Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Roda
Csüt. Ápr. 25, 2024 10:02 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 24, 2024 9:16 pm

Hector Reyes
Kedd Ápr. 23, 2024 6:59 am

Josephine Cain
Hétf. Ápr. 22, 2024 4:22 pm

Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Hector Reyes
Hétf. Ápr. 08, 2024 12:16 pm

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 4:41 pm

Josephine Cain
Szer. Ápr. 03, 2024 10:56 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Rebell-Ivó
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Rebell-Ivó - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Alec_i11


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Vas. Jan. 09, 2022 7:58 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Josie és Alec


- Öööhm... ö... jah. Hát nem t'om. - Reagálom le igen tartalmas magyarázattal, miért is gondoltam, hogy nehogy belezavarodjak a nevébe, meg kell jegyeznem a Jessamine-t is. De ráfoghatom a piámra, meg arra, hogy hirtelen egy beszélgetésen belül sok lett a J-betűs név: Jessamine, Josephine, Jasmine. Végén még Jasmine-nak is kitalálunk egy álnevet - fogalmam sincs minek -, s tuti Juliette vagy még inkább Jocelyne lenne, csak hogy teljes legyen a zavar.
- Oké, J! - Vigyorodom el az ajánlatra. Nekem mindegy, minek hív, jellemzően a nagyapám becenevét szoktam, a Henry-t, de ezt úgy is tudja már. Perdaiaktól meg van egyéb nevem is, közte a bolond quorsa, meg Szöszitől a Vadember. Szerencsémre ezek kezdőbetűi legalább eltérnek. Bár hallgatok én mindenre, Aine Citruspofájára is. Oké, ezt azért mondjuk nem reklámozom.
- Na igen! - Értek egyet vigyorogva a magassarkús menekülés ötletére, lelki szemeim előtt viszont az emlékkép rémlik fel, mikor lapos talpú szandálban sem tudott előlem hatásosan elfutni Szöszi. Szerencsére.
- Furcsa szokás. - Vonok végül vállat arra, hogy maga kedvéért öltözött ki Szöszi a piacoláshoz, de hát minden nőnek van valami furcsasága. Mindegyiknek! Szóval neki biztos ez az egyik. Magamban meg megrovom magamat, amiért egy pillanatig bizalmatlankodtam. Ugyan semmi bizonyíték nincs a kezemben és a magyarázat is furcsa, de hiszek Josie-nak és Szöszinek is. A következőre is rákérdezek, mert azért a közös hajfonási program már több, mint fura, de az ital kortyolásából nézek fel Josie-ra nagy szemekkel, felvont szemöldökkel, mikor az a bizonyos párnacsata megemlítésre kerül. Az én mosolyom nem olyan széles az ő nevetésére válaszul, inkább csak nevetgélés mögé rejtett csalódott kérdés, hogy akkor még sincs olyan fehérneműs párnacsata? De miééért? S akkor már végképp nem értem ezt a hajfonásosdit, pedig nagyon pöpec magyarázatot rittyent nekem Josie, belekötni nem is lehet. Ja, de, mégis, mert egy valamire nem tért ki benne.
- Aha-aha, logikus! És előtte vagy utána öltöztök át szexy fehérneműbe? Lehet csatlakozni? - Úgy érzem, sikerült a lényeget megragadnom, nem is bírom ki vigyorgás nélkül és volt képem az utóbbi kérdést is feltenni, jóllehet Josie-val sosem alakult úgy a kémia, ahogy másokkal vagy neki Bewild-dal.
Utána rákérdezek még valami másra is, némileg komolyabban, s bár úgy tűnhetett, hogy én örökre lemaradtam az említett ledér fehérneműs tevékenységnél, erre a válaszra figyelek, annál is inkább, mert olyant említ Josie, amiről én is tudok. Nem is ez benne az érdekes, hanem az, hogy Szöszit elszomorítja annyira a helyzete, hogy ezt tulajdonképpen egy vadidegen "ellenség" tudtára is adja. S helyzete alatt nem is a válást értem, legalábbis bízom benne, hogy nem bánkódik Charles után, a velem töltött idő alatt látottak nem utalnak ilyenre; hanem sokkal inkább a gyermektelenségét értem a helyzete alatt. Elhúzom a számat, éppen akkor, mikor Josie annál a résznél jár, hogy átérzi a helyzetét. Basszús, mind a ketten szeretnének gyereket, mármint tényleg szeretnének s nem lehet... Vagy hát Szöszinek még van esély, ha beválik a terápia és ha beválik, akkor újra házasodnia kell. Bassza meg, sehogy se jó ez...
- Hm? Ja, igen-igen. - Bólogatok serényen, pedig az állatokra vonatkozó részről le is maradtam, de ezt eltitkolom, inkább csak egyetértek, az a biztos. Igyekszem magam részéről is terelni innen a témát, mielőtt feltűnő lenne, hogy nagyon elgondolkodom olykor, de szerencsére az italtól Josie olyan beszédes lett, hogy nem áll be közénk kínos csend. Csend se nagyon, mert már rá is tértünk arra, milyen happy endekben gondolkodik a részemre. Pedig, az előbbi gyerekes témából kiindulva szerintem ilyen nem létezik számunkra, de félre teszem a borús gondolatokat és készségesen belemegyek az agyament ötletek kitárgyalásába.
- Komoly politikai oka kell legyen. Az mondjuk felveti a kérdést, hogy miért pont én leszek ebben a kulcs-szereplő, de hát biztos rosszkor rossz helyen. Ja, bocs, happy endet írunk, szóval jókor jó helyen! - Korrigálom magam gyorsan, pedig ott van az is, amivel Carter megbízott, s nem fűlik a fogam hozzá és abban is kevéssé látom a boldog véget. Ám ezt se mesélhetem el Josie-nak, mert akkor kiderülne, hogy Naphajú és Jasmine egy és ugyanaz a személy és hogy kissé hazudtam neki. Nem tudom, ez mennyire fogja majd rosszul érinteni, ha valaha is kiderül.
- Most miért mondod? Régi munkakörömben egy csomót kellett számolnom! - Vigyorodom el, mert igaz, amit mondtam, katonai logisztikába azért nem ártott a számok ismerete, igaz, akkor nem is ittam mellé, jobban tudtam követni magamat számolásban. Mindenesetre örülök, hogy Josie-t nem kell tovább győzködni és megisszuk az utolsó utáni poharat, meg még egy az utáni felet is, hogy tényleg kiürüljön az a kancsó.
- Még egy kancsóval? - Kérdezem derűsen, előre borítékolva a választ, amit még a józanság utolsó morzsája fog vele mondatni. Részemről pedig jöhetne, jóllehet a második végére ebből az italból már én is úgy mennék a lakomig, hogy néhányszor ellenőrizném milyen széles az alagút és ott vannak-e még a falak, ahol legutóbb is: azaz dülöngélnék. De legalább nem négykézláb mászva. Azt hiszem, volt már olyan is, nem teljesen tiszta az emlék. Ám azt tudom, hogy volt rosszabb is.
Josie-t viszont nem hagyom, hogy így jusson haza. Ha valami baja esne közben, Jeff úgy is az én fejemet szedné le, többnyire jogosan is, szóval zsebembe túrva kirakom a perditeket az asztalra és kezemet nyújtom Josie-nak, hogy felsegítsem. Mire a Rebell-Ivó bejáratáig jutunk, abból a felállásból és pár lépésből úgy is tudni, látni fogom, hogy mennyire kell a nőnek a támogatás és ahhoz igazodom, segítem őt. Nem csendben tesszük meg az utat vélhetően, hanem végig nevetgélve. A lakáig kísérem, s ha úgy látom, szükséges, akkor egészen az ágyig, javasolva, hogy így ruhástul dőljön be oda, a cipőt segítem neki levenni akár és betakarom, majd ha így biztonságban tudom, távozom. Vagy ha nem kellett ennyi segítség, akkor az ajtóban köszönök el és keresem meg a saját szobámat.
Belépve oda a mozgásra a fények felkapcsolnak és az ágyam melletti ládán lévő új kis szerzeményem, egy működőképes digitális képkeret is bekapcsol. Az egyetlen cucc, ami otthonos érzést ad a szobának. Randomra állított képvetítése szüleim fotójával kezd, amit a tőlük kapott videóból mentettem ki. Letelepedek az ágyam mellé a földre, hátamat az ágynak vetve, felhúzott térdekkel és elérem innen a táskámat, mert abban van még némi Búfelejtő a kulacsban. Az kell most nekem! Főleg, hogy a képkeret is vált, s Szöszit mutatja, amint éppen nyelvet ölt rám vidáman. Az elhangzottakon agyalok és azon, miért agyalok egyáltalán ezen.
- Picsába... - Summázom az egészet és nagyot húzok a Búfelejtőből. Át kéne keresztelni, nem hat, de ezt nem mondhatom meg Ravennek, akivel a közös fotónk megjelenik a képkeretben.

//Köszönöm a játékot Josie, nagyon jól szórakoztam és eddig is tudtam, de újra megjegyzem, hogy imádnivaló a karid Very Happy Imádás //
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Kedd Jan. 11, 2022 8:32 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec & Josie

Azt hiszem, már az előbb is feltűnt, hogy Alec nem olyan beszédes. Nem vagyok benne biztos, de mintha azért, mert az én szám jár állandóan. Ha ennek híre megy, ezután az egész Rebellium egy emberként fog megkönnyebbülten felsóhajtani, hogy 95 százalékban a pult másik oldalán tartózkodok, amikor az Ivóban vagyok. Vagy 94 %. 93? Drasztikusan csökkentek a munkaóráim itt… de az önkéntes-munkaóráim, ami idáig nem volt, azok meg nőttek. Azt hiszem, jelenleg nem vagyok abban az állapotban, hogy ezt kiszámoljam. De ki kell ezt egyáltalán? Talán nem. Feleslegesnek tűnik. Én meg határozatlannak. És részegnek.
Néha még akkor is nehezen azonosítom be Alec válaszát, mikor közvetlenül a hadoválásom után mondja. Ha neadjisten tart egy kortynyi-szünetet, akkor már erősen gondolkodnom kell. A J-nél persze nem, mert az vagány.
- Elmehetnék szuperhősnek ilyen névvel… vagyis a szuperhős valamelyik segédjének…?!
Enyhe kérdőhangsúly érződik kijelentésem végén. Tudom, hogy akarok mondani valamit, de nem vagyok benne biztos, hogy erre gondoltam. De valami hasonlóra, úgyhogy hacsak Alecnek nem ugrik be, mi a furcsa a kijelentésemben, akkor maradok J, szuperhősök sidekick-je.
- Csak azért mondod, mert pasi vagy, egyáltalán nem furcsa csak úgy a magad kedvéért kiöltözni, maximum különc.. és.. kicsit szomorú.
Harciasan kezdem, habár nem vagyok benne biztos, mivel is akarok harcolni, de a végére ismét bizonytalanná válok, ahogy szavaim nyomán újra végiggondolom a helyzetet és eszembe jutnak korábbi gondolataim. Ez már túl sok gondolat, összezavarnak csak.
- Hát előtte, különben az öltözködés közben megsérülne a hajköltemény.
Vihogom még mindig szemeimet törölgetve, elfeledve kissé azt a tényt, hogy ha a fonás kvázi szakszerű, akkor aludni is lehet benne és megmarad, egy kis öltözködés biztos nem tenné tönkre.
- Fond be a Naphajúd haját, akár tök pucérak is lehettek, biztos nem fog ellenkezni. – Enyhén összeszűkült szemekkel gondolom át, mire is gondolt a költő, vagyis én ezzel a mondattal. – A hajfonás ellen.
Igen, így a logikus, elvégre ha hinni lehet Alec szavainak, akkor a pucérságon és egyéb pajzánságokon túl vannak, vagyis akkor se volt, valószínű ezután se lesz ellenére.
Vadul bólogatok, bizony, valamilyen komoly politikai oknak kell lennie, hogy Carter a képzeletünkben ilyesmire vetemedjen. A valóságban szerintem nem létezik ilyen ok. De ehhez összetett gondolkodás kell, ami most nem jellemez, ahogy szerintem ivócimborámat a számolás képessége, legalábbis most.
- BBBiztoshogynem!
A holnapi énem szemszögéből mázli, hogy ennél az utolsó kérdésnél éltem fel maradék határozottságomat. Habár Alec sose fukarkodik a borravalóval, azért a matematikai fiaskó után inkább gyorsan leteszek pár extra perditet én is az asztalra. Bónusznak legfeljebb, mert az tuti, hogy a számolás most nekem se menne, nem is próbálkozok vele. A poharak visszavitelével bezzeg de, de hamar nyilvánvalóvá válik, hogy két foglalt kézzel a sétálás bizony kihívás. Visszateszem inkább a poharakat és ugyan nem nyúlok az engem imént felsegítő kezek után, de rendkívül koncentráltan kezdek az ajtó felé menni. Hálistennek Jeff megint hátul molyol valamit, nem látja dicstelen kivonulásomat, ami erősen hajaz egy alvajáró átlagos hétközestéjére. Kezeim enyhén megemelve, magam előtt tartva, ha megmozdulna a föld a lábam alatt, akkor ki tudjam egyensúlyozni magam. De csak az első két méteren, mert aztán eszembe jut a briliáns ötlet.
- Te, szerintem Carter akkor állna bele egy ilyen magánéleti dologba, ha…
És innentől kezdve már csak a teóriámról bírok beszélni, megállás nélkül, néha még szökdécselek is egyet, csak a miheztartás véget, habár gyomrom ennek nem igazán örül. Teljesen fellelkesülten érek ajtómhoz, az hogy legalább három ellentmondásos részletet is elhadováltam, nem szegi kedvem.
- Köszönöm a segítséget!
– Kezdem meg a búcsúzkodást, csak így egyszerűen, ez lefed mindent, a raktári engedélyt, a nem-elítélést, a gondfelejtést, a kiváló estét. – Jó éjt!
Még egy testvéri puszit dobok neki, olyan természetesnek tűnik, legalábbis nekem, abban meg biztos vagyok, hogy nem érti félre, még ha neki nem is tűnik természetesnek imbolygó puszim. Mikor becsukódik mögöttem az ajtó, akkor ugyanezzel a természetességgel vetem magam az egyik zárt tárolóládámhoz, ami majdnem teljesen üres és dobom ki a taccsot kiválóan célozva.
Enyhén remegő ajkakkal zuttyanok le a láda mellé a puszta sziklapadlóra és várom meg egy kis víz segítségével, hogy háborgó gyomrom megnyugodjon. Az ugrabugrálás tehet mindenről! Csakis az!

//Én is köszönöm, nagyon jó móka volt, ha nem is túl egészségtudatos Razz Sör sör2 //
Vissza az elejére Go down

Kancellária
Kancellária


Rebell-Ivó - Page 5 Giphy

Beosztásom :
Admin

Reagok száma :
531

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_pkzm1lZTDP1qj6sk2o1_500


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Kedd Jan. 11, 2022 8:58 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Szabad játéktér

Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Szer. Szept. 21, 2022 9:31 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec & Josie

Fejemet az asztalon keresztezett karjaimra fektetem. Ha a pultnál nem ricsajoznának, talán még el is aludnék. Az lenne csak a megtestesült irónia! Elvégre azért vagyok itt, mert az ágyamban – szigorúan egyes szám egyes személy birtokos esete – nem tudtam elaludni. Forgolódtam vagy egy órát, vagy kettőt, vagy csak tíz percet, nem tudom, nem néztem meg az órát, de meguntam, szóval magamra kaptam az Elorakban „lőtt” pulcsimat és elcsattogtam második otthonomként funkcionáló bárba.
Jeff nem tűnt igazán boldognak, hogy lát. Tudom is, hogy miért. És szerintem igaza is van!! De ki akar éjjel tízkor pizsamából felöltözni, hogy aztán pár pohár altató után újra öltözködni kelljen? Én nem és szerintem tízből tíz embert nem érdekel, hogy miben vagyok, rám se bagóznak. Annak, hogy közöltem velük, hogy ma hagyjanak békén, a tegnapelőtti asztalontáncolás után nyugalomra vágyok, biztosan nincs köze a dologhoz. Na de, ha még nézne is valaki, akkor se mondaná meg senki, hogy pizsamában vagyok, ami amúgy a világ legkényelmesebb viselete. Pont. Győzz meg az ellenkezőjéről!
A pizsamafelsőm lehetne árulkodó, de azt jótékonyan takarja gyönyörű sötétkék pulcsim. A seszínű nadrág nem az a strapabíró fajta, amiben Perdán kalandozik az ember, de járnak itt néha furább cuccokban is az emberek. Marad a papucs mint egyedüli árulkodó jel, hogy valami nem stimmel a megjelenésemmel, ez talán tényleg az, amit mindenki csak a fürdéshez vesz fel. Az asztallap viszont már ezt a problémát is megoldotta. Azt nem sajnos, hogy fázik a lábfejem, ja igen, mert zoknit nem vettem fel és nincs is most nálam. Kénytelen vagyok a papucsokat berúgni a szék alá, a lábaimat pedig magam alá húzom törökülésbe.
Ehhez a manőverhez persze fel is kellett egyenesednem ültömben, így meg akkor már kiürítem a második poharkámat. Mármint egy pohár van előttem, de már másodjára fogy el belőle az ital. Kezem az üvegen – rutinosan hoztam az egészet – de tétovázok. Ha most hazasétálok, teljesen felébredek újra, a foglalkozás nem érné el célját. Ha még maradok egy pohárkára, akkor… Szóval kiöntöm magamnak az újabb kört és mielőtt túlgondolnám, bele is kortyolok.
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Rebell-Ivó - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Alec_i11


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Szer. Okt. 12, 2022 9:00 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Josie és Alec


Josie-t keresem célirányosan, tehát az első utam a szobájához, majd az oktatótermekhez vezet - még ebben az időben is, igen -, majd az étkezdének kinevezett barlangcsarnokhoz, aztán - szó szerint - fél szemmel belesek a barlangfürdőkhöz is, és gazdagodtam pár csodás kebel-látvánnyal, de időben eszméltem, hogy miért is vagyok ott, ahol, ellenben Josie nincs ott, ahol én. Oké, ha az Ivóban sem lesz, akkor legalább Jeff hátha tud valamit róla, vagy kénytelen leszek a kis tanársegédjét felhajtani információért, ehhez viszont fel kellene elevenítenem, mi is annak a csajnak a neve? Pedig jó voltam mindig is női nevekben, de az ő neve... Még a kezdőbetű sem ugrik be, basszus!
Nem ma este fogom viszont megjegyezni a nevét, mert a Rebell-Ivóba érve végre meglelem a célszemélyt: Josie-t. Bár majdnem továbbléptem, mert el kell ismernem, így az egyik asztalra borulva még nem láttam őt. Odamegyek halkan, direkt szemből érkezve és nyakam nyújtogatva nézem a látványt. Mintha egy párhuzamos univerzumba kerültem volna, ahol én vagyok a csapos segédje és Josie a túl sokszor túl sokat ivó vendég. Nagyon szürreális élmény, érzem is, hogy erre záros határidőn belül innom kell, hogy helyreállhasson a világ rendje. El is megyek a pulthoz, rendelek Jeff-től. Nem kérdezem, mi van Josie-val, hiszen Jeff jó csaposhoz híven olyan, mint az egykori gyóntató papok: nem fecseg mások titkairól... kivéve, ha azok veszélyt jelenthetnek a közösségre nézve, mert akkor meg sem áll Carter-ig, ugyebár. Nem hibáztathatom az én hibámért...
Megrendelem az italom, kezembe veszem a méretes korsómat, a sörféle ital az orromba kúszik s már ez megteszi a hatását a világrend helyreállítására, mert mire visszafordulok, Josie már felegyenesedett és tétovázik egy pillanatra, majd iszik. Hm. Valami tényleg nem stimmel vele. És nem is a Josie-hoz képest rendkívüli időpont magányos iszogatásából szűröm le, nem is a lábbeli furcsaságából - amit eddig észre sem vettem -, hanem a pillantása olyan... szomorú. Úgy intézem, hogy másik kezemmel hátam mögé rejtsem az ajándékát, és a korsót előtérbe helyezve lépek újra oda hozzá.
- Minthogy a rebelliumi ivászataim javát végigasszisztálhattad, tudod, hogy meglehetősen megalapozott tapasztalatom van a témáról, így ha elárulod, mi a célod az ivással most, tudok segíteni, hogyan érd el. De ha húzzak inkább a 'csába, azt is megmondhatod. - Mosolygok rá, mintegy megerősítésként, hogy egyáltalán nem lesz belőle harag, ha magányra vágyik. Mondjuk ismer, tudhatja, hogy nem veszem tőle zokon az ilyent, de azért örülök, ha nem küld el, mert hátha megtudom aggódásom okát: mi a baj?
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Hétf. Okt. 24, 2022 11:58 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec & Josie

Mivel az első korty elég jól sikerült, lecsúszik a második is, sőt a harmadik is, itt viszont megakad a folyamat, pedig már a negyedik korty is útnak indult. Nem a lendületem fogy el, hanem a figyelmem terelődik el. Olyannyira, hogy azt az utolsó kortyot nem sikerül lenyelnem idejében… persze, mert ugye utána csúszott a negyedik is. Így hogy elkerüljem azt a csúfságot, hogy kicsorduljon a számon vissza a pohárba, úgy festhetek, mint a hajdanvolt földi rágcsálók bármelyike.
Feszesen kerekedő arczacskókkal (nem, nem fogom pofazacskónak mondani) fordulok hát Alec felé. Végigmérem, a kezében lévő korsó láttán bólintok és intek a velem szemben lévő szék felé. Közben megkísérlem a lehetetlent és lenyelem a számban felmelegített nagy adag alkoholt. Nem fincsi. Azért tisztességgel leküzdöm, csak egyetlen csepp szökött ki, azt nem túl szofisztikáltan letörlöm ujjammal, majd lenyalom ujjamról. Nem pazarlunk. Mindenesetre leteszem poharamat, az igencsak megfogyatkozott tartalmú poharamat.
- Célom? Ami mindenki másnak is végső soron. Részegnek lenni? Persze van, aki csak szórakozni vágyik, de általában az is igen könnyen átbillen a részegségbe. Te tudsz többet is?
Legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján csak ez a kettő jut eszembe és mivel az én célom is benne van ebben a kettőben, nem gondolkodok tovább, lehet-e más is, de azért érdekel, van-e más is, ami idáig elkerülte a figyelmemet. Az okokat már szélesebb palettán kéne bemutatni, de nem erre vonatkozott a kérdés, úgyhogy nem is térek ki rá. Tartok tőle, hogy úgyis kilyukadunk ide is, de egyelőre szorítkozok az eddig elhangzottakra.
- Úgy érted, az alkohol iváson kívül máshogy is el tudod érni?
Kérdem kétkedve. Alec eddigi ivási szokásait nagyjából ismerve meglepne, ha mást ajánlana. Ha pedig maradunk az ivásnál, akkor hát az nem tűnik nehéznek, előttem is itt a pohár, s hogy ne árválkodjon az alján két ujjnyi, felhörpintem a maradékot, ezzel is demonstrálva, hogy az ivás rész megy nekem is.
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Rebell-Ivó - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Alec_i11


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Pént. Okt. 28, 2022 9:36 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Josie és Alec


Minthogy szemmel láthatóan rossz a kedve Josie-nak, próbálok csak visszafogottan mosolyogni azok a piával teli pufi arcon, amit vág. Nos, ő aztán ki akarja élvezni az aromákat meg az alkohol fokokat, hogy ott melengeti a szájában az italt, de hát ki hogyan szereti. Míg ő leküzdi az emberes kortyot és eltünteti kibukkanó kis maradékát - illem szerint igyekszem úgy tenni, mintha nem láttam volna -, addig én leülök a székre egy röpke biccentés kísértetében, mint köszönet és úgy intézem, hogy az eddig hátam mögött tartott motyót letegyem a lábam mellé a földre, hogy ne látszódjon még.
- Részegnek persze-persze, de miért? Mert ez befolyásolhatja a hogyant is. Szar az egész világ és igyunk; vagy éppen minden szuper és igyunk; ezektől a kombóktól én úgy se leszek részeg, szóval igyunk; talán ezektől a kombóktól nem lesz vészes a másnap, igyunk bátran; esetleg egy rövid időre elérni, hogy elfelejts valamit, valakit... Soroljam tovább? - Kérdezem, habár tippem szerint már említettem az okát, amelyik miatt Josie most ivásra adta a fejét. Mivel nincs az arcán még üdvözült mosoly és nem csillognak lelkesen a szemei, hogy valami jó hírt közöljön, vagy felejteni akar vagy nála jött el most az a pont, hogy szarnak látja az egész világot. Nem ritka, errefelé mindenkinél előjön párszor egy-egy ilyen hullámvölgy, mikor negatívan lát mindent. Ami azt illeti, a Dominiumon se ritka. Emberi sajátosság lehet.
- Maradhatunk az ivásnál. Ha megvan az ok, akkor tudok tippet adni, mit igyál és milyen sorrendben, amennyiben gyakorlatiasan hatékony akarsz lenni vagy nem kísérletezgetni. Néha egész jó dolgok is kisülnek belőle. De egyébként vannak perdai növények, hallucinogén hatással, viszont nem nagyon ajánlanám. - Fintorodom el, ahogy végigveszem ennek a lehetőségét.
- Nem csak mert most itt rögtön nincs nálunk és nem tudom, mennyi kedved van megmozdulni érte, hanem mert a hatása kétesélyes. Van, amikor vidám perceket okoz, olyant képzelsz tőle, amit legjobb álmaidban sem és imádod az egészet. Ugyanakkor lehet újraéled vele a legrosszabb dolgot, ami veled történt, és nem lehet csak úgy ébredni a rémálomból. - Szájelhúzásom mutatja, hogy sajnos a tapasztalat beszél belőlem.
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Szomb. Okt. 29, 2022 7:47 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec & Josie

- Te a célt kérdezted, az pedig részegnek lenni. – Megvonom a vállamat, aztán csak megrázom a fejemet. – De nem, nem kell továbbsorolnod.
Tudom, szokatlan lehet tőlem, hogy kekeckedek az egyes szavakkal is, általában könnyen társalkodó vagyok, keresem, hogyan lehet előrevinni egy beszélgetést. Hát most fásultnak érzem magam ehhez. Fújok egyet, nem kell tovább mondania a felsorolást, már lehangzott minden, ami miatt iszok. Legalábbis azt hiszem, mind, többre meg nem vagyok kíváncsi vagy nem akarok ráébredni, hogy azért is, így is túl hosszú a listám.
- Nnna, igen, az ok, az már másik kérdés.
Mutatok Alec mellkasa közepére, amint kimondja, hogy az okot kell megkeresni.
- Nnn-mmm.
Nemet intek fejemmel is, mert azt hiszem ez inkább hasonlít a dünnyögésre csak, semmint egy határozott nemre.
- Nem akarok ilyesmivel kísérletezgetni.
Félek egy rémálom-utazástól, amiből kiszállni se lehet csak úgy, de jobban félek a csodavilágtól, ami talán annyira elkápráztatna, hogy mindig ott akarnék élni. Az alkohol biztonságosnak tűnik, nem ízlik annyira és nem segít annyit, hogy félnem kéne a függőségtől.
- Szar az egész világ.
Vonom meg megint csak a vállaimat, mikor tudatosul bennem enyhe fáziskéséssel, hogy a ’Miért?’ kérdésre nem válaszoltam. Ugyan lehetne ezt cizellálni, de ez mindent le is fed, szóval ez a legteljesebb válasz, ha nem is a legrészletesebb, de minek borítsam rá az egészet Alecre. Ha így is megmondja a tuti receptet a lerészegedéshez, az már jó.
- Erre mi a recepted? – Megemelem poharamat és meglötykölöm az alján az ujjnyi italt…igazából azért, hogy lássa, mennyi van benne, de aztán úgy döntök, inkább ledöntöm azt is. – Ez volt a második poharam, ez a kiindulási alapunk.
Így egyszerűbb, mint még azzal az egy korttyal sakkozni. A több, mint félig lévő üveg előttem áll, nem nehéz kitalálni, mit iszok, pláne nem Alecnek. Apropó, Alec. Az ő poharára bökök.
- És mi a te ma esti célod és okod?
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Rebell-Ivó - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Alec_i11


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Pént. Nov. 25, 2022 1:28 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Josie és Alec


- Néha az ok és a cél ugyanaz. Azért iszunk, mert felejteni akarunk. Azért iszunk, hogy felejtsünk. Ördögi kör. - Bólogatok aprókat, hogy valóban nem lehet éles határt húzni és valóban a célt kérdeztem, de talán az ok fontosabb, még ha esetleg egybe is esik a kettő. De azért kideríteném, már ha nem indiszkrét a dolog. Remélem nem, mert akkor kénytelen leszek máson keresztül puhatolózni, hiszen aggasztó őt így látni, nem megszokott.
- Bölcs. Bölcsebb, mint én. - Jelentem ki enyhe önkritikával élve. Az én bölcsességem az, hogy ne akarjam újra kipróbálni, amiben nagyban segít az, hogy Josie sem él vele. Elvégre milyen barátság az, amiben nem tépek be vele együtt? Nekem is megfelel, hogy közösen hagyjuk ezt most ki.
- Áh... Az. - Értek egyet, mikor kiderül az ok, eszemben sincs ellenkezni vagy az ellenkezőjéről győzködni. Nem ez a célravezető mód. De többet kell tudni: mitől szar? Vagy egy nagy gond van és emiatt szar minden más is, vagy sok apró szarság adódott össze rosszul időzítve. Vajon melyik? De oké, haladunk szépen lassan. Lepillantok a poharára is, mintha most akarnám megnézni, mi is van az alján, s nem láttam volna már korábban, mivel is van dolgunk. A mennyiséget is ide tippeltem volna, még elég jól beszél Josie.
- Magabiztos lábakon álló alap, csak kicsit karcsú. Folytassuk egy harmadik pohárral, aztán majd a többit hozom én, ma én leszek a felszolgálód. - Mosolyodom el, még ha nem is nagyon reménykedem válaszmosolyban. De mielőtt újra töltene, még kérdezek.
- Egyébként ízlik is? Szar az egész világ, de a pia legalább jó legyen. Ez nagyon fontos gyógyulási tétel. - Teszem hozzá olyan komolyan, mintha egy orvos lennék, mielőtt ilyenkor gyakran megeső vállvonást kapnék feleletként. Ha szar az egész világ, akkor olyan mindegy milyen az ital íze, nem? Hát pont nem. Azon lennék, hogy holnapra kicsit jobb legyen Josie-nak az a szar világ. Meg még ma is egy kicsit, hogy legalább mosolyogva részegedjen. Én addig is elmosolyodom, mikor engem kérdez.
- Ja, na látod az én célom és okom is egybevág: én ünneplek. Nem nagy dolog, inkább apróság és biztosan azt mondod majd rá, hogy elment az eszem vagy nem vagyok normális, de ezt eddig is tudtuk. De majd csak a harmadik pohár után mondom el. Vagy a negyedik. - Csibészes kacsintás neki, s ha töltött, akkor emelem is poharamat, hogy ennél a körnél becsatlakozva koccintsunk egyet. Embereset kortyolok aztán a magam italából, mint aki a két kör lemaradását próbálná behozni, majd kisvártatva megkérdezem.
- És mitől lett szar az egész?
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Szomb. Nov. 26, 2022 10:32 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec & Josie

- Ez… ez már egészen filozófiai magasságokat verdes! – Eddig inkább el-elrévedő tekintetem most meggyőződéstől (vagy az alkoholtól (is)) csillog. – Be kéne dobni Jeffnek, csináltathatna ilyen dísztáblát, tudod, dekorációnak, igazán passzolna a hely szellemiségéhez.
Ha jobban belegondolok, nem csak a RebellIvóhoz, de még magához Rebelliumhoz is passzolna nagyon sokak tekintetében. Ez szomorú. Fogalmam sincs engem miért ráz fel iménti letargiámból. Talán most üt be a második pohár ital. Talán a dicséret teszi, ki tudja.
- Olyan cuccuk nincs a perdaiaknak, ami nem hallucinogén, de kellemes perceket okot, másnaposság nélkül?
Mire kimondom a kérdést, megcsóválom fejem, nagyjából sejtem is a választ. Ha lenne ilyen, Alec azt ajánlotta volna.
- Meg kéne találni, melyik perdai növénynek van ilyen hatása és borzasztó nagy piaci rést lehetne betömni vele. – Épphogy csak levegőt veszek és folytatom is gondolatmenetemet.  - Monopol helyzetben lennénk, az egész Dominiumot is beterítenénk vele, átvennénk a hatalmat, elhoznánk a világbékét, szépségkirálynők lennénk és uralnánk a már kevésbé szar világot.
Dicső tervem tiszteletére koccintásra emelem poharamat, mintha nem üres lenne. Ez elgondolkodtat, de közben hallgatok oktatóm szavára és ellenkezés nélkül töltöm ismét tele. Belekortyolok, továbbra is homlokráncolva számolva.
- Gyógyulás? Miből?
Fél füllel hallgatom csak Alec szavait, annyira számolok fejben, nem is értem hirtelen a gyógyulási tétel emlegetését.
- Kérdésedre a válaszom, nem, nem ízlik. Van olyan ember egyáltalán, akinek ízlik? Vagy van olyan, ami finom? Idáig bármelyiket próbáltam, nem igazán jött be, de egyébként azt számolom, hogy szerintem ez már a harmadik poharam, nem, megint rosszul mondom, ez már a negyedik köröm. Igen, biztosan a negyedik. A másodikat akkor ittam meg, mikor rájöttem, hogy fázik a lábam, mert nincs rajtam zokni, látod? – Dugom ki lábamat oldalra, ha nem lenne hihető minden szavam. – Aztán elgondolkodtam, hogy haza kéne mennem aludni, de inkább öntöttem egy új adagot, az volt a harmadik, abból ittam, mikor megérkeztél, szóval ez a negyedik.
Vezetem le neki a matematikai példát, az hogy tőmondataim helyét ismét szószátyár énem vette át, szerintem nem tesz semmit, lehet nem is volt feltűnő a váltás.
- Szóval, mit ünnepelsz? Mihez gratulálhatok? Ugye olyasmi, amihez gratulálhatok?
Mivel az előbb is ittam, majdnem a negyedik poharam végénél tartok, jöhet a magyarázat. Már kevéssé tudom olyan higgadtan átgondolni, hogy milyen ünnepi okok jöhetnek szóba, van-e olyan, ami kívül esik a gratuláció-körén.
- Hja, az? Semmi komoly, nem kell aggódni miatta, majd elmúlik gondolom.
Legyintek is, nem akarom az ünneplését derékba törni, mert tartok tőle, hogy az alkohol tüzelte hirtelen jött lelkesedésem véletlenül zokogásba torkolna, az meg hangulatgyilkos.
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Rebell-Ivó - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Alec_i11


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Szer. Nov. 30, 2022 1:47 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Josie és Alec


- Szerintem meg nem kellene rá engedélyt kérnünk. - Vonom fel a szemöldökeimet csibészül mosolyogva, egyértelműen arra célozva, hogy ezt az iménti bölcseletet - meg mire odajutunk, addigra sok mást is - mi magunk is felfirkálhatnánk itt valahova és legfeljebb utólag kérünk bocsánatot. Vigyázni kell velem, mert Carlisle műhelyébe is hasonló módon jutottunk el egy közös italozás után John Baker-rel és rendeztük át kicsit a helyet, plusz nyúltam le a félkész titán-kart.
- Mmmm, szerelem meg a szex. Főleg a szex. Kizárt, hogy legyen más is még. - Jutok erre a megállapításra némi tűnődést követően, és minden kétséget kizáróan igaza van Josie-nak, itt óriási piaci rés tátong. Mit rés! Szakadék! A fentiek egyike sem megfelelő számunkra, elvégre akivel ilyen tevékenységekbe bonyolódnánk, az messze van. Én is tudom, hogy az ő Edmundja megnyert egy hosszabb küldetést, persze azt még nem tudom, hogy ez is az egyik gond. Mindenesetre egyre szélesedő mosollyal hallgatom Josie rögtönzött és zanzásított üzlettervét, amivel világuralomra is tört, vagyis törtünk, mert olyan jó szíve van, hogy engem sem hagy ki belőle. A végén már jót is nevetek.
- Tudod, ha belőlem is szépségkirálynőt akarsz csinálni, azt hiszem meg is van az örök jókedv forrásunk! Mégis, egy kicsit vonakodok erre rábólintani. - A tervének csak ezt az egy gyenge pontját találtam meg, nálam sajnos emiatt nagyon rezeg a léc és nem hiszem, hogy meg tud győzni. Vagy hogy előbb jutok én ivással az asztal alá, hogy meggondolatlanul beleegyezzek ilyenekbe.
- Fosusz Totalusz a neve, vagyis a szarvilág-szindrómából kell kigyógyulni. - Igaz, hogy a latin már réges-régen kihalt nyelv volt a Földön is, de én azért intézkedek róla, hogy holtában még forogjon párat. Nos, nem ez volt az egyetlen oka, amiért nem választottam semmilyen orvosi pályát. Ettől még gyógyítási szándékaim erősek, figyelek is a talán mégsem csak a második pohárkánál jár. Egyébként ravasz trükknek gondolnám, hogy megtudhassa, mit ünneplek annyira. Azért a bizonyosság kedvéért megtekintem a láb-bizonyítékot is, hümmögök párat rá nagy komolyan, mint aki valami fontos tünetet fedezett volna fel, ami megváltoztatná a gyógykezelés módját. Valójában a vigyorgást próbálom elfojtani: olyan aranyos Josie, mikor ilyen bőbeszédű lesz!
- Egye fene, elfogadom, hogy ez a negyedik kör volt, ez esetben e pohár után váltunk és igenis van olyan, amelyik finom. Szerintem több is, de nem probléma, ha esetedben szűkebb skáláról kell válogatnunk. Tudok likőrt is ajánlani, de minap mondta Jeff, hogy van Alkonyvárója is, és ha minden kötél szakad, akkor fogjuk a Búfelejtőt vagy valami semlegesebbet és a konyhában szerzünk alkatrészeket a Barát marasztalóhoz. Utóbbi csak egy limonádé, de alkohollal kellemesen megbolondíthatjuk. Ez az édesebb vonal. Mit szólsz? - Általában a nők jobban szeretik az édeset, mint mi férfiak, de ha Josie nem áll be az előbbi táborba, akkor sem fogok kétségbe esni, vannak még ötleteim szép számmal.
- Ó, gratulálni fogsz! - Terül el képemen egy nagy vigyor és töretlen jó kedvvel folytatom a kiegészítéssel.
- A kérdés inkább az, hogy milyen hangsúllyal fog elhangozni az a gratuláció? - Kortyolok egy újabb embereset a poharamból. Engem ismerve, már sejtheti, hogy valami eszement dolog lesz a háttérben. Vagyis annyira nem is a háttérben, inkább a székem alatt, ami felé nyúlni kezdek, miközben megérdeklődöm, mintegy mellékesen, mi is a búslakodása oka.
- Értem-értem. - Bólogatok rá aprókat a válaszára, és egyelőre ennyiben hagyom. Szép apránként haladok majd, legalábbis ez a terv és ezen a ponton még tudom is tartani. Aztán majd meglátjuk. Na de, felegyenesedem és egy a kosztól és hamutól szürkéssé vált, de ettől eltekintve szerkezetileg meglehetősen egyben lévő hátizsákot varázsolok elé a székem alól és csúsztatom felé az asztalon az italaink mellett, zsivány somolygás kíséretében. Hamuszemcsék peregnek le róla jobbra is és balra is. Ha így nem is lenne ismerős, akkor kinyitva hamar az lesz: két kulacs, pár tölténytár Styx-höz, vízfertőtlenítő tabletták, gázmaszk, polárplédecske kis gombóccá gyűrve, egy hordozható kis elsősegély-pakk, pár energiaszelet bontatlanul és egy pda, talán ez utóbbi lesz a legismerősebb. Az egykor benne volt szendvicseknek semmi nyoma. A táskán belül is felfedezhető vékony hamuréteg itt-ott, ahol a réseknél be tudott szökni, na meg kicsit át lett forgatva a tartalom, nem Josie logikája szerint vannak benne elhelyezve már, de csak némi takarítást igényelnek a dolgok és rendben lesznek.
Ha felpillant rám, kap pár mosolygós szemöldökemelgetést.
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Pént. Dec. 02, 2022 9:53 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec & Josie

- Szóval arra célzol, hogy csináljuk meg most? Jó!
Vágom rá retorikai kérdésemre azonnal a választ, de mégse pattanok fel azonnal ültömből. Félrebiccentett fejjel húzom el a számat.
- Van nálad festék? Esetleg véső?
Nem jut hirtelen eszembe más eszköz, amivel a klasszikusnak kikiáltott idézet megörökíthető a Rebell-Ivó falán… mert hát ha tágan vett íróeszköz nincs nálunk, úgy táblánk végképp nincs jelenleg, szóval csak a falat használhatjuk üres vászonnak. Legalábbis jelenleg ilyen logikai következtetésekre futja csak tőlem.
- Azt hittem, az öl, butít és nyomorba dönt. Mármint a szerelem.
Mormolom sötéten. Most nem kell felszólítani, azt se tudom ez melyik számú pohár, nem is érdekel, csak felhajtom a tartalmát vagy ha épp üres, akkor töltök és felhörpintem, nem számolva bele az eddigi mennyiségbe. Végigmarja torkomat a nagy korty, de nem bánom, eltereli legalább a figyelmemet, olyannyira, hogy a világuralmi terveim megvitatására újra visszatér jó kedvem.
- Jó, akkor Jasmine lesz helyetted, én meggyőzhető vagyok.
Megvonom vállaimat, nekem tényleg mindegy, melyikük viseli velem a tiarát. Egyedül nem akarom, az uncsi, Jasmine-nel legalább befonhatnánk egymás haját. Természetesen úgy, olyan frizurákba, hogy a tiarák jól álljanak. Igen, egyre jobban tetszik Alec szépségkirányői-leváltásának gondolata.
- Áh, az!
Bökök rá Alec-re, és csettintek nyelvemmel, ahogy kitisztul fejemben – kissé lassabban, mint általában-, hogy miből is kell gyógyulni. Elfogadom, elég jól foglalja össze problémámat, mind a megnevezéssel (nem a latinizált változat!), mind betegségként való besorolással. Ha pedig elfogadom, hogy beteg vagyok, akkor máris a gyógyulás útjára léptem, nem? Alkohollal… Ja, itt megbicsaklik a történet, de mindegy jelenleg. Jelenleg minden mindegy.
- Mehetünk így sorban, ahogy mondtad őket, hátha valamelyik bejön.
Egy huszárvágással átvágtam a döntés-helyzetet, amiben úgyse jutottam volna dűlőre. Elkezdem visszahajtogatni magam alá lábaimat, habár ennyi piától vérkeringésem már kellően felpezsdülve melengeti lábfejemet. Gyanakodva ráncolom szemöldökeimet, amikor a gratuláció hangsúlyait emlegeti Alec. Ha nem lenne ennyire jókedvű, vagy ha kevesebbet ittam volna, akkor tényleg aggódnék. Így csak kíváncsian várom, mivel rukkol elő. Nem találgatok, még gondolatban sem, tuti nem járnék még csak a közelében sem.
Ja, egy merő mocsok zsákra nem tippeltem volna, az biztos. Arra mondjuk jó volt, hogy elterelte figyelmét az én nyűgjeimről. Hogy ez így is maradjon, próbálok lelkesedni az ünneplésének tárgya iránt, de könnyebb dolgom volna, ha tudnám, mi az. A Rebell-Ivó jótékony félhomálya nincs segítségemre abban, hogy kitaláljam.
- Ezt ünnepeljük? Izé.. Wáó! – Természetes, hogy vele ünnepelek, nem fog egyedül mulatozni nélkülem. – Ez nagyon…nagyon… – Koszos? Büdös?.... Hamus? Hátizsák? – Ez..Ez...Nem lehet!
Mivel nem mondta, hogy nem érhetek hozzá, sőt felém is tolta, így bátorkodok megfogni. Ekkor sikerül beazonosítanom a hamut, és magát a tárgy hátizsák-valóját is, sőt rögtön ráfogok a vállpántra. Kihagy egy ütemet a szívverésem. Én ismerem ezt vállpántot, a fogását. Az ölembe rántom gondolkodás nélkül, nem foglalkozok a masszív koszréteggel se.
- Ezt mégis hogyan?
Ennyit sikerül elkerekedő szemekkel kinyögnöm, de már nyitom is fel és túrok bele. Kezem hamarabb rátalálna a PDA-ra, ha nem lennék félig-részeg, de ujjaim végül ráfognak és kikapom belőle. Sőt, magamhoz is ölelem.
- Köszönöm!
Súgom, mert hirtelen nem jön ki hangosabb hang a számon. Most pillantok először Alec-re, mióta felismertem hátizsákomat. Mosolygós szemöldökemelgetésére viszont kibuggyan első könnycseppem, amit hamarost követ a második, harmadik, századik. Nehéz számolni a patakokká összeálló könnyeimet.
- Azt… hit…tem… sose látom…. őket! Kö…köszönöm.
Levegőt kapkodva ismétlem végül magam, egyelőre mást nem bírok kinyögni, csak sírok. Ennyit a hangulatgyilkolásról.
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Rebell-Ivó - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Alec_i11


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Hétf. Dec. 12, 2022 10:56 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Josie és Alec


Erre a lelkes rábólintásra nagyjából annyira számítottam, mintha a húgomat kínálnám vízzel koccintás címén. Feljebb emelkednek egy pillanatra a szemöldökeim, de mosolyom töretlen, és egyikünk sem ugrik fel. Most amúgy is sokan vannak még itt, túl sok szemtanú.
- Kés mindig van. Feltaláljuk magunkat majd! - Legyintek rá tökéletes nyugalommal. Nem mintha komoly aggódásba kezdett volna partnerem, de ha volt is benne kétely apró szikrája, igyekszem azt is gyorsan eloszlatni... a semmivel. Ez az igazi varázslat! Semmiből mindent csinálni! Nagyjából ezen az elven nyugodna az is, amivel vele próbálkozom: semmi jó kedvből csinálni valami jót. Íróeszközt találni könnyebb lesz... De hopp! Meglett legalább mi lehet a probléma forrása? Legalábbis ha rózsaszín köd van Bewild miatt, akkor ilyen sötét kijelentések a szerelemről ilyen vehemens ivási szándékkal valahogy nem passzolnak. Foszladozna az az édes színű köd?
- Nem ebben a sorrendben. Ha előbb ölne, legalább hamar túllennénk rajta, nem igaz? - Bólogatok hozzá magamnak, és utána iszok én is pár kortyot, mialatt Josie kifejti, miként venné át a világ uralmát, de minimum a kancellárokét egy egyszerű piaci résből kivirágoztatott üzlettel feltörve. Egyetlen hibáját látom csak a tervnek, ezt meg is osztom vele, ám hamar talál rá megoldást. Gondolkodnom sem kell rajta, máris rávágom.
- Oké, így már tökéletes! Megvettél. - Mosolygok, és szerintem tényleg alkalmas vezetők lennénk a világnak: én szerényen lemondok a hatalomról, hogy Szöszi szép fejére kerüljön az a korona, Josie meg bölcs uralkodóként ezt belátta, sőt maga indítványozta! Én meg leszek a királynők gyógyítója, alternatív gyógyászati módszerekkel élve, kibővítve az orvosi alkohol fogalmát. A kezdő repertoárt fel is sorolom a páciensnek, aztán majd menet közben kiderül, hogy miként reagál a kezelésre. Biccentek, hogy akkor a következő pohár után a javasolt sorrendben haladunk, és hogy eljussunk addig az ünnepi koccintásunkig, át is adom neki, ami miatt ünnepelek. Magamban már derültem a szemöldök-összehúzásán: ismer már, tudja, hogy meggondolatlan tudok lenni, de minthogy láthatóan egy darabban vagyok és rendeltetésszerűen mozog mindenem, nagy baj nem történhetett, szóval aggódni sem érdemes igazán így utólag.
- Ezt hát! Ez nagyon! Nagyon-nagyon! De még milyen nagyon! - Kuncogva ismétlem megerősítésként a szavait, amelyekkel még ennyi pohárka ital után is próbál udvarias maradni és keresni valami kedveset, ha már én ünneplem ezt a koszos kis csomagot. Mondhatnánk, hogy nem itta még őszintére magát, de lehet inkább csak ilyen a természete. Mikor az ölébe rántja a táskát, már tudom, hogy felismerte, mosolyogva iszok egyet az italomból és hagyom, hogy felfedezze elveszettnek hitt ismerősét.
- Elvállaltam a roncsvadászatot, hogy elhozzuk, ami még használható és... ott volt a kocsidban. - Nem csak ez volt a küldetés célja, vagyis ennyi miatt nem vállaltam volna, más hajtott, de most ünnepelünk és nem akarom elszomorítani Josie-t, hiszen most olyan boldogan öleli magához a pda-ját, mint a lányaim tették, mikor egy hőn áhított játékot megkaptak és nem kellett már a promenád kirakatain keresztül sóvárogniuk utánuk, valahányszor elmentünk ott. Márpedig ők mindig úgy intézték, hogy arra kerüljünk. Mosolyogva szemöldök-emelgetek Josie-ra is, ahogy annak idején a lányokra is, de nem várt reakció jön: egy könnycsepp. Szerencse, hogy annyi követi, így homályos tekinteten át talán nem látja az arcomra kiült ijedtséget. Férfi ember nehezen tud mit kezdeni a nők könnyeivel. Mit szabad ilyenkor mondani? Szabad átölelni? Igénylik egyáltalán? Egyébként is gyakran olyanok a nők, mintha aknamezőn sétálna az ember fia, ki tudja, mikor robban fel a talpa alatt. A síró nőkre ez hatványozottan igaz.
- Hééé... - Mondom lágyan, s eredendően vele szemben helyezkedtem el, de most a széket áthúzom magammal együtt mellé, egyelőre. Szerencse, hogy korábban visszahúzta a lábát maga alá, nem tetézem a kedvét egy bokaficamítással. Mellé érve óvatosan egyik kezem a hátára simítom, amolyan fél ölelés, talán ez belefér még. Könnyeket nem törlök le, elvégre van barátnőm, neki meg barátja, szóval ezt a részét Josie-nak kell megoldania, de zsebkendőt fogok tudni felajánlani a célra, ha megszorulna.
- Gyere, dőlj egy kicsit hátrébb, mert a könnyeiddel felvizezed az italodat és az csalás. Még egy kicsit, mert most sarat fogsz csinálni a hamus táskából, így jó! - Próbálkozom háta simogatása közben suta vigasztalással, vidítással, figyelemtereléssel.
- Szóra sem érdemes amúgy. Ha tudom, hogy így hiányzik neked, hamarabb elmegyek érte! - Nem mintha a vulkán ezt hagyta volna, most is elég zabos hangulatban volt. Inkább csak kis próbálkozás ez az aknamezőn tőlem, vajon szabad-e továbblépnem és megkérdezni, tényleg a pda ennyire fontos vagy más miatt folynak most azok a könnyek, a pda meg csak beindította a folyamatot? Aztán úgy döntök, bemerészkedek az aknamező közepére egy nekifutásos ugrással, azaz halkan megszólalok.
- Josie... gyanítom egy barátnő, mondjuk Jasmine inkább olyan személy lenne, akinek szívesen elmondanád, mi bánt, de... én is szívesen meghallgatlak vagy amit gondolsz. A kedvedért akár már megyek is és bekenem boga-szarral Bewild ajtaját! Vagy az ágykerete alját, az nem látszódik, hetekig nem fogja tudni, honnan jön az a bűz! Na? - Halovány, óvatos mosoly a végén. Vajon jól puhatolózom, hogy Bewild a gond? Vagy ő is csak egy része a gondoknak, amik összeadódtak?
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Vas. Dec. 18, 2022 10:13 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec & Josie


- Kés? Kijózanodunk, mire azzal a végzünk. – Csóválom meg a fejem. – Szerzünk festéket legközelebbre és azzal alkotunk.
Nem vagyok az a típus, akinek leesik az ujjáról a gyűrű, de azért feleslegesen vízhólyagokat se akarok a tenyereimre. Mert hát sziklafalba üzenetet karcolgatni az nem rekreációs foglalkozás. Festékkel amúgy is szebb lesz, hoz egy kis vidámságot Rebelliumba egy napsárgával felgraffitizett örökbölcsesség.
- Igaz-igaz. – Tényleg nem stimmel a sorrend, igazat adok Alecnek, de aztán furcsán járó gondolataim új következtetést is találnak, amit félrebiccentett fejjel adok elő. - Vagy lehet ez a zombik eredettörténete, megöl a szerelem, aztán visszacibál valami elemi létre vagy mire, de lebutít, és hát tényleg, gondolj bele, okos zombit még nem láttunk, és igazából elég borzasztó, nyomorúságos a zombik élete, csak vánszorognak vagy futnak és hörögnek.
Majdnem akkora meggyőződéssel beszélek, mint mikor a gazdasági/világuralmi terveimet ismertettem. Elvégre a jelentőssége is hasonló. Büszkén kihúzom amúgy magam, mikor Alec elfogadja a kis módosítással a tervemet…pedig a hajfonásos részt még nem is hallotta, na nem baj.
Aztán jön a kitalálósdi, aminél túl sok segítséget nem kapok. A kuncogva előadott megerősítés azt sugallja, hogy nekem is van valami közöm a koszos kis csomaghoz. Ezért is fogok rá végül, és ezzel a sejtelemmel együtt, az ismerős tapintás azonnal felkapcsolja a villanyt a fejemben. Csak, hogy aztán a sírás nagy szürke fellegei aztán mindent leárnyékoljanak megint.
Csak figyelni tudok a kérdéseimre adott válaszokra, de engem az összefüggő beszéd nem jellemez egy ideig, az alkoholtól és a rám törő érzelmektől nem is csoda. Kihasználom Alec vállát a fél ölelésben, akár ez volt a szándéka, akár nem, de a legnagyobb természetességgel bőgöm ki magam a vállán, szó szerint (is) értve.
Egy..kettő… nem is tudom, talán három percig teljesen megszűntek a tudatos gondolataim, az illemszabályok ismerete mellett, és ahogy a könnyek peregtek, úgy gördültek le a mázsás súlyok is a lelkemről. Aztán ahogy csillapodik sírásom, elkezdenek újra forogni a fogaskerekek. Szerencsémre Alec kiváló ritmusérzékkel irányít újra vissza rendes, illedelmes ülőhelyzetbe a székemen. Még egy kicsit el is nevetem magam, de alig ismerek rá, hangom egész rekedtes az érzelmektől.
- Áh, ne aggódj, nem csaltam, inkább eláztattam a válladat. – Bökök a látványos foltra. – Ne haragudj!
Egyben nehezen vállalható viselkedésemért is próbálok egyúttal bocsánatot kérni borasztó orrhangon, de félek tőle, hogy ez ennyiből nem lesz kiolvasható. De nem tudok tovább magyarázkodni, mert elfogadom a zsepijét.
- Köszi!
Kezemmel már nagyjából letöröltem a könnyek nagyját, de az orrom teljesen tele van, kissé elfordulok, hogy kifújjam az orromat. Levegőt továbbra se kapok normálisan, szemeim duzzadtak és vörösek, hangom is rekedt, de egyébként meglepően nyugodtnak érzem magam. Izgatottan nyugodtnak. Tudom, ennek semmi értelme, mégis ez a legpontosabb leírása annak, ahogy érzem magam.
- Hiányzott, igen. – Tudom, hogy nem kell indokolnom, mégis folytatom, nem véletlen sorrendben mondva a felsorolást. – Tulajdonképpen az egész életem rajta van, minden emlékem, a szüleimről, a régi életemről, az újról, minden tudás, amit magammal hoztam az Adattárból, minden. Felelőtlen voltam, hogy nem csináltam biztonsági mentéseket, de gondolhatod, hogy holnap mi lesz az első dolgom.
Most már úgyis van egy második PDA-m, az lesz az utazós PDA, ez pedig mindig biztonságban marad, és egy vagy két biztonsági mentés, biztos helyekre elrejtve. Magamban bólintok is egyet, ez a terv jónak tűnik, de majd azért még egyeztetek Sky-jal, úgyis vele fogom majd csak tölteni és bekapcsolni.
A táskába még egyszer belekukucskálok, holnap majd szépen kipakolom és kitisztogatok mindent. Leteszem a lábamhoz végül, a PDA-t nem!, azt továbbra is kézközelben tartom, aztán kissé félve Alec-re pillantok.
- És Kai?
Figyeltem korábbi szavaira, ha reagálni akkor nem is tudtam és ez egy olyan kérdés, amire előbb-utóbb úgyis megtudnám a választ a folyosói híradóból. Igyekszek felvértezni magam a válaszra.
Jól is jön, mert a válasz helyett/mellett Alec burkolt kérdése is jobb, hogy nem felkészületlenül ér. Nagyot sóhajtok és elhúzom a számat fintorogva.
- Ne fáradj, még legalább egy hétig nem várható vissza, csak a szomszédokat borítanád ki a szaggal.
Megvonom vállam és ugyan nem akartam feltétlenül a nyűgjeimmel terhelni Alecet, de hát ezt ő kvázi-kérdezte és már úgyis elindult a lelkiző-lavinám, s elveszett az önkontrollom. Szegény, Jasmine biztos jobban viselné, de ezt dobta a gép Vadembernek.
- Azt hiszem, problémáim vannak, Tűzvölgy óta. Tűzvölgy miatt. Legfőképp alvási problémáim. Egy ideig próbáltam palástolni, bezárkóztam, megoldani egyedül és az alkohol némileg segített, de aztán… na, mindegy. Lényeg, a lényeg, Ed középtávú küldetést kapott, várhatóan egy hónapig van kint valahol és a „nemtudomvisszatérek-e,nevárjrám” szöveggel szakított. Szerintem ez csak fedőszöveg és én miattam van csak nem akarta kimondani, de megbeszélni már nem volt idő. Nem tudom.. nem tudom. Azt se, melyik ok a jobb vagy rosszabb ok igazából. Már mindegy úgyis.
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Rebell-Ivó - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Alec_i11


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Szomb. Jan. 07, 2023 1:04 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Josie és Alec


- Ü-hümmm, erre visszatérünk pár kör múlva! - Jelentem ki sokatmondó pillantással, masszív ivászatunk a végén átcsap művészetterápiába, de hát ha célt érünk vele!
A zombi-elméleten viszont egy jót nevetek. Leloptunk haverokkal anno pár filmet az adattárból, ami e témakörrel foglalkozott. Jellemzően betegre röhögtünk magunkat, csak pár volt, amelyiknél néztük, hogy elég para lenne, ha az űrállomás lakói is átalakulnának ilyen ragadozó, csoszogó hullákká. Főleg, hogy ugye egy űrállomás nem az a terep, ahonnan csak úgy simán meglép az ember, meglehetősen zárt hely. Számos elmélet volt ezekben a filmekben - már amelyik foglalkozott a problémával -, miként keletkeztek a zombik, de egy sem volt olyan eredeti, mint Josie-é.
- Meg embereket esznek! Gyanítom a sort az exükkel kezdik. Aztán jön a zsémbes volt-anyós. A barátnők, akikkel meg lettek csalva... Hú, azért örülök, hogy ebből kikúrálták már az emberiséget! - Iszok is erre egy nagyot, majd újratöltöm a poharamat. Elgondolva itt a Rebelliumon is, zabos volt barátnők hörgő-vánszorgó hordája kaparná az ajtómat... Fúh! Ráadásul meg is rútulnak közben, mert csini zombi nem rémlik.
Ha már zombiság, mi is majdnem úgy tértünk vissza Tűzvölgyből, legalábbis a vánszorgó tempó és némi hörgés megvolt, étvágyunk is volt egy kiadós alvás előtt-után, kinek mikor, de szerencsére nem a többieket akartuk felfalni. Én mégis visszamerészkedtem arra az elátkozott helyre, mely most sem fogadott szívesebben, viszont legalább értékes zsákmányra tettem szert, még ha a cuccok javát a fránya dominiumi katonák be is szerezték előlünk. Ezt a zsákmányt nyújtottam most át Josie-nak, aki úgy elkezd sírni, mint aki sárrá akarja dagasztani a táskán megtapadt hamuréteget. Érzem, hogy ez nem egészen nekem vagy a táskának szól, nem is a pda-nak, hanem valami mélyebb, komolyabb dolog húzódik mögötte. Hagyom, hadd sírjon, és mikor hallom, hogy kezd megnyugodni, akkor szólalok csak meg, addig készségesen felkínáltam neki a vállam, na meg a karom is, hogy átöleljem. Ha valaki fel is figyelt ránk, vagy magától volt olyan tapintatos, hogy elfordult és nem törődött velünk, vagy szabad kezem ujjai finom mozgásával integettem odébb, máshol bámészkodjon.
- Ugyan! Ha akarod, ott a másik is! - Mosolygok rá, mikor képes bocsánatot kérni a vállamra alkotott könnyfolt miatt. Nem akarom említeni, hogy lehet még hányás is lesz rajta...
- Mindenképpen tegyél így, rá is fogok kérdezni! - Értek vele egyet, mikor a biztonsági mentésről beszél. Na nem azért, mert ne hoznám el neki újra a motyóját, ha úgy adódik, hanem mert tudom, milyen fontosak ezek a régi emlékek. Én minden nélkül jöhettem el és nagy kincs az időközben beszerzett digitális kis képkeretem, amely a szobámba lépéskor elkezdi vetíteni a közös bohóckodós fotókat húgommal, a kivágott képeket a szüleimtől kapott videóból, és a képet Szöszivel, Szösziről. Évek után lett egy kicsi otthonos sarkocskája a szobámnak, amely egyszerre enyhíti és növeli a magányomat.
Azon jót mosolygok, hogy a pda-t kézközelben tartja. Jó lesz figyelnünk rá, el ne keveredjen ma éjjel, vagy nehogy azzal akarjuk bölcsességeinket felvésni itt valahova. A mosoly viszont tovaillan, mikor rákérdez Kai-ra.
- Kai... - Ismétlem vissza a szót és veszek egy nagy levegőt, lassan fújva ki. Egy ilyen kezdet a régi álmoskönyvek szerint se ígér sok jót.
- Igazi rejtély. Nem volt a kocsiban. Lábnyomokat nem találtam már a járművön kívül, és mielőtt azt mondanád, hogy talán egy grodrak vagy valami szedte ki onnan a Nemezis-ből és repült el vele: nem volt ott a cucca sem, se a fegyverei. És ezt nem értem. Ha életben van, miért nem jött ide vissza? Ha életben van, miért nem hagyott ott üzenetet? És miért nem vitte el a te cuccodat is? Nem nagyon válogathatunk, ha túlélésről van szó. Szóval... nem tudom. - Összegzem a végén summásan a gondolataimat az ügyről. Sehogy sem logikus.
- De mindenesetre megvan a remény, hogy életben van. - A küldetés egyik fontos pontja ez volt, ezért is akartunk társammal mindenképpen eljutni ahhoz a roncs Nemezis-hez még, hogy ezt megtudjuk. Ám a kapott válasz több kérdést vetett fel, mint amennyink eredetileg volt. Figyeltem közben Josie-t is, miként reagál a hírre, hiszen együtt mentek Kai-jal és még ha nem is voltak közeli ismerősök se, azért csak nem jó érzés, hogy egy társunk mellettünk purcan ki. Vagy hogy élt, de ott hagytuk. Emiatt vállaltam a küldetést: az én döntésem volt, hogy Kai-ra nem várunk. Tudnom kellett, jól döntöttem-e legalább ebben. Hááát...
Aztán puhatolózok, hogy a korábban emlegetett szerelem-zombi téma csak véletlen egybeesés, vagy tényleg emiatt adta fejét búsulásra. Némi tréfát is belengetek Bewild kárára, és az már fél válasz, hogy nem ledumálni akar amiatt, mert jól megvannak, hanem csak mert Bewild úgy sincs itt. Erre az információra amúgy én fintorodom el és lemondó sóhajjal ürítem ki a poharam, töltök is újat, meg Josie-nak is akkor már, kifogyjon az üveg így. Közben meg figyelek a válaszra, töltés során a második mondatnál fel is pillantok rá. Bewild "szavaira" komoly késztetést érzek, hogy valami olyat találjak ki neki, ami simán megvárja őt pár hét múlva is... még akkor is, ha valszeg én is ilyeneket szoktam mondani a nem túl komoly barátnőknek. De ez más, ha olyasvalakiről van szó, aki húgomként szeretek.
- Oooké, a boga-szar kevés lesz Bewild-nak, de menjünk szép sorban: Tűzvölgy pontosan melyik részére, részeire gondolsz? Mit látsz, amitől inkább nem akarsz, nem tudsz aludni?
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Hétf. Jan. 16, 2023 3:58 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec & Josie


Kissé hunyorítva méregetem Alecet, vajon pár kör múlva miben változhat a művészeti alapanyag/eszköz-ellátottságunk, vajon mégis van nála valami késen kívül, vajon három pohár pia után rá tud venni, hogy késsel karcolgassak sziklafalat? Végül egy vállvonással elfogadom, hogy pár kör múlva visszatérünk rá… már ha emlékezünk erre egyáltalán.
- Minden bizonnyal!
Értek egyet nagy vidoran Alec-kel, jót derülök jelentéktelen fantáziálásom ilyetén tovább gondolásán. Csak a személyes belehelyezkedésünkkor kezd kicsit lebiggyedni széles jókedvem. Mert az egy dolog, hogy Alecet üldöznék a hörgő excsaj-zombik hordája, de az én esetemben nagyon úgy fest, hogy én kergetném Edet meg Davidet, talán Harryt is. Engem viszont senki sem hajkurászna… ami tulajdonképpen túlélés szempontjából nem is rossz, szóval a végén egy bólintással és vigyorral nyugtázom az egészet, szerelemzombi apokalipszis túlélve.
- Bátor vagy, átszakadt a gát, ki tudja, mikor áll el teljesen a cunami.
Vartyogom a nagy sírás után, mikor felajánlja a másik vállát is. Ugyan egyelőre úgy érzem alaposan kibőgtem magam, de ilyenkor ez az érzés bármikor változhat. Pláne, hogy az alkohol is igencsak érezteti hatását, könnyű visszacsúszni egy szomorú gondolatra is akár a könnyek tengerébe. Még jó, hogy épp nem menstruálok, mert akkor tényleg a világvégi hangulatingadozásokat- és szélsőségeket reszkíroznánk.
- Ezt nem felejteném el! – Bizonygatom fejem felkapva, de ezzel a mozdulattal kicsit megbillen a világ szemeim előtt. – De az a biztos, ha rákérdezel.
Bírálom felül magam beletörődőn, habár ha el is felejteném, szerintem holnap ugyanerre a következtetésre jutnék a biztonsági mentéseket illetően. De ahogy hamulepte PDA-mra esik pillantásom… nos, az a biztos, ha rákérdez Alec.
Nem telt sok idő és tessék, újfent átszakad a gát. Megacéloztam magam pedig, hogy felkészült legyek Kai halálhírének megerősítésekor, de amit hallok olyannyira meglep, hogy kibuggyanak könnyeim. Most nem zokogok, hamar meg is törlöm arcomat.
- Hm. – Velősen nyitok, de elakadok, mert újra meg kell törölnöm szemeimet. - Bevallom, nem erre számítottam.. Ez…ez.. nagyon különös.
Ennyiben biztos vagyok, a többiről fogalmam sincs, hogy ez mit is jelent. Megkönnyebbülhetek vagy épp rosszabbul fogom érezni magam? Nagyon erősen koncentrálok, hogy megfejtsem gondolataimat és érzéseimet a fejleményekkel kapcsolatosan, de kénytelen vagyok félre tenni, mert minden olyan kusza, jelen állapotomban esélyem sincs kibogozni. Arra nem is gondolok, hogy azt próbáljam meg kitalálni, hogy mi történhetett és az mit jelent Rebelliumnak. Gyanítom ezen már úgyis dolgoznak.
- Ha sorban szeretnél haladni, akkor egész pontosan Kai-ra, a grodrakokra, rád, Ravenre és Zimorira gondolok. – És számolom is ujjaimon, nehogy kihagyjak valakit vagy valamit. Ha már belekezdtünk a lelkizésbe, akkor hadd szóljon. A csípős füstben való botorkálós álmokat nem említem. -  Gondolom az új fejlemények alapján a Kai-ról szóló álmaim változnak majd. – Nagyot sóhajtok. Hogy ez a Kai főszereplésű álmok változásának szól vagy a következő témának, nem is tudom. Halvány mosolyom biztos az utóbbinak. – A grodrakokkal nem is mindig feltétlenül rémálmaim vannak, néha úgy repülök a hátukon, mintha szárnyas lovakról lenne szó vagy barátságos sárkányokról, az kivételesen elég király álom. Aztán sokszor álmodok veled vagy Ravennel, ahogy megsérültök különféle módokon és én nem tudok segíteni nektek. Mondjuk néha nem is veletek, hanem mondjuk Ed-del vagy Ainével. De a legrosszabb Zimori. – Lesütöm a szemeimet. – Ugyan nem én húztam meg a ravaszt, de miattam lőtte le Rosa, és én még sose… én miattam még sose halt meg senki.
Nem lehet véletlen, hogy nem jelöltek katonai pályára sose, tök nyilvánvaló, hogy alkalmatlan vagyok rá, habár ez persze nem feltétlenül probléma, csak ilyenkor, mikor mégis keresztezem ezt a pályát és fel kellene dolgozni a történteket és láthatóan nem megy.
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Rebell-Ivó - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Alec_i11


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Vas. Feb. 12, 2023 9:59 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Josie és Alec


Látom a lebiggyedő szájat, de mire magamban megvitatnám valami eredménnyel, hogy rákérdezzek az okára, addigra visszakerül a vigyor, szóval leteszek erről.
- Jaaa, hát azért iszunk, hogy a folyadék-utánpótlásodról gondoskodjunk. És azért beszélgetünk most, és alkotunk később falra, mert most még ki tudunk mondani helyesen olyan hosszú szavakat, mint folyadék-utánpótlás. - Jegyzem meg somolyogva, nem terjesztve ki a logikát, hogy ha később szavakat akarunk a falra írni, rajzolni, festeni vagy karcolni, akkor az üzenetet nagggyon le kell egyszerűsíteni, mert aligha fogunk jobban írni, mint beszélni. Mondjuk ennek ténye lehet csak holnap fog tudatosulni bennünk.
Arra biccentek, hogy nem felejti el, de azért kérdezzek rá a biztonsági mentésre. Így a tuti, kettőnk közül valaki csak emlékezni fog rá. Ugye?
A Kai-jal történtekről, vagyis inkább az ő hiányáról is beszámolok, megosztva a következtetéseimet is, és a dolog sehogy se áll össze, de talán életben van valahol a srác. Életben és biztonságban. Megsimogatom kicsit Josie felkarját, mikor kibuggyannak a könnyei és türelmesen, italomat elkortyolgatva várom ki, hogy összeszedhesse a gondolatait és megtalálja a hangját.
- Hát, mi sem erre számítottunk. Legalább van remény, csak... csak tudom, hogy az sok idő elteltével inkább csak rosszabb, mint a bizonyosság. Azt hiszem... Tudod, Jasmine-t is nemrég egy vihar belesodorta a Rauntill-ba, az meg magával ragadta, és mikor elindultam, hogy megkeressem, egyszerre drukkoltam annak, hogy megtaláljam és annak, hogy ne. Mert ha megtalálom, de halott, az olyan... végleges. Ha nem találom, akkor... nem tudom, mikor álltam volna le a keresésével. - Húzom el a számat a végén, majd vonom meg a vállaimat, mintha ezzel lerázhatnám magamról az egész emléket, pedig még mindig pontosan fel tudom idézni, milyen érzés volt, mikor megtudtam mi történt és kétségbeesve utána eredtem. Töltök egyet magamnak, és egyben lehúzom, mintha ezzel le tudnám mosni mindazt, amit a vállvonás nem tüntetett el, meg egyébként is, most Josie-ról van szó, szóval vissza is térek rá és kérdezgetem finoman, hogy mi is a gond. Felvonom a szemöldökeimet a felsorolás hallatán. Raven meg miattam sem tud aludni? Hirtelen pillanatok alatt visszapörgetem az eseményeket, vajon mit mondtunk vagy tettünk, mi volt a baj? De szerencsére Josie folytatja, szóval figyelek, hátha ebből kiderül. Azon elmosolyodom, hogy a grodrakokról miként álmodik.
- Nem biztatlak, hogy meg is valósítsd, de ha így szállnál le egyszer Elorak Fő terén, azt hiszem, elég sok perdainak a földről kellene fellapátolnunk az állát! - Jegyzem meg vigyorogva magam előtt látva a jelenetet. Raven által kapott Amazon beceneve még kevés is lenne erre az epic menőségre.
- Óóó! - Szúrom közbe mosolyogva, mikor kiderül, mi van velem meg Ravennel, és megértem, hogy szar egy álom, de egyben nagyon cuki is ránk nézve. Már épp mondanék erre valamit, amikor Josie folytatja és a folytatásra elkomorulok, majd saját szavaim közben pedig felállok és a pár lépésnyire lévő pulthoz megyek, csak mutatással jelzem, hogy mit kérek, majd a kitöltött italokkal visszatérek.
- Nekem úgy rémlik, nem miattad lőtte le. Rosa rád célzott, a válladat el is találta, mialatt te fejbe vágtad Zimori-t. Denisov meg Zimori-t maga elé kapta pajzsnak és ekkor lett a fickó lelőve. Ahogy elnéztem, Denisov akkor is őt használta volna pajzsnak, ha nem lett volna kábult, úgyhogy szerintem nem miattad halt meg. Mondhatnám azt is, hogy még ha így is lett volna, szükségszerű volt, mert vagy ő, vagy te és még többen halnak meg, de ezt nyilván tudod. Meg egyébként is, Zimori és mindenki más, aki meghalt vagy megsérült, sokkal inkább az én terhem, felelősségem. Én döntöttem úgy, hogy Kai-ért nem fordulunk vissza; én döntöttem úgy, hogy alkut kötök a dominiumiakkal, pedig éreztem, hogy nem fog simán menni; és én döntöttem úgy, hogy bemegyünk a perdai településre és ott szétválunk, veszélybe sodorva ezzel téged is, Roscoe-ékat is, és Aine-t is magára hagytam így. Visszacsinálni nem tudom, csak remélem, hogy legközelebbi ilyen helyzetben bölcsebben döntök. Most pedig öntök! - Húzom a szám kesernyés mosolyra, mert hát tényleg zavar, hogy sorra rossz döntéseket hoztam, még ha jó szándék is vezérelt. Nem véletlen, hogy visszamentem Kai miatt Tűzvölgybe, én sem tudtam aludni. Nem véletlen, hogy csak tizedesi rangig vittem annak idején, de itt sincs nagyravágyásom e téren. Roda-Aleth-Carter politikai hármasának nyomására vállalt szerepemről se hiszem, hogy okos húzás volt rám bízni. Hiszen láttuk, mi lett a Shiennel-ünnepen is...
- Ennek borzasztó a színe, most még. - A tálcán hozott négy pohárkára mutatok és megemelek belőle kettőt. Feles pohárnyi, az éjszakánál is feketébb, szirup-sűrű löttyel benne, és Josie felé nyújtom az egyiket. Ha megszagolja, illatra semmi extra, alkohol enyhe gyümölcsös felhanggal, de nem tűnik erősnek. Nem úgy az asztalon maradt nagyobbacska poharakban lévő, meglehetősen bizarr, matt szürke színű ital. Az is gyümölcsös, de illatra jelentősen erősebb.
- Nem állítom, hogy a rossz álmok is ilyen könnyen távoznak majd, de végül majd... minden... kiderül. - Mondom Josie-nak, miközben a nálam lévő felesnyi fekete italt beletöltöm az egyik opálos szürke löttybe szép lassan. Az elemek furcsa játékának hatására megcáfol minden ismert színkeverési módszert, és a két furcsa sötét ital szép lassan világos piros - mert be nem ismerném, hogy rózsaszín piát fogok inni önszántamból -, víztisztán átlátszó itallá változik. Közepesen erős, édes fajta, markánsan gyümölcsös ízvilággal.
- Tudom, tudom, így is borzasztó a színe!
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Csüt. Márc. 02, 2023 2:22 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec & Josie

- De ne azt írjuk fel, hogy folyadék-utánpótlás! Az olyan... olyan…
Fújok egy nagyot elfintorodva, ami jobban kifejezi érzelmeimet, mint maga a meg nem talált szó. Mi tagadás, egy kicsit már nehezebben megy Alec minden mondandóját megértenem összefüggéseiben. Ezért is borzaszt el egy pillanatra az ötlet, ami talán nem is egészen úgy hangzott, mint ahogy én magamban lefordítottam.
- Habár… - gondolkodok el az első „sokk” után - … nem is volna rossz, egészen passzolna a hely funkciójához. A cél és az ok a folyadék-pótlás.
Kacifántos volt már az első falfirka ötletünk is, nem is sikerült megjegyeznem, de ez nem tart vissza a további ötleteléstől.
- Te, talán a konyhába is érdemes lenne benézni, hátha van valami olyan cucca Tepsinek, amiért nem kár, de szépen lehet festeni vele és nem is büdösödik meg.
Nem véletlenül nem azt javaslom, hogy magától Tepsitől kérjünk valamit, egyrészt szerintem főszakácsunk már alszik, másrészt nem tudom, mennyire támogatná tervünket.
Mikor Alec lovagiasan még Kai-ról és eltűnéséről beszél, hogy össze tudjam szedni magam, csak hümmögök, mígnem áttér egy nagyon érzékletes példára. Úgy kapom fel fejemet, mintha pofon vágott volna.
- És ezt csak most mondod, így? Tudod, hogy nekem is fontos a Naphajúd. – Morcoskodok kicsit, de csak kicsit, mert engem a többi jobban érdekel. – Hogy van Jasmine? Hogy találtad meg? Egyedül volt a Rauntill-nál?
Sorolom kérdéseimet, nem feltétlenül fontossági, logikai vagy kronológiai sorrendben, csak ahogy eszembe jutnak. Az fel sem merül bennem, hogy a lehető legrosszabb véget ért volna a történet, akkor Alec – legalábbis nagyon remélem/ajánlom – hamarabb szólt volna nekem, illetve gatyábbul nézne ki, mint én most.
- Nem kivitelezhetetlen, csak egy kölyköt kéne szerezni, felnevelni és magamhoz szoktatni. Aztán kicsit világosítani kéne a hajamon és elmennék a szemükben valami félistennőnek.
Ha már a világbékére volt tervem, nem gond a grodrakkal repülést elméletben összehozni. Alkoholgőzös elméletek gyártásában túlságosan jó vagyok, akkor is csinálom, mikor senki se kérte, rendkívül kizökkentő, mert egyébként legmélyebb traumáimat boncolgatjuk. Le is lohad vigyorom, mikor Alec elemezni kezdi az ispotályban történeket. Meghökkenek, mikor nézőpontot váltunk, még  az asztalra lerakott új italok se érdekelnek. Nem gondoltam volna, hogy egy olyan tapasztalt katonát is tud nyomasztani utólag saját felelőssége.
- Hmm, legalább két döntésed viszont azt eredményezte, hogy nekem esélyem lett a túlélésre. Ezt azt hiszem, még meg se köszöntem neked, pedig kellett volna, sajnálom és köszönöm! – Hadarom a felismerés után a megvalósítást is. - És ha a nagyképet nézed, mindenkit hazahoztál, akire  volt ráhatásod.
Ha Kai után mennek - aki a grodrakok felbukkanásától kezdve nem nagyon reagált -, akkor én kizárásos alapon a Dominiumon vagy a Városban kötök ki legjobb esetben, ami a dalom vége lett volna. Ha pedig nem kötnek alkut, akkor már ott gondoskodtunk volna arról, hogy ne jussak el a korábban említett két desztinációba.
Ugyan nem reagáltam az én esetemre adott válaszára, két okból. Nem tudom, teljes mértékben jól fogtam-e fel a dolgot, és ha igen, akkor az mit is jelent számomra. Valódi önigazolás vagy csak mentegetőzés. Ezt át kell gondolnom alaposan. De csak miután közelebbi ismeretségbe kerültem a fura színű italokkal. A felém nyújtott felest lendületből átvenném, hogy lehúzzam, de aztán leesik, hogy „most még” fura a színük, vagyis valami változni fog, gyanítom várnom kell, hogy ez bekövetkezzen, ráadásul összerakom, hogy meg kellene szagolnom a pohárban lévő piát. Csak hümmögök, az előbbi bőgés után enyhén el vannak dugulva az orraim, kevéssé érzek szagokat, illatokat. A varázslatra viszont szélesen elvigyorodik.
- Nem is borzasztó! Ez übercukiii! Ez mi is? – Kérdem érdeklődve, közben máris közelebb lopom magamhoz a poharamat, de megvárom az engedélyt, ki tudja, hátha két perc múlva stünci lila színben fog pompázni. Mondjuk az sajnálatos lenne, így, rózsaszínűen (is) szeretném megkóstolni. – Most már meg lehet kóstolni?
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Rebell-Ivó - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Alec_i11


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Hétf. Márc. 06, 2023 9:44 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Josie és Alec


- Ööö... - Épp elgondolkodnék, hogy a folyadék-utánpótlás szóra milyen rövidebb, de menőbb szinonima létezik, vagy úgy egyáltalán teljesen más bölcseletet kellene felírni a falra, ahhoz viszont tényleg inni kell még - nem mintha ez a programterv zavarna -, de eddigre meg is gondolja magát Josie. Ezt bírom a nőkben, követhetetlenek!
- Pontosan! - Értek egyet, előszedve a tapasztalataimat, hogy ha épp elveszettem a fonalat egy nővel szemben, a legokosabb, ha egyetértek. Mire oda jutunk, hogy meg is valósítsuk a falfirkát, lesz bennünk annyi alkohol, hogy hiányos tudásomon könnyedén átlendüljünk. A Tepsi-s ötleten eltűnődöm egy pillanatra.
- Ha van neki, nem akarom tudni, mire kellhet neki. Onnantól gyanakodva néznék minden kaját, aminek hasonló színe van. Viszont ha festék... Carlisle műhelye is játszik! Kicsit jobb zárat rakott fel, miután legutóbb, pont ilyen italozgatás után oda betörtem, mármint, bejutottam. De azért nem túl komolyat csinált, szóval szerintem akarja is, hogy megint ott garázdálkodjak. Unatkozik néha szegény. - Igyekszem ezt olyan bólogatással és komoly arccal előadni, mintha minimum klinikai depresszióval diagnosztizálták volna a haveromat és szent kötelességünk lenne a fent említett gyógyírral segíteni rajta. De azért a szám sarkában ott egy kis zsivány mosoly.
Ez a mosoly tűnik el, ahogy elkezdünk Kai-ról beszélni, még ha reményteljes is, hogy nincs hullánk, de még maradványok se, és el sem fogták a dominiumiak, ám ettől még nyomasztó a bizonytalanság is, hogy nem tudjuk mi van vele, él-e egyáltalán? Át tudom ezt érezni, mert Jasmine-nal kapcsolatban is megéltem hasonlót és mikor meglett, alig mertem elsőre közelebb menni, mert mi van, ha elkéstem? Ostobaság volt emiatt várakozni, de hát a félelem már csak ilyen: ostobaságokra készteti az embert. Azt felejtem csak el, hogy Josie a történtekről nem tud, így joggal förmed rám, amire kicsit be is húzom a nyakam.
- Izééé, nem volt időm szólni. Mindig jöttem-mentem, az ünnepség után főleg. Bocs! - Nem tudom, ez mennyire lesz jó mentség. Annak viszont örülök, hogy Napjaúmnak nevezi, az én Naphajúmnak.
- Jól, csak halkabban a nevét... - Szűröm a fogaim között a végét egy gyors körbepillantás után, majd folytatom.
- Egy kutatócsapattal volt, ő pont folyómentén dolgozott és a cuccait szedte már össze, de a vihar erősebb volt, a folyóba rántotta. Iszonyú mázlija volt! Egy faág elég mélyen meg is szúrta itt... - Mutatom jobb oldalt, mell alatti részt. Biztos van ennek precíz anatómiai megnevezése is, amit én nem tudok.
- ... de nem fulladt bele a vízbe, a folyó meg jóval odébb partra mosta, és úgy feküdt, hogy a sebet többnyire nyomta, nem vérzett el. Mázlija folytatódott azzal, hogy az eloraki kovács, Rotemshel megtalálta és nem hagyta ott meghalni, és azzal az irdatlan büdös sebgyógyító virágkenőccsel ellátta a sebét. Mázli három: Naphajút keresve összetalálkoztam a bogájával, szerintem ő volt az, aki kiszagolta végülis a gazdáját, rájuk találtunk így. Naphajú eddigre belázasodott, a nálam lévő antibiotikum segített és így eljutottunk Elorakba, ahol egy perdai gyógyító rendesen is meggyógyíthatta. Ha belegondolok, hány féle módon meghalhatott volna abban a pár napban... - Hunyom le a szemeimet egy pillanatra egy rövid sóhajjal fejezve be a mondatot. Alapvetően örülnöm kellene, hogy Szöszi él, és persze örülök is, de fülemben cseng az akkori kérése, hogy vigyem haza. Haza is kísértem. Aztán egyedül én is hazajöttem... Emelem az idő közben újratöltött poharam, hogy újra lehúzzam, de a mozdulat pár centis emelkedés után megáll és visszateszem az asztalra, de nem engedem el. Tök jó kapaszkodó.
- Kérdeznék tőled valamit, és tudom, hogy ma este rólad van szó, nem rólam, meg amúgy is forduljak fel, amiért nem szóltam neked rólunk, nem mondtam el, hogy ki is Naphajú valójában, amiért tényleg bocs, de... Szerinted hülyék vagyunk? Mármint folytassuk ezt az egészet vagy jobb lenne, ha elengedném őt? - Nézek fel a végén Josie szemeibe, de feszültségem eddig is egyértelmű volt. Nem csak a szemeimben, hangomban, hanem az is, ahogy a poharammal most csak babrálok, forgatom az ujjaim között. Igazából abban sem vagyok biztos, hogy a jó kérdést tettem-e fel? Mert erre tudom a választ: igen, hülyék vagyunk és igen, élethosszabbító mindkettőnknek, ha elengedném őt. De mit tegyek, ha nem tudom? Ha nem akarom?
De nem is akarok az én kétségeimnél leragadni, elvégre most Josie önti ki a lelkét, meg is tudom egyik-másik álmát, melyekben van jó is szerencsére. A grodrakos repülés-élményt legalább sikeresen átalakította úgy, hogy irányítja az eseményeket, nem csak felkapott tehetetlen csomag. El is mosolyodom, ahogy elém villan a kép, menő eloraki landolással megspékelve. Josie meg szinte gyakorlati tervbe ülteti az elhangzottakat, amin mosolyom vigyorrá szélesül.
- Egyikünknek muszáj lesz emlékeznie rá, hogy ne ma éjjel akarjunk grodrak-kölyköt lopni! - Lötyögtetem meg a poharam tartalmát, mielőtt innék belőle. Ilyen akcióhoz józannak kell lenni, mert baromi veszélyes. Bár ittas állapotunk legalább megmagyarázná, hogy adhattuk a fejünket ilyen őrültségre.
Az álom többi része viszont nem ilyen mókás, és nincs is ötletem, hogyan lehetne vidámabbá tenni, de abban megpróbálok segíteni, hogy kevesebb teher nyomja Josie vállain át a lelkét. Lehetne foggal-körömmel ragaszkodni hozzá, hogy ő is felelős, de semmi értelme nem lenne ennek. Ha Josie meghökkent a szavaimtól, akkor hasonlóan járok én is az övéitől, amire tétován biccentek, mint aki maga sem tudja, illik-e a köszönetet elfogadni? Tényleg nem tudom.
- Ööö, eszembe sem jutott, hogy meg kellene köszönnöd. - Öntöm szavakba zavarom okát.
- Hát, én is azzal vigasztalom magam, hogy ahogy a dolgok ott kinéztek, sokkal rosszabbul is végződhetett volna. De azért ha az a Mann nevű fickó elém kerül még, behúzok neki egyet Aine-ért! Ha pöcs lesz, akkor a ballal. - Még mindig dühös tudok lenni, ha az a fickó eszembe jut, ráadásul kapott is érte egy bazi nagy kancellári plecsnit! Ha akkor tudtam volna, hogy ő a felelős Aine orrtöréséért, elájulásáért, kisebb agyrázkódásáért, valószínűleg még ott meg akartam volna valósítani a fenti elhatározásomat, és lehet ezzel pecsételtük volna meg a sorsunkat. Már nem derül ki soha, mi lett volna ha...
- Deee visszatérve hozzád: tényleg ne emészd magad! Az egyébként igen szép fejbevágásod nem ölte volna meg, a többi meg nem a te részed. Komolyan gondolom. Elfogulatlanul is ezt mondanám. - Mosolyodom el a végén beismerve, hogy némi elfogultságom van Josie irányába, de hát eddig is tudta, hogy bírom őt. Közben pedig kis átkötéssel felvezetem új italainkat, hagyván, hogy Josie emésztgesse a hallottakat. Tudom, hogy nem fog ez benne úgy megváltozni egy pillanat alatt, ahogy a két összeöntött ital színe megváltozik, de remélem, sikerült némileg jobb irányba elmozdítani a gondolatait önmagáról.
A mosolyom nekem is széles lesz, ahogy Josie reagál a "varázslatra".
- Hajnalpír a mi nyelvünkön, a perdai megfelelője sokkal költőibbnek tűnik, de nem volt jobb szavunk rá eddig. És nanáhogy! Nem hozok olyan piát, amit csak nézni lehet! Az übercuki derűs álmokra! - Emelem a magam rózsaszín italát koccintásra mosolyogva. Kíváncsi leszek, Josie mit gondol az ízéről majd, miután megszakértette?
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Vas. Márc. 19, 2023 9:57 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec & Josie

Nem lepődök meg, hogy Alec ismét egyetért velem, meglehetősen egyrugóra jár (most (is?)!) az eszünk. Hogy ez mennyire az alkohol hatása, azt nem tudom, de erősen gyanítom, hogy .. nem tudom.
- Hm… igazad lehet.
Értek egyet vele most én. Ha újra végigsorolom, hogy milyen paraméterű cuccot kéne keresnünk Tepsinél, tényleg be kell látnom, hogy nem akarok ilyesmit találni. Jobb hát ha békén hagyjuk a konyhát.. meg Carlisle műhelyének zárját is! Igaz, azt más okból.
- Nem szabad feltörni azt a zárat, biztos nagy macera lenne Carlisle-nak újat hegesztenie! Persze ha szó szerinti törés nélkül sikerül bejutni, akkor szétnézhetünk nála. Ha ott van, talán tud is adni valamit és törni-zúzni se kell és ő se fog unatkozni, talán még festeni is segít aztán nekünk.
Megint egyes részletek fognak csak meg, pedig rémlik, hogy még elhangzott egy-két részlet, ami megérdemelne pár gondolatot… de sajnos már az alkohol ködébe vész és csak a saját zavaros válaszom marad.
- Jól van, jól van, megbocsátok. – Zárom aztán rövidre a dolgot, sőt kezemmel el is hessegetem a bocsánatkérősdit, mintha csak valami zavaró legyet zavarnék odébb. – Azt mondd, mi van Jas..mine-nel!
Adom ki az utasítást, a név közepén halkabbra tekerem a hangerőt Alec kérésének megfelelően. Gyorsan körbe is pillantok, de a közvetlen közelünkben nincsenek és a nem közvetlen közelünkben lévőket meg nem igazán érdekeljük. Amint elkezd mesélni, azonnal visszakapom fejem és konkrétan Alec ajkaira tapasztom szemeimet. Tudom, a romantikus regényekben ilyenkor csókra vár a hősnő, de én csak nem szeretnék úgy járni, mint az elmúlt negyed órában… vagy fél órában? … passz, szóval az utóbbi időben, hogy Alec szavainak csak a felét fogom fel. Ez a téma fontos nekem annyira, hogy mindent meg akarjak érteni. De mivel nem igazán vagyok jó szájról olvasó, rá kell jönnöm, hogy ez nem segít, sőt, fura mód figyelemzavaró, inkább lehunyom a szemeimet. Jobb. Csak akkor nyitom ki jobb szememet, mikor Alec mutatja az „itt”-et. Felszisszenek.
- Aú.
Fájdalmas fintorom nem múlik el, ahogy sorjáznak egymás után az események. Hát nem Jas napjai voltak ezek, az biztos.
- De nem kell belegondolnod, már jól van, épen és egészségesen és ez a lényeg.
Nyitom ki hirtelen szemeimet most már végleg és akasztom meg az őrlődő gondolatát megfogva bátorítóan Alec kezét  … csak röviden, mert a poharáért nyúl én meg azon gondolkodok, hogy ő vajon csak most csukta be a szemét a végén vagy így mesélt végig? Ha utóbbi, akkor roppant mulatságosan festhettünk becsukott szemekkel. El is kuncognám magam, ha nem érkezne a komoly kérdés.
- Hű, váó, ilyen kérdésre nem számítottam… - Nem mintha számítottam volna bármilyenre is. – Előszöris lehet nem a legjobb pillanatomat kaptad el, és itt most csak a piára gondolok! Másodszor, vélhetően én vagyok itt majdnem az utolsó, aki kompetens tanácsot tud adni a szerelmi életedet illetően… Meg aztán tudod, én megrögzött romantikus vagyok.
Azt elegánsan elengedtem a fülem mellett, hogy ma este az én nyűgjeimre koncentrálnánk, az rém unalmas lenne és könnytengerrel fenyegetne… habár ez utóbbi már megvolt, meg az se érdekes már, hogy elsumákolta anno a ki-kicsoda kérdést. Szóval szépen szakosan felsorolom, miért nem kéne engem kérdeznie, ha egyáltalán ezt kérdeznie kell valakitől. Ha nem ad nekem igazat, akkor viszont úgy illik, hogy válaszoljak.
- Deeee ha mégis engem kérdezel, szerintem akkor lennétek hülyék, ha eldobnátok a szerelmeteket.
Határozott a véleményem, semmi meglepőt nem mondtam, egy örök-romantikus lélek mi mást mondhatna???
- Nagyon-nagyon kevés dolog van, amit jól tudunk csinálni, mi emberek, ez az egyik szerintem, szóval ha rábukkansz valakivel erre a kincsre, akkor nem kótyavetyéled el, még a nehezített pályán sem. Amúgy is a többség nehezített pályán talál rá, csak a tiétek egy kicsit extrém nehézségű, de gondolj bele, mi történne „ha elengednéd” őt? - Rajzolom is az idézőjeleket a levegőbe. – Semmi jó, egyikőtöknek se. -Egyszerűsítem le, mert ha az eredeti mondandóm jött volna, akkor egy szót se értettünk volna meg belőle, se ő se én. – Persze, ha kihűlnek az érzelmek és azért szakítotok, az más, de itt nem ez a helyzet ugyebár.
Nem kérdezem, kijelentem, láttam őket Elorakban együtt, nem így fest két ember, aki kezdi unni a másikat.
- És umm…. mikor a folyó elsodorta… véletlen nem sodorhatta volna el egészen idáig hátrahagyva pár meggyőző nyomot az otthoniaknak, hogy az a szúrás végzetes volt?
Körmönfont kérdésem kicsit sem az, de ha már erről beszélgetünk, persze, hogy eszembe jut a kézenfekvő ötlet. Alec nem mehet vissza a Dominiumra, szóval Jasmine postai irányítószámát kéne megváltoztatni, de erről még sose beszéltem egyikőjükkel sem, hogy ez miért nem történt még meg vajon?
- Lopni??? - Hördülök fel. – Nem lopunk sem ma éjjel, sem máskor grodrak-kölyköt, sem másmilyet! Azt nem szabad! Gondolj bele, milyen borzasztó érzés volna az anyjának is meg neki is! Nem-nem! Csak talált grodrak-kölyök jöhet szóba, tudod, aki elpusztulna egyedül, olyat felnevelhetnék, nem ártanék vele. Tudod, jóságos fél-istennő imázsra hajtok, nem démonira.
Lehet kicsit erős volt a reakcióm, de őszinte az biztos… pont mint az alkohol, erős és őszinte. Igyekszek nem elárvult állatkölykökre gondolni, pláne nem erőszakkal anyjuktól elszakított állatkölykökre, mert képes vagyok megint elsírni magam. Szerencsére csak épphogy elhomályosodik a tekintetem, Dr. Mann említése kizökkent.
- Pedig olyan ártalmatlannak tűnt a pótkocsiban, mintha a fájdalomcsillapító kiütötte volna, de meglehetősen hamar összekapta magát..
Valami állatnézegetést is emlegetett, de lehet az is csak műsor volt, ki tudhatja.
- Igazad lehet, azt hiszem. – Még mindig nem vagyok teljesen meggyőzve, de: – Átgondolom.. majd, amikor tudok gondolkodni.
Csoda, hogy beszélni egész érthetően tudok (még).
- És köszönöm.
Megint egyszerűsítek, mert megint nagyon sokmindent akarnék megköszönni, a pátyolgatást, az elfogultságot és az elfogulatlanságot is, a PDA-mat, az életemet megmentő döntéseket… és  a rózsaszín piát.
- Ó, és az übercuki piákra és gondolatokra! – Toldom meg a pohárköszöntőt, mert jól jönne mind, tényleg, kivéve a pia, ha a mási kettő pipa, akkor nem lesz rá szükség. Kortyolok egyet, majd még párat a Hajnalpírből. Elkerekednek szemeim a végére. – Az íze is rózsaszínű, olyan… olyan…mint a... - Megint nem találom a megfelelő szót, hát majd gondolkodok ezen is, hátha egyszer eszembe jut. – Hogy nem ismertem ezt idáig? Finom és huh, egész erős.
Habár ez utóbbi jelzőben nem vagyok egészen biztos, a bőgés, a hideg (ne feledjük, zokni továbbra sincs a lábaimon!) és főképp a lelkizés egészen kimerített, fizikailag is. Nem mondom, hogy remegek, maximum néha egy kicsit.
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Rebell-Ivó - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Alec_i11


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Szomb. Ápr. 15, 2023 10:09 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Josie és Alec


- Hmmm, az igaz, hogy mostanában szinte ott alszik a műhelyében... - Tűnődöm el Josie felvetésén, hogy igazából kérhetnénk is Carlisle-tól. Igaz, kisebb móka, mint betörni és "kölcsönvenni", de Carlisle jófej társaság, szóval igazából az is mókás lenne, ha csatlakozna. Én viszont telhetetlen vagyok, mindkettőt akarom!
- Oké, tudod mit? Lehet, hogy ott van, deee ettől függetlenül a csukott ajtón megpróbálunk úgy bejutni, mintha betörnénk. Csak hogy láthassuk a képét! Viszünk piát is, mert üres kézzel nem megyünk vendégségbe. Ha meg nincs ott Carlisle, megisszuk mi. Vagy ott hagyjuk béke-italnak reggelre neki, mikor észre veszi, hogy ott jártunk. Azt hiszem, két piát kell így vinni, jusson is, maradjon is. - Vonom le a tervem végső következtetését mosolyogva. Ha meg ott lesz a műhelyben Carlisle, akkor azért fog kelleni az ital, mert túl józan lenne hozzánk képest, ami csak abban segítene, hogy relatíve helyes szöveget festenénk fel a falra. Hogy a szöveg addigra mivé fog alakulni, ki tudja? Jó eséllyel elfelejtjük, hogy mit is akartunk eredetileg, de ez annyira nem gond, hogy könnyedén evezünk át a következő témára is, aminél bocsánatot kérek a titkolózásért és hazudozásért. Mondjuk előbbiből következett az utóbbi.
A bocsánatkéréseket jól kell időzíteni a nőknél, nekem szerencsém van, mert ez egy megfelelő időpont volt annak ellenére, hogy borús a kedve Josie-nak. Segített az is szerintem, hogy jobban érdekelte, mi történt Jasmine-nal, amit igyekszem röviden összefoglalni. És Josie a számat nézi... Ööö, oké, ne gondolj bele sokat, csak koncentrál, bizonyára. Ugye?
Elmosolyodom a bátorító, vigasztaló kézfogásra, noha nem az előbbiek miatt nyúltam a pohárért gyorsan, a Szöszivel kapcsolatos emlékek késztetnek, hogy húzzak egyet az italból, ami végül mégsem történik meg, mert kérdeznem kell valamit Josie-tól. Egyébként még jó, hogy nem ittam, a szerelmi élet kifejezésre most biztos csuklanék, félrenyelnék, köhögnék és elveszne a lényeg, amit mondani akarna Josie. Így csak a kifejezésre fészkelődöm kicsit és kortyolok egyet gyorsan zavaromban, ami így utólag már nem megy tévútra.
- Pont ezért kérdeztelek téged. Tudom a szkeptikusok véleményét, én magam pedig hitetlen vagyok e téren. Szükségem van olyan véleményére is, aki tud hinni... ebben, főleg hogy nem huny ki hamar. - Nem tudom ki mondani valahogy, hogy szerelem. A'sszem ehhez még nem ittam eleget. Még jó, hogy ahhoz sem, hogy ne tudjak figyelni a válaszra, szóval legalább nem maradok le semmiről és a megint kiejtett, számomra tabuszerű szó ellenére szélesen elmosolyodom a velős, de annál kifejezőbb megfogalmazáson. Aztán már komolyan figyelek a többire.
- És... ha mégis valami jó történne, ha elengedném? Úgy értem, lehet találna nálam jobbat, ami nem olyan nehéz feladat, lehet csak jobban körbe kellene néznie abban a Városban. De ha mégsem, mi van, ha megbánja idővel, hogy engem választott? Akár azért, mert elbaszom. Mondjuk túl sokat iszok, van itt egy csinos csaj, én meg amúgy nem tenném, de aztán... Ha engem választana, azt nem igen lehet visszacsinálni. És ez a baj az ötlettel, hogy játsszuk el a halálát: imádja a családját, a családja is őt. Nincs jogom ilyet kérni tőle, túl nagy az áldozat... viszont ha így folytatjuk tovább, ahogy eddig... Van így értelme veszélybe sodornom? - Nézek fel Josie-ra, mert eddig az italomba néztem, azt forgattam kezeimben, észre sem véve, hogy nem a beszélgetőtársamra nézek. Láthatóan én sokat agyaltam - rágódtam - már ezen, bennem is felmerült, hogy ideköltözhetne Jasmine, sőt, egyszer hülyén jelentették be nekem Roda érkezését, én bolond meg száguldottam ki a barlangbejárathoz reménykedve, hogy aztán jól pofára essek, hogy nem Jasmine vár rám. Tudom a témában Carlisle véleményét és sajnos tudom a húgomét is anélkül is, hogy megkérdezném, apámmal nem tudtam érdemben beszélni, pedig azt hiszem, még soha nagyobb szükségem nem volt a tanácsára. E négyesen kívül másban nem tudok megbízni.
- Arra az esetre, ha találkoznátok, kérlek, ezt a beszélgetés-részt felejtsd el holnapra. - Mosolyodom el a végén sután. Viszont ha már kamu-gyilkosságot emlegetett Josie és korábban betörés is volt téma, felvetem, hogy grodrak-kölyök lopás eshetőségét is, ha túl sokat innánk. Szinte meg is lep, hogy a lopás kifejezés nem megy át Josie-nál a szűrőn, de aztán felnevetek, mikor kiderül az oka.
- Több festékre lesz szükségünk, hogy egy fél-istennő születését megörökíthessük! Oda talán el is fér... - Mutatok a Rebellium legnagyobb falára, ahol jól mutatna egy nagyméretű festmény. Elegánsan elsiklok a tény felett, hogy eredetileg nem is Josie-t akartuk a falon megörökíteni, hanem valami nagyon magvas gondolatot - ha eszünkbe jut, majd az lesz az istennő kinyilatkoztatása -, és a tény felett is, hogy nincs az a pia-mennyiség, ami belőlem művészt tudna faragni, hogy másnap reggel az eredmény láttán ne röhögésben haljon meg az, aki betér a Rebelliumba.
- Jah, meg sem érdemelte a fájdalomcsillapítónkat! - Értek egyet dr. Mann-nal kapcsolatban - utólagosan elsajnálva tőle az eleve lopott fájdalomcsillapítót -, de majd megszorongatom kicsit, ha összesodor vele az élet. Mindenesetre nem nála akarok leragadni, így is hosszan elkalandoztunk rám, szóval vissza is térek Josie-hoz. Remélem, tényleg átgondolja és arra a következtetésre jut idővel, amire én is: nem felelős annak az embernek a haláláért.
- Szóra sem érdemes! Józanul is bármikor elismétlem. Mármint én még most is az vagyok... Te jó ég, öregszem! - Kerekednek el döbbenten a szemeim, mert múltkor Jasmine mellett maradtam józan, míg ő Csiccsentke lett, most meg Josie mellett. A végén még híre megy, hogy már lehet nem is iszom és beteg vagyok! Fel is pattantam, hogy a következő italunkat beszerezzem, amit némi "varázslattal" rózsaszínűvé teszek. Oké, ilyet iszok... most már biztosan betegnek fognak nézni.
Mosolyogva koccintok és kortyolok bele - egyébként a színétől elvonatkoztatva szerintem elég szerethető íze van -, és figyelem Josie reakcióit, melyekből a remegés egyelőre még nem tűnik fel.
- Chloé a chinel-ekhez hasonlította. Rózsaszínes és cuki, plusz egy megharapta őt a kisujján, szóval erős is. - Vigyorgom némi kárörvendéssel, de hát éljenek az őszinte érzelmek ma este! Kortyolgatok aztán még a rózsaszín löttyből, mielőtt megszólalnék.
- És mondd csak... újrakezdenéd Bewild-dal? Miután visszatért és illő módon bocsánatot kért a fél-istennőtől, de nem csak azért, mert félő, hogy megeszi a grodrakja! - Teszem hozzá mosolyogva, hogy egy kicsit oldjam is a komorságot. De ha azt látom, hogy Josie nem akar erről beszélni, vagy másról szeretne inkább, nem erőltetem. Az a lényeg, hogy kibeszélje, ami nyomja a lelkét és amit nekem ebből hajlandó elmondani. Ha csak kicsit tudok segíteni, az is valami, s már megéri.
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Kedd Május 30, 2023 10:27 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec & Josie

Elgondolkodok Alec felvetésén, ami abból látszik, hogy viszonylag sokáig hunyorítok, amit nem indokol semmi, mert látnivaló nem sok akad az orrom előtt per pillanat. Ugyan az indokolás nem tetszik, de semmi vész, találtam másikat.
- Jó, legyen, betörünk Carlisle-hoz. – Elvigyorodok lelkesen. – Legalább tudok gyakorolni, még nem voltam valami sokszor ilyen sziutác…szitáció….helyzetben.
Úgy okoskodok magamban, hogy ha illuminált állapotban bejutok Carlisle ajtaján, akkor éles sziutác…szitáció….hál, fejben se megy ez... helyzetben is sikerülni fog hasonló mutatvány. A felvetés második részével már maradéktalanul egyetértek:
- Két üveg pia, elvitelre!
Emelem fel kezem, mintha csak a pincérnek intenék. Természetesen azért vagyok ilyen nagylegény, mert Jeff ezt perpillanat nem látja.
Aztán már nagyon figyelek Alec szavaira, az indokolásán elvigyorodok és bólintok. - Akkor végülis a legjobb helyre jöttél. – Azt mondjuk nem tudom, hogy belőlem hogy nem veszett ki az örök romantikus hajlam. Nem tudom, néha talán megnehezíti az életemet, de néha meg átsegít a nehézségeken, úgyhogy összességében még kedvelem is ezt a tulajdonságomat és nem is küzdök ellene.
- Először is tartsd tiszteletben a döntését! Úgy döntött, hogy szeretni akar téged. Ha te is szereted, akkor hagyd neki. Okos lány, a régiek úgy mondanák, hogy megvan a magához való esze, valószínűleg tudja, milyen veszélynek teszi ki magát, téged, a családját és az ellenállást és így is vállalja a kockázatot. Ha „elengeded” – rajzolom is a levegőbe a macskakörmöket – a veszélyre hivatkozva, akkor az egy gyáva lépés, amivel megsebzed és nehezebben áll talpra. Ha nem szereted vagy nem úúúúúgy, és biztos is vagy ebben, akkor meg szakítanod kell, főleg ha részéről több mint egy futó fellángolás. Ha csak egyszerűen nem akarod elkötelezni magad, az is elfogadható dolog, de azt meg meg kell vele beszélni…. szóval azt hiszem nulladik lépés, hogy magaddal legyél őszinte, hogy el tudd dönteni, hogy te mit akarsz, mennyire és hogyan szereted.
Vonom le utolsónak a végül legelsőnek indikált lépést. Túl sok volt a „ha”, egy mondaton belül legalább öt… de három biztosan! Hm, okosságos tanácsom alapjául azt vettem, hogy Jasmine szerelmes Alec-be, pedig erről ilyen explicit módon nem beszélgettem vele. Idáig is ki akartam faggatni, szóval nem kerül fel a listámra, maximum mögé rajzoltam huszonhárom felkiáltójelet és három szivecskét gondolatban.
- Egy távoli jövőbeli, elképzelt hibalehetőség pedig végképp ne befolyásoljon. Az emberek hibáznak, nem fogom azt mondani, hogy soha nem fogsz megbotlani, mert én nem tudom garantálni neked, de szerintem erősen el tudsz határozni dolgokat magadban és az már egy jó alap lehet. Az meg már megint nem csak rajtad áll, hogy utána mi lenne, meg kell beszélni, bocsánatot kérni, ígérni, betartani az ígéretet, etcetera, etcetera és a végén majd rajta múlik, hogy mit és hogyan tud megbocsátani vagy nem.
Aztán a végén csak szusszanok egy nagyot.
- Értem. – Kicsit elhúzom a számat. – Mondjuk te is imádod a családodat. És ha nem is kéred, de ilyenekről is beszélgethettek néha, hogy ilyesmiken gondolkodsz, tuti imádna egy ilyen lelkizést. – Ugratom kicsit, habár minden szavam igaz. – De egyébként komolyan, jót tesz, ha nem magatokban örlődtök, gyanítom benne is felmerülnek hasonló kérdések. És az se hátrány, ha vannak vészterveitek, ha valami gikszer beütne mégis. – A végén legyintek. – Már most alig emlékszek, hogy miket hordtam neked össze, remélem nem ismételtem magam. Az mondjuk talán kimaradt, hogy azt se feletsd ki a mérlegből, hogy mi van ha pont te vagy számára a tökéletes, aki a legboldogabbá tudja tenni, ez is egy ugyanolyan lehetőség, mint az általad felsoroltak. Ja, és azt mondtam, hogy olyan szépek vagytok együtt? Meg cukik is!
Ugyan megint az igazat mondom, de igyekszek úgy feltüntetni, mintha csak húznám az agyát. Meg is kapom a visszáját vagy hogy mondják, mikor a szlogen felfestése hirtelen lekerül a napirendről. Igen ám, csakhogy engem felvillanyoz az ötlet.
- Jó! Nekem tetszik az ötlet!! – Buzgón bólogatok és megiszom a lelkesédeshez passzoló rózsaszín italt. – Mégiscsak be kell költöztetnünk a Naphajút, hogy felfesse, ezt már csak rá bízhatjuk, senki másra. Gondold el, pár ezer év múlva, ha régészek rátalálnak, majd azt hiszik, hogy az emberi faj egy különös grodrak-barát-istennő-kultusznak hódolt.
Jót nevetgélek a saját poénomon, ami nem is múlna, ha nem érkezne komolyabb kérdés.
- Hm. – Gondolkodok el kicsit. – Nem és nem tudom. Megmagyarázom. Ha most visszajönne és az lenne, amit felsoroltál, akkor nem a válaszom. Ez egyszerű önvédelem. Nem szeretnék olyan kapcsolatot, ahol a problémamegoldás kimerül a szakításban. Ő fejben játszott le egy beszélgetést, nem adva nekem lehetőséget, hogy véleményt nyilvánítsak. A konklúzióra ugrott és kész. Nagyon közel jártam ahhoz, hogy beleszeressek, ha újrakezdenénk csak így – csettintek egyet – nem érezném magam biztonságban, mert nem tudnám, hogy mikor lesz ehhez hasonló húzása. És mi van ha addigra beleszeretek, akkor sokkal szarabb lenne összekaparnom magam. Szóval nem. De amikor visszajön – amikor, nem ha, ehhez ragaszkodok! – és mondjuk megbeszéljük a dolgot, látod, még feltétlenül bocsánatkérést se várok, lehet nincs is miért, szóval ha tovább tudunk lépni ezen a dolgon és össze tudunk barátkozni és mondjuk mittudomén öt év múlva elhív randizni, akkor nem fogok zsigerből nemet mondani, ha épp úgy van. Ez a nem tudom, mert nem tudom, öt év múlva mi lesz. A szex az fantasztikus volt vele, jókat beszélgettünk, tudtam bízni benne, szóval vannak jó alapok, de nem tudom hogy akkor mi lesz. Na, nem feküdte meg a gyomrodat a túl sok infó? Mellesleg az én piám elfogyott, de azt hiszem kicsit zsibbad a szám, vagy a sok beszédtől vagy a sok piától, allergiás nem lehetek az übercuki piára, ugye? Az nem volna valami laza fél-istennői attribútum.
Megint csak vicceskedek, ittam én már ennél többet is egy este...igaz, nem ennyi félét egyszerre.
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Rebell-Ivó - Page 5 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Alec_i11


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Szer. Szept. 27, 2023 1:10 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
Josie és Alec


- Ez az! - Elégedetten felkiáltok és tapsolok egy nagyot, pedig Josie még csak ott tart a mondandójában, hogy "jó, legyen".
- Ööö... hova gyakorlunk? Hol lesz a főszám? - Hirtelen nem tudtam követni, szóval érdekelne, hogy legközelebb hova fogunk betörni? Vagy Josie hova fog, de hát bajban meg cserben nem hagynám, szóval számíthat rám. Ha jó a célpont, lehet még Carlisle-t is be tudjuk vonni. Vagy legalább rá tud majd világítani tervünk hibás pontjaira. Mondjuk egy józanabb alkalomkor, mert ha betörünk most hozzá, akkor viszünk neki is kiengesztelő piát, amit remélhetőleg nem iszunk meg azzal a másikkal együtt, amit magunknak viszünk. E tekintetben is nagy az egyetértés köztünk Josie-val, vigyorgok is mint a vad-cladacgyümölcs.
Aztán ez a vigyor alább hagy, mikor komolyabb témára evezünk. Josie őszintére itta már magát, én még csak úton vagyok efelé, mert a szerelem, a szeret és hasonló súlyos kifejezések még némi kínos fészkelődést kiváltanak belőlem, de legalább már nem akarom azonnal és hevesen letagadni, sőt tiltakozni ellene. Ám kimondani sem ezeket a szavakat. Egyébként Josie számos megfogalmazása mosolyt tud csalni újra az arcomra, miközben némileg el is szégyellem magam, amiért burkoltan meg vagyok fedve a hülye gondolataimért és hogy nem Szöszivel beszélem meg, sőt egyáltalán saját magammal sem beszélem meg.
- De... ti nők nem akadtok ki azon, ha mi férfiak nem akarunk elköteleződni? Mármint nem elhanyagolható mennyiségű hasonló témájú beszélgetéseim alapján ez mindig szakítással végződik. Jó, azoknál nem is bántam, de érdekelne, hogy létezne ennek más kimenetele is? - Kérdezem, mert hát sosem akartam elköteleződni senki mellett, és ez egyébként egy tökéletes szakító duma is volt. Igen, gyáva dolognak is nevezhetjük, de mindig hízelegtem a saját hiúságomnak azzal, hogy ez nem gyávaság - sőt, a várható pofonokkal szembenézve bátorság! -, csak egyenes vagyok, ezt igazán értékelhetnék a nők, mert másoknál meg pont ezt hiányolják. Mindenesetre nem vagyok meggyőződve erről az egészről, mert ha még őszinte is leszek magammal, aztán átdumáljuk Szöszivel és valamiért mégsem szakítunk... még mindig tengernyi alkalom adódhat, ami miatt végülis megbánhatja, hogy nem szakított velem. Homlokráncolva gondolkodom kicsit Josie szavain, emésztgetem.
- Hát... arra az esetre, ha meghalnék, Carlisle már felajánlotta, hogy megvigasztalja annyira Szöszit, hogy engem el is fog felejteni. Gyanítom ez akkor is érvényes, hogy nagyon elbasznám a dolgokat. Jó, hogy vannak barátaim, nem? - Pillantok fel Josie-ra elvigyorodva a végén.
- Hajaj... lelkizés? Komolyan? - A folytatástól nekem nem olyan őszinte a mosolyom, mint Josie-nak, de hát pont ezért ugrat is engem, tudja, hogy célba talál ezzel. A végén viszont felnevetek.
- Jah, gyönyörű gyerekeink lennének, tudom! És szerények! Valószínűleg alkohol-rezisztensek is miattam... - Vigyorgom és azzal kortyolok egy nagyot az italomból.
- Bár lehet ő sem akar családot, úgyhogy csak ketten maradunk szépek. - Vonom meg aztán a vállaimat és kortyolok még egyet.
Mikor a Rebell-Ivó beltéri - kültéri úgy sem lehet - falfestésére térünk át, már tovább is bonyolítjuk az egyszerű falfirka-dumánkat és egy komplett kultuszt építünk fel. Jasmine lesz az istennő piktora. Ő nagyon jól fest, meg eleve nálam csak jobban festhet, szóval mindenképpen ideális választás lenne. Koszt és főleg kvártélyt tudok biztosítani neki! Hanem a folytatással nem értek egyet.
- Dehogy várok én pár ezer évig! Lefotózzuk és elküldjük a kancellároknak. Hadd féljenek! Sőt! Rettegjenek! -  Bólogatok is hozzá némi mosollyal, mégis teljes komolysággal, hogy ez lesz a haditervünk, egyúttal Josie grodrak-istennő kultuszát kiterjesztjük, frissiben épült birodalmunk máris hódítani kezdene. Ehhez azt sem árt tudni, hogy hányan támogatnák, és egyébként sem árt visszakanyarodni Josie-hoz, elvégre ő volt elkenődve itt, csak én meg a saját bajommal jól elpofáztam az időt, szóval megérdeklődöm, hogy ez az Edmund mennyire lenne hódolója Josie-istennőnek. A "nem és nem tudom" részre magasra is szaladnak a szemöldökeim, de ennyi is elég volt kérdésnek, mert Josie el is kezdi megmagyarázni. Figyelek nagyon, egyes szavai visszautalnak az én részemre is: én is volt, hogy azonnal a konklúzióra ugrottam, ami szerintem is a szakítás volt, és nem beszéltem meg Szöszivel és most is ezt latolgatom... Hibásan? De vajon Edmund helyzete nem más? Figyelek tovább, de akkor ugrik megint magasra a szemöldököm, mikor öt évet emleget Josie a következő randiig. Mi van??? Azok a részek meg nem zavartak, hogy milyen a szex Bewild-dal, elvégre nem lett részletezve, és ugyan szinte tesóként bírom Josie-t, azért mégiscsak jobban zavarna, ha Raven részletezné, mit és hogyan csinál Vharan-nal vagy bárki mással.
- Á, majd nem felpuffadt szájjal festünk le, ne aggódj! Egyébként nem hiszem, hogy bármi allergizáló lenne a piában... azt az alkohol amúgy is kinyírná, nem? - Hát, nem véletlenül nem lettem orvos, roppant tudományos ismeretalapjaim vannak. Ám most nem is ez a lényeg.
- De térjünk csak vissza egy kicsit korábbra, nem értek pár dolgot. Első körben az sokkolt, hogy Bewild öt évet várjon az új randival. Biztos, hogy évet akartál te mondani? Öt hét, nem? Másrészről meg azt mondtad, hogy közel jártál ahhoz, hogy beleszeress. Azt értem, hogy a bizalmad megrendült benne jelenleg, mert ő is épp olyan hülye ezek szerint, mint én tudok lenni, de te tudod ezt a szerelem dolgot tudatosan befolyásolni? Mármint a szerelem nem csak úgy jön, ész nélkül? Meg tudod mondani magadnak, hogy oké, ez a csávó megbízható, akkor bele lehet szeretni? - Tárom szét kicsit a karjaimat értetlenül, elfelejtve, hogy a pohár még benne van és annak tartalma a mozdulatra kissé kilötyög.
- Hoppá... Nem láttál semmit. - Teszem vissza gyorsan a poharat az asztalra és közben egyik lábam cipőtalpával gyorsan elmaszálom a földön azt a nagyobb kortynyi italt.
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
295

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Rebell-Ivó - Page 5 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt Vas. Okt. 08, 2023 2:54 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Alec & Josie

- Jaaa, hát sehova, nincs konkrét cél. Egyelőre. – Biggyesztem válaszom végére mutatóujjamat feltartva. – De így, amikor odakerülök, hogy megvan a cél, már menni fog a dolog.
Homályosan felrémlik, hogy alapvetően nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni, ahol zárakat kell feltörnöm. Se bejutni nem akarok így sehova, azt meg pláne nem szeretném, ha engem zárnának be és a kijutáshoz lenne szükségem a tolvajtechnikára. Ugyanakkor van abban valami, amit imbolygó énem mond, ha mégis valamelyik nem kívánt helyzetbe kerülnék, jobb ha van benne gyakorlatom.
- Először is, ne általánosíts! – Megint a mutatóujjammal hadonászok, most épp figyelmeztetőnek szánva a hadonászást. – A női nem legalább 2%-a ugyanúgy nem akar elköteleződni, mint a férfiak egy része, ebből kifolyóan azt se akarja, hogy a partnere az ő irányába köteleződjön el.
Természetesen csak a hasamra csaptam a statisztikai adat emlegetésénél, de azt igenis fenntartom, hogy léteznek ilyen nők, és talán Jasmine is ilyen, ezt nem tudhatjuk, míg nem kérdezünk rá. Vagy Alec, vagy én, de ezen a ponton már engem is érdekel a válasz, ezért valamelyik csatornán be fogom gyűjteni a választ.
- De abban igazad van, hogy ha viszont a másik fél többet szeretne, akkor vélhetően rossz néven fogja az örök-agglegény hajlamaidat. – Egy pillanatra megrázom a fejem. – Na, várjunk csak, miért is beszélünk erről? Nem akarsz elköteleződni Szöszi mellett?
Igen, tudom, én mondtam, hogy előbb tegye rendbe magában, hogy mit is akar, de nem gondoltam, hogy errefelé fogunk kanyarodni! Az első kérdések még arról szóltak, hogy hogyan kérhetné, hogy hozzánk költözzön Jasmine vagy valami hasonlóról, márpedig ez nagyon nincs összhangban azzal, ahová a beszélgetésünk sodródott mostanra. Azt csak halkan mondom, hogy feltett szándékomban állt nem kifaggatni Alecet a szándékait illetően, de hát csak kiesett a számon az őszinte kérdés.
- Minek neked ellenségek. - Vigyorgok vissza Alecre és egy kicsit sajnálom, hogy csak kevéssé ismerem Carlislet. Hm, talán a betöréskísérlet hozzá kicsit közelebb hoz majd minket egymáshoz. – De nem egészen erre gondoltam, azon a ponton már nincs igazán szükség vészhelyzeti-tervre.
Fűzöm hozzá, de nem faggatózok tovább, lebukás-elfogás-tettenérés lehetőségeit gondolom nehéz olyankor átrágni, mikor mindent rózsaszínre fest a nagybetűs szerelem egymás karjaiban. Talán majd idővel eljutnak ezekhez a témákhoz is.
- Hát biztos könnyebb megőrizni a friss és üde arcbőrt, ha nem táskásak a szemeid a kialvatlanságtól pár évig. – Fűzöm tovább Alec viccét, de ezúttal most csak félszívvel. - Te nem akarsz új családot?
Nem tudtam a szavaiból nem arra következtetni, hogy ha lennének is gyerekeik, csak Jasmine kedvéért, az ő boldogságáért lennének. És ezzel mostanra teljesen összezavarodtam, annyiféleképp utalt Szöszire és a kapcsolatukra, hogy ha kupán vágnának, se tudnám megmondani, hogy Alec mit is akar ettől a kapcsolattól. És nem csak a mostanra igencsak magas véralkoholszintem miatt nem!
- Szívesen megnézném a reakciójukat! – Hunyorítok vigyorogva, ahogy próbálom elképzelni a jelenetet. – De szerintem nem a rettegés lenne az arcukra írva. Inkább enyhe döbbenetet képzelnék el és a teljes zavarodottságot. Aztán vagy a térdüket csapkodva vihognának vagy végülis igazad lehet és valóban rettegni kezdenének, mert belátnák, hogy az ellenállók józan esze elment hazulról az ilyen képküldözgetés mellett, tehát innentől teljes kiszámíthatatlanságba csapna a hadviselésünk.
Ennyi vigyorgástól mostanra már nem csak a szám, hanem az arcom is zsibbad, kicsit megmasszírozom hát kezeimmel körkörös mozdulatokkal. Haszna persze semennyi, de legalább afelől megnyugodhatok, hogy nem felpuffadt szájjal fog…
- Hé, miért, most felpuffadt a szám???
Ezen kicsit pánikolok és most meg a számat kezdem nyomkodni ujjaimmal, de nem érzem puffadtnak. Igyekszek az érvelés nyomán megnyugodni, de azért még várom kérdésemre a választ.
- Igazad van, az alkohol végtére is fertőtlenít.
Hogy a fertőtlenítő és nem-allergizáló hatások hogyan is járnak párban, azt én se tudom, de mégis logikusan hangzik. Szóval remélem a szám se puffadt és akkor talán elfelejthetjük ezt a kis intermezzót. Habár mintha mostanra a gyomrom se érezné teljes nyugalomban magát. Jaj, ez a sok izgalom biztosan nem tett jót neki.
- Jajmár, nem kell szó szerint venni, csak úgy hasamra ütve mondtam egy számot, lehet elég lenne öt hét, de az is lehet, hogy sose jönne el az alkalmas pillanat erre a kérdésre.
Vonom meg vállaimat és utána sincs egyelőre sokkal jobb válaszom, mint a vállvonogatás.
- Dehogy tudom befolyásolni, szerintem senki se tudja, ezért van sokszor, hogy az ember nem a megfelelő személybe szeret bele. De nem is mindig szerelem első látásra. Eddel egy nagyon erős fizikai vonzalom volt részemről kezdetben… nem mintha sokkal több fázisa is lett volna a kapcsolatunknak. Szóval ez kezdett átalakulni valami mélyebb dologgá, de előbb jött a tűzvölgyi küldetés, aztán az ebből fakadó lelki problémáim.. - Bökök itt a kiürült poharamra. - , és valahogy megbicsaklott az egész és aztán jött is a szakítás. Ami persze szarul esett, de nem fogtam …pontosabban nem ettől fogtam padlót. Megjegyzem, ha megittad volna már te is, akkor nem pocsékolnád el a drága nedűt a padlón!
Bökök most Alec poharára, mert hát juszt is láttam a kis malőrt.
- Ha most kérdezné, biztosan nemet mondanék, mert nem tudnám hová tenni az igen-nem-igen billegését, de talán pár hét, hónap, év, válassz nyugodtan kedvedre, talán átírná a dolgokat bennem. Talán. De felesleges is erről beszélni, nem hinném, hogy ez a helyzet a közeljövőben előállna.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Rebell-Ivó - Page 5 Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Vissza az elejére Go down
 
Rebell-Ivó
Vissza az elejére 
5 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold :: Rebellium, az ellenállók városa-
Ugrás: