz: minél többet tudunk, annál nagyobb annak halmaza is, amit nem tudunk. Ahogy Roda megválaszol egy kérdést, az felveti a következőt, sokszor nem is egyet. Nem könnyíti meg a dolgomat, na meg az sem, hogy Roda a gyógyítása egy részét ösztönszerűen teszi, így tudományosan leírni még nehezebb. A testszkenner szóba kerülése nem először csal mosolyt Roda arcára, de nem is sejtem az okát, arra gyanakodom, hogy felesleges neki, hiszen enélkül is látja a testet belül. Feleslegességéből fakadó utóélete nem is jut eszembe, annyira nonszensz lenne ez nálunk.
Ugyan Roda nem mosolyog, de én finoman igen, hozzánk türelem kell. Talán az én generációm meg a felettem lévő nem fog változni, de a gyerekeink lehet. Éppenséggel szerintem a perdaiak pont ráérnek kivárni, például Roda nagyobb eséllyel látja majd meg az unokámat meg dédunokámat - ha egyáltalán gyerekem lesz -, mint én magam. Ki tudja, ők milyenek lesznek. És a világunk milyen lesz.
- Hatékonyak. - Bólintok rá egyszerűen és határozottan. Bonyolultnak hangzik a rendszerünk, de benne élve egyáltalán nem érzem annak.
- Egy perdai, ha jól értem, ha fáj valamije, a gyógyítóhoz fordul. Nálunk tudják az emberek, hogy ha a szemükkel nem látnak, ott fáj valami, akkor ne ahhoz menjenek, aki a fogakhoz ért. A gyógyítóink területei között van átfedés, így ha az égi gyógyító látja, hogy nem csak az ő területéhez tartozik, szól a másik gyógyítónak. A Dominium olyan, mint egy nagy város. Itt is tud küldetni valakiért, aki éppen Elorak másik végében van, igaz? Ha meg időt kell nyerni, akkor a hibernáláshoz fordulunk. Meg tudjuk állítani a folyamatot fél úton és akár egy napot is nyerni általa, mely alatt a betegség csak nagyon lassan terjed a testben vagy a vérzés is szinte megáll. - Magyarázom Rodának, hogyan oldottuk meg, hogy időt kerítsünk magunknak, hogy esélyünk legyen a beteget akár többen, összefogással meggyógyítani. Nem mindig elég ez sem, s olykor a huszonnégy órás haladék is kevés, de nálunk nem tud ez egy kézbe összefutni és kézrátétellel sem megy a gyógyítás. Még. Csak jöjjünk rá a titok nyitjára...
- Igen, emlékszem, hogy fárasztó. - Bólintok. Meg tudom érteni, nálunk is vannak sok-sok órás műtétek.
- Idővel ez fejlődik? Úgy értem, hogy mikor megkapta a képességét egy kisebb gyógyítás is hasonlóan kimerítette, míg mondjuk... húsz-harminc év múlva nem viseli majd úgy meg az, ami most elfárasztja? - Mondhatnánk, hogy gyakorlat teszi a mestert, de vajon tényleg így van a perdaiaknál is? Vajon más képességre is igaz? Azok is fárasztják a használóját? A válasza talán segít ezeket a kérdéseket is megválaszolni, hanem a felvetése, hogy megmutatná rajtam is a módszert, az olyan tekintetben hoz zavarba, hogy nem tudom, belemenjek-e? Balsejtelmem beigazolódik, tényleg sérülésre gondolt Roda, s elgondolkoztat, néhány hosszú másodpercig mérlegelek is pro és kontra. Előbbi nyert a kíváncsiságommal együtt. Na meg ha már a számomra legfontosabbakhoz odaengedtem, akkor a kezem kis sérülése végképp semmiség már.
- Legyen. Megengedi, hogy felvételt készítsek róla? Mozgó képeket, mint amit látott a mi sebgyógyítási módunkról. - Magyarázom el, hogy mire is gondolok, s megkérdezem, mert emlékszem, hogy nem tetszett neki, mikor a hangárban készült képeken viszontlátta magát az ottani nagy kijelzőn. A hangfelvétel nem zavarta, de ez más, még ha úgy is állítom be, hogy csak a kezeink látszódjanak. Ha belemegy, akkor a pda-t támasztom le úgy az asztalon, hogy a felvételt el tudja készíteni; ha nem engedte, akkor ez elmarad. Utána a felöltő belső zsebéből a Moor-tól kapott bicskát veszem elő - mégiscsak tisztább lehet, mint bármilyen kés itt -, kihajtom a pengéjét és egy pillanatra elgondolkodva nézek saját tenyeremre, hol is ejtsem a vágást? Az ujjak azonnal kiesnek a játékból, marad a tenyér szélén, szinte oldalán egy olyan rész, ahol közelben sincs ideg vagy artéria. Nem mintha a vágás mértékét ne én irányítanám, de azért mégis... Nem vagyok egy rutinos önvagdosó, de nem habozok, határozott mozdulattal ejtek bemetszést. A fájdalom a kibuggyanó vörös vérrel együtt azonnal jelentkezik, de nem vészes egyáltalán, szám sem rándul rá, legfeljebb fogaim szorítottam picit összébb önkéntelenül is, s egyébként is gondolataim a vágással egy időben nem a fájdalomnál jártak, hanem hogy feltétlen meg kell éleznem a bicskát. Hozzá vagyok szokva a sebészi élességű késekhez. A kezemet aztán az asztallapra teszem, Roda felé fordítva a sérült részt - felvétel esetén úgy, hogy azon is jól látszódjon -, s kíváncsian figyelem, miként fog hozzálátni és itt már jobban leköti a gondolataimat, mit fogok vajon érezni?
Mikor az ellenállók kerülnek szóba, figyelmem mit sem lankad, de Roda is óvatosan fogalmaz, vagy legalábbis én ezt érzem a szavaiban. Abban a kevés szóban is találok ugyanakkor érdekeset, még ha semmit sem mondott arról, merre is laknak pontosan.
- Kiszolgáltatottak lennének? - Érdekes szóválasztás, vagy csak a fordító feleltette meg ennek a mi szavaink közül?
- Azért legyen óvatos velük. Másnem azért, mert végülis ők is csak emberek. - Jegyzem meg, s szám sarkában megjelenő mosolyomban nem kevés önirónia van, ahogy a fajtámról beszélek. Egyébként távoztak jók és rosszak is egyaránt. Előbbiek legfeljebb a Kancellária büszkeségét sértik, hogy sikerült nekik lelépni, egyébként ha ellennének a hegyekben, mint egy szekrény mélyén lapuló elfeledett energiaszelet, nem volna talán ilyen ellentét sem. Hanem a merényletek, a támadások...
S ha már energiaszelet, a találomra polcról levett üveg tartalma is vitaminbomba reggelinek van beállítva, és elkövetem azt a hibát, hogy megkérdezem, mivel eszik ezt. Roda feláll és a rövid fiókban kotorászás után egy csomagot vesz elő, amiről már kibontatlanul is tudom, hogy evőeszköz lesz. Pedig én tényleg megelégedtem volna egy válasszal, de így jár a kíváncsi és udvarias ember, mert a mi etikettünk szerint ez már túl van azon a ponton, amikor a kínálást vissza lehetne utasítani. Átveszem hát a csipeszt, habár látható, hogy a saját kezem megvágására nagyobb hajlandóságom volt, mint megkóstolni ezt az... úszkáló bogyó-bigyót. Remek, ha el akarom mesélni Saskiának, még a nevére sem fogok emlékezni, bár biztos idővel eszembe jut, hogy a hangfelvétel a segítségemre lesz. A lényeg a lényeg, kénytelen vagyok a tárolóka fedelét leemelni és automatikusan beleszagolok előbb. Kicsit meglepődöm, mert az illat ismerős és a küllemhez képest kellemes. Ügyesen a hosszú csipesszel kihalászok egy bogyót finoman nyomva csak meg, hogy ne csússzon ki a csipesz közül, de ne is passzírozzam szét, s így a zöldes olaj híján felfedi eredeti színét. Áh, hogy napbogyó! A felismerés azért bátorít, ilyent már ettem, és nyugodtabban kóstolom meg a csipesszel nem érintve a számat, a tartóval meg kísérve a bogyó útját, hogy ha lecsöppenne olaj belőle, ne a földre essen. Vagy az ingemre. Míg a vágás nem mutatott rajtam mimikai változást, ez már igen, összébb is vonom szemöldökeimet és bár próbálom palástolni, de számat is elhúzom némileg. Nem förtelmes, attól azért nem kell aggódni, hogy visszaköszönne, ám nem is kell félni, hogy elkérem csipeszestül hazaútra csemegének az egész üveget.
- Én meg a kóstolás lehetőségét köszönöm. Furcsa az olaj íze... - A legudvariasabb formája annak, hogy kár elrontani a napbogyójuk ízét vele. Visszateszem az üveg tetejét és az üveget is a polcra és kérdőn nézek Rodára, hogy a csipeszt hova tehetem?
- Az Emlékek barlangjához inkább hozok saját reggelit. Volna kedve megkóstolni? - Pillantok rá érdeklődve, nagyjából annyira visszautasíthatóan, mint nekem volt erre esélyem - a mi szokásaink szerint -, s ha már a siklórepülésért nekem bogán kellett utazni, hát egy kis kóstoló összeállítása Rodának is belefér ezért cserébe. Az asztalhoz lépve iszok egy kortyot a vízből.
Tovább nézelődök a helyiségben - ezek után véletlenül sem nyúlva semmiért, mielőtt meg kellene azt is ennem -, és figyelek, de csak akkor fordul fejem s vele majd testem is a perdai felé, mikor azt kezdi mondani, hogy magamat is megvizsgáltam-e és találtam-e valamit? Ezt direkt kérdezi vagy csak példa vagyok?
- Megvizsgáltam. - Szinte mondhatni tananyag is minden genetikus hallgatónak a saját genetikai térképét elemezni. Plusz bár nyomós okkal sejtem, hogy Saskiánál lesz, amit nem találok mégsem, ettől még megvizsgáltam magamat, hátha nálam van a probléma oka, amiért a gyermekáldás csak igen nehezen jött össze nekünk eddig. Mostanra már le is mondtam róla.
- Hajlam. A családom férfi tagjai hamar haltak, még emberi léptékkel is. És tudok ilyen emberekről is. Miért kérdezi? - Egyelőre többet, részletesebbet nem mondok, csak figyelek, mire is kíváncsi Roda?
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Nov. 22, 2020 7:32 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Találkozások


A Kancellár és a Gyógyító






*Nem tudom pontosan miért is jött, mi volt a terve, milyen kérdések foglalkoztatták, melyekre akart választ kapni, de úgy hiszem, azokon már régen túl vagyunk. Egészen másfelé kanyarodtunk, s ahogy neki, úgy nekem is egyre több kérdésem van felé. Nem kétlem, hogy érdeklődése mögött hátsó szándék is van bőséggel, de Callum Jenkins legalább hajlandó megismerni a perdaiakat, kíváncsi, meg akarja érteni a népünket. Nem találkoztam más vezetővel a népéből, de úgy hiszem, velük nem jutnánk közös nevezőre. Olyanok mint a gyógyításuk, bonyolult és szerteágazó…mégis hatékony. Ahogy ő mondja. Azért remélem, a Perdán való letelepedésükre ez nem vonatkozik. *
-Értem, mindenre találtatok megoldást. Ha rövid a kardod, told meg egy lépéssel. *Ahhoz kétség sem férhet, hogy az égiek igen kreatívak. A hiányosságaikat képesek voltak mással helyettesíteni, a hosszú évek alatt, melyekben össze voltak zárva, muszáj is volt…egymásra voltak utalva. A Perdával kaptak valami újat…és ez a szabadság. Lassan kezd körvonalazódni, miért a széthúzás. A gyógyításnál maradva, még mindig van homály ami mögé nem látnak. Bizonyítéka a kancellár asszonya, ironikus, hogy pont őt nem tudta meggyógyítani, de a sors már csak ilyen, és ez a történet sem mentes Isteneink szándékosságától. Nem csak neki adott lehetőséget arra, hogy közelebb kerüljön hozzánk, hanem nekünk is. Semmi sem történik cél nélkül, mások talán csak egy véletlen lehetőséget látnak benne, Callum Jenkins is, de én nem. Épp ezért életben kell tartanom mindazt, ami iránt érdeklődik. Ha ez a gyógyítás képessége, akkor legyen az. Emlékszem amikor először felbukkant bennem, bár nagyon régen volt, azt a pillanatot sosem felejtem el. *
-Az első nem. Azt hiszem a gyermeki lelkesedés feledtette velem a kimerültséget. *Elmosolyodom az emlék hatására, egy hosszú pillanatra elnézek a kancellár mellett, de nem a szobát és bútorait látom, még csak az ablakon túli világot sem. Egy apró madarat látok a kezemben, melyben úgy hittem már nincs élet. De még volt annyi, hogy megragadjam. A madárka apró volt, az éppen fellobbanó erőm pedig elég volt ahhoz, hogy segítsek rajta. *
-A bennünk rejlő erőhöz meg kell találnunk az utat, s ha megtaláltuk, a gyógyításhoz egy pontba kell sűríteni. Ezt meg kell tanulni. Igen, úgy hiszem egyre kevésbé merít ki, de nem is voltam képes mindent meggyógyítani. Először csak kisebb sebeket, felszíneseket, amiket láttam is. A tanulás folyamata hosszú és fáradtságos, főleg egy gyermek számára, de aki később, második képességként kapja a gyógyításét, nehezebben halad és nem jut el olyan messzire, mint én. S úgy hiszem, a múltba látásom is hozzájárul ahhoz, hogy…hatékony legyek. A két képesség szorosan összefügg egymással, test és lélek. Egyik sem lehet egészséges, míg a másik beteg. Remélem elégséges a válaszom a kérdésedre. *Nehéz olyasmit elmagyarázni, amit még magam sem értek igazán, csak próbálom megérteni, azt is csupán azóta, hogy Callum Jenkins elsőként tette fel a kérdéseit. Hogy miért akarom ennyi év után megérteni azt, ami természetes volt? Nem tudom…talán érdekel a válasz, hogy miért én és miért a gyógyítás, mi célja van velem az Isteneinknek? Talán Callum Jenkins is hasonló gondolatokkal küzd, csak azokban nincs helyük Isteneknek, sorsnak, előre elrendelésnek. Ő nem hisz ezekben, ő a tudományában hisz még mindig, ezért is próbálja kevés sikerrel megérteni az enyémet. Nem tudom mennyit segít, ha újra megmutatom, hogy most már kizárólag arra figyelve érezze át, de felajánlom neki, a mindig kísérletező és kíváncsi énjére alapozva. Arra botor módon nem gondolok, hogy meg akarja majd örökíteni, ahogy minden szavam…de már nincs visszaút. *
-Nektek égieknek mindenre kell látható bizonyíték. Ezért nem juttok soha sehova. Mert nem hisztek egymásnak. Ám legyen, de csak a kezem…csak a sérülésedet mutathatod. *Nem tudom erre van-e egyáltalán lehetőség, de ha igen, akkor már előre megragadom és ehhez szigorúan is nézek rá. Később azonban vonásaim enyhülnek és derűsen szemlélem ahogy hezitál, gondolkodik hogyan vágja meg magát. Derűs már csak azért is lehetek, mert ennek a sérülésnek a meggyógyítása olyan könnyű, hogy még öt évesen is meg tudnám tenni. Egyik kezembe veszem az övét, majd az első vércsepp kibuggyanása után helyezem másik kezem ujját a sérülésre, mely enyhén felfénylik, látható ahogy áramlik benne a Fény ereje, s könnyedén, de a szokásosnál lassabban húzom végig a vágás mellett. Melegséget érezhet és némi húzódást ami nem kellemetlen, ahogy a sebszélek törekednek egymás felé. A vérzés azonnal megszűnik, ahogy a vágás okozta fájdalom is. Amit én nem tudok, nem látok és nem is értek, azt majd ő tudja, miként gyorsul fel a sejtek mozgása, hogyan dolgoznak azon, hogy minél gyorsabban végezzék a dolgukat, míg be nem zárul a sérülés. Vékony, vöröslő heg marad…szándékosan hagytam így, hogy jobban lássa a gyógyulás folyamatát. Ujjamat azonban továbbra is a heg mellett tartom, finoman érintve a kancellár bőrét, a halvány sárgás derengés még nem hagyta el a kezemet…mely láthatóan nem olyan intenzitású, mint amikor asszonyát gyógyítottam. Addig tartom ott, míg a vöröslő heg el nem halványul, míg sápadtabb nem lesz, mint bőrének megszokott színe. Mindvégig kellemes melegséget és bizsergést érezhet, míg el nem engedem. Végül mosolyogva nézek fel rá. *
-Remélem megtudod ebből azt amit szeretnél. *S több ilyen nem lesz, legalábbis szándékosan nem. Elengedem a kezét, sajátjaimat az ölembe ejtem. A hegyi égieket félig szándékosan hozom szóba, tudnom kell ő hogyan viszonyul hozzájuk. Callum Jenkins okozott már meglepetést, a múltjában sok érdekes, megkérdőjelezhető dolgot láttam, melyek majd csak később nyernek értelmet. Valamiért azonban úgy érzem, több köze van azokhoz az égiekhez, mint amennyit mutat. Ő nem katona. Ő gyógyító, az övéi élete és egészsége kell, hogy fontos legyen függetlenül attól, hogy hűségesek a vezetőikhez vagy sem. S láttam, éreztem benne…jót.*
-Igen, azok. Meg kell küzdeniük a Perda minden veszélyével, és mindent elzártok előlük. *Callum Jenkins okos, minden bizonnyal még ebből az óvatos fogalmazásból is kihámozza mire gondoltam. A figyelmeztetésére azonban hasonló szavakkal élek.*
-Igen…emberek? Sokszor hallottam ezt a szót. Így nevezitek magatokat? Emberek…nos, azok az emberek, akik elszakadtak tőletek, már ismerik a perdai vadont, és túlélték. Erősebbek lettek. Te is legyél óvatos. *Visszamosolygok, nem kevésbé ironikusan. Nem valószínű, hogy ez a téma okozza, de a derű megmarad, az ajándékozáson túl, egészen addig, míg Callum Jenkins bele nem kóstol abba az üvegbe, amit félrevezetésem miatt, először a reggelim maradékának hitt. A kis csipesz elővételével már nem hagyok lehetőséget arra, hogy visszautasítsa…és nem érzem magam gonosznak ettől, de jót derülök rajta. Végignézem a gyerekes kelletlenséget, egészen addig, míg arcára nem ül a fintor. Halkan felkuncogok. *
-Gyorsan hozzá lehet szokni. A sel`veint frissen szoktuk fogyasztani, mikor megérik, de sok marad belőle, el kell tenni a hideg időkre. Mókás volt az arcod Callum Jenkins. *Szélesedik a mosolyom, olyan gyorsan teszi vissza a lezárt üveget a polcra, mintha égetné a kezét. A csipeszt, maradék jókedvemmel kísérve veszem vissza tőle és beletekerem az anyagba, amiből kivettem. Az asztalra kerül, nem vissza a fiókba. Az égi reggeli ajánlására sem halványul a mosolyom, bár hasonló kétségeim vannak nekem is azokkal, mint a kancellárnak a sel`veinnel kapcsolatban. *
-Szívesen. *Érzéseim nem állnak összhangban szavammal, de azért szórakoztat, hogy próbák elé állítjuk egymást…eleinte nem volt szándékos, de talán mostanra az lett. Némileg komolyabb témába kezdünk bele, vagy csupán a korábbit folytatjuk, a gyógyítás mely számukra sokkal összetettebb, de rengeteg kérdést vetett fel bennem. Az egyiket meg is osztom vele, nem cél nélkül. Jól sejtettem, hogy megvizsgálta magát. Én is ezt tenném, de m ily ironikus, hogy magamra hatástalan. *
-S tudod, hogy miért? Miért könnyen halandóak? Van ennek tudott oka? *A halandóság még nem betegség, csupán számos oknak a végeredménye. S én ezekre az okokra vagyok kíváncsi. *
-Arra gondoltam, ha tudsz ilyen betegségről, ami még nem teljesedett ki, de ott van a testben, a segítségeddel megtalálnám-e. Ha tudnám hol és mit keressek, mi az ami számomra eddig láthatatlan volt, akkor meggyógyíthatom-e még azelőtt, hogy rosszat okozna. *Nem tudom érti-e mire gondolok, s ha nem, akkor hogyan magyarázzam el úgy, hogy értse. Ez most nekem is ismeretlen út. *






Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viseletDallamok
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Tumblr15


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szer. Dec. 02, 2020 10:13 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Roda és Jenkins


- Bizonyára ez a mi képességünk. - Bólintok szavaira, hogy mindenre találunk megoldást. Keatívak vagyunk és hozzá szörnyen konokok, ami a túlélési vággyal kombinálva eddig sikert hozott nekünk, hiszen itt vagyunk. Eljöttünk a Földről és ezen az égitesten is megvetettük a lábunkat. A kancellárok között gyakran van nézeteltérés, de abban mind egyezünk, hogy az itteni állásainkat nem fogjuk feladni. Ehhez pedig kell az is, hogy a perdaiakat jobban megismerjük, kiismerjük. Nem egy könnyű feladat, csak az orvoslásuk olyan összetett - pedig látványra bot-egyszerű -, hogy minél többet kérdezek és válaszol rá Roda, annál több kérdés merül fel. Nem szólok közbe, mikor látom, hogy a semmibe réved a tekintete, hagyom egy kicsit a saját emlékeit nézni. Legalábbis gondolom, hogy valami olyasmi juthatott eszébe, s eközben bennem az a gondolat forog, vajon a saját emlékeit is olyan tisztán látja, mint ahogy meglátta az enyéimet? Mégsem kérdezek, megvárnám, míg végez a saját emlékeivel, de ahogy azzal meglett, már folytatja is szavait és azokra figyelek.
- Köszönöm, elégséges s valahol mégsem. - Mosolyodom el beismerően és elismerően, mert lenyűgözőnek találom ezt az egészet. Boszorkányságnak tűnik és megértem valahol Dorian kétkedését, ugyanakkor bizonyosan van rá tudományos magyarázat.
- A múltba látása is hosszas tanulást igényelt? Eleinte csak nemrég megtörtént eseményekre tudott visszatekinteni, majd egyre több évre vagy az másként működik? Saját emlékeit is látja tisztán? - Kérdezek rá erre is, már csak azért is, mert összefügg a gyógyításával. Azzal egyetértek, hogy a lélek és a test összekapcsolódik, vagyis egy tudós talán inkább elméről és testről beszélne. Elég csak Saskiát megnézni, az elméje elzárkózik attól a halálközeli élménytől, amin átment hibernálása előtt, s ezzel nem emlékszik semmire a múltjából, mintha rázárt volna egy ajtót. Akarata hatott a testére, s ezt a test gyógyításával nem lehet megoldani. Van, amit meg lehet, ezt hivatott bemutatni a kis vágás is, amíg kezemen ejtek majd és amit Roda meggyógyítana, én pedig felvételt készítenék róla, de nem az engedélye nélkül. Azt látom, hogy nincs ínyére a dolog, de örülök, hogy végül mégis rábólint, köszönetképpen biccentek is neki, míg beállítom a pda-t felvételre és megfelelő szögben helyezem az asztalra ehhez megtámasztva. A kezeink elegendőek, úgy vélem, nem az arcán lesz tettem érhető az, ami a titkot nyitja.
- Hisznek is és nem is. A feleségem az Ön segítségével meggyógyult, ám a gyógyítási módszereik elképzelhetetlenek számunkra, annyira távol áll a mienkétől. Talán egy kis seb gyógyításának látványa megválaszol néhány kérdést, kézzelfoghatóbbá, elképzelhetőbbé tudja tenni. - Magyarázom neki, mert rajtam kívül mindenki más csak annyit látott, hogy a perdai gyógyító bement az Ébresztőbe velem együtt, s később onnan már Saskia is kijött, "holtából" feltámadva. Azt a hagymázas elméletet nem is említem, amivel William előállt, egyszerre lenne nekem degradáló ilyent előadni, Rodának meg sértő, egyben érthetetlen és annyira röhejes is, hogy nem venne minket már komolyan utána. A vágást megejtem és elindítva a felvételt a kamera látószögébe teszem a kezem, s figyelem, ahogy Roda nekiáll a gyógyításnak. Hogy lassabban csinálja figyelmességből, ezt nem tudhatom, nincs összehasonlítási alapom, de így is hatásos bemutató. Ujjai mint nálunk a megfelelő lézerfények húzzák össze a sebek széleit, a vöröslő heg különbözik végeredményben. Most még. A videófelvétel alatt csend lesz, a kommentáromat majd utólag fűzöm hozzá, hogy milyen érzettel jár a gyógyítás. Elfelejteni nem fogom, s most egyébként is jobban figyelek annál, hogy beszéljek. Felpillantok Roda arcára is - minden korábbi gondolatom ellenére -, hogy mit láthatok közben rajta? Majd visszatér tekintetem a kezemhez, ahol a heg szépen felveszi a gyöngyházfényű színét. Valamiért nem jutott eszembe, hogy azért tartotta volna tovább a kezem, hogy emlékekbe is belelásson. Mikor elengedi a kezemet, másik kezemmel nyúlok oda a heghez, végighúzom ujjamat a szinte nem is látható hegen, inkább csak a videó kedvéért, mert egyébként nem tartok attól, hogy most hirtelen magától újra felszakadna a bőr.
- Köszönöm, Roda. Sokat fog ez segíteni. - Pillantok fel rá én is, csak szemeimben látható mosollyal, de hálásan, majd kikapcsolom a pda-t és a felöltő belső zsebéből elővett zsebkendővel törlöm le a korábban bőrfelszínre kibuggyant vércseppeket. Nem a nép fogja mondjuk látni a felvételt, de ettől még biztosan híre fog menni a tudósainktól is. Lesz min gondolkozni és kockánként kielemezni a felvételt, hátha többre jutunk a képességeik megértésében. Vajon Roda tudja, hogy micsoda erőt kapott az "istenektől"? És akiknek ártó jellegűbb, veszélyesebb képesség jutott, hogy tudják olyan fiatal korban kordában tartani? Estig lehetne sorolni a kérdéseket, ám más téma kerül elő, amire önkéntelenül is felfigyelek: ellenállók. Roda tehát ismeri őket, kérdés az, hogy mennyire?
- És Önök mennyire elzárkózóak velük szemben? - Éle is lehetne a kérdésnek, de nincsen, inkább puhatolózás. Egyébként tényleg érdekel, hogy mennyire járnak ide ellenállók vagy találkoznak velük máshol. S persze az eloraki perdaiak egy dolog, a tőlük északabbra élő, ellenségesebb perdaiak megint egy más kérdés.
- Igen. - Bólintok rá, hogy az ember a saját megnevezésünk magunkra.
- Nem kell féltenie. - Jegyzem meg a figyelmeztetésre, már-már túlzottan magabiztosan és kevélyen is hathat, de hát ritkán is járok egyedül, most sem véletlenül várakozik odakint a testőröm, s nem véletlen az sem, hogy Katja-t viszem legtöbbször magammal, ha idelent vagyok a Perdán. Igaz, mindentől ő sem védhet meg, ilyen például a saját kíváncsiságom, mely végül oda vezetett, hogy bizarr löttyben úszkáló bogyót kóstolok, melyről utóbb kiderül, hogy napbogyó. Azt még szeretem is, de az olaj, amiben eltették, ahogy Saskia mondaná, az a szomorú arcos csoportba kerülne. Meg is értem, hogy frissen fogyasztják inkább és eddig sosem gondoltam rá, de most őszintén örülök, hogy nálunk van olyan sokkoló-fagyasztási módszer, mely után kiolvasztva a gyümölcsöt vagy zöldséget szinte teljesen olyan, mintha akkor szedték volna. Mégis tudok mosolyogni, mikor Roda azt mondja, hogy mókás volt az arcom. El tudom képzelni. S mintha csak gyerekes revans lenne, felajánlom én is az emberi reggelit Rodának legközelebbre. Igazán akkor lenne bosszú, ha egy energia-szelettel, vagy egy megfelelő tápértékű, de rettenetesen ízetlen vagy éppen műízű kásával állítanék be. Mondjuk taktikai szempontból nem lenne rossz. Híre megy és megsajnálnak minket a perdaiak és hoznak nekünk rendes ételt halomszám. Ugyan Roda mosolya nem tűnik annyira őszintének, mint mikor rajtam derült, de van benne is annyi büszkeség, hogy ne mondjon nemet az ajánlásra. Tovább nézelődöm, s ő kezd el kérdezgetni, mely kérdéseket eleinte furcsállok.
- Tudom az okát, melyek az én családom testének gyenge pontjai. Meg lehetne előzni a bajt jó ideig, de ehhez nem lenne szabad kancellárnak lenni. - Mosolyodom el haloványan, mert szép képet festhet rólunk-rólam ez most, hogy a hatalomért mégsem teszek azért, hogy tovább éljek. Isaac Jenkins igen korai agyvérzése is a stresszes munkának, életmódnak volt köszönhető. Anyám, Helen szerint ebben nekem is jókora részem volt. Ritkán bókolt nekem ilyen szépen... De figyelek tovább Roda szavaira, hogy miért kérdezget ilyeneket és hamarosan fény derül az okára. Akármennyire is idegenkedik tőlünk, ő is látja a lehetőséget, hogy összedolgozva a népén is tudna segíteni.
- Tulajdonképpen nem tűnik lehetetlennek... - Tűnődöm el a felvetett ötleten.
- De a megvalósítás kevéssé tetszene Önöknek. - Pillantok vissza rá a szekrényekről, melyre eddig néztem gondolkodás közben. Sejtheti, hogy olyasmire is gondolok, mint a vérvétel. Mi abból sok mindent ki tudunk már mutatni. Igaz, perdaiak esetén tudni kell azt is, mi lehet a tökéletes, ideális érték és mi mutat kóros elváltozást, mely még látható jeleket nem produkált. Magam részéről nem zárkózom el az ötlettől, hogy segítsünk a perdaiaknak, mert ezzel csak jobban megismerjük őket. Csak kényelmesebb, ha ezt ők önként teszik meg.
- Valószínűleg eltérő betegségek kínoznak minket, mint Önöket. Tud mondani olyan példát, amikor már nem tudott segíteni valakin? Hogy mikor észlelte, hogy nagy a baj és milyen tünetek voltak akkor és előtte? Bármilyen apróság is akár, mint egy fejfájás vagy szédülés.
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Dec. 08, 2020 3:17 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Találkozások


A Kancellár és a Gyógyító





*Ha mást nem is, azt azért mindenképpen el kell ismerni, hogy mindenhol megtalálják a helyüket, épp csak itt nem kellett volna. Érdekes hogy mennyire széthúznak, mégis összetartóak. Ellentmondás tudom, de nincs rá jobb szó vagy meghatározás. Mintha két külön nép lennének, egyikük itt lent a Perdán, a többiek pedig makacsul ragaszkodnak az égi hajóhoz, vigyázzák azt a sok alvót akikről Callum Jenkins mesélt, s köztük azok akik talán még nem találták meg a helyüket. A városuk mint egy külön kis sziget, elzárva a hegyi égiek elől. Több nap kell ahhoz, hogy megértsem őket. Ragaszkodnak a földjeinkhez, de nem kérnek tanácsot ahhoz, hogyan éljenek itt. Azt az életet akarják ráerőszakolni a Perdára amit már elveszítettek. Félek mi lesz ennek a vége, mégis kíváncsiság kínoz, hogy megtudjam. Egyelőre maradunk a Gyógyítók házának kicsiny zugában s a mellett ami ide belefér, a képességem, ami számukra lenyűgöző és sok kérdést vet fel, olyanokat, melyekre én magam sem tudom a választ. Sosem kerestem. Most sem azért érdekel, mert attól, hogy megértem valami másra számítanék, inkább a népemen való segíteni akarás vezet, hogy kiküszöböljem azokat a hibákat és hiányosságokat, melyek eddigi életem során akadályoztak. Emlékezésem a múltamba hosszadalmasra sikerül, magyarázatom sem fed fel minden titoknak vélt de csak ismeretlen tényezőt. Megértően mosolyodom el válaszán és ezzel számíthatok még sok kérdésre. A múltba látásom talán még több kételyt vet fel, mint a gyógyítás.*
-Nem tudom hogyan működik és nem is kellett tanulnom. Csak úgy jön, nem én irányítom, még nem tartok ott. Először csak képek villantak fel, aztán a képek hosszabbak lettek, események, később érzések is társultak hozzájuk. Tudom, mit éreztél amikor alvó asszonyod mellett álltál sok-sok órán keresztül, s tudom mit, amikor megölted népem egy gyermekét. *Halvány árnyék fut végig arcomon az utolsó szavaknál, még mindig fáj, még mindig nehéz beszélni róla, s még mindig talány miért tette…miért nem érzett semmit, s hogyan tudja a szívét és a lelkét mások felé gonoszsággal fordítani, ha annyi jó van benne, amit elképzelni sem tudok. Arról nem beszélek, hogy a múltba látást irányítani is lehet idővel. Már tudom a mikéntjét, épp csak ez nem olyan képesség amit sűrűn lehet gyakorolni. *
-A saját emlékeimhez nincs szükségem Shiennel ajándékára, azok az én emlékeim. *Mosolyodom el végül, hiszen ő is emlékszik a saját múltjára minden különleges képesség nélkül. Nem tudom, hogy az égiek egy idő után felejtenek s mennyire. A mi népünk nem igen szokott felejteni, a saját emlékeit biztosan nem, a többit pedig az Emlékek Őre vigyázza. Ez az ő képessége, erre is születni kell. A múltba látást nem tudom megmutatni, tudja hogyan működik és hiába is próbálnám megkérni rá, az csupán az én számomra lenne látványos és most a lényemtől elszakadónak érezném, ha hátsó szándékkal fordulnék felé s érinteném meg. Marad hát a gyógyítás, amit nem túl hosszas gondolkodás után megengedek megörökíteni. *
-Úgy legyen. Remélem elég lesz, többre nem vagyok hajlandó. *Elutasításom ellenére szelíden, lágyan ejtem ki a szavakat, nem haragból és gyűlöletből. Épp csak a helyükre teszem a dolgokat most a jelenben, hogy a jövőben ne legyen több ilyen kérése. Az egész gyógyítás nem tart néhány percnél tovább, s csak azért, mert szándékosan kevés erőt adok hozzá, és tartok néhány pillanatnyi szünetet is, a vöröslő heg meggyógyítása, elhalványítása között. Az arcom mit sem változik e rövid idő alatt, le sem hunyom a szemeimet, de a koncentrálás, noha nem vesz ki belőlem sokat, nem engedi, hogy másra figyeljek. Eszembe jut, hogy belepillanthatnék az emlékeibe, de nem teszem. Nem tartom korrektnek és szeretném ha bízna bennem. A bizalma fontos ahhoz a tervemhez, amire szükségem van a kancellárra. *
-Nagyon szívesen. Bízom benne, hogy megtalálod a válaszokat a kérdéseidre. *Bólintok s hagyom is a témát elillanni kettőnk közül. Az ellenállókat, ahogy ők nevezik magukat és ahogy őket nevezik az égi hajón maradottak, nem véletlenül hozom szóba. Nem akarom őket elárulni, de csak úgy tudhatok meg róluk többet, ha megtudom, mi az ami kettészakította a népüket. Érzésem szerint Callum Jenkins sem puszta kíváncsiságból kérdez vissza, hanem célja van a válaszaimmal, de még nem tudom milyen célok ezek. Egyelőre igyekszem védeni őket.*
-Elorak mindig is elfogadóbb volt, mint a többi város, de tőlük távol maradtatok. *Nem mondok többet, ebből is kitűnik az az érzés ami régóta kavarog bennem és ami olyan gondolatokra sarkallt, melyeket nem tartottam magamban mások előtt sem. A Dann magára hagyta Elorakot, az égiek városa úgy épült fel a közelünkben, hogy közben az ittlétükről tárgyaltak. Volt amire kaptak engedélyt, de beleszólásunk nem volt, a többi város pedig teljes mértékben elzárkózott az égiektől. Úgy érzem a törékeny béke is az elorakiaknak köszönhető, nem másnak. Az égiek, emberek ahogy magukat nevezik, túl bonyolultak a mi egyszerű népünknek.*
-A magabiztosság nem mindig jó tanácsadó. Érhetnek meglepetések. *S igen, talán többet tudok, mint amennyit elárultam, de ugyanakkor sokat is mondtam, csak győzze kihámozni Callum Jenkins, ahogy mi tesszük a sel`veinnel. Az édes bogyó olajban nem arat nagy sikert, ez tisztán látszik az arcán, de ahogy anyám mondta régen, ami használ annak sosincs jó íze. Nézőpont kérdése, én már megszoktam és szeretem is, a hideg estéken a tűz mellett ülve a nyarat idézi az íze, még olajosan is. Nem számítottam arra, hogy ilyen gyorsan visszakapom az élcelődésemet, bár a gyümölcse majd csak később érik be, de rábólintok az égi étekre. Kíváncsi vagyok rá milyen lehet, hallottam arról mennyire népszerűek a mi ételeink, és az égi hajón nincsenek állatok melyekre vadászni lehetne, hogy a húsukat megegyék. Majd meglátom mivel pótolták, nem sok jóra számítok…ha már rávetették magukat a mi terményeinkre. Ami jobban érdekel, az ismételten a gyógyítás, az ő tudásuk, kiváltképp Callum Jenkins tudása. Nehéz volt megérteni de úgy érzem sikerült. Hogy miért kell neki a mi vérünk és mit tud meg abból, ez pedig elgondolkodtatott, már csak azért is, mert az ő betegségeiket nem éreztem egyetlen beteg perdaiban sem, nem tudtam mit keressek, ismeretlen volt a számomra és a Fény számára is. A tudás ott van Callum Jenkins kezében. A válasza meglep, de nem azért amire ő gondol. *
-Az élethez sohasem lehet hatalmat kapcsolni. Ha tudod az okát, tenned kell ellene, hogy utána másokon is sokáig segíthess. *Egyszerűen gondolkodom, bennem nincs akadálya annak, hogy bárkit meggyógyítsak s ha magammal megtehetném, megtenném. Nem önös érdekből, ezt az érzést nem ismerem. Most is a népem élete és gyógyulása lebeg előttem, hogy ha van rá mód, akár az égiek segítségével, akkor később ne legyen előttem akadály. A megvalósítás azonban valóban nem tetszik, már amit ki tudok olvasni a szavaiból. Egyetlen momentum van ami miatt elgondolkodom ezen, mégpedig az, hogy Callum Jenkins arcán nem látom azt a gúnyos és számító mosolyt, amihez már volt szerencsétlenségem. A vonásai komolyak, elgondolkodóak és segíteni akaróak. *
-Gondolkodni fogok rajta. Ígérem. Most nem jutnak eszembe összefüggések, de talán más gyógyítókkal ha beszélek,vagy Dann Tierrannal, akkor találunk ilyeneket. *Ha észleltem is bármit, nem találtam a magyarázatot, nem is kerestem, mert nem tudtam, hogy mihez vezet. Ha azonban többen is ugyanazzal találkoztunk, a minta már adhat egy egész képet. Felnézek Callum Jenkinsre, noha már előre sejtem a válaszát, de azért hátha…*
-Más mód nincs? Talán ha előbb egy…embert vizsgálhatnék meg, akiről tudod mi a baja. Vezethetnél. Megmutathatnád az utat. *Ez is egy megoldás és sokkal jobban tetszik, mint amit ő vetett fel. Ehhez mérten emelem meg az egyik szemöldököm kérdőn, nem kevés derűvel, hogy eszembe jutott legalább egyelőre kihagyni a népemet. S ha már magáról tudja, hogy van ilyen öröklődő betegsége, akár őt is megvizsgálhatnám. Ki lenne a legjobb alany, ha nem ő? S még a gyógyító kíváncsiságát is kielégíthetné. Ahogy láttam rajta, szeret kísérletezni. *







Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viseletDallamok
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Tumblr15


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Dec. 21, 2020 12:08 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Roda és Jenkins


Figyelek válaszára, ami az emlékekbe látó képességére vonatkozik, igyekezvén megérteni és pillantásom csak akkor lesz élesebb, és élénkebb szinte a levegő is körülöttünk, mikor szavai végeztével apró csend telepszik közénk szóba hozva Saskiát és a perdai nőt, aki segített az ellenállóknak a siklón történt merénylet során.
- Érezni és érteni nem ugyanaz. - Reagálok ennyit hűvös kimértséggel. Mondtam már Rodának, miért kellett lelőnöm a nőt, láthatta az emlékekből, hogy haldoklott, főleg, hogy pár percnyi távolságon belül nem volt Rodához fogható gyógyító, aki csodát tehetett volna. Roda tudja, hogy mit éreztem akkor - vagyis mit nem -, de a gondolatokba nem lát bele, és szerencsémre ezt a két emléket látta meg, a korábbiak rejtve maradtak előle. Talán mert hamarabb megszakítottuk a kapcsolatot, de jobb így, mert sokkal több minden szorulna magyarázatra és sokkal sötétebben látna engem, mint most. Hamar véget vetne ennek a találkozónak.
- Hm, én csak a fontosabbakra emlékszem. Ott se mindenre tisztán. - Említem meg, mert lehet ebben is különbözünk, lehet ő a sajátjait is tisztán fel tudja idézni és a kevésbé jelentőseket is. Az más kérdés, hogy az agyunk mi alapján dönti el, mi számít fontosnak és mi nem. Sokszor bagatellnek ható dolgokra jól emlékszünk, valamiért mégis jelentősek számunkra.
A gyógyítási bemutató is jól sikerül, szerintem a felvételen is jól látszódik majd a lényeg, de most nem nézem vissza ellenőrizni. Azzal dolgozunk majd, amink van, na meg ha rossz is a felvétel, Roda akkor sem lenne rávehető újabb körre.
- Miért zavarják a felvételeink? Képeink, mozgó képeink Önről? - Kérdezek rá, inkább csak kíváncsiságból, miközben leállítom a felvételt és megszemlélem közelebbről a kezem azon részét, ahol korábban a vágás volt és a perdai képességgel meggyógyult. Bámulatos. A mi technológiánkkal is megoldható lett volna, lehet még gyorsabban is, ugyanakkor Rodának ehhez tényleg nem kellett más, csak az érintése és a benne lévő erő. Csak még jobban felcsigázza ez az érdeklődésemet és lelkesedésemet, hogy megtudjam a perdaiak titkát, még ha sejtem is, hogy ennek megfejtése lehet nem az én életemben történik meg. Akkor sem, ha sokáig találnék élni. Az ellenállókat érintő problémára se biztos, hogy hamar találunk megoldást. Nem olyan nagy ez a hold, harmada csak a Földnek, mégis mintha tűt keresnénk a szalmakazalban, apró kis kavicsot a nagy űrben.
- Sokkal inkább ők választották, hogy távol maradnak tőlünk. - Apró, gúnyos mosoly. Elvégre, a Kancellária nem zárkózik el, nagy erőkkel keresteti az ellenállókat, a keresés szándéka az már más lapra tartozik.
- Mindennek ára van, ők is megfizetik. Mi is. - Abba meg inkább nem megyek bele, hogy az elorakiak önszántukból elfogadóbbak vagy csak kénytelenek jó képet vágni hozzánk, mert a természeti adottságok ezt a szélességi kört és rajta a tavat jelölték ki arra, hogy a legalkalmasabbnak bizonyuljon nekünk a túlélésre, az első településünk létrehozásához.
- Arra várok! - Jegyzem meg ugyanazzal a korábbi túlzott magabiztos mosollyal, hogy jöjjön Carter és lepjen meg. Kíváncsi lennék, hogy állna hozzá. Viszont hagyom ezt a témát is most, így is kell vágni majd a felvételből, bár ezt még eldöntöm, de nem szólok többet az ellenállókról. Roda érezhetően kapcsolatban lehet velük, vagy tud róluk többet, mint amennyit elárul. Én türelmes vagyok, majd apránként kipuhatolom későbbi találkozásaink alatt, ha már nekem nem adatott olyan emlékekbe látó képesség, mely leegyszerűsítené a dolgomat.
- Amennyit tudok, megteszek. Többet mozgok és kevés alkoholt fogyasztok. Apróságok, de ezek is számítanak, de a hatalmat nem lehet könnyen elengedni. Mi van, ha az által tudok másokon segíteni? Tulajdonképpen most is a hatalmam miatt vagyok itt. - Ha egy egyszerű hibernálóorvos lettem volna, aki bravúrosan elrejti beteg feleségét a többi Alvó között, aligha úszom meg annyival az ügyet, hogy a Perdára kell járkálnom a perdai gyógyítási módszereket kutatni. A hatalmamat nem rendítették meg - mai napig nem tudom, miért is -, viszont hasznunkra van, hogy a többi emberen tudjunk majd segíteni a perdaiak tudása által. Ne csak Saskia legyen a szerencsés kivételezett. Az együttműködés lehetőségét veti fel Roda is, mely inkább az ő népén segít a mi betegségeinkkel szemben, de eszemben sincs nemet mondani erre. Az együttműködés azt is jelenti, hogy Rodát vagy más perdai gyógyítókat is jobban meg lehet figyelni képességük használata közben, s ez nekünk is előny. Az sem rossz, ha a perdaiak megtanulják a mi betegségeinket gyorsan és hatékonyan gyógyítani vagy a Breviuson kívül más súlyos betegséget tudnak gyógyítani. Meglepetésemre nem mond rögtön ellent, mikor a vérvételre utalok. Nocsak, haladunk!
- Gondolják át! Bármilyen jelentéktelennek tűnő részlet is segíthet. - Bólintok rá. Azt azért sejtem, hogy előbb egy listát írnak majd, mielőtt bármihez is karjukat adnák, hogy az ereket megszúrjuk vérért.
- A szüleinek... milyen tünetei voltak? - Talán nem fog tetszeni neki, hogy szóba hoztam őket, de vélhetően róluk van a legpontosabb képe. Sejtésem szerint az ismeretlen eredetű láz közte lesz a tüneteknek, elég jellemző dolog, de vajon mi még? És vajon mennyiben fog segíteni letisztázni? A Brevius is náluk egyszerű nátha. Mi van, ha a mi náthánk náluk is ilyen végzetes és nem komolyabb betegséget kell keresnünk? Apró mosoly jelenik meg szám sarkában, ahogy azért csak rákérdez, van-e más megoldás a vérvételen kívül.
- Megoldható. - Mondanám, hogy kellene ehhez nálunk önkéntes jelentkező, de hát erre is jó a hatalmam: nem kell az illető engedélyét kérnem.
- Amennyiben hamar át tud érni hozzánk vagy ha szállítható a beteg, akkor tud itt hamar fogadni minket. A gyors gyógyítást szeretjük. A betegnek is jobb. - Na meg hamarabb vissza tud állni munkába, mert a hatékonyságot szeretjük igazán, de ezt már nem teszem hozzá. Magamra nem gondoltam, mint kísérleti alany, hiszen esélyesen még nincs nyoma annak, ami a Jenkins család jellemzően férfi tagjait sújtja, úgy meg nehezen jut előbbre Roda, ha olyasvalamit keres, ami nincs is ott.
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Csüt. Dec. 31, 2020 8:10 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Találkozások


A Kancellár és a Gyógyító





*Callum Jenkins pontosan rávilágít arra, ami engem is zavar, ha a látott emlékeire gondolok. Megfontoltan és kíváncsisággal tekintetemben bólintok, s nézek fel rá. Szemei sok mindent elárulhatnak de épp annyit el is rejthetnek előttem, sosem láttam még oly rejtélyes tekintetet mint az övé.*
-Valóban. Egyszer szeretném megérteni is tetteid okát. *Halvány mosollyal kísérem szavaim, melyek nem erőltetnek semmit, mégis határozottan bennük van, hogy törekedni fogok arra, ne csak az érzéseire kelljen hagyatkoznom. A kapcsolatunk, legyen bármilyen a jövőben, nagyban függ ettől a tudástól. S abban biztos lehet, hogy emlékezni fogok rá, a saját emlékeim, elhatározásaim nem merülnek a feledés homályába, s még Shiennel ajándéka sem kell ahhoz, hogy bármikor felidézzem azokat. Nem mellesleg elég fontos, noha a kevésbé fontosak is megmaradnak. Talán, mert nincs annyi emlékünk, mint az égieknek…nem történik oly sok dolog velünk, mint velük. Ez legalábbis így volt, míg ide nem jöttek. *
-Számomra minden fontos ami velem történik, persze én sem tudom pontosan mi melyik napon történt. *Elnézően nyúlnak mosolyba ajkaim, s egy időre félreteszem a múltat s az azon való elmélkedést. A jelenre és az azt követő jövőre koncentrálok, terveim vannak, melyek túl közel visznek az égi kancellárhoz és Sha`zor bocsássa meg nekem, távol a Danntól. Minden amit teszek, amit megengedek Callum Jenkinsnek ezt a célt szolgálja, s bár a lelkem lázad ellene, az elmém kerül fölénybe. Sosem gondoltam, hogy ilyen helyzetbe fogok kerülni, még akkor sem, amikor az égiek megjelentek a Perdán. Az első benyomás nagyban meghatározza a későbbi gondolatokat és érzéseket és az égiek nem igyekeztek jó benyomást kelteni. Most mégis segítek, hogy később mindezt felhasználhassam, hogy Callum Jenkinst felhasználhassam. Engedem, hogy a gyógyításomat megörökítse, noha a Dwa`worru-ra való lépésemkor sem örültem annak, hogy viszontlátom magam egy hatalmas…ablakon. Nem tudnám megmagyarázni miért, hisz sosem volt részem benne, de kellemetlenül érintett, ezért is kötöttem feltételhez a mostani alkalmat, hogy csupán a kezem látszódhat majd, noha nem tudom ellenőrizni, valóban így lesz-e. A kérdés több okból is meglep. Egyrészt, mert magam sem tudom igazán a választ, csupán a kellemetlen érzés kerülget, másrészt az lep meg, hogy Callum Jenkinst érdeklik a miértek, s ekképp tekintek fel rá, szemeimben ott döbbenet, a nem értés és az enyhe zavar is. *
-Nem tudom….talán csak  mert nem értem hogyan működik. Olyan érzés mintha…*Láthatóan keresem a szavakat, melyek csak nehezen formálódnak a gondolataimból, még ujjaim is önkéntelenül mozdulnak, mintha nem is az érzéseimből hanem a levegőből próbálnám meg kihámozni a választ. S mikor meg van, nem vagyok biztos abban, hogy a legjobbakat találtam meg.*
-…mintha a lelkemet szednéd szét. Látom magam és látom az arcomon az érzelmeket, melyek a lelkemből fakadnak és tudom, hogy más is ugyanazt látja. Amikor odafent megláttam magam, úgy éreztem kevesebb lettem, itt bent. *S kezem a szívemre simul, ahol a lélek otthonát sejtjük. Az igaz valónkat. Nehéz ettől a gondolattól szabadulni és halvány nyoma még akkor is bennem van amikor az ellenállókról kezdünk beszélgetni. Mondhatom, hogy szerencsém volt megismerni egyet közülük, és talán egyikőjük sem értene velem egyet, mintha hasonlóságot véltem volna felfedezni Callum Jenkins és Vadember között…igaz, a hasonlóság mibenléte mélyebben gyökeredzett utóbbiban. De épp azért, mert ott volt a kancellárban is, kíváncsivá tett az egy nép két külön táborának gondolkodás, hitvallása. *
-Miért? Te tudod erre a választ? *Érdekelne mindkét oldal, s noha még az ellenállókéval sem vagyok igazán tisztában, úgy sejtem jó úton járok. Az sem kerüli el a figyelmemet, hogy a kancellár nem mondott semmit arra, Elorak miért is olyan „vendégszerető” a többi perdai városhoz képest, s néha én is úgy érzem, az első pillanat muszájból született, s ezen gyűrűzött tovább. Ebből kell kihoznunk a legjobbat, s nekem is ez a célom, jóllehet mindenkinek mást jelent az elfogadható vég. Magabiztosságán halványan elmosolyodom, úgy tűnik minden vágya, hogy szemtől-szembe találkozzon az ellenállókkal, hiába intem óvva. Érezhetően egyikünk sem kíván erről többet beszélni, s így minden más érdeklődés máskorra marad, mert lesz máskor. Nem most találkoztam utoljára Callum Jenkinsszel és tudom, nem csak azért, mert ő, a munkájából kifolyólag keresni fog engem. Másrészt ami engem foglalkoztat, hosszabb időt és ezáltal tartósabb kapcsolatot kíván meg. Nem most fordult meg a fejemben először a gondolat az általunk ismeretlen betegségekről, de igazán most tudtam megfogalmazni mit szeretnék, de szükségem van tőle megerősítésre, hogy működne-e. *
-Nem értelek. Hatalmad van az égiek között, mégsem teheted meg, hogy magadon segíts? Ezért inkább feláldozod a saját egészséged, hogy megtartsd a hatalmad, mely így nem tarthat olyan soká, mintha egészséges lennél. Bonyolultak vagytok ti égiek. *Ingatom a fejem és hiába próbálom megérteni, nem megy. Mi perdaiak sokkal egyszerűbben gondolkodunk és a hatalom sem olyan eszköz számunkra, mint az égieknek. A hatalom egy ajándék, adomány amit másokért használunk, ők mások ellen…a legtöbbször. Ennek s a korábban velem történtek ellenére egyezem bele abba, hogy tovább vizsgálódhasson rajtam vagy más perdain, amihez még meg kell teremtenem a feltételeket és rá kell vennem néhány társamat is, hogy működjenek együtt. Ha a húgom vagy Rhywen hallaná ezt a beszélgetést, minden bizonnyal már háború tört volna ki a kicsiny szobában, s magam előtt látom a vadászlány fintorait, hallom a fejemben zsémbes, mérges morgolódását. Mégsem mosolyodom el, bármennyire is szórakoztató a gondolat, mert a szüleim kerülnek szóba és vissza kell emlékeznem életem legfájdalmasabb időszakára. *
-Először csak elgyengültek, aztán forró lett a testük és képtelen voltam lehűteni őket, pedig ez máskor nem volt nehéz. Tüzelt a testük és kiszáradtak, sebes lett az ajkuk és a nyelvük, aztán sebek jelentek meg a testükön is. Fájdalmaik voltak. Nem tudom miért….mentek el. Elfogyott belőlük az élet, vagy túl forróak voltak, vagy nem kaptak több levegőt. *Nem nézek Callum Jenkinsre. Tudom, hogy ez a tudás számára fontos, el kell mondanom, de nehéz beszélni róla. Inkább gyorsan elmondok mindent amit tapasztaltam, elnézve mellette, ki az ablakon túli világra, túl az emlékeimen. Lelkem fájdalmát csupán ökölbe szorított kezeim mutatják, mellyel próbálok úrrá lenni az érzelmeimen, s ahogy szavaim elhalnak, erőszakkal rángatom vissza magam a jelenbe, s zárok el minden fájdalmat jelentő képet. Most nem kívánok többet mondani, visszakanyarodom későbbi együttműködésünk feltételeire. Válaszára megkönnyebbülten bólintok, így időt nyerve arra, hogy bárkit meggyőzzek népem gyermekei közül. *
-Bogával nem tart sok ideig. Én mennék, ne a beteget utaztasd. *A megoldás adja magát, másrészt gondolok a betegre is, ne kelljen elszenvednie még az út viszontagságait, nem utolsó sorban ez az a lehetőség, amiről Rhywennek beszéltem. Amit természetesen nem tartott jó ötletnek, de szükséges. *
-Van még kérdésed? *Úgy hiszem sok mindent sikerült megbeszélnünk és megtudnunk egymásról, annál több minden van, amit elő kell készíteni és most nem megoldható. S még helyre is kell tennem magamban azt, amit most megtudtam, nem különben el kell utaznom Cadarba. *







Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viseletDallamok
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Tumblr15


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Jan. 04, 2021 11:39 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Roda és Jenkins


- Egyszer biztosan mindenre fény derül majd. - Hagyom ennyiben a dolgot. Roda esélyesen túlél engem majd, hacsak nem éri baleset vagy komoly betegség hamarabb, így majd látni fogja. Ha nem, akkor majd Saskia elmeséli, ha egyszer visszatérnek az emlékei. Mindent persze ő sem tudhat, de a lényeget igen. Ugyanakkor lehet korábban napvilágra kerül minden, a Kancellária fölé alattomosan kúszik a sötét felleg, s a finom kis ellentéteink egymás között egyre észrevehetőbben mutatják meg magukat és éleződnek is ki.
Arra apró mosollyal bólintok, hogy azért napra pontosan Roda sem emlékszik az emlékeire - még jó! -, de abban igaza lehet, hogy eltérő életmódunk és annak az üteme is közrejátszik abban, hogy nekünk embereknek mennyi mindent kell szelektálnunk. Az ilyen emlékezésbeli különbségek se valószínű, hogy szerepelnének majd a jelentésemben, egyszerűen csak a kevésbé fontos "ládába" kerülnek, sokkal érdekesebbek azok, amelyek a jövőre mutatnak és a közös együttműködésünket alapozzák meg. A felvétel is ezért készül, hogy ne csak én lássam a gyógyítás módját, hanem a többi orvos is, hiszen ki tudja, ki lesz az, aki valami kulcsfontosságú dolgot észrevesz vagy kikövetkeztet. Noha érdektelennek tűnik a kérdés, miért nem szereti Roda a felvételek készítését magáról, valójában fontos ez is. A későbbi találkozásainkhoz ezt nem árt tudnom, kiváltképp ha a Városban lesz, ahol ugyancsak nehéz megtalálni a holt tereket... és ugyancsak tudnom kell Roda okait ahhoz, hogy a megfelelő kiskaput megtalálhassam majd. Hagyom, hogy megkeresse a megfelelő szavakat az érzéseire, amit a felvétel kivált belőle még úgy is, hogy nem nézi vissza magát, csak tudja, hogy visszanézhető.
- Szerintem annyiban másabb ez, mint az Ön képessége, hogy egyszerre többen is láthatják, ám az érzéseit csak láthatjuk, de megélni, Önnel együtt érezni nem tudjuk. - Mosolyodom el finoman egy kis hasonlóságra hívva fel a figyelmét. Én is érezhetném, hogy kevesebb lettem, mert tőlem titkokat szedett el a múltamba látva. Igaz, Saskiát kiszúrva és megérezvén, hogy nem halottként gondolok rá és sosem tűnt fel halottként emlékeimben, adott is nekem a képességével, képességeivel. Visszaadta a lelkem egy igencsak tetemes darabkáját.
- Olyan mint egy szem és emlékezet egyszerre. - Emelem meg kicsit a felvételről közben kikapcsolt pda-t, és teszem le az asztalra a hangrögzítő mellé.
- Ön látta a múltam egyes kis darabkáit, de semmi mást. Nem látta és nem tudta a környezetet megismerni vele és ahogy az imént mondta, engem sem ismert meg általa. Ezek a videók, vagyis mozgó kép-emlékezetek ugyanilyenek. A múlt egy kis darabját tudják megmutatni, akár azt is, milyen érzelmek voltak az arcán, melyek ugyan lehet a lelkéből fakadtak, de az mégsem fog soha kiderülni belőle, hogy mi is volt pontosan a lelkében akkor. - Fejtem ki kicsit a készülék működését gyakorlatilag minden műszaki leírást kifelejtve, hogy Rafaelnek a szíve vérezne, ha ezt hallaná, viszont talán Rodának így kézzel foghatóbb. Azzal a kifejezéssel nem merek élni, hogy nekünk ez egyfajta emlékek őrzője, mert nem is tudom pontosan ő hogyan őrzi a népe teljes emlékezetét, na meg ha jól értettem, náluk az ilyen nevű személy szakrális szempontból is fontos, a kedélyeket pedig nem kellene felborzolni, ha már egész szépen haladtunk ma. Haladunk is tovább, kisebb kitérőt téve csak, mikor az ellenállók szóba kerülnek.
- Hogy miért? Ön mennyire firtathatja a Dann hatalmát, vonhatja kétségbe a döntéseit? Mennyire mondhatja ki előtte a véleményét vagy kérdezheti meg tőle: miért? - Kérdésére kérdéssel felelek, részben mert nem akarok sokat mondani, részben mert ha felel ezekre a kérdésekre, az nekem viszont sokat elárul majd társadalmukról, szokásaikról. Roda viszont a kérdésekből is le tud szűrni egyfajta választ visszaemlékezve a Dominiumon látottakra, tapasztaltakra a környezetemben: nálunk az ellentmondás nem létező fogalom, a kancellárok megkérdőjelezhetetlen teljhatalmú urak, s a parancsot akkor is teljesíteni kell, ha nem értjük az okát. Érezhető az is, hogy az egyszerű "miért?" kérdést nálunk aligha lehetnek sokan, akiknek büntetlenül hagytam volna feltenni. Akik ezt és sok más egymásra rakodó "apróságot" nem tudták elviselni, fellázadtak, mihelyst az új élhető égitestet meglelve esélyük nyílt erre. Természetes, hogy tartják a távolságot tőlünk, az erejük még közel sem elegendő és a Kancellária nem a könyörületről ismeretes. A témát mindenesetre hallgatólagos kölcsönös beleegyezéssel hagyjuk magunk mögött egy időre, de van egy olyan érzésem, hogy ha nem is ma, majd más alkalmakkor ismét terítékre kerülhet közöttünk rövidebb-hosszabb időre, mert Roda nem elzárkózó már, hanem próbál minket megérteni. Magamból kiindulva azt mondanám, hogy azért, hogy ezt a népe és saját javára fordítsa, s igazán nem ítélhetem el ezért az indíttatásért, csak figyelnem kell rá, hogy mit és mennyit osztok meg vele. Igaz ez az orvosi tudásunkra is, mert minél jobban megismer minket, annál jobban megismeri a gyenge pontjainkat is, ugyanakkor bizonyos fokú kockázatot vállalnom-vállalnunk kell, hogy a betegségeket legyűrhessük. Finoman elmosolyodom, mikor nem érti nálunk a hatalomhoz való ragaszkodást sem. Megpróbálom kicsit jobban elmagyarázni, de lehet így sem kerül közelebb a megértéshez majd Roda, nagyon mások vagyunk. Vezető gyógyítók vagyunk mindketten, az ezzel járó hatalom és annak kihasználási módja mégis nagyon eltérő.
- Isaac Jenkins kancellár ideje korán halt meg, egy ér... az, ami szállítja a testben a vért... - Akadok meg kicsit és magyarázom, mire is gondolok, mert a fordító szünetében éreztem, hogy szóhiány van, de mihelyst Roda kisegít a megfelelő perdai terminussal, folytatom is onnantól azt használva.
- ... egy ér pattant el a fejében, a vér szétterjedt. Nála azonnali halált okozott, mások sokszor maradandó károsodást szereznek így. Teljesen meggyógyítani, visszafordítani a folyamatot gyakorlatilag lehetetlen, legalábbis számunkra. Megelőzni egy ideig-óráig lehet. Inkább kihasználom addig az időt és vele a hatalmat, ami megadatott, minthogy több időt nyerjek, de hatalmam kevesebb legyen segíteni másokon. De úgy tűnik, Ön másként döntene a helyemben. - Mosolygok, de nem gúnyosan. Mások vagyunk, másból gyökerezik az orvosi tudásunk és más a hatalmunk természete is, következésképpen másként gondolkodunk és döntünk még a saját egészségünkről is. Ez az eltérés viszont hasznunkra is lehet, ugyanazt a problémát másként közelíthetjük meg és talán valamelyik célravezető. A népeinket sújtó betegségeket eddig csak saját ismereteink tükrében nézhettük, most viszont esély nyílt rá, hogy lássuk egymásét, és emiatt is kérdezek rá a szülei halálára is. Korábban említette, hogy őket nem tudta megmenteni, hogy tőlünk kaptak el valamit és így kíváncsian figyelek, vajon mik voltak a tünetek? Tudom, hogy nem kérdeztem könnyűt. Roda láthatóan jobb kapcsolatban volt a szüleivel, mint én, de át tudom érezni ennek ellenére is. A fiamról én is nehezen beszélnék, arról, ahogy a halott kis testet ki kellett vágni Saskiából, ahogy le kellett mosdatni és bepólyálni, hogy legalább egyszer karjaiban foghassa Saskia és beleszakadjon az ő szíve is, vagy látni a lehetetlenül aprócska kis testet elégni. Nehezebb lehet, ha sok emlékünk is fűződik az elvesztett személyhez, s valahol irigylem is Rodát a szülei miatt. Számomra sosem derül ki, milyen érzés lehet nem csak statisztikát növelő darabszámként közönyösen vagy esetleg éppen gyűlölettel gondolni rájuk. Nem is merengek ezen, sosem érdemelték meg a rájuk pazarolt gondolatokat és sokkal érdekesebb az, amit végül Roda kezd el mondani a kis csend után. Főleg ott kezd érdekes lenni, mikor a sebek is szóba kerülnek, melyek elterjedtek a testen. Valamiféle himlő talán? Légzési nehézséggel, ha a levegőhiány is ok lehet a halálra. Különös. Milyen kár, hogy nincs mintánk!
- Köszönöm, hogy elmondta, és bocsássa meg, de még kérdeznék, mert fontos lehet: milyenek voltak a sebek? Aprók vagy nagy kiterjedésűek? Véresek vagy gennyesek, esetleg színük és szaguk is volt? - Kezdetnek ennyi is elég, hacsak nem mond valami nagyon meglepőt, akkor megkegyelmezek mostanra és nem firtatom tovább a kérdést, mert Roda testbeszéde eleget elárult abból, mennyire fáj a veszteség neki az eltelt idő ellenére. És ezzel egy jövőképet is megmutat nekem akaratlan. Bármennyire is bizonygatjuk magunknak és egymásnak Saskiával, az idő sem fog tökéletes gyógyírt adni gyászunkra. Ugyanakkor ha Roda nem kíván most erre válaszolni, akkor tiszteletben tartom a kérését és nem fogom erőltetni a válaszadást, inkább arra koncentrálunk, hogy a gyakorlatban miként tudjuk kivitelezni az egymástól való tanulást, a betegségek megismerését.
- Rendben, legyen úgy. Ugye tudja, hogy kockázatot is vállal ezzel? - Kérdezek rá aztán, mikor kijelenti, hogy ő jönne a Városba, ami számomra is több szempontból előnyös. A beteg gyorsabban gyógyul, megkíméljük az utazástól, még ha rövid is az út, hazai pályánkon figyelhetjük meg Rodát - akár készíthetünk felvételt is a tudta nélkül -, és nem mellesleg nem érhet minket az a vád, hogy betegeket hurcolászunk Elorakba, ha ebből később katasztrófa lenne.
- A mi betegségeinket nem tudják jól gyógyítani és egyelőre még nem elégségesek az ismereteink, melyek fertőzőek az Önök számára. Ön is megbetegedhet, miközben a kérdéseire keresi a választ nálunk. És haza is hozhatja ide. - Úgy gondolom, hogy Roda is átgondolta ezt már, tudhatja, de azért valahol kötelességemnek éreztem elmondani ezt. Másnem a béke miatt lesz felvételem róla, hogy a Elorak első gyógyítója tisztában volt a veszéllyel, habár nem tudom, hogy ezt bizonyítékként mennyire fogadnák el a perdaiak.
- Csak kérdéseim vannak. - Mosolyodom el a kérdésére beismerően, de magam is érzékelem a megváltozott fényviszonyokból, hogy az idő jócskán elszaladt beszélgetésünk alatt.
- Ugyanakkor sok mindent kell átgondolnom és rendszereznem magamban, hogy a jó kérdéseket tehessem fel legközelebb. Köszönöm, hogy ennyi időt szánt rám. Még ha kézzel fogható eredményt most nem is értünk el, bízom benne, hogy jó útra léptünk. - Megyek vissza az asztalhoz közben, ahol a holmijaim is vannak. Ideje lesz lassan indulni, még ha számomra külön jármű is lesz, nem kell a többi, ilyen-olyan okból Elorakban tartózkodó emberhez igazodnom a visszaindulás időpontját illetően. Ha nincs más, akkor kikapcsolom a felvételt készítő készüléket, és a pda-val együtt elteszem őket a magamra visszavett felöltő belső zsebeibe, hogy aztán búcsút vegyünk Rodával egymástól vagy itt, vagy ha elkísér az épület elé vagy Elorak kapujáig, akkor ott.

//Köszönöm szépen a játékot Rajongás Mennyi izgalmas kérdést beszéltünk meg! Már alig győzöm kivárni, hogy újra a Városba gyere! Niko//
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Csüt. Jan. 07, 2021 6:17 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Találkozások


A Kancellár és a Gyógyító





-Úgy legyen. *Bólintok s ezzel mindketten lezártnak tekintjük kapcsolatunk azon részét, mely az együttműködést hivatott  előremozdítani, s amit még nem sikerült a kölcsönös bizalom biztos alapjaira emelni. Tudom, vagy legalábbis sejteni vélem, hogy mindennek oka van, és mindennek köze ahhoz, hogy népeink között a béke megmaradjon, ugyanakkor az égiek tartósan elfoglalhassák helyüket a Perdán. Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy a Perda népének is ezen a vonalon kell továbbgondolnia az égiekkel való kapcsolatot, amiből Eloraknak bőven kijutott, de a többi város sem menekül meg tőle. S ezen a ponton úgy érzem, küszöbön áll egy újabb háború és csak remélhetjük, hogy ez nem osztja meg a népünket. Mindez még csak a jövő melybe nem látok bele, s még annak a perdainak sem sikerülne aki ezen képesség birtokában van. A múlton viszont változtatni nem tudunk, s ami megtörtént annak viseljük a következményeit, ahogy Callum Jenkins is. Ismerve életének egy kis darabját, annak néhány apró részletét úgy gondolom, sokkal több minden történt vele eddigi élete során, mint egy Dann korú perdaival, így az emlékezés sem nehezebb számunkra. Szinte egyszerre mosolyodunk el azon, hogy azért kiváló emlékezés ide vagy oda, napra pontosan én sem tartom számon a fontos dolgokat sem, de a kevésbé fontosakat sem felejtem el. Előbbiek közé tartozik a Dwa`woruu-n való látogatásom, s még akkor is az első helyek egyikét foglalná el, ha nem kellett volna titokban meggyógyítanom az asszonyát. Az akkori emlékeim, és a mostani kérésének megfelelően készített felvétel szerint, arra a napra az égiek is könnyedén emlékezni fognak, noha kértem, hogy állítsa le, kételkedem abban, hogy valóban megtette. Ellenkezésemnek oka van, noha elég nehéz megindokolni, érzéseket szavakba önteni és mikor megteszem sem vagyok biztos abban, hogy pontosan sikerült. Valamiért nagyon fontos számukra, hogy mindent megörökítsenek, különben nem venné a fáradtságot arra, hogy elmagyarázza a lényegét, hogy kedvet csináljon hozzá, hogy elsimítsa ellenkezésem minden morzsáját. Bólogatok, figyelek, próbálom a szavait értelmezni a magam módján, de marad bennem egy kis dac, hogy már csak azért se.*
-Olyan számotokra mint az Emlékek Őre. Tudod, az Emlékek Őre sem értesül minden apróságról. *Halványan és talán egy kicsit gyerekes cinkossággal mosolyodom el, nem mintha tudnék olyan esetről amikor szándékosan hallgattak el előle valamit, épp csak nem volt olyan fontos egy eloraki nézeteltérés, egy elioni összetűzés, hogy értesüljön róla, de nem csak ő nem, hanem még a Dann sem. A bírák elsimítják a dolgokat és ha nem is felejti el senki, nem tartják már olyan fontosnak, hogy beszéljenek róla. S talán azért is jutott eszembe mindez, mert már abban is kételkedem, hogy a fontos dolgok eljutnak a Dannhoz. Mindez nem tartozik szorosan ahhoz a témához, amiért tulajdonképpen eljött hozzám az égi kancellár, de az ellenállók sem igazán, mégis szóba kerülnek. Érdekel mit gondol felőlük és tisztában vagyok azzal, hogy ő is kíváncsi az én véleményemre, azon túl a perdaiakéra és nem is szándékozom eltitkolni előle, épp csak árnyaltabban adom elő, inkább a felőlük való érdeklődésembe csomagolva. Ez amolyan mondtam is valamit, de még sem hangzott el szó szerint, és azért is vigyázok arra mit mondok, mert Callum Jenkins egyszer sem nyúlt azért a szerkezetért, amivel a beszélgetésünket örökíti meg. Arra a kérdésemre, mellyel próbáltam kideríteni az ellenállókhoz való viszonyát, nem válaszol, hanem visszakérdez és ezzel kicsit sarokba is szorít olyan módon, hogy nem számítottam rá. Pont az elevenembe talált, még ha nem is arról van szó, hogy elmondhatom-e a véleményemet vagy sem, inkább az hoz zavarba, hogy ha nem is régóta, de felmerült bennem a gondolat, miszerint a Dann magára hagyta Elorakot. Hogy ennek az elorakiak túlzott barátságossága az oka, vagy eleve teljesen elzárkózik az égiektől, nem tudom, de azt igen, hogy nem jó ez így.*
-Bármit megtehetek, de ez nem jelenti azt, hogy meg is teszem. Ám míg…úgy gyanítom nálatok félnek az égiek az őket vezetőktől, én a Dann iránti tiszteletem és bizalmam miatt nem teszek szóvá bizonyos dolgokat. Nem vonom kétségbe a tudását, a tapasztalatát és a hozzáértését, de megkérdezhetem tőle, hogy: miért? Sok különbség van a megtehetem és a meg is teszem között. *S épp ezért érlelődik bennem az elhatározás, hogy elutazom Cadarba, de előbb a húgomat kell megtalálnom. Az ellenállók témáját nem fogom annyiban hagyni, épp csak most, mindketten félretesszük, de találkoztam már mindkét oldallal, muszáj megismernem az érveiket, az indokaikat, azt, hogy mit szeretnének elérni a másik oldallal szemben, és így talán könnyebben meg lehet oldani az égiek itt maradásának problémáját is. Sajnos azonban nem ez az egyetlen probléma, és nem is a fontosabb. Az égiek közénk hurcolta betegségei és azok gyógyításának képessége mindennél előre valóbb. Mindehhez próbáltam olyan megoldást találni, ami a segítségemre lehet azok felismerésében és ehhez szükségem van Callum Jenkinsre. Ezen a vonalon jutottunk el az ő családjának megörökölt betegségéhez. Mindezidáig úgy hittem, csak tárgyakat lehet örökölni. *
-Értem miről beszélsz….sajnálom ami atyáddal történt. *Bólintok felé részvétteljesen, miután elnézve mellette megtaláltam elmémben a megfelelő kifejezést. Ezt sikerül, de hiába a további magyarázata, megérteni még mindig nem tudom azt amit a betegség meggyógyításáról, megelőzéséről és a hatalommal való kapcsolatáról mond, s azt hiszem elnéző mosolyából, hogy ő ezt pontosan tudja. *
-Minden bizonnyal, de még mindig nem értem miért veszítenéd el a hatalmadat vagy nagy részét azzal, hogy vigyázol magadra, hogy meggyógyítod magad. Ha több időt nyersz, akkor több időd marad másokra is, asszonyodra is. Csak meg kell találnod az egyensúlyt. *Rámosolygok, nem kis elégedettséggel, hiszen nem ok nélkül említettem asszonyát. Sosem láttam, még a népem gyermekei között sem olyan szerelmet, mint amit ő érez Saskia Jenkins iránt, feltétlen odaadás, gondoskodás…szerintem mindezt odadobja az enyészetnek ha idő előtt kell távoznia, csak mert makacsul ragaszkodott hatalmához. Valószínűleg ezen sosem vergődünk át, így továbblépünk annak a megoldásnak a kulcsához, mely népem sikeres gyógyítását eredményezheti. Szüleim példáját hozza fel, melynek nem örülök igazán és nehéz is beszélni róla, de talán nem ok nélkül kérdezett róluk. Az ő betegségük és tüneteik élesebben maradtak meg bennem, jobban le tudom írni és minden bizonnyal pontosabban is. *
-Bár fájó róluk beszélni, pont a veszteség nagysága miatt emlékszem jobban….nem véreztek…és szagra sem emlékszem. Inkább nedvedzőnek mondanám, lobosnak és kiterjedtnek. Sok apró seb egybeolvadva. *Nézek fel rá újból az emlékezésből kirángatva magam s tekintetemben látható, hogy elég volt. Képtelen vagyok anélkül felidézni a szüleimet és szenvedésüket, hogy elgyengülve utat engedjek könnyeimnek, márpedig előtte nem fogok. Inkább rátérek arra, hogyan oldahatnánk meg az egész kutatást és tanulást, tapasztalatcserét úgy, hogy minél később vagy egyáltalán ne kelljen egyetlen perdait sem bevonni. Másrészt, ahogy mondtam korábban Rhywennek, már csak azért is jobb lenne ha én mennék az égiek városába néhányszor, hogy Callum Jenkins nagyobb biztonságban érezze magát. Mindezzel persze nagyobb kockázatot vállalok, de vállalom céljaim elérésének érdekében. Bólintok a kérdésére, mintha gondolatot olvasna, pont erre kérdez rá.*
-Majd te megteszel minden óvintézkedést Callum Jenkins, hogy ez ne fordulhasson elő. Én bízom a tudásodban. *Adom meg a választ mosolyogva, de úgy, hogy láthatóan mindennel tisztában vagyok. Ő azonban tudja mit keressen és hogyan, tudni fogja milyen betegségben szenved az az égi, akihez majd érkezem ha úgy hozza a sors és Shiennel akarata, ők képesek védekezni így bízom abban, hogy nem akar majd szándékosan megfertőzni. S mindezzel ráhárítom a felelősség egy részét, amit a szerkezete minden bizonnyal megőriz. Mindezek után úgy hiszem, egyelőre nincs más amit megbeszélhetnénk, hacsak neki nincsenek még kérdései, de elrendezve a ma megbeszélteket, már a tervek gyakorlati megvalósítása van hátra, arra pedig meg kell tenni az előkészületeket. Elmosolyodom a válaszán, valahogy úgy vagyok én is, sok kérdés maradt még ami tisztázásra szorul, de bőven elég azt a tudást a helyére tenni, amiből ma kaptam ízelítőt. *
-Ahogy nekem is. Nem lehet mindent egyszerre megoldani. Ahhoz amit elterveztünk és szeretnénk megvalósítani, türelem és idő kell. Én köszönöm, hogy eljöttél és hajlandó vagy együttműködni úgy, hogy figyelembe veszed a lehetőségeimet a korlátaimmal együtt. *Minthogy már kimondva is végeztünk mára, felállok és megvárom, hogy indulásra készen álljon. *
-Elkísérlek a kapuig. *S így is teszek, az út alatt biztosítom afelől, hogy a mai nap számomra is értékes volt, s megkérem, hogy adja át üdvözletemet asszonyának. A kapunál könnyedén fejet hajtok, s némi hezitálás után, nem azt mondom amit eredetileg gondoltam. Nem Shiennel kegyeibe ajánlom.*
-Sha`zor adjon erőt és kitartást!

//Viccesnek indult és nagyon érdekfeszítő lett a végén.  Big smile  Sör Köszönöm az értékes perceket! Rajongás  Én is nagyon várom a következő találkozást! //







Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viseletDallamok
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
532

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szomb. Jan. 16, 2021 8:27 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Szabad játéktér

Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Május 25, 2021 6:29 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Eloraki gyógyítók


Enna & Roda






*Régen volt amikor utoljára beszéltem Ennával az égiekről, a Dannhoz való utazásom is egyre-másra tolódott, végül a hideg évszak végéhez közeledve határoztam el magam. Hosszú volt az út és keserves, főleg Elorak felé. Mintha minden egyes lépéssel amit a bogám megtett, közelebb kerülnénk a végzetünkhöz. Rotemshel volt az első akinek elmondtam mindent, aztán Tywinnát kerestem meg és háta volt még Vharan. Őt hagytam utoljára, mert őt nehezebb lesz meggyőzni, főleg Dann Tierran személye miatt, de gondoltam ha látja és tudja, mennyien álltak már csatasorba, nem fog visszakozni, másrészt a jó szívére is alapoztam. A sors, vagy az Isteneink fura fintora, hogy fordított helyzet állt fel. Arra akinek az erejére és az eszére kellett volna támaszkodnom, a jó lelke miatt volt szükségünk, míg a csupaszív Ennára egészen más feladat várt. De pont azért, mert olyan kedves és bájos, hozhat nekünk sikert. Féltettem őt, de bíztam is abban, hogy amikor kell, olyan erős lesz, mint amikor legyőzte a démonait.
Arról tudtam mit ért el Callum Jenkinsszel, a neheze azonban ezek után következik. Hogyan lehetne Ennát a kancellár asszonyához vinni? Főleg úgy, hogy várandós és nem igazán vállalkozna egy olyan útra, ami a városukból Elorakba vezet. A részletek még nem tiszták, de talán Ennának is lesz ötlete, mindenesetre azt szerettem volna megbeszélni vele elsőként, amit Cadarban intéztem. A gyógyítók házának füves szobájában vártam rá, meghagytam Ruellnek, aki segítőként vett részt a munkában, amint Enna megérkezik, küldje hozzám. Ez nem is lesz feltűnő, néhányszor előfordult már, hogy olyan munkába fogtam, amit nem hagyhattam ott, de Ennával beszélnem kellett valamelyik beteg perdairól, vagy épp a gyógyfüvek beszerzéséről. Azonban most egészen másról lesz szó és ahhoz kellett a nyugalmas hely. Míg rá vártam, magamban összeszedtem mindazt amit Dann Tierrannal beszéltem és már előre tudtam, hogy Enna el fog keseredni a rossz hírek hallatán. Az ablaknál álltam háttal az ajtónak, de mikor meghallottam a kopogást, arra fordultam. *
-Jöjj be. *Szóltam ki és reméltem, hogy Enna lép majd be, Liarával vagy nélküle. Mikor megláttam kedves arcát és csillogó szemeit, a népem iránti aggodalmam felerősödött és kiegászült Enna iránti félelmeimmel. *
-Köszöntelek Enna, Shiennel ragyogja be napodat! Kérlek csukd be az ajtót. *Ha Liara is vele volt, őt is Ennához hasonlóan üdvözöltem. Neki is tudomást kell szereznie arról, mit intéztem és mit kell megvalósítanunk. Sajnos könnyebb volt eltervezni.*







Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Enna
Enna

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Tumblr_prps83Np1u1waincto1_250

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Herbalista, gyógyító

Reagok száma :
100

Avatar alanyom :
Maria Amanda

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Ezgif-2-c5a790c8c692


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Pént. Jún. 04, 2021 10:10 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next


Roda&Enna

The Secret Garden × Öltözék

Sok idő telt el. Mióta? Meghatározhatnék egy pontot, ha akarnék, de igazából nem is akarok. Mindentől sok idő telt el. Azóta, hogy Johnal találkoztam, hogy Rodával találkoztam, hogy Jenkins kancellárral találkoztam... Oly hosszú idő, és még is úgy elreppentek a napok, mintha fürge madarak vinnék őket. Akkor éreztem úgy, hogy lassan halad az idő, amikor Roda elment egy időre, és teendőit szét osztottuk magunk között a többi gyógyítóval. Amikor visszajött, egy megkönnyebbülés volt, még se futottunk össze. A felgyűlt feladatok feltartottak, no meg a kísérletezgetések is. Ez persze nem tántorított el semmitől, csak jobban motivált.
Ma reggel, felkelve egyedül indultam el, és amikor a gyógyítók házába értem, Ruelle azonnal hozzám fordult.
- Shiennel hozzon fényt reggeledre. Roda keres téged! - szólt, és fejével az Első Gyógyító ajtajára bökött. Még köszönni sem volt időm, úgy "belém fojtotta a szót." Bólintottam, és néma köszöntéssel indultam tovább. Kettőt kopogtam az ajtón, majd mikor hallottam Roda jól ismert hangját, benyitottam. Mosolyogva léptem be, kezem köszöntésünkre emelve, de látványától meghökkentem. Arca sápadt, tekintete aggódó, borús aurájától szinte borzongok. Tán beteg? Meglepett pislogással csuktam be az ajtót, amikor erre megkért. Közelebb léptem hozzá, kezem finoman vállára tettem, és kutató pillantással fürkésztem őt.
~ Tán csak nem lázas. ~ emelem kezem arcához, és finoman megérintem kezem hátával. Nem érzem lázasnak.
~ Mi a baj? ~ formázom kérdésre néma ajkaim, fejem félre billentve mutatom a "baj" jelét, jobb ujjaimmal finoman ütöm meg bal tenyerem.
~ Csak nem a kovács? ~ fújom fel arcomat mérges aggodalomra, és már mutatom is a kalapálást jobb kezem finom mozdulatával, majd teszem hozzá a "bajt". Itt lődörgött az, betegen össze-vissza, de nem volt hajlandó beljebb jönni Roda nélkül. Lehet megtalálta, de nem volt pozitív a találkozás?



a mute Muse singing for peace ☾



A hozzászólást Enna összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 22, 2021 7:38 pm-kor.
Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Jún. 06, 2021 9:34 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Eloraki gyógyítók


Enna & Roda






*Örömmel töltött el Enna érkezése, hogy újra láthatom és beszélhetek vele, már a lénye is megnyugtató volt, ugyanakkor fájt látnom azt az ártatlanságot és szelídséget az arcán, amit én fogok…eltörölni. Köszöntésemkor könnyedén fejet hajtottam felé, de örömömet beárnyékolta mindaz amit magammal hoztam Cadarból. A mosoly most elmaradt és talán a hiánya vált láthatóvá Enna arcán is. Nem akartam megijeszteni, mégis olyasmire készültem ami felborítja majd gyönyörű és irigylésre méltó lelkét. Aggodalmára azonban nem számítottam, mellyel kezemet arcához emelte és beletelt néhány légvételnyi időbe, mire rájöttem iért teszi. Csak ennek a gesztusnak a megléte hozott halvány, keserű mosolyt és hálával telt pillantást. *
-Nincs bajom, ne aggódj. Legalábbis nem olyan amit gyógyítanod kellene..vagy…*És elakadtam. Tulajdonképpen igenis olyan bajom van, aminek gyógyításában Ennára is szükségünk lesz, még sem úgy ahogyan azt ő hitte. Liara nem jött most vele, ezért jobban oda kellett figyelnem minden gesztusára, mozdulatára, jelzésére. Néma kérdésére már belefognék, hogy beavassam a tervbe, amelyen Rotemshel megannyi hibát vélt felfedezni és tulajdonképpen az egészet kifogásolta, okkal. Azonban az újabb kérdés, mely már nem ajkairól olvasható le hanem kezeinek mozdulataiból következtetek rá, megmosolyogtat. Talán a hír érkezett el hozzá, vagy csupán arra utal, hogy betegebb lett, mint mikor nem voltam itthon és Rotemshel elmondása szerint nem akarta, hogy Enna meggyógyítsa, ezért először a fejemet rázom. *
-Rotemshel jól van, köszönöm aggodalmadat. *Azt azonban nem mondom el neki, miért nem ment el hozzá betegen. Inkább folytatom azzal, amiért ide hívtam őt. Megfogom mindkét kezét míg beszélek, nem mintha ez meggátolná abban, hogy közbe „szóljon”. *
-Emlékszel amikor arra kértelek téged és Liarát, hogy próbáljatok az égiek közelébe kerülni és minél többet megtudni tőlük, róluk? *Biztosan emlékszik, csupán valamivel muszáj volt felvezetnem a többi mondandómat, így bólintása után folytatom.*
-Most még inkább jelentősége lesz mindennek. Dann Tierran tervei szerint népünk jelentős részét elmenekítjük a tó déli partjának területéről, ahhoz, hogy ez létrejöjjön, megnyitjuk Elorak kapuját az égiek előtt, de inkább a hegyi nép előtt. Nyíltan menedéket nyújtunk nekik ha elfogadják. *Elhallgatok, mert tudom, hogy ez mennyire mélyen fogja érinteni Ennát, már csak az ellenálló barátja miatt is, és nem szándékozom mindent egyszerre ráborítani, mert akkor a reagálása is olyan hosszú és hadaró lesz, hogy egy szót sem fogok érteni belőle. *







Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Enna
Enna

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Tumblr_prps83Np1u1waincto1_250

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Herbalista, gyógyító

Reagok száma :
100

Avatar alanyom :
Maria Amanda

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Ezgif-2-c5a790c8c692


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Jún. 22, 2021 7:56 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next


Roda&Enna

The Secret Garden × Öltözék

Roda arca kicsit sem felemelő és megnyugtató. Valami nyomasztja. Ő mindig olyan élettel teli és vidám volt, nehéz őt így látnom. Megnézem, hogy lázas-e, szemének csillogása innen ered-e, de nem az. Még meg is erősít benne szavaival, de ez csak további kérdéseket vet fel. Rá kérdezek a kovácsra, hátha ő bántotta-e meg, de a nő kedves mosolya az említésre, eloszlatja ezeket a gondolatokat, ahogy az is, hogy azt mondja, Rotemshel jól van. Még pár másodpercig gyanúsan méregetem őt, de mielőtt bármit kérdeznék, megfogja kezeim, és kérdez.
~ Hát hogyne. ~ bólogatok párat aprón, és mivel sejtem, hogy most épp lelke terhének egy részébe fog beavatni, csendesen figyelek rá.
Amit mond, az először megdöbbent, még rózsaszín ajkaim is elválnak, szemeim elkerekednek. Akkor lesz még nagyobb a meglepetésem, amikor azt mondja, hogy megnyitjuk a kapukat a hegyiek előtt. Nem tudom, hogy örüljek, vagy se. Egyrészről borzalmas hír, hogy családoknak kell elhagyniuk az otthonukat, másrészt jó hír, hogy végre nyitunk az égiek felé. Egyik kezem kiveszem kezéből, hogy kérdezhessek.
~ Hogyhogy? ~ habár a szó, amit kezemmel mutatok a "miért", az ennek szinonímája. A másik kezemmel türelmetlenül noszogatom kezét, amellyel az enyémet fogja.
~ Gyorsabban, gyorsabban! ~ sóhajtom magamban izgatottan.
~ Mindent mondj el! ~ mutatom ismét, számmal formázva a szavakat. Mindent tudni akarok!



a mute Muse singing for peace ☾

Vissza az elejére Go down

Roda
Roda

Perdai

Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 AbtgHo2

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Perda - Elorak

Beosztásom :
Elorak Első Gyógyítója

Reagok száma :
400

Avatar alanyom :
Bridget Regan

☽ :
Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 IpUrJ4h


Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szer. Jún. 23, 2021 10:46 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Eloraki gyógyítók


Enna & Roda






*Rotemshelről elterelem a szót egy könnyed, megnyugtató mondattal. Szívesen beszélnék róla, de nem most. Egészen más miatt kell Ennával beszélnem, elmondani mindazt amit Dann Tierrannal terveztünk, és ami a folytatása lesz annak, amiről az elutazásom előtt váltottunk szót. Tudom, hogy nem fog neki tetszeni, hogy megijeszti majd, de remélem régi, fájdalmas emlékeit nem idézem fel. Egy kicsit könnyebb Liara nélkül, ismerve az égiekhez való hozzáállását, ő minden bizonnyal feledve Enna szavait, gondolatait, közbekérdezne és háborogna, dühös lenne Dann Tierranra, vagy Shiennel bocsássa meg, még kétségbe is vonná döntésének ésszerűségét. Enna csupán türelmetlen és ijedt, elkerekedő szemei  ékesen bizonyítják mennyire megleptem mindezzel, s el is engedem mindkét kezét amikor az egyiket finoman kihúzza az ujjaim közül. Sürgető reakciója megmosolyogtató, ahogyan rázza a kezem és hirtelen nem is tudja ajkaival formázza-e a kérdő szavakat, vagy kezeivel mutogassa el. Szabad kezemmel „csendre” intem, türelmet kérek tőle, jóllehet ez most a legnagyobb dolog amit megadhat nekem. *
-Elmondok mindent, de nem olyan egyszerű. *Mély sóhajjal törlöm le arcomról a halván mosolyt, felidézve Dann Tierran szavait elkomorodom és eszembe jut az is amit Rotemshel mondott, s még nem beszéltem Vademberrel sem, tehát nem tudva, hogy tervünknek mennyi buktatója van, fogok bele. *
-Dann Tierrannal való tervünk nem a legjobb, de a helyzetünket tekintve a kevésbé rossz. Arról már lekéstünk, hogy az égiekkel tárgyaljunk, de talán még van lehetőségünk jobbá tenni. Reméljük csak ideiglenesen, az Irlian déli partjától élőket északra költöztetjük, Faeserinbe, Caernaronba, Elionba a sötét erdőn keresztül, ahova az égiek nem merészkednek és nincs is ott semmi ami érdekelhetné őket. Megpróbálunk a hegyi néppel szövetséget kötni, ezért is lelhetnek menedéket Elorakban. Persze mindennek számos buktatója van, de legalább teszünk valamit annak érdekében, hogy mi alakítsuk a feltételeket, mert az égiek nem fognak elmenni. *A hangom nyugodt annak ellenére, hogy éppen a népünk bukásáról beszélek, mert bukás ez, kudarc, feladás. Azonban még nem tudjuk hogyan reagálnak a hegyiek és ott van még Callum Jenkins kancellár is, akit meggyőzhetünk…közvetve ugyan, de talán befolyásolható. Ezért is számítunk Ennára, de ezzel még várok, mert minden bizonnyal rengeteg kérdése lesz és oda kell figyelnem, mert ha izgatott, hajlamos „hadarni”. *







Perda – Gyógyítók háza  ◊ Aktuális viselet
◊ credit by ◊


8uiUco1.gifmFDhRHf.gif
RODA
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Gyógyítók háza és ispotály - Page 2 Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
Vissza az elejére Go down
 
Gyógyítók háza és ispotály
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Roda & Shane - gyógyítók és egyéb históriák
» Enna háza

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold :: Elorak, a perdaiak városa-
Ugrás: