Welcome to Dominium frpg site


 
Lépj be
egy más világba
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Chatbox
Kommunikációs hálózat



Friss írások
utolsó hozzászólások
Josephine Cain
Hétf. Ápr. 29, 2024 5:01 pm

Chihiro Chiba
Hétf. Ápr. 29, 2024 6:37 am

Aine Zemar
Hétf. Ápr. 29, 2024 5:37 am

Rynoch
Vas. Ápr. 28, 2024 8:41 pm

Roda
Csüt. Ápr. 25, 2024 10:02 am

Hector Reyes
Kedd Ápr. 23, 2024 6:59 am

Josephine Cain
Hétf. Ápr. 22, 2024 4:22 pm

Raven Moor
Hétf. Ápr. 15, 2024 9:10 am

Raven Moor
Csüt. Ápr. 11, 2024 8:48 am

Raven Moor
Vas. Ápr. 07, 2024 11:01 am




Ki van itt?
belépett tagjaink

Nincs


●●●●●●●●●●●●
Jelenleg 4 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 4 vendég :: 1 Bot




Perda térképe
Fedezd fel!
Statisztika
Nyilvántartás
Csoportok
Kancellárok - 3
Polgárok 8 2
Hadsereg 0 4
Ellenállók 1 3
Flotta 1 1
Perdaiak 4 5
Összesen 14 18
A hónap
legaktívabb tagjai
Discord
Regisztrálj az oldalra

Go down 
 

 
Tűzvölgy
In all chaos, there is a cosmos, in all disorder a secret order.


Nikolai Denisov
Nikolai Denisov

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2328, Föld (37 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Gyalogos - Gépész

Reagok száma :
266

Avatar alanyom :
Scott Adkins

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 647b095aed35b777230f2c4d0d9b1e13


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szomb. Dec. 04, 2021 11:59 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Csak hallgattam és hallgattam a mellettem helyet foglaló Raven csivitelését, ami furcsa módon a csapongó litániák okán sem esett nehezemre. Talán öregszem, talán csak egyszerűen örülök annak a ténynek, hogy hosszú idő után újból egyazon küldetésre osztottak minket. A beszélgetésünk, pontosabban a Ms. Software-féle nagymonológ közben a megfelelő pontokon természetesen bólogattam, sőt, egyes részeken egy-egy rövid megerősítéssel is biztosítottam partneremet afelől, hogy valóban figyelek mondandójára.
- Értem... de, ha már a munkánál járunk, felvilágosítana, hogy mégis mi a fenét keresünk itt a Perda egyik, ha nem a legbarátságtalanabb helyén, miközben a területet látképileg, klimatológiailag és mindenféle szempontból uraló vulkán talán még soha nem látott kitörésre készül? - talán megbocsátható bűn, hogy nem vagyok képes tudósként gondolkodni, de a tudomány számomra a Föld pusztulása után színtiszta fantasztikum, ahogyan az is, hogy egyáltalán még mindig érző és lélegző emberként lehetek jelen.
Jó, az érző csupán átvitt értelemben értelmezendő, de összességében tényleg furdalja az oldalamat a kíváncsiság, hogy miért pont most, miért itt és leginkább az, hogy milyen célból, mert ennek részletezésére a feladatismertetőben értelemszerűen nem tértek ki a feletteseim.
- Nem tudja véletlenül, hogy kinek kellene hálát adni ezért a nagyszerű dologért? - súgom vissza a több mint egy fejjel alacsonyabban leledző lánynak, mert jelen pillanatban semmi kedvem lezuhanni. Igaz, máskor sem lenne, a Kancellár miatt meg pláne nem.
- Na, most már a titulusa után biggyeszthetjük a "naccsaszony" jelzőt? - már akkor elmosolyodok, mikor a nevét meghallva kihúzza magát, mintha valami rangos átadón felpuccozva várnánk a várva várt eredményhirdetést.
- Igen, Uram! - adom tudtára a rangnak, hogy értettem az elvárásait, a Hammond hasonmást meg legszívesebben kapásból megfejelném, de annyi itt a viszkető ujjú pincsi, hogy egy pillanat alatt mészárszékké változtatnák ezt a bejáratós siklót, ami nem igazán érdemelné meg az efféle bántalmazást.
A pilóta hangja szerencsére villámhárítóként funkcionál jelen helyzetben, ami után már csak annyi van hátra, hogy szorosabbra húzzam a biztonsági övet, mert rázós menetnek nézünk elébe. Mivel már korábban is láttam, hogy a "Tizedes" mellett helyet foglaló ifjonc csak a lehetőséget keresi, hogy megszólítsa nagy zavarában a nőt, úgy döntök nem húzom tovább a dolgot és mielőtt még a figyelmét elterelnék, szeretném, ha a mondandómra koncentrálna.
- Raven! - a megszólítás már önmagában is komolyságot kölcsönöz a helyzetnek, nem beszélve az arcvonásaimról, melyek így párban járva remélhetőleg valóban kiváltanak némi figyelmet a részéről.
- Mivel a Dominiumon folyamatos megfigyelés, kabin és holmiátvizsgálás alatt tartanak, nem volt más lehetőségem, mint ezt itt átadni önnek. - tudom régimódi, hogy adattárolóként, nevetséges módon egy mikrochipet tartok ujjaim között, de tudom, hogy mindezt elnézni nekem, hiszen én magam is egy oldtimer vagyok új köntösbe bújtatva.
- A chipen csak egy titkosított elérési út van, ami a dominiumi irattárba vezeti. Legalábbis ezt mondta az ipse, akivel együttműködtem... nem, nem bántottam az illetőt, fizettem neki az infóért. - nyugtatom meg, ha már ilyen rejtélyes vagyok az utóbbi percben.
- Arra az esetre, ha valami történne velem a küldetés során, legyen valaki, aki nélkülem is fel tudja göngyölíteni ezt a szálat. És millió oka van, hogy a választásom magácskára esett. - a már jól ismert sokat sejtető szemöldökemelés után már csak arra futja, hogy átadjam az adatőrzőt, mert az eddig csöndesen üldögélő szőke lány nekiveselkedik és megszólítja végre a társamat.
Hazudnék, ha azt állítanám, hogy tudtam mire készül Rosa, mert egyáltalán nem. Igazándiból azt hittem egyenesen a kezét akarja megkérni Raven-nek, vagy valami hasonló, ha már annyi ideig gyűjtötte az erőt és a motivációt.
- Erre kettő is kevés lenne... - némiképp meglepetten hallgatom a rajongót, akivel szemben máris gyanúval is élek, ugyanis a Tizedesnek nem szoktak rajongói lenni, ás az ártatlan, szőke, kislányos álarc mögé máris egy minden hájjal megkent bűnözőt képzelek, rossz szándékkal, robbanószerekkel megpakolva, melyen gyorsan túl kell lendülnöm, mert ez a képzet nem lehet más, mint az Aquilon-küldetés után visszamaradt szabotőrök rémképei.

// Felszerelés: A dominiumi hadseregben rendszeresített TW-S gépkarabély 60db tölténnyel és a W-416 típusjelű maroklőfegyver 30db tölténnyel //
Vissza az elejére Go down

Victor Terson
Victor Terson

Kancellár

Tűzvölgy - Page 2 TDlu1kT

Karakterlapom :

Születési idő :
2379. 05. 11. (37)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Hadászati részleg vezetője

Reagok száma :
273

Avatar alanyom :
Domhnall Gleeson


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Dec. 05, 2021 10:14 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Reid Carmody; Tűzvölgy


'I am not against anything, not even infinity. I just don’t want to be made to watch.'

Roscoe vezet.
Na nem azért, mert szükség lenne az én szabad kezemre, inkább csak megszoktuk. Mi ketten olajozott gépezet vagyunk együtt, s a Nemesisbe úgy szálltunk be kétfelől indulás előtt, hogy a lábunk megszokásból vitt a megfelelő oldalra. Nyugodt vagyok, enyhe mosoly bujkál a szám meg a szemem sarkában, ahogy átgázolunk a tájon - komfortérzetemet nem befolyásolja, hogy az autóink ócskák, de még a terep miatti rázkódás sem igazán. Nem vagyok válogatós.
Ennyire nem.

Egyébként sem zavar, hogy ülhetek: ráz vagy nem ráz, mögöttünk és előttünk is munka van, nem is kevés. Addig kell pihenni, amíg a lehetőség adott. És pontosan eddig volt adott, mert ebben a pillanatban a rádiónk recsegni kezd, aztán átszűrődik rajta a Delgado srác hangja. Éppen akkor, amikor nekem is szemet szúr a távoli, különös feketeség.
- Nemesis 2 és 3, hallotok? Előttünk az égen grodrakok tartanak felénk, több tucatnyi, gyorsan közelednek. A mozgást és a zajt jól érzékelik, térjünk el nyugati irányba, a nagyobb sziklák és fák irányába, ott lassítsunk le! Remélhetőleg nem veszik észre ezt a mozgó büfét és tovább haladnak. Készüljetek, hogy lőni kell a kocsi fegyverzetével és a pótkocsikat lekapcsoljuk, ha szükséges! Mindenkinek ok?
- Pont kérni akartam - jegyzem meg egy sóhajjal, mielőtt felkapnám a rádió adókészülékét, s a szemem sarkából várakozó pillantást vetnék Roscoe-ra. Ha azt olvasom le róla, hogy mindent hallott és semmi ellenvetése, megnyomom a gombot, hogy válaszoljak. - Nemesis 2 vettem, Nemesis 1. Kitérünk nyugati irányba a fedezék felé. A fegyvereket élesítjük.

Lecsapom a készüléket a helyére, mert immár dolgom van. A kézifegyverekkel kezdem. Nálam a lopott TW-S van, amelyet annak idején elhoztam, Roscoe-nál pedig az MK11-ese; én magammal hoztam egy Styxet is, mert bár nem a minőség záloga, a semminél még mindig sokkal jobb. Kezdhetném az autó saját fegyvereivel is, de azoktól fogunk a leghamarabb megválni, ha a dolgok rosszra fordulnak, így inkább a végére hagyom. Egyébként is csak percekbe telik, s már nyúlok is hátra az ülések közt - a tetőhöz csavarozott fogódzónál fogva egyetlen mozdulattal rántom magam át a kezelőszervekhez, Roscoe mögé, hogy nekifogjak. Az MK11-est elöl hagyom, hogy kézre essen neki, s a hátsó ülésre pakolt, összekészített hátizsákokat a térdemmel túrom arrébb, mielőtt helyet foglalnék.
Ezek a forgolódások nem esnek nehezemre: a gyalogsági testpáncélt, amelyet a sisakon kívül teljességében elloptunk, mindketten megőriztük, ám én ezúttal nem viselem minden elemét: mellvértet és alkarvédőt igen, meg a csizmát is, ezen kívül viszont egyedül a bal oldali vállvédőt vettem fel, hogy a jobbom szabadon mozogasson. Edzésben vagyok, de ha nem muszáj, nem lassítom le magam a szükségesnél jobban. Meg aztán rohadt meleg is van. A mellettem heverő hátizsákokat a terepmunkához összekészített sztenderd felszerelésekkel pakoltuk meg. Ha a Dominiumon bevált, itt is be fog.
Belenézek a fedélzeti fegyver összeeszkábált távcsövébe, hogy lássam, mit művelnek a grodrakok.
◦ᵒ·○●·°


forewarned is seldom forearmed

◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Simon Greymare
Simon Greymare

Hadsereg

Tűzvölgy - Page 2 320

Karakterlapom :

Születési idő :
2389. 07. 16. (27)

Tartózkodási hely :
Dominium, olykor Perda

Beosztásom :
Chimera különleges egység parancsnoka (titkos), Perdai Fegyverfejlesztési részleg vezetője

Reagok száma :
384

Avatar alanyom :
William Levy

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 Giphy


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Dec. 06, 2021 12:42 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Roscoe Hallorann

If you can keep your head when all about you  
   Are losing theirs and blaming it on you,  


Rohadt melegem lenne a páncél nélkül is, de így, hogy azt a gyalogsági páncélt viselem, amiben annak idején leléptem a Dominiumról, nyugodtan mondhatom, hogy:
- A tökömön is folyik a víz – az orrom alá morgom, bár pontosan tudom, hogy Reid is tökéletesen hallja, de már megszokhatta tőlem a több évtizedes ismeretségünk alatt, és általában nem zavarja.
A derűs, megingathatatlan nyugalma pompásan kiegyensúlyozza a tőlem gyakran hallható morgást, amit inkább feszültséglevezetésnek használok, mintsem valóban panaszkodom.
A forróságnál azonban sokkal aggasztóbb, ami miatt a feltétlenül szükségesnél gyakrabban nézek a bal kezem felőli visszapillantóba.
- Remélem nem fog lávát okádni a nyakunkba…
Noha életemben nem láttam ezen kívül vulkánt, sokkal aktívabbnak tűnik, mint ami mellett még akár közepesen komfortosan érezném magam…
Figyelnem kell, mert a terep legalább olyan pocsék, mint amennyire az alattunk zötyögő terepjárók megbízhatatlan bontószökevények. A legbiztosabb, ha a lehetőségekhez mérten kerülöm a komolyabb kátyúkat, élesebb sziklaperemeket, és a környéket is szemmel tartom amennyire tudom, nehogy meglepetés érjen minket. Ráadásul, ahogy korábban ki is fejtettem, izzadok, mint az állat…
Éppen megszólalnék – és ezúttal nem morogni akartam – mikor megreccsen a rádió, és Alec némileg eltorzított hangja szólal meg a hangszórókból.
Gyorsan feldolgozom az információkat, és csak egy futó pillantást vetek a megjelölt irányba, mielőtt a társamra vigyorognék.
- Ahelyett, hogy egy jeges koktélt kértél volna…  
Ahogy kézbe veszi a rádiót, biccentek, és tekerek a kormányon, hogy az előttünk haladó terepjáró nyomában maradjunk. ellenőrzöm a műszerfalon a pótkocsi visszajelző LEDjét,
Ahogy Reid hátrahúzza magát mellőlem, egyetlen pillantással ellenőrzöm a mellettem hagyot MK11-esemet, hogy pontosan tudjam, hová kell nyúlnom, ha szükségem lenne rá, bár Reid-del olyan régen és olyan hatékonyan dolgozunk együtt, hogy enélkül a futó pillantás nélkül is biztos lehetnék benne, merre kell kinyújtanom a kezem a fegyverért.
A Styx-et – amit mellesleg szívből gyűlölök – indulás előtt átnéztem és megtöltöttem, és azóta is a páncélom combtokjában pihen, így most kimarad a második körös ellenőrzésből.
A menetfelszerelésünket tartalmazó hátizsákokat évek alatt már-már ösztönné rögzült rutinnal készítjük össze, és a lehetőségekhez mérten minden szükségeset tartalmaznak az elsősegélyfelszereléstől kezdve a vizeskulacson, néhány napi élelmiszer fejadagon, kötélen, különböző bolygók különböző klímájához alkalmazható „gázálárcon”, pótledlámpán, pót tárakon, néhány villanó- és füstgránáton, szúrólángos öngyújtón, távcsövön át a pótlólag összetákolt sisakig, amit a páncélhoz raktam össze az elhagyott eredeti helyett. Nem tudja a péncél valamennyi funkcióját kezelni, de a semminél mégis jobb.
A páncélra épített tokokban két taktika kés, és négy dobókés is van nálam.
A vezetésre koncentrálok, és követem a hamut előttünk taposó terepjárót, de azért mikor úgy gondolom, a társam már elhelyezkedett, rákérdezek.
- Hogy állunk?
Egy bizonyos mennyiség felett tulajdonképpen már mindegy, mennyi sikló méretű ragadozó tart felénk, de még reménykedem benne, hogy nem szúrtak ki minket, vagy csak simán tesznek ránk…

◦ᵒ·○●·°





We live by chance...
We love by choice...
We kill by profession.
◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Dec. 06, 2021 10:25 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Tűzvölgyi túlélők

- És ha még a Földön élnénk, persze úgy, hogy nem nyírtuk ki a bolygót, akkor mivel foglalkoznál szívesen?

Egy pillanatra Kai felé fordulok, de a tekintetemet még annak a pillanatnak is csak a töredékéig fordítom felé. Nem bunkóságból, csak egyszerűen biztonságosabbnak ítélem, ha szememet le sem veszem a… a…. nos útnak nem mondhatom, legyen hát területről, amin át kell vezetnem a Nemesist hazafelé.
- Gyakran játszok el ezzel a gondolattal, voltam már cukrász, influenszer, lett légyen az bármi is, de irtó divatos foglalkozás volt a XXI. században, csak a lényegét nem sikerült még megfognom, de elég klasszul hangzott ahhoz, hogy ki akarjam próbálni. Mint mondjuk a cipőkészítést, habár az igazából most is lehetnék, ha nagyon szorítana a szükség, bocskort tudnék is készíteni a leírások alapján. – Megvonom a vállam, ami a döcögős úton szerintem nem is észrevehető. – De ami szakmát igazán szívesen választottam volna, az az állatorvos.
Leginkább azért fecsegtem annyit, hogy Kai-nak legyen lehetősége átgondolni a hasba akasztó kérdésemre a választ. Odaúton nem nagyon tudtam/akartam mindenféle semmiségről csevegni vele, mert inkább a vezetésre kellett koncentrálnia, inkább abban adtam néha egy-egy tippet és óvatosan kérdezősködtem vagy meséltem csak.
Hazafelé a megpakolt autóval inkább én ültem a volán mögé. Ilyen terepen még ugyan én se vezettem, de az autóvezetésben-kezelésben megvan a gyakorlatom. Rejtély egyébként, hogy a Python-nal miért haladok olyan cefet lassan gyakorlásban. Lehet az egyensúlyban tartással lehet a gond? Vagy a…
Morfondírozásomat Alec rádióüzenete akasztja meg, ami a továbbiakban minden nyugodt gondolatot értelemszerűen megakaszt. Azonnal nyugat felé nézek, hogy azonosítsam új úticélunkat, mintha az előttünk haladó két kocsi nem mutatná egyébként is az új útvonalat. Ráhagyom Kai-ra az üzenetvételezést, én a kormányzásra koncentrálok, illetve korábbi kényelmes tempónkat növelem, ezáltal csökkentve is a távolságot Roscoe-ék mögött. Közel vagyunk a padlógázhoz, ami a megpakolt kocsival így se jelent eszeveszett száguldást, de azért szemem az úttalan úton és igyekszek nem keresni a bestiákat felettünk.
- Több tucat grodrak? Hallottál már ilyenről? Én csak eggyel találkoztam… - Megrázom fejem, mintha azzal elkergethetném őket. - Vaaazzzzz, kéne több tucat Fury.
A kocsi fegyverzetéhez hozzátartozik persze, de nem ekkora mennyiségben, kettőt számoltam csak össze induláskor. Most hálásan gondolok P-Vest-01-es mellényemre, ami legalább a mellkasomat-hátamat védi, mert idáig egyszerű melegentartónak érződött rajtam, nem mintha itt bárki is fázhatna. Én is izzadnék csak vékony anyagú valaha hófehér ingemben is, aminek ugyan hosszú az ujja, de arra ránéz egy grodrak és elszakad. Na de az ing és a hadászati mellény együtt... Csak azért nem csúsznak ujjaim a kormányon, mert ujj nélkül bőrkesztyűt viselek, ami alkarom közepéig ér, ez segített a rakodásban is, hogy minden éles kis fémdarabbal ne vágjam meg kezeimet, csuklómat. Csizmám, nadrágom a megszokott, kényelmes és strapabíró példányok, már többször bizonyítottak. Hajam befonva és felkontyolva, hogy tarkómat legalább a szőke szénaboglya ne melegítse feleslegesen. A szintén szokásosnak számító két Styx van még nálam, elfojtok egy sóhajt, legalább több mint a semmi. A tartalék négy tár a hátizsákomban, a mögöttem lévő ülésen pihen a mellényhez tartozó sisakkal, a csizmaszáramban szokásos vadászkésem. A táskám nem csak a pár tölténytárat rejti, van még két kulacs víz benne (már csak másfél), vízfertőtlenítő tabletta (igen, Alec tanítványa vagyok), gázmaszk a raktárból (szintén Alec javaslatára), kisgombóc polárpléd, ami törölközőnek is használható szükség esetén (tudjátok, törölköző mindig kell). A szokásos elsősegélypakkom, kötözőszerrel és sebfertőtlenítővel megtömve, mellettük lázcsillapító. Jó pár energiaszelet, egy szendvics, Tepsi csomagolta még este. És a PDA-m, hátha ki kell olvasni gyorsan, hogyan kell egy vulkánkitörés elől menekülni. Azon túl, hogy baromi gyorsan.
Vissza az elejére Go down

Vharan
Vharan

Perdai

Más szemével
Gyors regeneráció
Kiélezett érzékszervek

Karakterlapom :

Születési idő :
2336.05.15.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Neana Thalor

Reagok száma :
128

Avatar alanyom :
Zach McGowan

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f6b6e7541546c545063655a7973413d3d2d3432343231303734332e313463383038383439353562663530333335393238343238383134342e676966


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Dec. 07, 2021 2:22 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next


Tüzvölgyi túlélök

Egykedvűen lépdelt a hangtalan útitársa mellett a remete, de valamelyest örült, hogy hamarosan megérkeznek a tűzvölgyi városba. Az egész út nagyjából így telt Elorakból idáig, szinte csak ettek, ittak, ha kellett vadászott és figyelt Ennara, megvédte őt, ha kellett. Szerencsés utuk volt, Vharan tapasztalatával nem mentek túl veszélyes vidékre, így igazán nagy gondjuk nem akadt út közben. Egy ideig bogaháton is tudtak haladni, de végül el kellett búcsúznia Perlotól és a kis tündér bánatára Nichitől is. A perdai tündér az elválás előtt már egészen megszokta a nőt, és már nem rágta szét a lábbelijét, ahogy az első napokban tette. Talán féltékeny volt Nichi, és később rájött, hogy nincs mitől tartania Enna felől, de valóban egészen barátságosan viselkedett az Elorakival, talán még Vharannál is jobban próbált bevágódni a lánynál. A remetének ezzel semmi gondja nem volt, sőt még valahol örült is neki, hogy nem őt szórakoztatja a kis tündér. Végül, jópár nappal ezelőtt elváltak útjaik és megmondta Perlonak, hogy vigyázzon a kis lókötőre. Hagyott elég pens levelet Nichinek, de szinte biztos volt benne, hogy mire újra találkoznak a kis állat éhezni fog, és valamelyeset aggódott azért, hogy remélhetőleg nem fog éhenhalni. Talán lesz annyi eszük, hogy elmenjenek egy olyan vidékre, ahol Nichi találhat magának friss leveleket. Természetesen a bogájért is aggódott, Perlo már elég idős jószág volt, sokat megélt. Hamarosan le kell őt cserélnie és el kell engednie, ha menni akar, nem akarja már terhelni őt. Valószínű, hogy vele fog maradni, mint társ és segít majd neki az ifjú bogát betörni Vharanosra, de még nem akar erre gondolni, mivel az Őrzők utolsó városához érkeznek hamarosan, a távolból már látja az ősi falakat.
- …és ő vigyázza lépteid – tesz hasonlóan a fogadóbizottságuknak. Az ő meghajlása nem olyan pedáns, de érezni lehet belőle a tiszteletet, és ez vélhetően a kisérőnek is elég lesz. – A hölgy híján van a szavaknak, érd be tiszteletteljes köszönésével – teszi még hozzá, vigyázva, hogy egyik felet se sértse meg. Mire ideértek, már jól megizzadt, a homlokán gyöngyöződő verejték mutatja, hogy ő sincs hozzászokva ehhez a klímához. A vize nagy részét már rátestálta Ennara, a törékeny lány bármennyire is erősnek mutatta magát, Eloraktól nagyon messzire jöttek el. Végül megérkeztek a Dana elé, és köszöntötték egymást.
- …mosolya pedig simítsa el a gondjaid – válaszol valamivel nagyobb tisztelettel, mint korábban tette. A nő bemutatkozás után újból magához ragadta a szót. – Vharan vagyok, ő pedig Enna, Elorakból, ahogy kitaláltad – apró mosolyt enged meg a szája szegletében, de hamarosan inkább érdeklődés csillan a viharos szemekben. Nagyon kíváncsi, hogy az eloraki Dana miért vele képzelte el, hogy ide jöjjön Ennaval. Igaz, így legalább az utolsó nagy tartozását letudja, ezeddig nem tudta ezt leróni Dana Rhe felé.
- Reméljük, az istenek segítenek majd, hogy teljesítsük kérésed – bármi legyen is az, tenné még hozzá és innentől nagyon bízik abban, hogy Enna képes lesz megoldani a problémát. Habár nála is vannak gyógynövények, a gyógyításban nem jeleskedik, hiszen a képessége szerencsére sok mindentől megvédi őt. Az invitálás után pedig követni kezdi a Danát és megfigyeli a környéket, főleg azt, hogy hogyan élnek, van-e vizük.

Felszerelés: CQL tőr bőrhüvellyel, CQL lándzsa (by Rotemshel) háti bőrtartóval, könnyű ruházat, grodrag szárny-köpeny a meleg ellen, bakancs kapcával, hátizsák: 2 kulacs víz, gyógynövények, pár napra elegendő szárított hús, egy kevés fűszer, tűzgyújtó kövek, néhány csali étel külön tárolva)

Vissza az elejére Go down

Aine Zemar
Aine Zemar

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2392. Tél

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Elektronika bütykölő

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Sanja Stojanovic


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Dec. 07, 2021 5:13 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Nah ilyen terepen még nem vezettem soha! Be kell valljam, hogy kihívások elé állít, hiszen feszt néznem kell, hogy fenn ne akadjunk valahol, vagy elveszítsem a lendületet. Arról nem szólva, hogy vannak kisebb kátyuk, aminek mérete és mélysége változó. Gyorsan kell döntenem, hogy melyiket tudom felhasználni a tovább guruláshoz, míg a másikat hagyjam ki. Tudom jól, hogy ami viszünk a kocsi hátuljában értékes és feldolgozható alapanyag, szóval van itt mire ügyelni nah. Női feladat! S ki tud több mindenre odafigyelni? Hát én, nem úgy mint Alec mellettem. Mikor rápillantok a férfire pár pillanatra, akkor látom, hogy nagyon szépeket álmodhat, de az sem kizárt, hogy nem alszik, csupán a szemét pihenteti. Nehéz eldönteni. Nem a mellkasát nézem, meg hogyan veszi a levegőt. Tekintetem rögtön visszakerül a normális helyére, hiszen én vezetek elől. S előttünk meglátom az ördögi kátyútengert, amin egyszer már átmentünk.
~ Rohadjon le ez az egész környék ~ s még egyszer odanézek Henryre, aki éppenséggel úgy tűnik felkelt? Annyi időm nincs, hogy valami gesztust csináljak, csupán visszaforduljon a fejecském az útra, s ennyit mondjak.
- Hiába nézel, most vagyunk a kátyú zónában, jártunk már erre. Két kilométeren nézni kell rendesen. - ezzel jobban megfogom ennek a drága autónak a kormányát, s átváltok teljesen útra figyelőnek. Haha azonban kinek lenne ideje figyelni felfelé az égre? Ez nem Szafari kirándulás, hogy jól érzzük magunkat és lessük az állatokat. Jól láthatja a partnerem, hogy komolyan veszem a vezetést, s ügyelek a szállítmányra. Én legalábbis azon alapanyagokat sajnálom, amiket ki tudunk majd nyerni belőle. A férfi hangjára pillantok oda, ahová ő, s számomra érdekes feketeségnek tűnik csupán. Rögtön visszatérek a saját feladatomhoz.
- Madár nem lehet a méretéből adódóan. - ennyit tudok én levágni, ennyi idő alatt. Kikerülök pár két extra nagy kátyút, amibe fenn akadhattunk volna, s mivel változik a terep, így sebességet szintén váltok. Nem lehet panasza Citruspofának a vezetési stílusomra, nagyon jó emlékeim vannak, hogy vizsgáztatóim zöme ötödik alkalom után megadták az engedélyt, csak hogy velem többet ne találkozzanak.  A férfi felszólalása arra enged következtetni, hogy nem repülőgépek. Azok már kiszúrták volna, hogy idelent vagyunk. Egy fejlett radarral, odafentről könnyen bemérhetőek vagyunk.
- Hát, úgy látszik valami nagyon nem kerek akkor, ha élővilágban is összeverődnek ennyien. Nem rémlik nekem a tankövekből az ilyen eset. - jó tudós palántaként vannak egyszerűen amiket könnyebben megjegyzek, de van amit nem tartok fontosnak. Mikor hallom, hogy adja le a forró drótot a másik kettőnek, akkor nekem mikor lehetőségem nyílik egyáltalán arra, hogy nyugodtan elforduljunk az új adott irányba, akkor megteszem. Mivel letértünk az ismerős útról, így a figyelmem 1000%-san az új terepre figyel. Szememmel figyelem a kátyukat, s mikor Citruspofa nyugtatólag megérinti a vállam, s szól hozzám, akkor csak a következőt tudom visszamorogni.
- Nem a legjobb alkalom, hogy simogassuk egymást! - tán a hangom hangszíne lehet a kulcs, hogy mégis hogy gondoltam. A végén elhúzom a szám, s nem törődök a férfivel. Valamennyire lelassítom a járgányt, hogy a kátyukban ne kelljen a következő kátyúig hirtelen kormányváltásokkal reagálnom. A haladásunk egy kicsit lassul, de továbbra sem tört meg annyira, hogy a mögöttünk lévők azt higgyék, hogy elakadtunk pont itt és most. Szemem a célon. Elkezd matatni Citruspofa a kocsiban, mint valami rágcsáló, de annyira nem zavar a koncentrálásban, hogy rászóljak.
Ám elég ennyi a környezetemből, hiszen nem felkészületlenül jöttem. Öltözetem az itteni időjárásnak körülbelül megfelelőt hoztam. Leginkább Citruspofa elmondása, de úgy készültem, hogy pár meteorológiai érzékelőt kipakolok. Természetesen napelemesre csináltam, s az egész kis készülék akkora, mint egy tábla csoki. Van neki egy édes antennája. Nagyon kevés feszültségen működik, s akkor sem állandóan. A belé való programot nem én írtam, hanem a fejlesztőknél, valami hájas pacal férfi! Majd lefolyt a székről, s hát a csajozós szövege valami borzalmas.
Szóval van rajtam egy szürke top, s felé nem vettem fel a P-vestemet, mert egyszerűen zavart volna a vezetésben. Lábamon egy speciális anyagból készült, combra feszülős fekete-krém színű terepnadrág. Ehhez jön egy speckó bakancs, ami jól fogja a bokámat. Nagy hangsúlyt fektettem arra, hogy kényelmes is legyen és hasznos. Ha Citruspofa nem lenne elfoglalva, akkor nagyon nehezen látható, hogy valószínűleg kék fehérneműt viselek. Nehéz a fránya melltartó pántját elrejteni. Van egy gázálarcom, ami jól működik, mert teszteltem egy Bajhozón. Ezen felül egy Tepsi által készített, Perdai Vadas Étel és Ital túlélő szett! A férfi ajánlotta fel nekem, hogy szívesen készít, én meg voltam annyira aranyos és elfogadtam. Kizárólag azért, hogy ezzel szintén törlessze a tartozását a tekintetben, hogy jó párszor simogatott és fogdosott. Van nálam egy hosszúfényű, meg egy tompafényű lámpa, egy bármikor felküldhető, feltölt figyelő drón. Ő a legújabb szerzeményem, s teljesen saját készítés, mind hardveresen és szoftveresen. Végezetül a harci arzenálomról annyit, hogy van egy késem, utána Khimeira két tárral, s végezetül pedig egy 1,5 méteres sokkoló fémbot. Utóbbi eszköz szinté saját szerzemény, napelemes. Egy váltóval lehet kapcsolni a szufla mértékét. Legkisebb fokozaton 7 kisállatot tudnék megrázó élményben részesíteni, közepes fokozaton 4 kifejlett szarvasmarha méretű állatot ártalmatlanítani, s max fokozaton csak 2 bazi nagy állat kiütésére vagy megölésére lehetek alkalmas. Digitális kijelző, s egy pitty hangjelzéssel jelez a készülék, ha töltődött egy csíkot. Küzdelem során a hangjelzés könnyebbség. S természetesen két ilyen kicsi meteorológiai kütyü, amire úgy tűnik egyelőre nem lesz szükség.
Vissza az elejére Go down

Enna
Enna

Perdai

Tűzvölgy - Page 2 Tumblr_prps83Np1u1waincto1_250

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Herbalista, gyógyító

Reagok száma :
100

Avatar alanyom :
Maria Amanda

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 Ezgif-2-c5a790c8c692


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Dec. 07, 2021 6:33 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next


Tüzvölgyi kaland

Misty mountains cold × Öltözék

A tegnapi kérés nem volt könnyű a danától. A tűzvölgyi város a segítségünket kérte egy súlyos kór megállításában. Természetesen nem mondtam nemet, de mivel Liara házon kívül volt, nem tudtam őt segítségül hívni. A Dana megnyugtatott, hogy szerzett nekem útitársat, aki vigyáz rám. Másnap már az ágyamra mindenféle dolog ki van terítve, amit úgy gondolok, hogy jól jöhet, és végig veszem őket. Rövid tőr a növények vágásához, mozsár és annak minden alkatrésze, tégelyek, benne előre elkészített fájdalomcsillapítókkal, lázcsillapítókkal, sebgyógyító kenőcsökkel, porokkal, morzsolt növényekkel. Bepakolok néhány üreset is, és olyan bőrszütyőket teszek el, amelyekbe az ezekhez kellő növényeket tudom tárolni, mert tudom, hogy növényből a Tűzvölgyben kevés lesz. Viszek magammal legalább négy vizes tömlőt is, hiszen ha az erőmet fogom használni, akkor sok vízre lesz szükségem, hogy erőre kaphassak. Minden más, ami kell, majd az út alatt összeszedek.
Így is tettem. Az útra a már méltán híres Vharan kísér el, és őszintén szólva kicsit megnyugodtam, amiért nem beszédes fajta, ugyan is nehezen tudnak velem kommunikálni azok, akik nem ismerik a jeleket, amiket kézzel mutatok. A Dana elvileg tájékoztatta őt erről, így nem sértődik meg, amikor szó nélkül, csak kézzel és meghajlással üdvözlöm. Az utat az ő bogáján tesszük meg, mivel nekem nincs. Hamar kiderül, hogy Perlon kívül egy másik követője is van. Nichivel kell egy-két nap, hogy megszokjuk egymást, de onnantól kezdve nehezen leválasztható lett rólam. Sokat utazott az ölemben, ahol folyamatos mosollyal az arcomon simogattam, néha játszott puha kezemmel, felmászott a nyakamba, és Vharan örömére a fejem tetejére is felült, csak hogy ő láthasson. A pihenős estéken növényeket gyűjtöttem, amikre szükségem lehetett, gombáktól elkezdve mindent, mert nem tudtam, hogy mire számítsak. Amikor Vharan vadászott, segítettem neki a tüzet megrakni, megsütni a vadat. A napok csendben, és lassan teltek el.
Amikor el kellett válnunk az állatoktól, aggodalmasan tettem ezt, de láttam a férfin, hogy ő is így érzett, hiszen még is magukra voltak utalva a vadonban. Nichi miatt fájt legjobban a szívem, annyira hozzám nőtt a puha kis orrával. Egy apró simítás a fejére, puszi a hűséges Perlo csőrére, és gyalog mentünk tovább. Ahogy egyre jobban kiértünk a fák alól, fehér köpenyem a fejem köré, az arcomra tekertem, hogy csak a levendulaszín szemeim látszódjanak ki. A túl sok nap nem tesz túl jót nekem ezt akartam elkerülni, és a lassan megnövő hőség sem. Vharan az út alatt többször készségesen felajánlotta a vizét, de ebből nem fogadtam el mindszer, mert neki is innia kellett, és különben is volt nálam, a nagy batyuban. Amikor végre odaértünk, elénk jöttek. Illendően meghajolva, és kezem a szívemre téve üdvözöltem mindenkit, de nem aggódtam, mert a Remete mindenkinek elmondta, hogy nem beszélek. Amikor a danához értünk, követni kezdtük őt, de a füleimmel már hallottam, hogy hová tartunk. Határozott lépteimmel haladtam mögötte, de aggódva néztem körbe, mert tartottam attól, hogy talán nem lesz elég, ami nálam van...
~



a mute Muse singing for peace ☾

Vissza az elejére Go down

Nakai Soto
Nakai Soto

Ellenálló

Születési idő :
2392. november 13

Tartózkodási hely :
Perda

Reagok száma :
10

Avatar alanyom :
Michael Kroeber


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Kedd Dec. 07, 2021 11:59 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Habár ennek a járműnek a vezetésében nem igazán vagyok gyakorlott, de életemben nem vezettem olyan rosszul, mint odaúton. Fegyelmezett, síri csend – eddig ezekhez szoktam hozzá, egy-egy bevetésre vezető úton. De életemben nem vezettem még olyan rosszul mint most, és ezt próbálom nem betudni az útitársamnak, akiből úgy ömlöttek a szavak, mint a vízfolyás. Hála istennek a visszaúton már ő vezetett – de lehet csak nem akarta, hogy menet közben elszórjam a szajrét.

Nem jártam még errefelé, de sokat hallottam erről a helyről. A mellett, hogy perdai babonák és legendák övezik ezt a helyet, talán az egész hold legveszélyesebb pontja. Élet sincs, mégis minden meg akar ölni. A levegő lehet akár mérgező is, a hőmérséklet az egekben – a P-Vest alatt néha úgy éreztem, elolvadok. Na persze ez csak részletkérdés, az ilyen apróságok a bevetés alatt egy gondolatot is alig éltek meg. A mellény alá csak egy fekete pólót vettem fel. Az éj fekete nadrágomon a kis zsebek, amikben eredetileg késeket tartottam üresek voltak, csak az övemre volt egy rosszabb minőségű, masszív, de azért megbízhatónak tűnő kétélű darab. Egy W-416-ast sikerült elpakolnom 6 tárral együtt, mellé egy TW-S-t 60 tölténnyel. Egyszerű, de megbízható kezekben megbízható fegyverek. Furcsa volt így indulni, hogy gyakorlatilag magamnak kellett mindent elpakolni. Ételgyanánt kis szárított hús szerűséget hoztam magammal, alig egy étkezésnyit. A kardom a hátamhoz volt erősítve, nem szívesen mentem nélküle bárhova is. Ezek mellett egész arcot eltakaró gázmaszkot, és távcsövet hoztam. Sose szerettem túl sok felszerelést vinni sehova. Amíg a szakértők összeszedték a szajrét, addig alaposan átnéztem a hátizsákomat, még akadt benne egy egyszerű matt fekete kulacs is – lecsavartam a tetejét, s alig egy fél kortyot ittam belőle, az ajkaim alig lettek nedvesek tőle. Minden bevetésen, körülményektől függetlenül nagyon óvatosan bántam a vízkészlettel, hiszen sose tudni, merre lyukadunk ki a végén .
Az igazat megvallva tévedtem. Josie az odavezető úton teljesen visszafogta magát, hiszen a visszaúton szinte be nem állt a szája. Érdekes dolgokat kérdezett és mondott, és az igazat megvallva, annak ellenére, hogy nem értettem nagyon mit miért kérdez, azért jó érzés volt hallgatni. Csak amikor olyan témához is értünk, amihez tényleg hozzátudtam volna szólni, akkor is belevágott állandóan a szavamba is alig engedett beszélni.
- Mi lettem volna szívesen? – ismételtem meg a kérdést – nem is tudom, erre még sos... – nem is tudtam befejezni, folytatta is a mondandóját.
- Mi az az influenszer? – kaptam fel a fejem a szóra.
De azért az út monoton volt, és gyorsan beállt a csend is. Ezt a csendet Alec törte meg, amikor tájékoztatott a helyzetről. Mielőtt válaszoltam volna neki kinéztem én is az ablakon. Nem láttam hasznát, hogy én is tudassam mindenkivel a helyzetet.
- Itt a Nemesis 3 – azonosítottam magam kissé túlságos hivatalos hangnemben – vettem, lefordulunk! – nem akartam tovább bonyolítani a beszélgetést. Utána loptam egy pillantást Josie-ra, biztos voltam benne, hogy nem olyan satu, hogy szólnom kelljen neki, hogy forduljon le a többiekkel együtt. Annyira azért megbíztam benne, hogy tudja a dolgát.
Megpróbáltam fejben kizárni mindent, még a grodrakokat is. Kicsit lecsendesíteni az elmém csukott szemmel, hogy szükség esetén azonnal tudjak reagálni.
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Tűzvölgy - Page 2 D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Csüt. Dec. 09, 2021 11:42 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
A tűzvölgy térségében a különösen aktív vulkáni tevékenységek okán már napok óta hatalmas kiterjedésben és nehezen kiszámítható vastagságban terjengő füstfelhőbe tervszerűen kezdődik meg a pilóta szavai után a süllyedés. A legkülönbözőbb, tűzhányó által eregetett mérges gázok eddig sosem tapasztalt elegyei kontrollálhatatlan mértékben keverednek egymással, melynek hatására kémiai láncreakciók sokasága gerjesztődik a barátságtalan szürke színben gomolygó füstfelhőoszlop belsejében. A siklók méretosztályozásában az Xplorer a legkisebbek között számon tartott, viszont az első másodpercekben gond nélkül veszi az akadályokat és állja a sarat. A belső térben alig érzékelhető remegés jelezheti az utazók számára, hogy a külső erők buzgón munkálkodnak és ostrom alá vették a hajótestet, melyek megszámlálhatatlan villámcsapás képében testesülnek meg. A pilóták gyakorlatilag vakon repülnek a műszereket érő rendkívül erős elektromágneses sugárzás miatt, melyektől nem kapnak megfelelő és leginkább megbízható visszajelzést aktuális pozíciójukat illetően. Abból kell kiindulniuk, melyet nagyjából egy perce mértek és ehhez kell viszonyítaniuk a pozíciójukat. A mogorva sötétszürke kép hamarosan világosodni kezd előttük, majd mikor az alacsonyan lévő felhőalapon is áthatolnak, érzékszerveiket vakító fényárként éri a perdai troposzféra üdvözlése. A gyors és határozott alászállásnak köszönhetően a légkör felső részén tapasztalt zavaró körülmények megszűnnek, így a radar is új erőre kap és immáron a frissített képet vetíti a két zászlós elé.
- Mi a... !!! Azonnali kitérő manőver Zimori zászlós!!! - Vazqueznek elképedni sincs ideje mikor megpillantja a kijelzőn felbukkanó, megszámlálhatatlan mennyiségű fénypontot, mely az alattuk repülő Grodrak-csapat számtalan tagját jelzi.
Hiába mozgékony az új építésű sikló, valamint tapasztalt legalább az egyik pilóta, esélyük sincsen kikerülni a sebességük miatt az előttük-alattuk repülő Oroszlánmadár-rajt, melynek így a kellős közepébe érkeznek. A riadalom mindkét oldalon óriási, néhány ügyes manővernek köszönhetően az első néhány lomhán repülő lényt sikerül kikerülni, de a nagytestű, lenyűgöző méretű szárnyfesztávolsággal rendelkező Grodrakok között érthető okokból kitör a pánik és ösztönös reakcióként menekülni próbálnak egy olyan szituációból, melyben, mindkét fél egyértelműen csak veszíthet. A megzavarodott egyedek megbontva a vonuló sort, össze-vissza kezdenek mozogni, aminek az lesz a vége, hogy kettő telibe is találja a jelentősen csökkentett sebességgel sikló égi járművet, aminek hatása az lesz, hogy az Xplorer bal oldali szárnya megsérül és egy pillanattal később darabajira szakadva le is válik a géptestről. Az irányíthatatlanná vált űrjáró nekicsapódik egy harmadik lénynek, ami után pörögni kezd a levegőben miközben vészesen közelít a föld felé. Vazquez amennyire csak lélekjelenlétéből telik, igyekszik a lehető leghatásosabban már jó előre kármenteni és a veszteséget a minimálisra csökkenteni, ami azt jelenti, hogy a hajtóművet leállítja, hogy ne robbanjanak fel abban a pillanatban mikor a vulkáni törmelékkel alaposan megszórt talajra érkeznek. Utolsó tettként végül aktiválja a vész esetére beépített fékező lapátokat is, mely hasznosnak bizonyul ugyan, de a becsapódást semmiképp nem tudja elkerülni…

Ellenállók

Kétségtelen, hogy a jelenlegi, nem is oly rövid szakasz zsákmányszerző küldetésük legtöbb figyelmet igénylő és legveszélyesebb szakasza. Na nem az errefelé élő vadállatok, vagy az egy négyzetméterre jutó katonák száma miatt, hanem a látótávolságban lévő szupervulkánként is emlegetett Dhawooradr óriástömbje folytán, mely mostanság a lehető legbarátságtalanabb arcát mutatja az amúgy sem túl szívderítő vidéken. Ez az útvonal rövidítés, melyet még ebben az időben is vállalniuk kellett, ha üzemanyagot, időt és energiát szeretnének megspórolni, még akkor is, ha a folyamatosan pöfögő, kiszámíthatatlan vulkánnal is húznak ujjat.    

A Grodrak-horda mozgásából nagyon úgy fest, hogy nem akarnak balhét az alattuk közlekedő különítmény egyikével sem, ugyanis épp elég bajuk van most, hogy az amúgy magányosan élő és vadászó egyedeknek a természet gyökeres változása miatt csapattá kellett szerveződniük. Az idilli állapot képe azonban egy pillanat alatt szertefoszlik, amint Reid szemügyre veszi fegyvere optikáján keresztül a békésen vonuló lényeket, mert olyasmit lát, amire talán nem számított. Egy felhők közül előbukkanó, majd láthatóan óriási bajba került, zuhanó sikló képe az, mely kisvártatva már szabad szemmel is látszik. A legrosszabb az egészben viszont az, hogy csupán másodperceik vannak hátra a becsapódásig, mely aggasztóan közel lesz hozzájuk. A még teljesen nyílt terep miatt az egész konvoj kiszolgáltatott helyzetbe kerül... a sikló becsapódik, de azzal a lendülettel, akár egy tó víztükrén kacsáztatott lapos kő, némi önkéntelen irányváltoztatással, de vissza is pattan, hogy akaratlanul "célba vegye" a Nemesis II.-t. Ha Roscoe megpróbálja lekapcsolni az utánfutót, sajnos a művelet sikertelen lesz. A pótkocsi a szállított műhold miatt túlsúlyos, emiatt pedig a szétakasztó szerkezet megsüllyedt, ami épp elég ahhoz, hogy az elektronika ne oldjon ki.
A sebesen érkező sikló eltalálja a pót hátsó részét, ami a fuvarozott áru miatt egyébként is magas súlypontja miatt könnyedén kibillen egyensúlyából és a Nemesis II-t is magával rántva az oldalára borul. A jármű a lendülettől az oldalára borulva egy darabig még csúszik a feketés-vörös színű talajon, majd kisvártatva megállapodik. A két utas egyedüli szerencséje azon felül, hogy éppen most éltek túl egy Xplorer-típusú siklóval történő valószínűtlennek ható találkozást perdai körülmények között, az az, hogy mindketten viselik a súlyos sérüléstől megóvó védőfelszerelésüket, ezért nem törik sem bordájuk, sem karjuk, és ami a legfontosabb, nyakukat sem szegik. Üröm az örömben, hogy az oldalára fordult négykerekű elé egy viselkedéséből adódóan szemmel láthatóan feldühödött Grodrak száll le, minek eltökélt szándéka, hogy a részben hiányzó szélvédőn keresztül hámozza ki a fémhulladékká zúzódott kocsiból az utasokat és számonkérését tettekbe olvasztva rövid úton válassza el fejüket a testüktől.  

A Nemesis III. és a benne helyet foglaló Josie és Kai karcolás nélkül ússza meg a nem mindennapi karambolt, azonban a meglepettségből egy óriási puffanás rázza vissza őket a jelenbe, ami egy Oroszlánmadár élettelen testének motorháztetőre zuhanásában mutatkozik meg. A szép súllyal rendelkező egykori ragadozó még a levegőben találkozott a dominiumi felségjelzésű siklóval, ami után már halálában teszi teljesen mozgásképtelenné az ellenállók járművét. A lény teste a gravitációnak engedelmeskedve, saját vérén lassan a talajra csúszik, de a közelből már hallatszik a mérges, felelősségre vonó vijjogás, amit elég nehéz lesz kimagyarázni az előtt a két szárnyas rémmadár előtt, akik nem messze az autótól szállnak alá.

A Nemesis I-re és vontatmányára úgy látszik figyelnek a perdai istenek, hiszen egyelőre épségben megússza a csetepatét, ahogyan a két főben maximalizált legénysége is. Ám nem árt figyelnie és kellőképpen résen lennie annak a személynek, aki a géppuska közelébe merészkedne, mert egy rossz mozdulat és a fölöttük köröző, láthatóan frusztrált Grodrak pengeéles karmaival is összefuthat.

Az Xplorer fedélzetén

Olyan gyorsan történik minden a kezdeti békésnek mondható, alig észrevehető rázkódás után, hogy a pilóták részéről semmiféle tájékoztatás nem érkezik a kialakult helyzetet illetően. Igaz, miközben ringlispílként pörögve a becsatolt biztonsági övek automatikusan szorosra húzzák a szíjakat, nem lehet semmi jóra és biztatóra számítani. A süllyedés már érezhetően nem kézben tartott művelet, hanem zuhanás, aminek a vége az eseteket nagy többségében halál. Most azonban többek között a becsapódási szögnek, a terepi adottságoknak, valamint a pilóta gépészkedésének és nem utolsó sorban egy jó nagy adag szerencsének köszönhetően ép bőrrel ússzák meg a tűzvölgyi landolást. Mikor a viseltes gépmadár nem messze az ellenállók konvojától a vulkáni tufába süppedve végre megáll Taylor az első, aki a legénység hogy léte felől érdeklődik. A rádió nem működik, de már haszontalan is, hiszen mindent tökéletesen hallhatnak azok, akik maguknál vannak.
Pár pillanattal a hadnagy egészségi állapotot firtató kérdését követően a hajtóműház irányából füst kezd szivárogni, melyhez a legközelebb lévők a jelen pillanatban ájult Berger és a tudatánál lévő Oliver vannak. Ők, pontosabban az etológus érezheti meg elsőként, hogy ebből sokkal nagyobb baj is lehet, ha nem iparkodnak a mielőbbi távozással. Egy szempillantással később viszont a füst mögül lángok csapnak fel, melyek levegőt kapva gyorsan kezdenek terjedni a fedélzeten. Dr. Mann öve kioldható, de Berger őrmester továbbra sincs magánál és a sok ponton rögzített biztonsági öve sem akarja azt, hogy kiszabaduljon az ülőhelye fogságából.

A tűz villámgyors terjedése miatt azonnali döntésre van szükség. Oliver döntéshelyzetbe kerül.

I. Berger élete halálos veszélyben van, nincs idő megvárni, amíg megfékezik a lángokat. Kockáztatva egy súlyos égési sérülést, segít a bajba jutott, mellette ülő katonának és megpróbálja kiszabadítani a székből.

II. Az oltásból oroszlánrészt vállal magára, elsőként szerzi meg a tűz eloltásához szükséges eszközt, de nem vállal rizikót azzal, hogy kockára teszi testi épségét, ezzel azonban értékes időt veszít és könnyen lehet, hogy ez az életébe kerül az ájult férfinak.

- Valaki szerezzen már egy átkozott tűzoltó készüléket, mert mind itt hagyjuk a fogunkat!
- kiáltja Taylor, aki már javában kutatja az összetört sikló ripityára tört belső törmelékhalma alatt a túlélésükhöz nélkülözhetetlen eszközt.

Az összeroncsolódott Xplorer-ből egyelőre képtelenség kijutni, az ajtó és az egész szerkezet deformálódott a becsapódáskor, a túléléshez az elsődleges feladat a tűz megfékezése, mielőtt elfogyna odabent a levegő.  

Nimiiré - Enna és Vharan

A zegzugos, keskeny kis utcácskák egykori kedvességének és egyszerű bájának már nyomát sem találják a sziklafalak árnyékába érkező eloraki látogatók. Ahogyan a Dana tündöklő fénye is réges-rég az enyészetté vált, úgy Nimiiré tűzvölgyi pompája is a gyorsan múló idő martalékává lett. Kíváncsi gyerekszemek kísérik tisztes távolból az idegeneket, kényesen ügyelve arra, hogy a határokat még véletlenül sem lépjék át. A helybéliek zárkózottak, távolságtartóak, a szóbeli vagy a képességeik alkalmazásával járó kommunikációt teljes mértékben elutasítják.
- Dhimik, megbecsült gyógyítónk és segédeinek kitartása a hetek óta zajló megpróbáltatások ellenére is töretlen, ám az új betegek és halottaink számának emelkedése okán talán természetes, hogy kétségek között őrlődnek ők is, mely rövid időn belül felemésztheti hitüket. - hamarosan megérkeznek a kaptató tetejére, ahol a vájat előtt már vár rájuk az előbb megnevezett, jól megtermett, őszülő szakállú férfi, aki bár próbálja leplezni fáradtságát és elcsigázottságát, de a jó megfigyelő könnyedén kiszúrja a jeleket.
- Szebb holnap fényeskedjék az Őrzők városára érkezésetekkel eloraki barátaink. - lehunyt szemekkel jobbját ökölbe szorítva, majd mellkasa elé emelve dönti előre testét mintegy üdvözlésképp, ami után a vészjóslóan sötét, sziklafalban kialakított ispotály bejárata felé mutat.
- Három hete már, hogy felütötte a fejét ez a rejtélyes kór, ami tizedeli összetartó közösségünket és keseríti meg a még élők mindennapjait. A halál már minden itt élő családot legalább egy ízben érintett... apákat, fiúkat, gyermekeket ragadott el szeretteik mellől. Kortól és nemtől függetlenül. - rázza meg hitevesztett lemondással a fejét miközben eltűnik a sötétben, mely után a helyet fáklyák fénye világítja be.
Odakintről, első ránézésre nem lehetne megállapítani, hogy egy huzatos helyen fog vezetni az útjuk, viszont amint belépnek a folyosószerűen kialakított helyiségbe, a légmozgás egyértelművé teszi, hogy több bejáratnak is lennie kell.
- Nehezen csillapítható, magas lázzal és izomgörcsökkel kezdődik, majd lázálmok, zavart beszéd, és az utóbbi időben valami újat is felfedeztünk. - pillant Ennára, mintha maga is kétkedve fogadná, amit mondani fog.
- A tébolyultság jelei mutatkoznak egyes betegeken, mintha már nem azok a személyek lennének, mint azelőtt voltak. - tanácstalanul rázza meg a fejét, mert nem tudja hová tenni a történéseket.
- A láz tartós, folyamatos, ételt nem fogadnak el, vízből is csak keveset és most ez az új tünet, mely tovább súlyosbítja az egyébként sem könnyű helyzetünket. Az eddigi megoldások csak kezelték a problémát, enyhítették a fájdalmakat, de nem találták meg a gyógyírt. - mire mondata végéhez ér, egy kisebb méretű terembe érnek, ahová odakintről beszűrődik némi fény a repedéseken keresztül, de a fő fényforrás továbbra is a falakra helyezett fáklyák vöröses színű lángja.
Összeeszkábált fekvőalkalmatosságok minden felé, melyeken fájdalmasan szenvedő lakosok fekszenek magatehetetlen magányukban. Az Ennához legközelebb eső középkorú férfi érthetetlen nyelven motyog, egész testében remeg.
- Dhimik gyógyító, Dhimik gyógyító! Jöjj gyorsan, azt hiszem az egyik beteg állapota javul, már nincs láza, azonnal meg kell néznie. - érkezik a belső termek egyikéből az egyik ispotály-segéd, hogy magával hívja a férfit.
- Shaz’or végre meghallgatta imáinkat. - némi megkönnyebbüléssel az arcán sietősen távozik Xylira és a két vendég társaságából, ám mielőtt Enna úgy gondolná, hogy neki is látnia kellene mi történik a másik helyiségben, az eddig gyötrelmek között heverő férfi hirtelen elkapja a karját.
Fogása erős, határozott, ami nem feltétlenül kórtól gyengült szervezetre utaló jel, verejtékben úszó fizimiskája belső küzdelemről árulkodik. Arcizmai megfeszülnek, látszik, hogy nagyon ki szeretne mondani valamit, csak épp hang nagyon nehezen tudja elhagyni a száját.
- Meneküljetek... meneküljetek, amíg... tudtok! - az utolsó szócskát szinte már leheli, mert kifogy a szuszból és a korábbi szorítása is enged mondata végére.
Mindhárman hallhatták, amit mondott, majd az elernyedt végtag teste mellé zuhan vissza, az eddig kínok torzította arcára megnyugvás telepszik, ziháló légzése megnyugszik, egyenletessé válik, már egyáltalán nem úgy fest, mint aki szenvedne.
- Eloraki testvéreink, jöjjetek, ezt mindenképpen látnotok kell... - a felbukkanó gyógyító szemlátomást nagyon izgatott a felfedezéstől, ami odabent fogadta őt az imént, ezért egy teremmel bentebb is invitálja a segíteni érkezőket.
Vissza az elejére Go down

Vharan
Vharan

Perdai

Más szemével
Gyors regeneráció
Kiélezett érzékszervek

Karakterlapom :

Születési idő :
2336.05.15.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Neana Thalor

Reagok száma :
128

Avatar alanyom :
Zach McGowan

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f6b6e7541546c545063655a7973413d3d2d3432343231303734332e313463383038383439353562663530333335393238343238383134342e676966


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Pént. Dec. 10, 2021 10:48 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next


Tüzvölgyi túlélök

Az érkezésük az itteni viszonyokhoz képest hangos, Vharan szerint a túlzott udvariasság is elég beszédes. Több perdai is előjön, hogy üdvözölje őket, mint megmentőiket. Ez apró bosszúságot fial a remete fiorájában, de nem teszi szóvá. találkoznak a Danával is, és miután a rá jellemző egy hónapnyi beszédkvótát nagyjából egy fertályóra alatt elhasználja, kezd kényelmetlenné válni a helyzete. Enna nem igazán tud beszélni, a jeleket, amiket felé mutogat, csak az alapjai egy részét sajátította el. Például ha éhes, vagy vizet szeretne, már megérti, de ennél sokkal többre nem képes. Végül egy újabb perdaihoz jutnak el, aki nem más, mint a helyi gyógyító. Tehát van, aki képes gyógyítani, mégis idehívták őket. Akkor ez vagy egy új kór, vagy nincs senki olyan, aki tényleges gyógyító, aki pedig a természet adta lehetőségeket használja ki a sebek és fertőzések ellátásához. A perdaiaknak elég széles ismerettel rendelkeznek ezen az úton is.
- Shiennel segítsen neked és társaidnak, gyógyító – üdvözli az újabb perdait hasonló meghajlással, mint, ahogy azt már előzőleg is tette. – Bár Elorakból érkeztünk, csak Enna az, aki a várost a sajátjának érezheti. Engem csak szólítsatok a nevemen – javítja ki az elhangzottakat, mert bár megsértődni nem sértődött meg, de jelezni szeretné, hogy ő más, mint a többi idegen, aki erre a tájra téved. Az viszont feltűnt neki, hogy nem kezelték másképpen, mint Ennát, azaz, vagy nem ismerik őt, vagy már a kétségbeesés, ami eluralkodott rajtuk félre dobta az ellentétes nézeteiket az irányába. Bármelyik is legyen, Vharan nem fog zsákba erratort árulni, és mindenkit figyelmeztet, hogy ne is tegyen ilyet. Aztán megtudják, hogy mi is a probléma és a remetében egyre jobban kezd fényt gyújtani Shiennel azzal kapcsolatban, hogy a gyógyító nem valós áldással rendelkezik. Csak bólint az összefoglalóra, majd követi a vendéglátóikat, amikor elhívják Dhimiket. Vharant sok megpróbáltatás érte már az életben, és alapvetően minden idegentől, legyen az quorsa, perdai, ismeretlen állat, vagy növény, alapvető távolságot tart. Ez megmutatkozik a cselekedeteiben is. Amikor elmegy a gyógyító, használja az áldását és Dhimik szemével kezd nézni, mikor az eltűnik. Mivel a képessége hatóköre véges, így lehetséges, hogy ha a gyógyító túl messzire megy, a kapcsolat megszűnik majd köztük. Ekkor fogja meg a beteg Enna karját, de ezt Vharan csak hallja, mivel másra koncentrál. Végül megszakítja a kapcsolatot és leoldja a hátáról a lándzsáját, mikor a férfi menekülésre biztatja őket. Gyanúját megerősíti Dhimik izgalma és az előbb elhangzott szavak disszonanciája, mégis elindul a barlang felé.
- Csak ön után, Dana – közben pedig figyel, és harcra készen érkezik, hogy megtudják azt, hogy egyáltalán van-e rájuk szükség, vagy éppen rájuk van szükség. Ez csak nézőpont kérdése számára. Ha pedig csapdába akarnák csalni, az istenek óvják a meggondolatlanokat!
Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Tűzvölgy - Page 2 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 Alec_i11


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Pént. Dec. 10, 2021 7:03 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Tüzvölgyi túlélök


- Kátyú zóna, hm? - Morgom csak bajszom alatt és próbálnék visszaaludni, ha nem szúrnám ki a fekete, fura, ráadásul mozgó pacát az égen. Na, az nem a vulkánból jön, ami ma sokkal aktívabb, mint ahogy eddig láthattam. Lehet majd valamelyik nap vissza is jövök erre, hogy megnézzem, mit írtak fel a perdaiak a vulkán-figyelő kövükre, amit annak idején mutatott Tywinna és amire én is felvéstem egy kis emléket, emberi "nyomot".
- Hát, ők se olvasták a tankönyvet, ha benne is lenne. - Felelek Aine-nak és már nyúlok is az adóvevőért, hogy a kitérésről szóljak a másik két járműnek is. Sorra érkeznek is a visszajelzések, a visszapillantóból látni is, ahogy ők is követik a mondott irányt, amerre mi is haladunk. Oké, eddig rendben. Mászok is hátra azért a biztonság kedvéért a gépjármű fegyveréhez, egy váll-lapogatással nyugtatva-bátorítva Aine-t.
- Ugyan már, Sáros Popi, lehet nem lesz már több alkalmunk. - Hát igen, szép és régi a mi ismeretségünk, s az efféle csipkelődések rendszeresek, noha a szikra mindig is hiányzott hozzá.
- Jól van, tovább haladnak... - Jegyzem meg megkönnyebbüléssel a hangomban, mikor a fegyver távcsövén keresztül nyomon követem a grodrakok mozgását. Oké, nem lesz itt több izgalom, remek, irány haza...
- Hát ez meg mi a jó ku... - A káromkodásom végét a robaj meg vijjogás, grodrak-üvöltés elnyom, mikor az idilli helyzetünkbe berobban egy sikló. Olyan gyorsan történik így is minden, hogy épp csak azt sikerül felfogni, hogy nem kilőnek minket rakétával, hanem konkrétan az egész sikló - mínusz egy szárny - zuhan le, aztán már csak azt látjuk, hogy az nekicsapódik a Nemesis 2-nek - újabb káromkodások, szerintem még újat is találtam fel közben -, odébb löki majd csúszik is tovább nem rendeltetésszerűen közlekedve, s nyomában megbolydul az oroszlánmadarak serege is.
- Aine! - Fontos a megszólítás, hogy érzékelhető legyen, itt vége a káromkodásnak és innen már figyelnie kellene rám.
- Kapcsold le a pótot! Ha eléred a Rebelliumot, üzenj csak annyit, hogy megtámadtak minket! A Nemesis 2-3-nak meg hogy visszakanyarodunk értük! Ja, s kanyarodj is vissza, gyorsan! - Sorolom el pergőn utasítások sorát a nőnek, remélvén, hogy követi is azokat. A Rebellium elérése kérdéses ebből a távból, azt is nehéz megmondani, ki is támad minket, nagyvonalú is a megfogalmazás, de a lényeg megvan: a szajré, a kocsik, meg mi sem biztos, hogy visszaérünk. Jobb, ha ezt már most tudják, nem pedig találgatnak és reménykednek, mikor nem gurulunk be a várt időhöz képest órákra rá sem. Erősítést nem várok, a válasz sem fontos, mert felelni úgy sem érünk rá, csak röviden tájékoztatunk, amúgy meg még a legközelebbi őrponttól sem érne el ide időben segítség. A póton lévő alkatrész sem érdekel. Ha túléljük, majd visszakapcsoljuk, vagy visszajövünk máskor, vagy összeszedik azok, akik jönnek megnézni, miért is nem tért vissza senki az Ellenállás városába közülünk. Az meg, hogy visszakanyarodunk a többiekért, az számomra nem kérdés. Amíg van esély, s nem veszélyeztetem ezzel többek életét, mint amennyit megmenteni remélek, addig nem tervezek senkit hátra hagyni. Persze ez Aine-n is múlik, elvégre ő vezet.
Roscoe-ék értelemszerűen nem tudnak tovább haladni a kocsival, s ahogy látom, Josie-ék kocsija is tropa. Picsába. Azt nem tudom, hogy a rádió bármelyik járműben is működik-e még, tudnak-e válaszolni, élnek-e egyáltalán, de ha csak megszólal is a rádió náluk, s hallják, az is elég, hogy tudják, a kiszállással várják meg, míg közel érünk, mert az oroszlánmadarak miatt nem életbiztosítás huzamosabb ideig kint maradni és futkározni. A siklóra is elpillantok, de egyelőre ott nincs mozgás, szóval először a vadállatokkal van dolgunk. Előbb a Nemesis 2, ott vészesen közel van a grodrak, utána gondolok csak foglalkozni a Nemesis 3-mal, magamban drukkolva Kai-éknak. A fegyverrel célba veszem azt a lényt, amelyik próbál Reid-ék járművébe betörni. Ebből feltételezem, hogy életben lehet még valaki odabent. Mivel őket nem akarom lelőni, ha valahogy mégis elvétenék egy ilyen méretes célpontot - azért kalkulálok azzal, hogy kivételesen nem a lustaságom miatt nem mentem én mesterlövésznek -, nem a szemét s ezzel a fejét akarom kilőni az oroszlánmadárnak, hanem a kocsitól távolabb eső részét célzom be a grodraknak. Értsd: igyekszem farpofán lőni. Ha eltávolodik a kocsitól, könnyebb lesz elbánni vele, remélhetőleg. Aztán nézek felfelé, mert ekkora lényeknek a szárnycsapásait hallani is lehet, s egy valahol felettünk lehet - amennyiben le tudja követni Aine vezetését - , nem árt tudni, mikor vágódjak vissza a kocsiba.
Vissza az elejére Go down

Enna
Enna

Perdai

Tűzvölgy - Page 2 Tumblr_prps83Np1u1waincto1_250

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Elorak

Beosztásom :
Herbalista, gyógyító

Reagok száma :
100

Avatar alanyom :
Maria Amanda

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 Ezgif-2-c5a790c8c692


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szomb. Dec. 11, 2021 7:09 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next


Tüzvölgyi kaland

Misty mountains cold × Öltözék

A hely, ahová jöttünk, igen csak kiábrándító volt. Nem azért, mert a forróság miatt egész fejem és testem takarni kellett, hanem azért, mert úgy néz ki a hely, mintha hagytuk volna elrohadni. Magányosan álló gyerekek szomorú és kíváncsi tekintete övez, reménykedő felnőtteket figyelek, ahogy a dana a gyógyítóhoz vezet. Kéz mozdulataimmal köszöntöm őt, és hallgatom szavait, míg követem. Az Ispotály nem volt jobb állapotban, mint a külső részek, és a gyorsan összetákolt ágyak arra következtettek, hogy bármi is ez, rendkívül fertőző és gyorsan terjed. Emiatt le se vettem fejemről a kendőt, a biztonság kedvéért továbbra is csak szemeim mutattam a külvilágnak. A betegség leírását hallgatva nyugodt léptekkel mérem fel a betegeket, majd mikor a gyógyító elhívják, Vharanra pillantok, míg még rám koncentrál.
~ Ne egyél, és ne igyál innen semmit. ~ mutatom neki egyszerűsített jelekkel és fejem apró rázásával. Bármivel kínálnak, nem ehetünk belőle addig, amíg meg nem tudom, hogy mi a betegség és annak forrása. Leengedett kezemet megragadják. Kicsit riadtan kapom oda a fejemet, de megnyugszom, ahogy a férfit meglátom. Leguggolok mellé, szabad kezemmel nyugtatóan simítom meg homlokát, és megengedek magamnak egy pillanatot, hogy gyógyítói képességemmel a fejébe lessek, keresve kiváltó okot pánikszerű viselkedésére. Nem csak fertőzés, de egyéb dolog után is kutatok, hiszen egy parazita is képes ilyen tünetekre. Nem használok sok erőt, épp csak egy cseppnyit, hogy bekukkantsak.
Figyelmemet elvonja a gyógyító érkezte, kezem ragyogása abba marad, ha találtam valamit akkor is, ha nem, akkor is. Felkelek az immár nyugodtan pihenő beteg mellől, és egy enyhe rosszalló pillantást vetek Vharan elő húzott fegyverére. Csak betegek... Annyi ilyet láttam már, lázálmoktól heves reakciókat, halál félelmet, hogy engem - egyelőre - nem riaszt meg a beteg férfi motyogása. Megcsóválom a fejemet, és a kísérettel a következő terembe sétálok át.



a mute Muse singing for peace ☾

Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Tűzvölgy - Page 2 K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Tűzvölgy - Page 2 WYdz5uv

Klubom
Tűzvölgy - Page 2 R8xXJ2P

Fegyverem
Tűzvölgy - Page 2 KjdARSD


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szomb. Dec. 11, 2021 7:25 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next






Tűzvölgyi túlélők



*Denisov mindig is partner volt a beszélgetésben – remekül tudott hallgatni – és néha még közbe is szólt, jelezve, hogy figyel. Én meg próbáltam kitölteni a csendes időt, amit el kell töltenünk a célig. Amúgy is régen beszélgettünk már, és volt még egy örömöm. Ezt az utat nem Denisov szervezte, ergo esélyes volt, hogy nem kerülünk lövöldözésbe, nem fognak minket a fél Perdán át üldözni, hogy megmerényeljenek. *
-Pont a vulkán a lényeg. Tudja maga milyen geológiai csodabank a Tűzvölgy? Nem, hát akkor minek kérdezné?! *Röviden foglaltam össze mi a lényeg, de gyanítom Denisov nem fog megelégedni vele. Persze azt nem tudhatom, hogy mi volt az utolsó kép amit az elaltatása előtt látott, az orvos arcán kívül. A következő kérdésére viszont biztosan tudom a választ, és fülig érő, boldog vigyorral közlöm, hogy:*
-Nekem természetesen. Egy éve várok arra, hogy ide jöhessek és tanulmányozhassam a vulkánt, és a kőzetekben turkáljak információk után, meg persze, hogy szenzorokat telepíthessek. *Lelkes vagyok – még – hiszen az amit itt a Tűzvölgyben megtudhatok, sok kérdésre adna választ a hold múltjával kapcsolatban, hogyan alakult a táj, mi volt itt azelőtt és mindez hogyan befolyásolja a Perda ezen részét a jövőben. Az önkéntes képzésemhez és tanulmányaimhoz is remek lehetőség. Taylor hangjára azonban berekesztem a suttogó társalgást és a figyelme középpontjában feredőzöm. *
-Csak azt Denisov. Legyen kedves ezentúl Naccsasszonynak szólítani. *Vigyorgok ezerrel és a kuncogás orrhangon távozik, s hosszan meg is marad. Taylor azonban nagyon kezd Hammondra hajazni és ezt meg is említem Mr. Hardware-nek, de nem csak ez feszíti meg az állkapocs izmait, hanem amit Taylor mond róla. Egyenesen beleáll a még mindig közlegénybe, ami lássuk be, krónikus öngyilkossági hajlamra utal, tekintve Denisov izmait, előéletét és vakmerőségét, mellyel még Jenkinsnek is nekimegy verbálisan és nem verbálisan egyaránt. Ajándékba kapott dicsfényemben csillogtatom a szemeimet, van aki pont erre az alkalomra várt, ám kell még kicsit várnia, mert Denisov olyat mond, amire eddig csak egyszer tudtam rávenni, vagy annyiszor sem. Ravennek szólít, nem kérdés, hogy azonnal oda fordítom a fejem és felnézek rá. *
-Mintha nem tudnám hogyan lehet a dominiumi irattárba bemenni. *Morgom az orrom alatt suttogva, összeszorított fogakkal és szájmozdulat nélkül.*
-Nahát, nem mondja! *Fizetett érte. Na vajon mivel? *
-Na persze….méééér akar engem mindenáron megöletni? *Nyafogom túltolt arcmimikával…. a felém nyújtott chipre tekintek és villámgyorsan kapok utána, rejtem el az ujjaim között, majd teszem is el a táskámba úgy, hogy szemmel szinte követhetetlen a mozdulat. Mindezt azzal is leplezem, hogy a másik kezemet az arcom elé teszem és nagyokat köhögök. Ezt abbahagyva nézek magam elé, vagyis Mann-ra ahogy próbálja magát a jelenbe helyezni, és a pillanatnyi beállt szünetben szólal meg a másik oldalamon ülő csajszi, akit kénytelen vagyok elterelésként felhasználni. Rajongása megható egyébként, kíváncsi vagyok honnan a francból szalajtották, de pont jókor jött és Denisov emlékeit is fel tudom rázni egy kicsit a korábbi kalandunk egyes részleteiből. Nem sokáig beszélgetünk, kissé rázós lesz az út, a mellettem ülő csaj beparázik és elhallgat, én meg pda-ra váltok. A vulkán állapotáról keresek élőképet és a legutolsó értéket ami megtalálható, de hirtelen eltűnik minden a kijelzőről, ami csak egyet jelenthet. Elteszem a pda-t a táskába, ami most is ott van a vállamon féloldalasan, és azon agyalok, hogy a pilóták vajon hogyan tudnak manőverezni. Azt persze nem tudom, hogy mi látható az ő szemszögükből, de kezd rossz érzésem lenni. Az utastérben a fények baljóslatúan változnak, de még mindig nem ad okot az aggodalomra. Csak akkor kezdem gyűjteni a levegőt a sikításhoz, amikor megdöccen a gép és nem csak egyszer. Hirtelen irányváltások követik egymást, ami már igencsak eltérő a viharos leszállástól. Az erős, jól hallható puffanást nem csak halljuk hanem érezzük is, a gép pörögni kezd, éles, fémes karcoló hangok hallhatók odakintről és a gép érzésre is irányíthatatlanná vált. Most már tudom, mit szokott érezni Jenkins.*
-Baszkiiii! Jenkins meghalt és a szelleme itt köröz felettünk. Vagy ez a karmája. Ragályos! *A biztonsági övbe kapaszkodom egy kézzel, a másikkal Denisov karját markolászom, húzom magamhoz, ő a biztos pont most az életemben, mellette túlélhetem. A zuhanás egyszerre érezhető óráknak és pillanatoknak.*
-VÍÍÍÍÁÁÁÁÁÁÍÍÍÍÍÍÍ! MIIIIND MEGHALUUUUUUNK! *Annak ellenére sikerül kiordítanom magamból a félelmeimet, hogy az öv szinte megfojt, olyan szorosra húzódik, hogy egészen hozzágyógyít az üléshez. Hirtelen csend lesz egy röpke pillanatra, aztán a fejemben visszhangzanak a ránk törő pánik hangjai. Rose jobban kiabál mint én, aki már az öv kioldó csatját rángatom, de beragadt. A táskámból veszem elő az apámtól kapott bicskát és azzal vágom el a szíjat. Kissé szédülök a zuhanás miatt, meg attól, hogy a szívem olyan hevesen ver, mintha most pihegnénk Vharan menedékének szőrméin, de a Nagy Perdai nincs velem. Helyette van füst, az sok és hamarosan lángok csapnak fel a gép hátsó részéből. Taylor érdeklődik, hogy mi van, én Denisovra figyelek, hogy ő jól van-e, kicsit megrángatom a karját. Mann és Berger vannak nagyobb szarban, így feltápászkodom az ülésről és törmelékbe érkezem. A torkomat kaparja, a szemeimet csípi a füst. *
-Baszki! Jól vagyok, nincsen semmi baj, épp csak lezuhantunk, mint kancellár a viharban és mindjárt bumm lesz. Aztán tapicskolhatunk a folyó lávában. Mégis hol vagyunk? Rendes pilóta vezette egyáltalán a gépet? * A pergő beszéd az ijedtség levezetésére kell, ha jár a szám, akkor gyorsabban és tisztábban tudok gondolkodni, saját magam terelem el a figyelmemet a pániktól. Térdre esem, mikor megbicsaklik a lábam a következő lépésnél. Nem fáj, épp csak elveszítem az egyensúlyom, de legalább közelebb kerülök a betemetett tűzoltó készülékhez. Tudom hol a helye, azt is hol kellene most lennie, behatárolom és két kézzel kezdek el „ásni”. Ha megtalálom, telibe nyomom Mannt és Bergert azzal ami benne van, mert az első pillanatban nehéz jól célozni, hiába ez nem egy Pöröly. Aztán jöhet a tűz, meg a lángok és a sikítás…*







Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Oliver Mann
Oliver Mann

Polgár

Tartózkodási hely :
Város

Reagok száma :
37

Avatar alanyom :
Chris Pratt


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Dec. 12, 2021 5:24 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Egészen kellemesnek mondható, az utunk. Mindenki nyugodt, vagy éppen trécsel, ha éppen Ms. Moor-ra és a mellette csacsogó szösszencs groupieera pillantok. Nincs ezzel semmi baj, hiszen mindebből csak az következik, hogy szép nyugodtan tudom a magam kis dolgait csinálni. Már -már azon gondolkodom, hogy visszaalszok, elvégre az eligazítást hallottuk, a repülés nyugodt és csak sietnünk kell a minták begyűjtésével, aztán elkotródni haza, hogy nyugodtan ehessem meg a marha pörimet. Nem mindennapi történések azonban pillanatok alatt bekövetkeznek és szemvillanásnyi idő alatt keletkezik az idilli csendéletből egy hangos-szagos katasztrófafilm.

Nem tudom, hogy van-e ebbe a siklóba vészjelző, de az ügyeletes Banshee úgy visít, hogy pillanatok alatt riadóztathatná a teljes Domíniumot, még akkor is, ha történetesen az elszigetelt szekcióba tartózkodna, három lakat alatti karanténszobában. Elég hamar végbemennek a történések és amilyen hosszúnak, örökkévalóságnak tűnt a zuhanás pillanata, olyan hirtelen jött a zuhanás vége. Nem is tudom, hogy mi volt számomra meglepőbb, hogy túléltük a zuhanást és még nem haltunk meg, vagy az, hogy sikerült Ms. Moor előadását halláskárosodás nélkül abszolválni. A halálközeli élménytől persze az adrenalin zúg bennem és amikor végre megáll a gép rázkódása, elül a zuhanás hangja és magamhoz térek a rémséges rémálomból az ereimben zúgó adrenalintól, csak röviden fejtem ki véleményemet.
- Woooho! Ezt nevezem landolásnak ... - mentségemre szóljon, hogy dolgozik bennem az adrenalin és azért vagyok ennyire lelkes és ha mellettem nem pillantanám meg az eszméletlen Bergert még azt is ki merném jelenteni, hogy: még egyszer! Helyette az ájult katona felé fordulok amennyire az öv engedi.
- Berger! Berger, jól van?! - próbálom eszméltéhez téríteni, de elsőre nem sikerül és ha ez nem lenne elég, a mellettünk lévő panel először füstölni kezd, majd szép vörös lángra is kap. Ez több a soknál!

A még mindig bennem dolgozó adrenalin miatt, nem is különösebben foglalkozom a hadnagy utasításával, hogy kerítse már elő valaki a tűzoltó készüléket. Mi a francnak kezdenék tűzoltó készülék keresgélésébe, amikor Berger eszméletlen és mellettünk ég a panel?? Szerencsére az övem gyorsan kienged és feltudok pattanni az ülésemből,majd Bergerhez lépek. Rohadtul nincs kedvem grillezett etológusként végezni ebben az acélkaszniban, de azt sem hagyhatom, hogy a mellettem ülő férfi meg meghaljon. Gyorsan végig pillantok a taktikai mellényén és a zsebein, hogy látok-e nála kést vagy valami vágóeszközt, hogy azzal próbáljam kiszabadítani a "gyilkos" öv-hevederből, ami az üléséhez rögzíti. Ezeknél a katonáknál mindig szokott lenni valamiféle gyilkolásra alkalmas éles eszköz, szóval remélem, hogy kitudom vágni a öv labirintusból. De ha történetesen nincs nála efféle felszerelés, akkor sem hagyom annyiban a dolgot és a maró szagú füsttől könnyezve és az egyre közelgő lángok hatásától felpaprikázva, próbálom a biztonsági övet kioldani. A tűzoltó készüléket meg úgyis megtalálják - remélem - elvégre vagyunk egy páran ebben a koporsóban. Amint az öve old, bár nem vagyok erőemelő, de minden erőmet összeszedve, próbálom kirántani az ülésből, minél messzebbre a közelgő és eléggé forrónak bizonyuló lángoktól, szemernyit sem törődve azzal, hogy engem talán már kóstolgatnak a lángok.
Vissza az elejére Go down

Nikolai Denisov
Nikolai Denisov

Hadsereg

Karakterlapom :

Születési idő :
2328, Föld (37 éves)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Gyalogos - Gépész

Reagok száma :
266

Avatar alanyom :
Scott Adkins

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 647b095aed35b777230f2c4d0d9b1e13


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Dec. 12, 2021 9:17 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Jól érzékelhetően szerencsére van, ami állandó és sosem változik. Így van ez a mi kettősünk felállásával is, már ami a duma részét illeti. Mert mégis miképp nézne már ki, hogy én szövegelek, Raven meg hallgat. Ugyan már, el sem tudom képzelni ezt a sci-fi-pszichothriller szituációt.
- Na és azt tudja, hogy mit okoz, hacsak egyetlen magmaforró kőzetdarabka is eltalálja a testét? - hajolok hozzá közelebb a hallhatóan félvállról vett biztonsági gondolatok meglétének teljes hiánya miatt, majd egy nem várt pillanatban kihasználom adottságaim közül a gyorsaságot és lecsapok az oldalára, ahogyan azt egy mélyről pattant izzó kőzetdarab tenné.
- Azonnali halált! - adom meg mutatóujjas bökésemmel egy időben a választ, némi félmosollyal kikövezett szemöldökugráltatással egyetemben.  
- Remélem az ittlétemet nem a Moor féle "véletlenek is léteznek" bürokrácia intézte el, mert azonnal kiugrok a siklóból. - ezen a ponton még jót vigyorgok, holott, ha tudnám mi vár ránk hamarosan, könnyen lehet, hogy jobban járnék ezzel a tettemmel.
- Na és mégis hol vannak azok a szenzorok, amiket telepíteni szeretne? - a majdnem szó szerint teljesen Földhöz ragadt elmém még ma sem tudja megszívlelni azt, hogy a szenzorok már réges-rég nem akkorák, mint az _én_ időmben voltak, de őszintén szólva valahogy sosem szántam erre a tudományos hókuszpókuszra annyi időt, amennyi felvilágosított volna a mai szenzorok méretéről.
- Nem megöletni akarom Naccsasszony, csupán edzésben tartani... ez nagy különbség! - az előbb merényletet elkövetett ujjamat magasra emelve adok szavaimnak elégséges nyomatékot, melyet remélem nem fog félvállról venni, ha úgy hozza a rosszsors.
Ezen a ponton kifújhatom magamat, mert így is többet beszéltem, mint máskor két teljes nap, szóval itt az idő, hogy átadjam a teret a planetológus ifjú rajongójának, akit mintha csak a jószerencsém küldött volna, hogy leváltson a beszélgetésben. Szerencsétlenségemre azonban nem élvezhetem az utazás utolsó fázisát, mert valamilyen oknál fogva nem sikerül a süllyedő manőverünket maradéktalanul kivitelezni, melynek a hozadéka az lesz, hogy ütközünk és pörögni kezdünk.
- Remélem az első, viszont attól tartok, hogy hamarosan mi is megyünk akkor utána! - összeszorított fogakkal kapom el a biztonsági övemet, míg társam körömakasztósan markolja balkaromat, amit, ha éreznék, bizonyára nem köszönnék meg.
Kisvártatva becsapódunk, onnan visszapattanunk, majd némi csúszást követően megállunk. Micsoda eszelős egy landolás, de a gép jól vizsgázik, egyben maradt, nem szakadt szét és ami talán a legmeglepőbb: még élek is. Mi ez, ha nem a szerencsébe oltott biztonsági űrrepülő mintapéldánya.
- Egyben van Tizedes? - érdeklődök a mellettem már heves nyiszálásba kezdett lány állapotáról, aki miután gyorsan felméri, hogy velem mi a helyzet már el is illan mellőlem, hogy mielőbb segítsen a gép hátsó traktusában bajba jutottakon.
Dőlni kezd a füst, ami semmi jót nem jelent, ezért mielőbb kicsatolom magamat a helyemről. A kioldó megfelelően működik így kiszabadulok a székemből. Kedvem lenne -merő véletlenséggel könnyen magyarázható mentésre igyekvő mozdulataim közepette- felrúgni Taylor hadnagyot, miközben a lángok mardosta Berger és az őt szabadítani próbáló Doki felé rohanok Raven poroltósugarával párhuzamosan, ám ennek most egyáltalán nincs itt az ideje, ezért a megmenekülésükre és a mielőbbi kijutásunkra koncentrálok.
Vissza az elejére Go down

Victor Terson
Victor Terson

Kancellár

Tűzvölgy - Page 2 TDlu1kT

Karakterlapom :

Születési idő :
2379. 05. 11. (37)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Hadászati részleg vezetője

Reagok száma :
273

Avatar alanyom :
Domhnall Gleeson


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Dec. 13, 2021 3:42 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Reid Carmody; Tűzvölgy


'I am not against anything, not even infinity. I just don’t want to be made to watch.'

Az életben nem láttam még ilyet. Sikló vágódik az állatok közé, a távcsövön át érezni ugyan nem érzem, hallani ugyan nem hallom, de a látvány alapján szükség sincs rá, hogy el tudjam képzelni, mi történik odafent: akármi legyen is ez, nem csatahajó, akkor pedig az utolsó pillanatainak vagyok szemtanúja. A hatalmas lényekkel való találkozást nagyobb járművek sem élnék túl.
- Sikló - válaszolom Roscoe kérdésére, és bár nem kiabálok, felismerheti, hogy ez melyik fajta hanghordozásom. Az, amelyik azt jelenti: baj van. Kezdődő baj, tehát hamarosan rosszabb lesz. - Kis, dominiumi sikló... és lezuhan. Lezuhan, most azonnal!
Ezt már emelt hangon adom a tudtára, noha immár valószínűleg ő maga is jól látja. Lehuppanok az ülésre, hagyva a fedélzeti fegyvert meg a teleszkópját is a francba. Becsatolom a biztonsági övet és meghúzom. Szorosan. - Egyenest ránk, az istenit! Ütközünk, most, hallod? Ütközéshez készülj!

Nincs idő hosszan piszmogni, de röviden se: a balesetes sikló iszonyú hangzavar közepette csapódik a talajba mellettünk, aztán meglendített tekegolyóként találja telibe a Nemesisre csatolt pótkocsit. A kocsi is, a pótkocsi is egy rakás szemét, a csatlás - az egyetlen, amiben reménykedtem, hogy ugyanilyen ócska lesz - valahogy mégis kibírja a karambolt. Az elszabadult vontatmány így könnyedén ránt, vonszol magával a kinetikus erők törvényei szerint, s mert végül az oldalára fordul, hát fordulunk mi is vele együtt. Mert a pótkocsi természetesen még mindig nem szakadt le.
Egyetlen elem bírja a strapát ezen a szaron, és az lesz a vesztünk.
A Nemesis tönkrezúzott roncsa elnyugszik végre, én pedig végigtapogatom a nyelvemmel a fogaimat, hogy mind megvan-e. Szerencse. Az ablakok betörtek, harapós kis pleximorzsák borítanak mindent - itt-ott vérzek, ahol srapnelként a kézfejemnek csapódtak, de semmi komoly. Megmozgatom magam sietve: a tagjaim épek. A haláltól megvédett a biztonsági öv, az öv okozta zúzódásoktól meg a mellvért. Roscoe-nak sincs baja, látom, hogy éber, s ha megsérült volna, bizonyára nem várna, amíg kérdezősködni kezdek.
Hanem itt a rohadt szörnyeteg is a nyakunkon, visítva támad a félbemaradt szélvédőn át, s mert engem nem fog elérni, Roscoe viszont előttem ül, ideje egérút után nézni. Semmi szükség rá, hogy a társam feje mellett lövöldözni kezdjek, ráadásul a szűk helyen csak veszélybe sodornám a fegyverhasználattal: helyette a hátizsákjaink felé nyúlok, az egyik oldalára szíjazott kést kiszabadítom, és elvágom a megszorított biztonsági övet a vállamnál.
Ez egy.

- Eléred a késed? Le tudlak vágni, ha nem - szólalok meg a feje mellett. Egy szavába kerül, hogy kiszabadítsam, de addig nem cselekszem, amíg nem válaszol. Odakint nagy kaliberű lőfegyver ugat föl, ösztönösen húzódom a támlák mögé, aztán fölkapom az egyik hátizsákot, és kihajítom a betört ablakon át az autóból. Aztán a másikat is. Ha pedig ezekkel megvagyok és nem hallom az automata fegyvert sem, mászom utánuk, fegyverestül. Majd odakintről lenyújtom a kezem Roscoe-nak.
Tök mindegy, mi lesz most, a döglött kocsiból minél előbb ki kell jutni.
◦ᵒ·○●·°


forewarned is seldom forearmed

◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Aine Zemar
Aine Zemar

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2392. Tél

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Elektronika bütykölő

Reagok száma :
87

Avatar alanyom :
Sanja Stojanovic


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Dec. 13, 2021 6:16 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
- Ne bomolj Citrus Pofa, miután elhagyjuk a kátyú zónát, utána simább lesz a terep! - nagyon is visszaszólok, mert nekem itt morgolódva ne zenéljen a fülembe. Ha pasim lenne, akkor leejteném, hogy ennek megint megjött valamije, de így? Örüljön annak, hogy nem neki vezetni, s olyan nőkről álmodozhat, akiről csak szeretne. Az tény, hogy nekem nem volt időm felfelé nézni, hogy mi van a magasban, ezt ne írja fel nekem a hanyagság listájára.
- Mindenesetre ne támadjanak ránk, s akkor rendben vagyunk. - nem igazán a vadon élő állatok a szakterületem. Ha van valamilyen hivatalos tudományos cikk és a munkámhoz szükséges, akkor igen, átrágom magam rajta, minden egyéb helyzetben nem foglalkozok vele. A járgány vezetésére összpontosítok, s meghagyom a férfinek a figyelést. Hátramászik a férfi, így van alkalmam megnézni a hátsóját, amit éppenséggel majdnem az arcomnak tolt. Azonban ebben az érdekes helyzetben nem hittem volna, hogy vállamat kezdi el lapogatni.
- Mih? Nah azért ne add fel, mert azok itt vannak! - mennyire lehangoló gondolattal kecsegtet Henry?! Van bőr a képen csak így kimondani? Én le vagyok foglalva a vezetéssel, de nekem rögtön eszembe jut egy ötlet, amit bátran feltárok előtte.
- Nincs egy hely, ahová mi mindannyian beférünk, s ezek a nagy pacák az égen meg nem? Egy szűkület, vagy szoros, ami egy irányból védhető? - érdeklődnék, de a megfigyelőmtől csupán azt hallom, hogy nincs semmi gond, valószínűleg tovább mennek. Teljesen jó hír, erről van szó. Vaklármát nem kell itt szítani, mert abból nem sülhet ki semmi jó. Pár perc múlva valamit szeretne közölni Henry, azonban a robaj ami hallatszik az elnyomja. A fülem cseng tőle, s nagy hangosan kérdezem.
- Mi van? - sajnos én továbbra is az útra figyelek, meg annak állapotára. Ám mikor alább hagy a nagy hang, akkor hallom meg a nevemet.
- Igen! - érzékelheti, hogy figyelek rá. Szépen elmondja a hosszú listát, hogy vezetés közben mit oldjak meg helyette. Nah akkor sorrend nálam kissé másképpen alakul. Rögtön előkapom a saját adóvevőm.
- Nemesis 2-3 hallotok?! Ne aggódjatok visszakanyarodunk értetek, csak ledobjuk a súlyt! - rögtön megnyomom a gombot a talkiemon, hogy távolabbra tudjam szórni az üzenetet.
- Itt Nemesis 1, jelentem a kátyú zónában megtámadtak minket az oroszlánmadarak - ezt megismétlem még egyszer. Megnyomom a gombot az autó műszerfalán, s magától magunk mögött hagyjuk a pótkocsit. Most nincs semmi, ami visszafogna bennünket. Amint van helyem megfordulni, akkor gyorsan megteszem, s máris száguldozok Nemesis 2 irányába. Felszólok Henrynek!
- Madarak ezek nekem, ha szárny tövét ellövöd, akkor megszűnik az előnyük, hogy a magasba emelkedjenek. - gondolom én fél szárnnyal nem fognak próbálkozni felszállni. A csontjaik meg nem hinném, hogy vasból lennének. De ötletemben az lehet a hiba, hogy nagyon idegessé fognak válni.
- De jó lenne, ha tudnánk pontosan hol található a szíve! - csak azért gondolkozok hangosan, mert azért nem állnak számunkra végtelen ellátmány a fegyvereinkhez.
Vissza az elejére Go down

Simon Greymare
Simon Greymare

Hadsereg

Tűzvölgy - Page 2 320

Karakterlapom :

Születési idő :
2389. 07. 16. (27)

Tartózkodási hely :
Dominium, olykor Perda

Beosztásom :
Chimera különleges egység parancsnoka (titkos), Perdai Fegyverfejlesztési részleg vezetője

Reagok száma :
384

Avatar alanyom :
William Levy

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 Giphy


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Dec. 13, 2021 9:16 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Roscoe Hallorann

If you can trust yourself when all men doubt you,
But make allowance for their doubting too;


Vezetek, figyelem a környezetünket, és rendszeresen ellenőrzöm a mögöttünk füstölő, pöfögő, morajló vulkánt. Alig várom, hogy kijussunk ebből az nyomorult katlanból a rohadt ócskavasakkal.
Reid válasza zökkent ki a gyorsan beállt rutinból, és a hangszínéből sütő figyelmeztetés.
Már a dominimiumi sikló jelenléte sem kecsegtet semmi jóval – hiába kicsi, így jó eséllyel nem ránk vadászik -, hát még az, hogy le fog zuhanni. A sürgető, vészjósló hangsúlyból biztosra veszem, hogy túl közel lesz hozzánk, mielőtt a társam szájából ez elhangzana. Azonnal megnyomom az utánfutó leoldását vezénylő gombot, és amikor nem történik semmi, rá is csapok…
- Aztarohadtmocskosszájbatekertelcseszettbontószökevény nénikédet,hogy a mindenség rogyasztaná rád a galaxist!
Ezzel egyidőben tövig taposom a gázpedált, enyhén jobbra kormányzok, részben hogy nagyobb tapadást kaphassanak a gumik, másrészt, hogy véletlenül se kapjuk hátba az előttünk haladó Nemesis pótját, ha beválik a tervem; és amint érzem, hogy a terepjáró lendületet kap, abban a pillanatban lecsapom róla a felezőt. Meghajtom, amennyire csak tudom…
Sajnos ez is túl kevés, túl későn.
Két kézzel kapaszkodom a kormányba – én eddig is be voltam csatolva, az irgalmatlan, fémes csattanással talajt fogó sikló pedig újra a levegőbe pördül, és telibe kapja a nyomorult pótkocsit, az meg már rántja is magával a Nemesist. Arra számítottam, hogy elpattan a csatlakozás, és talán tudok korrigálni annyit, hogy ne boruljunk fel. Tévedtem… A Nemesis oldala nekicsapódik a pótkocsit maga előtt öklelő siklóroncsnak, az ablakok berobbannak, szilánkok záporoznak mindenhol, a biztonsági övek berobbannak és megfeszülnek, a következő pillanatban pedig egy újabb rántás, csattanás, és a kocsi az oldalán fekszik, vörösesszürke porfelhőt csapva maga köré, csúszik még egy darabon, majd megáll kiterítve a hamutengerben, mint egy elejtett vad… Nemesis, mi? Kérdés, hogy kinek, ugye, mert jelenleg nagyon nem úgy fest, hogy a Dominiumnak…
Mivel az egyetlen fedetlen részem a fejem volt, begyűjtöttem pár felületes vágást, karcolást, de szerencsére semmi komoly…
Nem vesztegetem az időt, hátrapillantok Reidre, és mivel ő is mozgásba lendül, én sem vacakolok tovább, a bal kulcscsontom alatti páncélba éptett tokból kihúzom az egyik késemet, és átvágom a biztonsági övemet.
- Megvagyok, kösz… Megsérültél? A zsákok?
Visszacsúsztatom a késem, és szemügyre veszem a felbőszült oroszlánmadarat. Madár egy frászt amúgy, inkább valami sárkányféle ez a dög is. Lassan mozgok, az MK-ért nyúlok, centiről, centire, ha nem veti rám magát azonnal.
- Hello, Cicus… Hogy neked milyen szép fogaid vannak… Hát vakarnám meg a füled tövét… Van egyáltalán olyanod?
Próbálom rávenni, hogy ne ugorjon nekem azonnal. Ha mégis megpróbálja, én is a fegyver után vetem magam, és teli talppal próbálom pofán rúgni, hogy időt nyerjek.
Ha át is jön a rádióadás, jelenleg nem tudok azzal foglalkozni, hogy válaszoljak, és amikor felugat a gépfegyver, ösztönösen behúzom a nyakam, bár fedezéket nem tudok keresni.
Ha a rá összpontosuló tűz elvonja rólunk a szörny figyelmét, akkor az Mk-t megszerezve elfogadom Reid felém nyújtott kezét, és pár másodperc múlva mindketten kint vagyunk a kocsiból.
Ha van rá lehetőségünk, a hátamra lendítem a zsákot és felcsatolom a sisakot, akár kutyafuttában is, a többi a helyzeten múlik.

◦ᵒ·○●·°





We live by chance...
We love by choice...
We kill by profession.
◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Dec. 13, 2021 9:47 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Tűzvölgyi túlélők

Alapvetően nem vagyok az a kettőt-se-szól típus, de ömlengeni se szoktam. Általában. Most is – saját megítélésem szerint legalábbis – messzire vagyok a locsogástól, de vitathatatlan, hogy én viszem a szót, hazafelé még inkább, mint mikor hagytam Kai-t a vezetésre koncentrálni odafelé. Talán ha az elején nem kezdek beszélgetésbe, akkor megtehettük volna az utat békében, nyugalomban és csendben. Vagy Kai irányíthatta volna a társalgás ritmusát. Most már mindegy, itt vagyunk, egy másik élet esetleges karrierválasztási témájánál.
- Fú… hát… - Kicsit megakaszt a kérdés, talán mert meglep, hogy figyelt annyira szavaimra, hogy ez felkeltette az érdeklődését. Aztán pedig a megfelelő szavakat keresem a definiáláshoz. – Nos, az influenszer az egy olyan közösségi média-beli személy, aki…
Alec jelentése akaszt meg a magyarázatban, pedig most lendültem volna bele, a közösségi médiára is kiterjedő magyarázattal, ha az szükséges lett volna.
A biztonság kedvéért sisakomért hátranyúlok és fejemre tolom miközben gyorsulásra ösztökélem kocsinkat, tulajdonképpen tartjuk a többiekkel a tempót. Egy kissé oldalra húzom a volánt, hogy a nagyobb sebesség miatti nagyobb porfelhőt ne tüdőzzük és nem mellesleg jobban lássunk.
Tiszavirágéltű félmosollyal nyugtázom Kai rádiózását, nem lepett meg lényegre törő tömörsége. A grodrakokra vonatkozó kérdéseimre nem reagál, egy újabb röpke pillantással nyugtázom, hogy csukott szemmel koncentrál. Most hogy arra, hogy esetleges interakció során azonnal reagálni tudjon vagy arra, hogy ne hányja el magát, ki tudja. Azt nem feltételezem, hogy elszundikált volna. Ennyire senkinek se lehetnek kötélből az idegei.
- Oh, shit! – Mormolom orrom alatt – elvégre nem akarom Kait zavarni –, ahogy a kocsi szélvédő keretezte képbe beúszik a zuhanó repülőgép. Vessen meg érte bárki, a perdai növényhatározó oda-vissza megy, de a dominiumi járművek osztályozása nem. – Oh, shit!! OHSHITSHITSHIT!!!
Ritkán látok ilyesmit, nem csoda, hogy eltelik egy kis idő, mire felfogom, hogy baromi közel fog „landolni” a gép hozzánk, némi grodrakkal kísérve.. Beletaposok a fékbe is, hátha ezzel elkerülhetjük az ütközést, de tudom, hogy nem rajtam fog múlni az ütközés vagy annak elkerülése. Kai figyelmét nem hívom fel külön a gebaszra, a korábbi érzelemnyilvánításomra körül kellett néznie, vagy most a fékezéskor. Különben is, a szívem olyan gyorsan ver mostanra, hogy majdnem nem látok tőle, pedig nem semmi látvány, ahogy Rosco-éket előttünk tulajdonképpen elsodorja a roncs.
Nincs idő aggódni értük, mert ajándékot kapunk föntről. A puffanást az én sikításom kíséri, romantikus. Az ajándékot viszont követi két kellemetlen fajtából való (értsd: élő) társa. Becsatolom a sisakomat, a biztonsági övhámot viszont kicsatolom, hogy elérjem az én oldalamon lévő Furyt. Azonnal be is kapcsolom, ujjam a ravaszon, hogy amint megközelítenek minket az én oldalamon, oda tudjak pörkölni neki(k) hezitálás nélkül. Kiszállni nem áll szándékomban jelen körülmények között. Még egy nagyon picit azért reménykedek, hogy az elpusztult példány jobban leköti őket… legyen akármi is az oka. Csak most pillantok –immár– hátra vállam fölött Kaira, hogy lássam minden oké-e, megtalálta-e a Furyt. Ha keresné, segítek neki, ha egyéb elképzelései vannak a védekezést illetően, akkor figyelek rá, miközben a továbbiakban le nem veszem a szemem a grodrakokról, úgy ítélem egyelőre ők az első számú problémánk.
Vissza az elejére Go down

Mesélő
Mesélő


Tűzvölgy - Page 2 D07f68c93ffbd3ffe63fc1e5e05f794d
Deus ex machina

Reagok száma :
175

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 80ff3670db3d9e828f3b8a0520ec8b8f


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szomb. Dec. 18, 2021 9:21 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Az Xplorer belsejében  

Berger tudatáig nem jut el Oliver kérdése, ahogyan a környezetében zajló dolgokból sem érzékel sokat. Ernyedt testét a biztonsági öv, oldalra biccent fejét pedig félig-meddig a támla tartja, miközben fojtó hatással bíró füst jelenik meg a roncsolódott kabinbelsőben.
- Malcolm őrmester! Segítsen Bergernek kiszabadulni az üléséből, Castex, maga próbálja meg kinyitni ezt az átkozott ajtót valahogy, máskülönben rövid úton megfulladunk! - adja ki az utasításokat, miközben keresi a tűzoltó készüléket, melyet viszont nem ő, hanem Raven talál meg hamarabb.
Amíg a hadnagy feladatokat oszt, a lángok is felcsapnak, Bergerhez viszont nem ő, hanem az etológus van legközelebb, aki lélekjelenlétének köszönhetően gyorsan úrrá lesz a zavarodottságon és megpróbálja megmenteni az elevenen elégéstől a még mindig ájult fickót. A mellényében megbújó késével nekilát kihámozni a béklyóként funkcionáló övekből, de a részleges siker mellett azt is láthatja, majd kisvártatva érezheti is, hogy ezt nem biztos, hogy megússza égési sérülés nélkül.

Gurítás tíz oldalú kockával Oliver sérülésére:

Mesélő carried out 1 launched of one Tűzvölgy - Page 2 Kicsi10 (10 oldalú.) :
Tűzvölgy - Page 2 910

0-4: Oliver mellett az utasításnak megfelelően megjelenik egy széles vállú katona, aki saját vágóeszközével csatlakozik a szabadító művelethez, mely így már teljes sikerrel jár. Mielőtt a lángok átölelnék az Xplorer ülését, közös erővel sikerül kiemelniük a férfit, de Raven reflexból kiküldött porát nem tudják elkerülni. Mindhárman részesülnek a fehéres színű tűzoltó anyagból, melynek pozitívuma, hogy biztosan nem égnek meg és még Berger is magához tér.

5-9: A segítség késlekedik, így a szabadítás is sokkal lassabban halad, igaz másodpercekről beszélünk csupán, ám ezek most nagyon fontos pillanatok. A lángok elérik a széket és ezzel együtt Mann kezeit is, mikor éppen az utolsó utáni minutumban megemeli a katona testét. Elviselhetetlen fájdalom nyilall a sérült végtagjaiba, szerencséjére nem kell sokáig szenvednie mert Raven nagy igyekezetében előbb képen fújja mindkettőjüket, végül a lángra kapott szék és a tűzfészek is megkapja a maga adagját a planetológustól.
- Jöjjön Dr. Mann, hadd tekerjem rá a kezeire, ha kijutunk innen, ellátom a sérülését. - Taylor már intézi is egy kettészakított anyagdarabbal a sérülés ellátását, melyet a saját egyenruhájából választott le, viszont az elsősegélyhez nélkülözhetetlen doboz még nincsen meg.
- Denisov Közlegény, ha magához térítette Bergert, a kötszeres doboz keresésével foglalkozzon. - nem töltve több időt a párossal, Oliverrel együtt már indul is a túlsó oldalra, hogy mielőbb hozzásegítse a csapatát a kijutáshoz.


- Uram, az érintőképernyő teljesen bekrepált, a nyitóelektronika megadta magát, de a vésznyitó használhatónak tűnik, ehhez azonban kellene még valaki! - beszéd közben már neki is feszül az ajtónak Castex, mire Taylor, Rosa irányába, a planteológus-segéd felé pillant, aki éppen Mann falfehérre sápadt és láthatóan sokkos állapotban lévő kollégáját nyugtatja.
- Jöjjenek az ajtóhoz, mihamarabb el kell hagynunk a siklót! - próbálja mozgásra bírni őket, ami után ő lesz az a segítő, aki megnyitja a rommá tört Xplorer ajtaját.
Az odakint uralkodó fényviszonyok szinte elvakítják a félhomályból előlépőket, mire Malcolm is előkerül a pilótákkal együtt.
- Ha nem sérültek meg, hozzák a fegyvereket és a felszerelést, ki tudja mi vár minket idekint... - nem kérdezősködik túl sokat az állapotuk felől, láthatóan jól vannak, most azonban az idő szorításában vannak és megjósolni is nehéz, hogy mikor gyullad ki az egész jármű.

Aine, Alec, Reid, Roscoe és az "Oroszlánsárkány"

A rádiókapcsolat a sérült Nemesisekkel továbbra is aktív marad, ahogyan a Rebellium felé is sikerül jelezni, igaz, a kapcsolatteremtés egy sajátságos formájában. A távolság miatt gyenge jelek beérkeznek a főhadiszállásra, de sercegésen kívül semmi konkrétumot nem hall a jelentésből a rádiót kezelő operátor. A viszontválasz sem marad el, ám a Grodrak-támadás alatt álló különítmény szintúgy nem hall semmit. Mindeközben a pótkocsi lekapcsolás sikeresen megtörténik, így immáron csak szólóban, robbanékonyabban, fordulékonyabban, összességében pedig vezethetőbben indulhatnak vissza a Nemesis II. tagjainak kisegítésére.

A nagydarab, dühös Grodrak szárnyával csapkodva a levegőben tudatja az oldalára fordult járműből kifelé evickélő ellenállókkal, hogy ő bizony most rettenetesen fel van bőszülve, de ösztönei egyelőre visszatartják egy megsemmisítő totális támadástól, amivel nyernek néhány másodpercet a szorult helyzetben lévők. Az előbbi hangoskodó gépezet, mely megzavarta vonulásukat, majd a földnek csapódott és vontatmányostól felborította a négykerekűt arra ösztönzi, hogy mérje fel a lehetőségeit, mielőtt támadna. Nyakát előretolva ereszti ki hangját és továbbra is a vulkáni port felverve maga körül próbálja elrettenteni a nyugton pihenő "fémszörnyet". Amíg az ellenfél rákészül a harcra, addig Roscoenak és Reidnek van ideje levágni a most már útban lévő biztonsági öveiket és kimenekíteni a hátizsákokat. A Nemesis I. nagyiramot diktáló előtűnése végül megadja a kezdőlökést a támadásához:

Gurítás tíz oldalú kockával Alec tevékenységére:

Mesélő carried out 1 launched of one Tűzvölgy - Page 2 Kicsi10 (10 oldalú.) :
Tűzvölgy - Page 2 311

0: A géppuska felharsan, a karmos jószág fel is kapja rá a fejét, ám mire érdemben megkezdődhetne a harc, olyan szerencsétlenül éri testét a golyózápor, hogy néhány fejtalálatot követően holtan csuklik a porba. A mentőakció teljes sikerrel zárul, a magasban vonulók közül valamiért senki sem gondolja úgy, hogy revansot kellene vennie az áldozattá vált társukon.

1-3: A fegyver karakterisztikája, a hepehupás út, a lövési pontatlanságok és még sok egyéb tényező okán Rosco és Reid is húzhatják a fejüket, hogy minél kisebb célfelületet nyújtsanak a becsapódó, kasztni és kárpitszaggató golyók elől, melyek mintha direkt kerülnék el a Grodrakot. A tollas élőlény két tűz közé szorul, mert az első sorozat elpuffogtatása után csodával határos módon senki sem sérül meg a Nemesisben, bár az őrangyalukat kellőképp megdolgoztatták az imént. A fejét idegesen kapkodó ragadozó lépéshátrányba kerül, ezért az ellentámadás lehetősége az ellenállók kezébe kerül.

4-6: A lövések hangjától megrettenő oroszlánmadár letesz az első szándékú támadásról és biztonsági megoldásként ellöki magát a földtől, hogy a magasban, ahol leginkább otthon érzi magát, ügyesen manőverezve térjen ki az akció útjából. Ő maga megússza a rohamot, viszont a Nemesis üzemanyag tartáját az első sorozat csúnyán szétkapja, amiből a szétfröccsenő anyag be is gyullad. Reid kijut a hátizsákokkal, Roscoe pedig magához tudja venni a karabélyt, viszont a kasztni begyulladásával a tűz gyorsan terjedni kezd. Sűrű, fekete füsttel égni kezdenek az abroncsok, a járgány környezetében lehetetlen megmaradni a kibírhatatlan hő miatt. A tűzvölgyi madár a levegőből szemléli az eseményeket, ahol új erőre kap és zuhanórepülésbe kezd, egyenesen a két, egyelőre hathatós fedezék nélkül lévő férfi irányába.  

7-9: Alec mesterlövészeket megszégyenítő célzás után telibe trafálja a Grodrak hátsóját, amivel megmenti egy nagyon nehéz helyzettől a kocsi fogságából menekülőket, viszont ezzel a tettével azt éri el, hogy magára haragítja a lényt, aki felveszi a kesztyűt és úgy gondolja itt az idő letesztelni Aine vezetési tudását. Fordulása közben felveri a vöröses talaj porát és már rúgja is magát, hogy a lövészt mielőbb kiemelhesse a géppuska mögül. Vállalja a nyílt sisakos küzdelmet, mellyel az is együtt jár, hogy benyel jó pár lövést, de rendíthetetlenül, szemtől szemben repülve csökkenti hármójuk között a távolságot. A rémség készíti pengeéles karmait, amivel nem titkolt szándéka Alec felnyársalása, a kérdés már csak az, hogy vajon ki fogja előbb félrerántani a "kormányt"?

Josephine és Kai

Szép számmal akad olyan ellenálló, akinek kötélből vannak az idegei, sőt, bizton állítható, hogy legalább egy tucatnak acélból is, viszont olyan, hogy valaki végigszundítson a Perda egyik legveszélyesebb zugában egy fülsiketítő hanghatások közepette végbemenő siklóbalesetet, ami ráadásul közvetlenül előtte történik, na az bizony egy nagyon komoly szint. Az már csak hab a tortán, hogy a szabadesés után elemi erővel becsapódó lény és a Josieból kiváltott sikkantás sem elég ahhoz, hogy felébredjen. Csak nyammog párat és békésen tovább szunyókál, miközben a sofőrülésben ülő lány élete, talán szó szerint is legnagyobb kihívásával áll szemben. Így, hogy Kai teljességgel kihagyja magát a történésekből, egy a kettő elleni szituációban nagyon nehéz dolga lesz. A két oroszlánmadár kinézi magának a kormány mögött tevékenyen helyezkedőt és mivel meggyőződésük, hogy társuk élete csakis miatta ért ily csúfos véget, meg fogják bosszulni. A vadászat a vérükben van, igaz a legritkább esetben dolgoznak csak össze, viszont végignézve a szétroncsolódott testű szárnyas fajtársukat, a volán mögött Furyt szorongató ellenálló legnagyobb bánatára, most ez be fog következni. A maguk nemében van sütnivalójuk, de természetesen nem ismerik az ember által fejlesztett technológiát, így előttük a cél alapon meg is indítják az egy szem ellenségük irányába a frontális támadásukat. Josephine egyetlen esélye, ha a kitört szélvédőn át tart némi bemutatót a lángszóró erejéből. Amennyiben ez nem történne meg, vagy túlságosan is sokat vár társa lépésére és közel engedi magához a lényeket, úgy akár egy konzervdobozt nyitják fel a Nemesis fémtetejét és onnantól nem biztos, hogy meg fognak menekülni.

Gurítás tíz oldalú kockával Josie számára:

Mesélő carried out 1 launched of one Tűzvölgy - Page 2 Kicsi10 (10 oldalú.) :
Tűzvölgy - Page 2 610
   

0-2: A fegyver a helyzetben elvárhatóan teszi a dolgát, mivel a lángnyelv utat vág magának és annak rendje és módja szerint el is éri az egyik gyanútlanul közeledő Grodrakot. A vicsorgó fenevad rövid úton áldozattá válik, esélye sincs a túlélésre. A másik lény rémülten száll a magasba, de nem tesz le arról a szándékáról, hogy a Nemesisben helyet foglaló életére törjön.

3-4: Josie és a Fury olyan összhangban dolgoznak össze, mintha évtizedek óta ismernék egymást. A lángok elérik a mit sem sejtő rémségeket, akik abban a pillanatban lángra kapnak, ahogy testükhöz ér a tűznyaláb. A magasba röppenve próbálják magukról lerázni a testfelületükön gyorsan szétterjedő tüzet, melynek sikertelensége után fájdalmas vijjogásba csapnak át, mielőtt még égő fáklyaként zuhannának vissza a talajra, hogy ott érje őket a halál.

5-6: A Fury üzemkész és a használója is megfelelően elsajátította a működtetéséhez szükséges tapasztalatokat. A lángcsóva előtör a fegyverből, de célt téveszt, a megrémült, zavarodott madarak szétrebbennek, ami csupán taktikaváltásra vagy némi időnyerésre elegendő.

7-9: Sajnálatos módon az ellenállók fegyverarzenáljának összessége magában hordozza, hogy egy-egy példány olykor-olykor nem működik megfelelően, vagy rosszabb esetében teljességgel használhatatlan, ami éles helyzetekben, finoman szólva is rendkívül kellemetlen tud lenni. Az elsütő billentyű csütörtököt mond, egyszer, kétszer és sajnos harmadik próbálkozásra is… Többre sajnos azonban már idő, túl közel vannak és erős, karmokba végződő karjaikkal egy szemvillanás alatt, könnyedén bontják meg a tetőt, hogy egyenesen a lány arcába vicsorogjanak.

A nimiiré-i ispotályban


Vharan sikeresen használja a képességét, miután az egyik gyógyító-segéd sürgősen magával hívja a gyógyítót. Dhimik szemein keresztül követve az eseményeket a vájat másik részében sincsen első ránézésre túl sok változás. Nyöszörgő betegek, áldatlan állapotok, itt-ott egy-egy kimerült ápolót látni, amint fáradtan egy beteghez lép, de a csoda, amiről a fiatal segéd beszéd csak most következik. Egy férfi-beteg a rozoga, összeeszkábált fekvőalkalmatosság szélén ülve, láthatóan fájdalmaktól és a korábban mesélt fizikai tünetektől mentesen, egészségesen vár valakit, aki elárulja neki, hogy mit is keres pontosan, mert nagyon úgy fest, hogy nem érti hogy kerülhetett erre a nem túl bizalomgerjesztő helyre. A gyógyító megvizsgálja, de alig hisz a szemének, a láza lement, sem remegés, sem görcsök, sem egyéb aggasztó jel, amiről korábban beszélt. Szinte futólépésben indul vissza a frissen érkezett csapathoz, amit a remete már saját szemével láthat.
Mindeközben Enna karját a semmiből, egy hirtelen mozdulattal ragadják meg, amit ő sztoikus nyugalommal fogad, legalábbis testbeszéde erről árulkodik. A férfi szavai cseppet sem rémítik meg, leguggol mellé és megpróbálja képességét használva egy érintéssel feltárni a rémült páciens kórképét. Az eredmény, melyet kap, furcsa és egyben nyugtalanító is lehet, mert nem érez és lát semmit. Mintha nem működne a képesség, melynek birtokában van, mintha nem volna képes a megállapításra, ami önmagában nevetséges, de a tények makacs dolgok. Ha tovább próbálkozna sem tud meg az állapotáról semmi többet, mintha valahogyan blokkolná a szenvedő fél elméje a tények feltárását.
Vharan elővigyázatos, az ispotályon belül ő az egyetlen fegyveres, igazság szerint nem kellene mitől tartania, itt csak legyengült, betegek fekszenek, akik folyamatos ápolásra szorulnak. Vagy mégsem?
Dhimik lendületesen halad a menet élén, mögötte Xylira, aki szintén megörülve a hosszú idő után először érkező jó híreknek, tartja a gyógyítóval a lépést. Viszont, mire megérkeznek az előbbi gyógyultnak se híre se hamva, viszont az ágyra borulva találják a gyógyító segédet, bezúzott koponyával.
- Az Istenekre, mégis mi történt itt? - rogy le a fiatal férfi mellé a Nimiiré-i gyógyító, de Enna már biztosan látja, hogy nincs mit tenni, a sérülései olyan súlyosak, hogy ezt nem élhette túl.
Viszont ki és miért tette ezt? És hová tűnt a meggyógyult helyi? Vharan a szeme sarkából fürgén mozgó árnyakat láthat egy távolabbi fáklya fényében. Emberi vagy sem, nehéz megmondani, de valószínűleg aki ezt tette, még itt bújhat valamelyik sziklafal árnyékában. Miként fogja megoldani Enna, Xylira és a betegek védelmét egymaga az ellenséggel szemben?
Vissza az elejére Go down

Raven Moor
Raven Moor

Polgár

Tűzvölgy - Page 2 K6OhlvO

Karakterlapom :

Tartózkodási hely :
Dominium, Perda

Beosztásom :
Planetológus - Vezetői engedély : fegyver nélküli XS

Reagok száma :
1427

Avatar alanyom :
Ksenia Solo

☽ :
Justice League
Tűzvölgy - Page 2 WYdz5uv

Klubom
Tűzvölgy - Page 2 R8xXJ2P

Fegyverem
Tűzvölgy - Page 2 KjdARSD


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Dec. 19, 2021 7:37 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next






Tűzvölgyi túlélők



-Sokadfokú égési sérülést. *Közlöm tőlem szokatlanul röviden, de így van ez amikor Denisov olyan kérdéseket tesz fel, melyekre egy másodéves akadémista is tudja a választ. Persze függ ez attól is mekkora az a darabka, mert ha egy bazi nagy szikla, akkor igen, azt amit Denisov mond, viszont…*
-De ha csak akkora mint egy kisujj köröm? *Kötök bele minden szavába szemrebbenés nélkül, utána viszont vigyorogva közlöm, hogy nekem köszönheti az ittlétét. *
-De. Azért ne ugorjon, legyen büszke magára, és legyen boldog, mert csak magában bízok….a táskámban, hol lennének? *Még gyanútlanul próbálom rábeszélni, hogy repülő siklóból kiugrani életveszélyes, de lesz ez még rosszabb is. A szenzorok helyét taglaló kérdéskörre már megemelt szemöldökeim alól nézek rá. A kérdést sem értem.*
-Ó, vagy úgy! Hát, köszönöm, vagy valami ilyesmi. *Azért kedves tőle, hogy edzésben tart, de mind tudjuk, hogy ez olyasmivel jár, amiben sikítás, lövöldözés, robbanás, sikítás, lövöldözés, letartóztatás van. Még mielőtt mindennek legalább a harmada valóra válna, jót csevegek a rajongómmal, amiből Denisov kimarad. Az idillbe néhány tompa puffanás szól bele, mindezt pedig követi a forgó zuhanás, pattogás, ugrálás a kemény köveken, amit Állatidomárral ellentétben én nem landolásnak neveznék. *
-Ez zuhanás volt, nem landolás baszki! *Kiáltom oda neki, míg magamat a bicskával próbálom kivágni a biztonsági övből, miután sikerült, röpke pillantással és heves rázogatással megállapítanom, hogy Denisov jól van. Próbálna nem jól lenni. Előreesek, de ez némi apró fájdalomnál többet nem eredményez, azt viszont megtudom, hogy minden tagom ép. Kivéve a nyelvemet. A hosszas pánik elűző beszéd után, amit még rendesen ki tudtam ejteni, ráharapok a nyelvemre, ez körülbelül akkor történik meg amikor a törmelékbe esek valahol a tűzoltó készülék vélt helyének közelében. Feljajdulok, de ezt a nagy zűrzavarban senki nem hallja. A káromkodásomat azonban valószínűleg igen.*
-Hod hohadna he az összessz harmája Zenkinsnek. Huhahham vohan, hod asz ő hesze van a hohogban. Cessze mehh! *Ezzel egy időben üzemelem be a tűzoltó kézi készüléket és találom képen Mann-t és Bergert.*
-Hopppá! *Majd pontosítok a célon, bár a félretalálással is sikerül jót tennem, az Állatidomár nem ég tovább a kezén, aztán már a gép sem. Nemes egyszerűséggel leejtem magam mellé a készüléket és más dolog után nézek. *
-Henisof! Esz a maha ezzésze az atyhamra mety! *Mivel sem ápolónő nem vagyok, sem izompacsirta, előremegyek a pilótafülkébe, hogy megnézzem, a rádiókapcsolatot össze lehet-e hozni, hogy vészjelzést adjunk le, vagy úgy egyáltalán. A táskám szerencsére még a vállamon van féloldalasan átvetve, így a pda-m sértetlen maradt és még kéznél is van. Addig a többiek ápolnak, vannak elegen és nyithatják az ajtót. Ha sikerül a pilótafülkéig eljutnom, megpróbálok kapcsolatot létesíteni a várossal, a Dominiummal, vagy legalább a legközelebbi őrjárattal, ha vannak egyáltalán erre felé. Persze a pilóták minden bizonnyal megkísérelték, ám ők csak annyit tudnak amennyit megtanítottak nekik az akadémián, az én tarsolyomban ennél azért több van. Ha viszont nem sikerül eljutnom odáig valamilyen oknál fogva, mondjuk elrángatnak, hogy „megmentsenek”, visítva tiltakozom. *







Úgy sem kapsz el

Vissza az elejére Go down

Alec Delgado
Alec Delgado

Ellenálló

Tűzvölgy - Page 2 Profil_12

Karakterlapom :

Születési idő :
Dominium, 2389. október 29. (27 éves)

Tartózkodási hely :
Rebellium (Perda hold)

Beosztásom :
Csapatvezető (portyázás)

Reagok száma :
794

Avatar alanyom :
Ben Barnes

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 Alec_i11


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szer. Dec. 22, 2021 10:49 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Tüzvölgyi túlélök


- Lehet akadna, de vajon előbb elérjük, mint ahogy ezek repülnek? - Felelem még Aine-nek, miközben elkezdem a fegyver távcsövén keresztül nézni, hogy mit is csinálnak a szóban forgó grodrakok, de arra nem számítok - meg ők sem, nincsenek fentről jövő veszedelemhez hozzászokva -, hogy keresztülvágtat rajtuk egy sikló zuhanórepülésben. Na, ennél biztosan nem vagyunk gyorsabbak, hogy fedezékbe vonuljunk, annyira nem, hogy Reid és Roscoe kocsiját vagy legalábbis a pótját eltalálja, amivel már jól leizzaszthatták az őrangyalaikat. Az egész folyamat káromkodással való végigkísérését követően szólok Aine-nak feladatokat adva neki, amit nem teljesen abban a sorrendben visz véghez, de azt hiszem, ez most végülis nem számít. A Rebelliumból segítségre aligha számíthatunk, de úgy tűnik, még néhány együttérző-drukkoló-kárövendő megjegyzést sem kapunk, vagy legalábbis nem kihámozható, mi akart lenni. Segond, az, hogy idő előtt bejelentkeztünk, jelzi, hogy valami gond lehet. Ez is valami. A másik két kocsiból sem jön válasz, de ez nem róható fel nekik, mert egyrészt lehet a kommunikáció sem működik, meg hiába vagyok én magam nagy beszédes, ha egy-két grodrak akar benézni az ablakon, hát én sem a rádióért kapkodnék. Remélem, mindkettő járműben ez az oka, s nem az, hogy már nincsenek életben. Ráadásul a Nemesis 2-ben lévők őrangyalait másodjára már én izzasztottam le. Csodás...
- Ah, picsába, de nehezére esik megdögleni! Ha Reid-ék túlélték, legalább két körömbe kerül az ivóban... - Dünnyögöm már a végét, de jól jelnek veszem a nem túl sikeres lövés-sorozatomat követően, hogy életben lehetnek Reid-ék, nem csak az oroszlánmadár úszta meg, mert két táskát dobnak ki. Feltételezem nem vinné egyik a másikét, ha az valamiben meghalt volna. Válogatós vagyok, nem szeretném, ha baráti tűz lenne a halál oka.
- Jó lenne, ha megközölnéd a lyukakat, különben előbb találom el Roscoékat, mint a grodrakot. - Nem, természetesen nem Aine a hibás - csak jól esik bosszantani, ki hogyan vezeti le a feszültséget -, hanem az összes perdai. Több száz éve tört ki a vulkán vagy mennyi ideje, s nem voltak képesek azalatt feltölteni a rohadt kátyúkat. Jó lehet a bogák lengéscsillapítója.
Ugyanakkor egy pillanatig habozok, mert ha megint a Nemesis 2 grodrakja felé lövök, akkor lehet tényleg a döggel együtt lyukasztom ki őket is. Aine ötlete tetszik, hogy a szárnyat vegyem célba, csak a szög nem a legjobb hozzá, ugyanaz a probléma. Elnézek a Nemesis 3 irányába és újabb káromkodás hagyja el a számat, majd újra Aine-hoz beszélek.
- Tartsd az irányt, próbáljuk felszedni Roscoékat vagy elcsalni a grodrakot! - Abban bízom, hogy ha a kocsink elég közel ér, arra fog felfigyelni az oroszlánmadár és megosztva a figyelmét több esélyt és lehetőséget hagyunk a kocsiban ülőknek. Hanem mintha Josiék is bajban lennének. Egyedül Josie lő, azt látom, csak az ő oldalán köszön ki a Fury sajátos lövedéke, de Kai oldaláról semmi. Mire vár?! Én viszont nem várok, kihasználom az alkalmat, hogy Josie visszatámadásától szétrebbentek és így a kocsitól is távolabb kerültek az oroszlánmadarak - ergo nem fogom a járművet és a benne ülőket eltalálni, ha minden igaz -, s célba veszem az egyiket, kettő közül a nagyobbat. Csak a mihez tartás végett érezze a picit kisebb is, hogy nem kellene újra próbálkoznia.
A sikló roncsára jelenleg nem tudok figyelmet fordítani, egyelőre arra sem, ha mozgás támadna ott körülötte, már ha innen egyáltalán látni lehetne.
Vissza az elejére Go down

Josephine Cain
Josephine Cain

Ellenálló

Karakterlapom :

Születési idő :
2389.04.03.

Tartózkodási hely :
Perda

Beosztásom :
Oktató, szabadúszó csapos, hobbi-felfedező

Reagok száma :
296

Avatar alanyom :
Teresa Palmer

☽ :
Tűzvölgy - Page 2 Tumblr_static_tumblr_static_f4kwgewwzv480s88cwock4k4k_640


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Vas. Dec. 26, 2021 10:09 pm
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Tűzvölgyi túlélők


Reménykedtem benne, hogy az elpusztult grodrak jobban leköti a másik kettőt, akik igen nyilvánvalóan még élnek. Az első pillanatokban még valóra válni látszik reményem, de sem nem fogják közre, hogy magukkal vigyék vagy tudomisén meggyászolják – idáig ilyesmiről nem készült feljegyzés, de arról se, hogy rajokban közlekednek! -, sem nem kannibalizálódnak és kezdik enni.
Pech. Csak annyi figyelmet szentelnek neki, hogy láthatóan még inkább felborzolják kedélyüket és a legközelebbi mozgó célpontot -vagyis engem- okolják.
- Kai!? KAI!!?? Ébresztő!!
Kiáltok az anyósülésen még mindig szendergőnek tűnő társamra, hogy most jött el az ideje, hogy interakcióba lépjünk a grodrakokkal, csináljon valamit vagy hányja el magát, aztán aktivizálja magát, nekem édesmindegy lenne, de egyelőre semmiféle reakciót nem kapok tőle. Van még ugyan egy-két ötlet a tarsolyomban, amivel próbálkozhatok magához téríteni, de nincs alkalmam kipróbálni őket, ahogy egyelőre a lassan gondolataimba belopozó félelemmel sem tudok foglalkozni, hogy valami baj érte társamat.
Mivel kimondottan életben szeretnék maradni, ezért a felém induló vadállatokra koncentrálok, így ha szól a rádió vagy csak sistereg, nem jut el hozzám, ahogy abból se semmi, ami a másik két Nemezis utasaival történik. Odapörkölök a grodrakoknak és közben lázasan jár az agyam, hogy hogyan lehet ebből a csávából kikerülni. A kiszállás továbbra se opció, pláne úgy, hogy a teljesen öntudatlannak tűnő Kait is cipelnem kéne.
- KAI! Azistenit már, térj magadhoz! Kai!
Most már egyértelműen aggódok Kai miatt, aki a Fury sistergésére se tért magához. Ugyan nem életem lövése volt, de elérte célját, vagyis ahogy a grodrakok szétrebbennek, a lélegzetvételnyi szünetet igyekszek kihasználni. Azonnal hátra tolom ülésemet és félig guggoló-félig térdelő állásba tornázom magam az ülésen, aztán a másik oldali Fury felé tapogatózok, hogy az is kézközelben harcrakész módban legyen, habár még a sajátomban is van nafta. Az új pozíciónak két oka van, ha nagy gubanc lenne, hátrébb tudok mászni eggyel (aztán talán Kait is hátra tudnám cibálni), hogy védettebb helyen legyek (legyünk), másrészt így stabilabban tudom tartani a fegyvert, talán jobban tudok célozni is, amit meg is teszek és újra meghúzom a ravaszt is, ha/amikor újra támadni kezdenek. Közben némi segítség érkezik, áldja meg érte az ég, bárkitől kapjuk is!.. még akkor is, ha nem tudni mennyire lesz hatásos figyelemelterelő a lövéssorozat, szóval a biztonság kedvéért továbbra is kapaszkodok fegyverembe. De ha tényleg van újra egy kis időm, akkor megrázom Kai vállát, ha arra se reagál, akkor nyakát, fejét, karjait kezdem tapogatni, talán találat érte a zuhanó repülőből és szép csendben épp elvérzik itt mellettem.
Vissza az elejére Go down

Victor Terson
Victor Terson

Kancellár

Tűzvölgy - Page 2 TDlu1kT

Karakterlapom :

Születési idő :
2379. 05. 11. (37)

Tartózkodási hely :
Dominium

Beosztásom :
Hadászati részleg vezetője

Reagok száma :
273

Avatar alanyom :
Domhnall Gleeson


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Hétf. Dec. 27, 2021 10:11 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Reid Carmody; Tűzvölgy


'I am not against anything, not even infinity. I just don’t want to be made to watch.'

Hogy megsérültem-e? A fejemet ingatom. Egyetlenegy mozdulat csak, ráadásul az üres levegőnek, mert Roscoe nem engem néz, akadt neki is tennivalója.
- Jól vagyok - válaszolom, megszabadítva magam az övből. Tudnék okos megjegyzéseket is tenni, de ez nem a megfelelő pillanat. - A cuccok is egyben.

Társam hasonló könnyedséggel szabadítja ki magát és már éppen farkasszemet néz a grodrakkal, amikor a gépfegyvertűz mindannyiunkat megzavar. Olyan laposra nyúlok el az ülések mögött, amennyire csak tehetem, torkomban kalapáló szívvel várva, hogy az egyik óriás töltény keresztülfúrja magát az autón és konzervdoboz méretű lyukat szakítson az irhámba, ám ez elmarad. Sőt: cseppnyi szünet következik. A hangokból ítélve sem a szörnyet, sem Roscoe-t nem érte találat, s a szemem sarkából látom is a társamat mozgolódni. Jó jel. Ilyen brutális fegyver szinte egyből öl, ha talál.

Egy kicsit kivárok, hátha odakint újrakezdődik a golyószórás, de a türelmem véges - talán egy kicsit kapkodva dobálom át az ablakon a holminkat, amikor úgy ítélem, nem vesznek célba ismét. Nem tévedek, ez a mostani sorozat már semmiképpen nem erre irányul, így mászom is a holmik után. Készen állok rá, hogy ha kiértem, a TW-St rögtön üzembe kell helyeznem, biztonságos szögből besegítve Roscoe-nak.
Feltéve, hogy nem végez addigra a döggel ő maga.
◦ᵒ·○●·°


forewarned is seldom forearmed

◦ᵒ·○●·°
Vissza az elejére Go down

Oliver Mann
Oliver Mann

Polgár

Tartózkodási hely :
Város

Reagok száma :
37

Avatar alanyom :
Chris Pratt


Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt Szer. Dec. 29, 2021 10:58 am
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
- De micsoda zuhanás! - replikázok Raven "baszki"-val megtoldott szavaira, majd a kiszabadulásommal és azzal vagyok elfoglalva, hogy Bergert kiszabadítsam. Úgy tűnik, hogy az zuhanást követően keletkezett káosz miatt egyedül maradok a feladatra, de ahelyett, hogy ez lelombozna erőfeszítéseim megkettőzésére sarkall. Igazából látom az egyre közeledő tüzet, azt, hogy a kezeimet nyaldossák a lángok, de ezzel egyszerűen nem tudok mit kezdeni az adott pillanatban, hiszen Berger élete a tét. A fájdalom lassan kezd érződni, a kezeim nagyon fájnak és az utolsó pillanatban sikerül Berger övét kioldani, így kiemelni a férfit az ülésből. Előtte persze jön a hideg zuhany, ahogy ki tudom venni, hiszen a következő pillanatokban a lángok kialszanak, valaki nyakon csördített az előbb, egy adag tűzoltóhabbal. Más esetben ezért a megmozdulásért, felpaprikázódnék, de most ... áldanám az illetőt.

Miután sikerült Bergert kihalásznom az ülésből és sikeresen eloltotta valaki a tüzet is, a kezeimbe költözött fájdalom, hirtelen elkezd egyre intenzívebb lenni. Némi elszörnyedéssel nézem tenyereimet, elvégre rákvörös és cseppet sem kellemes. Amikor Taylor hadnagy odaér, hogy bekötözi, amíg előkerül az elsősegélykészlet és elkezdi rátekerni az anyagot, felkiáltok.
- Basszus! A rohadt életbe, ez rohadtul fáj! -igen, káromkodom, mint a kocsisnak a kis inasa, mert van egy olyan érzésem, hogy a katonákhoz, meg Ravenhez az én káromkodási skillem, még nagyon gyerekcipőbe jár. Miután rögtönzött elsősegélyben részesültem, ami különösebben nem kellemes, sőt, kimondottan pocsék, a sokkos állapotban lévő kollégám felé fordulok.
- Minden rendben lesz. Túléltük a zuhanást, ennél rosszabb nehezen lehet.

Az ajtó kinyitásában, ha máshogy nem is, de úgy tudok segíteni, hogy nekifeszülök vállal. Nem mondhatnám, hogy erőben felvenném a versenyt, bármely edzett katonával szemben, de nem vagyok tudós létemre eltunyulva. A rehabilitációm óta,  mindennap végzem a gyakorlatokat.
- Végre friss levegő! Bassza meg! - mondom elégedetten, amikor a tüdőmet megtölti Perda levegője a sikló marószagú-füstös levegője után. Aztán káromkodom egy sort, mert rohadtul fájnak a kezeim.
Vissza az elejére Go down

Ajánlott tartalom



Tűzvölgy - Page 2 Empty
Utolsó poszt
Következő oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Vissza az elejére Go down
 
Tűzvölgy
Vissza az elejére 
2 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dominium :: Caligo öv :: Perda hold-
Ugrás: