Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Kancellária
Pént. Május 03, 2024 7:53 pm

Jasmine Benedict
Pént. Május 03, 2024 1:36 pm

Josephine Cain
Csüt. Május 02, 2024 7:29 pm

Chihiro Chiba
Hétf. Ápr. 29, 2024 6:37 am

Aine Zemar
Hétf. Ápr. 29, 2024 5:37 am

Roda
Csüt. Ápr. 25, 2024 10:02 am

Hector Reyes
Kedd Ápr. 23, 2024 6:59 am

Josephine Cain
Hétf. Ápr. 22, 2024 4:22 pm

Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Első felvonás - bemelegítő kör
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Mesélő
Mesélő


Első felvonás - bemelegítő kör D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Első felvonás - bemelegítő kör 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Első felvonás - bemelegítő kör Empty
Utolsó poszt Csüt. Okt. 01, 2020 9:09 pm
Következő oldal

We are all alone in this world...
 





Ez az ébredés a legtöbb szempontból éppen olyan, mint bármelyik másik. A Perdán a természet neszei kísérik, míg a Dominiumon a gépek mesterséges alapzajai.
Szokásod szerint ráérős lustasággal dörzsölöd ki az álom utolsó foszlányait a szemedből, jólesően kinyújtóztatod a tagjaid, vagy éppen kiugrasz az ágyból, csak a saját reggeli rutinodon múlik.
Aki egyébként is megszokta, hogy egyedül ébred, gyanútlanul foghat bele a reggeli rutinjába, míg azok, akik a házastársuk mellett, vagy éppen gyerekzsivajra kelnek rendszerint, már ebben a pillanatban ébredő rossz érzéssel kelhetnek fel.
Előbb-utóbb azonban valamennyien szembesülhettek a kialakult helyzettel:
A megszokott háttérzajokat leszámítva csend van… Néma csend. Sem beszélgetés, sem léptek nem hallatszanak, nincsenek jelen a napi jövés-menéssel, feladatokkal járó zajok.
Minden – ami nem igényel tevőleges beavatkozást – a maga rendje szerint működik; a takarítórobotok pittyegve, surrogva járják a Dominium folyosóit, a kamerák visszajelző ledjei is világítanak, a Perdán a haszonállatok vagy önjáróan elindultak a legelőkre, vagy türelmetlenül, éhesen lökdösik a karámok, ólak kapuit.
Ismeretlen némaságba burkolóznak a Rebellium folyosói is.
Semmi szokatlant nem lehet felfedezni. Sem szétszórt holmikat, sem dulakodás, vagy csata nyomait, egyszerűen csak sehol egy teremtett lélek.
Rá kell döbbenned, hogy egyedül maradtál. Nincs kihez szólnod, nincsen kitől tanácsot kérned, ahogy egyúttal nem is mondja meg senki, mit tehetsz, vagy mihez kezd magaddal. Nincsenek parancsok, de nincsenek baráti beszélgetések, cinkos összenevetések, forró hitvesi csókok sem.
Ijesztő? Felszabadító? Aggasztó? Örömmel vagy pánikkal tölt el? Lehetőséget látsz benne, vagy kétségbeesel?
Csak rajtad áll, mihez kezdesz magaddal, és a kialakult helyzettel…
Vissza az elejére Go down

Katrina Gardel
Katrina Gardel


Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Sergeant, Chimera Special Force

Reagok száma :
476


Első felvonás - bemelegítő kör Empty
Utolsó poszt Pént. Okt. 02, 2020 2:40 pm
Következő oldal


fuck this shit

autocorrect can go straight to he'll
Óraműpontosan 05:30-kor nyílnak ki szemeim. Mint minden egyes nap, mióta csak betöltöttem a tizenkettedik életévemet és épp nem éjszakai műszakban dolgoztam. Az időrendem sokszor borult fel, ha belemerültem egy-egy munkába gyakran előfordult, hogy elveszítettem az időérzékemet. Egy dolog azonban mindig állandó volt.
Mindegy, hogy mennyi alvással töltöttem az éjszakát, mikor tértem nyugovóra, vagy épp hunytam le a szemeimet, öt óra harminc perckor mindig felkeltem. Az esetek nagy többségében pedig mindig frissen. És rettentő ritkán fordult elő velem, hogy szinte azonnal vissza is aludjak. Egy kezemen meg tudnám számolni, s az egyik ilyen alkalommal pedig egész világom változott meg.
Nincs ez most másként ma sem. Haloványzöld íriszeim nyitom, az ágyon kényelmesen fordulok a hátamra. Néhány másodperc erejéig a plafont szemlélem a sötéthez szokatom a szemem, mint minden reggel. A kintről beszűrődő félhomály hamar segítségemre van. Hiába az ablakokhoz tartozó sötétítő szenzor, ritkán használjuk – vagy szinte sose. Mivel én napvilágosság előtt ébredek, értelme sem lenne.
Néhány másodperc telik el csupán, nem több, fejem oldalra fordítom, a férfi, kivel immár életem osztom meg, nem fekszik mellettem. Szemöldököm lágyan ráncolom össze. Ritkán fordul elő, de nem lehetetlen rajta kapni azon, hogy korábban ébred. Vagy még épp nem ért haza. Előfordult már, hogy egy egész éjszakát töltött a műhelybe, hogy rendbe tegye Főnixet. Vagy még jobbá tegye. Ajkaimra halovány, alig sejthető mosoly húzódik, már csak a gondolatra is. Túl nagy jelentőséget nem tulajdonítok annak, hogy nincs most mellettem. Ahogy annak sem, hogy Izé neszezése sem üti meg füleimet. Van, hogy kilóg Simonnal és vele tölti az idejét.
A takarót egyszerűen rúgom le magamról, de ahogy felállok az ágyról, fordulok is vissza, hogy katonás rendbe igazítsam is meg. A párnát és az ágyat fedő huzatot is. Mozdulataim rutinszerűek, pár másodpercet vesz csak igénybe, legfeljebb egy percet, mire gyűrődésmentessé válik az ágynemű és kifogástalan állapotba kerül ágyunk. Ahogy annak lennie kell.
Furcsa, de az kevésbé zavar, ha az ő térfele nem oly rendezett, mint az enyém. Szemet tudok hunyni felette, vagy épp csak szó nélkül elpakolni a holmijait. Ebből gondot sose csináltam. Mindketten más körülményekhez szoktunk és bár az emberi interakció számtalan része nem érdekel, de a flotta és a hadsereg is igen hamar ránevelt arra, könnyen tudjak alkalmazkodni. A két csoport kötelékébe egyébként sem férhetett bele a rendezetlenség, de hogy a magánéletbe az ember miként él… Abban már könnyebben tudok alkalmazkodni és nekem szükséges is ez. Leginkább nekem kell eme házasságban alkalmazkodnom, tudtam ezt akkor is, amikor belevágtunk az egészbe.
Ő és én két különböző emberek vagyunk, közös vonásaink elenyőszek, egy valamiben azonban hasonlóak vagyunk. Mindketten keményen dolgozunk, hogy ez a kapcsolat működjön, kölcsönös őszinteségünk pedig hol segít, hol nehezít ezen. Tisztába vagyok azzal, hogy többször okozok neki fejfájást, mint amennyit bevallja. Azonban, amíg nem mondja el, ha valami gondja lenne viselkedésemmel, addig nem is tudok tenni ez ellen.
A reggeli kávét hamar lefőzöm, megnyugtat a lakásban uralkodó csend. Ritkán élvezhetem már, de akkor mindig megteszem. Simon igyekszik tekintettel lenni rám és meghagyni a saját életterem, nem rám telepedni, amiért hálás is vagyok. De a gondot nem is ő okozza leginkább, hanem a nyavalyás macska, amit magával hozott és ami azóta is nyakunkon maradt. Neveletlen, pofátlan és idegesítő. A férfi az életemben azonban ragaszkodik hozzá, rossz szavam ezirányba nincs. Vagy csak ritkán, kaphatják meg mindketten kéretlen véleményem, rosszálló pillantásom. De rég nem ágállok a lény ellen. Simonnak fontos. Így nekem is.
Az ablak mellett állok meg a frissen lefőzött kávét tartalmazó bögrével a kezembe. Az utca csendes, ember alig mozog rajta. Pontosabban egy sem. Az égen ezernyi csillag ragyog, a közeli Aquillion-t a nap világítja meg, ő ad némi kékes fényt a mesterséges lámpák mellé. Ez az, amit sose fogok igazán megszokni. A Várost, a Perdát. Az élő világot, a környezetet. A bogarakat, a nap égető sugarait, a viszkető érzést, amikor a szél a hajam fújja arrébb. Az érzéstől újra kiráz a hideg.
Túl sokáig nem állok itt egy helyben, percek alatt iszom meg a forró kávét, mely után rögtön indulok a fürdő irányába, a megszokott langyos, ám inkább hideg zuhanyom alá. Itt sem töltök el több időt annál, mint amennyi szükséges. Hamar ébredek fel tőle, a reggeli rutinom pedig hamar elvégzem.
Edzőnadrágot, egyszerű trikót és sportcipőt húzok. Noha ma több dolgom is lenne, a reggeli edzésről sose mondanék le. És az egyetlen pozitívuma az egész holdnak, a hajnali, szabad futás. Jobban tudom venni a levegőt, frissebb leszek. Érzem, hogy a tiszta levegő, milyen jótékony hatással van, nem csak rám, és a szervezetemre, de magára az erőnlétemre is. A hajnali friss, még hűvös levegő pedig tökéletes a reggeli futásra.
Talán ezért sem tűnik fel elsőnek, a néptelen utcák, csendje. Élvezem azt, gondolataim közé tudok merülni. Odafigyelek a légzésemre, mikor szívom be és mikor fújom ki, minden lépésemre, karom mozgására. Lófarokba kötött hajam sem dobálja ezúttal magát. Eljutok az utca végéig, a tó irányába indulok. A Város alapterülete nagy, de a megszokott távomnak kevés. A megszokott útvonalon változtatni nem igazán lehetséges, így is legalább kétszer futok körbe mindent.
A falak közelébe gyanúba fogok. Hiába tekintek fel rá, azok párkányain egy katona sem járőrözik. Az őrtornyokba egy alakot sem látok, a fények, melyekkel a környező területet pásztázzák, most csak egy irányba tekintenek. Lassítok lépteimen, a szemöldököm ráncolva figyelem egy másodperc erejéig. A hajnal hűvöse, kimelegedett bőröm nyaldossa, a fűszeres levegőbe érzem a fegyverek olajának eltéveszthetetlen érdes illatát. Elindulok a bázis felé, megtudakoljam, történt-e valamilyen változás. Tenyerem illesztem a panel hűvösére, ezúttal jól esik az érintése.
Az ajtó nyílik, de a folyosók üresek. Az irodák és a vezérlő is.
- Mi folyik itt? – teszem fel hangosan a kérdést, s egy takarító robot suhan el mögöttem. Szenzorai kéken és zölden villognak. Némán figyelem egy darabig a vezérlő ajtajában állva. Ellököm magam és a hangárok irányába indulok el. Pontosabban afelé, ahol Főnix is pihen és ahol férjem létét vélem.
Útközben sem találkozom senkivel. Sem járőröző katonákkal, sem munkába indulókal. Az egyedüliek, akik keresztezik az utamat, a jól ismert robotok. A kamerák lámpái is pirosan világítanak, jelezve, hogy az elhaladó mozgások rögzítésre kerülnek. Mégis csak akkor villannak fel, amikor én haladok el érzékelőik bűvkörében.
Mellkasomba lassan fészkeli be magát egy rossz érzés. A csend és a nyugalom ellenére, ott van, érzem. Nem zavar, hogy nem kell senkihez sem hozzászólni, nem állítanak meg a folyosón – leginkább Simont – és hogy nem kezdenek bele értelmetlennek tűnő csevegésbe velem. Nem sűrűn esik meg, de elő szokott fordulni. Nem szeretem, ha rabolják az időmet, azonban az sincs rendjén, hogy senki sincs itt.
Nagyon is nincs rendjén.
Megnyújtott léptekkel haladok a hangár irányába, elé érve pedig újra a panelra teszem a kezemet. Odabent azonban sötétség és csend honol. Legalább is addig, amíg az ajtó ki nem nyílik. Akkor ugyanis, ismerős, újra csak idegesítő pittyogás veszi kezdetét.
- F8T, hol van mindenki? – kérdezem a robotot elsőként, az ajtó melletti panelen pedig életre hívom a lámpákat.
A berendezés ismerős, sűrűn előfordul, hogy férjem segítségére vagyok, mégha ezúttal hátráltatom is. Egyrészt érdekel, amit csinál, másrészt szeretnék én is a segítségére lenni, hogy Főnix mihamarabb lábra tudjon állni. Újra üzemképessé váljon.
- Főnix – szólítom meg a hatalmas titánt, amikor a közelébe érek. Érzékelő hallják a hangomat, szemei helyén lévő két kijelző kéken izzik fel.
- Gardel pilóta. Miben lehetek a segítségére? – üdvözöl a megszokott protokoll szerint. Nem tud szállítani, nem működik még teljesen.
- Hol van Greymare hadnagy? – állok meg a hatalmas termet mellett.
- Nincs itt egy ember sem.
- Hogy érted ezt?
- Az érzékelőim magán kívül nem érzékelnek más humanoid lényt egy kilóméteres körzetben – szemöldökeim ráncolom össze. A rossz érzés pedig ott marad a mellkasomba.
- Hova mentek?
- Nem elmentek. Eltűntek – jelenti ki rezignált hangon.
- F8T, csatlakozz fel a központi hálózatra. Kérd le az elmúlt… - egy pillanatra megállok. Mikor láttam utoljára embert? – Nyolc óra felvételeit. Keresd meg Greymare hadnagyot. Most! – ripakodok rá, ingerültebb hanggal, mint amivel tervezem. Jobb kezem ujjait ökölbe szorítom.
Hol vagy Simon? A falba épített elektronikai eszközhöz lépek, könnyedén kapcsolom be, noha erősebben, mint ahogy tervezem. Érzem, hogy elmémet miként önti el a jól ismert vörös köd, az indulatok miként férkőznek a bőröm alá. Fogaim szorosan szorítom össze. Az idióta robot, prüttyögve hozza tudomásomra, hogy pillanatokon belül megkapom a kért anyagot.
Túl soká.
Balom ujjaival idegesen zongorázok combom felületén. A mellkasomba érzett feszültség nem szűnik, csak tovább mélyül. A képrenyőn pedig végre felvillan az első felvétel. A B12 folyosón sétál, megtermett alakját bármikor felismerném – a kérdés régóta az, hogy egykor miért nem szúrt sose szemet? – miként sétál. Egyszerű katonai gyakorlót visel, befordul egy sarkon és…
Hiába vált át a kamera, hogy új szögbe mutassa meg nekem, már nincs ott. Annyi idő nem telt el, hogy bármelyik ajtón be tudjon menni. – Tekerd vissza – utasítom ingerülten F8T-t. Újra és újra végigtekintem a videófelvételt, abban a reménybe, hogy ezúttal valami újat fog mutatni.
De nem teszi meg. Miért nem?
- Rohadt életbe – sziszegem, jobbom pedig emelem és erőteljesen ütök bele a falba. Az acél felülete finoman horpad be az ütés hatására. Tekintetem lehunyom, légzésem próbálom csillapítani. Nehezemre megy.
Gyerünk Katrina, gondolkozz. Hol lehet?
Balommal is megtámaszkodom a falba, fejem lehajtva, hagyom, hogy copfom a föld irányába omoljon. Vérem zubog ereimbe, fülembe hallom, megsüketít. Elmémbe is érzem, miként lüktet, minden egyes dobbanás, a légzésem pedig alig csillapodik. Nagyobbat nyelek.
- Hol vagy Simon? – a világ többi része rohadtul nem érdekel. Nem érdekel ezúttal semmi, sem a civilek, sem társaim, de még a kancellária sem. Ezúttal egy személy köré összpontosul minden gondolatom. Szívembe érthetetlen fájdalom költözik, összeszorítja a mellkasomat, mintha ijedelem akarna úrrá lenni rajtam. Hangosan kiáltok fel, amikor újra a falba verem az öklömet. Néhány másodperc erejéig még így maradok. Hirtelen lököm el magam a faltól. Az ajtó felé fordulok, öles léptekkel indulok meg felé. Tekintetembe ott lobban az elkötelezettség lángja: meg fogom találni.
A düh, szívdobbanásról, szívdobbanásra vált át makacs elhatározásba. Nem fogok nyugodni, amíg rá nem jövök, hogy mi történt. Gondolataim nem fogják megzavarni, s amennyire elemi erővel érzem a férfi hiányát, eme részét egy pillanat erejéig sem bánom.
◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Edgar Malinor
Edgar Malinor

Polgár

Karakterlapom :

Születési idő :
Föld., 2331. 04.21.

Reagok száma :
215

Avatar alanyom :
Manu Benett

☽ :
Első felvonás - bemelegítő kör Flat,1000x1000,075,f


Első felvonás - bemelegítő kör Empty
Utolsó poszt Szer. Okt. 07, 2020 12:55 pm
Következő oldal

Are you alone or not?


Megint egy reggel, mikor semmi sem változott. Legalábbis az ébredésem pillanatában ezt érzem, mikor kinyílik a szemem. A kabinom csendjét megszoktam már, bár hiányzik a nejem csacsogása…
Pár napja kaptam a kezembe a válási papírokat, és most már biztos, hogy nem is fogom hallani a hangját, ahogy az érintését sem érezni többé. Emiatt is, nehéz és nyomasztó napok vannak a hátam mögött, mert nagyon bíztam ebben a házasságban, de ezt is elszúrtam. Lehetne szépíteni, de be kellett látnom, hogy ez az egyetlen megoldás, hogy Larám is új életet kezdhessen. Én meg valahogy túléljem az elkövetkezendő éveket. Könnyű nem lesz, ahogy eddig sem bővelkedtem szerencsés napokkal, de a véglegességet csak az elmúlás hozza el. Addig meg élnünk kell és bizakodnunk. Talán egy napon rám mosolyog Fortuna, mert eddig messzire elkerült. Mostanra maradtak az emlékek, amiket együtt éltünk át, és ha lehunyom a szemem, akkor magam előtt látok sok mindent, amik akkor apróságnak tűntek, most viszont … tényleg hiányoznak.
Emlékszem… Sokszor ébredtem úgy, hogy a karjaim zsibbadtak, ahogy jó ideig egy pózban tartottam őket, mikor Larám hozzám bújt. Szinte most is hallom édes szuszogását, de tudom, hogy ez csak emlék ma már. Hiányoznak a beszélgetéseink, és a baráti társaságunk, akikkel sörözni mentünk a szolgálati idő lejárta után. Ritkán maradtam ki otthonról, de mostanában teljesen megszűnt, ami régen volt. Megváltozott körülöttem minden, még a környezet is más, mit eddig magaménak hittem. Hiányzik a régi kabinom, a régi életem és a mindennapok, amiben éltem. Nehezen szoktam meg, hogy a katonai létnek (egy időre?) vége, bár reménykedem, hogy egy nap újra magamra ölthetem az egyenruhámat. Gyerekkorom óta harcra oktattak és rendre neveltek. A szüleim mindig irányt mutattak, merre tartsak, bár volt idő, mikor nem hitték, hogy „jó” katona leszek. De aztán teltek az évek, évtizedek és megtaláltam magamban azt az elszántságot, amivel egyre feljebb kerültem a ranglétrán. Soha nem szerettem kérkedni a tetteimmel, ahogy a hátteremmel sem, de aki ismer, az tudja, hogy nem adok fel könnyen semmit. Igaz, most az „ábra” nem ezt mutatja...
Nehezen alkudtam meg önmagammal, mint akinek egy tucat döntése okán mégse válna valóra az álma. Hittem, akartam, és aztán? Mintha… mindez csak rémálommá tömörült volna össze számomra. S egy nap, arra ébredtem, hogy elvesztettem mindent, mi fontos volt nekem.
Felkelek az ágyamból, a rideg falakat nézve, semmi sem változott ma sem. A panelek fényei ugyanúgy hideg fénnyel villognak, ahogy szoktak. Mintha egy monoton és egyhangú hangjegyek lennének egy kottafüzetben, amit a szerző soha nem fejezett volna be… Elég kiábrándító a látvány, de sokat nem szoktam időzni a fényeit bámulva. A mindennapos korai edzésem mindig megnyugtat, és ez legalább megmozgat, kinyújtóztatva tagjaimat. Az edzőterem felé menet fel sem tűnik, hogy senkivel sem találkozom. Soha nem bántam, hogy ilyen tájban még alig,-vagy egyáltalán- nem jár erre senki. Most sem akadályoz, hogy megállítson bárki, bár kevesen kelnek ilyen korai időben, mint én. Ha van is olyan, aki az esti dorbézolásból a kabinja felé tart, azzal sem találkozom. Megszoktam a magányt, ahogy a szótlanságot. Régen más voltam, de mostanra elértem azt az állapotot, hogy kerülöm az embereket. Nem mondanám, hogy könnyű így élnem, de egyelőre megfelel számomra. Néha, azért van, hogy beülök Jack bárjába meginni pár pohár italt. A Csapos jól ismer, és ha nem is rendszerességgel járok, de tudja, hogy időközönként a pultnál ülve iszogatom. Többnyire egymagam, de sokszor nem is kívánok társaságot magam mellé. Ritka pillanat, mikor akad valaki, akivel szóba elegyedem, de egy kezemen meg tudnám számolni az alkalmakat. Többször szóvá is tették a Vendégek a hátam mögött, hogy látnak engem, de mindig egyedül. Nem igazán izgat, hogy mit mondanak mások. Soha nem voltam kötözködő alkat, de úgy Isten igazából senki nem ismer. Ez a szerencsém, vagy talán az övék? Ki tudja! Manapság minden másképp van, mint ahol felnevelkedtem. Emlegetem is sokszor magamban azokat az időket, mikor zajlott az élet a Kocsmákban. Itt sincs hiány olyanokból, akik a sok ital után erősebbnek és bátrabbnak hiszik magukat. Csak éppen, a következményeket nem veszik számításba.
Lehetne mondani, hogy ironikus ez a mondatom, mert ehhez hasonlóról magamról is tudnék mesélni…
Na, most aztán jól elkanyarodtam a gondolataimmal, és megint belemélyedtem a lelki „pöcegödrömbe”, amit igyekszem eltemetni magamban. A testmozgás legalább mindig felvillanyoz, és erőt ad, hogy az egész napot kibírjam. A kabinom felé tartva, már csak a frissítő zuhany lebeg a szemem előtt és a lelki felkészülés, hogy induljon a napi rutin a kiképzőteremben. Ami persze, megint egy tucat lesz a többi mellett. Kezdem megszokni? Talán. Inkább csak túlélni, ahogy az utóbbi hetek napjait.
A zuhany most is olyan, mint mindig. A jóleső érzés, hogy lemostam magamról minden olyat, ami eddig a gondolataim közt lebegett. Tiszta fejjel és testtel öltöm magamra a gyakorlómat, amit legalább megtarthattam. Nehéz visszagondolnom azokra az időkre, mikor büszkén viseltem a hadnagyi egyenruhám. Hiányzik.. Ahogy a vele járó adrenalin-löket a bevetéseknél.
Fura, de egy részem mindig katona maradt, pedig már egy jó ideje nem vagyok az. Belül mindig harcos leszek, és ezt soha nem adom fel. Vissza akarom kapni az életem, amit mindig is szerettem csinálni. Tudom, hogy nem lesz könnyű, de eddig sem volt az…
Lassan befordulok a folyosóra, ahol már csak pár lépés a kiképzőterem. Ilyenkor már, azért szoktak lézengeni a szolgálatba igyekvők, de most egy teremtett lélek sincs körülöttem. Nem aggódom emiatt, mert nem példa nélküli ez a helyzet számomra. Inkább érdekesnek találom ezt a kihalt és csendes folyosót. A távolban a takarítórobotok nemes egyszerűségükben róják a távolságot, de rajtuk kívül alig van mozgás. A bakancsom talpa töri meg a csendet, ahogy haladok a célom felé. Más körülmények közt már riasztást adtam volna le a helyzet láttán, de már nem vagyok illetékes. Már csak egy Polgár vagyok a többiek közt, aki a feladatát indul végezni és aztán visszatér a kabinja magányába. Vicces… de, így van. Ez azért, mosolyt csal arcomra, és haladok tovább. Amúgy meg… nem is baj, hogy senkit nem látok közel s távol. Mintha egy álomban lépnék tovább a kihalt folyosón, ahol egy varázsütésre mindenki eltűnt volna az Állomásról. Létezhet ilyen? Ezek szerint…
Ha már ezen járnak a gondolataim.. Tényleg nincs itt rajtam kívül senki?! El tudnám képzelni…
Ami sok részből nyugalmat is adna számomra. Nem lenne kötöttség és skatulya… Azt tehetnék, amit csak szeretnék… Megszabadulnék a béklyótól, ami most a lelkemre telepedett és végre az lehetek, ami mindig is voltam. Önmagam.
A néptelen folyosók és a termek ezt a gondolatot erősítik meg bennem, hogy egyedül maradtam az egész Állomáson. Még a mindig népes Jack bárjában sem találok senkit, pedig az ritka pillanat. Talán tényleg üres itt minden. Már egy egész szintet bejárva nem láttam élőt se holtat magam körül. Álmodom? Nem hinném…
De, attól még sok lehetőséget rejt az egyedüllét. S ha nem is tart ez az állapot sokáig, az esélyt meg kell adnom magamnak, hogy legalább erre az időre mindent elfelejtsek és felszabadultan járjak bármerre, amerre csak szeretnék. Azt hiszem, hogy minden rosszban van valami jó, csak meg kell találni! Ma úgy néz ki, hogy erre időm is lesz, hogy kiderítsem.
Mégis csak más lesz ez a nap, mint a többi!



   


Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Első felvonás - bemelegítő kör Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Első felvonás - bemelegítő kör Alec_i11


Első felvonás - bemelegítő kör Empty
Utolsó poszt Szer. Okt. 07, 2020 2:29 pm
Következő oldal
 
We are all alone in this world...

WTF?!


Kora reggel...
Hogy egyedül ébredek meg, abban semmi szokatlant nem találok. A tegnap esti vöröske elillant reggelre, de nem példa nélküli eset, nem is úgy indultunk neki az éjszakának, hogy összebútorozunk és megspóroljuk így egymásnak a reggel néha előforduló kínos búcsúzó pillanatokat. Csak másik oldalamra fordulok, miután vetettem egy lapos pillantást - tényleg csak egy szemmel - az időjelzőre a pda-mon és minthogy korán van még, hozzádobok egy óra szunyát az eddigiekhez...

Három óra múlva...
Gyanús csend uralkodik a folyosón, amikor kilépek, de még nem gyanakodom különösebben. Nem tudok semmilyen eseményről vagy bármiről, amiért mindenki a központi nagyobb termekbe lenne csődítve. Ha meg így is van, hát, már úgy is elkéstem, így vállat vonok és folytatom utamat a néptelen folyosón a barlangi tavak egyikéhez, hogy felfrissüljek. Tényleg valami dzsembori lehet, mert ott sincs senki, sehol semmi nem mozdul, legfeljebb a barlangrendszer általános neszeit hallani, például egy-egy lecsöppenő vízcseppet. Különös. Használt ruháimat ledobom a szobámban és elindulok az étkező felé, ott mindig van valaki. Kivéve most.
- Srácok? - Saját hangom visszhangzik csak.
- Mi a picsa... Háború van, csak nekem nem szóltak? - Készítek kaját magamnak - éhesen nem megyünk csatázni -, s szendvicsem majszolása közben indulok neki a Rebelliumnak, de bárhova megyek, sehol senki. Még Carter-hez is bekopogok, de semmi. De fasza lett mindenki bújócskában! Elmegyek Carlisle műhelyéhez is, s bár az ajtó nyitva, a szerszámok elől, amelyek arra utalnak, hogy épp munkában volt barátom, de aztán letette, ami a kezében volt és kisétált mindent ott hagyva. Semmi kapkodásra utaló nincs, s a munka félbemaradt, tehát még vissza fog jönni. Oké, ez jó hír.
- Carlisle! Földrengésbiztossá teszem addig a műhelyed! - Mondom olyan hangerővel, hogy azt a környező folyosókon is lehet hallani bizonyára. Szigszalaggal mindenesetre az asztalhoz rögzítem a szerszámokat és a készülő titán darabkáit, pusztán jószándékból, de ezt Carl is tudni fogja. Elpepecselek ezzel vagy egy fél órát is, de nem kerül elő a műhely ura, hogy megint fülön csípjen, s még egy léptet se hallok. Oké, majd később visszanézek. Lépteim most Sky kuckójához vezetnek, az már tényleg meglep, hogy az az ajtó is nyitva van, nincs lezárva. Már épp felderült arccal lépek be, hogy akkor Sky itthon van, más oka nem lehet, de a szobája üres. Hiába nyílik az ajtó a falnak, azért benézek mögé, hátha onnan akarna kiugrani és jól orrba vágni. Kezd zavarni ez a néptelenség, s lassan már Sky morcosságát és orrba gyűrését is értékelném.
- Skyyyy! Felforgatom a szobádat! Meglesem a titkos rejtekhelyed is! - Kiáltom megint hangosan, de a csend felel ezúttal is.
- SKY! A GÉPEDHEZ ÜLTEM! - Kiáltom még, de már ott is csücsülök a székén és éppen életet lehelek a gépbe, Sky engedélye és felügyelete nélkül, hogy megpróbáljam a JL-lel felvenni a kapcsolatot.
- "Rémem. 890 üres. 480 nincs. 411 lenne? - Szakadt kéz." - Adom le a kódolt üzenetet, miszerint a Rebelliumban kurvára nincs senki, de nem látok támadásra utaló jelet, ami csapdát jelentene... De nem értem a lényegét. Várok kicsit, hátha érkezik válasz, de hát húgom se ülhet ott mindig, így idővel jövök-megyek, bejárom a Rebellium összes zugát, az őrpontokhoz kimegyek, de senki sehol. Én ezt nem értem. S hiába tértem vissza Sky szobájához, nem jött üzenet Raventől. Fogom Sky ruháit és mint kis morzsákat elhelyezem a folyosón, melyek egyenesen a szobámhoz vezetnek. Nem mintha amúgy ne én lennék az első számú gyanúsítottja. A szoba ajtaján üzenetet hagyok: Elorakba mentem. Valami gáz van, gyere oda!

Néhány órával később...
Leállítom a motort Eloraktól nem messze és figyelem a várost. Itt sincs senki. A bogák ugyan ott legelésznek a kapu közelében, de egy szem perdait sem látok. Közelebb megyek, és bekukkantok előbb fejemmel a kapun belülre, de senki sincs itt sem. Kísérteties a csend. Ha valami égitestet fenyegető veszély lenne, azt megérteném, hogy a Várost evakuálnák, de hogy a perdaiakat és az ellenállókat kurvára itt hagynák, az is tuti. Sétálok beljebb a perdai településen, random benyitok épületekbe, de itt is olyan, mintha megállt volna egy pillanatban az élet, s a perdaiak eltűntek volna, köddé váltak volna. Odalopakodom a kovácsműhelyhez is, de a nagydarab perdai kovácsot nem látom itt, a kemencéje begyújtva, de ahogy látom, az is lassan kialszik.
- Hol van mindenki? - Annyira leköt ez, hogy elfelejtek lopni magamnak valami CQL-es fegyvert, inkább a Gyógyítók házához megyek, hátha Roda tud erre az elmebajra valami orvosságot, de sikertelenül hagyom el a helyet, a gyógyító sincs meg, így a Dana csarnokához megyek, ahova úgy jutok be akadálytalanul, mintha egy rétre sétálnák ki. Megyek beljebb és ekkor eszembe jut valami. Hátizsákomban kotrok és mire leülök, addigra kezemben az adóvevő. Megfelelő frekvenciára állítom, innen simán kell, hogy fogja az adást.
- Eoweeeen! - Köszönök bele szokott vidámságommal. Néha beszélünk így, vagy a házánál találkozunk és úgy dumálunk. Imádom a lazaságát, humorát és remélem, őt nem nyelte el a föld.
- Találd ki hol ülök? A Dana székében a csarnokban! Gyere, próbáld ki te is!  Kurva kényelmetlen, de poén, senki sincs itt. Tényleg, nem tudod, hol vannak? Te megvagy? Esküszöm nem ettem abból a dilibogyóból! Ha te is ugyanazt flasheled, mint én, szólj kérlek az adóvevőbe! - Várok kicsit, de Eowen se felel nekem. Újra a számhoz emelem a készüléket.
- Te figyu, szerzek a Városból még csizmát, égi cuccot, amit csak akarsz, egy siklót is lehazudok neked az égről, de kezdek lassan pánikba esni! - Teszem hozzá komolyabban, s felállva a Dana székéből elindulok ki Elorakból, Eowen házához. Az adóvevő az asztalon és a jelek arra utalnak, hogy kivételesen az éjszakát itt töltötte a perdai csaj, de most ő sincs sehol. Ez kezd kurvára nem vicces lenni. Visszapattanok a motorra...

Két órával később...
A Városnál pislogok csak igazán. A kapu tárva nyitva, éppen egy nagyobb szállítójármű akart áthaladni, de hogy itt sincs senki? Ha valami, hát ez gyanús és érthetetlen. Közelebb lopakodom és csapda-szaga miatt jó egy órát elpöcsölök azzal, hogy várok és leskelődök, de nem történik a világon semmi. További fél óra kell hozzá, hogy összeszedjem a bátorságomat és beosonjak a jármű mellett a kapun. Életem lopakodását adom elő, csak nem látja senki és ennél fogva tök fölösleges is. Már arra is vetemedem, hogy egy biztonsági kamerának integessek, grimaszoljak, bemutassak, de semmi. A szállások felé veszem az irányt, s ha már Ropityúk, legyen kövér alapon az elegáns vendégapartmanokat választom. Lezuhanyozok lemosva az út porát, elnyúlok kicsit a szuperkényelmes ágyon, beizzítom a felette lévő kijelzőt is, de semmilyen rendkívüli kancellári tájékoztató nincs. Na, legalább a kancellárok is eltűntek?
Innen az étterembe megyek, kifosztom egy kicsit a legfinomabb kajákat választva, de üdítőt is magamhoz veszek. Jelentéktelen, de mennyire hiányzott az íze! Beszerzek némi alkoholt is utána és felderítem, hol lakik Szöszi.
- Talán a kutatóállomáson van... - Nyugtatom magam, mikor természetesen őt sem lelem otthon. Ha már itt vagyok, átnézem a festményeit is, egyrészt mert szépek, másrészt meg telik vele az idő és hátha időközben befut Szöszi, vagy egy katona. Komolyan, már magának Terson-nak is örülnék és megölelgetném! Kimegyek a kertbe és egy virágot letépve térek vissza, ezt teszem Szöszi párnájára, hogy megtalálja, ha visszatért.
Mert vissza fog térni. Mind vissza fog térni. Ugye?
A Fő térre megyek és nekiállok egy új szakmát elsajátítani: terep- és kertrendezésbe fogok. A felesleges dolgokat eltávolítom, hozok ide nagy köveket, lefújom sötétben világítós festékkel is, biztos, ami biztos, és a közeli előkelő üzletből kivonszolok egy kanapét. Kis tábortüzet is gyújtok, már csak azért is, mert a füstje messziről látszik, hátha jön valaki, én meg megfáradva pihenek le a kanapén italomat szürcsölgetve s azon gondolkozva, ha ez holnap is így lesz, hogy kössek el egy siklót, mennyire tudnám megtanulni vezetni és miként parkoljak majd le a Dominiumon? Odafent csak van valaki. Ebben bízom, mert a Dominium kis fényét látom az égen fenn, s ha onnan valaki műholdképet készít ide lentre, azt láthatja, hogy egy szakállas lökött srác egy kanapén italozik, igaz, már ráesteledett és késő őszre jár az idő, de ettől még napszemüvegben van és épp lerúgja a lábairól bakancsait. A tér közepére behordott kövek fénye legalább jól érvényesül a sötétben a kivehető üzenettel, amit a címzett úgy is ért, hogy neki szól: "BASZKI! HOL VAGY?!"
Vissza az elejére Go down

Clara Gregor
Clara Gregor

Polgár

Első felvonás - bemelegítő kör Df41499957b6133f5b0edf3140a2fd3d325d82db

Születési idő :
2384.07.22.(32)

Tartózkodási hely :
Dominium

Reagok száma :
670

Avatar alanyom :
Margot Robbie


Első felvonás - bemelegítő kör Empty
Utolsó poszt Vas. Okt. 11, 2020 10:27 pm
Következő oldal
Subject: Missing
Sender: Clara Gregor
Addressee:
Shane Gregor
Date ●○ Time: 11/19; 23:59
Az álomvilág határát súrolom még, amikor gondolataim első foszlánya megjelenik. Lustán nyújtókozdva mozdulok meg a takaró alatt, karjaim, lábaim nyújtom ki, feszítem meg izmaim, majd engedem is ki azokat. S maradok mozdulatlan továbbra is. Oldalamról először a hátamra fordulok, majd a másik irányba. Továbbra is a takaró alatt matatva nyújtózkodom ki oldalra, hosszú ujjaim egy alakot keresnek csupán. Ám hiábavaló a tett, hiábavalóan mozdul felsőtestem is, hogy közelebb araszoljak nincs ott már senki. Kelletlen torokhang hagyja el ajkamat, szemeimet lassan, óvatosan nyitom ki. Mintha ólom húzná a legalsó szintek irányába, alig bírom nyitvatartani.  Ajkaim óriásira nyílnak, ásításom közepette.
S Ő újra nincs mellettem.
- Le fogom kötözni – dünnyögöm rekedt, álmos hangon még. Hiányzik az ébredések közbeni érintése, ölelése. Csak az, hogy itt legyen mellettem. Erre hajnalok, hajnalán kilopakodik mellőlem, még egy apró csókkal sem ébreszt fel, legalább annyi időre, hogy illő módon elköszönhessek tőle. Nem, ő inkább tekintettel van rám és hagy pihenni, hisz tudja mily nehezen kelek és mennyire nem is szeretem a hajnali ébresztéseket. S ha már elérte, hogy lányaink leszokjanak róla, nem ő fog ezután élni vele.
Szörnyűsége, mennyire számítok neki. Letargikus sóhaj szakad fel belőlem, ajkam szegletén megpihenő mosoly kezdeményezésnek mégsem tudok ellenállni. Hűlt helyére gördülök át, takaróját húzom magamra. Annak csücskeibe kapaszkodok és egészen az orromig felhúzom. Mélyen szívom be az illatát, amit a puha anyag átvett tőle.
Vidámabb mosollyal az arcomon kelek ki az ágyból, s még mielőtt még átvonulnák fürdőnk rejtekébe bevetem ágyunkat, takarosan igazítom el rajta a párnákat. A köntöst útközbe kapom fel, de az övet nem húzom rajta össze. Pillanatokon belül úgyis leveszem, mindez nem más már, csak megszokás. Reggel a szobába veszem le és a fürdőbe teszem le, hogy amikor az esti készülődést követően magamra ölteném, kéznél legyen.
Így történhet, hogy a fürdő ajtaja melletti akasztón talál végső nyughelyet, amíg a reggeli rutinomat el nem végzem. Gondos arcápolás, temérdek, természetes alapanyagokból készült kencékkel. Testápolás, hogy bőrömre senkinek sem lehessen kifogása, habár egy személyt tudok, akinek még így is lenne. Ajkam szegletébe halovány félmosoly kúszik, mielőtt a barackvirág színű rúzst rájuk kenném. Fejem enyhén rázom meg hozzá.
- Ne aggódj, neked nem lesznek ilyen problémáid – simítok végig a hasamon gyengéden. Azon túl, hogy sose engedném, hogy ilyen problémák gyötörjék az életbe – ahogy a lányok önképének a kialakításában sem engedtem anyám nyomásának – nem hiszem, hogy férfiként, nagyon érdekelnék majd a hasonló dolgok. Lelki szemeim előtt látom, hogy apjával mily értetlenséggel bámulnak majd, és mint két férfi megbeszélik, hogy amúgy mennyire logikátlan, amit művelek.
Szemeim sütöm le, önmagamba jól szórakozok el ezen, ahogy kilépek a fürdő ajtaján, immáron talpig felöltözve. Fekete, hosszúujjú felső, s hozzá illő szoknya, mely azt a hatást kelti, hogy a kettő egybe tartozik. Lábaimra ezúttal egy kisebb magasarkú topánt húztam, hajam, könnyedén lóg vállamra, laza hullámai simogatják nyakam ívét.
A reggeli kávé közbe, hiába olvasnám el üzeneteimet, azokból nem kaptam egyet sem. Szemöldököm ráncolom össze, nem azért, mert olyannyira a világ közepének érzem magam. De a lányok az utóbbi időbe, ha nem keltem fel még azelőtt, hogy elmentek volna, mindig írtak üzenetet. Most pedig ezt nem tették meg.
Különös.
Tejjel elkevert kávémat gyorsan iszom meg, az órára pillantva látom csak, hogy késésben leszek lassan. Néhány szót pötyögök csak férjemnek: mi legyen a ma esti vacsora, címszóval. Tőle nem szokatlan, hogy ilyen korán elmegy. Még biztos, ami biztos, betekintek a lányok szobájába, de ott nincsenek.
- Ühm… - húzom el ajkamat. Valamiért rossz érzés kezd el kerülgetni. Még egyszer a kezembe veszem az eszközt és apjuknál kérdezek rá, hogy látta-e őket reggel. Persze, mondhatnák rám, hogy túlaggódó vagyok. Ezt vállalnám is, nem tudnék ebben vitatkozni egy másodpercig sem. A magam megnyugtatására is írom ezt most le, s talán, egy kicsit meg is nyugszom, ahogy kilépek az ajtón. Ahol ezúttal a szokatlan csend és némaság fogad. Szemöldököm tovább ráncolva tekintek körbe, s egy takarítórobot fordul be a sarkon. De rajta kívül egy árva lélek sincs. Pedig a reggeli órák forgalma, eme szinten, mindig nagy. Munkába igyekvő emberek hagyják el otthonaikat…
Az, hogy most egy árva teremtett lélek van, nemhogy szokatlan, de konkrétan lehetetlen. Gyomromba enyhe rossz érzés kezd megülni. Elindulok a zárt folyosón, ahol nem hallatszódik más, csak az acélfalakról visszaverődő cipőm koppanását. Idegessségem nőttön nő, fel sem tűnik, lépteim miként szaporázom meg.
Előbb irodám ajtaján lépek be, s onnan a doktorhoz, ki nincs itt. Pedig már itt kellene… vagy a váróba legalább egy páciensének… Kifordulok és az egészségügyi komplexum irányába viszem lépteimet. S közben sehol senki. Újra ránézek a pda-mra, de nem kapok válaszokat. Ahogy pedig kinyílik előttem az ajtó… Az amúgy sosem zsúfolt, de néptelen sem, orvosi részleg kongó ürességét látom…
- Hahó… - szólok halkan, s nem tudom, hogy hal-e valaki. Vagy ez most csak egy rossz tréfa. Érzem, miként kezd el szívem egyre hevesebben verni. Torkom összeszorul és nyelnem is nehezebb lesz. A recepció mögötti rész üres, az általános orvosi szobák előtt nem vár senki, az ajtó felett jelző kijelzők nem hívnak be egy beteget sem.
Elindulok abba az irányba, ami Shane szokta fogadni a betegeket, ha ide osztják be. Úgy rémlik, hogy ma nem műt. S hiába nyitok be…
- Shane? – kérdezem halkan, elcsukló hanggal. Szívem ritmusa megzabolázza magát. Szükségem van lehunyni a szemem, hogy egy kicsit le tudjak nyugodni, s amint férjem arcát idézem magam elé, szívembe fájdalom hasít. Fájdalmas, kínzó. Kifordulok az ajtón, az orvosi szobába már szinte futva teszem meg a lépéseket. De ott sincs senki. – Shane!? – szólítom és remélem, hogy ez az egész nem más…
Történt volna valami?
Hirtelen torpanok meg és fordulok meg a sarkamon. – A lányok – lehelem elhalóan, s kezdek futásba, az oktatási egység felé… Sehol, senkivel sem találkozok. A kamerák lámpái pirosan villognak. A robotok továbbra is teszik a dolgukat, ám ember aligha felügyeli működésüket. Útközbe próbálok hívást kezdeményezni Shanenel. Mrs. Cambridgegel, Peterrel, Nagykuzinnal. S mind csak cseng és cseng és cseng, választ pedig nem kapok. Úgy érzem, hogy a mellkasomra telepedő súly megfullaszt. Nem kapok levegőt, alig látok valamit, csak az ajtót, ahol a lányoknak lenni kellene. Amaz pedig hiába nyílik ki szisszenve, a terembe nincs senki. Sem diákok, sem tanár.
- Druscilla! – csattan a hangom, szemeim könnybe lábadnak, az aggodalom feszíti az izmaimat bőröm alatt. – Darla! – futok végig a Dominium minden olyan helységén, ahol előfordulhatnak. Ám nem, hogy csak ők, de mások sincsenek.
- Ne, ne, ne – kezdek bele elvékonyuló hangon. A Promenádon állok meg, és újra hívást kezdeményezek. Szabad kezem a homlokomra tapasztom és csak körbe, körbe forgok. Újra hívom Shanet, de nem veszi fel… Petert, semmi. Victor, Carolinet, s egyikük sem válaszol, mely inkább az utóbbinál szokatlan ez. – Hova tűnt mindenki? Shane… hol vagy? – ereszkednek meg a vállaim, s egy néma könnycsepp hagyja el szemem. Remegő ujjakkal törlöm le, érzem, hogy miként kezd a pánik felülkerekedni rajtam. A falba kapaszkodom meg, mellkasomra tapasztom kezem, ujjaimmal gyűrők ruhám anyagába.
Szükségem van néhány szívdobbanásnyi időre, amíg képes vagyok átgondolni, hogy mitévő is legyek. Egy világba, ahol nincs senki, csak én… s fiam. Kezem simítom a hasamra, s érzem, hogy a mellkasomat feszítő érzés miként tör egyre inkább a felszínre.
A fal mentén csúszok le, lábaimat felhúzom, térdeimre illesztem két könyököm, arcom tenyerembe temetem. Könnyeim mossák arcomat, mellkasom rázkódik meg. A másodpercek, percekké nőnek, s a keserűen szörnyű érzés alig múlik el. Könnyeim mégis lassan elapadnak. Fejem hajtom hátra, a harmadik emelet plafonját figyelem.
- Ez nem lehet, csak egy rossz álom. Semmi több. Csak egy rossz álom – suttogom magam elé. Lábaim kinyújtom, kezem a hasamra simítom. Nem lehet, hogy egyedül maradjunk, hogy a lányok… hogy Shane… Egy újabb könnycsepp gördül le arcomon. – Nincs semmi bajuk, Clara. Ne gondold túl, nincs semmi bajuk… - mantrázom magamnak, akkor is, ha tudom, hazugság az egész. Hisz nincsenek itt. Nincsenek velem…
Ölembe ejtem a pda-t, s újra tárcsázom Shanet. Szürke íriszeim könnybe lábadnak. Némán peregnek a könnyek arcomon végig, államnál akadnak meg. Kihangosítom a készüléket, a teret betölti a csengés hangja. Mely csak cseng és cseng… És csak cseng…
Mígnem elhallgat. Én pedig újra és újra rányomok a tárcsázra… Mert nem leszek soha hajlandó olyan világban élni, ahol ő és a lányaink nincsenek…. Nem. Ilyen világ nem létezhet… Nem lehet, hogy… létezzen.
Íriszeim egyre inkább üvegessé válnak. Lassan állok fel és indulok meg újra útnak. Szüntelen hívom a férjemet, a mozdulataim mégis ösztönszerűvé váltak… Mindennapi rutinom végzem el üres világomba. Gondolataim csendjét a csengés töri csak meg, melyet abban a pillanatban kezdek újra, ahogy elhallgat. Hallgatom, mindaddig, amíg el nem alszom, reménykedve abba, hogy mikor felkelek ez nem lesz más, mint egy rossz álom, semmi több...
◦ᵒ·○●·°


i am proud of many things in life but nothing beats being a mother.
Vissza az elejére Go down

Callum Jenkins
Callum Jenkins

Kancellár

Első felvonás - bemelegítő kör Ezgif_11

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2381.02.12. (36 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Alvó-részleg vezetője, vezető hibernációs- és genetikus-orvos, az ember-perdai tudományos kutatások vezetője, a Halálcsók feltalálója

Reagok száma :
1067

Avatar alanyom :
Tom Hiddleston

☽ :
Első felvonás - bemelegítő kör Tumblr15


Első felvonás - bemelegítő kör Empty
Utolsó poszt Szomb. Okt. 31, 2020 2:01 pm
Következő oldal
We are all alone in this world...


Szokott reggelnek nézek elébe, automatikusan pár perccel előbb ébredve, minthogy az óra jelezhetné. Régebben felkeltem és kinyomtam azelőtt, hogy megszólalhatott volna, de manapság engedélyezem magamnak ezt a pár perc lustaságot. Most is ez a terv, fordulok is, szemeimet se nyitva ki, vakon finoman tapogatva ki Saskia alakját, hogy átölelve őt összebújva indítsuk a napot. Azaz csak tapogatnám, mert ujjaim csak a lapos takarót, hideggé vált párnát s lepedőt lelik. Kinyitom szemeimet, hogy megbizonyosodjak még egy érzékszervvel a helyzetről. Talán megint nem tudott aludni? De megszokta várni itt az ágyban, hogy felkelek. Talán csak mosdóba ment ki... Felülök s kiszállok az ágyból, de alig lépek ki a hálóból, látom, hogy a lakosztály üres és sötét. Benyitok mindenhova, de sehol sem lelem. A cipői glédás rendben a helyükön, ki akkor nem ment. Különös és kezd igen aggasztó lenni. A pda-n próbálom őt hívni, de az itt a lakosztályban kezdi el játszani a dallamot, nem vitte magával. Jade-t hívom helyette, de nem veszi fel, se semelyik testőr. Ez nem jellemző rájuk, még a szertelen Katja-ra sem. A rejtett panelt előhívom a falhoz lépve a háló ajtaja mellett, s ezáltal meg tudom nyitni a titkos ajtót a szomszédos kis kabinba, ami Jade lakhelye. Odabenn mindent megtalálok, csak Jade-t nem, viszont itt van minden, amiről tudom, hogy nélküle egy lépést sem tenne, kezdve a saját szolgálati fegyverével. Eltűnt Saskia és a testőrök is. Üzenetet nem kaptam se váltságdíj követelésről, se valami borzalmasabb tartalmú videóról, így azzal nyugtatom magam, hogy a testőrökkel lehet a feleségem s jól van. Sietve kapkodom magamra a ruháimat s a cipőt, a szokásos felöltőt már kifele menet kanyarintom magamra, hogy csak úgy lobog utánam.
Baljóslatú a csend a nyolcadikon még úgy is, hogy ez az egyik legkevésbé forgalmas gyűrűszint. Az irodába megyek, onnan akarok valamit ellenőrizni, de mikor aktiválom a gépemet s a hatalmas kivetítőn megjelennek az Alvók ezrei, megakad a mozdulatom.
- Ez képtelenség... - Nem hiszek a szememnek, ahogy mozdulatlan meredek a képernyőre. A kapszulák ezrei ott vannak, de a bennük évtizedes álmukat alvó emberek sehol. Lehetetlen! Fizikai képtelenség egyetlen éjszaka alatt ennyi mindenkit felébreszteni. Azonnal a kameraképeket kérem be, visszatekerve az időben vagy nyolcszor lelassítva, kockákra szedve nézem végig, hogy az Alvók csak úgy egyik pillanatról a másikra eltűnnek a lezárt kapszulákból. Ahogy az ügyeletben lévő orvosi személyzetnek is nyoma vész  Ahogy a folyosókon is mindenki ugyanabban az időpontban, minden jel nélkül tűnik el. Ez ellentmond minden fizikai törvénynek, amit ismerünk, de ilyen anomália létezése is kizárt. Önkéntelenül is a következő, akit keresek, az Victor, de minthogy nem reagál ő sem, elindulok a híd felé. Ha ekkora a gond, akkor biztosan ott fogom őt megtalálni, ha még megvan ő egyáltalán. Oda bejutni nem volt nehéz - kancellár vagyok, legfeljebb mindenhez nem lesz jogosultságom -, de üresen találom a helyiséget: nemcsak kancellártársam tűnt el, de a teljes irányító személyzet. Gyors ellenőrzéssel kiderül az is, hogy nem jelentettek semmilyen incidenst, semmilyen támadást, semmi nem közelítette meg az űrhajót. A mentősiklók is a helyükön, egy darab sem hiányzik. Egyedül vagyok egy irányítás nélküli hatalmas űrhajón. Remek!
Ha már itt vagyok, akkor kihasználom, hogy egy-két automata drónt küldjek ki a Városból, átpásztázzák azt a települést és a közeli Elorakot is. De semmi. Se emberek, se perdaiak, mindezt háború nélkül, úgy tűnik. A világon nem történt semmi, csak mindenki eltűnt. Hogy lehetséges ez? Nagy levegőt veszek, hogy higgadt maradjak s előrángassam hideg józan logikámat.
- Mindenki eltűnt, kivéve én, így ennek oka kell, hogy legyen. Ahogy annak is, hogy mindenki ugyanakkor tűnt el.  - Az első hipotézis, hogy álmodom, de míg visszafelé tartok a nyolcadikra, az ajándékba kapott bicskával kis vágást ejtek bal kezemen. Egy-két percen belül eláll a vérzés, de a fájdalom érzékelése túl valós ahhoz, hogy álom legyen, kicsi az esélye, hogy a valóságban is pont ott legyen sérülésem, hogy emiatt érezzem a fájdalmat. Egyébként is fel szoktam ébredni már akkor, mikor Saskiát álmomban nem találom magam mellett.
- Nem álom, de nem is lehet a valóság. A fizikai törvények működnek, csak egy dolog nem, az is egyetlen kivételt hagyott maga után. Matematikailag sem stimmel, több elszórt kivételnek kellene lennie csak itt a Dominiumon. - Azért beállítom az érzékelőket a folyosókon, közterületeken, hogy ha bárhol mozgás, aktiválás történik, arról értesítsen. Egyelőre arra jutok, hogy ez valami hallucináció lehet, esetleg betegségből vagy (sikló)balesetből fakadóan valamiféle kómában lehetek. Gyakran jegyeztek fel valóságosnak megfelelő álomvilágot ilyen esetekben. A saját képzeletem, elmém rabja lettem. Csodás. Az ébredés és annak ideje kétséges, a teljes fizikai felépülésről nem beszélve. Pazar kilátások, de félreteszem, előbb ki kell innen jutnom, fel kell ébrednem.
- Rendben, tételezzük fel, hogy ez a helyzet. Akkor keressük meg a nyomokat, mi történhetett velem és miként tudok innen kijutni. - Minden porcikám tiltakozik az ellen, hogy az emberek s perdaiak eltűnése igaz legyen, így betérve újra az irodámba az üres kapszulákat ábrázoló képet eltüntetem s elkezdem összeszedni a kijelzőre az információkat, mit tudtam meg eddig és mi lehet az, amit nem vettem észre? Egy pillantást vetek az asztalon lévő képkeretben mosolyogva virágot szagoló gyönyörű nőre.
- Visszajutok hozzád. Még nem tudom hogyan, de megoldom...
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Első felvonás - bemelegítő kör K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Első felvonás - bemelegítő kör WYdz5uv

Klubom
Első felvonás - bemelegítő kör R8xXJ2P

Fegyverem
Első felvonás - bemelegítő kör KjdARSD


Első felvonás - bemelegítő kör Empty
Utolsó poszt Szomb. Okt. 31, 2020 8:13 pm
Következő oldal




Ez egy
Baszki nap!


*Későn keltem, ez még nem szokatlan, ahogy az sem, hogy Bruce nincs mellettem. Akkor lenne baj, ha nem a saját ágyamban ébredtem volna, így viszont nem érdekel, hogy nem emlékszem arra, mit mondott előző nap arról, hol lesz. Az utóbbi időben hozzászoktam a kiváltságos kávéhoz, persze azt nem mondom, hogy anélkül már fel sem ébredek, de olykor hajlamos vagyok – nagyon ritkán – nem egészen felöltözni. Ahogy most is, a pizsama nadrágom rajtam maradt, amit már csak a folyosón veszek észre. Sebaj! Ma nem terveztem kancellárral találkozni. Ahogy elnézem, mással sem fogok. Feltűnik mennyire csendes a folyosó, pedig itt azért szoktak rohangálni a kis katonák ide-oda. Most senki nincs a folyosón. Megállok, összerándulnak a szemöldökeim, a tarkómon égnek merednek a szenzor rendszerű kis pihék. Nincs születésnapom, meglepi bulira sem kell számítanom, ergo biztosan nem vár senki a sarkon túl, hogy rám kiáltsanak amivel a frászt hozzák rám. Igazság szerint még sosem volt ilyen szülinapom, csak Alec dugdosta el mindig az ajándékaimat, de abból már kinőtt, meg le is költözött a Perdára. Első utam a kávé automatához vezet, hogy a kapott jogommal vételezzek magamnak egy nagy adag kávét…és az étteremben sincs senki. *
-Mi van baszki?! Mit késtem le? *Fennhangon kérdezem magamtól, mástól úgy sem tudnám. Magamhoz veszem a kávét és kicsattogok a bakancsommal…megint üres folyosó…aztán a sarkon túl megint üres folyosó. *
-Na ez fasza, tutira valami röpgyűlés van. *Felnézek a nagy kivetítőre, amiből minden szintre több is jut, és az előző napi híreket látom. Sosem szoktak ismételni. Visszafordulok és mivel senki elől nem kell bujkálnom, körül sem nézek, csak a pda-ról bezavarom a kamerákat és bevetem magam a kuckómba. Egész kényelmes így, hogy közel van a kabinunkhoz, és akár pizsamában is eljöhetek ide, ahogy azt meg is tettem. Rákapcsolódom a Dominium kameráira, sorban csekkolom a folyosókat, éttermeket, közösségi helyeket, természetesen elsőként Jack bárját, miközben döntöm magamba a kávét, hátha attól jobban látok. Hiába pislogok azonban, mindenhol csak az üresség, mintha mindenki…*
-….Lementek a Perdára? Elszalasztottam a nagy leköltözést baszki, és itt hagytak. *Azért már kezdek aggódni, mert faszán nem jó ez így ahogy van, és a balsejtelem rendesen levándorolt a gyomromba, hogy ott egy nagy kőkupacot csináljon magából. Az összes kamera képeit megnézem, azokét is, melyekhez elvileg – egyikhez sincs – nincs jogosultságom, vagyis eddig még nem volt. Már a parancsnoki hídnál járok, a látottak feldobják a szemöldökeimet a homlokomra és tartósan oda is ragasztják, a számat eltátom, ugyanis senki nem „vezeti” a Dominiumot. Nem mintha mennénk valahova…*
-Bassszkiiii! Hova tűnt mindenki? *Kapom is össze magam és vágódom ki a titkos kuckóból, rohanok vissza a kabinba és magamhoz veszem a cuccaimat, bele a táskámba, azt meg a keresztben a vállamra dobom és skera kifelé. Menet közben elküldök egy csomó üzenetet, az összes ismerősömnek, anyáéknak, a kancellároknak…hátha a következő sarkon rám startol a kancellári testőrség és akkor megnyugodhatok, hogy nem mindenki tűnt el. Válasz azonban nem érkezik senkitől és a sarkon sem kapnak el, meg máshol sem. A saját szemeimmel kell látnom, hogy nem látok semmit, mert a kameraképeket meg lehet hackelni, tapasztalatból tudom és valaki nagyon rossz tréfát űz, őt pedig meg kell találnom, hogy pacsit adjak neki. Kurva nagy ötlet volt átverni mindenkit. Igazából nem is akarom elhinni, hogy mindenki eltűnt, annyira bizarr…és félelmetes, mert a szüleimet sem találtam otthon. *

Két órával később

*Bejártam az egész Dominiumot, de tényleg az egészet. Még a parancsnoki hídon is voltam, végül is senki nem állított le, egészen felemelő volt nyíltan rácsatlakozni a vezérlő panelre, hogy kinyíljon előttem az ajtó. A látottak alapján minden magától működik, csak így is maradjon. Már arra is gondoltam, hogy ez egy álom, most ott fekszem a kabinban az ágyon és alszom, és mindezt álmodom. Csak azért ficánkol a tarkómon egy furán rossz érzés, mert a szüleimet nem hiszem, hogy eltűntettem volna álmomban, de hát az emberi elme kifürkészhetetlen. Maradok az álom teóriánál. Valóra vált álom, baszki! Ezen felbuzdulva kis kitérővel Jack bárjában, feltankoltam Búfelejtővel – ha már ingyen van – és bevetettem magam a nyolcadik gyűrűszintre. Az összes kancellár lakosztályát meglátogattam, olyan volt mint egy turista út, idegenvezetés nélkül. Büntetlenül! A frász akkor kezdett kerülgetni, amikor az Alvókhoz is sikerült belépnem. Elszöszmötöltem egy ideig, mert csak Jenkins ujjlenyomata volt meg, a szemét nem sikerült…és nem szólalt meg a vészjelző, sem riadó illetéktelen behatolás miatt, sem Jenkins nem jelent meg, pedig úgy vigyáz a birodalmára, mint a két szép szemére. Jenkins azonban jól eltűnt és magával vitte az összes Alvót.*
-Na bassza meg, mi a frász van itt, de most komolyan? Helllóóóó! Ennyi ideig nem aludtam, hogy mindenki leköltözzön a Perdára!
*Öt perc múlva az egyik hangárban álltam és egy siklóval szemeztem. Ha álmodom, simán elvezetem és nem adom alább…hát vagy nem, akkor majd a robotpilóta levisz a Perdára. Bátorra ittam magam a Búfelejtővel és beüzemeltem a siklót. Felkapcsoltam mindent, úgy világított a műszerfal, mint a csillagos ég, csak színesebben. Beállítottam a koordinátákat, a műholdképekből tudtam hol van sima leszállóhelynek való terület, és a robotpilótára bíztam magam. Ha álmodom, simán megérkezem, ha mindez valóság, akkor sem lesz unalmas az életem, ki kell derítenem mi történt. Persze ha Shiennel és Sha`zor pacsiztak egymással, nem tudom mit tehetnék….*







Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Első felvonás - bemelegítő kör Empty
Utolsó poszt
Következő oldal
Vissza az elejére Go down
 
Első felvonás - bemelegítő kör
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Központi könyvtár :: Alternatív univerzum :: Alternatív kalandok-
Ugrás: