Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Josephine Cain
Hétf. Ápr. 29, 2024 5:01 pm

Chihiro Chiba
Hétf. Ápr. 29, 2024 6:37 am

Aine Zemar
Hétf. Ápr. 29, 2024 5:37 am

Rynoch
Vas. Ápr. 28, 2024 8:41 pm

Roda
Csüt. Ápr. 25, 2024 10:02 am

Hector Reyes
Kedd Ápr. 23, 2024 6:59 am

Josephine Cain
Hétf. Ápr. 22, 2024 4:22 pm

Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég :: 1 Bot




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Tenger
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Kedd Márc. 21, 2023 9:53 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Lynar & Josie


Azt hiszem, szó szerint leesett az állam. Nem hiszem, hogy ilyen előfordult volna már velem, úgy kell figyelmeztetnem magam, hogy illendő volna becsukni a szám. Még jó, hogy nem ülök padon, most lazán hanyatt vágódnék le a homokba nagy döbbenetemben. Természetesen háttámla nélküli padról, habár amennyire meglepődtem, lehet hogy háttámlával ellátott ülőalkalmatosságról is lezúgnék. Kicsit macerásabban, és sokkal röhejesebben, de attól még megoldható lenne. Legalább tovább szórakoztatnám a másikat. Láthatóan ugyanis kérdésemen megint jót derült. Én meg csak hápogni tudok.
- Kilencven? Kilencven?? - Muszáj vagyok saját nyelvemen is kimondani, hogy végre fel tudjam dolgozni. – Kilencvennél több. Hm.
Fogadom el a végén egy rövid fejcsóválást követően. Egy dolog tudni, hogy tovább élnek, mint mi, egy másik dolog ezt hús-vér valójában látni.
- Tudod, szeretnék én is így festeni nagymamakorban. – Félrebiccentett fejjel mérem végig, hogy ráébredjek, talán az ő nyelvén -megint- mulatságosan hathatnak szavaim. – Mármint nem pont így! – Integetek felé körözve kezemmel, mintha csak pantomim-ablakpucolnék épp. – A borosta nem hiszem, hogy jól állna. Csak így fiatalos szeretnék lenni. Ha quorsa lennél, akkor nem mondanálak többnek 40 évnél.
Ha pár évszázaddal ezelőtt éltem volna és lett volna borostám, sőt talán szakállam is, akkor cirkuszi látványosság lehettem volna… vagy kísérleti alany, amiért 90 évesen még mindig így néznék ki, csak hog teljesen összemossak itt mindent. Levonom inkább a konklúziót, jó az, hogy most élek és úgy-olyan formában, amilyenben megadatott. Nem kérek elnézést őszinte szavaimért, elvégre az imént hangzott el, hogy a perdaiak körében – vagy legalábbis jelen perdaival alkotott kétszemélyes körünkben – nem kell visszafognom véleményemet és kérdéseimet. Másrészt ez mind bók volt a köbön, még ha különös köntösbe csomagolt is.
- Meg némi fedezéket, a Perda lenni veszélyes.
Egészítem ki a felsorolást, csak azt nem teszem hozzá, hogy én például dupla veszéllyel találkozok, amint kiteszem a lábam otthonról. Egyrészt tényleg a természet, maga a Perda, másrészt a nem kedves dominiumiak sem csak integetnének, ha összefutnék velük. De egyébként igaza van, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy még életben vagyunk Rebelliumban is.
- Jól teszi.
Kissé sötét a megjegyzésem, ellenben őszinte. A Földnek is így kellett volna, inkább egy faj tűnjön el, mint az összes többi és általuk jóformán maga a bolygó maga is.
- Ó! – Kerekednek el szemeim az ajánlaton, mintha csak lélektükreim is ezt a hatalmas Ó-t akarnák formázni. – Nagyon köszönöm én neked mindannyiunk helyett!
Vágom rá lelkesen, ahelyett, hogy a szokásos „nahát!”, „valóban?”, „tényleg?” helytöltőkkel húznám az időt. Nem adok esélyt, hogy meggondolhassa magát. Persze, tudom, le kell jelentenem a dolgot Alecnek és a parancsnoki láncon keresztül Carternek előbb, de ilyen formalitásokkal nem fárasztom önkéntes tanítónkat.
Figyelmesen hallgatom aztán válaszát, ami megint meglep, nem földre zuhanósan, de nem erre számítottam. Levonom hát a magam következtetését.
- Szóval hajdanábandanában ti is kísérleteztetek.
Voltak balul sikerült próbálkozásaik is, mi annyival vagyunk előrébb, hogy kérdezni tudunk, így nem követjük el ugyanazokat a hibákat, ellenben hamar megtalálhatjuk a megoldásokat.
- Ez lenni érdekes kérdés. Az egész történelmünk világában egy quorsáról jegyeztek fel egy nagy könyvben, hogy adományokat birtokolt. Régen volt, és nagyon sokáig hitték is quorsák, hogy képes volt sok mindenre ez az egy quorsa. Mások nem igazán voltak, vagy kevésbé.. kevesen hitték állítólagos képességüket vagy épp volt ez rossz jel és ők voltak üldözve. És voltak olyan quorsák, akik megelőzték korukat, felfedeztek dolgokat. Szerintem ők lehettek azok, akikre te gondolsz. – Zanzásítva lenyomtam az egyik legnagyobb világvallást, pár történelmi időszak furcsaságát és a feltalálóinkat. Potom hat mondatban. Ha nem ért meg, nem fogok csodálkozni rajta, a hiba nem az ő készülékében lesz.-  De képzeld, vannak nekünk meséink, amik rengetegszer különleges képességű quorsákról szólnak, szóval lehet nem véletlen és valaha tényleg voltak adományaink.
Vonom meg vállaimat, ki vagyok én, hogy örökigazságokat kinyilatkoztassak, mikor olyan sok mindent nem tudunk, még a nagy professzorok sem saját történelmünkről. Hogy most is lennének… no, abban már kételkedek, kivéve ha magát az életet is adománynak tekintem, mert akkor viszont tényleg igaza van. Talán az ő szemszögéből igaz is. Nekünk az, hogy ők sokáig élnek és víz alatt is tudnak lélegezni is egy csoda, nekik természetes. Talán van ilyen fordítva is, csak nem látom… még(?).
Beszélgetés közben magamra ráncigálom nadrágomat, miután a rám tapadt homokot megpróbáltam teljesen lesöpörni lábaimról. Aztán jön a zokni és bakancs. A hátizsákot vállaimra kanyarítom, a Styx-öt övemre csatolom és máris menetkész vagyok. A bókon elmosolyodok, kevesen méltatják humoromat, perdaitól pedig még végképp nem kaptam hasonlót. Az újabb ajánlatra ellenben szóban is válaszolok.
- Igen-igen! Én kérlek, ha lesz alkalmad, taníts meg jó tüdővel úszni.
Követem, ahogy elindulunk, de szemeim még mindig lelkesen csillagnak. Ez hihetetlen, a tengerben fogok majd úszni, én! WOW!!
- Mi fogunk fák kérgét nyesni? – Közbeszúrom kérdésemet, csak pontosítani szeretném, mire is készülünk. Már nem merek semmit biztosra venni. – Nem, most vagyok én először a tengernél. Elorak környékét és onnantól a Nagy-hegységig lévő földeket ismerem jobban. Ó, ezt szeretem!
Utolsó mondatom már az első nekem nyújtott bogyónak szól. A legtöbb növényt felismerem, meg is nevezem őket gyakorlásképp, párat amúgy ténylegesen is ismerem, találkoztam vele, kóstoltam is, de sokról csak olvastam. Ha valamelyikben nem vagyok biztos, arra rákérdezek.

[perdai]
Vissza az elejére Go down

Lynar
Lynar

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2326. (91 éves)

Reagok száma :
80

Avatar alanyom :
Lee Pace


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Csüt. Ápr. 06, 2023 3:09 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
JOSIE RÉSZÉRE

Hümmögve bólogatok, majd némán elutánzom azt a szót, amit nem értek, biztos a saját nyelvén mondta. Még mindig olyan hangzása van, mint amikor fémen köszörül a kovács valami borzalmas fémet, de nem mondom ki sosem, nem bántva meg őket.
Oldalra nézek laposan, s gondolkodom. Látni rajtam, hogy pillanatnyi értetlenségem kicsit összetettebb. Mivel nem ismerem őket annyira.
- Miért, ti... milyen élethosszotok van? És miért, hogy néztek ki.. nagymama korotokban? - a folytatásra azonban felhorkantok a nevetéstől, s  megdörzsölöm az arcom. Serceg is, de nekem tökéletesen véd a természet viszontagságai ellen.
- Én sem biztosan így akarnék kinézni egy ... - közben visszautánzo a pantomim mozdulatát. jóval fiatalabb kiadásomban. Hiányolnám a borostát. - vigyorgok. - Negyven? Óóó, hát ők kispalánták, olyan fiatal nem akarok lenni már. - élveztem ám a negyvenes éveimet, de most is élvezem a kilencvenesek elejét.
- Veszélyes? - csodálkozom el, majd a földre tekintek, államat két ujjam közé csippentem. - Ha arra érted, hogy támadnak benneteket, az nem véletlen. Teljesen más az energiátok, tele van tüskével, haraggal és agresszióval, ami védekezésre késztet másokat, így megtámadnak benneteket, magukat védve.
Elnevetem magam.
- Jól vagy nem jól, ő ilyen. Jól együtt lehet vele amúgy ám működni, ha kiismered.
Nem értem a köszönömöt, vagyis értem. Ettől függ az életük, hiába tűnik úgy, hogy... húha, mióta is vannak itt? Nem tudom, mert foglalkozom ezzel. Ám ahhoz felettébb rövid idő, hogy bemutatkozzanak Perdának minden téren, s megtanuljanak együttműködni. Én sem ezzel a számban születtem, még akkor sem, ha ösztönösen követtem a természet légzését.
- Még pár hetet a környéken vagyok, azután feljebb megyek, s majd akkor jövök visszafelé, ha a Nap reggel a tükörképénél kel fel. - a mostanihoz. Hol a Nagy Vízben teszem meg a kört a jó idő eljöveteléig, hol a szárazföldön, és most igazán tehetek kivételt, hogy a Nagy Víz helyett, ami sokkal inkább az otthonom, a szárazföldön sétálok vissza. Tény, hogy mire visszatérek, addigra már nagyon ki fogok szomjazni a vízre, de megteszem.
- Kísérlet? - nézek rá értetlenül. - Nem. Mi érezzük Perdát, együtt lélegzünk vele, mindenki eltérő szinten. Szerves részeként tekintünk magukra. Persze nálatok érthető, máshonnan jöttetek, és azért azt látom, hogy kinyúlsz felé időnként.
Nagyon elvesztem a fonalat, mégis végighallgatom.
- Vagyis, ha jól értem, akkor volt egyvalaki, akiről emlékeztek? Akkor a többiekre hogy tudtok emlékezni, hogy volt kicsi vagy kicsit több képessége? És na ugye, hogy van képességetek. - mutatok rá elégedetten. Bár azt nem tudom, hogy futhat valaki olyan gyorsan, hogy megelőzze a saját korát. Ez olyan vonal, nem?
Most már megállok, a fejem vakarom.Még egy erdőben sem tévedtem el olyan mélyen, mint az ő szavaiban.
- Vagyis akkor tényleg vannak képességeitek.
A fegyver felé nyúló kezem megáll, értetlenül nézek vissza rá.
- Miért? Van rossz tüdő is? - ezt sem értem.
Most már hahotára fakadok, még a fejem is hátravetem.
- Miért, ki nyesné a fák kérgét? Vagy az nyesse a tiédet? Van kérged? - ezt azért félig komolyan kérdezem, mert ugye nem ismerem őket.
Figyelek szavaira, mennyire ismeri a környéket. A táj szokott változni, növényekkel, állatokkal együttesen, és össze lehet téveszteni dolgokat.
- Az elég nagy terület. Milyen sűrűn jársz körbe? - vagy járnak körbe. Nem tudom, hogyan élnek, a hegyet mondta, de lehet ott élni, értem én, mégis a vízre szavazok.
- Akkor vedd el az egészet, lesz még. - bíztatom, bár én is nagyon szeretem, útközben majd tovább, biztosan lesz még, hiszen a jó idővel együtt haladok.
Meg is érkezünk a ligetes helyre, leteszem a fegyvet, és a kis hátizsákot, amibe először belenyúlok, s egy kis eszközt is kiveszek.
- Ezek a fák még alszanak, így nem fog nekik fájni, ha véletlenül elrontjuk. Ez olyan nekik, mint nekünk a hajvágás. - még nem lépek oda egyikhez sem. A fák törzsei a szivárvány minden színében pompáznak, ahogy vedlik le a korábbi évek külső kérgeit.
- Mindig azokat a fákat keresd és nézd, amelyeknek több színűk van, és vastagabb, mint a törzsed. Mármint az én törzsem. - nézek rá vékonyka alakjára, s máris igazítom a méretarányokat.
- Például az a példány teljesen megfelel. - mutatok az egyikre, mely büszkén magasodik a többi fölé, s el is indulok felé.
- Bár alszik, mindig kérj tőle engedélyt, hogy lehet-e. Úgyis érezni és látni fogod, ha nem engedi, vagy tiszteletlen voltál vele. - megállok a fa előtt, s behunyom szemeim. Megkérdem gondolatban, szívemmel, vehetünk-e tőle kérget, s bár még valóban alszik, ahogy kinyitom a szemem, meglátom, hol engedi, szeretné, ha leszednénk, szinte világít, oda mutatva. Mászni kell hozzá.
- Fentebb engedi. Másztál már fára? -  fordítom felé tekintetem.
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Szer. Ápr. 19, 2023 8:42 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Lynar & Josie

Egyszerűt kérdez, mégis nehezen tudom megválaszolni, veszek is egy nagy levegőt hozzá.
- Hmm, ez nem olyan egyszerű nálunk, és ez nagy sajnálatos dolog. Természetesen esetben 90-100 évig élhetünk, a férfiak élnek kicsit rövidebb ideig, mint mi nők. De…- És nem tudom visszatartani, elfintorodok. - …akik fenn élnek a Dwa'woruu-n, ők élhetnek maximum 80 évet. Aki eléri nyolcvanadik születésnapját, kell bevennie mérget és elaludnia örökre.
Nem tudom lesz-e kérdése ehhez, de nem akarom előre megválaszolni a fel nem tetteket, már csak azért sem, mert van helyette másik, amire még válaszolnom kell.
- Hajunk lesz fehéres, férfiak szakálla is, hajuk pedig sokszor… hullik ki teljesen. – Hát na, nem jutott eszembe, hogy megkopaszodnak. – Leszünk mi ráncosak, bőrünk mindenhol arcon, testen, és sokszor leszünk kicsit kisebbek is.
Mutatom is magam, hogy pár centivel kisebb leszek, ha megérem a nagymamakort.. ez egy elég nagy ha, de akkor is. A teljes metabolizmus változását nem akarom kifejteni, egyelőre elég talán ennyi.
- Miért, borostád nő csak később? Negyven évesen még nem? Vagy csak neked nem volt, nem akartál? – Kérdezek vissza most én, miután illedelmesen megvártam, hogy ismét kikacagja magát, amit én már csak vidám mosolygással konstatáltam. – Quorsa férfiak bajsza kezd nőni korán, akár 14 évesen már.
Ezzel talán meg is magyarázom kérdésem okát, miért kíváncsiskodok.
- Igen, veszélyes, főleg mikor más quorsák járják földjét. – Erősítem meg korábbi kijelentésemet, kicsit kiegészítve, miért is mondtam így az előbb. Aztán bólogatva hallgatom. Ugyan nem konyítok az energiánkhoz perdai szemszögből, de elég pontosan leírt minket, akár igaza is lehet. Ebben is. – És vagyunk mi tapasztalatlanok. - Nem lehetetlen, hogy ha még nem is akarunk rosszat, azt Perda mégis annak olvassa/olvasná, lásd majdnem a kagylós fiaskómat. - De vannak Kedvesek, akik segítenek, hogy legyünk okosabbak, bölcsebbek a Perdával.
A jelzős nevesítésnél megdöntöm magam felé, hiszen ő is immár ebbe a kategóriába tartozik, aki hajlandó tanítani minket. A barát szót nem merem használni még, lehet nem mondana minket annak, csak azért csinálja, hogy a Perdát ne bántsuk tapasztalatlanságunkkal. De az vitathatatlan, hogy kedves ő is, sokan mások mellett, elég Quinlah-ra vagy  Rodára gondolnom. Megjegyzem… pontosabban, igyekszek megjegyezni a programját, habár nem tudom, mit jelent az, hogy feljebb megy. Mindenesetre majd a búcsúzásnál fogom felvésni eszembe, hogy hogyan tudjuk megejteni az oktatását, de az még odább lesz, mármint a búcsú. Most még rengeteg beszélnivalónk akadt és tennivaló is.
- A mi történelmi feljegyzéseink nagyon sok mindent leír, de nem… mmm…. nem teljesen biztosak, néha csak feltételezések. Ez az egy ember, őt nevesítve ismerjük, ismerjük nevét és egy könyv szinte csak vele, az ő csodáiról szól. – Mivel még egymás nevét sem ismerjük, ezért nem akarom bezavarni Isten fiával. – És voltak úgynevezett ’boszorkányok’, akiknek varázsképességet feltételeztek. Ők voltak sokan, de nem biztos, hogy voltak képességeik vagy csak a tudatlanok hitték az ő tudásukat varázslatnak… van értelme szavaimnak?
Pillantok rá szempilláim árnyéka alól, kérdőn, habár azt hiszem maga a kérdésem sem jó. Még emberi szemmel is borzasztó korszak volt ez, értelme tehát nem sok, itt inkább az érdekel, hogy kihámozható-e, mit akarok mesélni.
- Minden bizonnyal van, de igazad van, az enyém csak… csak… nem gyakorlott úszáshoz tengerben.
Nem mutatok rá, hogy emlékeim szerint ő mondta, hogy jó tüdő kell csak az úszáshoz…lehet nem jól ismételtem vissza. Azt csak remélem, hogy az enyém tényleg jó és nem beteg, egy szervi elégtelenség végülis elég egy embernek.
- Végülis van.
Nevetek most először vele együtt és mutatom mindkét tenyerem felé, amin halvány bőrkeményedések láthatóak. Tagadhatatlan, még mindig nem kizárólag fizikai munkát végzek, de így is sokkal erősebbnek tűnnek kezeim (és én is!), mint mikor a hűs Adattárban dolgoztam.
- Ez változó, leginkább akárhányszor csak tehetem, egy hónapban egyszer.
Gyors számolgatást követően bököm ki a számot, amit most még korrigáltam azzal, hogy nem tehetjük be a lábunkat Elorakba. Ezért is (sok egyéb ok mellett) volt rendkívül csábító ez a „kirándulás” a tengerhez.
- Köszönöm.
Veszem el a bogyókat, de csak mert kiszúrom, hogy előttünk pár méternyire ott egy másik bokor, lesz még, amiből lehet csemegézni, abból már nem fogok úgyse kérni, ez elegendő számomra.
Mikor megérkezünk, nagyon figyelek az instrukciókra, a fákat már addigra messziről és lepakolás közben szemrevételeztem.
- Mondd ezt egy nőnek…
Kuncogom orrom alatt, hogy aztán most én nevessem el magam a derékvastagság meghatározásnál.
- Rendben. Csak azzal a… a…. izével lehet dolgozni vagy késsel is lehet?
Ha lehet, akkor előveszem késemet és megmutatom neki, hogy rendben lesz-e. Aztán megint őt figyelem, ahogy vélhetően engedélyt kér. Levonom a következtetést, hogy nem kell kimondani az engedélykérést. Lehunyom szemem, lehajtom fejem és habár talán egyesek emberek szerint röhejes dolog egy növénytől engedélyt kérni, én nem tartozok közéjük. Azt persze el nem mondanám senkinek, hogy még be is mutatkoztam. Ahogy befejezem „mondanómat”, felnyitom szemem és felpillantok a fatörzsre. Hogy a hirtelen mozdulat/fény miatt csak káprázik a szemem, vagy tényleg látom az enyhe vibrálást, de mivel ahhoz a ponthoz is mászni kell, így reménykedek benne, hogy jól csináltam és jó pontot látok.
- Igen, de általában olyanra, aminek voltak ágai alacsonyabban. Hogy csináljam nála jól?
Rémlik a vadkempingezős időszakomból, hogy olvastam az ilyen oszlopfa-mászásról is, de megtehettem, hogy inkább olyat válasszak, aminek alacsonyan növő, vastag ágai is voltak, amire biztonságosan felmászhattam, szóval nincs túl nagy tapasztalatom. Szóval inkább kérdezek, mert azt a nevetőgörcsöt inkább elkerülném, ami minden bizonnyal kerülgetné, ha látná, hogy tutorialt olvasok famászás előtt.
Vissza az elejére Go down

Lynar
Lynar

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2326. (91 éves)

Reagok száma :
80

Avatar alanyom :
Lee Pace


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Vas. Ápr. 23, 2023 2:54 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
JOSIE RÉSZÉRE

Érdekes, hogy nehézkesnek mondja. Szeretik a nehézségeket? Ha ők így szeretik, én aztán  nem fogom őket ebben megakadályozni.
- Mitől sajnálatos a dolog? Az idős korra érted? Ahogy kinéztek?- arra, hogy valamiért az égi madáron élők elalszanak a nyolcvan év után, nem tudok mit mondani. Ha nekik ez a szokás, akkor ez a szokás.
- Azért szükséges nyolcvan évesen aludniuk, mert ők lesznek nagyon idősek? -ezt viszont még nem igazán értem.
- És az miért baj? A fehér haj nagy tiszteletnek örvend. Bölcsességet jelez. És.. akkor ezek szerint idősebb korban az isteneitek megáldanak? - hiszen nálunk a világos hajúak azok, akiket azt istenek megérintettek. Vagy ez náluk más dolog?
- Kinek hogyan. Van, akinek egyáltalán nincs. Én szerettem volna, megkértem az isteneket, hogy kérek szépen borostát arcomra, és lassanként megjelent.
A tizennégy évre egy úhha arcot vágok. Szerintem nálunk is van, akinek már akkor is megjelenik. Bevallom magamnak, hogy annyira nem foglalkozom ezzel.
- Nem Perdán nőttetek fel, ez érhető. - veszélyesnek inkább nekik veszélyes. Az állatok és a növények meg tudják védeni magukat. És persze, hogy tapasztalatlanok. Egy újszülöttnek minden új, és voltaképpen még mindig fiatalnak számítanak az érkezésükkel.
Viszonzom a döntést, s nem fűzök hozzá szavakat. Az ő érdekük, hogy elfogadják a segítséget, de legfőképpen kérjék, hiszen a nélkül nem jön segítség. Igaz, azt fel is lehet ajánlani, amit meg is tettem.
Elgondolkodva hallgatom.
- Érdekes és izgalmas történetei lehettek. És nagyon nagy dolog, tiszteletteljes, hogy emlékeztek rá. És tanította a többieket a csodákra? Segített nekik felfedezni, mi az ő csodájuk? - érdeklődőm.
- Értelmezem szavaid, s ha nem értem, kérdezek. - azzal elhallgatok kicsit, értelmezve a szavakat, amiket mondott.
- Tehát akkor az a másik is boszorkány volt? És miből hitték? HIszen megmutatták, használták, nem? Vagy tévedek? Vagy bölcsek voltak. - hiszen nálunk is vannak olyan nagyon bölcsek, akik segítenek nekünk. Amiért hálás vagyok.
- Van értelme szavaidnak. - válaszolok az utolsó kérdésére is, bólintva.
- És az mióta rossz tüdő? Csak nem elég edzett, azon meg lehet segíteni. - próbálom megérteni szavait.
Újra felszabadultan elnevetem magam, ahogy veszi a humort. Amit szeretek. A humort is, és ha azt értik.
- Majd fesd be legközelebb, és a fák úgy hiszik, közéjük tartozol. - mutatok a tenyerére, álkomolyan.
- Aham. - az elég a regenerálódáshoz, ha elvesz valamit. A természet ad, bőkezű, ám tudnunk érdemes, mennyire is van szükségünk, s csak annyit vegyünk el, nem többet. Vannak állatok, mások is, kiknek szintén szükségük van talán éppen arra, amiből mi vettünk el.
- Váljék egészedre.
Feltartom az eszközt a kezemben.
- Csak ezzel, a késnek más a fogása, kialakítása és eredménye, belevágsz vele az élő szövetbe, és az elég fájdalmas neki. Ez csak a háncsot szedi le. - kiveszek még egyet, s átnyújtom neki.
- Ez a tartalékom. - ugyanolyan, mint a másik eszköz.
Mosolyogva figyelem, ahogy a fákkal próbál kommunikálni. Nem szükséges, hogy halljuk őket vissza. Az érzetek is árulkodóak. S lágyan, finoman ringani kezdenek.
- Kedvelnek. - nézek fel a koronákra.
- Mindjárt mutatom is. - előveszek egy szövetanyagot, s átnyújtom neki, majd elkezdem levenni a lábbelimet. Igazából nem lenne szükséges, mégis, jobb így sétálni.
- Ha levetted a lábbelidet, a talpad fog megtartani, jobban, mint a lábbelid talpa. Ezzel pedig ezt csináld. -veszek elő egy másik szövetet, ami nem feltétlenül erre való, a célnak megfelel.
A másik, nagyon közel lévő fához lépek, s átvetem velem szemben a fa törzse mögött.
S elkezdek a segítségével felmászni, a talpammal támasztom ki magam, hogy megfelelő ellensúy meglegyen. A térdemmel támasztom meg magam, amikor feljebb váltom a szövetet. Egészen az első ágig, csak pár ilyen lépés szükséges.
- Innen már rendesen fel tudsz mászni. Ha megvagy, mutatom, hogy tudod levenni a háncsot.-menni fog neki, ha nem, akkor majd lemászok.

Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Hétf. Ápr. 24, 2023 4:11 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Lynar & Josie

Bevallom, számítottam kérdésekre, de nem ezekre, ugyanakkor/épp ezért elgondolkodtatnak.
- Nem, nem egészen. - Intek bizonytalanul nemet fejemmel is. – Arra gondoltam én, hogy sajnálatos, hogy esélyét nem adják meg, hogy kilencven vagy száz évig éljenek fent. Természetes dolog, ahogyan mi megöregszünk, az nem sajnálatos. Persze vannak mindig olyanok, akik próbálják eltüntetni magukról az időnek nyomait.
Szívesen hozzátenném, hogy kevés sikerrel, de igazából sikerrel járnak, eltüntetik a ráncaikat, az hogy közben elveszítik vonásaikat és karikatúrává válnak, ha túlzásokba esnek, az már más kérdés.
- Azért kell elaludniuk, mert fent a Dwa’woruu-n voltak végesek a…a… az élethez szükséges…hmm… minden. Mielőtt találtunk volna rá a Perdára. Hozták ezt a döntést, hogy a fiatal generációnak biztosítsák a túlélést és ezzel az egész emberi fajnak.
Ez a hideg logikus érvelés a döntés mögött, az hogy ez mennyire etikus vagy mennyi tudást és bölcsességet veszítünk, az mára már lehetne diskurzus alapja, de hát a Dominiumon ritkán van ilyen diskurzus.
- Hajnak színe mutat nálunk nem mindig igazat. Tudjuk mi befesteni más színűre. És a bölcsesség sem … automatikus… mindig velejárója fehér hajnak és idős kornak. Mutat nálunk hajszín nem isteni adományt, csak egy színt. Az én hajamnak színe nálunk csak egy a sok közül.
Csippentem egyik hajtincsem végét ujjaim közé és úgy mutatom neki közelebbről, mintha a nagy aranyboglya arcomat keretezve nem lenne kellőképp feltűnő.
- Jó lenne, ha isteneitek lennének enyémek is, kedves tudat lenne, hogy megáldottak. Így vagyunk mi nagyon egyedül. Velünk nem maradtak istenek, tudod, rég elfeledték őket.
Talán nem mindenkinek hiányoznak, én azért néha elgondolkodok ilyesmiken, legalábbis jobb napjaimon… néha a rosszabbakon is, de az nem valami szívderítő. Vajon könnyebb volt a régieknek? Hogy volt kit okolni a sok rosszért? Most csak én magam vagyok… Ugye, hogy nem túl kellemes kérdések.
Milyen érdekes, hogy a borostanövesztés kora és a Perda veszélyessége után máris a második szála következik a beszélgetésünknek, ami a nem evilági témáról szól.
- Igen, tanította tanítványait és a tanítványok aztán tovább tanították és így tovább, de olyan csodákra más nem volt képes. Tanította, hogy kell… hogyan kell együtt élni jól, szeretetben, elfogadásban mindenkivel.
Nagy ugrás következik aztán a történelmünkben, egyelőre nem is merem belekeverni, hogy a boszorkányüldözés főkolomposai pont az egyházfik voltak.
- Nem, nem, ő nem volt boszorkány. Boszorkányok tudtak gyógyítani vagy… vagy rossz dolgokat idézni. A gyógyítás lehetett igaz, használtak gyógynövényeket, amiket a tudósok nem ismertek és ezért hitték csodának. A rossz dolgokat is hitték ő művüknek, például nem esett eső vagy halt meg valaki váratlanul. Az esőnek nem parancsolhattak, de mutattak rájuk, s büntették őket, hátha akkor lesz megint eső. Mérgezhettek, ugyanúgy mérgező növénnyel, de az sem csoda, csak tudás, amit pont tudósok nem ismertek sokáig.
Annak örülök, hogy elvileg van értelme annak, amit mondok, nem is tudom mikor beszéltem egyszerre ennyit perdai nyelven. Tulajdonképpen várható is volt, hogy előbb-utóbb belezavarodok majd valamelyik mondatomba.
- Lehet fogalmaztam nem helyesen. – Már nem tudom visszafejteni, honnan is került be a beszélgetésbe ez a ’rossz tüdő’ kifejezés. Az előbb még azt hittem, ő mondta, de nem mernék megesküdni rá. Saját nyelvemen se, nemhogy perdaiul. – De örülök, hogy tudunk segíteni, hogy legyen edzett tüdőm nekem.
Vonom le a konklúziómat, mert ez a lényeg, és hogy úszhatok a tengerben majd… csak költözhessünk ki a hegy alól egyszer. Addig meg maradnak az ilyen kirándulások.
- És fonhatnék hajamba leveleket is, mint Shiennel ünnepén virágokat. – Jóízűn nevetek az elképzelt képen, ahogy befestem magam, habár annyira nem is képtelen ötlet. - Képzeld, sok kultúra volt a Földön, ahol festették quorsák a bőrüket. Voltak nagyon színesek, szépek, volt neki sok jelentése. Még volt olyan festés is, ami megmaradt örökre.
Avatom be kultúránk újabb apró részletébe, és ha már fonást emlegettünk, akkor menet közben vastag, kusza copfba fonom hajamat, elvégre hamarosan munka lesz, nem szállhat mindenfelé a hajam.
- Köszönöm. – Veszem át az eszközt, a késem így pihenhet tovább. – Van ennek neve? Háncs…hm háncsoló?
Képzem saját nyelvem mintájára a szót, ami még egészen jól is hangzik.
Szélesen elmosolyodok, örülök, hogy valamit végre jól csináltam, talán a bemutatkozás volt a titka. Ahogy leveszi a cipőjét, úgy kezdek én is kibújni sajátomból, zoknimat is beletűröm s hamarosan ott állok a fa alatt mezítláb. Talpamnak furcsa érzés, hol egyik, hol másik lábamra helyezem a testsúlyomat, hogy megtaláljam azt a pontot, hogy egyik talpamat se szúrja vagy csiklandozza semmi. Szerintem hamarabb terelődik el figyelmem, semmint megtalálnám ezt az áldásos állapotot.
Pislogás nélkül figyelem, hogy mászik fel és a világért se mondanám el, hogy az emberek ehhez szöges talpú cipőket vagy mászóvasat ajánlgattak. A háncsolót övemre erősítem, hogy ne zavarja mászásomat.
- Oooké, akkor rajta.
Mondom a bemutató végén, leginkább magamnak bátorításképp, hogy fog ez menni. Harmadszorra végülis sikerül elindulnom felfelé, igazából az egyensúlyipont megtalálása volt a legnehezebb, ezért csúsztam vissza kétszer. Hogy mit és hogyan horzsoltam le közben, azt nem tudom, mert annyira arra koncentrálok, hogy elérjem az első ágat. Jó, hogy vadkempingezésem során nem próbálkoztam ezzel a fajta famászással, tuti nem sikerült volna, nem volt meg hozzá az alap erőnlétem. Szóval nagy-nagy köszönettel tartozok Alecnek, nehogy elfelejtsem mondani neki újra! Addig nem hagyom abba a mászást, amíg el nem érem azt a pontot, ahol vibrálni láttam a fát. Remélhetőleg jó helyen vagyok, de még nem biztosítom ki magam, hátha más szögből kell dolgoznom, vagy látnom a bemutatót magáról a háncsolásról.
- Megvagyok, figyelek, hogyan kell levenni a háncsot.
Vissza az elejére Go down

Lynar
Lynar

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2326. (91 éves)

Reagok száma :
80

Avatar alanyom :
Lee Pace


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Kedd Május 16, 2023 3:19 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
JOSIE RÉSZÉRE

- Próbálom követni. - bonyolult nekem ez így, hiszen más közösség, más szokásokkal, ám a döntés joga, hogy meddig éljek, az csakis az enyém, még csak nem is az isteneké.Lehet, náluk mások a szokások.S mivel nem ismerem mindet, így nem fogok ebből elhamarkodott következtetéseket hozni. Ám egy lépéssel közelebb léptem a teljes kép megértéséhez.
- Ti hogy hívjátok az égi hajótokat? - nem akarom a nyelvüket használni, nagyon érdesen ejtik ki a hangokat, ám ezt a szót sem szeretem, amit mi adtunk rá. És újabb gubancba futok, el is gondolkodom. Ám a kérdést nem találom meg, mert ahogy raknám össze az értelmezést, szétesik, és még csak meg sem találom, miért. Szeretik így, hát akkor éljenek így.
- Nem egészen értem a többi részt, és még csak nem is tudom, miért nem értem. - mi egyszerűen csak nem hozunk annyi utódot, vagy ha sokan vagyunk, akkor az isteneink  magukhoz vesznek vissza lelkeket, hogy majd későbbi időben újra lejöhessenek. Szerintem nagyon jó módszer!
A szót nem értem a nyelvükön, a többit igen. Meg viszont nem értem, hiszen isteneink tudják, kit ajándékozzanak meg a haj valódi színével, azt pedig bemesélhetik maguknak, ahogy jólesik, ez így van. Így csak bólintok.
- Akkor a tiéd is... nem igazi?
Tisztelettel tekintek hajára, amit felém mutat, s nem érek hozzá. Istenek ajándéka, s nem az enyém. De megnézni azért megnézem!
Jóízűen elnevetem magam a válaszra, még a fejem is hátravetem, a könnyeim is kicsordulnak.
- Nem titeketek hagytak el isteneitek, hanem ti fordítottatok nekik hátat. Egy szülő sosem hagyja el gyermekét. Ám ha az menni akar, s más dolgokat gondolni, akkor hagyja, hiszen így tapasztalja meg az életet s önmagát. - magam sem hagytam el sosem őket, szeretetem mellett ott vagyok én is. Fizikailag talán ritkábban, ám mindig ugyanott folytattuk beszédeink fonalát, ahol letettük. - S hogy ti elfeledtétek őket, attól még nem szűntek meg létezni.
Hiszek a szeretetben, egész Perda az. Ragadozóival együtt, melyek csakis a jó érdekében vannak jelen. S éppen ezért hiszem, hogy ők, kik nem olyan régen érkeztek, csak eltévedt gyermekek, szeretetre vágyóak, és ezért még hisztizni is képesek. Igaz, kicsit nagy volt az a hiszti, mikor Elorakot megtámadták, ám azt is hiszem, hogy a tapasztalás megvolt ebből.
- Miért volt szükséges tanítania? Tán mások elfeledték? - érdeklődöm. Igazán nagyon érdekes, hogy lehet nem szeretetben élni.
A szót én ugyan meg nem ismételem, olyan ... rondán hangzik.
- Hm. Ez nekem úgy hangzik, mint a gyógyítóink. - láttam már, hogyan képesek életet elvenni, igaz, ő például nem volt gyógyító hivatalosan. Vagy igen?
- Érthető, és teljesen rendben van.- mosolygok. Így is sokat segít, hogy ő vette a fáradtságot, és megtanulja  nyelvünket. Visszafelé ez már nem érvényes rám. Nem vagyok hajlandó azt a reszelő nyelvet használni.
- Kellően gyakorolsz, az is lesz! - bólintok határozottan. Sokat úszunk, megtanulja a felszín alatti úszkálást, s látja Perda vízfelszín alatti szépségét is.
- Tollakat is. - mint párom. Nagyon szereti a tollakat, a gyöngyöket, most is viszek neki párat a hajába.
- Egy pillanat, képzelem.- tartom fel gyorsan a kezem, arcomon mosollyal. - És milyen jelentéseik voltak? Van neked is festésed? - érdeklődöm egyből.
- Úgy van. - háncsoló. Mi lenne más? Az egyszerű dolgok a legnagyszerűbbek!
A fa szépsége, hogy bár érdesnek tűnhet egyes helyeken, még a száradt rész is szépen összehajlik a talpa alatt. A  mezítelen láb pedig egyáltalán nem csúszik a törzsön, ellenben ugyanezt lábbelivel... megnézném, ahogy végigcsúszkálja az utat a feléig, aztán inkább leugrik.
- Lejjebb a hátsód... még.. - vigyorgok, vissza nem tartom a látványt, és azt, az igyekezetet, hogy nem adja fel. Becsülöm ezért.
- Nagyszerűűűű! Mindjárt megyek. - azzal neki is indulok, mert addig lent maradtam, míg fel nem jut. Ha lepottyan, s nagyon sérül, akkor rövidebb idő alatt jut gyógyítóhoz, vagyis hozzám. S mivel sikeresen eljutott a végcélhoz, így a mellette lévő fára kúszok fel, s úgy ülöm meg a törzset, hogy a bokámnál összekulcsolom lábam, s megfeszítem. Így hozzá is át tudok nyúlni. Majdnem. Ahhoz kicsit messzebb van.
- Nézd meg ott, ahol elkezd leválni a külső kéreg a törzsről. - mutatom meg a fán, ahol ülök. - Azután húzd meg a szélét, amit megtaláltál, s látod, meddig mehetsz. Ami lejön, csak engedd el. - mutatom a kis háncsot, ami nálam lejött, s egyszerűen csak elengedem, s alá is hull a földre.
- Most pedig tedd alá ezt, ahol láttad, hogy még jönne le. - mutatom az egyémen, s el is hajolok, hogy jobban lássa. Majd egy lassú mozdulatot teszek felfelé, de semmi nem történik. - Ezt a mozdulatot tedd meg, párhuzamosan haladva a törzzsel, gyorsan. Ilyennek kell lennie. - azzal egy gyorsabb mozdulattal felfelé rántom a kéreg alatt, s szépen le is válik. Vékonyan, s mindenféle szín van benne.- Amire figyelj, hogy fehér rész már nem lehet benne, mert az már az élő szövete a fának, és az olyan, mintha a húsodba marnának bele. A fa meg érző és lélekkel bíró lény, figyelj rá.
Megmutatom még párszor, hogyan tegye, a kérget meg hagyom lehullani.
- Lássuk, hogy sikerül. - nézek rá.
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Szer. Május 31, 2023 10:10 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Lynar & Josie

- A te szemedben sok minden lehet furcsaság, mit mondok. – Legyünk őszinték, ennek két oka lehet, úgyhogy gyorsan hozzáfűzöm a másodikat is. – Vagy én fogalmazok különösen. Ha érdekel vagy nagyon értelmetlen, amit mondok, kérdezz nyugodtan ezután is.
Még emberi szemmel is sok minden igencsak visszás, nem véletlen az ellenállás létrejötte. Ha minden peachy lenne, akkor most mindenki a Dominiumon és a Városban láblógatna. Erre a gondolatra kénytelen vagyok visszafojtani egy sóhajtást.
De emellett nem hagyom ki a számításból az én gyakorló nyelvtudásomat, ami messze van a tökéletestől, de a megértetés többé-kevésbé megy. Szóval biztosítom afelől, hogy nem vetem meg a kérdéseket, szívesen megfelelem őket legjobb tudásom szerint, ha érdekli valami.
- Dominium.
Felelem egyszerűen, de igyekszek szépen artikulálni, hogy jól érthető legyen.
- Én beszéltem túl sok részletet, és elnézésedet kérem, de most segíteni sem tudok, megtalálni az értelmét, mert nem tudom, hol veszett el. Amikről meséltem, nekem alapvetések, és lehetnek olyan részletek, amiket nem meséltem, de ismeretüknek híján nem érthető az egész.
Azt hiszem át kell értékelnem magamban saját magamat, idáig azt hittem, hogy csak a RebellIvóban ered meg a nyelvem, de láthatóan ez kezd jellemzőmmé válni. Hogy ez előnyömre vagy hátrányomra válik, majd mások eldöntik.
- De, én hajamnak ez az igazi színe. – Seprem végig ujjaim begyével az imént felcsippentett hajtincsem végét. – És nézd csak, mióta élek itt a Perdán és járok ki sokat a napfényre, én lettem nem egyformán szőke, nekem vannak már világosabb hajamszálai.
Azzal igyekszek előkotorni egy világosabb tincset, de persze tükör nélkül nem járok sikerrel. Így csak kicsit kócosabb lettem, de a homokos tengerpart után egy kis kóc már nem ront igazán az összképen. A nevetésen már annyira nem is lepődök meg, nem, még nem mondanám, hogy vártam is, annyira még nem ismerem természetesen a másikat.
- Már senki sem emlékszik, hogyan találhatnánk rájuk, vagy kiket is kellene megtalálnunk a sok közül. – Persze a vallástörténet címszó alatt ott van minden, de nem tudom, hogyan lehetne azt a spiritualitást újra megtalálni. – Szerinted egyszer lehetnek a ti isteneitek a mieink is? Mint afféle pótszülők?
A „mostoha” szót nem sikerült megtalálnom perdai nyelven, másrészt meglehetősen csúnyán hangozna. Egyébként a történelemben sokszor veszik át népek mások vallását, hol önként, hol kényszer miatt, talán ismét megpróbálkozhatunk egy átvett vallással. És ezt nem azért gondolom, mert hirtelen áldottá válnék! Itt egy élő vallást ismerhetünk meg, nem egy elfeledett kéne össze toldozni-foldozni a feljegyzésekből.
- Úgy tartja az írás, hogy a legtöbben nem is tudták, hogy így élni jobb. Voltak sokan önzőek inkább.
Pár ezer év és ugyanoda jutottunk, annyira, hogy önzőségünkben kinyírtunk egy egész planétát. Elfintorodok lemondóan, nem vet ránk valami jó fényt, hogy ilyen nehéz tanulók vagyunk. Pontosabban könnyen felejtők.
- Igen, hasonlítottak rájuk, voltak okosak és gyógyítottak gyógynövényekkel. – Bólogatok és közben meg is születik a viszontkérdésem, amin idáig sose gondolkodtam. – Vannak olyan gyógyítóitok, akiknek nincsen hozzá képességük, csak az elhivatottság a gyógyításra és ápolnak ők gyógynövényekkel?
Félszeg mosollyal fogadom nyelvtudásom értékelését, aminek egyébként nagyon örülök. Ritkán van lehetőségem perdaival beszélgetni, jól jön a visszacsatolás! Annak meg még jobban örülök, hogy úszni fogok majd a tengerben!
- Mindenféleképp és fonom majd hajamat így körbe, mintha csak lenne fészek. – Mutatom is copfommal, hogyan futna a fonat körbe koszorút formázva igazából, de ha már fákról beszélünk, akkor a fészek passzol. Aztán mikor pillanatot kér, akkor nevetve egy pillanatra megállok, aztán ahogy a válaszhoz kezdek, úgy folytatom a sétát. – Nekem nincsen festésem. Voltak ezek sokszor szimbólumok, szív például vagy láng, a szeretet, szenvedélyt vagy épp a szenvedést jelképezve. Néha csak a szépsége miatt választottak ki képeket. – Ezzel elég sok mindent lefedtem azt hiszem, virág, csillag, Pikachu, és nincs az a perdit, amiért hajlandó lennék belemenni a horoszkóp jelentésű tetkók magyarázatába. – Néha csak szavakat vagy számokat választottak, ami a fontos személyre vagy eseményre emlékeztett. Nagyon régesrég társadalmi hovatartozást is jelenthetett, vagy egy beavatási, netán vallási szertartás része is lehetett. Manapság is van még, csak nem olyan gyakori és kizárólag személyes okokból csináltatnak.
Pedig a kancellárok fizimiskája sokkal hardcore-abb lenne egyen-tetkókkal, úúú, vagy mindenkinek a saját területéért felelős szimbólum lenne a homlokára varrva. Mint alternatív célkeresztek, ha valaki netán nem ismerne fel egy kancellárt. Ezt az ötletemet majd megosztom Alec-kel, addig csak én derülök jót magamban. Az csak tovább lendít jókedvemen, hogy jól sikerült kitalálnom a háncsoló szót. Aztán a famászás közben már nem jut erőm a vigyorgásra, lévén a mászásra koncentrálok. A közben kapott instrukciókra figyeltem ám, gondolom ezért jött össze harmadik vagy negyedik próbálkozásra. Összességében viszonylag gyorsan, ami azért jó, mert addig még futotta erőmből, hogy a technika hiányát pótoljam. Némi gyakorlás után majd gondolom nem kell, hogy a karjaim és combjaimban égjenek az izmok a hülyén kitartott pózoktól, míg például sikerült a fenekemet jól pozícionálni a súlypont jó eltaláláshoz.
Aztán figyelem a bemutatót, az eleje elég egyszerűnek tűnik, ahogy végighúzom ujjaimat a fatörzsön, érzem és azonnal látom is, hol kezd leválni a külső réteg. Kis lemaradásban megismétlem a mozdulatokat és már hullik is lefelé az első pár háncsdarab. Mikor viszont a háncsoló kerül kézbe, akkor amennyire csak tudok áthajolok, hogy minél jobban lássam. Meglepődök amúgy a mozdulaton, valamiért úgy képzeltem, hogy lefelé kell majd húzni. Még párszor megmutatja hogyan is kell csinálni és én félig pislogás nélkül figyelem, hogy aztán máris megkapjam a felszólítást. Előbb befejezem a kézzel való háncsolást, majd nagy levegőt veszek, mikor több már nem jön le és rátalál ujjam a szélére, ami alá majd beigazítom a háncsoló élét.
- Ne mocorogj, jó?
Súgom még megpaskolva a fa kérgét, mintha csak gyerek körmét készülnék levágni. Aztán felveszem a megfelelő pózt, kitámasztok lábaimmal, hirtelen izzadt tenyereimet még nadrágomba törlöm, majd nincs más hátra, mint beigazítani azt az élt a kéreg alá, majd a látott mozdulatot utánozva levágom életem első háncsdarabját.
- Nincs benne fehér! - Közlöm azonnal az azonnali vizsgálatot követően, s hangomon még hallani, hogy izgultam azért. – Milyen szép színes!
Mielőtt folytatnám, előbb megcsodálom az első háncsot, amit sikeresen vágtam. Nehezen veszem rá magam, hogy engedjem csak úgy lehullani, de nem szorongathatom a végtelenségig, még dolog van.
- Ilyenkor mennyi fát szoktál leháncsolni?
Kérdem, mikor befejezettnek ítélem jelen ültömből elérhető részt, amit vibrálni láttam lentről.
Vissza az elejére Go down

Lynar
Lynar

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2326. (91 éves)

Reagok száma :
80

Avatar alanyom :
Lee Pace


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Szer. Jún. 07, 2023 11:29 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
JOSIE RÉSZÉRE

Nagyon kedves azzal, hogy próbálja megérteni a helyzetemet. Lelkesen figyelem ennek okán is.
- Köszönöm, hogy megérted. S ennek okán szerintem nektek is furcsa lehet, ahogy mi élünk, hiszen egészen mások a szokásaink, vagy akár a viselkedésünk. - s megrázom mind kezeim, mind fejem. - Nagyon jól magyarázol. A próbálom követni arra utalt, hogy a lábbeli már megvan, hogy belehelyezkedjek, de még csak a szárát sikerült megfognom, hogy belebújjak. Majd sikerül felvenni is. - mosolygok rá.- Mindig kérdezek, ha nem értem. Úgy a jó.
Először csak csendben utánzom le, majd ki is ejtem. Ez a név tetszik, kiejtésben. Nem olyan recsegős, mint a szavaik többsége.
- És mit jelent? - biztosan van jelentése.
- Nem-nem, jól mondtad, úgy értettem. -gondolkodom. - Azt mondtad, hogy ti határozzátok meg, vagyis a vezetőtök, ki meddig élhet. Ugyanakkor sokan vagytok, és így akkor sokan születtek, nem? - nézek rá, hátha tényleg elértettem, akár a logikát is. - Az élet a fiatalokban van, a bölcsesség azonban az idősekben. A túlélés a kettő együttes munkájában van. Ha kettévesszük, akkor a fiataloknak nincs kitől tanulniuk, az idősek pedig nem tudják kinek átadni a tapasztalataikat, az életről, amit csakis tapasztalattal lehet megismerni, s úgy átadni. Bár lehet, nálatok máshogy van. Így aztán csak feleslegesen foglalkozom olyan dolgokkal, mint amiről most beszéltünk. - gondolkodom tovább.
Hogy ez az igazi színe, még nagyobb tisztelettel tekintek rá.
- A napfény. Az idősebbik gyerekemnek ilyen a haja. Nyáron szinte fehér, annyira kiszívja a nap. - bólintok.
- Mert nem ott keresitek őket, ahol vannak. - mutatok a szívem felé. Az istenek teremtményei vagyunk, mint minden más, így a szívünkkel láthatjuk őket igazán.
- Itt kerestétek őket?
A folytatásra elgondolkodom, vagyis inkább magamba figyelek. A megérzéseimre. Nem vagyok se Dana, sem Dann.
- Szerintem... ha azt akarták volna, hogy ne legyetek a gyerekeik, akkor nem is tudtatok volna Perdára jönni. - hiszek abban, hogy védenek bennünket, a javunkat akarják. Ugyanakkor, ha ők jöttek, és még vannak, nem égtek porrá, hogy jöttek le az égből, akkor valami oka van, hogy isteneink nem pusztították el őket.
- Ó... - talán kezdem érteni. - És még az sem ébresztett fel benneteket, hogy önzőség okán a világotok elpusztítottátok? - nos, itt megtanulják, hogyan lehet önzés nélkül élni, boldogan. A legjobb helyre jöttek.
- Áh! - akkor ezt most így értem. A kérdésére figyelek, majd bólogatok. - Vannak olyanok, akik a növényeket ismerik, mint lelküket. Tudják, hol tudnak igazán úgy növekedni, hogy a legjobban érezzék magukat, s így a legjobban gyógyítsanak. Meg vannak, akik tudják, hogyan hatnak együtt, vagy ránk.
Mosolygok rá, ahogy látom, mintha megkönnyebbülne attól, hogy érthető, amit mond. Én  értem, bár lehet, hogy pont a nem értemet értem.
- Abból inkább több fonatot, s úgy tedd körbe. Azzal igazi fészek. Ahogy a madarak rakják körbe építéskor. - a fészkekhez sosem nyúlok. Gondos csőrök munkája.
- Akkor ezek jeleznek, s mégsem jeleznek igazából semmit. Csak... vannak. - nem festem magam, a víz úgyis levinné.
Elnevetem magam.
- Azt hiszem, eléggé meglepődnénk, ha a fa egyszer csak úgy dönt: odébbáll.
Figyelem, ahogy csinálja, s tudom, a fa megértő lesz, ha esetleg nem úgy sikerül. Hiszen, ki újonnan tanulja, vét hibákat, én is tettem, s olyankor mindig kiengeszteltem a fát.
- Nagyszerű! - mosolygok rá szélesen, elégedetten, örvendve az ő örömének.
- Ugye? Ebből lehet szép, színes dolgokat készíteni.
S nekilátok én is, gyorsan, mégis gondos óvatossággal szedni le a háncsot.
- Megnézem, mennyi fa van, s azon mennyi olyan kéreg, amit le lehet szedni. S csak annyit szedek, amit maradék nélkül fel tudok használni, vagy oda tudom adni a kosárfonónak. - szeretek kosarakat készíteni, ám van, hogy annyi jön le, hogy jobbnak látom elfoglalni ezzel olyasvalakit, akinek gyakorlottabb a keze benne.
- S mivel ilyenkor vannak napok, mikor nem esik, el tudom úgy vinni a nagy vízhez, hogy a beleeső esőtől nem hígul fel úgy a partokon, hogy meg tudja dolgozni a fa anyagát. Ha nincs benne elég só, akkor nem marad meg ez a szép szín. Barna lesz mind.
Figyelem, ahogy csinálja, s látom, mennyire élvezi.
- Egészen jól áll a kezedben a háncsoló. - mosolygok rá.
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Csüt. Jún. 08, 2023 10:41 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Lynar & Josie

- Tetszik ez a hasonlat énnekem.
Mosolyodok el, mikor nem csak a szavak értelmét sikerült magamban lefordítanom, de maga a második jelentés is megcsillan előttem.
- Engem tesz nagyon kíváncsivá… -Hogyan is van perdaiul, hogy kultúra? Hmm…- …életeteknek módja, tartom nem furcsának. Más, de mivel jöttünk mi ti világotokba, gondolom, hogy kell nekünk tanulnunk tőletek, mert láthatóan ti éltek a Perdával jól. - Háh, megvan! Kultúra! Na, hátha később még hasznát veszem. De hol is tartottam közben? - Ha egyszer élhetünk majd nyugalomban, én remélem, hogy tanulhatunk tőletek sokat, hogy éljünk hasonlóképp, hogy tudjunk élni akár együtt is.
Mivel én nagyon aprócska porszem vagyok, ezért most csak az én véleményemet, reményeimet osztottam meg vele. Lelki szemeim előtt közös perdai-ember település, ahol perdai házakban élünk, de emberi apróságokkal kiegészítve. Gyanítom, hogy az én életemben ilyesmire nem kerül majd sor, de álmodozni azért szabad.
- Jelenti föld… földnek tulajdona… nem. – Rázom meg a fejemet, az uradalom vagy legalábbis a birtok szót keresném, ha valaha megtanultam volna, de így kénytelen vagyok körülírni. – Nagy földterület, benne tavak, mezők, falvak, van egy központja és vezetője, ez az egész együtt az uradalom, vagyis dominium.
Nem valami izgalmas, de talán az Alphát leköröztük, már ha ezt bárki versenyeztette volna.
- Nem, te is jól gondoltad, nálunk is időseké a bölcsesség általában, ezért sem szeretik sokan ezt a törvényt. És az is logikus gondolat, hogy ha sokan vagyunk, akkor sokan születnek, de ez nem ilyen egyszerű. - Fújok egy nagyot, a dominiumi családpolitika sosem volt szívemnek csücske. - Kötelező nálunk legalább két gyermek szülése a családban, de vannak sokan, akiknek nem lehetséges gyermekszületés vagy ha szabadon választhatnának, nem lenne gyermekük. De a vezetőknek gondolniuk kell magára a mi fajunkra, hogy fenn maradjon, ezért van a kötelező szülés szabálya. Mióta megtaláltuk a Perdátokat, azóta különösen sokan gondolják, hogy el kellene törölni a kötelező halálnapot és a természetre hagyni, ahogy ezidáig évezredeken át volt.
A két dolog összefügg, de perdaiul elmagyarázni, ennyire az alapoktól, az nem semmi kihívás.
- Tényleg? Váó! – Az idei nyáron jó sokat süttetem magam, kíváncsi vagyok magamra napfehér hajjal. – Neki fog születni a te unokád?
Kíváncsiskodok még egy kicsit, de aztán elgondolkodok a szavain, majd kérdésére megrázom a fejem. Legalábbis ami engem illet, még nem kerestem  a szívemben az isteneket, azt hittem szentélyben, templomban lehet csak. Minek kellettek akkor a katedrálisok a régieknek?
- Érdekes gondolat. – Van valami megnyugtató abban, hogy a történések mögé az isteneket lehet tudni. – Kedves is.
Egészítem ki, mielőtt azt hinné, hogy az érdekest negatív felhanggal mondtam.
- De, de mire felébredtünk rá, már késő volt. Először nem akartak hinni a tudósoknak, aztán kezdtek kis dolgokat tenni, ami jó volt, de kevés, aztán tették már sokan, de az is kevés, mert az a sok sem volt annyi, mint keveseknek az összes nagy rosszasága. – Ha ezt a mondatomat ki tudja bogozni, akkor minden tiszteletem az övé. Mondjuk így is. – Vissza már nem fordíthatóan károsítottuk meg a természetet.
Aztán megint csak tanulok valami újat, most épp a perdai gyógyítókról, ezek szerint nem csak kézrátevős gyógyítók szaladgálnak a Perdán, mondjuk ez így jól „kigondolt” rendszernek tűnik az isteneik  részéről, így a súlyos és a kevésbé súlyos betegeket is el tudják látni, senki sincs túlterhelve. Hogy ez a következtetés mennyire igaz vagy sem, azt remélem majd egyszer én is megtudom.
- Úgy még sosem fontam hajamat, majd kipróbálom.
Gondolkodok el lelkesen, Jasmine-nel úgyis tervben volt, megnyugtató a gondolat, hogy nem egyedül kell bíbelődnöm majd vele.
- Pontosan.
A locsogásomból kiválóan leszűrte a tetoválások lényegét.
- Vannak meséink, amikben sétálnak a fák. Tán az is igaz volt, mint képességeink.
Nevetek vele együtt, azért meredek gondolat már az is, hogy képességeink vannak/voltak, a sétáló, beszélő fák már egy teljesen új szint.
- Te is fonsz kosarat? – Nem, most kivételesen nem a kosárfonó-kurzus miatt kérdem, semmilyen hátsógondolatom nincs.
- Akkor a tengervíztől színesek a fák? - Ráncolom homlokomat, ahogy próbálom megérteni. – De hát nem is vagyunk most a tengerben.
Talán még a tengerpartnak aposztrofálhatjuk ezt a részt, de akkor se értem, hogyan jön össze a két dolog.
- Köszi. – Mosolygok vissza. – És most mennyit szeretnél vágni? Ennyi elég vagy kell keresni új vibráló részt? És azokkal a fákkal mi lesz, amiről nem nyesik le így a kérget? Madarak teszik olyankor? Vagy magától ledobja?
Szívesen háncsolok még, ha azt mondja, legalább gyakorlom a famászást és a háncsolást is, de úgy nem akarok nekifogni egy másik résznek, hogy az netán felesleges legyen… aztán meg elfeledkezek magamról és egyik kérdés bukik ki belőlem a másik után, ahogy gondolkodok, habár le merném fogadni, hogy úgyis olyan választ kapok, amire nem gondoltam. A Perdával és a természettel kapcsolatban ez gyakran előfordul.


[perdai]
Vissza az elejére Go down

Lynar
Lynar

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2326. (91 éves)

Reagok száma :
80

Avatar alanyom :
Lee Pace


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Vas. Jún. 18, 2023 6:17 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
JOSIE RÉSZÉRE

Mosolygok. Szeretek egyenes válaszokat adni, időnként azonban a hasonlatok sokkal többet segítenek.
Érdeklődő kíváncsisággal hallgatom, s várom míg a szavakat megtalálja. Magam sosem leszek képes az ő nyelvükön így beszélni, legfőképpen azért, mert nem is akarok. S mivel ezt már szinte ismételgetem magamban, elhessegetem, s figyelek tovább.
- Furcsa: szokatlan, idegen, a ti szokásaitoktól eltérő. Így értettem. - hogy lehet máshogy értelmezni? Érdekes. - Perdával azért élünk jól, mert ideszülettünk, s megtanultuk szüleinktől, Perdától, hogyan érdemes tiszteletben tartani határait. Az otthonotokban is így tanultátok, a ti otthonotoknak megfelelően, nem? - kérdezem érdeklődéssel.
- Inkább azt javaslom, hogy most tanuljatok tőlünk sokat, mert akkor nem lesz kinek és kitől tanulni, a nyugalom meg sehol sem lesz. - türelmes megértés van a hangomban. - Hiszen úgy érhetitek el a nyugalmat, ha tanultok és megismertek. - mosolygok rá megértéssel. - És... te is éppen ezt teszed. - bólintok hozzá. Miért várna a megismerhetetlen jövőig, amely talán úgy sosem éri el, ha nem teszi  meg most?
Izgatott kíváncsisággal várom a választ. Ahogy mi neveztük el otthonukat, nem éppen kecsegtető, ám ahogy nyitottak felénk, megérdemli a nevet, minden negatív felhang nélkül.
- Ó két nevetek is van otthonotokra? Mit jelent a másik szó? - nem igazán ment ismételni, így azt is feladtam. Azután gondolkodom. - Úgy mint Cadar és Elorak például? Van hatalmas területen, vannak perdaiak, akik segítik azt munkájukkal, igaz, nem egy vezetőnk van, ám központja mégis egy. Így is lefedi értelmét? - próbálom érteni szavait, s nem azért, mert idegenül hangzana.
Egy néma aha szóval reagálok, s bólintok is. Akkor jófelé értelmezem a témát.
- Valami mégsem jó? Vagy nem ... tetszik valami? - nem értem a fújását, csak érzékelem a nem túl jó kedvét.
Hosszasan elgondolkodom. Mindig Perdán éltem, így nem tudom, milyen az istenek egén utazni, hogy ilyen szabály legyen. Azért megpróbálhatom.
- Kettő megtér istenekhez, kettő születik, ez így jó. - értem a logikáját, legalábbis remélem, hogy értem.
- Fiatalabbik. - vágom rá büszkén. Az istenek kegyesek voltak vele, hogy megáldották, s nagy öröm ez a családunkban. - Ühüm. Tényleg. - bólogatok.
- Egy próbát megér. Meg néha kicsit többet. - az istenek elfoglaltak, noha mindenkire külön nagyon figyelnek, tudom. Ám vannak fontosabb dolgok, minthogy például aznap megtaláljak annyi ételt, hogy ne éhesen feküdjek le. Olyankor feltalálom magam, elhatározással, hiszen éhesen is le lehet feküdni. Igaz, hogy olyan még nem nagyon volt. Kettő ujjamon meg tudom számolni.
- Nem kedvességből mondom. Őszintén. - bólintok. Egy szülő viszont időnként szigorú is, hogy segítse gyermekét, s nekik van mit tanulniuk, hiszen máshol éltek eddig, s máshogy, azzal éltek túl. De már nem kell túlélniük. Olyan értelemben, ahogy eddig tették. Perda kemény. Ám aki követi szabályait, azt bőséggel megjutalmazza. Aki nem, azt eltünteti. Nagyon jó szabály, tetszik.
Hosszasan gondolkodom, együttérezve bolygójukkal. A bolygó ugyanis túléli, hiszek ebben. Perda is mindig megújul, az istenek segítik, s Perdának is hatalmas ereje van.
- Nektek volt késő, értem. - bólintok. - Tehát sokan voltak, akik önzőek voltak, s ezt nem tudta ellensúlyozni az, akik nem voltak, akik úgy éltek, ahogy az otthonotok szabálya mondja? - kérdezek inkább vissza. - Az otthonotok jogosan pusztította el népedet, sajnálom, hogy ezt mondom, meg nem is. Aki  nem tartja be a szabályokat, ami az éléshez kell, akkor az nem tud segíteni az életnek, így nem maradhat. Perda is ilyen, éppen ezért mondtam az imént, hogy ha vártok és úgy éltek, mint otthon, akkor Perda elpusztít benneteket, velünk együtt, mert nem tettünk meg mindent, hogy megtanuljatok élni. - ami szerintem  nem fog bekövetkezni. Perda erős, s előbb intézi el őket, mint minket, még ha nekünk nehéz is lesz utána, talpra fogunk állni. Nélkülük. Amit sajnálnék, mert szerintem van mit tanulnunk egymástól.
Nem értek én a haj-dologhoz, de ha már fészket mondott, akkor legyen igazi fészek! Szerűség.
Mégis megértettem szavait, boldogan  mosolyodom el.
- Sétáló fák! Az nagyon érdekes lehetett! Igen. - mind a kettőben hiszek, a képességek fontosak. És akkor ezek szerint a sétáló fák is igazak lehettek.
- Igen, de vannak nálam jobbak. Sokkal jobbak. Azokat fonom meg, amiknél nem várhatok addig, míg eljutok a legközelebbi faluba vagy perdaihoz, aki kosarakat fon, mert addigra az anyag olyanná válik, hogy már nem lehet belőle dolgozni. - így megtanultam, apránként, s még mindig van mit tanulni belőle. Van, hogy nincs alkalomra, vagy nincs annyi anyag, úgy az az év nélküle telik el.
- Tengervíz? Nem, és igen. Most nincs a nagy vízben, mégis színes. - mosolygok. - A Nagy Vízben áztatva egy ideig, marad meg így a színe.
- Fészek lesz belőle, madaraknak, kisállatkáknak. Finom s puha, ha megbarnul, akár még párnát is lehet belőle tömni. Meg le is dobja. Keresünk új fát, akin vagy, annyit tudott adni, amit érdemes hálásan megköszönni. Értékelni fogja. - mutatok a fa felé. Az enyémen még van, de már csak pár nyesés és meg is van.
- Most nézz innen körbe. Melyik fa hív? - az enyém már meg is van, és megvárom, míg felismeri, melyikhez is érdemes mennie.


Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Hétf. Jún. 26, 2023 10:00 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Lynar & Josie

- Áh, értem, a furcsa van semleges szó nálatok. – Bólintok is mellé, ma is tanultam - még - valami újat. – A mi nyelvünkön ennek a szónak van nem kellemes íze sokszor.
Magyarázom neki, miért magyarázkodtam az előbb (is). Ez akár lehetne fárasztó is, de engem meglepő módon felvillanyoz. Mármint másnak lenne meglepő, saját magamnak nem az. Nem véletlen voltam én annak idején adattáros, még egy szó mögöttes tartalmának megismerése is fel tud villanyozni.
- Nekem saját emlékem nincsen, én magam nem jártam a Földön, ezért nem tudhatom biztosan a választ a kérdésedre. Úgy gondolom nagyon régen éltünk mi is így, nemzedékekkel ezelőtt, de azután megváltozott valami és felejtettük el, hogy figyelemmel kell lennünk másra is.
Nem a legpontosabb válaszom, de jobbat nem tudok. A Dominiumi Használati Kézikönyvet nehezen ültetném át perdaiba, nem is próbálkozok vele.
Azután mozdulatom az övének tükörképe, valóban épp ezt teszem és ha csak rajtam múlna, akkor mást se csinálnék, beköltöznék egy perdai falu szélére vagy elszegődnék egy perdai mellé és velük együtt dolgoznék, élnék.
- Ó, jelenti ugyanazt a két szó. – Meglep a kérdést kísérő izgatottsága, de örülök neki. Megszoktam, hogy általában én vagyok a hiperlelkes kérdező és a védekező válaszadó, de most jó érzés valami nem borzasztó dologról (ld. Föld lakhatatlanná tétele, dominiumi családpolitika, boszorkányok, horoszkóptetkók, stb.) mesélni. – Régen a Földön volt sok nyelvünk, ahogy tanulom most én a ti nyelveteket, úgy kellett más dominiumok embereinek nyelvét megtanulni, hogy beszélni tudjunk egymással. Volt egyszer egy óóóriási – Mutatom is kezemmel, amennyire csak tudom, mennyire óriási, még pipiskedek is, habár széltében mutatom az óriásit, de sebaj. – dominium, aminek a nyelve volt a latin. Később halálozott el ez a nyelv, szavait mégse felejtettük el örökre, de a mindennapokban használtuk a saját szavunkat rá, ez az uradalom, ami latinul dominium. De néha a nyelvünkön is van ugyanarra a dologra több szavunk is.
Fejezem be a végén még a szinonimákat is belekeverve válaszomba. Csak épp levegőt veszek, aztán folytatom a másik kérdésével.
- Igen, hasonló. Mi mondjuk ezen városaitokra inkább, hogy városállam. Az a főfőkülönbség, hogy a dominium esetén a vezetőé volt minden tulajdonföld, vadak s halak, néha még más quorsák is.
Egy kis közigazgatástörténet se árthat a sötét középkori anekdotáim után. Ebbe a témába mondjuk remélem nem megyünk mélyen bele, ugyan olvastam ezt-azt a témában, de nem ragadt meg olyan sok részlet, és hát valami sok kalandfilm se készült az alkotmány- és közigazgatástörténet témakörében.
- Igen, bocsánat, én nem kedvelem sok quorsa szabályt, azokat amelyek szerintem most már szükségtelenek és kegyetlenek.
A kötelező gyerekvállalást el tudtam, el tudom fogadni, mert szükséges valóban a fajfenntartáshoz, de a halálcsók jelenlegi gyakorlatát kevéssé tudja bevenni a gyomrom.
- Ühüm.
Hümmügök bólogatva, igen, jól értelmezi a logikáját a családpolitikánknak. Aztán viszont mosolyt csal arcomra még számomra is jól olvasható büszkesége, annyira, hogy nehezen értelmezem rövidke válaszát. De ahogy a jó tüdős beszélgetésünknél, úgy itt sem tudom megfogni, hogy, mi is az, amit nem sikerül fejben összeraknom. Mindenesetre azt elraktározom, hogy idősebbik vagy fiatalabbik gyereke szőke és valakinek biztosan gyerek fog születni.
- Meg fogom majd próbálni.
Jelentem ki határozottan, mert borzasztó kíváncsi vagyok, de gyanítom ez nem fog olyan könnyen és látható módon menni, mint a kéregnyesés.
- Igen, ahogy mondod. – Erősítem meg, aztán már csak egyetértőn tudok hümmögni további szavaira. Azt csak magamban jegyzem meg, hogy jó lenne nekünk egy nulladik lépésként abbahagyni egymás gyilkolászását, mert Perda se kell, hogy elpusztuljon az emberiség, elegendőek vagyunk mi magunk, de ez borzasztó pesszimistán hangozna, márpedig én szeretek pozitívan gondolkodni!
- Áhh, értem!
Csapok a homlokomra, ahogy megértem és egyben leesik, mennyire szőke nős kérdést tettem fel az előbb. Hm, ezt a jelzőt a helyiek előtt lehet örökre el kell felejtenünk, de mindenesetre most ez a legmegfelelőbb kifejezés. Majd legközelebb megkérdem Jasmine-től, hogy mitől színesek a fák, azon túl, hogy az istenek ilyennek teremtették, legalábbis azt szűrtem le a válaszból, hogy a fák maguktól ilyenek, lehántolva barnulnak be és a nyesedék színesen tartásához kell a tengervíz.
- Párnához is jó? Tényleg? Mennyi ideig lehet használni párnának? Kell olyankor máshogy használni a háncsolót?
Kapom fel a fejem a számomra igencsak hasznos információra és még pár kérdést rázúdítok. Utána viszont a felszólításnak engedelmeskedve pillantok körbe és keresem az engem hívó fát. Félrebillent fejjel keresem megfelelő vastagságú fát, hogy elcseveghessek vele, szeretne-e háncsolást és ha igen, hol. Kicsit hunyorítok is, de hogy a falevelek susogása okozta fény-árnyékjáték kivédése miatt vagy a nagy beszélgetés miatt, azt nem tudom. De azt igen, hogy már egészen kidőlve ágamról pillantom a következő fámat.
- Meg is van. – Jelentem be lelkesen, mutatva egy nem olyan magas fára, mint amin most ülök, de valahogy vastagabbnak tűnik, úgy a negyedik szomszédja lehet, attól függően, hogyan számoljuk a szomszédfákat. Nem várok amúgy külön felszólítást. Övembe fűzöm a háncsolót és megkezdem az ereszkedést lefelé. Az alsó faágon megint csak leülök. – Lefelé is van trükköd, vagy leengedem magam és kész?
Nem akarok hamari lenni, ha új dolgot tanulhatok, akkor nem kapkodom el a leereszkedést, ráadásul egy ilyen leengedős-ugrós földet érésnél mindig ott van a bokaficam veszélye. Szóval türelmes vagyok és megvárom a választ.
- A végén egyszerre gyűjtöd össze a háncsot vagy minden fa után kell gyűjteni és vinni magaddal tovább és tovább?
Kérdem, amikor/ha leértem a kis kupac fakéreg mellé, ami kétkezi munkámnak gyümölcse és némi büszkeséggel tölt el. Kit az istenek áldotta gyerek, kit egy kupac faháncs, hát nem vagyunk egyformák azt hiszem.

[perdai]
Vissza az elejére Go down

Lynar
Lynar

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2326. (91 éves)

Reagok száma :
80

Avatar alanyom :
Lee Pace


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Vas. Júl. 02, 2023 12:26 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
JOSIE RÉSZÉRE

Érdeklődéssel nézek rá.
- Igen? És mitől nem kellemes? Milyen ízt okoz? - érdekesnek találom.
Sokkal hosszassabban elgondolkodom, mint kellene. S nem azért, mert ne érteném, miről beszél.
- Akkor majd itt újra meg tudjátok ezt tanulni. -bólintok. Kénytelenek lesznek, különben Perda eltörli őket a föld felszínéről. Szerintem nagyon jó egyezség.
Most egy pillanatra azért elakadnak a gondolataim. Két szó, ugyanazt jelenti. De minek két szó ugyanarra, amikor elég egy is? Hmh. Lehet, náluk ez a szokás. Lehet, ezért nem értik meg igazán egymást? A lendülésen segítenek a válaszok, s érzem, hogy jó felé gondolkodom.
- És az miért jó, ha van nektek sok nyelvetek? Meg ha egy nyelveteken belül ugyanarra más-más szót használtok? - ezt valahogy még nem igazán sikerült megértenem.
Elnevetem magam. Hangosan, s jóízűen.
- Méghogy birtokolni! - a fejem is csóválom. - Itt nincsen birtoklás, ha úgy érted, hogy az az övé. Itt minden az isteneké, mi csak kölcsönkaptuk, hogy vigyázzunk rá, s gondozzuk. Más quorsák? Ezt hogy érted? - csak leesik szavának vége, és ezt még inkább nem értem. Hogy lehet birtokolni egy másik személyt? Én tökéletesen elég vagyok saját magamnak, nem kell, hogy mást is birtokoljak, hiszen ő meg saját magáé.
- Ó, értem. Hát akkor változtassátok meg. - ennyire egyszerű. Aki nem tud változni, azt a világ úgyis elintézi. Elég hamar, ami azt illeti.
- Inkább csak tedd.  A própába bele lehet fulladni és annyiban hagyni.
A kérges kérdést pedig érti, akkor máris haladtunk tovább a kölcsönös megértésben.
- Igen. Vigyél belőle egy adagot, ne tedd a Nagy Vízbe, hanem csak hagyd úgy, s meglátod, milyen puha lesz.
Mosolygok, ahogy figyeli a fákat, s remélem, észreveszi, ahogy hajolgatnak ágaikkal felé, mintegy beszélve neki, hozzá. A természet beszél hozzánk, csak kellően kell figyelni.
- Nagyszerű! - derül fel mosolyom még jobban.
- Nos, ha szeretsz fán ugrálni, olyat tudok, ám most egyszerűbb, ha előbb megmutatom a leutat, hogy ha már feljutottál, akkor lefelé is menjen. - talpamra állok, fogva a fa törzsét, s talpam élével befeszítve, megállok, hogy le tudjon utánozni. Ugyanígy néztünk ki, amikor feljöttünk.
- A hátsód ne vidd nagyon lejjebb, mert akkor lehúz a föld és lepottyansz, mint egy bogár, inkább tartsd kicsit feljebb, azzal úgy egyensúlyozni is tudsz majd. Nagyon jól másztál le az előbb az ágig.
Elindulok lefelé, hogy lássa, merre és hogyan tud leereszkedni.
- Majd a  végén. Most nincs nagy szél, s eső sem esik, így a háncsok nagyon jó helyen vannak.
Leguggolok a háncshalma elé, de nem nyúlok a háncsokhoz.
- Nézd, itt már nagyon ment a végére. - éppen a tetején vannak a hosszabb és egyenletesebb háncsok. - A kisebbekből meg majd párnatölteléket készítünk.
Felállok, a másik kinézett fához lépek, s rátekintek.
- Mehet a második fa?


Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Vas. Júl. 02, 2023 10:15 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Lynar & Josie

Amikor megkapom a kérdést, akkor jövök rá, hogy nem a megfelelő szavakat használtam az előbb. A meglepő a dologban, hogy tulajdonképen így is van értelme szavaimnak, ha úgy vesszük. Csak kicsivel többet kell gondolkodnom a válaszon.
- Egy kicsit keserűnek mondanám. Vagy édeskésen romlottnak. – Merengek az áttételes válaszon, de nem felejtem a rendeset se. – Furcsa jelenti mindazt, amit mondtál, de sokszor értik quorsák rosszallóan, mert nem tetszik nekik, ahogy eltér a megszokottól.
Aztán máris bólintásom az övének tükörképe, egyetértek vele, itt majd megtanuljuk újra, hogyan kell együtt élni a természettel. Azt pedig csak remélni merem, hogy minden ember hasonlóképpen gondolkodik… alsó ajkamba harapok belülről aggódva, mert vannak kétségeim sajnos. De bízok korábbi kijelentésében, aki nem igazodik a Perda törvényeihez, az el lesz taposva a Perda által, szóval akkor nem lesz gond, ugye? Ugye?
- A mi bolygónk, a Föld volt nagyobb, mint a Perda, kétszer-háromszor akkora és régesrégen élt kevés quorsa, messzi-messzi távolságra egymástól, nem is tudva egymásról. Fejlődött mindenkinek nyelve, írása természetes módon és amikor már sokan lettünk és találkoztunk egymással, akkor is megmaradtak a nyelvek, de elkezdtük megtanulni egymásét, hogy szót értsünk egymással. De itt, a Dominiumon beszéli már mindenki ugyanazt a nyelvet.
Persze vannak, akik valamilyen családi örökség gyanánt beszélnek más földi nyelvet is, de ezt most nem keverem bele, pláne, hogy a fordítógépek sok mindent megoldanak manapság már és szerintem egyébként is a perdai a leggyakoribb második nyelv az emberek között.
- Vannak egy dologra több szavunk, hogy árnyékoljuk a jelentését a szónak. Néha csak a szavaknak gazdagsága miatt van, néha van egy leheletnyi különbség a két szó között, de általában jó mindkét szó mindkét dologra. Néha azért van két szavunk egy dologra, mert az egyiket mondjuk komoly helyzetekben, mikor írjuk le kötő erejű szerződésekre, a másikat pedig mondjuk egyszerűen egy beszélgetésben, előbbit lehet nem is ismeri mindenki, csak akinek munkája, míg a másikat értik a nem olyan okos quorsák is.
Csak meg ne kérdezze, hogy a ’nem túl okos quorsák’ akkor hogyan olvassák a jogi szövegeket, mert akkor megfog.
- Vagy néha a művészetek hozzák létre az új szavakat, vagy használják ők a több szót, hogy legyenek ne unalmasak, ne ismételjék magukat.
Aztán felkapom a fejem, neem a nevetésre, hanem a percek óta keresett szóra.
- Birtokol, ez az! – Kiáltok fel lelkesen. – Jutott nekem eszembe nem ez a szó. Köszönöm.
Lelkesedésem persze aztán alábbhagy, csak sikerült a borasztó unalmasnak induló történelemmagyarázatommal érinteni az emberiség egyik legnagyobb bűnét.
- Igen, értettem úgy. – Sóhajtok egyet, még csak most jön a feketeleves. – És, umm, értem úgy, ahogy mondtam. Sok időszak volt, amikor elfogadott volt, hogy egyik quorsa a másiknak tulajdona, dolgozott neki ingyen, kapott ételt, italt, fedelet feje fölé, de nem mehetett el, nem tehetett semmit saját akarata szerint, élete fölött a gazdája rendelkezett, ha akarta bánthatta, ölhette is meg. Kerültek quorsák ilyen helyzetbe sokszor háború után, amikor a győztes vitt el magával a vesztes közül magával. Vagy azért, mert vezetőjüknek adtak sok-sok-sok … umm… mindent, amit akart, cserébe adta el saját emberét, pusztán erőszakkal. És voltak, akik születtek ilyen szülőktől és lettek ők is nem szabadok.
Idáig is érdekeltek a reakciói, de most inkább félve pillantok felé szempilláim alól. Ez már vélhetően túl van egy ponton, nem csodálnám, ha hátraarcot csinálna és soha többé nem akarna egy emberrel sem szóba állni, sőt, erre buzdítana mindenki mást is.
- Voltunk mi nem kedvesek nem csak természethez, hanem egymáshoz sem. – Mondom halkan a konklúziót, hátha akkor neki nem kell. – Van egy régi mondásunk, Ember embernek farkasa, nagyon igaz, szabad fordításban jelenti Quorsa quorsának erratora.
Esküszöm, a népirtásokról nem beszélek neki! Aztán ahogy változik a téma, meglepő módon én nevetem el magam, ami a végére inkább szomorúvá válik.
- Bárcsak lenne ilyen egyszerű. Akarja nem minden quorsa a változtatást, főleg a vezetők, nekik könnyebb így. Aki változtatást szeretne és tehette, jött el és élünk a hegyekben.
Ezt a problémát is próbáljuk megoldani, de majd egyszer elmondom Carternek a most tanult bölcsességet, hátha cselekszünk hipp és hopp és sikerül is a hatalomátvétel és onnantól minden szivárványos csoda lesz. Habár rémlik, hogy ilyesmit mi is emlegetünk néha, mintha valami filmben hallottam volna.
- Rendben…
A nyelvembe kell harapnom, hogy nehogy mögé biggyesszem, hogy „megpróbálom”.
- Köszönöm, viszek majd.
Talán egy rendes párna segítene a könnyebb és jobb alvásban, néha még mindig vannak problémáim az alvással ugyanis, de már sokkal jobb a helyzet, már egész halványak szemeim alatt a lilás árkok.
Kifizetődni látszik türelmem, nem kell leugranom, ezek szerint van hatékonyabb és a biztonságosabb módja a lejutásnak. És olyan egyszerűnek is tűnik, elméletben, sőt a bemutatót látva gyakorlatban is. Mégse az. Felveszem a mutatott kezdőpózt, de annyira koncentrálok, hogy a fenekem ne vigyem lentebb nagyon, hogy képtelen vagyok rendesen leereszkedni. Jó lassan, de valameddig lejutok, de nem érzem magam kimondottan a helyzet magaslatán. Amikor meg elérem az utolsó métert, elakadok, nem tudom, hogyan is kéne befejezni az ereszkedést és földet érni.
- Umm, azt hiszem, elakadtam. Kérek kis segíí..ááá.. áú..uuhh!
Nem szégyen a segítségkérés, de jó lett volna, ha közben nem próbálok tovább mászni lefelé, mert így persze, hogy hirtelen a fenekem a képzeletbeli egyensúlyi pont alá süllyed én meg az a bizonyos bogár leszek és lepottyanok.
Az esés miatti fájdalomnál nagyobb a zavarom, jót tesz, hogy van mire koncentrálni. Hát az tuti, hogy faháncsra még sose koncentráltam ennyire, szakértőien összeszűkített szemekkel igyekezek meglátni, amit ő lát, hogy a végére jobban ment. Aztán a kisebb darabok említésénél összeáll az egy meg egy, most már tudom, hogy mire figyeljek még. Iszok pár kortyot a kulacsomból, hogy összeszedjem magam a második fa előtt.
- Vissza a nyeregbe azonnal, ugye? – Mosolygok rá, direkt nem magyarázom, kíváncsi vagyok, náluk is használják-e ezt a kifejezést. Felmászok az alsó vibráló részig aztán, majd miután elfoglaltam helyem, és a mászás miatti lábremegésem is elmúlt, akkor engedélykérés után nekilátok a munkának.


[perdai]
Vissza az elejére Go down

Lynar
Lynar

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2326. (91 éves)

Reagok száma :
80

Avatar alanyom :
Lee Pace


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Csüt. Júl. 27, 2023 12:21 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
JOSIE RÉSZÉRE

Próbálom az ízt összeegyeztetni egymással. Egyszerre keserű és édes. Emlékeztet egy bogyó ízére.
- Izgalmas egyveleg. - határozottan  kíváncsi vagyok erre az ízre, mint ahogy érdeklődéssel hallgatom, nekik mi is a furcsa.
- Ó, tehát, ha nem tetszik, ami nem megszokott, akkor erre használjátok. Értem. - ahá! Rendben, akkor így fogom értelmezni, ha használja.
Mmm... meghallgatom szavait, arra figyelek, s csak utána saját gondolatomra. A kettő együtt sose jó, mert akkor nem hallom szavait, mi segíthet a megértésben.
- Az eleje teljesen olyan, mint Perda. Kivéve a F... a hazátok neve és mérete. Szerintem mi is sokan vagyunk, mégsem ... ááááá... áhá, értem. Mivel nem találkoztatok egymással, mindenki a saját szavait használta. - bólogatok, megértve, mit is akart mondani. Így már sokkal jobban értem.
- Az jó, akkor könnyebben megértitek egymást. - bár nekem kicsit reszelősen érződik nyelvük, amit eddig hallottam belőle.
Aztán csak hallgatom, mit mond és az arcomra van írva: eltévedtem. A szavaiban, noha érteni tökéletesen értem, mint mond.
- Eltévedtem. - nézek rá segítségkérően. - Tehát csak azért használtok két vagy több szót ugyanarra, hogy ebből valaki ne értse meg? Az mire jó?
A toldás már némileg segít, fel is tartom ujjam.
- Ahá! Ti is szeretitek a történeteket! Értem! - csillan fel a szemem. Szeretek történeteket mesélni, sok van, ahogy járok-kelek, mit hallok, nagyon alaposan megjegyzem, s máshol elmondom, hogy cserébe az ő történetüket hallhassák máshol.
- Nagyon szívesen! -vágom rá széles mosollyal.
Ömmm.... követem én szavait, de perdai helyett még csak állatok sem jutnak eszembe. Részemről főleg azért, mert sosem tartottam állatokat, és gyerekkoromban is úgy voltam vele, ha menni akart, úgysem fog itt maradni, akkor menjen!
Ezért hosszasan is elgondolkodok rajta, hogy megértsem, s kiegészíti azzal, ami valahogy kezdett addig formát ölteni bennem.
- Ezt nekem nagyon nehéz elképzelnem. - mondom ki végül gondolataimat.
- És így már értem, otthonotok miért küldött el. Ha magatokat és a másikat nem tisztelitek, akkor azt sem, ami helyet ad élni. - próbálgatom megérteni, de csak annyit tudok, amennyit hallottam tőle.
- Az errator jó dolog. Nagyon szépen megtartja a természet rendjét, ezért is tiszteljük.
Elnevetem magam.
- Pedig ilyen egyszerű. Csak magatok gondoljátok azt, hogy nem, és ezt  használják ki. Van, hogy nem történik meg azonnal a változás, hiszen egy fa sem azonnal ad gyümölcsöt, ahogy magját elvetetted. Szerinted mindenki ott van a hegyekben veletek, ki változást szeretne? - érdeklődöm.
Figyelem, ahogy hallgat, majd halkan súgva, hogy azért hallja.
- megpróbálom... - vigyorgok.
Figyelem, ahogy jön lefelé, s azt is, hogy valami nem igazán jön össze. Nos, nem én vagyok az, aki rohan, hogy elkapja, mert azzal nem fog megtanulni. Esni és földet érni. Hagyom esni, s jót kuncogok.
- Aaaz esést még gyakorolni érdemes. - még várok egy kicsit, hogy a lecke megtanulódjon, a test nagyon jól tud emlékezni ilyenekre, saját hátsómon tapasztaltam, majd segítem felállni.
- Csak maradj nyugodtan. - fogom még a kezét, azután elengedem, hogy tenyeremből a fény szabadon irányuljon az esés helyére testén, nem érek hozzá.
- Érzel még máshol fájdalmat? - nézek rá, leengedve kezem.
- Ő nem boga, meg ne sértsd. - mutatok a fákra.
- Ez egy kis semmiség volt, mindenkivel megesik. - mutatok magamra, értelemszerűen magamra is értve, mert hát estem én, rendesen, nem is egyszer.
Felmászok én is a következőre, s kényelmesen elhelyezkedek.
- Jártál még másmerre is Perdán? - óh, egy odú. A fa két szélére helyezem tenyerem, s oldalára helyezem fülem, nem belenézve, nehogy megijesszek bárkit is, s hallgatózok.


Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Kedd Aug. 08, 2023 10:21 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Lynar & Josie


Felderül arcom, mikor sikerrel jár magyarázatom. Észre se vettem, hogy idáig a nagy koncentrálástól végig ráncoltam homlokomat és talán még hunyorítottam is néha-néha, ahogy a furcsa-szó ízeit próbáltam elképzelni és szavakba önteni. Csak az hiányzott volna még, hogy a nyelvemet is kidugjam a nagy összpontosításban.. persze, akkor nem tudtam volna beszélni, szóval legalább ettől „megmenekültem”.
A következő magyarázatok már nem jártak ennyire erős koncentrációval. A szinonimákat inkább nagy lelkesedéssel, míg a rabszolgákat némi szégyennel és félve írtam körül. Tulajdonképpen ezek is sikeresek voltak, utóbbit extrán sikeresnek könyvelem el, mert végül nem hagy faképnél a férfi őseim bűnéért.
- Igen, régen a farkas állat a Földön is segített egyensúlyt teremteni a természetben. – Értek egyet . – Ők éltek falkában és aki nem volt falkának tagja azt nem ismerték, elűzték. Így ez a quorsák között jelentette azt, hogy míg két quorsa ha ismeri egymást, akkor quorsának tekintik egymást, de ha nem ismeri a másikat, akkor azt úgy veszi, hogy nem is quorsa, kezelheti tulajdonaként. Az ilyen mondatokra mondjuk azt, hogy szólás-mondás. Mikor nem feltétlenül kell szó szerint érteni, azt amit mondunk, hanem vannak a szavaknak egy ilyen többedik jelentése. -Nevetem most el én magam. - Csak, hogy még nehezebben értsük meg egymást.
Szinonima, szólás-mondás pipa, nem tudom, mi lesz következő. Végülis a fokozást még nem veséztük ki, kedvellek-szeretlek-imádlak és társai, csak hogy tovább keverjem az emberi nyelvben.
Én ezen kuncogok magamban, míg komolyabb témához nem érünk újra. Megfontolom szavait és keresem feleletnek való sajátjaimat.
- Szeretném, ha neked lenne igazad, és lenne ilyen egyszerű a helyzet, de azt hiszem ez nem így van, ha élsz benne quorsa társaságban.
Mondok továbbra is ellent ebben az egy témában, erről lehet, hogy nem is tudjuk egyelőre meggyőzni egymást. De tényleg, kívánom, hogy legyen igaza és ha nem is gyorsan, de megérkezik életünkbe a változás.
- Nem, vannak még sokan, akik nem tudnak eljönni. – Jelentem ki határozottan, ez tény, amit tud mindenki a Dominiumon is, még ha nem is feltétetlenül mondják ki hangosan. – Nem jöhetnek el szabadon, mert büntethetik a maradni akaró szeretteiket, azért amiért ők eljöttek. De nem engedhetik el szabadon mindazokat, akik jönni akarnak, mert félő, hogy összeomlana a Dominium és a Város működése. Élünk a hegyekben azok, akik teljes családostul el tudtak jönni, vagy azok, akiknek már nem maradt félteni valója.
Mivel a lányom elvesztését már elregéltem neki, ezért most megállom, hogy ne bökjek magamra, hogy szinesítsem elmondásomat 3D-s példálózással.
- Olvasol ki nem mondott szavaimban!
Vigyorgok vissza rá és csak azért nem fordul meg a fejemben, hogy netán gondolatolvasás lenne a képessége, mert ez tényleg majdnem kihallatszódhatott a levegővételem ritmusából, hogy ott bizony, majdnem kicsusszant még egy szó. Másrészt, ha gondolatolvasó lenne, akkor nem sokra menne velem, mert ott azért még nem tartok, hogy perdaiul gondolkodjak.
Sem ott, hogy perdaiul essek le a fákról. Pech. Ezt a fenekem bánja most leginkább.
- Kellő gyakorlással szebben fogok esni majd?
Kérdem vigyorogva, nem vettem a szívemre a nevetését, ha nem sajogna most már fenekemtől kiindulva gerincem mentén a derekam is, talán vele nevetnék én is, mert elég komikus lehetett a jelenet.
- Köszönöm.
Elfogadom a segítő kezet, majd nekiállok leporolni magam, ami nem túl jó ötlet, mert tenyereimen lehorzsoltam a bőrt. De nem az enyhe fájdalom miatt hagyom abba, hanem a felszólításra. Aztán meg már el is felejtem az egészet, bánom is én a lábamra tapadt kóbor fűszálakat és száradt faleveleket.
- Vagy te gyógyító? – Kérdem ámulattal hangomban a nyilvánvalót ezen a ponton, de mindig annyira lenyűgöznek a képességeik, hogy nem csoda, hogy ennyire futja elsőre. – Köszönöm! Oh, igen, a tenyereim… azt hiszem, próbáltam menteni még az esést, akartam megkapaszkodni.
Felfelé fordítom tenyereimet és várom újfent a csodát, mert feltételezem, ezért kérdezte. De ha csak kíváncsi volt rá, azt se bánom, legalább nem lesz napokig izomfájdalmam az esés után, egy kis horzsolással tudok együtt élni.
- De te élsz tengeren. Vagy te hajós?
Előbbiben majdnem biztos vagyok, mert hogy máshogy lehet még azt érteni, hogy a nagy víz az otthona. De a második, nagyon is emberi kép az már lehet, hogy csak az én fejemben született meg, mert egy ember hogy máshogy élne a tengeren, semmint hajón. De akkor hogyan… nem szaladok előre a kérdésemmel, megvárom a válaszát.
- Ó, nem, semmiféleképp nem akarom megsérteni. Van nálunk ez is olyan szólás-mondás. Értjük nem csak szó szerint, hanem ezt úgy, hogy ha valamilyen tevékenység során öööömmm…. nagy fájdalom ér, gyógyulás után hamar kell ismételni a tevékenységet, nehogy itt – Bököm meg homlokomat. – alakuljon ki nehezen legyőzhető félelem. Használtok ti is hasonló mondásokat?
Érdeklődök, mikor már én is a második fám előtt állok. Nagy levegőt veszek és nekiindulok aztán én is. Csak akkor válaszolok kérdésére, mikor már az ágon ülök és kezemben a háncsoló.
- Még csak kis szegletét láthattam csak. Legtöbbet vagyok a Nagy-hegységben, de jártam már Elorakban, a Rauntil vidékén, a Sötét lápon és most itt, a tengernél. – Számolom is ujjaimon és érzem, hogy valami még hiányzik. Kicsit elkomorulok, mikor eszembe jut a hatodik. Nem csoda, hogy kimaradt a sorból. – Oh, igen, és még a Tűzvölgyben is egyszer. Mit csinálsz?
Az egy dolog, hogy én számoltam és azért nem háncsoltam, de azt nem tudom értelmezni, amit látok hátrapillantva a másikra. Nem mintha nem tarthatna szünetet, nem is az érdekel, miért nem szorgoskodik, talán van még egy rituálé, amit kihagytunk az előbb? (Nem hiszem.) Szóval akkor mit csinál??

[perdai]
Vissza az elejére Go down

Lynar
Lynar

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2326. (91 éves)

Reagok száma :
80

Avatar alanyom :
Lee Pace


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Hétf. Aug. 28, 2023 10:15 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
JOSIE RÉSZÉRE

Eléggé hasonlít a két szavuk hangzásban, hogyan tudják megkülönböztetni? A másik idegen szót már meg sem kérdezem, ki sem tudom ejteni.
- Többedik jelentése. - megvakarom tarkómat, még mindig nem értve, hogy ha tudom valakiről, hogy perdai, ugyan miért űzném el? Lehet, segítségre van szüksége és később, ha úgy alakul, tudja viszonozni, vagy ezt megteszi másokkal, mert így van rendjén. Segítjük egymást.
Elnevetem magam.
- Nem azért mondok valamit, mert igazam van. Hanem így gondolom és érzem. Ettől még lehet, nem igaz, hiszen csak az én nézőpontomból és tapasztalatomból mondom. Neked lehet más tapasztalatod, gondolatod, amit szintén elmondasz, ettől még lehet nem igaz másoknak. - ezért sem vitatkozom azon, kinek van igaza.
Sokkal hosszasabban elgondolkodom, mint kéne. Nem azért, mert megoldást keresek rá. Azt nekik szükséges, ők ismerik magukat. Megérteni akarom, amit azért nehéz megértenem, mert a közös jó a miénk, hogy mindenkinek jó legyen. Ha valaki el akar menni, akkor sokkal inkább tapasztalatszerzés vagy munka, nem pedig nézeteltérés. Mert az megbeszéljük, így mindenki szívébe visszaköltözhet a boldogság.
- Ha valami nem működik, akkor majd jön helyette egy másik dolog. - eszembe jut valami. - Ti szeretitek az állandóságot, és azért van ez így? - nézek rá érdeklődéssel.
Nevetve rázom a fejem.
- Nem látok bele mások gondolataiba. - szívükbe sokkal inkább, bár az övéké egészen más. Zárt. Nem tudom olvasni. Így hagyom, hogy úgy nyíljon meg, ahogy számára megfelelő. Fő a vidámság!
- Azt nem tudom, szebben esel-e majd, mindenesetre a huppanás nem fog nagy sérüléseket okozni neked. - vigyorgok vissza rá.
Látom kezein a sérülést, nem kéne most porolgatnia magát vele, majd megteszi utána, így nekiállok gyógyítani kezét előbb.
- Tudok gyógyítani. - bólintok. A legerősebb képességem. - A természet gyógyítása felé fordulok inkább, a perdaiak épségét meghagyom a hely gyógyítóinak, de ha szükségük van rám, s ott vagyok, akkor persze gyógyítok. - és ez rendszerint így is van, sokan inkább megvárnak engem, mert tudják a nap járásából, mikor érek oda, minthogy elmenjenek a szomszéd faluba, ha már közel van érkezésem ideje. Közben gyógyítom a kezén lévő sérüléseket is, hiszen így nehézkes dolgozni és mászni.
- Ezt teljesen ösztönös. És akkor úgy látom, nálatok is. - mosolygok rá, s engedem el kezét.
Kuncogok egy rövidet.
- Nem a Nagy Vizen, hanem abban. Meg a kis kunyhómban. Nem vagyok, egy hajót elég nehéz lenne végigcipelni a szárazföldön, hogy aztán Cadarban a vízre tegyem. - somolygok.
- Helyette én úszok a vízben a téli pihenőhelyemre, ősz közepén. - a meleggel együtt haladok, így mindig kellemes úszni benne.
Nem mondja, hogy fájna valahol, így elengedem a kérdésemet. Ha fáj, majd megmondja. Vagy nem, és akkor majd tűri.
Hát most aztán tényleg nagyon dolgoznak a gondolatok a fejemben, ahogy magyaráz. Állok is, mert ezt tényleg nehéz követnem. Hunyorgok egyszer, úgy nézek rá, még a fejem is félrefordítom kicsit, aztán megértem.
- Á, értem-értem. Ha baj ér, akkor megismételed, hogy sikerrel csináld a másodikat. Gyakorlás. - egyvalamit észreveszek: mintha szeretnének ... félni? Még egyelőre nem kérdezek rá, mert ezt lehet, csak nem értettem meg.
- Sok helyen voltál már. - bólintok. - Most Elorak felé tartok, aztán Cadarnak veszem az irányt. - közben már a fa odúját hallgatom.
- Tűzvölgy? Az nagyon veszélyes hely. - veszem el a fejem a fától, s úgy beszélek hozzá.
- Hogy? Hát... - háncsolok, mi mást, aztán rájövök, s rámutatok az odúra.
- Ebben a fában laknak, s már kicsik is vannak benne, úgyhogy feljebb megyek.
S úgy is teszek, óvatosan kikerülöm mászás közben az odút, s jóval feljebb foglalok helyet.
- Ha leszeded a háncsot az odú, és a föld között, nehezebben másznak fel rá. Ezeken az apró, kisebb barázdákon meg a háncsokon másznak fel.- mutatok lefelé, majd felfelé, hozzám.
Előveszem a háncsolót, s elkezdem a megfelelő helyről leszedni.


Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Szer. Aug. 30, 2023 3:19 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Lynar & Josie

Nagy a kísértés, hogy ha már lúd, legyen kövér, szóval megtanítsam neki az „átvitt értelem” kifejezést is. Azért könnyű ellenállnom, mert jelenlegi szókincsem ezt nem teszi lehetővé, mondjuk ezért is fejeztem ki magam már a legelején ilyen pongyolán. Így csak bólintok egyet és alsó ajkamba harapva nem cizellálom a témát.
- Pedig lenne tényleg jó, ha ebben igazad lenne, örülnék neki, ha én is mondhatnám magam szempontjából igaznak.
Ugyan nem nevetek vele, de mosolyogva erősítem meg korábbi szavaimat. Örülnék neki, ha csak egy apró tettel és némi türelemmel eljutnánk a változásig. Az a gond, hogy nem tudjuk, mi az az apró tett, ami szükséges, szóval amíg nincsen időutazó vagy jövőbe látó szerkezetünk/képességünk, addig marad a partizán favágó módszer.
- Ezt mondanánk mi talán romantikus megközelítésnek és … - Gondolkodok most el én hosszasabban. - … és leginkább tényleg csak magánéletben működik quorsák esetén. De hogy szeretnénk-e az állandóságot, azt nem tudom. A többség biztosan szereti a kiszámíthatóságot, még akkor is, ha rossz. De ez egy jó kérdés, ugyanakkor egy nehéz kérdés. Még saját magam szempontjából se tudom megválaszolni. Igen, szeretnék egy állandó társat, de nem szeretnék állandóan egy helyen lenni, szeretném bejárni a Perdát és az minden lenne csak nem állandóság. A teljes quorsa társadalom nevében végképp nem tudok nyilatkozni. – Rázom meg fejem. – Vagy tudnám akkor, ha lennének hosszú óráink erről beszélgetni.
Most viszont együtt nevetek vele, sejtettem én, hogy nem gondolatolvasó, már csak a nyelvi korlátaim miatt sem. Ugyanakkor szöget üt a fejemben egy újabb kérdés.
- Ti mit gondoltok arról, hogy hogyan gondolkodtok? Képekben vagy inkább szavakban?  Elbizonytalanodok, mert sikerült megint kuszán kérdeznem, talán náluk nincs is ilyesmi, hogy valaki egyikben vagy másikban, az is lehet, hogy ázott teafüvek alakzataiban gondolkodnak. Nem visszakozok azért, mert roppantmód érdekel a válasz, különösen mióta alternatív ötletek ugranak be egymás után gondolataimba – jelenleg képek formájában.
- Az hasznos lesz.
Azért direktben nem fogok leesni, hogy tényleg gyakoroljam a fáról leesést, de ahogy a fára mászást gyakorolja az ember, akkor benne van a pakliban, hogy párszor leesik, szóval mindkettő pipa. Mondjuk remélhetőleg, ha eleget gyakoroltam a fára mászást, akkor a fáról leesés esélye remélem minimalizálódni fog… mert ha nem, akkor lehet nem kell erőltetnem magát a fára mászást sem.
- A természetet? Állatokat és növényeket? Vagy tényleg az egész természetet?
Én már semmit nem veszek biztosra, inkább kérdezek, még mindig csodálattal és csodálkozással hangomban. Nem is gondoltam volna, hogy amolyan univerzális gyógyítók, pedig ha perdai mellett embert is tudnak gyógyítani, akkor logikus, hogy mindent is tudnak gyógyítani, ami él. És én már igyekszek semmin sem meglepődni, talán magát a Perdát is képesek lennének meggyógyítani.
- Nagyon köszönöm, Shiennel áldjon érte! – hajolok meg felé, mikor kezeimen begyógyulnak a sebek. – Már nem is fáj, sehol se.
Teszek egy csuklókörzést is, mert földet érésnél azzal próbáltam tompítani az esést, már amit nem a fenekem tett meg. Utóbbi még kicsit sajog, de nem hinném gyógyításra érdemesnek.
- Lehet mondani neked foglalkozást? Vagy te mi?
Először hajósnak hittem, aztán valamilyen vándorárusnak, aztán gyógyítónak és most afféle botanikus-állatorvos mixnék tartok, akinek ugyebár hobbija a kosárfonás.
- Mikor mondtad, hogy a nagy víz az otthonod, képzeltem el quorsa módon, volt ez butaság.
Elvigyorodok a képre, ahogy elsőre elképzeltem, hajóskapitányként. Meg se fordult a fejemben, hogy nekik nincs szükségük hajóra ahhoz, hogy a tenger legyen az otthonuk. Persze képzeletem most már kiegészíti papagájjal és szemkötővel a képet, hadd szóljon, mielőtt elvitorlázna a feledésbe ez a feltevésem.
- Igen, úgy-úgy.
Bólogatok nagy elánnal, mivel közben elértem a következő munkaállomásomat, szóval a leesés veszélye nélkül gesztikulálhatok.
- Remélem hamarosan ismét mehetünk mi is látogatóba Elorakba, van most sajnos tiltás, hogy quorsa nem léphet be az ünnepen történek miatt. Szeretnék menni újra én is szép városotokba és jobban megismerni.
Nem mintha minden hétvégét ott töltöttem volna, évente csak pár alkalommal utazhattam oda, de valahogy kevésbé éreztem magam bezárva a hegy gyomrába, hogy ott lebegett előttem a majdani ritka lehetőség kimozdulni egy másik civilizált városba.
- Umm, igen, álmodok is vele gyakran rosszat, volt nem könnyű utunk.
Egyetértek vele, ráadásul egy igen felbolydult napot sikerült kifognunk, azt hiszem nem kell részleteznem, miért se vágyok oda vissza.
- Nahát, ki lakik benn?
Most már teljesen kicsavarodva fordulok hátra, nem mintha röntgen szemek nélkül átláthatnék magán a tömör fán, hallani meg ugyanúgy fogom hallani a választ, de ez is ösztönös. Nem baj, legalább látom, ahogy mászik, figyelem a mozdulatokat, nálam mindig is ez volt az egyik legjobb tanulási módszer, olvasni és megfigyelni. Közben feljegyzem, hogy figyelni kell a fában esetlegesen bentlakó kliensekre is.
Aztán nekilátok én is a munkának és abba sem hagyom, amíg nem végzek, aztán átmászok egy kicsit lentebbi ágára, ahol szintén van némi háncsolni való. Szünetet tartok, mielőtt folytatnám, mert hogy kicsit elfáradtam és meg is szomjaztam. Szóval a szünet végül aktívan telik, lemászok a táskámhoz borzasztóan figyelve a földet érésre, ami most sikerül is, igaz, nem is volt olyan magasan most a legalsó ág. Iszok, aztán visszamászok és igyekszek hosszú mozdulatokkal háncsolni.


[perdai]
Vissza az elejére Go down

Lynar
Lynar

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2326. (91 éves)

Reagok száma :
80

Avatar alanyom :
Lee Pace


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Szer. Szept. 06, 2023 12:06 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
JOSIE RÉSZÉRE

Zavart mosollyal engedem ki a levegőt, meg is állok a mozdulatban, mert elsőre nem értem, mi az, amit mond. Értelemben, nem fizikai hallásban.
- Azt hiszem, értem szavaid. S kívánom, hogy legyen úgy jó számodra, hogy azzal mindenki más is jól járjon. - hiszen így marad meg az egész ... egésznek, s képes fejlődni. - Amit javasolni tudok ebben. - teszem mellkasom és gyomrom közé tenyerem. Mert a szív tud néha csalfa lenni. Ám a megérzés egészen más dolog.
- Hallgass a megérzéseidre. Ne a szívedre. A megérzéseidre. Az tudja, mi a helyes.
Elgondolkodom. Figyelnek egymásra, és mégsem látják egymást.
- Akkor haladj arra, amerre a megérzésed visz. Hiszen azzal éled életed, s valósítod meg, mit isteneid neked szántak, mint út. - érzem benne azt, hogy kezdi hallani megérzései szavát, s az elején biztosan nehéz lehet. Nem tudom. Mindig azt követem, ettől váltam igazán önmagammá, s ezzel tudtam a lehető legjobban segíteni Perdát.
- Szép a nevetésed. Nem tudom, más hogyan gondolkodik. Én a természet hangján, és szimbólumokban, színekben. A szavak képtelenek visszaadni a lélek összetettségét, így annyira nem szoktam beszélni, mint ahogy most látod. - mosolygok rá. Nem sokat vagyok a többiekkel, a természet az otthonom, oda meg nem szavakkal érkezik a perdai.
Elnevetem magam. Menni fog neki, s nem is úgy tűnik, hogy feladná.
- Aaa... - biccentem oldalt kicsit a fejem, majd vissza. - Köveket azért még nem tudok egybeforrasztani, ha széttörtek. És ha úgy veszed, hogy a természet rendjének harmóniáját... talán. Ha figyelsz a természetre, és gondoskodsz róla, úgy igen. Állatokat és növényeket igen, őket határozottan: igen. - bólintok.
- Csak ha szívből jön Shiennel áldása, csak akkor mond ki. - tekintek rá mosollyal. Ha nem hisz ebben, ne mondja. - Ez a feladatom. - bólogatok aprókat.
- Perdai. - nevetem el magam. - Mindenfélét csinálok. - mosolygok rá.
Felettébb csodálkozással nézek rá, mosoly ott marad az arcomon.
- Miért lenne butaság. Nem butaság az. A nem-tudás annál inkább. De az nem butaság. Ezek szerint ti nem éltek a vízben? Tény, városaink nekünk sincsenek lent. Bár simán lehetne. - hosszú órákat vagyok a vízben, s sokkal inkább otthonomnak tekintem, mint a szárazföldet.
Elégedetten mosolygok, hogy sikerült megfejteni szavait. És megérteni is.
Aztán keresek gondolataimban híreket.
- Mi történt ott, az ünnepeken? Azt tudom, hogy csak oda mehettek be, mint város. Most miért nem? - nem értem. - Messze van az tőletek, nem? - fel is teszem kezeim. - Tudtok repülni, azzal gyorsan megy. - ezt valahogy mindig elfelejtem, pedig úgy érkeztek.
- Értem. - bólintok. Nem igazán szoktam rosszakat álmodni, akkor mindig megvizsgálom, miért álmodtam azt, s el is hagynak azok az álmok. Az üzenetet megkaptam, nincs szükség megismételni.
- Kis állatocskák. A gyerekek hamarosan kiléphetnek a nagyvilágba, de még bent laknak mamájukkal. - vagyis vigyázzak rájuk én is.
Figyelem, ahogy mászik, aztán ahogy visszamászik. Egyre ügyesebb, csak gyakorolni kell.
Mikor kész vagyok, úgy mászok le, hogy ne zavarjam a bent lakókat.
- És akkor most lehet is összegyűjteni, még van annyi idő, hogy megőrzik színüket, ha a nagy Vízbe tesszük. Van kedved összegyűjteni őket? Szeretnél háncspárnát? Mert akkor ahhoz külön gyűjtjük azokat a részeket, hogy finom, puha párnád legyen.
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Pént. Szept. 08, 2023 10:33 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Lynar & Josie


- Köszönöm.
Fogadom mosolyogva a jókívánságot, aminek megfogalmazása annyira kerek és mégis annyira egyszerű, hogy azonnal megvett kilóra. Az ezt követő tanácson viszont hosszan elgondolkodok, de nem sikerül dűlőre jutnom a gondolataimmal.
- De…de…nem a szívedben van a megérzésed?
Szuggerálom kérdés közben a mellkasa s a gyomra közti részt, ahol az előbb volt a keze. Lehet, hogy van nekik egy külön szervük ott, erre a célra? Ezt egyelőre nem merem megkérdezni, helyette most hol magamat bámulom majdnem ugyanazon a ponton, hol őt.
- Mi mondjuk, hogy vagy a fejedre hallgatsz, amivel gondolkodsz vagy a szívedre, amivel érzel. Megérzés lenni ösztönös, inkább érzelmi alapú, amit tudatod alatt korrigálhat az eszed.
Lehet nem túl jól ragadtam meg az emberi megérzés fogalmát, de a lényeg talán benne van. És egyébként a tanács második felével egyet tudok érteni, mióta itt a Perdán élek, a megérzéseimre, mármint az emberi érelemben vett megérzéseimre hallgatok többségében, idáig egész jól bevált.
- Köszönöm, a tiéd is. – Most a bókot köszönöm meg, ami kicsit meglepett, de azért jól is esett. Viszonzom is, őszintén, nem üres frázisként. – Ragacsos.
Teszem még hozzá vigyorogva, mit sem sejtve ballövésemről. A válaszán aztán nem igazán lepődök meg, erre tippeltem volna. Nem is fűzök hozzá semmit, csak bólintok egyet. Bezzeg az utolsó félmondatra felkapom a fejemet.
- Nem? Miért nem? Mármint azt most mondtad el, mondtam nem jól. – Javítom magam, ahogy némi fáziskéséssel sikerül lefordítanom a mondat elejét és öszeraknom az ok-okozatot, de még mindig hitetlenkedve kerekednek el szemeim, pedig életem első 27 évében én sem voltam szószátyár. – Családoddal, barátaiddal sem? Vagy tudsz velük máshogy beszélni?
Lassan kiegészítem a hajóssal kezdődött foglalkozási sort egyfajta mágikus, spirituális druida címkével, ami csak tovább szilárdul, ahogy hallgatom későbbiekben gyógyítói képességének leírását. De aztán ő maga mondja ki a megoldást: perdai.
- Milyen igaz!
Megint ragadós a nevetése, most is vele tartok. Nem kell ide semmilyen más címke, igyekszek hát elfelejteni az emberi címkézési kényszeremet.
Shiennel áldására vonatkozó szavait nem engedtem el fülem mellett, bólintottam is rá, de ezen még el kell gondolkodnom. Szívből kívánom, mikor mondom, de vajon ha nem tudom, még biztosan, hogy Shiennel mennyire lakik az én szívemben, akkor nem is kéne mondanom? _Megpróbálom_ majd megkeresni és hátha erre a kérdésre is választ kapok majd.
- Nem, mi nem tudunk lélegezni a víz alatt. Csak eszközzel tudjuk meghosszabbítani a víz alatti időnket, de úgy se tudunk órákat lent maradni.
Gondolom az oxigénpalack méretétől függ a lent töltött időnk, de nem ástam még bele mélyebben a témába, szóval nem tudom, min múlik még.
- A Földön építettünk olyan hajókat, amik tudtak lemerülni és napokig lent lenni víz alatt benne, de olyankor voltak emberek bezárva, nem látták magát a vizet és volt ez nagyon veszélyes.
Ahhoz képest, hogy majdnem elszalasztottam a kérdését, mert itt a hitéletbeli gondolatokkal voltam elfoglalva, sikerült megint jó sok mindent rázúdítanom.
- Történt kalamajka, nem jó. Mentünk ünnepelni veletek együtt, jöttek a Városból, Dominiumról is. Valaki felismerhetett minket és ugyan lehetett nem bevinni fegyvert, valaki mégis megtette és ránk lőtt. Senki nem sérült meg, volt csak kis ijedelem, de ilyet nem lehet csinálni! – Paprikázódok fel újra, pedig nem tegnap volt. – Folytatódott az ünnepség, de ezekután kértek meg minden quorsát, hogy menjen el. Azóta Elorak is zárva van előttünk.
Sóhajtok egyet lemondón, még csak párszor járhattam ott, annyi felfedeznivalóm maradt még. Csak reménykedni tudok benne, hogy diplomáciai úton rendezni tudják mielőbb a problémát.
- Gyalog messzire, ööö….., járkáló szerkezettel nem olyan messzire. – Az utolsó feltevésre ingatom fejemet. – Mi nem mehetünk repülővel, lennénk túl feltűnőek.
Már ha lenne repcsink…habár ki tudja, a hegy gyomrában mit őriznek Carterék hétpecsétes titokként. Nem mintha szeretném tudni. Bezzeg azt igen, hogy milyen állatka lakik abban az odúban, de talán jobb is így, ha valami cukiság, akkor tuti átmászok és bekukucskálok és ezzel megzavarom őket, amit nem szeretnék. Szóval jobb így, nincs kísértés, nem kell megbánnom semmit.
Sokkal nehezebb úgy háncsolni, legalábbis nekem még az, hogy odafigyelek a háncs hosszára. Koncetrálnom is többet kell, meg a karizmaimat is jobban megdolgoztatom így. Nem is bánom, mikor az utolsó háncsdarabom földet érése után új részfeladathoz érkezünk.
- Igen, persze! – Felcsillannak szemeim. – Úú, igen, nagyon szeretnék. Máris jövök.
Azzal a háncsolót az övemre erősítem és megkezdem óvatos leereszkedésemet. Mivel az előbb már sikerült baleset nélkül lejutnom erről a fáról, nagyobb önbizalommal haladok lefelé, de azért nem elbizakodottan és hamarosan én is a földön állok két lábbal.
- Egy nagy kupacot csinálunk és úgy válogatjuk ki a hosszú szálakat vagy mindegyik kis kupacot előbb szétválogatjuk?
Mindegyikre tudnék pro- és kontra érvet mondani, de minek mondjak bármit is, mikor itt áll mellettem kilencven év tapasztalat. Szóval megvárom az instrukciókat és csak utána látok munkához.

[perdai]
Vissza az elejére Go down

Lynar
Lynar

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2326. (91 éves)

Reagok száma :
80

Avatar alanyom :
Lee Pace


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Szer. Szept. 20, 2023 9:51 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
JOSIE RÉSZÉRE

Rámosolygok, hiszen jót kívánni nagyon jó dolog, azzal mindenki épül, s jól jár.
- Ó, ti ott érzitek? - érdeklődve tekintek rá, tenyerem még mindig ott van, ahová az imént tettem.
- Érzelmek a szívben lakoznak. Megérzések, hogy mi a helyes és mi nem, az nem ide tartozik. Volt már olyan, hogy szinte görcsbe rándult a gyomrod, mert az a dolog nem helyes? - kérdem tőle, mert ezek szerint ebben is másként gondolkodnak.
- Azt nem a szíved érezte, s nem is elméd. Szíved olyankor együttérző vagy éppen felháborodott, ám nem az érzi a dolgok helyességét. Az érzelmeket érez. - még biccentek is előre kicsit, ahogy mondom, kicsi nyomatékot adva szavaimnak, de sokkal inkább annyi, hogy helyeselek hozzá. Ám amit utána mond, hosszabban elgondolkodom, hogy megértsem.
- Tehát akkor nektek az elmétek befolyással van a megérzésre? - ó, hát itt a bibi! - Azt nem tudja, mert elmém csak kommentel hozzá, érvel. A megérzés pedig érzet,  nem érzelem. Nagyon tetszik a tiétek, nagyon érdekes, hogy ti az elmétekkel hattok a megérzésre. - határozottan érdekes!
Kihallom szavai őszinteségét, s szélesen elmosolyodom, s biccentek, ezzel jelezve a köszönömöt.
- Ragacsos? - ragacsos, ragacsos... ragad....  ...... ..... ááááá! - Ragadós? - nevetem el magam jókedvűen. - Legyen is. Jó kedvűen élni az életet a legjobb, elvégre isteneink bő kézzel adományoztak számunkra mindent. Csakis boldogan lehet abban élni.
- A kövekben nem lélek lakozik, mindössze tudat. Azt tudom gyógyítani, melyben lélek lakozik. -újra elnevetem magam, jóízűen. - Beszélek eleget, mikor velük vagyok. A beszéd félreérthető, a többi nem. - veszek egy nagy levegőt.
- Hunyd be a szemed, s figyelj. A neszekre, a közötte lévő csendekre. - magam néma maradok, még egy kis tanácsot adok. - Nyugodtan lélegezz ki... és be.... - mutatom én is.
Aztán várok egy keveset.
- Mit éreztél, s mit érzékeltél? Ne mondd ki, csak érezd át újra. - figyelem.
Nyakam felé mutatok.
- Igaz, rajtatok nem látni ilyet. De az nem jelenti, hogy máshol nem lehet. - elvégre hasonlítunk egymásra, abba meg belefér, hogy valami nem úgy van.
Már megint az F-betűs szó...
- Miért veszélyes, hogy össze vannak zárva? - nem igazán értem, s kicsit tanácstalanná válok.
Megértve, mi történt, bólogatok lassan, majd hallgatok egy keveset.
- Az jó, hogy mindenki jól volt, senki sem sérült meg. - majd ránézek.
- A megfogalmazás nagyon helyes és nagyon helyes cselekedet. Tudod miért lettetek mind kiküldve, kivételezés nélkül? - tekintek rá kérdőn.
- Egy népként tekintünk rátok. Akik képtelenek békében élni. Egymással, önmagukkal, és így természettel sem. Ha gondotok van egymással, azt érdemes megbeszélni, egymást támogatva. Ellenségeskedés helyett miért nem mutattok példát? Elkezdtetek a felé indulni, ha jól értelek. Megismerni Perdát, hogy miként lehet élni, és úgy a saját lábatokra állni, hogy azzal támogattok, gyarapítjátok egymást, hogy együtt tudjatok előre haladni. Kölcsönösen. Életeteket ugyanúgy igyekeztek vinni, ahol letelepedtetek? Hogy olyan legyen, mint régen? - mert ez egy nagyon fontos válasz lesz. Nem értek mindenhez, nem tudok róluk sok mindent. Perdáról viszont sokat tudok.
- Ó. Értem. - elvigyorodom. - Tény. Nem mindennap lát a perdai repülő világos madarat.
Azt is vigyorogva nézem, ahogy nagy boldogan válaszol, majd le is jön a fáról, ezúttal huppanás nélkül.
- Ez így teljesen jól van, ahogy van, mutatom, mit nézz. - leguggolok az első kupac mellé.
- A hosszú, széles vagy szélesebb része, amelyek színesek, azok fonáshoz jók. Azok mennek ebbe. - nagyon lukú hálót veszek elő a hátizsákomból, ez jóval nagyobb darab, mint amit utána húzok ki. Apró szemű, kisebb. Sokat amúgy sem tudok szedni, mert azt ki is kell cipelni a bokrok között a Nagy Vízhez. Az meg úgy lehetetlen, ha minduntalan felakadok a bokrokra.
- Ebbe pedig ezek mennek, látod? Fehér, pöndör, vagy csak fehér, jóval kisebb csík. -kiveszem őket, megmutatom neki, majd mehet a kisebbikbe.
- Ha mind megvan, akkor megyünk a Nagy Vízhez, és a színes csíkosakat belemerítjük a Nagy Vízbe, jócskán a vízben.
A háncsokat kezdem szedni, s úgy rakom a hálókat, hogy ő is bele tudja tenni, amiket kinézett.
- Meg is van! S lesz is párnára valód! Ebből nem fog por jönni, az biztos! - legalábbis, ahogy én csinálom!
- Mehetünk a Nagy Vízhez? - mivel sok időt töltök vízben, a többi perdaihoz képest is kevesebb időt tudok megmaradni a víz felett, s érzem, lassan ideje visszamennem a vízbe.

Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Szomb. Okt. 07, 2023 1:16 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Lynar & Josie

- Ezek megint nagyon jó kérdések.
Felelem elgondolkodva, mert azért van valami abban, amit mond. De egyébként meg bólintok első kérdésére, elvégre a sok szinoníma között ott van a szívre hallgatás is és ugyan a megérzés valóban nem puszta érzelem, sokkal több és sokkal megfoghatatlanabb annál, mégis inkább a szívhez közel helyezném, habár a gyomor  emlegetésére oldalra kell döntenem fejem, ahogy gondolkodok a felvetésen. És nem csak azért, mert a gyomor és a szív közel vannak egymáshoz, sőt, egyesek szívéhez a gyomrán át vezet az út.
- Igen, volt már, sőt, többet is tett gyomrom, nem csak rándult meg…de az lehet nem megérzés miatt volt.
Amikor David bejelentette, hogy el akar válni, akkor nem szépítem, annyira görcsbe rándult a gyomrom, hogy csak éppen értem el a mosdókagylót, hogy belehányjak. De az egy meglehetős érzelmi sokk volt, azon túl, hogy vélhetően egy rossz megérzéssel társult, és szerintem inkább előbbi miatt jutottam a nem túl dicső helyzetbe.
- Mondjuk mi is, hogy… hogy… hogy izé… bensőségeinkben érezzük, hogy valami rossz vagy jó.
Ha agyonütnek se tudom, hogyan mondják perdaiul, hogy zsiger. Márpedig így használjuk, hogy a zsigereinkben érezzük, ha valami nem helyes. Na mármost, ugyan rengeteget olvastam életemben, de utána kellene néznem, hogy pontosan melyik szervünkre értjük, vagy az összes belső szervünkre? Élvezem, hogy ez a beszélgetés mennyi gondolkodnivalóval lát el. Mondjuk akár el is szomoríthatna, hogy ennyi mindenről jobbára fogalmam sincs vagy legalábbis még nem foglalkoztatott különösebben, de nem hagyom magam, hogy lelombozzon, mikor ennyire élvezetes a társalgás.
- Igen, befolyással, de úgy, hogy nem vagy annak tudatában… befolyásnak persze sokszor nincs vagyunk tudatában.
Próbálom érzékeltetni ezt a megfoghatatlan tudalatti dolgot, ami jobbára saját és/vagy társadalmi tapasztalatból táplálkozik, de nem hiszem, hogy sikerrel jártam volna. Tulajonképpen kétszer ismételtem meg, amit már az előbb is mondtam, legyintek is egyet lemondóan, ehhez még fejlődnöm kell, mind perdaiban, mind ööö… nem is tudom melyik tudományághoz tartozik, filozófia? pszichológia? vallástudomány?... szóval sok mindenben fejlődhetek
- Á, igen, ragadós!
Elvörösödök, ahogy leesik tévesztésem, de ez nem akadályoz meg, hogy én is jóízűn nevessek saját hibámon. Tessék mondtam én, hogy sokat kell még fejlődnöm perdaiban.
Bólintással nyugtázom a képességének további magyarázatát és bólintással figyelem az ezt követő szavait is, de ez utóbbiak megértéséhez még szükséges némi idő és utasítások követése. De inkább előbbi, mivel miután lehunyt szemekkel mély levegőt veszek és kifújom azt, se pontosan tudom, mire gondolhatott, hogy ez helyettesíti a beszélgetést. Lehet csak a figyelő jelenléte zavart meg, majd ennek is újra nekifutok, rémlik, hogy van valamilyen emberi technika is erre a légzésgyakorlatos-figyelős műveletre. Még szerencse, hogy nem kell válaszolnom a kérdésre, mert per pillanat túl sok minden kavarog bennem, hogy igazán tudjak figyelni, kicsit talán még a homlokomat is ráncolom, ahogy újra nekifutok, de most sem érek el több sikert, ehhez kicsit nagyobb nyugalomra lesz szükségem, legalábbis elsőre, szóval végezetül csak hümmentek egyet.
- Nem, nekünk sehol sincs, sajnos. - Rázom fejem lemondón. – De vannak meséink olyan félig quorsákról, akik a tenger mélységében élnek, tudnak víz alatt élni, de van nekik halacska farkuk és nem lábaik.
Mesélem lelkesen csillogó szemekkel a hableányokat vizionálva magam elé.
- Mondtam nem jól, nem az a veszélyes, hogy össze vannak zárva, hanem maga a szerkezet veszélyes. Ha történt lyuk, akkor süllyedt el és nem tudtunk segíteni felhozni.
Még így is beleborzongok, pedig tudatosan nem gondolok az ilyen halálra, de ennyi is elég.
- Igen, igen. – Nem kell válaszolnom a kérdésre, csak egyetérteni tudok, mert valóban tudom, hogy egy nép vagyunk a szemükben és persze jó lenne, ha valóban egyek tudnák lenni ellenségeskedés nélkül. – Természetesen nem.
Létezik egyfajta kollektív bűntudat azért, amit a Földdel tettünk, persze széles a spektrum, ki mennyire érzi át ezt, de talán ezt nyugodt szívvel jelenthettem ki, hogy ezúttal nem akarjuk elkövetni ugyanazokat a hibákat, mint egykor.
- Értem, rendben.
Árgus szemekkel figyelem, melyik háncscsík melyik hálóba való, szerencsére nem egy kvantumfizika, úgyhogy hamar nekikezdek én is a válogatásnak. Egyik kupac a másik után tűnik el a hálókban, ketten gyorsan megy a munka. A pormentes párna említésére szívem szerint tapsikolnék mint egy lelkes kislány, de visszafogom magam és csak mosolyogva bólogatok.
- Igen, indulhatunk.
Felelem, amint hátamra vettem hátizsákomat, amibe előbb visszaszuszakoltam a kulacsomat. Aztán a méretre kisebbik hálóhoz lépek, hogy azt is vállamra véve elinduljak vissza a partra.
- Csak utánad.
Természetesen nem indulok meg előre, ugyan visszatalálnék a partra, de fenntartom a lehetőségét, hogy a háncsdarabokat áztatni másik öbölnél hatékonyabb vagy bármi más miatt nem ugyanoda akarna visszajutni és mivel nekem mindegy, hová megyünk jelenleg, ezért jó lesz nekem a sereghajtó szerepe.


[perdai]
Vissza az elejére Go down

Lynar
Lynar

Perdai

Karakterlapom :

Születési idő :
2326. (91 éves)

Reagok száma :
80

Avatar alanyom :
Lee Pace


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Szomb. Okt. 21, 2023 5:49 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
JOSIE RÉSZÉRE

Mosollyal bólintok. Szeretek úgy kérdezni, hogy azok meg is érkeznek a kérdezőhöz, ahogy terveztem. Nem vagyok tanult, ellenben megfigyeléssel sokkal többet lehet tanulni, mint bármelyik irományból. Ez csak az én véleményem, nekem jó így, más talán másképpen szereti.
Figyelmesen tekintek az arcára, legfőképpen szemeibe.
- Értem. - van egy olyan megérzésem, hogy ezen a vonalon nem kéne tovább feszegetni a társalgást, s együttérzően tekintek rá. Nem ismerem népét, ám a szomorúság az élet része, hiszen a nélkül nem tudnánk, mi az: örülni.
- Pontosan erről beszélek. Bensőségeinkben? - esik le utána, mit is mondott. - Belsőnkben? - nézek rá kérdezve, mert talán ezt a szót kereste.
Huh, ezt emésztenem kell! Gondolkodok is a válaszon, s próbálom átélni, mit is mond, hogy beleéljem magam, ám ahogy beindulna a belső monológ, azonnal el is olvad, amint kiüti a tudatosságom. Áhá! Tehát akkor ezek a gondolatfoszlányok azok, amikre gondolt!
- Érdekes... nálunk... legalábbis nálam nem igazán van ilyen. Ha valamit érvelni szükséges, az már régóta letérés az útról, amin haladunk.
Figyelek rá, ahogy levegőt vesz, s hallhatóan veszem a levegőt magam is, hogy tudja követni. Azért hamarab hagyom abba, engedem ki, s lélegzem be, termetem okán kicsit több levegővel bírok tüdőben, mint ő.
- Oké, akkor még egy ilyen kör. Az elméd ellenáll, ugyan ki szereti, ha be kell fognia a száját, nem igaz? - vigyorgok, majd egy újabb kör légzés. - Csak a légzésre figyelj.... - s jó pár légzés után szólalok csak meg. - S most figyelj a neszekre, ám csak figyelj. Vedd tudomásul, ott van, minden hozzáfűzést mellőzve. Csak engedd be a neszt.
Ahogy kimondja, ösztönösen ránézek a lábaimra, még meg is mozgatom a lábbeliben a lábujjaim. Uh, még megvannak!
- Eeeeeenyi ideig még én sem bírom víz alatt, hogy uszonyaim nőjenek! - nevetem el magam.
- Áááá.... mert a víz nem otthonotok, mint nekünk, értem már! - csillannak fel szemeim, megértvén szavait.
Szavaira végül biccentek, megértve rövid válaszából, hogy nem kíván ebben sem beszélni. Előbb-utóbb szükséges lesz.
- Akkor az első, nagyon fontos lépések megvannak. A példaként felállásnak is eljön majd az ideje. - bólintok újra.
Nagyon jó elnézni, ahogy a háncsokkal foglalkozik. Kisebbik lányom jut eszembe, ahogy az érett gyümölcsöket csippentette egyik tálból a másikba, persze, minden harmadik szem valahol elakadt útközben, meg egy kicsit feljebb...
A batyum és a fegyverem mellé felkveszem a háncsokat tartalmazó zsákot, s amiből a párnája készül majd, átnyújtom neki.
- Mellettem nem jó? - vigyorgok. Az aljnövényzet dús, de nem annyira, hogy minden ágat az arcába kívánjak küldeni.
A parthoz érve, a sziklákra megyek fel, s a kezemben lévő háncsot úgy teszem onnan a vízbe, hogy annak  mozgása ellenére is ott maradjon majd holnap, ha jövök érte vissza hozzá.
- Meg is van. Viszed magaddal a háncsot, vagy rám bízod? Azt beleáztatod kis vízbe rövid ideig, majd megszárítod, s olyan formájú párnát tudsz belőle készíteni, amilyet csak szeretnél?
S érzem, ahogy hív a víz, minden porcikám áhítozik utána, így búcsúra fogom.
- Innen már visszatalálsz, amennyiben nem szeretnél kíséretet. Ahol mi találkoztunk, az ott van. - mutatok a háta mögé kicsit feljebb a parton. - Köszönöm a találkozást és az együtt eltöltött időt. - hajtom meg kicsit magam, s ha nem kíván kíséretet, úgy megfordulok, s arra haladok vissza, ahonnan jöttem.
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Kedd Okt. 31, 2023 4:02 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Lynar & Josie


- Aaazt hiszem, igen, belsőnkben, igen.
Hangom bizonytalan, ahogy válaszom megfogalmazása is. Összességében jónak hangzik ez a szó, de nem vagyok teljesen biztos abban, hogy teljes szinonimája a zsigernek. Legközelebbi alkalommal, ha hasonló beszélgetésbe elegyedek egy perdaival majd lerajzolom, hogy mire is gondolok és majd úgy tanulom meg a perdai megfelelőjét. Most csak azért nem kapok fel egy botot és kezdek a porba rajzolni, mert mint mondottam volt, előbb az emberi zsiger szó szócikkét szeretném áttanulmányozni.
- Értem.
Mármint értem a szavakat, amiket mond és azt is amit mond, de azért ezt is jó lesz majd csendes magányomban átgondolni és átértékelni. Olyan apróságnak tűnik, de mégis annyi mindenre magyarázattal szolgálhat, hogy mit miért tesznek vagy gondolnak a perdaiak. Ha pedig értjük egymást, nem csak szavak szintjén, könnyebben tudunk egymás mellett, sőt talán egyszer együtt is élni.
- Hallgatni pedig néha Sel-Ogei.
Pillantok rá fél szemmel, vigyorogva én is. Azt nem vettem/veszem számításba, hogy átfazonírozott mondásunk talán értelmezhetetlen számára. De már csukom is vissza pilláimat, hogy újra légzésének ritmusához igazodva vegyem én is a levegőt és figyeljem a neszt. De ez nem nesz, ez az anyatermészet a maga teljes hangerejével, ami teljesen beborít. Ezt hallom, nehéz lenne nem hallani…de…de… már megint kommentálok, még a csendben is beszélek.


- De hát a nesz mindenhol ott van. – Nyitom ki végül szemeimet, szemöldökeimet összevonva. – Ezt is még én nekem kell gyakorolom.
Vonom le a magam következtetését, de arra már figyeltem, hogy így fogalmazzak, mert nem próbálkozni fogok, hanem ezt gyakorolni fogom.
Azt csak magamban határozom el, hogy a legközelebbi találkozásra majd kigyűjtök pár sellő/hableány rajzot és elhozom megmutatni neki. Persze ha már képeket keresek, elolvasom majd a leírásokat is, mert egyáltalán nem rémlik, hogy a folklór szerint a sellők hogyan lélegeztek a víz alatt.
A háncsdarabok válogatása közben elgondolkodok a példamutatásról és annak fontosságáról. Könnyebb lenne ez a kérdés is, ha nem életveszély lenne számunkra a nyilvánosság. Mondjuk így legalább lefoglalja gondolataimat az egész válogatómunka közben.
- De, nagyon is, végülis nem vagyunk túl szélesek, jól elférünk egymás mellett.
Vigyorgok vissza rá, és mellé sorolva elindulok a part felé. Így, hogy nem lábnyomait követem, jobban odafigyelek hová lépek, nehogy egy alattomos kúszóinda felbuktasson. Emellett a rengeteg perdai beszédtől elfáradtam, ezen kettős okból kifolyólag nem kezdek újfent csacsogni, de nem érzem terhesnek rövid visszautunk csendjét.
- Rád bízom, amikor legközelebb találkozunk, elkérem majd.
Gyorsan, de pillanatnyi gondolkodás után vágom rá válaszomat miközben átadom a másik hálónyi háncsot. Mivel még soha nem készítettem háncspárnát (nem mintha bármilyen más párnát készítettem volna, ami túlmutat az összehajtogatott törülközőn), ezért nem vakon akarom elkezdeni. Ha majd már lesz egy jó minőségű háncspárnám, akkor nagyobb magabiztosággal fogok bele újabb elkészítésébe, mert akkor már lesz a kezemben egy minta, rájövök, ha valamit elbaltáztam és értékelni tudom a jól elkészített példányt.
- Nem, köszönöm, innen visszatalálok egyedül is. - Nem élek vissza udvariasságával, érzem, hogy már menne vissza és különben is, tényleg visszatalálok egyedül is. - Én is köszönöm a..a.. mindent!
Túl sok mindent kellett volna felsorolni, a hajszabadítástól elkezdve a háncsoláson át a tartalmas beszélgetésig még rengeteg mindent, így inkább az egyszerűsítés mellett döntöttem.
- Várom a legközelebbi találkozásunkat!
Veszek végül búcsút és tényleg várom, akár háncspárna, úszásóra, kagylóvacsora vagy egy jó beszélgetés, ha csak egy-egy valósul is meg, már azért tűkön ülve fogom várni a következő találkozónkat. Továbbra is mezítláb indulok a parton a tengerrel parhuzamosan visszafelé a mutatott irányba, hogy estére visszaérjek átmeneti táboromhoz. Nehéz szívvel fogom hátrahagyni a tengert, pedig csak a kislábamujja - najó lábacskáim is- érintette egyelőre a nagy kékséget, mi lesz majd ha már enne lubickolok?
Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Tenger - Page 3 Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Tenger - Page 3 Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt Pént. Feb. 16, 2024 7:55 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Szabad játéktér
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Tenger - Page 3 Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
Vissza az elejére Go down
 
Tenger
Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold-
Ugrás: